http://kariera.mk

Ambasada amerikane kërkon ratifikimin e marrëveshjes më Malin e Zi

para 11 muajve - Shqiptarja

Ambasada amerikane në Prishtinë, u bëri thirrje institucioneve të Kosovës që të ratifikojnë marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi, ndërsa shprehu, siç u tha, zhgënjimin me raportimin e komisionit...

Ambasada Amerikane fton institucionet e Kosovës të ratifikojnë demarkacionin

para 11 muajve - Zhurnal

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një deklarate, shprehë zhgënjimin me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin. Sipas ambasadës, pohimet e këtij komisioni janë...

Ambasada amerikane kërkon ratifikimin e marrëveshjes më Malin e Zi

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Ambasada amerikane në Prishtinë, u bëri thirrje institucioneve të Kosovës që të ratifikojnë marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi, ndërsa shprehu, siç u tha, zhgënjimin me raportimin e komisionit...

Ambasada Amerikane fton institucionet e Kosovës të ratifikojnë demarkacionin

para 11 muajve - Portalb

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, përmes një deklarate, shprehë zhgënjimin me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin. Sipas ambasadës, pohimet e këtij komisioni janë...

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane

para 11 muajve - Albeu

Ambasada e Shteteve të Bashkuara përmes një deklarate ka deklaruar ditën e sotme se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane....

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Ambasada pohimet...

Greg Delawie: Kosova ta ratifikojë sa më parë Demarkacionin

para 11 muajve - Klan Kosova

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, një ditë pas raportimit të Komisionit për Demarkacion në Kuvend, ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi, njofton Klan Kosova. Përmes një...

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës amerikane

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Ambasada pohimet...

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane

para 11 muajve - Lajmi.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Ambasada pohimet...

Isufi flet pas reagimit të SHBA-ve: Raporti për demarkacionin ende nuk është gati

para 11 muajve - Politiko

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka raportuar dje para Komisionit për Integrime Evropiane, ku ka paraqitur të gjeturat e komisionit....

Delawie porositë: Të ratifikohet marrëveshja ekzistuese e demarkacionit

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delwie, ka komentuar qëndrimin e ambasadës së SHBA-së për demarkacionin. Delaëie ka shkruar shkurt “Lexoni deklaratën tonë për media mbi marrëveshjen e ndarjes së kufirit,...

Isufi flet pas reagimit të SHBA-ve: Raporti për demarkacionin ende nuk është gati

para 11 muajve - Indeks online

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka raportuar dje para Komisionit për Integrime Evropiane, ku ka paraqitur të gjeturat e komisionit....

Ambasada Amerikane fton institucionet të ratifikojnë demarkacionin

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtiinë, përmes një deklarate, shprehë zhgënjimin me raportimin e komisionit të ri shtetëror për kufirin. Sipas ambasadës, pohimet e këtij komisioni janë...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin

para 11 muajve - Politiko

Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. Përveç deklaratës e...

SHBA e zhgënjyer me komisionin e Bulliqit, i quan të gabueshme dhe çorientuese pohimet rreth demarkacionit

para 11 muajve - Telegrafi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas ambasadës pohimet e këtij...

Amerika e zhgënjyer me Komisionin për Demarkacion

para 11 muajve - Klan Kosova

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi i Komisionit të Demarkacionit dje në Kuvend. Më poshtë është reagimi i plotë: Ambasada e Shteteve të Bashkuara është...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. Përveç deklaratës...

Ambasada Amerikane godet rëndë Shpejtim Bulliqin dhe Florim Isufin për raportimin e djeshëm

para 11 muajve - Politiko

Ambasada e Shteteve të Bashkuara thotë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas tyre, pohimet e këtij komisioni...

Ambasada Amerikane: Jemi të zhgënjyer me komisionin e Shpejtim Bulliqit

para 11 muajve - Albeu

Ambasada e Shteteve të Bashkuara me anë të një komunikatë për media ka theksuar se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane....

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës amerikane

para 11 muajve - Tetova Sot

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Ambasada pohimet...

Ambasada e SHBA-së kërkon ratifikimin sa më të shpejtë të demarkacionit

para 11 muajve - RTV 21

Marrëveshja ekzistuese pasqyron një proces të saktë të përcaktimit të kufirit Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë përmes një deklarate për media është shprehur e zhgënjyer nga raportimi...

Ambasada e SHBA-ve: Të zhgënjyer nga raportimi i komisionit të ri për kufirin, ishin çorientues, të gabueshëm

para 11 muajve - Lajmi.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Pohimet e tij janë të pabazuara, çorientuese,...

Amerika e zhgënjyer me Komisionin për Demarkacion

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi i Komisionit të Demarkacionit dje në Kuvend. Më poshtë është reagimi i plotë: Ambasada e Shteteve të Bashkuara është...

Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë!

para 11 muajve - Indeks online

Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme, shkruan Indeksonline. Në deklaratën e tyre, ambasada e...

Ambasada Amerikane i godet rëndë Shpejtim Bulliqin dhe Florim Isufin për raportimin e djeshëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasada e Shteteve të Bashkuara thotë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas tyre, pohimet e këtij komisioni...

SHBA e zhgënjyer nga komisioni i ri për demarkacion, kërkon të ratifikohet versioni aktual

para 11 muajve - Koha.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara thotë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas një njoftimi të Ambasadës, pohimet...

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin

para 11 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar për çështjen e vijës kufitare me Malin e Zi, duke shtuar se raporti i tyre tregon gjendjen...

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin, komisioni i kaluar bëri punë profesionale

para 11 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për lajmi.net ka folur edhe për çështjen e Demarkacionit. Ai e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar, duke shtuar...

Kosovë: S'po i duket fundi çështjes së kufirit me Malin e Zi

para 11 muajve - DW

Analistët thonë se përplasjet politike në Kosovë rreth ҁështjes së demarkacionit me Malin e Zi mund ta ҁojnë Kosovën sërish në zgjedhje të parakohshme. Komisioni i ri për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit...

Haradinajt i vjen “goditja” e ashpër nga SHBA për Demarkacionin

para 11 muajve - Lajm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës bë Kosovë , përmes një komunikate për media ka reaguar ashpër ndaj raportimit të djeshëm të Komisionit të ri për Demarkacion, komision ky i krijuar nga kryeministri...

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin, komisioni i kaluar bëri punë profesionale

para 11 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë ekskluzive për lajmi.net ka folur edhe për çështjen e Demarkacionit. Ai e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar,...

Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë!

para 11 muajve - Tetova1

Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme, shkruan Indeksonline. Në deklaratën e tyre, ambasada e...

Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë! Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë! Ambasada e Shteteve të

para 11 muajve - Tetova1

Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme, shkruan Indeksonline. Në deklaratën e tyre, ambasada e...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin

para 11 muajve - Tetova Sot

Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. Përveç deklaratës e...

Amerika e zhgënjyer me Komisionin për Demarkacionin, godet Bulliqin

para 11 muajve - Infokusi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi i Komisionit të Demarkacionit dje në Kuvend. Më poshtë është reagimi i plotë: Ambasada e Shteteve të Bashkuara është...

Haradinajt i vjen “goditja” e ashpër nga SHBA për Demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës bë Kosovë , përmes një komunikate për media ka reaguar ashpër ndaj raportimit të djeshëm të Komisionit të ri për Demarkacion, komision ky i krijuar nga kryeministri...

Greg Delawie: Kosova ta ratifikojë sa më parë Demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, një ditë pas raportimit të Komisionit për Demarkacion në Kuvend, ka thënë se janë të zhgënjyer nga raportimi. Përmes një komunikate për media...

Komisioni i Bulliqit reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane

para 11 muajve - Sovrani

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Ambasada pohimet...

Komisioni për demarkacion reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane

para 11 muajve - Insajderi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara sot përmes një deklarate tha, se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Ambasada pohimet...

Ambasada amerikane: Ratifikoni versionin ekzistues të Demarkacionit

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 14 nëntor 2017 – Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë u bën thirrje institucioneve të Kosovës që ta ratifikojnë Marrëveshjen ekzistuese të Demarkacionit me Malin e Zi. Ambasada...

Anëtari i Komisionit për Demarkacion flet pas reagimit të Ambasadës amerikane

para 11 muajve - Periskopi

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka raportuar dje para Komisionit për Integrime Evropiane, ku ka paraqitur të gjeturat e komisionit....

Deputetët kërkojnë fakte për Demarkacionin

para 11 muajve - Sovrani

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të komisionit paraprak. Përfaqësuesit e këtij Komisioni, të...

Delawie: Kosova ta ratifikojë marrëveshjen aktuale të Demarkacionit sa më shpejtë

para 11 muajve - Periskopi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delwie, ka shkruar se Kosova duhet të ratifikojë sa më shpejtë marrëveshjen aktuale të Demarkacionit me Malin e Zi, shkruan Periskopi. Delawie në Twitter ka shkruar...

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin

para 11 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar për çështjen e vijës kufitare me Malin e Zi, duke shtuar se raporti i tyre tregon gjendjen...

Ambasada e SHBA-së e zhgënjyer nga raportimi i komisionit për kufirin para komisionit të Kuvendit për integrime evropiane

para 11 muajve - KosovaLive360

Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Pohimet e tij janë të pabazuara, çorientuese,...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

>Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. Përveç deklaratës...

SHBA e zhgënjyer me komisionin e Bulliqit, i quan të gabueshme dhe çorientuese pohimet rreth demarkacionit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Sipas ambasadës pohimet e këtij...

Kjo është deklarata sakicë e Ambasadorit Delawie për demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

Ambasada amerikane ka bërë një deklaratë të fortë për miratimin e demarkacionit pas raportimit të djeshëm të Komisionit për Shënimin Kufirit në Komisionin Parlamentar për Integrime. Përveç deklaratës e...

Ambasada Amerikane zhgënjehet me Komisionin e Qeverisë Haradinaj

para 11 muajve - Periskopi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë përmes një deklarate për media është shprehur e zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para Komisionit të Kuvendit për Integrime...

Ambasada e SHBA-së kërkon ratifikimin sa më të shpejtë të demarkacionit

para 11 muajve - Gazeta e re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë përmes një deklarate për media është shprehur e zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para Komisionit të Kuvendit për Integrime...

“Ambasada është zhgënjyer” – Reagimi i SHBA-ve për demarkacionin

para 11 muajve - Insajderi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë përmes një deklarate për media është shprehur e zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para Komisionit të Kuvendit për Integrime...

Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë!

para 11 muajve - Insajderi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme. Në deklaratën e tyre, ambasada e SHBA-së thotë se marrëveshja...

Ambasada e SHBA-ve: Marrëveshja për demarkacionin është OK, mos humbisni kohë!

para 11 muajve - Arbresh

Ambasada e Shteteve të Bashkuara i ka qujtur pohimet e komisionit të ri për kufirin me Malin e Zi si të pabazuara, çorientuese, dhe të gabueshme. Në deklaratën e tyre, ambasada e SHBA-së thotë se marrëveshja...

Ambasade amerikane kritikon Bulliqin, porosit Qeverise ta kalojë marrëveshjen aktuale të demarkacionit

para 11 muajve - Sovrani

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shprehur e zhgënjyer me raportimin e djeshëm të komisionit shtetëror për shënjimin e kufijve me Malin e Zi në krye me Shpejtim Bulliqin. Sipas kësaj ambasade,...

Ambasada Amerikane i godet rëndë Shpejtim Bulliqin dhe Florim Isufin për raportimin e djeshëm

para 11 muajve - Bota Press

Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për  kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Pohimet e tij janë të pabazuara,  çorientuese,...

Ambasada e SHBA-së e zhgënjyer nga raportimi i komisionit të ri për demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për  kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Pohimet e tij janë të pabazuara,  çorientuese,...

Ambasada e SHBA-së kërkon ratifikimin sa më të shpejtë të demarkacionit

para 11 muajve - KosovaPress

“Marrëveshja ekzistuese pasqyron një proces të saktë të përcaktimit të kufirit, të konfirmuar nga komisioni shtetëror i Kosovës dhe ekspertë të shumtë të njohur ndërkombëtarisht. Në vitin 2015 Departamenti...

Nexhmedin Spahiu ka një porosi për Komisionin e udhëhequr nga Shpejtim Bulliqi

para 11 muajve - GazetaBlic

Analisti, Nexhmedin Spahiu ka folur për raportimin e djeshëm të Komisionit për Shënjim të Kufirit me Malin e Zi. Spahiu në një prononcimin për “Gazeta Blic”, ka ftuar komisionin që të kontrollojë të gjitha...

Ambasada e SHBA-së është zhgënjyer nga raportimi i komisionit të ri për demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

Ambasada e Shteteve të Bashkuara është zhgënjyer nga raportimi i djeshëm i komisionit të ri për kufirin para komisionit të Kuvendit për Integrime Evropiane. Pohimet e tij janë të pabazuara , çorientuese...

Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin

para 11 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar për çështjen e vijës kufitare me Malin e Zi, duke shtuar se raporti i tyre tregon gjendjen...

Nexhmedin Spahiu ka një porosi për Komisionin e udhëhequr nga Shpejtim Bulliqi

para 11 muajve - Gazeta Liria

Analisti, Nexhmedin Spahiu ka folur për raportimin e djeshëm të Komisionit për Shënjim të Kufirit me Malin e Zi. Spahiu në një prononcimin për “Gazeta Blic”, ka ftuar komisionin që të kontrollojë të gjitha...

Isufi: Raporti për demarkacion përfundon deri në dhjetor

para 11 muajve - Sovrani

Komisioni shtetëror për shënjimin e kufijve me Malin e Zi në krye me Shpejtim Bulliqin shumë shpejt do ia dërgojë Qeverisë Haradinaj raportin përfundimtar mbi të gjeturat e marrëveshjes së demarkimit të...

Këto janë të gjeturat e deritanishme të Komisionit për Demarkacion

para 11 muajve - GazetaBlic

Komisioni i ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi, i drejtuar nga Shpejtim Bulliqi, gjatë ditës së djeshme ka raportuar para Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, me ç’rast ka prezantuar të...

Nexhmedin Spahiu ka një porosi për Komisionin e udhëhequr nga Shpejtim Bulliqi

para 11 muajve - Sovrani

Analisti, Nexhmedin Spahiu ka folur për raportimin e djeshëm të Komisionit për Shënjim të Kufirit me Malin e Zi.Spahiu në një prononcimin për “Gazeta Blic”, ka ftuar komisionin që të kontrollojë të gjitha...

Këto janë të gjeturat e deritanishme të Komisionit për Demarkacion

para 11 muajve - Periskopi

Komisioni i ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi, i drejtuar nga Shpejtim Bulliqi, gjatë ditës së djeshme ka raportuar para Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, me ç’rast ka prezantuar të...

Këto janë të gjeturat e deritanishme të Komisionit për Demarkacion

para 11 muajve - Sovrani

Komisioni i ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi, i drejtuar nga Shpejtim Bulliqi, gjatë ditës së djeshme ka raportuar para Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, me ç’rast ka prezantuar të...

Profesor Zejnullah Gruda shpalos dokumentet për të vërtetën e Demarkacionit

para 11 muajve - Albeu

Profesori, Zejnullah Gruda ka folur në emisionin “Debat D Plus” në RTV Dukagjini rreth argumenteve për Demarkacionin me Malin e Zi. “Unë i kam këtu një enciklopedi ushtarake që e përshkruan vijën kufitare...

Profesor Zejnullah Gruda shpalos dokumentet për të vërtetën e Demarkacionit

para 11 muajve - Telegrafi

Profesori, Zejnullah Gruda në emisionin “Debat D Plus” në RTV Dukagjini, ka folur rreth argumenteve për Demarkacionin me Malin e Zi. “Unë i kam këtu një enciklopedi ushtarake që e përshkruan vijën kufitare...

Profesor Zejnullah Gruda shpalos dokumentet për të vërtetën e Demarkacionit

para 11 muajve - Indeks online

Profesori, Zejnullah Gruda në RTV Dukagjini, ka folur rreth argumenteve për Demarkacionin me Malin e Zi. “Unë i kam këtu një enciklopedi ushtarake që e përshkruan vijën kufitare me Malin e Zi. Në një dokument...

Isufi: Disa deputetë me prapavijë politike nuk ishin të interesuar të na lënë të flasim me fakte

para 11 muajve - Zhurnal

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për të cilët u ankua se nuk e lanë të shpalosin të gjeturat...

Isufi: Disa deputetë me prapavijë politike nuk ishin të interesuar të na lënë të flasim me fakte

para 11 muajve - Politiko

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, ishte i ftuar i radhës i Fidan Jupollit në Express. Ai ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për...

Kosovë, çështja e kufirit me Malin e Zi

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Në Kosovë, zyrtarë të Komisionit për Shënimin e Kufirit thanë se përdorimi i dokumenteve kadastralë për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ka bërë që Kosova të humbasë territor. Gjatë një raportimi...

Isufi: Disa deputetë me prapavijë politike nuk ishin të interesuar të na lënë të flasim me fakte

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, ishte i ftuar i radhës i Fidan Jupollit në Express. Ai ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për...

Isufi: Disa deputetë me prapavijë politike nuk ishin të interesuar të na lënë të flasim me fakte

para 11 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, ishte i ftuar i radhës i Fidan Jupollit në Express. Ai ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për...

Profesor Zejnullah Gruda shpalos dokumentet për të vërtetën e Demarkacionit

para 11 muajve - Almakos

Profesori, Zejnullah Gruda në emisionin “Debat D Plus” në RTV Dukagjini, ka folur rreth argumenteve për Demarkacionin me Malin e Zi. “Unë i kam këtu një enciklopedi ushtarake që e përshkruan vijën kufitare...

Mustafa: Komisioni i Bulliqit po i shfaq faktet e Murat Mehës

para 11 muajve - Telegrafi

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se qytetarët e Pejës dhe të Rugovë e dinë ku është kufiri me Malin e Zi. “Ata e rizgjodhën kryetarin e tyre, i cili pa asnjë hezitim argumentonte se kufiri është aty...

Pajaziti nuk pret argumente të shpejta nga Komisioni për Demarkacion

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputeti i PDK’së, Zenun Pajaziti ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Mustafa: Komisioni i Demarkacionit të ofrojë faktet e veta, jo të Murat Mehës

para 11 muajve - Klan Kosova

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka folur pas prezantimit që Komisioni i ri i Demarkacionit ka bërë këtë të hënë. “Qytetarët e Pejës dhe të Rugovës e dinë ku është kufiri me Malin e Zi. Ata e rizgjodhën...

Bulliqi: Ish-Komisioni ka ditur për humbje territori

para 11 muajve - RTV 21

Pajaziti: Kam pritur që të keni më shumë argumente Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, gjatë raportimit në Komisionin për Integrime Evropiane,...

Deputetët nuk i bind raportimi tri orë e gjysmë i Komisionit të Bulliqit, pati edhe përplasje

para 11 muajve - Koha.net

Shpejtim Bulliqi është rikthyer në Kuvendin e Kosovës, por tash si kryetar i Komisionit për Shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, përballë ish -kolegëve të tij deputetë në Komisionin për Integrime....

Profesor Zejnullah Gruda flet për të vërtetën e Demarkacionit

para 11 muajve - Arbresh

Profesori, Zejnullah Gruda në emisionin “Debat D Plus” në RTV Dukagjini, ka folur rreth argumenteve për Demarkacionin me Malin e Zi. “Unë i kam këtu një enciklopedi ushtarake që e përshkruan vijën kufitare...

Isufi: Problemi me Demarkacionin i ka kushtuar shumë Kosovës

para 11 muajve - Klan Kosova

Florim Isufi, anëtar i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin, ka thënë se ky problemi i kushtuar shumë Kosovës, por që nuk ka qenë problem i vendit, por ky gabim ka qenë i më hershëm, njofton Klan Kosova....

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Pajaziti: Nuk pres argumente të shpejta nga Komisioni për Demarkacion

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka komentuar ato që u thanë nga Komisioni i ri i Demarkacionit para Komisionit të Integrimeve. “Përfaqësuesit e komisionit na thanë se po punojnë shumë”. “Sipas mandatit...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dha sinjal se mund të shohim dritë në fund të tunelit

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Mustafa: Pejanët dhe rugovasit e dinë ku është kufiri me Malin e Zi

para 11 muajve - RTV 21

Mustafa pyet komisionin Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetar i LDK-së, Isa Mustafa e ka pyetur Komisionin e ri qeveritar, që më parë thoshte i ka të gjitha faktet dhe dokumentet dhe se Kosova ka humbur...

Pajaziti për raportin e Bulliqit: Sot s`u tha asgjë!

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 18:51 Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Profesor Zejnullah Gruda shpalos dokumentet për të vërtetën e Demarkacionit

para 11 muajve - Sovrani

Profesori, Zejnullah Gruda në RTV Dukagjini, ka folur rreth argumenteve për Demarkacionin me Malin e Zi. “Unë i kam këtu një enciklopedi ushtarake që e përshkruan vijën kufitare me Malin e Zi. Në një dokument...

Mustafa - Bulliqit: Ofroni faktet e juaja, jo të Murat Mehës

para 11 muajve - Indeks online

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Mustafa përqesh Komisionin e Bullqit: Ku i keni tash faktet

para 11 muajve - Politiko

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Mustafa: Komisioni t’i ofrojë faktet e reja për Demarkacion, jo të Murat Mehës

para 11 muajve - Lajmi.net

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa në një postim në facebook ka thënë se qytetarët e Pejës dhe të Rugovës e dijnë se ku është kufiri me Malin e Zi. Këtë e argumentoi me fitoren pa balotazh të Gazmend Muhaxherit...

Isufi: Problemi me Demarkacionin i ka kushtuar shumë Kosovës

para 11 muajve - GazetaBlic

Florim Isufi, anëtar i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin, ka thënë se ky problemi i kushtuar shumë Kosovës, por që nuk ka qenë problem i vendit, por ky gabim ka qenë i më hershëm, njofton Klan Kosova....

Isa Mustafa i drejtohet komisionit e Bulliqit: Ku i keni faktet?

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Mustafa përqesh Komisionin e Bullqit: Ku e i keni tash faktet

para 11 muajve - Gazeta Express

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Mustafa: Komisioni i ri të prezantojë faktet që thoshte se i ka, jo ato të “Murat Mehës”

para 11 muajve - Koha.net

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ish-kryeministër në kohën e zhurmës së madhe rreth demarkacionit të Kosovës me Malin e Zi, është shprehur sërish për këtë çështje, në ditën kur komisioni i ri i krijuar nga...

Në Komisionin për Integrime Evropiane seancë rreth "demarkacionit" me Malin e Zi

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, raportoi për herë të parë para Komisionit për Integrime...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

para 11 muajve - Politiko

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Pajaziti: Nuk pres argumente të shpejta nga Komisioni për Demarkacion

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka komentuar ato që u thanë nga Komisioni i ri i Demarkacionit para Komisionit të Integrimeve. “Përfaqësuesit e komisionit na thanë se po punojnë shumë”. “Sipas mandatit...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dha sinjal se mund të shohim dritë në fund të tunelit

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Deputetët kërkojnë fakte për Demarkacionin me Malin e Zi

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 nëntor 2017 – Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të komisionit paraprak. Përfaqësuesit...

Befason Florim Isufi: Ja çka zbulon për disa deputet

para 11 muajve - Bota Press

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, ishte i ftuar i radhës i Fidan Jupollit në Express. Ai ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për...

Mustafa përqesh Komisionin e Bullqit: Ku i keni tash faktet

para 11 muajve - Tetova Sot

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Isa Mustafa i drejtohet komisionit e Bulliqit: Ku i keni faktet?

para 11 muajve - Infokusi

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Isufi: Problemi me Demarkacionin i ka kushtuar shumë Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Florim Isufi, anëtar i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin, ka thënë se ky problemi i kushtuar shumë Kosovës, por që nuk ka qenë problem i vendit, por ky gabim ka qenë i më hershëm, njofton Klan Kosova....

Isufi: Disa deputetë me prapavijë politike nuk ishin të interesuar të na lënë të flasim me fakte

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, ishte i ftuar i radhës i Fidan Jupollit në Express. Ai ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

para 11 muajve - Almakos

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Isufi: Disa deputetë me prapavijë politike nuk ishin të interesuar të na lënë të flasim me fakte

para 11 muajve - Sovrani

Anëtari i Komisionit për rishikimin e Kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi ka folur për mbledhjen që pati sot komisioni me disa nga deputetët e për të cilët u ankua se nuk e lanë të shpalosin të gjeturat...

Ja si e komenton Qeveria raportimin e Bulliqit në Komisionin për Integrimeve Evropiane

para 11 muajve - GazetaBlic

Nga Qeveria e Kosovës kanë theksuar se nuk e komentojnë raportimin e sotëm të kryetarit të Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, para deputetëve të Komisionit për Integrime...

Mustafa: Komisioni i Demarkacionit të ofrojë faktet e veta, jo të Murat Mehës

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka folur pas prezantimit që Komisioni i ri i Demarkacionit ka bërë këtë të hënë. “Qytetarët e Pejës dhe të Rugovës e dinë ku është kufiri me Malin e Zi. Ata e rizgjodhën...

Pajaziti nuk pret argumente të shpejta nga Komisioni për Demarkacion

para 11 muajve - Sovrani

Deputeti i PDK’së, Zenun Pajaziti ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Dy muaj afat për ratifikimin e Demarkacionit

para 11 muajve - TV Koha

Institucioneve të Kosovës u kanë mbetur më pak se dy muaj që të ratifikojnë Marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nëse synojnë të ecin përpara me procesin e liberalizimit të vizave. Ky...

Deputetët kërkojnë fakte

para 11 muajve - Politiko

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të komisionit paraprak. Përfaqësuesit e këtij Komisioni, të...

Pajaziti: Tema e Demarkacionit është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Deputetët kërkojnë fakte për Demarkacionin

para 11 muajve - Indeks online

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të komisionit paraprak. Përfaqësuesit e këtij Komisioni, të...

​Mustafa: Qytetarët e Pejës dhe të Rugovës e dinë ku është kufiri me Malin e Zi

para 11 muajve - Gazeta e re

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetar i LDK-së, Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook, e ka pyetur Komisionin e ri qeveritar, që më parë thoshte i ka të gjitha faktet dhe dokumentet, se Kosova ka...

Isufi: Problemi me Demarkacionin i ka kushtuar shumë Kosovës

para 11 muajve - Bota Press

Florim Isufi, anëtar i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin, ka thënë se ky problemi i kushtuar shumë Kosovës, por që nuk ka qenë problem i vendit, por ky gabim ka qenë i më hershëm, njofton Klan Kosova....

Për cilin dokument Bulliqi thotë se nuk u lejua ta shihte?

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 nëntor - Anëtari i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi, Zejnullah Gruda, ka thënë se s’ka pasur kurrë nënshkrim të Demarkacionit Kosovë – Mali i Zi, njofton Klan Kosova....

​Mustafa: Qytetarët e Pejës dhe të Rugovës e dinë ku është kufiri me Malin e Zi

para 11 muajve - KosovaPress

“Qytetarët e Pejës dhe të Rugovës e dinë ku është kufiri me Malin e Zi. Ata e rizgjodhën kryetarin e tyre, i cili pa asnjë hezitim argumentonte se kufiri është aty ku e përcaktoi komisioni shtetëror. ...

Isa Mustafa kritikon Shpejtim Bulliqin: Mos ofroni fakte të Murat Mehës, ofroni tuajat

para 11 muajve - Periskopi

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka kritikuar Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Mustafa: Komisioni i ri për Demarkacion duhet t’i ofrojnë faktet e tyre, jo të “Murat Mehës”

para 11 muajve - Arbresh

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet të cilat ky komision...

Isufi: Problemi me Demarkacionin i ka kushtuar shumë Kosovës

para 11 muajve - Gazeta e re

Florim Isufi, anëtar i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin, ka thënë se ky problemi i kushtuar shumë Kosovës, por që nuk ka qenë problem i vendit, por ky gabim ka qenë i më hershëm. “Një pjesë e komisionit...

Mustafa: Komisioni i ri të prezantojë faktet që thoshte se i ka, jo ato të “Murat Mehës”

para 11 muajve - Insajderi

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ish-kryeministër në kohën e zhurmës së madhe rreth demarkacionit të Kosovës me Malin e Zi, është shprehur sërish për këtë çështje, në ditën kur komisioni i ri i krijuar nga...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk dëshmoi se Komisioni i kaluar ka gabuar

para 11 muajve - Bota Press

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, ka thënë se ka pritur të dëgjojë më shumë nga Komisioni i ri për Shënjimin e Vijës së Kufirit me Malin e Zi. “Është një temë që është politizuar dhe sot nuk u tha asgjë”,...

Isa Mustafa “godet” nga Facebooku: Kërkon fakte nga Komisioni i ri i Demarkacionit

para 11 muajve - Sovrani

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook pas raportimit të Shpejtim Bulliqit për gjetjet e reja rreth Demarkacionit tek Komisioni për Integrime Evropiane. Mustafa...

Mustafa përqesh Komisionin e Bulliqit: Ku i keni tash faktet

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Nentor Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka përqesh Komisionin e ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror me në krye Shpejtim Bulliqin. Ai ka pyetur për faktet...

Për cilin dokument Bulliqi thotë se nuk u lejua ta shihte?

para 11 muajve - Klan Kosova

Anëtari i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi, Zejnullah Gruda, ka thënë se s’ka pasur kurrë nënshkrim të Demarkacionit Kosovë – Mali i Zi, njofton Klan Kosova. Ky anëtar i Komisionit,...

Pajaziti: Nuk pres argumente të shpejta nga Komisioni për Demarkacion

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka komentuar ato që u thanë nga Komisioni i ri i Demarkacionit para Komisionit të Integrimeve. “Përfaqësuesit e komisionit na thanë se po punojnë shumë”. “Sipas mandatit...

Shpejtim Bulliqi tregon se cilat institucione të Kosovës kanë penguar procesin e demarkacionit

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot gjatë raportimit të tij para Komisionit për Integrime Evropiane ka thënë se ky komision ka pengesa...

Shpejtim Bulliqi tregon se cilat institucione të Kosovës kanë penguar procesin e demarkacionit

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot gjatë raportimit të tij para Komisionit për Integrime Evropiane ka thënë se ky komision ka pengesa...

Historiani Gruda për vijën kufitare me Malin e Zi, si fakte i përmend disa këngë malazeze

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i PDK-së, Fatmir Xhelili, i ka quajtur qesharake të gjeturat e Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi. Ai ka thënë se atë cka ka prezantuar ky komision është qesharak dhe nuk mund...

Shpalosja e hartave në komision, përplasje mes deputetëve dhe ekipit të Bulliqit

para 11 muajve - GazetaBlic

Komisioni për rishikimin e kufirit me Malin e Zi, i kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, në mbledhjen me deputetët e Kuvendit, anëtarë të komisionit për Integrime Evropiane, po shpalosin të gjeturat e tyre prej...

“S’ka heqje të vizave as pas ratifikimit të Demarkacionit”

para 11 muajve - Klan Kosova

Vetëvendosje ka kërkuar heqjen e kriterit për Demarkacion për heqjen e vizave në zonën shengen, njofton Klan Kosova. Gjatë raportimit të Bulliqit para komisionit për Integrime Evropiane, deputetja e Vetëvendosjes...

Gruda: Kosova me Malin e Zi nuk ka marrëveshje për demarkacion por për kufi

para 11 muajve - GazetaBlic

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Gruda thotë se Kosova me Malin e Zi nuk ka marrëveshje për demarkacion por për kufi

para 11 muajve - Gazeta Express

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Shpalosja e hartave në komision, përplasje mes deputetëve dhe ekipit të Bulliqit

para 11 muajve - Gazeta Express

Komisioni për rishikimin e kufirit me Malin e Zi, i kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, në mbledhjen me deputetët e Kuvendit, anëtarë të komisionit për Integrime Evropiane, po shpalosin të gjeturat e tyre prej...

Bulliqi: Nuk Kemi Asnjë Kontakt me Malin e Zi

para 11 muajve - Kallxo

Kryetari i Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, tha sot para Komisionit parlamentar për Integrime Europiane, se në këtë fazë nuk kanë asnjë kontakt me Malin...

Gruda: Kosova me Malin e Zi nuk ka marrëveshje për demarkacion por për kufi

para 11 muajve - Koha.net

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

​Deputetët e pakënaqur me raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - Medial

Deputetët e Komisionit për Integrime Evropiane kanë apsur vërejtje ndaj raportit të kryetarit të Komisionit për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi Shpejtim Bulliqi. Deputeti i LDK-së Armend Zemaj ka thënë...

Ja çka thotë tani Ramush Haradinaj për Shpejtim Bulliqin në lidhje me Demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

Nga Qeveria e Kosovës kanë theksuar se nuk e komentojnë raportimin e sotëm të kryetarit të Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, para deputetëve të Komisionit për Integrime...

Ja si e komenton Qeveria raportimin e Bulliqit në Komisionin për Integrimeve Evropiane

para 11 muajve - Infokusi

Nga Qeveria e Kosovës kanë theksuar se nuk e komentojnë raportimin e sotëm të kryetarit të Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, para deputetëve të Komisionit për Integrime...

Ekziston një dokument që vërteton që kufiri ka lëvizur

para 11 muajve - Albeu

Anëtari i Komisionit për rishikimin e kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi , ka folur në mbledhjen e Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, rreth fakteve që kanë deri më tani lidhur me demarkimin....

Isufi: Interesat e shtetit duhet të mbrohen, nuk kemi tokë t’i falim askujt

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ahmet Isufi tha të hënë se Komisioni Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror ka detyrë parësore ta vërtetoj vijën territoriale të kufirit...

PDK e LDK, bashkë kundër Haradinajt për Demarkacionin: si ia kryqëzuan të përzgjedhurin Bulliqi

para 11 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi I pëzgjedhuri i Haradinajt për çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi, ish-deputeti i LDK-së Shpejtim Bulliqi është kritikuar jo pak nga deputetët në raportimin e bërë të hënën në Komisionin...

Deputetët e pakënaqur me raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetët e Komisionit për Integrime Evropiane kanë pasur vërejtje ndaj raportit të kryetarit të Komisionit për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi Shpejtim Bulliqi. Deputeti i LDK-së Armend Zemaj ka thënë...

Zemaj: Komisioni i ri nuk ofroi asgjë të re

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj tha se sot kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi nuk ka thënë asgjë të re lidhur me...

Dy muaj afat për ratifikimin e Demarkacionit

para 11 muajve - Alsat-M

Institucioneve të Kosovës u kanë mbetur më pak se dy muaj që të ratifikojnë Marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nëse synojnë të ecin përpara me procesin e liberalizimit të vizave. Ky...

Bulliqi: Për Malin e Zi demarkacioni është i mbyllur

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i Komisionit shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka sqaruar sot në Kuvend se mandati i tyre nuk është të bëjnë demarkacion. Bulliqi ka thënë se ky komision...

Përplasje e ashpër mes anëtarit të komisionit për demarkacion dhe Armend Zemajt të LDK-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Zejnullah Gruda gjatë kohës që po i përgjigjej pyetjeve të anëtareve të komisionit ka pasur një moment përplasjeje më...

Bulliqi tregon se kush e vizatoi vijën e re kufitare

para 11 muajve - GazetaBlic

Shpejtim Bulliqi, kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane. “Gjatë punës kemi pas dy kahje të zhvillimit...

Bulliqi: Mali i Zi e ka rivizatuar kufirin, komisioni kosovar ka pranuar

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i ri i Komisionit Shtetëror për kufirin me Malin e Zi, Shpejtim Bulluqi, ka deklaruar para deputetëve se komisioni i kaluar shtetëror i Kosovës qysh në takimin e dytë me palën malazeze e kishte...

Deputetët e pakënaqur me raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - Indeks online

Deputetët e Komisionit për Integrime Evropiane kanë apsur vërejtje ndaj raportit të kryetarit të Komisionit për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi Shpejtim Bulliqi. Deputeti i LDK-së Armend Zemaj ka thënë...

Isufi: Kemi siguruar dokumentacionin që tregon se ka pasur lëvizje të kufijve

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit, Florim Isufi ka folur rreth vizitës së këtij komisioni në Kroaci dhe Slloveni dhe të gjeturat e mëdha që kanë pasur këta, shkruan...

Isufi: Kemi siguruar dokumentacionin që tregon se ka pasur lëvizje të kufijve

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit, Florim Isufi ka folur rreth vizitës së këtij komisioni në Kroaci dhe Slloveni dhe të gjeturat e mëdha që kanë pasur këta. Sipas tij,...

Donika Kadaj- Bujupi pyet komisionin se a është mandati i tyre vetëm të merren me punën e ish-komisionit

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj- Bujupi gjatë raportimit të komisionit për Demarkacionin me Malin e Zi i ka bërë pyetje Bulliqit se a është mandati i tyre vetëm ta rishqyrtojnë Komisionin Meha...

Bulliqi: Mali i Zi e ka ri vizatuar kufirin, komisioni kosovar ka pranuar

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i ri i Komisionit Shtetëror për kufirin me Malin e Zi, Shpejtim Bulluqi, ka deklaruar para deputetëve se komisioni i kaluar shtetëror i Kosovës qysh në takimin e dytë me palën malazeze e kishte...

Isufi: Kemi siguruar dokumentacionin që tregon se ka pasur lëvizje të kufijve

para 11 muajve - Indeks online

Anëtari i Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit, Florim Isufi ka folur rreth vizitës së këtij komisioni në Kroaci dhe Slloveni dhe të gjeturat e mëdha që kanë pasur këta. Sipas tij,...

Isufi: Ekziston dokumentacioni që tregon se kufiri ka lëvizur

para 11 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Komisionit për rishikimin e kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, ka folur në mbledhjen e komisionit parlamentar për Integrime Evropiane, rreth fakteve që kanë deri më tani lidhur me demarkimin....

Bulliqi: Ne si komision nuk kemi të drejtë të negociojmë me Malin e Zi

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i komisionit për Demarkacion për kufirin me Malin e Zi ka shpjeguar se ky komision i krysuar nga ai, nuk është për të diskutuar me palen malazeze por për të gjetur faktet që sipas tij Kosova humb...

Shpejtim Bulliqi: Nuk po bëjmë demarkacion të ri, po e analizojmë punën e komisionit “Meha”

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi i është përgjigjur pyetjeve të anëtarëve të komisionit të cilët ia drejtuan atij. Bulliqi ka thënë...

Pajaziti: Komisioni i ri për Demarkacionin pa risi

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti tha të hënën se Komisioni i ri për Demarkacionin nuk ka sjell risi në raportimin e tij të sotëm para Komisionit për Integrime Evropiane. Pajaziti...

Deliu-Kodra: Nuk jemi këtu për pallavra por për fakte nga Shpejtim Bulliqi

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu-Kodra i është përgjigjur Ali Lajçit, i cili tha se duhet ‘të lënë anash pallavrat’ sepse ‘dihet që është prekur territori i Kosovës’. “Ne së...

Bulliqi: S’po bëjmë demarkacion të ri, po e analizojmë punën e komisionit “Meha”

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryesuesi të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi i është përgjigjur pyetjeve të anëtarëve të komisionit të cilët ia drejtuan atij. Bulliqi ka thënë...

Ashpërsohet debati për kufirin me Malin e Zi: Leni pallavrat. Merrni vesh, kemi humbë territor

para 11 muajve - GazetaBlic

Ali Lajçi ka kërkuar që Komisioni Shtetëror për demarkacion me Malin e Zi të vazhdojë punën pa presion. Ai ka thënë se të gjithë duhet ‘të lënë anash pallavrat’ sepse ‘dihet që është prekur territori i...

Bulliqi: Parregullsi në shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Pacolli: Qeveria e Kosovës ka kërkuar që demarkacioni të jetë kush për vizat

para 11 muajve - Albeu

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli ka thënë se ka informacione që vetë Qeveria e Kosovës është ajo që ka kërkuar në Bruksel që demarkacionin t’ia vë kusht Kosovës për liberalizimin e vizave. Pacolli ka...

Bulliqi: Komisioni i kaluar ka qenë i themeluar për demarkim, e jo për vijë të re kufitare

para 11 muajve - Telegrafi

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka raportuar sot para Komisionit për Integrime Evropiane, për gjetjet e këtij komisioni në lidhje me...

Bulliqi: Vijën e re kufitare e ka vizatu pala malazeze

para 11 muajve - RTV 21

Bulliqi tha se shumë shpejt do të dal raporti final për demarkacionin Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi tha se ish komisioni e ka pasur...

Pacolli: T’i bëhet presion BE-së që të heq Demarkacionin si kusht për liberalizimin e vizave

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Fitore Pacolli ka kërkuar që të mos bëhet presion tek komisioni shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, por tek BE që Demarkacioni të...

“Komisioni i ri për Demarkacion pa risi, me të vjetrin të merret prokuroria”

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti thotë se raportimi i Komisionit në krye me Shpejtim Bulliqin, nuk po sjellë asgjë të re, njofton Klan Kosova. Ai tha se nëse ka diçka për Komisionin...

Pacolli: T'i bëhet presion BE-së që të heq Demarkacionin si kusht për liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Indeks online

Anëtare e Komisionit për Integrime Evropiane, Fitore Pacolli ka kërkuar që të mos bëhet presion tek komisioni shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, por tek BE që Demarkacioni të...

Kritikohet Bulliqi: Nuk Dëgjuam Asgjë të Re

para 11 muajve - Kallxo

Anëtari i PDK-së në Komisionin për Integrime Europiane, Zenun Pajaziti, i tha kryetarit të Komisionit për Shënjimin e Kufirit, Shpejtim Bulliqit, pas raportimit të këtij të fundit se ka pritur që do të...

Bulliqi thumbon Mehën

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi gjatë raportimit para Komisionit për Integrime Evropiane, ka thumbuar rëndë ish-komisionin në krye me...

Pajaziti- Bulliqit: Duam fakte e jo kritika, le të merret drejtësia me ish-komisionin

para 11 muajve - Albeu

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti sot gjatë raportimit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror ka thënë se nuk pa asnjë rezultat nga ky komision . Pajaziti ka thënë se...

Ish-kolegu- Bulliqit: Bash asgjë nuk ke thënë

para 11 muajve - Albeu

Edhe deputeti i LDK’së, Armend Zemaj ka vlerësuar se kreu i Komisionit për Demarkacion, Shpejtim Bulliqi, nuk ka prezantuar diçka të re para komisionit për Integrime Europiane. “Sot nuk dëgjova asgjë të...

Armend Zemaj: Ky komision nuk ka sjellë asnjë argument asnjë fakt të ri

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj sot gjatë raportimit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror ka thënë se nuk pa asgjë të re nga ky komision, raporton Gazeta Blic. Zemaj...

Deputeti Zemaj Buliqit: Bash asgjë të re nuk dëgjova sot

para 11 muajve - Gazeta Express

​Edhe deputeti i LDK’së, Armend Zemaj ka vlerësuar se kreu i Komisionit për Demarkacion, Shpejtim Bulliqi, nuk ka prezantuar diçka të re para komisionit për Integrime Europiane. “Sot nuk dëgjova asgjë...

Zemaj i ashpër me Bulliqin e Isufin: Asgjë të re nuk thatë, bash asgjë të re

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka qenë i ashpër me anëtarët e komisionit për demaskimin e kufirit me Malin e Zi që i caktoj kryeministri Ramush Haradinaj. Zemaj i ka kritikuar Shpejtim Bulliqin dhe Florim...

Deputetët kërkuan fakte nga Bulliqi për demarkacionin, jo akuza për Murat Mehën

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot ka raportuar për herë të parë para Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane lidhur për gjetjet...

Komisioni për Demarkacionin ende pa raport final

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi tha se ish-komisioni ka punuar në mënyrë abuzuese, dhe se ka pasur idenë se çfarë ka bërë, njofton Klan...

Pajaziti: Bulliqi s’tha asgjë të re, foli vetëm për Komisionin ‘Meha’

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 11:06 Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti gjatë parashtrimit të pyetjes së tij në Komisionin për Integrime Evropiane, ku sot raportoi Shpejtim Bulliqi nga Komisioni për...

Isufi: S’ka lidhje sa kohë merr Demarkacioni, vetëm le të jetë i saktë

para 11 muajve - Gazeta Express

Ne nuk kemi kohë – është fraza më e përsëritur lidhur me Demarkacionin me të cilin janë të kushtëzuara procese të tjera si liberalizimi i vizave. Megjithatë, deputeti i pozitës, Ahmet Isufi, mendon se...

Deputetët kërkuan fakte nga Bulliqi për demarkacionin, jo akuza për Murat Mehën

para 11 muajve - KosovaPress

Mirëpo, kryesuesi Bulliqi më shumë është marrë me ish Komisionin Shtetëror të udhëhequr nga Murat Meha. Bulliqi tregoi edhe për kronologjinë se si ka filluar punën e tij duke treguar se më 13 tetor të...

Zenun Pajaziti nuk ka emocione ndaj ish-Komisionit për Shënjimin e Vijës Kufitare

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka thënë se Shpejtim Bulliqi ka folur vetëm për Komisionin 'Meha'. “Neve po na duhet diçka tjetër këtu, me komisionin tjetër le të merren dikush tjetër, le të merren drejtësia,...

Bulliqi tregon të gjeturat e komisionit

para 11 muajve - Indeks online

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka treguar për të gjeturat e deri tanishme të komisionit shtetëror, para Komisionit parlamentar për...

Deputetët insistojnë që Bulliqi të tregojë se kur e përfundon raportin për demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetët e Komisionit për Integrime ku po raporton Kryesuesi i Komisionit për Demarkacionin Shpejtim Bulliqi kanë bërë pyetje të shpeshta rreth afatit kohor për përfundimin e raportit. Deputeti  Milaim...

Bulliqi: Mali i Zi na i vizatoi kufirin e ri

para 11 muajve - Albeu

Shpejtim Bulliqi, kryetar i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane. Sipas tij, ish-komisioni e ka patur...

Bulliqi tregon të gjeturat e komisionit

para 11 muajve - Indeks online

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka treguar për të gjeturat e deri tanishme të këtij komisionit. Sipas tij, krejt ecuria e punës së...

Bulliqi: Nuk guxojmë të ngutemi në dëm të raportit

para 11 muajve - RTV 21

Bulliqi tha se shumë shpejt do të dal raporti final për demarkacionin Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi tha se ish komisioni e ka pasur...

Pajaziti- Shpejtim Bulliqit: Ne dëgjuam vetëm kritika për ish-komisionin!

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti sot gjatë raportimit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror ka thënë se nuk pa asnjë rezultat nga ky komision, raporton Gazeta Blic....

Bulliqi: Pala malazeze e vizatoi kufirin, ia solli të gatshëm Komisionit “Meha”

para 11 muajve - Politiko

​Shpejtim Bulliqi, Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, thotë se ish-komisioni që është drejtuar nga Murat Meha ka qenë në dijeni se vendi po humb territor...

Çështja e demarkacionit me Malin e Zi, ende në udhëkryq

para 11 muajve - Gazeta e re

Anëtarët e Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror sot kanë raportuar para Komisionit Parlamentar për Integrime Evropiane, lidhur me gjetjet për demarkimin e kufirit Kosovë-Mal...

Bulliqi: Raporti i Komisionit Ende Nuk Është Gati për Publikun

para 11 muajve - Kallxo

Kryetari i Komisionit të ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, është duke raportuar para Komisionit për Integrime Europiane rreth të gjeturave të deritanishme të Komisionit. Sipas...

Bulliqi thotë se ish-komisioni shtetëror e ka ditur që Kosova po humb tokë

para 11 muajve - Koha.net

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot ka raportuar para Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane lidhur me gjetjet për demarkimin...

​Deputeti i PDK’së Zenun Pajaziti-Bulliqit: S’na the asgjë të re

para 11 muajve - Gazeta Express

Në pyetjen e tij Deputeti i PDK’së Zenun Pajazit i ka thënë Kryesuesit të Komisionit Shpejtim Bulliqit se ka pritur më shumë argumente nga ai gjatë raportimin në Kuvend. Pajaziti ka thënë se Bulliqi ka...

Pajaziti: Ky komision nuk dallon nga Komisioni i udhëhequr nga Murat Meha

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti sot gjatë raportimit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror ka thënë se nuk pa asnjë rezultat nga ky komision, raporton Gazeta Blic....

Gruda thotë se Kosova me Malin e Zi nuk ka marrëveshje për demarkacion por për kufi

para 11 muajve - Infokusi

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Bulliqi: Vijën e re kufitare e vizatoi pala malazeze

para 11 muajve - Lajmi.net

Shpejtim Bulliqi, kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe  Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane. “Gjatë punës kemi pas dy kahje të...

Bulliqi nuk tregon se kur do ta përfundojë raportin për demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi gjatë raportimit të tij para Komisionit për Integrime Evropiane, ka deklaruar se komisioni paraprak...

Ja çka tha sot Blerta Deliu- Kodra gjatë raportimit të komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi

para 11 muajve - GazetaBlic

Gjatë raportimit të Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi para Komisionit për Integrime Evropiane ka thënë se ky komision po punon konform...

Bulliqi: Shumë shpejt do të dal raporti përfundimtar për Demarkacionin

para 11 muajve - Indeks online

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot ka raportuar para Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane lidhur me gjetjet për demarkimin...

Bulliqi: Komisioni i Mehës ka qenë i jashtëligjshëm, ja kur del raporti

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i Komisionit Shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror , Shpejtim Bulliqi ka thënë sot se ish-komisioni për përcaktimin e vijës kufitare ka qenë i jashtëligjshëm dhe nuk ka...

Bulliqi kritikon komisionin e kaluar për demarkacion

para 11 muajve - RTV 21

Kryesuesi Bulliqi për herë të parë ka raportuar para deputetëve Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot ka raportuar para Komisionit parlamentar...

Bulliqi: Pala malazeze e vizatoi kufirin, ia solli të gatshëm komisionit "Meha"

para 11 muajve - Gazeta Express

​Shpejtim Bulliqi, Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, thotë se ish-komisioni që është drejtuar nga Murat Meha ka qenë në dijeni se vendi po humb territor...

Ashpërsohet debati për kufirin me Malin e Zi: Leni pallavrat. Merrni vesh, kemi humbë territor

para 11 muajve - InfoShqip

Ali Lajçi ka kërkuar që Komisioni Shtetëror për demarkacion me Malin e Zit ë vazhdojë punën pa presion. Ai ka thënë se të gjithë duhet ‘të lënë anash pallvrat’ sepse ‘dihet që është prekur terrotori i...

Bulliqi: Komisioni i kaluar ka qenë i themeluar për demarkim e jo për vijë të re kufitare

para 11 muajve - Medial

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot ka raportuar para Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane lidhur me gjetjet për demarkimin...

Shpejtim Bulliqi kritikon ashpër ish-komisionin e udhëhequr nga Murat Meha

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot gjatë raportimit të tij para Komisionit për Integrime Evropiane ka thënë se janë duke punuar konform...

Gruda: Kosova me Malin e Zi nuk ka marrëveshje për demarkacion por për kufi

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Bulliqi: Komisioni i vjetër dha vijë të re kufitare me Malin e Zi

para 11 muajve - Lajmi.net

Shpejtim Bulliqi, kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe  Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane. “Gjatë punës kemi pas dy kahje të...

Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë marrëveshje për demarkacion, por për kufi

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe...

Shpejtim Bulliqi raporton para Komisionit (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Interesim i madh për ta ndjekur raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - Indeks online

Kuvendi i Kosovës ka bërë të ditur së Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi do të raportoi sot para Komisionit për Integrime Evropiane. Salla...

Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë marrëveshje për demarkacion, por për kufi

para 11 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Përveç debatit të ashpër për kufirin, palët shpërthejnë në të qeshura me këtë deklaratë të Bulliqit

para 11 muajve - Bota Press

Kryetari i komisionit për demarkacionin me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi sot gjatë raportimit para komisionit u ka thënë deputetëve ‘mos mendoni që puna jonë është e lehtë dhe e depërtueshme’. Ai ka përmendur...

Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë marrëveshje për demarkacion, por për kufi

para 11 muajve - Bota Press

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Zemaj: Komisioni i ri nuk ofroi asgjë të re

para 11 muajve - Almakos

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj tha se sot kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi nuk ka thënë asgjë të re lidhur me...

Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë marrëveshje për demarkacion, por për kufi

para 11 muajve - Periskopi

Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit shtetëror, thotë se nga hulumtimet e bëra deri më tani janë vërejtur parregullsi të ish ish-Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen...

Raporton Shpejtim Bulliqi

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot do të raportojë para Komisionit për Integrime Evropiane lidhur me të gjeturat e deritanishme rreth...

Zejnullah Gruda prezanton “argumente” të luftës së dytë botërore

para 11 muajve - Arbresh

Profesori, Zejnullah Gruda, thotë se Mali i Zi e din se ku e ka kufirin, derisa u pyetën se si të filet me Malin e Zi, kur këta të fundit e shohin si të mbyllur çështjen e territorit të Kosovës, shkruan...

Zejnullah Gruda prezanton “argumente” të luftës së dytë botërore

para 11 muajve - Arbresh

Profesori, Zejnullah Gruda, thotë se Mali i Zi e din se ku e ka kufirin, derisa u pyetën se si të filet me Malin e Zi, kur këta të fundit e shohin si të mbyllur çështjen e territorit të Kosovës, shkruan...

Pacolli: T’i bëhet presion BE-së që të heq Demarkacionin si kusht për liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Infokusi

Anëtare e Komisionit për Integrime Evropiane, Fitore Pacolli ka kërkuar që të mos bëhet presion tek komisioni shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, por tek BE që Demarkacioni të...

Përveç debatit të ashpër për kufirin, palët shpërthejnë në të qeshura me këtë deklaratë të Bulliqit

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i komisionit për demarkacionin me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi sot gjatë raportimit para komisionit u ka thënë deputetëve ‘mos mendoni që puna jonë është e lehtë dhe e depërtueshme’. Ai ka përmendur...

Shpalosja e hartave në komision, përplasje mes deputetëve dhe ekipit të Bulliqit

para 11 muajve - Bota Press

Komisioni për rishikimin e kufirit me Malin e Zi, i kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, në mbledhjen me deputetët e Kuvendit, anëtarë të komisionit për Integrime Evropiane, po shpalosin të gjeturat e tyre prej...

Pajaziti: Komisioni i ri për Demarkacionin pa risi

para 11 muajve - Almakos

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti tha të hënën se Komisioni i ri për Demarkacionin nuk ka sjell risi në raportimin e tij të sotëm para Komisionit për Integrime Evropiane. Pajaziti...

“Me këto fakte Komisioni për Demarkacionin do të duket qesharak para Malit të Zi”

para 11 muajve - Insajderi

Fatmir Xhelili nga Komisioni për Punë të Brendshme dhe Siguri, është shprehur i zhgënjyer me punën e Komisionit aktual për Shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit me Malin e Zi. Deputeti Xhelili ka qenë i...

Bulliqi sot flet për ecurinë e punës për Demarkacionin

para 11 muajve - Albeu

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror , Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi ngrit zërin në Komision: Deri në 2009 kemi pasë stacion policie në Kullë

para 11 muajve - Arbresh

“Mali i Zi paska qenë shtet budallë që na paska lonë stacion policie në Kullë deri në vitin 2009,” është shprehur Shpejtim Bulliqi, në tone të ashpra, derisa po shpaloste argumentet rreth kufirit për Malin...

“S’ka heqje të vizave as pas ratifikimit të Demarkacionit”

para 11 muajve - Bota Press

Vetëvendosje ka kërkuar heqjen e kriterit për Demarkacion për heqjen e vizave në zonën shengen, njofton Klan Kosova. Gjatë raportimit të Bulliqit para komisionit për Integrime Evropiane, deputetja e Vetëvendosjes...

Bulliqi: Komisioni i kaluar ka qenë i themeluar për demarkim, e jo për vijë të re kufitare

para 11 muajve - Almakos

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka raportuar sot para Komisionit për Integrime Evropiane, për gjetjet e këtij komisioni në lidhje me...

Bulliqi tregon të gjeturat e komisionit

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Komisionit Shtetror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjene e Kufirit, Shpejtim Bulliqi ka treguar për të gjeturat e deri tanishme të këtij komisionit. Sipas tij, krejt ecuria e punës së tyre ka pasur...

Florim Isufi i thotë deputetit: Me qenë student i imi të kisha qitë jashtë

para 11 muajve - Insajderi

Anëtari i Komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, gjatë diskutimit të nxehtë para Komisionit parlamentar për Integrime, ka nxjerrë deklarata interesante. Kur e...

Bulliqi sot prezanton të gjeturat për demarkacionin

para 11 muajve - Koha.net

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Deputetët e pakënaqur me raportimin e Bulliqit për demarkacionin

para 11 muajve - Periskopi

Deputetët e Komisionit për Integrime Evropiane kanë apsur vërejtje ndaj raportit të kryetarit të Komisionit për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi Shpejtim Bulliqi. Deputeti i LDK-së Armend Zemaj ka thënë...

Demarkacioni me Malin e Zi, sot mblidhet Komisioni për Integrimin Europian

para 11 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliçi, do të paraqesë sot para Komisionit për Integrime Evropiane informacionet e gjeturat nga...

“Prej vitit 2008 një pjesë të atij territori nuk e kemi qeverisë”

para 11 muajve - Arbresh

Anëtari i Komisionit për Integrime Evropiane, Ilir Deda, thotë se prej vitit 2008 një pjesë të atij territori nuk e kemi qeverisë. “Duam përgjigje sa më të sakta rreth kufirit. Prej 1999 deri  në 2008...

Deputetët e pakënaqur me raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - 10minuta

Deputetët e Komisionit për Integrime Evropiane kanë apsur vërejtje ndaj raportit të kryetarit të Komisionit për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi Shpejtim Bulliqi. Deputeti i LDK-së Armend Zemaj ka thënë...

Ashpërsohet debati për kufirin me Malin e Zi: Leni pallavrat. Merrni vesh, kemi humbë territor

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Ali Lajçi ka kërkuar që Komisioni Shtetëror për demarkacion me Malin e Zit ë vazhdojë punën pa presion. Ai ka thënë se të gjithë duhet ‘të lënë anash pallvrat’ sepse ‘dihet që është prekur terrotori...

Demarkacioni me Malin e Zi, sot mblidhet Komisioni për Integrimin Europian

para 11 muajve - Koha Jone

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliçi, do të paraqesë sot para Komisionit për Integrime Evropiane informacionet e gjeturat nga terreni rreth...

Bulliqi prezanton para Komisionit për Integrime të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - RTV 21

Prezantohen të gjeturat nga terreni Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat...

Nervozohet Gruda: Nuk kam ardhur të marr leksione prej deputetëve

para 11 muajve - Insajderi

Anëtari i Komisionit për Shënjimin dhe mirëmbajtjen e Kufirit me Malin e Zi, Zejnullah Gruda, gjatë argumentimit të tij para komisionit parlamentar për Integrime, është zënë me njërin prej deputetëve aty....

Interesim i madh për ta ndjekur raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - Infokusi

Kuvendi i Kosovës ka bërë të ditur së Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi do të raportojë sot para Komisionit për Integrime Evropiane....

Ashpërsohet debati për kufirin me Malin e Zi: Leni pallavrat. Merrni vesh, kemi humbë territor

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ali Lajçi ka kërkuar që Komisioni Shtetëror për demarkacion me Malin e Zit ë vazhdojë punën pa presion. Ai ka thënë se të gjithë duhet ‘të lënë anash pallvrat’ sepse ‘dihet që është prekur terrotori i...

Deputetët e pakënaqur me raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - KosovaPress

Deputeti i LDK-së Armend Zemaj ka thënë se është një prej deputetëve që i ka kushtuar rëndësi punës së ish komisionit, dhe për këtë edhe komisioni aktual nuk duhet të merret vetëm me punën e ish komisionit,...

Bulliqi: S’ka më bisedime me Malin e Zi, ata e kanë të përfunduar demarkacionin

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Komisionit shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka sqaruar sot në Kuvend se mandati i tyre nuk është të bëjnë demarkacion. Bulliqi ka thënë se ky komision...

Deputetët e pakënaqur me raportimin e Bulliqit

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputetët e Komisionit për Integrime Evropiane kanë pasur vërejtje ndaj raportit të kryetarit të Komisionit për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi Shpejtim Bulliqi. Deputeti i LDK-së Armend Zemaj ka thënë...

Pacolli para komisionit: T’i bëhet presion BE-së që të heq demarkacionin si kusht për liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Periskopi

Anëtarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Fitore Pacolli ka kërkuar që të mos bëhet presion tek komisioni shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, por tek BE që Demarkacioni të...

Isufi: Kemi fakte që tregojnë se Kosova ka humbur tokë

para 11 muajve - Sovrani

Anëtari i Komisionit për Shënjimin e Kufijve me Malin e Zi, Florim Isufi ka thëne se posedojnë dokumente që tregojnë se kufiri me shtetin malzez ka lëvizur. Isufi duke folur në mbledhjen e komisionit për...

Armend Zemaj: Komisioni i ri nuk ofroi asgjë të re

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Nentor – Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj tha se sot kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi nuk ka thënë...

Bulliqi prezanton të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Komisioni i ri për demarkacionin në Kosovë ka gati raportin

para 11 muajve - Java News

Duket se komisioni i qeverise Haradinaj per Demarkacionin po konkludon. Kryesuesi i Komisionit Shtetëror kosovar për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi do të prezantojë shpejt...

Bulliqi prezanton para Komisionit për Integrime të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - Indeks online

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Ashpërsohet debati për kufirin me Malin e Zi: Leni pallavrat. Merrni vesh, kemi humbë territor

para 11 muajve - Periskopi

Ali Lajçi ka kërkuar që Komisioni Shtetëror për demarkacion me Malin e Zit ë vazhdojë punën pa presion. Ai ka thënë se të gjithë duhet ‘të lënë anash pallvrat’ sepse ‘dihet që është prekur terrotori i...

Pacolli: T’i bëhet presion BE-së që të heq Demarkacionin si kusht për liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Anëtare e Komisionit për Integrime Evropiane, Fitore Pacolli ka kërkuar që të mos bëhet presion tek komisioni shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, por tek BE që Demarkacioni të...

Zemaj Bulliqit: Bash asgjë të re nuk dëgjova sot

para 11 muajve - Gazeta Liria

Edhe deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka vlerësuar se kreu i Komisionit për Demarkacion, Shpejtim Bulliqi, nuk ka prezantuar diçka të re para Komisionit për Integrime Evropiane. “Sot nuk dëgjova asgjë...

Bulliqi sot i paraqet të gjeturat e Komisionit të ri për Demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, para Komisionit për Integrime Evropiane, paraqet të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth demarkimit...

Bulliqi sot raporton në Komisionin për Integrime

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Zenun Pajaziti i PDK-së i thotë në sy Bulliqit: Nuk na the asgjë të re!

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Nentor – Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, i ka thënë kryesuesit të Komisionit Shpejtim Bulliqit se ka pritur më shumë argumente nga ai gjatë raportimin në Kuvend. Pajaziti ka thënë se Bulliqi...

Bulliqi Sot Raporton në Komisionin për Integrime

para 11 muajve - Kallxo

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

“Komisioni i ri për Demarkacion pa risi, me të vjetrin të merret prokuroria”

para 11 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti thotë se raportimi i Komisionit në krye me Shpejtim Bulliqin, nuk po sjellë asgjë të re. Ai tha se nëse ka diçka për Komisionin e vjetër, duhet...

Zemaj-Bulliqit: Nuk dëgjova asgjë të re, ama bash hiq

para 11 muajve - Arbresh

Armend Zemaj, anëtar i Komisionit të Kuvendit të Kosovës për Integrime Evropiane thotë se në aspektin politik dhe të fakteve i ka kushtuar rëndësi të vecantë procesit për përcaktim të kufirit me Malin...

Isufi-Bulliqit: Ofroni argumente të sakta

para 11 muajve - Arbresh

Anëtari i Komisionit për Integrime Evropiane, Ahmet Isufi, thotë se interesat e shtetit të Kosovës duhet të mbrohen. “Ju lutem bazohuni në aspektin profesional dhe mbroni interesin eKosovës duke ofruar...

Pacolli: Qeveria e Kosovës ka kërkuar që demarkacioni të vihet si kusht për vizat

para 11 muajve - Arbresh

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli ka thënë se ka informacione që vetë Qeveria e Kosovës është ajo që ka kërkuar në Bruksel që demarkacionin t’ia vë kusht Kosovës për liberalizimin e vizave. Pacolli ka...

Deputetët insistojnë që Bulliqi të tregojë se kur e përfundon raportin për demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputetët e Komisionit për Integrime ku po raporton kryesuesi i Komisionit për Demarkacionin, Shpejtim Bulliqi, kanë bërë pyetje të shpeshta rreth afatit kohor për përfundimin e raportit. Deputeti Milaim...

Pajaziti, Bulliqit: S’po na duhet puna e ish- komisionit Meha

para 11 muajve - Sovrani

Shpëtim Bulliqi, kryetari i Komisionit për Shënjimin e Kufij ve me Malin e Zi, po vazhdon raportimin para Komisionit për Integrimeve Evropiane. Deputetët e këtij komisioni I kanë drejtuar kritika në drejtim...

Pajaziti: Komisioni për Demarkacion nuk solli asgjë të re

para 11 muajve - Insajderi

Në pyetjen e tij, deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti, i ka thënë kryesuesit të Komisionit Shpejtim Bulliqi se ka pritur më shumë argumente nga ai gjatë raportimin në Komisionin parlamentar për Integrime...

Isufi-Bulliqit- Ofroni argumente të sakta

para 11 muajve - Arbresh

Anëtari i Komisionit për Integrime Evropiane, Ahmet Isufi, thotë se interesat e shtetit të Kosovës duhet të mbrohen. “Ju lutem bazohuni në aspektin profesional dhe mbroni interesin eKosovës duke ofruar...

Pajaziti-Bulliqit: Nuk keni sjellë asgjë të re

para 11 muajve - Arbresh

Anëtari i Komisionit për Integrime Evopiane, Zenun Pajaziti, thotë se komisioni aktual do të duhej të sjellë argumente që e përmbyllin këtë çështje, por nuk po i sheh përveç vizitave në Kroaci e Slloveni....

Pajazitit i duket i kotë raportimi i Bulliqit: Nuk na sollët asnjë fakt

para 11 muajve - Periskopi

Deputeti dhe anëtari i Komisionit për Integrime Evropiane, Zenun Pajaziti, ka hedhur kritika në drejtim të Komisionit Shtetëror për demarkacion me Malin e Zi, duke thënë se ata nuk po sjellin asnjë fakt...

Bulliqi thotë se shumë shpejt gati raporti final

para 11 muajve - Sovrani

Gjatë raportimit para Komisionit për Integrime Evropiane, kryesuesi i Komisionit për Shënjimin e kufijve me Malin e Zi, Shpëtim Bulliqi ka thënë se së shpejti do dalin më raportin përfundimtar për shënjimin...

Pajaziti-Bulliqit: Nuk keni sjellë asgjë të re

para 11 muajve - Arbresh

Anëtari i Komisionit për Integrime Evopiane, Zenun Pajaziti, thotë se komisioni aktual do të duhej të sjellë argumente që e përmbyllin këtë cështje, por nuk po i shoh përvec vizitave në Kroaci e Slloveni....

Bulliqi: Pala malazeze e vizatoi kufirin, ia solli të gatshëm komisionit “Meha”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

​Shpejtim Bulliqi, Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, thotë se ish-komisioni që është drejtuar nga Murat Meha ka qenë në dijeni se vendi po humb territor...

Bulliqi: Ish komisioni krijoi një kufi të paqenë me Malin e Zi

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Shpejtim Bulliqi, kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe  Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane. Gjatë raportit të tij, Bulliqi ka...

Bulliqi: Komisioni i kaluar e ka ditur se toka po humbë dhe ka zhvendosje të kufirit

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka thënë se ish komisioni e ka pasur parasysh se toka po humbet, dhe ka zhvendosje të kufirit. “Komisioni...

Shpejtim Bulliqi tregon se kur do të dalë raporti përfundimtar për demarkacionin

para 11 muajve - Periskopi

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot ka raportuar para Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane lidhur me gjetjet për demarkimin...

Bulliqi: Komisioni i kaluar e ka ditur se toka po humbë dhe ka zhvendosje të kufirit

para 11 muajve - KosovaPress

“Komisioni është duke bëtë punën e saj por me presion dhe nuk guxojnë të ngutemi në dëm të raportit, nuk jemi larg dhe opinioni do të ketë shumë shpejt raportin final”, deklaroi Bulliqi. Bulliqi ka thënë...

Deliu për demarkacionin: Duam proces transparent

para 11 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit për Integrime Eveopiane, Blerta Deliu, thotë qytetarët presin përmbylljen e kësaj cështjeje shkaku i liberlaizimit të vizave. “Duam një proces transparent,” shprehet deputetja Deliu....

Bulliqi: Shumë shpejt do ta keni raportin tonë për Demarkacionin

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka thënë se Qeveria dhe qytetarët e Kosovës do ta kenë shumë shpejt në dorë raportin e tyre për vijën kufitare...

“Pala malazeze e vizatoi kufirin dhe ia solli të gatshëm komisionit të Murat Mehës”

para 11 muajve - Insajderi

Shpejtim Bulliqi, kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, thotë se ish-komisioni që është drejtuar nga Murat Meha ka qenë në dijeni se vendi po humb territor...

Bulliqi: Komisioni “Meha” është bazuar në një ligj të brendshëm

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 nëntor 2017 – Kryetari i Komisionit shtetëror për shënjimin e kufirit të Kosovës me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, ka raportuar para anëtarëve të Komisionit për Integrime Evropiane të Kuvendit...

Bulliqi rrëfehet para deputetëve, kritikon ashpër ish -komisionin e Murat Mehës

para 11 muajve - Sovrani

Kryetari i Komisionit për Shënjimin e kufijve me shtetin malazez ka filluar raportimin para Komisionit për Integrime Evropiane në Kuvendin e Kosovës. Gjatë shpalosjes së fakteve të gjetura deri në më tani...

Bulliqi: Pala malazeze e vizatoi kufirin, ia solli të gatshëm komisionit Meha

para 11 muajve - Bota Press

Shpejtim Bulliqi, Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, thotë se ish-komisioni që është drejtuar nga Murat Meha ka qenë në dijeni se vendi po humb territor...

Bulliqi: Komisioni i kaluar ka qenë i themeluar për demarkim e jo për vijë të re kufitare

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot ka raportuar para Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane lidhur me gjetjet për demarkimin...

Qysh në takimin e dytë, ish-komisioni e ka ditur se po humbet territor

para 11 muajve - Arbresh

Ish-komisioni ka tejkaluar kompetencat e veta për demarkimin dhe mirëmbajtjen e kufirit kur ka vendosur një vije të re kufitare, raporton arbresh.info. Këtë e ka deklaruar, Shpejtim Bulliqi, i mandatuari...

Bulliqi: Komisioni i kaluar ka qenë i themeluar për demarkim e jo për vijë të re kufitare

para 11 muajve - KosovaPress

Blerta Deliu - Kodra kryetare e këtij Komisioni tha se ratifikimi i kufirit është kusht për liberalizimin e vizave dhe e kemi pasur  të arsyeshme të raportoni për procesin e demarkimit. Kryesuesi Bulliqi...

Bulliqi: Komisioni i kaluar i demarkacionit, i jashtëligjshëm

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Komisionit Shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka thënë sot se ish-komisioni për përcaktimin e vijës kufitare ka qenë i jashtëligjshëm dhe nuk ka pasur...

“Ish-komisioni për Demarkacionin i kishte tejkaluar kompetencat e veta”

para 11 muajve - Insajderi

Kryetari i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e kufirit me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, ka dhënë disa detaje nga të gjeturat e grupit të tij deri më tani, edhe pse, sipas tij, ende nuk...

Bulliqi: Komisioni i kaluar për demarkacionit, i jashtëligjshëm

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Komisionit Shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka thënë sot se ish-komisioni për përcaktimin e vijës kufitare ka qenë i jashtëligjshëm dhe nuk ka pasur...

Bulliqi me kritika të ashpra për ish-Komisionin e udhëhequr nga Murat Meha: Ai krijoi një kufi të paqenë me Malin e Zi

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Komisionit Shtetëror për demarkacion me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, në raportin e tij para Komisionit për Integrime Evropiane, ka thënë se ata po punojnë konform detyrave që u janë dhënë nga...

Nisë mbledhja e Komisionit për Integrime, raporton Shpejtim Bulliqi

para 11 muajve - Arbresh

Shpejtim Bulliqi, kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka filluar raportimin para Komisionit për Integrime Evropiane të Kuvendit të Kosovës, rreth shënjimit...

Shpejtim Bulliqi raporton para Komisionit (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi konfirmon pjesëmarrjen për raportim në Komision

para 11 muajve - Arbresh

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi sot në orën 10:00 pritet të raporton para Komisionit për Integrime Evropiane. Në një prononcim për...

Bulliqi prezanton para Komisionit për Integrime të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - 10minuta

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi prezanton të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi bën të ditura detajet e të gjeturave për Demarkacionin

para 11 muajve - Insajderi

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Prezantohen rezultatet e para për demarkacionin

para 11 muajve - Sovrani

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi pritet t’i prezantojë të gjeturat për demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror Shpejtim Bulliqi, sot prezanton para Komisionit për Integrime Evropiane, të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi sot i paraqet të gjeturat e Komisionit të ri për Demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, para Komisionit për Integrime Evropiane, paraqet të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth demarkimit...

Bulliqi prezanton sot të gjeturat për demarkacionin

para 11 muajve - Periskopi

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi nesër i paraqet të gjeturat e Komisionit të ri për Demarkacionin

para 11 muajve - Telegrafi

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi, para Komisionit për Integrime Evropiane, nesër paraqet të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi prezanton nesër të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton nesër para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Komisioni i ri për demarkacionin ka gati raportin

para 11 muajve - Koha.net

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi do të prezantojë nesër para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni...

Bulliqi prezanton nesër të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - Indeks online

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton nesër para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Bulliqi nesër prezanton të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - RTV 21

Bulliqi prezanton para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat nga terreni rreth demarkimit me Malin e Zi Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim...

Bulliqi prezanton sot të gjeturat për Demarkacionin

para 11 muajve - Arbresh

Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi prezanton sot para Komisionit për Integrime Evropiane të gjeturat e deritanishme nga terreni rreth...

Dy muaj afat për ratifikimin e Demarkacionit

para 11 muajve - Gazeta 55

Institucioneve të Kosovës u kanë mbetur më pak se dy muaj që të ratifikojnë Marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nëse synojnë të ecin përpara me procesin e liberalizimit të vizave. Ky...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK