http://kariera.mk

Rama i përgjigjet akuzës së opozitës: Projekti “1 miliard”, i pastër

para 11 muajve - Zhurnal

Akuzave të opozitës se qeveria do të përdorë buxhetin e shtetit dhe programin “1 miliard euro” të investimeve për pastrimin e parave të drogës, kryeministri u ka dhënë një përgjigje të prerë, transmeton...

Rama i përgjigjet akuzës së opozitës: Projekti “1 miliard”, i pastër

para 11 muajve - Portalb

Akuzave të opozitës se qeveria do të përdorë buxhetin e shtetit dhe programin “1 miliard euro” të investimeve për pastrimin e parave të drogës, kryeministri u ka dhënë një përgjigje të prerë, transmeton...

Rama thotë se bankat janë në duart e krimit

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E martë, 14 Nentor 2017 18:38 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për...

Rama thotë se bankat janë në duart e krimit

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018....

Adrian Civici: E pamundur që buxheti të shërbejë si lavatriçe për pastrim parash

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Eksperti i ekonomisë Adrian Civici ka komentuar buxhetin e vitit 2018. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, ai thotë se praktikisht është e pamundur që buxheti i një shteti të shërbejë si “lavatriçe...

Adrian Civici: E pamundur që buxheti të shërbejë si lavatriçe për pastrim parash

para 11 muajve - Mapo

Eksperti i ekonomisë Adrian Civici ka komentuar buxhetin e vitit 2018. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, ai thotë se praktikisht është e pamundur që buxheti i një shteti të shërbejë si “lavatriçe për...

Skema si qeveria shqiptare është bërë ortake, në pastrimin e parave të krimit

para 11 muajve - Ina

Teknika që përdor Edi Rama për ta butaforizuar çdo problem madhor që i plas në oborrin e tij qeverisës, tashmë është e dalë boje. Kështu bëri edhe sot përpara bankierëve që veprojnë në vendin tonë, duke...

Guvernatori Sejko: Informaliteti, rrezik kombëtar…

para 11 muajve - Syri

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genti Sejko, e konsideroi informalitetin një rrezik kombëtar për ekonominë. Sejko u kërkoi bankave të nivelit të dytë që të jenë më të kujdesshme në luftën ndaj këtij...

Skema si qeveria shqiptare është bërë ortake, në pastrimin e parave të krimit

para 11 muajve - Syri

Teknika që përdor Edi Rama për ta butaforizuar çdo problem madhor që i plas në oborrin e tij qeverisës, tashmë është e dalë boje. Kështu bëri edhe sot përpara bankierëve që veprojnë në vendin tonë, duke...

Bilancet përplasin Kryeministrin Rama me Guvernatorin e BSH, Sejko

para 11 muajve - NOA

Kur Edi Rama dhe Gent Sejko ishin përballë njëri-tjetrit sot në Konferencën e dytë të Shoqatës Shqiptare të Bankave, ky i fundit ndoshta nuk e dinte se e priste një “dush” i ftohtë nga kryeministri. Ndaj...

Rama bizneseve: Fund praktikës së dy bilanceve

para 11 muajve - RTSH

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë akuzat e opozitës e cila e konsideron pastrim parash skemën e financimit “1 miliard për rindertim” që do të ndërmarrë qeveria shqiptare. Duke folur në një takim të...

HISTORIA E DY BILANCEVE TË KOMPANIVE NË SHQIPËRI – nga EDI RAMA

para 11 muajve - NOA

Historia e dy bilanceve, që kur vinte banka, kompanitë tregojnë sa shumë kanë dhe kur vinte shteti, kompanitë tregojnë sa keq janë, do marrë fund nga janari i vitit 2018. Ka dy vjet që e kemi bërë me dije...

Rama pranon dështimin me biznesin e madh, po tatimet ku ishin?

para 11 muajve - Opinion

Në një takim të zhvilluar paraditen e së martës me bankat ku ka folur për rritjen ekonomike, Kryeministri Edi Rama ka pranuar publikisht, ndonëse në mënyrë indirekte se qeveria që ai drejtoi prej 4 vitesh...

Rama thotë se bankat janë në duart e krimit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018....

“Informaliteti rrezik kombëtar”

para 11 muajve - Vizion Plus

Informaliteti është një rrezik kombëtar për ekonominë me një përhapje të gjerë në vend. Këtë deklaratë e bëri guvernatori i Bankës së Shqipërisë Genti Sejko, i cili u kërkoi bankave të nivelit të dytë...

Rama thotë se bankat janë në duart e krimit

para 11 muajve - Albinfo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për qëndrimet e tij për projektbuxhetin 2018....

Rritja ekonomike, Rama në takim me përfaqësuesit e bankave

para 11 muajve - Indeks online

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar. Ndërsa vetë kreu i qeverisë tha para bankierëve...

Rama: Në 2018-ën asnjë biznes me dy bilance

para 11 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar një takim me përfaqësues të bankave, për t’i kthyer përgjigje akuzave të opozitës, lidhur me programin e investimeve 1 miliardë dollarë. Shefi i ekzekutivit i quajti...

Rama: Në Janar 2018 merr fund historia që kompanitë punojnë me dy bilance

para 11 muajve - Klan

Kryeministri Edi Rama i pranishëm në një takim me sistemin bankar ku në fokus ishte rritja ekonomike tha se në 2018 do të ketë katërfishim të rritjes ekonomike. “Rritja ekonomike në 2018 katërfishim më...

Rama: Realiteti ekonomik që pasqyrohet nga sistemi bankar është optimist

para 11 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të një dite më parë të kreut të PD-së, Lulzim Basha se buxheti i 2018 duhet të hetohet nga FBI për “pastrim të parave të drogës”. Rama i ka quajtur sinjale...

Rama: Realiteti ekonomik që pasqyrohet nga sistemi bankar është optimist

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të një dite më parë të kreut të PD-së, Lulzim Basha se buxheti i 2018 duhet të hetohet nga FBI për “pastrim të parave të drogës”. Rama i ka quajtur sinjale...

Rama: 800 kompani kryesore gënjejnë mbi pagat e punonjësve

para 11 muajve - Illyria

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar kompanitë e mëdha në vend, teksa tha gjatë takimit me bankat se janë plot 800 kompani që deklarojnë shumicën e punonjësve me një pagë nën 300 mijë lekë, duke iu dhënë...

Rama: Në 2018-ën asnjë biznes me dy bilance

para 11 muajve - Lajm

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar një takim me përfaqësues të bankave, për t’i kthyer përgjigje akuzave të opozitës, lidhur me programin e investimeve 1 miliardë dollarë. Shefi i ekzekutivit i quajti...

Rama kujton atin e shtetit shqiptar: Dëshira e realizuar e Ismail Qemalit…

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Ndonëse nuk e ka kursyer ironinë dhe kritikat për kompanitë private, kryeministri Edi Rama ka kërkuar bashkëpunimin maksimal nga bankat duke folur me superlativa për to. Në konferencën me bankat...

Edi Rama vazhdon me kërcënime ndaj biznesit: Kompanitë që nuk deklarojnë ...

para 11 muajve - Syri

Në një takim me përfaqësues të bankave për rritjen e ekonomisë, Kryeministri Rama theksoi se nuk do të ketë asnjë tolerim për bizneset që nuk deklarojnë të plotë pagën e punonjësve të tyre. “Ka inxhinierë...

Rama i përgjigjet Bashës për “buxhetin kriminal”

para 11 muajve - Klan Kosova

Në një takim me sistemin bankar, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka kthyer një përgjigje edhe deklaratave te kryetarit të PD-së Lulzim Basha i cili kërkoi që Prokuroria, FBI dhe DEA të merren me kontrollin...

Rritja ekonomike, Rama në takim me përfaqësuesit e bankave

para 11 muajve - Infokusi

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar. Ndërsa vetë kreu i qeverisë tha para bankierëve...

Rama krenohet me industrinë: S’do ketë më kompani me dy bilance

para 11 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën duke u krenuar me disa transformime industriale. “Mirëmëngjes dhe me këtë transformim të shumëpritur industrial të standardeve ndërkombëtare, që krijon kapacitet përpunues...

Takimi me bankat, ironia e Ramës: Të gjithë jeni në duart e krimit

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon qëndrimit të këtij të fundit për projektbuxhetin...

Rama kërkon bashkëpunim nga bankat për rritjen ekonomike, kujton themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemali

para 11 muajve - Sot News

Në një konferencë me bankat, kryeministri Edi Rama ka kvrkuar bashkëpunim me bankat në kuadër të rritjes ekonomike. Më tej, Rama ka kujtuar themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemali, për të cilin shprehet...

Rama i përgjigjet Bashës për “buxhetin kriminal”

para 11 muajve - Medial

Në një takim me sistemin bankar, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka kthyer një përgjigje edhe deklaratave te kryetarit të PD-së Lulzim Basha i cili kërkoi që Prokuroria, FBI dhe DEA të merren me kontrollin...

Batutat e Ramës: Jeni në “duart e krimit”, ju me kufje…

para 11 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me batuta akuzave të opozitës se buxheti i vitit të ardhshëm do shërbejë për pastrimin e parave të krimit. Nga një konferencë të organizuar nga Banka e Shqipërisë,...

Rama kërkon bashkëpunim nga bankat për rritjen ekonomike, kujton themeluesin eshtetit shqiptar Ismail Qemali

para 11 muajve - Sot News

Në një konferencë me bankat, kryeministri Edi Rama ka kvrkuar bashkëpunim me bankat në kuadër të rritjes ekonomike. Më tej, Rama ka kujtuar themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemali, për të cilin shprehet...

Buxheti shqiptar në dorë të FBI-së?! Rama i kthen përgjigje Bashës

para 11 muajve - Ina

Kryeministri Edi Rama i ka quajtur shpërthime imagjinate deklaratat e djeshme të liderit të opozitës Lulzim Basha i cili kërkoi që buxheti i shtetit duhet të administrohet nga Prokuroria, FBI dhe DEA amerikane,...

Rama i paralajmëron hapur bizneset shqiptare: Nga janari ta harroni, nuk ka më...

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i vendit Edi Rama ka bërë një paralajmërim të hapur për bizneset shqiptare, e konkretisht për fenomenin e kryerjes së një sërë bilancesh, ku rëndom shumë sipërmarrje bëjnë një pasqyrë financiare...

Rama u drejtohet bankave: Ju të gjithë jeni në duart e krimit

para 11 muajve - Albeu

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama po mban një konferencë për “Bankan dhe rritjen ekonomike në Shqipëri”. Gjatë fjalës së tij, ai i është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së Basha në lidhje me projektbuxhetin...

Buxheti shqiptar në dorë të FBI-së?! Rama i kthen përgjigje Bashës

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama i ka quajtur shpërthime imagjinate deklaratat e djeshme të liderit të opozitës Lulzim Basha i cili kërkoi që buxheti i shtetit duhet të administrohet nga Prokuroria, FBI dhe DEA amerikane,...

Batutat,Rama-bankierëve: Jeni në "duart e krimit", ju me kufje.../VIDEO

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me batuta akuzave të opozitës se buxheti i vitit të ardhshëm do shërbejë për pastrimin e parave të krimit. Nga një konferencë me Bankën e Shqipërisë, Rama tha me...

Rama:Realizuam 'ëndrrën' e I. Qemalit, pavarësinë e dytë

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar kompanitë e mëdha në vend, teksa tha gjatë takimit me bankat se janë plot 800 kompani që deklarojnë shumicën e punonjësve me një pagë nën 300 mijë lekë, duke iu dhënë...

Rama ultimatum: Tatimet s’do të njohin asnjë bilanc të kompanive të papërputhur me ato që disponojnë bankat

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se vitin e ardhshëm administrata jonë tatimore s’do njohi asnjë bilanc të kompanive të papërputhur me bilancët që disponojnë bankat. “Duke filluar nga viti i ardhshëm...

Paralajmërimi i Ramës: Kompanitë që nuk deklarojnë…

para 11 muajve - Koha Jone

Në një takim me përfaqësues të bankave për rritjen e ekonomisë, Kryeministri Rama theksoi se nuk do të ketë asnjë tolerim për bizneset që nuk deklarojnë të plotë pagën e punonjësve të tyre. “Ka inxhinierë...

“FBI dhe DEA të administrojnë buxhetin”, Rama: Deklaratë qesharake

para 11 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në një takim me bankat ku në fokus ishte rritja ekonomike, tha se në 2018 do të ketë katërfishim të rritjes ekonomike. “Rritja ekonomike në vitin 2018 parashikohet të...

Rama: Sistemi bankar shembull transparence, nga janari kompanive s’do u njihen bilancet e dyfishta

para 11 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama tha se disa vite më parë kambanat e alarmit binin për ata që kishin veshë, ku si më kumbuesen cilësoi atë të kredive të këqija, duke shtuar se kishin arritur nivelin 24%. Në këtë...

Rama-Bashës: Bankat në duart e krimit? Shpërthim imagjinate. Sistem transparent

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama i ftuar në konferencën “Bankat dhe rritja ekonomike” u shpreh optimist për rritjen ekonomike në vitin 2018 që sipas tij do të jetë katërfishi i asaj në vitin 2013, ndërsa vlerësoi...

"‘Buxheti në duart e krimit"/ Takimi me bankat për rritjen ekonomike në Shqipëri, Rama i përgjigjet Bashës me një deklaratë thumbuese

para 11 muajve - Sot News

Pas deklaratave të kreut të opozitës Lulzim Basha në lidhje me buxhetin e vitit, i cili sipas tij është në duart e krimit, vjen deklarata e kryeministrit të vendit Edi Rama. Nga nje takim me sistemin bankar,, Rama...

Rama i përgjigjet Bashës për ‘buxhetin kriminal’: S’ma kishte marrë mendja që do ...

para 11 muajve - Syri

Në një takim me sistemin bankar, kryeministri Edi Rama i ka kthyer një përgjigje edhe deklaratave te kryetarit të PD-së Lulzim Basha i cili kërkoi që Prokuroria, FBI dhe DEA të merren me kontrollin e buxhetit...

“Bankat dhe rritja ekonomike”, Rama: Realiteti ekonomik optimist falë sistemit bankar

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama i ftuar në konferencën “Bankat dhe rritja ekonomike” u shpreh optimist për rritjen ekonomike në vitin 2018 që sipas tij do të jetë katërfishi i asaj në vitin 2013, ndërsa vlerësoi...

'Buxheti në duart e krimi', Rama: Shpërthime të imagjinatës

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të Lulzim Bashës se buxheti i vitit të ardhshëm është në duart e krimit. Nga konferenca e Bankës së Shqipërisë, Rama tha se këto akuza janë shpërthime të...

Sfidat e ekonomisë,Sejko: Informaliteti rrezik serioz

para 11 muajve - Shqiptarja

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, renditi disa nga sfidat kryesore me të cilat përballet sot sistemi bankar në vend. Në takimin me bankat, Sejko deklaroi se situata aktuale është e ndryshuar...

KM Rama: Asnjë shans pastrimi parash nga banka

para 11 muajve - Illyria

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent...

Rama: Realiteti ekonomik që pasqyrohet nga sistemi bankar është optimist

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të një dite më parë të kreut të PD-së, Lulzim Basha se buxheti i 2018 duhet të hetohet nga FBI për “pastrim të parave të drogës”. Rama i ka quajtur sinjale...

Rritja ekonomike, Rama në takim me përfaqësuesit e bankave

para 11 muajve - Arbresh

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar. Ndërsa vetë kreu i qeverisë tha para bankierëve...

Rama: Realiteti ekonomik që pasqyrohet nga sistemi bankar është optimist

para 11 muajve - Insajderi

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të një dite më parë të kreut të PD-së, Lulzim Basha se buxheti i 2018 duhet të hetohet nga FBI për “pastrim të parave të drogës”. Rama i ka quajtur sinjale...

Takimi me bankat, ironia e Ramës: Të gjithë jeni në duart e krimit

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama nga konferenca “Bankat dhe rritja ekonomike në Shqipëri” u është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon qëndrimit të këtij të fundit për projektbuxhetin...

Taksa ndërtesës në proces rishqyrtimi nga qeveria, drejt përfitimit pensionistët dhe familjet me ndihmë ekonomike

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar dje në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste shtyllat kryesore të buxhetit të vitit 2018, ndërsa ka sjellë në vëmendje shkurtimisht dhe reformat që do...

Merr fund historia e bizneseve me dy bilance

para 11 muajve - 24 ore

-“Historia e bizneseve me dy bilance do të marrë fund”, deklaroi sot kryeministri Edi Rama në një takim me bankat për rritjen ekonomike në Shqipëri. “Duke filluar nga 2018 shteti shqiptar, qeveria, administrata...

Rama: Buxheti 2018, hapi i parë i madh në rrugën e Shqipërisë që duam

para 11 muajve - 24 ore

Rritja ekonomike në 2018 parashikohet të jetë 4.2% ose thuajse katërfish më e lartë nga rritja 0 presje diçka që gjetëm në vitin 2013″, deklaroi sot kryeministri Edi Rama. Në një takim me bankat për rritjen...

Rama ironizon me bankat: Jeni në duart e krimit

para 11 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të një dite më parë të kreut të PD-së, Lulzim Basha se buxheti i 2018 duhet të hetohet nga FBI për “pastrim të parave të drogës”. Rama i ka quajtur sinjale...

BSH nxit aksionin anti-informalitet: Rrezik serioz për ekonominë

para 11 muajve - Java News

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, renditi disa nga sfidat kryesore me të cilat përballet sot sistemi bankar në vend. Në takimin me bankat, Sejko deklaroi se situata aktuale është e ndryshuar...

“Historia e kompanive me dy bilance do të marrë fund!”

para 11 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka dhënë paralajmërimin e radhës ndaj kompanive që operojnë me dy bilance. I pranishëm në konferencën “Bankat dhe rritja ekonomike”, kryeministri deklaroi se nuk do të tolerohen më...

Buxheti 2018 si pastrim parash, Rama: një imagjinatë e opozitës

para 11 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama ka rrëzuar akuzat e rivalit Basha, sipas së cilit pas buxhetitë 2018-ës fshihet pastrimi i parave të fituara nga kanabisi, referuar dhe projektit të investimeve “1 miliard”. Duke folur...

Guvernatori në lojën e qeverisë?

para 11 muajve - Respublica

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka kërkuar sot nga bankat e dyta në Shqipëri që të vlerësojnë me objektivitet dhe të japin kredi për projekte që siç i quajti ai janë fisibël. “Bilancet...

Rama i paralajmëron hapur bizneset shqiptare: Nga janari ta harroni, nuk ka më…

para 11 muajve - AlbPress

Kryeministri i vendit Edi Rama ka bërë një paralajmërim të hapur për bizneset shqiptare, e konkretisht për fenomenin e kryerjes së një sërë bilancesh, ku rëndom shumë sipërmarrje bëjnë një pasqyrë financiare...

Buxheti shqiptar në dorë të FBI-së?! Rama i kthen përgjigje Bashës

para 11 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama i ka quajtur shpërthime imagjinate deklaratat e djeshme të liderit të opozitës Lulzim Basha i cili kërkoi që buxheti i shtetit duhet të administrohet nga Prokuroria, FBI dhe DEA amerikane,...

Bankat janë të mirëkapitalizuara

para 11 muajve - RTV 21

Sistemi bankar shqiptar është i mirëkapitalizuar dhe likuid për t’ju përgjigjur kërkesave në rritje të tregut për kreditim Banka e Shqipërisë bën të ditur se bankat në vend kanë rritur nivelin e kapitalizimit...

Buxheti 2018, Rama: Kompanitë e mëdha t'u shmangen shkeljeve

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me buxhetin e vitit 2018, ndërsa sjellë në vëmëndje edhe reformat që do të ndërmarrë kreu i qeverisë  për mandatin katër vjeçar. Ai e ka cilësuar se projektet zhvillimore...

Bankat janë të mirëkapitalizuara

para 11 muajve - Indeks online

Sistemi bankar shqiptar është i mirëkapitalizuar dhe likuid për t’ju përgjigjur kërkesave në rritje të tregut për kreditim. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, bankat në vend kanë rritur nivelin e kapitalizimit...

Bankat janë të mirëkapitalizuara

para 11 muajve - Gazeta e re

Sistemi bankar shqiptar është i mirëkapitalizuar dhe likuid për t’ju përgjigjur kërkesave në rritje të tregut për kreditim. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, bankat në vend kanë rritur nivelin e kapitalizimit...

Bankat janë të mirëkapitalizuara

para 11 muajve - KosovaPress

Banka e Shqipërisë bën të ditur se, bankat në vend kanë rritur nivelin e kapitalizimit edhe gjatë tremujorit të tretë të këtij viti. Sipas Bankës së Shqipërisë, treguesi më i rëndësishëm rregullator, ai...

“1 miliard për rindërtim”, efekte pozitive në ekonomi dhe punësim

para 11 muajve - 24 ore

Programi “1 miliard për rindërtim” është një ftesë për sipërmarrjen dhe bankat që të përfshihen në një proces partneriteti me qeverinë për të bërë të mundur realizmin në një kohë të shpejtë të një numri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK