http://kariera.mk

Synimi i Kosovës për anëtarësim në NATO, i pamundur pa u formuar FAK-u

para 8 muajve - Koha.net

Deri në vitin 2020, Kosova synon të bëhet anëtare e NATO-s. Por, ky synim i Kosovës nuk mund të jetësohet pa u bërë transformimi i FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës. Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli,...

Ildem: Një Ballkan stabil do të thotë një Evropë stabile

para 8 muajve - RTV 21

Veseli: Shumë shpejtë FSK do të bëhet Ushtri.-Haradinaj: Deri në vitin 2020 synojmë anëtarësimin në NATO Kosova shumë shpejt do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me NATO-n, ndërsa deri në vitin 2020...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 14 nëntor - Kosova shumë shpejt do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me NATO-n. ndërsa, deri në vitin 2020 synohet që Kosova të bëhet anëtare e organizatës me të fuqishme ushtarake, NATO-së....

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Alsat-M

Kosova shumë shpejt do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me NATO-n. ndërsa, deri në vitin 2020 synohet që Kosova të bëhet anëtare e organizatës me të fuqishme ushtarake, NATO-së. Kështu thanë krerët...

Brenda FSK serbët privilegjohen me rangje ushtarake

para 8 muajve - Arbresh

Brenda FSK serbët privilegjohen me rangje ushtarake Gjatë diskutimit të çështjes së Kosovës në OKB është folur edhe për FSK dhe krijimin e Ushtrisë së Kosovës, shkruan arbresh.info. Ambasadorja Vlora Citaku...

Thaçi: Besoj se në vitin 2018 do të nënshkruhet marrëveshje historike me Serbinë

para 8 muajve - Medial

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë është organizuar konferenca rajonale e sigurisë “NATO dhe Ballkani...

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllin anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra Kosovare për Studime...

Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

para 8 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë” ka thënë ndër tjerash se anëtarësimet...

Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

para 8 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë” ka thënë ndër tjerash se anëtarësimet...

Haradinaj: Synojmë anëtarësimin e Kosovës në NATO deri në 2020

para 8 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Në organizim të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), filloi konferenca rajonale...

Veseli:Shpejtë themelojmë ushtrinë e Kosovës bashkë me NATO-n

para 8 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në ditë e dytë të konferencës, “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”. Gjatë konferencës Veseli,...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë

para 8 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet sot...

Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

para 8 muajve - RTV 21

Pacolli ka thënë se Kosova duhet të përqëndrohet në të ardhmen Ministri i Punëve të Jashtëm, Behgjet Pacolli, mori sot pjesë në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën...

Veseli: Do të themelojmë ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet...

Pacolli: Pas lirisë, Kosova ka sfidë anëtarësimin në NATO

para 8 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, iu adresua sot të pranishmëve në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të...

Pacolli: Pas lirisë, Kosova ka sfidë anëtarësimin në NATO

para 8 muajve - Politiko

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, iu adresua sot të pranishmëve në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të...

Veseli: Do themelojmë ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet...

Kreu i Kuvendit të Kosovës: Do themelojmë ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - BalkanWeb

KOSOVE- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila...

Pacolli: Pas lirisë, Kosova ka sfidë anëtarësimin në NATO

para 8 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, iu adresua sot të pranishmëve në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të...

​Veseli: Kosova, shpejt do të themelojë ushtrinë bashkë me NATO-n

para 8 muajve - Indeks online

Kosova shumë shpejt do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me NATO-n. ndërsa, deri në vitin 2020 synohet që Kosova të bëhet anëtare e organizatës me të fuqishme ushtarake, NATO-së. Kështu thanë krerët...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Lajmi.net

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë

para 8 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet sot...

Veseli: Presim që Serbia të na njoh shumë shpejt

para 8 muajve - Politiko

Këto komente Veseli i bëri në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, e cila po zhvillon punimet në ditën e dytë. Tutje Veseli ka folur...

Ushtria në partneritet me NATO’n

para 8 muajve - Politiko

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Kryeministri beson se Kosova deri në vitin 2020 do të jetë anëtare e NATO-s

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj në ditë e dytë të konferencës, “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, tha se Kosova parashikon të anëtarësohet në NATO...

Ildem: NATO i jep rëndësi të madhe dialogut Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Telegrafi

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike, Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Tacan Ildem këto deklarata i bëri gjatë konferencës ndërkombëtare “NATO...

​Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin Kosovës në NATO

para 8 muajve - Alsat-M

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj theksoi se sfidat e sigurisë i tejkalojnë kufijtë shtetëror. Haradinaj shtoi se rreziqet që i veçojnë janë terrorizmi, ndërhyrja e Rusisë, krimet kibernetike dhe...

Veseli: Kosova 10 vjet shtet, presim të na njohë Serbia shumë shpejt

para 8 muajve - Shqiptarja

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli jep lajmin e shumëpritur. Sipas tij, Prishtina zyrtare pret që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës në një kohë shumë të shpejtë. Deklaratat e tij Veseli i ka bërë gjatë...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Fol

Kosova shumë shpejt do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me NATO-n. ndërsa, deri në vitin 2020 synohet që Kosova të bëhet anëtare e organizatës me të fuqishme ushtarake, NATO-së. Kështu thanë krerët...

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 8 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllim anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra Kosovare për Studime...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Indeks online

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Haradinaj: Kosova Synon NATO-n Brenda Tri Viteve

para 8 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën rajonale të sigurisë tha se dëshiron ta Kosovën pjesë të NATO-s pas tri viteve Komentet e Haradinajt u bënë në një konferencë në Prishtinë në të...

Haradinaj: Kosova në NATO më 2020

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë që Kosovë shumë shpejt do të jetë pjesë e NATO-s. Sipas Haradinajt kjo më së largu do të ndodh në vitin 2020. Këto komente ai i bëri në konferencën “NATO...

Veseli: Kosova do ta themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet...

Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

para 8 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë” ka thënë ndër tjerash se anëtarësimet...

Ildem: NATO i jep rendësi të madhe dialogut me Serbinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Ai theksoi se fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për integrim,...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryekuvendari, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet sot në Prishtinë, ka folur për...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Veseli: Presim që Serbia të na njohë

para 8 muajve - Albeu

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli , ka thënë gjatë konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njohë shumë...

Veseli: Presim që Serbia të na njoh shumë shpejt

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeparlamentari Kadri Vesli ka thënë që shumë shpejt pritet që Serbia ta njoh Kosovën. Këto komente Veseli i bëri në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave...

Ildem: NATO i jep rendësi të madhe dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Indeks online

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Ai theksoi se fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për integrim,...

Ildem: NATO i jep rendësi të madhe dialogut me Serbinë

para 8 muajve - RTV 21

Ildem: Fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për integrim Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike Tacan Ildem, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Ildem: NATO i jep rëndësi dialogut Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Koha.net

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Ai theksoi se fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për integrim,...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Veseli: Presim që Serbia ta njoh shumë shpejt pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - Lajmi.net

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë gjatë konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njoh shumë shpejt...

Haradinaj tregon vitin kur Kosova do të anëtarësohet në NATO

para 8 muajve - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Haradinaj: Në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 8 muajve - RTV 21

Haradinaj: Kosova e ka rrugën e saj në apektin ushtarak Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj i cili po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në...

Veseli: Presim që Serbia ta njoh shumë shpejt pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë gjatë konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njoh shumë shpejt...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - RTV 21

Veseli ka thënë se Kosova është dëshmuar si faktor i paqes, stabilitetit dhe forcimit të demokracisë në regjionin e Ballkanit Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet...

Haradinaj, NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Haradinaj: Synojmë që deri më 2020 të anëtarësohemi në NATO

para 8 muajve - Koha.net

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, po mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor. Kryetari i Kuvendit,...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryekuvendari, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet sot në Prishtinë, ka folur për...

Veseli: Presim që Serbia ta njoh shumë shpejt pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - Medial

Kryu i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë gjatë konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njoh shumë shpejt...

Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

para 8 muajve - Almakos

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë” ka thënë ndër tjerash se anëtarësimet...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Indeks online

IndeksOnline E martë, 14 Nentor 2017 09:54 Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj....

Veseli: Presim që Serbia ta njoh shumë shpejt pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryu i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë gjatë konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njoh shumë shpejt...

Nis konferenca ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor” (Drejtpërdrejt)

para 8 muajve - GazetaBlic

Nis sot në Prishtinë konferenca rajonale e sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”. Në konferencë janë të pranishëm drejtuesit më të lartë të...

Haradinaj: Synojmë anëtarësimin e Kosovës në NATO deri në 2020

para 8 muajve - 24 ore

Në organizim të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), filloi konferenca rajonale e sigurisë “NATO dhe Ballkani...

Kosova 10 vite shtet, Veseli: Presim njohjen nga Serbia së shpejti

para 8 muajve - Java News

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njohë shumë shpejt pavarësinë e shtetit më të ri në Evropë. Sipas tij, Kosova pas tre muajsh feston 10-vjetorin...

Sot nis konferenca rajonale “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - Koha.net

Pas pak minutash, Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor:...

Pacolli: Pacolli: Fillimi i negociatave për anëtarësim në NATO është i domosdoshëm

para 8 muajve - Sovrani

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka marrë pjesë në konferencën e NATO-s. Pacolli tha se Kosova dëshiron të jetë jo vetëm konsumues, por edhe kontribuues i sigurisë dhe i paqes në botë. “Shpreha,...

Kryeministri Haradinaj: E meritojmë të anëtarësohemi sa më shpejt në NATO

para 8 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj mori pjesë në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila u...

Ildem: NATO i jep rëndësi të madhe dialogut Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Almakos

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike, Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Tacan Ildem këto deklarata i bëri gjatë konferencës ndërkombëtare “NATO...

Mbahet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”

para 8 muajve - RTV 21

Në konferencë do të marrin pjesë drejtuesit më të lartë të institucioneve Sot në Prishtinë vazhdon punimet konferenca rajonale e sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Pacolli: Pas lirisë, Kosova ka sfidë anëtarësimin në NATO

para 8 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, iu adresua sot të pranishmëve në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të...

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllin anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra Kosovare për Studime...

Mbahet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor-Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”

para 8 muajve - Telegrafi

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë për të dytën ditë me radhë mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor:...

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 8 muajve - Almakos

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllin anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra Kosovare për Studime...

Mbahet Konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - Kallxo

Sot në Prishtinë do të mbahet konferenca rajonale e sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”. Në konferencë  ku do të jenë të pranishëm drejtuesit...

Haradinaj: E meritojmë të anëtarësohemi sa më shpejt në NATO

para 8 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj mori pjesë në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila u...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Kryeministri beson se Kosova deri në vitin 2020 do të jetë anëtare e NATO-s

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri Ramush Haradinaj në ditën e dytë të konferencës, “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, tha se Kosova parashikon të anëtarësohet në...

Veseli: Kosova do ta themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet...

Pacolli: Në Kosovë flamujt e NATO-s–duam që në NATO të valojë flamuri i Kosovës

para 8 muajve - KosovaLive360

Zëvendëskryeministrit dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka marr pjesë në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, konferencë kjo...

Ushtria e Kosovës në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - Insajderi

Udhëheqës të institucioneve më të larta shtetërore në Kosovë pohojnë se Kosova shumë shpejt do të themelojë Ushtrinë në partneritet me NATO-n. Në një konferencë për media “NATO dhe Ballkani Perëndimor...

Veseli: Presim që Serbia ta njohë shpejt Kosovën

para 8 muajve - Shenja

Kryeparlamentari Kadri Vesli ka thënë që shumë shpejt pritet që Serbia ta njoh Kosovën. Këto komente Veseli i bëri në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave...

Haradinaj, tjetër premtim të bujshëm: deri më 2020 presim anëtarësimin në NATO

para 8 muajve - Te Sheshi

Pas premtimit se më 2019 do marrë statusin e kandidatit për në Bashkimin Evrpoian, Haradinaj ka bërë dhe një premtim të madh, duke thënë se deri më 2020 do ndodhë anëtarësimi në NATO. “Brenda kësaj dekade...

Veseli: Kosova, shpejt do të themelojë ushtrinë bashkë me NATO-n

para 8 muajve - Gazeta e re

Kosova shumë shpejt do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me NATO-n. ndërsa, deri në vitin 2020 synohet që Kosova të bëhet anëtare e organizatës me të fuqishme ushtarake, NATO-së. Kështu thanë krerët...

MPJ mban konferencën e sigurisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës do të mbajë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë". MPJ konferencën...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Infokusi

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Veseli: Kosova, shpejt do të themelojë ushtrinë bashkë me NATO-n

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu thanë krerët e institucioneve të vendit, në konferencën ndërkombëtare  “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e organizuar nga Ministria...

Vazhdon konferenca e NATO-s, sot merr pjesë Ramush Haradinaj

para 8 muajve - Indeks online

Dje ka nisur konferenca e NATO-s me temën "NATO dhe Ballkani Perëndimor - Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”. Atje morën pjesë përfaqësues të lartë të shtetit, të NATO-s,...

MPJ mban konferencën e sigurisë

para 8 muajve - Indeks online

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës do të mbajë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë". MPJ konferencën...

Nga pasditja e sotme bien temperaturat

para 8 muajve - 10minuta

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj theksoi se sfidat e sigurisë i tejkalojnë kufijtë shtetëror. Haradinaj shtoi se rreziqet që i veçojnë janë terrorizmi, ndërhyrja e Rusisë, krimet kibernetike dhe...

Haradinaj: Kosova e meriton ushtrinë dhe partneritetin e NATO-s

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 14 nëntor 2017 – Kryeministri i kosovës, Ramush Haradinaj, në fjalën e tij para pjesëmarrësve të konferencës ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e...

Veseli: Kosova do ta krijojë shumë shpejt ushtrinë

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 14 nëntor 2017 – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale...

Ildem: NATO i jep rëndësi të madhe dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta e re

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Ai theksoi se fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për integrim,...

Veseli: Presim që Serbia ta njoh shumë shpejt pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - Fol

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë gjatë konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njoh shumë shpejt...

Ildem: NATO i jep rendësi të madhe dialogut me Serbinë

para 8 muajve - Periskopi

Ndihmës-sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomacinë Publike Tacan Ildem, tha se një Ballkan stabil është një Evropë stabile. Ai theksoi se fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për integrim,...

Veseli: Kosova do ta krijojë shpejt ushtrinë në partneritet me NATO-n

para 8 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, e cila po mbahet...

Haradinaj, NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Fol

PRISHTINË (AA) - Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës dhe kreu i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka theksuar se, "Nëse Serbia do të sillet armiqësisht ndaj Kosovës, ne do...

Veseli: Presim që Serbia ta njohë shumë shpejt pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë gjatë konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njohë shumë...

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 8 muajve - KosovaPress

Haradinaj shtoi se rreziqet që i veçojnë janë terrorizmi, ndërhyrja e Rusisë, krimet kibernetike dhe korrupsioni global. Ai tha se Kosova e ka rrugën e saj në aspektin ushtarak dhe se duan sa më shpejt...

Veseli: Trasnformimi i FSK në Ushtri do të bëhet shumë shpejt

para 8 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka marrur pjesë në konferencën ndërkombëtare “NATO dhe Ballkani Perëndimor. Ai njoftimin e bëri nëpërmjet postimi në Facebook ku tha se FSK tashmë është gati për ta marrë...

Veseli: Presim që Serbia ta njohë shpejt Kosovën

para 8 muajve - AlbPortali

Kryeparlamentari Kadri Vesli ka thënë që shumë shpejt pritet që Serbia ta njoh Kosovën. Këto komente Veseli i bëri në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave...

Ildem: NATO i jep rendësi të madhe dialogut me Serbinë

para 8 muajve - KosovaPress

Ai theksoi se fqinjësia e mirë nuk është luks por parakusht për integrim, duke thënë se NATO punon me të gjithë në për të ruajtur sigurinë në Ballkanin Perëndimor. Ildem tha se NATO i jep rëndësi të madhe...

Haradinaj optimist: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 14 nentor – Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se brenda kësaj dekade presin ta përmbyllim anëtarësimin në NATO. Haradinaj këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Qendra...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin Kosovës në NATO

para 8 muajve - KosovaPress

Haradinaj shtoi se rreziqet që i veçojnë janë terrorizmi, ndërhyrja e Rusisë, krimet kibernetike dhe korrupsioni global. Ai tha se Kosova e ka rrugën e saj në aspektin ushtarak dhe se duan sa më shpejt...

Haradinaj: Deri në vitin 2020 presim anëtarësimin Kosovës në NATO

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj theksoi se sfidat e sigurisë i tejkalojnë kufijtë shtetëror. Haradinaj shtoi se rreziqet që i veçojnë janë terrorizmi, ndërhyrja e Rusisë, krimet kibernetike dhe...

Veseli: Nuk do të lejojmë rryma që promovojnë terrorizmin

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli tha se nuk kanë lejuar dhe nuk do të lejojnë rryma që promovojnë ekstremizmin në Kosovë. Në hapjen e koherencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor” e cila po mbahet në Prishtinë,...

Haradinaj: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Haradinaj: Kosova meriton dhe duhet të anëtarësohet në NATO

para 8 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”, ka thënë se Kosva meriton dhe duhet sa më shpejtë të...

Pacolli: BE dhe NATO duhet të hapin dyert për Kosovën

para 8 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se Kosova duhet të bëhet pjesë e NATO-s dhe të kontribuojë në këtë aleancë. Pacolli tha se NATO...

Haradinaj: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin e NATO-s

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Haradinaj para NATO-s: Kosova e meriton Ushtrinë dhe partneritetin tuaj

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij para konferencës së NATO-s ka thënë se Kosova si partneritete e kësaj organizate e meriton ta ketë Ushtrinë e saj. Kësisoj, ajo do të mund ta ndihmonte NATO-n...

Veseli: Nuk do të lejojmë rryma që promovojnë terrorizmin

para 8 muajve - KosovaPress

Në hapjen e koherencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor” e cila po mbahet në Prishtinë, Veseli tha se janë ta gatshëm të ballafaqohen me rryma të tilla. Në fjalën e tij para përfaqësuesve të lartë të NATO-s,...

Kryeparlamentari Veseli: Kosova do ta ketë ushtrinë e saj

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj dhe do të bëhet pjesë e aleancës veriatlantike. Veseli tha se veprimet për formimin e ushtrisë duhet të jenë të...

Haradinaj flet për datën se kur mund të anëtarësohet Kosova në NATO

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se deri në vitin 2020, Kosova synon të përmbyllë dialogun për anëtarësim në NATO. Në fjalën e tij në konferencën për rolin e NATO’s, Haradinaj ka thënë se Kosova...

Veseli: Presim që Serbia ta njoh shumë shpejt pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Kosova pret që shteti i Serbisë ta njoh shumë shpejt pavarësinë e shtetit më të ri në Evropë. Veseli e bëri këtë deklaratë gjatë konferencës  “NATO...

Nis konferenca ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor” (Drejtpërdrejt)

para 8 muajve - Gazeta e re

Nis sot në Prishtinë konferenca rajonale e sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”. Në konferencë janë të pranishëm drejtuesit më të lartë të...

Mbahet Konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor” (LIVE)

para 8 muajve - Arbresh

Mbahet Konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”. Të pranishëm do të jenë drejtuesit më të lartë të institucioneve të Kosovës: Kryetari i Kuvendit,...

Mediat serbe: Thaçi po kërkon marrëveshje historike mes Serbisë dhe Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Kosova po përballet me paradokse të një lloji të veçantë, tha në Prishtinë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Siç tha ai, Kosova është pa dyshim shteti më pro-evropian, më pro-NATO dhe më pro-amerikan...

Mbahet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor-Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”

para 8 muajve - Almakos

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë për të dytën ditë me radhë mbajnë konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor:...

Mbahet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”

para 8 muajve - Gazeta e re

Sot në Prishtinë do të mbahet konferenca rajonale e sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat rajonale në epokën e sfidave të sigurisë globale”. Në konferencë ku do të jenë të pranishëm drejtuesit...

Vazhdon konferenca e NATO-s, sot merr pjesë Ramush Haradinaj

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Dje ka nisur konferenca e NATO-s me temën “NATO dhe Ballkani Perëndimor – Dinamikat regjionale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”. Atje morën pjesë përfaqësues të lartë të shtetit, të NATO-s,...

Thaçi: Marrëveshja e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar

para 8 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. “Marrëveshja e demarkacionit është mirë, është e qartë,...

‘Demarkacioni’, Thaçi: Pretendimet e tjera dëmtojnë Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, e nënshkruar më 2015, është e qartë, e saktë, profesionalisht e argumentuar dhe e mbështetur edhe nga bashkësia...

Thaçi: Marrëveshja e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, transmeton Telegrafi . “Marrëveshja e demarkacionit është mirë,...

Thaçi ankohet prapë për trajtimin e Kosovës: Shteti më pro-evropian e më pro-NATO, më i izoluari

para 8 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, Thaçi ka theksuar...

Thaçi: Marrëveshja e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. “Marrëveshja e demarkacionit është mirë, është e qartë, e saktë,...

Thaçi: Qëllimi ynë është që të anëtarësohemi në NATO

para 8 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), sonte në Prishtinë është...

Thaçi: Pretendimet e tjera për Demarkacionin, të dëmshme për shtetin

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, e nënshkruar më 2015, është e qartë, e saktë, profesionalisht e argumentuar dhe e mbështetur edhe nga bashkësia...

Thaçi: Viti i ardhshëm, përcaktues për perspektivën euroatlantike

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, Presidenti...

Thaçi: Demarkacioni është i saktë, pretendimet tjera po e dëmtojnë Kosovën

para 8 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vazhdon të këmbëngulë se versioni aktual i Demarkacionit është i saktë. Kreu i vendit ka deklaruar se pretendimet tjera për Demarkacionin vetëm po humbin kohë. Këto deklarime...

Thaçi: Pretendimet e tjera për Demarkacionin, të dëmshme për shtetin

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, e nënshkruar më 2015, është e qartë, e saktë, profesionalisht e argumentuar dhe e mbështetur edhe nga bashkësia...

Thaçi ankohet prapë për trajtimin e Kosovës: Shteti më pro-evropian e më pro-NATO, më i izoluari

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, Thaçi ka theksuar...

Thaçi: Marrëveshja aktuale e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vonesat e miratimit të marrëveshjes së demarkacionit, janë të dëmshme për Kosovën, pasi sipas tij demarkacioni është në rregull dhe profesionalisht i argumentuar...

“Marrëveshja e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar”

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi: Çdo pretendim tjetër është i dëmshme për shtetin e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vonesat e miratimit të marrëveshjes së demarkacionit, janë të dëmshme për Kosovën, pasi...

Thaçi: Kosova është shteti më proevropian dhe NATO-s, por ende mbetet shteti më i izoluar

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, presidenti ka theksuar...

Thaçi: Pretendimet kundër demarkacionit, zhagitje dhe humbje kohe

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. "Marrëveshja e demarkacionit është mirë, është e qartë, e saktë,...

Thaçi: Demarkacioni është i saktë, pretendimet tjera po e dëmtojnë Kosovën

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon të këmbëngul se versioni aktual i Demarkacionit është i saktë. I pari i vendit ka deklaruar se pretendimet tjera për Demarkacionin vetëm po humbin kohë. Këto...

Thaçi: Viti i ardhshëm, përcaktues për perspektivën euroatlantike

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi: Kosova është kampion në rajon në luftimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani...

Thaçi: Viti i ardhshëm, përcaktues për perspektivën euroatlantike

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, Presidenti...

Ndihmës sekretari i NATO-s: Ushtrinë e bëni me ndryshime kushtetuese

para 8 muajve - GazetaBlic

Ndihmës-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomaci Publike, Tacan Ildem ka folur rreth çështjes së zhvillimit të dialogut në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe për transformimin e FSK-së. Për...

Thaçi: Demarkacioni është i saktë, çdo pretendim tjetër shkon në dëm për Kosovën

para 8 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të...

Ndihmës sekretari i NATO-s: Ushtrinë e bëni me ndryshime kushtetuese

para 8 muajve - GazetaBlic

Ndihmës-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomaci Publike, Tacan Ildem ka folur rreth çështjes së zhvillimit të dialogut në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe për transformimin e FSK-së. Për...

Ndihmës sekretari i NATO-s: Ushtrinë e bëni me ndryshime kushtetuese

para 8 muajve - Indeks online

Ndihmës-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomaci Publike, Tacan Ildem ka folur rreth çështjes së zhvillimit të dialogut në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe për transformimin e FSK-së. Për...

Thaçi: FSK është shtëpi e të gjithëve qytetarëve të Kosovës

para 8 muajve - RTV 21

Gradohen 5 nënoficerë të komuniteteve Forcës së Sigurisë së Kosovës i janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën e FSK-së në Gjilan, u tha se FSK me...

Gjithçka gati për konferencën e NATO-s

para 8 muajve - Politiko

Krerë të shtetit, përfaqësues të NATO-s dhe ekspertë rajonalë e ndërkombëtarë tashmë janë mbledhur për të mbajtur konferencën rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor:Dinamikat rajonale në periudhën...

Thaçi: Demarkacioni është i saktë, çdo pretendim tjetër shkon në dëm për Kosovën

para 8 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të...

Kjo është deklarata e fundit e Thaçit për demarkacionin

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të...

Thaçi: Demarkacioni është i saktë, çdo pretendim tjetër shkon në dëm për Kosovën

para 8 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të...

Gjithçka gati për konferencën e NATO-s

para 8 muajve - Indeks online

Krerë të shtetit, përfaqësues të NATO-s dhe ekspertë rajonalë e ndërkombëtarë tashmë janë mbledhur për të mbajtur konferencën rajonale të sigurisë "NATO dhe Ballkani Perëndimor:Dinamikat rajonale në periudhën...

Thaçi: FSK shtëpi e të gjithëve në shërbim të të gjithëve

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Forca e Sigurisë së Kosovës është shtëpi e të gjtihëve. “Forcës së Sigurisë së Kosovës sot iu shtuan edhe pesë nënoficerë nga komunitetet jo shumicë”, ka...

Thaçi ankohet prapë për trajtimin e Kosovës: Shteti më pro-evropian e më pro-NATO, më i izoluari

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, Thaçi ka theksuar...

Thaçi: FSK-ja është e gatshme të kontribuojë për paqen përtej Kosovës

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Gjilan,...

Thaçi ankohet prapë për trajtimin e Kosovës: Shteti më pro-evropian e më pro-NATO, më i izoluari

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, Thaçi ka theksuar...

Thaçi: Marrëveshja e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. “Marrëveshja e demarkacionit është mirë, është e qartë, e saktë,...

Thaçi: Pretendimet kundër demarkacionit, zhagitje dhe humbje kohe

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. “Marrëveshja e demarkacionit është mirë, është e qartë, e saktë,...

Thaçi: FSK shtëpi e të gjithëve në shërbim të të gjithëve

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Forca e Sigurisë së Kosovës është shtëpi e të gjtihëve. “Forcës së Sigurisë së Kosovës sot iu shtuan edhe pesë nënoficerë nga komunitetet jo shumicë”, ka...

Hapet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - Indeks online

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, po bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të sigurisë “NATO...

Thaçi: Pretendimet kundër demarkacionit, zhagitje dhe humbje kohe

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. “Marrëveshja e demarkacionit është mirë, është e qartë, e saktë,...

Thaçi: Kosova është shteti më proevropian dhe NATO-s, por ende mbetet shteti më i izoluar

para 8 muajve - Tetova1

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, presidenti ka theksuar...

Thaçi: Kosova është shteti më proevropian dhe NATO-s, por ende mbetet shteti më i izoluar

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, presidenti ka theksuar...

Thaçi: Kosova është shteti më proevropian dhe NATO-s, por ende mbetet shteti më i izoluar

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, presidenti ka theksuar...

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 nëntor - Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, sonte në mbrëmje në Prishtinë bëhet hapja zyrtare e...

Ndihmës sekretari i NATO-s: Ushtrinë e bëni me ndryshime kushtetuese

para 8 muajve - Infokusi

Ndihmës-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomaci Publike, Tacan Ildem ka folur rreth çështjes së zhvillimit të dialogut në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe për transformimin e FSK-së. Për...

Viti i ardhshëm, përcaktues për perspektivën euroatlantike, thotë Thaçi

para 8 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e Konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, Presidenti...

Thaçi: Kosova dëshiron ta mbyllë kapitullin e armiqësisë me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta e re

Mbrëmjen e së hënës është bërë hapja zyrtare e Konferencës rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale të sigurisë”, ku presidenti i Kosovës Hashim...

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - Klan Kosova

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, sonte në mbrëmje në Prishtinë bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të...

FSK-ja Gradon 5 Pjesëtarë të Komuniteteve Pakicë

para 8 muajve - Kallxo

Sot janë graduar 5 pjesëtarë të komuniteteve pakicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në ceremoninë e gradimit ka marrë pjesë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka uruar FSK-në...

Thaçi: Kosova dëshiron ta mbyllë kapitullin e armiqësisë me Serbinë

para 8 muajve - KosovaPress

Thaçi u shpreh se populli i Kosovës dëshiron ta mbyllë kapitullin e armiqësive me Serbinë dhe se Kosova është vendi i vetëm në Ballkanin Perëndimor që kohë më parë lansoi dialogun  për pajtim historik...

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - GazetaBlic

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, sonte në mbrëmje në Prishtinë bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të...

Thaçi: FSK-ja është e gatshme të kontribuojë për paqen përtej Kosovës

para 8 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së...

Thaçi: Marrëveshja e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vonesat e miratimit të marrëveshjes së demarkacionit, janë të dëmshme për Kosovën, pasi sipas tij demarkacioni është në rregull dhe profesionalisht i argumentuar...

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor"

para 8 muajve - Indeks online

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, sonte në mbrëmje në Prishtinë bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të...

Thaçi: Demarkacioni i saktë, pretendimet tjera shkojnë në dëm të Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

residenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të saktë....

Thaçi: Pretendimet kundër demarkacionit, zhagitje dhe humbje kohe

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbrojtur edhe njëherë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. “Marrëveshja e demarkacionit është mirë, është e qartë, e saktë,...

Thaçi: Marrëveshja e demarkacionit, profesionalisht e argumentuar

para 8 muajve - KosovaPress

Këtë deklaratë presidenti Thaçi e bëri sonte në hapjen e konferencës rajonale të sigurisë “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë”. Vonesën e miratimit të...

Thaçi: Kosova është shteti më proevropian, por ende më i izoluari

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë sot pjesë në hapjen e konferencës: ‘NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në erën e sfidave globale të sigurisë’. Me këtë rast, presidenti ka theksuar...

Presidenti Thaçi: FSK-ja , forcë në shërbim të qytetarëve

para 8 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Presidenti...

Ushtarët e komuniteteve gradohen para Thaçit

para 8 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi , mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës . Presidenti...

Thaçi: FSK-ja është e gatshme të kontribuojë për paqen përtej Kosovës

para 8 muajve - Shenja

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Gjilan,...

Ildem: Nëse dëshironi ta shndërroni FSK-në në ushtri, bëjeni me ndryshime kushtetuese

para 8 muajve - Arbresh

Ndihmës-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomaci Publike, Tacan Ildem në konferncën e NATO-s ka thënë se Ballkani Perendimor është rajon me rëndësi strategjike për NATO-n. “Ne do të vazhdojmë të...

Gradimi i tre ushtarëve serbë, Thaçi: Jemi në rrugë të drejtë për ta bërë Ushtrinë

para 8 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se me gradimin e tre pjesëtarëve të komuniteti serb në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), po realizohet aspirata për një forcë multietknike dhe gjithëpërfshirëse....

Sonte nis në Prishtinë konferenca rajonale “NATO dhe Ballkani Perëndimor...”

para 8 muajve - Koha.net

Ministria e Jashtme e Kosovës përmes një njoftimi bën të ditur se sonte nis në Prishtinë një konferencë rajonale me temën “NATO dhe Ballkani Perëndimor: Dinamikat rajonale në periudhën e sfidave globale”,...

Thaçi: Marrëveshja e Demarkacionit e nënshkruar në gusht të vitit 2015, e drejtë dhe e saktë

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të...

Ndihmës sekretari i NATO-s: Ushtrinë e bëni me ndryshime kushtetuese

para 8 muajve - Sovrani

Ndihmës-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Diplomaci Publike, Tacan Ildem ka folur rreth çështjes së zhvillimit të dialogut në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe për transformimin e FSK-së. Për...

Thaçi: Marrëveshja e Demarkacionit e nënshkruar në gusht të vitit 2015, e drejtë dhe e saktë

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të...

Kjo është deklarata e fundit e Thaçit për demarkacionin

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi.Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të saktë.Thaçi...

Thaçi: Demarkacioni është i saktë, çdo pretendim tjetër shkon në dëm për Kosovën

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO-s ka folur rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi. Ai e ka quajtur marrëveshjen e nënshkruar në gusht të vitit 2015, si të drejtë dhe të...

Thaçi flet për transformimin e FSK-së, por heq dorë nga afatet

para 8 muajve - Ina

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim,...

Thaçi flet për transformimin e FSK-së, por heq dorë nga afatet

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim,...

Presidenti Thaçi flet për transformimin e FSK'së, por heq dorë nga afatet

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim,...

Gradohen pesë pjesëtarë të komuniteteve jo shumicë në FSK

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Presidenti...

Thaçi: FSK-ja është e gatshme të kontribuojë për paqen përtej Kosovës

para 8 muajve - AlbPortali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Gjilan,...

FSK-së I SHTOHEN 5 NËNOFICER NGA KOMUNITETI JO SHUMICË

para 8 muajve - TV21

Thaçi: Nënoficerët realizojmë aspiratën tonë për një forcë multi-etnike Forcës së Sigurisë së Kosovës iu janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën...

Hapet konferenca “NATO dhe Ballkani Perëndimor” (Drejtpërdrejt)

para 8 muajve - Gazeta e re

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, po bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të sigurisë “NATO...

​FSK-së i shtohen 5 nënoficerë nga komuniteti jo shumicë

para 8 muajve - Medial

Forcës së Sigurisë së Kosovës iu janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën e FSK-së në Gjilan, u tha se FSK me kapacitetet ekzistuese është e gatshme...

Prishtina nikoqire e konferencës “Nato dhe Ballkani Perëndimor

para 8 muajve - Fol

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, sonte në mbrëmje në Prishtinë bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të...

Thaçi: Jemi në rrugë të drejtë për ta bërë Ushtrinë

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se me gradimin e tre pjesëtarëve të komuniteti serb në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), po realizohet aspirata për një forcë multietknike dhe gjithëpërfshirëse....

FSK-së i shtohen 3 nënoficerë nga komuniteti jo shumicë

para 8 muajve - Koha.net

Forcës së Sigurisë së Kosovës i janë shtuar sot edhe tre nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën e FSK-së në Gjilan, u tha se FSK me kapacitetet ekzistuese është e gatshme...

FSK-së i shtohen 5 nënoficer nga komuniteti jo shumicë

para 8 muajve - GazetaBlic

Forcës së Sigurisë së Kosovës iu janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën e FSK-së në Gjilan, u tha se FSK me kapacitetet ekzistuese është e gatshme...

Thaci: Jemi duke punuar me NATO’n, do ta bëjmë ushtrinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK’së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-n, që Forca...

Thaçi: FSK është shtëpi e të gjithëve dhe në shërbim të të gjithë qytetarëve

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka dekoruar edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Thaçi këtë njoftim e bëri nëpërmjet një statusi në Facebook, trasnmeton Sovrani.info. “Kjo është edhe...

Presidenti: Po bashkëpunojmë ngushtë me NATO'n për krijimin e ushtrisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-në, që Forca...

Berisha: Besimi në FSK po rritet, kjo forcë e gatshme për ushtri

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka thënë se gradimi i pesë ushtarëve nga radhët e komuniteteve, dëshmon edhe njëherë se besimi në FSK po rritet. Berisha ka shtuar se me gradimin...

FSK-së i shtohen 5 nënoficer nga komuniteti jo shumicë

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi: Nënoficerët realizojmë aspiratën tonë për një forcë multi-etnike Forcës së Sigurisë së Kosovës iu janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën...

Thaçi: Jemi në rrugë të drejtë për ta bërë Ushtrinë

para 8 muajve - Indeks online

Forcës së Sigurisë së Kosovës iu janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën e FSK-së në Gjilan, u tha se FSK me kapacitetet ekzistuese është e gatshme...

Thaçi: Afër ta bëjmë ushtrinë, bashkë me NATO-n

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-në, që Forca...

Presidenti Thaçi flet për transformimin e FSK’së, por heq dorë nga afatet

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në këtë takim,...

Thaçi: Afër ta bëjmë ushtrinë bashkë me NATO-n

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-në, që Forca...

Momenti i gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë në FSK (Foto/Video)

para 8 muajve - Indeks online

(I plotësuar, 11:34)- Tashmë është bërë gradimi i tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë në vend, në FSK. Ceremonia u zhvillua në Kazermën e FSK-së në Gjilan, raporton Indeksonline. ................................................

Thaçi: NATO e ka parë punën e FSK-së, jemi në rrugë të drejtë

para 8 muajve - GazetaBlic

Sot është mbajtur ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë, në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në ceremoninë e gradimit të këtyre pjesëtarëve, presidenti i...

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - Gazeta e re

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, sonte në mbrëmje në Prishtinë bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të...

Prishtina nikoqire e konferencës “NATO dhe Ballkani Perëndimor”

para 8 muajve - Arbresh

Nën organizimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dhe në partneritet me Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë, sonte në mbrëmje në Prishtinë bëhet hapja zyrtare e konferencës rajonale të...

LIVE: Presidenti Thaçi në gradimin e tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë në FSK

para 8 muajve - Indeks online

Ka filluar ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë, në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në ceremoninë e gradimit të këtyre pjesëtarëve është duke marrë pjesë...

Presidenti i Kosovës gradoi pjesëtarët e FSK-së nga radhët e komuniteteve

para 8 muajve - Bota Press

Sot në kazermën “New Born” të FSK-së në Gjilan, u mbajt ceremonia e gradimit të pesë pjesëtarëve të FSK-së, nga radhët e komuniteteve jo shumicë. Në ceremoni të pranishëm ishin presidenti i Kosovës, z....

Gradohen tre pjesëtarë të FSK-së të komunitetit serb

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 nëntor - Sot mbahet ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në FSK. Kështu është bërë e ditur në një njoftim për media nga zyra për informim e presidentit. “Në orën 11:00,...

Veseli reklamon diçka për Mitrovicën

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli para se të hyjë në takim me delegatët e Kuvendit të viteve nëntëdhjeta ka gjetur kohë për të ngrënë. Ai në hollin e Kuvendit ka hyrë duke ngrënë një gjevrek e që ai e ka...

Veseli reklamon diçka për Mitrovicën

para 8 muajve - KosovaPress

Ai në hollin e Kuvendit ka hyrë duke ngrënë një gjevrek  e që ai e ka quajtur në gjuhë të huaj, ‘perec’. Këtë ushqim që Veseli e mbante në dorë thotë se është nga Mitrovica./KosovaPress/ Temat: Kadri Veseli...

Thaçi: Jemi në rrugë të drejtë për ta bërë Ushtrinë

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se me gradimin e tre pjesëtarëve të komuniteti serb në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), po realizohet aspirata për një forcë multietknike dhe gjithëpërfshirëse....

Thaçi: Jemi në rrugë të drejtë për ta bërë Ushtrinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se me gradimin e tre pjesëtarëve të komuniteti serb në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), po realizohet aspirata për një forcë multietknike dhe gjithëpërfshirëse....

Presidenti Thaçi: FSK-ja, forcë në shërbim të gjithë qytetarëve të Kosovës

para 8 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Presidenti...

Presidenti Thaçi gradoi pesë pjesëtar të komunitetit jo shumicë

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Presidenti Thaçi fillimisht...

Presidenti Thaçi: FSK-ja, forcë në shërbim të gjithë qytetarëve të Kosovës

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komuniteteve jo shumicë në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Presidenti...

Presidenti Thaçi në gradimin e tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë në FSK

para 8 muajve - Infokusi

Ka filluar ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë, në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në ceremoninë e gradimit të këtyre pjesëtarëve është duke marrë pjesë...

Hashim Thaçi gradon tre pjesëtarë serbë të FSK-së (Drejtpërdrejt)

para 8 muajve - Lajm

Sot mbahet ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në FSK.

Thaçi: Jemi në rrugë të drejtë për ta bërë Ushtrinë

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se me gradimin e tre pjesëtarëve të komuniteti serb në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), po realizohet aspirata për një forcë multietknike dhe gjithëpërfshirëse....

Thaçi u rikthehet premtimeve për ushtrinë, por s’jep afat: Jemi në rrugë të drejtë!

para 8 muajve - Te Sheshi

Presidenti Thaçi, i është rikthyer sërish temës së formimit të ushtrisë duke thënë se në bashkëpunimin me NATO-n po punojnë për transformimin e FSK-së në ushtri dhe se janë në rrugë të drejtë. Megjithatë...

Presidenti sërish u kthehet deklaratave për transformimin e FSK-së

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-në që Forca e...

Presidenti Thaçi: Po bashkëpunojmë ngushtë me NATO’n për krijimin e ushtrisë

para 8 muajve - 24 ore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-në, që Forca...

Thaçi: Jemi në rrugë të drejtë për ta bërë Ushtrinë

para 8 muajve - Gazeta e re

Forcës së Sigurisë së Kosovës iu janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën e FSK-së në Gjilan, u tha se FSK me kapacitetet ekzistuese është e gatshme...

Thaçi: Afër ta bëjmë ushtrinë bashkë me NATO-n

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-në, që Forca...

Mbahet ceremonia e gradimit të tre serbëve në Batalionin e Parë të FSK-së

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ceremonia do të mbahet në ora 11:00 në...

FSK-së i shtohen 5 nënoficer nga komuniteti jo shumicë

para 8 muajve - Gazeta e re

Forcës së Sigurisë së Kosovës iu janë shtuar sot edhe pesë nënoficerë nga komuniteti jo shumicë. Gjatë një ceremonie në kazermën e FSK-së në Gjilan, u tha se FSK me kapacitetet ekzistuese është e gatshme...

FSK-së i shtohen 5 nënoficerë nga komuniteti jo shumicë

para 8 muajve - KosovaPress

Në këtë ceremoni morri pjesë edhe Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili tha se këta pesë pjesëtarë që po gradohen sot vinë nga komuniteti jo shumicë do të mbajnë gradën e nënoficerit...

Sot ceremonia e gradimit të tre serbëve në Batalionin e Parë të FSK-së

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ceremonia do të mbahet në ora 11:00 në...

Mbahet ceremonia e gradimit të tre serbëve në Batalionin e Parë të FSK-së

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ceremonia do të mbahet në ora 11:00 në...

Gradohen tre pjesëtarë të FSK-së të komunitetit serb

para 8 muajve - RTV 21

Sot mbahet ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në FSK Kështu është bërë e ditur në një njoftim për media nga zyra për informim e presidentit. “Në orën 11:00, Presidenti i Republikës...

Thaçi: Bashkë me NATO-n së shpejti do bëjmë ushtrinë

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ripërsëritur se Forca e Sigurisë së Kosovës është shumë afër të bëhet ushtri shkruan sovrani.info. Thaçi ka thënë se janë duke punua bashkërisht me NATO-n që Kosova...

Thaçi: Afër ta bëjmë ushtrinë bashkë me NATO-n

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë edhe njëherë qëndrimin e tij rreth transformimit të FSK-së në Forcë të Armatosur të Kosovës. Thaçi ka pohuar se janë duke punuar ngushtë me NATO-në, që Forca...

Thaçi sot në gradimin e tre pjesëtarëve të FSK-së të komunitetit serb

para 8 muajve - Indeks online

Me fillim nga ora 11:00, sot pritet të bëhet gradimi i tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Pjesëmarrës në ceremoninë e gradimi t të këtyre pjesëtarëve...

Hashim Thaçi gradon tre pjesëtarë serbë të FSK-së (Drejtpërdrejt)

para 8 muajve - Fol

Sot mbahet ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në FSK.

Në ceremoninë e gradimit të pjesëtarëve serbë, Thaçi flet për shndërrimin e FSK’së në Ushtri

para 8 muajve - Periskopi

Sot është mbajtur ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit jo shumicë, në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në ceremoninë e gradimit të këtyre pjesëtarëve, presidenti i...

Presidenti gradon tre pjesëtarë serbë të FSK-së(Drejtpërdrejt)

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti gradon tre pjesëtarë serbë të FSK-së:

Sot ceremonia e gradimit të tre serbëve në Batalionin e Parë të FSK-së

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ceremonia do të mbahet në ora 11:00 në...

Gradohen tre pjesëtarë të FSK-së të komunitetit serb

para 8 muajve - 10minuta

Sot mbahet ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në FSK. Kështu është bërë e ditur në një njoftim për media nga zyra për informim e presidentit. “Në orën 11:00, Presidenti i Republikës...

Sot ceremonia e gradimit të tre serbëve në Batalionin e Parë të FSK-së

para 8 muajve - 24 ore

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ceremonia do të mbahet në ora 11:00 në...

Presidenti sot gradon tre pjesëtar të komunitetit serb

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ceremonia do të mbahet në ora 11:00 në...

Gradohen tre pjesëtarë të FSK-së të komunitetit serb

para 8 muajve - Gazeta e re

Sot mbahet ceremonia e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në FSK. Kështu është bërë e ditur në një njoftim për media nga zyra për informim e presidentit. “Në orën 11:00, Presidenti i Republikës...

Sot ceremonia e gradimit të tre serbëve në Batalionin e Parë të FSK-së

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ceremonia do të mbahet në ora 11:00 në...

Thaçi, në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve serbë të FSK-së

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve të komunitetit serb në Batalionin e Parë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ngjarja zhvillohet në...

Gradohen tre pjesëtarë të FSK-së të komunitetit serb

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu është bërë e ditur në një njoftim për media nga zyra për informim e presidentit. “Në orën 11:00, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, merr pjesë në ceremoninë e gradimit të tre pjesëtarëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK