http://kariera.mk

Ventura kërkon 700 mijë euro dëmshpërblim!

më 11.2017 - Alsat-M

Kombëtarja e Italisë në futboll,  pas 60 vite nuk do të merr pjesë në një Kampionat Botëror dhe është e sigurtë se në vitin 2018 do të drejtohet nga një trajner I ri. Pas këtij debakli , trajneri Xhampierro...

Italia “PA BOTËROR” pas 60 viteve, shkruajnë gazetat italiane

më 11.2017 - AlbPortali

Loading... “Apokalips!” dhe “Turp!”. Ishin në unison titujt e gazetave në shtypin italian duke shprehur dëshpërimin e madh për një eliminim që pengon pjesëmarrjen në Kupën e Botës 2018 dhe kthen pas ekipin...

Italia “PA BOTËROR” pas 60 viteve, shkruajnë gazetat italiane

më 11.2017 - Fakti Ditor

“Apokalips!” dhe “Turp!”. Ishin në unison titujt e gazetave në shtypin italian duke shprehur dëshpërimin e madh për një eliminim që pengon pjesëmarrjen në Kupën e Botës 2018 dhe kthen pas ekipin italian...

Italia “PA BOTËROR” pas 60 viteve, shkruajnë gazetat italiane

më 11.2017 - Medial

“Apokalips!” dhe “Turp!”. Ishin në unison titujt e gazetave në shtypin italian duke shprehur dëshpërimin e madh për një eliminim që pengon pjesëmarrjen në Kupën e Botës 2018 dhe kthen pas ekipin italian...

Ja cili është trajneri i preferuar i italianëve pas eliminimit

më 11.2017 - GazetaBlic

Karlo Ançeloti, Antonio Konte, Masimiliano Alegri dhe Roberto Mançini janë 4 kandidatët e mundshëm për të zëvendësuar Xhan Piero Venturën në stolin e kombëtares italiane, pas eliminimit për në Botërorin...

ja cili është trajneri i preferuar i italianëve pas eliminimit

më 11.2017 - GazetaBlic

Karlo Ançeloti, Antonio Konte, Masimiliano Alegri dhe Roberto Mançini janë 4 kandidatët e mundshëm për të zëvendësuar Xhan Piero Venturën në stolin e kombëtares italiane, pas eliminimit për në Botërorin...

​Ndodh edhe kjo: Ventura refuzon të jap dorëheqje

më 11.2017 - Gazeta Express

Trajneri italian, Gian Piero Ventura insiston se nuk do të jap dorëheqje, pavarësisht se nuk arriti të dërgonte Italinë në Kupën e Botës, për herë të parë kjo që nga viti 1958 Një ditë pas mungesës së...

Presidenti i Federatës Italiane del në skenë pas dështimit: Do të bëjmë...

më 11.2017 - Syri

“Jemi thëllësisht të hidhëruar dhe të zhgënjyer për mungesën e kualifikimit në Botëror”. Këto janë fjalët e presidentit të Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, pas dështimit të përfaqësueses...

Italia, Ventura premton se do të dorëhiqet

më 11.2017 - Gazeta Tema

Trajneri i Italisë, njeriu më i kritikuar nga tifozët axurrë, Gian Piero Ventura ka premtuar se do të dorëhiqet. Në konferencën për shtyp, pas dështimit për t’u kualifikuar në Rusi 2018, në “San Siro”,...

Chiellini shtang…

më 11.2017 - Tetova Sot

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga kombëtarja është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Ky i fundit i ka shtangur të gjithë me vendimin e tij. “Kemi shumë djem të rinj që...

Ka ende shpresë, Italia mund të kualifikohet në Botëror

më 11.2017 - Gazeta Liria

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson pa asnjë dyshim një katastrofë në nivelin sportive. Buffon, Barzagli, De Rossi dhe sipas të gjitha gjasave edhe Chiellini i kanë...

Ndodh edhe kjo: Ventura refuzon të jap dorëheqje

më 11.2017 - Tetova Sot

Trajneri italian, Gian Piero Ventura insiston se nuk do të jap dorëheqje, pavarësisht se nuk arriti të dërgonte Italinë në Kupën e Botës, për herë të parë kjo që nga viti 1958 Një ditë pas mungesës së...

Analizë: GrazieGigi – Faji është i Venturas dhe pikë!

më 11.2017 - Telegrafi

Italia është për herë të parë jashtë Botërorit pas 60 vitesh dhe Telegrafi sjellë analizën e radhës që hedhë dritë mbi dështimin e Italisë, e që e bën përgjegjës askënd tjetër pos trajnerit Giampiero Ventura....

Ventura dështoi për ta kualifikuar në botëror, Italia bëhet me super trajner

më 11.2017 - GazetaBlic

Pas dështimit për tu kualifikuar në Kupën e Botës 2018, Italia po mendon për një trajner të ri. Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas. Sipas mediave italiane, Ancelotti do të bëhet...

Chiellini flet pas ‘dramës’ së Italisë, tregon nëse do të largohet nga Kombëtarja

më 11.2017 - Syri

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga Kombëtarja italiane e futbollit pasi nuk arriti të kualifikohet në Botërorin “Rusi 2018” është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Mbrojtësi...

Lamtumirë Ventura, Italia konfirmon trajnerin e ri

më 11.2017 - Lajmi.net

Italia ka zgjedhur trajnerin e ri. Pas dështimit për kualifikimin në Kupën e Botës, Italia është mobilizuar menjëherë, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas....

Kandidatët për stolin e Kombëtares italiane

më 11.2017 - Albeu

Giampiero Ventura nuk ka dhënë ende dorëheqje, pas atij skualifikimi nga Suedia. Tani për tani, vetëm presim vendimin e Carlo Tavecchio-s për të ardhmen e tij, dhe se kush do të jetë trajneri i ardhshëm...

Agjenti i Buffonit: Trishtimi është i madh

më 11.2017 - Telegrafi

Agjenti i Gianluigi Buffonit, Silvano Martina, ka thënë se trishtimi është i madh pasi klienti i tij luajti ndeshjen e fundit për Kombëtaren e Italisë. Paraqitja e Gigit ndaj Suedisë ishte numër 175 për...

Ndodh edhe kjo: Ventura refuzon të jap dorëheqje

më 11.2017 - Infokusi

Trajneri italian, Gian Piero Ventura insiston se nuk do të jap dorëheqje, pavarësisht se nuk arriti të dërgonte Italinë në Kupën e Botës, për herë të parë kjo që nga viti 1958 Një ditë pas mungesës së...

Buffon në pikëllim të thellë

më 11.2017 - Tetova Sot

Gianluigi Buffon është thellë i pikëlluar pas ndeshjes së tij të fundit për kombëtaren e Italisë, ka thënë agjenti i portierit të Juventusit. Portieri legjendar e luajti ndeshjen e 175 për Italinë dje,...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

më 11.2017 - Zhurnal

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”. Sigurisht që çështja e parë që i duhen...

Barzagli pas eliminimit: Dëshpërim i madh

më 11.2017 - Zhurnal

Andrea Barzagli ka kërkuar falje për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror pas ndeshjeve ndaj Suedisë. Mbrojtësi italian e luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, së bashku me...

Ventura pranon dorëheqjen, por kërkon shpërblim

më 11.2017 - Indeks online

Giampiero Ventura është përgjigjur me “PO”, kur u pyet nëse do të jap dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë. Megjithatë, mediat italiane thonë se ai ka kërkuar një shpërblim prej 700 mijë euro në rast largimi,...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

më 11.2017 - Telegrafi

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”. Sigurisht që çështja e parë që i duhen...

Chiellini flet pas ‘dramës’ së Italisë, tregon nëse do të largohet nga Kombëtarja

më 11.2017 - Tetova Sot

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga Kombëtarja italiane e futbollit pasi nuk arriti të kualifikohet në Botërorin “Rusi 2018” është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Mbrojtësi...

Tifozët zgjedhin trajnerin e ri të Italisë, ja kë duan në vend të Venturës

më 11.2017 - Lajm

E përditshmja italiane “Gazzetta Dello Sport” ka lëshuar sot paradite një sondazh se cili do të jetë trajneri i ardhshëm i kombëtares italiane të futbollit, ai që do të zërë vendin e trajnerit aktual Gian...

​Mediat italiane: Eliminimi nga botërori i futbollit një “apokalips” dhe “turp”

më 11.2017 - RTV 21

“Apokalips!” dhe “Turp!”. Ishin në unison titujt e gazetave në shtypin italian Mediet shprehën dëshpërimin e madh për një eliminim që pengon pjesëmarrjen në Kupën e Botës 2018 dhe kthen pas kombëtaren...

Buffon në pikëllim të thellë

më 11.2017 - Gazeta Express

Gianluigi Buffon është thellë i pikëlluar pas ndeshjes së tij të fundit për kombëtaren e Italisë, ka thënë agjenti i portierit të Juventusit. Portieri legjendar e luajti ndeshjen e 175 për Italinë dje,...

Barzagli pas eliminimit: Dëshpërim i madh

më 11.2017 - Telegrafi

Andrea Barzagli ka kërkuar falje për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror pas ndeshjeve ndaj Suedisë. Mbrojtësi italian e luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, së bashku me...

Punë e kryer ! Ja kush do ta udhëheqë Italinë

më 11.2017 - Infokusi

Giampiero Ventura nuk ka dhënë dorëheqje ende, por do të japë sigurisht. Tani për tani, ne ende presim vendimin e Carlo Tavecchio-s për të ardhmen e tij, e lëre më lajme se kush do të jetë CT-ja e ardhshme...

Buffon, Chiellini, De Rossi dhe Barzagli i thanë lamtumirë Italisë, por ja kush do t’i zëvendësojë ata …

më 11.2017 - Infokusi

Azzurrët nuk do të jenë atje në Kampionatin Botëror Russia 2018 e kjo i kushtoi shumë Italisë, pasi që disa nga yjet e skuadrës, braktisën kombëtarën, përcjell ORAinfo. Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli,...

Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italianë

më 11.2017 - Lajmi.net

Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në "San Siro", për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes në ndeshjen e parë në "Friends Arena" me rezultatin minimal 1-0. Kombëtarja e Italisë ka barazuar...

Presidenti i Federatës Italiane del në skenë pas dështimit: Do të bëjmë…

më 11.2017 - Gazeta Monitor

“Jemi thëllësisht të hidhëruar dhe të zhgënjyer për mungesën e kualifikimit në Botëror”. Këto janë fjalët e presidentit të Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, pas dështimit të përfaqësueses...

Analizë: GrazieGigi – Faji është i Venturas dhe pikë!

më 11.2017 - Almakos

Italia është për herë të parë jashtë Botërorit pas 60 vitesh dhe Telegrafi sjellë analizën e radhës që hedhë dritë mbi dështimin e Italisë, e që e bën përgjegjës askënd tjetër pos trajnerit Giampiero Ventura....

Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italinë (FOTO LAJM)

më 11.2017 - Albeu

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës "Rusia 2018" Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në "San Siro", për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës , fal...

Italia jashtë Botërorit, presidenti i Federatës reagon për të ardhmen e trajnerit

më 11.2017 - BalkanWeb

ITALI -Pas ndeshjes së mbrëmshme, ku ekipi i Italisë nuk arriti të kualifikohet në Kampionatin Botëror, ka reaguar edhe Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio. Në një prononcim të...

“Fundi i botës”: Reagimi i mediave në Itali pas eliminimit nga Suedia [Foto]

më 11.2017 - Insajderi

Italia ishte në gjendje shoku, dëshpërimi dhe frike të martën mbrëma, pasi ekipi kombëtar nuk arriti të kualifikohet për Kupën e Botës “Rusia 2018”. Kombëtarja italiane, nuk arriti që ta mposht Suedinë...

Pasuesi i Venturas, përmenden katër super-trajnerë

më 11.2017 - Indeks online

Italia nuk do të marrë pjesë në Botërorin e Rusisë verën e ardhshme dhe ky është një dështim i madh për këtë përfaqësuese. Trajneri Xhan Pietro Ventura ka përfunduar nën akuzë dhe largimi i tij nga drejtimi...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

më 11.2017 - Zhurnal

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Largimi i Venturës çështje orësh, zbulohet trajneri i ri

më 11.2017 - Newsport

Pas mos arritjes së kualifikimit në Botërorin “Rusi2018”, largimi i trajnerit Ventura nga stoli i Italisë, është çështje orësh. Mediat italiane kanë zbuluar dhe pasardhësin e Venturës në stolin e Italisë,...

Agjenti i Buffonit: Trishtimi është i madh

më 11.2017 - Almakos

Agjenti i Gianluigi Buffonit, Silvano Martina, ka thënë se trishtimi është i madh pasi klienti i tij luajti ndeshjen e fundit për Kombëtaren e Italisë. Paraqitja e Gigit ndaj Suedisë ishte numër 175 për...

Ventura pranon dorëheqjen, por kërkon shpërblim

më 11.2017 - Infokusi

Giampiero Ventura është përgjigjur me “PO”, kur u pyet nëse do të jap dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë. Megjithatë, mediat italiane thonë se ai ka kërkuar një shpërblim prej 700 mijë euro në rast largimi,...

Vazhdojnë lajmet e këqija për Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

më 11.2017 - Lajmi.net

Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli janë treshja që i janë bashkuar Gianluigi Buffonit në vendimin për pensionim nga futbolli ndërkombëtar. Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea...

Italia jashtë Botërorit, jehona në mediat europiane

më 11.2017 - Mapo

Suedia bëri surprizën në “San Siro” teksa bëri të mundur që Italia të mbetet jashtë Botërorit të Rusisë, diçka që “Të Kaltërve” nuk u ndodh që në vitin e largët 1958. Eliminimi i 4 herë kampionëve të botës...

Italia u "fundos", kreu i federatës reagon mbi fatin e Venturës

më 11.2017 - Albeu

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio nuk preferoi të flasë gjatë në lidhje me atë që ndodhi mbrëmë me kombëtaren, e cila u skualifikua nga pjesëmarrja në Botëror . Duke iu përgjigjur...

Video – Foto/ Lotët e Buffon dhe dëshpërimi i lojtarëve të tjerë

më 11.2017 - Klan

Ndeshja e së hënës mes Italisë dhe Suedisë ishte padyshim dramatike. Italia kërkonte fitoren që nga minuta e parë, por që nuk e arriti dot, duke mos u kualifikuar për në botërorin e vitit tjetër. Por pa...

Chiellini flet pas ‘dramës’ së Italisë, tregon nëse do të largohet nga Kombëtarja

më 11.2017 - Gazeta Monitor

Sipas “Sky Sport”, numri i lojtarëve të tërhequr nga Kombëtarja italiane e futbollit pasi nuk arriti të kualifikohet në Botërorin “Rusi 2018” është katër: Buffon, Barzagli, De Rossi dhe Chiellini. Mbrojtësi...

Cili do të jetë trajneri i ardhshëm i “Azzurëve”

më 11.2017 - Medial

Moskualifikimi i Italisë në finalet e Botërorit, për herë të dytë në histori, pas mungesës në “Suedi 1958”, do t’i kushtojë vendin e punës trajnerit Gian Piero Ventura, i cili ka kontratë deri në vitin...

Apokalipsi ka ngjyrë blu të errët, ka shijen e hidhur të lotëve të Buffonit

më 11.2017 - Gazeta Tema

“Gazzetta dello Sport”: “Italia, ky është Apokalipsi. Ne jemi jashtë Kupës së Botës. Italia jashtë Kupës Botërore pas 60 vjetësh. Mundësitë e harxhuara, një penallti e pavërshëllyer dhe pak fatkeqësi:...

Italia konfirmon trajnerin e ri

më 11.2017 - Sovrani

Pas dështimit për tu kualfikuar në Kupën e Botës 2018, Italia po mendon për një trajner të ri. Ndeshja ndaj Suedisë ka qenë e fundit e Giampiero Venturas. Sipas mediave italiane, Ancelotti do të bëhet...

Tavecchio: Jemi të hidhëruar, do bëjmë një analizë të thellë për një zgjidhje

më 11.2017 - Almakos

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, ka thënë se është i hidhëruar pas dështimit të përfaqësueses italiane, për të shkuar në “Rusi 2018”. Sigurisht që çështja e parë që i duhen...

Mbetën jashtë Botërorit, italianët gjejnë fajtorin

më 11.2017 - Klan Kosova

Tekniku është duke u kritikuar më së shumti për dështimin e Italisë të kualifikohet në Botërorin Rusia 2018 Selektori Gian Piero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Kampionatin...

Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italianë

më 11.2017 - Infokusi

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës “Rusia 2018” Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në “San Siro”, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal...

Mbetën jashtë Botërorit, talianët gjejnë fajtorin

më 11.2017 - Klan Kosova

Tekniku është duke u kritikuar më së shumti për dështimin e Italisë të kualifikohet në Botërorin Rusia 2018 Selektori Gian Piero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Kampionatin...

Vazhdojnë lajmet e këqija për Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

më 11.2017 - Infokusi

Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli janë treshja që i janë bashkuar Gianluigi Buffonit në vendimin për pensionim nga futbolli ndërkombëtar. Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea...

Italia, jashtë Botërorit pas 60 vitesh

më 11.2017 - Portalb

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Ventura pranon dorëheqjen, por kërkon shpërblim

më 11.2017 - Sovrani

Giampiero Ventura është përgjigjur me “PO”, kur u pyet nëse do të jap dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë. Megjithatë, mediat italiane thonë se ai ka kërkuar një shpërblim prej 700 mijë euro në rast largimi,...

Lamtumirë Botëror! Lotët e të kaltërve pas kualifikimit të Suedisë

më 11.2017 - BalkanWeb

Në fishkëllimën e tretë të Lahoz, që ka shënuar moskualifikimin e Italisë në Botëror, të kaltërve iu shemb bota sipër. Shumë i madh zhgënjimi i tyre, në mënyrë të veçantë për Belottin dhe Buffon, që nuk...

Italia gjen fajtorin e dështimit kundër Suedisë

më 11.2017 - Aktuale

Mediat italiane kanë një fajtor kryesor për dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”. “Azzurrët” barazuan pa gola në ndeshjen e kthimit të play-offit kundër Suedisë duke u eliminua...

Shtypi italian nuk kursen Kombëtaren italiane pas eliminimit nga Suedia

më 11.2017 - GazetaBlic

Elimini i italianëve nga kampionati botërorë “Rusia 2018”, nga Kombëtarja suedeze, ka bërë që shtypi italian të tregohet shumë i ashpër në titujt e tyre. “Fundi, Italia pa Botëror pas 60 vitesh”, ishte...

FOTO/ Ballack tallet me Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

më 11.2017 - Syri

Gjermania me Italinë janë dy Kombëtaret me rivalitetin më të madh në botën e futbollit. Ish-kapiteni i Gjermanisë, Michael Ballack është tallur me Italinë pas eliminimit nga Suedia e cila u kualifikua...

Pas skualifikimit, një tjetër lajm i keq për tifozët e Italisë

më 11.2017 - Albeu

Daniele De Rossi , Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli do të tërhiqen nga kombëtarja italiane pas eleminimit shkatërrues nga Russia 2008. Ata i janë bashkuar vendimit të Gianluiggi Buffon, i cili kishte...

Italia gjen fajtorin e dështimit kundër Suedisë

më 11.2017 - Lajmi.net

Giampiero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Botërorin në Rusi. Mediat italiane kanë një fajtor kryesor për dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”....

Italia mbetet pa botëror pas 60 vjetësh

më 11.2017 - Koha.net

Pas 60 vjetëve, Italia nuk do të jetë pjesëmarrëse e një botërori. Më 1958 kishte munguar në Botërorin e mbajtur në Suedi, ndërkohë që është pikërisht Suedia që e la pa botërorin “Rusia 2018”. Suedia e...

Buffon në pikëllim të thellë

më 11.2017 - Sovrani

Gianluigi Buffon është thellë i pikëlluar pas ndeshjes së tij të fundit për kombëtaren e Italisë, ka thënë agjenti i portierit të Juventusit. Portieri legjendar e luajti ndeshjen e 175 për Italinë dje,...

Italia në "zi", nuk kishte ndodhur që prej vitit 1958

më 11.2017 - Albeu

" Italia , viti zero. Lotët e Buffonit dhe heshtja e San Siros vijnë si një vendim, të cilin as nuk mund t'a apelosh. Mirupafshi Rusi, nuk na kishte ndodhur që prej vitit 1958". Kështu e nis shkrimin e...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

më 11.2017 - Telegrafi

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Buffon në pikëllim të thellë

më 11.2017 - Gazeta Monitor

Gianluigi Buffon është thellë i pikëlluar pas ndeshjes së tij të fundit për kombëtaren e Italisë, ka thënë agjenti i portierit të Juventusit. Portieri legjendar e luajti ndeshjen e 175 për Italinë dje,...

Drama e Italisë, trajneri Ventura s'dorëhiqet,shtypi masakron skuadrën

më 11.2017 - Shqiptarja

Dramë,tragjedi,katastrofë apo apokalips. Quajeni si të doni por fakt është që Botërori humbi Italinë. Pas 60 vitesh katër herë kampionët e Botës nuk do të marrin pjesë më në Kupë Bote atë të Rusisë. S...

Italia jashtë Botërorit, mediat ndërkombëtare të shokuara. Ja çfarë shkruajnë...

më 11.2017 - Syri

Pas 59 vitesh, Italia nuk do të marrë pjesë në Botërorin që do të luhet vitin e ardhshëm në Rusi. “Axurrët” u eliminuan në play-off nga Suedia, ndërsa mediat më të mëdha kombëtare dhe ndërkombëtare janë...

Ventura jep dorëheqje nga Italia

më 11.2017 - Zhurnal

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

Ditë lotësh te italianët,pas Buffonit tre lojtarë të tjerë japin lamtumirën

më 11.2017 - Shqiptarja

Humbja e mbrëmjes së djeshme me Suedinë ka sjell një humbje akoma më të madhe për kombëtaren italiane, por këtë herë humbja vjen në pankinën e “Axurrve”. I pari që njoftoi tërheqjen nga kombëtarja ishte...

Këta janë trajnerët që mund ta zëvendësojnë Venturen në kombëtaren italiane

më 11.2017 - Gazeta Express

Për herë të parë në 60 vite, Italia dështoi të kualifikohet për Kupën e Botës, e cila mbahet vitin e ardhshëm në Rusi. Trajneri aktual i kombëtares, Giampiero Ventura, pritet të shkarkohet si rezultat...

Mediat italiane: Eliminimi nga botërori i futbollit një “apokalips” dhe “turp”

më 11.2017 - KosovaPress

“Corriere della Sera”, gazeta kryesore në Itali e titron artikullin e saj “Pa Botëror pas 60 viteve” me foton e kapitenit Gigi Buffon në lot. “Një Botëror pa Italinë. Por, mbi të gjitha, një Itali pa Botëror....

Eliminimi i Italisë, shpërthejnë mediat: Të gjithë në shtëpi!

më 11.2017 - Gazeta Shqip

Shtypi sportive italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play off të Botërorit. Për Gazzetta Dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Ventura i befason të gjithë: Nuk e kam dhënë dorëheqjen!

më 11.2017 - Syri

Pas eliminimit nga Botërori, Giampiero Ventura i ka befasuar të gjithë pasi ka konfirmuar se nuk e ka dhënë dorëheqjen Trajneri i Italisë ka folur pas mesnatës në konferencë për shtyp ku ka theksuar “Nuk...

Revolucion tek Italia, pas Buffonit edhe 3 ‘yje’ të tjerë i japin lamtumirë Kombëtares

më 11.2017 - Syri

Mes lotësh Italia u eliminua nga ‘playoffi’ për Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi humbi me rezultatin e përgjithshëm 1-0 përballë Suedisë. Katër futbollistë e kanë konfirmuar fundin e karrierës nga Kombëtarja...

Mbrojtësi italian: Dëshpërim i madh

më 11.2017 - Arbresh

Andrea Barzagli ka kërkuar falje për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror pas ndeshjeve ndaj Suedisë. Mbrojtësi italian e luajti ndeshjen e fundit me kombëtaren, së bashku me...

Buffon pensionohet me lot në sy

më 11.2017 - RTV 21

Italia nuk arriti mbrëmë të kualifikohet në Botëror Ndeshja mes Italisë dhe Suedisë mbrëmë e cila përfundoi pa gola, ishte ndeshja e fundit për legjenden italiane më kombëtarën e Italisë, Giannluiggi Buffon....

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

më 11.2017 - Aktuale

Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka konfirmuar pensionimin nga futbolli ndërkombëtar. Kurse, pas tij nga skuadra e “Azzurrëve”...

FOTO/ Buffon u largua mes lotëve, DEPUTETI i PS-së preket nga legjenda italiane: Sa shumë DHIMBJE, do të MBETESH numri 1

më 11.2017 - Newsport

Gianluigi Buffon i dha lamtumirën kombëtares së Italisë mes lotëve, pas eliminimit nga Suedia. E gjitha bota e futbollit ishte prezente me dhimbjen e madhe të legjendës së futbollit italian. Në 175 ndeshje...

'Shpërthen' Buffon: Ja fajtori për eliminimin e Italisë nga Botërori

më 11.2017 - Syri

Lotët e Buffonit mbrëmjen e djeshme prekën jo vetëm Italinë por të gjithë sportdashësit anembanë globit. Pas eliminimit, kapiteni i Italisë tha se e gjithë përgjegjësia bie mbi trajnerin dhe lojtarët,...

Italia në kaos/ Shkarkohet Ventura, ja kush pritet të marrë drejtimin e Azurrëve

më 11.2017 - Opinion

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e rinj,...

VIDEO/ Fantastike, Buffoni bën gjestin e madh gjatë himnit të Suedisë

më 11.2017 - Syri

Mes lotësh Italia u eliminua nga ‘playoffi’ për Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi humbi me rezultatin e përgjithshëm 1-0 përballë Suedisë. Nëse flasim për legjenda aktuale në botën e futbollit, mes tyre...

Apokalipsi ka ngjyrë blu të errët, ka shijen e hidhur të lotëve të Buffonit

më 11.2017 - Lajm

“Gazzetta dello Sport”: “Italia, ky është Apokalipsi. Ne jemi jashtë Kupës së Botës. Italia jashtë Kupës Botërore pas 60 vjetësh. Mundësitë e harxhuara, një penallti e pavërshëllyer dhe pak fatkeqësi:...

VIDEO/ Fantastike, Bufoni duartroket Suedinë mes lotësh

më 11.2017 - Syri

Mes lotësh Italia u eliminua nga ‘playoffi’ për Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi humbi me rezultatin e përgjithshëm 1-0 përballë Suedisë. Nëse flasim për legjenda aktuale në botën e futbollit, mes tyre...

Përveç Buffonit edhe tre futbollistë tjerë pensionohen nga Italia

më 11.2017 - Indeks online

Mungesa e kualifikimit në Rusi 2018 ka sjellë ndryshimin e pashmangshëm në drejtimin e Italisë. Pritet zyrtarizimi që është thjesht çështje detajesh, por mediat italiane e kanë bërë fakt të kryer largimin...

Këta janë katër kandidatët për ta zëvendësuar Venturan

më 11.2017 - KosovaPress

Dështimi për t’u kualifikuar në Kupën e Botës, pritet të sjellë ndryshime të mëdha në futbollin italian. I pari që pritet të largohet nga puna është trajneri Gian Piero Ventura i cili nuk arriti t’i kualifikonte...

Revolucion në Kombëtaren e Italisë: Pas Buffonit edhe 3 futbollistë tjerë e konfirmojnë pensionimin

më 11.2017 - Gazeta Express

Katër futbollistë e kanë konfirmuar pensionimin nga Kombëtarja e Italisë, e cila mbrëmë dështoi të kualifikohet për Kupën e Botës Rusia 2018. Italia barazoi mbrëmë në shtëpi me Suedinë në kuadër të ndeshjes...

Vjen edhe një lajm i tmerrshëm për Italinë

më 11.2017 - Sovrani

Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli janë treshja që i janë bashkuar Gianluigi Buffonit në vendimin për pensionim nga futbolli ndërkombëtar. Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Andrea...

Buffon lamtumirë mes lotëve

më 11.2017 - KosovaPress

I zhgënjyer për dështimin e Italisë, Gigi Buffon shpërtheu në lotë, për humbjen e mundësisë për të luajtur edhe një herë në Kupën e Botës. Portieri dhe kapiteni i Italisë njoftoi tërheqjen nga kombëtarja...

Italia jashtë Botërorit, presidenti i Federatës reagon për të ardhmen e trajnerit

më 11.2017 - Gazeta Telegraf

Pas ndeshjes së mbrëmshme, ku ekipi i Italisë nuk arriti të kualifikohet në Kampionatin Botëror, ka reaguar edhe Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Karlo Tavekio. Në një prononcim të shkurtër...

Buffon e konfirmon pensionimin nga kombëtarja

më 11.2017 - Gazeta Express

Gianluigi Buffon ka konfirmuar se është pensionuar nga kombëtarja pas dështimit të Italisë të kualifikohet për Kupën e Botës Rusia 2018. Italia barazoi mbrëmë në shtëpi me Suedinë në kuadër të ndeshjes...

Italia jashtë botërorit/ Ventura i shkarkuar, ja kush janë 4 kandidatët për ta zëvendësuar

më 11.2017 - BalkanWeb

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e rinj,...

Ventura shokon botën e futbollit me deklaratën e tij

më 11.2017 - Gazeta Liria

New Italy's soccer team head coach, Giampiero Ventura, answers reporters' questions during his official presentation at Coverciano's sporting center near Florence, Italy, Tuesday, July 19, 2016. (Maurizio...

Italia gjen fajtorin e dështimit kundër Suedisë

më 11.2017 - Infokusi

Giampiero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Botërorin në Rusi. Mediat italiane kanë një fajtor kryesor për dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”....

Zyrtare: Ventura jep dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë

më 11.2017 - Ina

Gian Piero Ventura ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Italia. Sipas gazetarëve italian, Ventura tashmë zyrtarisht nuk është pjesë e “Gli Azzurrit” Italia nuk do të merr pjesë në Kupën e Botës...

Ballack tallet me Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

më 11.2017 - Ina

Michael Ballack është tallur me Italinë pas humbjes nga Suedia dhe dështimit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”. Michael Ballack ka ngacmuar Kombëtaren italiane pas humbjes nga Suedia dhe dështimit...

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

më 11.2017 - Ina

Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka...

Ballack tallet me Italinë pas dështimit ndaj Suedisë

më 11.2017 - Lajmi.net

Michael Ballack është tallur me Italinë pas humbjes nga Suedia dhe dështimit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”. Michael Ballack ka ngacmuar Kombëtaren italiane pas humbjes nga Suedia dhe dështimit...

Klubi i Bundesligës nderon Buffon: Ti do jesh gjithmonë një legjendë

më 11.2017 - Newsport

Gianluiggi Buffon i dha fund karrierës me kombëtaren italiane mes lotëve mbrëmjen e kaluar. “Gardiani” nuk arriti që të bëhej lojtari i parë që merrte pjesë në 6 Botërore të futbollit pasi Italia nuk arriti...

Chiellini ‘shokon’ Italinë pas humbjes nga Suedia

më 11.2017 - Lajmi.net

. Giorgio Chiellini ka pranuar se mund të pensionohet nga futbolli ndërkombëtar. Kapiteni Gianluigi Buffon, mesfushori Daniele De Rossi dhe mbrojtësi Andrea Barzagli kanë konfirmuar tërheqjen nga Kombëtarja....

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

më 11.2017 - GazetaBlic

Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka...

Barzagli flet pas eliminimit dëshpërues të Italisë

më 11.2017 - Sovrani

Suedia është kualifikuar në Kupën e Botës 2018 duke e eliminuar kështu Italinë. Suedia ka fituar në dy takimet me rezultatin e përgithshëm 1-0, raporton Sovrani.info Kupa e Botës 2018 do të jetë e para...

Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

më 11.2017 - Lajmi.net

Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka...

Mbetën jashtë Botërorit, italianët gjejnë fajtorin

më 11.2017 - Gazeta e re

Tekniku është duke u kritikuar më së shumti për dështimin e Italisë të kualifikohet në Botërorin Rusia 2018 Selektori Gian Piero Ventura po fajësohet më së tepërmi për dështimin e kualifikimit në Kampionatin...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

më 11.2017 - Almakos

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Dëshpërimi i italianëve, në foto

më 11.2017 - Infokusi

Italia nuk do të marrë pjesë në kampionatin botëror ‘Rusi 2018’, pasi u eliminua nga Suedia, në fazën Play Off. Për disa kjo ishte ndeshja e fundit me kombëtaren, por dëshpërimi ishte i njëjtë te të gjithë....

Kapiteni Buffon i dëshpëruar, shpërthen në lot

më 11.2017 - Infokusi

Gigi Buffon humbi sot mundësinë për të marrë pjesë në një tjetër botëror, para se t’i japë fund karrierës. Dëshpërimi te kapiteni italian ishte mjaft i madh, madje Buffon shpërtheu në lot, pas vërshëllimës...

Fillon revolucioni, pas Buffon largohen edhe 3 yje të tjerë nga Italia

më 11.2017 - Java News

Kapiteni dhe portieri i Italisë, Gigi Buffon njoftoi tërheqjen e tij nga kombëtarja, ndërsa paralajmëroi edhe largimin e 3 futbollistëve të tjerë. Sipas Buffonit, edhe dy mbrojtësit e Juventusit, Cheillini...

VIDEO/ Momenti kur Buffon shpërthen në lot pas eliminimit të Italisë

më 11.2017 - Java News

Buffon ka shpërthyer në lot pas ndeshjes me Suedinë ku Italia dështoi të kualifikohet në kampionatin Botëror Rusi 2018. “ Më vjen shumë keq ” tha Kapiteni i kombëtares italiane gjatë intervistës. Italia...

Italia, jashtë Botërorit pas 60 vitesh

më 11.2017 - Fol

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Ventura: Dua t’i kërkoj ndjesë italianëve për rezultatin, por jo për impenjimin në fushën e lojës

më 11.2017 - Almakos

Pas gati dy orësh nga përfundimi i sfidës me Suedinë, Giampiero Ventura është paraqitur në konferencën për shtyp, duke i kërkuar ndjesë gazetarëve për vonesën. Kur të gjithë prisnin dorëheqjen, trajneri...

Eliminimi i Italisë në faqet e para të shtypit sportiv

më 11.2017 - Arbresh

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play-off të Botërorit. Për Gazzetta dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror...

Italia jashtë Botërorit pas 60 vitesh/ Ja kush mund të jetë zëvendësojë trajnerin Ventura

më 11.2017 - Java News

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë emrat e rinj,...

Emrat e trajnerëve që mund t’a marrin drejtimin e Italisë

më 11.2017 - Sovrani

Për herë të parë në 60 vite, Italia dështoi të kualifikohet për Kupën e Botës, e cila mbahet vitin e ardhshëm në Rusi. Trajneri aktual i kombëtares, Giampiero Ventura, pritet të shkarkohet si rezultat...

Lotët e Xhixhi Bufonit për dështimin e Italisë. Kishte 60 vjet që nuk ndodhte

më 11.2017 - Bota.al

Situatës dramatike të ngeljes jashtë të Italisë në Botëror, i është shtuar edhe drama e Gianluigi Buffon, që ka shpërthyer në lot pas ndeshjes. Kapiteni azurr, përveç humbjes së rekordit personal, teksa...

Trajnerët që mund ta zëvendësojnë Venturen në kombëtaren italiane

më 11.2017 - Insajderi

Për herë të parë në 60 vite, Italia dështoi të kualifikohet për Kupën e Botës, e cila mbahet vitin e ardhshëm në Rusi. Trajneri aktual i kombëtares, Giampiero Ventura, pritet të shkarkohet si rezultat...

Zyrtare: Ventura jep dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë

më 11.2017 - Tetova1

Gian Piero Ventura ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Italia. Sipas gazetarëve italian, Ventura tashmë zyrtarisht nuk është pjesë e “Gli Azzurrit” Italia nuk do të merr pjesë në Kupën e Botës...

Eleminimi nga Botërori, italianët duan Ançelotin si trajner të Kombëtares

më 11.2017 - Te Sheshi

Në Itali as që e diskutojnë dorëheqjen apo largimin e trajnerit Ventura, ndaj po sugjerohen emrat për drejtuesin e ri të kombëtares axurre që shënoi “turpin” e dytë historik, me mospjesmarrjen në Kampionatin...

SHENIM/ Drama e vërtetë: ta shohësh apokalipsin te mosvajtja në Botëror!

më 11.2017 - Te Sheshi

Nga Bujar M.Hoxha “Italia, ky është apokalips. Jemi jashtë Botërorit!” Aty pranë mesnatës së 13 nëntorit, ky ishte titulli mbizotërues në median sportive italiane e më gjerë. Përfaqësuesja italiane kishte...

Buffon e konfirmon pensionimin nga kombëtarja

më 11.2017 - Insajderi

Gianluigi Buffon ka konfirmuar se është pensionuar nga kombëtarja pas dështimit të Italisë të kualifikohet për Kupën e Botës Rusia 2018. Italia barazoi mbrëmë në shtëpi me Suedinë në kuadër të ndeshjes...

Katër lojtarët që luajtën mbrëmë ndeshjen e fundit me Italinë

më 11.2017 - Sovrani

Mbrëmja e së hënës ishte tejet dëshpruese dhe jashtëzakonisht zhgënjyese për popullin italian sepse ata që përfaqësojnë futbollin në emër të tyre nuk ia dolën të kualifikoheshin për në botërorin ‘Rusia...

Nuk e përballoi dot dështimin, Ventura jep dorëheqje?

më 11.2017 - Sovrani

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

Italia mbetet jashtë Botërorit

më 11.2017 - Klan

Italia do t’i mungojë finaleve të botërorit për herë të parë pas 60 vitesh. Barazimi pa gola me Suedinë në Milano ndëshkoi skuadrën 4 herë kampione të botës, që takimin e parë në Solna e humbi me rezultatin...

Natë e zezë për Italinë, mbetet jashtë Botërorit ‘Russia 2018’

më 11.2017 - Medial

Kombëtarja e Italisë ka humbur mundësinë që të jetë pjesë e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”, pasi sonte ka barazuar pa gola kundër Suedisë. Takimi i play-off-it mes Italisë dhe Suedisë u zhvillua në San...

“Shpërbëhet” Italia, Ventura jep dorëheqjen, pas Bufon largohen të tjerë lojtarë

më 11.2017 - BalkanWeb

Sipas mediave italiane, tashmë është zyrtare, Ventura nuk është më trajner i kombëtares italiane. Italia nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi u eliminua nga Suedia në playoff.. Kjo...

Ventura lë Italinë, ja trajneri i ardhshëm/ Foto

më 11.2017 - Shqiptarja

Mediat në Itali duket se e kanë bërë fakt të kryer shkarkimin e Xhan Piero Venturës pasi Italia nuk u bë pjesë e botërorit që nga viti i largët 1958. Xhan Piero nuk ka dalë fare para mediave por është...

Ventura jep dorëheqje nga Italia

më 11.2017 - Telegrafi

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

Mediat italiane nxijnë faqet e para: Kjo nuk ndodhte prej 60 vjetësh

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes...

VIDEO/ Emocionuese, Buffoni duartroket Suedinë mes lotësh

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia nuk do të jetë në “Rusi 2018”. Gjatë fjalës së tij për mediat italiane, pas ndeshjes kundër Suedisë që përfundoi 0-0, portieri legjendar i “axurrëve” nuk i ka mbajtur dot lotët, ndërsa deklaroi...

VIDEO/ Suedezët tallen me Italinë: Ne në Botëror, ju hajdeni në Suedi për pushime

më 11.2017 - BalkanWeb

Teksa gjendeshin jashtë stadiumit, në pritje që të fillonte ndeshja, tifozët suedezë e “ngjallën” një kualifikim të mundshëm të kombëtares së tyre. Suedezët deklaronin se do ishin pikërisht ata që do arrinin...

BUFFON NUK I MBAN DOT LOTËT PAS ELIMINIMIT: JAM I SHKATËRRUAR!

më 11.2017 - NOA

Kombëtarja italiane mbeti jashtë kampionatit Botëror që do të zhvillohet në Rusi gjatë vitit të ardhshëm. Itali barazoi 0-0 përballë Suedisë në ndeshjen e kthimit luajtur mbrëmjen e sotme. Takimi që u...

Eleminimi i Italisë nga Botërori, ja komenti i fundit i Edi Ramës...

më 11.2017 - Syri

Kryeministri Edi Rama është një tifoz i Italisë, kombëtarja e të cilës nuk do të marrë pjesë në Botërorin Rusia 2018, pasi u eliminua nga Suedia. Rama shpeshherë është shfaqur në publik me xhakavento me...

Zyrtare: Ventura jep dorëheqje nga Kombëtarja e Italisë

më 11.2017 - Indeks online

Gian Piero Ventura ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Italia. Sipas gazetarëve italian, Ventura tashmë zyrtarisht nuk është pjesë e “Gli Azzurrit” Italia nuk do të merr pjesë në Kupën e Botës...

Italia humb Botërorin, tragjedi në Milano para 80 mijë spektatorësh

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia nuk ia del. Skuadra “axurre” e drejtuar nga Xhanpiero Ventura nuk ia ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018” pasi ndeshja e kthimit kundër Suedisë në “San Siro” ka përfunduar me...

Një Botëror pa Italinë, kualifikohet Suedia

më 11.2017 - Gazeta Tema

Suedia shokon Italinë. Kombëtarja axurre ka barazuar me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës “Rusi 2018”. Italinët kanë barazuar me rezultatin e bardhë 0-0 në “San Siro” në ndeshjen e kthimit,...

Italia jashtë Botërorit, ja si e komentojnë mediat e huaja

më 11.2017 - Gazeta Tema

Italia nuk do të jetë në Botërorin e “Rusi 2018”. “Axurrët” u eliminuan në play-off nga Suedia. Mediat sportive më prestigjioze në Europë, eliminimin e Italisë e kanë pasur lajm kryesor. Ja si e kanë pasqyruar...

Buffon shpërthen në lot: Më vjen shumë keq! Jo për veten, por për gjithë popullin

më 11.2017 - Gazeta Tema

Gianluigi Buffon ka shpërthyer në lot pas eliminimit të Italisë nga play-off-i për Botëror. Gjatë fjalës së tij për mediat italiane, pas ndeshjes kundër Suedisë që përfundoi 0-0, portieri legjendar i “axurrëve”...

Buffon mes lotësh konfirmon largimin nga kombëtarja: Kemi krenari dhe forcë, Italia do ngritet

më 11.2017 - Telegrafi

Legjenda e gjallë e kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, është shprehur mjaft i dëshpëruar pas eliminimit nga mundësia për të luajtur në Botërorin, Rusia 2019. Buffon me t’u përfunduar takimi nuk arriti...

E gjithë stadiumi e vërshëlleu, ndërsa Buffon duartroket

më 11.2017 - Albeu

Një gjest fantastik, ka ndodhur në momentin e këndimit të himneve, pak çaste përpara fillimit të takimit mes Italisë dhe Suedisë. Teksa në stadium po luhej himni i suedezëve, i gjithë “San Siro” po vërshëllente,...

LAJMI I FUNDIT: Ventura dorëhiqet nga posti i trajnerit të Italisë

më 11.2017 - Lajmi.net

. Giampiero Ventura nuk është më trajner i Kombëtares së Italisë. 69 vjeçari ka vendosur të jap dorëheqje pas dështimit për t’u kualifikuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018. Italia dështoi të siguroi...

Italia jashtë Botërorit, ja kush mund të zëvendësojë trajnerin Ventura

më 11.2017 - Koha Jone

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë zëvendësuesit...

Dështimi historik i Italisë/ 4 herë kampionë, axurrët mbeten jashtë botërorit

më 11.2017 - Opinion

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë ne stadiumin e San Siros në një ndeshje me Suedinë që e la mbrëmjen e sotme zyrtarisht jashtë botërorit Rusi 2018. Përballë Suedisë axurrët 4 herë kampionë...

‘Ciao Italia’, Azzurët mbeten pa Botëror!

më 11.2017 - Telegrafi

Italia është eliminuar nga çdo mundësi për kualifikim në kampionatin botëror, Rusia 2018, pasi ka barazuar pa gola në San Siro ndaj Suedisë. Italianët mbeten pa Botëror me rezultat të përgjithshëm 0-1...

Italia humb Botërorin, “axurrët” janë të paaftë për të shënuar kundër Suedisë

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia nuk ia del. Skuadra “axurre” e drejtuar nga Xhanpiero Ventura nuk ia ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018” pasi ndeshja e kthimit kundër Suedisë në “San Siro” ka përfunduar me...

Italia jashtë Botërorit, ikën Ventura, vjen trajneri i mirënjohur

më 11.2017 - Syri

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë zëvendësuesit...

VIDEO/ Tifozët suedezë nisin të tallen me italianët, ja si i injorojnë

më 11.2017 - Syri

Teksa gjendeshin jashtë stadiumit, në pritje që të fillonte ndeshja, tifozët suedezë e paralajmëruan një kualifikim të mundshëm të Kombëtares së tyre. Suedezët deklaronin se do ishin pikërisht ata që do...

Ventura i shkarkuar, ja kush janë 4 kandidatët për ta zëvendësuar

më 11.2017 - Opinion

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018” dhe ashtu siç pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane...

FOTO/Lot dhe zhgënjim në kombëtaren italiane

më 11.2017 - Koha Jone

Botërori humbet Italinë. Për herë të tretë në historinë e futbollit italian, kombëtarja e këti vendi nuk do të jetë në botëror. Italia nuk ka marrë pjesë në vitin 1930, 1958 dhe hera e tretë është Botërori...

‘Macja e zezë’, Suedia i jep Italisë një tjetër ‘biskotë të helmuar’

më 11.2017 - Syri

Hera e fundit kur përfaqësuesja italiane e futbollit nuk ka marrë pjesë në fazën finale të një Kampionati Botëror është regjistruar në Suedi 1958, ndërsa rasti i fundit kur “të kaltrit” kanë dështuar për...

Buffon me lot në sy pas moskualifikimit të Italisë në Kupën e Botës

më 11.2017 - Albeu

Gianluigi Buffon ka kërkuar falje për mos kualifikimin e Italisë në Kupën e Botës Portieri legjendar, Gianluigi Buffon me lot në sy ka folur pas barazimit 0:0 me Suedinë, cka i la ata jashtë Kupës së Botës...

Italia hyn në histori, jashtë Botërorit pas 60 vjetësh

më 11.2017 - Gazeta Shqip

Hera e fundit kur përfaqësuesja italiane e futbollit nuk ka marrë pjesë në fazën finale të një kampionati botëror është regjistruar në Suedi 1958, ndërsa rasti i fundit kur “të kaltrit” kanë dështuar për...

FotoLajm/ Buffon shpërthen në lot gjatë intervistës

më 11.2017 - Opinion

Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes...

Buffon i zhgënjyer njofton se po e lë Italinë

më 11.2017 - Lajmi.net

. Gianluigi Buffon ka shprehur keqardhjen që Kombëtarja e Italisë ka mbetur jashtë botërorit. Katër herë kampionët e botës, kanë dështuar të sigurojnë një vend që dërgon në botërorin e Rusisë së vitit...

Tifozët suedezë nisin të tallen me italianët, ja si i injorojnë

më 11.2017 - Syri

Teksa gjendeshin jashtë stadiumit, në pritje që të fillonte ndeshja, tifozët suedezë e paralajmëruan një kualifikim të mundshëm të Kombëtares së tyre. Suedezët deklaronin se do ishin pikërisht ata që do...

Pas 59 vitesh, Italia mbetet jashtë Botërorit

më 11.2017 - RTV 21

Italia nuk shënoi asnjë gol Kombëtarja e Italisë ka humbur mundësinë që të jetë pjesë e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”, pasi sonte ka barazuar pa gola kundër Suedisë. Takimi i play-off-it mes Italisë...

FOTOLAJM/Lot dhe zhgënjim mes kombëtares italiane

më 11.2017 - Koha Jone

Botërori humbet Italinë. Suedia i shuan ëndrrat Italisë për të qenë pjesë e finaleve të Botërorit “Rusi 2018”. ‘Axurrët’ dështuan që të përmbysin humbjen 1-0 në ndeshjen e parë në Suedi. Edhe pse kontrolluan...

Mediat italiane nxijnë faqet e para: Kjo nuk ndodhte prej 60 vjetësh

më 11.2017 - Opinion

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Italia me ‘zemër në dorë’ 20 minuta nga fundi, mungon goli në “San Siro”

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia po luan një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj pasi kjo përballje me Suedinë do të vendosë nëse apo nuk do të shkojnë në Botëror. Skuadra e drejtuar nga Xhanpiero Ventura ka humbur...

Një Botëror pa Italinë! Suedia barazon dhe kualifikohet

më 11.2017 - Gazeta Shqip

Hera e fundit kur përfaqësuesja italiane e futbollit nuk ka marrë pjesë në fazën finale të një kampionati botëror është regjistruar në Suedi 1958, ndërsa rasti i fundit kur “të kaltrit” kanë dështuar për...

Italia mbetet jashtë Botërorit “Rusi 2018”, eliminohet nga Suedia

më 11.2017 - NOA

Kombëtarja italiane mbetet jashtë kampionatit Botëror që do të zhvillohet në Rusi gjatë vitit të ardhshëm. Italia barazoi 0-0 përballë Suedisë në ndeshjen e kthimit luajtur mbrëmjen e sotme. Takimi që...

​Buffon me lot në sy kërkon falje për eliminimin nga Kupa e Botës

më 11.2017 - Gazeta Express

Gianluigi Buffon ka kërkuar falje për mos kualifikimin e Italisë në Kupën e Botës Portieri legjendar, Gianluigi Buffon me lot në sy ka folur pas barazimit 0:0 me Suedinë, cka i la ata jashtë Kupës së Botës....

Botërori pa Italinë për herë të parë pas 60 vjetësh

më 11.2017 - Koha.net

Italia nuk ka arritur të kualifikohet në Kampionatin Botëror 2018, duke bërë kështu që Botërori i radhës të jetë i pari pa Italinë në 60 vjetët e fundit. Hera e fundit kur Italia ishte jashtë Botërorit...

VIDEO/ Pas eliminimit Buffon në depresion, s'e kemi parë kurrë në këtë gjendje

më 11.2017 - Syri

Italia ka mbetur jashtë Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas...

Italia mbetet jashtë Kupës së Botës ‘Rusi 2018’, ndeshja mbyllet 0-0

më 11.2017 - Mapo

Foto 1 nga 3 E bujshme! Italia është zyrtarisht jashtë kampionatit botëror të Rusisë që luhet verën e ardhshme. 90 minutat e luajtura në “San Siro” përfunduan 0-0, duke bërë që në Botëror të shkojë Suedia...

E FUNDIT / Suedia eleminon Italinë dhe e lë jashtë Kupës së Botës mbas 59-të vitesh

më 11.2017 - Albeu

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës "Rusia 2018" Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në "San Siro", për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës , fal...

Jashtë Botërorit, legjenda Buffon shpërthen në lot/ FOTO

më 11.2017 - Shqiptarja

Portieri legjendar Buffon ka shpërthye në lot pas dështimit për të mos u kualifikuar në kampionatin Botëror të Rusisë 2018. Pas përfundimit të ndeshjes me Suedinë, kapiteni i kombëtares italiane gjatë...

FotoLajm/ Bufon shpërthen në lot gjatë intervistës

më 11.2017 - Opinion

Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes...

Italia jashtë Botërorit pas 59 vitesh, ja kur dilte ajo kampione e Botës

më 11.2017 - Opinion

Fitonte Kampionatin Botëror katër herë, në vitet 1934, 1938, 1982 dhe 2006, por në “Rusi 2018” nuk do të jetë. Italia mbetet jashtë Botërorit, duke zhgënjyer jo vetem milionat e italianëve në shtetin fqinj,...

Prekëse: Ja si e priti mos kualifikimin në botëror Buffon

më 11.2017 - GazetaBlic

Kombëtarja e Italisë nuk ka arritur të kualifikohet në kampionatin botëror Skuadra e trajnerit Ventura ka luajtur pa gola 0-0 në “San Siro” përballë Suedisë, kjo e fundit e kishte fituar lojën e parë 1-0...

Italia mbetet jashtë Botërorit

më 11.2017 - Aktuale

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Italia jashtë botërorit, ndalet në barazim nga Suedia

më 11.2017 - NOA

E pabesueshme por e vërtetë. Italia nuk do të jetë pjesë e botërorit, Rusi 2018. Në ndeshjen e kthimit, italianët bënë gjithçka për të shënuar një gol, por nuk ja dolën përballë një Suedie të fortë. Takimi...

Suedia ia mohon Italisë pjesëmarrjen në Botëror

më 11.2017 - Koha.net

Italia nuk është kualifikuar për Botëror pas eliminimit në “Play-Off” nga Suedia. Suedia kaloi në mesin e 32 kombëtareve më të mira falë fitores 1 me 0 në ndeshjen e parë në Suedi. Në takimin e dytë kombëtaret...

Italia skualifikohet për në Botërorin e futbollit

më 11.2017 - Koha Jone

Italia e madhe nuk arrin të mund Suedinë në fushën e saj dhe nuk do të marrë pjesë në kampionatin botëror të futbollit. Ndeshja e parë mes Suedisë dhe Italisë është mbyllur 1 me 0 për Suedinë, ndërsa sonte...

E pabesueshme: Italia dështon të sigurojë botërorin e Rusisë, shkon Suedia

më 11.2017 - Lajmi.net

. Kombëtarja e Italisë ka shokuar të gjithë duke mos arritur kualifikimin për Kampionatin Botëror që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi. ‘Azurët’ nuk kanë arritur më shumë se një barazim 0-0 në ‘San...

Italia si Shqipëria, e sheh Botërorin nga televizori

më 11.2017 - Syri

Fitonte Kampionatin Botëror katër herë, në vitet 1934, 1938, 1982 dhe 2006, por në “Rusi 2018” nuk do të jetë. Italia mbetet jashtë Botërorit, duke zhgënjyer jo vetem milionat e italianëve në shtetin fqinj,...

​Italia mbetet jashtë Botërorit

më 11.2017 - Gazeta Express

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Italia “vija ka shpija”, Suedia te Rusia

më 11.2017 - Indeks online

Kombëtarja e Italisë është eliminuar nga playoffi i Kupës së Botës “Rusi 2018”, pasi barazoi pa gola kundër Suedisë, shkruan IndeksOnline. Italianët nuk arritën të fitonin kundër Suedisë në “San Siro”...

E pabesueshme: Italia mbetet jashtë botërorit, Suedia kualifikohet

më 11.2017 - GazetaBlic

Kombëtarja e Italisë ka mbetur jashtë kampionatit botëror “Rusia 2018” pasi ka luajtur pa gola në stadiumin “San Siro” në Milano. Kombëtarja e Italisë e kishte humbur ndeshjen e parë 1-0 përballë suedezëve...

Dështimi historik i Italisë/ 4 herë kampionë, azurrët mbeten jashtë botërorit

më 11.2017 - Opinion

Italia ka shënuar një humbje historike në stadiumin e San Siros në një ndeshje me Suedinë që e la mbrëmjen e sotme zyrtarisht jashtë botërorit Rusi 2018. Përballë Suedisë, azurrët 4 herë kampionë, janë...

Italia dhe 80 mijë tifoz tentojnë golin në “San Siro”, por pjesa e parë mbyllet me rezultatin e paprekur

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia ka tentuar por në 45 minutat e para në ndeshjen e kthimit që po luhet në “San Siro” nuk ka arritur të gjejë golin kundër Suedisë. Edhe pse vendasit patën dy apo tre raste të pastra në zonë nuk arritën...

Italia dhe 80 mijë tifoz tentojnë golin në “San Siro”, por pjesa e parë mbyllet me rezultatin e paprekur

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia ka tentuar por në 45 minutat e para në ndeshjen e kthimit që po luhet në “San Siro” nuk ka arritur të gjejë golin kundër Suedisë. Edhe pse vendasit patën dy apo tre raste të pastra në zonë nuk arritën...

Ventura jep dorëheqje nga Italia

më 11.2017 - Almakos

Mediat italiane njoftojnë se trajneri Giampiero Ventura ka dhënë dorëheqje pas dështimit të Italisë për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror 2018. Dështimi i së hënës mbrëma me Suedinë e detyroi Venturan...

FOTO/ Italisë i mungon vetëm goli, shihni statistikat e pjesës së parë

më 11.2017 - Syri

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren....

Ndeshje ‘për jetë a vdekje’, formacioni i Venturës për të përmbysur Suedinë

më 11.2017 - BalkanWeb

Italia do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, por edhe nga më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren. Atmosfera...

Suedia ndal Italinë në pjesën e parë, edhe 45 minuta shpresë për Botërorin

më 11.2017 - Syri

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren....

Eleminimi i Italisë nga Botërori, ja komenti i fundit i Edi Ramës…

më 11.2017 - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama është një tifoz i Italisë, kombëtarja e të cilës nuk do të marrë pjesë në Botërorin Rusia 2018, pasi u eliminua nga Suedia. Rama shpeshherë është shfaqur në publik me xhakavento me...

Ventura ikën, ja katër kandidatët për stolin e Italisë

më 11.2017 - Lajm

Italia nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës, për herë të parë në 60 vitet e fundit dhe për trajnerin Gianpiero Ventura ndeshja në “San Siro”, e barazuar 0-0 kundër Suedisë, ka qenë e fundit për të nëm...

Çfarë dështimi… Italia mbetet jashtë Kupës së Botës, pas 60 vitesh!

më 11.2017 - Lajm

Italia mbetet jashtë Kupës së Botës 2018, për herë të parë pas 60 vitesh, pasi është eliminuar nga Suedia, me rezultatin e përgjithshëm 1-0, në saj të fitores 1-0 në Stokholm dhe barazimit pa gola, sonte...

‘Macja e zezë’, Suedia i jep Italisë një tjetër ‘biskotë të helmuar’

më 11.2017 - Tetova Sot

Hera e fundit kur përfaqësuesja italiane e futbollit nuk ka marrë pjesë në fazën finale të një Kampionati Botëror është regjistruar në Suedi 1958, ndërsa rasti i fundit kur “të kaltrit” kanë dështuar për...

Italia jashtë Botërorit, ikën Ventura, vjen trajneri i mirënjohur

më 11.2017 - Tetova Sot

Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian. Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë zëvendësuesit...

Rusi 2018, nis ndeshja Itali-Suedi  italianët kërkojnë revanshin

më 11.2017 - Shqiptarja

Kombëtarja e Italisë e nis ndeshjen në disfatë ndaj Suedisë, pasi në ndeshjen e parë takimi është fituar nga Suedezët më rezultat 1-0, ndërsa italianëve ju duhet një mrekulli për të prekur ëndrrën e Botërorit...

Buffon mes lotësh konfirmon largimin nga kombëtarja: Kemi krenari dhe forcë, Italia do ngritet (Foto/Video)

më 11.2017 - Almakos

Legjenda e gjallë e kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, është shprehur mjaft i dëshpëruar pas eliminimit nga mundësia për të luajtur në Botërorin, Rusia 2019. Buffon me t’u përfunduar takimi nuk arriti...

​Buffon me lot në sy kërkon falje për eliminimin nga Kupa e Botës

më 11.2017 - Tetova Sot

Gianluigi Buffon ka kërkuar falje për mos kualifikimin e Italisë në Kupën e Botës Portieri legjendar, Gianluigi Buffon me lot në sy ka folur pas barazimit 0:0 me Suedinë, cka i la ata jashtë Kupës së Botës....

Botërori pa Italinë për herë të parë pas 60 vitesh

më 11.2017 - Shenja

Italia nuk ka arritur të kualifikohet në Kampionatin Botëror 2018, duke bërë kështu që Botërori i radhës të jetë i pari pa Italinë në 60 vitet e fundit. Hera e fundit kur Italia ishte jashtë Botërorit...

Buffon do ju perloti te gjitheve pasi Italia deshtoi te kualifkohej ne Boteror

më 11.2017 - Tetova1

Gianluigi Buffon ka shpërthyer në lot pas eliminimit të Italisë nga play-off-i për Botëror. jatë fjalës së tij për mediat italiane, pas ndeshjes kundër Suedisë që përfundoi 0-0, portieri legjendar i “axurrëve”...

FOTO/ Itali-Suedi, formacionet zyrtare. Në ‘San Siro’ të kaltrit do tentojnë përmbysjen

më 11.2017 - Syri

Italia dhe Suedia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të “play-off”-it, ku sonte do të vendoset se cila skuadër do të kualifikohet në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Suedia ndeshjen...

Formacionet zyrtare: Itali – Suedi, dy kombëtaret kërkojnë kualifikimin në botërorin e Rusisë

më 11.2017 - Telegrafi

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Suedisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen më të vlefshme të vitit. Italia është nikoqire e Suedisë në takimin e dytë të “Play-Off”-it për kualifikim...

​Italia jashtë Botërorit, Buffon me lot në sy kërkon falje për eliminimin

më 11.2017 - AlbPress

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018. Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

E pabesueshme: ​Italia mbetet jashtë Botërorit

më 11.2017 - Tetova Sot

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Një pjesë e historisë jashtë botërorit “Rusi 2018”, Italia eliminohet nga Suedia

më 11.2017 - Java News

Futbolli italian në një prej momenteve më katastrofike. Kombëtarja e kaltër e futbollit, 4 herë kampione e botës ka mbetur jashtë botërorit “Rusi 2018”. Djemtë e trajnerit Ventura barazuan në sfidën e...

E pabesueshme: Italia dështon të sigurojë botërorin e Rusisë, shkon Suedia

më 11.2017 - Tetova1

Kombëtarja e Italisë ka shokuar të gjithë duke mos arritur kualifikimin për Kampionatin Botëror që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi. ‘Azurët’ nuk kanë arritur më shumë se një barazim 0-0 në ‘San Siro’...

​Formacionet zyrtare, Itali – Suedi

më 11.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Itali – Suedi Italia dhe Suedia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të play-offit, ku sonte do të vendoset se cila skuadër...

Italia luan sonte ndeshjen e vdekjes!

më 11.2017 - Koha Jone

Italia do të luajë sot në mbrëmje ndeshjen e kthimit me Suedinë të “play off”-it për Botërorin e vitit 2018. Në ndeshjen e zhvilluar përpara pak ditëve në Solna, skuadra e Ventura-s humbi 1-0 dhe rreziku...

Gianpiero Ventura dorëhiqet nga posti i trajnerit të Italisë

më 11.2017 - Arbresh

Giampiero Ventura nuk është më trajner i Kombëtares së Italisë. 69 vjeçari ka vendosur të jap dorëheqje pas dështimit për t’u kualifikuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018. Italia dështoi të siguroi...

Italia luan për “jetë a vdekje” ndaj Suedisë, pjesa e parë mbyllet 0-0

më 11.2017 - Java News

Italia luan sot ndaj Suedisë ndeshjen për “jetë a vdekje”. Pas humbjes në ndeshjen e pareë me shifrat 0-1, italianëve u duhet një fitore me dy gola diferencë për të shkuar në botërorin “Rusi 2018”.  Pas...

Italia jashtë Botërorit “Rusi 2018”, mediat botërore jehonë skualifikimit

më 11.2017 - Newsport

Suedia i ka hequr mundësinë Italisë të marrë pjesë në Botërorin  “Rusi 2018”. Një largim i hidhur për tifozët italinë si dhe për legjendën e ekipit, Gianluigi Buffon i cili nuk do mund të marrë pjesë më...

“Legjenda” e Italisë në lot pas skualifikimit: Është një disfatë e madhe, ndjesë të gjithëve për këtë dhimbje

më 11.2017 - Newsport

Pas skualifikimit të Italisë nga Botërori “Rusi 2018” ka folur për mediat italiane “legjenda” e Italisë, Gianluigi Buffon, i cili mes lotësh u ka kërkuar falje tifozëve italianë për këtë disfatë përballë...

Lajmi i fundit/ Shkarkohet Ventura, mediat italiane zbulojnë 4 trajnerët e mundshëm

më 11.2017 - Newsport

Eliminimi i Italisë kundër Suedisë ka sjellë furtunë në stolin e Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se tashmë Xhianpiero Ventura është shkarkuar. Katër trajnerë janë gati për të marrë postin e trajnerit,...

Lot dhe zhgënjim në kombëtaren italiane [Foto]

më 11.2017 - Insajderi

Botërori humbet Italinë. Për herë të tretë në historinë e futbollit italian, kombëtarja e këti vendi nuk do të jetë në botëror. Italia nuk ka marrë pjesë në vitin 1930, 1958 dhe hera e tretë është Botërori...

Buffon i mbuluar me lot konfirmon largimin nga kombëtarja

më 11.2017 - Periskopi

Legjenda e gjallë e kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, është shprehur mjaft i dëshpëruar pas eliminimit nga mundësia për të luajtur në Botërorin, Rusia 2019. Buffon me t’u përfunduar takimi nuk arriti...

E pabesueshme, kombëtarja e Italisë mbetet jashtë botërorit 2018

më 11.2017 - Fol

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës Rusia 2018 Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në San Siro, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes...

Botërori pa Italinë për herë të parë pas 60 vitesh

më 11.2017 - AlbPortali

Italia nuk ka arritur të kualifikohet në Kampionatin Botëror 2018, duke bërë kështu që Botërori i radhës të jetë i pari pa Italinë në 60 vitet e fundit. Loading... Hera e fundit kur Italia ishte jashtë...

Buffon nuk mund t’i ndal lotët: Do të largohem nga kombëtarja

më 11.2017 - Arbresh

Legjenda e gjallë e kombëtares italiane, Gianluigi Buffon, është shprehur mjaft i dëshpëruar pas eliminimit nga mundësia për të luajtur në Botërorin, Rusia 2019. Buffon me t’u përfunduar takimi nuk arriti...

Italia eliminohet nga Botërori, Buffon në depresion/ Pamje të dhimbshme

më 11.2017 - Lajme.al

Italia ka mbetur jashtë Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas...

Buffon në lot: Nuk di si ta përshkruaj, jam shumë i dëshpëruar

më 11.2017 - Insajderi

Mjaft i dëshpëruar dhe në lot është shfaqur kapiteni i Italisë, Gigi Buffon, i cili ka humbur mundësinë për të marrë pjesë në këtë botëror, që do të ishte i fundit i tij në karrierë. “Nuk di si ta përshkruaj,...

Buffon në lot: Nuk e nënvlerësuam, jam i dëshpëruar

më 11.2017 - Sovrani

Mjaft i dëshpëruar dhe në lot është shfaqur kapiteni i Italisë, Gigi Buffon, i cili ka humbur mundësinë për të marrë pjesë në këtë botëror, që do të ishte i fundit i tij në karrierë. “Nuk di si ta përshkruaj,...

Fotolajm/ Portieri italian shpërthen në lot gjatë intervistës: Me vjen keq

më 11.2017 - Gazeta Telegraf

E besoni apo jo, Italia ka ngelur jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz...

Buffon në lot: Nuk di si ta përshkruaj, jam shumë i dëshpëruar

më 11.2017 - Insajderi

Mjaft i dëshpëruar dhe në lot është shfaqur kapiteni i Italisë, Gigi Buffon, i cili ka humbur mundësinë për të marrë pjesë në këtë botëror, që do të ishte i fundit i tij në karrierë. “Nuk di si ta përshkruaj,...

Italia në lot: Suedia mbahet mirë, siguron pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”

më 11.2017 - Periskopi

Italia është eliminuar nga çdo mundësi për kualifikim në kampionatin botëror, Rusia 2018, pasi ka barazuar pa gola në San Siro ndaj Suedisë. Italianët mbeten pa Botëror me rezultat të përgjithshëm 0-1...

Italia luan për “jetë a vdekje” ndaj Suedisë

më 11.2017 - Java News

Italia luan sot ndaj Suedisë ndeshjen për “jetë a vdekje”. Pas humbjes në ndeshjen e pareë me shifrat 0-1, italianëve u duhet një fitore me dy gola diferencë për të shkuar në botërorin “Rusi 2018”.  Pas...

​ Pas 59 vitesh, Italia mbetet jashtë Botërorit

më 11.2017 - KosovaPress

Takimi i play-off-it mes Italisë dhe Suedisë u zhvillua në San Siro, ku për gjatë 90 minutave italianët nuk mundën të gjejnë golin edhe pse kishin përkrahje të madhe nga tifozët e tyre. Suedia ka shkuar...

ZYRTARE: Pas 60 viteve Italia nuk kualifikohet në Botëror

më 11.2017 - Sovrani

Suedia është kualifikuar në Kupën e Botës 2018 duke e eliminuar kështu Italinë. Suedia ka fituar në dy takimet me rezultatin e përgithshëm 1-0, raporton Sovrani.info Kupa e Botës 2018 do të jetë e para...

Suedia në Rusi, Italia mbetet në shtëpi

më 11.2017 - Arbresh

Italia është eliminuar nga çdo mundësi për kualifikim në kampionatin botëror, Rusia 2018, pasi ka barazuar pa gola në San Siro ndaj Suedisë. Italianët mbeten pa Botëror me rezultat të përgjithshëm 0-1...

Italia i thotë lamtumirë Botërorit, lojtarët në lot

më 11.2017 - Lajme.al

Italia nuk ka arritur të kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”. “Axurrët” nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së...

Italia humbet Botërorin

më 11.2017 - Sovrani

Suedia është kualifikuar në Kupën e Botës 2018 duke e eliminuar kështu Italinë. Suedia ka fituar në dy takimet me rezultatin e përgithshëm 1-0, raporton Sovrani.info Italianët dominuan ndeshje nga fillimi...

Futbolli italian ‘në zi’, axurrët jashtë Kampionatit Botëror

më 11.2017 - Gazeta Telegraf

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren....

Italia mbetet jashtë Botërorit “Rusia 2018”, kualifikohet Suedia

më 11.2017 - Insajderi

Kombëtarja e Italisë është eliminuar nga playoffi i Kupës së Botës “Rusi 2018”, pasi barazoi pa gola kundër Suedisë. Italianët nuk arritën të fitonin kundër Suedisë në “San Siro” dhe kështu kjo e fundit...

Suedia në Rusi, katër herë kampionët e Botës dorëzohen në Itali

më 11.2017 - Newsport

Italia nuk ja ka dalë të marrë një fitore ndaj Suedisë në ndeshjen e kthimit në “San Siro” duke vulos dështimin pas humbjes në ndeshjen e parë me rezultatin 1-0 ndaj Seuedisë.Takimi i sotëm është mbyllur...

Italia shton në listë edhe këtë trajner nëse Ventura largohet

më 11.2017 - Albeu

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është në "ploe-position" për të zëvendësuar Giampiero Ventura nëse Italia nuk arrin të kualifikohet në Kupën e Botës. Sipas "Gazzetta dello Sport", Italia shpreson...

Italia dhe 80 mijë tifozë tentojnë golin në “San Siro”, por pjesa e parë mbyllet me rezultatin e paprekur

më 11.2017 - Gazeta Telegraf

Italia po luan një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj pasi kjo përballje me Suedinë do të vendosë nëse apo nuk do të shkojnë në Botëror. Skuadra e drejtuar nga Xhanpiero Ventura ka humbur...

Suedia kërcënon Italinë: Gati të vdesim në fushë për Kupën e Botës!

më 11.2017 - Tetova Sot

Mundësia e madhe është sot. Në Suedi besojnë dhe, pas fitores së ndeshjes së parë të “play-off”-it, e kanë ushqyer ëndrrën për t’u kualifikuar në Kupën e Botës. Për të arritur këtë, megjithatë, do të jetë...

Del Piero: Shpresoj që Conte të kthehet në Itali

më 11.2017 - Tetova Sot

Ish-sulmuesi i Juventusit, Alessandro Del Piero, shpreson që një ditë Antonio Conte të rikthehet në Itali. Trajneri i Chelseat është një nga emrat për të zëvendësuar Giampiero Venturan dhe Del Piero beson...

VIDEO/ Suedisë i mohohet një penallti, Italia ka edhe 45 minuta shpresë

më 11.2017 - Newsport

Përfundon pjesa e parë e takimit Itali-Suedi me shifrat 0-0. Skuadra italiane nuk mundi të gjejë golin e avantazhit edhe pse rastet ishin të shumta. Një rast i diskutueshëm ka qenë moment kur Barzagli...

“Rusia 2018”, Suedia kërcënon Italinë

më 11.2017 - Alsat-M

Mundësia e madhe është sot. Në Suedi besojnë dhe, pas fitores së ndeshjes së parë të “play-off”-it, e kanë ushqyer ëndrrën për t’u kualifikuar në Kupën e Botës. Për të arritur këtë, megjithatë, do të jetë...

Allegri kandidat për rolin e trajnerit te Italia?

më 11.2017 - Indeks online

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është një prej kandidatëve kryesor për ta zëvendësuar Giampiero Venturan, nëse Italia nuk kualifikohet për Kupën e Botës. Sipas Gazzetta dello Sport, Federata Italiane...

Allegri kandidat për rolin e trajnerit në Itali?

më 11.2017 - Indeks online

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është një prej kandidatëve kryesor për ta zëvendësuar Giampiero Venturan, nëse Italia nuk kualifikohet për Kupën e Botës. Sipas Gazzetta dello Sport, Federata Italiane...

LIVE/ Sulmon Italia por Suedia është një "bunker"

më 11.2017 - Gazeta Telegraf

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren....

LIVE/ Italia kërkon përmbysjen historike përballë suedezëve për biletën Ruse

më 11.2017 - Gazeta Telegraf

Italia do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, por edhe nga më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren. Atmosfera...

Po ndodh ‘çmenduria’, ja kush do ta udhëheqë Italinë

më 11.2017 - Infokusi

Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është i gatshëm për të zëvendësuar Giampiero Ventura nëse Italia nuk arrin të kualifikohet për Kupën e Botës, përcjell ORAinfo. Sipas Gazzetta dello Sport, FIGC...

Italia merr mbështetje nga legjenda e Milanit

më 11.2017 - Indeks online

Kombëtarja e Italisë sonte luan një ndeshje tejet të vlefshme për kualifikimin në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Ekipi italian u mposht në ndeshjen e parë të playoffit nga Suedia, ndërsa ndeshja e kthimit...

Del Piero: Shpresoj që Conte të kthehet në Itali

më 11.2017 - Zhurnal

Ish-sulmuesi i Juventusit, Alessandro Del Piero, shpreson që një ditë Antonio Conte të rikthehet në Itali. Trajneri i Chelseat është një nga emrat për të zëvendësuar Giampiero Venturan dhe Del Piero beson...

​Formacionet zyrtare, Itali – Suedi

më 11.2017 - Gazeta Telegraf

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Itali – Suedi Italia dhe Suedia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të play-offit, ku sonte do të vendoset se cila skuadër...

Itali – Suedi, formacionet zyrtare

më 11.2017 - Sovrani

Italia sonte pret Suedinë me fillim nga ora 20:45 në San Siro. Ndeshja zhvillohet në kuadër të Play Off të Kupës së Botës, raporton Sovrani.info Ja formacionet zyrtare: Facebook Twitter Google Plus

Itali – Suedi, formacionet zyrtare

më 11.2017 - Arbresh

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Suedisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen më të vlefshme të vitit. Italia është nikoqire e Suedisë në takimin e dytë të “Play-Off”-it për kualifikim...

Del Piero lëshon ‘bombën’: Ja trajneri i ri i Italisë

më 11.2017 - Koha Jone

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero dëshiron që Antonio Conte të rikthehet te Italia. “Conte? Ai bëri punë të madhe me Juventusin, po ashtu edhe me kombëtaren e Italisë. Do donim që ai të rikthehej...

Lajmi i fundit/ Formacionet zyrtare të Itali-Suedi, Ventura rrezikon gjithçka

më 11.2017 - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga sfida mes Italisë dhe Suedisë, janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. Trajneri i Italisë, Ventuar ka hedhur në fushë formacionin 3-5-2.

Për ‘jetë a vdekje’

më 11.2017 - Politiko

Në ndeshjen e zhvilluar përpara pak ditëve në Solna, skuadra e Ventura-s humbi 1-0 dhe rreziku që ajo të mbetet jashtë ngjarjes më të madh futbollistike në botë është i madh. Trajneri Ventura, pozitat...

Del Piero lëshon ‘bombën’: Ja trajneri i ri i Italisë

më 11.2017 - Tetova Sot

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero dëshiron që Antonio Conte të rikthehet te Italia. “Conte? Ai bëri punë të madhe me Juventusin, po ashtu edhe me kombëtaren e Italisë. Do donim që ai të rikthehej...

Capello: Ancelotti është traineri i duhur për Italinë

më 11.2017 - Java News

Përderisa fati i Italisë mbetet ende në pikëpyetje të madhe në lidhje me kualifikimin në Kupën e Botës, në Apenine kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e Gian Piero Venturas. Nëse ‘Azzurrët’ dështojnë...

Del Piero lëshon ‘bombën’: Ja trajneri i ri i Italisë

më 11.2017 - Syri

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero dëshiron që Antonio Conte të rikthehet te Italia. “Conte? Ai bëri punë të madhe me Juventusin, po ashtu edhe me kombëtaren e Italisë. Do donim që ai të rikthehej...

Del Piero: Ky duhet të jetë trajneri i ri i Italisë

më 11.2017 - Lajmi.net

. Alessandro Del Piero dëshiron që Antonio Conte të rikthehet te Italia. Legjenda e Juventusit e vlerëson shumë teknikun e Chelseat, përcjellë “Lajmi.net”. “Conte? Ai bëri punë të madhe me Juventusin,...

Del Piero: Shpresoj që Conte të kthehet në Itali

më 11.2017 - Telegrafi

Ish-sulmuesi i Juventusit, Alessandro Del Piero, shpreson që një ditë Antonio Conte të rikthehet në Itali. Trajneri i Chelseat është një nga emrat për të zëvendësuar Giampiero Venturan dhe Del Piero beson...

Del Piero shpreson që Conte të riemërohet trajner i Italisë

më 11.2017 - Albeu

Alessandro Del Piero ka shprehur dëshirën e tij që një ditë Antonio Conte të rikthehet në Itali. “ Conte ? Ai bëri punë të madhe me Juventusin, po ashtu edhe me kombëtaren e italisë”, ka thënë Del Piero...

Andrea Barzagli thirrje tifozëve që të bashkohen

më 11.2017 - Albeu

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. “Duhen vepra dhe jo fjalë në këtë momente. Na duhet një paraqitje e mirë për të përmbysur rezultatin,...

Capello: Ancelotti i duhuri për Italinë

më 11.2017 - Koha.net

Kombëtarja italiane pritet të ndryshojë përsëri trajnerin. Përderisa fati i Italisë mbetet ende në pikëpyetje të madhe në lidhje me kualifikimin në Kupën e Botës, në Apenine kanë nisur të mendojnë për...

Ventura do shkarkohet edhe në rast se kualifikohet për ‘Rusi 2018’, Ancelotti në pritje

më 11.2017 - Telegrafi

Lamtumira e Gian Piero Venturës nëse Italia nuk kualifikohet në Botëror, është e sigurt. Por, mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minimale të Stokholmit, përsëri trajneri...

Mediat italiane e bëjnë të kryer shkarkimin e Venturës edhe sikur të Kualifikohet

më 11.2017 - Albeu

Mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minimale të Stokholmit, përsëri trajneri 69-vjeçar do të largohet nga kombëtarja. Carlo Ancelotti është në pritje , pas shkarkimit...

Del Piero zgjedh trajnerin e Italisë

më 11.2017 - Infokusi

Alessandro Del Piero dëshiron që Antonio Conte të rikthehet te Italia. Legjenda e Juventusit e vlerëson shumë teknikun e Chelseat, përcjellë “Lajmi.net”. “Conte? Ai bëri punë të madhe me Juventusin, po...

Befasi, ky mund të jetë trajneri i ri i Italisë

më 11.2017 - Sovrani

Kombëtarja e Italisë sonte takohet me Suedinë në kuadër të Play Off të Kupës së Botës. Në rast se Italia dështon të kualifikohet atëherë Ventura rrezikon të largohet nga posti i trajnerit, raporton Sovrani.info...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

më 11.2017 - Infokusi

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

Itali-Suedi, vjen lajmi i rëndësishëm për axurrët

më 11.2017 - Koha Jone

Italia do të luajë ndeshjen e jetës pasi ditën e sotme vendoset fati nëse “axurrët” do të kualifikohen ose jo në finalet e Kampionatit Botëror. Leonardo Bonucci është lideri i mbrojtjes dhe nuk do të mungojë...

Italia sonte në betejë me Suedinë për të shkuar në Botëror

më 11.2017 - Koha Jone

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

Ventura nuk bind më, në Itali po mendojnë për pasuesin e tij

më 11.2017 - Gazeta Shqip

Lamtumira e Gian Piero Venturës nëse Italia nuk kualifikohet në Botëror, është e sigurtë, por mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minale të Stokholmit, përsëri trajneri...

Italia merr mbështetje nga legjenda e tyre

më 11.2017 - Sovrani

Sonte Italia takohet me Suedinë në kuadër të xhiros së dytë të Play Offit të Kupës së Botës. Ndeshja e parë përfundoi me fitoren e Suedisë me rezultatin e ngushtë 1-0, raporton Sovrani.info Legjenda e...

Ventura rrezikon gjithçka, ky është formacioni që do të hedhë Italia sot në fushë

më 11.2017 - Newsport

Italia do të përballet sot me Suedinë, në ndeshjen e kthimit të “play-offit”, të Botërorit “Rusi 2018”. Axurrët u mundën në takimin e parë 1-0, prandaj sot duhet të bëjnë të pamundurën për të kthyer rezultatin....

Itali-Suedi, vjen lajmi i rëndësishëm për ‘axurrët’

më 11.2017 - Syri

Italia do të luajë ndeshjen e jetës pasi ditën e sotme vendoset fati nëse “axurrët” do të kualifikohen ose jo në finalet e Kampionatit Botëror. Leonardo Bonucci është lideri i mbrojtjes dhe nuk do të mungojë...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

më 11.2017 - Gazeta Express

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

më 11.2017 - Lajm

Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet të kualifikohet në Kupën e Botës “duke luajtur futboll”, pas një ndeshjeje të parë të tensionuar të barazhit...

Del Piero: Shpresoj që Conte të kthehet në Itali

më 11.2017 - Almakos

Ish-sulmuesi i Juventusit, Alessandro Del Piero, shpreson që një ditë Antonio Conte të rikthehet në Itali. Trajneri i Chelseat është një nga emrat për të zëvendësuar Giampiero Venturan dhe Del Piero beson...

Ndeshja e kthimit të ‘playoff’, Italia luan për ‘jetë a vdekje’ ndaj Suedisë

më 11.2017 - Java News

Italia do të luajë sot në mbrëmje ndeshjen e kthimit me Suedinë të “play off”-it për Botërorin e vitit 2018 Në ndeshjen e zhvilluar përpara pak ditëve në Solna, skuadra e Ventura-s humbi 1-0 dhe rreziku...

Ventura dëshiron që Italia të kualifikohet “duke luajtur futboll”

më 11.2017 - Koha.net

Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet të kualifikohet në Kupën e Botës “duke luajtur futboll”, pas një ndeshjeje të parë të tensionuar të barazhit...

Ventura do shkarkohet edhe në rast se kualifikohet për ‘Rusi 2018’, Ancelotti në pritje

më 11.2017 - Almakos

Lamtumira e Gian Piero Venturës nëse Italia nuk kualifikohet në Botëror, është e sigurt. Por, mediat italiane raportojnë se edhe nëse “të kaltrit” përmbysin humbjen minimale të Stokholmit, përsëri trajneri...

“Antonio Conte duhet të rikthehet në Itali, ka bërë një punë të madhe me Juventusin”

më 11.2017 - Newsport

Alessandro Del Piero ka folur për trajnerin e ardhshëm të Italisë. Ish-sulmuesi legjendar i Juventusit ka deklaruar për “Sport360” se dëshira e tij është që në krye të pankinës të rikthehet Antonio Conte....

Ky është formacioni i mundshëm i Italisë

më 11.2017 - Gazeta e re

Italia sot në mbrëmje luan historinë e saj. Skuadra e kaltër e drejtuar nga Gian Piero Venttura , duhet t’i tregojë botës së futbollit se jo rastësisht ka mbi super katër Kupa Bote. Ndaj Suedisë në ndeshjen...

Barzagli: Italia duhet të jetë e bashkuar

më 11.2017 - Zhurnal

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. Takimi i parë u fitua nga suedezët me rezultat 1-0, por me një atmosferë të madhe në San Siro mbrojtësi...

Barzagli: Italia duhet të jetë e bashkuar

më 11.2017 - Telegrafi

Andrea Barzagli i ka bërë thirrje tifozëve që të bashkohen për ndeshjen e play-offit ndaj Suedisë. Takimi i parë u fitua nga suedezët me rezultat 1-0, por me një atmosferë të madhe në San Siro mbrojtësi...

Ja si mund të jetë formacioni italian për ndeshjen e "jetës"

më 11.2017 - Albeu

Ndryshojnë emrat, por jo rreshtimi i skuadrës në fushë. Lorenzo Insigne do ta nisë nga stoli ndeshjen e dytë play off ndaj Suedisë, që do të zhvillohet në orën 20:45, në “San Siro”. Ventura i beson sërish...

Capello: Ancelotti, i duhuri për Italinë

më 11.2017 - Gazeta Express

Capello mendon se Italia duhet ta emërojë trajner të Kombëtares Carlo Ancelottin. “Unë e kam kryer punën time me Kombëtare”, tha ai për Quotidiano Sportivo. “Ancelotti është në moshën e duhur, ka eksperiencë...

Suedezët: Gati të vdesim në fushë për Kupën e Botës!

më 11.2017 - Lajm

Mundësia e madhe është sot. Në Suedi besojnë dhe, pas fitores së ndeshjes së parë të “play-off”-it, e kanë ushqyer ëndrrën për t’u kualifikuar në Kupën e Botës. Për të arritur këtë, megjithatë, do të jetë...

Italia ndryshon formacionin, ja si e luan sonte “finalen” ndaj Suedisë

më 11.2017 - Lajmi.net

. Italia sot kërkon një biletë për Kupën e Botës. Italianët e presin në shtëpi Suedinë, përcjellë “Lajmi.net”. Kombëtarja e kaltër do ta ketë shumë të vështirë, pasi që ka humbur 1:0 në ndeshjen e parë....

Capello: Ancelotti i duhuri për Italinë

më 11.2017 - KosovaPress

Përderisa fati i Italisë mbetet ende në pikëpyetje të madhe në lidhje me kualifikimin në Kupën e Botës, në Apenine kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e Gian Piero Venturas. Nëse ‘Azzurrët’ dështojnë...

Italia për jetë a vdekje ndaj Suedisë, formacioni i mundshëm

më 11.2017 - KosovaPress

Ndaj Suedisë në ndeshjen e kthimit të fazës Play-off, të kaltërit kanë në dispozicion 90 minuta për të përmbysur atë humbje minimale 1-0 dhe të sigurojnë një biletë për eventin më të rëndësishëm në botën...

Itali – Suedi, “të kaltrit” synojnë përmbysjen për të shmangur turpin

më 11.2017 - Lajm

Italia, një ndër vendet që ka interpretuar më mirë këtë sport në gjithë historinë e futbollit, rrezikon seriozisht për të mbetur jashtë Botërorit. Tani “të kaltërit” janë braktisur edhe nga “bookmakers”-at,...

Ora 20:45, Itali – Suedi, “të kaltrit” synojnë përmbysjen për të shmangur turpin

më 11.2017 - Ina

Italia, një ndër vendet që ka interpretuar më mirë këtë sport në gjithë historinë e futbollit, rrezikon seriozisht për të mbetur jashtë Botërorit. Tani “të kaltërit” janë braktisur edhe nga “bookmakers”-at,...

Ventura dëshiron që Italia të kualifikohet “duke luajtur futboll”

më 11.2017 - Gazeta Liria

New Italy's soccer team head coach, Giampiero Ventura, answers reporters' questions during his official presentation at Coverciano's sporting center near Florence, Italy, Tuesday, July 19, 2016. (Maurizio...

Suedezët: Gati të vdesim në fushë për Kupën e Botës!

më 11.2017 - Sovrani

Mundësia e madhe është sot. Në Suedi besojnë dhe, pas fitores së ndeshjes së parë të “play-off”-it, e kanë ushqyer ëndrrën për t’u kualifikuar në Kupën e Botës. Për të arritur këtë, megjithatë, do të jetë...

“90 minuta janë të gjata në San Siro”

më 11.2017 - Sovrani

Ventura thotë se në “San Siro” 90 minuta janë shumë dhe se Italia mund ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë. Seleksionuesi i Italisë, Gian Piero Ventura, ka thënë se përfaqësuesja e tij do të mundohet...

Capello: Ancelotti, i duhuri për Italinë

më 11.2017 - Sovrani

13 Capello mendon se Italia duhet ta emërojë trajner të Kombëtares Carlo Ancelottin. Fabio Capello beson se Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë, ndërsa e ka përjashtuar vetën. Giampiero Ventura...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK