http://kariera.mk

Ky euro diplomat javën e ardhshme vjen në Shkup

para 11 muajve - Aktuale

Euro-komesari për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johanes Han javën e ardhshme do të vijë në Shkup. Kjo vizitë pritet të ndodhë menjëherë pasi Qeveria të publikojë planin e reformave për 6 muajtë e ardhshëm. Vizitën...

Hahn javën e ardhshme në Maqedoni

para 11 muajve - RTV 21

Negociatat për emrin vazhdojnë më 21 nëntor Më vonë deri më 21 nëntor, ekipet nga Maqedonia dhe Greqia do të takohen me ndërmjetësuesin Metju Nimic në lidhje me çështjen e emrit. Kryeministri Zoran Zaev...

HAN JAVËN E ARDHSHME NË MAQEDONI, 21 NËNTORI, VAZHDOJNË NEGOCIATAT PËR EMRIN

para 11 muajve - TV21

Më vonë deri më 21 nëntor, ekipet nga Maqedonia dhe Greqia do të takohen me ndërmjetësuesin Metju Nimic në lidhje me çështjen e emrit. Kryeministri Zoran Zaev në Lubjanë deklaroi se në periudhën e ardhshme...

Pahor: Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s

para 11 muajve - Koha.net

“Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e miraton politikën e fqinjësisë së mirë dhe të politikës rajonale në Republikën e Maqedonisë, si një ndër kushtet për anëtarësim në BE e NATO dhe ngelet përkrahës i fuqishëm...

Rriten shpresat për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas helmimit të marrëdhënieve dypalëshe për 26 vjet, Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias ka thënë se mosmarrëveshja në lidhje me emrin e Maqedonisë, që Athina e kundërshton, duhet të zgjidhet së shpejti....

Pahor: Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshme në NATO

para 11 muajve - RTV 21

Zaev: T’i vazhdojmë proceset e filluara reformatore “Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e miraton politikën e fqinjësisë së mirë dhe të politikës rajonale në Republikën e Maqedonisë, si një ndër kushtet për...

Pahor: Maqedonia së shpejti do të jetë anëtare e ardhshme e NATO-s

para 11 muajve - Gazeta Express

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Hahn javën e ardhshme në Shkup

para 11 muajve - Lajmi.net

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë, Johanes Hahn javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Tuiter pas takimeve në Bruksel me nënkryeministrin e angazhuar...

Osmani në Bruksel: 2018, vit historik për proceset eurointegruese

para 11 muajve - MRT

Zëvendëskryeministri, Bujar Osmani, në Qendrën për Politikë Europiane në Bruksel, ka shpjeguar Planin qeveritar 3-6-9... Zëvendëskryeministri, Bujar Osmani, në Qendrën për Politikë Europiane në Bruksel,...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s

para 11 muajve - Aktuale

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 nëntor - Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

para 11 muajve - Albeu

"Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Bekteshi-Poçivalshek: Projekte të përbashkëta për bashkëpunim të mëtejshëm ekonomik midis Maqedonisë dhe Sllovenisë

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 nëntor- Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë, Kreshnik Bekteshi, në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të Maqedonisë në Slloveni, të kryesuar nga kryeministri Zoran...

Bekteshi-Poçivalshek: Projekte të përbashkëta ekonomike midis Maqedonisë dhe Sllovenisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë, Kreshnik Bekteshi, në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të Maqedonisë në Slloveni, të kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, në Lubjanë...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

para 11 muajve - Medial

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Brukseli jep datën kur do të fillojnë bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë

para 11 muajve - Mapo

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov dhe Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani sot në Bruksel u takuan me komsionerin për Zgjerim Johannes Hahn dhe Përfaqësuesen e Lartë të BE-së Federica...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

para 11 muajve - Telegrafi

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Mogherini mesazh të fortë Ballkanit Perëndimor: Shikoni kufijtë!

para 11 muajve - Shqiptarja

Euro-komesari për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johanes Han javën e ardhshme do të vizitojë Shkupin. Kjo vizitë pritet të ndodhë menjëherë pasi Qeveria të publikojë planin e reformave për 6 muajtë e ardhshëm. Vizitën...

Presidenti slloven: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s

para 11 muajve - Lajmi.net

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Bekteshi-Poçivalshek: Projekte të përbashkëta për bashkëpunim të mëtejshëm ekonomik

para 11 muajve - Aktuale

Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë, Kreshnik Bekteshi, në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të Maqedonisë në Slloveni, të kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, në Lubjanë...

”Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s”

para 11 muajve - Fol

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Kontesti për emrin Maqedoni-Greqi, Zaev: Presim së shpejti të gjendet zgjidhje

para 11 muajve - MRT

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është shprehur optimist.... Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është shprehur optimist se Maqedonia dhe Greqia ndodhen në fazën kur mund të pritet të gjejnë gjuhë...

Presidenti slloven Pahor, pret që Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshme në NATO

para 11 muajve - Portalb

“Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e miraton politikën e fqinjësisë së mirë dhe të politikës rajonale në Repbulikën e Maqedonisë, si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe NATO dhe ngelet përkrahës i...

Projekte të përbashkëta për bashkëpunim të mëtejshëm ekonomik Maqedoni- Slloveni

para 11 muajve - Medial

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të Republikës së Maqedonisë në Slloveni, të kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, në Ljublanë u takua me Ministrin...

Johanes Han javën e ardhshme vjen në Shkup

para 11 muajve - Alsat-M

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Twiter pas takimeve në Bruksel me zv/ kryeministrin për Çështje...

PRESIDENTI SLLOVEN PAHOR:”MAQEDONIA TË JETË ANËTARJA E ARDHSHME NË NATO”

para 11 muajve - TV21

“Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e miraton politikën e fqinjësisë së mirë dhe të politikës rajonale në Repbulikën e Maqedonisë, si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe NATO dhe ngelet përkrahës i...

Osmani: Implementimi i Planit 3-6-9 çon drejt negociatave për anëtarësim në BE

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës në Bruksel, ishte pjesëmarrës në brifingun për politikë në prestigjiozen-Qendra për Politikë...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

para 11 muajve - InfoShqip

"Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Osmani: Realizimi i Planit 3-6-9 çon drejt negociatave për anëtarësim

para 11 muajve - Gazeta Express

Në paraqitjen e tij, Zëvendëskryeministri Osmani para të pranishmëve e shpjegoi shkurtimisht Planin 3-6-9, zbatimin e deritanishëm të pjesës së tretë, por edhe përgatitjet për realizimin e pjesëve të mbetura,...

Maqedonia nis negociatat me Greqinë për emrin, OKB-ja ndërmjetësuese

para 11 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Osmani: Implementimi i Planit 3-6-9 çon drejt negociatave për anëtarësim në BE

para 11 muajve - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës në Bruksel, ishte pjesëmarrës në brifingun për politikë në prestigjiozen-Qendra për Politikë Evropiane,...

Osmani: Implementimi i Planit 3-6-9 çon drejt negociatave për anëtarësim në BE

para 11 muajve - Fakti Ditor

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës në Bruksel, ishte pjesëmarrës në brifingun për politikë në prestigjiozen-Qendra për Politikë Evropiane,...

OSMANI: Implementimi i planit 3-6-9 çon kah negociatat e anëtarësimit në BE

para 11 muajve - Medial

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës në Bruksel ,ishte pjesëmarrës në brifingun për politikë në prestigjiozen- Qendra për Politikë Evropiane,...

Zaev shpreson në zgjidhjen e kontestit me Greqinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri Maqedoni implikon...

Zyrtarët kanë shpresë për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund të gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë lidhur me çështjen e emrit. Ai pas takimit me kryeministrin e Sllovenisë, Miro...

Zyrtarët kanë shpresë për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Shenja

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund të gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë lidhur me çështjen e emrit. Ai pas takimit me kryeministrin e Sllovenisë, Miro...

Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në

para 11 muajve - Tetova Sot

Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë si një ndër kushtet për anëtarësim në BE dhe në NATO dhe mbetet mbështetëse e fuqishme...

Fillojnë negociatat me Greqinë për emrin e Maqedonisë, Ndërmjetësues OKB

para 11 muajve - Albeu

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Bekteshi-Poçivalshek: Projekte të përbashkëta për bashkëpunim të mëtejshëm ekonomik midis Maqedonisë dhe Sllovenisë

para 11 muajve - Tetova Sot

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të Republikës së Maqedonisë në Slloveni, të kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, në Ljublanë u takua me Ministrin...

Han vjen në Shkup javën e ardhshme

para 11 muajve - Aktuale

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Tuiter pas takimeve në Bruksel me nënkryeministrin e angazhuar për...

Ri-formatimi i Qeverisë vazhdon të mbetet pezull

para 11 muajve - Almakos

14 November Kompletimi i kabinetit Qeveritar edhe më tej mbetet pezull përshkak të udhëtimit zyrtar të kryeministrit Zoran Zaev në Slloveni. Nga Aleanca për Shqiptarët deklarojnë se mbetet që Zaev të marr...

Ri-formatimi i Qeverisë vazhdon të mbetet pezull

para 11 muajve - Almakos

14 November Kompletimi i kabinetit Qeveritar edhe më tej mbetet pezull përshkak të udhëtimit zyrtar të kryeministrit Zoran Zaev në Slloveni. Nga Aleanca për Shqiptarët deklarojnë se mbetet që Zaev të marr...

Dimitrov dhe Osmani në takim me Mogherinin, diskutojnë për zgjerimin e BE-së

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, së bashku me zv.kryeministrin për çështje evropiane, Bujar Osmani, sot kanë realizuar takim me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikë të jashtme,...

Zaev: Shpresoj që kjo do të jetë përpjekja e fundit për zgjidhjen e kontestit të emrit

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 nëntor - Maqedonia po hynë në një përpjekje që shpresoj se do të jetë e fundit, me qëllim përfundimtar, zgjidhjen e problemit që Greqia e ka me emrin tonë kushtetues, theksoi kryeministri Zoran...

Junker-Osmani-Dimitrov: që BE-ja të jetë e sigurtë duhet të zgjerohet me shetet e Ballkanit

para 11 muajve - Portalb

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Osmani: Implementimi i Planit 3-6-9 çon drejt negociatave për anëtarësim në BE

para 11 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës në Bruksel, ishte pjesëmarrës në brifingun për politikë në prestigjiozen-Qendra për Politikë Evropiane,...

Zaev shpreson të zgjidhet çështja e emrit me Greqinë

para 11 muajve - Klan

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev para biznesmenëve slloven i prezentoi mundësitë për investime në Maqedoni

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 nëntor - Mundësitë dhe potencialet për të investuar në Republikën e Maqedonisë, politikat e reja qeveritare në sferën ekonomike dhe në pjesën e investimeve të huaja i prezentoi kryeministri Zoran...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup 14 nëntor - Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Johanes Han javën e ardhshme vjen në Shkup

para 11 muajve - Almakos

14 November Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Twiter pas takimeve në Bruksel me zv/ kryeministrin...

Zaev: Maqedonia dhe Greqia janë më të vendosura se kurrë për të zgjidhur kontestin me emrin

para 11 muajve - RTSH

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund të gjejnë zgjidhjen për emrin. Greqia argumenton se emri Maqedoni implikon pretendime territoriale ndaj një rajoni grek...

ANALIZA/ Fundi i Maqedonisë «antike» dhe erërat që favorizon gjeopolitika

para 11 muajve - Gazeta Tema

Greqia dhe Maqedonia më në fund mund të zgjidhin mosmarrëveshjen e gjatë që ka penguar integrimin euro-atlantik të Maqedonisë. Së shpejti aeroporti i Shkupit me gjasë nuk do të quhet më Aleksandri i Madh,...

Zaev para biznesmenëve slloven i prezentoi mundësitë për investime në Maqedoni

para 11 muajve - Aktuale

Mundësitë dhe potencialet për të investuar në Republikën e Maqedonisë, politikat e reja qeveritare në sferën ekonomike dhe në pjesën e investimeve të huaja i prezentoi kryeministri Zoran Zaev në mëngjesin...

Zaev prezanton mundësitë për investime në Maqedoni para biznesmenëve slloven

para 11 muajve - Gazeta Express

Mundësitë dhe potencialet për të investuar në Republikën e Maqedonisë, politikat e reja qeveritare në sferën ekonomike dhe në pjesën e investimeve të huaja i prezentoi kryeministri Zoran Zaev në mëngjesin...

Han javën e ardhshme vjen në Shkup

para 11 muajve - MRT

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë, Johanes Han.... Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë, Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi...

Rriten shpresat për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

para 11 muajve - Sovrani

Pas helmimit të marrëdhënieve dypalëshe për 26 vjet, Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias ka thënë se mosmarrëveshja në lidhje me emrin e Maqedonisë, që Athina e kundërshton, duhet të zgjidhet së shpejti....

BDI i del në krah Dimitrovit kundër qeverisë Haradinaj

para 11 muajve - Gazeta Express

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) e përkrah qëndrimin e ministrit të jashtëm maqedonas, Nikolla Dimitrov, kundër vendimit të kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, për ndarjen e 290 mijë eurove pjesëtarëve...

OSMANI DHE DIMITROV NË BRUKSEL NË TAKIM ME MOGERININ

para 11 muajve - TV21

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Caktohet data për fillimin e negociatave për emrin e Maqedonisë, ndërmjetësojnë Kombet e Bashkuara

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Han javën e ardhshme vjen në Shkup

para 11 muajve - Medial

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Tuiter pas takimeve në Bruksel me nënkryeministrin e angazhuar për...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - Alsat-M

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Hahn javën tjetër në Maqedoni

para 11 muajve - RTV 21

Hahn ka thënë se Maqedonisë i duhet kontroll dhe shtytje për të ecur sigurtë drejt rrugës së integrimeve Komisioneri përgjegjës për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn gjatë javës së ardhshme do...

HAHN GJATË JAVËS SË ARDHSHME DO TË QËNDROJË NË MAQEDONI

para 11 muajve - TV21

Komisioneri përgjegjës për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn gjatë javës së ardhshme do të qëndrojë në Maqedoni. Kështu ka premtuar vetë ai duke thënë se Maqedonisë i duhet kontroll dhe shtytje...

Osmani dhe Dimitrov takojnë Mogerinin, diskutohen tema të rëndësishme për vendin

para 11 muajve - Gazeta Express

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Zaev: Më 20 ose 21 nëntor takim mes Nimetz dhe negociuesve

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

FILLOJNË NEGOCIATAT PËR EMRIN E MAQEDONISË, NDËRMJETËSOJNË KOMBET E BASHKUARA

para 11 muajve - TV21

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - Ina

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Han vjen në Shkup javën e ardhshme

para 11 muajve - Lajm

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Tuiter pas takimeve në Bruksel me nënkryeministrin e angazhuar për...

OSMANI: Pa Maqedoninë nuk është i mundur procesi kredibël i zgjerimit të BE-së (FOTO/VIDEO)

para 11 muajve - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë, përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikola Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, patë takim me karakter pune me...

OSMANI: Pa Maqedoninë nuk është i mundur procesi kredibil i zgjerimit të BE-së

para 11 muajve - Medial

Zëvendëskryetari i Qeverisë, përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, patë takim me karakter pune me...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për emrin me Greqinë

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev: Maqedonia dhe Greqia janë më të vendosura se kurrë për të zgjidhur kontestin me emrin

para 11 muajve - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund të gjejnë zgjidhjen për emrin. Greqia argumenton se emri Maqedoni implikon pretendime territoriale ndaj një rajoni grek...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - MRT

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni... Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Indeks online

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Dimitrov – Koxias: E kemi emrin e njëjtë, por s’kemi problem rreth asaj

para 11 muajve - Portalb

Në drekën punuese të organizuar nga grupi i “miqve të Maqedonisë” ishte edhe Nikos Koxias, i cili ndoshta është takimi i parë i ministrit grek në kësi takim jo-formal, njofton Portalb.mk . Në fillim të...

Zaev, drekë pune me biznesmenët e Sllovenisë

para 11 muajve - Medial

Kryeministri Zoran Zaev sot ka realizuar drekë pune me biznesmenët e Sllovenisë. Zaev me këtë rast ka thënë se politika ekonomike të qeverisë së re në pjesën e investimeve të huaja janë mjedis i mirë për...

Fillojnë negociatat me Greqinë për emrin e Maqedonisë, Ndërmjetësues OKB

para 11 muajve - Tetova1

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

ZAEV: Më 20 ose 21 nëntor, takim i Nimicit me negociatorët

para 11 muajve - Medial

Maqedonia dhe Greqia po tregojnë vendosmëri gjithnjë e më të madhe në gatishmërinë për zgjidhjen përfundimtare të kontestit me emrin, ndërkaq edhe një konfirmim është pritja e kryeministrit Zoran Zaev...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Illyria

Shkup, 14 nëntor 2017 – Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka thënë se shpreson që Shkupi dhe Athina mund ta gjejnë së shpejti zgjidhjen për kontestin për emrin, i cili është i hapur qysh prej shpalljes...

Hahn javën e ardhshme në Maqedoninë, ja arsyeja e vizitës

para 11 muajve - Ina

Komisioneri përgjegjës për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn gjatë javës së ardhshme do të qëndrojë në Maqedoni. Kështu ka premtuar vetë ai duke thënë se Maqedonisë i duhet kontroll dhe shtytje...

Zaev paralajmëron zgjidhjen e kontestit të emrit

para 11 muajve - Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Osmani dhe Dimitrov takojnë Mogerinin, diskutuan planin 3-6-9

para 11 muajve - InfoShqip

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Zaev paralajmëron zgjidhjen e kontestit të emrit

para 11 muajve - Ina

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 nëntor - Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e...

Hahn në Maqedoni javën e ardhshme: Maqedonisë i duhet kontroll dhe shtypje për eurointegrim

para 11 muajve - InfoShqip

Komisioneri përgjegjës për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn gjatë javës së ardhshme do të qëndrojë në Maqedoni. Kështu ka premtuar vetë ai duke thënë se Maqedonisë i duhet kontroll dhe shtytje...

Dimitrov – Koxias: E kemi emrin e njejtë, por nuk kemi kontest rreth asaj

para 11 muajve - Gazeta Express

Në drekën punuese të organizuar nga grupi i “miqve të Maqedonisë” ishte edhe Nikos Koxias, i cili ndoshta është takimi i parë i ministrit grek në kësi takim jo-formal, njofton Portalb.mk, transmeton Express....

Zaev shpreson në zgjidhjen e kontestit me Greqinë

para 11 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Fillojnë negociatat me Greqinë për emrin e Maqedonisë, Ndërmjetësues OKB

para 11 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Vazhdon vizita e Zaevit në Slloveni

para 11 muajve - Alsat-M

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Zaev sot do ta vazhdojë vizitën me mëngjes pune me delegacionin e afaristëve sllovenë....

Zaev vazhdon vizitën në Slloveni

para 11 muajve - Medial

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Zaev sot do ta vazhdojë vizitën me mëngjes pune me delegacionin e afaristëve sllovenë....

Vazhdon vizita e Zaevit në Slloveni

para 11 muajve - MRT

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev.... Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Zaev sot do ta...

Zaev më 20-21 nëntor pret të mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

para 11 muajve - MRT

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi.... Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia...

Han vjen në Shkup javën e ardhshme

para 11 muajve - Shenja

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Tuiter pas takimeve në Bruksel me nënkryeministrin e angazhuar për...

Han vjen në Shkup javën e ardhshme

para 11 muajve - Almakos

Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë Johanes Han javën e ardhshme vjen në Maqedoni. Vizitën në Shkup ai e paralajmëroi në Tuiter pas takimeve në Bruksel me nënkryeministrin e angazhuar për...

Bujar Osmani: Pa Maqedoninë nuk është i mundur procesi kredibil i zgjerimit të BE-së

para 11 muajve - Lajm

Zëvendëskryetari i Qeverisë, përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, patë takim me karakter pune me...

Zaev shpreson në zgjidhjen e kontestit me Greqinë

para 11 muajve - 24 ore

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev vazhdon vizitën e tij në Slloveni

para 11 muajve - Gazeta Express

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Zaev sot do ta vazhdojë vizitën me mëngjes pune me delegacionin e afaristëve sllovenë,...

Zaev: Filloi procesi i zgjidhjes së problemit me emrin

para 11 muajve - Portalb

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev para biznesmenëve slloven i prezentoi mundësitë për investime në Maqedoni

para 11 muajve - Tetova Sot

Mundësitë dhe potencialet për të investuar në Republikën e Maqedonisë, politikat e reja qeveritare në sferën ekonomike dhe në pjesën e investimeve të huaja i prezentoi kryeministri Zoran Zaev në mëngjesin...

Zaev: Kontesti i emrit me Greqinë, proces që së shpejti do të zgjidhet

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, pret takimi i parë që midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit, Methju Nimic të mbahet...

BDI e përkrahë reagimin e Nikolla Dimitrovit kundër qeverisë së Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Lajm

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) e përkrah qëndrimin e ministrit të jashtëm maqedonas, Nikolla Dimitrov, kundër vendimit të kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, për ndarjen e 290 mijë eurove pjesëtarëve...

Bujar Osmani: Pa Maqedoninë nuk është i mundur procesi kredibil i zgjerimit të BE-së

para 11 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë, përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, patë takim me karakter pune me...

Hahn javën e ardhshme në Maqedoninë, ja arsyeja e vizitës

para 11 muajve - Tetova Sot

Komisioneri përgjegjës për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn gjatë javës së ardhshme do të qëndrojë në Maqedoni. Kështu ka premtuar vetë ai duke thënë se Maqedonisë i duhet kontroll dhe shtytje...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - Almakos

14 November Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Osmani e Mogherini diskutojnë për zgjerimin e BE-së

para 11 muajve - Insajderi

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, së bashku me zv.kryeministrin për çështje evropiane, Bujar Osmani, sot kanë realizuar takim me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikë të jashtme,...

Fundi i Maqedonisë «antike»?

para 11 muajve - DialogPlus

Greqia dhe Maqedonia më në fund mund të zgjidhin mosmarrëveshjen e gjatë që ka penguar integrimin euro-atlantik të Maqedonisë. Së shpejti aeroporti i Shkupit me gjasë nuk do të quhet më Aleksandri i Madh,...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - Tetova Sot

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - Almakos

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Infokusi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev: Më 20 apo 21 nëntor mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Zaev: Më 20 apo 21 nëntor mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

para 11 muajve - Shenja

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë i Nimicit me negociuesit

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Vazhdon vizita e Zaevit në Slloveni

para 11 muajve - Tetova Sot

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Zaev sot do ta vazhdojë vizitën me mëngjes pune me delegacionin e afaristëve sllovenë....

Maqedonia dhe Greqia janë më të vendosura për të zgjidhur kontestin me emrin

para 11 muajve - Tetova Sot

Maqedonia dhe Greqia po tregojnë vendosmëri gjithnjë e më të madhe në gatishmërinë për zgjidhjen përfundimtare të kontestit me emrin, ndërkaq edhe një konfirmim është pritja e kryeministrit Zoran Zaev...

Hahn javën e ardhshme në Maqedoninë, ja arsyeja e vizitës

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Komisioneri përgjegjës për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn gjatë javës së ardhshme do të qëndrojë në Maqedoni. Kështu ka premtuar vetë ai duke thënë se Maqedonisë i duhet kontroll...

Hahn javën e ardhshme në Maqedoninë, ja arsyeja e vizitës

para 11 muajve - Fakti Ditor

Komisioneri përgjegjës për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn gjatë javës së ardhshme do të qëndrojë në Maqedoni. Kështu ka premtuar vetë ai duke thënë se Maqedonisë i duhet kontroll dhe shtytje...

Zaev shpreson në zgjidhjen e kontestit me Greqinë

para 11 muajve - Almakos

14 November Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton...

BDI e përkrahë reagimin e Nikolla Dimitrovit kundër qeverisë së Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Fol

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) e përkrah qëndrimin e ministrit të jashtëm maqedonas, Nikolla Dimitrov, kundër vendimit të kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, për ndarjen e 290 mijë eurove pjesëtarëve...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Mogerinin

para 11 muajve - Fol

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, sfidat me të cilat përballen vendet nga rajoni, si dhe sfidat e përgjithshme me të cilat përballet Evropa, ishin pjesë të temave për të cilat biseduan zëvendëskryeministri...

Rriten shpresat për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

para 11 muajve - Gazeta 55

Rritet optimizmi se Greqia dhe Maqedonia më në fund mund të zgjidhin mosmarrëveshjen e gjatë që ka penguar integrimin euro-atlantik të Maqedonisë Pas helmimit të marrëdhënieve dypalëshe për 26 vjet, Ministri...

Zaev optimist, së shpejti mund të gjendet zgjidhje për emrin

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi…. Tweet Kryeministri Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin...

Zaev optimist, së shpejti mund të gjendet zgjidhje për emrin

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi…. Tweet Kryeministri Zoran Zaev, shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me...

Dimitrov – Koxias: E kemi emrin e njëjtë, por s’kemi problem rreth asaj

para 11 muajve - Fol

Në drekën punuese të organizuar nga grupi i “miqve të Maqedonisë” ishte edhe Nikos Koxias, i cili ndoshta është takimi i parë i ministrit grek në kësi takim jo-formal. Në fillim të drekës, ekipi i “ 360...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Fol

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev: Filloi procesi i zgjidhjes së problemit me emrin

para 11 muajve - Fol

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dhe Greqia me ndërmjetësin e Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e kontestit të emrit,...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Insajderi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për kontestin me Greqinë

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri...

Mogherini: BE nuk i frikohet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Zhurnal

Bruksel, 13 nëntor - “Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën...

Javën e ardhëshme, Johannes Hahn viziton Shkupin

para 11 muajve - Zhurnal

Bruksel, 13 nëntor - Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han pas takimit më zëvendës kryeministrin për çështje evropian, Bujar Osmani dhe shefin e diplomacisë maqedonase Nikolla Dimitrov,...

OSMANI: Në 2018-ën kemi mundësinë historike që përfundimisht ta mbyllim çështjen e BE-së e NATO-s

para 11 muajve - Medial

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, realizuan...

Zaev takon policë sllovenë, ndihmuan në sigurimin e kufirit gjatë krizës së emigrantëve

para 11 muajve - Medial

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u takua sot me përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Sllovenisë nga misioni për përkrahje të Republikës së Maqedonisë në sigurimin e kufirit jugor gjatë...

DIMITROV- KOXIAS: Politikë e duhur për të pasur komunikim të duhur

para 11 muajve - Medial

Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë...

CERAR: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-në

para 11 muajve - Medial

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së Sllovenisë...

Mogherini thotë se BE-ja nuk i frikohet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Aktuale

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Han viziton Maqedoninë javën e ardhshme

para 11 muajve - Albeu

Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johanes Han pas takimit më zëvendës kryeministrin për çështje evropian, Bujar Osmani dhe shefin e diplomacisë maqedonase Nikolla Dimitrov , ka njoftuar...

Cerar: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-së

para 11 muajve - Zhurnal

Lubljanë, 13 nëntor - Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës...

Modalitetet e komunikimit, tema në takimin Dimitrov-Koxias në Bruksel

para 11 muajve - Aktuale

Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë...

Mogherini thotë se BE’ja s’i tutet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Politiko

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Mogherini: Ballkani është Evropë dhe BE është faktor i vetëm kryesor në rajon

para 11 muajve - Gazeta Express

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Cerar: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-së

para 11 muajve - Aktuale

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së Sllovenisë...

A frikësohet BE-ja për ndikimin e faktorëve të jashtëm në Ballkan? Flet Mogherini

para 11 muajve - Zhurnal

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Modalitetet e komunikimit, tema në takimin Dimitrov-Koxias në Bruksel

para 11 muajve - Alsat-M

Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë...

Modalitetet e komunikimit, tema në takimin Dimitrov-Koxias në Bruksel

para 11 muajve - Portalb

Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë...

Hahn viziton Maqedoninë javën që vjen

para 11 muajve - Gazeta Express

Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore Johanes Han pas takimit më zëvendës kryeministrin për çështje evropian, Bujar Osmani dhe shefin e diplomacisë maqedonase Nikolla Dimitrov, njoftoi se javën...

Modalitetet e komunikimit, tema në takimin Dimitrov-Kotzias në Bruksel

para 11 muajve - Gazeta Express

Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë...

Mogherini thotë se BE'ja s'i tutet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Gazeta Express

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Dimitrov-Koxias: Politikat e mira sjellin komunikimin e mirë

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 nëntor - Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të...

Mogherini tregon a frikësohet BE nga ndikimi i faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - GazetaBlic

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Zaev: Miqësia me Slloveninë është shumë e rëndësishme për Maqedoninë

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot ka realizuar takim bilateral me delegacionin e Maqedonisë, të udhëhequr nga Miro Cerar, kryeministër i Sllovenisë. Ai gjatë takimit ka thënë se miqësia me Slloveninë...

A frikësohet BE-ja për ndikimin e faktorëve të jashtëm në Ballkan? Flet Mogherini

para 11 muajve - Lajmi.net

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Dimension i ri në bashkëpunimin Maqedoni - Slloveni

para 11 muajve - Zhurnal

Ljubljanë, 13 nëntor - Dimension të ri të bashkëpunimit të mirë ekzistues në interes të qytetarëve të të dy vendeve kanë dakorduar sot delegacionet qeveritare të Maqedonisë dhe Sllovenisë në takimin në...

Çfarë emri po ziejnë Osmani e Kotzias

para 11 muajve - Gazeta Express

Zv.kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani po qëndron në vizitë zyrtare në Bruksel, ku mes tjerash është takuar edhe me ministrin grek të punëve të jashtme Nikos Kotzias. Osmani dhe Kotzias në...

Osmani: 2018 viti historik për të mbyllur përfundimisht çështjen e BE-së dhe NATO-së

para 11 muajve - Zhurnal

Bruksel, 13 nëntor - Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Johanes Han

para 11 muajve - Portalb

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, realizuan...

CERAR: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-në

para 11 muajve - AlbPortali

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së Sllovenisë...

CERAR: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-në

para 11 muajve - Fakti Ditor

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së Sllovenisë...

OSMANI: Në 2018-ën kemi mundësinë historike që përfundimisht ta mbyllim çështjen e BE-së dhe Nato-s

para 11 muajve - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, realizuan...

Mogherini: Ballkani është Evropë dhe BE është faktor i vetëm kryesor në rajon

para 11 muajve - Tetova1

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

DIMITROV- KOXIAS: Politikë e duhur për të pasur komunikim të duhur

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme...

DIMITROV- KOXIAS: Politikë e duhur për të pasur komunikim të duhur

para 11 muajve - Fakti Ditor

Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë...

Mogherini thotë se BE-ja s’i tutet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Almakos

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Cerar: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-së

para 11 muajve - Almakos

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së Sllovenisë...

Zaev u takua me policë sllovenë, të cilët kanë ndihmuar në sigurimin e kufirit jugor gjatë krizës së emigrantëve

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u takua sot me përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Sllovenisë nga misioni për përkrahje të Republikës së Maqedonisë në sigurimin e kufirit jugor gjatë...

Javën e ardhshme Han viziton Maqedoninë

para 11 muajve - Almakos

Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore Johanes Han pas takimit më zëvendës kryeministrin për çështje evropian, Bujar Osmani dhe shefin e diplomacisë maqedonase Nikolla Dimitrov, njoftoi se javën...

Mogherini thotë se BE-ja s’i tutet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Tetova Sot

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Sllovenia në mbështetje të Maqedonisë që të fillojë negociatat inkuadruese me BE-në

para 11 muajve - Fol

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konkludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së Sllovenisë...

Cerar: Vitin e ardhshëm të fillojnë negociatat inkuadruese të Maqedonisë me BE-së

para 11 muajve - Tetova Sot

Në interes të BE-së dhe të Sllovenisë është Maqedonia, si vend stabil dhe i sigurt, të konludohet sa më shpejtë që është e mundur drejt BE-së dhe NATO-s, tha sot kryeministri i Republikës së Sllovenisë...

Osmani dhe Dimitrovi në Bruksel, takim me ministrat e jashtëm europianë

para 11 muajve - MRT

Progresi i Maqedonisë në drejtim të reformave.... Progresi i Maqedonisë në drejtim të reformave, ishte tema kryesore për të cilën u bisedua në takimet e zëvendëskryeministrit, Bujar Osmani, dhe ministrit...

Çfarë emri po ziejnë Osmani e Kotzias

para 11 muajve - Tetova1

Zv.kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani po qëndron në vizitë zyrtare në Bruksel, ku mes tjerash është takuar edhe me ministrin grek të punëve të jashtme Nikos Kotzias. Osmani dhe Kotzias në...

Zaev u takua me policë sllovenë, të cilët kanë ndihmuar në sigurimin e kufirit jugor gjatë krizës së emigrantëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u takua sot me përfaqësues të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Sllovenisë nga misioni për përkrahje të Republikës së Maqedonisë në sigurimin e kufirit jugor gjatë...

Kryeministri i Maqedonisë fillon vizitën zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Portalb

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka nisur të hënën vizitën dyditore në Republikën e Sllovenisë, ku ka takuar homologun e tij slloven, Miro Cerar, raporton Anadolu Agency (AA). Vizita zyrtare realizohet...

Modalitetet e komunikimit, tema në takimin Dimitrov-Koxias në Bruksel

para 11 muajve - Almakos

13 November Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme...

Mogherini tregon a frikësohet BE nga ndikimi i faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Infokusi

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Zaev filloi vizitën në Slloveni

para 11 muajve - Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot në Lubjanë pati takim tet-a-tet me kryeministrin slloven Miro Cerar, bëri të ditur pres shërbimi i Qeverisë. Në kumtesë nuk janë dhënë hollësi nga takimi. Zaev...

Kryeministri i Maqedonisë fillon vizitën zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv LUBJANË (AA) – Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka nisur të hënën vizitën dyditore në Republikën e Sllovenisë, ku ka takuar homologun e tij slloven, Miro Cerar, raporton Anadolu Agency...

Zaev: Miqësia me Slloveninë është shumë e rëndësishme për Maqedoninë

para 11 muajve - Tetova1

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot ka realizuar takim bilateral me delegacionin e Maqedonisë, të udhëhequr nga Miro Cerar, kryeministër i Sllovenisë. Ai gjatë takimit ka thënë se miqësia me Slloveninë...

Modalitetet e komunikimit, tema në takimin Dimitrov-Koxias në Bruksel

para 11 muajve - Tetova Sot

Modalitetet e komunikimit mes të dy vendeve, dhe mekanizmat e komunikimit në suaza të Bashkimit Evropian ishin një pjesë e temave për të cilat sot kanë biseduar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë...

Osmani në Bruksel: Në 2018-ën kemi mundësinë historike që përfundimisht ta mbyllim çështjen e BE-së dhe Nato-s

para 11 muajve - Tetova1

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, realizuan...

Osmani në Bruksel: Në 2018-ën kemi mundësinë historike që përfundimisht ta mbyllim çështjen e BE-së dhe Nato-s

para 11 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, realizuan...

Zaev po qëndron për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Medial

Delegacioni i Qeverisë së Maqedonisë nën udhëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev po qëndron për vizitë zyrtare në Slloveni. Më shumë detaje në videon në vijim…

Kotzias: Çështja e emrit do të mbyllet në gjysmën e parë të vitit 2018

para 11 muajve - Fol

Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot është takuar në Bruksel me homologun e tij grek, Nikos Kotzias, në kuadër të një takimi të ministrave të jashtëm të BE-së, përcjell Fol. Kotzias njoftoi...

Mogherini thotë se BE’ja nuk i frikësohet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Sovrani

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Mogherini thotë se BE’ja s’i tutet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Gazeta Monitor

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Mogherini thotë se BE’ja s’i tutet ndikimit të faktorëve të jashtëm në Ballkan

para 11 muajve - Sovrani

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel në takim me Johanes Hahn

para 11 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, realizuan...

Dimension i ri në bashkëpunimin, dakorduan delegacionet qeveritare të Maqedonisë dhe Sllovenisë

para 11 muajve - Tetova Sot

Dimension të ri të bashkëpunimit të mirë ekzistues në interes të qytetarëve të të dy vendeve kanë dakorduar sot delegacionet qeveritare  të Maqedonisë dhe Sllovenisë në takimin në Lubjanë, të kryesuar...

A frikësohet BE-ja për ndikimin e faktorëve të jashtëm në Ballkan? Flet Mogherini

para 11 muajve - Gazeta e re

“Bashkimi Evropian nuk është i shqetësuar në lidhje me ndikimet që shtetet tjera mund të kenë në Ballkanin Perëndimor, pasi BE-ja është faktori kryesor në Ballkan”. Kështu të paktën po thotë përfaqësuesja...

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Portalb

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Zaev e filloi vizitën në Slloveni me takimin me Cerarin

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot në Lubjanë pati takim tet-a-tet me kryeministrin slloven Miro Cerar,  bëri të ditur  pres shërbimi i Qeverisë. Në kumtesë nuk janë dhënë hollësi nga takimi. Zaev...

Zaev po qëndron për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Tetova1

Delegacioni i Qeverisë së Maqedonisë nën udhëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev po qëndron për vizitë zyrtare në Slloveni. Më shumë detaje në videon në vijim…

”Në vitin 2018 kemi mundësinë historike që ta përmbyllim përfundimisht çështjen e BE-së dhe NATO-s”

para 11 muajve - Fol

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës në Bruksel, realizuan...

Dimitrov kërkon përkrahje për integrimin e Maqedonisë në Bashkimin Evropian

para 11 muajve - Shenja

Perspektiva e Maqedonisë drejt fillimit të negociatave qasëse për anëtarësim në BE, përparimi në implementimin e reformave dhe avancimi i raporteve të mira fqinjësore, ishin tema në të cilat u vendos fokusi...

Dimitrov kërkon përkrahje për integrimin e Maqedonisë në Bashkimin Evropian

para 11 muajve - Almakos

Perspektiva e Maqedonisë drejt fillimit të negociatave qasëse për anëtarësim në BE, përparimi në implementimin e reformave dhe avancimi i raporteve të mira fqinjësore, ishin tema në të cilat u vendos fokusi...

Zaev në Slloveni për të takuar zyrtarët më të lartë të shtetit

para 11 muajve - Fol

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot në Lubjanë pati takim tet-a-tet me kryeministrin slloven Miro Cerar, bëri të ditur pres shërbimi i Qeverisë, përcjell Fol. Në kumtesë nuk janë dhënë hollësi nga...

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 nëntor -  Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane,...

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Telegrafi

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Takim Dimitrov-Kotzias në Bruksel

para 11 muajve - Alsat-M

Sot në Bruksel pritet që të ketë takim mes ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologut  të tij grek grek Nikos Kotzias. Ky takimi është konfirmuar nga të dyja ministrit....

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Dimitrov takon Kotzias për emrin në Bruksel

para 11 muajve - Aktuale

Sot në Bruksel pritet që të ketë takim mes ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologut  të tij grek grek Nikos Kotzias. Ky takimi është konfirmuar nga të dyja ministrit....

DIMITROV: BE-ja ka përgjegjësi ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane

para 11 muajve - Medial

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Takim Kocias dhe Dimitrov në Bruksel

para 11 muajve - Gazeta Express

Në Bruksel sot pritet që të ketë takim mes ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe ministrit grek Nikos Kotzas. Takimi është konfirmuar nga të dyja ministrit. Pritet që në takim...

Takim Dimitrov-Koxias në Bruksel, në fokus emri

para 11 muajve - Medial

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe të Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot do të kenë takim bilateral në margjina të takimit të ministrave të jashtëm të vendeve të BE-së në Bruksel. Takimin...

Zoran Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Telegrafi

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Slloveni. Kryeministri Zaev sot do të realizojë takim me kryeministrin slloven Miro Cerar,...

Çfarë emri po ziejnë Osmani e Koxias

para 11 muajve - Aktuale

Zv.kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani po qëndron në vizitë zyrtare në Bruksel, ku mes tjerash është takuar edhe me ministrin grek të punëve të jashtme Nikos Koxias. Osmani dhe Koxias në takim...

OSMANI DHE DMITROV NË BRUKSEL, PREZANTOJNË PLANIN 3-6-9

para 11 muajve - TV21

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore në Bruksel...

Osmani: Pas përfundimit të zgjedhjeve qeveria është plotësisht e përkushtuar në reformat

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 nëntor - Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore...

“Maqedonia si shtet fqinj, do të jetë çdo herë përkrah Kosovës në politikën e jashtme”

para 11 muajve - TV Koha

Ministrja e Integrimit Evropian të Kosovës, Dhurata Hoxha sot takoi ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, transmeton Express. Në një komunikatë me shkrim nga MIE thuhet se gjatë këtij takimi...

Osmani: Pas përfundimit të zgjedhjeve Qeveria është plotësisht e përkushtuar në reformat

para 11 muajve - Portalb

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore në Bruksel...

Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Medial

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kryeministri Zaev sot do të realizojë tet-a-tet takim me kryeministrin...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 nëntor - Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kryeministri Zaev sot do të realizojë tet-a-tet...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Portalb

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kryeministri Zaev sot do të realizojë tet-a-tet takim me kryeministrin...

OSMANI: Pas përfundimit të zgjedhjeve, qeveria plotësisht e përkushtuar në reformat

para 11 muajve - Medial

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore në Bruksel...

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Lajm

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel do të referojnë për progresin e Maqedonisë

para 11 muajve - TV Koha

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, qëndrojnë në  vizitë pune dyditore në Bruksel ku do të referojnë për progresin e Maqedonisë...

Çështja e emrit, takim Dimitrov-Kotzias në Bruksel

para 11 muajve - Almakos

Sot në Bruksel pritet që të ketë takim mes ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe homologut  të tij grek grek Nikos Kotzias. Ky takimi është konfirmuar nga të dyja ministrit....

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Takim Kocias dhe Dimitrov në Bruksel

para 11 muajve - Tetova1

Në Bruksel sot pritet që të ketë takim mes ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe ministrit grek Nikos Kocijas. Takimi është konfirmuar nga të dyja ministrit. Pritet që në takim...

Takim Dimitrov-Koxias në Bruksel

para 11 muajve - Tetova Sot

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe të Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot do të kenë takim bilateral në margjina të takimit të ministrave të jashtëm të vendeve të BE-së në Bruksel. Takimin...

Takim Kocias dhe Dimitrov në Bruksel

para 11 muajve - Almakos

Në Bruksel sot pritet që të ketë takim mes ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe ministrit grek Nikos Kocijas. Takimi është konfirmuar nga të dyja ministrit. Pritet që në takim...

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Fol

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Takim Kocias dhe Dimitrov në Bruksel

para 11 muajve - Shenja

Në Bruksel sot pritet që të ketë takim mes ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe ministrit grek Nikos Kocijas. Takimi është konfirmuar nga të dyja ministrit. Pritet që në takim...

Osmani dhe Dimitrov qëndrojnë në vizitë pune dyditore në Bruksel

para 11 muajve - Aktuale

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, qëndrojnë në vizitë pune dyditore në Bruksel ku do të referojnë për progresin e Maqedonisë në...

“Maqedonia si shtet fqinj, do të jetë çdo herë përkrah Kosovës në politikën e jashtme"

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Evropian të Kosovës, Dhurata Hoxha sot takoi ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, transmeton Express. Në një komunikatë me shkrim nga MIE thuhet se gjatë këtij takimi...

Dimitrov dhe Osmani për ”provim” në Bruksel

para 11 muajve - Telegrafi

Zv.kryeministri për çështje politike, Bujar Osmani dhe ministri për punë të jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot do të udhëtojnë në Bruksel për t’u takuar me Johannes Hahn dhe Frederica Mogherini,...

Osmani dhe Dimitrov në vizitë dyditore në Bruksel

para 11 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, qëndrojnë në vizitë pune dyditore në Bruksel ku do të referojnë për progresin e Maqedonisë në...

Kozias pret që mosmarrëveshja për emrin të zgjidhet vitin e ardhshëm

para 11 muajve - Almakos

Ministri i jashtëm maqedonas Nikola Dimitrov do të takohet sot (e hënë) në Bruksel me homologun e tij grek, Nikos Kozias. Takimi pritet të diskutojë rifillimin e negociatave për të zgjidhur mosmarrëveshjen...

Osmani dhe Dimitrov në Bruksel do të referojnë për progresin e Maqedonisë

para 11 muajve - Portalb

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, qëndrojnë në  vizitë pune dyditore në Bruksel ku do të referojnë për progresin e Maqedonisë...

Osmani dhe Dimitrov në raport në Bruksel

para 11 muajve - Ina

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, qëndrojnë në  vizitë pune dyditore në Bruksel ku do të referojnë për progresin e Maqedonisë...

Dimitrov: BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen evropiane të Maqedonisë

para 11 muajve - Fol

Kemi arritur që të kthehemi në shtegun tonë evropian, ndërsa BE-ja ka arritur që ta rikthejë vëmendjen politike në Ballkan. BE-ja ka përgjegjësi që ta konfirmojë të ardhmen tonë evropiane, ndërsa ne jemi...

Osmani: Pas përfundimit të zgjedhjeve Qeveria është plotësisht e përkushtuar në reformat

para 11 muajve - Lajm

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore në Bruksel...

Osmani: Pas përfundimit të zgjedhjeve qeveria është plotësisht e përkushtuar në reformat

para 11 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore në Bruksel...

Takimi Dimitrov-Kozias në Bruksel,pritet që mosmarrëveshja për emrin të zgjidhet vitin e ardhshëm

para 11 muajve - Fol

Krerët e diplomatëve të Maqedonisë dhe Greqisë Nikola Dimitrov dhe Nikos Kazias do të zhvillojnë sot një takim dypalësh në margjinat e takimit të ministrave të jashtëm të vendeve të BE në Bruksel,përcjell...

Dimitrov dhe Osmani për ”provim” në Bruksel

para 11 muajve - Almakos

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore në Bruksel...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Lajm

Delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë. Kryeministri Zaev sot do të realizojë tet-a-tet takim me kryeministrin...

Dimitrov dhe Osmani për ”provim” në Bruksel

para 11 muajve - Tetova1

Zv.kryeministri për çështje politike, Bujar Osmani dhe ministri për punë të jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot do të udhëtojnë në Bruksel për t’u takuar me Johannes Hahn dhe Frederica Mogherini....

Osmani: Pas përfundimit të zgjedhjeve Qeveria është plotësisht e përkushtuar në reformat

para 11 muajve - Fol

ëvendëskryetari i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, filluan vizitën dyditore në Bruksel me...

Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Fol

Një delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev sot dhe nesër do të qëndrojnë në vizitë zyrtare në Slloveni,përcjell Fol. Kryeministri Zaev sot do të zhvillojë një takim tet-a-tet me kryeministrin...

“Maqedonia si shtet fqinj, do të jetë çdo herë përkrah Kosovës”

para 11 muajve - 24 ore

Ministrja e Integrimit Evropian të Kosovës, Dhurata Hoxha sot takoi ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov. Në një komunikatë me shkrim nga MIE thuhet se gjatë këtij takimi u vlerësua lartë...

Kryeministri Zaev prej nesër për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Gazeta Express

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë Gjatë vizitës kryeministri Zaev do të realizojë takim edhe...

Zv.kryeministri Osmani nesër në Bruksel, takohet me Mogherinin dhe Hahnin

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 nëntor - Zëvendëskryeministri i Maqedonisë përgjegjës për çështjet evropiane, Bujar Osmani, së bashku me ministrin për punë të jashtme Nikola Dimitrov prej nesër do të qëndrojnë në Bruksel. Gjatë...

Kryeministri Zaev prej nesër për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Tetova1

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë Gjatë vizitës kryeministri Zaev do të realizojë takim edhe...

Kryeministri Zaev prej nesër për vizitë zyrtare në Slloveni

para 11 muajve - Fol

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë Gjatë vizitës kryeministri Zaev do të realizojë takim edhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK