http://kariera.mk

VIDEO/ Eriksen magjik, Danimarka shpartallon Irlandën dhe fluturon drejt Rusisë

para 11 muajve - BalkanWeb

Danimarka është kombëtarja e 30-të dhe e fundit nga Europa që ka siguruar biletën për në finalet e Botërorit Rusi 2018. Skuadra e teknikut norvegjez Hareide shpartalloi me rezultatin 1-5 Irlandën në shtëpi,...

Danimarka u kualifikua në Kampionatin Botëror

para 11 muajve - RTV 21

Danimarka e mundi Irlandën me rezultat të thellë Kombëtarja  e Danimarkës të martën mbrëma ka arritur të mposhtë Irlandën, duke u kualifikuar kështu në Kampionatin Botëror ”Rusi 2018”. Ekipi skandinav...

Danimarka turpëron Irlandën, siguron biletën për botëror

para 11 muajve - Aktuale

Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës, pas fitores së merituar prej 1:5 ndaj Irlandës. Danezët fillimisht ishin në disavantazh me golin e Duffy, por mysafirët...

Danimarka turpëron Irlandën, siguron biletën për Botëror

para 11 muajve - Ina

Danimarka ka shënuar fitore të thellë prej 1:5 në udhëtim ndaj Irlandës, për të siguruar kualifikimin në Kupën e Botës. Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës,...

Eriksen i jashtëzakonshëm, këto janë statistikat e tij

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E martë, 14 Nentor 2017 23:28 Danimarka u kualifikua në Kupën e Botës pasi në Play-off mposhti Irlandën me rezultat 5-1, shkruan indeksonline. Më meritori për këtë fitore padyshim ishte Christian...

Danimarka shkruan emrin në Kampionatin Botëror, Eriksen hero i danezëve

para 11 muajve - Telegrafi

Danimarka edhe pse nuk arriti të shënojë fitore në shtëpi ndaj Irlandës, këtë e bëri si mysafir duke fituar me rezultat 5-1. Kombëtarja daneze e nisi shumë keq takimin pasi pësoi një gol që në minutën...

Botërori, Danimarka shkatërron Irlandën, "fluturon" për në Rusi

para 11 muajve - Shqiptarja

Danimarka siguron pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror të Rusisë pas shkatërrimit me rezultatin 1-5 që i bëri Irlandës. E ndërsa ndeshja e parë përfundoi 0-0, në ndeshjen e kthimit në Irlandë, danezët i...

Danimarka poshtëron Irlandën në shtëpi, dhe kualifikohet në Rusi

para 11 muajve - Albeu

Danimarka ka shkatërruar me rezultatin e përgjithshëm 1-5 skuadrën e Irandës e luajtur në "Aviva Stadium", ndeshje kjo e vlefshme pë Kupën e Botës " Rusi 2018" Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka...

Miqësore, Argjentina “përmbyset” nga Nigeria!

para 11 muajve - Alsat-M

Sulmuesi i Arsenal, Aleks  Ivëobi, shënoi dy gola, duke i dhënë Nigerisë fitoren me përmbysje 4-2 ndaj Argjentinës, në miqësoren e luajtur në Krasnodar, mes dy ekipeve që do të marrin pjesë në Kupën e...

Danimarka shkatërroi Irlandën, kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Medial

Kombëtarja e Danimarkës e ka shkatërruar kombëtaren e Irlandës në Dublin, 1-5, shkruan Gazeta Blic. Regjisori i kësaj fitore ishte super mesfushori i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen i cili ka shënoi...

VIDEO/ Irlandë-Danimarkë, kualifikohet skuadra e fundit europiane në ‘Rusi 2018’

para 11 muajve - Syri

Europa ka përcaktuar mbrëmjen e sotme skuadrën e fundit që do të marrë pjesë në Kampionatin Kotëror ‘Rusi 2018’, Danimarkën. Sfida e luajtur në Dublin, mes Irlandës vendase dhe Danimarkës, përfundoi me...

Danimarka kualifikohet në Botëror, eleminon Irlandën

para 11 muajve - Gazeta Tema

Danimarka ka marrë një fitore të thellë me rezultatin 1-5 në transfertë ndaj Irlandës, për të siguruar kualifikimin në Kupën e Botës Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën...

Danimarka shkatërron Irlandën dhe shkon në Botëror

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Europa ka përcaktuar mbrëmjen e sotme skuadrën e fundit që do të marrë pjesë në kampionatin botëror ‘Rusi 2018’, Danimarkën. Sfida e luajtur në Dublin, mes Irlandës vendase dhe Danimarkës, përfundoi me...

Eriksen e dërgon Danimarken ne Rusi

para 11 muajve - Indeks online

Danimarka është kualifikuar në finalet e Kupës së Botës që do të mbahen në Rusi verën e vitit të ardhshëm. Danezët mposhtën Irlandën me rezultat 4-1 falë hatrikut të yllit të Tottenham, Christian Eriksen...

​Danimarka turpëron Irlandën, siguron biletën për Botëror

para 11 muajve - Gazeta Express

Danimarka ka shënuar fitore të thellë prej 1:5 në udhëtim ndaj Irlandës, për të siguruar kualifikimin në Kupën e Botës Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës, pas...

Danimarka “shkel” Irlandën për t’u kualifikuar në Botëror

para 11 muajve - Koha.net

Danimarka ka “shkelur” Irlandën si mysafire 1 me 5 në ndeshjen e dytë të fazës së “Play-offit” për kualifikimin në Botërorin 2018. Pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë, Irlanda nisi më mirë ndeshjen...

Danimarka e shkatërron Irlandën, e merr biletën për kampionatin botëror

para 11 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Danimarkës e ka shkatërruar kombëtaren e Irlandës në Dublin, 1-5, shkruan Gazeta Blic Regjisori i kësaj fitore ishte super mesfushori i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen ai i cili ka shënuar...

Eriksen dërgon Danimarkën në Kampionatin Botëror

para 11 muajve - Lajmi.net

. Danimarka është kualifikuar në Kampionatin Botëror. Ekipi skandinav ka mposhtur Irlandën në udhëtim, përcjellë “Lajmi.net”. Dnimarka fitoi me rezultat të thellë, 5:1. Vendësit avancuan me golin e Duffyt....

Danimarka shkatërron Irlandën, Eriksen "hat-trick"

para 11 muajve - Albeu

Danimarka po shpartallon Irlandën me shifrat 1-4 në "Aviva Stadium" Erikson është autori i golit me një goditje potente që e dërgoi topin në trekëndësh, që ka shënuar tre gola sonte. Ndeshja me këtë rezultat...

Super, super Eriksen e shënon edhe golin e tretë personal përballë Irlandës

para 11 muajve - GazetaBlic

Christian Eriksen ka shënuar edhe golin e tretë personal dhe të katërtin për Danimarkën në ndeshjen e “Play Offit” që kjo kombëtare është duke luajtur përballë Irlandës Shikojeni dy super golat që i ka...

Danimarka po e turpëron Irlandën. Eriksen het trik

para 11 muajve - Gazeta Express

Danimarka është duke e deklasuar skuadrën e Irlandën në play-off të Kupës së Botës, pasi është duke e mposhtur 1:4. Golin e katërt e shënoi Christian Eriksen, i treti në këtë takim Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Danimarka i jep "nokautin" Irlandës, shënojnë edhe golin e tretë

para 11 muajve - Albeu

Danimarka ka shënuar edhe golin e tretë kundër Irlandës në "Aviva Stadium" Goli është shënuar nga këmbët e Eriksen që me një goditje me hark e dërgoi topin në rrjetë. Ndeshja po luhet me një spektakël...

Danimarka me një këmbë në Rusi, shënon golin e nokautit

para 11 muajve - Indeks online

Danimarka ka shënuar golin e sigurisë në ndeshjen kundër Irlandës. Golin e tretë për danezët e shënoi Eriksen në minutën e 63-të. / IndeksOnline /

VIDEO/ Irlandë-Danimarkë, shënohet goli i katërt, shihni perlën e këtij lojtari

para 11 muajve - Syri

Irlanda dhe Danimarka po luajnë ndeshejn e dytë të “play-off”-it të Botërorit “Rusi 2018”, shkruan SYRI.net . Danimarka ka shënuar për 1-3 ndaj Irlandës në transfertë me anë të mesfushorit Christian Eriksen...

Tjetër gol në ndeshjen Irlandë – Danimarkë

para 11 muajve - Gazeta Express

Danimarka ka shënuar për 1:3 ndaj Irlandës në udhëtim, me anë të mesfushorit Christian Eriksen në minutën e 63’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Eriksen shënon super gol përballë Irlandës, Danimarka me një këmbë në botëror

para 11 muajve - GazetaBlic

Danimarka është duke fituar 1-2 në Dublin përballë Irlandës, ndeshje kjo e “Play Offin” për kampionatin botëror “Rusia 2018” E një nga golat në këtë takim e ka shënuar edhe ylli i Tottenham Hotspur, Crstian...

Danimarka po e siguron Botërorin falë këtij goli maestral të Eriksen

para 11 muajve - Lajmi.net

Goli i dytë nga Christian Eriksen, ishte maestral. Danimarka ka përmbysur Irlandën në udhëtim. Danezët po fitojnë 2:1, përcjellë “Lajmi.net”. Goli i dytë nga Christian Eriksen, ishte maestral.

Danimarka përmbysë Irlandën në tre minuta lojë

para 11 muajve - Albeu

Danezët kanë bërë mrekullinë brenda tre minuta lojë duke kaluar në avantazh ndaj Irlandës. Në fillim ishte mbrojtësi i Chelseat, Andreas Christensen që shënon në minutën e 29'-të. Me një kundërsulm të...

VIDEO/ Ky është supergoli i Eriksen që përmbysi Irlandën

para 11 muajve - Syri

Danimarka ka shënuar edhe golin e dytë për tre minuta ndaj Irlandës për të përmbysur shifrat në 1-2, me anë të lojtarit të saj më të mirë, Christian Eriksen. Në videon e mëposhtme mund të shihni supergolin...

Irlandë – Danimarkë, shënohen dy gola për dy minuta

para 11 muajve - Indeks online

Danimarka ka shënuar dy gola në ndeshjen kundër Irlandës. Golin e parë për danezët në këtë ndeshje e shënoi Andreas Christien, ndërsa të dytin e shënoi Christian Eriksen./ IndeksOnline /

Danimarka përmbys Irlandën

para 11 muajve - Gazeta Express

Danimarka ka shënuar edhe golin e dytë për tre minuta ndaj Irlandës për 1:2, me anë të lojtarit të saj ma të mirë, Christian Eriksen Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

VIDEO/ Irlandë-Danimarkë, përmbyset në mënyrë të pabesueshm rezultati

para 11 muajve - Syri

Irlanda dhe Danimarka po luajnë ndeshejn e dytë të “play-off”-it të Botërorit “Rusi 2018”, shkruan SYRI.net . Vetëm 6 minuta i janë dashur irlandezëve për të shënuar. Duffy kalon Irlandën në epërsi, 1-0....

Tjetër gol në ndeshjen Irlandë – Danimarkë

para 11 muajve - Gazeta Express

Danimarka ka barazuar rezultatin në 1:1 ndaj Irlandës, me golin e shënuar nga Christensen në minutën e 29’. Kjo ndeshje vendos se cila skuadër sonte kualifikohet në Kupën e Botës, pasi ndeshja e parë kishte...

Irlanda kalon në avantazh kundër Danimarkës

para 11 muajve - Albeu

Irlanda ka shënuar gol kundër Danimarkës në "Aviva Stadium" Autori i golit është Duff që ka shënuar në minutën e 6'-të. Ndeshja është duke u zhvilluar me një intensitet të lartë. /albeu.com/

Argjentina dështon në miqësore, përmbyset nga Nigeria

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Argjentina ka pësuar një humbje të hidhur, me rezultatin 2-4, në miqësoren e sotme ndaj Nigerisë. Më tepër sesa humbja në një takim miqësor, më shqetësues është fakti se kjo erdhi përballë një kundërshtari...

VIDEO/ Irlandë-Danimarkë, vetëm 6 minuta i mjaftojnë kësaj skuadre për të shënuar

para 11 muajve - Syri

Irlanda dhe Danimarka po luajnë ndeshejn e dytë të “play-off”-it të Botërorit “Rusi 2018”, shkruan SYRI.net . Vetëm 6 minuta i janë dashur irlandezëve për të shënuar. Duffy kalon Irlandën në epërsi, 1-0....

Ka gol në ndeshjen Irlandë – Danimarkë

para 11 muajve - Gazeta Express

Irlanda ka kaluar në epërsi ndaj Danimarkës në minutën e 6-të, me golin e shënuar nga Shane Duffy Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Danimarka shkruan emrin në Kampionatin Botëror, Eriksen hero i danezëve

para 11 muajve - Almakos

Danimarka edhe pse nuk arriti të shënojë fitore në shtëpi ndaj Irlandës, këtë e bëri si mysafir duke fituar me rezultat 5-1. Kombëtarja daneze e nisi shumë keq takimin pasi pësoi një gol që në minutën...

​Danimarka turpëron Irlandën, siguron biletën për Botëror

para 11 muajve - Tetova Sot

Danimarka ka shënuar fitore të thellë prej 1:5 në udhëtim ndaj Irlandës, për të siguruar kualifikimin në Kupën e Botës Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës, pas...

Nigeria përmbys Argjentinën, Iwobi shënon het trik

para 11 muajve - Politiko

Nigeria ka shënuar fitore në miqësoren ndaj Argjentinës me rezultat 2:4 Argjentina pavarësisht se ka qenë duke fituar 2:0, në fund është mposhtur 2:4 në miqësoren ndaj Nigerisë. Banega dhe Aguero shënuan...

Eriksen e dërgon Danimarken ne Rusi

para 11 muajve - Tetova1

Danimarka është kualifikuar në finalet e Kupës së Botës që do të mbahen në Rusi verën e vitit të ardhshëm. Danezët mposhtën Irlandën me rezultat 4-1 falë hatrikut të yllit të Tottenham, Christian Eriksen...

Danimarka në Botëror, Eriksen i papërmbajtshëm

para 11 muajve - Shenja

Danimarka është kualifikuar në finalet e Kupës së Botës që do të mbahen në Rusi verën e vitit të ardhshëm. Danezët mposhtën Irlandën me rezultat 4-1 falë hatrikut të yllit të Tottenham, Christian Eriksen...

“Çka ka shpija” fitoi garën kundër ekipit të aktorëve të Teatrit

para 11 muajve - Telegrafi

Në shoun Super Sfida në garën e paqartë, ekipi i aktorëve të serialit “Çka ka shpija” humbën raundin kur ishte duke u shfaqur fotografia e moderatores Liberta Spahiu, pasi vrapuan dhe e shtypën butonin...

Danimarka po e turpëron Irlandën. Eriksen het trik

para 11 muajve - Tetova Sot

Danimarka është duke e deklasuar skuadrën e Irlandën në play-off të Kupës së Botës, pasi është duke e mposhtur 1:4. Golin e katërt e shënoi Christian Eriksen, i treti në këtë takim

Danimarka shkatërron Irlandën, shkon në Botëror

para 11 muajve - Arbresh

Danimarka duket se e nisi keq me Irlandën, pasi barazoi 0:0 në fushën e vet. Gjithashtu sonte golin e parë e shënoi Irlanda, por danezët kanë ditur të reagojnë mjaft mirë, pasi pas golit të parë të shënuar...

Argjentina – Nigeria përfundon me këtë rezultat turpërues për kombëtaren e Messit

para 11 muajve - GazetaBlic

Nigeria ka arritur ta mposhtë Argjentinën me rezultat 4-2 në ndeshjen miqësore që e kanë luajtur këto dy skuadra sonte Krasnodar të Rusisë. Skuadra e trajnerit Sampaoli edhe pse ishte në epërsi prej dy...

FOTO/ Irlandë-Danimarkë, formacionet zyrtare. Sot pritet bileta e fundit europiane për në ‘Rusi 2018’

para 11 muajve - Syri

Irlanda dhe Danimarka kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të dytë të “play-off”-it, ku njëra prej tyre do të sigurojë kualifikimin në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Ndeshja e parë e luajtur në...

Interi e largon si “dështak” ai shënon gol të çmendur

para 11 muajve - Tetova1

Ever Banega ka shenuar nje gol te mrekullueshem sot per Argjentinen ne ndeshjen kunder Nigerise , duke perfituar nga mungesa e Leo Messit ne kete ndeshje sepse dihet qe goditjet e denimit i ‘takojne’ atij.Por...

Danimarka shkon në Botëror

para 11 muajve - KosovaPress

Danezët fillimisht ishin në disavantazh me golin e Duffy, por u kundërpërgjigjen fillimisht me Christansen, tre gola të tjerë të Christian Eriksen dhe Bendtner nga penalltia. Me fitoren e sotme të play-off-it,...

​Formacionet zyrtare: Irlandë – Danimarkë

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Irlandë – Danimarkë Irlanda dhe Danimarka kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit në play-off, ku njëra prej tyre do të sigurojë kualifikimin në...

Argjentinë-Nigeri, rezultat totalisht i papritur

para 11 muajve - Lajmi.net

. Nigeria e ka mposhtur Argjentinën me përmbysje. Ekipi nigerian fitoi miqësoren me rezultat 4:2, përcjellë “Lajmi.net”. Afrikanët përmbysën epërsinë e latinëve, të cilët avancuan me Banegan dhe Agueron....

Argjentina – Nigeria përfundon me këtë rezultat turpërues për kombëtaren Messit

para 11 muajve - GazetaBlic

Nigeria ka arritur ta mposhtë Argjentinën me rezultat 4-2 në ndeshjen miqësore që e kanë luajtur këto dy skuadra sonte Krasnodar të Rusisë. Skuadra e trajnerit Sampaoli edhe pse ishte në epërsi prej dy...

VIDEO/ Argjentina pa Messin turpërohet nga Nigeria

para 11 muajve - Syri

Argjentina luajti në Kraskondar të Rusisë një ndeshje miqësore me Nigerinë, shkruan SYRI.net. Pa super-yllin e saj, Lionnel Messin, skuadra argjentinase u mund me rezultatin 4-2 nga afrikanët. Argjentina...

Eriksen i jashtëzakonshëm, këto janë statistikat e tij

para 11 muajve - Sovrani

Danimarka u kualifikua në Kupën e Botës pasi në Play-off mposhti Irlandën me rezultat 5-1, shkruan indeksonline. Më meritori për këtë fitore padyshim ishte Christian Eriksen i cili shënoi hetrik në këtë...

​Nigeria përmbys Argjentinën, Iwobi shënon het trik

para 11 muajve - Gazeta Express

Nigeria ka shënuar fitore në miqësoren ndaj Argjentinës me rezultat 2:4 Argjentina pavarësisht se ka qenë duke fituar 2:0, në fund është mposhtur 2:4 në miqësoren ndaj Nigerisë. Banega dhe Aguero shënuan...

Starova njihet si kritik i trajnerëve të Kombëtares, do të habiteni se çfarë thotë për Panuccin

para 11 muajve - Syri

Shqipëria duket se e kaloi me sukses testin e parë përgatitor me në fokus kualifikueset e Europianit 2020, teksa mbrëmjen e së hënës mposhti 3-2 në Antalia ekipin e Turqisë, me dy gola të shënuara nga...

Edhe danezët në Botëror, kompletohet Europa për “Rusia 2018”

para 11 muajve - Te Sheshi

Danimarka është skuadra e fundit europiane që fiton të drejtën për të luajtur në Botërorin e Rusisë. Danezët kanë përmbysur gjithçka në Irlandë, duke fituar 1-5, me 3 gola manual të yllit të Kristian Eriksen....

Irlandë – Danimarkë, shënohen dy gola për dy minuta

para 11 muajve - Tetova1

Danimarka ka shënuar dy gola në ndeshjen kundër Irlandës. Golin e parë për danezët në këtë ndeshje e shënoi Andreas Christien, ndërsa të dytin e shënoi Christian Eriksen.

Irlandë – Danimarkë, shënohen dy gola për dy minuta

para 11 muajve - Shenja

Danimarka ka shënuar dy gola në ndeshjen kundër Irlandës. Golin e parë për danezët në këtë ndeshje e shënoi Andreas Christien, ndërsa të dytin e shënoi Christian Eriksen.

Banega ka realizuar gol të “çmendur” nga goditja e dënimit

para 11 muajve - Lajmi.net

. Argjentina po fiton 2:1 ndaj Nigerisë. Goli i parë u realizua nga Ever Banega, përcjellë “Lajmi.net”. Ai realizoi në mënyrë të përkryer nga goditja e dënimit.

VIDEO/ E pabesueshme, Nigeria përmbys Argjentinën me dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Syri

Nigeria ka shënuar dy gola të shpejtë me anë të Iwobi dhe Idowu në minuta 52 dhe 54 duke përmbysur rezultatin e pjesës së parë që ishte 2-1. © SYRI.net Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Live/ E pabesueshme, Nigeria përmbys Argjentinën me dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Syri

Nigeria ka shënuar dy gola të shpejtë me anë të Iwobi dhe Idowu në minuta 52 dhe 54 duke përmbysur rezultatin e pjesës së parë që ishte 2-1. © SYRI.net Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Ka gol në ndeshjen Irlandë – Danimarkë

para 11 muajve - Tetova Sot

Irlanda ka kaluar në epërsi ndaj Danimarkës në minutën e 6-të, me golin e shënuar nga Shane Duffy

Shqipëria mundet edhe më mirë

para 11 muajve - Albinfo

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci ka thënë se është i lumtur me fitoren ndaj Turqisë 3:2, por munden edhe më mirë, shkruan albinfo.ch. “Nuk është vetëm fitorja, ajo që vlen, por mënyra se si luajtëm...

Shënohen edhe dy gola në ndeshjen Argjentina – Nigeria

para 11 muajve - GazetaBlic

Argjentina po luan në Kraskondar të Rusisë një ndeshje miqësore me Nigerinë. Në minutën e 27-të dy herë kampionët e Botës kalojnë në avantazh. Banega ekzekuton në mënyrë perfekte një goditje dënimi, duke...

Irlandë 1-5 Danimarkë, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Sovrani

Danimarka ka realizuar një fitore të thellë ndaj Irlandës me rezultat 1-5 duke siguruar kështu një biletë për në Kampionatin Botëror, transmeton Sovrani.info. Ishte Christian Eriksen ai i cili shkëlqeu...

VIDEO/ Argjentinë-Nigeri, shënohen edhe dy gola në pjesën e parë, ja rezultati surprizë

para 11 muajve - Syri

Argjentina po luan në Kraskondar të Rusisë një ndeshje miqësore me Nigerinë, shkruan SYRI.net. Në minutën e 27-të dy herë kampionët e Botës kalojnë në avantazh. Banega ekzekuton në mënyrë perfekte një...

Danimarka në Botëror, Eriksen i papërmbajtshëm

para 11 muajve - AlbPortali

Danimarka është kualifikuar në finalet e Kupës së Botës që do të mbahen në Rusi verën e vitit të ardhshëm. Loading... Danezët mposhtën Irlandën me rezultat 4-1 falë hatrikut të yllit të Tottenham, Christian...

VIDEO/ Përfundon pas 6 golash Irlandë-Danimarkë, zbulohet e kualifikuara e radhës në Botëror

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar me rezultatin e thellë 1-5, ndeshja mes Irlandës dhe Danimarkës, e vlefshme për “play-offin” e Botërorit. Ishin Irlandezët ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Duffys, por më pas...

Danimarka e shkatërron Irlandën, kualifikohet në Botëror [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Danimarka ka shënuar fitore të thellë prej 1:5 në udhëtim ndaj Irlandës, për të siguruar kualifikimin në Kupën e Botës. Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës,...

VIDEO/ Argjentinë-Nigeri, nuk luan Messi, por shihni kush shënon nga goditja e dënimit

para 11 muajve - Syri

Argjentina po luan në Kraskondar të Rusisë një ndeshje miqësore me Nigerinë, shkruan SYRI.net. Në minutën e 27-të dy herë kampionët e Botës kalojnë në avantazh. Banega ekzekuton në mënyrë perfekte një...

Banega shënon supergol për Argjentinën

para 11 muajve - Gazeta Express

Argjentina ka kaluar në epërsi në miqësoren ndaj Nigeris, me golin e Ever Banegas nga gjuajtja e lirë Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Danimarka ‘fluturon’ në botëror

para 11 muajve - Sovrani

Danimarka e ka siguruar kualifikimin për në kampionatin botëror ‘Rusia 2018’ pasi e ka shkatërruar Irlandën me rezultat 1-5, transmeton Sovrani.info. Me tre gola nga Cristian Eriksen dhe dy të tjerë nga...

‘Çmendet’ Eriksen, shikoni golin e radhës

para 11 muajve - Sovrani

Christian Eriksen po tregohet i pamëshirshëm në duelin ndaj Irlandës, transmeton Sovrani.info. Tashmë ai ka shënuar golin e katërt për Danimarkën dhe të tretin personal. Facebook Twitter Google Plus

Gol fantastik nga Eriksen, Danimarka thellon epërsinë

para 11 muajve - Sovrani

Danimarka tashmë pothuajse e ka siguruar kualifikimin për në botërorin ‘Rusia 2018’, transmeton Sovrani.info Për rezultati 1-3 ka realizuar një gol të bukur mesfushori i Tottenhamit Cristian Eriksen. Facebook Twitter Google Plus

FOTO/ Argjentinë-Nigeri, formacionet zyrtare. Mungon ylli i madh

para 11 muajve - Syri

Argjentina dhe Nigeria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësor, që do të zhvillohet në orën 17:30. Tek formacioni argjentinas bie në sy mungesa e Lionnel Messit. © SYRI.net Bëje...

Irlandë – Danimarkë, shënohen dy gola për dy minuta

para 11 muajve - AlbPortali

Danimarka ka shënuar dy gola në ndeshjen kundër Irlandës. Loading... Golin e parë për danezët në këtë ndeshje e shënoi Andreas Christien, ndërsa të dytin e shënoi Christian Eriksen. The post Irlandë –...

Formacionet zyrtare: Irlandë – Danimarkë

para 11 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Irlandë – Danimarkë Irlanda dhe Danimarka kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit në play-off, ku njëra prej tyre do të sigurojë kualifikimin në...

Argjentina pa Messin turpërohet nga Nigeria

para 11 muajve - Tetova Sot

Argjentina luajti në Kraskondar të Rusisë një ndeshje miqësore me Nigerinë, Pa super-yllin e saj, Lionnel Messin, skuadra argjentinase u mund me rezultatin 4-2 nga afrikanët. Argjentina pavarësisht se...

​Formacionet zyrtare: Argjentinë – Nigeri

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Argjentinë – Nigeri Argjentina dhe Nigeria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet nga ora 17:30. Argjentina...

Danimarka përmbys Irlandën me dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Danimarkës e ka përmbysur rezultatin ndaj Irlandës medy gola të shpejtë. Realizues ishin Eriksen dhe Christense, transmeton SOvrani.info. Facebook Twitter Google Plus

“Çka ka shpija” fitoi garën kundër ekipit të aktorëve të Teatrit

para 11 muajve - Almakos

Në shoun Super Sfida në garën e paqartë, ekipi i aktorëve të serialit “Çka ka shpija” humbën raundin kur ishte duke u shfaqur fotografia e moderatores Liberta Spahiu, pasi vrapuan dhe e shtypën butonin...

“Çka ka shpija” fitoi garën kundër ekipit të aktorëve të Teatrit

para 11 muajve - Almakos

Në shoun Super Sfida në garën e paqartë, ekipi i aktorëve të serialit “Çka ka shpija” humbën raundin kur ishte duke u shfaqur fotografia e moderatores Liberta Spahiu, pasi vrapuan dhe e shtypën butonin...

E pabesueshme, Nigeria përmbys Argjentinën me dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Tetova Sot

Nigeria ka shënuar dy gola të shpejtë me anë të Iwobi dhe Idowu në minuta 52 dhe 54 duke përmbysur rezultatin e pjesës së parë që ishte 2-1.

Ka gol në ndeshjen Irlandë – Danimarkë

para 11 muajve - Sovrani

Irlanda ka kaluar në epërsi ndaj Danimarkës në minutën e 6-të, me golin e shënuar nga Shane Duffy Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Roshi: Taktika e trajnerit na dha fitoren

para 11 muajve - Klan Kosova

“E nisëm mirë, kemi bërë një stërvitje shumë të mirë. Trajneri na ka thënë që duhet të marrim fitoren sepse kemi bërë një punë që duhet t’iu falënderoj të gjithëve. Jemi të gjithë të gëzuar për këtë fitore”...

Banega shënon supergol për Argjentinën

para 11 muajve - Infokusi

Argjentina ka kaluar në epërsi në miqësoren ndaj Nigeris, me golin e Ever Banegas nga gjuajtja e lirë. Etiketa: Lionel Messi

Formacionet zyrtare: Argjentinë – Nigeri

para 11 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Argjentinë – Nigeri Argjentina dhe Nigeria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet nga ora 17:30. Argjentina :

Trajneri i Letonisë: Kosova luajti mirë, këta dy futbollistë më pëlqyen shumë

para 11 muajve - InfoShqip

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

VIDEO/ Përfundon Argjentinë-Nigeri, rezultat totalisht i papritur

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar ndeshja miqësore mes Argjentinës dhe Nigerisë me rezultatin 2-4. Nigerianët kanë kthyer rezultatin 2-1 të pjesës së parë duke fituar 4-2. Argjentinasit shënuan që në minutën e 27, me anë...

Formacionet zyrtare: Argjentinë – Nigeri

para 11 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Argjentinë – Nigeri Argjentina dhe Nigeria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet nga ora 17:30. Argjentina:...

“Panucci i ka kartat e kreditit plot, nuk më ka pëlqyer ndonjëherë si lojtar”

para 11 muajve - Insajderi

Suksesi i Kombëtares Shqiptare, kundër Turqisë, duket se i ka kënaqur të gjithë. Edhe trajneri i Partizanit, Sulejman Starova ka shprehur simpatinë e tij, për lojën e kuqezinjëve, si dhe për trajnerin...

Argjentinë – Nigeri, shënohet edhe goli i pestë

para 11 muajve - Sovrani

Nigeria ka kaluar në epërsi ndaj Argjentinës në minutën e 54 të takimit, pas golit të Idowu, raporton Sovrani.info Rezultati aktual i takimit është 2-3. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Barazohet rezultati në takimin Argjentina – Nigeri

para 11 muajve - Sovrani

Nigeria ka barazuar rezultatin ndaj Argjentinës në 2-2, pas golit të Iwobit në minutën e 52 të takimit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Sahiti: Kosovës do t’i vij një trajner tjetër

para 11 muajve - Lajm

Përfaqësuesja e Kosovës dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosovarët kthyen rezultatin katër herë,...

Starova: Panuçi i ka kartat e kreditit  plot, nuk më ka pëlqyer ndonjëherë si lojtar

para 11 muajve - Newsport

Suksesi i Kombëtares Shqiptare, kundër Turqisë, duket se i ka kënaqur të gjithë. Edhe trajneri i Partizanit, Sulejman Starova ka shprehur simpatinë e tij, për lojën e kuqezinjëve, si dhe për trajnerin...

Nuk ndalen golat në takimin Argjentinë – Nigeri

para 11 muajve - Sovrani

Nigeria ka shënuar gol ndaj Argjentinës në minutën e 45 të takimit, me anë të sulmuesit, Iheanacho, raporton Sovrani.info Rezultati aktual është 2-1 për Argjentinën. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Argjentina shënon supergol në miqësoren ndaj Nigerisë [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Argjentina ka kaluar në epërsi në miqësoren ndaj Nigeris, me golin e Ever Banegas nga gjuajtja e lirë.

Gol në takimin Argjentinë – Nigeri

para 11 muajve - Sovrani

Argjentina ka kaluar në epërsi ndaj Nigerisë në minutën e 28 të takimit pas golit të Banegas, raporton Sovrani.info Rezultati aktual është 1-0. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Sahiti: Fitoren ia dedikoj Albert Bunjakit

para 11 muajve - Alsat-M

Përfaqësuesja e Kosovës edhe pas tre herë që ishte në disavantazh, arriti që në çastet e fundit të fitojë miqësoren ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3. Selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, gjatë konferencës...

Panucci: Luajtëm si skuadër e madhe, i kënaqur me punën e bërë

para 11 muajve - Mapo

Trajneri i kombëtares, Cristian Panucci ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta. Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e...

Argjentinë – Nigeri, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Sovrani

Argjentina dhe Nigeria sonte takohet me fillimin nga ora 17:30. Para fillimit të këtij takimi dy Kombëtaret kanë publikuar formacionet zyrtare, raporton Sovrani.info Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të...

Roshi: Më erdhi shumë keq për Italinë, ja çfarë kërkoi Panucci

para 11 muajve - Infokusi

Odise Roshi gjithashtu nuk ngurroi të bënte një ngushëllim për Italinë që mbeti jashtë Botërorit. Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejpërdrejtë...

‘Russia 2018’: Irlandë – Danimarkë, me fillim nga ora 20:45

para 11 muajve - Medial

Europa do të përcaktojë këtë mbrëmje, për përfundimit të sfidës Irlandë – Danimarkë, përfaqësuesen e fundit nga Kontinenti i Vjetër, që do të shkojë në “Rusi 2018”. Të shtunën e kaluar në Kopenhagen dy...

Sahiti: Fitore për të gjithë shqiptarët, do vijë një trajner tjetër në krye të Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

. Përfaqësuesja e Kosovës dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Kosovarët kthyen rezultatin katër...

Kosova, fitore me përmbysje në fund, 4-3 ndaj Letonisë

para 11 muajve - RTSH

Kosova ka gjetur fitoren, edhe pse në një ndeshje miqësore, pas plot 1 viti e gjysmë. Ndeshja me Letoninë, përfundoi me shifrat 4-3, dhe vetëm në sekondat e fundit të ndeshjes, Kosova kaloi për herë të...

Karton i kuq për Memushajn, nuk do ta besoni çfarë mendonte Panucci

para 11 muajve - Lajmi.net

Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë dhe rrjedhimisht ka lënë fushën e blertë. Në minutën 41-të të takimit, mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin...

Ylli i Kombëtares shqiptare: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 11 muajve - Syri

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

Sadiku dhe Grezda rrëfejnë emocionet e fitores turke

para 11 muajve - RTSH

Pas ndeshje miqësore të fituar në Antalja, 4-3 ndaj Turqisë vendase, kanë folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar edhe dy shënuesit e golave për Shqipërinë, Armando Sadiku dhe Eros Grezda. Lajme...

Karton i kuq për Memushajn, ajo çfarë mendonte Panucci është e pabesueshme

para 11 muajve - Infokusi

Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë dhe rrjedhimisht ka lënë fushën e blertë. Në minutën 41-të të takimit, mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin...

Shqipëria sulmuese mposht 3-2 Turqinë në miqësoren e Antalias

para 11 muajve - Portalb

Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian Christian Panucci ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin 3-2 të siguruar në Antalia, në miqësoren...

Shqipëria triumfon 3-2 në miqësoren me Turqinë

para 11 muajve - RTSH

Kombëtarja kuqezi ka triumfuar me shifrat 3-2 në miqësoren e së hënës me Turqinë, të zhvilluar në Antalja dhe të sjellë për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar. Pjesa e...

Ora 20:45, Irlandë-Danimarkë, bileta e fundit europiane për “Rusi 2018”

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Europa do të përcaktojë këtë mbrëmje, për përfundimit të sfidës Irlandë – Danimarkë, përfaqësuesen e fundit nga Kontinenti i Vjetër, që do të shkojë në “Rusi 2018”. Të shtunën e kaluar në Kopenhagë dy...

Notat për futbollistët/ Sadiku më i miri, por…

para 11 muajve - Syri

Christian Panucci duhet të ndihet krenar për kuqezinjtë. Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin...

Roshi: Më vjen keq për eliminimin e Italisë, jam i gëzuar për fitoren ndaj Turqisë

para 11 muajve - Zhurnal

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Roshi: Më vjen keq për eliminimin e Italisë, jam i gëzuar për fitoren ndaj Turqisë

para 11 muajve - Telegrafi

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

Panucci: Ishte ndeshje e vërtetë, nuk lejoj asnjë futbollist të…

para 11 muajve - Lajmi.net

Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. Trajneri Kristian Panuçi u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra...

(Jo) miqësorja, kuqezinjtë shkundin turqit, mediat turke: Natë makthi

para 11 muajve - Koha Jone

Christian Panucci duhet të ndihet krenar për kuqezinjtë. Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin...

Shqipëria “sundon” Turqinë në miqësoren e Antalyas

para 11 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Shqipërisë ka treguar edhe një herë forcën që e karakterizon në ndeshjet kur luan me një lojtar më pak. Shqipëria, të hënën, në Antalya luajti për 50 minuta me një lojtar më pak, dhe në fund...

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 11 muajve - Infokusi

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

Kosova mbyll serinë e zezë me fitore dramatike ndaj Letonisë

para 11 muajve - Koha.net

Festë e madhe e lojtarëve dhe e trajnerëve në fushë. Festë, po ashtu, e madhe e shikuesve në tribuna. Kosova fitoi “vetëm” një miqësore, por fitorja dramatike e arritur me gol të shënuar në minutën e 94-t...

Shqipëria me fitore e mbylli vitin 2017

para 11 muajve - Fol

Shqipëria me fitore e mbylli vitin 2017. Kombëtarja jonë në ndeshjen e fundit të këtij viti në kontrolluesen e zhvilluar në Antalia me rezultatin 3:2 e mundi Turqinë. Tash trajnerit Panuci dhe futbollistëve...

Ujkani mbrëmë nuk e pati natën e tij, por çfarë ka bërë ai për Kosovën është e pabesueshme

para 11 muajve - Sovrani

Samir Ujkani nuk ishte në mbrëmjen e tij më të mirë përballë Letonisë, derisa pranoi tre gola dhe u përball me presionin e publikut. Por, kapiteni historik i Kosovës ka bërë rrugëtimin prej 922 kilometrave...

Sefedin Braho: Ishte një ndeshje e mirë si lojë dhe e merituar në rezultat

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA TURQI-SHQIPËRI 2-3 / Ja si e analizon ndeshjen e djeshme një nga figurat e mëdha të Kombëtares shqiptare në vite E ndoqët me emocion miqësoren me Turqinë, apo “ftohtë” si moti? Nuk ka ndeshje...

Roshi: Më vjen keq për eliminimin e Italisë, jam i gëzuar për fitoren ndaj Turqisë

para 11 muajve - Almakos

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Ylli i Kombëtares shqiptare: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për...

Nuk do ta besoni çfarë mendonte Panucci për kartonin e kuq të Memushajt

para 11 muajve - Arbresh

Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë dhe rrjedhimisht ka lënë fushën e blertë. Në minutën 41-të të takimit, mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj, është ndëshkuar me kartonin...

Irlandë – Danimarkë, bileta e fundit europiane për “Rusi 2018”

para 11 muajve - Sovrani

Europa do të përcaktojë këtë mbrëmje, për përfundimit të sfidës Irlandë – Danimarkë, përfaqësuesen e fundit nga Kontinenti i Vjetër, që do të shkojë në “Rusi 2018”. Të shtunën e kaluar në Kopenhagen dy...

Ylli i Kombëtares shqiptare: Më vjen keq për eliminimin e Italisë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Turqia për emisionin “Zona Gol” në “Supersport” mesfushori fierak foli për fitoren e...

Odise Roshi shkëlqen me Shqipërinë, por mërzitet për Italinë

para 11 muajve - Arbresh

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren e Shqipërisë në miqësoren ndaj Turqisë. Për emisionin “Zona Gol” mesfushori fierak foli për fitoren e sotme dhe për përshtatjen me trajnerin Christian Panucci....

Shqipëria sulmuese mposht 3-2 Turqinë në miqësoren e Antalias

para 11 muajve - 24 ore

Prova e parë përgatitore për kualifikueset e Europianit të ardhshëm, e trajnerit italian Christian Panucci ka rezultuar mëse e suksesshme. Kjo, jo vetëm për rezultatin 3-2 të siguruar në Antalia, në miqësoren...

Më në fund edhe Kosova e shijoi fitoren

para 11 muajve - Medial

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, më fund shijon fitore. Kosova e ka mposhtur Letoninë, me rezultat 4-3, në “Adem Jashari” te Mitrovicës, në miqësoren e cila prodhoi rrebesh golash. Përfaqësuesja jonë...

Kosova fiton ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar me rezultatin e ngushtë 4-3 në stadiumin “Adem Jashari”. Kjo është fitorja e parë historike në vendlindje për përfaqësuesen e Kosovës duk mposhtur...

Festa e Kosovës në zhveshtore pas fitores

para 11 muajve - Telegrafi

Menjëherë pas fitores së madhe me rezultatin 4-3, me përmbysje ndaj Letonisë, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut tani te Ahmat Grozny, Bernard Berisha,...

Sahiti: Fitoren ia dedikoj Albert Bunjakit

para 11 muajve - RTV 21

Pas ndeshjes Kosovë – Letoni Përfaqësuesja e Kosovës edhe pas tre herë që ishte në disavantazh, arriti që në çastet e fundit të fitojë miqësoren ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3. Selektori i Kosovës, Muharrem...

Djemtë e Kosovës duke festuar në dhomat e zhveshjes pas fitores së madhe kundër Letonisë

para 11 muajve - Albeu

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

Atmosfera në zhveshtore, Berisha e “kallë” me bashkëlojtarët

para 11 muajve - Indeks online

Bernard Berisha ka publikuar një video në rrjetet sociale ku shihet atmosfera e futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës, shkruan IndeksOnline Kosova pas nëntë humbjeve rresht në eliminatoret për Botëror,...

VIDEO/ Kosova arrin fitoren e parë, mposht Letoninë në Mitrovicë

para 11 muajve - Syri

Kosova ka arritur fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4-3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka në minutat shtesë....

Trajneri i Letonisë: Kosova luajti mirë, këta dy futbollistë më pëlqyen shumë

para 11 muajve - Telegrafi

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Heroi i golit të fitores, Besar Halimi, ja dedikon fitoren gjithë Kosovës

para 11 muajve - Telegrafi

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës. Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja...

​Festa e futbollistëve të Kosovës pas fitores ndaj Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

Përmbysje në minutat e fundit, Kosova fiton përballë Letonisë

para 11 muajve - BalkanWeb

Edhe pse ishte një ndeshje miqësore, përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur më në fund fitoren pas një viti e gjysmë, pasi ka mundur Letoninë me rezultatin 4-3. Pjesa e parë e ndeshjes së luajtur në stadiumin...

Sahiti i lumtur dhe i gëzuar me fitoren e Kosovës

para 11 muajve - Telegrafi

Trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Shqiptarët festojnë, fiton edhe Kosova

para 11 muajve - Zhurnal

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Festa e kosovarëve në zhveshtore, pas fitores ndaj Letonisë

para 11 muajve - Koha.net

Atmosferë festive ka mbizotëruar në zhveshtoren e ekipit përfaqësues të Kosovës pas fitores 4 me 3 në miqësoren ndaj Letonisë. Pas nëntë humbjeve rresht në Eliminatoret për Botëror, Kosova arriti që në...

“Faleminderit vendlindja ime, fitorja është për gjithë ju”

para 11 muajve - Lajmi.net

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3 Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

Halimi ia dedikon tifozëve golin e fitores ndaj Letonisë

para 11 muajve - Koha.net

Besar Halimi realizoi golin e parë në karrierë për fanellën e Kosovës në miqësoren e sotme ndaj Letonisë. Ai shënoi në minutën e fundit për fitoren 4 me 3 dhe këtë gol ia ka dedikuar tifozëve të ekipit...

Trajneri i Letonisë e përgëzon Kosovën, tregon se cilët lojtarë i pëlqyen

para 11 muajve - Lajmi.net

. Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në përballjen miqësore. Përfaqësuesja e Kosovës shënoi fitore 4:3 ndaj Letonisë në stadiumin ‘Adem Jashari’, me golin e fitores...

Sahiti: Jam shumë i lumtur për këtë fitore

para 11 muajve - Albeu

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët . Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Besar Halimi vulos fitoren e Kosovës, shënon golin e katërt

para 11 muajve - Klan Kosova

Kosova ka arrit që në minutat shtesë të përmbys rezultatin kundër Letonisë. Është Besar Halimi që ka shënuar në minutën e 90+4 për rezultatin 4:3 në ndeshjen që po zhvillohet në “Adem Jashari” në Mitrovicë,...

Kosova fiton dramën e shtatë golave ndaj Letonisë (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Sahiti: Fitorja për tifozët

para 11 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Kosovës në miqësoren ndaj Letonisë, Muharrem Sahiti, është shprehur i kënaqur me fitoren 4 me 3 në çastet e fundit. Ai ka thënë se më së shumti i gëzohet fitores për shkak të tifozëve që...

Sahiti: Jam i lumtur, kjo fitore çliron edhe lojtarët pas rezultateve jo të mira

para 11 muajve - Lajmi.net

Muharrem Sahiti është deklaruar shumë i lumtur për fitoren sensacionale të Kosovës. Përfaqësuesja e Kosovës mposhti 4:3 Letoninë në miqësoren zhvilluar në Mitrovicë, me golin e fitores që u shënuan në...

Elbasan Rashani shënon për 3:3

para 11 muajve - Klan Kosova

Kosova për herë të tretë e ka barazuar rezultatin në ndeshjen kundër Letonisë që po zhvillohet në “Adem Jashari” në Mitrovicë. Është Elbasan Rashani që ka shënuar në minutën e 87 të këtij takimi, njofton...

Panucci: I lumtur me fitoren, por më shumë për futbollin cilësor

para 11 muajve - Telegrafi

Trajneri Cristian Panucci u shpreh i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. “Ishte një ndeshje shumë e vërtetë. Kemi...

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje ndaj Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish...

Habit Panucci: Nuk ishte e rëndësishme fitorja, por …

para 11 muajve - Mapo

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

Këtu janë fjalët e Muharrem Sahitit pasi Kosova shënoi fitore përballë Letonisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Muharrem Sahiti flet pas fitores

para 11 muajve - Indeks online

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

​Flet heroi i Kosovës, ja kujt ia dedikon fitoren ndaj Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3 Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

Kosova përmbysë Letoninë në "Adem Jashari"

para 11 muajve - Albeu

Përfaqësuesja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, me shifrat 4-3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4-3....

Besar Halimi, heroi i ndeshjes: Fitorja është e gjitha për ju

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 21:44 Besar Halimi shënoi golin e fitores në minutat e fundit për Kosovën, shkruan IndeksOnline. Përfaqësuesja e Kosovës mposhti me vështirësi Letoninë në “Adem Jashari”...

Panucci: Luajtëm si skuadër e madhe

para 11 muajve - Koha.net

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci, është shprehur shumë i lumtur me paraqitjen e ekipit kombëtar në miqësoren ndaj Turqisë, të cilën e fituan 2 me 3. Shqipëria udhëhoqi 0...

Kosova përsërit suksesin e Shqipërisë, fiton 4-3 përballë Letonisë

para 11 muajve - NOA

Suksesin e Shqipërisë e ka përsëritur edhe përfaqësuesja e Kosovës gjatë mbrëmjes së sotme. Kosova mundi në miqësoren e zhvilluar sot në mbrëmje Letoninë me rezultatin 4-3. Takimi u luajt në stadiumin...

Atë që nuk e bëri Albert Bunjaku për 10 ndeshje e bëri Muahrrem Sahiti për një ndeshje

para 11 muajve - GazetaBlic

Reprezentacioni i Kosovës sot e ka mposhtur në minutat e fundit 4-3 Letonin në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Për herë të parë sot Kosovën e drejtoi trajneri i mirënjohur kosovar Muharrem Sahiti...

Tjetër sukses, Kosova përmbys Letoninë në Mitrovicë

para 11 muajve - Koha Jone

Ekipi kosovar ka mposhtur 4-3 balltikët e Estonisë, në një ndeshje drithëruese të luajtur në Mitrovicë, për herë të parë që Kosova luan një takim zyrtar në tokën e saj, pas “transfertave” të imponuara...

Kosova triumfoi kundër Letonisë

para 11 muajve - RTV 21

Kosova shënoi fitore ndaj Letonisë Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte shënoi fitore kështu duke e mposhtur ekipin letonez në ndeshjen miqësore që u zhvillua në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari”, në...

Sahiti: Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për lojtarët dhe tifozët

para 11 muajve - Gazeta Express

​Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Panuçi i kënaqur: Luajtëm si skuadër e madhe në Turqi

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Trajneri i kombëtares, Kistian Panuçi ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta. Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e mirë...

Kosova Fiton Miqësoren Dramatike Ndaj Letonisë

para 11 muajve - Kallxo

Ekipi përfaqësues i Kosovës në futboll shënoi fitore dramatike në minutën e fundit ndaj Letonisë, në një ndeshje miqësore. Në një ndeshje që dukej se do të përfundonte me rezultat të barabartë, një shtytje...

Kosova i lë “pa frymë” të gjithë, përmbysë Letoninë për fitoren e parë në shtëpi

para 11 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë përmbysje të “çmendur” për fitoren e parë në shtëpi. Në miqësoren e parë në Kosovë që pas pranimit në FIFA, përfaqësuesja jonë ka mposhtur me shumë mund Letoninë, 4:3. Kosova...

FITORE HISTORIKE: Kosova e përmbys Letonin në Mitrovicë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kosova ka fituar 4-3 përballë Letonisë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë Është Besart Halimi ai i cili ka shënuar në minutën e 94 për përmbysjen fantastike në këtë ndeshje shkruan Gazeta Blic Kosova...

Shqipëria fiton ndeshjen miqësore ndaj Turqisë

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANTALIA (AA) - Shqipëria ka fituar ndeshjen miqësore kundër Turqisë, me rezultatin 2:3, raporton Anadolu Agency (AA). Në ndeshjen e luajtur në Antalia të Turqisë, Kombëtaren e Shqipërisë...

Kosova i lë “pafrymë” të gjithë, përmbysë Letoninë për fitoren e parë në shtëpi

para 11 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë përmbysje të “çmendur” për fitoren e parë në shtëpi. Në miqësoren e parë në Kosovë që pas pranimit në FIFA, përfaqësuesja jonë ka mposhtur me shumë mund Letoninë, 4:3. Kosova...

Historike/ Kosova arrin fitoren e parë, mposht Letoninë në Mitrovicë

para 11 muajve - Syri

Kosova ka arritur fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4-3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka në minutat shtesë....

Panucci: Më pëlqen mënyra se si fituam, ishte një ndeshje e vërtetë

para 11 muajve - BalkanWeb

Sa vlera ka kjo fitore Ishte një ndeshje e vërtetë sot. Kemi luajtur deri në dalejn e Memushajt një ndeshje shumë të madhe. Pavarësisht kësaj ne ia dolëm dhe kjo ishte fryt i një pune shumë të madhe përgjatë...

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

Gola, spektakël – Kosova fiton kundër Letonisë

para 11 muajve - Indeks online

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore kundër Letonisë në stadiumin “Adem Jashari”. Kosova mposhti 4 me 3 mysafirët nga Letonia në ndeshjen miqësore, shkruan IndeksOnline. Golat për ekipin e Muharrem...

Shpërthen “Adem Jashari”, Kosova fiton në fund ndaj Letonisë

para 11 muajve - Koha.net

Kosova ka fituar në çastet e fundit në miqësoren ndaj Letonisë, 4 me 3. Përfaqësuesja e Kosovës tri herë ishte në disavantazh, në ndeshjen që u zhvillua në “Adem Jashari” të Mitrovicës. Kluskins realizoi...

FITORE HISTORIKE: Kosova e përmbys Letonin në Mitrovicë në minutën e 94

para 11 muajve - GazetaBlic

Kosova ka fituar 4-3 përballë Letonisë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë Është Besart Halimi ai i cili ka shënuar në minutën e 94 për përmbysjen fantastike në këtë ndeshje shkruan Gazeta Blic

Panucci: Kemi luajtur deri në momentin e fundit

para 11 muajve - Albeu

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja , sepse lojtarët...

Kosova e pandalshme, prapë barazon rezultatin

para 11 muajve - RTV 21

Kosova prapë ka shënuar gol kundër mysafirëve Në ndeshjen miqësore që po zhvillohet ndërmjet Kosovës dhe Letonisë në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë Kosova shënoi golin e tretë kundër Letonisë,...

Panucci: Më pëlqen mënyra sesi fituam, ishte një ndeshje e vërtetë

para 11 muajve - BalkanWeb

Sa vlera ka kjo fitore Ishte një ndeshje e vërtetë sot. Kemi luajtur deri në dalejn e Memushajt një ndeshje shumë të madhe. Pavarësisht kësaj ne ia dolëm dhe kjo ishte fryt i një pune shumë të madhe përgjatë...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë, me golin e shënuar nga Elbasan Rashani në minutën e 86’të Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kosova barazon rezultatin në minutat e fundit të ndeshjes

para 11 muajve - GazetaBlic

Elbasan Rashani ka barazuar rezultatin 3-3 përballë Letonisë Sulmuesi kosovar ka shënuar gol në minutën e 85 të ndeshjes shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e shënuar me shumë fat nga sulmuesi kosovar.

Kosova shënon një nga golat më të çuditshëm në histori të futbollit

para 11 muajve - Lajmi.net

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë. Është Elbasan Rashani që ka shënuar me shumë fat, për të barazuar rezultatin në minutën e 86’.

Shqipëria mposhtë Turqinë, madje me një lojtar më pak

para 11 muajve - Zhurnal

Shqipëria sonte mposhti kombëtaren e Turqisë në një ndeshje miqësore me një rezultat 2:3, raporton Zhurnal. Golat për Shqipërinë i shënoi Sadiku x2 dhe Grezda, ndërsa për Turqinë shënoi Cengiz dhe Akbaba...

Shqipëria mposht Turqinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka fituar ndeshjen miqësore si mysafir i Turqisë. Armando Sadiku ka shënuar dy gola në minutat 24-të dhe 39-të dhe me një gol ka kontribuar Eros Grezda që ka realizuar në pjesën e dytë, në minutën...

Shqipëria me fitore e mbylli vitin 2017

para 11 muajve - Alsat-M

Shqipëria me fitore e mbylli vitin 2017. Kombëtarja jonë në ndeshjen e fundit të këtij viti në kontrolluesen e zhvilluar në Antalia me rezultatin 3:2 e mundi Turqinë. Tash trajnerit Panuci dhe futbollistëve...

Panuçi i kënqur: Luajtëm si skuadër e madhe në Turqi

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Trajneri i kombëtares, Kistian Panuçi ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta. Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e mirë...

Shqipëri e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda ‘bomberat’ e Antalya-s

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria ka fituar miqësoren kundër Turqisë në Antalya me rezultatin 2-3 me futbollistët të cilët i ka dhënë mesazhe pozitive teknikut Panucci për të ardhmen e Kombëtares. Ashtu siç pritej në këtë takim...

Vedat Muriqi barazon në 2:2 një minutë para fundit

para 11 muajve - Klan Kosova

Kosova ka arrit që të barazojë rezultatin në ndeshjen ndaj Letonisë, një minutë para përfundimit të pjesës së parë. Është sulmuesi Vedat Muriqi që ka arrit që shënojë pas një rivënie nga këndi, njofton...

Shqipëria me 10 futbollistë nënshtron Turqinë në shtëpinë e saj

para 11 muajve - Lajm

Kuqezinjtë kanë dhuruar spektakël mbrëmjen e sotme, pasi kanë mposhtur Turqinë në shtëpinë e kësaj të fundit, me rezultatin 2-3, madje me Shqipërinë që ka luajtur në inferioritet numerik për më shumë se...

Kosova barazon ndaj Letonisë me golin e Muriqit

para 11 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur golin e barazimit në ndeshjen miqësore ndaj Letonisë. Është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për 2-2. Goli i Muriqit erdhi...

Panucci: Ishte një ndeshje e vërtetë, luajtëm si skuadër e madhe

para 11 muajve - RTV 21

Pas fitores së Shqipërisë kundër Turqisë Trajneri i kombëtares, Cristian Panucci ishte mjaft i lumtur me paraqitjen e kuqezinjve, veçanërisht në pjesën e parë, kur skuadrat ishin me forca të barabarta....

Letonia shënon golin e tretë kundër Kosovës

para 11 muajve - RTV 21

Letonia në epërsi Në ndeshjen miqësore që po zhvillohet ndërmjet Kosovës dhe Letonisë në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë në pjesën e dytë ka shënuar gol përsëri Letonia kundër Kosovës, kështu...

Kosova triumfon me përmbysje dhe gol në sekondën e fundit

para 11 muajve - Lajm

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar sot me rezultatin 4-3 ndaj Letonisë, në një miqësore plot gola, emocione dhe sukses për kombëtaren e re. Kombëtarja kosovare ka ditur të reagojë dhe të triumfojë në një...

Letonia në epërsi ndaj Kosovës pas gabimit të Ujkanit

para 11 muajve - Telegrafi

Letonia ka gjetur përsëri golin e epërsisë në takimin miqësor ndaj Përfaqësueses së Kosovës. Është sulmuesi Davis Ikaunieks, i cili ka shënuar nga afërsia për epërsinë 2-1 të letonezëve. Goli i Ikaunieks...

Shqipëri e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia (Foto/Video)

para 11 muajve - Politiko

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Panucci i kënaqur me fitoren, jo me Memushajn

para 11 muajve - Opinion

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

Po flen mbrojtja e Kosovës, Letonia shënon golin e tretë

para 11 muajve - Indeks online

Përfaqësuesja e Kosovës ka pranuar golin e tretë kundër Letonisë. Rezultati pas minutës së 59-të është 2 me 3, shkruan IndeksOnline.

Kosova për herë të tretë në disavantazh ndaj Letonisë

para 11 muajve - Koha.net

Kosova ka pësuar golin e tretë në miqësoren ndaj Letonisë. Glebs Kluskins realizoi supergol nga distanca për të kaluar mysafirët në epërsi për herë të tretë. Rezultati aktual, pas minutës së 60-të është 2 me 3.

Festa e Kosovës në zhveshtore pas fitores

para 11 muajve - Almakos

Menjëherë pas fitores së madhe me rezultatin 4-3, me përmbysje ndaj Letonisë, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut tani te Ahmat Grozny, Bernard Berisha,...

SHQIPËRIA MPOSHTI TURQINË

para 11 muajve - TV21

Shqipëria me tre gola kundër Turqisë Kombëtarja shqiptare e ka mposhtur Turqinë, me rezultat 2-3, sonte në Antalia në ndeshjen miqësore. Kuqezinjtë kanë bërë një super-ndeshje, duke e mundur skuadrën turke...

Shënon sërish Letonia

para 11 muajve - Lajmi.net

. Letonia ka shënuar sërish ndaj Kosovës. Kombëtarja e Letonisë po udhëheq 2:3 ndaj Kosovës në Mitrovicë. Golin e tretë mysafirët e shënuan në minutën e 59’.

Kjo kombëtare shënon golin e tretë në ndeshjen Kosova- Letonia

para 11 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Letonisë ka shënuar për epërsinë 2-3 përballë reprezentacionit të Kosovës Skuadra mike ka realizuar gol në minutën e 59, të takimit shkruan Gazeta Blic

Live: Turqia-Shqipëria 2:3, Armando Sadiku dy gola!

para 11 muajve - Alsat-M

60′ Akbaba ngushton rezultatin në 2:3 56′ Eros Grezda ngriti epërsinë në 1:3. 47′ Under ngushtoi rezultatin në 1:2 dhe tani fut presion Shqipërinë që ka një lojtar me pak. Filloi pjesa e dytë. 45′ Shqipëria...

​Panucci i kënaqur me fitoren, jo me Memushajn

para 11 muajve - Gazeta Express

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja, sepse lojtarët...

​Festa e futbollistëve të Kosovës pas fitores ndaj Letonisë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

Panucci: Ishte një ndeshje e vërtetë

para 11 muajve - Lajmi.net

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. Për ndeshjen...

Shpërthen Panucci për kartonin e kuq të Memushajt, ja çfarë thotë

para 11 muajve - Syri

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, i kënaqet fitores 3-2 në miqësoren me Turqinë, por nga ana tjetër është i irrituar me kartonin e kuq të marrë nga Ledian Memushaj, shkruan SYRI.net . “Për sa i...

Live / Turqia shkurton serish diferencën, por Shqipëria udhëheq me 10 lojtarë

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Spektakël në Antalia, Shqipëria mposht Turqinë 3-2

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria ka fituar miqësoren e parë të saj, nën drejtimin e trajnerit Kristia Panuçt. Kombëtarja kuqezi ka mposhtur Turqinë, me rezultatin 2-3, në sfidën e luajtur në Antalia. Armando Sadiku ishte heroi...

Dy gola të shpejtë për dy minuta në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Telegrafi

Takimi i Përfaqësueses së Kosovës ndaj asaj të Letonisë ka sjell dy gola të shpejt për dy minuta. Fillimisht ishin mysafirët e Letonisë që shënuan për epërsinë prej 1-0. Goli i Letonisë erdhi në minutën...

Shqipëria me dhjetë lojtarë shënon golin e tretë me Grezdën

para 11 muajve - Telegrafi

Shqipëria është duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të bukur ndaj Turqisë. Kuqezinjtë edhe pse kanë mbetur me 10 veta, kanë arritur të shënojnë golin e tretë. Ishte Armando Sadiku ai që asistoi për Grezdën...

Panucci: Mos u fokusoni te fitorja, por te loja e bukur

para 11 muajve - Indeks online

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka folur pas ndeshjes kundër Turqisë. Shqipëria befasoi Turqinë duke mposhtur me rezultat 3 me 2 në miqësore, shkruan IndeksOnline. Italiani foli...

Shqipëria mposht Turqinë me një lojtar më pak dhe super-Sadikun

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria ka fituar miqësoren e parë të saj, nën drejtimin e trajnerit Kristia Panuçt. Kombëtarja kuqezi ka mposhtur Turqinë, me rezultatin 2-3, në sfidën e luajtur në Antalia. Armando Sadiku ishte heroi...

Fitorja me Turqinë, Panuçi: Ishte një ndeshje e madhe

para 11 muajve - Shqiptarja

Trajneri i Shqipërisë, Panuçi vlerësoi fitoren nga kombëtarja përballë Turqisë edhe pse ishte vetëm një ndeshje miqësore. “Ishte një ndeshje e vërtetë. Kemi luajtur një ndeshje të madhe deri në momentin...

Roshi rrëfehet pas triumfit ndaj Turqisë, zbulon çfarë u tha Panuçi para ndeshjes: E merituam fitoren, trajneri na kërkoi të…

para 11 muajve - Newsport

Odise Roshi ishte një nga lojtarët kryesorë të miqësores së djeshme ndaj Turqisë, ku luajti rol kyç, pas dy  assisteve që i dha Sadikut i cili realizoi dhe golat. Në një prononcim për “Super Sport” Roshi...

Shqipëria e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia

para 11 muajve - InfoShqip

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2.. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Habit Panucci: Nuk ishte e rëndësishme fitorja, por ...

para 11 muajve - Syri

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku e Grezda ‘bomberat’ e Antalya-s

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 4 Shqipëria ka fituar miqësoren kundër Turqisë në Antalya me rezultatin 2-3 me futbollistët të cilët i ka dhënë mesazhe pozitive teknikut Panucci për të ardhmen e Kombëtares. Ashtu siç pritej...

Sadiku i pandalshëm, shënon dy gola kundër Turqisë

para 11 muajve - Zhurnal

Shqipëria falë dy golave të shënuar nga ana e sulmuesit Armando Sadiku po avanson gjatë 45 minutave të para me rezultatin 2:0 përballë Turqisë, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në Antalia....

Shqipëria mposhti Turqinë

para 11 muajve - RTV 21

Shqipëria me tre gola kundër Turqisë Kombëtarja shqiptare e ka mposhtur Turqinë, me rezultat 2-3, sonte në Antalia në ndeshjen miqësore. Kuqezinjtë kanë bërë një super-ndeshje, duke e mundur skuadrën turke...

Live / Grezda shënon golin e parë me Kombëtaren, Shqipëria nuk e fal edhe me 10 lojtarë

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Shqipëria “shtang” Turqinë në Antalya, fitojmë me rezultatin 3-2

para 11 muajve - NOA

Kombëtarja shqiptare fiton përballjen miqësore përballë Turiqisë me rezultatin 2-3. Takimi i luajtur në transfertë nisi mjaft mirë për Kombëtaren shqiptare ku kaluam të parët në epërsi me anë të sulmuesit...

Shqipëria mposht Turqinë me 10 lojtarë

para 11 muajve - Opinion

Shqipëria zhvilloi në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, e cila i shërben trajnerit Christian Panucci për nisjen e projektit të tij për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Edhe pse...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni, rezultati 1:1

para 11 muajve - Klan Kosova

Ndeshja Kosovë – Letoni ka prodhuar dy gola të shpejtë. Fillimisht shënuan mysafirët në minutën e 11, por dy minuta më pas barazoi Amir Rrahmani, njofton Klan Kosova. Pas pak do t’i keni edhe golat… Interesante

Shqiptarët fundosin turqit në mes të Turqisë

para 11 muajve - Ina

Kombëtarja shqiptare ka mposhtur kombëtaren turke në stadiumin në Antalyaspor në ndeshjen miqësore. Lojtarët e kombëtares kanë arritur që të shënojnë fitore me rezultatin 3:2, ku dy gola shënoi Sadiku...

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë me golin e Underit

para 11 muajve - Telegrafi

Turqia ka gjetur golin e parë në ndeshjen miqësore në shtëpinë e tyre ndaj Shqipërisë. Është sulmuesi i Romës, Cengiz Under, i cili ka shënuar nga afërsia për të ngushtuar rezultatin në 1-2. Goli i Underit...

Live / Turqia ngushton diferencën, Shqipëria e pëson shumë shpejt në pjesën e dytë

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Kosova nuk lëshon pe, barazon rezultatin me Letoninë

para 11 muajve - RTV 21

Muriqi shënoi me kokë Kosova në përfundim të pjesës së parë, ka barazuar rezultatin në 2-2 në miqësoren kundër Letonisë që po luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Golin e dytë për Kosovën...

Barazon Kosova

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 20:16 Kosova ka barazuar rezultatin kundër Letonisë për 2 me 2. Golin në minutën e fundit të pjesës së parë e shënoi Vedat Murici, shkruan IndeksOnline. Tweet Fjalët kyqe: ks

​Shqipëria me 10 lojtarë mposht Turqinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe ndaj Turqisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:3 Kombëtarja shqiptare ka arritur që me 10 lojtarë të mbahet kundër Turqisë në udhëtim, ndeshje të cilën e fitoi...

Shqipëria mund Turqinë 3 me 2 në fushën e turqve

para 11 muajve - Koha Jone

Shqipëria zhvilloi në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, e cila i shërben trajnerit Christian Panucci për nisjen e projektit të tij për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Edhe pse...

Shqipëria shënon fitore të madhe në Turqi

para 11 muajve - Aktuale

Shqipëria ka shënuar fitore të rëndësishme në përballjen miqësore ndaj Turqisë në udhëtim me rezultat 2:3. Shqipëria e nisi mirë takimin, me Roshin që depërtonte pa ndërprerë në krahun e djathtë të tij....

Shqipëria arrin fitore të madhe përballë Turqisë në Antalia

para 11 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar 2-3 përballë Turqisë në ndeshjen e luajtur në Antalia Skuadra e drejtuar nga trajneri italian Cristian Panucci ishte më e mirë gjatë gjithë ndeshjes se sa turqit, shkruan...

Kosova barazon përballë Letonisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Reprezentacioni i Kosovës ka barazuar 2-2 përballë Letonisë në minutën e 45 të takimit Është Vedat Muriqi ai i cili ka realizuar gol për Kosovën, shkruan Gazeta Blic

Shqipëria shënon fitore të madhe në Turqi

para 11 muajve - Lajmi.net

. Shqipëria ka shënuar fitore të rëndësishme në përballjen miqësore ndaj Turqisë në udhëtim me rezultat 2:3. Shqipëria e nisi mirë takimin, me Roshin që depërtonte pa ndërprerë në krahun e djathtë të tij....

VIDEO/ Sadiku ‘gjeneral, Shqipëria ‘pushton’ Turqinë

para 11 muajve - Syri

Shqipëria zhvilloi në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, e cila i shërben trajnerit Christian Panucci për nisjen e projektit të tij për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020, bën të ditur...

Shqipëria e Panuccit e fuqishme, mposht Turqinë

para 11 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në miqësoren kundër Turqisë. Shqiptarët edhe pse ishin mysafirë sonte dominuan lojën kundër turqve, duke mposhtur kështu me rezultat 3-2, shkruan IndeksOnline. Golat për...

Kosova barazon gjithçka kundër Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kosova ka barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Letonisë, me golin e sulmuesit Vedat Muriqi në minutën e 45’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

​Rezultati i pjesës së parë Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Gazeta Express

Kosova është duke barazuar 2:2 pas 45 minutave të para nga Letonia në Mitrovicë Kombëtarja e Kosovës në futboll po barazon ndaj Letonisë pas 45 minutave të para, me rezultat 2:2. Mysafirët kaluan në minutën...

Shqipëria mposht miqësisht Turqinë

para 11 muajve - Koha.net

Shqipëria ka fituar 2 me 3 në miqësoren ndaj Turqisë si mysafire. Armando Sadiku realizoi dy golat e parë në ndeshje. Ai shënoi pas dy asistimeve nga Odise Roshi. Të dy golat erdhën në pjesën e parë. Në...

Muriqi shënon, mbyllet baras pjesa e parë e miqësores Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Koha.net

Vedat Muriqi ka shënuar golin e parë për fanellën e Kosovës për të barazuar rezultatin në miqësoren ndaj Letonisë. Muriqi shënoi në minutën e fundit të pjesës së parë për 2 me 2.

Kosova barazon rezultatin në fund të pjesës së parë

para 11 muajve - Lajmi.net

. Kosova ka barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Letonisë. Vedat Muriqi ka shënuar në minutën e 45’ për të barazuar rezultatin në 2:2.

Turqia rihap përsëri ndeshje, shënojnë me Akbaban

para 11 muajve - Albeu

Turqia ka shënuar përsëri kundër Shqipërisë në "Antalya Arena" Goli është shënuar nga mesfushori Akbaba pas një aksioni të kombinuar në minutën e 60'-të. Ndeshja po zhvillohet dhe htë minuta e 63'. /albeu.com/

Letonia shënon golin e dytë kundër Kosovës

para 11 muajve - RTV 21

Letonia në epërsi Ndeshja miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë që po zhvillohet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë duket mjaftë e zjarrt, vetëm për gjysmë orë lojë janë shënuar tre gola....

LIVE/2-3 për kuqezinjtë. Media turke: Natë makthi në Antalia

para 11 muajve - Koha Jone

20:02 Grezda mundohet të nxjerrë skuadrën përpara, por është i vetëm. 19:53 Zëvendësime te kombëtarja-Dalin Sadiku, Roshi dhe Lenjani. Futen në lojë Ajeti, Qaka dhe Aliji. 19:47 TURQIA NGUSHTON DIFERENCEN!...

Letonia befason sërish Kosovën

para 11 muajve - Lajmi.net

Letonia ka rikthyer epërsinë ndaj Kosovës. Mysafirët nga Letonia kanë shënuar për 1:2. Letonezët golin e dytë e shënuan në minutën e 31’.

Video/ Shikoni dy golat e Sadikut kundër Turqisë

para 11 muajve - Mapo

Ka përfunduar me rezultatin 2-0 në favor të kuqezinjve pjesa e parë e takimit miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Golat u shënuan të dy nga Sadiku pas pasimeve të marra nga Odise Roshi në krah të djathtë....

Gabon Ujkani, Letonia sërish në epërsi ndaj Kosovës

para 11 muajve - Koha.net

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, i ka dhuruar një gol Letonisë në miqësoren që po zhvillohet në “Adem Jashari” të Mitrovicës. Ai ka gabuar rëndë në minutën e 31-të për t’i mundësuar kundërshtarëve golin...

Gabim amatoresk nga Ujakni, shënon Letonia

para 11 muajve - Gazeta Express

Letonia ka shënuar për 1:2 ndaj Kosovës me anë të sulmuesit Ikaunieks në minutën e 31’, pas një gabimi të portierit Samir Ujkani Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kosova pëson golin e dytë kundër Letonisë

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 20:03 Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar golin e dytë kundër Letonisë. Për rezultatin 1 me 2, golin e shënoi Ikaunieksi, shkruan IndeksOnline. Tweet Fjalët kyqe: k

Kjo kombëtare shënon golin e dytë në ndeshjen Kosova- Letonia

para 11 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Letonisë ka kaluar në epërsi 1-2 në stadiumin “Adem Jashari” përballë reprezentacionit të Kosovës Skuadra mike ka realizuar në minutën e 31, shkruan Gazeta Blic

Live Turqi-Shqipëri/ Dy gola të Sadikut dhe Memushaj me të kuqe, pjesa e parë flet kuqezi

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Me këtë formacion Kosova nis ndeshjen kundër Letonisë

para 11 muajve - Klan Kosova

Nga ora 19:30 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë do të nisë ndeshja Kosovë – Letoni. Në këtë miqësore, ushtruesi i detyrës së përzgjedhësit, Muharrem Sahiti ka bërë tashmë përzgjedhjen e futbollistëve...

Video/ Turqia shkurton sërish diferencën, por Shqipëria udhëheq edhe me 10 lojtarë

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 2 Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian...

Shqipëria po i jep leksion Turqisë, Sadiku shënon edhe golin e dytë

para 11 muajve - Telegrafi

Shqipëria ka gjetur edhe golin e dytë në ndeshjen e tyre në udhëtim për miqësore ndaj Turqisë. Është përsëri sulmuesi nga Elbasani, Armando Sadiku, i cili ka shënuar me kokë për 2-0. Goli i sulmuesi shqiptar...

Miqësore, “lumë” golash në takimin Turqi-Shqipëri. Kryesojmë 2-3

para 11 muajve - NOA

“Lumë” golash në takimin miqësor Turqi-Shqipëri. Aktualisht rezultati është 3-2 në favor të Kombëtares shqiptare. Goli i tretë për Shqipërinë u shënua nga Eros Grezda në minutën e 56’. Pjesa e parë e takimit...

Turqia shkurton serish diferencën, por Shqipëria udhëheq me 10 lojtarë

para 11 muajve - Opinion

Shqiperia ka thelluar edhe me teper rezultatin ne ndeshjen ndaj Turqise 3-1 në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda...

Live Turqi-Shqipëri/ Sadiku i papërmbajtshëm, kuqezinjtë në avantazh të dyfishtë

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Grezda shënon golin e tretë për Shqipërinë, Turqia të dytin

para 11 muajve - RTV 21

Deri me tani rezultati 2:3 për Shqipërinë Gëzimi i Turqisë nuk ka zgjatur shumë, pasi që Eros Grezda ka shënuar golin e tretë për Kombëtaren shqiptare. Turqia dhe Shqipëria po luajnë në Antalia në një...

Turqi-Shqipëri 2 me 3 (pjesa e dytë)

para 11 muajve - Koha Jone

Shqipëria dhe Turqia kanë shënuar nga një gol në miqësoren ndaj tyre. Shqipëria shënoi për 1:3 me golin e Eros Grezdës, ndërsa vendësit u përgjigjën për 2:3 me golin e Akbaba.

LIVE/2-3 në Turqi, Sadiku drejt rekordit

para 11 muajve - Koha Jone

19:47 TURQIA NGUSHTON DIFERENCEN! 2-3-Tosun lë me finte një top brenda në zonë që shfrytëzohet nga Emre Akbaba, i cili shënon me të majtën. Dhe 30 minuta lojë, Shqipëria kryeson 3-2 me një lojtar më pak....

Dy gola të shpejtë në sfidën Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Lajmi.net

Dy gola të shpejtë janë shënuar në sfidën Turqi – Shqipëri. Ishte Shqipëria që shënoi për 1:3 me anë të Grezdas. Por, vendasit reaguan shpejtë duke ngushtuar sërish epërsinë me anë të Akbaba.

Turqi – Shqipëri shënon dy gola të shpejtë

para 11 muajve - GazetaBlic

Shqipëria është duke fituar 2-3 në Turqi Eros Grezda ka shënuar për 1-3 në minutën e 55, ndërkohë për 2-3 ka zvogëluar epërsinë Akababa, shkruan Gazeta Blic

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Politiko

Letonia dhe Kosova kanë shënuar nga një gol të shpejtë, në miqësoren që po zhvillohet në Mitrovicë. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11’ me anë të Glebs Kluskins , ndërsa Kosova u përgjigj...

Sadiku i shënon Turqisë

para 11 muajve - Klan Kosova

Shqipëria ka kaluar në epërsi në ndeshjen miqësore kundër Turqisë. Është sulmuesi Armando Sadiku që ka tundur portën e Babacan në minutën e 24-të të takimit, njofton Klan Kosova. Ky është goli i Sadikut: Interesante

Turqi – Shqipëri, dy gola tjerë

para 11 muajve - Indeks online

Në ndeshjen mes Turqisë dhe Shqipërisë janë shënuar edhe dy gola. Në minutën e 55-të, Grezda shënoi për 1 me 3. Kurse në minutën e 60-të, Turqia shënoi golin e dytë me anë të Akaba, shkruan IndeksOnline.

Shënohen 2 gola brenda 2 minutave në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - RTV 21

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë Minutat e para rezultojnë mjaft të zjarrta në këtë ndeshje,...

​Shënohen dy gola në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

Shqipëria dhe Turqia kanë shënuar nga një gol në miqësoren ndaj tyre. Shqipëria shënoi për 1:3 me golin e Eros Grezdës, ndërsa vendësit u përgjigjën për 2:3 me golin e Akbaba Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Ujkani: Nuk ishte dita ime, por e Kosovës po

para 11 muajve - Almakos

Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4-3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA. Djemtë tanë kthyen rezultatin katër herë, duke marrë...

Trajneri i Letonisë: Kosova luajti mirë, këta dy futbollistë më pëlqyen shumë

para 11 muajve - Almakos

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Turqi – Shqipëri, tre gola për pak minuta

para 11 muajve - Koha.net

Për 15 minuta në pjesën e dytë, në miqësoren Turqi – Shqipëri janë realizuar tre gola. Turqia fillimisht ngushtoi epërsinë në 1 me 2 përmes Underit, para se Eros Grezda në minutën e 55-të të kthente epërsinë...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 2-3 për kuqezinjtë

para 11 muajve - Koha Jone

19:47 TURQIA NGUSHTON DIFERENCEN! 2-3-Tosun lë me finte një top brenda në zonë që shfrytëzohet nga Emre Akbaba, i cili shënon me të majtën. Dhe 30 minuta lojë, Shqipëria kryeson 3-2 me një lojtar më pak....

Shënon Letonia, i përgjigjet shpejtë Kosova

para 11 muajve - Lajmi.net

. Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Aktuale

Letonia dhe Kosova kanë shënuar nga një gol të shpejtë, në miqësoren që po zhvillohet në Mitrovicë Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11’ me anë të Sabala, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy...

Roshi rrëfehet pas fitores ndaj Turqisë, zbulon çfarë u tha Panuçi para ndeshjes: E merituam fitoren, trajneri na kërkoi të…

para 11 muajve - Newsport

Odise Roshi ishte një nga lojtarët kryesorë të miqësores së djeshme ndaj Turqisë, ku luajti rol kyç, pas dy  assisteve që i dha Sadikut i cili realizoi dhe golat. Në një prononcim për “Super Sport” Roshi...

Nis ndeshja Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Politiko

Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Rusisë. Kombëtarja e Kosovës është duke e zhvilluar ndeshjen e parë në vendin e saj, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA në maj të vitit të...

Shënohen dy gola në ndeshjen Kosova- Letonia

para 11 muajve - GazetaBlic

Janë shënuar dy gola në ndeshjen miqësore Kosova- Letonia e cila është duke luajtur në stadiumin Adem Jashari Letonezet kanë shënuar të parët në minutën e 11, ndërkohë ka barazuar Kosova me anë të Amir...

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 11 muajve - Telegrafi

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Live Turqi-Shqipëri/ Asist i Roshit dhe Sadiku nuk fal, kuqezinjtë në avantazh

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Shënon Turqia dhe hap sfidën

para 11 muajve - Albeu

Turqia ka shënuar gol e parë kundër Shqipërisë në "Antalya Arena" Turqit e nisin me gol pjesën e dytë, ku sulmuesi Under Cengiz ka shënuar në minutën e 47'-të. Ndeshja është hapur përsëri, ku po zhvillohet...

Turqia ngushton epërsinë kundër Shqipërisë

para 11 muajve - RTV 21

Turqia shënoi golin e parë Turqia mirë e ka nisur pjesën e dytë, duke ngushtuar epërsinë në 1-2, në përballje me Kombëtaren shqiptare. Cengiz Under në minutën e 47’ ka shënuar për turqit. Kujtojmë se në...

Shqipëria spektakel në Turqi, shënon golin e tretë

para 11 muajve - Opinion

Shqiperia ka thelluar edhe me teper rezultatin ne ndeshjen ndaj Turqise 3-1 në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda...

Dy gola të shpejtë në përballjen Kosovë-Letoni

para 11 muajve - Koha.net

Dy gola të shpejtë janë shënuar në miqësoren ndaj Kosovës dhe Letonisë. Mysafirët nga Letonia kaluan në epërsi në minutën e 11-të, ndërsa vetëm dy minuta më pas u barazua rezultati. Amir Rrahmani shënoi golin për Kosovën.

Dy gola të shpejtë, Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Indeks online

Dy gola të shpejtë janë shënuar në ndeshjen Kosovë – Letoni, shkruan IndeksOnline. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11-të me anë të Kluskins, kurse Kosova barazoi pas 2 minutave me anë të mbrojtësit Amir Rrahmani.

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Gazeta Express

Letonia dhe Kosova kanë shënuar nga një gol të shpejtë, në miqësoren që po zhvillohet në Mitrovicë Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11’ me anë të Sabala, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 1-3 për kuqezinjtë

para 11 muajve - Koha Jone

19:42 GOOOOOOL SHQIPERIA!!!! EROS GREZDAAAAAA!!!!-Grezda përfiton nga një top i kontrolluar bukur në zonë nga Sadiku, i cili u rrëzua në zonë. Grezda vazhdon aksionin duke goditur diagonal me të majtën...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Turqia – Shqipëria

para 11 muajve - GazetaBlic

Turqia ka zbutur epërsinë në 1-2 përballë Shqipërisë. Është sulmuesi i Besiktasti Cenk Tosun ai i cili ka realizuar gol në minutën e 47, të takimit, shkruan Gazeta Blic Ky është goli i sulmuesit turk

Live Turqi-Shqipëri/ Asist i Roshit dhe Sadiku nuk fal, kuqezinjtë në avantazh

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

Turqia ka ngushtuar rezultatin në 1:2 ndaj Shqipërisë, me golin e Under në minutën e 74’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Pak tifozë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Gazeta Express

Tashmë ka nisur ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Letonisë, e cila po zhvillohet në Mitrovicë Kombëtarja e Kosovës po e luan ndeshjen e parë në vendlindje që prej pranimit në UEFA dhe FIFA, por kjo nuk ka mjaftuar...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 1-2 për kuqezinjtë

para 11 muajve - Koha Jone

19:34-SHENON TURQIA! 1-2-Tosun kroson nga e majta e sulmit turk dhe Under nuk fal pak metra larg portës. 1-2 19:33 Nis pjesa e dytë 19:18 Përfundon pjesa e parë. Turqi-Shqipëri 0-2 19:13 Karton i kuq për...

Shënohet goli i tretë në sfidën Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Lajmi.net

Turqia ka ngushtuar epërsinë ndaj Shqipërisë. Me golin e Tosun, Turqia ka ngushtuar epërsinë në 1:2 ndaj Shqipërisë në Antalia. Tosun shënoi në minutën e 47’.

Turqia ngushton rezultatin, shënon golin e parë

para 11 muajve - Opinion

Turqia ka ngushtuar rezultatin ne ndeshje ndaj Shqiperise (1-2) në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda zonës duke...

Turqia ngushton epërsinë e Shqipërisë

para 11 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Turqisë ka shënuar për 1 me 2 kundër Shqipërisë. Golin e parë për turqit e shënoi sulmuesi Cenk Tosun në minutën e 47-të, shkruan IndeksOnline.

Fillon përballja e Kosovës me Letoninë

para 11 muajve - RTV 21

Ndeshja po luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” Sonte me fillim nga ora 19:30 përfaqësuesja e Kosovës në futboll po përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që po luhet në Stadiumin Olimpik “Adem...

Sahiti i lumtur dhe i gëzuar me fitoren e Kosovës

para 11 muajve - Almakos

Trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Takimi...

Fillon miqësorja Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Lajmi.net

Ka filluar përballja miqësore mes Kosovës dhe Letonisë. Në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, Kosova po ndeshet me Letoninë. Ndeshja ka filluar nga ora 19:30.

Shqiptarët tronditën Turqinë në pjesën e parë

para 11 muajve - Ina

Përfundoi pjesa e parë: 45′ Shqipëria shkëlqeu me lojë dhe falë dy asistimeve të Odise Roshiy dy herë shënoi Armando Sadiku. 41′ Shqipëria mbetet me një futbollist me pak, Ledian Memushaj për shkak të...

Nis ndeshja Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Gazeta Express

​Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Rusisë Kombëtarja e Kosovës është duke e zhvilluar ndeshjen e parë në vendin e saj, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA në maj të vitit të...

MIQËSORE, SADIKU I PAPËRMBAJTSHËM SHËNON GOLIN E DYTË PËRBALLË TURQISË

para 11 muajve - NOA

Shqipëria dyfishon rezultatin përballë Turqisë në takimin miqësor. Është sërish sulmesi Armando Sadioku që ka shënuar duke dyfishuar epërsinë. Takimi miqësor po luhet në Antalya. Ndërkaq mesfushori Ledian...

Ja dy golat e Sadikut ndaj Turqisë

para 11 muajve - Koha Jone

Shqipëria mposhti 0:2 Turqinë në 45 minutat e para. Kombëtarja shqiptare është duke treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Turqisë. Të dy golat për Shqipërinë i shënoi Armando Sadiku, në minutat 24’ dhe...

Turqi-Shqipëri/ Sadiku i papërmbajtshëm, dyfishon shifrat. Memushaj del me të kuqe

para 11 muajve - Mapo

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Përfundon pjesa e parë: Shqipëria fantastike përballë Turqisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore Turqi  -Shqipëria Kombëtarja shqiptare e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 0-2, shkruan Gazeta Blic Është Armando Sadiku, ai i cili ka realizuar dy gola...

​Karton i kuq në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja shqiptare ka mbetur me 10 futbollistë ndaj Turqisë, pas përjashtimit me të kuq të Ledian Memushajt, i cili fillimisht u ndëshkua me dy kartonë të verdhë. Ky përjashtim ndodhi në minutën e 41’...

​Formacionet zyrtare: Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Tema

Turqia dhe Shqipëria kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Antalia. Trjaneri Kristian Panuçi, ka aktivizuar që nga minuta e parë mesfushorin e Skenderbeut...

VIDEO/ Direkt miqësorja Turqi-Shqipëri. Mbyllet pjesa e parë me rezultatin 0-2

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria do të pëballet në Antalia në takimin miqësor kundër kombëtares së Turqisë. Një sfidë që do t’i shërbejë trajnerit të kuqezinjve, Krisitian Panuçi, për të parë nga afër gjëndjen e ekipit të tij....

VIDEO/ Shqipëria kalon në avantazh përballë Turqisë, shënon Sadiku

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria ka kaluar në avantazh përballë Turqisë në sfidën miqësore që po luhet në Antalia. Bomberi Armando Sadiku është autori i golit për kuqezinjtë në minutë e 23-të pas një asisti perfekt të marrë...

VIDEO/ Shqipëria dyfishon rezultatin, shënon sërish Sadiku

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria ka shënuar golin e dytë në duelin miqësorë përballë Turqisë në Antalia. Një tjetër gol që ka ardhur nga ana e bomberit Armando Sadiku që realizoi në mënyrë spektakolare me kokë pas një tjetër...

Dygolësh i Sadikut, Shqipëria kryeson 2-0 në miqësoren ndaj Turqisë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria e ka mbyllur në fitore 2-0 pjesën e parë të ndeshjes miqësore kundër Turqisë në Ankara. Autor i dygolëshit ka qenë “bomberi” i kombëtares, Armando Sadiku, në fillim në minutën e 24-t dhe më pas...

LIVE/Turqi-Shqipëri, bomberi Sadiku i shënon 2 gola Turqisë

para 11 muajve - Koha Jone

19:18 Përfundon pjesa e parë. Turqi-Shqipëri 0-2 19:13 Karton i kuq për Memushajn-Mesfushori bën një ndërhyrje tjetër të gabuar në mefushë dhe merr kartonin e dytë të verdhë. 19:11 GOOOOL SHQIPERIA!!!...

Kosova fitore historike ndaj Letonisë

para 11 muajve - Java News

Kosova ka arritur që të shënojë fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4:3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka...

Sahiti ia dedikon fitoren ish-selektorit Bunjaku

para 11 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës edhe pas tre herë që ishte në disavantazh, arriti që në çastet e fundit të fitojë miqësoren ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3. Selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, gjatë konferencës...

Video/ Live Turqi-Shqipëri, asist i Roshit dhe Sadiku nuk fal, kuqezinjtë në avantazh…

para 11 muajve - Mapo

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Live Turqi-Shqipëri/ Panucci kërkon fitoren në Antalya

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Rezultati dhe statistikat e ndeshjes Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

Shqipëria është duke mposhtur 0:2 Turqinë pas 45 minutave të para Kombëtarja shqiptare është duke treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Turqisë, të cilën është duke e mposhtur 0:2. Të dy golat për Shqipërinë...

Karton i kuq në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 19:18 Kombëtarja e Shqipërisë ka mbetur me një futbollist më pak kundër Turqisë. Kjo për shkak se Ledian Memushaj u ndëshkua me dy herë me karton të verdhë, shkruan...

Pjesa e parë: Turqi 0-2 Shqipëri

para 11 muajve - Lajmi.net

. Shqipëria ka shkuar me dy gola epërsi në pushimin e pjesës së parë në miqësoren ndaj Turqisë. Kuqezinjtë kanë arritur të shënojnë dy gola, për 0-2 ndaj Turqisë pas pjesës së parë në përballjen që po...

Shqipëria thellon rezultatin, Sadiku shënon golin e dytë në Turqi

para 11 muajve - Opinion

Shqipëria ka thelluar rezultatin me 2-0 ndaj Turqise  në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore. Ne minuten e 24 Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili goditi saktë brenda zonës duke dërguar...

Sadiku shëno edhe golin e dytë

para 11 muajve - Albeu

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë kundër Turqisë në "Antalya Arena" Goli është shënuar përsëri nga Armando Sadiku , pas një krosimi perfekt nga Odise Roshi. Ndheshja po luhet dhe është minuta e 41'. /albeu.com/

Shqipëria shënon golin e dytë ndaj Turqisë

para 11 muajve - RTV 21

I pandalshmi Armando Sadiku Në minutën e 39′ Odise Roshi ia asistoi topin Armando Sadikut i cili e shënoi golin e dytë për sonte ndaj kombëtares së Turqisë. Kujtojmë se në minutën 24′ ndodhi e njëjta gjë,...

Shqipëria po e deklason Turqinë, Sadiku shënon tjetër gol

para 11 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim, ku sërish shënoi sulmuesi Armando Sadiku Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Miqësore, Sadiku kalon Shqipërinë në avantazh përballë Turqisë

para 11 muajve - NOA

Kombëtarja shqiptare kalon në avantazh përballë Turqisë në takimin miqësor. Goli për Shqipërinë u shënua nga sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 24; të takimit. Takimi miqësor po luhet në Antalya. Skuadrat...

Sadiku realizon edhe njëherë ndaj Turqisë

para 11 muajve - Koha.net

Armando Sadiku ka realizuar edhe një herë në miqësoren Turqi – Shqipëri, për të dyfishuar epërsinë e kuqezinjve në Antalia. Edhe në golin e dytë Sadiku u asistua nga Odise Roshi.

Shqipëria po e deklason Turqinë

para 11 muajve - Aktuale

Kombëtarja Shqiptare ka kaluar në epërsi ndaj Turqisë. Me një gol të Sadikut, Shqipëria po avancon në Antalia. Sadiku shënoi në minutën e 26’. Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim,...

Sadiku “bum, bum”, Shqipëria shënon golin e dytë

para 11 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar edhe golin e dytë kundër Turqisë. Golin për 2 me 0 e ka shënuar sërish sulmuesi, Armando Sadiku. Ashtu si në golin e parë edhe në të dytin, Sadiku u asistua për mrekulli...

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje

para 11 muajve - Shenja

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish...

Kosova arrin fitoren e parë, mposht Letoninë në Mitrovicë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kosova ka arritur fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultatin 4-3. Miqtë tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka në minutat shtesë....

LIVE/Turqi-Shqipëri, 0-2 për kuqezinjtë

para 11 muajve - Koha Jone

19:11 GOOOOL SHQIPERIA!!! 0-2 SADIKUUUUU!!!-Sërish bashkëpunim Roshi-Sadiku. Numri 21 kroson bukur në zonë dhe Sadiku nuk fal me kokë. 19:05 Kartoni i parë i verdhë vjen për Shqipërinë-Ledian Memushaj...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 11 muajve - Politiko

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku

GOLLL Sadiku, Shqipëria kalon në avantazh

para 11 muajve - Albeu

Shqipëria ka kaluar në avantazh kundër Turqisë në "Antalya Arena" Goli është shënuar nga bomberi sulmues në minutën e 24', Armando Sadiku , ku tanët bënë një skemë fantastike, duke e konkretizuar në gol....

Grezda flet për golin e parë me fanellën kuqezi

para 11 muajve - Almakos

Eros Grezda shënoi golin e parë me fanellën e Kombëtares shqiptare në ndeshjen e sotme ndaj Turqisë. Ai ka thënë se është shumë i lumtur me paraqitjen dhe golin në fitoren 3-2 ndaj Turqisë. “Ishte një...

Kosova fiton dramën e shtatë golave ndaj Letonisë (Foto/Video)

para 11 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Sadiku i shënon Turqisë, Shqipëria në epërsi

para 11 muajve - Indeks online

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar gol për 1 me 0 kundër Turqisë. Golin e ka shënuar sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 24-të, shkruan IndeksOnline.

Ky është formacioni zyrtar i Kosovës kundër Letonisë

para 11 muajve - RTV 21

Ndeshja mes Kombëtarës sonë dhe asaj të Letonisë do të zhvillohet me fillim nga ora 19:30 Sonte përfaqësuesja e Kosovës në futboll përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin...

LIVE/Turqi-Shqipëri, 0-1 për kuqezinjtë

para 11 muajve - Koha Jone

19:02 Minuta shumë të mira për Shqipërinë-Dëgjohen vërshëllimat e tifozëve turq për ekipin e tyre, ndërkohë që tanët, me Hysajn dhe Roshin janë gjithmonë të rrezikshëm. 18:59 Rrezikon sërish Shqipëria-Hysaj...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Politiko

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë Kosova dhe Letonia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Mitrovicë....

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 11 muajve - Tetova1

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

Shqipëria shënon gol ndaj Turqisë

para 11 muajve - RTV 21

Armando Sadiku shënon gol Në ndeshjen miqësore që po mbahet midis Turqisë dhe Shqipërisë, kjo e fundit është në avantazh shkaku i golit të bukur që shënoi Armando Sadiku. Në minutën e 24′ Odise Roshe ia...

Formacionet zyrtare/ Shqipëria me formacion sulmues. Roshi, Grezda dhe Sadiku nga minuta e parë

para 11 muajve - BalkanWeb

Dy trajnerët e kombëtareve të Shqipërisë dhe Turqisë kanë shpallur formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë për miqësoren e cila do të luhet në Antalya dhe do të vlejë për përgatitjet...

Sadiku hesht turqit

para 11 muajve - Koha.net

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në epërsi kundër Turqisë me rezultat 1-0. Sulmuesi Armando Sadiku (24’), ka shënuar gol për të kaluar kuqezinjtë në epërsi në miqësoren që po luhet në Antalia te Turqisë.

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Sadiku ‘bombardon’ portën e Turqisë

para 11 muajve - Lajmi.net

. Kombëtarja Shqiptare ka kaluar në epërsi ndaj Turqisë. Me një gol të Sadikut, Shqipëria po avancon në Antalia. Sadiku shënoi në minutën e 26’.

Super aksion nga Shqipëria, Armando Sadiku e hesht stadiumin në Turqi

para 11 muajve - GazetaBlic

Shqipëria ka kaluar në epërsi përballë Turqisë Është sulmuesi i Legia Varashavës, Armando Sadiku ai i cili ka realizuar gol, shkruan Gazeta Blic Sadiku ka shënuar në minutën e 25, të takimit pasi ka pranuar...

Shqipëria në avantazh ndaj Turqisë, shënon golin e parë

para 11 muajve - Opinion

Në mi minutën e 24 Shqipëria shënon golin e parë në Antalia ku po mbahet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Turqisë. Roshi serviri një top të bukur për Sadikun, i cili godet saktë brenda zonës duke dërguar topin në rrjetë.

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 11 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 11 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

​Ujkani kërkon falje, por thotë se kjo ishte dita e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kapiteni Samir Ujkani e ka pranuar se sot nuk ka qenë dita e tij, por thotë se ishte e Kombëtares së Kosovës Kombëtarja e Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4:3 ndaj Letonisë, në...

Sahiti: Fitoren ia dedikoj Albert Bunjakit

para 11 muajve - KosovaPress

Selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, gjatë konferencës për gazetarë pas ndeshjes, tha se fitorja ishte e madhe, por e mundimshme. Sipas tij, lojtarët kanë qenë të ngarkuar në mungesë të fitores deri më...

Kosovë – Letoni, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Lajmi.net

. Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë Kosova dhe Letonia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Mitrovicë....

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 11 muajve - Telegrafi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Panucci: I lumtur me fitoren, por më shumë për futbollin cilësor

para 11 muajve - Almakos

Trajneri Cristian Panucci u shpreh i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. “Ishte një ndeshje shumë e vërtetë. Kemi...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë, me golin e shënuar nga Elbasan Rashani në minutën e 86’të

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 11 muajve - Infokusi

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë, me golin e shënuar nga Elbasan Rashani në minutën e 86’të

Veseli: Koha e Kosovës në arenën futbollistike botërore po vjen

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka komentuar pas fitores së sotme të Kosovës ndaj Letonisë, në stadiumin “Adem Jashari”. në Mitrovicë, u shpreh se koha e Kosovës në futbollin botëror...

Festa e Kosovës në zhveshtore pas fitores

para 11 muajve - Sovrani

Menjëherë pas fitores së madhe me rezultatin 4-3, me përmbysje ndaj Letonisë, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut tani te Ahmat Grozny, Bernard Berisha,...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 11 muajve - Indeks online

Janë bërë publike formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë – Letoni. Ndeshja miqësore që luhet në “Adem Jashari”, nis nga ora 19 e 30, transmeton IndeksOnline... Kosova: Ujkani, Vojvoda, Dallku, Rrahmani,...

​Formacionet zyrtare: Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore ndërmjet Kosovës dhe Letonisë Kosova dhe Letonia kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre miqësore, që do të zhvillohet në Mitrovicë....

LIVE/Turqi-Shqipëri, ndeshje miqësore

para 11 muajve - Koha Jone

18:31 Nis ndeshja miqësore Turqi-Shqipëri Formacioni i Shqipërisë Berisha, Hysaj, Mavraj, Veseli, Lenjani, Lilaj, Xhaka, Memushaj, Roshi, Grezda dhe Sadiku. Formacioni i Turqisë Babacan, Jardimci, Aziz,...

Letonia bombardon portën e Kosovës

para 11 muajve - Tetova Sot

Letonia ka rikthyer sërish epërsinë ndaj Kosovës 2:3, me golin e Kluskins në minutën e 59’të

​Festa e futbollistëve të Kosovës pas fitores ndaj Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kosova ka shënuar fitore të madhe ndaj Letonisë me rezultat 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Futbollistët e Kosovës e kanë festuar në zhveshtore fitoren e merituar prej 4:3 në miqësoren ndaj...

Festë tek Kosova – këngë e hare në dhomat e zhveshjeve [video]

para 11 muajve - Insajderi

Menjëherë pas fitores së madhe me rezultatin 4-3, me përmbysje ndaj Letonisë, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut, Bernard Berisha, që me anë të një postimi...

Formacioni zyrtari i Kosovës kundër Letonisë

para 11 muajve - Albeu

Tashmë formacioni i Kosovës është zyrtar për ndeshjen kundër Letonisë. Kosova kërkon fitore në këtë ndeshje miqësore, pasi fitorja mungon qe një kohë të gjatë. Kosova : Ujkani, Vojvoda, Dallku, Rrahmani,...

Fillon përballja Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Lajmi.net

. Ka filluar ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë. Turqia dhe Shqipëria po përballen në ndeshje miqësore në Antalia. Ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë ka filluar nga ora 18:30

Shpërthen Panucci për kartonin e kuq të Memushajt, ja çfarë thotë

para 11 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, i kënaqet fitores 3-2 në miqësoren me Turqinë, por nga ana tjetër është i irrituar me kartonin e kuq të marrë nga Ledian Memushaj, “Për sa i përket çështjes së...

Habit Panucci: Nuk ishte e rëndësishme fitorja, por …

para 11 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci, ka qenë mjaft i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë, ku kombëtarja shqiptare mori një fitore të m,adhe, me rezultatin 3-2. Por për Panucin,...

Dardanët e “ndezin” atmosferën në Mitrovicë

para 11 muajve - Lajmi.net

. ‘Dardanët’ kanë filluar të ndezin atmosferën para ndeshjes Kosovë – Letoni. Nga ora 19:30, Kosova në stadiumin ‘Adem Jashari’ zhvillon ndeshjen miqësore me Letoninë. Kjo është ndeshja e parë për Kosovën...

Besar Halimi vulos fitoren e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kosova ka arrit që në minutat shtesë të përmbys rezultatin kundër Letonisë. Është Besar Halimi që ka shënuar në minutën e 90+4 për rezultatin 4:3 në ndeshjen që u zhvillua në “Adem Jashari” në Mitrovicë....

Panucci: Më pëlqen mënyra se si fituam, ishte një ndeshje e vërtetë

para 11 muajve - Java News

Menjehere pas fitores me Turqine, trajneri i kombetares kuq e zi Panucci ka dhene dhe opinionin e tij rreth ketij takimi. “Sot bëmë një superndeshje, treguam shumë cilësi. Më pëlqen shumë fryma që ka kjo...

Super ndeshje, Shqipëria me një lojtar më pak mund Turqinë

para 11 muajve - Shenja

Shqipëria triumfoi në ndeshjen miqësore me Turqinë, ndeshje e cila u zhvillua në Antalya. Edhe pse nikoqir, Turqia nuk arriti të kalojë në avantazh në asnjë moment ndaj Shqipërisë. Me dy gola të Sadikut...

Miqësorja Turqi-Shqipëri zbardhen formacionet

para 11 muajve - Shqiptarja

Në orën 18:30 do të nisë ndeshja miqësore mes Turqisë dhe Shqipërisë në Antalia. Shqipëria zbret në fushë me një formacion sulmues. Formacioni i Shqipërisë Berisha, Hysaj, Mavraj, Veseli, Lenjani, Lilaj,...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 11 muajve - Telegrafi

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Shqipëri e fortë përballë Turqisë, fitore me 10 lojtarë në Antalia (Foto/Video)

para 11 muajve - Almakos

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Kosova barazon ndaj Letonisë me golin e Muriqit

para 11 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur golin e barazimit në ndeshjen miqësore ndaj Letonisë. Është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për 2-2. Goli i Muriqit erdhi...

Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Letonisë

para 11 muajve - Lajmi.net

. SuperSport Kosova ka zbuluar formacionin që Muharrem Sahiti do të hedh në fushë ndaj Letonisë. Kosova me fillim nga ora 19:30, takohet me Letoninë në ndeshjen miqësore që zhvillohet në Mitrovicë. Trajneri...

Kjo është deklarata e Halimit pas fitores

para 11 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë me rezultatin 4-3 në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës, raporton Sovrani.info Heroi i këtij takimi ishte Halimi i cili shënoi golin e katërt...

Shqipëria me 10 lojtarë mposht Turqinë

para 11 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe ndaj Turqisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:3 Kombëtarja shqiptare ka arritur që me 10 lojtarë të mbahet kundër Turqisë në udhëtim, ndeshje të cilën e fitoi...

Turqi-Shqipëri, formacionet zyrtare. Panucci bën këto eksperimente

para 11 muajve - Syri

Kombëtarja shqiptare do të luajë këtë pasdite në orën 18:30 një ndeshje miqësore me Turqinë, shkruan SYRI.net . Ky takim do t’i shërbejë trajnerit Christian Panucci për të nisur projektin e tij të eliminatoreve...

Trajneri i Letonisë përgëzon Kosovën për fitoren: Luajtën mirë dhe fortë në sulm

para 11 muajve - Insajderi

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Shqipëria e Panuccit e fuqishme, mposht Turqinë

para 11 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në miqësoren kundër Turqisë. Shqiptarët edhe pse ishin mysafirë sonte dominuan lojën kundër turqve, duke mposhtur kështu me rezultat 3-2, shkruan IndeksOnline. Golat për...

3 golat e Shqipëris në mes të Antalis, fitore me 10 lojtar ndaj Turqis

para 11 muajve - Tetova1

Armando Sadiku – goool në minutëne 24 Turqia-Shqipëria 0 : 1 Armando Sadiku – goool në minutën e 39 Turqia-Shqipëria 0 : 2 Eros Grezda – goool në minutën e 58 Turqia-Shqipëria 2 : 3 Prova e parë përgatitore...

Trajneri i Letonisë: Këta dy futbollistë të Kosovës më pëlqyen shumë

para 11 muajve - Periskopi

Trajneri i Letonisë, Aleksandrs Starkovs, ka folur pas humbjes nga Kosova në miqësoren ndërkombëtare. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren...

Letonia në epërsi ndaj Kosovës pas gabimit të Ujkanit

para 11 muajve - Almakos

Letonia ka gjetur përsëri golin e epërsisë në takimin miqësor ndaj Përfaqësueses së Kosovës. Është sulmuesi Davis Ikaunieks, i cili ka shënuar nga afërsia për epërsinë 2-1 të letonezëve. Goli i Ikaunieks...

Miqësorja, Shqipëria gjunjëzon Turqinë me shifrat 3-2, 45 minuta luajtëm me 1 lojtar më pak

para 11 muajve - Java News

Shqipëria ka shkëlqyr në Turqi në sfidën miqësore duke triumfuar me shifrat 2-3. Kombëtarja e Panuçit kaloi testin e rëndësishëm duke mundur në transfertë një ekip të fortë si Turqia. Kombëtarja shqiptare...

Lajm i madh vjen për Kosovën dhe qytetarët e saj! URIME

para 11 muajve - Bota Press

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Besar Halimi, ja dedikon fitoren gjithë Kosovës

para 11 muajve - Arbresh

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës. Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja...

Barazon Kosova

para 11 muajve - Infokusi

Kosova ka barazuar rezultatin kundër Letonisë për 2 me 2. Golin në minutën e fundit të pjesës së parë e shënoi Vedat Murici, shkruan IndeksOnline. Etiketa: Kosova

​Flet heroi i Kosovës, ja kujt ia dedikon fitoren ndaj Letonisë

para 11 muajve - Bota Press

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3 Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

“Fund shkatërrimtar ndaj Kosovës” – reagimi i medieve letoneze për miqësoren

para 11 muajve - Insajderi

Në Letoni e konsiderojnë “shkatërrimtare” humbjen në fund të përfaqësueses së tyre ndaj Kosovës, me rezultat 4-3. “Letonia kaloi tri herë në epërsi, por humbi me një fund shkatërrimtar ndaj Kosovës”, shkruan...

Kosova përmbys gjithçka: Fiton 4-3 me gol në minutat e fundit ndaj Letonisë

para 11 muajve - AlbPortali

Golin e fitores për Përfaqësuesen e Kosovës e shënoi Besar Halimi. Loading... AlbPortali:

Heroi Besar Halimi flet pas fitores së Kosovës

para 11 muajve - Periskopi

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës. Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja...

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë

para 11 muajve - Shenja

Kanë mbetur pak më shumë se 10 minuta nga përfundmi i ndeshjes miqësore mes Turqisë dhe Shqipërisë e cila luhet në Antalya, ndërsa përfaqësuesja turke ka ngushtuar rezultatin duke ulur epërsinë e Shqipërisë...

Shënohen dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Tetova Sot

Përveç Shqipërisë e cila po udhëheq kundër Turqisë me rezultat 2-3, në këto momente po luan edhe Kosova kundër Letonisë në të cilën janë shënuar dy gola të shpejtë. Fillimisht kanë shënuar miqtë në minutën...

EKSKLUZIVE/ U ndëshkua me të kuq, zbulohet e vërteta e “përplasjes” mes trajnerit Panuçi dhe Ledian Memushajt

para 11 muajve - Newsport

Sot, Shqipëria luajti kundër Turqisë, ndeshje miqësore që përfundoi me rezultatin 3-2 në favor tanëve. Kuqezinjtë e drejtuar nga Christian Panuçi u detyruan të luanin me 10 lojtarë për shkak të daljes...

Muharrem Sahiti flet pas fitores së Kosovës

para 11 muajve - Periskopi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 11 muajve - Ina

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

​Turqi-Shqipëri, një përballje me shumë “sekrete”

para 11 muajve - RTV 21

Kombëtarja shqiptare do të luaj sonte në Antalia, ndaj Turqisë një ndeshje që vlen shumë Miqësorja e sotme luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë....

Dy gola të shpejtë për dy minuta në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Almakos

Takimi i Përfaqësueses së Kosovës ndaj asaj të Letonisë ka sjell dy gola të shpejt për dy minuta. Fillimisht ishin mysafirët e Letonisë që shënuan për epërsinë prej 1-0. Goli i Letonisë erdhi në minutën...

Gabim amatoresk nga Ujkani, shënon Letonia

para 11 muajve - Infokusi

Letonia ka shënuar për 1:2 ndaj Kosovës me anë të sulmuesit Ikaunieks në minutën e 31’, pas një gabimi të portierit Samir Ujkani. Etiketa: Portieri

Heroi i Kosovës: Faleminderit vendlindje, fitorja është për të gjithë ju

para 11 muajve - Insajderi

Besar Halimi ka qenë hero në fitoren ndaj Letonisë, duke shënuar golin e fitores për rezultatin 4:3. Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi ka pasur një paraqitje fantastike ndaj Letonisë, duke...

Sahiti: Jam i lumtur me fitoren e Kosovës

para 11 muajve - Arbresh

Trajneri i përkohshëm i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka mposhtur kombëtaren e Letonisë me rezultat 4 me 3 në miqësoren e zhvilluar në...

Kosova përmbys gjithçka: Fiton 4-3 me gol në minutat e fundit ndaj Letonisë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Golin e fitores për Përfaqësuesen e Kosovës e shënoi Besar Halimi.

Kështu i falënderuan lojtarët e Kosovës ‘Dardanët’ pas fitores

para 11 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore dramatike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. E gjendur tri herë në disavantazh, Kosova ka rritur në fund të përmbysë gjithçka, për fitoren 4:3 ndaj Letonisë....

Rashani: Tifozët na ndihmuan shumë

para 11 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3, raporton Sovrani.info Pas takimit, Elbasan Rashani...

Shënohen dy gola në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Infokusi

Shqipëria dhe Turqia kanë shënuar nga një gol në miqësoren ndaj tyre. Shqipëria shënoi për 1:3 me golin e Eros Grezdës, ndërsa vendësit u përgjigjën për 2:3 me golin e Akbaba. Etiketa: Shqipëria

VIDEO/ Fitorja spektakolare e Kosovës, ish-futbollisti i Skënderbeut feston me Bes Kallakun në dhomat e zhveshjes

para 11 muajve - Newsport

Përfaqësuesja e Kosovës fitoi 4-3, në Mitrovicë, kundër Letonisë, në një ndeshje miqësore. Pas ndeshjes, atmosfera në dhomat e zhveshjes së përfaqësueses së re ishte shumë festive. Ish-futbollisti i Skënderbeut,...

Turqia shënon golin e parë, Shqipëria trefishon

para 11 muajve - Shenja

Duket se Turqia e ka marrë më seriozisht sfidën me Shqipërinë. Pas dy golave të Sadikut skuadra turke e nis menjëherë me gol pjesën e dytë, teksa shënon me anë të mesfushorit të Romës, Cengiz Under, pas...

Fitore kuq e zi: Shqipëria mund Turqinë, Kosova Letoninë

para 11 muajve - Te Sheshi

Shqipëria ka mundur Turqinë 3-2 në një miqësore që ka patur si protagonist Sadikun me dy gola. Ndërsa i treti u shënua nga Grezda. Përsëritet kështu një fitore tjetër e ngjashme po me turqit, ndodhur 15...

Dy gola të shpejtë, Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Infokusi

Dy gola të shpejtë janë shënuar në ndeshjen Kosovë – Letoni, shkruan IndeksOnline. Të parët në epërsi kaluan mysafirët në minutën e 11-të me anë të Kluskins, kurse Kosova barazoi pas 2 minutave me anë...

LIVE/ Turqi-Shqipëri, spektakël në Antalia, kundërpërgjigjen turqit, 2-3 rezultati

para 11 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Shënon Letonia, i përgjigjet shpejtë Kosova

para 11 muajve - Tetova1

Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

Sahiti: Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për lojtarët dhe tifozët

para 11 muajve - Insajderi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti thotë se kjo fitore ka rëndësi të madhe për lojtarët dhe tifozët. Kosova në ndeshjen e parë miqësore në vendlindje ka shënuar fitore të madhe, duke përmbysur...

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje

para 11 muajve - AlbPortali

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish...

Kjo është deklarata e trajnerit të Kosovës pas fitores

para 11 muajve - Sovrani

Kosova ka fituar ndaj Letonisë në takimin e zhvilluar sot në stadiumin Adem Jashari të Mitrovicës. Djelmoshat e Muharrem Sahitit fituan me rezultatin 4-3, raporton Sovrani.info Pas këtij takimit, Sahiti...

Shënohet goli i tretë në sfidën Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Infokusi

Turqia ka ngushtuar epërsinë ndaj Shqipërisë. Me golin e Tosun, Turqia ka ngushtuar epërsinë në 1:2 ndaj Shqipërisë në Antalia. Tosun shënoi në minutën e 47’. Etiketa: skuadrat

LIVE/ Turqi-Shqipëri, kuqezinjtë çojnë shifrat 1-3 edhe pse me një lojtar më pak, shënon Grezda

para 11 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë me golin e Underit

para 11 muajve - Tetova1

Turqia ka gjetur golin e parë në ndeshjen miqësore në shtëpinë e tyre ndaj Shqipërisë. Është sulmuesi i Romës, Cengiz Under, i cili ka shënuar nga afërsia për të ngushtuar rezultatin në 1-2. Goli i Underit...

Sadiku i pandalshëm, shënon dy gola kundër Turqisë

para 11 muajve - Shenja

Shqipëria falë dy golave të shënuar nga ana e sulmuesit Armando Sadiku po avanson gjatë 45 minutave të para me rezultatin 2:0 përballë Turqisë, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në Antalia....

Kosova e mposht Letoninë në ndeshjen me shtatë gola [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitoren e parë të këtij viti, duke e mposhtur Leoninë në miqësore. Kosova ka shënuar fitoren e parë në vitin 2017, pasi e mposhti Letoninë në miqësoren në “Adem Jashari”,...

Kosova përmbysë Letoninë për fitoren e parë në shtëpi

para 11 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë përmbysje të “çmendur” për fitoren e parë në shtëpi. Në miqësoren e parë në Kosovë që pas pranimit në FIFA, përfaqësuesja jonë ka mposhtur me shumë mund Letoninë, 4:3. Kosova...

Kosova përmbys gjithçka: Fiton 4-3 me gol në minutat e fundit ndaj Letonisë

para 11 muajve - Periskopi

Golin e fitores për Përfaqësuesen e Kosovës e shënoi Besar Halimi.

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

​Kosova fiton me spektakël dramën ndaj Letonisë në Mitrovicë

para 11 muajve - Bota Press

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari” Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3....

LIVE/ Turqi-Shqipëri, ngushtohet rezultati, turqit çojnë shifrat 1-2

para 11 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Kosova e fiton trilerin kundër Letonisë

para 11 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare. Kosova ka arritur ta marr një fitore të madhe në fund ndaj Letonisë në trilerin e shtatë...

Lajmi i fundit/ Sfidë e “çmëndur” në Mitrovicë, mbyllet pas 7 golash Kosovë-Letoni

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar  ndeshja Kosovë-Letoni, në Mitrovicë, me rezultatin 3-3. Ishin miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Sabala në të  11′, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy minutave me golin e Rrahmanit....

Kosovë e mposht Letoninë në ndeshjen me shtatë gola [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitoren e parë të këtij viti, duke e mposhtur Leoninë në miqësore. Kosova ka shënuar fitoren e parë në vitin 2017, pasi e mposhti Letoninë në miqësoren në “Adem Jashari”,...

Kosova mposht Letoninë pas një finish dramatik

para 11 muajve - KosovaPress

Kosova e ka mposhtur Letoninë, me rezultat 4-3, në “Adem Jashari” te Mitrovicës, në miqësoren e cila prodhoi rrebesh golash. Përfaqësuesja jonë kishte dominim të lehtë në fillim të ndeshjes, por ishin...

Kosova ia barazon përsëri Letonisë, gol shumë i çuditshëm nga Rashani

para 11 muajve - Periskopi

Kosova ka barazuar rezultatin në 3:3 ndaj Letonisë. Është Elbasan Rashani që ka shënuar me shumë fat, për të barazuar rezultatin në minutën e 86’.

Lajmi i fundit/ Sfidë e “çmëndur” në Mitrovicë, mbyllet pas 6 golash Kosovë-Letoni

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar  ndeshja Kosovë-Letoni, në Mitrovicë, me rezultatin 3-3. Ishin miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Sabala në të  11′, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy minutave me golin e Rrahmanit....

GOOOOOOL, Halimi shënon në fund për fitoren e Kosovës

para 11 muajve - Sovrani

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e 94 të takimit, pas golit të Besar Halimit, raporton Sovrani.info Rezultati aktual është 4-3. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Karton i kuq në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Tetova Sot

Kombëtarja shqiptare ka mbetur me 10 futbollistë ndaj Turqisë, pas përjashtimit me të kuq të Ledian Memushajt, i cili fillimisht u ndëshkua me dy kartonë të verdhë. Ky përjashtim ndodhi në minutën e 41’

Pjesa e parë: Turqi 0-2 Shqipëri

para 11 muajve - Infokusi

Shqipëria ka shkuar me dy gola epërsi në pushimin e pjesës së parë në miqësoren ndaj Turqisë. Kuqezinjtë kanë arritur të shënojnë dy gola, për 0-2 ndaj Turqisë pas pjesës së parë në përballjen që po zhvillohet...

Dardanët e “ndezin” atmosferën në Mitrovicë

para 11 muajve - Infokusi

‘Dardanët’ kanë filluar të ndezin atmosferën para ndeshjes Kosovë – Letoni. Nga ora 19:30, Kosova në stadiumin ‘Adem Jashari’ zhvillon ndeshjen miqësore me Letoninë. Kjo është ndeshja e parë për Kosovën...

Panucci: I lumtur me fitoren, por më shumë për futbollin cilësor

para 11 muajve - Arbresh

Trajneri Cristian Panucci u shpreh i kënaqur pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. “Ishte një ndeshje shumë e vërtetë. Kemi...

Fitore historike e Kosovës

para 11 muajve - Albinfo

Kosova ka shënuar fitore ndaj Letonisë 4:3, në miqësoren e zhvilluar në Mitrovicë, shkruan albinfo.ch. Golin e parë e shënoi Kluskins në minutën e 11-të nga largësia. Vetëm dy minuta më vonë Armir Rrahmani...

Armando Sadiku përsëri i shënon gol Turqis, Shqipëria ngelet me 10 lojtar

para 11 muajve - Tetova1

Eshtë duke u luajtur në Antalia takimin miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë luajnë ndaj një rivali të fortë në letër, i cili është favorit për ta fituar takimin. Në përballjet direkt me turqit,...

Kosova barazon rezultatin në minutat e fundit të ndeshjes

para 11 muajve - Bota Press

Elbasan Rashani ka barazuar rezultatin 3-3 përballë Letonisë Sulmuesi kosovar ka shënuar gol në minutën e 85 të ndeshjes . Shikojeni golin e shënuar me shumë fat nga sulmuesi kosovar.

Vjen edhe një gol në takimin Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Sovrani

Kosova ka barazuar rezultatin ndaj Letonisë në 3-3 në minutën e 88 të takimit, pas golit të Elbasan Rashanit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Shqipëria po i jep leksion Turqisë, Sadiku shënon edhe golin e dytë

para 11 muajve - Almakos

Shqipëria ka gjetur edhe golin e dytë në ndeshjen e tyre në udhëtim për miqësore ndaj Turqisë. Është përsëri sulmuesi nga Elbasani, Armando Sadiku, i cili ka shënuar me kokë për 2-0. Goli i sulmuesi shqiptar...

Kosova barazon rezultatin për të tretën herë, shënon Rashani

para 11 muajve - KosovaPress

Elbasan Rashani ka shënuar golin e tretë në minutën e 86-të.

Turqi-Shqipëri, kombëtarja që ka triumfuar më shumë në 9 përballjet e mëparshme

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria do përballet sot me Turqinë në një ndeshje miqësore e cila do jetë e vlefshme për përgatitjet e Europianit të ardhshëm ku do të synohet kualifikimi. Nga hera e fundit kur dy kombëtaret janë ndeshur,...

​Koreografia e “Dardanëve” për ndeshjen ndaj Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës sonte do të luaj miqësoren e parë në shtëpi ndaj Letonisë, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA Tifozët e Kosovës, “Dardanët”, për këtë ndeshje kanë përgatitur një koreografi, ku do të...

Shikoni golin e Sadikut kundër Turqisë

para 11 muajve - Tetova1

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Sadiku

LIVE/ Turqi-Shqipëri, Sadiku shënon sërish e çon shifrat 0-2, Memushaj del me të kuq

para 11 muajve - Java News

Shqipëria ka luajtur mjaft mirë në 45 minutat e para në miqësoren ndaj Turqisë në Antalia duke shënuar dy herë. Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një...

Shqipëria shënon golin e dytë

para 11 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar edhe golin e dytë kundër Turqisë. Golin për 2 me 0 e ka shënuar sërish sulmuesi, Armando Sadiku. Ashtu si në golin e parë edhe në të dytin, Sadiku u asistua për mrekulli...

LIVE/ Turqi-Shqipëri, Sadiku gjunjëzon turqit, shënon sërish e çon shifrat 0-2

para 11 muajve - Java News

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në sfidën miqësore përballë Turqisë. Goli erdhi në minutën e 24 nga i përhershmi Sadiku. Pas një shpërthimi në krah, Odise Roshi vertikalizoi për Sadikun i cili...

Panucci: Ishte ndeshje e vërtetë, ja pse u nxeha me Memushajn

para 11 muajve - Insajderi

Trajneri Christian Panucci u shpreh i kënaqur në mikrofonin e RTSH-së pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë. Për italianin mënyra se si u arrit fitorja është më e rëndësishme se fitorja. Për ndeshjen...

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 11 muajve - Almakos

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 11 muajve - Infokusi

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku. Etiketa: skuadrat

​Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Lajmi.net

. Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin...

Shënohet goli i pestë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Periskopi

Letonia ka shënuar sërish përballë Kosovës në “Adem Jashari”. Kosova ka pësuar edhe golin e tretë ndaj Letonisë në ndeshjen miqësore. Glebs Kluskins ka shënuar për epërsinë 3:2 të Letonisë, në minutën e 59 të takimit.

Letonia sërish në epërsi

para 11 muajve - KosovaPress

Kosova dhe Letonia po luajnë në “Adem Jashari” në një ndeshje miqësore. Letonia tashmë është në epërsi prej 2-3. Golin e tretë për mysafirët e realizoi Klusinks (59’). Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet...

Zbulohet koreografia e Dardanëve për takimin e sotëm

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Kosovës sonte do të takohet me Letoninë në kuadër të ndeshjeve miqësore. Kosova këtë takim do ta zhvillojë në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Dardanët do të jenë të gatshëm për amtosferë...

Miqësorja Turqi-Shqipëri, kuqezinjtë kalojnë në avantazh, shënon Sadiku

para 11 muajve - Java News

Kombëtarja e Shqipërisë përballet sot me Turqinë prej orës 18:30 në një ndeshje miqësore me Turqinë në Antalia. Shqipëria e Panuçit zbret në fushë me një formacion sulmues. Ky i sotmi cilësohet si një...

Shënohet goli i pestë në ndeshjen Kosovë – Letoni [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Letonia ka shënuar sërish përballë Kosovës në “Adem Jashari”. Kosova ka pësuar edhe golin e tretë ndaj Letonisë në ndeshjen miqësore. Glebs Kluskins ka shënuar për epërsinë 3:2 të Letonisë, në minutën e 59 të takimit. /Insajderi

Formacioni i mundshëm, Panucci do t’a nisë me 3 sulmues miqësoren me Turqinë

para 11 muajve - BalkanWeb

Trajneri i kombëtares së futbollit, Christian Panucci, për sfidën miqësore kundër Turqisë që do të luhet në orën 18:30 po mendon të hedhë në fushë një formacion sulmues. Italiani në takimin e fundit që...

Panucci: Ishte një ndeshje e vërtetë, luajtëm si skuadër e madhe

para 11 muajve - KosovaPress

Tekniku vlerësoi angazhimin dhe punën e mirë të bërë në këtë javë grumbullimi me futbollistët, ndërsa tha se skuadra po arrin të vërë në jetë idetë e tij. “Mendoj se sot ishte një ndeshje e vërtetë, jo...

Super gol në takimin Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Sovrani

Letonia ka kaluar sërish në epërsi ndaj Kosovës në minutën e 58 të takimit, pas golit të Klukins, raporton Sovrani.info Rezultati aktual është 2-3. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Shqipëria me një lojtar më pak e ‘çmonton’ Turqinë

para 11 muajve - Fol

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Kosova nuk dorëzohet, shënon prap ndaj Letonisë

para 11 muajve - Periskopi

Kosova ka barazuar rezultatin kundër Letonisë për 2 me 2. Golin në minutën e fundit të pjesës së parë e shënoi Vedat Murici.

Super ndeshje, Shqipëria me një lojtar më pak mund Turqinë

para 11 muajve - AlbPortali

Shqipëria triumfoi në ndeshjen miqësore me Turqinë, ndeshje e cila u zhvillua në Antalya. Edhe pse nikoqir, Turqia nuk arriti të kalojë në avantazh në asnjë moment ndaj Shqipërisë. Loading... Me dy gola...

​Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

Shqipëria me formacion sulmues përballë Turqisë

para 11 muajve - Shqiptarja

Sonte në orën 18:30 Shqipëria do të zhvillojë ndeshjen miqësore përballë Turqisë në Antalia.  Trajneri italian Panuçi pritet që të zbresë në fushë me një formacion sulmues duke kërkuar fitoren edhe pse...

Kjo është koreografia fantastike që kanë përgatitur ‘Dardanët’

para 11 muajve - Lajmi.net

Kanë mbetur edhe tre orë deri në fillimin e ndeshjes miqësore Kosovë – Letoni. Përfaqësuesja e Kosovës, pas dy viteve rikthehet të luajë në shtëpi, ku në miqësore pret Letoninë, në ndeshjen që fillon nga...

Habit trajneri i Shqipërisë: Më e rëndësishme se fitorja, ishte …

para 11 muajve - Lajme.al

Trajneri i Shqiperise, Cristian Panucc eshte i gezuar per fitoren, ndersa u shpreh se me e rendesishme ishte se si luaji ekipi edhe pse me 10 lojtare. ‘Mendoj se ishte një ndeshje e vërtetë sot. Luajtëm...

Shqipëria fiton kundër Turqisë me 10 lojtarë në fushë

para 11 muajve - Arbresh

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi mjaftë mirë takimin duke rrezikuar portën...

Dardanët gati për atmosferën

para 11 muajve - Indeks online

Tifo grupi i Kombëtares së Kosovës, “Dardanët” po bëhen gati për ndeshjen e sotshme që zhvillohet në “Adem Jashari” Mitrovicë. Në këtë miqësore, të parën që prej pranimit në FIFA, tifogrupi kosovar planifikojnë...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 11 muajve - Infokusi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Panucci: Mos u fokusoni te fitorja, por te loja e bukur

para 11 muajve - Sovrani

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka folur pas ndeshjes kundër Turqisë. Shqipëria befasoi Turqinë duke mposhtur me rezultat 3 me 2 në miqësore. Italiani foli për “Rtsh-n” pas ndeshjes:...

Lajmi i fundit/ Panuçi flet pas fitores: Nuk ka fare rëndësi rezultati, por…

para 11 muajve - Newsport

Pas fitores ndaj Turqisë, ka folur për mediat dhe trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi. Panuçi tha së është shumë i lumtur me fitoren. Italiani tha se rëndësi ka loja e bukur dhe jo rezultati. “Kemi...

Shqipëria tregon kualitetin, mposht Turqinë me 10 futbollistë

para 11 muajve - Periskopi

Shqipëria ka arritur ta mposhtë me rezultat prej 3-2 Turqinë, në ndeshjen miqësore që zhvilluan me njëra-tjetrën, në Antali të Turqisë. Kombëtarja shqiptare arriti që pjesën e parë ta mbyllte me epërsi...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 11 muajve - Zhurnal

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Shqipëria e mund Turqinë me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda ‘bomberat’ e Antalya-s

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria ka fituar miqësoren kundër Turqisë në Antalya me rezultatin 2-3 me futbollistët të cilët i ka dhënë mesazhe pozitive teknikut Panucci për të ardhmen e Kombëtares. Ashtu siç pritej në këtë takim...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 11 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Kosovës ka gjetur golin e barazimit në ndeshjen miqësore ndaj Letonisë. Është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për 2-2. Goli i Muriqit erdhi...

Shqipëria me 10 futbollistë fiton në Turqi [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në udhëtim te Turqia, me rezultat 3:2. Shqipëria ka mposhtur Turqinë si mysafir me rezultatin 3:2 me 10 futbollistë, shkruan Insajderi. Kombëtarja shqiptare kaloi dy herë...

Shqipëria mposht Turqinë midis Antalias

para 11 muajve - KosovaPress

Kuqezinjtë kanë bërë një super-ndeshje, duke e mundur skuadrën turke në shtëpinë e këtyre të fundit. Skuadra e Kristian Panuccit mjaft mirë e nisi lojën dhe përmes sulmuesit Armando Sadiku (24’, 39’),...

Formacionet zyrtare: Turqia – Shqipëria

para 11 muajve - Infokusi

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes miqësore, Turqi – Shqipëri. Takimi nis nga ora 18 e 30 dhe transmetohet “LIVE” në RTSH, transmeton IndeksOnline. Turqia: Babcan, Jardimci, Aziz, Sojuncun, Turan,...

Miqësorja Turqi-Shqipëri, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Java News

Kombëtarja e Shqipërisë përballet sot me Turqinë prej orës 18:30 në një ndeshje miqësore me Turqinë në Antalia. Shqipëria e Panuçit zbret në fushë me një formacion sulmues. Formacioni i Shqipërisë Berisha,...

Shqipëria e madhe triumfon ndaj Turqisë

para 11 muajve - Albinfo

Shqipëria ka shënuar një fitore të madhe, duke mundur Turqinë si mysafire me rezultat 3:2. Takimi miqësor u zhvillua në Antalia, shkruan albinfo.ch. Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Armando Sadiku...

VIDEO/ Shqipëria fiton me 10 lojtarë, Sadiku dhe Grezda “zhytin” në krizë Turqinë

para 11 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Lajmi i fundit/ Përfundon pjesa e parë në Mitrovicë, “lumë” golash në Kosovë- Letoni

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Kosovë-Letoni, në Mitrovicë, me rezultatin 2-2. Ishin miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Sabala në të  11′, ndërsa Kosova u përgjigj pas dy minutave...

Shqipëria befason Turqinë, e mposht në Antali

para 11 muajve - Sovrani

Shqipëria ka mposhtur Turqinë në ndeshjen e zhvilluar sot në Antali, në kuadër të takimeve miqësore, raporton Sovrani.info Ekipi i Panuccit fitoi me rezultatin 2-3. Golat në këtë takim u shënuan nga, Sadiku...

Kosova barazon rezultatin ndaj Letonisë

para 11 muajve - Sovrani

Kosova ka barazuar rezultatin në 2-2 ndaj Letonisë në minutën e 44 të takimit, pas golit të Vedat Muriqit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Kosova shënon sërish përballë Letonisë [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Kosova ka shënuar sërish përballë Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës ka realizuar sërish, për të barazuar rezultatin ndaj Letonisë, raporton Insajderi. Vedat Muriqi realizoi me kokë, në minutën e 45 të...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 11 muajve - Almakos

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Shqipëria e madhe triumfon ndaj Turqisë

para 11 muajve - Albinfo

Shqipëria ka shënuar një fitore të madhe, duke mundur Turqinë si mysafire me rezultat 3:2. Takimi miqësor u zhvillua në Antalia, shkruan albinfo.ch. Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Armando Sadiku...

Gabim amatoresk nga Ujkani, shënon Letonia

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Letonia ka shënuar për 1:2 ndaj Kosovës me anë të sulmuesit Ikaunieks në minutën e 31’, pas një gabimi të portierit Samir Ujkani

Turqia ngushton epërsinë ndaj Shqipërisë

para 11 muajve - AlbPortali

Kanë mbetur pak më shumë se 10 minuta nga përfundmi i ndeshjes miqësore mes Turqisë dhe Shqipërisë e cila luhet në Antalya, ndërsa përfaqësuesja turke ka ngushtuar rezultatin duke ulur epërsinë e Shqipërisë...

Letonia në epërsi ndaj Kosovës

para 11 muajve - Arbresh

Letonia ka gjetur përsëri golin e epërsisë në takimin miqësor ndaj Përfaqësueses së Kosovës. Është sulmuesi Davis Ikaunieks, i cili ka shënuar nga afërsia për epërsinë 2-1 të letonezëve. Goli i Ikaunieks...

Kosova – Letonia, shënohet goli i tretë

para 11 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Letonisë ka kaluar në epërsi 1-2 në stadiumin “Adem Jashari” përballë reprezentacionit të Kosovës Skuadra mike ka realizuar në minutën e 31.

Letonia në epërsi

para 11 muajve - KosovaPress

Letonia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, me rezultat 2-1, në miqësoren që po luhet në “Adem Jashari” në Mitrovicë. Temat: Kosova ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim. Kjo web faqe mirëmbahet...

Turqia ngushton epërsinë me golin e Akbaba

para 11 muajve - Arbresh

Ndeshja shumë e fortë po zhvillohet mes Turqisë dhe Shqipërisë. Turqit kanë ngushtuar epërsinë në 3-2 me golin e shënuar nga Emre Akbaba. Aksioni i golit nga turqit ishte mjaftë i bukur. Shqipëria po luan...

Edhe një gol në takimin Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Sovrani

Letonia ka kaluar përsëri në epërsi në minutën e 30 të takimit, pas golit të Ikaunieks, raporton Sovrani.info Rezultatin aktual është 1-2. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Gjithçka duhet të dini rreth sfidës Turqi-Shqipëri

para 11 muajve - Java News

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

Letonia i shënon sërish Kosovës [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Letonia ka kaluar sërish në epërsi ndaj Kosovës. Në ndeshjen miqësore e cila po zhvillohet në “Adem Jashari” në Mitrovicë, Kosova është duke pësuar humbje me rezultat 2:1 pas 30 minutave lojë, raporton...

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosovë – Letoni

para 11 muajve - Arbresh

Janë shënuar dy gola në ndeshjen miqësore Kosova- Letonia e cila është duke luajtur në stadiumin Adem Jashari. Të parët të cilët shënua ishin mysafirët në minutën e 11 të takimit nëpërmjetë Glebs Kluskins....

Turqia shënon golin e parë, Shqipëria trefishon

para 11 muajve - AlbPortali

Duket se Turqia e ka marrë më seriozisht sfidën me Shqipërinë. Pas dy golave të Sadikut skuadra turke e nis menjëherë me gol pjesën e dytë, teksa shënon me anë të mesfushorit të Romës, Cengiz Under, pas...

Turqi-Shqipëri, 9 përballje. Ja kush ka fituar më shumë…

para 11 muajve - Koha Jone

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Dy kombëtaret janë përplasur 9 herë mes tyre ku turqit kanë një bilanc më pozitiv pasi numërojnë 4 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje,...

Shënon Letonia, i përgjigjet shpejtë Kosova

para 11 muajve - Bota Press

Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

VIDEO/ 15 minuta nga fundi, Panucci bën 3 zëvendësime

para 11 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Kosova i përgjigjet Letonisë, shënon gol shumë të bukur

para 11 muajve - Periskopi

Dy gola të shpejtë janë shënuar në përballjen Kosovë – Letoni. Ishin mysafirët që të parët kaluan në epërsi në minutën e 11. Për Kosovën barazoi mbrojtësi Rrahmani, në minutën e 13’.

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë

para 11 muajve - Alsat-M

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës.Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

VIDEO/ 2 gola të shpejtë, Turqia shënon edhe të dytin

para 11 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Kosova – Letoni

para 11 muajve - Arbresh

Janë shënuar dy gola në ndeshjen miqësore Kosova- Letonia e cila është duke luajtur në stadiumin Adem Jashari. Të parët të cilët shënua ishin mysafirët në minutën e 11 të takimit nëpërmjetë Glebs Kluskins....

Turqi – Shqipëri, nuk ndalen golat

para 11 muajve - Sovrani

Turqia ka ngushtuar epërsinë e Shqipërisë në 2-3, pas golit të Akbabas në minutën e 60 të takimit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Grezda shënon për Shqipërinë

para 11 muajve - Sovrani

Grezda ka shënuar gol ndaj Turqisë në minutën e 55 të takimit për ta dërguar rezultatin në 1-3, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Grezda shënon golin e tretë për Shqipërinë, Turqia të dytin

para 11 muajve - KosovaPress

Turqia dhe Shqipëria po luajnë në Antalia në një ndeshje miqësore, ku skuadra shqiptare po dominon ndeshjen. Grezda ka realizuar gol 55-të, ndërkohë, që turqit pesë minuta më vonë ngushtuan avantazhin...

Shqipëria i shënon tjetër gol Turqisë [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Eros Grezda ka shënuar golin e tretë për Shqipërinë ndaj Turqisë, derisa Turqia ngushtoi epërsinë në 2:3.

Shënon Shqipëria përsëri, kësaj radhe Eros Grezda

para 11 muajve - Arbresh

Kombëtarja e Shqipërisë ka rikthyer avantazhin prej dy golash kundër asaj të Turqisë në miqësoren që po zhvillohet në Antalya. Golin e tretë e shënoi mesfushori Eros Grezda, shkruan arbresh.info . Grezda...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Turqia ka ngushtuar rezultatin në 1:2 ndaj Shqipërisë, me golin e Under në minutën e 74’

VIDEO/ Sadiku fiton me dy gola, “Skuqet” Memushaj, Shqipëria me 10 lojtarë në Antalia

para 11 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

Turqi – Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 11 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nëjra-tjetrën ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Sadiku i pandalshëm, shënon dy gola kundër Turqisë

para 11 muajve - AlbPortali

Shqipëria falë dy golave të shënuar nga ana e sulmuesit Armando Sadiku po avanson gjatë 45 minutave të para me rezultatin 2:0 përballë Turqisë, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në Antalia....

Kosova barazon rezultatin shpejtë ndaj Letonisë

para 11 muajve - Sovrani

Kosova ka barazuar rezultatin ndaj Letonisë në 1-1, pas golit të Rrahmanit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Live / Turqia ngushton diferencën, Shqipëria e pëson shumë shpejt në pjesën e dytë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Eshtë duke u luajtur në Antalia takimin miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë luajnë ndaj një rivali të fortë në letër, i cili është favorit për ta fituar takimin. Në përballjet direkt me turqit,...

Eros Grezda fenomenal: Një lojtar më pak, por Shqipëria avanson 3-1 ndaj Turqisë

para 11 muajve - Periskopi

Shqipëria ka thelluar në 3-1 epërsinë ndaj Turqisë. Golin për Kombëtaren shqiptare e shënoi Eros Grezda. Kujtojmë se Shqipëria po luan me një futbollist më pak në fushë, pas përjashtimit të Besian Memushajt. /Periskopi

Shënohen dy gola në ndeshjen Kosovë – Letoni [Video]

para 11 muajve - Insajderi

Turqi ngushton epërsinë kundër Shqipërisë

para 11 muajve - KosovaPress

Under (47’) ka shënuar për turqit. Temat: Turqia Shqiperia Miqesore

Sadiku hero i ndeshjes me Turqinë, shënon edhe golin e dytë

para 11 muajve - Fol

Shqipëria ka gjetur edhe golin e dytë në ndeshjen e tyre në udhëtim për miqësore ndaj Turqisë. Është përsëri sulmuesi nga Elbasani, Armando Sadiku, i cili ka shënuar me kokë për 2-0. Goli i sulmuesi shqiptar...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 11 muajve - Almakos

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Turqi – Shqipëri, vjen edhe goli i tretë

para 11 muajve - Sovrani

Turqia ka shënuar ndaj Shqipërisë në minutën e 47 të takimit, pas golit të Tosun, raporton Sovrani.info Rezultati aktual i takimit është 1-2. Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Starton pjesa e dytë Shqipëri-Turqi

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Eshtë duke u luajtur në Antalia takimin miqësor mes Turqisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë luajnë ndaj një rivali të fortë në letër, i cili është favorit për ta fituar takimin. Në përballjet direkt me turqit,...

Starton ndeshja Kosova-Letonia

para 11 muajve - KosovaPress

Pas dy viteve, përfaqësuesja jonë kthehet të luajë në Kosovë. Sfida me Letoninë, edhe pse është miqësore, megjithatë, është tejet e rëndësishme për skuadrën tonë pasi që Kosova është në ndërtim të një...

Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Bota Press

Shqipëria është duke mposhtur 0:2 Turqinë pas 45 minutave të para Kombëtarja shqiptare është duke treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Turqisë, të cilën është duke e mposhtur 0:2. Të dy golat për Shqipërinë...

Turqi – Shqipëri, statistikat e pjesës së parë

para 11 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Shqipërisë ka shkuar në pushim me epërsi ndaj Turqisë prej 0-2. Dy golat për Shqipërinë i shënoi, Armando Sadiku, raporton Sovrani.info Vlen të theksohet se Memushaj ka marrë karton të kuq...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Sadiku

Shqipëria po e deklason Turqinë, Sadiku shënon tjetër gol

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim, ku sërish shënoi sulmuesi Armando Sadiku

Live Turqi-Shqipëri/ Dy gola të Sadikut dhe Memushaj me të kuqe, pjesa e parë flet kuqezi

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Pjesa e parë, Turqi-Shqipëri 0-2

para 11 muajve - KosovaPress

Turqia dhe kuqezinjtë po sprovojnë forcat në Antalia, në një ndeshje miqësore. Sulmuesi Armando Sadiku (24’, 39’), ka shënuar dygolësh për avantazhin e Shqipërisë, e cila në finish të pjesës së parë mbeti...

Shqipëria dyfishon epersinë kundër Turqisë

para 11 muajve - Arbresh

Shqipëria është duke fituar si mysafire e Turqisë në miqësoren që është duke u zhvilluar. Golin e dytë e shënoi sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 39, shkruan arbresh.info . Ishte Sadiku ai që shënoi...

Karton i kuq në takimin Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbetur me 10 lojtarë në takimin ndaj Turqisë. Mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj është ndëshkuar me dy kartona të kuq në këtë ndeshje, raporton Sovrani.info Shqipëria është...

Shqipëria po e deklason Turqinë, Sadiku shënon tjetër gol

para 11 muajve - Insajderi

Shqipëria ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Turqisë në udhëtim, ku sërish shënoi sulmuesi Armando Sadiku.

Shqipëria “shokon” Turqinë: Goli i mrekullueshëm nga Sadiku

para 11 muajve - Periskopi

Shqipëria po avanson 2-0 si mysafir i Turqisë, në ndeshjen e tyre miqësore. Golin e tij të dytë personal dhe për skuadrën e shënoi Armando Sadiku, që qëlloi saktë me kokë pas harkimit të Odise Roshit. /Periskopi

Sadiku shënon sërish, hesht Turqinë

para 11 muajve - Sovrani

Shqipëria ka dyfishuar rezultatin ndaj Turqisë në 2-0, pas golit të Sadikut në minutën e 39 të takimit, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Sërish Sadiku, Shqipëria po e turpëron Turqinë

para 11 muajve - KosovaPress

Shqipëria ka dyfishuar avantazhin në përballje me Turqinë, prej 0-2, në miqësoren që po luhet në Antalia. Sadiku në minutën e 39-të ka shënuar golin e dytë. Temat: Sadiku Shqiperia Turqia

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 11 muajve - Arbresh

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Sadiku kalon Shqipërinë në epërsi ndaj Turqisë

para 11 muajve - Fol

Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë në udhëtimin e tyre në miqësoren ndaj Turqisë. Është sulmuesi i rrezikshëm, Armando Sadiku, i cili ka shënuar një gol të bukur për epërsinë 1-0. Goli i Sadikut erdhi...

Shqipëria shënon kundër Turqisë

para 11 muajve - Insajderi

Shqipëria ka kaluar në epërsi në miqësoren që po zhvillohet ndaj Turqisë, me golin e sulmuesit Armando Satiku

Sadiku shtang Turqinë, Shqipëria në epërsi

para 11 muajve - KosovaPress

Sulmuesi Armando Sadiku (24’), ka shënuar gol për të kaluar kuqezinjtë në epërsi në miqësoren që po luhet në Antalia te Turqisë. Temat: Sadiku Shqiperia Turqia

Super gol në takimin Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Sovrani

Kombëtarja Shqiptare ka kaluar në epërsi ndaj Turqisë pas 24 minutave lojë, me anë të Armando Sadikut i cili gjeti golin, raporton Sovrani.info Ja goli Facebook Twitter Google Plus

Godet Sadiku, Shqipëria po e mund Turqinë

para 11 muajve - Albinfo

Sadiku shënoi nga afërsia, derisa ishte një asistim mjaft i bukur nga Odise Roshi Shqipëria është në epërsi ndaj Turqisë në Antalia, ku ka shënuar sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 24-t, shkruan albinfo.ch....

Live Turqi-Shqipëri/ Panucci kërkon fitoren në Antalya

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Shqipëria po luan në Antalya aty ku prej ditësh ka qenë e grumbulluar miqësoren e vetme të programuar për muajin nëntor dhe të fundit për këtë vit kalendarik kundër Turqisë. Trajneri Christian Panucci...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 11 muajve - Telegrafi

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

LIVE 15’/ Pak raste në Antalia, Grezda “kërcënon” mbrojtjen turke

para 11 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

PANUCCI: KEMI PUNUAR SHUMË

para 11 muajve - TV21

”Përpara se të jemi një skuadër, jemi një familje” Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të përballet me Turqinë në ndeshje miqësore, ku skuadra e drejtuar nga Christian Panucci do tentoi të testojë elementët...

Tifozët kosovarë “Dardanët” u bëjnë thirrje publike politikanëve kosovarë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kosova sot luan ndeshjen e parë në shtëpi që nga pranimi në FIFA dhe UEFA, me Kombëtaren e Letonisë. Përfaqësuesja jonë do të luaj një ndeshje miqësore me Letoninë në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë...

Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Infokusi

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

Turqi-Shqipëri, 9 përballje. Ja kush ka fituar më shumë...

para 11 muajve - Syri

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Dy kombëtaret janë përplasur 9 herë mes tyre ku turqit kanë një bilanc më pozitiv pasi numërojnë 4 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje,...

Formacionet zyrtare/ Shqipëria me formacion sulmues. Roshi, Grezda dhe Sadiku nga minuta e parë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Dy trajnerët e kombëtareve të Shqipërisë dhe Turqisë kanë shpallur formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë për miqësoren e cila do të luhet në Antalya dhe do të vlejë për përgatitjet...

Turqi - Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 11 muajve - Albeu

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nwjra-tjetrwn ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Dardanët e “ndezin” atmosferën në Mitrovicë

para 11 muajve - Sovrani

Sot me fillim nga ora 19:30, Kosova takohet me Letoninë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë. Kjo ndeshje do të jetë një takim miqësor. Para këtij takimi, ‘Dardanët’ janë mbledhur dhe po krijojnë një...

LIVE/ Starton në Antalia takimi Turqi-Shqipëri (Minutë pas minute në newsport.al)

para 11 muajve - Newsport

Shqipëria do të luajë sot kundër Turqisë një ndeshje miqësorë. Kjo do të jetë ndeshja e parë në epokën “Panuçi”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara nga rrethanat e vazhdimësisë së punës së De Biazit....

A e dini çfarë kishte ndodhur herën e fundit që Kosova zhvilloi një ndeshje në shtëpi?

para 11 muajve - Infokusi

Përfaqësuesja e Kosovës sonte me fillim nga ora 19:30, zhvillon miqësoren e dytë që pas pranimit në UEFA dhe FIFA, ndaj Kombëtares së Letonisë. Miqësorja mes Kosovës dhe Letonisë, do të luhet në stadiumin...

Lajmi i fundit/ Formacionet zyrtare të Kosovë-Letoni, futbollisti i Skënderbeut e nis si titullar

para 11 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga fillimi i ndeshjes Kosovë-Letoni, janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja ekipeve. Trajneri Sahitit, ka vendsour që të hedhë në fushë që nga minuta e parë edhe...

Kjo është koreografia fantastike që kanë përgatitur ‘Dardanët’

para 11 muajve - Infokusi

Kanë mbetur edhe tre orë deri në fillimin e ndeshjes miqësore Kosovë – Letoni. Përfaqësuesja e Kosovës, pas dy viteve rikthehet të luajë në shtëpi, ku në miqësore pret Letoninë, në ndeshjen që fillon nga...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 11 muajve - Insajderi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Shqipëri-Turqi, Panucci: Kemi punuar shumë

para 11 muajve - RTV 21

”Përpara se të jemi një skuadër, jemi një familje” Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të përballet me Turqinë në ndeshje miqësore, ku skuadra e drejtuar nga Christian Panucci do tentoi të testojë elementët...

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 11 muajve - Periskopi

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Kosovë – Letoni, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kosova e zhvillon sonte ndeshjen miqësore me Letonin, takim që luhet në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Kjo ndeshje nis në ora 19:30. Tashmë është zbuluar edhe formacioni zyrtar më të cilin do të...

Formacionet zyrtare: Turqia – Shqipëria

para 11 muajve - Insajderi

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes miqësore, Turqi – Shqipëri. Takimi nis nga ora 18 e 30 dhe transmetohet “LIVE” në RTSH. Për sfidën që do të luhet në “Antalya Arena” të dy trajnerët kanë publikuar...

Kosovë – Letoni, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Sovrani

Kosova sonte takohet me Letoninë me fillim nga ora 19:30, në kuadër të ndeshjeve miqësore. Para fillimit të këtij takimi, Kosova ka publikuar formacionin zyrtare Ja formacioni i Kosovës. Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

para 11 muajve - Arbresh

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë. Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku. Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit,...

Sot ora 18:30, Turqi-Shqipëri, “kuqezinjtë” superiorë në përplasjet miqësore

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria vendosi të luante kundër Turqisë për testin e parë miqësor të epokës “Panucci”, e ndoshta kjo përzgjedhje ka qenë e mirëmenduar nga FSHF, pasi përveçse kundërshtari është i nivelit të lartë,...

Turqi – Shqipëri, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Sovrani

Shqipëria sonte takohet me Turqinë, në kuadër të ndeshjeve miqësore. Para fillimit të këtij takimi janë publikuar formacionet zyrtare të Kombëtareve, raporton Sovrani.info Formacionet Turqia: Babacan,...

Dardanët dhe koreografia e tyre janë gati për ndeshje ndaj Letonisë

para 11 muajve - Arbresh

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Dardanët me një koregrafi speciale në përkrahje të futbollistëve të Kosovës

para 11 muajve - Arbresh

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj...

Turqi-Shqipëri, një përballje me shumë “sekrete”

para 11 muajve - KosovaPress

Miqësorja e sotme luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Kjo është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të ndikuara...

Sekretet e miqësores Turqi – Shqipëri

para 11 muajve - Insajderi

Një miqësore që vlen shumë. Luhet ndaj një rivali që, në letër, është i fortë dhe mund të tregojë realisht forcën e Shqipërisë. Është ndeshja e parë në epokën “Panucci”, duke qenë se të tjerat ishin të...

E dini çfarë ndodhi herën e fundit që Kosova zhvilloi një ndeshje në shtëpi?

para 11 muajve - Periskopi

Hera e fundit që Kosova ka luajtur një ndeshje në shtëpi, ishte ajo e para dy viteve, ku me datën 13 nëntor, luajti me Kombëtaren e Shqipërisë, e cila veç kishte siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian...

Turqi – Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 11 muajve - Tetova1

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nwjra-tjetrwn ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Zbulohet koreografia e “Dardanëve” për takimin e sotëm me Letoninë

para 11 muajve - Insajderi

Skuadra e Kosovës sonte do të takohet me Letoninë në kuadër të ndeshjeve miqësore. Kosova këtë takim do ta zhvillojë në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Dardanët do të jenë të gatshëm për amtosferë...

Turqi-Shqipëri, kompanitë e basteve shpallin ‘fituesin’!

para 11 muajve - Koha Jone

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Skuadra vendase shihet si favorite për ta fituar këtë takim përballë skuadrës së Panuccit. Fitorja e Turqisë kuotohet me koeficientin...

Formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Letonisë

para 11 muajve - Koha Jone

Sot në orën 19:30 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë Kosova do të luajë një miqësore përballë Letonisë. Ja formacioni i mundshëm i Kosovës në këtë përballje: Kosova: Ujkani, Aliti, Pnishi, Rrahmani,...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 11 muajve - Arbresh

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Shqipëria me tre sulmues përballë Turqisë

para 11 muajve - Koha Jone

Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Zbulohet super koreografia e Dardanëve për takimin e sotëm

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Kosovës sonte do të takohet me Letoninë në kuadër të ndeshjeve miqësore. Kosova këtë takim do ta zhvillojë në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, raporton Sovrani.info Dardanët do të jenë...

Sonte Turqi- Shqipëri, Veseli: Nuk ka ndeshje miqësore

para 11 muajve - Shqiptarja

Sonte në mbrëmje Turqia dhe Shqipëria do të zbresin në fushë për të luajtur një ndeshje miqësore, për të cilën kuqezinjtë janë grumbulluar në Antalia për tu stërvitur për këtë ndeshje. Ditën e djeshme...

Ndeshja Turqi – Shqipëri, këto janë statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 11 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

TURQI-SHQIPËRI, FORMACIONI I MUNDSHËM

para 11 muajve - TV21

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Letonisë

para 11 muajve - Syri

Sot në orën 19:30 në stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë Kosova do të luajë një miqësore përballë Letonisë. Ja formacioni i mundshëm i Kosovës në këtë përballje: Kosova: Ujkani, Aliti, Pnishi, Rrahmani,...

Turqi – Shqipëri, statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 11 muajve - Almakos

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 11 muajve - Koha Jone

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Turqi-Shqipëri, kompanitë e basteve shpallin ‘fituesin’!

para 11 muajve - Syri

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Skuadra vendase shihet si favorite për ta fituar këtë takim përballë skuadrës së Panuccit. Fitorja e Turqisë kuotohet me koeficientin...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 11 muajve - Mapo

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Turqi – Shqipëri: Statistikat e përballjeve mes dy shteteve

para 11 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë do të përballen me njëra tjetrën në ndeshje miqësore. Dy shtetet kanë zhvilluar nëntë ndeshje ndërmjet vete ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke...

Turqi – Shqipëri, udhëtim nëpër histori

para 11 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nëjra-tjetrën ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 10:50 Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e...

Kosova në kërkim të fitores së radhës pas pranimit në UEFA e FIFA

para 11 muajve - Gazeta Express

Kosova tashmë është njoftuar me fitore pas pranimit në UEFA e FIFA, në qershor të 2016’tës triumfoi 2:0 përballë Ishujve Faroe. Nëntë humbje dhe një barazim, këto janë statistikat e Kosovës pas 10 ndeshjeve...

Turqi – Shqipëri, historik i ndeshjeve

para 11 muajve - Gazeta e re

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nëjra-tjetrën ku bilanc më të mirë kanë turqit. Kombëtarja turke ka shënuar katër fitore, ndërsa Shqipëria tri të tjera dhe dy...

Panuçi: Ndaj Turqisë për të fituar e për të provuar

para 11 muajve - RTSH

Një ndeshje për t’u fituar, por edhe për të hedhur themelet e edicionit të ardhshëm të Eliminatoreve të Evropianit 2020. Kështu e ka cilësuar trajneri Kristian Panuçi miqësoren e së hënës me Turqinë. “Sa...

Sonte Kosova përballet me Letoninë

para 11 muajve - RTV 21

Kjo ndeshje, test i mirë për përfaqësuesen kosovare Sonte përfaqësuesja e Kosovës në futboll përballet me Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë....

Kosovë – Letoni, sonte me fillim nga ora 19:30

para 11 muajve - Medial

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte sfidon Letoninë në ndeshjen miqësore që do të luhet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” te Mitrovicës. Përfaqësuesja jonë pas dy viteve, luan ndeshjen e parë në...

Formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Letonisë

para 11 muajve - Lajmi.net

Ndeshja do të luhet në stadiumin "Adem Jashari" në Mitrovicë. Kosova luan sonte ndaj Letonisë në ora 19:30, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Më poshtë...

Ky është formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kosova do të luaj sonte ndeshje miqësore me Kombëtaren e Letonisë. Sfida do të zhvillohet në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës nga ora 19:30. Në konferencën për shtyp përpara kësaj ndeshje trajneri...

Ky është formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues kundër Turqisë.

Miqësorja në Antalia, formacioni i mundshëm i kuqezinjve

para 11 muajve - Java News

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Turqi-Shqipëri, Panuçi: Jemi një familje

para 11 muajve - KosovaPress

“Ishin ditë intesive për ekipin. Kemi punuar shumë në të gjitha aspektet, por jam i kënaqur me atë që kanë treguar djemtë në stërvitje, edhe pse e dimë që kjo është një periudhe e ngjeshur me ndeshje nëpër...

Formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

. Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia....

Kombëtarja e gatshme për miqësoren me peshë

para 11 muajve - Koha.net

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha, e ka vlerësuar më shumë se një miqësore ndeshjen kundër përfaqësueses së Turqisë. Për Berishën cikli kualifikues për evropianin e vitit 2020 nis pikërisht...

Shqipëria me tre sulmues ndaj Turqisë, zbulohet formacioni

para 11 muajve - Gazeta Express

. Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 11 muajve - Infokusi

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues...

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 11 muajve - Tetova1

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues kundër Turqisë.

Kosova kërkon fitore për një fillim të ri

para 11 muajve - Koha.net

Me disponim të mirë futbollistët e Kosovës e nisën dhe e mbyllën stërvitjen e fundit përgatitore për ndeshjen miqësore kundër Letonisë. Me të njëjtin disponim shpresojnë të jenë edhe pas ndeshjes që zhvillohet...

Shqipëria me tre sulmues ndaj Turqisë

para 11 muajve - Lajm

Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Kosova me formacion sulmues ndaj Letonisë, trajneri Sahiti: Përkrahja e tifozëve do na çojë te fitorja

para 11 muajve - Lajm

“ Kemi punuar shumë mirë gjatë këtyre ditëve. Brenda grupit entuziasmi është i lartë dhe atmosfera është pozitive. Të gjithë futbollistët e dëshirojnë me çdo kusht fitoren. Të gjithë lojtarët e konsiderojnë...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 11 muajve - KosovaPress

Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin qe luhet sot në mbrëmje në Antalia. Berisha është i konfirmuar në portë, në mungesë të Strakoshës që ka udhëtuar drejt...

Kosova me formacion befasues kundër Letonisë

para 11 muajve - Infokusi

Sot Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia. Sfida do të...

Kosova sonte luan ndaj Letonisë, kërkon fitore për një fillim të ri

para 11 muajve - Te Sheshi

Pas mbylljes së fazes së kualifikimeve për Botërorin “Rusi 2018’, përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte do të luajë ndeshjen e parë miqësore ndaj Letonisë me synimin të nis një fillim të ri dhe të lë...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 11 muajve - 24 ore

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Shqipëria me 3 sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 11 muajve - Fol

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Turqi-Shqipëri, ja kush është fituesi sipas … kompanive të basteve

para 11 muajve - Lajme.al

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. Skuadra vendase shihet si favorite për ta fituar këtë takim përballë skuadrës së Panuccit. Fitorja e Turqisë kuotohet me koeficientin...

Shqipëria me tre sulmues ndaj Turqisë, formacioni i mundshëm

para 11 muajve - Insajderi

Panucci ka menduar një skuadër sulmuese në testin e tij të parë pas mbylljes së fushatës eliminatore të Kupës së Botës. Trajneri italian mendohet se do të luajë me Sadikun, Grezdën dhe Roshin në takimin...

Ky është formacioni i mundshëm i Shqipërisë

para 11 muajve - Periskopi

Shqipëria luan kundër Turqisë në një ndeshje miqësore, shkruan indeksonline. Christian Panucci do të ketë provën e parë e një fillimi të ri pasi mori frenat e Kombëtares. Ky pritet të jetë formacioni startues kundër Turqisë.

Kosova në kërkim të fitores së radhës pas pranimit në UEFA e FIFA

para 11 muajve - Sovrani

Kosova tashmë është njoftuar me fitore pas pranimit në UEFA e FIFA, në qershor të 2016’tës triumfoi 2:0 përballë Ishujve Faroe. Nëntë humbje dhe një barazim, këto janë statistikat e Kosovës pas 10 ndeshjeve...

Shqipëria vendos tre sulmues kundër Turqisë

para 11 muajve - Illyria

Sabien Lilaj titullar dhe Astrit Hajdareviç në stol. Kjo pritet të jetë lëvizja e Christian Panuccit për miqësoren e kësaj të hënë ndaj Turqisë. Duke qenë se testi në Antalia cilësohet pikënisja e përgatitjeve...

Kosova luan sonte me këtë formacion

para 11 muajve - Arbresh

Kosova zhvillon ndeshje miqësore kundër Letonisë në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë. Ndeshja do të luhet në ora 19:30 dhe pritet të ketë interesim të jashtëzakonshëm nga tifozët. Më poshtë e keni formacionin...

Formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia. Sfida...

Sonte Kosova-Letonia

para 11 muajve - KosovaPress

Përfaqësuesja jonë pas dy viteve, luan ndeshjen e parë në Kosovë. Stadiumi “Adem Jashari” pritet te jetë i mbushur me tifozët tonë të cilët kësaj herë do ta kenë rastin t’i shohin idhujt e tyre në Kosovë,...

Formacioni i Kosovës kundër Letonisë

para 11 muajve - Insajderi

Këtë të hënë, Kosova do të tentojë të marrë fitoren e parë në një ndeshje zyrtare që nga momenti që njihet me të drejta të plota nga UEFA dhe FIFA. Përballë Kombëtares së Kosovës do të jetë Letonia. Sfida...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK