http://kariera.mk

Performanca e Rita Oras në MTV EMA

para 11 muajve - Klan Kosova

Rita Ora, këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, e cila ishte nikoqire e mbrëmjes së MTV EMA, transmeton Klan Kosova. Ajo rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj ndërsa u...

FOTO/ Kush është shqiptarja që do na nderojë në American Music Awards

para 11 muajve - Syri

Këngëtarja e njohur Bebe Rexha, ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be” dhe i cili u publikua...

FOTO/ Ja 13 veshjet e Rita Orës në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Syri

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Mikpritëse dhe prezantuese e eventit të sivjetëm ishte ylli shqiptar i popit,  Rita Ora, e cila u shfaq në skenën e MTV EMA me...

13 veshjet e Ritës në “MTV EMA”

para 11 muajve - Gazeta Express

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Nikoqire e eventit të sivjetmë ishte pop-ylli Rita Ora e cila u paraqit në skenën e MTV EMA me 13 veshje të ndryshme, shkruan TheSun...

Ja 13 veshjet e Rita Orës në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Tetova Sot

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Mikpritëse dhe prezantuese e eventit të sivjetëm ishte ylli shqiptar i popit,  Rita Ora, e cila u shfaq në skenën e MTV EMA me...

Magjia Rita – performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA

para 11 muajve - Medial

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire. Por, jo vetëm si nikoqire, ajo edhe performoi...

Këngëtarja shqiptare që do marrë pjesë në “American Music Awards”

para 11 muajve - Bota.al

Këtë vit do të kemi një përfaqësuese edhe në American Music Awards dhe ajo do jetë këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Bebe Rexha. Bebe Rexha, ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në American Music...

Rita Ora në MTV EMA “djeg” skenën me performancën e saj

para 11 muajve - NOA

Këngëtarja me origjinë shqiptare ka qenë në qendër të vëmendjes që pas ditës së diel. Ajo ishte në qendër të titujve të shumë medieve të botës për shkak të veshjes së saj që nga tapeti i kuq ku u shfaq...

Bebe Rexha performon në “American Music Awards”

para 11 muajve - Tetova Sot

Pas suksesit që treguan Dua Lipa dhe Rita Ora në MTV Europe Music Awards, edhe një tjetër shqiptare paralajmëron pjesëmarrjen në një event prestigjioz. Bëhet fjalë për këngëtaren Bebe Rexha e cila tash...

Magjia Rita – performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA

para 11 muajve - Telegrafi

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire. (Foto: Getty Images) Por, jo vetëm si...

Publikohet performanca e plotë e Ritës në MTV EMA-s, do të ju mahnitë

para 11 muajve - Indeks online

Rita Ora ishte nikoqirja e këtij viti në ndarjen e çmimeve të  MTV EMA ku u konsiderua si një ndër më të suksesshmet. Sot është shfaqur performanca e plotë e Ritës në këtë eveniment ku ajo shfaqet e mrekullueshme...

Dua Lipa plot stil në fushatën reklamuese të FootLocker

para 11 muajve - Shqiptarja

Vetëm dy net më parë ajo u shpall si artistja e re më e mirë në MTV Europe Music Awards të mbajtur në Londër, por sukseset e Dua Lipas nuk kanë të sosur. Këngëtarja simpatike nga Prishtina ka realizuar...

VIDEO/ Performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA

para 11 muajve - Syri

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire. Por, jo vetëm si nikoqire, ajo edhe performoi...

Ja kush është këngëtarja shqiptare që do marri pjesë në American Music Awards

para 11 muajve - Bota.al

Këtë vit do të kemi një përfaqësuese edhe në American Music Awards dhe ajo do jetë këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Bebe Rexha. Bebe Rexha, ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në American Music...

Publikohet performanca e “zjarrtë” e Ritës në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Lajmi.net

Ngjarja e cila këto ditë ka marrë tërë vëmendjen e medieve vendore dhe ndërkombëtare është "MTV Europe Music Awards". Kjo ngjarje u mbajt të dielën në Wembley Arena në Londër me nikoqire këngëtaren shqiptare...

13 veshjet e Ritës në “MTV EMA”

para 11 muajve - Arbresh

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Nikoqire e eventit të sivjetmë ishte pop-ylli Rita Ora e cila u paraqit në skenën e MTV EMA me 13 veshje të ndryshme, shkruan TheSun...

Bebe Rexha do të performojë në "American Music Awards"

para 11 muajve - Shqiptarja

Këngëtarja me  origjinë shqiptare, Bebe Rexha do të jetë sërish pjesë e skenës botërore të muzikës. Mësohet se bukuroshja do të performojë në ceremoninë e ndarjeve të çmimeve “American Music Awards”. Fjala...

Dua Lipa në kampanjën e “FootLocker “

para 11 muajve - Aktuale

Është kjo Dua Lipa këngëtarja nga Kosova e cila tashmë është emër i njohur në gjithë botën. Kënga e fundit “New Rules” i solli asaj suksesin që nuk e kishte paramenduar, kurse së fundi ajo u shpall artistja...

Magjia Rita – performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA

para 11 muajve - Almakos

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire. (Foto: Getty Images) Por, jo vetëm si...

Magjia Rita – performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA

para 11 muajve - Almakos

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire. (Foto: Getty Images) Por, jo vetëm si...

Magjia Rita – performanca e plotë e Rita Orës në MTV EMA

para 11 muajve - Bota Press

Rita Ora rrëmbeu gjithë vëmendjen e mediave botërore me paraqitjen e saj në MTV EMA. Bukuroshja shqiptare u shfaq tejet atraktive në paraqitjen e saj si nikoqire. Por, jo vetëm si nikoqire, ajo edhe performoi...

Bebe Rexha do të performojë në American Music Awards

para 11 muajve - Indeks online

Bebe Rexha pritet që të jetë një nga performueset në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be”,...

Bebe Rexha do të performojë në American Music Awards

para 11 muajve - Syri

Bebe Rexha pritet që të jetë një nga performueset në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be”,...

Dua Lipa në kampanjën e “FootLocker “

para 11 muajve - Lajmi.net

Nuk ka shumë kohë që u fut në tregun e muzikës së huaj, por depërtoi shpejt me sukses të jashtëzakonshëm. Është kjo Dua Lipa këngëtarja nga Kosova e cila tashmë është emër i njohur në gjithë botën, shkruan...

Çmimi marramendës i aksesorëve të Ritës në “MTV EMA”

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Të dielën u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve "MTV Europe Music Awards". Nikoqire e kësaj ceremonie ishte këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net.Rita ishte personazhi...

Bebe Rexha do të performojë në American Music Awards

para 11 muajve - Koha.net

Bebe Rexha pritet që të jetë një nga performueset në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be”,...

Kush është shqiptarja që do na nderojë në American Music Awards

para 11 muajve - Opinion

Këngëtarja e njohur Bebe Rexha, ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be” dhe i cili u publikua...

Dua Lipa në kampanjën e “FootLocker “

para 11 muajve - Tetova1

Nuk ka shumë kohë që u fut në tregun e muzikës së huaj, por depërtoi shpejt me sukses të jashtëzakonshëm. Është kjo Dua Lipa këngëtarja nga Kosova e cila tashmë është emër i njohur në gjithë botën, shkruan...

Çmimi marramendës i aksesorëve të Ritës në “MTV EMA”

para 11 muajve - Lajmi.net

Të dielën u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve "MTV Europe Music Awards". Nikoqire e kësaj ceremonie ishte këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net. Rita ishte personazhi më...

Bebe Rexha performon në “American Music Awards”

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas suksesit që treguan Dua Lipa dhe Rita Ora në MTV Europe Music Awards, edhe një tjetër shqiptare paralajmëron pjesëmarrjen në një event prestigjioz. Bëhet fjalë për këngëtaren Bebe Rexha e cila tash...

Rita Ora shkëlqen në të bardhë në performancën në Mançester

para 11 muajve - Almakos

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, ka nisur serinë e performancave të saj. Bukuroshja shqiptare ka performuar në Manchester Arena para publikut britanik. Rita u shfaq në taka të larta dhe në veshje të bardhë...

Bebe Rexha do të performojë në American Music Awards

para 11 muajve - Infokusi

Bebe Rexha pritet që të jetë një nga performueset në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be”,...

Ja cila ishte pamja më e “rënd” e Ritës në MTV EMA

para 11 muajve - Indeks online

Nikoqirja e këtij viti në ndarjen e çmimeve MTV EMA ishte shqiptarja Rita Ora. Ajo ishte kujdesur që veshja e saj sigurisht të ishte ekstravagante dhe të dilte nga pamja e zakonshme që kanë yjet në këto...

Bebe Rexha performon më 19 nëntor në American Music Awards

para 11 muajve - Ina

Shqiptaret nëpër botë po vazhdojnë të lënë të gjithë me gojë hapur kudo që po paraqiten. Ishte Rita Ora ajo e cila në mbrëmjen e 12 nëntorit mahniti të gjithë me aftësitë e saj për udhëheqjen e një ceremonie...

Konfirmohet performanca e Bebe Rexhës në American Music Awards

para 11 muajve - Tetova1

Bebe Rexha pritet që të jetë një nga performueset në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be” dhe...

Ja cila ishte pamja më e “rënd” e Ritës në MTV EMA

para 11 muajve - Tetova1

Nikoqirja e këtij viti në ndarjen e çmimeve MTV EMA ishte shqiptarja Rita Ora. Ajo ishte kujdesur që veshja e saj sigurisht të ishte ekstravagante dhe të dilte nga pamja e zakonshme që kanë yjet në këto...

Konfirmohet performanca e Bebe Rexhës në American Music Awards

para 11 muajve - Fol

Bebe Rexha pritet që të jetë një nga performueset në ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards. Ajo pritet të performojë projektin e saj me Florida Georgia Line të titulluar “Meant to Be” dhe...

Bebe Rexha performon më 19 nëntor në American Music Awards

para 11 muajve - Arbresh

Shqiptaret nëpër botë po vazhdojnë të lënë të gjithë me gojë hapur kudo që po paraqiten. Ishte Rita Ora ajo e cila në mbrëmjen e 12 nëntorit mahniti të gjithë me aftësitë e saj për udhëheqjen e një ceremonie...

Ndahen Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017

para 11 muajve - Klan

Rita  Ora  e  ndezi  skenën  që  në  momentet  e  para.  Ajo  fillimisht  u shfaq  me rrobëdëshambër dhe u ndërrua gjatë spektaklit mbi 10 herë. Këngëtarja më  origjinë  Kosovare është vlerësuar shumë...

Dua Lipa shkëlqen në fushatën reklamuese për FootLocker

para 11 muajve - Telegrafi

Dua Lipa po vazhdon me angazhimet e sukseset e shumta. Superylli shqiptar nuk po ndalet me suksese në vitin më të suksesshëm të karrierës së saj. Bukuroshja nga Prishtina ka realizuar së fundmi fushatën...

Rekord dhe vlerësime të pafund për Rita Orën

para 11 muajve - Portalb

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe...

Rekord dhe vlerësime të pafund për Rita Orën

para 11 muajve - Fol

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe...

Seksi në të zeza, Demi tregon barkun

para 11 muajve - Tetova Sot

Ajo mori pjesë në MTV EMAs ku mori gjithë vëmendjen me pamjen e saj seksi me dy veshje të ndryshme. Por, të nesërmen Demi Lovato nuk dha asnjë shenjë të lodhjes, derisa arriti në BBC Radio 1 në një tjetër...

Çmimet “MTV EMA” nën udhëheqjen e Rita Orës

para 11 muajve - Alsat-M

Mbrëmjen e së dielës në Londër u mbajt Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards nën udhëheqjen e këngëtares me prejardhje shqiptare, Rita Ora, e cila tërhoqi vëmendje të madhe me paraqitjen...

Berisha: Rita, Dua dhe Ermali, shqiptarët që na bëjnë krenarë

para 11 muajve - Telegrafi

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i ka uruar artistët shqiptarë për suksesin në MTV EMA. Rita Ora ishte nikoqire e evenimentit të madh muzikor në Evropë, ndërsa njëkohësisht ishte edhe e nominuar...

Rita Ora habiti të gjithë me veshjen e saj në tapetin e kuq të “MTV Awards”

para 11 muajve - NOA

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar në Wembley Arena të Londrës, evenimenti më i madh i ndarjes së çmimeve në Europë, “MTV Europe Music Awards” 2017. Ashtu siç është bërë zakon në ditët e sotme që në evenimente...

Rita Ora me robdishan dhe peshqir në kokë në ceremoninë e ‘MTV EMA’

para 11 muajve - BalkanWeb

Rita Ora ka marrë pjesë ne ‘MTV Europe Music Awards’, në Wembley të Londrës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është kujdesur që të tërheqë vëmendjen në paraqitjen e saj të parë. 26-vjeçarja ka parakaluar...

Rekord dhe vlerësime të pafund për Rita Orën

para 11 muajve - Koha.net

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe...

Sadiq Khan me urim special për këngëtaren shqiptare

para 11 muajve - Albeu

Këngëtarja shqiptare e Kosovës me famë botërore Dua Lipa , e cila fitoi çmimin “Best New Act” në ndarjen e çmimeve EMA të MTV, ka marrë edhe një urim të veçantë, transmeton albinfo.ch. Kryebashkiaku i...

Shawn Mendes, artisti më i mirë i MTV Europe Music Awards

para 11 muajve - Tetova Sot

Këngëtari kanadez Shawn Mendes u shpall artisti më i mirë gjatë ceremonisë MTV Europe Music Awards, që u mbajt të dielën në mbrëmje në Londër. Artisti i ri, 19 vjeçar që ishte në garë me Ariana Grande,...

Demi Lovato shpërthen në MTV EMA, shfaqet transparente

para 11 muajve - Tetova Sot

Me flokët e saj të zgjatur tej mase, Demi Lovato, ka befasuar me paraqitjen e saj të fundit. Ajo arriti përballë publikut e veshur me një kostum të zi me shkëlqim në vete. Por, ndonëse nuk ishte zhveshur,...

MTV EMMAs: Rita Ora - moderatore, Dua Lipa – njëra nga fitueset

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Shawn Mendes ishte më i suksesshëm se Taylor Swift dhe Ed Sheeran, pasi e fitoi çmimin për artistin më të mirë në ceremoninë MTV EMAs, të mbajtur mbrëmë vonë në Londër. Ylli 19 vjeçar kanadez, Shawn Mendes,...

Sali Berisha uron shqiptarët për suksesin në ‘MTV EMA’: Na bëjnë krenarë!

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas suksesit të madh që këngëtarët mbrëmë treguan në "MTV Europe Music Awards", vijnë urimet edhe nga bota e politikës. Kryetari i Londrës, Sadiq Khan ishte ai i cili nga fusha politike qe i pari që e...

Berisha ‘harron’ për pak çaste politikën, uron tre këngëtarët e njohur shqiptarë

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ndonëse jemi mësuar që ta shohim atë aktiv në faqen e tij të ‘Facebook’ ku publikon denoncime dhe akuza për qeverinë ‘Rama’, këtë herë ish-kryeministri Sali Berisha reagon për një çështje që qëndron...

Rita Ora vlerësime pafund

para 11 muajve - Politiko

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe...

Reagimi i Dukagjin Lipës pasi e bija doli fituese nga “MTV EMA”

para 11 muajve - Lajmi.net

Në Wembley Arena të Londrës mbërmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve 'MTV EMA' . E veçanta e kësaj mbrëmje ishte pjesëmarrja e disa prej shqiptarëve të famëshëm në këtë event, shkruan lajmi.net. “MTV...

FOTO/ Shqiptarët që na bëjnë krenare! Ja mesazhi i ish-kryeministrit

para 11 muajve - Syri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur këngëtarët shqiptarë që ishin pjesëmarrës në ‘MTV Europe Music Awards’ që u zhvillua në Londër. ‘Shqiptarët që na bëjnë krenarë! Rita Ora, Dua Lipa, Ermal...

Vajzat shqiptare na bëjnë zemrën mal: Komenti i Bebe Rexhës në foton e Rita Orës është ai që prisnim

para 11 muajve - Blitz

Rita Ora ka qenë padyshim vajza më e komentuar e ditës sot duke qenë se mbylli me sukses prezantimin e një ndër eventeve më të rëndësishëm të muzikës jo vetëm për Britaninë por për gjithë botën. U komentua...

Mimiks fiton çmimin “Vepra më e mirë zvicerane”

para 11 muajve - Albinfo

Këngëtari Mimiks ka fituar çmimin për “Veprën më të mirë zvicerane” në MTV EMA 2017. Në garën për “Veprën më të mirë zvicerane” ishte edhe shqiptari Shkelzen Kastrati, që njihet me emrin skenik Xen. Mimiks...

Berisha: Rita, Dua dhe Ermali, shqiptarët që na bëjnë krenarë

para 11 muajve - Almakos

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i ka uruar artistët shqiptarë për suksesin në MTV EMA. Rita Ora ishte nikoqire e evenimentit të madh muzikor në Evropë, ndërsa njëkohësisht ishte edhe e nominuar...

Berisha: Rita, Dua dhe Ermali, shqiptarët që na bëjnë krenarë

para 11 muajve - Almakos

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i ka uruar artistët shqiptarë për suksesin në MTV EMA. Rita Ora ishte nikoqire e evenimentit të madh muzikor në Evropë, ndërsa njëkohësisht ishte edhe e nominuar...

Berisha: Rita, Dua dhe Ermali, shqiptarët që na bëjnë krenarë

para 11 muajve - Almakos

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i ka uruar artistët shqiptarë për suksesin në MTV EMA. Rita Ora ishte nikoqire e evenimentit të madh muzikor në Evropë, ndërsa njëkohësisht ishte edhe e nominuar...

Demi Lovato shpërthen në MTV EMA

para 11 muajve - Klan Kosova

Me flokët e saj të zgjatur tej mase, Demi Lovato, ka befasuar me paraqitjen e saj të fundit. Ajo arriti përballë publikut e veshur me një kostum të zi me shkëlqim në vete, transmeton Klan Kosova. Por,...

“MTV EMA 2017”, lista e fituesve, mes tyre dy artistë shqiptarë

para 11 muajve - NOA

Është zhvilluar mbrëmjen e djeshme evenimenti më i madh i ndarjes së çmimeve në Evropë, “MTV Europe Music Awards” 2017. Mbrëmja është zhvilluar në Wembley Arena të Londrës, me prezantuese artisten e njohur...

Natë shqiptare në MTV

para 11 muajve - Periskopi

“MTV European Music Awards” u shndërrua këtë herë në mbrëmjen e shqiptarëve. Rita Ora pushtoi skenën si prezantuese e ceremonisë së shumëpritur, Dua Lipa fitoi çmimin e madh te “Artistes më të mirë të...

Kryebashkiaku i Londrës me urim të veçantë për Dua Lipën

para 11 muajve - Koha.net

Dua Lipa fitoi çmimin “Best New Act” në ndarjen e çmimeve EMA të MTV, dhe për këtë ka marrë dhe një urim të veçantë. Bëhet fjalë për kryebashkiakun e Londrës, Sadiq Khan, i cili njihet si fans i muzikës...

Shawn Mendes, artisti më i mirë i MTV EMA

para 11 muajve - Koha.net

Këngëtari kanadez Shawn Mendes u shpall artisti më i mirë gjatë ceremonisë MTV Europe Music Awards, që u mbajt të dielën në mbrëmje në Londër. Artisti i ri, 19 vjeçar që ishte në garë me Ariana Grande,...

Demi Lovato shpërthen në MTV EMA

para 11 muajve - Infokusi

Me flokët e saj të zgjatur tej mase, Demi Lovato, ka befasuar me paraqitjen e saj të fundit. Ajo arriti përballë publikut e veshur me një kostum të zi me shkëlqim në vete, transmeton Klan Kosova. Por,...

13 veshjet e Rita Ora-s në “MTV VMA 2017”

para 11 muajve - Syri

Mbrëmjen e së djelës ashtu siç u paralajmërua u mbajt në “Wembley Arena”, në Londër ndarja e çmimeve “MTV Europe Music Awards” ku ylli i mbrëmjes ishte vetëm Rita Ora. Hapja e spektaklit ishte e mahnitshme...

Fjalët e Dukagjin Lipës për fitoren e Duas

para 11 muajve - Sovrani

Dua Lipa ka dalur  fituese nga ceremonia e ndarjes së çmimeve “MTV EMA”  edhe pse nuk ishte e pranishme aty, Dua mori çmimin “Artistja më e mirë e re”. Meqenëse Dua nuk ishte e pranishme në “MTV EMA”,...

​Rita Ora, rekord dhe vlerësime pafund!

para 11 muajve - Tetova Sot

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Aëards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe...

Triumfoi në çmimet “MTV EMA”, një urim i veçantë për Dua Lipën

para 11 muajve - Java News

Dua Lipa fitoi çmimin “Best New Act” në ndarjen e çmimeve EMA të MTV, dhe për këtë ka marrë dhe një urim të veçantë. Bëhet fjalë për kryebashkiakun e Londrës, Sadiq Khan, i cili njihet si fans i muzikës...

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipen për çmimin në MTV EMA!

para 11 muajve - Albeu

Ai është fans i madh i Dua Lipës. Javën e kaluar, ishte në audiencën e saj në një koncert, ndërsa tani, Kryebashkiaku i Londrës Sadiq Khan , ka shprehur lumturinë e tij pasi Lipa fitoi çmim në MTV Europe...

Krytari i Londrës uron Duan për suksesin në “MTV EMA”

para 11 muajve - Gazeta Express

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore Dua Lipa nuk kanë të ndalur. Së fundmi ylli shqiptar ka fituar çmimin e artistes më të re më të mirë në “MTV Europe Music Aëards”, transmeton Gazeta Express....

Rita Ora gjithmonë e veçantë, me peshqir në MTV

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Ajo shquhet për stilin e veçantë dhe të guximshëm të veshjes. Por Rita Ora duket se i kaloi të gjitha pritshmëritë teksa u shfaq me rrobdesham dhe peshqir në kokë në MTV Europe Music Award 2017, i mbajtur...

Në robëdëshambër e peshqir në kokë: Komenti i Bebe Rexhës për Ritën ai që pritej!

para 11 muajve - Prive

Bebe Rexha e Rita Ora, dy shqiptaret e famshme në botë, përpos që ndajnë të njëjtën prejardhje e të njëjtin profesion, janë dhe shumë shoqe të mira. Këngëtaret janë parë bashkë e kanë raport të shkëlqyer,...

Demi Lovati shkëlqen në MTV EMA, ekspozon gjoksin

para 11 muajve - Indeks online

Dëshira për tu dukur bukur dhe për të qenë në qendër të vëmendjes dita-ditës po rritet. Veçmas kur është fjala tek të famshmit. E këta të fundit bëjnë tejet kujdes kur është fjala tek eventet e mëdha,...

MTV EMAs: Rita Ora, Dua Lipa, Ermal Meta… shqiptarët ia dolën!

para 11 muajve - Blitz

Që në momentet e para kur MTV bëri publike listat e kandidatëve për trofe në “MTV Europe Music Awards 2017”, u vu re se ndryshe nga vitet e kaluara, shqiptarët ishin nominuar në mjaft kategori të rëndësishme....

Ja kush ishin fituesit e çmimeve “MTV EMA 2017”

para 11 muajve - Fol

Një nga Ceremonitë më të shumëpritura ajo e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër, nën prezantimin e këngëtares me orgjinë shqiptare Rita Ora. E pavarësisht...

Demi Lovati shkëlqen në MTV EMA, ekspozon gjoksin

para 11 muajve - Infokusi

Dëshira për tu dukur bukur dhe për të qenë në qendër të vëmendjes dita-ditës po rritet. Veçmas kur është fjala tek të famshmit. E këta të fundit bëjnë tejet kujdes kur është fjala tek eventet e mëdha,...

Dua Lipa merr çmimin "Këngëtarja e re më e mirë" në MTV EMA 2017

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Këngëtarja Dula Lipa po vazhdon të ngjitet në shkallët më të larta të suksesit. Madje shënoj edhe një tjetër sukses duke e fituar çmimin ‘Këngëtarja e re më e mirë’ në eventin ‘MTV EMA2017’...

Nga super seksi në një zonjë të vërtetë: Rita Ora si kameleon, u shndërrua orë e çast!

para 11 muajve - Prive

Ajo shkëlqeu në skenën e MTV Europe Music Awards 2017, në fustane të çuditshme e deri te një kombinim i pazakontë me banjarkë, që dukej sikur sapo kish dalë nga dushi. Dhe për Rita Orën që ishte nikoqire...

Dua Lipa me çmim në MTV Europe Music Awards

para 11 muajve - Ina

Dua “Artistja e re më e mirë ” në MTV EMA Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017 ” rrëmbeu çmimin “Artistja e re më e mirë “....

Shqiptarët që shkëlqyen mbrëmë në “MTV”

para 11 muajve - Opinion

Ditën e djeshme u mbajt një prej eventeve më të rëndësishëm në fushën e muzikës, siç është “European Music Awards”. Drejtimi i këtij eventi këtë vit iu besua Rita Orës, vajzës me oorigjinë shqiptare e...

Fans i madh i Duas: Kryebashkiaku i Londrës e uron për çmimin në MTV EMA!

para 11 muajve - Prive

Ai është fans i madh i Dua Lipës. Javën e kaluar, ishte në audiencën e saj në një koncert, ndërsa tani, Kryebashkiaku i Londrës Sadiq Khan, ka shprehur lumturinë e tij pasi Lipa fitoi çmim në MTV Europe...

Dua Lipa urohet nga kryetari i Londrës për çmimin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Lajmi.net

Suksesi i këngëtares Dua Lipa në "MTV EMA" nuk u ka ikur as krerëve politikë të Londrës. Është kryetari i Londrës, Sadiq Khan ai i cili ka uruar Dua Lipën për çmimin “Artistja më e mirë e re”, shkruan...

MTV EMA 2017, një endërr shqiptare që u bë realitet

para 11 muajve - Portalb

Edicioni i sivjetmë i MTV European Music Awards ka sjellë në skenë tre shqiptarët më të vyeshëm të artit muzikor, Rita Orën, Dua Lipan, Erman Metan dhe Shkëlzen Kastrati-Xeni, njofton Portalb.mk . Rita...

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipën

para 11 muajve - Albinfo

Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa, e cila fitoi çmimin “Best New Act” në ndarjen e çmimeve EMA të MTV, ka marrë edhe një urim të veçantë, transmeton albinfo.ch. Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq...

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipën

para 11 muajve - Bota Press

Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa, e cila fitoi çmimin “Best New Act” në ndarjen e çmimeve EMA të MTV, ka marrë edhe një urim të veçantë, transmeton albinfo.ch. Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq...

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - BalkanWeb

BRITANI E MADHE – Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës...

Këngëtarja shqiptare me robdeshambër në tapetin e kuq (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Natën e djeshme është mbajtur eventi muzikor më i rëndësishëm "MTV Europe Music Awards" dhe në këtë eveniment muzikor Rita Ora ka parakaluar në tapetin e kuq me robdeshambër dhe peshqir në kokë. Rita kishte...

Reagimi i Bebe Rexhës për veshjen e Ritës në tapetin e kuq

para 11 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë në Wembley Arena në Londër është mbajtur eventi i ndarjes së çmimeve "MTV EMA". Ky edicion ishte më i veçantë për ne ngase u drejtua nga këngëtarja shqiptare Rita Ora, shkruan lajmi.net. Rita mbrëmë...

‘MTV EMA’ mbrëmë foli shqip

para 11 muajve - Syri

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

13 veshjet e Rita Orës në “MTV EMA”

para 11 muajve - GazetaBlic

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Nikoqire e eventit të sivjetmë ishte pop-ylli Rita Ora e cila u paraqit në skenën e MTV EMA me 13 veshje të ndryshme, shkruan TheSun,...

Rita Ora, rekord dhe vlerësime pafund!

para 11 muajve - KosovaPress

Shfaqja pati për prezantuese këngëtaren britanike me origjinë nga Kosova, Rita Ora (Sahatçiu), e cila befasoi me atë dalje me rrobëdeshambër në tapetin e kuq, por edhe gjatë prezantimit. Nëse veshja e...

Kryetari i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Telegrafi

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës së 22-vjeçares....

13 veshjet e Rita Orës në “MTV EMA”

para 11 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Nikoqire e eventit të sivjetmë ishte pop-ylli Rita Ora e cila u paraqit në skenën e MTV EMA me 13 veshje të ndryshme, shkruan TheSun,...

Rita Ora përmes 60 fotografive në EMA, të gjithë pajtohen: Ajo është seksi

para 11 muajve - Periskopi

26 vjeçarja Rita Ora ka mbajtur flamurin e vëmendjes në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘Europe Music Aëard’ për këtë vit. Perforomancat e saj, janë përmbledhur në më shumë se 60 fotografi nga Daily Mail....

Çmimet “MTV EMAs” për vitin 2017

para 11 muajve - Klan Kosova

Lista e fituesve në MTV EMAs 2017 tashmë dihet! Shawn Mendes ishte fituesi i madh i natës, duke marrë tre çmime, përfshirë “Artisti më i mirë”, “Kënga më e mirë” (për “There’s Nothing Holdin’ Me Back”,...

Dua Lipa “Këngëtarja më e mirë e re” në MTV EMA

para 11 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa ka rrëmbyer çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë e MTV EMAs 2017, transmeton Klan Kosova. Ky çmim, erdhi pas suksesit të madh me hitin e saj “New Rules” me të cilin Dua ka arritur...

Ja kush ishin fituesit e çmimeve “MTV EMA 2017”

para 11 muajve - Bota.al

Një nga Ceremonit më të shumëpritura ajo e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër, nën prezantimin e këngëtares me orgjinë shqiptare Rita Ora. E pavarësisht...

Rita Ora me rroba banje në “MTV EMA 2017”

para 11 muajve - Albinfo

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “MTV European Music Awards” u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër, e që tërhoqi vëmendjen e të gjitha mediave, transmeton albinfo.ch. Në këtë ceremoni ashtu siç kemi...

Këta janë fituesit shqiptarë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Aktuale

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës së 22-vjeçares....

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Syri

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës së 22-vjeçares....

Ja si u duken yjet që parakaluan mbrëmë në MTV EMA

para 11 muajve - Indeks online

Duke qenë që është një eventet më të mëdha në botë sa i përket muzikës, MTV EMA që u mbajt mbrëmë mori vëmendjen mediatike anembanë botës, shkruan Indeksonline. Duke qenë i përmasave të tilla edhe yjet...

Dua Lipa falënderon të gjithë ata që e votuan

para 11 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja Dua Lipa sapo shënoj edhe një sukses tjetër në karrierë. Ajo mori çmimin ‘Artistja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017, shkruan.E ani pse nuk ishte e pranishme ajo e ka ndjekur këtë ngjarje në televizor...

Rita Ora përmes fotografive në MTV EMA, ja si u duk ajo

para 11 muajve - Indeks online

Në fillim u paraqit me peshqir në tepihun e kuq, çka befasoi të gjithë, derisa edhe vet ajo u shpreh që nuk pati kohë për tu veshur. Ndërsa gjatë ceremonisë të cilin e udhëheqi Rita, ajo u paraqit me disa...

Dua Lipa, ‘Artistja më e mirë e re’ në MTV EMA

para 11 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

Rita habit me veshjen në MTV EMAs

para 11 muajve - Ina

Rita Ora habiti me paraqitjen e saj në tepihun e kuq të MTV EMAs 2017! Këngëtarja 26-vjeçare e cila do të drejtojë këtë shfaqje të madhe, eci në tapetin e kuq me mantel të dushit dhe një peshqir rreth...

Dua Lipa, ‘Artistja më e mirë e re’ në MTV EMA

para 11 muajve - Syri

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

Dua Lipa e jashtëzakonshme, mbush stadiumin në Brazil

para 11 muajve - Albinfo

Këngëtarja e famshme nga Kosova, Dua Lipa ka mahnitur edhe publikun në Brazil me paraqitjen e saj, shkruan albinfo.ch. Dua ka mbajtur një koncert në Porto Alegre të Brazilit, derisa atmosfera ka qenë e...

Shikoni çfarë bëri mbrëmë motra e Rita Orës për të

para 11 muajve - Arbresh

Rita Ora befasoi të gjitha kur u paraqit mbrëmë në tepihun e kuq të “MTV Europe Music Awards” sikur kishte dalë nga dushi, e mbështjellë në peshqir. Këngëtarja e lindur në Kosovë është ndihmuar nga motra...

Kryebashkiaku i Londrës nuk ndahet dot nga Dua Lipa: “ Është gjë e bukur të shohësh londinezen Dua Lipa si artisten më të mirë në MTV EMA”

para 11 muajve - Blitz

Tashmë e dimë se kryebashkiaku i Londrës Sadiq Khan është një fans i muzikës së Dua Lipës. Ai ka marrë pjesë në koncertet e saj si dhe ditën e djeshme e ka ndjekur në MTV EMA. Pasi Dua ka fituar çmimin...

Rita habit me veshjen në MTV EMAs

para 11 muajve - Syri

Rita Ora habiti me paraqitjen e saj në tepihun e kuq të MTV EMAs 2017! Këngëtarja 26-vjeçare e cila do të drejtojë këtë shfaqje të madhe, eci në tapetin e kuq me mantel të dushit dhe një peshqir rreth...

Kryebashkiaku i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës së 22-vjeçares....

Ja reagimi i Bebe Rexhës për veshjen e Ritës mbrëmë

para 11 muajve - Sovrani

Mbrëmë në Wembley Arena në Londër është mbajtur eventi i ndarjes së çmimeve “MTV EMA”. Ky edicion ishte më i veçantë për ne ngase u drejtua nga këngëtarja shqiptare Rita Ora, shkruan lajmi.net. Rita mbrëmë...

Krytari i Londrës uron Duan për suksesin në “MTV EMA”

para 11 muajve - 24 ore

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore Dua Lipa nuk kanë të ndalur. Së fundmi ylli shqiptar ka fituar çmimin e artistes më të re më të mirë në “MTV Europe Music Aëards”, transmeton Gazeta Express....

Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017

para 11 muajve - Infokusi

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe...

Rita s’bëhet gati në kohë; në MTV Music Awards me rrobdesham

para 11 muajve - Infokusi

U duk se kishte harruar diçka në shtëpi, por Rita Ora habiti të gjithë në tapetin e kuq. Këngëtarja me origjinë shqiptare parakaloi e “sapodalë” nga dushi me një rrobdesham, nga koka tek këmbët, para se...

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 07:05 Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo...

Rita Ora sapo zbuloi talentin e saj më të ri: Një prezantuese e pashoqe!

para 11 muajve - Blitz

Mbrëmjen e kaluar, në stadiumin Wembley të Londrës është mbajtur ceremonia e përvitshme e MTV European Music Awards 2017, ku prezantuese e eventit ishte Rita Ora. Këngëtarja shqiptare arriti të tërhiqte...

13 veshjet e Rita Orës në “MTV EMA”, por kjo e fundit ju le pa fjalë

para 11 muajve - Lajm

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Nikoqire e eventit të sivjetmë ishte pop-ylli Rita Ora e cila u paraqit në skenën e MTV EMA me 13 veshje të ndryshme, shkruan TheSun,...

Krytari i Londrës uron Duan për suksesin në “MTV EMA”

para 11 muajve - Periskopi

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore Dua Lipa nuk kanë të ndalur. Së fundmi ylli shqiptar ka fituar çmimin e artistes më të re më të mirë në “MTV Europe Music Aëards” Për këtë çmim Dua mori...

Kryetari i Londrës uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Almakos

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës së 22-vjeçares....

Dua Lipa urohet nga kryetari i Londrës për çmimin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Fol

Suksesi i këngëtares Dua Lipa në “MTV EMA” nuk u ka ikur as krerëve politikë të Londrës. Është kryetari i Londrës, Sadiq Khan ai i cili ka uruar Dua Lipën për çmimin “Artistja më e mirë e re”. Në llogarinë...

Nata e shqiptarëve/ Çmimet “MTV EMA”, triumfojnë Dua Lipa e Ermal Meta

para 11 muajve - Java News

Ka qenë nata e shqiptarëve në ceremoninë e sivjetme të MTV European Music Awards. Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte...

Rita Ora nuk e harron prejardhjen, vishet kuq e zi në MTV EMA

para 11 muajve - Arbresh

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka udhëhequr mbrëmë ceremoninë e ndarjes së çmimeve muzikore “MTV Europe Music Awards”. 26 vjeçare është vlerësuar lart për aftësitë e saj të udhëheqjes dhe...

13 veshjet e Rita Orës në “MTV EMA”

para 11 muajve - Sovrani

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të MTV Europe Music Awards. Nikoqire e eventit të sivjetmë ishte pop-ylli Rita Ora e cila u paraqit në skenën e MTV EMA me 13 veshje të ndryshme, shkruan TheSun....

Sadiq Khan uron Dua Lipën për suksesin në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Arbresh

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘MTV Europe Music Awards’. Khan është një fans i muzikës së 22-vjeçares....

Rita mbetet zero, shikoni si u duk nëna e saj mbrëmë në MTV EMA

para 11 muajve - Arbresh

Rita Ora ka qenë mbrëmë në qendër të vëmendjes në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve muzikore “MTV Europe Music Awards”. Bukuroshja e lindur në Kosovë ka udhëhequr mbrëmë këtë ngjarje derisa është paraqitur...

Dua Lipa, ‘Artistja më e mirë e re’ në MTV EMA

para 11 muajve - 24 ore

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017

para 11 muajve - 24 ore

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe...

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh i shqiptarëve

para 11 muajve - Sovrani

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

Rita lavdërohet për aftësitë e saj, u paraqit në MTV EMA me plot 13 veshje

para 11 muajve - Arbresh

Ajo ka goditur mbrëmë ceremoninë e ndarjes së çmimeve muzikore “MTV Europe Music Aëards” kur u shfaq për herë të parë në skenë me peshqir në trup e në kokë. Këngëtarja e lindur në Kosovë, ka lënë me gojë...

Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017/ Dua Lipa “Artistja më e mirë e re”, Ermal Meta “Kënga më e mirë italiane”

para 11 muajve - BalkanWeb

Ka qenë nata e shqiptarëve në ceremoninë e sivjetme të MTV European Music Awards. Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte...

Fituesit e ”MTV EMA”, shqiptarët triumfuan edhe një herë

para 11 muajve - RTV 21

Dua Lipa dhe Ermal Meta rrëmbyen çmime Edicioni i sivjetmë i ”MTV Europe Music Awards” i mbajtur në Wembley të Londrës u drejtua nga këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, e cila në tepihun e...

VIDEO/ Rita Ora i befason të gjithë me rroba banje në ceremoninë e MTV, pastaj shkëlqen

para 11 muajve - BalkanWeb

Rita Ora ishte prezantuese në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të MTV Ema. Humori i mirë i këngëtares shqiptare nuk mungoi as kësaj radhe. Me mbërritur ajo ka befasuar të pranishmit, duke u paraqitur edhe...

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

para 11 muajve - Telegrafi

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

para 11 muajve - GazetaBlic

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

Këta janë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për këngëtarët shqiptarë

para 11 muajve - Lajmi.net

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

European Music Awards: Dua Lipa triumfon në ‘Best NEW’

para 11 muajve - Prive

Ylli botëror në ngjitje, Dua Lipa ka fituar sonte një prej çmimeve në ceremoninë e ndarjes European Music Awards 2017. Dua, e cila me sukseset e saj të njëpasnjëshme ka lënë gjurmë këtë vit, fitoi në kategorinë...

Rita Ora tregon pse erdhi me peshqir në tepihun e kuq

para 11 muajve - Indeks online

Është duke u mbajtur ceremonia e ndarjes sëçmimeve MTV EMA në Londër. Këtë mbrëmje është duke e udhëhequr këngëtarja kosovare, Rita Ora e cila la të gjithë më gojë hapur tek parakaloj në tepihun e kuq...

Surprizon Rita Ora, del me robdishambër në “MTV Europe Music Awards”

para 11 muajve - Opinion

Rita Ora është nikoqire e evenimentit të madh muzikor, ‘MTV Europe Music Awards’, në Wembley të Londrës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është kujdese që të tërheqë vëmendje që në paraqitjen e saj...

Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Telegrafi

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’. Lexo po ashtu: Rita me robdeshambër...

Shqipet pushtojnë skenën e MTV Awards, Dua dhe Rita ndezin atmosferën

para 11 muajve - Albeu

Duket se shqiptaret nuk kanë ndërmend ta lënë pa i vënë zjarrin skenës sot në MTV Awards . Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ndarjes...

Rita me robdeshambër dhe peshqir në kokë hap ceremoninë e ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Telegrafi

Rita Ora është nikoqire e evenimentit të madh muzikor, ‘MTV Europe Music Awards’, në Wembley të Londrës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është kujdese që të tërheqë vëmendje që në paraqitjen e saj...

Mungon Dua, por babai i saj po e shijon mbrëmbjen mes yjeve në MTV EMA

para 11 muajve - Indeks online

Dua Lipa për shkak të një koncerti në Amërikë përmes llogarisë së saj në Tëiterr bëri të ditur se nuk mund të jetë e pranishme në ceremonin e MTV EMA. Mirë këngëtarja kosovare mori çmimin si “Këngëtarja...

Dua Lipa falënderon të gjithë ata që e votuan

para 11 muajve - Gazeta Express

Këngëtarja Dua Lipa sapo shënoj edhe një sukses tjetër në karrierë. Ajo mori çmimin ‘Artistja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017. E ani pse nuk ishte e pranishme ajo e ka ndjekur këtë ngjarje në televizor...

Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - GazetaBlic

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’. Në konkurrim për këtë çmim, 22-vjeçarja...

Dua Lipa merr çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në MTV EMA

para 11 muajve - Indeks online

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards, shkruan Kultplus. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin...

Dua Lipa falënderon të gjithë ata që e votuan

para 11 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja Dua Lipa sapo shënoj edhe një sukses tjetër në karrierë. Ajo mori çmimin ‘Artistja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017, shkruan lajmi.net E ani pse nuk ishte e pranishme ajo e ka ndjekur këtë ngjarje...

Dua Lipa ‘Këngëtarja më e mirë e re’ në MTV EMA

para 11 muajve - Gazeta Express

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

Dua Lipa shpërblehet në MTV EMA

para 11 muajve - RTV 21

Dua  “Artistja e re më e mirë ” në MTV EMA Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017 ” rrëmbeu çmimin “Artistja e re më e mirë “....

Dua Lipa merr çmimin ‘Këngëtarja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017

para 11 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja Dula Lipa po vazhdon të ngjitet në shkallët më të larta të suksesit. Madje shënoj edhe një tjetër sukses duke e fituar çmimin ‘Këngëtarja e re më e mirë’ në eventin ‘MTV EMA2017’ që u mbajt...

‘Ndizet’ skena! Rita Ora me performancë drithëruese në Londër

para 11 muajve - GazetaBlic

Edhe nikoqire, e edhe interpretuese në këtë mbrëmje të madhe për botën e muzikës. Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ndarjes së çmimeve...

Dua Lipa - “Këngëtarja më e mirë e re” në MTV EMA

para 11 muajve - Koha.net

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

‘Ndizet’ skena! Rita Ora me performancë drithëruese në Londër

para 11 muajve - Lajmi.net

Edhe nikoqire, e edhe interpretuese në këtë mbrëmje të madhe për botën e muzikës. Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ndarjes së çmimeve...

Rita Ora e ndez skenën në MTV VMA, performancë elektrizuese!

para 11 muajve - Prive

Edhe nikoqire, e edhe interpretuese në këtë mbrëmje të madhe për botën e muzikës. Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ndarjes së çmimeve...

Shawn Mendes gati për të performuar në MTV EMAs 2017

para 11 muajve - Klan Kosova

Shawn Mendes dukej shumë serioz teksa arriti në MTV EMAs 2017 të mbajtur në The SSE Arena, Ëembley, në Londër, Angli, transmeton Klan Kosova. Artisti 19-vjeçar është i nominuar në pesë kategori. Shawn...

Dua Lipa refuzon pjesëmarrjen në MTV EMA: Do ta shikoj në televizor

para 11 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja Dua Lipa e ka refuzuar pjesëmarrjen e saj në MTV EMA 2017. Kjo për faktin se ajo kishte një koncert në Amerikë dhe nuk mundte të merrte pjesë atje ani pse ishte e nominuar për dy kategori, të...

Rita Ora e ndez skenën në MTV VMA

para 11 muajve - Gazeta Express

Edhe nikoqire, e edhe interpretuese në këtë mbrëmje të madhe për botën e muzikës. Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ndarjes së çmimeve...

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

para 11 muajve - Almakos

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

para 11 muajve - Almakos

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë,...

E pritëm të gjithë, por Dua Lipa nuk do të jetë e pranishme në MTV EMA

para 11 muajve - Indeks online

Tashmë ka nisur edicioni më i ri i MTV EMA, ku do të jetë një natë e gjatë me plotë befasi e perfomanca. Ky edicion do të udhëhiqet nga Rita Ora, ndërsa ishte paraparë që në këtë natë të ishte e pranishme...

Dua Lipa falënderon të gjithë ata që e votuan

para 11 muajve - Tetova Sot

Këngëtarja Dua Lipa sapo shënoj edhe një sukses tjetër në karrierë. Ajo mori çmimin ‘Artistja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017. E ani pse nuk ishte e pranishme ajo e ka ndjekur këtë ngjarje në televizor...

Rita habit me veshjen në MTV EMAs

para 11 muajve - Klan Kosova

Rita Ora habiti me paraqitjen e saj në tepihun e kuq të MTV EMAs 2017! Këngëtarja 26-vjeçare e cila do të drejtojë këtë shfaqje të madhe, eci në tapetin e kuq me mantel të dushit dhe një peshqir rreth...

Parakalimi i pazakontë i Ritës në tepihun e kuq të MTV EMA

para 11 muajve - RTV 21

Rita i ftoi të gjithë ta ndjekin në MTV EMA Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka parakaluar në tepihun e kuq të “MTV Europe Music Awards 2017 ” e veshur me një mantel të bardhë dhe me peshqir...

Dua Lipa, ‘Artistja më e mirë e re’ në MTV EMA

para 11 muajve - Tetova Sot

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

Dua Lipa me çmim në MTV Europe Music Awards

para 11 muajve - InfoShqip

Dua "Artistja e re më e mirë " në MTV EMA Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2017 ” rrëmbeu çmimin “Artistja e re më e mirë “....

Befason Rita Ora, nga banjo direkt në tepihun e kuq të MTV EMA

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E diel, 12 Nentor 2017 20:50 Ka nisur edicioni më i ri i MTV EMA, të cilin do ta udhëheq këngëtarja tashmë me famë botërore, Rita Ora. E kjo e fundi tashmë ka parakaluar në tepihun e kuq....

Rita me veshje të pazakontë në tepihun e kuq të MTV EMA

para 11 muajve - Koha.net

Rita Ora ka marrë vëmendjen e të gjithëve në tepihun e kuq të MTV European Music Awards, me veshjen e saj të pazakontë. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, e cila do të udhëheqë ceremoninë e njohur, kishte...

Rita Ora ‘s’arrinë të bëhet gati’! Ec në tapetin e kuq me veshje të çuditshme

para 11 muajve - GazetaBlic

Rita Ora ka befasuar të gjithë me paraqitjen e saj të parë sonte në MTV EMA. Kjo për faktin se këngëtarja shqiptare e cila do ta udhëheq këtë event madhështor nuk arriti të bëhet gati, shkruan lajmi.net...

Pasi fitoi çmimin në MTV EMA, ja çfarë thotë Dua Lipa

para 11 muajve - Infokusi

Këngëtarja Dua Lipa sapo shënoj edhe një sukses tjetër në karrierë. Ajo mori çmimin ‘Artistja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017. E ani pse nuk ishte e pranishme ajo e ka ndjekur këtë ngjarje në televizor...

Rita Ora, nga dushi drejt mbi qilimin e kuq në MTV EMA

para 11 muajve - Gazeta Express

Këngëtarja Rita Ora ka lënë të gjithë me gojën hapur derisa po pozon mbi tapetin e kuq të MTV EMA. Veshja e saj sonte është mjaft e çuditshme, teksa këngëtarja prishtinase me famë ndërkombëtare është shfaqur...

Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Tetova1

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’. Në konkurrim për këtë çmim, 22-vjeçarja...

Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Almakos

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’. Lexo po ashtu: Në konkurrim për këtë...

Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Almakos

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’. Lexo po ashtu: Në konkurrim për këtë...

Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Infokusi

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’. Në konkurrim për këtë çmim, 22-vjeçarja...

MTV VMA: Rita Ora nikoqire, por a do flasë me Dua Lipën sonte?

para 11 muajve - Prive

Ishte shtatori i këtij viti kur u kumtua lajmi se këngëtarja me famë botërore e prejardhje shqiptare Rita Ora, do ishte nikoqire e këtij edicioni të ceremonisë së ndarjes së çmimeve MTV Music Awards. Vet...

Rita me robdeshambër dhe peshqir në kokë hap ceremoninë e ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Almakos

Rita Ora është nikoqire e evenimentit të madh muzikor, ‘MTV Europe Music Awards’, në Wembley të Londrës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është kujdese që të tërheqë vëmendje që në paraqitjen e saj...

Rita Ora e ndez skenën në MTV VMA

para 11 muajve - Tetova Sot

Edhe nikoqire, e edhe interpretuese në këtë mbrëmje të madhe për botën e muzikës. Rita Ora, ndodhet sonte në mesin e emrave më të mëdhenj të muzikës botërore që janë mbledhur në natën e ndarjes së çmimeve...

Nis MTV EMAs 2017

para 11 muajve - Klan Kosova

MTV EMAs 2017 mbahet sonte dhe ne po ju kujtojmë edhe njëherë disa nga konkurrentët. Talyor Swift është femra me më së shumti nominime në shumë kategori, duke përfshirë “artistja më e mirë” dhe “videoja...

Shqiptarja Dua Lipa, ‘Artistja më e mirë e re’ në MTV EMA

para 11 muajve - Fakti Ditor

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

DUA LIPA ‘KËNGËTARJA MË E MIRË E RE’ NË MTV EMA

para 11 muajve - Fol

Dua Lipa është shpallur ‘Këngëtarja më mirë e re’ në eventin prestigjioz të MTV European Music Awards. Këngëtarja kosovare, këtë vit ka publikuar albumin e saj të parë, ndërsa hiti “New Rules” ka arritur...

Rita Ora, nga dushi drejt mbi qilimin e kuq në MTV EMA

para 11 muajve - Tetova Sot

Këngëtarja Rita Ora ka lënë të gjithë me gojën hapur derisa po pozon mbi tapetin e kuq të MTV EMA. Veshja e saj sonte është mjaft e çuditshme, teksa këngëtarja prishtinase me famë ndërkombëtare është shfaqur...

Kush janë të gjithë fituesit e çmimeve të MTV EMA 2017?

para 11 muajve - Insajderi

Ka përfunduar ceremonia e ndarjeve të çmimeve MTV Ema, në të cilën një çmim e fitoi këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Po ashtu, çmim ka fituat edhe këngëtari shqiptar nga Italia, Ermal Meta....

Dua Lipa mungoi në MTV, por babai i saj….

para 11 muajve - Arbresh

Dua Lipa kishte turne. Kjo ishte pikërisht arsyeja që ajo sonte mungoi në MTV EMA 2017, shkruan arbresh.info. Por, babai i saj Dukagjin Lipa jo vetëm që shkoi por ishte i ulur në zonën ‘VIP’. Këtë e ka...

Dua Lipa shpallet artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Periskopi

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’. Në konkurrim për këtë çmim, 22-vjeçarja...

Rita Ora, nga dushi drejt mbi qilimin e kuq në MTV EMA

para 11 muajve - Tetova1

Këngëtarja Rita Ora ka lënë të gjithë me gojën hapur derisa po pozon mbi tapetin e kuq të MTV EMA. Veshja e saj sonte është mjaft e çuditshme, teksa këngëtarja prishtinase me famë ndërkombëtare është shfaqur...

Dua Lipa merr çmimin ‘Këngëtarja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017

para 11 muajve - Arbresh

Këngëtarja Dula Lipa po vazhdon të ngjitet në shkallët më të larta të suksesit. Madje shënoj edhe një tjetër sukses duke e fituar çmimin ‘Këngëtarja e re më e mirë’ në eventin ‘MTV EMA2017’ që u mbajt...

Rita Ora nga dushi e menjëherë në qilimin e kuq

para 11 muajve - AlbPortali

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ditën e sotme na ka lënë gojëhapur të gjithëve. Loading... Ajo në mbrëmjen e MTV EMA sonte, është shfaqur në tapet të kuq sikur sapo të kishte dalur...

Dua Lipa ‘këngëtarja më e mirë e re’ në MTV EMA

para 11 muajve - KosovaPress

Këngëtarja kosovare, këtë vit ka publikuar albumin e saj të parë, ndërsa hiti “New Rules” ka arritur më shumë se gjysmëmiliard klikime. Vlen të theksohet se në ceremoninë MTV EMA, dy kosovare kanë marrë...

Rita Ora nga dushi e menjëherë në qilimin e kuq

para 11 muajve - 10minuta

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ditën e sotme na ka lënë gojëhapur të gjithëve. Ajo në mbrëmjen e MTV EMA sonte, është shfaqur në tapet të kuq sikur sapo të kishte dalur nga dushi....

Rita me robdeshambër dhe peshqir në kokë hap ceremoninë e ‘MTV EMA’

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Rita Ora është nikoqire e evenimentit të madh muzikor, ‘MTV Europe Music Awards’, në Wembley të Londrës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është kujdese që të tërheqë vëmendje që në paraqitjen e saj...

“Artistja më e mirë e re” – Dua Lipa reagon pas çmimit të fituar në MTV Ema

para 11 muajve - Insajderi

Këngëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për kosovaren vjen pas sukseseve sivjet me albumin e parë dhe hitin...

Dua Lipa fiton çmim në “MTV European Music Awards”

para 11 muajve - Albinfo

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa vazhdon me suksese në karrierën e saj, shkruan albinfo.ch. Ajo ka fituar çmimin “Këngëtarja më e mirë e re” në ceremoninë e “MTV European Music Awards”. Kjo ceremoni po udhëhiqet...

Dua Lipa fiton çmim në MTV Ema

para 11 muajve - Insajderi

Dua Lipa ka fituar sot çmimin e artistës më të mirë të re – “Best New” – në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Ema”. Lipa, momentalisht ndodhet në Brazil në një turne muzikor, por çmimin në vend të saj...

Rita habit në tapetin e kuq!

para 11 muajve - KosovaPress

Këngëtarja me origjinë shqiptare parakaloi e “sapodalë” nga dushi me një rrobdesham, nga koka tek këmbët, para se të nisë prezantimin e MTV Music Awards. 26-vjeçarja krijoi përshtypjen se nuk ja kishte...

E pritëm të gjithë, por Dua Lipa nuk do të jetë e pranishme në MTV EMA

para 11 muajve - Sovrani

Tashmë ka nisur edicioni më i ri i MTV EMA, ku do të jetë një natë e gjatë me plotë befasi e perfomanca. Ky edicion do të udhëhiqet nga Rita Ora, ndërsa ishte paraparë që në këtë natë të ishte e pranishme...

Dua Lipa sonte nuk merr pjesë në MTV EMA 2017

para 11 muajve - Arbresh

Dua Lipa sonte nuk do të jetë e pranishme në ndarjen e çmimeve MTV EMA 2017 në Londër. Ajo ka lajmëruar vetë në Twitter se gjendet në Amerikë për shkak të turneut por po e shikon spektaklin nga televizioni....

Këto janë nominimet për MTV European Music Awards 2017’

para 11 muajve - Sovrani

Ka filluar të mbahet eventi më i madh i muzikës MTV Music Awards 2017. Këtë vit fatin ta udhëheq gjithë këtë organizim madhështor e ka pasur këngëtarja shqiptare me fame botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net...

Rita me veshje të pazakontë në tepihun e kuq të MTV EMA

para 11 muajve - Periskopi

Rita Ora ka marrë vëmendjen e të gjithëve në tepihun e kuq të MTV European Music Awards, me veshjen e saj të pazakontë. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, e cila do të udhëheqë ceremoninë e njohur, kishte...

Befason Rita Ora, nga banjo direkt në tepihun e kuq të MTV EMA

para 11 muajve - Arbresh

Ka nisur edicioni më i ri i MTV EMA, të cilin do ta udhëheq këngëtarja tashmë me famë botërore, Rita Ora. E kjo e fundi tashmë ka parakaluar në tepihun e kuq. Ndërsa veshja e saj është tejet e veçantë,...

Shqiptarja Rita Ora parakalon në tepihun e kuq të MTV EMA 2017

para 11 muajve - Insajderi

Këngëtarja Rita Ora ka lënë të gjithë me gojën hapur derisa po pozon në tepihun e kuq të MTV EMA. Veshja e saj edhe sonte është e veçantë, derisa ajo do të jetë edhe moderatorja e natës së ndarjes së çmimeve...

Rita Ora, nga dushi drejt mbi tapetin e kuq në MTV EMA

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Këngëtarja Rita Ora ka lënë të gjithë me gojën hapur derisa po pozon mbi tapetin e kuq të MTV EMA. Veshja e saj sonte është mjaft e çuditshme, teksa këngëtarja prishtinase me famë ndërkombëtare është shfaqur...

Një vajzë e thjeshtë si Dua Lipa

para 11 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Dua Lipa e cila njihet për thjeshtësinë e saj edhe njëherë e ka dëshmuar këtë gjë. Lipa përmes fotografisë së fundit të punlikuar në rrjetin social “Instagram”...

Rita parakalon me peshqir banjoje në tepih të kuq

para 11 muajve - Sovrani

Këngëtarja e njohur botërore me prejardhje shqiptare, Rita Ora sonte po merr pjesë në ndarjen e çmimeve MTVEMA. Ajo konsiderohet një nga favoritet e kësaj mbrëmje, shkruan Sovrani.info Por, ajo bëri një...

Në turneun e Coldplay, publiku brazilianë këndon sëbashku me Dua Lipën

para 11 muajve - Telegrafi

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo po vazhdon të argëtojë me paraqitjet publikun brazilian, ku ka nisur një turne të koncertesh. São Paulo what...

Dua Lipa dhe Rita Ora sonte në të njëjtën skenë

para 11 muajve - Lajmi.net

Eventi më i madh për muzikën që organizohet në Europë është MTV European Music Awards. Kjo ngjarje mbahet sonte në Wembley të Londrës ku nikoqire do të jetë këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora,...

Në turneun e Coldplay, publiku brazilianë këndon sëbashku me Dua Lipën

para 11 muajve - Almakos

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo po vazhdon të argëtojë me paraqitjet publikun brazilian, ku ka nisur një turne të koncertesh. Në fakt, këngëtarja...

Nisin përgatitjet për MTV EMA, Rita shfaqet pa sutjena

para 11 muajve - Lajmi.net

Rita Ora ka shënuar edhe një të arritur në karrierën e saj si këngëtare. Këngëtarja do të jetë nikoqire e edicionit të sivjetmë të eventit më të njohur që mbahet në fushën e muzikës, MTV EMA, shkruan lajmi.net....

Rita Ora e gatshme për rolin e udhëheqëses në “MTV EMA”

para 11 muajve - Almakos

Rita Ora sonte do të jetë mikpritëse e një mbrëmje glamuroze të muzikës. Këngëtarja shqiptare do të udhëheq ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV EMA”. Por, para se të fillojë ceremonia zyrtare bukuroshja...

Rita Ora e gatshme për rolin e udhëheqëses në “MTV EMA”

para 11 muajve - Fol

Rita Ora sonte do të jetë mikpritëse e një mbrëmje glamuroze të muzikës. Këngëtarja shqiptare do të udhëheq ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV EMA”. Por, para se të fillojë ceremonia zyrtare bukuroshja...

European Music Awards, Rita Ora premton magji e surpriza

para 11 muajve - KosovaPress

Në eventin e titulluar “Velocity Showcase”, organizuar nga kompania nën patronazhin e të cilës është MTV, Viacom, Rita Ora u tregua e rezervuar dhe nuk zbuloi asnjë nga surprizat e natës së madhe, të cilën...

Rita, në poza ‘ngacmuese’ një ditë para MTV EMA

para 11 muajve - Telegrafi

Rita Ora do të jetë nikoqire e edicionit të sivjetmë të ‘MTV Europe Music Awards’, ndërsa tashmë është duke i bërë përgatitjet e fundit për drejtimin e spektaklit. Ndërkaq, ajo është kujdesur që t’i mbajë...

Rita, në poza ‘ngacmuese’ një ditë para MTV EMA

para 11 muajve - Almakos

Rita Ora do të jetë nikoqire e edicionit të sivjetmë të ‘MTV Europe Music Awards’, ndërsa tashmë është duke i bërë përgatitjet e fundit për drejtimin e spektaklit. Ndërkaq, ajo është kujdesur që t’i mbajë...

Do emocionoheni të gjithë: ‘’Të dua Bebe!’’ Shikoni sesi Rita Ora dhe Bebe Rexha përshëndeten shqip

para 11 muajve - Ina

Të gjithë kemi qenë edhe jemi krenarë për të gjithë ata shqiptarë të cilët bëhen të njohur jashtë kufijve të vendit tonë. Rita Ora është një ndër këngëtaret shqiptare të cilat tashmë gëzojnë famë botërore,...

MTV Europe Music Awards të dielën “pushtohet” nga shqiptarët

para 11 muajve - Syri

Edhe dy ditë na ndajnë nga njëra ndër ngjarjet më të mëdha të muzikës në Evropë. MTV Europe Music Awards, sivjet do të udhëhiqet nga këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora, ndërsa në këtë ceremoni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK