http://kariera.mk

Shkon në 530 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran

para 11 muajve - BalkanWeb

Të paktën 530 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 7.500 janë lënduar në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën perëndimore të Iranit. Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi të dielën në mbrëmje sipas...

Presidenti i Iranit viziton zonën e goditur nga tërmeti

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti iranian Hassan Rouhani, gjatë vizitës në Kermanshah në perëndim të Iranit, rajon i cili më së shumti u godit nga tërmeti ku jetën e humbën së paku 432 persona, premtoi mbështetje për qytetarët...

Presidenti i Iranit viziton zonën e goditur nga tërmeti

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti iranian Hassan Rouhani, gjatë vizitës në Kermanshah në perëndim të Iranit, rajon i cili më së shumti u godit nga tërmeti ku jetën e humbën së paku 432 persona, premtoi mbështetje për qytetarët...

SIPAS AUTORITETEVE IRANIANE, PËRFUNDOJNË OPERACIONET PËR SHPËTIM PAS TËRMETIT

para 11 muajve - TV21

Irani ka njoftuar sot se ka ndërprerë operacionet për shpëtim në rajonet e goditura nga tërmeti i fuqishëm, si pasojë e së cilit vdiqën mbi 450 persona, ndërsa u lënduan mbi 7 mijë të tjerë. Operacionet...

Presidenti i Iranit viziton zonën e goditur nga tërmeti

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti iranian Hassan Rouhani, gjatë vizitës në Kermanshah në perëndim të Iranit, rajon i cili më së shumti u godit nga tërmeti ku jetën e humbën së paku 432 persona, premtoi mbështetje për qytetarët...

Tërmeti në kufirin Iran-Irak, më vdekjeprurësi i vitit 2017

para 11 muajve - Indeks online

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur të dielën në kufirin Iran-Irak, duke lënë të vdekur më shumë se 400 njerëz dhe duke lënduar më shumë se 7000 të tjerë. Ekipe të shumta me ndihma janë drejtuar te vendi...

Tërmeti në kufirin Iran-Irak, më vdekjeprurësi i vitit 2017

para 11 muajve - Ina

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur të dielën në kufirin Iran-Irak, duke lënë të vdekur më shumë se 400 njerëz dhe duke lënduar më shumë se 7000 të tjerë. Ekipe të shumta me ndihma janë drejtuar te vendi...

Presidenti i Iranit viziton zonën e goditur nga tërmeti

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Presidenti iranian Hassan Rouhani, gjatë vizitës në Kermanshah në perëndim të Iranit, rajon i cili më së shumti u godit nga tërmeti ku jetën e humbën së paku 432 persona, premtoi...

Shkon në 530 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Të paktën 530 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 7.500 janë lënduar në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën perëndimore të Iranit. Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi të dielën në mbrëmje sipas...

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran-Irak arriti 530 persona

para 11 muajve - Tetova Sot

Të paktën 530 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 7.500 janë lënduar në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën perëndimore të Iranit. Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi të dielën në mbrëmje sipas...

540 të vdekur nga tërmeti, Irani i kërkon ndihmë botës

para 11 muajve - Java News

Ka arritur në 540 bilanci i të vdekurve dhe mbi 8 mijë, ai i të plagosurve nga tërmeti shkatërrimtar që tronditi natën e të dielës, rajonet kufitare mes Iranit dhe Irakut. Ekipet e emergjencës vijojnë...

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran arriti 530 persona

para 11 muajve - Medial

Të paktën 530 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 7.500 janë lënduar në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën perëndimore të Iranit. Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi të dielën në mbrëmje sipas...

Iran, numri i të vdekurve nga tërmeti arriti në 530 persona

para 11 muajve - Aktuale

Të paktën 530 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 7.500 janë lënduar në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën perëndimore të Iranit. Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi të dielën në mbrëmje sipas...

Tërmeti në Iran, mijëra qytetar flenë në qiell të hapur

para 11 muajve - Alsat-M

Mijëra iranianë kaluan një natë të dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet që të dërgojë ndihmë në zonat...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti

para 11 muajve - Syri

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Iran, zi kombëtare pas tërmetit, mijëra persona nën qiell të hapur, presin ndihma

para 11 muajve - MRT

E marta është shpallur zi kombëtare në Iran pas tërmetit shkatërrues me magnitudë 7.3 ballë, që mori jetën e më shumë se 430 personave dhe rreth 700 të tjerë u lënduan... Mijëra iranianë kaluan natën e...

Tërmeti dhe temperatura nën zero gradë, mijëra persona në qiell të hapur

para 11 muajve - Portalb

Mijëra iranianë kaluan një natë të dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet që të dërgojë ndihmë në zonat...

Temperaturat bien në zero: të pastrehët nga tërmeti në Iran, në gjendje të dëshpëruar

para 11 muajve - Te Sheshi

Tërmeti në Iran ka shkaktuar më mijëra të pastrehë. Njerëzit po flenë jashtë, pas tërmetit, në kushtet e temperaturave shumë të ulëta duke bërë thirrje dëshpëruese për ndihmë. Rreth 540 njerëz u vranë...

Tërmeti prej 7.2 ballë shkaktoi humbjen e më shumë se 430 jetëve

para 11 muajve - RTSH

Mijëra iranianë kaluan natën e dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet të dërgojë ndihma në zonat e goditura...

Rëndohet bilanci i tërmetit në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Vizion Plus

E marta është shpallur zi kombëtare në Iran pas tërmetit shkatërrues me magnitudë 7.3 ballë që mori jetën e më shumë se 430 personave. Mijëra iranianë kaluan natën e dytë në qiell të hapur dhe në temperatura...

Tërmeti në kufirin Iran-Irak, më vdekjeprurësi i vitit 2017

para 11 muajve - Albinfo

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur të dielën në kufirin Iran-Irak, duke lënë të vdekur më shumë se 400 njerëz dhe duke lënduar më shumë se 7000 të tjerë. Ekipe të shumta me ndihma janë drejtuar te vendi...

Tërmeti në kufirin Iran-Irak, rritet në 437 numri i të vdekurve

para 11 muajve - MRT

Është rritur në 437 numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm.... Është rritur në 437 numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm që e ka goditur rajonin afër kufirit Iran-Irak. Mijëra njerëz e kanë kaluar...

Pas tronditjes vdekjeprurëse, mbi 400 të vdekur, të mbijetuarit e tërmetit kalojnë natën jashtë

para 11 muajve - Telegrafi

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e dytë jashtë, në temperatura shumë të ftohta pas tërmetit shkatërrues që goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet të ndihmoj zonën më të prekur në krahinën malore...

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Irak dhe Iran është rritur

para 11 muajve - Aktuale

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Numri i të vdekurve nga tërmeti është rritur

para 11 muajve - Alsat-M

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - Zhurnal

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Pamje tmerri në Irak e Iran: Tërmeti shkatërroi çka i doli përpara

para 11 muajve - GazetaBlic

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. “Epiqendra e tërmetit...

Pamje tmerri në Irak e Iran: Tërtmeti shkatërroi çka i doli përpara

para 11 muajve - Gazeta Express

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. “Epiqendra e tërmetit...

Mijëra persona të pastrehë pas tërmetit në Iran

para 11 muajve - Klan Kosova

Mijëra Iranian kanë kaluar natën e dytë pa kulm mbi kokë në temperatura të ftohta pas tërmetit që goditi pjesën perëndimorë të këtij vendi. Qeveria është duke u munduar që të dërgoj ndihmë në vendet më...

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran dhe Irak është rritur

para 11 muajve - Telegrafi

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - GazetaBlic

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Rritet Numri i të Vdekurve nga Tërmeti

para 11 muajve - Kallxo

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

FOTOT/ Tërmeti vdekjeprurës në Iran, mijëra persona në qiell të hapur

para 11 muajve - Java News

Mijëra iranianë kaluan një natë të dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet që të dërgojë ndihmë në zonat...

Të mbijetuarit nga tërmeti në Iran, të uritur kërkojnë strehim

para 11 muajve - Koha.net

Mijëra iranianë kanë kaluar natën jashtë në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues me magnitudë 7.3, i la edhe pa shtëpi. Më shumë se 450 persona kanë vdekur ndërkaq janë lënduar rreth 7,000 tjerë,...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - RTV 21

Pasojat e tërmetit shkatërrues Mijëra iranian kanë kaluar natën  jashtë në ambiente të hapura në temperatura të ftohta, pasi që tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria iraniane po përpiqet...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Albinfo

Gjendja në kufirin ndërmjet Iranit dhe Irakut nuk është aspak e mirë, derisa mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur. Autoritetet konsiderojnë se...

Numri i të vdekurve nga tërmeti është rritur

para 11 muajve - Lajmi.net

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - Indeks online

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Numri i të vdekurve nga tërmeti është rritur

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Zyrtari Kurd i Irakut verior, Neçirvan Barzani falënderon Turqinë për ndihmat pas tërmetit

para 11 muajve - Gazeta e re

I ashtuquajtur “Kryeministri” i Administratës Rajonale Kurde të Irakut (KRG), Neçirvan Barzani përmes një komunikate për media e ka falënderuar qeverinë e Turqinë për mbështetjet pas katastrofës tragjike,...

Tërmeti dhe temperatura nën zero gradë, mijëra persona në qiell të hapur

para 11 muajve - Infokusi

Mijëra iranianë kaluan një natë të dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet që të dërgojë ndihmë në zonat...

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran dhe Irak është rritur

para 11 muajve - Almakos

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - AlbPortali

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti

para 11 muajve - Shenja

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti

para 11 muajve - Almakos

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - 10minuta

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Arrin në 450 numri i të vdekurve në zonën kufitare Irak-Iran

para 11 muajve - Fakti Ditor

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. “Epiqendra e tërmetit...

Pas tronditjes vdekjeprurëse, të mbijetuarit e tërmetit kalojnë natën jashtë

para 11 muajve - Insajderi

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e dytë jashtë, në temperatura shumë të ftohta pas tërmetit shkatërrues që goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet të ndihmoj zonën më të prekur në krahinën malore...

Kurdët e Irakut falënderojnë “armiqtë”: Turqia, e para që na ndihmoi pas tërmetit

para 11 muajve - Te Sheshi

Autoritetet e Rajonit të Veriut të Irakut që përbëhet me shumicë kurde, kanë falenderuar publikisht “armikun” politik, Turqinë, pasi Ankaraja ka qenë e para që ka ndihmuar këtë entitet pas tërmetit të...

Të paktën 4017 të vdekur nga tërmeti në rajonin e kufirit irakian-iranian

para 11 muajve - Fol

Numri i të vdekurve në tërmetin që mbrëmë e goditi rajonin e kufirit irakian-iranian, në provincën iraniane Kermanshah, u rrit në 407 persona, ndërsa janë lënduar 6.700 njerëz, kumtuan shërbimet iraniane...

Tërmeti shkatërrimtar, Irani sot në zi kombëtare. Ja gjendja në terren…

para 11 muajve - Te Sheshi

Mijëra iranianë kanë kaluar një natë të dytë jashtë në temperatura të ftohta, pasi tërmetit shkatërrues që goditi perëndimin e vendit, raportin BBC. Bilanci i pasojave në njerëz ka shkuar në  430 të vdekur...

Pamje tmerri në Irak e Iran: Tërtmeti shkatërroi çka i doli përpara

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. “Epiqendra e tërmetit...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - Fol

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Rritet numri i të vdekurve nga termeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Periskopi

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Rritet në 430 numri i të vdekurve nga tërmeti

para 11 muajve - Arbresh

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e dytë jashtë në temperatura të ulëta pas tërmetit shkatërrues që goditi perëndimin e vendit. Qeveria po mundohet të dërgojë ndihma në zonat më të goditura në provincën...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti

para 11 muajve - AlbPortali

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran dhe Irak është rritur

para 11 muajve - Insajderi

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - Gazeta e re

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti...

Numri i të vdekurve nga tërmeti është rritur

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i fuqishëm...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

para 11 muajve - KosovaPress

Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së shumti në krahinën malore të Kermanshah, ku qindra shtëpi u shkatërruan. Më shumë se 430 persona  u vranë dhe rreth 7,000 janë plagosur kur tërmeti goditi ...

Arrin në 450 numri i të vdekurve në zonën kufitare Irak-Iran

para 11 muajve - Gazeta e re

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. “Epiqendra e tërmetit...

Shkon në 450 numri i viktimave nga tërmeti, pamjet e tmerrshme nga lëkundjet

para 11 muajve - NOA

Një tërmet i fuqishëm, 7,3 ballë në kufirin verior mes Iranit dhe Irakur ka shkaktuar mbi 450 viktima deri më tani, ndërsa janë plagosur mbi 2 mijë të tjerë. Një video e publikuar tregon çastet e tmerrshme...

Arrin në 450 numri i të vdekurve nga tërmeti

para 11 muajve - RTV 21

Më shumë se 7 mijë persona mbetën të lënduar Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar...

​Arrin në 450 numri i të vdekurve në zonën kufitare Irak-Iran

para 11 muajve - GazetaBlic

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. “Epiqendra e tërmetit...

Arrin në 450 numri i të vdekurve në zonën kufitare Irak-Iran

para 11 muajve - Tetova Sot

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur, pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7,3 ballë të Righterit që goditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. “Epiqendra e tërmetit...

Rëndohet bilanci i tërmetit në kufirin Iran-Irak, mbi 400 viktima

para 11 muajve - Telegrafi

Vijon të rritet bilanci i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi vargmalet që ndajnë Iranin dhe Irakun. Aktualisht numërohen të paktën 407 të vdekur e mbi 7 mijë të plagosur. Irani ishte vendi më i...

Tërmeti në kufirin irakiano-iranian, rritet në 407 numri i viktimave në Kermanshah të Iranit

para 11 muajve - Zhurnal

Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me Iranin, transmeton...

Rrëqethëse, shkon në 407 numri i viktimave të tërmetit në Irak e Iran

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 12 Vazhdon të rritet bilanci i të vdekurve pas tërmetit të rënë në kufirin mes Irakut dhe Iranit. Deri më tani numërohen 407 të vdekur, ndërkohë që 2500 të tjerë janë të plagosur pas tërmetit...

Shkon në mbi 450 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran

para 11 muajve - Koha.net

Me mijëra iranianë të pastrehë po e luftonin të ftohtin, një ditë pasi vdiqën së paku 450 persona në tërmetin më vdekjeprurës në vend në më shumë se një dekadë, ka thënë televizionin shtetëror, shkruan...

Tërmeti në Irak, mbi 400 të vdekur dhe 5.300 të plagosur

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Ka shkuar në 407 të vdekur dhe 5.300 të plagosur bilanci i tërmetit të fortë me magnitudë 7.2 ballë që ka goditur rajonin Sulaymaniyya, në Irak, në kufi me Iranin. Lajmin e ka konfirmuar për televizionin...

Tërmeti me mbi 400 viktima, pamjet e tmerrshme nga momenti i lëkundjeve

para 11 muajve - NOA

Një tërmet i fuqishëm, 7,3 ballë në kufirin verior mes Iranit dhe Irakur ka shkaktuar mbi 400 viktima deri më tani, ndërsa janë plagosur mbi 2 mijë të tjerë. Një video e publikuar tregon çastet e tmerrshme...

Tërmeti në kufirin irakiano-iranian, rritet në 407 numri i viktimave në Kermanshah të Iranit

para 11 muajve - Portalb

Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me Iranin, transmeton...

VIDEO-FOTO/ 407 viktima ja ku ka ndodhur tragjedia

para 11 muajve - Syri

Është rritur në më shumë se 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me...

Arrin në 450 numri i të vdekurve në zonën kufitare Irak-Iran

para 11 muajve - KosovaPress

“Epiqendra e tërmetit ishte në një rajon malor të Irakut, rreth 200 kilometra në verilindje të Bagdadit dhe 400 kilometra në perëndim të kryeqytetit iranian”, sipas qendrës amerikane “US Geological Survey”....

Tërmeti në kufirin Iran-Irak, të paktën 396 të vdekur e mijëra të lënduar

para 11 muajve - MRT

Ka arritur në 396 të vdekur, mijëra të plagosur.... Ka arritur në 396 të vdekur, mijëra të plagosur, bilanci tragjik i deritanishëm i lëkundjeve të forta të tokës, që tronditën zonën kufitare mes Iranit...

Rëndohet bilanci i tërmetit që ra në kufirin mes Irakut dhe Iranit

para 11 muajve - Gazeta Express

Në zonën kufitare të Irakut dhe Iranit vazhdojnë përpjekjet për të shpëtuar persona që mbetën të bllokuar nën rrënoja pas tërmetit të fuqishëm që goditi këtë rajon. Nga ana tjetër bilanci vazhdon të rritet....

Turqia i del në ndihmë Irakut pas tërmetit vdekjeprurës

para 11 muajve - Arbresh

Turqia i ka ardhur në ndihmë Irakut, pasi vendi u godit nga një tërmet me magnitudë 7.3. Tërmeti la të vdekur më shumë se 400 persona dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur, transmeton portali arbresh.info...

Rritet në 407 numri i viktimave nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - Almakos

Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me Iranin, transmeton...

Rritet në 407 numri i viktimave nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - Shenja

Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me Iranin, transmeton...

Tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv STAMBOLL (AA) - Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak...

Mbi 300 të vrarë nga tërmeti në kufirin Iran-Irak

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Një tërmet që ra të dielën në kufirin mes Irakut dhe Iranit ka shkaktuar më tepër se 300 të vdekur dhe ka plagosur 2 mijë e 500 vetë. Media iraniane njoftoi sot se ka 328 viktima, shumica e tyre në qytetin...

Rritet në 407 numri i viktimave nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - AlbPortali

Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me Iranin, transmeton...

Të paktën 407 të vdekur nga tërmeti në rajonin e kufirit irakian-iranian

para 11 muajve - Tetova Sot

Numri i të vdekurve në tërmetin që mbrëmë e goditi rajonin e kufirit irakian-iranian, në provincën iraniane Kermanshah, u rrit në 407 persona, ndërsa janë lënduar 6.700 njerëz, kumtuan shërbimet iraniane...

​Papa Françesku ngushëllon viktimat e tërmetit në kufirin Iran-Irak

para 11 muajve - KosovaPress

“Papa Françesku është thellësisht i dëshpëruar nga lajmi i tërmetit dhe solidarizohet me të gjithë viktimat e përfshirë në këtë tragjedi duke u bashkuar në lutjen dhe dhimbjen e tyre”, sipas një deklarate...

I ftuari braktis intervistën direkte nga tërmeti i fundit në Irak

para 11 muajve - Zhurnal

Ndërsa tërmeti i fuqishëm në rajonin kufitar Iran-Irak, la të vdekur të paktën 300 persona, pamjet e publikuara më poshtë, tregojnë momentin kur saktësisht në atë kohë ndëerpritet dhe një transmetim direkt...

Momentet e tmerrit nga tërmeti që ua mori jetën 335 njerëzve në Irak

para 11 muajve - Zhurnal

Ka shkuar në 335 numri i viktimave të shkaktuar nga tërmeti me megnitudë prej 7.3 ballë i cili goditi kufirin verior mes Iranit dhe Irakut. Agjencia iraniane e lajmeve Isna ka deklaruar se të paktën 2,500...

Momentet e tmerrit nga tërmeti që ua mori jetën 335 njerëzve në Irak

para 11 muajve - Telegrafi

Ka shkuar në 335 numri i viktimave të shkaktuar nga tërmeti me megnitudë prej 7.3 ballë i cili goditi kufirin verior mes Iranit dhe Irakut. Agjencia iraniane e lajmeve Isna ka deklaruar se të paktën 2,500...

Shkon afër 400, numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Indeks online

Një tërmet  i fuqishëm që goditi rajonin kurdistan në mes Iranit dhe Irakut ka lënë të vdekur të paktën 396 persona dhe mijëra të tjerë janë lënduar. Më shumë se 7 mijë persona njoftohet se janë lënduar...

Nga tërmeti afër kufirit Iran-Irak, më se 340 vetë të vdekur

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ekipet e shpëtimit dhe të afërmit e shqetësuar po i vazhdojnë kërkimet nëpër gërmadhat e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm, i cili mbrënë e ka goditur këtë rajon duke i vrarë më se 340 vetë në të dy shtetet....

Foto rrëqethëse/ Shkon në 332 numri i të vdekurve nga tërmeti në Irak e Iran

para 11 muajve - BalkanWeb

Vazhdon të rritet bilanci i të vdekurve pas tërmetit të rënë në kufirin mes Irakut dhe Iranit. Deri më tani numërohen 332 të vdekur, ndërkohë që 2500 të tjerë janë të plagosur pas tërmetit të fuqishëm...

Ka arritur në 407 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran

para 11 muajve - Arbresh

Ka arritur në 407 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran Ka shkuar në 407 numri I të vdekurve nga tërmeti në Iran, transmeton arbresh.info. Në qytetin kufitar Sarpol-e-Zahab ka ndodhur një tërmete në...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - Lajmi.net

Numri i të vdekurve në tërmetin që ka qenë i efektshëm në perëndim të Iranit është rritur në 328, ndërsa në tërmetin e ndjerë në qytete të ndryshme të Irakut, kanë humbur jetën të paktën 7 persona Numri...

Tërmeti godet Iranin dhe Irakun

para 11 muajve - Vizion Plus

Një tërmet me magnitudë 7.3 ballë ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 348 njerëz dhe duke plagosur mijëra të tjerë. Një agjenci iraniane e ndihmës tha se 70.000...

I ftuari braktis intervistën direkte nga tërmeti i fundit në Irak

para 11 muajve - Indeks online

Ndërsa tërmeti i fuqishëm në rajonin kufitar Iran-Irak, la të vdekur të paktën 300 persona, pamjet e publikuara më poshtë, tregojnë momentin kur saktësisht në atë kohë ndëerpritet dhe një transmetim direkt...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 330 të vdekur

para 11 muajve - Telegrafi

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 339 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 mijë...

KRG falënderon Turqinë për ndihmën ndaj viktimave të tërmetit

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SULEJMANIJE (AA) – Qeveria Rajonale e Kurde (KRG) falënderoi Turqinë për reagimin e saj të shpejtë në ndihmë të viktimave të tërmetit në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency (AA). “Falënderime...

343 të Vdekur e Mijëra të Lënduar nga Tërmeti

para 11 muajve - Kallxo

Tërmeti i magnitudës 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 343 personave dhe janë lënduar mijëra të tjerë, raporton BBC. Autoritetet iraniane kanë...

Vazhdojnë ndihmat për viktimat e tërmetit gjigant

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas tërmetit prej 7,3 ballësh që ndodhi në kufirin Irak-Iran, vendet e rajonit nën koordinimin e Turqisë Irakut dhe Iranit janë mobilizuar për të ofruar ndihme për viktimat, transmeton Gazeta e Re. Lidhje...

Përdoruesit e rrjeteve sociale: Mos i ndihmoni viktimat e tërmetit në Irak, ata…

para 11 muajve - Gazeta e re

Informacione të reja kanë dalë në dritë për tërmetin e rëndë që tronditi me një magnitude 7,3 ballë kufirin mes Iranit dhe Irakut. Sipas mediave lokale, numri i të vdekurve është rritur në 320, kurse numri...

Bilanci tragjik i tërmetit që shkundi Lindjen e Mesme: 300 të vdekur dhe mijëra të plagosur

para 11 muajve - Syri

Të paktën 328 persona kanë vdekur dhe 2 500 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti me magnitudë 7,3 ballë Rihter që goditi kufirin midis Iranit dhe Irakut verior, njoftoi sot Ministria e Brendshme...

I ftuari braktis intervistën direkte nga tërmeti i fundit në Irak

para 11 muajve - Klan Kosova

Ndërsa tërmeti i fuqishëm në rajonin kufitar Iran-Irak, la të vdekur të paktën 300 persona, pamjet e publikuara më poshtë, tregojnë momentin kur saktësisht në atë kohë ndëerpritet dhe një transmetim direkt...

"Turqia është e gatshme të ndihmojë Iranin"

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka biseduar me homologun e tij iranian Javad Zarif, duke i shprehur gatishmërinë e Turqisë që të ndihmojë Iranin,...

343 PEROSNA TË VDEKUR DHE MIJËRA TË LËNDUAR NGA TËRMETI

para 11 muajve - TV21

Rritet numri i viktimave nga tërmeti në mes Iranit dhe Irakut Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 343 persona dhe janë lënduar mijëra të...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Numri i të vdekurve në provincën perëndimore të Iranit, Kirmansha, si pasojë e tërmetit me fuqi brej 7.3 ballë sipas Rihterit, epiqendra e së cilës është qyteza Halepçe në...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 330 të vdekur

para 11 muajve - Indeks online

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 339 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 mijë...

343 perosna të vdekur dhe mijëra të lënduar nga tërmeti

para 11 muajve - RTV 21

Rritet numri i viktimave nga tërmeti në mes Iranit dhe Irakut Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 343 persona dhe janë lënduar mijëra të...

Pamje të tmerrshme nga tërmeti që ua mori jetën 335 njerëzve në Irak

para 11 muajve - Periskopi

Ka shkuar në 335 numri i viktimave të shkaktuar nga tërmeti me megnitudë prej 7.3 ballë i cili goditi kufirin verior mes Iranit dhe Irakut. Agjencia iraniane e lajmeve Isna ka deklaruar se të paktën 2,500...

Tërmet i fuqishëm në Iran dhe Irak, mbi 200 viktima dhe mijëra të plagosur

para 11 muajve - Alsat-M

Një tërmet me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior ndërmjet Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207 persona dhe duke plagosur më shumë se 1,700 të tjerë. Të paktën 164 njerëz vdiqën në...

I ftuari braktis intervistën direkte nga tërmeti i fundit në Irak

para 11 muajve - Tetova1

Ndërsa tërmeti i fuqishëm në rajonin kufitar Iran-Irak, la të vdekur të paktën 300 persona, pamjet e publikuara më poshtë, tregojnë momentin kur saktësisht në atë kohë ndëerpritet dhe një transmetim direkt...

Mbi 330 viktima nga tërmeti: Shihni pamjet tronditëse

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 6 KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 332 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane...

Tërmet me shumë viktima në kufirin mes Iranit dhe Irakut

para 11 muajve - RTSH

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen qindra viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug të qytetit irakian...

Tërmet i fuqishëm shkund Iranin e Irakut

para 11 muajve - RTSH

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen qindra viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug të qytetit irakian...

Tërmeti 7.3 ballësh, mbi 200 të vdekur, rreth 3000 të lënduar

para 11 muajve - MRT

Tërmeti 7.3 ballë tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut... Dridhjt e medha te tokes  kane  shkaktuar vdekjen e të paktën 214 personave  2.800 të tjerë llogariten t ë l ë nduar kurse p ë r 70 mijë...

para 11 muajve - Zhurnal

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207 persona dhe duke plagosur rreth 1,700 të tjerë. Një agjenci  humanitare tha...

Mbi 214 të vdekur gjatë tërmetit në rajonin e kufirit iraniano-irakian (PLT)

para 11 muajve - TV Koha

Të paktën 214 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 2.800 janë lënduar në tërmetin katastrofal i cili mbrëmë e goditi rajonin e kufirit iraniano-irakian, në provincën iraniane Kermanshah, publikoi...

"Turqia me të gjitha resurset pranë viktimave të tërmetit"

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, theksoi sot se vendi i tij me të gjitha resurset e saj është afër viktimave të tërmetit shkatërrues që goditi Irakun, raporton Anadolu...

Ishte në transmetim direkt kur ndodhi tërmeti i fuqishëm, shikoni reagimin e prezantuesit

para 11 muajve - Gazeta Express

Mbrëmë rajoni kufitar Iran-Irak është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Sipas Shërbimit Gjeologjik Amerikan magnituda e këtij tërmeti ishte 7.3 në shkallën Riter. Raportohet se ka dëme të mëdha materiale,...

Raportohet për të paktën 335 të vdekur nga tërmeti në Iran

para 11 muajve - Koha.net

Të paktën 335 persona kanë vdekur dhe mbi 3,000 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti me magnitudë 7,3 ballë Rihter që goditi kufirin midis Iranit dhe Irakut verior, njoftoi sot Ministria e Brendshme...

Raportohet për të paktën 328 të vdekur nga tërmeti në Iran

para 11 muajve - Koha.net

Të paktën 328 persona kanë vdekur dhe 2 500 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti me magnitudë 7,3 ballë Rihter që goditi kufirin midis Iranit dhe Irakut verior, njoftoi sot Ministria e Brendshme...

Iran, së paku 211 të vdekur si pasojë e tërmetit

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv TEHERAN (AA) – Së paku 211 persona kanë humbur jetën në perëndim të Iranit gjatë tërmetit të fuqishëm mbrëmjen e kaluar që goditi qytetin irakian Halepçe, në afërsi të kufirit irakiano-iranian,...

Tërmeti i fuqishëm në Irak, humbin jetën mbi 300 persona!

para 11 muajve - Blitz

Mëngjesin e sotëm, një tërmet i fuqishëm me magnitutë 7.3 ballë ka goditur kufirin mes Iranit dhe Irakut duke lënë pas mbi 300 viktima në të dyja vendet. Mediat lokale tregojnë se provinca perëndimore...

Video+Foto/ Tërmet i fuqishëm në Iran dhe Irak, raportohen 200 të vdekur

para 11 muajve - Opinion

Të paktën 200 persona kanë humbur jetën dhe 2500 të tjerë janë lënduar nga tërmeti që goditi Iranin dhe Irakun. Tërmeti me magnitudë 7.5 ballë është ndjerë fuqimisht në Bagdat, por gjithashtu në të gjithë...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Portalb

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit, transmeton REL. Sipas...

Tërmet i fuqishëm shkund Lindjen e Mesme, mbi 200 të vdekur

para 11 muajve - Ina

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen qindra viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug të qytetit irakian...

Tërmeti në Iran-Irak, Al Jazzera jep shifrën e 328 të vdekurve

para 11 muajve - Te Sheshi

Sipas kanalit Al Jazeera, janë më shumë se 328 të vdekur dhe të paktën 2,530 të plagosur nga tërmeti me magnitudë 7,3 shkallë të Rihterit, që goditi kufirin midis Irakut dhe Iranit të dielën. Agjencia...

Tërmeti i 7,2 ballë shkund Lindjen e Mesme, mbi 200 të vdekur në Irak

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen qindra viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug të qytetit irakian...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - Tetova Sot

Numri i të vdekurve në provincën perëndimore të Iranit, Kirmansha, si pasojë e tërmetit me fuqi brej 7.3 ballë sipas Rihterit, epiqendra e së cilës është qyteza Halepçe në afërsi të kufirit irakiano-iranian,...

Ishte në transmetim direkt kur ndodhi tërmeti i fuqishëm, shikoni reagimin e prezantuesit

para 11 muajve - Tetova Sot

Mbrëmë rajoni kufitar Iran – Irak është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Sipas Shërbimit Gjeologjik Amerikan magnituda e këtij tërmeti ishte 7.3 në shkallën Riter. Raportohet se ka dëme të mëdha materiale,...

TËRMETI NË KUFIRIN IRAN-IRAK LË MBI 200 TË VDEKUR

para 11 muajve - TV21

Shumica e të vdekurve ishin në provincën perëndimore të Kermanshah të Iranit. Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207...

Tërmeti në Iran-Irak: 200 të vdekur, 2,500 të plagosur

para 11 muajve - Klan Kosova

Një tërmet me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207 persona dhe duke plagosur rreth 2,500, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Një agjenci...

Shkon në 214 numri i të vdekurve në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Indeks online

Një tërmet me magnitudë 7.3 ka goditur rajonin në mes Iranit dhe Irakit, duke lënë kështu 214 persona të vdekur dhe mbi 2800 të lënduar. Një agjenci iraniane ka thënë se 70 mijë persona kanë nevojë për...

Termeti shkatërroi komplet qytetin, 200 të vdekur, afër 3 mijë të plagosur

para 11 muajve - Gazeta Express

Një tërmet i fuqishëm 7.3 ballësh ka “shkundur” rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 214 persona dhe duke plagosur rreth 2.800 të tjerë. Irani zyrtar njofton se 70.000 persona...

Tragjedi në Iran, tërmeti i fuqishëm shkakton 207 viktima dhe 1700 të plagosur

para 11 muajve - Sot News

Një tërmet i fuqishëm prej 7,3 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. Mediat e huaja raportojnë se nga tërmeti mbetën 207 viktima dhe më shumë se 1,700 persona të plagosur. Sipas institutit...

Tërmeti shkatërron Lindjen e Mesme: 200 të vdekur dhe 2.800 të plagosur

para 11 muajve - Syri

Një tërmet i fuqishëm 7.3 ballësh ka “shkundur” rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 214 persona dhe duke plagosur rreth 2.800 të tjerë. Irani zyrtar njofton se 70.000 persona...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Telegrafi

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti në Irak dhe Iran,shkon në 207 numri i viktimave

para 11 muajve - Shqiptarja

Ka shkuar në 207 numri i viktimave të shkaktuar nga tërmeti me megnitudë prej 7.3 ballë i cili goditi kufirin verior mes Iranit dhe Irakut. Sipas BBC gjithashtu edhe numri i të plagosurve ka shkuar në...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Aktuale

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tragjike/ 205 të vdekur dhe 1700 të plagosur nga tërmeti që goditi Iranin dhe Irakun (FOTO+VIDEO)

para 11 muajve - BalkanWeb

Një tërmet i fuqishëm prej 7,3 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. CNN raporton se të paktën 205 persona, kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit 7.3 ballë të ditës së dielë, në qytetin...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Koha.net

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti në Iran-Irak: 200 të vdekur, 2,500 të plagosur

para 11 muajve - GazetaBlic

Një tërmet me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207 persona dhe duke plagosur rreth 2,500, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Një agjenci...

Termeti në Iran dhe Irak, rritet numri i viktimave në 328

para 11 muajve - Almakos

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur më shumë se 328 persona dhe afro 2.500 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Termeti në Iran dhe Irak, rritet numri i viktimave në 328

para 11 muajve - Shenja

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur më shumë se 328 persona dhe afro 2.500 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran lë mbi 200 të vdekur

para 11 muajve - RTV 21

Shumica e të vdekurve ishin në provincën perëndimore të Kermanshah të Iranit Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207...

Tërmet 7.2 ballë në kufi mes Iranit dhe Irakut, mbi 200 të vdekur dhe 1700 të plagosur

para 11 muajve - NOA

Së paku 207 persona kanë humbur jetën dhe 1700 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një tërmeti të fortë, me magnitudë 7.2 ballë të shkallës rihter. Lëkundjet e fuqishme u shënuan mbrëmjen e së...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Numri i të vdekurve në provincën perëndimore të Iranit, Kirmansha, si pasojë e tërmetit me fuqi brej 7.3 ballë sipas Rihterit, epiqendra e së cilës është qyteza Halepçe në afërsi të kufirit...

Në Iran dhe Irak mbi 335 viktima të tërmetit, një tërmet i fortë e ka goditur edhe Kostarikën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Së paku 335 persona kanë vdekur dhe gati 3.000 të tjerë janë lënduar në tërmetin e fortë, i cili e goditi rajonin kufitar në mes të Irani dhe Irakut. Një tërmet tjetër me fuqi prej 6.5 ballë të Rihterit...

Raportohet për të paktën 335 të vdekur nga tërmeti në Iran

para 11 muajve - Tetova Sot

Të paktën 335 persona kanë vdekur dhe mbi 3,000 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti me magnitudë 7,3 ballë Rihter që goditi kufirin midis Iranit dhe Irakut verior, njoftoi sot Ministria e Brendshme...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

para 11 muajve - Fakti Ditor

Numri i të vdekurve në provincën perëndimore të Iranit, Kirmansha, si pasojë e tërmetit me fuqi brej 7.3 ballë sipas Rihterit, epiqendra e së cilës është qyteza Halepçe në afërsi të kufirit irakiano-iranian,...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Lajmi.net

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti sjell shkatërrim dhe vdekje në këtë shtet

para 11 muajve - Gazeta Express

Një termet i fuqishëm ka shkundur Lindjen e Mesme, mbrëmjen e kësaj të shtunë. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 7.3 u lokalizua 32 km larg Halabjah, në Irakun kurd, në kufi me Iranin. Sipas televizionit...

164 të Vdekur nga Tërmeti

para 11 muajve - Kallxo

Një tërmet shkatërruar në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Indeks online

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Më shumë se 300 të vdekur nga tërmeti në Irak dhe Iran

para 11 muajve - Albinfo

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh ka goditur rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen qindra viktima, përcjell albinfo.ch. Epiqendra e tërmetit raportohet se ishte në thellësinë 34...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 330 të vdekur

para 11 muajve - Gazeta e re

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 339 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 mijë...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 330 të vdekur

para 11 muajve - Periskopi

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 339 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 mijë...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Një tërmet shkatërruar bë afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 330 të vdekur

para 11 muajve - KosovaPress

Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 mijë persona të tjerë kanë nevojë për strehim. Shumica e viktimave janë nga provinca perëndimore e Iranit, Kermanshah, ndërsa 11 të tjerë humbën jetën...

Qindra të vdekur nga tërmeti në Iran, ja pamjet e frikshme

para 11 muajve - Lajm

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Termeti shkatërroi komplet qytetin, 200 të vdekur, afër 3 mijë të plagosur

para 11 muajve - Infokusi

Një tërmet i fuqishëm 7.3 ballësh ka “shkundur” rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 214 persona dhe duke plagosur rreth 2.800 të tjerë. Irani zyrtar njofton se 70.000 persona...

Termeti në Iran dhe Irak, rritet numri i viktimave në 328

para 11 muajve - AlbPortali

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur më shumë se 328 persona dhe afro 2.500 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Loading... Sipas Ministrisë,...

Shkon në 335 numri i të vdekurve nga tërmeti

para 11 muajve - Arbresh

Është rritur numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 335 persona e lënduar më shumë se 2,800. Një agjenci humanitare iraniane tha se 70 mijë...

Tërmeti në Iran dhe Irak, së paku 160 të vdekur

para 11 muajve - Shenja

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti shkatërron qytetin e Iranit, mijëra njerëz të plagosuar

para 11 muajve - Insajderi

Një tërmet i fuqishëm 7.3 ballësh ka “shkundur” rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 214 persona dhe duke plagosur rreth 2.800 të tjerë. Irani zyrtar njofton se 70.000 persona...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 200 të vdekur –

para 11 muajve - Fol

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 214 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 mijë...

Tërmeti në kufirin Iran-Irak: Turqia lë pas fërkimet, nxiton me ndihma

para 11 muajve - Te Sheshi

Turqia po përpiqet të tejkalojë diferencat kryesisht të natyrës politike, duke ofruar ndihmë të menjëherëshme në zonat e tërmetit prej 7.2 ballësh që tronditi zonën kufitare mes Irakut dhe Iranit, e ku...

Tërmeti shkund Iranin dhe Irakun, të paktën 207 viktima e mijëra të plagosur

para 11 muajve - Java News

Qindra viktima dhe mijëra të plagosur ka shkaktuar tërmeti i djeshëm 7,3 ballë në zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut. Burime zyrtare konfirmojnë se deri më tani vetëm në Iran numërohen 207 viktima dhe...

Ishte në transmetim direkt kur ndodhi tërmeti, shikoni reagimin e prezantuesit

para 11 muajve - Arbresh

Mbrëmë rajoni kufitar Iran-Irak është tronditur nga një tërmet i fuqishëm , shkruan portali arbresh.info Sipas Shërbimit Gjeologjik Amerikan magnituda e këtij tërmeti ishte 7.3 në shkallën Riter. Raportohet...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran lë mbi 200 të vdekur

para 11 muajve - 10minuta

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207 persona dhe duke plagosur rreth 1,700 të tjerë. Një agjenci  humanitare tha...

Termeti shkatërroi komplet qytetin, 200 të vdekur, afër 3 mijë të plagosur

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Një tërmet i fuqishëm 7.3 ballësh ka “shkundur” rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 214 persona dhe duke plagosur rreth 2.800 të tjerë. Irani zyrtar njofton se 70.000 persona...

Tërmeti në Iran dhe Irak, së paku 160 të vdekur

para 11 muajve - AlbPortali

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Loading... Sipas Ministrisë,...

Tragjike/ 205 të vdekur dhe 1700 të plagosur nga tërmeti që goditi Iranin dhe Irakun

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Një tërmet i fuqishëm prej 7,3 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. CNN raporton se të paktën 205 persona, kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit 7.3 ballë të ditës së dielë, në qytetin...

Rritet në 214 numri i viktimave nga tërmeti në Iran-Irak

para 11 muajve - Arbresh

Një tërmet i shkallës 7.3 ka dridhur rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 214 persona e lënduar më shumë se 2,800. Një agjenci humanitare iraniane tha se 70 mijë njerëz kanë nevojë...

160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti në kufirin Iran-Irak, rëndohet bilanci i viktimave

para 11 muajve - Te Sheshi

Mbi 200 të vdekur e 2500 të plagosur është bilanci i deritanishëm i një tërmeti prej 7.3 ballësh që godoti rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut. Shumica e viktimave i përkasin provincës perëndimore...

Tërmeti që tronditi Irakun e Iranin përmes videove

para 11 muajve - Arbresh

Janë publikuar videot e momentit të tërmetit që tronditi pjesë të Irakut dhe Iranit me një magnitudë 7.3, transmeton portali arbresh.info Epiqendra e tërmetit ishte në juglindje të qytetit irakian As-Sulaymaniyas,...

Tërmeti që la mbi 200 të vdekur

para 11 muajve - Gazeta e re

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207 persona dhe duke plagosur rreth 1,700 të tjerë. Një agjenci  humanitare tha...

Së paku 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran lë mbi 200 të vdekur

para 11 muajve - KosovaPress

Një agjenci  humanitare tha se rreth  70.000  persona kishin nevojë për strehim emergjent pas tërmetit, i cili shënon njërin nga më të mëdhenjtë këtë vit. Shumica e të vdekurve  ishin në provincën perëndimore...

Qindra të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Insajderi

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

Të paktën 160 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Periskopi

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur së paku 164 persona dhe më shumë se 1.600 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit. Sipas Ministrisë, numri...

61 të vdekur dhe 300 të plagosur nga tërmeti që goditi Iranin dhe Irakun

para 11 muajve - BalkanWeb

Një tërmet i fuqishëm prej 7,3 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. CNN raporton se të paktën 61 persona, kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit 7.3 ballë të ditës së dielë, në qytetin...

Lindja Mesme, termet 7.3 ballë  mbi 60 viktima në Iran e Irak

para 11 muajve - Shqiptarja

Një tërmet i fortë me magnitudë 7.3 ka tronditur rajonin kufitar verior midis Iranit dhe Irakut, duke regjistruar viktima. Të paktën 61 persona u vranë dhe 500 u plagosën në Iranin perëndimor, thanë mediat...

Tërmet i fuqishëm shkund Iranin e Irakun

para 11 muajve - Zhurnal

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen disa viktima, raporton Top Channel. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug...

Tërmet i fuqishëm shkund Iranin e Irakun

para 11 muajve - Portalb

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen disa viktima, raporton Top Channel. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug...

Shkon në 34 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Indeks online

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7.3   që ka goditur regjionin e kurdëve mes Iranit dhe Irakut ka lënë të vdekur më shumë se 30 persona. Nga të dhënat e deri tanishme zyrtare 34 persona kanë mbetur të vdekur,...

Tërmeti në Irak, Turqia dërgon 4 mijë tenda dhe 7 mijë batanije

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Pas tërmetit prej 7,2 ballësh që ndodhi në kufirin Irak-Iran, Turqia është moblizuar për të ofruar ndihmë për të prekurit nga tërmeti duke dërguar katër mijë tenda dhe shtatë...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm mes Irakut dhe Iranit

para 11 muajve - Indeks online

Të paktën 13 persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të lënduar nga tërmeti me magnitudë 7.3 që ka goditur kurdët në Irak, afër regjionit të Iranit. Tërmeti i fuqishëm goditi pjesën më të madhe...

Gjashtë të vdekur pas tërmetit që goditi Irakun

para 11 muajve - Lajmi.net

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti goditi pjesën më...

Tërmet i fuqishëm godet rajonin kufitar Irak-Iran, ka të vdekur

para 11 muajve - RTV 21

Tërmeti goditi vendin në mbrëmje Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka tronditur rajonin verior kufitar Irak-Iran, si pasojë e të cilit është raportuar edhe për të vdekur. Tërmeti goditi vendin në...

Ky vend goditet nga një tërmet i fuqishëm

para 11 muajve - GazetaBlic

Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan për Hulumtime Gjeologjike njoftoi se tërmeti ka ndodhur në...

Gjashtë të vdekur pas tërmetit që goditi Irakun

para 11 muajve - Klan Kosova

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti goditi pjesën më...

Tërmet i fuqishëm godet rajonin kufitar Irak-Iran, ka të vdekur

para 11 muajve - Indeks online

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka tronditur rajonin verior kufitar Irak-Iran, si pasojë e të cilit është raportuar edhe për të vdekur. Tërmeti goditi vendin në mbrëmje sipas kohës lokale,  në jug...

Një tërmet prej 7.2 ballë goditi veriun e Irakut

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv BAGDAD (AA)  - Një tërmet prej 7.2 ballë sipas Rihterit ka goditur sonte veriun e Irakut, bëri të ditur Enti gjeologjik amerikan, transmeton Anadolu Agency (AA). Epiqendra e tërmetit ka...

6 të vdekur pas tërmetit që goditi Irakun

para 11 muajve - Klan Kosova

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti goditi pjesën më...

Iraku goditet nga një tërmet i fuqishëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan për Hulumtime Gjeologjike njoftoi se tërmeti ka ndodhur në...

Tërmet prej 7.2 ballësh të Rihterit dridh Irakun

para 11 muajve - Koha.net

Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan për Hulumtime Gjeologjike njoftoi se tërmeti ka ndodhur në...

Tërmeti sjell shkatërrim dhe vdekje në Lindjen e Mesme

para 11 muajve - Politiko

Një termet i fuqishëm ka shkundur Lindjen e Mesme, mbrëmjen e kësaj të shtunë. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 7.3 u lokalizua 32 km larg Halabjah, në Irakun kurd, në kufi me Iranin. Sipas televizionit...

Gjashtë të vdekur pas tërmetit që goditi Irakun

para 11 muajve - GazetaBlic

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti goditi pjesën më...

Irak, tërmet 7.2 ballë në kufi me Iranin; viktima dhe të plagosur

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Një lëkundje e fortë sizmike ka goditur rajonin e Sulaymaniyya, në Irak, pranë kufirit me Iranin. Lajmi bëhet i ditur nga “United States geological Survey”, i cili ka saktësuar se tërmeti është i shkallës...

Tërmet prej 7,2 ballësh në Irak

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin, raporton Anadolu Agency (AA). Instituti Amerikan...

Irani dhe Iraku goditen nga një tërmet i fuqishëm

para 11 muajve - Indeks online

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka goditur rajonin kufitar në mes të Iranit dhe Irakut, ka njoftuar gjeologjia e SHBA-së. Ky termet goditi 32 kilometra në jug-perëndim të qytetit të Irakut,  Halabja....

Irak, Iran: 91 të vdekur nga tërmeti, mbi 1 mijë të plagosur

para 11 muajve - Arbresh

Tërmeti që goditi kufirin mes Irakut dhe Iranit ka lënë të vdekur 91 persona, ndërsa autoritetet theksojnë se ekziston frika se numri mund të rritet. Nga tërmeti me magnitudë 7.3 janë shkatërruar disa...

Tërmeti 7.2 balllë "shkund" Lindjen  e Mesme, s'raportohen viktima

para 11 muajve - Shqiptarja

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ballë ka goditur Irakun shumë pranë  vijës kufitare që e ndan atë me shtetin e Iranit. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në  kryeqytetin e vendit Bagdad, por...

Tërmet 7.2 ballë në Irak, njerëzit dalin në rrugë nga paniku

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Një lëkundje e fortë sizmike ka goditur rajonin e Sulaymaniyya, në Irak, pranë kufirit me Iranin. Lajmi bëhet i ditur nga “United States geological Survey”, i cili ka saktësuar se tërmeti është i shkallës...

Tërmet i fuqishëm godet Lindjen e Mesme

para 11 muajve - Politiko

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka goditur Irakun, pranë kufirit me Iranin. Sipas institutit amerikan Usgs, epiqendra e tërmetet është lokalizuar 32 km larg Halabjah, në Irakun kurd. Prev Next 1...

Ky vend goditet nga një tërmet i fuqishëm

para 11 muajve - Infokusi

Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan për Hulumtime Gjeologjike njoftoi se tërmeti ka ndodhur në...

Tërmet i fuqishëm godet Lindjen e Mesme

para 11 muajve - Syri

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka goditur Irakun, pranë kufirit me Iranin. Sipas institutit amerikan Usgs, epiqendra e tërmetet është lokalizuar 32 km larg Halabjah, në Irakun kurd. Tërmeti ka...

Irak, tërmet 7.2 ballë në kufi me Iranin; viktima dhe të plagosur

para 11 muajve - Almakos

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti është ndier edhe...

Një tërmet i fuqishëm sapo ka goditur këtë vend (Foto/Video)

para 11 muajve - Tetova1

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka goditur Irakun, pranë kufirit me Iranin. Sipas institutit amerikan Usgs, epiqendra e tërmetet është lokalizuar 32 km larg Halabjah, në Irakun kurd. Tërmeti ka...

Irak, tërmet 7.2 ballë në kufi me Iranin; viktima dhe të plagosur

para 11 muajve - Shenja

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti është ndier edhe...

Tërmeti në Irak-Iran, shkon në 30 numri i të vdekurve

para 11 muajve - Arbresh

Tërmeti me magnitudë 7.3 në kufirin e Irakut dhe Iranit ka lënë të vdekur të paktën 30 persona. Sipas zyrtarëve lokalë, mbi 200 persona janë plagosur në provincën e Kermanshah të Iranit, transmeton portali...

Tërmet i fuqishëm në Iran dhe Irak

para 11 muajve - Insajderi

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen disa viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug të qytetit irakian të...

Tërmeti sjell shkatërrim dhe vdekje në Lindjen e Mesme

para 11 muajve - Tetova Sot

Një termet i fuqishëm ka shkundur Lindjen e Mesme, mbrëmjen e kësaj të shtunë. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 7.3 u lokalizua 32 km larg Halabjah, në Irakun kurd, në kufi me Iranin. Sipas televizionit...

Tërmet i fuqishëm, lëkundjet ndihen në disa shtete

para 11 muajve - Java News

Një tërmet me magnitudë 7.3  ka goditur Irakun rreth 200 km në verilindje të kryeqytetit Bagdad, raporton Instituti Gjeologjik i SHBA. Fillimisht u tha se tërmeti ishte me magnitudë 7.2, para se të ndryshohej...

Tërmet prej 7.2 ballësh të Rihterit dridh Irakun

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan për Hulumtime Gjeologjike njoftoi se tërmeti ka ndodhur në...

Tërmeti i fuqishëm shkund Iranin e Irakun

para 11 muajve - Lajme.al

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen disa viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në jug të qytetit irakian të...

Tërmet i fuqishëm godet rajonin kufitar Irak-Iran, ka të vdekur

para 11 muajve - KosovaPress

Tërmeti goditi vendin në mbrëmje sipas kohës lokale,  në jug të qytetit të Irakut të Halabja në një thellësi prej 33.9 km (21 milje), sipas Geological Survey (USGS), transmeton KosovaPress. Të paktën gjashtë...

Gjashtë të vdekur pas tërmetit që goditi Irakun

para 11 muajve - Gazeta e re

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti goditi pjesën më...

Irak, tërmet 7.2 ballë në kufi me Iranin; viktima dhe të plagosur

para 11 muajve - AlbPortali

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti është ndier edhe...

Iraku u godit nga një termet, mbesin të vdekur gjashtë persona

para 11 muajve - Periskopi

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian. Tërmeti goditi pjesën më...

Tërmeti në kufirin Irak-Iran: 6 të vdekur, dhjetëra të plagosur

para 11 muajve - Arbresh

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka goditur Irakun në juglindje të qytetit të As-Sulaymaniyah. Sipas Institutit Gjeologjik në SHBA, dridhja e tokës ka goditur pranë kufirit me Iranin, transmeton...

Një tërmet i fuqishëm sapo ka goditur këtë vend (Foto/Video)

para 11 muajve - Periskopi

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ka goditur Irakun, pranë kufirit me Iranin. Sipas institutit amerikan Usgs, epiqendra e tërmetet është lokalizuar 32 km larg Halabjah, në Irakun kurd. Tërmeti ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK