http://kariera.mk

Modelja kroate me tallet keq me Italinë pas mos kualifikimit në botëror

para 10 muajve - GazetaBlic

“Mos e humbisni shpresën, jeni të gjithë të ftuar në shtëpinë time për të ndjekur Kroacinë në Kupën e Botës”. Humbja e Italisë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Suedisë, ka shkaktuar trishtim tek tifozët...

Modelja kroate me talljen e vitit për eliminimin e Italisë

para 10 muajve - Lajmi.net

"Mos e humbisni shpresën, jeni të gjithë të ftuar në shtëpinë time për të ndjekur Kroacinë në Kupën e Botës". Humbja e Italisë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Suedisë, ka shkaktuar trishtim tek tifozët...

Starova njihet si kritik i trajnerëve të Kombëtares, do të habiteni se çfarë thotë për Panuccin

para 10 muajve - Syri

Shqipëria duket se e kaloi me sukses testin e parë përgatitor me në fokus kualifikueset e Europianit 2020, teksa mbrëmjen e së hënës mposhti 3-2 në Antalia ekipin e Turqisë, me dy gola të shënuara nga...

Italia “PA BOTËROR” pas 60 viteve, shkruajnë gazetat italiane

para 10 muajve - Medial

“Apokalips!” dhe “Turp!”. Ishin në unison titujt e gazetave në shtypin italian duke shprehur dëshpërimin e madh për një eliminim që pengon pjesëmarrjen në Kupën e Botës 2018 dhe kthen pas ekipin italian...

Ja cili është trajneri i preferuar i italianëve pas eliminimit

para 10 muajve - GazetaBlic

Karlo Ançeloti, Antonio Konte, Masimiliano Alegri dhe Roberto Mançini janë 4 kandidatët e mundshëm për të zëvendësuar Xhan Piero Venturën në stolin e kombëtares italiane, pas eliminimit për në Botërorin...

ja cili është trajneri i preferuar i italianëve pas eliminimit

para 10 muajve - GazetaBlic

Karlo Ançeloti, Antonio Konte, Masimiliano Alegri dhe Roberto Mançini janë 4 kandidatët e mundshëm për të zëvendësuar Xhan Piero Venturën në stolin e kombëtares italiane, pas eliminimit për në Botërorin...

Të gjithë u morën me lotët e italianëve, por festa e suedezëve në “San Siro” ishte e ‘çmendur’

para 10 muajve - BalkanWeb

Të gjithë mediat në botë dhe opinioni sportdashës u morën sot me eliminimin e Italisë nga faza finale e Botërorit, por thuajse harruan kualifikimin e suedezëve. Ndoshta kjo me të drejtë pasi italianët...

Yjet e futbollit që nuk do të luajnë në “Rusi 2018”,

para 10 muajve - Aktuale

Kombëtaret e tyre nuk arritën dot të kualifikohen në “Rusi 2018”, ndaj për këtë arsye ata do të duhet ta ndjekin nga televizori kompeticionin më madhor futbollistik në botë. Janë dy ekipet me lojtarët...

​Ndodh edhe kjo: Ventura refuzon të jap dorëheqje

para 10 muajve - Gazeta Express

Trajneri italian, Gian Piero Ventura insiston se nuk do të jap dorëheqje, pavarësisht se nuk arriti të dërgonte Italinë në Kupën e Botës, për herë të parë kjo që nga viti 1958 Një ditë pas mungesës së...

FOTO/ Nina provokon italianët pasi ngelën jashtë Botërorit 2018: Ejani në shtëpinë time që të...

para 10 muajve - Syri

Ngushëllime të shumta, por edhe ironitë nuk kanë qenë të pakta ndaj italianëve pasi mbetën jashtë Botërorit të Rusisë. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, modelja kroate Nina Moriç ka provokuar italianët...

Presidenti i Federatës Italiane del në skenë pas dështimit: Do të bëjmë...

para 10 muajve - Syri

“Jemi thëllësisht të hidhëruar dhe të zhgënjyer për mungesën e kualifikimit në Botëror”. Këto janë fjalët e presidentit të Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, pas dështimit të përfaqësueses...

Chiellini shtang…

para 10 muajve - Tetova Sot

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga kombëtarja është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Ky i fundit i ka shtangur të gjithë me vendimin e tij. “Kemi shumë djem të rinj që...

Nina provokon italianët: Mos e humbisni shpresën, ejani në shtëpinë time

para 10 muajve - Opinion

Ngushëllime të shumta, por edhe ironitë nuk kanë qenë të pakta ndaj italianëve pasi mbetën jashtë Botërorit të Rusisë. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, modelja kroate Nina Moriç ka provokuar italianët...

Modelja kroate fton kombëtaren e italisë për të parë botërorin në shëpinë e saj

para 10 muajve - Albeu

Humbja e Italisë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Suedisë, ka shkaktuar trishtim tek tifozët e shumtë, mirëpo ka pasur edhe nga ata që e kanë shfrytëzuar këtë situatë për të provokuar e për të bërë ironi....

Ndodh edhe kjo: Ventura refuzon të jap dorëheqje

para 10 muajve - Tetova Sot

Trajneri italian, Gian Piero Ventura insiston se nuk do të jap dorëheqje, pavarësisht se nuk arriti të dërgonte Italinë në Kupën e Botës, për herë të parë kjo që nga viti 1958 Një ditë pas mungesës së...

VIDEO/ Të gjithë u morën me lotët e italianëve, por si kjo festë e suedezëve nuk keni parë kurrë

para 10 muajve - Syri

Eliminimi i Italisë për herë për të parë pas vitit 1958 thuajse e sfumoi totalisht kualifikimin me shumë mund të suedezëve. Çdo media sportive botërore, përjashto ato suedeze, si kryeartikull kishin eliminimin...

Analizë: GrazieGigi – Faji është i Venturas dhe pikë!

para 10 muajve - Telegrafi

Italia është për herë të parë jashtë Botërorit pas 60 vitesh dhe Telegrafi sjellë analizën e radhës që hedhë dritë mbi dështimin e Italisë, e që e bën përgjegjës askënd tjetër pos trajnerit Giampiero Ventura....

Ventura dështoi për ta kualifikuar në botëror, Italia bëhet me super trajner

para 10 muajve - GazetaBlic

Pas dështimit për tu kualifikuar në Kupën e Botës 2018, Italia po mendon për një trajner të ri. Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas. Sipas mediave italiane, Ancelotti do të bëhet...

Chiellini flet pas ‘dramës’ së Italisë, tregon nëse do të largohet nga Kombëtarja

para 10 muajve - Syri

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga Kombëtarja italiane e futbollit pasi nuk arriti të kualifikohet në Botërorin “Rusi 2018” është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Mbrojtësi...

Formacioni i yjeve që do të mungojnë në Botëror

para 10 muajve - Infokusi

Italia dhe Holanda do të mungojnë në Kupën e Botës që do të mbahet në Rusi verën e ardhshme. E bashkë me Kombëtarët do të mungojnë edhe disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit. Më poshtë është formacioni...

Trajneri i Turqisë ‘masakrohet’ pas humbjes me Shqipërinë

para 10 muajve - Syri

Turqia ka humbur të dytën miqësore në pak ditë edhe kundër Shqipërisë. Për këtë, mediat turke kanë vënë nën akuzë trajnerin Mircea Lucescu. “Katastrofë” ka qenë titulli i “haberturk.com”. Referuar faktit...

Lamtumirë Ventura, Italia konfirmon trajnerin e ri

para 10 muajve - Lajmi.net

Italia ka zgjedhur trajnerin e ri. Pas dështimit për kualifikimin në Kupën e Botës, Italia është mobilizuar menjëherë, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas....

Humbën Botërorin, modelja kroate ironizon italianët: Jeni të ftuar në shtëpinë time

para 10 muajve - BalkanWeb

Përballja në “play-off” me Suedinë rezultoi fatale për Italinë e cila humbi mundësinë për të shkuar në Botërorin e Rusisë. Kjo disfatë është përjetuar shumë keq nga kampi italian, por nga disa të tjerë...

Kandidatët për stolin e Kombëtares italiane

para 10 muajve - Albeu

Giampiero Ventura nuk ka dhënë ende dorëheqje, pas atij skualifikimi nga Suedia. Tani për tani, vetëm presim vendimin e Carlo Tavecchio-s për të ardhmen e tij, dhe se kush do të jetë trajneri i ardhshëm...

Formacioni i yjeve që do të mungojnë në Botëror

para 10 muajve - Indeks online

Italia dhe Holanda do të mungojnë në Kupën e Botës që do të mbahet në Rusi verën e ardhshme. E bashkë me Kombëtarët do të mungojnë edhe disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit. Më poshtë është formacioni...

Roshi: Taktika e trajnerit na dha fitoren

para 10 muajve - Klan Kosova

“E nisëm mirë, kemi bërë një stërvitje shumë të mirë. Trajneri na ka thënë që duhet të marrim fitoren sepse kemi bërë një punë që duhet t’iu falënderoj të gjithëve. Jemi të gjithë të gëzuar për këtë fitore”...

Ndodh edhe kjo: Ventura refuzon të jap dorëheqje

para 10 muajve - Infokusi

Trajneri italian, Gian Piero Ventura insiston se nuk do të jap dorëheqje, pavarësisht se nuk arriti të dërgonte Italinë në Kupën e Botës, për herë të parë kjo që nga viti 1958 Një ditë pas mungesës së...

Barzagli pas eliminimit: Dëshpërim i madh

para 10 muajve - Zhurnal

Andrea Barzagli ka kërkuar falje për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror pas ndeshjeve ndaj Suedisë. Mbrojtësi italian e luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, së bashku me...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

para 10 muajve - Zhurnal

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”. Sigurisht që çështja e parë që i duhen...

Trajneri i Letonisë: Kosova luajti mirë, këta dy futbollistë më pëlqyen shumë

para 10 muajve - InfoShqip

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Modelja kroate i tall keq italianët me postimin në Facebook

para 10 muajve - Medial

Pas eliminimit nga Kupa e Botës “Rusia 2018”, italianët i provokoi në mënyrë cinike modelja e famshme kroate Nina Moric. Ajo në një postim në rrjetin social Facebook i ka ftuar italianët që tani e tutje...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

para 10 muajve - Telegrafi

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”. Sigurisht që çështja e parë që i duhen...

Trajneri i Turqisë ‘masakrohet’ pas humbjes me Shqipërinë

para 10 muajve - Tetova Sot

Turqia ka humbur të dytën miqësore në pak ditë edhe kundër Shqipërisë. Për këtë, mediat turke kanë vënë nën akuzë trajnerin Mircea Lucescu. “Katastrofë” ka qenë titulli i “haberturk.com”. Referuar faktit...

Chiellini flet pas ‘dramës’ së Italisë, tregon nëse do të largohet nga Kombëtarja

para 10 muajve - Tetova Sot

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga Kombëtarja italiane e futbollit pasi nuk arriti të kualifikohet në Botërorin “Rusi 2018” është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Mbrojtësi...

Tifozët zgjedhin trajnerin e ri të Italisë, ja kë duan në vend të Venturës

para 10 muajve - Lajm

E përditshmja italiane “Gazzetta Dello Sport” ka lëshuar sot paradite një sondazh se cili do të jetë trajneri i ardhshëm i kombëtares italiane të futbollit, ai që do të zërë vendin e trajnerit aktual Gian...

Të gjithë u morën me lotët e italianëve, por si kjo festë e suedezëve nuk keni parë kurrë

para 10 muajve - Tetova Sot

Eliminimi i Italisë për herë për të parë pas vitit 1958 thuajse e sfumoi totalisht kualifikimin me shumë mund të suedezëve. Çdo media sportive botërore, përjashto ato suedeze, si kryeartikull kishin eliminimin...

“Panucci i ka kartat e kreditit plot, nuk më ka pëlqyer ndonjëherë si lojtar”

para 10 muajve - Insajderi

Suksesi i Kombëtares Shqiptare, kundër Turqisë, duket se i ka kënaqur të gjithë. Edhe trajneri i Partizanit, Sulejman Starova ka shprehur simpatinë e tij, për lojën e kuqezinjëve, si dhe për trajnerin...

​Mediat italiane: Eliminimi nga botërori i futbollit një “apokalips” dhe “turp”

para 10 muajve - RTV 21

“Apokalips!” dhe “Turp!”. Ishin në unison titujt e gazetave në shtypin italian Mediet shprehën dëshpërimin e madh për një eliminim që pengon pjesëmarrjen në Kupën e Botës 2018 dhe kthen pas kombëtaren...

Lotet e nje legjende…

para 10 muajve - Vizion Plus

Gigi Buffon nuk i mbajti dot lotët pas disfates se rëndë të kombetares italiane e cila nuk siguroi dot kualifikimin për në botëror pas dy ndeshjeve ndaj Suedisë. Buffon e përjetoi keq një rezultat të tillë,...

Barzagli pas eliminimit: Dëshpërim i madh

para 10 muajve - Telegrafi

Andrea Barzagli ka kërkuar falje për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror pas ndeshjeve ndaj Suedisë. Mbrojtësi italian e luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, së bashku me...

Punë e kryer ! Ja kush do ta udhëheqë Italinë

para 10 muajve - Infokusi

Giampiero Ventura nuk ka dhënë dorëheqje ende, por do të japë sigurisht. Tani për tani, ne ende presim vendimin e Carlo Tavecchio-s për të ardhmen e tij, e lëre më lajme se kush do të jetë CT-ja e ardhshme...

Mediat turke akuzojnë Luceskun: Nuk mund as ta barazojë rezultatin me një skuadër që luan me dhjetë veta

para 10 muajve - Lajm

Turqia ka humbur të dytën miqësore në pak ditë edhe kundër Shqipërisë. Për këtë, mediat turke kanë vënë nën akuzë trajnerin Mirçea Luçesku. “Katastrofë” ka qenë titulli i “haberturk.com”. Referuar faktit...

Sahiti: Kosovës do t’i vij një trajner tjetër

para 10 muajve - Lajm

Përfaqësuesja e Kosovës dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosovarët kthyen rezultatin katër herë,...

Buffon, Chiellini, De Rossi dhe Barzagli i thanë lamtumirë Italisë, por ja kush do t’i zëvendësojë ata …

para 10 muajve - Infokusi

Azzurrët nuk do të jenë atje në Kampionatin Botëror Russia 2018 e kjo i kushtoi shumë Italisë, pasi që disa nga yjet e skuadrës, braktisën kombëtarën, përcjell ORAinfo. Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli,...

Ventura: Për momentin nuk jap dorëheqje

para 10 muajve - Medial

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me presidentin...

Starova: Panuçi i ka kartat e kreditit  plot, nuk më ka pëlqyer ndonjëherë si lojtar

para 10 muajve - Newsport

Suksesi i Kombëtares Shqiptare, kundër Turqisë, duket se i ka kënaqur të gjithë. Edhe trajneri i Partizanit, Sulejman Starova ka shprehur simpatinë e tij, për lojën e kuqezinjëve, si dhe për trajnerin...

Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italianë

para 10 muajve - Lajmi.net

Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në "San Siro", për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes në ndeshjen e parë në "Friends Arena" me rezultatin minimal 1-0. Kombëtarja e Italisë ka barazuar...

Presidenti i Federatës Italiane del në skenë pas dështimit: Do të bëjmë…

para 10 muajve - Gazeta Monitor

“Jemi thëllësisht të hidhëruar dhe të zhgënjyer për mungesën e kualifikimit në Botëror”. Këto janë fjalët e presidentit të Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, pas dështimit të përfaqësueses...

Analizë: GrazieGigi – Faji është i Venturas dhe pikë!

para 10 muajve - Almakos

Italia është për herë të parë jashtë Botërorit pas 60 vitesh dhe Telegrafi sjellë analizën e radhës që hedhë dritë mbi dështimin e Italisë, e që e bën përgjegjës askënd tjetër pos trajnerit Giampiero Ventura....

Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italinë (FOTO LAJM)

para 10 muajve - Albeu

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës "Rusia 2018" Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në "San Siro", për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës , fal...

Të gjithë u morën me lotët e italianëve, por festa e suedezëve në “San Siro” ishte e ‘çmendur’

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Të gjithë mediat në botë dhe opinioni sportdashës u morën sot me eliminimin e Italisë nga faza finale e Botërorit, por thuajse harruan kualifikimin e suedezëve. Ndoshta kjo me të drejtë pasi italianët...

Mediat turke akuzojnë trajnerin e Turqisë: Turp të mundesh nga shqiptarët

para 10 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Turqisë ka humbur edhe një ndeshje miqësore. Është kombëtarja e Shqipërisë ajo e cila e mundi kësaj radhe, në ndeshjen e cila u zhvillua dje në Turqi. Kjo ndeshje përfundoi me rezultat 2-3...

Italia jashtë Botërorit, presidenti i Federatës reagon për të ardhmen e trajnerit

para 10 muajve - BalkanWeb

ITALI -Pas ndeshjes së mbrëmshme, ku ekipi i Italisë nuk arriti të kualifikohet në Kampionatin Botëror, ka reaguar edhe Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio. Në një prononcim të...

“Fundi i botës”: Reagimi i mediave në Itali pas eliminimit nga Suedia [Foto]

para 10 muajve - Insajderi

Italia ishte në gjendje shoku, dëshpërimi dhe frike të martën mbrëma, pasi ekipi kombëtar nuk arriti të kualifikohet për Kupën e Botës “Rusia 2018”. Kombëtarja italiane, nuk arriti që ta mposht Suedinë...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

para 10 muajve - Zhurnal

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Sadiku: Jam i lumtur që te kombëtarja kam lojtar si Roshi e Grezda

para 10 muajve - Zhurnal

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku, foli pas dy golave ndaj Turqisë se sa bukur funksionon me Odise Roshin. Ai asistoi edhe te goli i tretë i shënuar nga Eros Grezda, për të cilin nuk...

Mediat vendase masakrojnë trajnerin e Turqisë: Katastrofë! Nuk mund dot as Shqipërinë

para 10 muajve - Gazeta Tema

Turqia ka humbur të dytën miqësore në pak ditë edhe kundër Shqipërisë. Për këtë, mediat turke kanë vënë nën akuzë trajnerin Mirçea Luçesku. “Katastrofë” ka qenë titulli i “haberturk.com”. Referuar faktit...

VIDEO/ Festa e çuditshme e suedezëve, pasi eleminuan Italinë

para 10 muajve - Gazeta Tema

Eliminimi i Italisë për herë për të parë pas 1958-s, thuajse e sfumoi totalisht kualifikimin me shumë mund të suedezëve. Çdo media sportive botërore, përjashto ato suedeze, si kryeartikull kishin eliminimin...

Nina provokon italianët

para 10 muajve - Politiko

Ngushëllime të shumta, por edhe ironitë nuk kanë qenë të pakta ndaj italianëve pasi mbetën jashtë Botërorit të Rusisë. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, modelja kroate Nina Moriç ka provokuar italianët...

Largimi i Venturës çështje orësh, zbulohet trajneri i ri

para 10 muajve - Newsport

Pas mos arritjes së kualifikimit në Botërorin “Rusi2018”, largimi i trajnerit Ventura nga stoli i Italisë, është çështje orësh. Mediat italiane kanë zbuluar dhe pasardhësin e Venturës në stolin e Italisë,...

Sahiti: Fitoren ia dedikoj Albert Bunjakit

para 10 muajve - Alsat-M

Përfaqësuesja e Kosovës edhe pas tre herë që ishte në disavantazh, arriti që në çastet e fundit të fitojë miqësoren ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3. Selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, gjatë konferencës...

Vazhdojnë lajmet e këqija për Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

para 10 muajve - Lajmi.net

Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli janë treshja që i janë bashkuar Gianluigi Buffonit në vendimin për pensionim nga futbolli ndërkombëtar. Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea...

Panucci: Luajtëm si skuadër e madhe, i kënaqur me punën e bërë

para 10 muajve - Mapo

Trajneri i kombëtares, Cristian Panucci ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta. Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e...

Turqia ia sheh ‘sherrin’ humbjes nga Shqipëria

para 10 muajve - Lajmi.net

Turqia ka fituar vetëm një ndeshje nga gjashtë të luajtura. Trajneri i Turqisë Mircea Lucescu është në prag të shkarkimit nga drejtimi i skuadrës pas humbjeskundër Shqipërisë. Mediat turke raportojnë për...

Këta janë yjet e futbollit që do t’i mungojnë botërorit 2018

para 10 muajve - Fol

Italia dhe Holanda do të mungojnë në Kupën e Botës që do të mbahet në Rusi verën e ardhshme. E bashkë me Kombëtarët do të mungojnë edhe disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit, transmeton Indeksonline....

Italia jashtë Botërorit, jehona në mediat europiane

para 10 muajve - Mapo

Suedia bëri surprizën në “San Siro” teksa bëri të mundur që Italia të mbetet jashtë Botërorit të Rusisë, diçka që “Të Kaltërve” nuk u ndodh që në vitin e largët 1958. Eliminimi i 4 herë kampionëve të botës...

Italia u "fundos", kreu i federatës reagon mbi fatin e Venturës

para 10 muajve - Albeu

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio nuk preferoi të flasë gjatë në lidhje me atë që ndodhi mbrëmë me kombëtaren, e cila u skualifikua nga pjesëmarrja në Botëror . Duke iu përgjigjur...

Ventura: Nuk jap dorëheqje

para 10 muajve - GazetaBlic

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me presidentin...

Video – Foto/ Lotët e Buffon dhe dëshpërimi i lojtarëve të tjerë

para 10 muajve - Klan

Ndeshja e së hënës mes Italisë dhe Suedisë ishte padyshim dramatike. Italia kërkonte fitoren që nga minuta e parë, por që nuk e arriti dot, duke mos u kualifikuar për në botërorin e vitit tjetër. Por pa...

Chiellini flet pas ‘dramës’ së Italisë, tregon nëse do të largohet nga Kombëtarja

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga Kombëtarja italiane e futbollit pasi nuk arriti të kualifikohet në Botërorin “Rusi 2018” është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Mbrojtësi...

Sadiku: Jam i lumtur që të kombëtarja kam lojtar si Roshi e Grezda

para 10 muajve - Telegrafi

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku, foli pas dy golave ndaj Turqisë se sa bukur funksionon me Odise Roshin. Ai asistoi edhe te goli i tretë i shënuar nga Eros Grezda, për të cilin nuk...

Cili do të jetë trajneri i ardhshëm i “Azzurëve”

para 10 muajve - Medial

Moskualifikimi i Italisë në finalet e Botërorit, për herë të dytë në histori, pas mungesës në “Suedi 1958”, do t’i kushtojë vendin e punës trajnerit Gian Piero Ventura, i cili ka kontratë deri në vitin...

Italia konfirmon miqësoren ndaj Anglisë

para 10 muajve - Arbresh

Italia ka konfirmuar se ata do të luajnë një miqësore kundër Anglisë në Wembley gjatë muajit mars. “Azzurrët” nuk do të shkojnë në Kampionatin Botëror pas eliminimit nga Suedi në ndeshjet e play-off’it,...

Apokalipsi ka ngjyrë blu të errët, ka shijen e hidhur të lotëve të Buffonit

para 10 muajve - Gazeta Tema

“Gazzetta dello Sport”: “Italia, ky është Apokalipsi. Ne jemi jashtë Kupës së Botës. Italia jashtë Kupës Botërore pas 60 vjetësh. Mundësitë e harxhuara, një penallti e pavërshëllyer dhe pak fatkeqësi:...

Modelja kroate tallet me futbollistët italianë

para 10 muajve - GazetaBlic

Pas eliminimit nga Kupa e Botës “Rusia 2018”, italianët i provokoi në mënyrë cinike modelja e famshme kroate Nina Moric. Ajo në një postim në rrjetin social Facebook i ka ftuar italianët që tani e tutje...

Italia konfirmon trajnerin e ri

para 10 muajve - Sovrani

Pas dështimit për tu kualfikuar në Kupën e Botës 2018, Italia po mendon për një trajner të ri. Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas. Sipas mediave italiane, Ancelotti do të bëhet...

Mbledhje urgjente, Mircea Lucescu drejt shkarkimit pas humbjes me Shqipërinë

para 10 muajve - Albeu

Trajneri i Turqisë Mircea Lucescu është në prag të shkarkimit nga drejtimi i skuadrës pas humbjes kundër Shqipërisë. Mediat turke raportojnë për një takim urgjent të thirrur nga kreu i Federatës Turke...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

para 10 muajve - Almakos

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”. Sigurisht që çështja e parë që i duhen...

Roshi: Më erdhi shumë keq për Italinë, ja çfarë kërkoi Panucci

para 10 muajve - Infokusi

Odise Roshi gjithashtu nuk ngurroi të bënte një ngushëllim për Italinë që mbeti jashtë Botërorit. Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejpërdrejtë...

Mbetën jashtë Botërorit, italianët gjejnë fajtorin

para 10 muajve - Klan Kosova

Tekniku është duke u kritikuar më së shumti për dështimin e Italisë të kualifikohet në Botërorin Rusia 2018 Selektori Gian Piero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Kampionatin...

Eliminohet Italia, kjo do të jetë ndeshja ‘ngushëlluese’ para “Botërorit 2018”

para 10 muajve - Lajmi.net

Italia do të zhvillojë ndeshje miqësore me Anglinë, pas dështimit për kualifikim në "Kampionatin botëror 2018". Anglia do të zhvillojë ndeshje miqësore me Italinë dhe Holandën para Kampionatit botëror...

Legjenda Buffon, qanë dhe flet

para 10 muajve - Lajm

Gianluigi Buffon me lot në sy i ka dhënë lamtumirën Kombëtares së Italisë Italia nuk ka arritur të sigurojë një vend që dërgon në Kampionatin Botëror, që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi. Pas ndeshjes...

FOTO/ Bukuroshja kroate i provokon keq italianët: Ejani te shtëpia ime dhe...

para 10 muajve - Syri

Pas eliminimi nga Botërori, modelja kroate, Nina Moric i ka provokuar rëndë italianët të cilët do ta shikojnë Kampionatin Botëror nga televizori. Modelja me origjinë kroate, e natyralizuar italiane, bëri...

Ventura nuk jep dorëheqje

para 10 muajve - Alsat-M

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me presidentin...

Turqia ia sheh ‘sherrin’ humbjes nga Shqipëria

para 10 muajve - Infokusi

Turqia ka fituar vetëm një ndeshje nga gjashtë të luajtura. Trajneri i Turqisë Mircea Lucescu është në prag të shkarkimit nga drejtimi i skuadrës pas humbjeskundër Shqipërisë. Mediat turke raportojnë për...

Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italianë

para 10 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës “Rusia 2018” Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në “San Siro”, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal...

Mbetën jashtë Botërorit, talianët gjejnë fajtorin

para 10 muajve - Klan Kosova

Tekniku është duke u kritikuar më së shumti për dështimin e Italisë të kualifikohet në Botërorin Rusia 2018 Selektori Gian Piero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Kampionatin...

Suedia përmes Italisë drejt Mundialit në Rusi

para 10 muajve - Alsat-M

Reprezentacioni i Suedisë do të marrë pjesë në Kampionatin botëror të futbollit në Rusi në vitin 2018. Suedezët mbrëmë në Milano luajtën baras 0:0 kundër Italisë dhe me rezultat të përgjithshëm 1:0 shkojnë...

Lojtarët suedez nuk thyen vetëm zemrat e tifozëve italianë, por edhe studion e Eurosportit në San Siro

para 10 muajve - Telegrafi

Suedia befasoi të gjithë duke u kualifikuar në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, kjo duke eliminuar Italinë. Ndeshja e parë suedezët e fituan me rezultat 1-0, ndërsa e dyta përfundoi me rezultat 0-0 në...

Barzagli pas eliminimit: Dëshpërim i madh

para 10 muajve - Almakos

Andrea Barzagli ka kërkuar falje për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror pas ndeshjeve ndaj Suedisë. Mbrojtësi italian e luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, së bashku me...

Vazhdojnë lajmet e këqija për Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

para 10 muajve - Infokusi

Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli janë treshja që i janë bashkuar Gianluigi Buffonit në vendimin për pensionim nga futbolli ndërkombëtar. Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea...

Italia, jashtë Botërorit pas 60 vitesh

para 10 muajve - Portalb

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Sahiti: Fitore për të gjithë shqiptarët, do vijë një trajner tjetër në krye të Kosovës

para 10 muajve - Lajmi.net

. Përfaqësuesja e Kosovës dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosovarët kthyen rezultatin katër...

Ventura: Nuk jap dorëheqjen

para 10 muajve - Koha.net

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me presidentin...

Ventura: Nuk jap dorëheqjen

para 10 muajve - RTV 21

Ventura i zhgënjeu të gjithë Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet...

Karton i kuq për Memushajn, nuk do ta besoni çfarë mendonte Panucci

para 10 muajve - Lajmi.net

Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë dhe rrjedhimisht ka lënë fushën e blertë. Në minutën 41-të të takimit, mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin...

“Apokalips axurr”, Italia nuk shkon në “Rusi 2018”

para 10 muajve - RTSH

Për herë të parë në 60 vitet e fundit, Italia nuk do të jetë në fazën finale të një Kampionati Botëror të Futbollit. “Axurrët” nuk arritën ta përmbysin deficitin e një goli të pësuar në ndeshjen e parë...

Ylli i Kombëtares shqiptare: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 10 muajve - Syri

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

Sadiku dhe Grezda rrëfejnë emocionet e fitores turke

para 10 muajve - RTSH

Pas ndeshje miqësore të fituar në Antalja, 4-3 ndaj Turqisë vendase, kanë folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar edhe dy shënuesit e golave për Shqipërinë, Armando Sadiku dhe Eros Grezda. Lajme...

Karton i kuq për Memushajn, ajo çfarë mendonte Panucci është e pabesueshme

para 10 muajve - Infokusi

Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë dhe rrjedhimisht ka lënë fushën e blertë. Në minutën 41-të të takimit, mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin...

Bukuroshja kroate i provokon keq italianët: Ejani te shtëpia ime, e shikojmë bashkë Kroacinë në Botëror

para 10 muajve - Gazeta Express

Modelja kroate, Nina Moric, i ka provokuar rëndë italianët, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes së dytë të fazës “play off” me Suedinë, që përfundoi 0-0, duke lënë jashtë Botërorit “të kaltrit”. Modelja...

Italia gjen fajtorin e dështimit kundër Suedisë

para 10 muajve - Aktuale

Mediat italiane kanë një fajtor kryesor për dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”. “Azzurrët” barazuan pa gola në ndeshjen e kthimit të play-offit kundër Suedisë duke u eliminua...

LAJMI I FUNDIT/ Italia “harron” eliminimin, “AXURRËT” do të luajnë me Anglinë

para 10 muajve - Newsport

Italia luajti mbrëmë kundër Suedisë, ndeshje që përfundoi në barazim pa gola. Ky rezultat kualifikoi për në Botëror suedezët të cilët kishin fituar në sfidën e parë me rezultatin 1-0. Megjithatë “Axurrët”...

Shtypi italian nuk kursen Kombëtaren italiane pas eliminimit nga Suedia

para 10 muajve - GazetaBlic

Elimini i italianëve nga kampionati botërorë “Rusia 2018”, nga Kombëtarja suedeze, ka bërë që shtypi italian të tregohet shumë i ashpër në titujt e tyre. “Fundi, Italia pa Botëror pas 60 vitesh”, ishte...

Shqipëria sulmuese mposht 3-2 Turqinë në miqësoren e Antalias

para 10 muajve - Portalb

Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian Christian Panucci ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin 3-2 të siguruar në Antalia, në miqësoren...

FOTO/ Ballack tallet me Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

para 10 muajve - Syri

Gjermania me Italinë janë dy Kombëtaret me rivalitetin më të madh në botën e futbollit. Ish-kapiteni i Gjermanisë, Michael Ballack është tallur me Italinë pas eliminimit nga Suedia e cila u kualifikua...

Pas skualifikimit, një tjetër lajm i keq për tifozët e Italisë

para 10 muajve - Albeu

Daniele De Rossi , Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli do të tërhiqen nga kombëtarja italiane pas eleminimit shkatërrues nga Russia 2008. Ata i janë bashkuar vendimit të Gianluiggi Buffon, i cili kishte...

Italia gjen fajtorin e dështimit kundër Suedisë

para 10 muajve - Lajmi.net

Giampiero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Botërorin në Rusi. Mediat italiane kanë një fajtor kryesor për dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”....

Italia mbetet pa botëror pas 60 vjetësh

para 10 muajve - Koha.net

Pas 60 vjetëve, Italia nuk do të jetë pjesëmarrëse e një botërori. Më 1958 kishte munguar në Botërorin e mbajtur në Suedi, ndërkohë që është pikërisht Suedia që e la pa botërorin “Rusia 2018”. Suedia e...

Italia jashtë Botërorit, këto FOTO të këpusin shpirtin

para 10 muajve - Syri

Mes lotësh dhe dhimbjesh Kombëtarja e Italisë u eliminua nga ‘playoffi’ për Kupën e Botës “Rusi 2018”. Italianët barazuan me Suedinë, por kjo e fundit falë fitores në shtëpi me rezultat minimal 1 me 0,...

Italia në "zi", nuk kishte ndodhur që prej vitit 1958

para 10 muajve - Albeu

" Italia , viti zero. Lotët e Buffonit dhe heshtja e San Siros vijnë si një vendim, të cilin as nuk mund t'a apelosh. Mirupafshi Rusi, nuk na kishte ndodhur që prej vitit 1958". Kështu e nis shkrimin e...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

para 10 muajve - Telegrafi

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Drama e Italisë, trajneri Ventura s'dorëhiqet,shtypi masakron skuadrën

para 10 muajve - Shqiptarja

Dramë,tragjedi,katastrofë apo apokalips. Quajeni si të doni por fakt është që Botërori humbi Italinë. Pas 60 vitesh katër herë kampionët e Botës nuk do të marrin pjesë më në Kupë Bote atë të Rusisë. S...

Trajneri i Turqisë zbulon arsyen e humbjes nga Shqipëria

para 10 muajve - Lajmi.net

Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gol. Trajneri i Turqisë, Mircesa Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi...

Notat për futbollistët/ Sadiku më i miri, por…

para 10 muajve - Syri

Christian Panucci duhet të ndihet krenar për kuqezinjtë. Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin...

Italia jashtë Botërorit, mediat ndërkombëtare të shokuara. Ja çfarë shkruajnë...

para 10 muajve - Syri

Pas 59 vitesh, Italia nuk do të marrë pjesë në Botërorin që do të luhet vitin e ardhshëm në Rusi. “Axurrët” u eliminuan në play-off nga Suedia, ndërsa mediat më të mëdha kombëtare dhe ndërkombëtare janë...

Roshi: Më vjen keq për eliminimin e Italisë, jam i gëzuar për fitoren ndaj Turqisë

para 10 muajve - Zhurnal

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Ventura jep dorëheqje nga Italia

para 10 muajve - Zhurnal

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

Roshi: Më vjen keq për eliminimin e Italisë, jam i gëzuar për fitoren ndaj Turqisë

para 10 muajve - Telegrafi

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Ventura: Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin, por jo për impenjimin në fushën e lojës

para 10 muajve - Zhurnal

Pas gati dy orësh nga përfundimi i sfidës me Suedinë, Giampiero Ventura është paraqitur në konferencën për shtyp, duke i kërkuar ndjesë gazetarëve për vonesën. Kur të gjithë prisnin dorëheqjen, trajneri...

Bukuroshja kroate i provokon keq italianët: Ejani te shtëpia ime dhe…

para 10 muajve - Tetova Sot

Pas eliminimi nga Botërori, modelja kroate, Nina Moric i ka provokuar rëndë italianët të cilët do ta shikojnë Kampionatin Botëror nga televizori. Modelja me origjinë kroate, e natyralizuar italiane, bëri...

Shqipëria mposhti Turqinë, titull fantastik nga “Panorama Sport”

para 10 muajve - Lajmi.net

. Shqipëria mposhti Turqinë me rezultat 3:2 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Antalya. Fitorja është përcjell me gëzim edhe nga mediat shqiptare. Më poshtë mund të lexoni titujt e faqes së parë të gazetës “Panorama Sport”.

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

Ditë lotësh te italianët,pas Buffonit tre lojtarë të tjerë japin lamtumirën

para 10 muajve - Shqiptarja

Humbja e mbrëmjes së djeshme me Suedinë ka sjell një humbje akoma më të madhe për kombëtaren italiane, por këtë herë humbja vjen në pankinën e “Axurrve”. I pari që njoftoi tërheqjen nga kombëtarja ishte...

Eliminimi i Italisë, shpërthejnë mediat: Të gjithë në shtëpi!

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Shtypi sportive italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play off të Botërorit. Për Gazzetta Dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Mediat italiane: Eliminimi nga botërori i futbollit një “apokalips” dhe “turp”

para 10 muajve - KosovaPress

“Corriere della Sera”, gazeta kryesore në Itali e titron artikullin e saj “Pa Botëror pas 60 viteve” me foton e kapitenit Gigi Buffon në lot. “Një Botëror pa Italinë. Por, mbi të gjitha, një Itali pa Botëror....

Panucci: Ishte ndeshje e vërtetë, nuk lejoj asnjë futbollist të…

para 10 muajve - Lajmi.net

Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. Trajneri Kristian Panuçi u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra...

Ventura i befason të gjithë: Nuk e kam dhënë dorëheqjen!

para 10 muajve - Syri

Pas eliminimit nga Botërori, Giampiero Ventura i ka befasuar të gjithë pasi ka konfirmuar se nuk e ka dhënë dorëheqjen Trajneri i Italisë ka folur pas mesnatës në konferencë për shtyp ku ka theksuar “Nuk...

Sadiku: Jam i lumtur që te kombëtarja kam lojtar si Roshi e Grezda

para 10 muajve - Almakos

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku, foli pas dy golave ndaj Turqisë se sa bukur funksionon me Odise Roshin. Ai asistoi edhe te goli i tretë i shënuar nga Eros Grezda, për të cilin nuk...

Nina Moric provokon italianët: Ejani nga unë, shihni Kroacinë!

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Nina Moric provokon rëndë italianët, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes së dytë play off me Suedinë, që përfundoi 0-0, duke lënë jashtë Botërorit “të kaltrit”. Modelja me origjinë kroate, e natyralizuar...

Foto-lajm/ Presidenti Duka dhe amabasadori shqiptar në mbështetje të Kombëtares

para 10 muajve - Newsport

Ekipi kombëtar udhëtoi drejt Turqisë për të zhvilluar ndeshjen miqësore me “sulltanët”. Si gjithmonë në mbështetje të ekipit nuk ka munguar as presidenti i federatës, Armand Duka. Pavarësisht se ishte...

Revolucion tek Italia, pas Buffonit edhe 3 ‘yje’ të tjerë i japin lamtumirë Kombëtares

para 10 muajve - Syri

Mes lotësh Italia u eliminua nga ‘playoffi’ për Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi humbi me rezultatin e përgjithshëm 1-0 përballë Suedisë. Katër futbollistë e kanë konfirmuar fundin e karrierës nga Kombëtarja...

Ventura: Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin, por jo për impenjimin në fushën e lojës

para 10 muajve - Telegrafi

Pas gati dy orësh nga përfundimi i sfidës me Suedinë, Giampiero Ventura është paraqitur në konferencën për shtyp, duke i kërkuar ndjesë gazetarëve për vonesën. Kur të gjithë prisnin dorëheqjen, trajneri...

Mbrojtësi italian: Dëshpërim i madh

para 10 muajve - Arbresh

Andrea Barzagli ka kërkuar falje për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror pas ndeshjeve ndaj Suedisë. Mbrojtësi italian e luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, së bashku me...

(Jo) miqësorja, kuqezinjtë shkundin turqit, mediat turke: Natë makthi

para 10 muajve - Koha Jone

Christian Panucci duhet të ndihet krenar për kuqezinjtë. Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin...

FOTOT/ Modelja kroate provokon italianët: Ejani në shtëpinë time…

para 10 muajve - Java News

Ngushëllime të shumta, por edhe ironitë nuk kanë qenë të pakta ndaj italianëve pasi mbetën jashtë Botërorit të Rusisë. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, modelja kroate Nina Moriç ka provokuar italianët...

Buffon pensionohet me lot në sy

para 10 muajve - RTV 21

Italia nuk arriti mbrëmë të kualifikohet në Botëror Ndeshja mes Italisë dhe Suedisë mbrëmë e cila përfundoi pa gola, ishte ndeshja e fundit për legjenden italiane më kombëtarën e Italisë, Giannluiggi Buffon....

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

para 10 muajve - Aktuale

Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka konfirmuar pensionimin nga futbolli ndërkombëtar. Kurse, pas tij nga skuadra e “Azzurrëve”...

A do rikthehet Ibra në Botëror? Trajneri suedez befason të gjithë me këtë përgjigje

para 10 muajve - Gazeta Liria

Për herë të parë pas 59 vitesh, Suedia arriti të lë Italinë jashtë Botërorit. Trajneri i Kombëtares së Suedisë, Janne Andersson nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të yllit suedez, Zlatan Ibrahimovic,...

FOTO/ Buffon u largua mes lotëve, DEPUTETI i PS-së preket nga legjenda italiane: Sa shumë DHIMBJE, do të MBETESH numri 1

para 10 muajve - Newsport

Gianluigi Buffon i dha lamtumirën kombëtares së Italisë mes lotëve, pas eliminimit nga Suedia. E gjitha bota e futbollit ishte prezente me dhimbjen e madhe të legjendës së futbollit italian. Në 175 ndeshje...

'Shpërthen' Buffon: Ja fajtori për eliminimin e Italisë nga Botërori

para 10 muajve - Syri

Lotët e Buffonit mbrëmjen e djeshme prekën jo vetëm Italinë por të gjithë sportdashësit anembanë globit. Pas eliminimit, kapiteni i Italisë tha se e gjithë përgjegjësia bie mbi trajnerin dhe lojtarët,...

Shqipëria “sundon” Turqinë në miqësoren e Antalyas

para 10 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Shqipërisë ka treguar edhe një herë forcën që e karakterizon në ndeshjet kur luan me një lojtar më pak. Shqipëria, të hënën, në Antalya luajti për 50 minuta me një lojtar më pak, dhe në fund...

Italia në kaos/ Shkarkohet Ventura, ja kush pritet të marrë drejtimin e Azurrëve

para 10 muajve - Opinion

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e rinj,...

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 10 muajve - Infokusi

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

VIDEO/ Fantastike, Buffoni bën gjestin e madh gjatë himnit të Suedisë

para 10 muajve - Syri

Mes lotësh Italia u eliminua nga ‘playoffi’ për Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi humbi me rezultatin e përgjithshëm 1-0 përballë Suedisë. Nëse flasim për legjenda aktuale në botën e futbollit, mes tyre...

Apokalipsi ka ngjyrë blu të errët, ka shijen e hidhur të lotëve të Buffonit

para 10 muajve - Lajm

“Gazzetta dello Sport”: “Italia, ky është Apokalipsi. Ne jemi jashtë Kupës së Botës. Italia jashtë Kupës Botërore pas 60 vjetësh. Mundësitë e harxhuara, një penallti e pavërshëllyer dhe pak fatkeqësi:...

Bukuroshja kroate i provokon keq italianët

para 10 muajve - Infokusi

Modelja kroate, Nina Moric, i ka provokuar rëndë italianët, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes së dytë të fazës “play off” me Suedinë, që përfundoi 0-0, duke lënë jashtë Botërorit “të kaltrit”. Modelja...

VIDEO/ Fantastike, Bufoni duartroket Suedinë mes lotësh

para 10 muajve - Syri

Mes lotësh Italia u eliminua nga ‘playoffi’ për Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi humbi me rezultatin e përgjithshëm 1-0 përballë Suedisë. Nëse flasim për legjenda aktuale në botën e futbollit, mes tyre...

Përveç Buffonit edhe tre futbollistë tjerë pensionohen nga Italia

para 10 muajve - Indeks online

Mungesa e kualifikimit në Rusi 2018 ka sjellë ndryshimin e pashmangshëm në drejtimin e Italisë. Pritet zyrtarizimi që është thjesht çështje detajesh, por mediat italiane e kanë bërë fakt të kryer largimin...

Këta janë katër kandidatët për ta zëvendësuar Venturan

para 10 muajve - KosovaPress

Dështimi për t’u kualifikuar në Kupën e Botës, pritet të sjellë ndryshime të mëdha në futbollin italian. I pari që pritet të largohet nga puna është trajneri Gian Piero Ventura i cili nuk arriti t’i kualifikonte...

Festa e çmendur e suedezëve në “San Siro” – VIDEO

para 10 muajve - Infokusi

Eliminimi i Italisë për herë për të parë pas 1958-s, thuajse e sfumoi totalisht kualifikimin me shumë mund të suedezëve. Çdo media sportive botërore, përjashto ato suedeze, si kryeartikull kishin eliminimin...

Luçesku: Shqipëria skuadër e organizuar mirë

para 10 muajve - Lajm

Trajneri i Turqisë, Mirçesa Luçesku, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gola, ndërsa...

Revolucion në Kombëtaren e Italisë: Pas Buffonit edhe 3 futbollistë tjerë e konfirmojnë pensionimin

para 10 muajve - Gazeta Express

Katër futbollistë e kanë konfirmuar pensionimin nga Kombëtarja e Italisë, e cila mbrëmë dështoi të kualifikohet për Kupën e Botës Rusia 2018. Italia barazoi mbrëmë në shtëpi me Suedinë në kuadër të ndeshjes...

Vjen edhe një lajm i tmerrshëm për Italinë

para 10 muajve - Sovrani

Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli janë treshja që i janë bashkuar Gianluigi Buffonit në vendimin për pensionim nga futbolli ndërkombëtar. Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea...

Rrahmani: Natë hisotrike

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3, raporton Sovrani.info Mbrojtësi i Kosovës, Amir...

Lojtarët suedez nuk thyen vetëm zemrat e tifozëve italianë, por edhe studion e Eurosportit në San Siro

para 10 muajve - Almakos

Suedia befasoi të gjithë duke u kualifikuar në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, kjo duke eliminuar Italinë. Ndeshja e parë suedezët e fituan me rezultat 1-0, ndërsa e dyta përfundoi me rezultat 0-0 në...

Buffon lamtumirë mes lotëve

para 10 muajve - KosovaPress

I zhgënjyer për dështimin e Italisë, Gigi Buffon shpërtheu në lotë, për humbjen e mundësisë për të luajtur edhe një herë në Kupën e Botës. Portieri dhe kapiteni i Italisë njoftoi tërheqjen nga kombëtarja...

Italia jashtë Botërorit, presidenti i Federatës reagon për të ardhmen e trajnerit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Pas ndeshjes së mbrëmshme, ku ekipi i Italisë nuk arriti të kualifikohet në Kampionatin Botëror, ka reaguar edhe Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio. Në një prononcim të shkurtër...

Trajneri i Turqisë zbulon arsyen e humbjes nga Shqipëria

para 10 muajve - Infokusi

Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gol. Trajneri i Turqisë, Mircesa Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi...

Buffon e konfirmon pensionimin nga kombëtarja

para 10 muajve - Gazeta Express

Gianluigi Buffon ka konfirmuar se është pensionuar nga kombëtarja pas dështimit të Italisë të kualifikohet për Kupën e Botës Rusia 2018. Italia barazoi mbrëmë në shtëpi me Suedinë në kuadër të ndeshjes...

VIDEO/ Triumfi i kuqezinjve, momentet më të bukura të ndeshjes me Turqinë

para 10 muajve - Java News

Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian Christian Panucci ka rezultuar mëse e suksesshme Kjo, jo vetëm për rezultatin 3-2 të siguruar në Antalia, në miqësoren...

Italia jashtë botërorit/ Ventura i shkarkuar, ja kush janë 4 kandidatët për ta zëvendësuar

para 10 muajve - BalkanWeb

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e rinj,...

Ventura shokon botën e futbollit me deklaratën e tij

para 10 muajve - Gazeta Liria

New Italy's soccer team head coach, Giampiero Ventura, answers reporters' questions during his official presentation at Coverciano's sporting center near Florence, Italy, Tuesday, July 19, 2016. (Maurizio...

Italia gjen fajtorin e dështimit kundër Suedisë

para 10 muajve - Infokusi

Giampiero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Botërorin në Rusi. Mediat italiane kanë një fajtor kryesor për dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”....

Zyrtare: Ventura jep dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë

para 10 muajve - Ina

Gian Piero Ventura ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Italia. Sipas gazetarëve italian, Ventura tashmë zyrtarisht nuk është pjesë e “Gli Azzurrit” Italia nuk do të merr pjesë në Kupën e Botës...

Dy rekorde të reja dje për lojtarët e Kosovës

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka arritur një rikthim të madh në rezultat në minutat e fundit kur nga humbja 3:2 arriti ta kthej rezultatin në favor 4:3. Nga ndeshja me Letoninë, kapiteni Samir Ujkani është futbollisti me më...

Ballack tallet me Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

para 10 muajve - Ina

Michael Ballack është tallur me Italinë pas humbjes nga Suedia dhe dështimit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”. Michael Ballack ka ngacmuar Kombëtaren italiane pas humbjes nga Suedia dhe dështimit...

Sefedin Braho: Ishte një ndeshje e mirë si lojë dhe e merituar në rezultat

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA TURQI-SHQIPËRI 2-3 / Ja si e analizon ndeshjen e djeshme një nga figurat e mëdha të Kombëtares shqiptare në vite E ndoqët me emocion miqësoren me Turqinë, apo “ftohtë” si moti? Nuk ka ndeshje...

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

para 10 muajve - Ina

Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka...

​Ventura i zhgënjen të gjithë: Nuk jap dorëheqjen

para 10 muajve - 10minuta

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me presidentin...

Ballack tallet me Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

para 10 muajve - Lajmi.net

Michael Ballack është tallur me Italinë pas humbjes nga Suedia dhe dështimit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”. Michael Ballack ka ngacmuar Kombëtaren italiane pas humbjes nga Suedia dhe dështimit...

Klubi i Bundesligës nderon Buffon: Ti do jesh gjithmonë një legjendë

para 10 muajve - Newsport

Gianluiggi Buffon i dha fund karrierës me kombëtaren italiane mes lotëve mbrëmjen e kaluar. “Gardiani” nuk arriti që të bëhej lojtari i parë që merrte pjesë në 6 Botërore të futbollit pasi Italia nuk arriti...

Sadiku: Jam i lumtur që te kombëtarja kam lojtar si Roshi e Grezda

para 10 muajve - Arbresh

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku, foli pas dy golave ndaj Turqisë se sa bukur funksionon me Odise Roshin. Ai asistoi edhe te goli i tretë i shënuar nga Eros Grezda, për të cilin nuk...

Chiellini ‘shokon’ Italinë pas humbjes nga Suedia

para 10 muajve - Lajmi.net

. Giorgio Chiellini ka pranuar se mund të pensionohet nga futbolli ndërkombëtar. Kapiteni Gianluigi Buffon, mesfushori Daniele De Rossi dhe mbrojtësi Andrea Barzagli kanë konfirmuar tërheqjen nga Kombëtarja....

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

para 10 muajve - GazetaBlic

Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka...

Barzagli flet pas eliminimit dëshpërues të Italisë

para 10 muajve - Sovrani

Suedia është kualifikuar në Kupën e Botës 2018 duke e eliminuar kështu Italinë. Suedia ka fituar në dy takimet me rezultatin e përgithshëm 1-0, raporton Sovrani.info Kupa e Botës 2018 do të jetë e para...

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

para 10 muajve - Lajmi.net

Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka...

Mbetën jashtë Botërorit, italianët gjejnë fajtorin

para 10 muajve - Gazeta e re

Tekniku është duke u kritikuar më së shumti për dështimin e Italisë të kualifikohet në Botërorin Rusia 2018 Selektori Gian Piero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Kampionatin...

Kjo seks-bombë kroate provokon italianët: Hajdeni te shtëpia ime të ju … /Foto

para 10 muajve - Lajme.al

Pas eliminimi nga Botërori, modelja kroate, Nina Moric i ka provokuar rëndë italianët të cilët do ta shikojnë Kampionatin Botëror nga televizori. Modelja me origjinë kroate, e natyralizuar italiane, bëri...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

para 10 muajve - Almakos

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

VIDEO/ Pas eleminimit, trajneri Ventura “tërbon” sërish italianët: Nuk kam dhënë akoma dorëheqjen!

para 10 muajve - Koha Jone

Gian Piero Ventura, më në fund është paraqitur në një konferencë për shtyp në orën 00:13 minuta, gati dy orë pas përfundimit të ndeshjes kundër Suedisë dhe përjashtimit zyrtar të Italisë nga Kupa e Botës....

Ventura i zhgënjen të gjithë: Nuk jap dorëheqjen

para 10 muajve - Infokusi

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me presidentin...

Fillon revolucioni, pas Buffon largohen edhe 3 yje të tjerë nga Italia

para 10 muajve - Java News

Kapiteni dhe portieri i Italisë, Gigi Buffon njoftoi tërheqjen e tij nga kombëtarja, ndërsa paralajmëroi edhe largimin e 3 futbollistëve të tjerë. Sipas Buffonit, edhe dy mbrojtësit e Juventusit, Cheillini...

Roshi: Më vjen keq për eliminimin e Italisë, jam i gëzuar për fitoren ndaj Turqisë

para 10 muajve - Almakos

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Futbollistët suedez thyen studion e Eurosportit në San Siro

para 10 muajve - Arbresh

Suedia befasoi të gjithë duke u kualifikuar në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, kjo duke eliminuar Italinë. Ndeshja e parë suedezët e fituan me rezultat 1-0, ndërsa e dyta përfundoi me rezultat 0-0 në...

VIDEO/ Momenti kur Buffon shpërthen në lot pas eliminimit të Italisë

para 10 muajve - Java News

Buffon ka shpërthyer në lot pas ndeshjes me Suedinë ku Italia dështoi të kualifikohet në kampionatin Botëror Rusi 2018. “ Më vjen shumë keq ” tha Kapiteni i kombëtares italiane gjatë intervistës. Italia...

Ylli i Kombëtares shqiptare: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për...

Nuk do ta besoni çfarë mendonte Panucci për kartonin e kuq të Memushajt

para 10 muajve - Arbresh

Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë dhe rrjedhimisht ka lënë fushën e blertë. Në minutën 41-të të takimit, mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin...

Ylli i Kombëtares shqiptare: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 10 muajve - Fakti Ditor

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

Italia, jashtë Botërorit pas 60 vitesh

para 10 muajve - Fol

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Ventura: Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin

para 10 muajve - Shenja

Pas gati dy orësh nga përfundimi i sfidës me Suedinë, Giampiero Ventura është paraqitur në konferencën për shtyp, duke i kërkuar ndjesë gazetarëve për vonesën. Kur të gjithë prisnin dorëheqjen, trajneri...

Ventura: Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin, por jo për impenjimin në fushën e lojës

para 10 muajve - Almakos

Pas gati dy orësh nga përfundimi i sfidës me Suedinë, Giampiero Ventura është paraqitur në konferencën për shtyp, duke i kërkuar ndjesë gazetarëve për vonesën. Kur të gjithë prisnin dorëheqjen, trajneri...

Ventura i zhgënjen të gjithë: Nuk jap dorëheqjen

para 10 muajve - KosovaPress

“Më falni për vonesën, por doja të përshëndesja lojtarët një nga një dhe t’i falënderoja për atë që dhanë në fushën e lojës. Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin, por jo për impenjimin në fushën...

“Telenovela” italiane drejt Botërorit 2018, mbyllet me “Apokalips”

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA PLAY-OFF/BOTËRORI “RUSI 2018”/ Itali-Suedi 0-0, u mbyll ndeshja e parafundit që kualifikoi skuadrën e 13-të evropiane për në Rusi Në “San Siro”, dje u përjetua një ëndërr 90-minutëshe, për...

Italia jashtë Botërorit pas 60 vitesh/ Ja kush mund të jetë zëvendësojë trajnerin Ventura

para 10 muajve - Java News

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e rinj,...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

para 10 muajve - Arbresh

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Lotët e Xhixhi Bufonit për dështimin e Italisë. Kishte 60 vjet që nuk ndodhte

para 10 muajve - Bota.al

Situatës dramatike të ngeljes jashtë të Italisë në Botëror, i është shtuar edhe drama e Gianluigi Buffon, që ka shpërthyer në lot pas ndeshjes. Kapiteni azurr, përveç humbjes së rekordit personal, teksa...

Odise Roshi shkëlqen me Shqipërinë, por mërzitet për Italinë

para 10 muajve - Arbresh

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Zyrtare: Ventura jep dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë

para 10 muajve - Tetova1

Gian Piero Ventura ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Italia. Sipas gazetarëve italian, Ventura tashmë zyrtarisht nuk është pjesë e “Gli Azzurrit” Italia nuk do të merr pjesë në Kupën e Botës...

Eleminimi nga Botërori, italianët duan Ançelotin si trajner të Kombëtares

para 10 muajve - Te Sheshi

Në Itali as që e diskutojnë dorëheqjen apo largimin e trajnerit Ventura, ndaj po sugjerohen emrat për drejtuesin e ri të kombëtares axurre që shënoi “turpin” e dytë historik, me mospjesmarrjen në Kampionatin...

SHENIM/ Drama e vërtetë: ta shohësh apokalipsin te mosvajtja në Botëror!

para 10 muajve - Te Sheshi

Nga Bujar M.Hoxha “Italia, ky është apokalips. Jemi jashtë Botërorit!” Aty pranë mesnatës së 13 nëntorit, ky ishte titulli mbizotërues në median sportive italiane e më gjerë. Përfaqësuesja italiane kishte...

A do të vazhdosh me Italinë? Shikoni si përgjigjet Ventura

para 10 muajve - Sovrani

Trajneri i Kombëtares së Italisë Gianpiero Ventura ka folur para mediave pasi dështoi t’a kualifikojë skuadrën e tij për në botërorin ‘Rusia 2018’ duke u mposhtur në Play-off nga Suedia me rezultat minimal...

Buffon e konfirmon pensionimin nga kombëtarja

para 10 muajve - Insajderi

Gianluigi Buffon ka konfirmuar se është pensionuar nga kombëtarja pas dështimit të Italisë të kualifikohet për Kupën e Botës Rusia 2018. Italia barazoi mbrëmë në shtëpi me Suedinë në kuadër të ndeshjes...

Katër lojtarët që luajtën mbrëmë ndeshjen e fundit me Italinë

para 10 muajve - Sovrani

Mbrëmja e së hënës ishte tejet dëshpruese dhe jashtëzakonisht zhgënjyese për popullin italian sepse ata që përfaqësojnë futbollin në emër të tyre nuk ia dolën të kualifikoheshin për në botërorin ‘Rusia...

Nuk e përballoi dot dështimin, Ventura jep dorëheqje?

para 10 muajve - Sovrani

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

Shqipëria sulmuese mposht 3-2 Turqinë në miqësoren e Antalias

para 10 muajve - 24 ore

Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian Christian Panucci ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin 3-2 të siguruar në Antalia, në miqësoren...

Lucescu: Shqipëria na shënoi tre gola, në tre aksione

para 10 muajve - Medial

Trajneri i Turqisë, Mircea Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gola, ndërsa...

Italia mbetet jashtë Botërorit

para 10 muajve - Klan

Italia do t’i mungojë finaleve të botërorit për herë të parë pas 60 vitesh. Barazimi pa gola me Suedinë në Milano ndëshkoi skuadrën 4 herë kampione të botës, që takimin e parë në Solna e humbi me rezultatin...

VIDEO/ Pas eleminimit, trajneri Ventura “tërbon” sërish italianët: Nuk kam dhënë akoma dorëheqjen!

para 10 muajve - BalkanWeb

Gian Piero Ventura, më në fund është paraqitur në një konferencë për shtyp në orën 00:13 minuta, gati dy orë pas përfundimit të ndeshjes kundër Suedisë dhe përjashtimit zyrtar të Italisë nga Kupa e Botës....

Natë e zezë për Italinë, mbetet jashtë Botërorit ‘Russia 2018’

para 10 muajve - Medial

Kombëtarja e Italisë ka humbur mundësinë që të jetë pjesë e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”, pasi sonte ka barazuar pa gola kundër Suedisë. Takimi i play-off-it mes Italisë dhe Suedisë u zhvillua në San...

Ventura: Nuk mund të dorëhiqem sepse nuk kam folur ende me presidentin

para 10 muajve - Gazeta Tema

Gian Piero Ventura i zhgënjeu të gjithë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Suedinë, teksa nuk njoftoi dorëheqjen e shumëpritur. Tekniku italian tha se fillimisht duhet të bisedojë me presidentin...

“Shpërbëhet” Italia, Ventura jep dorëheqjen, pas Bufon largohen të tjerë lojtarë

para 10 muajve - BalkanWeb

Sipas mediave italiane, tashmë është zyrtare, Ventura nuk është më trajner i kombëtares italiane. Italia nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi u eliminua nga Suedia në playoff.. Kjo...

Sadiku: I lumtur për fitoren, me Roshin kuptohem shumë mirë

para 10 muajve - Medial

U shënoi dy gola turqve dhe ishte një nga lojtarët që vendosi fatin e takimit në miqësoren e zhvilluar në Antalia, por jo i vetmi. Armando Sadiku vlerëson shokët e ekipit. Sigurisht, falënderimi i parë...

Ventura lë Italinë, ja trajneri i ardhshëm/ Foto

para 10 muajve - Shqiptarja

Mediat në Itali duket se e kanë bërë fakt të kryer shkarkimin e Xhan Piero Venturës pasi Italia nuk u bë pjesë e botërorit që nga viti i largët 1958. Xhan Piero nuk ka dalë fare para mediave por është...

Ventura jep dorëheqje nga Italia

para 10 muajve - Telegrafi

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

Mediat italiane nxijnë faqet e para: Kjo nuk ndodhte prej 60 vjetësh

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes...

VIDEO/ Emocionuese, Buffoni duartroket Suedinë mes lotësh

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia nuk do të jetë në “Rusi 2018”. Gjatë fjalës së tij për mediat italiane, pas ndeshjes kundër Suedisë që përfundoi 0-0, portieri legjendar i “axurrëve” nuk i ka mbajtur dot lotët, ndërsa deklaroi...

VIDEO/ Suedezët tallen me Italinë: Ne në Botëror, ju hajdeni në Suedi për pushime

para 10 muajve - BalkanWeb

Teksa gjendeshin jashtë stadiumit, në pritje që të fillonte ndeshja, tifozët suedezë e “ngjallën” një kualifikim të mundshëm të kombëtares së tyre. Suedezët deklaronin se do ishin pikërisht ata që do arrinin...

BUFFON NUK I MBAN DOT LOTËT PAS ELIMINIMIT: JAM I SHKATËRRUAR!

para 10 muajve - NOA

Kombëtarja italiane mbeti jashtë kampionatit Botëror që do të zhvillohet në Rusi gjatë vitit të ardhshëm. Itali barazoi 0-0 përballë Suedisë në ndeshjen e kthimit luajtur mbrëmjen e sotme. Takimi që u...

Më në fund edhe Kosova e shijoi fitoren

para 10 muajve - Medial

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, më fund shijon fitore. Kosova e ka mposhtur Letoninë, me rezultat 4-3, në “Adem Jashari” te Mitrovicës, në miqësoren e cila prodhoi rrebesh golash. Përfaqësuesja jonë...

Eleminimi i Italisë nga Botërori, ja komenti i fundit i Edi Ramës...

para 10 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama është një tifoz i Italisë, kombëtarja e të cilës nuk do të marrë pjesë në Botërorin Rusia 2018, pasi u eliminua nga Suedia. Rama shpeshherë është shfaqur në publik me xhakavento me...

Portieri i Kosovës, Samir Ujaknit kërkon falje për golat e pranuar

para 10 muajve - Albeu

Kapiteni Samir Ujkani e ka pranuar se sot nuk ka qenë dita e tij, por thotë se ishte e Kombëtares së Kosovës Përfaqësuesja e Kosovës fitoi në minutat e fundit, me shifrat 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren...

Zyrtare: Ventura jep dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë

para 10 muajve - Indeks online

Gian Piero Ventura ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Italia. Sipas gazetarëve italian, Ventura tashmë zyrtarisht nuk është pjesë e “Gli Azzurrit” Italia nuk do të merr pjesë në Kupën e Botës...

Buffon shpërthen në lot gjatë intervistës: Më vjen shumë keq

para 10 muajve - BalkanWeb

Portieri legjendë i Italisë dhe Juventusit, Gianluiggi Buffon, nuk i ka përmbajtur lotët në përfundim të ndeshjes me Suedinë që dha verdiktin shumë të keq për ‘auxurrët’ të cilët do të duhet t’a ndjekin...

Italia humb Botërorin, tragjedi në Milano para 80 mijë spektatorësh

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia nuk ia del. Skuadra “axurre” e drejtuar nga Xhanpiero Ventura nuk ia ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018” pasi ndeshja e kthimit kundër Suedisë në “San Siro” ka përfunduar me...

Kosova fiton ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 10 muajve - Gazeta Tema

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar me rezultatin e ngushtë 4-3 në stadiumin “Adem Jashari”. Kjo është fitorja e parë historike në vendlindje për përfaqësuesen e Kosovës duk mposhtur...

Një Botëror pa Italinë, kualifikohet Suedia

para 10 muajve - Gazeta Tema

Suedia shokon Italinë. Kombëtarja axurre ka barazuar me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës “Rusi 2018”. Italinët kanë barazuar me rezultatin e bardhë 0-0 në “San Siro” në ndeshjen e kthimit,...

Italia jashtë Botërorit, ja si e komentojnë mediat e huaja

para 10 muajve - Gazeta Tema

Italia nuk do të jetë në Botërorin e “Rusi 2018”. “Axurrët” u eliminuan në play-off nga Suedia. Mediat sportive më prestigjioze në Europë, eliminimin e Italisë e kanë pasur lajm kryesor. Ja si e kanë pasqyruar...

Buffon shpërthen në lot: Më vjen shumë keq! Jo për veten, por për gjithë popullin

para 10 muajve - Gazeta Tema

Gianluigi Buffon ka shpërthyer në lot pas eliminimit të Italisë nga play-off-i për Botëror. Gjatë fjalës së tij për mediat italiane, pas ndeshjes kundër Suedisë që përfundoi 0-0, portieri legjendar i “axurrëve”...

Festa e Kosovës në zhveshtore pas fitores

para 10 muajve - Telegrafi

Menjëherë pas fitores së madhe me rezultatin 4-3, me përmbysje ndaj Letonisë, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut tani te Ahmat Grozny, Bernard Berisha,...

Buffon mes lotësh konfirmon largimin nga kombëtarja: Kemi krenari dhe forcë, Italia do ngritet

para 10 muajve - Telegrafi

Legjenda e gjallë e kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, është shprehur mjaft i dëshpëruar pas eliminimit nga mundësia për të luajtur në Botërorin, Rusia 2019. Buffon me t’u përfunduar takimi nuk arriti...

E gjithë stadiumi e vërshëlleu, ndërsa Buffon duartroket

para 10 muajve - Albeu

Një gjest fantastik, ka ndodhur në momentin e këndimit të himneve, pak çaste përpara fillimit të takimit mes Italisë dhe Suedisë. Teksa në stadium po luhej himni i suedezëve, i gjithë “San Siro” po vërshëllente,...

Sahiti: Fitoren ia dedikoj Albert Bunjakit

para 10 muajve - RTV 21

Pas ndeshjes Kosovë – Letoni Përfaqësuesja e Kosovës edhe pas tre herë që ishte në disavantazh, arriti që në çastet e fundit të fitojë miqësoren ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3. Selektori i Kosovës, Muharrem...

LAJMI I FUNDIT: Ventura dorëhiqet nga posti i trajnerit të Italisë

para 10 muajve - Lajmi.net

. Giampiero Ventura nuk është më trajner i Kombëtares së Italisë. 69 vjeçari ka vendosur të jap dorëheqje pas dështimit për t’u kualifikuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018. Italia dështoi të siguroi...

E pabesueshme: Italia nuk shkon në Botëror!

para 10 muajve - Klan Kosova

Italia nuk ka mundur të arrijë më shumë se barazim pa gola 0:0, ndeshjen e dytë të barazhit për Botërorin e futbollit Rusia 2018. Pasi në ndeshjen e parë Suedia kishte fituar 1:0, ekipi skandinav do të...

Italia jashtë Botërorit, ja kush mund të zëvendësojë trajnerin Ventura

para 10 muajve - Koha Jone

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë zëvendësuesit...

Dështimi historik i Italisë/ 4 herë kampionë, axurrët mbeten jashtë botërorit

para 10 muajve - Opinion

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë ne stadiumin e San Siros në një ndeshje me Suedinë që e la mbrëmjen e sotme zyrtarisht jashtë botërorit Rusi 2018. Përballë Suedisë axurrët 4 herë kampionë...

‘Ciao Italia’, Azzurët mbeten pa Botëror!

para 10 muajve - Telegrafi

Italia është eliminuar nga çdo mundësi për kualifikim në kampionatin botëror, Rusia 2018, pasi ka barazuar pa gola në San Siro ndaj Suedisë. Italianët mbeten pa Botëror me rezultat të përgjithshëm 0-1...

Italia humb Botërorin, “axurrët” janë të paaftë për të shënuar kundër Suedisë

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia nuk ia del. Skuadra “axurre” e drejtuar nga Xhanpiero Ventura nuk ia ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018” pasi ndeshja e kthimit kundër Suedisë në “San Siro” ka përfunduar me...

Italia jashtë Botërorit, ikën Ventura, vjen trajneri i mirënjohur

para 10 muajve - Syri

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë zëvendësuesit...

Djemtë e Kosovës duke festuar në dhomat e zhveshjes pas fitores së madhe kundër Letonisë

para 10 muajve - Albeu

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

VIDEO/ Tifozët suedezë nisin të tallen me italianët, ja si i injorojnë

para 10 muajve - Syri

Teksa gjendeshin jashtë stadiumit, në pritje që të fillonte ndeshja, tifozët suedezë e paralajmëruan një kualifikim të mundshëm të Kombëtares së tyre. Suedezët deklaronin se do ishin pikërisht ata që do...

Ventura i shkarkuar, ja kush janë 4 kandidatët për ta zëvendësuar

para 10 muajve - Opinion

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018” dhe ashtu siç pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane...

FOTO/Lot dhe zhgënjim në kombëtaren italiane

para 10 muajve - Koha Jone

Botërori humbet Italinë. Për herë të tretë në historinë e futbollit italian, kombëtarja e këti vendi nuk do të jetë në botëror. Italia nuk ka marrë pjesë në vitin 1930, 1958 dhe hera e tretë është Botërori...

‘Macja e zezë’, Suedia i jep Italisë një tjetër ‘biskotë të helmuar’

para 10 muajve - Syri

Hera e fundit kur përfaqësuesja italiane e futbollit nuk ka marrë pjesë në fazën finale të një Kampionati Botëror është regjistruar në Suedi 1958, ndërsa rasti i fundit kur “të kaltrit” kanë dështuar për...

Buffon me lot në sy pas moskualifikimit të Italisë në Kupën e Botës

para 10 muajve - Albeu

Gianluigi Buffon ka kërkuar falje për mos kualifikimin e Italisë në Kupën e Botës Portieri legjendar, Gianluigi Buffon me lot në sy ka folur pas barazimit 0:0 me Suedinë, cka i la ata jashtë Kupës së Botës...

Buffoni përlotet pas dështimit të Italisë

para 10 muajve - Indeks online

Giannluiggi Buffon nuk ka arritur t’i mbaj lotët pas eliminimit të Italisë nga playoffi i Kupës së Botës “Rusi 2018”. Italia u eliminua nga Suedia për shkak se kjo e fundit me fitore minimale në shtëpi...

FotoLajm/ Buffon shpërthen në lot gjatë intervistës

para 10 muajve - Opinion

Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes...

‘Legjenda’ Buffon shpërthen në lot gjatë intervistës: Më vjen shumë keq për…

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 5 Portieri legjendë i Italisë dhe Juventusit, Gianluiggi Buffon, nuk i ka përmbajtur lotët në përfundim të ndeshjes me Suedinë që dha verdiktin shumë të keq për ‘auxurrët’ të cilët do të duhet...

Humbja e Italisë, Buffon shpërthen në lot

para 10 muajve - Koha Jone

Portieri legjendë i Italisë dhe Juventusit, Gianluiggi Buffon, nuk i ka përmbajtur lotët në përfundim të ndeshjes me Suedinë që dha verdiktin shumë të keq për ‘auxurrët’ të cilët do të duhet t’a ndjekin...

Buffon i zhgënjyer njofton se po e lë Italinë

para 10 muajve - Lajmi.net

. Gianluigi Buffon ka shprehur keqardhjen që Kombëtarja e Italisë ka mbetur jashtë botërorit. Katër herë kampionët e botës, kanë dështuar të sigurojnë një vend që dërgon në botërorin e Rusisë së vitit...

Tifozët suedezë nisin të tallen me italianët, ja si i injorojnë

para 10 muajve - Syri

Teksa gjendeshin jashtë stadiumit, në pritje që të fillonte ndeshja, tifozët suedezë e paralajmëruan një kualifikim të mundshëm të Kombëtares së tyre. Suedezët deklaronin se do ishin pikërisht ata që do...

Pas 59 vitesh, Italia mbetet jashtë Botërorit

para 10 muajve - RTV 21

Italia nuk shënoi asnjë gol Kombëtarja e Italisë ka humbur mundësinë që të jetë pjesë e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”, pasi sonte ka barazuar pa gola kundër Suedisë. Takimi i play-off-it mes Italisë...

FOTOLAJM/Lot dhe zhgënjim mes kombëtares italiane

para 10 muajve - Koha Jone

Botërori humbet Italinë. Suedia i shuan ëndrrat Italisë për të qenë pjesë e finaleve të Botërorit “Rusi 2018”. ‘Axurrët’ dështuan që të përmbysin humbjen 1-0 në ndeshjen e parë në Suedi. Edhe pse kontrolluan...

Mediat italiane nxijnë faqet e para: Kjo nuk ndodhte prej 60 vjetësh

para 10 muajve - Opinion

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Italia me ‘zemër në dorë’ 20 minuta nga fundi, mungon goli në “San Siro”

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia po luan një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj pasi kjo përballje me Suedinë do të vendosë nëse apo nuk do të shkojnë në Botëror. Skuadra e drejtuar nga Xhanpiero Ventura ka humbur...

Atmosfera në zhveshtore, Berisha e “kallë” me bashkëlojtarët

para 10 muajve - Indeks online

Bernard Berisha ka publikuar një video në rrjetet sociale ku shihet atmosfera e futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës, shkruan IndeksOnline Kosova pas nëntë humbjeve rresht në eliminatoret për Botëror,...

Italia mbetet jashtë Botërorit “Rusi 2018”, eliminohet nga Suedia

para 10 muajve - NOA

Kombëtarja italiane mbetet jashtë kampionatit Botëror që do të zhvillohet në Rusi gjatë vitit të ardhshëm. Italia barazoi 0-0 përballë Suedisë në ndeshjen e kthimit luajtur mbrëmjen e sotme. Takimi që...

​Buffon me lot në sy kërkon falje për eliminimin nga Kupa e Botës

para 10 muajve - Gazeta Express

Gianluigi Buffon ka kërkuar falje për mos kualifikimin e Italisë në Kupën e Botës Portieri legjendar, Gianluigi Buffon me lot në sy ka folur pas barazimit 0:0 me Suedinë, cka i la ata jashtë Kupës së Botës....

Botërori pa Italinë për herë të parë pas 60 vjetësh

para 10 muajve - Koha.net

Italia nuk ka arritur të kualifikohet në Kampionatin Botëror 2018, duke bërë kështu që Botërori i radhës të jetë i pari pa Italinë në 60 vjetët e fundit. Hera e fundit kur Italia ishte jashtë Botërorit...

VIDEO/ Kosova arrin fitoren e parë, mposht Letoninë në Mitrovicë

para 10 muajve - Syri

Kosova ka arritur fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4-3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka në minutat shtesë....

VIDEO/ Pas eliminimit Buffon në depresion, s'e kemi parë kurrë në këtë gjendje

para 10 muajve - Syri

Italia ka mbetur jashtë Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas...

Italia mbetet jashtë Kupës së Botës ‘Rusi 2018’, ndeshja mbyllet 0-0

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 3 E bujshme! Italia është zyrtarisht jashtë kampionatit botëror të Rusisë që luhet verën e ardhshme. 90 minutat e luajtura në “San Siro” përfunduan 0-0, duke bërë që në Botëror të shkojë Suedia...

Trajneri i Letonisë: Kosova luajti mirë, këta dy futbollistë më pëlqyen shumë

para 10 muajve - Telegrafi

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

E FUNDIT / Suedia eleminon Italinë dhe e lë jashtë Kupës së Botës mbas 59-të vitesh

para 10 muajve - Albeu

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës "Rusia 2018" Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në "San Siro", për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës , fal...

Jashtë Botërorit, legjenda Buffon shpërthen në lot/ FOTO

para 10 muajve - Shqiptarja

Portieri legjendar Buffon ka shpërthye në lot pas dështimit për të mos u kualifikuar në kampionatin Botëror të Rusisë 2018. Pas përfundimit të ndeshjes me Suedinë, kapiteni i kombëtares italiane gjatë...

Italia jashtë Botërorit pas 59 vitesh, ja kur dilte ajo kampione e Botës

para 10 muajve - Opinion

Fitonte Kampionatin Botëror katër herë, në vitet 1934, 1938, 1982 dhe 2006, por në “Rusi 2018” nuk do të jetë. Italia mbetet jashtë Botërorit, duke zhgënjyer jo vetem milionat e italianëve në shtetin fqinj,...

FotoLajm/ Bufon shpërthen në lot gjatë intervistës

para 10 muajve - Opinion

Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes...

Heroi i golit të fitores, Besar Halimi, ja dedikon fitoren gjithë Kosovës

para 10 muajve - Telegrafi

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës. Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja...

Ujkani: Nuk ishte dita ime, por e Kosovës po

para 10 muajve - Telegrafi

Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Djemtë tanë kthyen rezultatin katër herë, duke marrë...

​Festa e futbollistëve të Kosovës pas fitores ndaj Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

Italia mbetet jashtë Botërorit

para 10 muajve - Aktuale

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Trajneri i Turqisë jep fjala të mëdha për Shqipërinë

para 10 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Turqisë, Mircea Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gola, ndërsa...

Rashani: Fitorja erdhi me shpirtin luftarak, Dardanët na motivuan

para 10 muajve - Telegrafi

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Italia jashtë botërorit, ndalet në barazim nga Suedia

para 10 muajve - NOA

E pabesueshme por e vërtetë. Italia nuk do të jetë pjesë e botërorit, Rusi 2018. Në ndeshjen e kthimit, italianët bënë gjithçka për të shënuar një gol, por nuk ja dolën përballë një Suedie të fortë. Takimi...

Suedia ia mohon Italisë pjesëmarrjen në Botëror

para 10 muajve - Koha.net

Italia nuk është kualifikuar për Botëror pas eliminimit në “Play-Off” nga Suedia. Suedia kaloi në mesin e 32 kombëtareve më të mira falë fitores 1 me 0 në ndeshjen e parë në Suedi. Në takimin e dytë kombëtaret...

Italia skualifikohet për në Botërorin e futbollit

para 10 muajve - Koha Jone

Italia e madhe nuk arrin të mund Suedinë në fushën e saj dhe nuk do të marrë pjesë në kampionatin botëror të futbollit. Ndeshja e parë mes Suedisë dhe Italisë është mbyllur 1 me 0 për Suedinë, ndërsa sonte...

E pabesueshme: Italia dështon të sigurojë botërorin e Rusisë, shkon Suedia

para 10 muajve - Lajmi.net

. Kombëtarja e Italisë ka shokuar të gjithë duke mos arritur kualifikimin për Kampionatin Botëror që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi. ‘Azurët’ nuk kanë arritur më shumë se një barazim 0-0 në ‘San...

Italia si Shqipëria, e sheh Botërorin nga televizori

para 10 muajve - Syri

Fitonte Kampionatin Botëror katër herë, në vitet 1934, 1938, 1982 dhe 2006, por në “Rusi 2018” nuk do të jetë. Italia mbetet jashtë Botërorit, duke zhgënjyer jo vetem milionat e italianëve në shtetin fqinj,...

Përmbysje në minutat e fundit, Kosova fiton përballë Letonisë

para 10 muajve - BalkanWeb

Edhe pse ishte një ndeshje miqësore, përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur më në fund fitoren pas një viti e gjysmë, pasi ka mundur Letoninë me rezultatin 4-3. Pjesa e parë e ndeshjes së luajtur në stadiumin...

​Italia mbetet jashtë Botërorit

para 10 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Italia “vija ka shpija”, Suedia te Rusia

para 10 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Italisë është eliminuar nga playoffi i Kupës së Botës “Rusi 2018”, pasi barazoi pa gola kundër Suedisë, shkruan IndeksOnline. Italianët nuk arritën të fitonin kundër Suedisë në “San Siro”...

E pabesueshme: Italia mbetet jashtë botërorit, Suedia kualifikohet

para 10 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Italisë ka mbetur jashtë kampionatit botëror “Rusia 2018” pasi ka luajtur pa gola në stadiumin “San Siro” në Milano. Kombëtarja e Italisë e kishte humbur ndeshjen e parë 1-0 përballë suedezëve...

Dështimi historik i Italisë/ 4 herë kampionë, azurrët mbeten jashtë botërorit

para 10 muajve - Opinion

Italia ka shënuar një humbje historike në stadiumin e San Siros në një ndeshje me Suedinë që e la mbrëmjen e sotme zyrtarisht jashtë botërorit Rusi 2018. Përballë Suedisë, azurrët 4 herë kampionë, janë...

Italia dhe 80 mijë tifoz tentojnë golin në “San Siro”, por pjesa e parë mbyllet me rezultatin e paprekur

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia ka tentuar por në 45 minutat e para në ndeshjen e kthimit që po luhet në “San Siro” nuk ka arritur të gjejë golin kundër Suedisë. Edhe pse vendasit patën dy apo tre raste të pastra në zonë nuk arritën...

Sahiti i lumtur dhe i gëzuar me fitoren e Kosovës

para 10 muajve - Telegrafi

Trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Shqiptarët festojnë, fiton edhe Kosova

para 10 muajve - Zhurnal

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Festa e kosovarëve në zhveshtore, pas fitores ndaj Letonisë

para 10 muajve - Koha.net

Atmosferë festive ka mbizotëruar në zhveshtoren e ekipit përfaqësues të Kosovës pas fitores 4 me 3 në miqësoren ndaj Letonisë. Pas nëntë humbjeve rresht në Eliminatoret për Botëror, Kosova arriti që në...

Lucescu: Shqipëria një skuadër e organizume

para 10 muajve - Albeu

Trajneri i Turqisë, Mircea Lucescu , ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gola, ndërsa...

Italia dhe 80 mijë tifoz tentojnë golin në “San Siro”, por pjesa e parë mbyllet me rezultatin e paprekur

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia ka tentuar por në 45 minutat e para në ndeshjen e kthimit që po luhet në “San Siro” nuk ka arritur të gjejë golin kundër Suedisë. Edhe pse vendasit patën dy apo tre raste të pastra në zonë nuk arritën...

“Faleminderit vendlindja ime, fitorja është për gjithë ju”

para 10 muajve - Lajmi.net

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3 Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

Halimi ia dedikon tifozëve golin e fitores ndaj Letonisë

para 10 muajve - Koha.net

Besar Halimi realizoi golin e parë në karrierë për fanellën e Kosovës në miqësoren e sotme ndaj Letonisë. Ai shënoi në minutën e fundit për fitoren 4 me 3 dhe këtë gol ia ka dedikuar tifozëve të ekipit...

​Ujkani kërkon falje, por thotë se kjo ishte dita e Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Express

Kapiteni Samir Ujkani e ka pranuar se sot nuk ka qenë dita e tij, por thotë se ishte e Kombëtares së Kosovës Kombëtarja e Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4:3 ndaj Letonisë, në...

Trajneri i Turqisë ‘thumbon’ Shqipërinë: Erdhën tre herë te porta dhe shënuan tre herë

para 10 muajve - Koha Jone

Trajneri i Turqisë, Mircea Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Rumuni që drejton turqit thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi...

Sulmuesi i Kosovës: Ja kush me motivoi të shënoi gol

para 10 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Trajneri i Letonisë e përgëzon Kosovën, tregon se cilët lojtarë i pëlqyen

para 10 muajve - Lajmi.net

. Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në përballjen miqësore. Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore 4:3 ndaj Letonisë në stadiumin ‘Adem Jashari’, me golin e fitores...

Sahiti: Jam shumë i lumtur për këtë fitore

para 10 muajve - Albeu

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët . Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Trajneri i Turqisë ‘thumbon’ Shqipërinë: Erdhën tre herë te porta dhe shënuan tre herë

para 10 muajve - Syri

Trajneri i Turqisë, Mircea Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Rumuni që drejton turqit thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi...

Besar Halimi vulos fitoren e Kosovës, shënon golin e katërt

para 10 muajve - Klan Kosova

Kosova ka arrit që në minutat shtesë të përmbys rezultatin kundër Letonisë. Është Besar Halimi që ka shënuar në minutën e 90+4 për rezultatin 4:3 në ndeshjen që po zhvillohet në “Adem Jashari” në Mitrovicë,...

Kosova fiton dramën e shtatë golave ndaj Letonisë (Foto/Video)

para 10 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Ujkani: Më falni, sot nuk ishte dita ime, por ishte dita e Kosovës

para 10 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4:3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Djemtë tanë kthyen rezultatin katër...

Trajneri i Letonisë mbetet i befasuar nga Kosova, ja çfarë deklaron

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3 Pas takimit, trajneri i Letonisë, Starkovs ka thënë...

Sahiti: Fitorja për tifozët

para 10 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Kosovës në miqësoren ndaj Letonisë, Muharrem Sahiti, është shprehur i kënaqur me fitoren 4 me 3 në çastet e fundit. Ai ka thënë se më së shumti i gëzohet fitores për shkak të tifozëve që...

Sahiti: Jam i lumtur, kjo fitore çliron edhe lojtarët pas rezultateve jo të mira

para 10 muajve - Lajmi.net

Muharrem Sahiti është deklaruar shumë i lumtur për fitoren sensacionale të Kosovës. Përfaqësuesja e Kosovës mposhti 4:3 Letoninë në miqësoren zhvilluar në Mitrovicë, me golin e fitores që u shënuan në...

Elbasan Rashani shënon për 3:3

para 10 muajve - Klan Kosova

Kosova për herë të tretë e ka barazuar rezultatin në ndeshjen kundër Letonisë që po zhvillohet në “Adem Jashari” në Mitrovicë. Është Elbasan Rashani që ka shënuar në minutën e 87 të këtij takimi, njofton...

Panucci: I lumtur me fitoren, por më shumë për futbollin cilësor

para 10 muajve - Telegrafi

Trajneri Cristian Panucci u shpreh i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. “Ishte një ndeshje shumë e vërtetë. Kemi...

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje ndaj Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish...

Habit Panucci: Nuk ishte e rëndësishme fitorja, por …

para 10 muajve - Mapo

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

Sadiku: Gjithmonë kur futem para ndeshjes, mendoj se do shënoj

para 10 muajve - Albeu

Në intervistën pas ndeshjes me Turqinë, ku shënoi edhe dy gola, sulmuesi Armando Sadiku u shpreh se futet çdo ndeshje me besim në fushë për të shënuar, si dhe foli për sulmin që funksionon kur ka në krah...

Sadiku falënderon Roshin për asistimet

para 10 muajve - RTV 21

U shënoi dy gola turqve dhe ishte një nga lojtarët që vendosi fatin e takimit në miqësoren e zhvilluar në Antalia, por jo i vetmi Armando Sadiku vlerëson shokët e ekipit. Sigurisht, falënderimi i parë...

​Trajneri i Letonisë lavdëron dy yjet e Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs ka thënë se ndeshja ndaj Kosovës ka qenë e barabartë, por humbën sepse ishin mysafirë Ai po ashtu ka folur edhe për lojtarët e Kosovës, ku ka lavdëruar Valon Berishën...

Këtu janë fjalët e Muharrem Sahitit pasi Kosova shënoi fitore përballë Letonisë

para 10 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Muharrem Sahiti flet pas fitores

para 10 muajve - Indeks online

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Sadiku i lumtur për dy golat ndaj Turqisë

para 10 muajve - Koha.net

Armando Sadiku është shprehur i lumtur për fitoren 2 me 3 në miqësoren ndaj Turqisë dhe dy golat e tij të shënuar. Në të dy golat ai u asistua nga Odise Roshi të cilin e ka falënderuar pas takimit. “Unë...

Sadiku: Roshi e Grezda, partnerët idealë

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Armando Sadiku ishte heroi i Shqipërisë, në fitoren 2-3 ndaj Turqisë, në Antalia, me dy-golëshin e tij në pjesën e parë. Sulmuesi elbasanas vlerësoi shumë pasimet e Roshit, ndërsa pranoi se me të dhe Grezdën...

​Flet heroi i Kosovës, ja kujt ia dedikon fitoren ndaj Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3 Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

Trajneri i Suedisë nuk përjashton mundësinë që Ibra të kthehet për Botëror: Do ishte fantastike

para 10 muajve - Almakos

Trajneri i kombëtares së Suedisë, Janne Andersson, nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të superyllit suedez, Zlatan Ibrahimovic, në Botërorin, Rusia 2018. Anderson u pyet për triumfin e ekipit të...

Ventura jep dorëheqje nga Italia

para 10 muajve - Almakos

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

Kosova përmbysë Letoninë në "Adem Jashari"

para 10 muajve - Albeu

Përfaqësuesja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, me shifrat 4-3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4-3....

Besar Halimi, heroi i ndeshjes: Fitorja është e gjitha për ju

para 10 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 21:44 Besar Halimi shënoi golin e fitores në minutat e fundit për Kosovën, shkruan IndeksOnline. Përfaqësuesja e Kosovës mposhti me vështirësi Letoninë në “Adem Jashari”...

Ndeshje ‘për jetë a vdekje’, formacioni i Venturës për të përmbysur Suedinë

para 10 muajve - BalkanWeb

Italia do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, por edhe nga më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren. Atmosfera...

Panucci: Luajtëm si skuadër e madhe

para 10 muajve - Koha.net

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci, është shprehur shumë i lumtur me paraqitjen e ekipit kombëtar në miqësoren ndaj Turqisë, të cilën e fituan 2 me 3. Shqipëria udhëhoqi 0...

Atë që nuk e bëri Albert Bunjaku për 10 ndeshje e bëri Muahrrem Sahiti për një ndeshje

para 10 muajve - GazetaBlic

Reprezentacioni i Kosovës sot e ka mposhtur në minutat e fundit 4-3 Letonin në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Për herë të parë sot Kosovën e drejtoi trajneri i mirënjohur kosovar Muharrem Sahiti...

Kosova përsërit suksesin e Shqipërisë, fiton 4-3 përballë Letonisë

para 10 muajve - NOA

Suksesin e Shqipërisë e ka përsëritur edhe përfaqësuesja e Kosovës gjatë mbrëmjes së sotme. Kosova mundi në miqësoren e zhvilluar sot në mbrëmje Letoninë me rezultatin 4-3. Takimi u luajt në stadiumin...

Kosova triumfoi kundër Letonisë

para 10 muajve - RTV 21

Kosova shënoi fitore ndaj Letonisë Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte shënoi fitore kështu duke e mposhtur ekipin letonez në ndeshjen miqësore që u zhvillua në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari”, në...

Sahiti: Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për lojtarët dhe tifozët

para 10 muajve - Gazeta Express

​Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Panuçi i kënaqur: Luajtëm si skuadër e madhe në Turqi

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Trajneri i kombëtares, Kistian Panuçi ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta. Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e mirë...

Kosova Fiton Miqësoren Dramatike Ndaj Letonisë

para 10 muajve - Kallxo

Ekipi përfaqësues i Kosovës në futboll shënoi fitore dramatike në minutën e fundit ndaj Letonisë, në një ndeshje miqësore. Në një ndeshje që dukej se do të përfundonte me rezultat të barabartë, një shtytje...

Kosova i lë “pa frymë” të gjithë, përmbysë Letoninë për fitoren e parë në shtëpi

para 10 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë përmbysje të “çmendur” për fitoren e parë në shtëpi. Në miqësoren e parë në Kosovë që pas pranimit në FIFA, përfaqësuesja jonë ka mposhtur me shumë mund Letoninë, 4:3. Kosova...

Suedia ndal Italinë në pjesën e parë, edhe 45 minuta shpresë për Botërorin

para 10 muajve - Syri

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren....

FITORE HISTORIKE: Kosova e përmbys Letonin në Mitrovicë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova ka fituar 4-3 përballë Letonisë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë Është Besart Halimi ai i cili ka shënuar në minutën e 94 për përmbysjen fantastike në këtë ndeshje shkruan Gazeta Blic Kosova...

Eleminimi i Italisë nga Botërori, ja komenti i fundit i Edi Ramës…

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama është një tifoz i Italisë, kombëtarja e të cilës nuk do të marrë pjesë në Botërorin Rusia 2018, pasi u eliminua nga Suedia. Rama shpeshherë është shfaqur në publik me xhakavento me...

Tifozët vërshëllejnë Ujkanin

para 10 muajve - Albeu

Samir Ujkani nuk ka pasur natë të mirë në miqësoren që po zhvillohet nga Letonisë Kapiteni i Kombëtare së Kosovës, Samir Ujkani është vërshëllyer nga tifozët , gjatë zëvendësimit nga portieri Bledar Hajdini....

Shqipëria fiton ndeshjen miqësore ndaj Turqisë

para 10 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANTALIA (AA) - Shqipëria ka fituar ndeshjen miqësore kundër Turqisë, me rezultatin 2:3, raporton Anadolu Agency (AA). Në ndeshjen e luajtur në Antalia të Turqisë, Kombëtaren e Shqipërisë...

Ventura ikën, ja katër kandidatët për stolin e Italisë

para 10 muajve - Lajm

Italia nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës, për herë të parë në 60 vitet e fundit dhe për trajnerin Gianpiero Ventura ndeshja në “San Siro”, e barazuar 0-0 kundër Suedisë, ka qenë e fundit për të nëm...

Kosova i lë “pafrymë” të gjithë, përmbysë Letoninë për fitoren e parë në shtëpi

para 10 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë përmbysje të “çmendur” për fitoren e parë në shtëpi. Në miqësoren e parë në Kosovë që pas pranimit në FIFA, përfaqësuesja jonë ka mposhtur me shumë mund Letoninë, 4:3. Kosova...

Historike/ Kosova arrin fitoren e parë, mposht Letoninë në Mitrovicë

para 10 muajve - Syri

Kosova ka arritur fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4-3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka në minutat shtesë....

Sadiku: Kuptohem mjaft mirë me Roshin, para çdo ndeshje kam besimin se do shënoj

para 10 muajve - BalkanWeb

Kishe besim se sot do realizoje? Besimi nuk më mungon çdo ndeshje. Sa herë futem në lojë dua të shënoj gol. E përgatis ndeshjen në këtë mënyrë. Sa mirë ndihesh me Odise Roshin? Po funksionin. Me Roshin...

Panucci: Më pëlqen mënyra se si fituam, ishte një ndeshje e vërtetë

para 10 muajve - BalkanWeb

Sa vlera ka kjo fitore Ishte një ndeshje e vërtetë sot. Kemi luajtur deri në dalejn e Memushajt një ndeshje shumë të madhe. Pavarësisht kësaj ne ia dolëm dhe kjo ishte fryt i një pune shumë të madhe përgjatë...

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

Gola, spektakël – Kosova fiton kundër Letonisë

para 10 muajve - Indeks online

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore kundër Letonisë në stadiumin “Adem Jashari”. Kosova mposhti 4 me 3 mysafirët nga Letonia në ndeshjen miqësore, shkruan IndeksOnline. Golat për ekipin e Muharrem...

Shpërthen “Adem Jashari”, Kosova fiton në fund ndaj Letonisë

para 10 muajve - Koha.net

Kosova ka fituar në çastet e fundit në miqësoren ndaj Letonisë, 4 me 3. Përfaqësuesja e Kosovës tri herë ishte në disavantazh, në ndeshjen që u zhvillua në “Adem Jashari” të Mitrovicës. Kluskins realizoi...

FITORE HISTORIKE: Kosova e përmbys Letonin në Mitrovicë në minutën e 94

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova ka fituar 4-3 përballë Letonisë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë Është Besart Halimi ai i cili ka shënuar në minutën e 94 për përmbysjen fantastike në këtë ndeshje shkruan Gazeta Blic

Panucci: Kemi luajtur deri në momentin e fundit

para 10 muajve - Albeu

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja , sepse lojtarët...

Panucci: Më pëlqen mënyra sesi fituam, ishte një ndeshje e vërtetë

para 10 muajve - BalkanWeb

Sa vlera ka kjo fitore Ishte një ndeshje e vërtetë sot. Kemi luajtur deri në dalejn e Memushajt një ndeshje shumë të madhe. Pavarësisht kësaj ne ia dolëm dhe kjo ishte fryt i një pune shumë të madhe përgjatë...

Kosova e pandalshme, prapë barazon rezultatin

para 10 muajve - RTV 21

Kosova prapë ka shënuar gol kundër mysafirëve Në ndeshjen miqësore që po zhvillohet ndërmjet Kosovës dhe Letonisë në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë Kosova shënoi golin e tretë kundër Letonisë,...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë, me golin e shënuar nga Elbasan Rashani në minutën e 86’të Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kosova barazon rezultatin në minutat e fundit të ndeshjes

para 10 muajve - GazetaBlic

Elbasan Rashani ka barazuar rezultatin 3-3 përballë Letonisë Sulmuesi kosovar ka shënuar gol në minutën e 85 të ndeshjes shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e shënuar me shumë fat nga sulmuesi kosovar.

Kosova shënon një nga golat më të çuditshëm në histori të futbollit

para 10 muajve - Lajmi.net

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë. Është Elbasan Rashani që ka shënuar me shumë fat, për të barazuar rezultatin në minutën e 86’.

VIDEO/ Flet heroi i takimit kundër Turqisë, ja çfarë thotë

para 10 muajve - Syri

Heroi i ndeshjes me dy gola dhe një asist Armando Sadiku është se ai gjithmonë ka besim se do të shënojë gol. “Besimi nuk mungon çdo ndeshje. Gjithmonë kur futem para loje kam besim se do të shënoj gol....

Aliji u kthye në ekipin kombëtar

para 10 muajve - Alsat-M

Pas një pushimi prej disa muajsh mbrojtësi kumanovar Naser Aliji u kthye në kombëtare. Trajneri Panucci, rikthimin e tij në kombëtare e mirëpriti, ashtu që në miqësoren e sotme me Turqinë (2:3), dëshmoi...

Shqipëria mposhtë Turqinë, madje me një lojtar më pak

para 10 muajve - Zhurnal

Shqipëria sonte mposhti kombëtaren e Turqisë në një ndeshje miqësore me një rezultat 2:3, raporton Zhurnal. Golat për Shqipërinë i shënoi Sadiku x2 dhe Grezda, ndërsa për Turqinë shënoi Cengiz dhe Akbaba...

Shqipëria mposht Turqinë

para 10 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka fituar ndeshjen miqësore si mysafir i Turqisë. Armando Sadiku ka shënuar dy gola në minutat 24-të dhe 39-të dhe me një gol ka kontribuar Eros Grezda që ka realizuar në pjesën e dytë, në minutën...

Furtunë në Turqi pas humbjes turpëruese: Tifozët duan "kokën" e trajnerit (FOTO LAJM)

para 10 muajve - Albeu

Fitorja e Shqipërisë ndaj skuadrës kombëtare turke , edhe pse në një miqësore ka shkaktuar furtunë në futbollin turk . E gjithë furia është kthyer nga federata turke e futbollit dhe trajneri Mircea Lucescu,...

Panuçi i kënqur: Luajtëm si skuadër e madhe në Turqi

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Trajneri i kombëtares, Kistian Panuçi ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta. Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e mirë...

​Trajneri largon kapitenin Ujkani, vërshëllehet nga tifozët

para 10 muajve - Gazeta Express

Samir Ujkani nuk ka pasur natë të mirë në miqësoren që po zhvillohet nga Letonisë Kapiteni i Kombëtare së Kosovës, Samir Ujkani është vërshëllyer nga tifozët, gjatë zëvendësimit nga portieri Bledar Hajdini....

Shqipëri e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia (Foto/Video)

para 10 muajve - Telegrafi

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda ‘bomberat’ e Antalya-s

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka fituar miqësoren kundër Turqisë në Antalya me rezultatin 2-3 me futbollistët të cilët i ka dhënë mesazhe pozitive teknikut Panucci për të ardhmen e Kombëtares. Ashtu siç pritej në këtë takim...

Çfarë dështimi… Italia mbetet jashtë Kupës së Botës, pas 60 vitesh!

para 10 muajve - Lajm

Italia mbetet jashtë Kupës së Botës 2018, për herë të parë pas 60 vitesh, pasi është eliminuar nga Suedia, me rezultatin e përgjithshëm 1-0, në saj të fitores 1-0 në Stokholm dhe barazimit pa gola, sonte...

Vedat Muriqi barazon në 2:2 një minutë para fundit

para 10 muajve - Klan Kosova

Kosova ka arrit që të barazojë rezultatin në ndeshjen ndaj Letonisë, një minutë para përfundimit të pjesës së parë. Është sulmuesi Vedat Muriqi që ka arrit që shënojë pas një rivënie nga këndi, njofton...

Shqipëria me 10 futbollistë nënshtron Turqinë në shtëpinë e saj

para 10 muajve - Lajm

Kuqezinjtë kanë dhuruar spektakël mbrëmjen e sotme, pasi kanë mposhtur Turqinë në shtëpinë e kësaj të fundit, me rezultatin 2-3, madje me Shqipërinë që ka luajtur në inferioritet numerik për më shumë se...

‘Macja e zezë’, Suedia i jep Italisë një tjetër ‘biskotë të helmuar’

para 10 muajve - Tetova Sot

Hera e fundit kur përfaqësuesja italiane e futbollit nuk ka marrë pjesë në fazën finale të një Kampionati Botëror është regjistruar në Suedi 1958, ndërsa rasti i fundit kur “të kaltrit” kanë dështuar për...

Italia jashtë Botërorit, ikën Ventura, vjen trajneri i mirënjohur

para 10 muajve - Tetova Sot

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë zëvendësuesit...

Kosova barazon ndaj Letonisë me golin e Muriqit

para 10 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur golin e barazimit në ndeshjen miqësore ndaj Letonisë. Është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për 2-2. Goli i Muriqit erdhi...

Panucci: Ishte një ndeshje e vërtetë, luajtëm si skuadër e madhe

para 10 muajve - RTV 21

Pas fitores së Shqipërisë kundër Turqisë Trajneri i kombëtares, Cristian Panucci ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta....

Sadiku: Sulmi funksionon me Roshin

para 10 muajve - Opinion

Në intervistën pas ndeshjes me Turqinë, ku shënoi edhe dy gola, sulmuesi Armando Sadiku u shpreh se futet çdo ndeshje me besim në fushë për të shënuar, si dhe foli për sulmin që funksionon kur ka në krah...

Kosova triumfon me përmbysje dhe gol në sekondën e fundit

para 10 muajve - Lajm

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar sot me rezultatin 4-3 ndaj Letonisë, në një miqësore plot gola, emocione dhe sukses për kombëtaren e re. Kombëtarja kosovare ka ditur të reagojë dhe të triumfojë në një...

Letonia shënon golin e tretë kundër Kosovës

para 10 muajve - RTV 21

Letonia në epërsi Në ndeshjen miqësore që po zhvillohet ndërmjet Kosovës dhe Letonisë në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë në pjesën e dytë ka shënuar gol përsëri Letonia kundër Kosovës, kështu...

Fishkëllehet vazhdimisht Ujkani, zëvendësohet nga Hajdini

para 10 muajve - Koha.net

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, është fishkëllyer vazhdimisht nga tifozët në “Adem Jashari” pas tre golave të pësuar në miqësoren ndaj Letonisë. Ujkani, që është kritikuar për shumë ndeshje kualifikuese...

Letonia në epërsi ndaj Kosovës pas gabimit të Ujkanit

para 10 muajve - Telegrafi

Letonia ka gjetur përsëri golin e epërsisë në takimin miqësor ndaj Përfaqësueses së Kosovës. Është sulmuesi Davis Ikaunieks, i cili ka shënuar nga afërsia për epërsinë 2-1 të letonezëve. Goli i Ikaunieks...

Shqipëri e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia (Foto/Video)

para 10 muajve - Politiko

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Panucci i kënaqur me fitoren, jo me Memushajn

para 10 muajve - Opinion

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

Po flen mbrojtja e Kosovës, Letonia shënon golin e tretë

para 10 muajve - Indeks online

Përfaqësuesja e Kosovës ka pranuar golin e tretë kundër Letonisë. Rezultati pas minutës së 59-të është 2 me 3, shkruan IndeksOnline.

Armando Sadiku flet për dy golat që u shënoi turqve dhe miqësinë me Roshin

para 10 muajve - Shqiptarja

Heroi i Shqipërisë në fitoren me Turqinë ishte padyshim Sadiku me dy golat e realizuar. Pas ndeshjes ai u shfaq i kënaqur me rezultatin dhe paraqitjen personale. ”E përgatis ndeshjen në këtë mënyrë, sa...

Rusi 2018, nis ndeshja Itali-Suedi  italianët kërkojnë revanshin

para 10 muajve - Shqiptarja

Kombëtarja e Italisë e nis ndeshjen në disfatë ndaj Suedisë, pasi në ndeshjen e parë takimi është fituar nga Suedezët më rezultat 1-0, ndërsa italianëve ju duhet një mrekulli për të prekur ëndrrën e Botërorit...

Festa e Kosovës në zhveshtore pas fitores

para 10 muajve - Almakos

Menjëherë pas fitores së madhe me rezultatin 4-3, me përmbysje ndaj Letonisë, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut tani te Ahmat Grozny, Bernard Berisha,...

​Buffon me lot në sy kërkon falje për eliminimin nga Kupa e Botës

para 10 muajve - Tetova Sot

Gianluigi Buffon ka kërkuar falje për mos kualifikimin e Italisë në Kupën e Botës Portieri legjendar, Gianluigi Buffon me lot në sy ka folur pas barazimit 0:0 me Suedinë, cka i la ata jashtë Kupës së Botës....

SHQIPËRIA MPOSHTI TURQINË

para 10 muajve - TV21

Shqipëria me tre gola kundër Turqisë Kombëtarja shqiptare e ka mposhtur Turqinë, me rezultat 2-3, sonte në Antalia në ndeshjen miqësore. Kuqezinjtë kanë bërë një super-ndeshje, duke e mundur skuadrën turke...

Shënon sërish Letonia

para 10 muajve - Lajmi.net

. Letonia ka shënuar sërish ndaj Kosovës. Kombëtarja e Letonisë po udhëheq 2:3 ndaj Kosovës në Mitrovicë. Golin e tretë mysafirët e shënuan në minutën e 59’.

Kjo kombëtare shënon golin e tretë në ndeshjen Kosova- Letonia

para 10 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Letonisë ka shënuar për epërsinë 2-3 përballë reprezentacionit të Kosovës Skuadra mike ka realizuar gol në minutën e 59, të takimit shkruan Gazeta Blic

Live: Turqia-Shqipëria 2:3, Armando Sadiku dy gola!

para 10 muajve - Alsat-M

60′ Akbaba ngushton rezultatin në 2:3 56′ Eros Grezda ngriti epërsinë në 1:3. 47′ Under ngushtoi rezultatin në 1:2 dhe tani fut presion Shqipërinë që ka një lojtar me pak. Filloi pjesa e dytë. 45′ Shqipëria...

Botërori pa Italinë për herë të parë pas 60 vitesh

para 10 muajve - Shenja

Italia nuk ka arritur të kualifikohet në Kampionatin Botëror 2018, duke bërë kështu që Botërori i radhës të jetë i pari pa Italinë në 60 vitet e fundit. Hera e fundit kur Italia ishte jashtë Botërorit...

​Flet hero i Shqipërisë pas dy golave ndaj Turqisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Në intervistën pas ndeshjes me Turqinë, ku shënoi edhe dy gola, sulmuesi Armando Sadiku u shpreh se futet çdo ndeshje me besim në fushë për të shënuar, si dhe foli për sulmin që funksionon kur ka në krah...

​Panucci i kënaqur me fitoren, jo me Memushajn

para 10 muajve - Gazeta Express

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja, sepse lojtarët...

Flet heroi i takimit kundër Turqisë, ja çfarë thotë

para 10 muajve - Koha Jone

Heroi i ndeshjes me dy gola dhe një asist Armando Sadiku është se ai gjithmonë ka besim se do të shënojë gol. “Besimi nuk mungon çdo ndeshje. Gjithmonë kur futem para loje kam besim se do të shënoj gol....

​Festa e futbollistëve të Kosovës pas fitores ndaj Letonisë

para 10 muajve - Tetova Sot

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

Panucci: Ishte një ndeshje e vërtetë

para 10 muajve - Lajmi.net

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. Për ndeshjen...

Shpërthen Panucci për kartonin e kuq të Memushajt, ja çfarë thotë

para 10 muajve - Syri

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, i kënaqet fitores 3-2 në miqësoren me Turqinë, por nga ana tjetër është i irrituar me kartonin e kuq të marrë nga Ledian Memushaj, shkruan SYRI.net . “Për sa i...

Turqia ngushton epërsinë me golin e Akbaba

para 10 muajve - Telegrafi

Ndeshja shumë e fortë po zhvillohet mes Turqisë dhe Shqipërisë. Turqit kanë ngushtuar epërsinë në 3-2 me golin e shënuar nga Emre Akbaba. Aksioni i golit nga turqit ishte mjaftë i bukur. Shqipëria po luan...

Live / Turqia shkurton serish diferencën, por Shqipëria udhëheq me 10 lojtarë

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Spektakël në Antalia, Shqipëria mposht Turqinë 3-2

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria ka fituar miqësoren e parë të saj, nën drejtimin e trajnerit Kristia Panuçt. Kombëtarja kuqezi ka mposhtur Turqinë, me rezultatin 2-3, në sfidën e luajtur në Antalia. Armando Sadiku ishte heroi...

Flet heroi i takimit kundër Turqisë, ja çfarë thotë

para 10 muajve - Syri

Heroi i ndeshjes me dy gola dhe një asist Armando Sadiku është se ai gjithmonë ka besim se do të shënojë gol. “Besimi nuk mungon çdo ndeshje. Gjithmonë kur futem para loje kam besim se do të shënoj gol....

Dy gola të shpejtë për dy minuta në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Telegrafi

Takimi i Përfaqësueses së Kosovës ndaj asaj të Letonisë ka sjell dy gola të shpejt për dy minuta. Fillimisht ishin mysafirët e Letonisë që shënuan për epërsinë prej 1-0. Goli i Letonisë erdhi në minutën...

Shqipëria me dhjetë lojtarë shënon golin e tretë me Grezdën

para 10 muajve - Telegrafi

Shqipëria është duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të bukur ndaj Turqisë. Kuqezinjtë edhe pse kanë mbetur me 10 veta, kanë arritur të shënojnë golin e tretë. Ishte Armando Sadiku ai që asistoi për Grezdën...

Panucci: Mos u fokusoni te fitorja, por te loja e bukur

para 10 muajve - Indeks online

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka folur pas ndeshjes kundër Turqisë. Shqipëria befasoi Turqinë duke mposhtur me rezultat 3 me 2 në miqësore, shkruan IndeksOnline. Italiani foli...

Shqipëria mposht Turqinë me një lojtar më pak dhe super-Sadikun

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria ka fituar miqësoren e parë të saj, nën drejtimin e trajnerit Kristia Panuçt. Kombëtarja kuqezi ka mposhtur Turqinë, me rezultatin 2-3, në sfidën e luajtur në Antalia. Armando Sadiku ishte heroi...

Fitorja me Turqinë, Panuçi: Ishte një ndeshje e madhe

para 10 muajve - Shqiptarja

Trajneri i Shqipërisë, Panuçi vlerësoi fitoren nga kombëtarja përballë Turqisë edhe pse ishte vetëm një ndeshje miqësore. “Ishte një ndeshje e vërtetë. Kemi luajtur një ndeshje të madhe deri në momentin...

Roshi rrëfehet pas triumfit ndaj Turqisë, zbulon çfarë u tha Panuçi para ndeshjes: E merituam fitoren, trajneri na kërkoi të…

para 10 muajve - Newsport

Odise Roshi ishte një nga lojtarët kryesorë të miqësores së djeshme ndaj Turqisë, ku luajti rol kyç, pas dy  assisteve që i dha Sadikut i cili realizoi dhe golat. Në një prononcim për “Super Sport” Roshi...

Shqipëria e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia

para 10 muajve - InfoShqip

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2.. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Habit Panucci: Nuk ishte e rëndësishme fitorja, por ...

para 10 muajve - Syri

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

FOTO/ Itali-Suedi, formacionet zyrtare. Në ‘San Siro’ të kaltrit do tentojnë përmbysjen

para 10 muajve - Syri

Italia dhe Suedia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të “play-off”-it, ku sonte do të vendoset se cila skuadër do të kualifikohet në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Suedia ndeshjen...

Buffon do ju perloti te gjitheve pasi Italia deshtoi te kualifkohej ne Boteror

para 10 muajve - Tetova1

Gianluigi Buffon ka shpërthyer në lot pas eliminimit të Italisë nga play-off-i për Botëror. jatë fjalës së tij për mediat italiane, pas ndeshjes kundër Suedisë që përfundoi 0-0, portieri legjendar i “axurrëve”...

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku e Grezda ‘bomberat’ e Antalya-s

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 4 Shqipëria ka fituar miqësoren kundër Turqisë në Antalya me rezultatin 2-3 me futbollistët të cilët i ka dhënë mesazhe pozitive teknikut Panucci për të ardhmen e Kombëtares. Ashtu siç pritej...

Sadiku i pandalshëm, shënon dy gola kundër Turqisë

para 10 muajve - Zhurnal

Shqipëria falë dy golave të shënuar nga ana e sulmuesit Armando Sadiku po avanson gjatë 45 minutave të para me rezultatin 2:0 përballë Turqisë, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në Antalia....

Shqipëria mposhti Turqinë

para 10 muajve - RTV 21

Shqipëria me tre gola kundër Turqisë Kombëtarja shqiptare e ka mposhtur Turqinë, me rezultat 2-3, sonte në Antalia në ndeshjen miqësore. Kuqezinjtë kanë bërë një super-ndeshje, duke e mundur skuadrën turke...

Live / Grezda shënon golin e parë me Kombëtaren, Shqipëria nuk e fal edhe me 10 lojtarë

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Formacionet zyrtare: Itali – Suedi, dy kombëtaret kërkojnë kualifikimin në botërorin e Rusisë

para 10 muajve - Telegrafi

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Suedisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen më të vlefshme të vitit. Italia është nikoqire e Suedisë në takimin e dytë të “Play-Off”-it për kualifikim...

Shqipëria “shtang” Turqinë në Antalya, fitojmë me rezultatin 3-2

para 10 muajve - NOA

Kombëtarja shqiptare fiton përballjen miqësore përballë Turiqisë me rezultatin 2-3. Takimi i luajtur në transfertë nisi mjaft mirë për Kombëtaren shqiptare ku kaluam të parët në epërsi me anë të sulmuesit...

Shqipëria mposht Turqinë me 10 lojtarë

para 10 muajve - Opinion

Shqipëria zhvilloi në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, e cila i shërben trajnerit Christian Panucci për nisjen e projektit të tij për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Edhe pse...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni, rezultati 1:1

para 10 muajve - Klan Kosova

Ndeshja Kosovë – Letoni ka prodhuar dy gola të shpejtë. Fillimisht shënuan mysafirët në minutën e 11, por dy minuta më pas barazoi Amir Rrahmani, njofton Klan Kosova. Pas pak do t’i keni edhe golat… Interesante

Shqiptarët fundosin turqit në mes të Turqisë

para 10 muajve - Ina

Kombëtarja shqiptare ka mposhtur kombëtaren turke në stadiumin në Antalyaspor në ndeshjen miqësore. Lojtarët e kombëtares kanë arritur që të shënojnë fitore me rezultatin 3:2, ku dy gola shënoi Sadiku...

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë me golin e Underit

para 10 muajve - Telegrafi

Turqia ka gjetur golin e parë në ndeshjen miqësore në shtëpinë e tyre ndaj Shqipërisë. Është sulmuesi i Romës, Cengiz Under, i cili ka shënuar nga afërsia për të ngushtuar rezultatin në 1-2. Goli i Underit...

Live / Turqia ngushton diferencën, Shqipëria e pëson shumë shpejt në pjesën e dytë

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Kosova nuk lëshon pe, barazon rezultatin me Letoninë

para 10 muajve - RTV 21

Muriqi shënoi me kokë Kosova në përfundim të pjesës së parë, ka barazuar rezultatin në 2-2 në miqësoren kundër Letonisë që po luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Golin e dytë për Kosovën...

Barazon Kosova

para 10 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 20:16 Kosova ka barazuar rezultatin kundër Letonisë për 2 me 2. Golin në minutën e fundit të pjesës së parë e shënoi Vedat Murici, shkruan IndeksOnline. Tweet Fjalët kyqe: ks

​Shqipëria me 10 lojtarë mposht Turqinë

para 10 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe ndaj Turqisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:3 Kombëtarja shqiptare ka arritur që me 10 lojtarë të mbahet kundër Turqisë në udhëtim, ndeshje të cilën e fitoi...

Shqipëria arrin fitore të madhe përballë Turqisë në Antalia

para 10 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar 2-3 përballë Turqisë në ndeshjen e luajtur në Antalia Skuadra e drejtuar nga trajneri italian Cristian Panucci ishte më e mirë gjatë gjithë ndeshjes se sa turqit, shkruan...

Shqipëria shënon fitore të madhe në Turqi

para 10 muajve - Aktuale

Shqipëria ka shënuar fitore të rëndësishme në përballjen miqësore ndaj Turqisë në udhëtim me rezultat 2:3. Shqipëria e nisi mirë takimin, me Roshin që depërtonte pa ndërprerë në krahun e djathtë të tij....

Shqipëria mund Turqinë 3 me 2 në fushën e turqve

para 10 muajve - Koha Jone

Shqipëria zhvilloi në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, e cila i shërben trajnerit Christian Panucci për nisjen e projektit të tij për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Edhe pse...

Kosova barazon përballë Letonisë

para 10 muajve - GazetaBlic

Reprezentacioni i Kosovës ka barazuar 2-2 përballë Letonisë në minutën e 45 të takimit Është Vedat Muriqi ai i cili ka realizuar gol për Kosovën, shkruan Gazeta Blic

Shqipëria shënon fitore të madhe në Turqi

para 10 muajve - Lajmi.net

. Shqipëria ka shënuar fitore të rëndësishme në përballjen miqësore ndaj Turqisë në udhëtim me rezultat 2:3. Shqipëria e nisi mirë takimin, me Roshin që depërtonte pa ndërprerë në krahun e djathtë të tij....

VIDEO/ Sadiku ‘gjeneral, Shqipëria ‘pushton’ Turqinë

para 10 muajve - Syri

Shqipëria zhvilloi në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, e cila i shërben trajnerit Christian Panucci për nisjen e projektit të tij për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020, bën të ditur...

Shqipëria e Panuccit e fuqishme, mposht Turqinë

para 10 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në miqësoren kundër Turqisë. Shqiptarët edhe pse ishin mysafirë sonte dominuan lojën kundër turqve, duke mposhtur kështu me rezultat 3-2, shkruan IndeksOnline. Golat për...

​Rezultati i pjesës së parë Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova është duke barazuar 2:2 pas 45 minutave të para nga Letonia në Mitrovicë Kombëtarja e Kosovës në futboll po barazon ndaj Letonisë pas 45 minutave të para, me rezultat 2:2. Mysafirët kaluan në minutën...

Kosova barazon gjithçka kundër Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova ka barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Letonisë, me golin e sulmuesit Vedat Muriqi në minutën e 45’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shqipëria mposht miqësisht Turqinë

para 10 muajve - Koha.net

Shqipëria ka fituar 2 me 3 në miqësoren ndaj Turqisë si mysafire. Armando Sadiku realizoi dy golat e parë në ndeshje. Ai shënoi pas dy asistimeve nga Odise Roshi. Të dy golat erdhën në pjesën e parë. Në...

Muriqi shënon, mbyllet baras pjesa e parë e miqësores Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Koha.net

Vedat Muriqi ka shënuar golin e parë për fanellën e Kosovës për të barazuar rezultatin në miqësoren ndaj Letonisë. Muriqi shënoi në minutën e fundit të pjesës së parë për 2 me 2.

Kosova barazon rezultatin në fund të pjesës së parë

para 10 muajve - Lajmi.net

. Kosova ka barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Letonisë. Vedat Muriqi ka shënuar në minutën e 45’ për të barazuar rezultatin në 2:2.

​Italia jashtë Botërorit, Buffon me lot në sy kërkon falje për eliminimin

para 10 muajve - AlbPress

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018. Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

​Ujkani kërkon falje, por thotë se kjo ishte dita e Kosovës

para 10 muajve - Tetova Sot

Kapiteni Samir Ujkani e ka pranuar se sot nuk ka qenë dita e tij, por thotë se ishte e Kombëtares së Kosovës Kombëtarja e Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4:3 ndaj Letonisë, në...

E pabesueshme: ​Italia mbetet jashtë Botërorit

para 10 muajve - Tetova Sot

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Një pjesë e historisë jashtë botërorit “Rusi 2018”, Italia eliminohet nga Suedia

para 10 muajve - Java News

Futbolli italian në një prej momenteve më katastrofike. Kombëtarja e kaltër e futbollit, 4 herë kampione e botës ka mbetur jashtë botërorit “Rusi 2018”. Djemtë e trajnerit Ventura barazuan në sfidën e...

E pabesueshme: Italia dështon të sigurojë botërorin e Rusisë, shkon Suedia

para 10 muajve - Tetova1

Kombëtarja e Italisë ka shokuar të gjithë duke mos arritur kualifikimin për Kampionatin Botëror që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi. ‘Azurët’ nuk kanë arritur më shumë se një barazim 0-0 në ‘San Siro’...

Letonia shënon golin e dytë kundër Kosovës

para 10 muajve - RTV 21

Letonia në epërsi Ndeshja miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë që po zhvillohet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë duket mjaftë e zjarrt, vetëm për gjysmë orë lojë janë shënuar tre gola....

LIVE/2-3 për kuqezinjtë. Media turke: Natë makthi në Antalia

para 10 muajve - Koha Jone

20:02 Grezda mundohet të nxjerrë skuadrën përpara, por është i vetëm. 19:53 Zëvendësime te kombëtarja-Dalin Sadiku, Roshi dhe Lenjani. Futen në lojë Ajeti, Qaka dhe Aliji. 19:47 TURQIA NGUSHTON DIFERENCEN!...

Letonia befason sërish Kosovën

para 10 muajve - Lajmi.net

Letonia ka rikthyer epërsinë ndaj Kosovës. Mysafirët nga Letonia kanë shënuar për 1:2. Letonezët golin e dytë e shënuan në minutën e 31’.

Video/ Shikoni dy golat e Sadikut kundër Turqisë

para 10 muajve - Mapo

Ka përfunduar me rezultatin 2-0 në favor të kuqezinjve pjesa e parë e takimit miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Golat u shënuan të dy nga Sadiku pas pasimeve të marra nga Odise Roshi në krah të djathtë....

Gabon Ujkani, Letonia sërish në epërsi ndaj Kosovës

para 10 muajve - Koha.net

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, i ka dhuruar një gol Letonisë në miqësoren që po zhvillohet në “Adem Jashari” të Mitrovicës. Ai ka gabuar rëndë në minutën e 31-të për t’i mundësuar kundërshtarëve golin...

Kosova pëson golin e dytë kundër Letonisë

para 10 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 20:03 Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar golin e dytë kundër Letonisë. Për rezultatin 1 me 2, golin e shënoi Ikaunieksi, shkruan IndeksOnline. Tweet Fjalët kyqe: k

Gabim amatoresk nga Ujakni, shënon Letonia

para 10 muajve - Gazeta Express

Letonia ka shënuar për 1:2 ndaj Kosovës me anë të sulmuesit Ikaunieks në minutën e 31’, pas një gabimi të portierit Samir Ujkani Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kjo kombëtare shënon golin e dytë në ndeshjen Kosova- Letonia

para 10 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Letonisë ka kaluar në epërsi 1-2 në stadiumin “Adem Jashari” përballë reprezentacionit të Kosovës Skuadra mike ka realizuar në minutën e 31, shkruan Gazeta Blic

Live Turqi-Shqipëri/ Dy gola të Sadikut dhe Memushaj me të kuqe, pjesa e parë flet kuqezi

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Me këtë formacion Kosova nis ndeshjen kundër Letonisë

para 10 muajve - Klan Kosova

Nga ora 19:30 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë do të nisë ndeshja Kosovë – Letoni. Në këtë miqësore, ushtruesi i detyrës së përzgjedhësit, Muharrem Sahiti ka bërë tashmë përzgjedhjen e futbollistëve...

Video/ Turqia shkurton sërish diferencën, por Shqipëria udhëheq edhe me 10 lojtarë

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 2 Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian...

Shqipëria po i jep leksion Turqisë, Sadiku shënon edhe golin e dytë

para 10 muajve - Telegrafi

Shqipëria ka gjetur edhe golin e dytë në ndeshjen e tyre në udhëtim për miqësore ndaj Turqisë. Është përsëri sulmuesi nga Elbasani, Armando Sadiku, i cili ka shënuar me kokë për 2-0. Goli i sulmuesi shqiptar...

​Formacionet zyrtare, Itali – Suedi

para 10 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Itali – Suedi Italia dhe Suedia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të play-offit, ku sonte do të vendoset se cila skuadër...

Miqësore, “lumë” golash në takimin Turqi-Shqipëri. Kryesojmë 2-3

para 10 muajve - NOA

“Lumë” golash në takimin miqësor Turqi-Shqipëri. Aktualisht rezultati është 3-2 në favor të Kombëtares shqiptare. Goli i tretë për Shqipërinë u shënua nga Eros Grezda në minutën e 56’. Pjesa e parë e takimit...

Turqia shkurton serish diferencën, por Shqipëria udhëheq me 10 lojtarë

para 10 muajve - Opinion

Shqiperia ka thelluar edhe me teper rezultatin ne ndeshjen ndaj Turqise 3-1 në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda...

Live Turqi-Shqipëri/ Sadiku i papërmbajtshëm, kuqezinjtë në avantazh të dyfishtë

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Grezda shënon golin e tretë për Shqipërinë, Turqia të dytin

para 10 muajve - RTV 21

Deri me tani rezultati 2:3 për Shqipërinë Gëzimi i Turqisë nuk ka zgjatur shumë, pasi që Eros Grezda ka shënuar golin e tretë për Kombëtaren shqiptare. Turqia dhe Shqipëria po luajnë në Antalia në një...

Turqi-Shqipëri 2 me 3 (pjesa e dytë)

para 10 muajve - Koha Jone

Shqipëria dhe Turqia kanë shënuar nga një gol në miqësoren ndaj tyre. Shqipëria shënoi për 1:3 me golin e Eros Grezdës, ndërsa vendësit u përgjigjën për 2:3 me golin e Akbaba.

LIVE/2-3 në Turqi, Sadiku drejt rekordit

para 10 muajve - Koha Jone

19:47 TURQIA NGUSHTON DIFERENCEN! 2-3-Tosun lë me finte një top brenda në zonë që shfrytëzohet nga Emre Akbaba, i cili shënon me të majtën. Dhe 30 minuta lojë, Shqipëria kryeson 3-2 me një lojtar më pak....

Italia luan sonte ndeshjen e vdekjes!

para 10 muajve - Koha Jone

Italia do të luajë sot në mbrëmje ndeshjen e kthimit me Suedinë të “play off”-it për Botërorin e vitit 2018. Në ndeshjen e zhvilluar përpara pak ditëve në Solna, skuadra e Ventura-s humbi 1-0 dhe rreziku...

Dy gola të shpejtë në sfidën Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Lajmi.net

Dy gola të shpejtë janë shënuar në sfidën Turqi – Shqipëri. Ishte Shqipëria që shënoi për 1:3 me anë të Grezdas. Por, vendasit reaguan shpejtë duke ngushtuar sërish epërsinë me anë të Akbaba.

Turqi – Shqipëri shënon dy gola të shpejtë

para 10 muajve - GazetaBlic

Shqipëria është duke fituar 2-3 në Turqi Eros Grezda ka shënuar për 1-3 në minutën e 55, ndërkohë për 2-3 ka zvogëluar epërsinë Akababa, shkruan Gazeta Blic

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Politiko

Letonia dhe Kosova kanë shënuar nga një gol të shpejtë, në miqësoren që po zhvillohet në Mitrovicë. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11’ me anë të Glebs Kluskins , ndërsa Kosova u përgjigj...

Sadiku i shënon Turqisë

para 10 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka kaluar në epërsi në ndeshjen miqësore kundër Turqisë. Është sulmuesi Armando Sadiku që ka tundur portën e Babacan në minutën e 24-të të takimit, njofton Klan Kosova. Ky është goli i Sadikut: Interesante

Turqi – Shqipëri, dy gola tjerë

para 10 muajve - Indeks online

Në ndeshjen mes Turqisë dhe Shqipërisë janë shënuar edhe dy gola. Në minutën e 55-të, Grezda shënoi për 1 me 3. Kurse në minutën e 60-të, Turqia shënoi golin e dytë me anë të Akaba, shkruan IndeksOnline.

Shënohen 2 gola brenda 2 minutave në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - RTV 21

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë Minutat e para rezultojnë mjaft të zjarrta në këtë ndeshje,...

​Shënohen dy gola në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Express

Shqipëria dhe Turqia kanë shënuar nga një gol në miqësoren ndaj tyre. Shqipëria shënoi për 1:3 me golin e Eros Grezdës, ndërsa vendësit u përgjigjën për 2:3 me golin e Akbaba Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Ujkani: Nuk ishte dita ime, por e Kosovës po

para 10 muajve - Almakos

Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Djemtë tanë kthyen rezultatin katër herë, duke marrë...

Trajneri i Letonisë: Kosova luajti mirë, këta dy futbollistë më pëlqyen shumë

para 10 muajve - Almakos

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Turqi – Shqipëri, tre gola për pak minuta

para 10 muajve - Koha.net

Për 15 minuta në pjesën e dytë, në miqësoren Turqi – Shqipëri janë realizuar tre gola. Turqia fillimisht ngushtoi epërsinë në 1 me 2 përmes Underit, para se Eros Grezda në minutën e 55-të të kthente epërsinë...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 2-3 për kuqezinjtë

para 10 muajve - Koha Jone

19:47 TURQIA NGUSHTON DIFERENCEN! 2-3-Tosun lë me finte një top brenda në zonë që shfrytëzohet nga Emre Akbaba, i cili shënon me të majtën. Dhe 30 minuta lojë, Shqipëria kryeson 3-2 me një lojtar më pak....

Shënon Letonia, i përgjigjet shpejtë Kosova

para 10 muajve - Lajmi.net

. Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Aktuale

Letonia dhe Kosova kanë shënuar nga një gol të shpejtë, në miqësoren që po zhvillohet në Mitrovicë Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11’ me anë të Sabala, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy...

Shënohen dy gola në ndeshjen Kosova- Letonia

para 10 muajve - GazetaBlic

Janë shënuar dy gola në ndeshjen miqësore Kosova- Letonia e cila është duke luajtur në stadiumin Adem Jashari Letonezet kanë shënuar të parët në minutën e 11, ndërkohë ka barazuar Kosova me anë të Amir...

Nis ndeshja Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Politiko

Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Rusisë. Kombëtarja e Kosovës është duke e zhvilluar ndeshjen e parë në vendin e saj, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA në maj të vitit të...

Roshi rrëfehet pas fitores ndaj Turqisë, zbulon çfarë u tha Panuçi para ndeshjes: E merituam fitoren, trajneri na kërkoi të…

para 10 muajve - Newsport

Odise Roshi ishte një nga lojtarët kryesorë të miqësores së djeshme ndaj Turqisë, ku luajti rol kyç, pas dy  assisteve që i dha Sadikut i cili realizoi dhe golat. Në një prononcim për “Super Sport” Roshi...

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 10 muajve - Telegrafi

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Live Turqi-Shqipëri/ Asist i Roshit dhe Sadiku nuk fal, kuqezinjtë në avantazh

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Turqia ngushton epërsinë kundër Shqipërisë

para 10 muajve - RTV 21

Turqia shënoi golin e parë Turqia mirë e ka nisur pjesën e dytë, duke ngushtuar epërsinë në 1-2, në përballje me Kombëtaren shqiptare. Cengiz Under në minutën e 47’ ka shënuar për turqit. Kujtojmë se në...

Shqipëria spektakel në Turqi, shënon golin e tretë

para 10 muajve - Opinion

Shqiperia ka thelluar edhe me teper rezultatin ne ndeshjen ndaj Turqise 3-1 në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda...

Dy gola të shpejtë në përballjen Kosovë-Letoni

para 10 muajve - Koha.net

Dy gola të shpejtë janë shënuar në miqësoren ndaj Kosovës dhe Letonisë. Mysafirët nga Letonia kaluan në epërsi në minutën e 11-të, ndërsa vetëm dy minuta më pas u barazua rezultati. Amir Rrahmani shënoi golin për Kosovën.

Dy gola të shpejtë, Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Indeks online

Dy gola të shpejtë janë shënuar në ndeshjen Kosovë – Letoni, shkruan IndeksOnline. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11-të me anë të Kluskins, kurse Kosova barazoi pas 2 minutave me anë të mbrojtësit Amir Rrahmani.

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Gazeta Express

Letonia dhe Kosova kanë shënuar nga një gol të shpejtë, në miqësoren që po zhvillohet në Mitrovicë Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11’ me anë të Sabala, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 1-3 për kuqezinjtë

para 10 muajve - Koha Jone

19:42 GOOOOOOL SHQIPERIA!!!! EROS GREZDAAAAAA!!!!-Grezda përfiton nga një top i kontrolluar bukur në zonë nga Sadiku, i cili u rrëzua në zonë. Grezda vazhdon aksionin duke goditur diagonal me të majtën...

Duka: Objektivi është Euro 2020

para 10 muajve - Alsat-M

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë nga Antalya pak orë përpara sfidës miqësore ndaj Turqisë ka theksuar se kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për kuqezinjtë...

Gianpiero Ventura dorëhiqet nga posti i trajnerit të Italisë

para 10 muajve - Arbresh

Giampiero Ventura nuk është më trajner i Kombëtares së Italisë. 69 vjeçari ka vendosur të jap dorëheqje pas dështimit për t’u kualifikuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018. Italia dështoi të siguroi...

Shi i madh në Mitrovicë para ndeshjes Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Telegrafi

Reshje të dendura të shiut në qytetin e Mitrovicës para ndeshjes Kosovë – Latoni. Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e takimit miqësor ndaj Letonisë. Ky takim do të fillojë nga ora 19:30 dhe do të...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Turqia – Shqipëria

para 10 muajve - GazetaBlic

Turqia ka zbutur epërsinë në 1-2 përballë Shqipërisë. Është sulmuesi i Besiktasti Cenk Tosun ai i cili ka realizuar gol në minutën e 47, të takimit, shkruan Gazeta Blic Ky është goli i sulmuesit turk

Live Turqi-Shqipëri/ Asist i Roshit dhe Sadiku nuk fal, kuqezinjtë në avantazh

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Express

Turqia ka ngushtuar rezultatin në 1:2 ndaj Shqipërisë, me golin e Under në minutën e 74’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Pak tifozë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Gazeta Express

Tashmë ka nisur ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Letonisë, e cila po zhvillohet në Mitrovicë Kombëtarja e Kosovës po e luan ndeshjen e parë në vendlindje që prej pranimit në UEFA dhe FIFA, por kjo nuk ka mjaftuar...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 1-2 për kuqezinjtë

para 10 muajve - Koha Jone

19:34-SHENON TURQIA! 1-2-Tosun kroson nga e majta e sulmit turk dhe Under nuk fal pak metra larg portës. 1-2 19:33 Nis pjesa e dytë 19:18 Përfundon pjesa e parë. Turqi-Shqipëri 0-2 19:13 Karton i kuq për...

Shënohet goli i tretë në sfidën Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Lajmi.net

Turqia ka ngushtuar epërsinë ndaj Shqipërisë. Me golin e Tosun, Turqia ka ngushtuar epërsinë në 1:2 ndaj Shqipërisë në Antalia. Tosun shënoi në minutën e 47’.

Turqia ngushton rezultatin, shënon golin e parë

para 10 muajve - Opinion

Turqia ka ngushtuar rezultatin ne ndeshje ndaj Shqiperise (1-2) në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda zonës duke...

VIDEO/ Turqi-Shqipëri, nis me gol pjesa e dytë, shihni si ndryshon rezultati

para 10 muajve - Syri

Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, shkruan SYRI.net . Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë në avantazh 2-0, por sapo fillon e dyta ndëshkohen...

Turqia ngushton epërsinë e Shqipërisë

para 10 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Turqisë ka shënuar për 1 me 2 kundër Shqipërisë. Golin e parë për turqit e shënoi sulmuesi Cenk Tosun në minutën e 47-të, shkruan IndeksOnline.

Fillon përballja e Kosovës me Letoninë

para 10 muajve - RTV 21

Ndeshja po luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” Sonte me fillim nga ora 19:30 përfaqësuesja e Kosovës në futboll po përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që po luhet në Stadiumin Olimpik “Adem...

Rashani: Fitorja erdhi me shpirtin luftarak, Dardanët na motivuan

para 10 muajve - Almakos

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Sahiti i lumtur dhe i gëzuar me fitoren e Kosovës

para 10 muajve - Almakos

Trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Fillon miqësorja Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Lajmi.net

Ka filluar përballja miqësore mes Kosovës dhe Letonisë. Në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, Kosova po ndeshet me Letoninë. Ndeshja ka filluar nga ora 19:30.

Lotët e Buffonit prekin botën e futbollit

para 10 muajve - Fol

Gianluigi Buffon me lot në sy i ka dhënë lamtumirën Kombëtares së Italisë Italia nuk ka arritur të sigurojë një vend që dërgon në Kampionatin Botëror, që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi. Pas ndeshjes...

LIVE/ Turqi-Shqipëri, nis me gol pjesa e dytë, shihni si ndryshon rezultati

para 10 muajve - Syri

Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, shkruan SYRI.net . Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë në avantazh 2-0, por sapo fillon e dyta ndëshkohen...

Shqiptarët tronditën Turqinë në pjesën e parë

para 10 muajve - Ina

Përfundoi pjesa e parë: 45′ Shqipëria shkëlqeu me lojë dhe falë dy asistimeve të Odise Roshiy dy herë shënoi Armando Sadiku. 41′ Shqipëria mbetet me një futbollist me pak, Ledian Memushaj për shkak të...

Nis ndeshja Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Gazeta Express

​Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Rusisë Kombëtarja e Kosovës është duke e zhvilluar ndeshjen e parë në vendin e saj, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA në maj të vitit të...

MIQËSORE, SADIKU I PAPËRMBAJTSHËM SHËNON GOLIN E DYTË PËRBALLË TURQISË

para 10 muajve - NOA

Shqipëria dyfishon rezultatin përballë Turqisë në takimin miqësor. Është sërish sulmesi Armando Sadioku që ka shënuar duke dyfishuar epërsinë. Takimi miqësor po luhet në Antalya. Ndërkaq mesfushori Ledian...

Ja dy golat e Sadikut ndaj Turqisë

para 10 muajve - Koha Jone

Shqipëria mposhti 0:2 Turqinë në 45 minutat e para. Kombëtarja shqiptare është duke treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Turqisë. Të dy golat për Shqipërinë i shënoi Armando Sadiku, në minutat 24’ dhe...

Turqi-Shqipëri/ Sadiku i papërmbajtshëm, dyfishon shifrat. Memushaj del me të kuqe

para 10 muajve - Mapo

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Përfundon pjesa e parë: Shqipëria fantastike përballë Turqisë

para 10 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore Turqi  -Shqipëria Kombëtarja shqiptare e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 0-2, shkruan Gazeta Blic Është Armando Sadiku, ai i cili ka realizuar dy gola...

​Karton i kuq në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja shqiptare ka mbetur me 10 futbollistë ndaj Turqisë, pas përjashtimit me të kuq të Ledian Memushajt, i cili fillimisht u ndëshkua me dy kartonë të verdhë. Ky përjashtim ndodhi në minutën e 41’...

VIDEO/ Shqipëria kalon në avantazh përballë Turqisë, shënon Sadiku

para 10 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria ka kaluar në avantazh përballë Turqisë në sfidën miqësore që po luhet në Antalia. Bomberi Armando Sadiku është autori i golit për kuqezinjtë në minutë e 23-të pas një asisti perfekt të marrë...

VIDEO/ Direkt miqësorja Turqi-Shqipëri. Mbyllet pjesa e parë me rezultatin 0-2

para 10 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria do të pëballet në Antalia në takimin miqësor kundër kombëtares së Turqisë. Një sfidë që do t’i shërbejë trajnerit të kuqezinjve, Krisitian Panuçi, për të parë nga afër gjëndjen e ekipit të tij....

​Formacionet zyrtare: Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Tema

Turqia dhe Shqipëria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Antalia. Trjaneri Kristian Panuçi, ka aktivizuar që nga minuta e parë mesfushorin e Skenderbeut...

LIVE/Turqi-Shqipëri, bomberi Sadiku i shënon 2 gola Turqisë

para 10 muajve - Koha Jone

19:18 Përfundon pjesa e parë. Turqi-Shqipëri 0-2 19:13 Karton i kuq për Memushajn-Mesfushori bën një ndërhyrje tjetër të gabuar në mefushë dhe merr kartonin e dytë të verdhë. 19:11 GOOOOL SHQIPERIA!!!...

Kosova fitore historike ndaj Letonisë

para 10 muajve - Java News

Kosova ka arritur që të shënojë fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4:3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka...

Italia luan për “jetë a vdekje” ndaj Suedisë, pjesa e parë mbyllet 0-0

para 10 muajve - Java News

Italia luan sot ndaj Suedisë ndeshjen për “jetë a vdekje”. Pas humbjes në ndeshjen e pareë me shifrat 0-1, italianëve u duhet një fitore me dy gola diferencë për të shkuar në botërorin “Rusi 2018”.  Pas...

Sahiti ia dedikon fitoren ish-selektorit Bunjaku

para 10 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës edhe pas tre herë që ishte në disavantazh, arriti që në çastet e fundit të fitojë miqësoren ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3. Selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, gjatë konferencës...

Video/ Live Turqi-Shqipëri, asist i Roshit dhe Sadiku nuk fal, kuqezinjtë në avantazh…

para 10 muajve - Mapo

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Live Turqi-Shqipëri/ Panucci kërkon fitoren në Antalya

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Rezultati dhe statistikat e ndeshjes Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Express

Shqipëria është duke mposhtur 0:2 Turqinë pas 45 minutave të para Kombëtarja shqiptare është duke treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Turqisë, të cilën është duke e mposhtur 0:2. Të dy golat për Shqipërinë...

Karton i kuq në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 19:18 Kombëtarja e Shqipërisë ka mbetur me një futbollist më pak kundër Turqisë. Kjo për shkak se Ledian Memushaj u ndëshkua me dy herë me karton të verdhë, shkruan...

Pjesa e parë: Turqi 0-2 Shqipëri

para 10 muajve - Lajmi.net

. Shqipëria ka shkuar me dy gola epërsi në pushimin e pjesës së parë në miqësoren ndaj Turqisë. Kuqezinjtë kanë arritur të shënojnë dy gola, për 0-2 ndaj Turqisë pas pjesës së parë në përballjen që po...

Shqipëria thellon rezultatin, Sadiku shënon golin e dytë në Turqi

para 10 muajve - Opinion

Shqipëria ka thelluar rezultatin me 2-0 ndaj Turqise  në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda zonës duke dërguar...

Sadiku shëno edhe golin e dytë

para 10 muajve - Albeu

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë kundër Turqisë në "Antalya Arena" Goli është shënuar përsëri nga Armando Sadiku , pas një krosimi perfekt nga Odise Roshi. Ndheshja po luhet dhe është minuta e 41'. /albeu.com/

Shqipëria shënon golin e dytë ndaj Turqisë

para 10 muajve - RTV 21

I pandalshmi Armando Sadiku Në minutën e 39′ Odise Roshi ia asistoi topin Armando Sadikut i cili e shënoi golin e dytë për sonte ndaj kombëtares së Turqisë. Kujtojmë se në minutën 24′ ndodhi e njëjta gjë,...

Shqipëria po e deklason Turqinë, Sadiku shënon tjetër gol

para 10 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim, ku sërish shënoi sulmuesi Armando Sadiku Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Sadiku realizon edhe njëherë ndaj Turqisë

para 10 muajve - Koha.net

Armando Sadiku ka realizuar edhe një herë në miqësoren Turqi – Shqipëri, për të dyfishuar epërsinë e kuqezinjve në Antalia. Edhe në golin e dytë Sadiku u asistua nga Odise Roshi.

Shqipëria po e deklason Turqinë

para 10 muajve - Aktuale

Kombëtarja Shqiptare ka kaluar në epërsi ndaj Turqisë. Me një gol të Sadikut, Shqipëria po avancon në Antalia. Sadiku shënoi në minutën e 26’. Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim,...

Miqësore, Sadiku kalon Shqipërinë në avantazh përballë Turqisë

para 10 muajve - NOA

Kombëtarja shqiptare kalon në avantazh përballë Turqisë në takimin miqësor. Goli për Shqipërinë u shënua nga sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 24; të takimit. Takimi miqësor po luhet në Antalya. Skuadrat...

Sadiku “bum, bum”, Shqipëria shënon golin e dytë

para 10 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar edhe golin e dytë kundër Turqisë. Golin për 2 me 0 e ka shënuar sërish sulmuesi, Armando Sadiku. Ashtu si në golin e parë edhe në të dytin, Sadiku u asistua për mrekulli...

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje

para 10 muajve - Shenja

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish...

Kosova arrin fitoren e parë, mposht Letoninë në Mitrovicë

para 10 muajve - Tetova Sot

Kosova ka arritur fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4-3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka në minutat shtesë....

LIVE/Turqi-Shqipëri, 0-2 për kuqezinjtë

para 10 muajve - Koha Jone

19:11 GOOOOL SHQIPERIA!!! 0-2 SADIKUUUUU!!!-Sërish bashkëpunim Roshi-Sadiku. Numri 21 kroson bukur në zonë dhe Sadiku nuk fal me kokë. 19:05 Kartoni i parë i verdhë vjen për Shqipërinë-Ledian Memushaj...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 10 muajve - Politiko

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku

Kosova fiton dramën e shtatë golave ndaj Letonisë (Foto/Video)

para 10 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Grezda flet për golin e parë me fanellën kuqezi

para 10 muajve - Almakos

Eros Grezda shënoi golin e parë me fanellën e Kombëtares shqiptare në ndeshjen e sotme ndaj Turqisë. Ai ka thënë se është shumë i lumtur me paraqitjen dhe golin në fitoren 3-2 ndaj Turqisë. “Ishte një...

Sadiku i shënon Turqisë, Shqipëria në epërsi

para 10 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar gol për 1 me 0 kundër Turqisë. Golin e ka shënuar sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 24-të, shkruan IndeksOnline.

Ky është formacioni zyrtar i Kosovës kundër Letonisë

para 10 muajve - RTV 21

Ndeshja mes Kombëtarës sonë dhe asaj të Letonisë do të zhvillohet me fillim nga ora 19:30 Sonte përfaqësuesja e Kosovës në futboll përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 0-1 për kuqezinjtë

para 10 muajve - Koha Jone

19:02 Minuta shumë të mira për Shqipërinë-Dëgjohen vërshëllimat e tifozëve turq për ekipin e tyre, ndërkohë që tanët, me Hysajn dhe Roshin janë gjithmonë të rrezikshëm. 18:59 Rrezikon sërish Shqipëria-Hysaj...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Politiko

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë Kosova dhe Letonia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Mitrovicë....

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 10 muajve - Tetova1

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

“Legjenda” e Italisë në lot pas skualifikimit: Është një disfatë e madhe, ndjesë të gjithëve për këtë dhimbje

para 10 muajve - Newsport

Pas skualifikimit të Italisë nga Botërori “Rusi 2018” ka folur për mediat italiane “legjenda” e Italisë, Gianluigi Buffon, i cili mes lotësh u ka kërkuar falje tifozëve italianë për këtë disfatë përballë...

Lajmi i fundit/ Shkarkohet Ventura, mediat italiane zbulojnë 4 trajnerët e mundshëm

para 10 muajve - Newsport

Eliminimi i Italisë kundër Suedisë ka sjellë furtunë në stolin e Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se tashmë Xhianpiero Ventura është shkarkuar. Katër trajnerë janë gati për të marrë postin e trajnerit,...

Italia jashtë Botërorit “Rusi 2018”, mediat botërore jehonë skualifikimit

para 10 muajve - Newsport

Suedia i ka hequr mundësinë Italisë të marrë pjesë në Botërorin  “Rusi 2018”. Një largim i hidhur për tifozët italinë si dhe për legjendën e ekipit, Gianluigi Buffon i cili nuk do mund të marrë pjesë më...

Shqipëria shënon gol ndaj Turqisë

para 10 muajve - RTV 21

Armando Sadiku shënon gol Në ndeshjen miqësore që po mbahet midis Turqisë dhe Shqipërisë, kjo e fundit është në avantazh shkaku i golit të bukur që shënoi Armando Sadiku. Në minutën e 24′ Odise Roshe ia...

Formacionet zyrtare/ Shqipëria me formacion sulmues. Roshi, Grezda dhe Sadiku nga minuta e parë

para 10 muajve - BalkanWeb

Dy trajnerët e kombëtareve të Shqipërisë dhe Turqisë kanë shpallur formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë për miqësoren e cila do të luhet në Antalya dhe do të vlejë për përgatitjet...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Sadiku hesht turqit

para 10 muajve - Koha.net

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në epërsi kundër Turqisë me rezultat 1-0. Sulmuesi Armando Sadiku (24’), ka shënuar gol për të kaluar kuqezinjtë në epërsi në miqësoren që po luhet në Antalia te Turqisë.

Sadiku ‘bombardon’ portën e Turqisë

para 10 muajve - Lajmi.net

. Kombëtarja Shqiptare ka kaluar në epërsi ndaj Turqisë. Me një gol të Sadikut, Shqipëria po avancon në Antalia. Sadiku shënoi në minutën e 26’.

Shqipëria në avantazh ndaj Turqisë, shënon golin e parë

para 10 muajve - Opinion

Në mi minutën e 24 Shqipëria shënon golin e parë në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Turqisë. Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili godet saktë brenda zonës duke dërguar topin në rrjetë.

Super aksion nga Shqipëria, Armando Sadiku e hesht stadiumin në Turqi

para 10 muajve - GazetaBlic

Shqipëria ka kaluar në epërsi përballë Turqisë Është sulmuesi i Legia Varashavës, Armando Sadiku ai i cili ka realizuar gol, shkruan Gazeta Blic Sadiku ka shënuar në minutën e 25, të takimit pasi ka pranuar...

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 10 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 10 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

Lot dhe zhgënjim në kombëtaren italiane [Foto]

para 10 muajve - Insajderi

Botërori humbet Italinë. Për herë të tretë në historinë e futbollit italian, kombëtarja e këti vendi nuk do të jetë në botëror. Italia nuk ka marrë pjesë në vitin 1930, 1958 dhe hera e tretë është Botërori...

​Ujkani kërkon falje, por thotë se kjo ishte dita e Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kapiteni Samir Ujkani e ka pranuar se sot nuk ka qenë dita e tij, por thotë se ishte e Kombëtares së Kosovës Kombëtarja e Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4:3 ndaj Letonisë, në...

Sahiti: Fitoren ia dedikoj Albert Bunjakit

para 10 muajve - KosovaPress

Selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, gjatë konferencës për gazetarë pas ndeshjes, tha se fitorja ishte e madhe, por e mundimshme. Sipas tij, lojtarët kanë qenë të ngarkuar në mungesë të fitores deri më...

Kosovë – Letoni, formacionet zyrtare

para 10 muajve - Lajmi.net

. Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë Kosova dhe Letonia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Mitrovicë....

Buffon i mbuluar me lot konfirmon largimin nga kombëtarja

para 10 muajve - Periskopi

Legjenda e gjallë e kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, është shprehur mjaft i dëshpëruar pas eliminimit nga mundësia për të luajtur në Botërorin, Rusia 2019. Buffon me t’u përfunduar takimi nuk arriti...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 10 muajve - Telegrafi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Panucci: I lumtur me fitoren, por më shumë për futbollin cilësor

para 10 muajve - Almakos

Trajneri Cristian Panucci u shpreh i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. “Ishte një ndeshje shumë e vërtetë. Kemi...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 10 muajve - Tetova Sot

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë, me golin e shënuar nga Elbasan Rashani në minutën e 86’të

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 10 muajve - Infokusi

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë, me golin e shënuar nga Elbasan Rashani në minutën e 86’të

E pabesueshme, kombëtarja e Italisë mbetet jashtë botërorit 2018

para 10 muajve - Fol

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Botërori pa Italinë për herë të parë pas 60 vitesh

para 10 muajve - AlbPortali

Italia nuk ka arritur të kualifikohet në Kampionatin Botëror 2018, duke bërë kështu që Botërori i radhës të jetë i pari pa Italinë në 60 vitet e fundit. Loading... Hera e fundit kur Italia ishte jashtë...

​Trajneri largon kapitenin Ujkani, vërshëllehet nga tifozët

para 10 muajve - Infokusi

Samir Ujkani nuk ka pasur natë të mirë në miqësoren që po zhvillohet nga Letonisë Kapiteni i Kombëtare së Kosovës, Samir Ujkani është vërshëllyer nga tifozët, gjatë zëvendësimit nga portieri Bledar Hajdini....

Festa e Kosovës në zhveshtore pas fitores

para 10 muajve - Sovrani

Menjëherë pas fitores së madhe me rezultatin 4-3, me përmbysje ndaj Letonisë, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut tani te Ahmat Grozny, Bernard Berisha,...

Buffon nuk mund t’i ndal lotët: Do të largohem nga kombëtarja

para 10 muajve - Arbresh

Legjenda e gjallë e kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, është shprehur mjaft i dëshpëruar pas eliminimit nga mundësia për të luajtur në Botërorin, Rusia 2019. Buffon me t’u përfunduar takimi nuk arriti...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 10 muajve - Indeks online

Janë bërë publike formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë – Letoni. Ndeshja miqësore që luhet në “Adem Jashari”, nis nga ora 19 e 30, transmeton IndeksOnline... Kosova: Ujkani, Vojvoda, Dallku, Rrahmani,...

​Formacionet zyrtare: Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë Kosova dhe Letonia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Mitrovicë....

LIVE/Turqi-Shqipëri, ndeshje miqësore

para 10 muajve - Koha Jone

18:31 Nis ndeshja miqësore Turqi-Shqipëri Formacioni i Shqipërisë Berisha, Hysaj, Mavraj, Veseli, Lenjani, Lilaj, Xhaka, Memushaj, Roshi, Grezda dhe Sadiku. Formacioni i Turqisë Babacan, Jardimci, Aziz,...

Flet hero i Shqipërisë pas dy golave ndaj Turqisë

para 10 muajve - Tetova Sot

Në intervistën pas ndeshjes me Turqinë, ku shënoi edhe dy gola, sulmuesi Armando Sadiku u shpreh se futet çdo ndeshje me besim në fushë për të shënuar, si dhe foli për sulmin që funksionon kur ka në krah...

Letonia bombardon portën e Kosovës

para 10 muajve - Tetova Sot

Letonia ka rikthyer sërish epërsinë ndaj Kosovës 2:3, me golin e Kluskins në minutën e 59’të

​Festa e futbollistëve të Kosovës pas fitores ndaj Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

Kjo nuk pritej, tifozët turq i presin shqiptarët me vërshëllima

para 10 muajve - GazetaBlic

Nën drejtimin e Christian Panuccit kuqezinjtë do të luajnë sot një ndeshje miqësore me Turqinë, njofton syri.net. Ky takim do të luhet në orën 18:30 në “Antalya Arena’, teksa në këto momente të dy ekipet...

Italia eliminohet nga Botërori, Buffon në depresion/ Pamje të dhimbshme

para 10 muajve - Lajme.al

Italia ka mbetur jashtë Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas...

Formacioni zyrtari i Kosovës kundër Letonisë

para 10 muajve - Albeu

Tashmë formacioni i Kosovës është zyrtar për ndeshjen kundër Letonisë. Kosova kërkon fitore në këtë ndeshje miqësore, pasi fitorja mungon qe një kohë të gjatë. Kosova : Ujkani, Vojvoda, Dallku, Rrahmani,...

Fotolajm/ Portieri italian shpërthen në lot gjatë intervistës: Me vjen keq

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

E besoni apo jo, Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz...

Fillon përballja Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Lajmi.net

. Ka filluar ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë. Turqia dhe Shqipëria po përballen në ndeshje miqësore në Antalia. Ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë ka filluar nga ora 18:30

Italia në lot: Suedia mbahet mirë, siguron pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”

para 10 muajve - Periskopi

Italia është eliminuar nga çdo mundësi për kualifikim në kampionatin botëror, Rusia 2018, pasi ka barazuar pa gola në San Siro ndaj Suedisë. Italianët mbeten pa Botëror me rezultat të përgjithshëm 0-1...

Italia në zi: katër herë kampionët e botës mbesin jashtë Botërorit

para 10 muajve - Te Sheshi

Katër herë kampionët e botës, Italia e madhe që ka vulën e saj në historinë e futbollit, nuk do jetë në “Rusia 2018”. Axurët kanë barazuar 0-0 me Suedinë në ndeshjen e dytë të play off-it, pasi të parën...

Habit Panucci: Nuk ishte e rëndësishme fitorja, por …

para 10 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

Shpërthen Panucci për kartonin e kuq të Memushajt, ja çfarë thotë

para 10 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, i kënaqet fitores 3-2 në miqësoren me Turqinë, por nga ana tjetër është i irrituar me kartonin e kuq të marrë nga Ledian Memushaj, “Për sa i përket çështjes së...

Dardanët e “ndezin” atmosferën në Mitrovicë

para 10 muajve - Lajmi.net

. ‘Dardanët’ kanë filluar të ndezin atmosferën para ndeshjes Kosovë – Letoni. Nga ora 19:30, Kosova në stadiumin ‘Adem Jashari’ zhvillon ndeshjen miqësore me Letoninë. Kjo është ndeshja e parë për Kosovën...

Italia luan për “jetë a vdekje” ndaj Suedisë

para 10 muajve - Java News

Italia luan sot ndaj Suedisë ndeshjen për “jetë a vdekje”. Pas humbjes në ndeshjen e pareë me shifrat 0-1, italianëve u duhet një fitore me dy gola diferencë për të shkuar në botërorin “Rusi 2018”.  Pas...

​ Pas 59 vitesh, Italia mbetet jashtë Botërorit

para 10 muajve - KosovaPress

Takimi i play-off-it mes Italisë dhe Suedisë u zhvillua në San Siro, ku për gjatë 90 minutave italianët nuk mundën të gjejnë golin edhe pse kishin përkrahje të madhe nga tifozët e tyre. Suedia ka shkuar...

ZYRTARE: Pas 60 viteve Italia nuk kualifikohet në Botëror

para 10 muajve - Sovrani

Suedia është kualifikuar në Kupën e Botës 2018 duke e eliminuar kështu Italinë. Suedia ka fituar në dy takimet me rezultatin e përgithshëm 1-0, raporton Sovrani.info Kupa e Botës 2018 do të jetë e para...

Suedia në Rusi, Italia mbetet në shtëpi

para 10 muajve - Arbresh

Italia është eliminuar nga çdo mundësi për kualifikim në kampionatin botëror, Rusia 2018, pasi ka barazuar pa gola në San Siro ndaj Suedisë. Italianët mbeten pa Botëror me rezultat të përgjithshëm 0-1...

Kjo nuk pritej, tifozët turq i presin shqiptarët me vërshëllima

para 10 muajve - Syri

Nën drejtimin e Christian Panuccit kuqezinjtë do të luajnë sot një ndeshje miqësore me Turqinë, njofton SYRI.net . Ky takim do të luhet në orën 18:30 në “Antalya Arena’, teksa në këto momente të dy ekipet...

Italia i thotë lamtumirë Botërorit, lojtarët në lot

para 10 muajve - Lajme.al

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Besar Halimi vulos fitoren e Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kosova ka arrit që në minutat shtesë të përmbys rezultatin kundër Letonisë. Është Besar Halimi që ka shënuar në minutën e 90+4 për rezultatin 4:3 në ndeshjen që u zhvillua në “Adem Jashari” në Mitrovicë....

Italia humbet Botërorin

para 10 muajve - Sovrani

Suedia është kualifikuar në Kupën e Botës 2018 duke e eliminuar kështu Italinë. Suedia ka fituar në dy takimet me rezultatin e përgithshëm 1-0, raporton Sovrani.info Italianët dominuan ndeshje nga fillimi...

Futbolli italian ‘në zi’, axurrët jashtë Kampionatit Botëror

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren....

Panucci: Më pëlqen mënyra se si fituam, ishte një ndeshje e vërtetë

para 10 muajve - Java News

Menjehere pas fitores me Turqine, trajneri i kombetares kuq e zi Panucci ka dhene dhe opinionin e tij rreth ketij takimi. “Sot bëmë një superndeshje, treguam shumë cilësi. Më pëlqen shumë fryma që ka kjo...

Italia mbetet jashtë Botërorit “Rusia 2018”, kualifikohet Suedia

para 10 muajve - Insajderi

Kombëtarja e Italisë është eliminuar nga playoffi i Kupës së Botës “Rusi 2018”, pasi barazoi pa gola kundër Suedisë. Italianët nuk arritën të fitonin kundër Suedisë në “San Siro” dhe kështu kjo e fundit...

Suedia në Rusi, katër herë kampionët e Botës dorëzohen në Itali

para 10 muajve - Newsport

Italia nuk ja ka dalë të marrë një fitore ndaj Suedisë në ndeshjen e kthimit në “San Siro” duke vulos dështimin pas humbjes në ndeshjen e parë me rezultatin 1-0 ndaj Seuedisë.Takimi i sotëm është mbyllur...

Lucescu: Shqipëria një skuadër e organizuar

para 10 muajve - Sovrani

Trajneri i Turqisë, Mircea Lucescu, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gola, ndërsa...

Super ndeshje, Shqipëria me një lojtar më pak mund Turqinë

para 10 muajve - Shenja

Shqipëria triumfoi në ndeshjen miqësore me Turqinë, ndeshje e cila u zhvillua në Antalya. Edhe pse nikoqir, Turqia nuk arriti të kalojë në avantazh në asnjë moment ndaj Shqipërisë. Me dy gola të Sadikut...

Miqësorja Turqi-Shqipëri zbardhen formacionet

para 10 muajve - Shqiptarja

Në orën 18:30 do të nisë ndeshja miqësore mes Turqisë dhe Shqipërisë në Antalia. Shqipëria zbret në fushë me një formacion sulmues. Formacioni i Shqipërisë Berisha, Hysaj, Mavraj, Veseli, Lenjani, Lilaj,...

Italia shton në listë edhe këtë trajner nëse Ventura largohet

para 10 muajve - Albeu

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është në "ploe-position" për të zëvendësuar Giampiero Ventura nëse Italia nuk arrin të kualifikohet në Kupën e Botës. Sipas "Gazzetta dello Sport", Italia shpreson...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 10 muajve - Telegrafi

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Shqipëri e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia (Foto/Video)

para 10 muajve - Almakos

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Kosova barazon ndaj Letonisë me golin e Muriqit

para 10 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur golin e barazimit në ndeshjen miqësore ndaj Letonisë. Është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për 2-2. Goli i Muriqit erdhi...

Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Letonisë

para 10 muajve - Lajmi.net

. SuperSport Kosova ka zbuluar formacionin që Muharrem Sahiti do të hedh në fushë ndaj Letonisë. Kosova me fillim nga ora 19:30, takohet me Letoninë në ndeshjen miqësore që zhvillohet në Mitrovicë. Trajneri...

E veçantë, Panucci ndjek nxehjen e kuqezinjve bashkë me trajnerin e Turqisë

para 10 muajve - Syri

Nën drejtimin e Christian Panuccit kuqezinjtë do të luajnë sot një ndeshje miqësore me Turqinë, njofton SYRI.net . Ky takim do të luhet në orën 18:30 në “Antalya Arena’, teksa në këto momente të dy ekipet...

U fishkëllye nga tifozët, Ujkani kërkon falje

para 10 muajve - Insajderi

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, i cili u fishkëllye nga tifozët për paraqitjen në miqësoren ndaj Letonisë, ka thënë se sot “nuk ishte dita ime”. “Një ndeshje shumë e vështirë, na dhanë...

Kjo është deklarata e Halimit pas fitores

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë me rezultatin 4-3 në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës, raporton Sovrani.info Heroi i këtij takimi ishte Halimi i cili shënoi golin e katërt...

Shqipëria me 10 lojtarë mposht Turqinë

para 10 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe ndaj Turqisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:3 Kombëtarja shqiptare ka arritur që me 10 lojtarë të mbahet kundër Turqisë në udhëtim, ndeshje të cilën e fitoi...

Turqi-Shqipëri, formacionet zyrtare. Panucci bën këto eksperimente

para 10 muajve - Syri

Kombëtarja shqiptare do të luajë këtë pasdite në orën 18:30 një ndeshje miqësore me Turqinë, shkruan SYRI.net . Ky takim do t’i shërbejë trajnerit Christian Panucci për të nisur projektin e tij të eliminatoreve...

Trajneri i Letonisë përgëzon Kosovën për fitoren: Luajtën mirë dhe fortë në sulm

para 10 muajve - Insajderi

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Ujkani: Sot ishte dita e Kosovës

para 10 muajve - Arbresh

Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Djemtë tanë kthyen rezultatin katër herë, duke marrë...

3 golat e Shqipëris në mes të Antalis, fitore me 10 lojtar ndaj Turqis

para 10 muajve - Tetova1

Armando Sadiku – goool në minutëne 24 Turqia-Shqipëria 0 : 1 Armando Sadiku – goool në minutën e 39 Turqia-Shqipëria 0 : 2 Eros Grezda – goool në minutën e 58 Turqia-Shqipëria 2 : 3 Prova e parë përgatitore...

Shqipëria e Panuccit e fuqishme, mposht Turqinë

para 10 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në miqësoren kundër Turqisë. Shqiptarët edhe pse ishin mysafirë sonte dominuan lojën kundër turqve, duke mposhtur kështu me rezultat 3-2, shkruan IndeksOnline. Golat për...

Trajneri i Turqisë “thumbon” Shqipërinë: Tre herë në portë dhe shënuan tre gola, objektiv kisha…

para 10 muajve - Newsport

Pas humbjes së Turqisë në miqësoren ndaj Kombëtares shqiptare, ka reaguar dhe trajneri i Turqisë, Mirçesa Luçesku i cili është justifikuar se, ekipi dështoi sepse kishte në ekip lojtarë të rinj, duke shtuar...

Trajneri i Letonisë: Këta dy futbollistë të Kosovës më pëlqyen shumë

para 10 muajve - Periskopi

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Letonia në epërsi ndaj Kosovës pas gabimit të Ujkanit

para 10 muajve - Almakos

Letonia ka gjetur përsëri golin e epërsisë në takimin miqësor ndaj Përfaqësueses së Kosovës. Është sulmuesi Davis Ikaunieks, i cili ka shënuar nga afërsia për epërsinë 2-1 të letonezëve. Goli i Ikaunieks...

Miqësorja, Shqipëria gjunjëzon Turqinë me shifrat 3-2, 45 minuta luajtëm me 1 lojtar më pak

para 10 muajve - Java News

Shqipëria ka shkëlqyr në Turqi në sfidën miqësore duke triumfuar me shifrat 2-3. Kombëtarja e Panuçit kaloi testin e rëndësishëm duke mundur në transfertë një ekip të fortë si Turqia. Kombëtarja shqiptare...

Lajm i madh vjen për Kosovën dhe qytetarët e saj! URIME

para 10 muajve - Bota Press

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Barazon Kosova

para 10 muajve - Infokusi

Kosova ka barazuar rezultatin kundër Letonisë për 2 me 2. Golin në minutën e fundit të pjesës së parë e shënoi Vedat Murici, shkruan IndeksOnline. Etiketa: Kosova

​Flet heroi i Kosovës, ja kujt ia dedikon fitoren ndaj Letonisë

para 10 muajve - Bota Press

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3 Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

Besar Halimi, ja dedikon fitoren gjithë Kosovës

para 10 muajve - Arbresh

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës. Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja...

“Fund shkatërrimtar ndaj Kosovës” – reagimi i medieve letoneze për miqësoren

para 10 muajve - Insajderi

Në Letoni e konsiderojnë “shkatërrimtare” humbjen në fund të përfaqësueses së tyre ndaj Kosovës, me rezultat 4-3. “Letonia kaloi tri herë në epërsi, por humbi me një fund shkatërrimtar ndaj Kosovës”, shkruan...

Kosova përmbys gjithçka: Fiton 4-3 me gol në minutat e fundit ndaj Letonisë

para 10 muajve - AlbPortali

Golin e fitores për Përfaqësuesen e Kosovës e shënoi Besar Halimi. Loading... AlbPortali:

Italia dhe 80 mijë tifozë tentojnë golin në “San Siro”, por pjesa e parë mbyllet me rezultatin e paprekur

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Italia po luan një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj pasi kjo përballje me Suedinë do të vendosë nëse apo nuk do të shkojnë në Botëror. Skuadra e drejtuar nga Xhanpiero Ventura ka humbur...

Ujkani vjen me një mesazh emocionues pas fitores

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë me rezultatin 4-3 në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Në këtë takim, Ujkani ishte njëri ndër lojtarët më të dobët të Kosovës, ku edhe pranoi...

Heroi Besar Halimi flet pas fitores së Kosovës

para 10 muajve - Periskopi

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës. Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja...

Ylli i Kosovë: Dardanët na motivuan për të shënuar fitore

para 10 muajve - Arbresh

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë

para 10 muajve - Shenja

Kanë mbetur pak më shumë se 10 minuta nga përfundmi i ndeshjes miqësore mes Turqisë dhe Shqipërisë e cila luhet në Antalya, ndërsa përfaqësuesja turke ka ngushtuar rezultatin duke ulur epërsinë e Shqipërisë...

Shënohen dy gola të shpejtë

para 10 muajve - Tetova Sot

Përveç Shqipërisë e cila po udhëheq kundër Turqisë me rezultat 2-3, në këto momente po luan edhe Kosova kundër Letonisë në të cilën janë shënuar dy gola të shpejtë. Fillimisht kanë shënuar miqtë në minutën...

EKSKLUZIVE/ U ndëshkua me të kuq, zbulohet e vërteta e “përplasjes” mes trajnerit Panuçi dhe Ledian Memushajt

para 10 muajve - Newsport

Sot, Shqipëria luajti kundër Turqisë, ndeshje miqësore që përfundoi me rezultatin 3-2 në favor tanëve. Kuqezinjtë e drejtuar nga Christian Panuçi u detyruan të luanin me 10 lojtarë për shkak të daljes...

Muharrem Sahiti flet pas fitores së Kosovës

para 10 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 10 muajve - Ina

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

​Turqi-Shqipëri, një përballje me shumë “sekrete”

para 10 muajve - RTV 21

Kombëtarja shqiptare do të luaj sonte në Antalia, ndaj Turqisë një ndeshje që vlen shumë Miqësorja e sotme luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë....

Turqia ngushton epërsinë me golin e Akbaba

para 10 muajve - Almakos

Ndeshja shumë e fortë po zhvillohet mes Turqisë dhe Shqipërisë. Turqit kanë ngushtuar epërsinë në 3-2 me golin e shënuar nga Emre Akbaba. Aksioni i golit nga turqit ishte mjaftë i bukur. Shqipëria po luan...

Dy gola të shpejtë për dy minuta në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Almakos

Takimi i Përfaqësueses së Kosovës ndaj asaj të Letonisë ka sjell dy gola të shpejt për dy minuta. Fillimisht ishin mysafirët e Letonisë që shënuan për epërsinë prej 1-0. Goli i Letonisë erdhi në minutën...

Gabim amatoresk nga Ujkani, shënon Letonia

para 10 muajve - Infokusi

Letonia ka shënuar për 1:2 ndaj Kosovës me anë të sulmuesit Ikaunieks në minutën e 31’, pas një gabimi të portierit Samir Ujkani. Etiketa: Portieri

Heroi i Kosovës: Faleminderit vendlindje, fitorja është për të gjithë ju

para 10 muajve - Insajderi

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3. Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

Sahiti: Jam i lumtur me fitoren e Kosovës

para 10 muajve - Arbresh

Trajneri i përkohshëm i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka mposhtur kombëtaren e Letonisë me rezultat 4 me 3 në miqësoren e zhvilluar në...

Kjo është deklarata e trajnerit të Letonisë pas humbjes

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3, raporton Sovrani.info Pas takimit, trajneri i...

Kosova përmbys gjithçka: Fiton 4-3 me gol në minutat e fundit ndaj Letonisë

para 10 muajve - Fakti Ditor

Golin e fitores për Përfaqësuesen e Kosovës e shënoi Besar Halimi.

Formacioni me yjet që nuk do t’i shohim në botëror

para 10 muajve - GazetaBlic

Kampionati Botëror i Rusisë, do të jetë ngjarja kryesore e futbollit vitit të ardhshëm. Kombëtaret më të mëdha të futbollit, do të garojnë me njëra-tjetrën për lavdinë botërore. Fatin për të qenë në Rusi,...

Rashani: Tifozët na ndihmuan shumë

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3, raporton Sovrani.info Pas takimit, Elbasan Rashani...

Shënohen dy gola në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Infokusi

Shqipëria dhe Turqia kanë shënuar nga një gol në miqësoren ndaj tyre. Shqipëria shënoi për 1:3 me golin e Eros Grezdës, ndërsa vendësit u përgjigjën për 2:3 me golin e Akbaba. Etiketa: Shqipëria

Turqia shënon golin e parë, Shqipëria trefishon

para 10 muajve - Shenja

Duket se Turqia e ka marrë më seriozisht sfidën me Shqipërinë. Pas dy golave të Sadikut skuadra turke e nis menjëherë me gol pjesën e dytë, teksa shënon me anë të mesfushorit të Romës, Cengiz Under, pas...

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë me golin e Underit

para 10 muajve - Almakos

Turqia ka gjetur golin e parë në ndeshjen miqësore në shtëpinë e tyre ndaj Shqipërisë. Është sulmuesi i Romës, Cengiz Under, i cili ka shënuar nga afërsia për të ngushtuar rezultatin në 1-2. Goli i Underit...

Dy gola të shpejtë, Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Infokusi

Dy gola të shpejtë janë shënuar në ndeshjen Kosovë – Letoni, shkruan IndeksOnline. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11-të me anë të Kluskins, kurse Kosova barazoi pas 2 minutave me anë...

LIVE/ Turqi-Shqipëri, spektakël në Antalia, kundërpërgjigjen turqit, 2-3 rezultati

para 10 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Lucescu “thumbon” Shqipërinë: Shkuan vetëm tri herë tek porta jonë

para 10 muajve - Insajderi

Trajneri i Turqisë, Mirçesa Lucesku, ka folur në një intervistë pas humbjes 2-3 me Shqipërinë. Ai thumboi Shqipërinë, për faktin se shkoi vetëm tre herë tek porta e Turqisë, dhe shënoi tre gola, ndërsa...

Shënon Letonia, i përgjigjet shpejtë Kosova

para 10 muajve - Tetova1

Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

Sahiti: Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për lojtarët dhe tifozët

para 10 muajve - Insajderi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët. Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje

para 10 muajve - AlbPortali

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish...

Kjo është deklarata e trajnerit të Kosovës pas fitores

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3, raporton Sovrani.info Pas këtij takimit, Sahiti...

Shënohet goli i tretë në sfidën Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Infokusi

Turqia ka ngushtuar epërsinë ndaj Shqipërisë. Me golin e Tosun, Turqia ka ngushtuar epërsinë në 1:2 ndaj Shqipërisë në Antalia. Tosun shënoi në minutën e 47’. Etiketa: skuadrat

LIVE/ Turqi-Shqipëri, kuqezinjtë çojnë shifrat 1-3 edhe pse me një lojtar më pak, shënon Grezda

para 10 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë me golin e Underit

para 10 muajve - Tetova1

Turqia ka gjetur golin e parë në ndeshjen miqësore në shtëpinë e tyre ndaj Shqipërisë. Është sulmuesi i Romës, Cengiz Under, i cili ka shënuar nga afërsia për të ngushtuar rezultatin në 1-2. Goli i Underit...

VIDEO/ Suedisë i mohohet një penallti, Italia ka edhe 45 minuta shpresë

para 10 muajve - Newsport

Përfundon pjesa e parë e takimit Itali-Suedi me shifrat 0-0. Skuadra italiane nuk mundi të gjejë golin e avantazhit edhe pse rastet ishin të shumta. Një rast i diskutueshëm ka qenë moment kur Barzagli...

Tifozët vërshëllejnë Ujkanin

para 10 muajve - Sovrani

Edhe pse Kosova fitoi sot ndaj Letonisë, gjithçka nuk shkoi mirë në  këtë sfidë. Portieri i Kosovës, Samir Ujkani nuk ishte në ditën e tij më të mirë dhe pësoi 3 gola, duke zhvilluar një paraqitje të dobët,...

Sadiku i pandalshëm, shënon dy gola kundër Turqisë

para 10 muajve - Shenja

Shqipëria falë dy golave të shënuar nga ana e sulmuesit Armando Sadiku po avanson gjatë 45 minutave të para me rezultatin 2:0 përballë Turqisë, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në Antalia....

Kosova përmbysë Letoninë për fitoren e parë në shtëpi

para 10 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë përmbysje të “çmendur” për fitoren e parë në shtëpi. Në miqësoren e parë në Kosovë që pas pranimit në FIFA, përfaqësuesja jonë ka mposhtur me shumë mund Letoninë, 4:3. Kosova...

Kosova përmbys gjithçka: Fiton 4-3 me gol në minutat e fundit ndaj Letonisë

para 10 muajve - Periskopi

Golin e fitores për Përfaqësuesen e Kosovës e shënoi Besar Halimi.

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

Allegri kandidat për rolin e trajnerit te Italia?

para 10 muajve - Indeks online

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është një prej kandidatëve kryesor për ta zëvendësuar Giampiero Venturan, nëse Italia nuk kualifikohet për Kupën e Botës. Sipas Gazzetta dello Sport, Federata Italiane...

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 10 muajve - Bota Press

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

LIVE/ Turqi-Shqipëri, ngushtohet rezultati, turqit çojnë shifrat 1-2

para 10 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Kosova e fiton trilerin kundër Letonisë

para 10 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Lajmi i fundit/ Sfidë e “çmëndur” në Mitrovicë, mbyllet pas 7 golash Kosovë-Letoni

para 10 muajve - Newsport

Ka përfunduar  ndeshja Kosovë-Letoni, në Mitrovicë, me rezultatin 3-3. Ishin miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Sabala në të  11′, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy minutave me golin e Rrahmanit....

Formacioni me yjet që nuk do t’i shohim në botëror

para 10 muajve - Lajmi.net

Kampionati Botëror i Rusisë, do të jetë ngjarja kryesore e futbollit vitit të ardhshëm. Kombëtaret më të mëdha të futbollit, do të garojnë me njëra-tjetrën për lavdinë botërore. Fatin për të qenë në Rusi,...

Kosova mposht Letoninë pas një finish dramatik

para 10 muajve - KosovaPress

Kosova e ka mposhtur Letoninë, me rezultat 4-3, në “Adem Jashari” te Mitrovicës, në miqësoren e cila prodhoi rrebesh golash. Përfaqësuesja jonë kishte dominim të lehtë në fillim të ndeshjes, por ishin...

Allegri kandidat për rolin e trajnerit në Itali?

para 10 muajve - Indeks online

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është një prej kandidatëve kryesor për ta zëvendësuar Giampiero Venturan, nëse Italia nuk kualifikohet për Kupën e Botës. Sipas Gazzetta dello Sport, Federata Italiane...

Kosova mposht Letoninë në fund të takimit

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3, raporton Sovrani.info Rrahmani, Muriqi, Rashani...

Formacioni i Shqipërisë kundër Turqisë

para 10 muajve - Koha Jone

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Mund të quhet epoka e re e kuqezinjve pasi në këtë ndeshje mungojnë Basha, Kukeli, Abrashi, Agolli dhe Kace që më parë kanë mbajtur...

Kosova ia barazon përsëri Letonisë, gol shumë i çuditshëm nga Rashani

para 10 muajve - Periskopi

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë. Është Elbasan Rashani që ka shënuar me shumë fat, për të barazuar rezultatin në minutën e 86’.

Lajmi i fundit/ Sfidë e “çmëndur” në Mitrovicë, mbyllet pas 6 golash Kosovë-Letoni

para 10 muajve - Newsport

Ka përfunduar  ndeshja Kosovë-Letoni, në Mitrovicë, me rezultatin 3-3. Ishin miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Sabala në të  11′, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy minutave me golin e Rrahmanit....

GOOOOOOL, Halimi shënon në fund për fitoren e Kosovës

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e 94 të takimit, pas golit të Besar Halimit, raporton Sovrani.info Rezultati aktual është 4-3. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Karton i kuq në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Tetova Sot

Kombëtarja shqiptare ka mbetur me 10 futbollistë ndaj Turqisë, pas përjashtimit me të kuq të Ledian Memushajt, i cili fillimisht u ndëshkua me dy kartonë të verdhë. Ky përjashtim ndodhi në minutën e 41’

LIVE/ Sulmon Italia por Suedia është një "bunker"

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren....

Pjesa e parë: Turqi 0-2 Shqipëri

para 10 muajve - Infokusi

Shqipëria ka shkuar me dy gola epërsi në pushimin e pjesës së parë në miqësoren ndaj Turqisë. Kuqezinjtë kanë arritur të shënojnë dy gola, për 0-2 ndaj Turqisë pas pjesës së parë në përballjen që po zhvillohet...

Panucci: I lumtur me fitoren, por më shumë për futbollin cilësor

para 10 muajve - Arbresh

Trajneri Cristian Panucci u shpreh i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. “Ishte një ndeshje shumë e vërtetë. Kemi...

Dardanët e “ndezin” atmosferën në Mitrovicë

para 10 muajve - Infokusi

‘Dardanët’ kanë filluar të ndezin atmosferën para ndeshjes Kosovë – Letoni. Nga ora 19:30, Kosova në stadiumin ‘Adem Jashari’ zhvillon ndeshjen miqësore me Letoninë. Kjo është ndeshja e parë për Kosovën...

Fitore historike e Kosovës

para 10 muajve - Albinfo

Kosova ka shënuar fitore ndaj Letonisë 4:3, në miqësoren e zhvilluar në Mitrovicë, shkruan albinfo.ch. Golin e parë e shënoi Kluskins në minutën e 11-të nga largësia. Vetëm dy minuta më vonë Armir Rrahmani...

​Trajneri largon kapitenin Ujkani, vërshëllehet nga tifozët

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Samir Ujkani nuk ka pasur natë të mirë në miqësoren që po zhvillohet nga Letonisë Kapiteni i Kombëtare së Kosovës, Samir Ujkani është vërshëllyer nga tifozët, gjatë zëvendësimit nga portieri Bledar Hajdini....

Armando Sadiku përsëri i shënon gol Turqis, Shqipëria ngelet me 10 lojtar

para 10 muajve - Tetova1

Eshtë duke u luajtur në Antalia takimin miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë luajnë ndaj një rivali të fortë në letër, i cili është favorit për ta fituar takimin. Në përballjet direkt me turqit,...

Kosova barazon rezultatin në minutat e fundit të ndeshjes

para 10 muajve - Bota Press

Elbasan Rashani ka barazuar rezultatin 3-3 përballë Letonisë Sulmuesi kosovar ka shënuar gol në minutën e 85 të ndeshjes . Shikojeni golin e shënuar me shumë fat nga sulmuesi kosovar.

Vjen edhe një gol në takimin Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka barazuar rezultatin ndaj Letonisë në 3-3 në minutën e 88 të takimit, pas golit të Elbasan Rashanit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Shqipëria po i jep leksion Turqisë, Sadiku shënon edhe golin e dytë

para 10 muajve - Almakos

Shqipëria ka gjetur edhe golin e dytë në ndeshjen e tyre në udhëtim për miqësore ndaj Turqisë. Është përsëri sulmuesi nga Elbasani, Armando Sadiku, i cili ka shënuar me kokë për 2-0. Goli i sulmuesi shqiptar...

Kosova barazon rezultatin për të tretën herë, shënon Rashani

para 10 muajve - KosovaPress

Elbasan Rashani ka shënuar golin e tretë në minutën e 86-të.

Turqi-Shqipëri, kombëtarja që ka triumfuar më shumë në 9 përballjet e mëparshme

para 10 muajve - BalkanWeb

Shqipëria do përballet sot me Turqinë në një ndeshje miqësore e cila do jetë e vlefshme për përgatitjet e Europianit të ardhshëm ku do të synohet kualifikimi. Nga hera e fundit kur dy kombëtaret janë ndeshur,...

Kjo është deklarata e Armando Sadiku pas dygolëshit në fitoren kundër Turqisë

para 10 muajve - KosovaPress

Armando Sadiku vlerëson shokët e ekipit. Sigurisht, falënderimi i parë është për Roshin, autori i dy asisteve. “Unë futem në fushë gjithmonë për të dhënë maksimumin dhe për të shënuar, ndonëse jo gjithmonë...

​Koreografia e “Dardanëve” për ndeshjen ndaj Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës sonte do të luaj miqësoren e parë në shtëpi ndaj Letonisë, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA Tifozët e Kosovës, “Dardanët”, për këtë ndeshje kanë përgatitur një koreografi, ku do të...

Shikoni golin e Sadikut kundër Turqisë

para 10 muajve - Tetova1

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Sadiku

LIVE/ Turqi-Shqipëri, Sadiku shënon sërish e çon shifrat 0-2, Memushaj del me të kuq

para 10 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Shqipëria shënon golin e dytë

para 10 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar edhe golin e dytë kundër Turqisë. Golin për 2 me 0 e ka shënuar sërish sulmuesi, Armando Sadiku. Ashtu si në golin e parë edhe në të dytin, Sadiku u asistua për mrekulli...

LIVE/ Turqi-Shqipëri, Sadiku gjunjëzon turqit, shënon sërish e çon shifrat 0-2

para 10 muajve - Java News

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në sfidën miqësore përballë Turqisë. Goli erdhi në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një shpërthimi në krah, Odise Roshi vertikalizoi për Sadikun i cili...

Panucci: Ishte ndeshje e vërtetë, ja pse u nxeha me Memushajn

para 10 muajve - Insajderi

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. Për ndeshjen...

Duka shpreh besimin e plotë tek Panucci: Do i arrijmë objektivat

para 10 muajve - Albeu

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë nga Antalya pak orë përpara sfidës miqësore ndaj Turqisë ka theksuar se kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për kuqezinjtë...

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 10 muajve - Almakos

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 10 muajve - Infokusi

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku. Etiketa: skuadrat

​Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Lajmi.net

. Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin...

Shënohet goli i pestë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Periskopi

Letonia ka shënuar sërish përballë Kosovës në “Adem Jashari”. Kosova ka pësuar edhe golin e tretë ndaj Letonisë në ndeshjen miqësore. Glebs Kluskins ka shënuar për epërsinë 3:2 të Letonisë, në minutën e 59 të takimit.

Sadiku: Roshi e Grezda, partnerët idealë

para 10 muajve - Sovrani

Armando Sadiku ishte heroi i Shqipërisë, në fitoren 2-3 ndaj Turqisë, në Antalia, me dy-golëshin e tij në pjesën e parë. Sulmuesi elbasanas vlerësoi shumë pasimet e Roshit, ndërsa pranoi se me të dhe Grezdën...

Vjen reagimi i FSHF-se pas fitores së Shqipërisë: Sukses i merituar në fushën turke

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria ia doli sot të marrë një fitore në miqësoren ndaj Turqisë. Dy golat e Sadikut dhe një i Grezdës, fundosën turqit të cilët nuk mundën të bëjnë më shumë, duke i lënë kuqezinjtë të festonin suksesin...

Duka: Ne i kemi të gjitha mundësitë dhe kualitetet që të jemi në "Euro 2020"

para 10 muajve - Albeu

Kryetari i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka , beson se Kombëtarja shqiptare do të marrë pjesë në “Euro 2020” nën drejtimin e Christian Panuccit. “Mendoj se kemi bërë zgjedhjen e duhur...

Zbulohet koreografia e Dardanëve për takimin e sotëm

para 10 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Kosovës sonte do të takohet me Letoninë në kuadër të ndeshjeve miqësore. Kosova këtë takim do ta zhvillojë në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Dardanët do të jenë të gatshëm për amtosferë...

Miqësorja Turqi-Shqipëri, kuqezinjtë kalojnë në avantazh, shënon Sadiku

para 10 muajve - Java News

Kombëtarja e Shqipërisë përballet sot me Turqinë prej orës 18:30 në një ndeshje miqësore me Turqinë në Antalia. Shqipëria e Panuçit zbret në fushë me një formacion sulmues. Ky i sotmi cilësohet si një...

Shënohet goli i pestë në ndeshjen Kosovë – Letoni [Video]

para 10 muajve - Insajderi

Letonia ka shënuar sërish përballë Kosovës në “Adem Jashari”. Kosova ka pësuar edhe golin e tretë ndaj Letonisë në ndeshjen miqësore. Glebs Kluskins ka shënuar për epërsinë 3:2 të Letonisë, në minutën e 59 të takimit. /Insajderi

Formacioni i mundshëm, Panucci do t’a nisë me 3 sulmues miqësoren me Turqinë

para 10 muajve - BalkanWeb

Trajneri i kombëtares së futbollit, Christian Panucci, për sfidën miqësore kundër Turqisë që do të luhet në orën 18:30 po mendon të hedhë në fushë një formacion sulmues. Italiani në takimin e fundit që...

Panucci: Ishte një ndeshje e vërtetë, luajtëm si skuadër e madhe

para 10 muajve - KosovaPress

Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e mirë të bërë në këtë javë grumbullimi me futbollistët, ndërsa tha se skuadra po arrin të vërë në jetë idetë e tij. “Mendoj se sot ishte një ndeshje e vërtetë, jo...

Super gol në takimin Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Sovrani

Letonia ka kaluar sërish në epërsi ndaj Kosovës në minutën e 58 të takimit, pas golit të Klukins, raporton Sovrani.info Rezultati aktual është 2-3. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Ndeshja me Turqine, flet heroi Sadiku: Unë me Roshin funksionojmë …

para 10 muajve - Lajme.al

“Besimi nuk mungon çdo ndeshje. Gjithmonë kur futem para loje kam besim se do të shënoj gol. Midis me meje dhe Roshit funksionon, sepse ja dimë kualitetin njëri-tjetrit. Roshi ka një veti që është shumë...

Shqipëria me një lojtar më pak e ‘çmonton’ Turqinë

para 10 muajve - Fol

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Kosova nuk dorëzohet, shënon prap ndaj Letonisë

para 10 muajve - Periskopi

Kosova ka barazuar rezultatin kundër Letonisë për 2 me 2. Golin në minutën e fundit të pjesës së parë e shënoi Vedat Murici.

Super ndeshje, Shqipëria me një lojtar më pak mund Turqinë

para 10 muajve - AlbPortali

Shqipëria triumfoi në ndeshjen miqësore me Turqinë, ndeshje e cila u zhvillua në Antalya. Edhe pse nikoqir, Turqia nuk arriti të kalojë në avantazh në asnjë moment ndaj Shqipërisë. Loading... Me dy gola...

​Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Express

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

Shqipëria me formacion sulmues përballë Turqisë

para 10 muajve - Shqiptarja

Sonte në orën 18:30 Shqipëria do të zhvillojë ndeshjen miqësore përballë Turqisë në Antalia.  Trajneri italian Panuçi pritet që të zbresë në fushë me një formacion sulmues duke kërkuar fitoren edhe pse...

LIVE/ Italia kërkon përmbysjen historike përballë suedezëve për biletën Ruse

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Italia do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, por edhe nga më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren. Atmosfera...

Kjo nuk pritej, tifozët turq i presin shqiptarët me vërshëllima

para 10 muajve - Tetova Sot

Nën drejtimin e Christian Panuccit kuqezinjtë do të luajnë sot një ndeshje miqësore me Turqinë, Ky takim do të luhet në orën 18:30 në “Antalya Arena’, teksa në këto momente të dy ekipet kanë dalë në fushë...

Kjo është koreografia fantastike që kanë përgatitur ‘Dardanët’

para 10 muajve - Lajmi.net

Kanë mbetur edhe tre orë deri në fillimin e ndeshjes miqësore Kosovë – Letoni. Përfaqësuesja e Kosovës, pas dy viteve rikthehet të luajë në shtëpi, ku në miqësore pret Letoninë, në ndeshjen që fillon nga...

Duka përfshihet nga optimizmi për Kombëtaren: Me Panuccin kualifikohemi në Euro 2020

para 10 muajve - Syri

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka folur para ndeshjes miqësore të Kombëtares sonë kundër Turqisë. Kreu i FSHF-së ka deklaruar: “Skuadra ka elementë shumë të mirë në një kohë...

Sadiku flet pas ndeshjes: Jam i lumtur që kam Roshin dhe Grezdën

para 10 muajve - Newsport

Armando Sadiku i cili i dhuroi dy gola të bukur Kombëtares Shqiptare ka folur për RTSH duke treguar se është i kënaqur që në skuadër ka lojtarë si Grezda dhe Roshi. Shqipëria fitpi sot me shifrat 3-2 duke...

Habit trajneri i Shqipërisë: Më e rëndësishme se fitorja, ishte …

para 10 muajve - Lajme.al

Trajneri i Shqiperise, Cristian Panucc eshte i gezuar per fitoren, ndersa u shpreh se me e rendesishme ishte se si luaji ekipi edhe pse me 10 lojtare. ‘Mendoj se ishte një ndeshje e vërtetë sot. Luajtëm...

Shqipëria fiton kundër Turqisë me 10 lojtarë në fushë

para 10 muajve - Arbresh

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Dardanët gati për atmosferën

para 10 muajve - Indeks online

Tifo grupi i Kombëtares së Kosovës, “Dardanët” po bëhen gati për ndeshjen e sotshme që zhvillohet në “Adem Jashari” Mitrovicë. Në këtë miqësore, të parën që prej pranimit në FIFA, tifogrupi kosovar planifikojnë...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 10 muajve - Infokusi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Panucci: Mos u fokusoni te fitorja, por te loja e bukur

para 10 muajve - Sovrani

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka folur pas ndeshjes kundër Turqisë. Shqipëria befasoi Turqinë duke mposhtur me rezultat 3 me 2 në miqësore. Italiani foli për “Rtsh-n” pas ndeshjes:...

Lajmi i fundit/ Panuçi flet pas fitores: Nuk ka fare rëndësi rezultati, por…

para 10 muajve - Newsport

Pas fitores ndaj Turqisë, ka folur për mediat dhe trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi. Panuçi tha së është shumë i lumtur me fitoren. Italiani tha se rëndësi ka loja e bukur dhe jo rezultati. “Kemi...

Po ndodh ‘çmenduria’, ja kush do ta udhëheqë Italinë

para 10 muajve - Infokusi

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është i gatshëm për të zëvendësuar Giampiero Ventura nëse Italia nuk arrin të kualifikohet për Kupën e Botës, përcjell ORAinfo. Sipas Gazzetta dello Sport, FIGC...

Shqipëria tregon kualitetin, mposht Turqinë me 10 futbollistë

para 10 muajve - Periskopi

Shqipëria ka arritur ta mposhtë me rezultat prej 3-2 Turqinë, në ndeshjen miqësore që zhvilluan me njëra-tjetrën, në Antali të Turqisë. Kombëtarja shqiptare arriti që pjesën e parë ta mbyllte me epërsi...

Italia merr mbështetje nga legjenda e Milanit

para 10 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Italisë sonte luan një ndeshje tejet të vlefshme për kualifikimin në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Ekipi italian u mposht në ndeshjen e parë të playoffit nga Suedia, ndërsa ndeshja e kthimit...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 10 muajve - Zhurnal

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda ‘bomberat’ e Antalya-s

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria ka fituar miqësoren kundër Turqisë në Antalya me rezultatin 2-3 me futbollistët të cilët i ka dhënë mesazhe pozitive teknikut Panucci për të ardhmen e Kombëtares. Ashtu siç pritej në këtë takim...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 10 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur golin e barazimit në ndeshjen miqësore ndaj Letonisë. Është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për 2-2. Goli i Muriqit erdhi...

Shqipëria me 10 futbollistë fiton në Turqi [Video]

para 10 muajve - Insajderi

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në udhëtim te Turqia, me rezultat 3:2. Shqipëria ka mposhtur Turqinë si mysafir me rezultatin 3:2 me 10 futbollistë, shkruan Insajderi. Kombëtarja shqiptare kaloi dy herë...

Shqipëria mposht Turqinë midis Antalias

para 10 muajve - KosovaPress

Kuqezinjtë kanë bërë një super-ndeshje, duke e mundur skuadrën turke në shtëpinë e këtyre të fundit. Skuadra e Kristian Panuccit mjaft mirë e nisi lojën dhe përmes sulmuesit Armando Sadiku (24’, 39’),...

Formacionet zyrtare: Turqia – Shqipëria

para 10 muajve - Infokusi

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes miqësore, Turqi – Shqipëri. Takimi nis nga ora 18 e 30 dhe transmetohet “LIVE” në RTSH, transmeton IndeksOnline. Turqia: Babcan, Jardimci, Aziz, Sojuncun, Turan,...

Shqipëria e madhe triumfon ndaj Turqisë

para 10 muajve - Albinfo

Shqipëria ka shënuar një fitore të madhe, duke mundur Turqinë si mysafire me rezultat 3:2. Takimi miqësor u zhvillua në Antalia, shkruan albinfo.ch. Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Armando Sadiku...

VIDEO/ Shqipëria fiton me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda “zhytin” në krizë Turqinë

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Miqësorja Turqi-Shqipëri, formacionet zyrtare

para 10 muajve - Java News

Kombëtarja e Shqipërisë përballet sot me Turqinë prej orës 18:30 në një ndeshje miqësore me Turqinë në Antalia. Shqipëria e Panuçit zbret në fushë me një formacion sulmues. Formacioni i Shqipërisë Berisha,...

Lajmi i fundit/ Përfundon pjesa e parë në Mitrovicë, “lumë” golash në Kosovë- Letoni

para 10 muajve - Newsport

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Kosovë-Letoni, në Mitrovicë, me rezultatin 2-2. Ishin miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Sabala në të  11′, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy minutave...

Shqipëria befason Turqinë, e mposht në Antali

para 10 muajve - Sovrani

Shqipëria ka mposhtur Turqinë në ndeshjen e zhvilluar sot në Antali, në kuadër të takimeve miqësore, raporton Sovrani.info Ekipi i Panuccit fitoi me rezultatin 2-3. Golat në këtë takim u shënuan nga, Sadiku...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka barazuar rezultatin në 2-2 ndaj Letonisë në minutën e 44 të takimit, pas golit të Vedat Muriqit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Kosova shënon sërish përballë Letonisë [Video]

para 10 muajve - Insajderi

Kosova ka shënuar sërish përballë Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka realizuar sërish, për të barazuar rezultatin ndaj Letonisë, raporton Insajderi. Vedat Muriqi realizoi me kokë, në minutën e 45 të...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 10 muajve - Almakos

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Shqipëria e madhe triumfon ndaj Turqisë

para 10 muajve - Albinfo

Shqipëria ka shënuar një fitore të madhe, duke mundur Turqinë si mysafire me rezultat 3:2. Takimi miqësor u zhvillua në Antalia, shkruan albinfo.ch. Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Armando Sadiku...

Gabim amatoresk nga Ujkani, shënon Letonia

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Letonia ka shënuar për 1:2 ndaj Kosovës me anë të sulmuesit Ikaunieks në minutën e 31’, pas një gabimi të portierit Samir Ujkani

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë

para 10 muajve - AlbPortali

Kanë mbetur pak më shumë se 10 minuta nga përfundmi i ndeshjes miqësore mes Turqisë dhe Shqipërisë e cila luhet në Antalya, ndërsa përfaqësuesja turke ka ngushtuar rezultatin duke ulur epërsinë e Shqipërisë...

​Formacionet zyrtare, Itali – Suedi

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Itali – Suedi Italia dhe Suedia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të play-offit, ku sonte do të vendoset se cila skuadër...

Letonia në epërsi ndaj Kosovës

para 10 muajve - Arbresh

Letonia ka gjetur përsëri golin e epërsisë në takimin miqësor ndaj Përfaqësueses së Kosovës. Është sulmuesi Davis Ikaunieks, i cili ka shënuar nga afërsia për epërsinë 2-1 të letonezëve. Goli i Ikaunieks...

“O Sa Mirë”, vjen episodi i 117-të

para 10 muajve - Almakos

Është publikuar episodi i 117-të nga një prej serialeve më të shikuara në vend, “O Sa Mirë”. Ky është episodi i tretë rresht nga sezoni më i ri i komedisë televizive, që po argëton adhuruesit shqiptarë...

Duka: Objektivi është Euro 2020, me Panuccin ja dalim

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë nga Antalya pak orë përpara sfidës miqësore ndaj Turqisë ka theksuar se kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për kuqezinjtë...

“O Sa Mirë”, vjen episodi i 117-të

para 10 muajve - Almakos

Është publikuar episodi i 117-të nga një prej serialeve më të shikuara në vend, “O Sa Mirë”. Ky është episodi i tretë rresht nga sezoni më i ri i komedisë televizive, që po argëton adhuruesit shqiptarë...

Kosova – Letonia, shënohet goli i tretë

para 10 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Letonisë ka kaluar në epërsi 1-2 në stadiumin “Adem Jashari” përballë reprezentacionit të Kosovës Skuadra mike ka realizuar në minutën e 31.

Turqia ngushton epërsinë me golin e Akbaba

para 10 muajve - Arbresh

Ndeshja shumë e fortë po zhvillohet mes Turqisë dhe Shqipërisë. Turqit kanë ngushtuar epërsinë në 3-2 me golin e shënuar nga Emre Akbaba. Aksioni i golit nga turqit ishte mjaftë i bukur. Shqipëria po luan...

Edhe një gol në takimin Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Sovrani

Letonia ka kaluar përsëri në epërsi në minutën e 30 të takimit, pas golit të Ikaunieks, raporton Sovrani.info Rezultatin aktual është 1-2. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Itali – Suedi, formacionet zyrtare

para 10 muajve - Sovrani

Italia sonte pret Suedinë me fillim nga ora 20:45 në San Siro. Ndeshja zhvillohet në kuadër të Play Off të Kupës së Botës, raporton Sovrani.info Ja formacionet zyrtare: Facebook Twitter Google Plus

Gjithçka duhet të dini rreth sfidës Turqi-Shqipëri

para 10 muajve - Java News

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

Letonia i shënon sërish Kosovës [Video]

para 10 muajve - Insajderi

Letonia ka kaluar sërish në epërsi ndaj Kosovës. Në ndeshjen miqësore e cila po zhvillohet në “Adem Jashari” në Mitrovicë, Kosova është duke pësuar humbje me rezultat 2:1 pas 30 minutave lojë, raporton...

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Arbresh

Janë shënuar dy gola në ndeshjen miqësore Kosova- Letonia e cila është duke luajtur në stadiumin Adem Jashari. Të parët të cilët shënua ishin mysafirët në minutën e 11 të takimit nëpërmjetë Glebs Kluskins....

Itali – Suedi, formacionet zyrtare

para 10 muajve - Arbresh

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Suedisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen më të vlefshme të vitit. Italia është nikoqire e Suedisë në takimin e dytë të “Play-Off”-it për kualifikim...

Turqia shënon golin e parë, Shqipëria trefishon

para 10 muajve - AlbPortali

Duket se Turqia e ka marrë më seriozisht sfidën me Shqipërinë. Pas dy golave të Sadikut skuadra turke e nis menjëherë me gol pjesën e dytë, teksa shënon me anë të mesfushorit të Romës, Cengiz Under, pas...

Friksohen kompanitë e basteve/ E pabesueshme se çfarë ka ndodhur me kofiçentët e Turqi-Shqipëri

para 10 muajve - Koha Jone

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte në një miqësore luksi kundër Turqisë në Antalia. Kompanitë e baste i ka ‘kapur’ frika për një fitore të mundshme të shqipërisë ku i kanë ulu koeficentin nga 11.75...

Turqi-Shqipëri, 9 përballje. Ja kush ka fituar më shumë…

para 10 muajve - Koha Jone

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Dy kombëtaret janë përplasur 9 herë mes tyre ku turqit kanë një bilanc më pozitiv pasi numërojnë 4 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje,...

Shënon Letonia, i përgjigjet shpejtë Kosova

para 10 muajve - Bota Press

Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

VIDEO/ 15 minuta nga fundi, Panucci bën 3 zëvendësime

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Lajmi i fundit/ Formacionet zyrtare të Itali-Suedi, Ventura rrezikon gjithçka

para 10 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga sfida mes Italisë dhe Suedisë, janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. Trajneri i Italisë, Ventuar ka hedhur në fushë formacionin 3-5-2.

Kosova i përgjigjet Letonisë, shënon gol shumë të bukur

para 10 muajve - Periskopi

Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë

para 10 muajve - Alsat-M

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës.Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

VIDEO/ 2 gola të shpejtë, Turqia shënon edhe të dytin

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosova – Letoni

para 10 muajve - Arbresh

Janë shënuar dy gola në ndeshjen miqësore Kosova- Letonia e cila është duke luajtur në stadiumin Adem Jashari. Të parët të cilët shënua ishin mysafirët në minutën e 11 të takimit nëpërmjetë Glebs Kluskins....

Turqi – Shqipëri, nuk ndalen golat

para 10 muajve - Sovrani

Turqia ka ngushtuar epërsinë e Shqipërisë në 2-3, pas golit të Akbabas në minutën e 60 të takimit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Grezda shënon për Shqipërinë

para 10 muajve - Sovrani

Grezda ka shënuar gol ndaj Turqisë në minutën e 55 të takimit për ta dërguar rezultatin në 1-3, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Duka: Panucci do ta dërgojë Shqipërinë në “Euro 2020”

para 10 muajve - Gazeta Express

. Duke beson se Shqipëria do të kualifikohet në “Euro 2020”. Kryetari i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka, beson se Kombëtarja shqiptare do të marrë pjesë në “Euro 2020” nën udhëheqjen...

Duka: Panucci do ta dërgojë Shqipërinë në “Euro 2020”

para 10 muajve - Tetova Sot

Duke beson se Shqipëria do të kualifikohet në “Euro 2020”. Kryetari i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka, beson se Kombëtarja shqiptare do të marrë pjesë në “Euro 2020” nën udhëheqjen e...

Grezda shënon golin e tretë për Shqipërinë, Turqia të dytin

para 10 muajve - KosovaPress

Turqia dhe Shqipëria po luajnë në Antalia në një ndeshje miqësore, ku skuadra shqiptare po dominon ndeshjen. Grezda ka realizuar gol 55-të, ndërkohë, që turqit pesë minuta më vonë ngushtuan avantazhin...

Shqipëria i shënon tjetër gol Turqisë [Video]

para 10 muajve - Insajderi

Eros Grezda ka shënuar golin e tretë për Shqipërinë ndaj Turqisë, derisa Turqia ngushtoi epërsinë në 2:3.

Shënon Shqipëria përsëri, kësaj radhe Eros Grezda

para 10 muajve - Arbresh

Kombëtarja e Shqipërisë ka rikthyer avantazhin prej dy golash kundër asaj të Turqisë në miqësoren që po zhvillohet në Antalya. Golin e tretë e shënoi mesfushori Eros Grezda, shkruan arbresh.info . Grezda...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Turqia ka ngushtuar rezultatin në 1:2 ndaj Shqipërisë, me golin e Under në minutën e 74’

VIDEO/ Sadiku fiton me dy gola, “Skuqet” Memushaj, Shqipëria me 10 lojtarë në Antalia

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Turqi – Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 10 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nëjra-tjetrën ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Sadiku i pandalshëm, shënon dy gola kundër Turqisë

para 10 muajve - AlbPortali

Shqipëria falë dy golave të shënuar nga ana e sulmuesit Armando Sadiku po avanson gjatë 45 minutave të para me rezultatin 2:0 përballë Turqisë, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në Antalia....

Kosova barazon rezultatin shpejtë ndaj Letonisë

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka barazuar rezultatin ndaj Letonisë në 1-1, pas golit të Rrahmanit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Duka: Si e vlerësoj Panuçin, shanset tona për në Europian…

para 10 muajve - Koha Jone

Armand Duka është shumë optimist kur flet për të ardhmen e kombëtares kuqezi. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka besim te puna e trajnerit të ri, Christian Panuçi, si edhe te djemtë kuqezi,...

Live / Turqia ngushton diferencën, Shqipëria e pëson shumë shpejt në pjesën e dytë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Eshtë duke u luajtur në Antalia takimin miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë luajnë ndaj një rivali të fortë në letër, i cili është favorit për ta fituar takimin. Në përballjet direkt me turqit,...

Eros Grezda fenomenal: Një lojtar më pak, por Shqipëria avanson 3-1 ndaj Turqisë

para 10 muajve - Periskopi

Shqipëria ka thelluar në 3-1 epërsinë ndaj Turqisë. Golin për Kombëtaren shqiptare e shënoi Eros Grezda. Kujtojmë se Shqipëria po luan me një futbollist më pak në fushë, pas përjashtimit të Besian Memushajt. /Periskopi

Shënohen dy gola në ndeshjen Kosovë – Letoni [Video]

para 10 muajve - Insajderi

Për ‘jetë a vdekje’

para 10 muajve - Politiko

Në ndeshjen e zhvilluar përpara pak ditëve në Solna, skuadra e Ventura-s humbi 1-0 dhe rreziku që ajo të mbetet jashtë ngjarjes më të madh futbollistike në botë është i madh. Trajneri Ventura, pozitat...

Turqi ngushton epërsinë kundër Shqipërisë

para 10 muajve - KosovaPress

Under (47’) ka shënuar për turqit. Temat: Turqia Shqiperia Miqesore

Turqia shënon golin e parë kundër Shqipërisë

para 10 muajve - Arbresh

Kombëtarja turke ka filluar furishëm pjesën e dytë të takimit kundër Shqipërisë. Shqipëria shkoi në pushim të pjesëve me epërsi prej dy golash, të shënuara nga Armando Sadiku, shkruan arbresh.info. Në...

Sadiku hero i ndeshjes me Turqinë, shënon edhe golin e dytë

para 10 muajve - Fol

Shqipëria ka gjetur edhe golin e dytë në ndeshjen e tyre në udhëtim për miqësore ndaj Turqisë. Është përsëri sulmuesi nga Elbasani, Armando Sadiku, i cili ka shënuar me kokë për 2-0. Goli i sulmuesi shqiptar...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 10 muajve - Almakos

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Turqi – Shqipëri, vjen edhe goli i tretë

para 10 muajve - Sovrani

Turqia ka shënuar ndaj Shqipërisë në minutën e 47 të takimit, pas golit të Tosun, raporton Sovrani.info Rezultati aktual i takimit është 1-2. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Starton pjesa e dytë Shqipëri-Turqi

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Eshtë duke u luajtur në Antalia takimin miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë luajnë ndaj një rivali të fortë në letër, i cili është favorit për ta fituar takimin. Në përballjet direkt me turqit,...

LIVE/ Turqi-Shqipëri, ‘çmenden’ kuqezinjtë në Antalya, Sadiku shokon turqit

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, shkruan SYRI.net. Kuqezinjtë janë perfekt. Në minutën e 39-të Roshi kroson nga e djathta dhe...

Starton ndeshja Kosova-Letonia

para 10 muajve - KosovaPress

Pas dy viteve, përfaqësuesja jonë kthehet të luajë në Kosovë. Sfida me Letoninë, edhe pse është miqësore, megjithatë, është tejet e rëndësishme për skuadrën tonë pasi që Kosova është në ndërtim të një...

Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Bota Press

Shqipëria është duke mposhtur 0:2 Turqinë pas 45 minutave të para Kombëtarja shqiptare është duke treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Turqisë, të cilën është duke e mposhtur 0:2. Të dy golat për Shqipërinë...

Formacioni me yjet që nuk do t’i shohim në botëror

para 10 muajve - Infokusi

Kampionati Botëror i Rusisë, do të jetë ngjarja kryesore e futbollit vitit të ardhshëm. Kombëtaret më të mëdha të futbollit, do të garojnë me njëra-tjetrën për lavdinë botërore. Fatin për të qenë në Rusi,...

Turqi – Shqipëri, statistikat e pjesës së parë

para 10 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Shqipërisë ka shkuar në pushim me epërsi ndaj Turqisë prej 0-2. Dy golat për Shqipërinë i shënoi, Armando Sadiku, raporton Sovrani.info Vlen të theksohet se Memushaj ka marrë karton të kuq...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Sadiku

Shqipëria po e deklason Turqinë, Sadiku shënon tjetër gol

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim, ku sërish shënoi sulmuesi Armando Sadiku

Live Turqi-Shqipëri/ Dy gola të Sadikut dhe Memushaj me të kuqe, pjesa e parë flet kuqezi

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Shqipëria dyfishon epersinë kundër Turqisë

para 10 muajve - Arbresh

Shqipëria është duke fituar si mysafire e Turqisë në miqësoren që është duke u zhvilluar. Golin e dytë e shënoi sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 39, shkruan arbresh.info . Ishte Sadiku ai që shënoi...

Karton i kuq në takimin Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbetur me 10 lojtarë në takimin ndaj Turqisë. Mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj është ndëshkuar me dy kartona të kuq në këtë ndeshje, raporton Sovrani.info Shqipëria është...

Duka përfshihet nga optimizmi për Kombëtaren: Me Panuccin kualifikohemi në Euro 2020

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka folur para ndeshjes miqësore të Kombëtares sonë kundër Turqisë. Kreu i FSHF-së ka deklaruar: “Skuadra ka elementë shumë të mirë në një kohë...

LIVE/ Turqi-Shqipëri, ‘çmenden’ kuqezinjtë në Antalya, Sadiku shokon turqit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, shkruan SYRI.net. Kuqezinjtë janë perfekt. Në minutën e 39-të Roshi kroson nga e djathta dhe këtë herë Sadiku...

Shqipëria po e deklason Turqinë, Sadiku shënon tjetër gol

para 10 muajve - Insajderi

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim, ku sërish shënoi sulmuesi Armando Sadiku.

Shqipëria çmend turqit, shënohet dhe goli i dytë/ Shikoni golin

para 10 muajve - Lajme.al

Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë. Në minutën e 39-të Roshi kroson nga e djathta dhe këtë herë Sadiku realizon me kokë. 2-0 për Shqipërinë brenda në fushë turke.

Shqipëria “shokon” Turqinë: Goli i mrekullueshëm nga Sadiku

para 10 muajve - Periskopi

Shqipëria po avanson 2-0 si mysafir i Turqisë, në ndeshjen e tyre miqësore. Golin e tij të dytë personal dhe për skuadrën e shënoi Armando Sadiku, që qëlloi saktë me kokë pas harkimit të Odise Roshit. /Periskopi

Sadiku shënon sërish, hesht Turqinë

para 10 muajve - Sovrani

Shqipëria ka dyfishuar rezultatin ndaj Turqisë në 2-0, pas golit të Sadikut në minutën e 39 të takimit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Sërish Sadiku, Shqipëria po e turpëron Turqinë

para 10 muajve - KosovaPress

Shqipëria ka dyfishuar avantazhin në përballje me Turqinë, prej 0-2, në miqësoren që po luhet në Antalia. Sadiku në minutën e 39-të ka shënuar golin e dytë. Temat: Sadiku Shqiperia Turqia

Capello: Ancelotti është traineri i duhur për Italinë

para 10 muajve - Java News

Përderisa fati i Italisë mbetet ende në pikëpyetje të madhe në lidhje me kualifikimin në Kupën e Botës, në Apenine kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e Gian Piero Venturas. Nëse ‘Azzurrët’ dështojnë...

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 10 muajve - Arbresh

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 10 muajve - Fol

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 10 muajve - Insajderi

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku

Sadiku shtang Turqinë, Shqipëria në epërsi

para 10 muajve - KosovaPress

Sulmuesi Armando Sadiku (24’), ka shënuar gol për të kaluar kuqezinjtë në epërsi në miqësoren që po luhet në Antalia te Turqisë. Temat: Sadiku Shqiperia Turqia

Super gol në takimin Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Sovrani

Kombëtarja Shqiptare ka kaluar në epërsi ndaj Turqisë pas 24 minutave lojë, me anë të Armando Sadikut i cili gjeti golin, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Godet Sadiku, Shqipëria po e mund Turqinë

para 10 muajve - Albinfo

Sadiku shënoi nga afërsia, derisa ishte një asistim mjaft i bukur nga Odise Roshi Shqipëria është në epërsi ndaj Turqisë në Antalia, ku ka shënuar sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 24-t, shkruan albinfo.ch....

Live Turqi-Shqipëri/ Panucci kërkon fitoren në Antalya

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 10 muajve - Telegrafi

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

LIVE 15’/ Pak raste në Antalia, Grezda “kërcënon” mbrojtjen turke

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

PANUCCI: KEMI PUNUAR SHUMË

para 10 muajve - TV21

”Përpara se të jemi një skuadër, jemi një familje” Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të përballet me Turqinë në ndeshje miqësore, ku skuadra e drejtuar nga Christian Panucci do tentoi të testojë elementët...

Tifozët kosovarë “Dardanët” u bëjnë thirrje publike politikanëve kosovarë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova sot luan ndeshjen e parë në shtëpi që nga pranimi në FIFA dhe UEFA, me Kombëtaren e Letonisë. Përfaqësuesja jonë do të luaj një ndeshje miqësore me Letoninë në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë...

Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Infokusi

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

Turqi-Shqipëri, 9 përballje. Ja kush ka fituar më shumë...

para 10 muajve - Syri

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Dy kombëtaret janë përplasur 9 herë mes tyre ku turqit kanë një bilanc më pozitiv pasi numërojnë 4 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje,...

Formacionet zyrtare/ Shqipëria me formacion sulmues. Roshi, Grezda dhe Sadiku nga minuta e parë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Dy trajnerët e kombëtareve të Shqipërisë dhe Turqisë kanë shpallur formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë për miqësoren e cila do të luhet në Antalya dhe do të vlejë për përgatitjet...

Turqi - Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 10 muajve - Albeu

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nwjra-tjetrwn ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Dardanët e “ndezin” atmosferën në Mitrovicë

para 10 muajve - Sovrani

Sot me fillim nga ora 19:30, Kosova takohet me Letoninë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë. Kjo ndeshje do të jetë një takim miqësor. Para këtij takimi, ‘Dardanët’ janë mbledhur dhe po krijojnë një...

LIVE/ Starton në Antalia takimi Turqi-Shqipëri (Minutë pas minute në newsport.al)

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Lajmi i fundit/ Formacionet zyrtare të Kosovë-Letoni, futbollisti i Skënderbeut e nis si titullar

para 10 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga fillimi i ndeshjes Kosovë-Letoni, janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja ekipeve. Trajneri Sahitit, ka vendsour që të hedhë në fushë që nga minuta e parë edhe...

A e dini çfarë kishte ndodhur herën e fundit që Kosova zhvilloi një ndeshje në shtëpi?

para 10 muajve - Infokusi

Përfaqësuesja e Kosovës sonte me fillim nga ora 19:30, zhvillon miqësoren e dytë që pas pranimit në UEFA dhe FIFA, ndaj Kombëtares së Letonisë. Miqësorja mes Kosovës dhe Letonisë, do të luhet në stadiumin...

Andrea Barzagli thirrje tifozëve që të bashkohen

para 10 muajve - Albeu

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. “Duhen vepra dhe jo fjalë në këtë momente. Na duhet një paraqitje e mirë për të përmbysur rezultatin,...

Kjo nuk pritej, tifozët turq i presin shqiptarët me vërshëllima

para 10 muajve - Sovrani

Nën drejtimin e Christian Panuccit kuqezinjtë do të luajnë sot një ndeshje miqësore me Turqinë, njofton syri.net. Ky takim do të luhet në orën 18:30 në “Antalya Arena’, teksa në këto momente të dy ekipet...

Itali- Suedi, sot shansi i fundit për kualifikimin e Italisë në "Rusi 2018"

para 10 muajve - Shqiptarja

Italia do të presë sot në tapetin e gjelbër të “San Siro” Suedinë për ndeshjen e dytë të “play- off”- it për t’u kualifikuar në Botërorin e Rusisë. Nga ndeshja e parë e cila u luajt në Suedi edhe pse Italia...

Kjo është koreografia fantastike që kanë përgatitur ‘Dardanët’

para 10 muajve - Infokusi

Kanë mbetur edhe tre orë deri në fillimin e ndeshjes miqësore Kosovë – Letoni. Përfaqësuesja e Kosovës, pas dy viteve rikthehet të luajë në shtëpi, ku në miqësore pret Letoninë, në ndeshjen që fillon nga...

Friksohen kompanitë e basteve/ E pabesueshme se çfarë ka ndodhur me kofiçentët e Turqi-Shqipëri

para 10 muajve - Syri

Kombtarja shqiptare do të luajë sonte në një miqësore luksi kundër Turqisë në Antalia. Kompanitë e baste i ka ‘kapur’ frika për një fitore të mundshme të shqipërisë ku i kanë ulu koeficentin nga 11.75...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 10 muajve - Insajderi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Shqipëri-Turqi, Panucci: Kemi punuar shumë

para 10 muajve - RTV 21

”Përpara se të jemi një skuadër, jemi një familje” Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të përballet me Turqinë në ndeshje miqësore, ku skuadra e drejtuar nga Christian Panucci do tentoi të testojë elementët...

Capello: Ancelotti i duhuri për Italinë

para 10 muajve - Koha.net

Kombëtarja italiane pritet të ndryshojë përsëri trajnerin. Përderisa fati i Italisë mbetet ende në pikëpyetje të madhe në lidhje me kualifikimin në Kupën e Botës, në Apenine kanë nisur të mendojnë për...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 10 muajve - Periskopi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

“Panucci do ta dërgojë Shqipërinë në ‘Euro 2020′”

para 10 muajve - Lajm

Kryetari i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka, beson se Kombëtarja shqiptare do të marrë pjesë në “Euro 2020” nën udhëheqjen e Christian Panuccit. “Mendoj se kemi bërë zgjedhjen e duhur...

Kosovë – Letoni, formacionet zyrtare

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kosova e zhvillon sonte ndeshjen miqësore me Letonin, takim që luhet në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Kjo ndeshje nis në ora 19:30. Tashmë është zbuluar edhe formacioni zyrtar më të cilin do të...

Formacionet zyrtare: Turqia – Shqipëria

para 10 muajve - Insajderi

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes miqësore, Turqi – Shqipëri. Takimi nis nga ora 18 e 30 dhe transmetohet “LIVE” në RTSH. Për sfidën që do të luhet në “Antalya Arena” të dy trajnerët kanë publikuar...

Kosovë – Letoni, formacionet zyrtare

para 10 muajve - Sovrani

Kosova sonte takohet me Letoninë me fillim nga ora 19:30, në kuadër të ndeshjeve miqësore. Para fillimit të këtij takimi, Kosova ka publikuar formacionin zyrtare Ja formacioni i Kosovës. Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 10 muajve - Arbresh

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Sot ora 18:30, Turqi-Shqipëri, “kuqezinjtë” superiorë në përplasjet miqësore

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria vendosi të luante kundër Turqisë për testin e parë miqësor të epokës “Panucci”, e ndoshta kjo përzgjedhje ka qenë e mirëmenduar nga FSHF, pasi përveçse kundërshtari është i nivelit të lartë,...

Turqi – Shqipëri, formacionet zyrtare

para 10 muajve - Sovrani

Shqipëria sonte takohet me Turqinë, në kuadër të ndeshjeve miqësore. Para fillimit të këtij takimi janë publikuar formacionet zyrtare të Kombëtareve, raporton Sovrani.info Formacionet Turqia: Babacan,...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 10 muajve - Arbresh

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Ventura do shkarkohet edhe në rast se kualifikohet për ‘Rusi 2018’, Ancelotti në pritje

para 10 muajve - Telegrafi

Lamtumira e Gian Piero Venturës nëse Italia nuk kualifikohet në Botëror, është e sigurt. Por, mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minimale të Stokholmit, përsëri trajneri...

Mediat italiane e bëjnë të kryer shkarkimin e Venturës edhe sikur të Kualifikohet

para 10 muajve - Albeu

Mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minimale të Stokholmit, përsëri trajneri 69-vjeçar do të largohet nga kombëtarja. Carlo Ancelotti është në pritje , pas shkarkimit...

Dardanët me një koregrafi speciale në përkrahje të futbollistëve të Kosovës

para 10 muajve - Arbresh

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Formacioni me yjet që nuk do t’i shohim në botëror

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kampionati Botëror i Rusisë, do të jetë ngjarja kryesore e futbollit vitit të ardhshëm. Kombëtaret më të mëdha të futbollit, do të garojnë me njëra-tjetrën për lavdinë botërore. Fatin për të qenë në Rusi,...

Duka: Panucci do ta dërgojë Shqipërinë në “Euro 2020”

para 10 muajve - Infokusi

Duke beson se Shqipëria do të kualifikohet në “Euro 2020”. Kryetari i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka, beson se Kombëtarja shqiptare do të marrë pjesë në “Euro 2020” nën udhëheqjen e...

Formacioni me yjet që nuk do të luajnë në Botëror [Foto]

para 10 muajve - Insajderi

Kampionati Botëror i Rusisë, do të jetë ngjarja kryesore e futbollit vitit të ardhshëm. Kombëtaret më të mëdha të futbollit, do të garojnë me njëra-tjetrën për lavdinë botërore. Fatin për të qenë në Rusi,...

Turqi-Shqipëri, një përballje me shumë “sekrete”

para 10 muajve - KosovaPress

Miqësorja e sotme luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Kjo është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara...

FOTO/ Frikë nga Shqipëria, bukmejkërsat ngrenë ndjeshëm koefiçentin e Turqisë

para 10 muajve - Newsport

Kompanitë e bastëve i ka kapur frika, nga një fitore e mundshme e Shqipërisë. Bukmejkërsat kanë rritur ndjeshëm koefiçentin për fitoren e mundshme të Turqisë dhe kanë ulur atë të Kombëtares kuqezi. Kështu...

Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 10 muajve - Insajderi

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

Duka: Nga Turqia nis “një erë e re”…

para 10 muajve - KosovaPress

Duka është shprehur se Kombëtarja do të realizojë edhe disa miqësore të tjera për të përgatitur skuadrën. “Turqia është fillimi i përgatitjeve për edicionin e ardhshëm. Është ndeshja e parë miqësore, e...

E dini çfarë ndodhi herën e fundit që Kosova zhvilloi një ndeshje në shtëpi?

para 10 muajve - Periskopi

Hera e fundit që Kosova ka luajtur një ndeshje në shtëpi, ishte ajo e para dy viteve, ku me datën 13 nëntor, luajti me Kombëtaren e Shqipërisë, e cila veç kishte siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian...

Panucci ka ide të qarta, ja formacioni i Shqipërisë kundër Turqisë

para 10 muajve - Syri

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Christian Panucci nuk do të humbasë kohë. Ai do të nisë implementimin e filozofisë që ka në kokë për ndërtimin e skuadrës kuqezi,...

Befasi, ky mund të jetë trajneri i ri i Italisë

para 10 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Italisë sonte takohet me Suedinë në kuadër të Play Off të Kupës së Botës. Në rast se Italia dështon të kualifikohet atëherë Ventura rrezikon të largohet nga posti i trajnerit, raporton Sovrani.info...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

para 10 muajve - Infokusi

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

Turqi – Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 10 muajve - Tetova1

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nwjra-tjetrwn ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Zbulohet koreografia e “Dardanëve” për takimin e sotëm me Letoninë

para 10 muajve - Insajderi

Skuadra e Kosovës sonte do të takohet me Letoninë në kuadër të ndeshjeve miqësore. Kosova këtë takim do ta zhvillojë në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Dardanët do të jenë të gatshëm për amtosferë...

Turqi-Shqipëri, kompanitë e basteve shpallin ‘fituesin’!

para 10 muajve - Koha Jone

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Skuadra vendase shihet si favorite për ta fituar këtë takim përballë skuadrës së Panuccit. Fitorja e Turqisë kuotohet me koeficientin...

E pabesueshme! Ja sa ka shkuar koeficienti i Italisë përballë Suedisë

para 10 muajve - Koha Jone

E gjithë vëmendja futbollistike ditën e sotme do të përqendrohet në “San Siro” ku Italia e Venturës do të luajë ndeshjen e jetës kundër Suedisë. Kompanitë e basteve kanë publikuar koeficientët e ndeshjes...

Formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Letonisë

para 10 muajve - Koha Jone

Sot në orën 19:30 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Kosova do të luajë një miqësore përballë Letonisë. Ja formacioni i mundshëm i Kosovës në këtë përballje: Kosova: Ujkani, Aliti, Pnishi, Rrahmani,...

Italia sonte në betejë me Suedinë për të shkuar në Botëror

para 10 muajve - Koha Jone

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 10 muajve - Arbresh

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Shqipëria me tre sulmues përballë Turqisë

para 10 muajve - Koha Jone

Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Kosova shans për fitoren e parë në futboll

para 10 muajve - Koha Jone

Për herë të parë pas shumë ndeshjeve, Kosova është favorite për të triumfuar përballë një kundërshtari. Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e dytë në një ndeshje miqësore që nga momenti...

Zbulohet super koreografia e Dardanëve për takimin e sotëm

para 10 muajve - Sovrani

Skuadra e Kosovës sonte do të takohet me Letoninë në kuadër të ndeshjeve miqësore. Kosova këtë takim do ta zhvillojë në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, raporton Sovrani.info Dardanët do të jenë...

Sonte Turqi- Shqipëri, Veseli: Nuk ka ndeshje miqësore

para 10 muajve - Shqiptarja

Sonte në mbrëmje Turqia dhe Shqipëria do të zbresin në fushë për të luajtur një ndeshje miqësore, për të cilën kuqezinjtë janë grumbulluar në Antalia për tu stërvitur për këtë ndeshje. Ditën e djeshme...

Ndeshja Turqi – Shqipëri, këto janë statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 10 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Ventura nuk bind më, në Itali po mendojnë për pasuesin e tij

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Lamtumira e Gian Piero Venturës nëse Italia nuk kualifikohet në Botëror, është e sigurtë, por mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minale të Stokholmit, përsëri trajneri...

Italia merr mbështetje nga legjenda e tyre

para 10 muajve - Sovrani

Sonte Italia takohet me Suedinë në kuadër të xhiros së dytë të Play Offit të Kupës së Botës. Ndeshja e parë përfundoi me fitoren e Suedisë me rezultatin e ngushtë 1-0, raporton Sovrani.info Legjenda e...

Ventura rrezikon gjithçka, ky është formacioni që do të hedhë Italia sot në fushë

para 10 muajve - Newsport

Italia do të përballet sot me Suedinë, në ndeshjen e kthimit të “play-offit”, të Botërorit “Rusi 2018”. Axurrët u mundën në takimin e parë 1-0, prandaj sot duhet të bëjnë të pamundurën për të kthyer rezultatin....

Turqi – Shqipëri, ja kë favorizojnë bastoret

para 10 muajve - Infokusi

Sipas bastoreve sportive, Turqia është dukshëm favorite ndaj Shqipërisë për miqësoren e sotme që do të zhvillohet nga ora 18:30. Christian Panuccin ka premtuar gjithmonë guxim dhe futboll më sulmues, kështu...

Pak orë para ndeshjes kundër Letonisë, Kosova merr një super lajm

para 10 muajve - Infokusi

Për herë të parë pas shumë ndeshjeve, Kosova është favorite për të triumfuar përballë një kundërshtari. Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e dytë në një ndeshje miqësore që nga momenti...

TURQI-SHQIPËRI, FORMACIONI I MUNDSHËM

para 10 muajve - TV21

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Letonisë

para 10 muajve - Syri

Sot në orën 19:30 në stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë Kosova do të luajë një miqësore përballë Letonisë. Ja formacioni i mundshëm i Kosovës në këtë përballje: Kosova: Ujkani, Aliti, Pnishi, Rrahmani,...

Panucci: Naser Aliji është lojtar i nivelit europian

para 10 muajve - Alsat-M

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, një ditë para ndeshjes miqësore me Turqinë, ka folur në konferencë për shtyp nga Antalya. Tekniku italian ka folur për thirrjet e këtij grumbullimi,...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 10 muajve - Almakos

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Kombëtarja e Shqipërisë e gatshme për ndeshjen e sontme ndaj Turqisë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Shqipërisë do të takohet sonte me Kombëtaren e Turqisë, në një ndeshje miqësore duket filluar nga ora 18:30. Atmosfera në skuadrën shqiptare duket të jetë e mirë. Ata mbrëmë gjatë seancës...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 10 muajve - Koha Jone

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Turqi-Shqipëri, kompanitë e basteve shpallin ‘fituesin’!

para 10 muajve - Syri

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Skuadra vendase shihet si favorite për ta fituar këtë takim përballë skuadrës së Panuccit. Fitorja e Turqisë kuotohet me koeficientin...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 10 muajve - Mapo

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë ndaj Turqisë

para 10 muajve - Aktuale

Nuk ka më alibi për Panuçin. Tani është Kombëtarja e tij. Nëse në ndeshjet paraardhëse mund të thoshte se po punon mbi boshtin e lojtarëve që ishin të afruar nga De Biazi, në ndeshjen e sotme me Turqinë...

Turqi – Shqipëri, bastoret tregojnë favoritin

para 10 muajve - Gazeta Express

Turqia është favorite kundër Shqipërisë në miqësoren e sotme. Sipas bastoreve sportive, Turqia është dukshëm favorite ndaj Shqipërisë për miqësoren e sotme që do të zhvillohet nga ora 18:30. Christian...

Turqi – Shqipëri: Statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 10 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Turqi – Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 10 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nëjra-tjetrën ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë ndaj Turqisë

para 10 muajve - Lajmi.net

. Nuk ka më alibi për Panuçin. Tani është Kombëtarja e tij. Nëse në ndeshjet paraardhëse mund të thoshte se po punon mbi boshtin e lojtarëve që ishin të afruar nga De Biazi, në ndeshjen e sotme me Turqinë...

Përballja me Turqinë/ Kombëtarja e Panuccit “pa veteranët”, trajneri eksperimenton me të rinjtë

para 10 muajve - Opinion

Kombëtarja Shqiptare luan sot miqësoren me Turqinë, në orën 18:30. Ajo çfarë ka bërë përshtypje, është formacioni me të cilin do të luajë Shqipëria. Panucci i ka habitur të gjithë pasi skudrës i mungojnë...

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 10 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 10:50 Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

para 10 muajve - Lajm

Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet të kualifikohet në Kupën e Botës “duke luajtur futboll”, pas një ndeshjeje të parë të tensionuar të barazhit...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

para 10 muajve - Gazeta Express

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

Kosova në kërkim të fitores së radhës pas pranimit në UEFA e FIFA

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova tashmë është njoftuar me fitore pas pranimit në UEFA e FIFA, në qershor të 2016’tës triumfoi 2:0 përballë Ishujve Faroe. Nëntë humbje dhe një barazim, këto janë statistikat e Kosovës pas 10 ndeshjeve...

E pabesueshme! Ja sa ka shkuar koeficienti i Italisë përballë Suedisë

para 10 muajve - Syri

E gjithë vëmendja futbollistike ditën e sotme do të përqendrohet në “San Siro” ku Italia e Venturës do të luajë ndeshjen e jetës kundër Suedisë. Kompanitë e basteve kanë publikuar koeficientët e ndeshjes...

Presidenti Duka i bindur, OPTIMIST për Panuçin: Do ta çojë KOMBËTAREN në Europian!

para 10 muajve - Newsport

Armando Duka ka folur para ndeshjes të Kombëtares kundër Turqisë. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka deklaruar: “Skuadra ka elementë shumë të mirë në një kohë që do të vazhdojë të përforcohet....

Turqi – Shqipëri, historik i ndeshjeve

para 10 muajve - Gazeta e re

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nëjra-tjetrën ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Ndeshja e kthimit të ‘playoff’, Italia luan për ‘jetë a vdekje’ ndaj Suedisë

para 10 muajve - Java News

Italia do të luajë sot në mbrëmje ndeshjen e kthimit me Suedinë të “play off”-it për Botërorin e vitit 2018 Në ndeshjen e zhvilluar përpara pak ditëve në Solna, skuadra e Ventura-s humbi 1-0 dhe rreziku...

Formacioni i Shqipërisë përballë Turqisë, Panucci befason të gjithë

para 10 muajve - Zhurnal

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Mund të quhet epoka e re e kuqezinjve pasi në këtë ndeshje mungojnë Basha, Kukeli, Abrashi, Agolli dhe Kace që më parë kanë mbajtur...

Panuçi: Ndaj Turqisë për të fituar e për të provuar

para 10 muajve - RTSH

Një ndeshje për t’u fituar, por edhe për të hedhur themelet e edicionit të ardhshëm të Eliminatoreve të Evropianit 2020. Kështu e ka cilësuar trajneri Kristian Panuçi miqësoren e së hënës me Turqinë. “Sa...

Formacioni i Shqipërisë përballë Turqisë, Panucci befason të gjithë

para 10 muajve - Koha Jone

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Mund të quhet epoka e re e kuqezinjve pasi në këtë ndeshje mungojnë Basha, Kukeli, Abrashi, Agolli dhe Kace që më parë kanë mbajtur...

Ventura dëshiron që Italia të kualifikohet “duke luajtur futboll”

para 10 muajve - Koha.net

Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet të kualifikohet në Kupën e Botës “duke luajtur futboll”, pas një ndeshjeje të parë të tensionuar të barazhit...

Ventura do shkarkohet edhe në rast se kualifikohet për ‘Rusi 2018’, Ancelotti në pritje

para 10 muajve - Almakos

Lamtumira e Gian Piero Venturës nëse Italia nuk kualifikohet në Botëror, është e sigurt. Por, mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minimale të Stokholmit, përsëri trajneri...

Friksohen kompanitë e basteve/ E pabesueshme se çfarë ka ndodhur me kofiçentët e Turqi-Shqipëri

para 10 muajve - Sovrani

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte në një miqësore luksi kundër Turqisë në Antalia. Kompanitë e baste i ka ‘kapur’ frika për një fitore të mundshme të shqipërisë ku i kanë ulu koeficentin nga 11.75...

Sonte Kosova përballet me Letoninë

para 10 muajve - RTV 21

Kjo ndeshje, test i mirë për përfaqësuesen kosovare Sonte përfaqësuesja e Kosovës në futboll përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë....

Kosova – Letonia, befasia e ditës

para 10 muajve - Gazeta Express

. Për herë të parë pas shumë ndeshjeve, Kosova është favorite për të triumfuar përballë një kundërshtari. Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti...

Kosovë – Letoni, sonte me fillim nga ora 19:30

para 10 muajve - Medial

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte sfidon Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” te Mitrovicës. Përfaqësuesja jonë pas dy viteve, luan ndeshjen e parë në...

Barzagli: Italia duhet të jetë e bashkuar

para 10 muajve - Zhurnal

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. Takimi i parë u fitua nga suedezët me rezultat 1-0, por me një atmosferë të madhe në San Siro mbrojtësi...

Formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Letonisë

para 10 muajve - Lajmi.net

Ndeshja do të luhet në stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë. Kosova luan sonte ndaj Letonisë në ora 19:30, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Më poshtë...

Barzagli: Italia duhet të jetë e bashkuar

para 10 muajve - Telegrafi

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. Takimi i parë u fitua nga suedezët me rezultat 1-0, por me një atmosferë të madhe në San Siro mbrojtësi...

Formacioni i Shqipërisë përballë Turqisë, Panucci befason të gjithë

para 10 muajve - Syri

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Mund të quhet epoka e re e kuqezinjve pasi në këtë ndeshje mungojnë Basha, Kukeli, Abrashi, Agolli dhe Kace që më parë kanë mbajtur...

Koeficientet e ndeshjes Turqi-Shqipëri, frikësohen kompanitë e basteve. Ja çfarë ka ndodhur

para 10 muajve - Lajme.al

Kompanitë e baste i ka ‘kapur’ frika për një fitore të mundshme të Shqipërisë ku i kanë ulur koeficientin nga 11.75 ne 5 dhe fitoren e Turqisë nga 1.29 e kanë rritur në 1.65. Në 9 sfida që kombëtaret kanë...

Ky është formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova do të luaj sonte ndeshje miqësore me Kombëtaren e Letonisë. Sfida do të zhvillohet në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës nga ora 19:30. Në konferencën për shtyp përpara kësaj ndeshje trajneri...

Capello: Ancelotti, i duhuri për Italinë

para 10 muajve - Gazeta Express

Capello mendon se Italia duhet ta emërojë trajner të Kombëtares Carlo Ancelottin. “Unë e kam kryer punën time me Kombëtare”, tha ai për Quotidiano Sportivo. “Ancelotti është në moshën e duhur, ka eksperiencë...

Ky është formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 10 muajve - Fakti Ditor

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues kundër Turqisë.

Miqësorja në Antalia, formacioni i mundshëm i kuqezinjve

para 10 muajve - Java News

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Turqi-Shqipëri, Panuçi: Jemi një familje

para 10 muajve - KosovaPress

“Ishin ditë intesive për ekipin. Kemi punuar shumë në të gjitha aspektet, por jam i kënaqur me atë që kanë treguar djemtë në stërvitje, edhe pse e dimë që kjo është një periudhe e ngjeshur me ndeshje nëpër...

Sot ndeshja miqësore/ Ja formacioni i Shqipërisë kundër Turqisë

para 10 muajve - ElbasaniPlus

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Christian Panucci nuk do të humbasë kohë. Ai do të nisë implementimin e filozofisë që ka në kokë për ndërtimin e skuadrës kuqezi,...

Formacioni i Shqipërisë përballë Lihtenshtejnit, Panucci befason të gjithë

para 10 muajve - Syri

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Mund të quhet epoka e re e kuqezinjve pasi në këtë ndeshje mungojnë Basha, Kukeli, Abrashi, Agolli dhe Kace që më parë kanë mbajtur...

Formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Express

. Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia....

Kombëtarja e gatshme për miqësoren me peshë

para 10 muajve - Koha.net

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha, e ka vlerësuar më shumë se një miqësore ndeshjen kundër përfaqësueses së Turqisë. Për Berishën cikli kualifikues për evropianin e vitit 2020 nis pikërisht...

Italia ndryshon formacionin, ja si e luan sonte “finalen” ndaj Suedisë

para 10 muajve - Lajmi.net

. Italia sot kërkon një biletë për Kupën e Botës. Italianët e presin në shtëpi Suedinë, përcjellë “Lajmi.net”. Kombëtarja e kaltër do ta ketë shumë të vështirë, pasi që ka humbur 1:0 në ndeshjen e parë....

Shqipëria me tre sulmues ndaj Turqisë, zbulohet formacioni

para 10 muajve - Gazeta Express

. Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 10 muajve - Infokusi

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues...

Kualifikohen Zvicra e Kroacia, Italia në 90 minutat e fundit drejt Rusisë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA PLAY-OFF BOTËRORI/ Në zonën e Evropës, dje u mbyllën verdiktet për dy skuadrat e tjera, sot dhe nesër, dy sfida për dy kualifikime Mbrëmja e sotme, është e dyta që përcakton skuadrën e tretë...

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 10 muajve - Tetova1

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues kundër Turqisë.

Capello: Ancelotti i duhuri për Italinë

para 10 muajve - KosovaPress

Përderisa fati i Italisë mbetet ende në pikëpyetje të madhe në lidhje me kualifikimin në Kupën e Botës, në Apenine kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e Gian Piero Venturas. Nëse ‘Azzurrët’ dështojnë...

Bastet INJOROJNË Shqipërinë, Turqia favorite ndaj kuqezinjve

para 10 muajve - Newsport

Sot, Shqipëria do të luajë në Antalia kundër Turqisë, ndeshje e vlefshme si miqësore. Kjo sfidë do të zhvillohet në orën 18:30 dhe për trajnerin Panuçi do të jetë mjaft e rëndësishme për të parë gjendjen...

Itali – Suedi, “të kaltrit” synojnë përmbysjen për të shmangur turpin

para 10 muajve - Lajm

Italia, një ndër vendet që ka interpretuar më mirë këtë sport në gjithë historinë e futbollit, rrezikon seriozisht për të mbetur jashtë Botërorit. Tani “të kaltërit” janë braktisur edhe nga “bookmakers”-at,...

Shqipëria me tre sulmues ndaj Turqisë

para 10 muajve - Lajm

Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Kosova me formacion sulmues ndaj Letonisë, trajneri Sahiti: Përkrahja e tifozëve do na çojë te fitorja

para 10 muajve - Lajm

“ Kemi punuar shumë mirë gjatë këtyre ditëve. Brenda grupit entuziasmi është i lartë dhe atmosfera është pozitive. Të gjithë futbollistët e dëshirojnë me çdo kusht fitoren. Të gjithë lojtarët e konsiderojnë...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 10 muajve - KosovaPress

Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin qe luhet sot në mbrëmje në Antalia. Berisha është i konfirmuar në portë, në mungesë të Strakoshës që ka udhëtuar drejt...

Kosova me formacion befasues kundër Letonisë

para 10 muajve - Infokusi

Sot Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia. Sfida do të...

Ora 20:45, Itali – Suedi, “të kaltrit” synojnë përmbysjen për të shmangur turpin

para 10 muajve - Ina

Italia, një ndër vendet që ka interpretuar më mirë këtë sport në gjithë historinë e futbollit, rrezikon seriozisht për të mbetur jashtë Botërorit. Tani “të kaltërit” janë braktisur edhe nga “bookmakers”-at,...

Kosova sonte luan ndaj Letonisë, kërkon fitore për një fillim të ri

para 10 muajve - Te Sheshi

Pas mbylljes së fazes së kualifikimeve për Botërorin “Rusi 2018’, përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte do të luajë ndeshjen e parë miqësore ndaj Letonisë me synimin të nis një fillim të ri dhe të lë...

“Kokë turku” në miqësoren e sotme, Panucci mund t’i shkaktojë tragjedi Luçeskut

para 10 muajve - Newsport

Sot, në orën 18:30, Shqipëria do të luajë një miqësore me Turqinë, të dy trajnerët e Kombëtareve përkatëse do kenë mundësinë të shikojnë nga afër lojtarët dhe gjendjen e tyre për të bërë një analizë të...

Zbulohet formacioni i Shqipërisë ndaj Turqisë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Nuk ka më alibi për Panuçin. Tani është Kombëtarja e tij. Nëse në ndeshjet paraardhëse mund të thoshte se po punon mbi boshtin e lojtarëve që ishin të afruar nga De Biazi, në ndeshjen e sotme me Turqinë...

Ventura dëshiron që Italia të kualifikohet “duke luajtur futboll”

para 10 muajve - Gazeta Liria

New Italy's soccer team head coach, Giampiero Ventura, answers reporters' questions during his official presentation at Coverciano's sporting center near Florence, Italy, Tuesday, July 19, 2016. (Maurizio...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 10 muajve - 24 ore

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 10 muajve - Fol

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Turqi – Shqipëri, bastoret tregojnë favoritin

para 10 muajve - Sovrani

Turqia është favorite kundër Shqipërisë në miqësoren e sotme. Sipas bastoreve sportive, Turqia është dukshëm favorite ndaj Shqipërisë për miqësoren e sotme që do të zhvillohet nga ora 18:30. Christian...

Turqi-Shqipëri, ja kush është fituesi sipas … kompanive të basteve

para 10 muajve - Lajme.al

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Skuadra vendase shihet si favorite për ta fituar këtë takim përballë skuadrës së Panuccit. Fitorja e Turqisë kuotohet me koeficientin...

Turqi – Shqipëri, bastoret tregojnë favoritin

para 10 muajve - Insajderi

Turqia është favorite kundër Shqipërisë në miqësoren e sotme. Sipas bastoreve sportive, Turqia është dukshëm favorite ndaj Shqipërisë për miqësoren e sotme që do të zhvillohet nga ora 18:30. Christian...

Shqipëria me tre sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 10 muajve - Insajderi

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Ky është formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 10 muajve - Periskopi

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues kundër Turqisë.

Shqipëria luan përballë Turqisë, Panucci i surprizon të gjithë me formacionin

para 10 muajve - Lajme.al

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Mund të quhet epoka e re e kuqezinjve pasi në këtë ndeshje mungojnë Basha, Kukeli, Abrashi, Agolli dhe Kace që më parë kanë mbajtur...

Shqipëria luan sonte me këta futbollistë

para 10 muajve - Arbresh

Nuk ka më alibi për Panuçin. Tani është Kombëtarja e tij. Nëse në ndeshjet paraardhëse mund të thoshte se po punon mbi boshtin e lojtarëve që ishin të afruar nga De Biazi, në ndeshjen e sotme me Turqinë...

Barzagli: Italia duhet të jetë e bashkuar

para 10 muajve - Almakos

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. Takimi i parë u fitua nga suedezët me rezultat 1-0, por me një atmosferë të madhe në San Siro mbrojtësi...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

para 10 muajve - Sovrani

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

Kosova në kërkim të fitores së radhës pas pranimit në UEFA e FIFA

para 10 muajve - Sovrani

Kosova tashmë është njoftuar me fitore pas pranimit në UEFA e FIFA, në qershor të 2016’tës triumfoi 2:0 përballë Ishujve Faroe. Nëntë humbje dhe një barazim, këto janë statistikat e Kosovës pas 10 ndeshjeve...

Lucesku këshillon lojtarët që luajnë në Turqi

para 10 muajve - Klan

Mircea Lucesku, kërkon që lojtarët e kombëtares turke që luajnë në superligën vendse të largohen nga ky kampionat. Rumuni mori shembull pikërisht përfaqësuesen shqiptare. “Luajmë kundër një ekipi ku të...

Itali – Suedi, formacionet e mundshme

para 10 muajve - Almakos

San Siro do të jetë shtëpia e një ndeshje të madhe të play-offit për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Po flasim për ndeshjen mes Kombëtares së Italisë dhe asaj të Suedisë. Duke festuar golin e Jakob Johansson...

Shqipëria vendos tre sulmues kundër Turqisë

para 10 muajve - Illyria

Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Kosova luan sonte me këtë formacion

para 10 muajve - Arbresh

Kosova zhvillon ndeshje miqësore kundër Letonisë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë. Ndeshja do të luhet në ora 19:30 dhe pritet të ketë interesim të jashtëzakonshëm nga tifozët. Më poshtë e keni formacionin...

Panucci i jep formë ekipit, zbulon formacionin anti-Turqi

para 10 muajve - Newsport

Kombëtarja shqiptare prej disa ditësh ndodhet në Antalia ku u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve për të zbritur sot në fushë për të luajtur miqësoren ndaj Turqisë në orën 18:30. gjatë këtyre ditëve,...

Formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia. Sfida...

Capello: Ancelotti, i duhuri për Italinë

para 10 muajve - Sovrani

13 Capello mendon se Italia duhet ta emërojë trajner të Kombëtares Carlo Ancelottin. Fabio Capello beson se Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë, ndërsa e ka përjashtuar vetën. Giampiero Ventura...

Kroacia siguron biletën për në “Rusia 2018”

para 10 muajve - Gazeta e re

Kroacia zyrtarisht ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Greqia dhe Kroacia sonte kanë luajtur pa gola në sfidën e kthimit të fazës së play-offit, kurse, kroatët kualifikohen falë fitores...

Berisha: Rruga drejt Europianit të ardhshëm nis kundër Turqisë

para 10 muajve - Sovrani

Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya do ta mbajë Etrit Berisha. Gardiani i Kombëtares shqiptare ishte i pranishëm në konferencën...

Sonte Kosova-Letonia

para 10 muajve - KosovaPress

Përfaqësuesja jonë pas dy viteve, luan ndeshjen e parë në Kosovë. Stadiumi “Adem Jashari” pritet te jetë i mbushur me tifozët tonë të cilët kësaj herë do ta kenë rastin t’i shohin idhujt e tyre në Kosovë,...

Formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 10 muajve - Insajderi

Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia. Sfida...

Turqia një kopje e Shqipërisë, zbuloni të përbashkëtat e të dyja ekipeve

para 10 muajve - Newsport

Shqipëria luan sot një miqësore ndaj Tuqisë në Antalia në orën 18:30. Të gjithë besojnë se Shqipëria mund të arrijë një rezultat pozitiv, edhe pse është vetëm një miqësore. Kuqezinjtë kanë më thuajse një...

Capello: Ancelotti njeriu i duhur për Italinë

para 10 muajve - Medial

Gjatë një interviste të dhënë së fundi, Capello ka folur për aventurën e tij në Kinë, Kombëtaren e Italisë dhe futbollin italian në përgjithësi. Ai përveç tjerash ka thënë se Carlo Ancelotti është trajneri...

Speciale për Milot Rashicën

para 10 muajve - Arbresh

Ndeshja me Letoninë, do të jetë shumë e veçantë për Milot Rashicën. Ylli i Kosovës, ka folur një ditë para përballjes me Letoninë, duke thënë se zhvillimi i ndeshjes në Mitrovicë, është një emocion për...

Panucci: Aliji në Kombëtare? Para jemi familje pastaj skuadër

para 10 muajve - Shqiptarja

Trajneri dhe timonieri i Kombëtares Shqiptare, Christian Pannuci ka folur në një Konferencë shtypi në prag të ndeshjes me Turqinë. Nga Antalia, Panucci ka folur për shumë gjëra që shqetësojnë kombëtaren...

Pa gola në Piraeus, Kroacia kualifikohet në Kampionatin Botëror

para 10 muajve - Ina

Pas kombëtares së Zvicrës edhe Kroacia përmes play-off-it siguroi kualifikimin për në Kampionatin Botëror – “Rusia 2018” në futboll.  Greqi – Kroaci përfundoi pa gola (0:0), gjithashtu edhe me pak raste...

Play off, “Axurët” kundër Suedisë dhe kundër traditës

para 10 muajve - Alsat-M

Italia, siç pritej, është vënë në vështirësi nga Suedia, që ka fituar ndeshjen e parë të “play off”-it me rezultatin 1-0 dhe do të shkojë në “San Siro”, për ndeshjen e kthimit, e vetëdijshme se edhe me...

Turqi – Shqipëri, do të jetë sfidë me shumë gola

para 10 muajve - Alsat-M

Të dy këto skuadra do të punojnë për të siguruar një vend në Euro 2020. Kjo është parë edhe nga lojtarët e rinj të përzgjedhur nga Turqia në miqësoren e tyre të fundit, ndërsa edhe të Shqipëria mund të...

Ndeshja me Letoninë në Mitrovicë, e veçantë për Milot Rashicën

para 10 muajve - Lajmi.net

. Ndeshja me Letoninë, do të jetë shumë e veçantë për Milot Rashicën. Ylli i Kosovës, ka folur një ditë para përballjes me Letoninë, duke thënë se zhvillimi i ndeshjes në Mitrovicë, është një emocion për...

Trajneri i Turqisë Lucescu lojtarëve turq: “Merrni shembull nga lojtarët shqiptarë”

para 10 muajve - Opinion

Mircea Lucesku, kërkon që lojtarët e kombëtares turke që luajnë në superligën vendse të largohen nga ky kampionat. Rumuni mori shembull pikërisht përfaqësuesen shqiptare. “Luajmë kundër një ekipi ku të...

Kroacia dhe Zvicra sigurojnë biletat e Botërorit në Rusi

para 10 muajve - Alsat-M

Kombëtaret e Zvicrës dhe Kroacisë siguruan kualifikimin në Botërorin “Rusi 2018”, pasi ndeshjet e kthimit me Irlandën e Veriut dhe Greqisë u mbyllën me barazim pa gola. Fitorja 1-0 e marrë të enjten e...

Kroacia nuk befasohet nga Greqia, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

para 10 muajve - Telegrafi

Në ndeshjen e dytë të play-offit me Përfaqësueses së Kroacisë dhe Greqisë e vlefshme për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, nuk pati befasi. Ndeshja përfundoi me rezultat 0-0 dhe kështu kroatët nxjerrën...

“Ndeshja me Letoninë, e veçantë për ne”

para 10 muajve - Gazeta Express

Rashica e sheh si të veçantë ndeshjen me Letoninë. Anësori i Kosovës, Milot Rashica, është i lumtur që pas pothuajse dy vjetësh, Kosova do të luajë një ndeshje në shtëpi. “Pas një kohe të gjatë po luajmë...

Kroacia në botëror, Greqia te ”shpia”

para 10 muajve - RTV 21

Kroatët kualifikohen falë fitores në ndeshjen e parë Kroacia zyrtarisht ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Greqia dhe Kroacia sonte kanë luajtur pa gola në sfidën e kthimit të fazës...

Trajneri i Suedisë e do një gol në ‘San Siro’ ndaj Italisë

para 10 muajve - Syri

Janne Andresson vazhdon të këmbëngulë se arbitri nuk e favorizoi Italinë në ndeshjen e parë, ndryshe nga ajo që pretendojnë të kaltrit. Trajneri i Suedisë e ka të qartë se përfaqësuesja që ai drejton ka...

Kroacia pret biletën për në Rusi

para 10 muajve - Albeu

Greqia dhe Kroacia kanë barazuar pa gola në Kariskaqi, në ndeshjen e dytë të "play-off"-it për Kupën e Botës " Rusi 2018" që do të zhvillohet verën e ardhshme. Një ndeshje e qetë që të dyja ekipet e dinin...

Dardanët kanë një njoftim të rëndësishëm para ndeshjes me Letoninë

para 10 muajve - Lajmi.net

Grupi i tifozëve ‘Dardanët’ kanë bërë të gjitha përgatitjet për ndeshjen e radhës së Kosovës. Përfaqësuesja e Kosovës nesër nga ora 19:30 në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, zhvillon ndeshjen miqësore...

Edhe Kroacia siguron një vend në Kampionatin Botëror

para 10 muajve - Lajmi.net

Kroacia është kombëtarja e radhës që ka siguruar një vend në botërorin e Rusisë. Në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Piraues, Kroacia ka arritur një barazim pa gola (0-0) ndaj vendasve të Greqisë, për...

Kroacia fiton biletën për “Rusi 2018”

para 10 muajve - GazetaBlic

Kroacia ka barazuar në Athinë pa gola në ndeshjen e dytë të “Play Offit”. Kombetarja e Krocisë pasi e ka mposhtur në ‘Maksimir’ kombëtaren greke 4-1, sonte ka barazuar 0-0 edhe në Athinë përballë Greqisë,...

Kroacia nxjerr biletën për Rusi

para 10 muajve - Gazeta Express

Kroacia është kualifikuar në Botërorin “Rusia 2018”. Pas Zvicrës që u kualifikua orë më parë në Kupën e Botës, një gjë të tillë e ka bërë edhe Kroacia, shkruan Gazeta Express. Kroatët barazuan 0:0 në ndeshjen...

Kroacia në Botëror

para 10 muajve - Koha.net

Kroacia ka siguruar kualifikimin për Botërorin “Rusia 2018”. Ajo ka eliminuar Greqinë në fazën e “Play-Offit” me rezultat të përgjithshëm 4 me 1 pas dy ndeshjeve. Të gjithë golat u shënuan në ndeshjen...

Kroacia lë në shtëpi Greqinë, siguron "biletën" për Rusi

para 10 muajve - Indeks online

Kroacia është kualifikuar për në Kupën e Botës, Rusia 2018. Kroatët u kualifikuan pas barazimit pa gola kundër Greqisë në ndeshjen kthyese të Play-Offit e cila u zhvillua në Athinë. Në ndeshjen e parë...

Berisha: Rruga drejt Europianit të ardhshëm nis kundër Turqia

para 10 muajve - Albeu

Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya do ta mbajë Etrit Berisha. Gardiani i Kombëtares shqiptare ishte i pranishëm në konferencën...

Capello: Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë

para 10 muajve - Telegrafi

Fabio Capello beson se Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për ta marrë timonin e përfaqësueses së Italisë. Giampiero Ventura është në rrezik që të shkarkohet nga posti i trajnerit edhe nëse Azzurrët...

“Rruga drejt Europianit të ardhshëm nis nga Turqia”

para 10 muajve - Lajmi.net

. Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya do ta mbajë Etrit Berisha. Gardiani i Kombëtares shqiptare ishte i pranishëm në konferencën...

Amir Rrahmani shprehet i emocionuar para ndjeshjes me Letoninë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova nesër në ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë takohet me Letoninë, në miqësoren që fillon nga ora 19:30. Amir Rrahmani ka deklaruar se lojtarët e përfaqësueses së Kosovës janë të gatshëm për përballjen me...

Capello: Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë

para 10 muajve - Politiko

Fabio Capello beson se Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për ta marrë timonin e përfaqësueses së Italisë. Giampiero Ventura është në rrezik që të shkarkohet nga posti i trajnerit edhe nëse Azzurrët...

Greqi – Kroaci, ky është rezultati i pjesës së parë

para 10 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar pa gola (0-0) pjesa e parë e ndeshjes mes Greqisë dhe Kroacisë. Ndeshjen që po zhvillohet në Piraeus, ka përfunduar 0-0 pas pjesës së parë. Kujtojmë se Kroacia ka epërsi nga ndeshja e parë me rezultat 4:1.

Greqi-Kroaci, përfundon pjesa e parë me këtë rezultat

para 10 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Greqi-Kroaci e vlefshme për kualifikimin e Kupës së Botës, Rusi 2018. Në këtë pjesë nuk pati gola edhe pse kishte raste të shumta të cilat nuk u konkretizuan, dhe kështu...

Berisha: Përgatitjet për Evropianin e ardhshëm, fillojnë që në sfidën ndaj Turqisë

para 10 muajve - Telegrafi

Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya, do ta mbajë Etrit Berisha. Portieri i kombëtares shqiptare ishte i pranishëm në konferencën...

Rrahmani: Na ka munguar vendi ynë, duam fitore ndaj Letonisë

para 10 muajve - Lajmi.net

Amir Rrahmani ka deklaruar se lojtarët e përfaqësueses së Kosovës janë të gatshëm për përballjen me Letoninë. Kosova nesër në ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë takohet me Letoninë, në miqësoren që fillon nga...

“Ndeshja me Letoninë, e veçantë për ne”

para 10 muajve - Tetova Sot

Rashica e sheh si të veçantë ndeshjen me Letoninë. Anësori i Kosovës, Milot Rashica, është i lumtur që pas pothuajse dy vjetësh, Kosova do të luajë një ndeshje në shtëpi. “Pas një kohe të gjatë po luajmë...

Panucci: Lojtarët e lënduar duhet ta vërtetojnë dëmtimin te mjeku i federatës

para 10 muajve - Telegrafi

Nga Antalia, trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, ka dalë në një konferencë për shtyp, në vigjilje të ndeshjes kundër Turqisë. Ai foli për ditët e grumbullimit, si dhe për lojtarët e...

Kroacia kualifikohet në Kampionatin Botëror

para 10 muajve - Tetova Sot

Krocia kualifikohet në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. Pasi kishin fituar ndeshjen e parë të “play-off”-it në Zagreb me rezultatin e thellë 4-1, nën drejtimin e Dalic kroatët barazojnë 0-0 në Athinë,...

“Rruga drejt Europianit të ardhshëm nis nga Turqia”

para 10 muajve - Gazeta Express

Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya do ta mbajë Etrit Berisha. Gardiani i Kombëtares shqiptare ishte i pranishëm në konferencën...

Futbollistët e Letonisë stërviten në Mitrovicë para miqësores me Kosovën

para 10 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Letonisë në futboll, ka zhvilluar stërvitjen sonte në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, para miqësores me Kosovën. Përzgjedhësi i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka bërë të ditur për...

“Ëndrra është bërë realitet”

para 10 muajve - Gazeta Express

. Ashtu si Rrahmani e shumë lojtarë të tjerë të Kosovës, edhe Bernard Berisha pret fitore të hënën mbrëma në “Adem Jashari”. Pas rezultateve negative në kualifikueset e Botërorit, Kombëtarja e Kosovës...

Kroacia nxjerr biletën për Rusi

para 10 muajve - Infokusi

Kroacia është kualifikuar në Botërorin “Rusia 2018”. Pas Zvicrës që u kualifikua orë më parë në Kupën e Botës, një gjë të tillë e ka bërë edhe Kroacia, shkruan Gazeta Express. Kroatët barazuan 0:0 në ndeshjen...

Zvicra e shqiptarëve dhe Kroacia kualifikohen në Botëror

para 10 muajve - Shenja

Zvicra e shqiptarëve dhe Kroacia janë dy përfaqësueset e para nga kontinentin Evropian që kualifikohen për në Kampionatin Botëror të vitit 2018 nga faza e “Play Off”-it. Zvicra ishte e para që siguroi...

Rrahmani: Na ka munguar vendi ynë

para 10 muajve - Gazeta Express

. Rrahmani pret vetëm fitore të hënën mbrëma në “Adem Jashari” kundër Letonisë. Me fushatën kualifikuese të Botërorit që u arkivua me rezultate katastrofike, Kombëtarja e Kosovës në futboll do të kërkojë...

Kroacia siguron kualifikimin në Botëror

para 10 muajve - Shenja

Kroacia ka siguruar kualifikimin për Botërorin “Rusia 2018”. Ajo ka eliminuar Greqinë në fazën e “Play-Offit” me rezultat të përgjithshëm 4 me 1 pas dy ndeshjeve. Të gjithë golat u shënuan në ndeshjen...

KROACIA SIGURON BILETËN PËR NË “RUSIA 2018”.

para 10 muajve - Fol

Kroacia zyrtarisht ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Greqia dhe Kroacia sonte kanë luajtur pa gola në sfidën e kthimit të fazës së play-offit, kurse, kroatët kualifikohen falë fitores...

Panucci me fjalë të mëdha për Naser Alijin:Është lojtar i nivelit europian

para 10 muajve - Lajm

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, një ditë para ndeshjes miqësore me Turqinë, ka folur në konferencë për shtyp nga Antalya. Tekniku italian ka folur për thirrjet e këtij grumbullimi,...

“Rruga drejt Europianit të ardhshëm nis nga Turqia”

para 10 muajve - Tetova Sot

Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya do ta mbajë Etrit Berisha. Gardiani i Kombëtares shqiptare ishte i pranishëm në konferencën...

“Ëndrra është bërë realitet”

para 10 muajve - Tetova Sot

Ashtu si Rrahmani e shumë lojtarë të tjerë të Kosovës, edhe Bernard Berisha pret fitore të hënën mbrëma në “Adem Jashari”. Pas rezultateve negative në kualifikueset e Botërorit, Kombëtarja e Kosovës në...

Kosovë – Letoni, njoftim i rëndësishëm nga “Dardanët”

para 10 muajve - Insajderi

Grupi i tifozëve ‘Dardanët’ kanë bërë të gjitha përgatitjet për ndeshjen e radhës së Kosovës. Përfaqësuesja e Kosovës nesër nga ora 19:30 në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, zhvillon ndeshjen miqësore...

Capello: Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë

para 10 muajve - Almakos

Fabio Capello beson se Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për ta marrë timonin e përfaqësueses së Italisë. Giampiero Ventura është në rrezik që të shkarkohet nga posti i trajnerit edhe nëse Azzurrët...

Kroacia nuk befasohet nga Greqia, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Në ndeshjen e dytë të play-offit me Përfaqësueses së Kroacisë dhe Greqisë e vlefshme për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, nuk pati befasi. Ndeshja përfundoi me rezultat 0-0 dhe kështu kroatët nxjerrën...

Lajmi i fundit/ Presidenti Duka takohet me Panuçin, ja ç’po ndodh me Kombëtaren në Antalya

para 10 muajve - Newsport

Kombëtarja Shqiptare ndodhet në Antalya për të zhvilluar atje ndeshjen miqësore kundër Turqisë. Gjendje në kampin shqiptar është mjaft e qetë. Kuqezinjtë zhvilluan sot seancën e fundit stërvitore, para...

Nuk ka befasi, Kroacia në Kampionatin Botëror

para 10 muajve - Insajderi

Kroacia ka siguruar kualifikimin për Botërorin “Rusia 2018”. Ajo ka eliminuar Greqinë në fazën e “Play-Offit” me rezultat të përgjithshëm 4 me 1 pas dy ndeshjeve. Të gjithë golat u shënuan në ndeshjen...

Zvicra e shqiptarëve dhe Kroacia kualifikohen në Botëror

para 10 muajve - AlbPortali

Zvicra e shqiptarëve dhe Kroacia janë dy përfaqësueset e para nga kontinentin Evropian që kualifikohen për në Kampionatin Botëror të vitit 2018 nga faza e “Play Off”-it. Zvicra ishte e para që siguroi...

Zyrtarisht në Rusi

para 10 muajve - Arbresh

Kroacia është kualifikuar në Botërorin “Rusia 2018”. Pas Zvicrës që u kualifikua orë më parë në Kupën e Botës, një gjë të tillë e ka bërë edhe Kroacia. Kroatët barazuan 0:0 në ndeshjen e dytë të “Play-Off”’it...

Kroacia siguron kualifikimin në Botëror

para 10 muajve - AlbPortali

Kroacia ka siguruar kualifikimin për Botërorin “Rusia 2018”. Loading... Ajo ka eliminuar Greqinë në fazën e “Play-Offit” me rezultat të përgjithshëm 4 me 1 pas dy ndeshjeve. Të gjithë golat u shënuan në...

Kroacia “kap” “Rusi 2018”, hera e dytë radhazi në një Botëror

para 10 muajve - Newsport

Kroacia është kualifikuar në Botërorin “Rusi 2018”. Pas Zvicrës që u kualifikua orë më parë në Kupën e Botës, një gjë të tillë e ka bërë edhe Kroacia. Kroatët barazuan 0-0 në ndeshjen e dytë të “Play-Off”‘it...

Edhe Kroacia kualifikohet në Kampionatin Botëror Rusia 2018

para 10 muajve - Periskopi

Kroacia është kombëtarja e radhës që ka siguruar një vend në botërorin e Rusisë. Në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Piraues, Kroacia ka arritur një barazim pa gola (0-0) ndaj vendasve të Greqisë, për...

Panucci: Lojtarët e lënduar duhet ta vërtetojnë dëmtimin te mjeku i federatës

para 10 muajve - Almakos

Nga Antalia, trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, ka dalë në një konferencë për shtyp, në vigjilje të ndeshjes kundër Turqisë. Ai foli për ditët e grumbullimit, si dhe për lojtarët e...

Rrahmani: Na ka munguar vendi ynë

para 10 muajve - Infokusi

Rrahmani pret vetëm fitore të hënën mbrëma në “Adem Jashari” kundër Letonisë. Me fushatën kualifikuese të Botërorit që u arkivua me rezultate katastrofike, Kombëtarja e Kosovës në futboll do të kërkojë...

Kroacia kualifikohet në Botëror

para 10 muajve - Sovrani

Ka përfunduar pa gola takimi ndërmjet Greqisë dhe Kroacisë që u zhvillua sot në kuadër të Play Offit të Kupës së Botës. Pas dy ndeshjeve të Play Off, fituese doli Kroacia. Kroatën mposhtën grekët në dy...

Kroacia siguron biletën për në “Rusia 2018”, Greqia ‘te shpija’

para 10 muajve - KosovaPress

Greqia dhe Kroacia sonte kanë luajtur pa gola në sfidën e kthimit të fazës së play-offit, kurse, kroatët kualifikohen falë fitores në ndeshjen e parë prej 4-1, raporton KosovaPress. Përballja e sontme...

Lajmi i fundit/ Ish-trajneri i Skënderbeut mbron Panuçin: Ka lojtarë që japin maksimumin me Kombëtaren

para 10 muajve - Newsport

I ftuar në emisionin “Fair Play”, në News 24, është dhe ish-trajneri i Skënderbeut dhe shumë skuadrave të tjera të Superligës, Agim Canaj. Duke folur për Kombëtaren Shqiptare, Canaj tha se ka lojtarë që...

Etrit Berisha mendon kështu për Turqinë

para 10 muajve - Arbresh

Portieri kosovar, Etrit Berisha, ka folur për ndeshjen e radhës me Turqinë. “Jemi të kënaqur me të gjithë punën që kemi bërë. Kemi patur një javë kohë për ta përgatitur sfidën me Turqinë. Prurjet e reja...

Capello: Ky duhet të jetë trajneri i ri i Italisë

para 10 muajve - Arbresh

Fabio Capello beson se Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për ta marrë timonin e përfaqësueses së Italisë. Giampiero Ventura është në rrezik që të shkarkohet nga posti i trajnerit edhe nëse Azzurrët...

Greqi-Kroaci, përfundon pjesa e parë me këtë rezultat

para 10 muajve - Arbresh

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Greqi-Kroaci e vlefshme për kualifikimin e Kupës së Botës, Rusi 2018. Në këtë pjesë nuk pati gola edhe pse kishte raste të shumta të cilat nuk u konkretizuan, dhe kështu...

Greqi – Kroaci, statistikat e pjesës së parë

para 10 muajve - Sovrani

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Greqi – Kroaci. Pjesa e parë e këtij takimi ka përfunduar me rezultatin e barabartë 0-0. Kujtojmë se Kroacia ka fituar në takimin e parë me rezultatin e thellë 4-1....

Amir Rrahmani e ka një kërkesë për ndeshjen Kosovë – Letoni

para 10 muajve - Arbresh

Amir Rrahmani ka deklaruar se lojtarët e përfaqësueses së Kosovës janë të gatshëm për përballjen me Letoninë. Kosova nesër në ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë takohet me Letoninë, në miqësoren që fillon nga...

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës kërkon mbështetjen e tifozëve: Na duhet përkrahja juaj

para 10 muajve - Insajderi

Rrahmani pret vetëm fitore të hënën mbrëma në “Adem Jashari” kundër Letonisë. Me fushatën kualifikuese të Botërorit që u arkivua me rezultate katastrofike, Kombëtarja e Kosovës në futboll do të kërkojë...

Rrahmani: Na duhet perkrahja juaj

para 10 muajve - Sovrani

Kosova nesër do të takohet me Letoninë me fillim nga ora 19:30, në kuadër të ndeshjeve miqësore. Para fillimit të këtij ballafaqimi mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani ka kërkuar ndihmën...

Berisha: Përgatitjet për Evropianin e ardhshëm, fillojnë që në sfidën ndaj Turqisë

para 10 muajve - Arbresh

Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya, do ta mbajë Etrit Berisha. Portieri i kombëtares shqiptare ishte i pranishëm në konferencën...

Panucci: Lojtarët e lënduar duhet ta vërtetojnë dëmtimin te mjeku i federatës

para 10 muajve - Insajderi

Nga Antalia, trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, ka dalë në një konferencë për shtyp, në vigjilje të ndeshjes kundër Turqisë. Ai foli për ditët e grumbullimit, si dhe për lojtarët e...

Panucci: Lojtarët e lënduar duhet ta vërtetojnë dëmtimin te mjeku i federatës

para 10 muajve - Arbresh

Nga Antalia, trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci, ka dalë në një konferencë për shtyp, në vigjilje të ndeshjes kundër Turqisë. Ai foli për ditët e grumbullimit, si dhe për lojtarët e...

Rrahmani: Na ka munguar vendi ynë

para 10 muajve - Sovrani

Rrahmani pret vetëm fitore të hënën mbrëma në “Adem Jashari” kundër Letonisë. Me fushatën kualifikuese të Botërorit që u arkivua me rezultate katastrofike, Kombëtarja e Kosovës në futboll do të kërkojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK