http://kariera.mk

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - Telegrafi

Zëvendësambasadorja e SHBA-ve në Kombet e Bashkuara, Michele Sison, tha sot në New York se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun...

Ambasadorja në SHBA: Kosova është e përkushtuar në dialogun me Serbinë

para 11 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku, përsëriti para Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe se kjo gjë nuk mund të ndryshojë. Çitaku, në fjalën...

Britania e Madhe kërkon sërish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - Telegrafi

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit

para 11 muajve - Telegrafi

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës...

Britania e Madhe përkrah ndryshimin e formatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - Koha.net

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

SHBA mbështet dialogun Kosovë - Serbi

para 11 muajve - Koha.net

Zëvendësambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michele Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim...

Britania e Madhe kërkon serish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - Politiko

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - Politiko

Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim...

Daçic: Serbia e gatshme për kompromis, Kosova nuk po zbaton marrëveshjet

para 11 muajve - Albeu

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit për Kosovën, deklaroi se shteti serb është e gatshme për kompromis, por që sipas tij Kosova nuk po i zbaton marrëvshjet e...

Çitaku: Kosova është e përkushtuar në dialogun me Serbinë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku, përsëriti para Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe se kjo gjë nuk mund të ndryshojë. Çitaku, në fjalën...

Ambasadori rus në OKB: Projekti i Kosovës ka dështuar në mënyrë të qartë

para 11 muajve - Koha.net

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, ka thënë se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

Britania e Madhe kërkon sërish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

Akuzat e Rusisë në OKB’së ndaj Kosovës

para 11 muajve - Politiko

Vasily Nebenzya ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij,...

Britania e Madhe kërkon sërish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - RTV 21

Britania e Madhe e zhgënjyer Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është...

Britania e Madhe kërkon serish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës...

Akuzat e Rusisë në OKB’së ndaj Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Vasily Nebenzya ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij,...

Britania e Madhe kërkon serish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - Indeks online

Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. "Ne vazhdojmë të mbështesim...

Ambasadori rus: Dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon”

para 11 muajve - RTV 21

Rusia akuzon Kosovën Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzya, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit...

Çitaku thotë se Kosova është e përkushtuar në dialogun me Serbinë

para 11 muajve - Koha.net

Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka kritikuar ashpër kundërvënien e Serbisë ndaj anëtarësimit të Kosovës në Interpol dhe UNESCO, duke thënë se vendimi i autoriteteve kineze që të mos...

Daçiq: Serbia e gatshme për kompromis, Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet

para 11 muajve - Lajmi.net

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit për Kosovën, se shteti serb është e gatshme për kompromis, por që sipas tij Kosova nuk po i zbaton marrëvshjet e arritura...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis, “por Prishtina nuk po zbaton marrëveshjet”

para 11 muajve - Koha.net

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhje kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - RTV 21

Sison: Është koha për të ndryshuar misionin e OKB-së në Kosovë Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michele Sison, tha sot në New York , se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues...

Çitaku, Daçiqit: Historia nuk kthehet prapa, Kosova është shtet i pavarur dhe sovran

para 11 muajve - Telegrafi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe...

Zahir Tanin në OKB: Mungon progresi për zbatimin e marrëveshjes së Asociacionit

para 11 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, theksoi para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit sot se me përfundimin e ciklit zgjedhor në Kosovë,...

Çitaku në OKB: Kosova do t’i realizojë të gjitha marrëveshjet e Brukselit

para 11 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OBK-së ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht ka demantuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica...

Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është asociacioni

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

Daçiq në OKB: Kosova ta krijojë Asociacionin

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Çitaku në OKB: Kosova do t’i realizojë të gjitha marrëveshjet e Brukselit

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OBK-së ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht ka demantuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica...

Zahir Tanin: Mungon progresi për zbatimin e marrëveshjes së Asociacionit

para 11 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, theksoi para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit sot se me përfundimin e ciklit zgjedhor në Kosovë,...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis

para 11 muajve - Politiko

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

Çitaku, Daçiqit: Historia nuk kthehet prapa, Kosova është shtet i pavarur dhe sovran

para 11 muajve - Politiko

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe...

Çitaku: Kosova mbetet e përkushtuar në dialogun me Serbinë

para 11 muajve - RTV 21

Çitaku kundërshtoi Beogradin Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka kritikuar ashpër kundërvënien e Serbisë ndaj anëtarësimit të Kosovës në Interpol dhe UNESCO, duke thënë se vendimi i autoriteteve...

Daçiq: Prishtina nuk po zbaton marrëveshjet e arritura në Bruksel

para 11 muajve - RTV 21

Daçiq: Serbia e gatshme për kompromis Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhje kompromisi,...

Daçiq: Serbia e gatshme për kompromis

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

Daçiq në OKB: Prishtina ta krijojë Asociacionin – kjo është pika jonë kryesore

para 11 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është asociacioni

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

Çitaku në OKB: Kosova do t’i realizojë të gjitha marrëveshjet e Brukselit

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OBK-së ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht ka demantuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica...

Çitaku në OKB: Kosova do t’i realizojë të gjitha marrëveshjet e Brukselit

para 11 muajve - Lajmi.net

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OBK-së ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht ka demantuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica...

Shefi i UNMIK’ut flet për 13 prokurorët serbë në Kosovë në Këshill të Sigurimit të OKB’së

para 11 muajve - Politiko

Sot në Këshillin e Sigurimit të OKB’së u diskutua për Kosovën. Pjesë e këtij diskutimi ishte edhe integrimi i 13 prokurorëve të rinj të shtetit nga komuniteti serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës....

Çitaku në OKB: Kosova do t’i realizojë të gjitha marrëveshjet e Brukselit

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OBK-së ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht ka demantuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica...

Shefi i UNMIK’ut flet për 13 prokurorët serbë në Kosovë në Këshill të Sigurimit të OKB’së

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot në Këshillin e Sigurimit të OKB’së u diskutua për Kosovën. Pjesë e këtij diskutimi ishte edhe integrimi i 13 prokurorëve të rinj të shtetit nga komuniteti serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës....

Tanin në KS të OKB-së: Koha e veprimeve tani tejkalon kohën e arsyetimeve

para 11 muajve - Koha.net

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, theksoi para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit sot se me përfundimin e ciklit zgjedhor në Kosovë,...

Shefi i UNMIK-ut: Asociacioni, hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë

para 11 muajve - RTV 21

Tanin është shprehur optimist se normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë mund të zhbllokohet Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht...

​Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është asociacioni

para 11 muajve - Indeks online

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

Daçiq në OKB: Prishtina ta krijojë Asociacionin – kjo është pika jonë kryesore

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Daçiq në OKB ka një mesazh të qartë për Kosovën dhe asociacionin

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Daçiq në OKB: Prishtina ta krijojë Asociacionin – kjo është pika jonë kryesore

para 11 muajve - Indeks online

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Nis takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Telegrafi

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Nis takimi në Këshill të Sigurimit të OKB’së – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Politiko

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Akuzat e Rusisë në OKB ndaj Kosovës

para 11 muajve - Tetova Sot

Vasily Nebenzya ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij,...

Nis takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Klan Kosova

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Nis takimi në Këshill të Sigurimit të OKB’së – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Express

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Britania e Madhe kërkon sërish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - Almakos

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - Shenja

Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - Almakos

Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim...

Fillon takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB, ku do diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka filluar takimi i Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila konsiderohet raporti i fundit të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së e UNMIK-ut dhe situatën e Kosovës në periudhën tremujore, prej 16 korrikut...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis

para 11 muajve - Shenja

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

Fillon takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB, ku do diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Indeks online

Ka filluar takimi i Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila konsiderohet raporti i fundit të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së e UNMIK-ut dhe situatën e Kosovës në periudhën tremujore, prej 16 korrikut...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis

para 11 muajve - Almakos

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

Daçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis

para 11 muajve - Tetova1

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

Çitaku, Daçiqit: Historia nuk kthehet prapa, Kosova është shtet i pavarur dhe sovran

para 11 muajve - Infokusi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe...

Çitaku, Daçiqit: Historia nuk kthehet prapa, Kosova është shtet i pavarur dhe sovran

para 11 muajve - Almakos

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe...

Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është asociacioni

para 11 muajve - Almakos

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

Shefi i UNMIK-ut flet për 13 prokurorët serbë në Kosovë në Këshill të Sigurimit të OKB’së

para 11 muajve - Tetova Sot

Sot në Këshillin e Sigurimit të OKB’së u diskutua për Kosovën. Pjesë e këtij diskutimi ishte edhe integrimi i 13 prokurorëve të rinj të shtetit nga komuniteti serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës....

Shefi i UNMIK’ut flet për 13 prokurorët serbë në Kosovë në Këshill të Sigurimit të OKB’së

para 11 muajve - Infokusi

Sot në Këshillin e Sigurimit të OKB’së u diskutua për Kosovën. Pjesë e këtij diskutimi ishte edhe integrimi i 13 prokurorëve të rinj të shtetit nga komuniteti serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës....

Daçiq në OKB: Prishtina ta krijojë Asociacionin – kjo është pika jonë kryesore

para 11 muajve - Infokusi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Daçiq: Serbia e gatshme për kompromis, Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit për Kosovën, se shteti serb është e gatshme për kompromis, por që sipas tij Kosova nuk po i zbaton marrëvshjet e arritura...

Britania e Madhe kërkon serish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - Gazeta e re

Ambasadori britanik në OKB, Matthew Rycroft ka mbështetur nismën e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Kosovës për të ndryshuar formatin e misionit të OKB-së në Kosovë. “Është koha që UNMIK të punojë më...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - Gazeta e re

Zëvendës ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Michel Sison, tha sot në Nju Jork, se zgjedhjet e fundit lokale ishin një tregues i përparimit të mëtejshëm në Kosovë. “Ne vazhdojmë të mbështesim...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit

para 11 muajve - Gazeta e re

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës...

Ambasadori rus në OKB i reagon Vlora Çitakut, përmend Gjykatën Speciale

para 11 muajve - Periskopi

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës...

Akuzat e Rusisë në OKB ndaj Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Vasily Nebenzya ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij,...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit

para 11 muajve - Bota Press

Ambasadori rus në OKB, Vasily Nebenzja, tha se Moska nuk pajtohet me shfaqjet optimiste të paraqitura nga ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku.Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës...

Nis takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Infokusi

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Akuzat e Rusisë në OKB-së ndaj Kosovës

para 11 muajve - Sovrani

Vasily Nebenzya ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij,...

Tanin në KS të OKB-së: Koha e veprimeve tani tejkalon kohën e arsyetimeve

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, theksoi para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit sot se me përfundimin e ciklit zgjedhor...

Nis takimi në Këshill të Sigurimit të OKB’së – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Tetova Sot

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Daçiq: Serbia e gatshme për kompromis, Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet

para 11 muajve - Sovrani

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit për Kosovën, se shteti serb është e gatshme për kompromis, por që sipas tij Kosova nuk po i zbaton marrëvshjet e arritura...

Britania e Madhe kërkon serish ndryshimin e mandatit të UNMIK-ut

para 11 muajve - KosovaPress

“Është koha që UNMIK të punojë më pak, e jo më shumë", tha diplomati britanik, duke shtuar se Britania ishte e zhgënjyer, pasi një iniciativë e tillë nuk gjen mirëkuptimin e palëve tjera. Ndërsa zëvendës...

Nis takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Almakos

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Tanin në KS të OKB-së: Koha e veprimeve tani tejkalon kohën e arsyetimeve

para 11 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, theksoi para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit sot se me përfundimin e ciklit zgjedhor në Kosovë,...

Vlora Çitaku ‘dridhë’ KS e OKB-së, ‘godet’ fort Daçiqin, shikojeni se çka i tha për Kosovën

para 11 muajve - Bota Press

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OBK-së ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht ka demantuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica...

Akuzat e Rusisë në OKB ndaj Kosovës

para 11 muajve - Insajderi

Vasily Nebenzja ambasadori i rus në mbledhjen e sotme në  OKB ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë ai stagnim të bisedimeve. Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës “po stagnon” dhe se sipas tij,...

SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi

para 11 muajve - KosovaPress

"Ne vazhdojmë të mbështesim dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës," tha Sison, në mbledhjen e rregullt të KS të OKB-së për Kosovën, ku është diskutuar raporti i fundit i sekretarit të të përgjithshëm...

Rusia akuzon Kosovën për “sabotim” të asociacionit

para 11 muajve - KosovaPress

Ai tha se dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës "po stagnon" dhe se sipas tij, ngjarjet në Kosovë kërcënojnë të rrezikojnë gjithë rajonin. “Projekti i Republikës së Kosovës në mënyrë të qartë ka dështuar....

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Aktuale

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Çitaku: Kosova mbetet fuqishëm e përkushtuar në dialogun me Serbinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka kritikuar ashpër kundërvënien e Serbisë ndaj anëtarësimit të Kosovës në Interpol dhe UNESCO, duke thënë se vendimi i autoriteteve kineze që të mos...

Tanin: Objektivi përfundimtar mbetet paqja e qëndrueshme

para 11 muajve - Gazeta e re

Gjatë seancës së rregullt tremujore të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin ka prezantuar raportin tremujor, ku ka folur për integrimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë në...

Tanin: Objektivi përfundimtar mbetet paqja e qëndrueshme

para 11 muajve - KosovaPress

Tanin e ka vlerësuar si pozitive integrimin e 40 gjyqtarëve dhe 13 prokurorëve të shtetit nga komuniteti serb në sistemin e drejtësisë në Kosovë, ndërsa lavdëroi palët për shtyrjen e këtij procesi përpara....

Çitaku: Kosova mbetet fuqishëm e përkushtuar në dialogun me Serbinë

para 11 muajve - KosovaPress

Ajo në fjalën e saj në KS të OKB-së ku është prezantuar raporti më i ri i sekretarit të përgjithshëm Antonio Guterres për punën e UNMIK-ut, tha se Kosova mbetet fuqishëm e përkushtuar në dialogun me Serbinë....

Shefi i UNMIK’ut flet për 13 prokurorët serbë në Kosovë në Këshill të Sigurimit të OKB’së

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sot në Këshillin e Sigurimit të OKB’së u diskutua për Kosovën. Pjesë e këtij diskutimi ishte edhe integrimi i 13 prokurorëve të rinj të shtetit nga komuniteti serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës....

Daçiq: Serbia e gatshme për kompromis

para 11 muajve - Gazeta e re

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën, se Serbia është e gatshme për zgjidhej kompromisi, por Prishtina sipas tij nuk po zbaton...

Çitaku i kundërpërgjigjet Daçiqit në mbledhje të OKB-së

para 11 muajve - Periskopi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe...

Daçiq: Serbia e gatshme për kompromis

para 11 muajve - KosovaPress

Daçiq kërkoi që të mos ndryshohet mandati i UNMIK-ut dhe vlerësoi praninë e OKB-së me rëndësi për ndërtimin dhe avancimin e stabilitetit dhe sigurisë, si dhe ndërtimin e mirëkuptimit ndërmjet komuniteteve...

Çitaku i kundërpërgjigjet Daçiqit në mbledhje të OKB-së

para 11 muajve - Insajderi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së edhe një herë ia ka bërë të ditur Serbisë se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe...

Çitaku nga OKB-ja: Do t’i realizojmë të gjitha marrëveshjet e arritura në Bruksel

para 11 muajve - Sovrani

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folur në Këshillin e Sigurimit të OBK-së ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht ka demantuar ministrin e Jashtëm serb, Ivica...

Daçiq: Ftoj përfaqësuesit e institucioneve në Kosovë që pa hezitim t’i qasen krijimit të asociacionit

para 11 muajve - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Daçiq në OKB: Prishtina ta krijojë Asociacionin – kjo është pika jonë kryesore

para 11 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është asociacioni

para 11 muajve - Gazeta e re

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

Shefi i UNMIK-ut flet për 13 prokurorët serbë në Kosovë në Këshill të Sigurimit të OKB’së

para 11 muajve - Sovrani

Sot në Këshillin e Sigurimit të OKB’së u diskutua për Kosovën. Pjesë e këtij diskutimi ishte edhe integrimi i 13 prokurorëve të rinj të shtetit nga komuniteti serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës....

Kërkesa e Daçiqit në OKB për Kosovën

para 11 muajve - Insajderi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Tanin: Marrëdhëna mes Beogradit e Prishtinës ka potencial të evoluojë përtej bllokimit të pafat dhe të gjatë

para 11 muajve - Arbresh

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është asociacioni

para 11 muajve - KosovaPress

Në fjalimin e mbajtur sot në seancën e zakonshme të raportimit para Këshillit të Sigurisë në OKB, Tanin është shprehur optimist se normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë mund të zhbllokohet,...

Daçiq në OKB: Prishtina ta krijojë Asociacionin – kjo është ..

para 11 muajve - Bota Press

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, ka katër vjet e gjysmë që nuk është krijuar në Kosovë, prej arritjes së marrëveshjes në Bruksel. Ai në Këshillin...

Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është asociacioni

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

Vlora Çitaku: Kosova insiston se seancat në OKB e kanë humbur qëllimin e tyre

para 11 muajve - Arbresh

Vlora Çitaku ka thënë se seancat në OKB e kanë humbur qëllimin e tyre Ambasadorja e Kosovës në SHBA, me anë të profilit të saj në Ttwitter ka treguar për mbajtjen e seancës së radhën në Këshillin e OKB-së,...

Shefi i UNMIK-ut: Hendeku i madh mes Kosovës dhe Serbisë është çështja e Asociacionit

para 11 muajve - Insajderi

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin ka thënë se hendeku më i madh aktualisht mes Kosovës dhe Serbisë, është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Në fjalimin...

OKB, Këshilli i sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - MRT

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë... Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore,...

Nis takimi në Këshill të Sigurimit të OKB’së – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Nis takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB – diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Bota Press

Ka nisur takimi i sotëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku pritet të diskutohet për Kosovën. Ky takim mes zyrtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB, konsiderohet si raporti i fundit i Sekretarit të...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton sot raportin për kosoven

para 11 muajve - RTSH

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Këshilli i Sigurimit në OKB, diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Sovrani

Ka filluar takimi i Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila konsiderohet raporti i fundit të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së e UNMIK-ut dhe situatën e Kosovës në periudhën tremujore, prej 16 korrikut...

Nisë takimi i Këshillit të Sigurimit në OKB, diskutohet për Kosovën

para 11 muajve - Periskopi

Ka filluar takimi i Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila konsiderohet raporti i fundit të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së e UNMIK-ut dhe situatën e Kosovës në periudhën tremujore, prej 16 korrikut...

Këshilli i Sigurimit të KB-së diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Medial

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

OKB, Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Alsat-M

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Sot diskutohet për Kosovën në OKB

para 11 muajve - Albeu

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Këshilli i Sigurimit sot diskuton raportin tremujor për Kosovën

para 11 muajve - Koha.net

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Këshilli i Sigurimit diskuton sot për Kosovën

para 11 muajve - Lajmi.net

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Periskopi

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E martë, 14 Nentor 2017 10:13 Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti....

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Infokusi

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

KS o OKB-së Sot Shyrton Raportin për Kosovën

para 11 muajve - Kallxo

Raporti tremujor i UNMIK-ut për Kosovën Këshilli i Sigurimit i OKB-së në mbledhjen e sotme do të shqyrtoj Raportin e Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara mbi punën e misionit të OKB në Kosovë...

Këshilli i Sigurimit sot diskuton raportin tremujor për Kosovën

para 11 muajve - Illyria

Nju Jork, 14 nëntor 2017 – Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin...

Këshilli i Sigurimit diskuton sot për Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Sovrani

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

OKB: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Arbresh

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara sot debatohet për zhvillimet në Kosovë në periudhën tremujore, prej 16 korrikut e deri më 15 tetor të këtij viti. Në raportin e sekretarit të përgjithshëm...

Nesër Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton raportin tremujor për Kosovën

para 11 muajve - Java News

Këshilli i Sigurimit do të diskutojë nesër Raportin e rregullt për Kosovën të sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres. Raporti i referohet periudhës nga 16 korriku deri më...

Nesër diskutohet për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Një sesion i Këshillit të Sigurimit të OKB-së do të mblidhet nesër në Nju Jork për të diskutuar raportin e Sekretarit të Përgjithshëm për punën e UNMIK-ut nga 16 korriku deri më 15 tetor. Serbia do të...

Nesër diskutohet për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

para 11 muajve - Lajmi.net

Një sesion i Këshillit të Sigurimit të OKB-së do të mblidhet nesër në Nju Jork për të diskutuar raportin e Sekretarit të Përgjithshëm për punën e UNMIK-ut nga 16 korriku deri më 15 tetor. Serbia do të...

Nesër Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton raportin tremujor për Kosovën

para 11 muajve - Koha.net

Këshilli i Sigurimit do të diskutojë nesër Raportin e rregullt për Kosovën të sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres. Raporti i referohet periudhës nga 16 korriku deri më...

Nesër diskutohet për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

para 11 muajve - Tetova Sot

Një sesion i Këshillit të Sigurimit të OKB-së do të mblidhet nesër në Nju Jork për të diskutuar raportin e Sekretarit të Përgjithshëm për punën e UNMIK-ut nga 16 korriku deri më 15 tetor. Serbia do të...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së nesër diskuton raportin tremujor për Kosovën

para 11 muajve - Insajderi

Këshilli i Sigurimit do të diskutojë nesër Raportin e rregullt për Kosovën të sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres. Raporti i referohet periudhës nga 16 korriku deri më...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK