http://kariera.mk

Barazim pa gola mes Anglisë dhe Brazilit

më 11.2017 - Telegrafi

Anglia dhe Brazilia nuk kanë arritur të shënojnë asnjë gol duke u ndarë në barazim. Pjesa e parë e zhvilluar mes dy kombëtareve të mëdha, jo që nuk solli gola, po as raste të mira. Në pjesën e dytë skuadrat...

Super asistim nga Ozil, nuk gabon sulmuesi që po kërkohet nga Real Madrid

më 11.2017 - GazetaBlic

Gjermania ka barazuar rezultatin përballë Francës në ndeshjen miqësore e cila është duke u luajtur në Gjermani. Është sulmuesi i cili po kërkohet nga Real Madridm Werner ai i cili ka realizuar gol pas...

“Është hera e 19-të që Ronaldo thotë se do të largohet nga Real Madrid”

më 11.2017 - Tetova1

Bomba erdhi gjatë mbrëmjes së hënë në programin “El Chiringuito de Jugones” që zbuloi dëshirën e Cristiano Ronaldo-s për t’u larguar nga Real Madrid. Një thashethem që natyrisht ka tronditur botën e futbollit...

“Është hera e 19-të që Ronaldo thotë se do të largohet nga Real Madridi”

më 11.2017 - Insajderi

Bomba erdhi gjatë mbrëmjes së hënë në programin “El Chiringuito de Jugones” që zbuloi dëshirën e Cristiano Ronaldos për t’u larguar nga Real Madrid. Një thashethem që natyrisht ka tronditur botën e futbollit...

Barazim pa gola mes Anglisë dhe Brazilit

më 11.2017 - Arbresh

Anglia dhe Brazili nuk kanë arritur të shënojnë asnjë gol duke u ndarë në barazim. Pjesa e parë e zhvilluar mes dy kombëtareve të mëdha, jo që nuk solli gola, po as raste të mira. Në pjesën e dytë skuadrat...

Ronaldinho kërkon nga Coutinho të transferohet në Barcelonë

më 11.2017 - Indeks online

IndeksOnline E martë, 14 Nentor 2017 18:22 Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, Ronaldinho ka folur për News Sky në të cilën ka komentuar situatën e Coutinhos. Ai ka thënë se sulmuesi...

Ronalidnho: E dua këtë lojtar tek Barcelona

më 11.2017 - GazetaBlic

Ish reprezentuesi i Brazilit Ronaldinho ka deklaruar edhe një herë që dëshiron ta shohë tek ish ekipi i tij Barcelona patriotin e tij Coutinho. Ambasadori i Barcelonës ka thënë Coutinho do t`i përshtatej...

STATISTIKË / Messi apo Ronaldo ? Për kë flasin statistikat (FOTO LAJM)

më 11.2017 - Albeu

Cristiano Ronaldo vs Lionel Mesi . Një histori që vazhdon vit pas viti dhe do të vazhdojë për një kohë të gjatë deri sa këta dy lojtarë të largohen nga bota e futbollit. Në nivel klubi, Ronaldo ka avantazh...

Nuk ndalet presidenti i La Ligas: Ja çfarë zbulon për të ardhmen e Ronaldos

më 11.2017 - Sovrani

Presidenti i La Ligas Javier Tebas ka lëshuar sot disa deklarata senzacionale për qështje shumë të rëndësishme mbrenda kampionatit spanjoll, transmeton Sovrani.info. Pasi deklaroi me bindje të plotë se...

Atletico Madridi dëshiron ish magjistarin e Realit

më 11.2017 - Medial

Mesfushori gjerman pritet të largohet nga Arsenali. Mesut Ozil kthehet në një dëshirë të madhe të Atletico Madridit, që e kërkon si përforcim në verën e ardhshme. Sipas asaj që shkruan e përditshmja angleze...

Griezmann shumë afër Barcelonës!

më 11.2017 - Tetova Sot

Mediat ndërkombëtare raportojnë se sulmuesi i kombëtares së Francës, Antoine Griezmann, njëherësh i Atletico Madridit, është shumë afër liderit të Spanjës, Barcelona. Ai pritet të jetë goditja e madhe...

Coutinho ishte pranë largimit nga Liverpooli

më 11.2017 - Tetova Sot

Philippe Coutinho ishte pranë largimit nga Liverpooli këtë verë, por me insistim të trajnerit Jurgen Klopp, ai mbeti pjesë e “The Reds”, të paktën deri në përfundim të këtij stinori. Ai tani ka ndryshuar...

Juventusi shkatërron ëndrrën e Arsenalit dhe Liverpoolit ende pa ardhur merkato

më 11.2017 - Sovrani

Gjiganti italian Juventus po planifikon t’i shokojë dy skuadrat e mëdha angleze Arsenal dhe Liverpool në lidhje me njërin nga objektivat kryesore të tyre në merkato, transmeton Sovrani.info. Bëhet fjalë...

Presidenti i La Ligas: Messi e ka rinovuar kontratën me Barcelonën

më 11.2017 - Telegrafi

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas, ka thënë se Lionel Messi e ka nënshkruar tashmë kontratën e re me Barcelonën. Argjentinasi ka qenë pjesë e një zhurme të madhe në muajt e fundit, ku flitej së ai nuk...

Griezmann te Barcelona, arrihet akordi

më 11.2017 - RTV 21

Antoine Griezmann pritet të jetë goditja e madhe e Barcelonës në merkaton e verës së ardhshme Prej kohësh “blaugranat” kanë nisur kontaktet me sulmuesin francez të Atleticos së Madridit, madje së fundmi...

Aguirre: Ronaldo po mendon të largohet nga ‘Mbretërit’

më 11.2017 - Ina

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo duket se verën që vjen do të largohet nga Real Madridi. Sipas gazetarit spanjoll, Edu Aguirre, futbollisti më i mirë në botë dëshiron largimin nga “Bernabeu”, shkruan KosovaPress....

​Presidenti i La Ligas jep lajmin e madh për Messin

më 11.2017 - Gazeta Express

Presidenti i la Ligas, Javier Tebas ka treguar se Leo Messi e ka vazhduar kontratën e tij me Barcelonën Barcelona dhe Leo Messi ende nuk e kanë zyrtarizuar, por sipas presidentit të La Ligas, Javeri Tebas,...

Aguirre: Ronaldo po mendon të largohet nga ‘Mbretërit’

më 11.2017 - Medial

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo duket se verën që vjen do të largohet nga Real Madridi. Sipas gazetarit spanjoll, Edu Aguirre, futbollisti më i mirë në botë dëshiron largimin nga “Bernabeu”, shkruan KosovaPress....

Spekulohet se Ronaldo ka vendosur të largohet nga Reali në fund të sezonit

më 11.2017 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madridi, bëjnë të ditur mediat spanjolle. Sipas njoftimit të El Chiringuito de Jugones , 32-vjeçari tashmë e ka informuar kreun e klubit, Florentino Perez,...

Ronaldo refuzon rinovimin, do largohet në verë nga Reali!

më 11.2017 - Gazeta Shqip

Pas një starti jo të lehtë këtë sezon me Realin e Madridit ylli i Los Blancos, Cristiano Ronaldo duket se tashmë ka dalë me letra të hapura duke refuzuar të nënshkruajë kontratën e re që do të zgjaste...

OZIL MUND TË RIKTHEHET NË MADRID

më 11.2017 - TV21

Mesfushori gjerman pritet të largohet nga Arsenali Mesut Ozil kthehet në një dëshirë të madhe të Atletico Madridit, që e kërkon si përforcim në verën e ardhshme. Sipas asaj që shkruan e përditshmja angleze...

COUTINHO I LUMTUR NË PREMIER LIGË

më 11.2017 - TV21

Futbollisti brazilian po kërkohet me ngulm nga Barcelona Philippe Coutinho ishte pranë largimit nga Liverpooli këtë verë, por me insistim të trajnerit Jurgen Klopp, ai mbeti pjesë e “The Reds”, të paktën...

Ronaldinho kërkon nga Coutinho të transferohet në Barcelonë

më 11.2017 - Infokusi

Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, Ronaldinho ka folur për News Sky në të cilën ka komentuar situatën e Coutinhos. Ai ka thënë se sulmuesi i Liverpoolit do të përshtatej shumë mirë...

Coutinho: Jam shumë i lumtur në Angli

më 11.2017 - Medial

Futbollisti brazilian po kërkohet me ngulm nga Barcelona. Philippe Coutinho ishte pranë largimit nga Liverpooli këtë verë, por me insistim të trajnerit Jurgen Klopp, ai mbeti pjesë e “The Reds”, të paktën...

Ronaldinho kërkon nga Coutinho të transferohet në Barcelonë

më 11.2017 - Tetova1

Njëri nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, Ronaldinho ka folur për News Sky në të cilën ka komentuar situatën e Coutinhos. Ai ka thënë se sulmuesi i Liverpoolit do të përshtatej shumë mirë...

Griezmann më pranë Barcelonës, arrihet akordi me francezin

më 11.2017 - Zhurnal

Antoine Griezmann pritet të jetë goditja e madhe e Barcelonës në merkaton e verës së ardhshme. Prej kohësh blaugranat kanë nisur kontaktet me sulmuesin francez të Atleticos së Madridit, madje sëfundmi...

Ronaldinho: Coutinho do t’i përshtatej Barçës

më 11.2017 - Koha.net

Ronaldinho ka deklaruar se Philippe Coutinho do t’i përshtatej në mënyrë të përsosur Barcelonës dhe ka ftuar ish-klubin e tij që të transferojnë yllin e Liverpoolit. Coutinho pritet që në janar të jetë...

Ozil mund të rikthehet në Madrid

më 11.2017 - RTV 21

Mesfushori gjerman pritet të largohet nga Arsenali Mesut Ozil kthehet në një dëshirë të madhe të Atletico Madridit, që e kërkon si përforcim në verën e ardhshme. Sipas asaj që shkruan e përditshmja angleze...

‘BOMBË’ te Real Madridi ! Kjo është deklarata e fundit nga Ronaldo

më 11.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid, sipas një raporti nga Chiringuito TV në Spanjë,transmeton ORAinfo. Portugezi  ka pësuar një rënie në formë në muajt e fundit, duke shënuar vetëm...

​Coutinho i lumtur në Premier Ligë

më 11.2017 - RTV 21

Futbollisti brazilian po kërkohet me ngulm nga Barcelona Philippe Coutinho ishte pranë largimit nga Liverpooli këtë verë, por me insistim të trajnerit Jurgen Klopp, ai mbeti pjesë e “The Reds”, të paktën...

​Dridhet Reali, Ronaldo dëshiron largimin

më 11.2017 - RTV 21

Cristiano Ronaldo është pkesë e Real Madrid-it qysh nga viti 2009 Ylli portugez, Cristiano Ronaldo duket se verën që vjen do të largohet nga Real Madridi. Sipas gazetarit spanjoll, Edu Aguirre, futbollisti...

“Messi ka rinovuar kontratën”

më 11.2017 - Sovrani

Lionel Messi ka nënshkruar tashmë një kontratë të re me Barcelonën dhe ka vendosur që e ardhmja e tij të vazhdojë të jetë në ‘Camp Nou’, transmeton Sovrani.info. Konfirmimi i madh ka ardhur nga presidenti...

Barcelona arrin marrëveshje në parim me Griezmann

më 11.2017 - Gazeta Express

Barcelona dhe ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, janë në kontakt tash e dy javë, sipas ueb-sajtit francez të futbollit, Le10Sport. Sipas këtij ueb-sajti, bisedimet mes Barçes dhe 26-vjeçarit...

Barcelona arrin marrëveshje në parim me Griezmann

më 11.2017 - Tetova Sot

Barcelona dhe ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, janë në kontakt tash e dy javë, sipas ueb-sajtit francez të futbollit, Le10Sport. Sipas këtij ueb-sajti, bisedimet mes Barçes dhe 26-vjeçarit...

​Presidenti i La Ligas jep lajmin e madh për Messin

më 11.2017 - Tetova Sot

Presidenti i la Ligas, Javier Tebas ka treguar se Leo Messi e ka vazhduar kontratën e tij me Barcelonën Barcelona dhe Leo Messi ende nuk e kanë zyrtarizuar, por sipas presidentit të La Ligas, Javeri Tebas,...

Atletico Madridi ëndërron Ozilin

më 11.2017 - Zhurnal

Atletico e Madridit ëndërron Mesut Ozil si përforcim në tregut të transferimeve të së verës së ardhshme. Sipas The Sun, futbollisti i kombëtares gjermane ka kontratë me Arsenalin deri në fund të sezonit...

Philipe Coutinho nuk largohet nga Liverpool

më 11.2017 - GazetaBlic

Kohëve të fundit ka pasur polemnika të shumta rreth të ardhmes së Philippe Coutinho. Mesfushori brazilian po kërkohet me ngulm nga klubi spanjoll Barcelona. Philippe Coutinho ishte pranë largimit nga Liverpooli...

Presidenti i La Ligas jep lajmin e madh për Messin

më 11.2017 - Infokusi

Presidenti i la Ligas, Javier Tebas ka treguar se Leo Messi e ka vazhduar kontratën e tij me Barcelonën Barcelona dhe Leo Messi ende nuk e kanë zyrtarizuar, por sipas presidentit të La Ligas, Javeri Tebas,...

Nga Franca: Ja deri ku kanë shkuar bisedimet Griezmann – Barcelona

më 11.2017 - Sovrani

Mes Barcelonës dhe sulmuesit të Atletico Madridit kanë nisur bisedimet të cilat dita e ditës po shkojnë në drejtimin ku do të dal diçka konkrete, transmeton Sovrani.info. Informacioni i fundit i cili vjen...

Presidenti i La Ligas: Messi e ka rinovuar kontratën me Barcelonën

më 11.2017 - Almakos

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas, ka thënë se Lionel Messi e ka nënshkruar tashmë kontratën e re me Barcelonën. Argjentinasi ka qenë pjesë e një zhurme të madhe në muajt e fundit, ku flitej së ai nuk...

Yjet e Real Madridit dëshirojnë të shitet Cristiano Ronaldo

më 11.2017 - Arbresh

Yjet e Real Madridit dëshirojnë që Cristiano Ronaldo të shitet nga klubi. Skuadra e Zinedine Zidanes ka nisur sezonin në La Liga në një formë aspak të mirë, transmeton portali arbresh.info . Gjiganti spanjoll...

Mediat në Spanjë: Kjo është data kur Ronaldo do të largohet nga Reali

më 11.2017 - Insajderi

Cristiano Ronaldo përsëri e dëshiron largimin nga Real Madridi. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, dëshiron që të largohet nga klubi, sipas një raportimi të ‘Chiringuito TV’, përcjell Insajderi....

Po ndodh marrëveshja gjigante ! Ja me cilin ekip po nënshkruan Coutinho

më 11.2017 - Infokusi

Nëse raportet duhet të besohen, drejtuesit e Barcelonës do të fluturojnë në Liverpool më vonë këtë muaj për të mbajtur bisedime për një lëvizje për Philippe Coutinho, përcjell ORAinfo. Coutinho, 25 vjeç,...

Atletico Madridi ëndërron Ozilin

më 11.2017 - Telegrafi

Atletico e Madridit ëndërron Mesut Ozil si përforcim në tregut të transferimeve të së verës së ardhshme. Sipas The Sun, futbollisti i kombëtares gjermane ka kontratë me Arsenalin deri në fund të sezonit...

Barcelona arrin marrëveshje në parim me Griezmann

më 11.2017 - Infokusi

Barcelona dhe ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, janë në kontakt tash e dy javë, sipas ueb-sajtit francez të futbollit, Le10Sport. Sipas këtij ueb-sajti, bisedimet mes Barçes dhe 26-vjeçarit...

Ronaldinho: Dua që Coutinho t’i bashkohet Barcelonës

më 11.2017 - Arbresh

Ronaldinho është duke mbështetur transferimin e yllit të Liverpoolit, Philippe Coutinhos, te Barcelona. Ambasadori i Barcelonës thotë se stili i lojës së Coutinhos i përshtatet shumë sistemit të Barcelonës,...

Coutinho: Jam i lumtur te Liverpooli, luaj në ligën më të fortë në botë

më 11.2017 - Zhurnal

Philippe Coutinho kërkon të zbusë situatën e krijuar te Liverpooli, pas kërkesës për t’u larguar gjatë tregut të transferimeve së verës te Barcelona. Braziliani, i cili është i grumbulluar me përfaqësuesen...

​Presidenti i La Ligas jep lajmin e madh për Messin

më 11.2017 - Sovrani

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka treguar se Leo Messi e ka vazhduar kontratën e tij me Barcelonën Barcelona dhe Leo Messi ende nuk e kanë zyrtarizuar, por sipas presidentit të La Ligas, Javeri Tebas,...

Arsenali pranë blerjes së sensacionit të këtij sezoni në Francë

më 11.2017 - Politiko

Sipas Daily Star, “Gunners” ka kohë që janë në bisedime me 24-vjeçarin dhe shpresojnë se një marrëveshje mund të arrihet qysh në janar, transmeton Express. Kjo do të hapte rrugë shitjen e Mesut Ozilit...

Cristiano Ronaldo mendon se Neymar as që i afrohet atij

më 11.2017 - Politiko

Ronaldo mendon se Neymar ende është shumë larg tij sa i përket cilësisë dhe performancave… e po ashtu edhe larg Messit, transmeton Express. Portugezi e sheh Neymarin si futbollist të madh me cilësitë që...

Arsenal afër blerjes së një sulmuesi

më 11.2017 - Klan Kosova

Gjiganti anglez është duke bërë përpjekje të vazhdueshme për ta blerë sulmuesin francez qysh në afatin kalimtar dimëror Arsenal është afër kompletimit të blerjes së sulmuesit të Lyon, Nabil Fekir, për...

Arsenali pranë blerjes së sensacionit të këtij sezoni në Francë

më 11.2017 - Gazeta Express

Arsenali është afër blerjes së sulmuesit të Lyonit Nabil Fekir për 67 milionë euro. Sipas Daily Star, “Gunners” ka kohë që janë në bisedime me 24-vjeçarin dhe shpresojnë se një marrëveshje mund të arrihet...

Ronaldo do të largohet nga Real

më 11.2017 - Klan Kosova

Asi portugez është i interesuar të largohet nga Santiago Bernabeu në fund të këtij edicioni, gjë të cilën ia ka thënë edhe vet presidentit të skuadrës, Florentino Perez Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet...

Ronaldo kërkon "lejen" e Perez për tu larguar nga Reali

më 11.2017 - Shqiptarja

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid për sezonin e ardhshëm dhe “Los Blancos” tashmë e kanë të qartë dëshirën e portugezit. Sipas “AS”, ylli portugez dëshiron të largohet në 30 korrik...

Griezmann te Barcelona, arrihet akordi me francezin

më 11.2017 - KosovaPress

Prej kohësh “blaugranat” kanë nisur kontaktet me sulmuesin francez të Atleticos së Madridit, madje së fundmi sipas asaj që raporton Le10Sport, Barça ka arritur akordin me lojtarin mbi termat e kontratës....

Coutinho: Jam i lumtur te Liverpooli, luaj në ligën më të fortë në botë

më 11.2017 - Telegrafi

Philippe Coutinho kërkon të zbusë situatën e krijuar te Liverpooli, pas kërkesës për t’u larguar gjatë tregut të transferimeve së verës te Barcelona. Braziliani, i cili është i grumbulluar me përfaqësuesen...

Cristiano Ronaldo mendon se Neymar as që i afrohet atij

më 11.2017 - Gazeta Express

“Nëse Neymar vlen 222 milionë euro, atëherë sa vlej unë? Pati pyetur Cristiano Ronaldo kur Paris Saint-Germain vendosi ta paguajë klauzolën e lirimit të yllit brazilian. Ronaldo mendon se Neymar ende është...

Atletico interesohet për Ozil

më 11.2017 - KosovaPress

Mesut Ozil kthehet në një dëshirë të madhe të Atletico Madridit, që e kërkon si përforcim në verën e ardhshme. Sipas asaj që shkruan e përditshmja angleze “The Sun”, se futbollisti i kombëtares gjermane...

Cristiano Ronaldo kërkon të largohet nga Reali

më 11.2017 - Tetova1

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid për sezonin e ardhshëm dhe “Los Blancos” tashmë e kanë të qartë dëshirën e portugezit. Sipas “AS”, ylli portugez dëshiron të largohet në 30 korrik...

Zbulohet misteri, Ronaldo i kërkon presidentit largimin nga Reali

më 11.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madrid. Lajmi është konfirmuar nga mediat spanjolle të cilat raportojnë se ylli portugez, ka vendosur që në fund të sezonit të largohet nga “Los Blancos”,...

Ronaldo vs Messi – cili ka statistika më të mira në vitin 2017?

më 11.2017 - Gazeta Express

Ky lojtarët më të mirë në botë janë favoritë të mëdhenj për të qenë në maje të Goal 50 përsëri, por kush ka performuar më mirë në 12 muajt e kaluar? Cristiano Ronaldo vs Messi. Është një storje që vazhdon...

Cristiano Ronaldo kërkon të largohet nga Reali

më 11.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid për sezonin e ardhshëm dhe “Los Blancos” tashmë e kanë të qartë dëshirën e portugezit. Sipas “AS”, ylli portugez dëshiron të largohet në 30 korrik...

Bombastike: Cristiano Ronaldo largohet nga Real Madrid

më 11.2017 - GazetaBlic

Portugezi Cristiano Ronaldo ka paralajmëruar largimin e tij nga Real Madridi. Sipas mediave spanjolle duket se 32 vjeçari, ka vendosur të largohet nga klubi, pas përfundimit të këtij sezoni, transmeton...

Atletico Madridi ëndërron Ozilin

më 11.2017 - Almakos

Atletico e Madridit ëndërron Mesut Ozil si përforcim në tregut të transferimeve të së verës së ardhshme. Sipas The Sun, futbollisti i kombëtares gjermane ka kontratë me Arsenalin deri në fund të sezonit...

Ronaldo: Lamtumirë Real Madrid!

më 11.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madrid. Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid. Mediat spanjolle raportojnë se ylli portugez, ka vendosur të largohet nga klubi, pas përfundimit...

Cristiano Ronaldo kërkon të largohet nga Reali

më 11.2017 - Java News

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid për sezonin e ardhshëm dhe “Los Blancos” tashmë e kanë të qartë dëshirën e portugezit. Sipas “AS”, ylli portugez dëshiron të largohet në 30 korrik...

Coutinho i lumtur në Premier Ligë

më 11.2017 - KosovaPress

Philippe Coutinho ishte pranë largimit nga Liverpooli këtë verë, por me insistim të trajnerit Jurgen Klopp, ai mbeti pjesë e “The Reds”, të paktën deri në përfundim të këtij stinori. Ai tani ka ndryshuar...

Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madridi

më 11.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madridi, sipas Chiringuito TV në Spanjë. Portugezi është duke vuajtur nga një rënie në formë në muajt e fundit, pasi ka shënuar vetëm një gol në La Liga...

“Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madridi”

më 11.2017 - Lajm

Cristiano Ronaldo, ylli portugez i Real Madridit, dëshiron të largohet nga “Bernabeu” sezonin e ardhshëm. Real Madridi, veçanërisht presidenti Florentino Pérez, tashmë e di këtë gjë. Siç raportohet nga...

Dridhet Reali, Ronaldo dëshiron largimin

më 11.2017 - KosovaPress

Sipas gazetarit spanjoll, Edu Aguirre, futbollisti më i mirë në botë dëshiron largimin nga “Bernabeu”, shkruan KosovaPress. Ronaldo gjithnjë kërkohet nga top-klubet evropiane, madje, klubet e interesuara...

Ozil mund të kthehet në Madrid

më 11.2017 - Klan Kosova

Gjiganti spanjoll është i interesuar ta transferojë gjermanin në fund të edicionit, ndaj qysh tani ka vënë kontakte, për të nënshkruar parakontratë në janar Atletico Madrid ka vënë kontakte me mesfushorin...

Coutinho: Jam i lumtur te Liverpooli, luaj në ligën më të fortë në botë

më 11.2017 - Almakos

Philippe Coutinho kërkon të zbusë situatën e krijuar te Liverpooli, pas kërkesës për t’u larguar gjatë tregut të transferimeve së verës te Barcelona. Braziliani, i cili është i grumbulluar me përfaqësuesen...

Coutinho: Jam i lumtur te Liverpooli, luaj në ligën më të fortë në botë

më 11.2017 - Infokusi

Philippe Coutinho kërkon të zbusë situatën e krijuar te Liverpooli, pas kërkesës për t’u larguar gjatë tregut të transferimeve së verës te Barcelona. Braziliani, i cili është i grumbulluar me përfaqësuesen...

Skuadra spanjolle nis kontaktet Me Arsenalit për Ozil

më 11.2017 - Gazeta Express

Atletico Madrido e ka kontaktuar Arsenalin për një transferim të mundshëm të yllit të saj Mesut Ozil gjatë verës së ardhshme. Përfaqësuesi i Kombëtares së Gjermanisë do të mbetet pa kontratë në fund të...

Arsenali pranë blerjes së sensacionit të këtij sezoni në Francë

më 11.2017 - Gazeta Monitor

Arsenali është afër blerjes së sulmuesit të Lyonit Nabil Fekir për 67 milionë euro. Sipas Daily Star, “Gunners” ka kohë që janë në bisedime me 24-vjeçarin dhe shpresojnë se një marrëveshje mund të arrihet...

Arsenali pranë blerjes së sensacionit të këtij sezoni në Francë

më 11.2017 - Insajderi

Arsenali është afër blerjes së sulmuesit të Lyonit Nabil Fekir për 67 milionë euro. Sipas Daily Star, “Gunners” ka kohë që janë në bisedime me 24-vjeçarin dhe shpresojnë se një marrëveshje mund të arrihet...

Ronaldo: Lamtumirë Real Madrid!

më 11.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madrid. Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid. Mediat spanjolle raportojnë se ylli portugez, ka vendosur të largohet nga klubi, pas përfundimit...

Mesut Ozil largohet nga Arsenali, transferohet në La Liga

më 11.2017 - Sovrani

Mesut Ozil pritet të largohet nga Arsenal gjatë merkatos së janarit. Ozilit i skadon kontrata me Arsenalin në qershor të vitit 2018 dhe Arsenal dëshiron të shesë lojtarin në janar për të mos u larguar...

Cristiano Ronaldo mendon se Neymar as që i afrohet atij

më 11.2017 - Sovrani

“Nëse Neymar vlen 222 milionë euro, atëherë sa vlej unë? Pati pyetur Cristiano Ronaldo kur Paris Saint-Germain vendosi ta paguajë klauzolën e lirimit të yllit brazilian. Ronaldo mendon se Neymar ende është...

Ronaldo ka këtë mendim për Neymar

më 11.2017 - Insajderi

“Nëse Neymar vlen 222 milionë euro, atëherë sa vlej unë? Pati pyetur Cristiano Ronaldo kur Paris Saint-Germain vendosi ta paguajë klauzolën e lirimit të yllit brazilian. Ronaldo mendon se Neymar ende është...

Cristiano Ronaldo mendon se Neymar as që i afrohet atij

më 11.2017 - Bota Press

“Nëse Neymar vlen 222 milionë euro, atëherë sa vlej unë? Pati pyetur Cristiano Ronaldo kur Paris Saint-Germain vendosi ta paguajë klauzolën e lirimit të yllit brazilian. Ronaldo mendon se Neymar ende është...

Ronaldo apo Messi? Ja cili ka statistika më të mira në vitin 2017

më 11.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo vs Messi. Është një storje që vazhdon vit pas viti dhe do të vazhdojë për një kohë të gjatë edhe pasi të dy lojtarët t’i varin këpucët. Është e qartë se në nivel klubi, Ronaldo ka avantazh...

Nga Spanja: Ronaldo e do largimin nga Reali

më 11.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madridi, sipas Chiringuito TV në Spanjë. Portugezi është duke vuajtur nga një rënie në formë në muajt e fundit, pasi ka shënuar vetëm një gol në La Liga...

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madridi

më 11.2017 - Arbresh

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit, sipas disa raportimeve. Sipas emisionit spanjoll El Chiringuito de Jugones, 32 vjeçari ka informuar presidentin e Madridit,...

Skuadra spanjolle nis kontaktet me Arsenalin për Ozil

më 11.2017 - Insajderi

Atletico Madridi e ka kontaktuar Arsenalin për një transferim të mundshëm të yllit të saj Mesut Ozil gjatë verës së ardhshme. Përfaqësuesi i Kombëtares së Gjermanisë do të mbetet pa kontratë në fund të...

Atletico Madrid në bisedime me superyllin e Arsenalit

më 11.2017 - Arbresh

Gjiganti spanjoll, Atletico Madrid është duke shfaqur interesim për mesfushorin gjerman të Arsenalit, Mesut Ozil. Ozil është në fund të kontratës me Arsenalin dhe ende nuk ka nëshkruar kontratën e re,...

‘Daily Star’: 70 milionë euro dhe ky sulmues i bashkohet Arsenalit në janar

më 11.2017 - Sovrani

Përkundër një konkurence jashtëzakonisht të ashpër dhe të fuqishme, duket se Arsenali  ka ditur të punojë fshehurazi dhe me shpejtësi të madhe në tretativat me Lyonin për sulmuesin Nabil Fekir, transmeton...

Ozil mund të kthehet në Madrid

më 11.2017 - Gazeta e re

Gjiganti spanjoll është i interesuar ta transferojë gjermanin në fund të edicionit, ndaj qysh tani ka vënë kontakte, për të nënshkruar parakontratë në janar Atletico Madrid ka vënë kontakte me mesfushorin...

Surpriza e madhe: As City e as United, ja ku po shkon Ozil

më 11.2017 - Sovrani

Reprezentuesi gjerman i Arsenalit Mesut Ozil do të mbetet ka kontratë në verën e vitit 2018 dhe kjo i jep mundësi a tij që të nënshkruaj një parakontratë me ndonjë klub të ri që në merkaton e janarit,...

Benzema: Messi dhe Ronaldo janë jashtëtokësor

më 11.2017 - Ina

Karim Benzema i ka quajtur Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon “jashtëtokësorë”. “Topi i Artë” nuk do të shkojë për askënd tjetër, derisa në skenë të jenë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu ka thënë...

Benzema: Messi dhe Ronaldo janë jashtëtokësor

më 11.2017 - Albeu

Karim Benzema i ka quajtur Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon “jashtëtokësorë”. “Topi i Artë” nuk do të shkojë për askënd tjetër, derisa në skenë të jenë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu ka thënë...

“Messi dhe Ronaldo janë jashtëtokësorë”

më 11.2017 - Gazeta Express

. Benzema thotë se Messi dhe Ronaldo janë “jashtëtokësorë”. “Topi i Artë” nuk do të shkojë për askënd tjetër, derisa në skenë të jenë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu ka thënë sulmuesi i Real...

“Messi dhe Ronaldo janë jashtëtokësorë”

më 11.2017 - Tetova Sot

Benzema i ka quajtur Messin dhe Ronaldon “jashtëtokësorë”. “Topi i Artë” nuk do të shkojë për askënd tjetër, derisa në skenë të jenë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu ka thënë sulmuesi i Real...

Festë te Liverpooli, Klopp bën transferimin e madh

më 11.2017 - Lajmi.net

. Ylli i Schalkes, Leon Goretzka, ka refuzuar Barcelonën. Mediat britanike kanë gjetur edhe arsyen e këtij vendimi të papritur të Goretzkas, përcjellë “Lajmi.net”. Ai e ka refuzuar ekipin katalunas pasi...

Goretzka ia bën ‘bajat’ Barcelonës, ja ku po transferohet

më 11.2017 - Infokusi

Mesfushori i Schalke 04 Leon Goretzka, ka paralajmëruar Barcelonën se ai nuk ka ndërmend të pranojë ofertën e tyre, transmeton ORAinfo. Futbollsiti gjerman është i vendosur të luajë në Premier Ligë, ku...

Festë te Liverpooli, Klopp bën transferimin e madh

më 11.2017 - Infokusi

Ai e ka refuzuar ekipin katalunas pasi që ka arritur marrëveshje me Liverpoolin. Ylli i Schalkes, Leon Goretzka, ka refuzuar Barcelonën. Mediat britanike kanë gjetur edhe arsyen e këtij vendimi të papritur...

“Messi dhe Ronaldo janë jashtëtokësorë”

më 11.2017 - Sovrani

Benzema ka folur për fituesin e Topit të Artë të këtij viti, ku tha se do të jetë një garë mjaft e fortë. Benzema ka lavdëruar Messin dhe Ronaldon, ku për dy sulmuesit tha se kanë aftësit të jashtëzakonshme,...

Barcelona hap thesin, gati të mposhtë konkurrencën e PSG-së

më 11.2017 - Mapo

Katalanasit tashmë i kanë fiksuar 2 objektivat primarë, të cilët janë Philippe Coutino dhe Antoine Griezmann. Të dy futbollistët kanë një të përbashkët, që është vullneti i tyre për të ndryshuar ambient....

“Messi dhe Ronaldo janë jashtëtokësor”

më 11.2017 - Insajderi

Karim Benzema i ka quajtur Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon “jashtëtokësorë”. “Topi i Artë” nuk do të shkojë për askënd tjetër, derisa në skenë të jenë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu ka thënë...

“Messi dhe Ronaldo janë jashtëtokësorë”

më 11.2017 - Infokusi

Benzema thotë se Messi dhe Ronaldo janë “jashtëtokësorë”. “Topi i Artë” nuk do të shkojë për askënd tjetër, derisa në skenë të jenë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu ka thënë sulmuesi i Real Madridit,...

E kërkon e gjithë Evropa, transferohet në Arsenal

më 11.2017 - Sovrani

Skuadra e Arsenalit ka gjetur zëvendësuesin ideal të Alexis Sanchez. Skuadra e Arsenalit është futur në garë për shërbimet e mesfushorit francez, Fekir. Fekir po shkëlqen me fanellën e Lyonit këtë edicion,...

Arsenali ka gjetur zëvendësin e Sanchezit

më 11.2017 - Arbresh

Arsenali është duke u interesuar të nënshkruaj Nabil Fekir nga Lyoni i cili do të zëvendësojë Alexis Sanchez, sipas disa raportimeve. Londinezët janë duke shfaqur një interesim të madh për reprezentuesin...

Arsenali ka gjetur zëvenduesin e Sanchezit

më 11.2017 - Arbresh

Arsenali është duke u interesuar të nënshkruaj Nabil Fekir nga Lyoni i cili do të zëvendësojë Alexis Sanchez, sipas disa raportimeve. Londinezët janë duke shfaqur një interesim të madh për reprezentuesin...

Rritet numri i skuadrave që e kërkojnë Leon Goretzkan

më 11.2017 - GazetaBlic

Mesfushori i klubit gjerman Schalke 04, Leon Goretzka është futbollisti më i kërkuar tani për tani nga klubet evropiane. Janë klubet e mëdha Juventus, Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Manchester United,...

Lista për Goretzkan shkon deri me 8 klube

më 11.2017 - Albeu

Të gjithë e dëshirojnë mesfushorin e Schalke 04, Leon Goretzka . Gjatë merkatos së janarit Juventus, Real Madrid, Barcellona, Liverpool, Manchester United, Arsenal e Tottenham do të konkurrojnë për të...

Çmendet Griezmann, i thotë ‘PO’ kalimit të ekipi që nuk ka pritur askush!

më 11.2017 - Infokusi

Përgjigjja e Griezmann ka qenë e shkurtër: “Po, do të ishte një ëndërr”. Antoine Griezmann do të transferohet te PSG. Edhe pse kërkohet me ngulm nga Manchester United, Griezmann duket se do klubin nga...

​Plani i Barcelonës për blerjen e dy yjeve

më 11.2017 - AlbPortali

Barcelona i ka të qarta objektivat e merkatos. Loading... Ata janë Philippe Coutinho dhe Antoine Griezmann. Të dy, edhe pse operacione të vështira, konsiderohen si mëse të mundshme nga klubi katalanas....

​Plani i Barcelonës për blerjen e dy yjeve

më 11.2017 - 10minuta

Barcelona i ka të qarta objektivat e merkatos. Ata janë Philippe Coutinho dhe Antoine Griezmann. Të dy, edhe pse operacione të vështira, konsiderohen si mëse të mundshme nga klubi katalanas. Plani është...

Griezmann zbulon të ardhmen, kjo është skuadra e tij e preferuar

më 11.2017 - Indeks online

Antonie Griezmann ka qenë shumë i lidhur me një kalim të mundshëm në Manchester United. Dënimi që FIFA i vuri Atleticos, e bëri që kjo e fundit të “blindoj” të gjithë futbollistët pasi që nuk kishte drejt...

Griezmann konfirmon skuadrën e re me një përgjigje epike

më 11.2017 - Lajmi.net

. Antoine Griezmann do të transferohet te PSG, përcjellë “Lajmi.net”. Edhe pse kërkohet me ngulm nga Manchester United, Griezmann duket se do klubin nga vendi i tij. “Telefoot” ka pyetur francezin nëse...

Treshja më e frikshme në Evropë, Reali e Barcelona mbetën jashtë listës

më 11.2017 - Indeks online

MSN (Mesi, Neymar dhe Suarez) dhe BBC (Bale, Benzema dhe Ronaldo) kanë qenë sulmuesit që kanë shkruar historinë në vitet e fundit. Mirëpo shitja e Neymar te Barcelona, lëndimi i Bale dhe forma jo e mirë...

Barcelona hap thesin, gati të mposhtë konkurrencën e PSG-së

më 11.2017 - Sovrani

Katalanasit tashmë i kanë fiksuar 2 objektivat primarë, të cilët janë Philippe Coutino dhe Antoine Griezmann. Të dy futbollistët kanë një të përbashkët, që është vullneti i tyre për të ndryshuar ambient....

Griezmann zbulon të ardhmen, kjo është skuadra e tij e preferuar

më 11.2017 - Infokusi

Antonie Griezmann ka qenë shumë i lidhur me një kalim të mundshëm në Manchester United. Dënimi që FIFA i vuri Atleticos, e bëri që kjo e fundit të “blindoj” të gjithë futbollistët pasi që nuk kishte drejt...

Coutinho habit Barcelonën

më 11.2017 - Ina

Coutinho thotë se është i lumtur te Liverpooli. Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, thotë se është “shumë i lumtur me jetën në Angli” duke hedhur poshtë raportimet për kalim te Barcelona. Braziliani...

Treshja më e frikshme në Evropë, Reali e Barcelona mbetën jashtë listës

më 11.2017 - Infokusi

MSN (Mesi, Neymar dhe Suarez) dhe BBC (Bale, Benzema dhe Ronaldo) kanë qenë sulmuesit që kanë shkruar historinë në vitet e fundit. Mirëpo shitja e Neymar te Barcelona, lëndimi i Bale dhe forma jo e mirë...

Coutinho habit Barcelonën

më 11.2017 - Gazeta Express

Coutinho thotë se është i lumtur te Liverpooli. Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, thotë se është “shumë i lumtur me jetën në Angli” duke hedhur poshtë raportimet për kalim te Barcelona. Braziliani...

Coutinho i humb shpresat Barcelonës

më 11.2017 - Indeks online

Është bërë e zakonshme të shohësh lajme të përditshme mbi të ardhmen e Philippe Coutinho në Liverpool në shtypin anglez dhe spanjoll. Braziliani është lidhur me një lëvizje në Barcelonë qëkur Neymar u...

Benzema: Cristiano Ronaldo është vetjak

më 11.2017 - Gazeta Express

Benzema ka thënë se Ronaldo është vetjak. Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka thumbuar paksa katër herë fituesin e “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldon. Francezi ka thënë se portugezi është më vetjak...

Benzema: Cristiano Ronaldo është vetjak

më 11.2017 - Sovrani

Benzema ka thënë se Ronaldo është vetjak. Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka thumbuar paksa katër herë fituesin e “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldon. Francezi ka thënë se portugezi është më vetjak...

Griezmann konfirmon skuadrën e re me një përgjigje epike

më 11.2017 - Sovrani

Antoine Griezmann do të transferohet te PSG, përcjellë “Lajmi.net”. Edhe pse kërkohet me ngulm nga Manchester United, Griezmann duket se do klubin nga vendi i tij. “Telefoot” ka pyetur francezin nëse do...

Coutinho thotë se është i lumtur te Liverpooli

më 11.2017 - Shenja

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, thotë se është “shumë i lumtur me jetën në Angli” duke hedhur poshtë raportimet për kalim te Barcelona. Braziliani gjatë verës u raportua se kishte kërkuar të largohej...

Coutinho: Jam mirë dhe i lumtur te Liverpooli

më 11.2017 - Java News

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, thotë se është “shumë i lumtur me jetën në Angli” duke hedhur poshtë raportimet për kalim te Barcelona. Braziliani gjatë verës u raportua se kishte kërkuar të largohej...

Coutinho thotë se është i lumtur te Liverpooli

më 11.2017 - AlbPortali

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, thotë se është “shumë i lumtur me jetën në Angli” duke hedhur poshtë raportimet për kalim te Barcelona. Braziliani gjatë verës u raportua se kishte kërkuar të largohej...

Coutinho habit Barcelonën

më 11.2017 - Sovrani

17 Coutinho thotë se është i lumtur te Liverpooli. Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, thotë se është “shumë i lumtur me jetën në Angli” duke hedhur poshtë raportimet për kalim te Barcelona. Braziliani...

Coutinho: Jam i lumtur te Liverpooli

më 11.2017 - Koha.net

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, thotë se është “shumë i lumtur me jetën në Angli” duke hedhur poshtë raportimet për kalim te Barcelona. Braziliani gjatë verës u raportua se kishte kërkuar të largohej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK