http://kariera.mk

Lirohet personi që sulmoi gazetarin Vehbi Kajtazi

para 11 muajve - Almakos

Fitim Thaqi – personi që kishte sulmuar gazetarin Vehbi Kajtazi – është liruar nga paraburgimi. Këtë e ka konfirmuar për Gazeta Blic, avokati i tij, Gazmend Halilaj. Prokuroria kishte kërkuar vazhdim të...

Novi Sad, Dervishi nga Klubi i Karatesë “Uskana” mposht të gjithe kundershtarët

para 11 muajve - Almakos

Lajme të mira nga Novi Sadi (Serbi), ku po zhvillohen lojrat shkollore Ballkanike te karatesë. Nuredin Dervishi nga Klubi i Karatesë “Uskana”-Kërçovë, njëherit i vetmi garues që përfaqesoi Maqedoninë,...

Fshati dhe plazhi u bëjnë mirë trurit tuaj!

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Koha e shpenzuar në një fshat ose në një plazh, është më e mirë për trurin tuaj sesa udhëtimet në kopshte ose parqe qytetesh. Kështu shkruan një raport i ri studimi në Britani. Hulumtuesit thonë po ashtu...

Kryetarët e qyteteve të Sarajevës dhe Shkupit do të nënshkruajnë marrëveshje për vëllazërim

para 11 muajve - Almakos

Marrëveshje për vëllazërim midis Qytetit të Qytetit dhe Qytetit të Sarajevës sot do të nënshkruhet në Galerinë kombëtare Hamami i Daut pashës. Marrëveshjen do ta nënshkruajnë kryetari i Qytetit të Shkupit...

Lloch lanson projektin “M’ka Met”

para 11 muajve - Telegrafi

Grupi i njohur Lloch, kanë publikuar projektin e ri. Kënga titullohet “M’ka met” dhe është realizuar si videoklip. Ndryshe, videoklipi është mjaft kreativ dhe “më ndryshe”. Lloch është një nga grupet karakteristike...

“Facebook”, një eksperiment? – VIDEO

para 11 muajve - Almakos

Një zot e di se çfarë i bën ai trurit të fëmijëve tanë! Njeri prej themeluesve te “Facebook”-ut, ish-presidenti i tij Sean Parker, ka bërë miliarda si aksioner i hershem i rrjetit social, por sot është...

Lloch lanson projektin “M’ka Met”

para 11 muajve - Almakos

Grupi i njohur Lloch, kanë publikuar projektin e ri. Kënga titullohet “M’ka met” dhe është realizuar si videoklip. Ndryshe, videoklipi është mjaft kreativ dhe “më ndryshe”. Lloch është një nga grupet karakteristike...

Lloch lanson projektin “M’ka Met”

para 11 muajve - Almakos

Grupi i njohur Lloch, kanë publikuar projektin e ri. Kënga titullohet “M’ka met” dhe është realizuar si videoklip. Ndryshe, videoklipi është mjaft kreativ dhe “më ndryshe”. Lloch është një nga grupet karakteristike...

Fshati dhe plazhi u bëjnë mirë trurit tuaj

para 11 muajve - Fol

Koha e shpenzuar në një fshat ose në një plazh, është më e mirë për trurin tuaj sesa udhëtimet në kopshte ose parqe qytetesh. Kështu shkruan një raport i ri studimi në Britani. Hulumtuesit thonë po ashtu...

Sela me padi privata për sulmuesit e 27 prillit

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një deklaratë për Makfaks tha se i ndjek hetimet e Prokurorisë Themelore dhe se pret se cili do të jetë rezultati i tyre. Sela shtoi se pas përfundimit...

Fshati dhe plazhi u bëjnë mirë trurit tuaj!

para 11 muajve - Klan Kosova

Koha e shpenzuar në një fshat ose në një plazh, është më e mirë për trurin tuaj sesa udhëtimet në kopshte ose parqe qytetesh. Kështu shkruan një raport i ri studimi në Britani, transmeton Klan Kosova....

Ministria e Drejtësisë përmbush detyrimet ndaj Agjendës së Reformave Evropiane

para 11 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka njoftuar se ka proceduar në Qeveri Projektligji për Prokurorin e Shtetit dhe koncept- dokumentin për suspendimin e zyrtarëve publikë, ndaj të cilëve ngrihen aktakuza...

Fshati dhe plazhi u bëjnë mirë trurit tuaj!

para 11 muajve - Gazeta e re

Koha e shpenzuar në një fshat ose në një plazh, është më e mirë për trurin tuaj sesa udhëtimet në kopshte ose parqe qytetesh. Kështu shkruan një raport i ri studimi në Britani, transmeton Klan Kosova....

Fshati dhe plazhi u bëjnë mirë trurit tuaj

para 11 muajve - Gazeta Liria

Koha e shpenzuar në një fshat ose në një plazh, është më e mirë për trurin tuaj sesa udhëtimet në kopshte ose parqe qytetesh. Kështu shkruan një raport i ri studimi në Britani, transmeton Klan Kosova....

Fshati dhe plazhi u bëjnë mirë trurit tuaj

para 11 muajve - Arbresh

Koha e shpenzuar në një fshat ose në një plazh, është më e mirë për trurin tuaj sesa udhëtimet në kopshte ose parqe qytetesh. Kështu shkruan një raport i ri studimi në Britani, transmeton Klan Kosova....

Meteorologu vendosi të sfidonte erën e fuqishme dhe temperaturat e ulëta

para 11 muajve - Almakos

Në një video të publikuar nga mediat e huaja thuhet se shihet një meteorolog në SHBA, i cili kishte vendosur ti rezistonte motit ekstrem. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Tony...

Ekspozitë me instrumente muzikore, të koleksionistit Ermal Sela

para 11 muajve - Almakos

Në Muzeun Historik të Tiranës është hapur një ekspozitë me instrumente muzikore popullore. Koleksionisti Ermal Sela dhe shumë koleksionistë të tjerë po punojnë fort që të ruajnë këto objekte të historisë...

Kroacia nuk befasohet nga Greqia, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

para 11 muajve - Almakos

Në ndeshjen e dytë të play-offit me Përfaqësueses së Kroacisë dhe Greqisë e vlefshme për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, nuk pati befasi. Ndeshja përfundoi me rezultat 0-0 dhe kështu kroatët nxjerrën...

Kroacia në Botëror

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kroacia ka siguruar kualifikimin për Botërorin “Rusia 2018”. Ajo ka eliminuar Greqinë në fazën e “Play-Offit” me rezultat të përgjithshëm 4 me 1 pas dy ndeshjeve. Të gjithë golat u shënuan në ndeshjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK