http://kariera.mk

E FUNDIT / Italia mund të kualifikohet në botëror ? Lexoni se çfarë thotë neni 7-të i FIFA-s

para 11 muajve - Albeu

Barazimi i djeshëm në shtëpi ndaj Suedisë, la Italinë jashtë Kampionatit Botëror për herë të dytë në histori. Kjo gjë shkaktoi një katastrofë sportive për të kaltërit, të cilët nuk u besojnë syve dhe ndihen...

Rusia pret edhe dy skuadrat e fundit, kjo është lista

para 11 muajve - Indeks online

30 skuadra tanimë zyrtarisht kanë siguruar pjesëmarrjen në Kupën e Botës që do të luhet në Rusi. Danimarka është skuadra e fundit evropiane që prenë biletën për Rusi, ndërsa janë edhe dy ndeshje para se...

'Rusi 2018', ja 30 ekipet që shkojnë në botëror

para 11 muajve - Shqiptarja

Kualifikuesit e botërorit “Rusi 2018” po shkojnë drejt fundit, 30 ekipe deri më tani janë konfirmuar si pjesmarrëse në botëror. Për tu plotësuar priten edhe ndeshjet Australi-Honduras dhe Peru-Zelanda...

30 kombëtare sigurojnë pjesëmarrjen në Botëror

para 11 muajve - Koha.net

Janë mësuar 30 kombëtaret që do të marrin pjesë në Botërorin “Rusia 2018”. 14 kombëtare pjesëmarrëse janë nga Evropa. Përpos nikoqirit Rusisë , në Botëror do të marrin pjesë edhe Belgjika , Anglia , Franca...

Ka ende shpresë, ja si Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Aktuale

Shpresa për të përmbysur disfatën 0-1 të pësuar në tokën suedeze u shua mbrëmjen e të hënës, në atë natë të mallkuar në “San Siro”. Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson...

Italia ka një shans minimal për të hyrë në botëror

para 11 muajve - NOA

Shanset e Italisë për të marrë pjesë në botërorin e Rusisë nuk kanë përfunduar. Të kaltërit nuk mundën të përmbysin rezultatin e ndeshjes së parë play-off  në Stokholm përballë Suedisë duke u eleminuar...

Suedia i mbylli dyert për në Botëror, por Italia ka ende shpresa. Ja sesi mund të kualifikohet

para 11 muajve - BalkanWeb

Italia mbrëmë humbi mundësinë për të prerë biletën për në Botëror pasi u ndal në një barazim 0-0 me Suedinë. Ky verdikt shkaktoi pakënaqësi jo vetëm në popullin italian por kudo në botë që ka tifoz të...

Ka ende shpresë, Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - GazetaBlic

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson pa asnjë dyshim një katastrofë në nivelin sportive. Buffon, Barzagli, De Rossi dhe sipas të gjitha gjasave edhe Chiellini i kanë...

Ka ende shpresë, ja si Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Indeks online

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson pa asnjë dyshim një katastrofë në nivelin sportive. Buffon, Barzagli, De Rossi dhe sipas të gjitha gjasave edhe Chiellini i kanë...

Ka ende shpresë për Italinë, ja si mund të kualifikohet për në Rusi 2018

para 11 muajve - Java News

Italia mbrëmë humbi mundësinë për të prerë biletën për në Botëror pasi u ndal në një barazim 0-0 me Suedinë. Ky verdikt shkaktoi pakënaqësi jo vetëm në popullin italian por kudo në botë që ka tifoz të...

Ka ende shpresë, Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Tetova1

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson pa asnjë dyshim një katastrofë në nivelin sportive. Buffon, Barzagli, De Rossi dhe sipas të gjitha gjasave edhe Chiellini i kanë...

VIDEO/ Ka ende shpresë, ja si Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Syri

Shpresa për të përmbysur disfatën 0-1 të pësuar në tokën suedeze u shua mbrëmjen e të hënës, në atë natë të mallkuar në “San Siro”. Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson...

Ka ende shpresë, ja si Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Syri

Shpresa për të përmbysur disfatën 0-1 të pësuar në tokën suedeze u shua mbrëmjen e të hënës, në atë natë të mallkuar në “San Siro”. Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson...

Ka edhe një ‘mundësi’ për Italinë në Botëror

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Gjasat e Italisë për të marrë pjesë në botërorin e Rusisë nuk kanë përfunduar, edhe pse janë shumë të vogla. Azurët nuk arritën të përmbysnin rezultatin e ndeshjes së parë përballë Suedisë dhe mbetën jashtë...

Ka ende shpresë, ja si Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Tetova Sot

Shpresa për të përmbysur disfatën 0-1 të pësuar në tokën suedeze u shua mbrëmjen e të hënës, në atë natë të mallkuar në “San Siro”. Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson...

Ka ende shpresë, Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Bota Press

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson pa asnjë dyshim një katastrofë në nivelin sportive.Buffon, Barzagli, De Rossi dhe sipas të gjitha gjasave edhe Chiellini i kanë...

Ka ende shpresë, Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Arbresh

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson pa asnjë dyshim një katastrofë në nivelin sportive. Buffon, Barzagli, De Rossi dhe sipas të gjitha gjasave edhe Chiellini i kanë...

Italia ka edhe një shans, kjo është mundësia e vetme e “axurrëve” për në Botërorin “Rusi 2018”

para 11 muajve - Newsport

Italia humbi dje kundër Suedisë, duke humbur kështu mundësinë për të shkuar në Botërorin “Rusi 2018”. Por “axurrët” kanë edhe një shans të fundit, i cili duket pothuajse i pamundur. Në rregulloren e FIFA-s,...

Zgjohuni, ka një mundësi për kualifikim në ‘Rusia 2018’

para 11 muajve - Sovrani

Shpresa për të përmbysur disfatën 0-1 të pësuar në tokën suedeze u shua mbrëmjen e të hënës, në atë natë të mallkuar në “San Siro”. Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson...

Ka ende shpresë, ja si Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Shpresa për të përmbysur disfatën 0-1 të pësuar në tokën suedeze u shua mbrëmjen e të hënës, në atë natë të mallkuar në “San Siro”. Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë...

Ka ende shpresë, ja si Italia mund të kualifikohet në Botëror

para 11 muajve - Fakti Ditor

Shpresa për të përmbysur disfatën 0-1 të pësuar në tokën suedeze u shua mbrëmjen e të hënës, në atë natë të mallkuar në “San Siro”. Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson...

Suedia në botërorin e “Ruisa 2018”, Kroacia del në vazon e dytë

para 11 muajve - Alsat-M

Italianët nuk arritën të shkonin më shumë se barazimi 0-0 ndaj Suedisë në “San Siro”, duke mos e përmbysur humbjen 1-0 të ndeshjes së parë.Kjo është hera e parë pas 60 vitesh që Italia nuk do të jetë pjesë...

“Telenovela” italiane drejt Botërorit 2018, mbyllet me “Apokalips”

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA PLAY-OFF/BOTËRORI “RUSI 2018”/ Itali-Suedi 0-0, u mbyll ndeshja e parafundit që kualifikoi skuadrën e 13-të evropiane për në Rusi Në “San Siro”, dje u përjetua një ëndërr 90-minutëshe, për...

Suedia skuadra e 29-të në botëror Ja ndarja e ekipeve nëpër vazo

para 11 muajve - Shqiptarja

Suedia është skuadra e 29 që i bashkohet botërorit të Rusisë dhe në pritje janë edhe tre vende të lira. Plotësimi i këtyre vendeve do të varet nga përballjet Irlandë-Danimarkë, Australi-Honduras dhe Peru-Zelandë...

Italia mbetet jashtë botërorit, këto janë 29 kombëtaret e kualifikuara për Rusi dhe tri tjerat që presin për ‘biletë’

para 11 muajve - Telegrafi

Kombëtarja e Italisë ka dështuar të kualifikohet në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, ndërsa të fundit që kanë arritur kualifikimin janë Suedia. Ka shkuar në 29 numri i skuadrave që kanë prerë biletën...

Italia mbetet jashtë botërorit, këto janë 29 kombëtaret e kualifikuara për Rusi dhe tri tjerat që presin për ‘biletë’

para 11 muajve - Almakos

Kombëtarja e Italisë ka dështuar të kualifikohet në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, ndërsa të fundit që kanë arritur kualifikimin janë Suedia. Ka shkuar në 29 numri i skuadrave që kanë prerë biletën...

Rusia në pritje të katër Kombëtareve të fundit

para 11 muajve - Indeks online

IndeksOnline E hënë, 13 Nentor 2017 15:34 Italia me Suedinë dhe Danimarka me Irlandën do të luajnë për të siguruar edhe dy vendet e mbetura për Kombëtaret Evropiane për Botërorin e Rusisë. Italia është...

Kualifikohen Zvicra e Kroacia, Italia në 90 minutat e fundit drejt Rusisë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA PLAY-OFF BOTËRORI/ Në zonën e Evropës, dje u mbyllën verdiktet për dy skuadrat e tjera, sot dhe nesër, dy sfida për dy kualifikime Mbrëmja e sotme, është e dyta që përcakton skuadrën e tretë...

Kundërshtarët e mundshëm të Zvicrës në Kampionatin Botëror

para 11 muajve - Albinfo

Për shkak se Zvicra është në vendin e 11-të në botë, aktualisht ndodhet në vazon e dytë Zvicra ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror, derisa shorti do të hidhet më 1 dhjetor. Zvicra do të jetë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK