http://kariera.mk

​Ky është rekordi që Ronaldo theu mbrëmë në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - RTV 21

Futbollisti portugez ka realizuar njërin nga tre golat e Realit në fitoren ndaj Dortmund Real Madridi triumfoi 3:2 ndaj Borussia Dortmundit dhe fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve e ka mbyllur në pozitën...

A do të jetë kjo ndeshja më e fortë në shortin e Ligës së Kampionëve?

para 11 muajve - Lajmi.net

. Paris Saint-Germain është fitues i grupit të tij në Ligën e Kampionëve. Por, skuadra e pasur franceze prapë rrezikon të ndeshet me një kundërshtar të fortë në shortin e fazës së dytë të garës. Mediat...

Gjashtë klubet e mundshme që mund të përballet Real Madridi në L.K.

para 11 muajve - Medial

Real Madridi kaloi me sukses ndeshjen e fundit në fazën e grupeve në kuadër të UEFA ChampionsLeague ndaj Borussia Dortmund. Ekipi i Zinedine Zidane arriti të mposhtë ekipin Gjerman me rezultatin 3-2, në...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve.

para 11 muajve - Aktuale

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve

para 11 muajve - Zhurnal

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Coutinho: “Dua të luaj, në cilindo klub që jam”

para 11 muajve - Medial

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, mund t’ia mbyll derën Barcelonës. Braziliani kishte paraqitje të jashtë zakonshme në mbrëmjen e së mërkurën duke shënuar het-trik ndaj Spartak Moskës. Ai pas ndeshjes...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve.

para 11 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Sot ndeshjet e fundit në grupe, presin biletën 8 skuadra

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve

para 11 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Liverpool, çfarë spektakli ndaj Spartakut

para 11 muajve - Vizion Plus

Liverpool ka marrë një fitore të thellë me 7-0 ndaj SpartakMoscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League

para 11 muajve - Vizion Plus

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Këta janë kundërshtarët e frikshëm që e presin Realin në fazën tjetër

para 11 muajve - GazetaBlic

Real Madrid ka përfunduar e dytë në Grupin H të Champions Leagues. Në fazën me eliminim direkt “Los Blancos” pritet të përballet me një kundërshtar më të fortë në letër. Sipas “Mundo Deportivo-s” ekipi...

Shorti/ Ja kundërshtari i frikshëm i Realit në fazën tjetër të Championsit

para 11 muajve - Syri

Real Madrid ka përfunduar e dytë në Grupin H të Champions Leagues. Në fazën me eliminim direkt “Los Blancos” pritet të përballet me një kundërshtar më të fortë në letër. Sipas “Mundo Deportivo-s” ekipi...

‘Dridhet’ Barcelona. ‘AS’ zbulon kundërshtarin e frikshëm në fazën tjetër të Championsit

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi vendin e parë në Grupin D të Champions Leagues. Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen me një kundërshtar të frikshëm në short. E përditshmja...

Ferr në të tetën e finales: paramendoni ciftet:Real – PSG, Barcelona – Bayern, City – Juventus…

para 11 muajve - Lajm

Shorti për ndeshjet e tetës së finales në Ligën e kampionëve do të tërhiqet ditën e hënë me fillim prej orës 12:00. Bartës do të jenë ekipet që kanë zënë vendet e para në grupe, kurse skuadrat e vendeve...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League

para 11 muajve - Shenja

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

‘Dridhet’ Barcelona. ‘AS’ zbulon kundërshtarin e frikshëm në fazën tjetër të Championsit

para 11 muajve - Syri

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi vendin e parë në Grupin D të Champions Leagues. Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen me një kundërshtar të frikshëm në short. E përditshmja...

5 kundërshtarët e Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Lajmi.net

. Real Madrid është kualifikuar në fazën e dytë të Ligës së Kampionëve por nga pozita e dytë në grup. Andaj, ekipi i Zinedine Zidane rrezikon një kundërshtar të fortë në shortin e së hënës. Manchester...

FOTO/ Formacioni më i mirë i fazës së grupeve në Champions League

para 11 muajve - Syri

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka përzgjedhur formacionin më të mirë të fazës së grupeve në Champions League PSG është skuadra me sulmin dhe mbrojtjen më të mirë ku ka shënuar 24 gola dhe ka pësuar vetëm...

LK: Shorti për fazën tjetër hidhet të hënën

para 11 muajve - Medial

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Formacioni më i mirë i grupeve nga Liga e Kampionëve, mungon një yll i madh nga Barcelona

para 11 muajve - Lajmi.net

"Goal.com" e ka përzgjedhur formacionin më të mirë të fazës grupore nga Liga e Kampionëve. Liga e Kampionëve ka përfunduar fazën e grupeve. Kurse, “Goal.com” e ka përzgjedhur formacionin më të mirë të...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Formacioni më i mirë i fazës grupore të Ligës së Kampionëve, mungon Messi

para 11 muajve - Zhurnal

Ka përfunduar edhe xhiroja e gjashtë dhe e fundit e fazës grupore të Ligës së Kampionëve për edicionin 2017/18, dhe tani kemi 16 skuadra që do të kalojnë tutje nga kjo fazë. Manchester United, Paris Saint-Germain,...

Trajneri i Dortmundit: Real Madridi s’është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Zhurnal

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Ronaldo i rekordeve

para 11 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo shënoi gol mbrëmë në fitoren e Real Madridit ndaj Borussia Dortmundit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Me këtë gol për kampionët në fuqi, ai u bë lojtari i parë që arrin të shënojë në...

Diçka e rrallë në Champions: 33 gola! Ronaldo shkroi historinë, Liverpooli tallet keq me Spartakun

para 11 muajve - Lajm

Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë nga Shakhtar Donetsku, me 2 gola të pësuar që në pjesën e parë, duke bërë që të marrë fund shpresa e napolitanëve të Sarrit, që krahas fitores së tyre, donin edhe...

Trajneri i njohur: Real Madrid nuk është favorit për ta fituar Champions Leaguen

para 11 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Ky është rekordi që Ronaldo theu mbrëmë në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - KosovaPress

Real Madridi triumfoi 3:2 ndaj Borussia Dortmundit dhe fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve e ka mbyllur në pozitën e dytë prapa Tottenhamit. Ajo që tërhoqi më shumë vëmendje ishte edhe një rekord i Cristiano...

5 kundërshtarët e Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Infokusi

Ekipi i Zinedine Zidane rrezikon një kundërshtar të fortë në shortin e së hënës. Real Madrid është kualifikuar në fazën e dytë të Ligës së Kampionëve por nga pozita e dytë në grup. Andaj, ekipi i Zinedine...

Coutinho befason me deklaratën e fundit

para 11 muajve - GazetaBlic

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, mund t’ia mbyll derën Barcelonës. Braziliani kishte paraqitje të jashtë zakonshme në mbrëmjen e së mërkurën duke shënuar het-trik ndaj Spartak Moskës. Ai pas ndeshjes...

Formacioni më i mirë i fazës grupore të Ligës së Kampionëve, mungon Messi

para 11 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar edhe xhiroja e gjashtë dhe e fundit e fazës grupore të Ligës së Kampionëve për edicionin 2017/18, dhe tani kemi 16 skuadra që do të kalojnë tutje nga kjo fazë. Manchester United, Paris Saint-Germain,...

Luhen shanset e fundit në Europa League, Skënderbeu për një tjetër fitore

para 11 muajve - Syri

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në kompetionin e dytë më të i rëndësishëm evropian në rang klubesh, UEFA Europa League. Milani i kualifikuar do të luajë në transfertë kundër...

Coutinho: Dua të luaj, nuk ka rëndësi ku

para 11 muajve - Telegrafi

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, mund t’ia mbyll derën Barcelonës. Braziliani kishte paraqitje të jashtë zakonshme në mbrëmjen e së mërkurën duke shënuar het-trik ndaj Spartak Moskës. Ai pas ndeshjes...

“AS” zbulon kundërshtarin e Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Infokusi

“AS” shkruan se ekziston 43 për qind e mundësisë që gjiganti katalan të caktohet si kundërshtar me Chelsean. Barcelona ka një ekip me gjasa më të mëdha për të qenë kundërshtar i tyre në shortin e rrethit...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League

para 11 muajve - AlbPortali

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Formacioni më i mirë i grupeve nga Liga e Kampionëve, mungon një yll i madh nga Barcelona

para 11 muajve - Infokusi

Liga e Kampionëve ka përfunduar fazën e grupeve. Kurse, “Goal.com” e ka përzgjedhur formacionin më të mirë të fazës grupore, në të cilin ka vend për yjet si Cristiano Ronaldo dhe Neymar, por jo edhe për...

Trajneri i Dortmundit: Real Madridi s’është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Sot ndeshjet e fundit në grupe, presin biletën 8 skuadra

para 11 muajve - Infokusi

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen...

Kampionët e Realit mposhtin Dortmundin, por mbeten të dytët

para 11 muajve - Infokusi

Pësoi dy gola në “Bernabeu” nga gjermanët e Dortmundit, por në fund kampionët në fuqi të Champions League arritën të triumfojnë me rezultatin 3-2. I riu Mayoral dhe më pas Ronaldo shënuan dy gola të shpejtë...

Liverpool shpartallon Spatakun e Moskës

para 11 muajve - Infokusi

Liverpool arriti t’i shënojë 7 gola rusëve të Spatakut të Moskës në ndeshjen e fundit në grupet e Champions League duke u kualifikuar si skuadra e parë në grup. Tre gola në 45 minutat e para dhe 4 në të...

Ja kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Antpress

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00.Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA.Më...

Kualifikohen Liverpul e Sevilja, Napoli i Hysajt jashtë Champions

para 11 muajve - Sot News

Liga e Kampioneve mbylli fazën e grupeve, ku u kualifikuan 16 skuadrat që do të vazhdojnë më tej në këtë kompeticion. Edhe në këtë xhiro të gjashtë e të fundit në grupe, ra në sy fitorja e skuadrave të...

Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Shenja

16 skuadra kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Në tetë grupet, skuadra si: Manchester United, Paris Saint Germain, Roma, Tottenham, Liverpool, Manchester City, Besiktas...

“AS” zbulon kundërshtarin e Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Lajmi.net

. Barcelona ka një ekip me gjasa më të mëdha për të qenë kundërshtar i tyre në shortin e rrethit të dytë të Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive madrilene “AS” shkruan se ekziston 43 për qind e...

Shorti/ Ja si mund të përballen skuadrat në fazën tjetër të ‘Champions-it’

para 11 muajve - Ina

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

para 11 muajve - Ina

GENOA, ITALY - JANUARY 27: Mauro Emanuel Icardi of UC Sampdoria celebrates his fourth goal during the Serie A match between UC Sampdoria and Pescara at Stadio Luigi Ferraris on January 27, 2013 in Genoa,...

Kundërshtari më i keq në short për Real Madridin

para 11 muajve - Lajmi.net

. Real Madrid u kualifikua për në fazën e dytë të Ligës së Kampionëve por nga pozita e dytë në grup. E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” shkruan se ekipi i Zinedine Zidane tani rrezikon të...

Cristiano Ronaldo vendos sërish rekord në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Java News

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve me një tjetër rekord. Me golin ndaj Dortmundit në ndeshjen e fundit të Grupit H ai ka arritur të shënojë nga së paku një...

Coutinho: Dëshira ime është të luaj, nuk ka rendësi se të cili ekip

para 11 muajve - Sovrani

Liverpooli fitoi në mbrëmjen e së mërkurës ndaj Spartakut me rezultat të thellë 7 me 0. Ylli brazilian i Liverpoolit, Philippe Coutinho, kishte paraqitje të jashtë zakonshme në këtë ndeshje duke shënuar tre...

“Real Madridi nuk është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve”

para 11 muajve - Insajderi

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Shorti/ Ja si mund të përballen skuadrat në fazën tjetër të ‘Champions-it’

para 11 muajve - Syri

© SYRI.net Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - AlbPortali

16 skuadra kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Loading... Në tetë grupet, skuadra si: Manchester United, Paris Saint Germain, Roma, Tottenham, Liverpool, Manchester City,...

Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Sovrani

16 skuadra kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Në tetë grupet, skuadra si: Manchester United, Paris Saint Germain, Roma, Tottenham, Liverpool, Manchester City, Besiktas...

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

para 11 muajve - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka thyer edhe një rekord në historinë e Ligës së Kampionëve, me golin e shënuar kundër Borussia Dortmundit në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Real Madridi fitoi me rezultat...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League (FOTO-LAJM)

para 11 muajve - InfoShqip

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Ja rekordet e fazës me grupe të Champions League…

para 11 muajve - Syri

Ja cilat kanë qenë disa nga rekordet e vëna në fazën me grupe të UEFA Champions League… Më shumë ndeshje në grupe: 89 – Iker Casillas (Real Madrid, Porto) Më shumë gola në grupe: 60 – Lionel Messi (Barcelona)...

Liverpooli turpëron moskovitët! Napoli eliminohet, Reali triumfoi

para 11 muajve - Ina

Skuadra e Liverpoolit shkëlqeu në përballje me Spartakun e Moskës, duke shënuar fitore me rezultat të thellë 7:0, në kuadër të ndeshjes së fundit të grupit E të Champions League. Moskovitët u turpëruan...

Champions, dyshet e mundshme në 1/8 e finales

para 11 muajve - Alsat-M

Të hënën do të jetë hedhja e shortit për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, ku do të mësohen edhe dyshet e kësaj faze të garave në elitën evropiane. Në fazën e ardhshme Mançester Junajted mund të përballet...

Champions, rekordet e vendosur në garat në grupe

para 11 muajve - Alsat-M

Disa nga rekordet e vendosura në fazën me grupe të Ligës së Kampionëve. Më shumë ndeshje në grupe : 89 – Iker Casillas (Real Madrid, Porto) Më shumë gola në grupe: 60 – Lionel Mesi (Barcelona) Mesatarja...

Shorti i Champions/ Skenarët, Chelsea përballet vetëm me 3 ekipe. Juve, Real, Bayern “gjuajnë” Beshiktashin

para 11 muajve - BalkanWeb

Janë përcaktuar 16 skuadrat që janë kualifikuar në fazën e 1/16 të Ligës së Kampionëve. Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë liderët...

Ronaldo vjen me rekord të ri në Champions

para 11 muajve - Alsat-M

Në pritje të Topit të Artë 2017, Kristiano Ronaldo ka vendosur një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve. Portugezi shënoi në portën e Dortmundit, në minutën e 12’ të takimit dhe u bë i pari futbollist në...

Këto janë 6 rivalët e mundshëm të Real Madridit në raundin tjetër

para 11 muajve - GazetaBlic

Real Madridi kaloi me sukses ndeshjen e fundit në fazën e grupeve në kuadër të UEFA Champions League ndaj Borussia Dortmund. Ekipi i Zinedine Zidane arriti të mposhtë ekipin Gjerman me rezultatin 3-2,...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Antpress

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Napoli në Liga Europa, befasojnë Porto e Shahtjori

para 12 muajve - Alsat-M

Nuk ka mrekulli për Napolin, që ‘u tradhtua’ nga Mançester Siti i Guardiolës dhe u dorëzua edhe në sfidën e tij ndaj holandezëve të Fejnordit, duke humbur 2-1. Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë nga...

Shikoni se si mund të përballen me njëra-tjetrën skuadrat në fazën tjetër të Championsit

para 11 muajve - Albeu

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Liga e Kampioneve, përcaktohen 16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve, ja data e shortit

para 11 muajve - NOA

Është mbyllur faza e grupeve në Ligën e Kampioneve ndërsa janë përcaktuar 16 skuadrat që kanë kaluar në raundin tjetër. Vetëm nga Premier Liga angleze janë kualifikuar 5 skuadra. Ndërkaq La Liga ka tre...

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

para 11 muajve - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka thyer edhe një rekord në historinë e Ligës së Kampionëve, me golin e shënuar kundër Borussia Dortmundit në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Real Madridi fitoi me rezultat...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - AlbPress

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Ja kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA....

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

para 12 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka thyer edhe një rekord në historinë e Ligës së Kampionëve, me golin e shënuar kundër Borussia Dortmundit në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Real Madridi fitoi me rezultat...

Ja kur hidhet shorti i Champions Leagues

para 12 muajve - Albeu

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve , ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër në fazën me eleminim direkt Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt...

Plotësohen të gjitha ekipet, ja 16 skuadrat e kualifikuara në fazën tjetër në Champions

para 12 muajve - BalkanWeb

Teksa u mbyll edhe gjithë faza e grupeve në Ligën e Kampioneve, mori formë edhe lista me skuadrat që do të vazhdojnë rrugëtimin për trofeun me veshë të gjata. 8 ekipeve të kualifikuara zyrtarisht ditën...

Mësohen 16 skuadrat e kualifikuara, kush me kë mund të takohen në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Telegrafi

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të ligës elitare evropiane për klube. Tashmë dihen gjashtëmbëdhjetë skuadrat që janë kualifikuar në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve. Manchester...

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër

para 12 muajve - Aktuale

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë,...

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë,...

Përcaktohen 16 ekipet më të mira të Europës, Napoli mbetet jashtë

para 12 muajve - Vizion Plus

Liverpool, Sevilla, Porto dhe Shaktar Donetsk janë katër skuadrat e fundit që siguruan një bilete për në fazën e 1/8 të Uefa Champions League. Në ndeshjet e fundit të fazës së grupeve lajmi kryesor ishte...

Champions, skuadrat e kualifikuara në 1/8, jashtë Dortmund dhe Napoli

para 12 muajve - Shqiptarja

U luajtën mbrëmjen e sotme ndeshjet e fundit të fazës në grupe të Champions League, duke i dhënë kështu formën reale kompeticionit në fazën e tij më të rëndësishme. Tetë ekipeve të kualifikuara zyrtarisht...

Shorti i Ligës së Kampionëve, ky është lajmi i fundit

para 12 muajve - Lajmi.net

. Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA, përcjellë “Lajmi.net”. Ai mbahet të hënën në ora...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Ja 16 skuadrat që u kualifikuan në fazën tjetër të “Champions League”

para 12 muajve - Gazeta Tema

Me perfundimin e ndeshjeve te mbremjes se sotme u kompletua numri i 16 skuadrave qe u kualifkuan per ne fazen tjeter te kompeticionit te “Uefa Champions League”. Faza e grupeve dhuroi mjaft emocioe dhe...

FITON REAL MADRIDI, LIVERPOOL SHKATËRRON KUNDËRSHTARIN

para 12 muajve - TV21

Fitore të madhe ka shënuar Liverpool, i cili ka mposhtur klubin rus, Spartak Moscow, me rezultat 7-0. Në derbin e zhvilluar sonte, Real Madrid ka mposhtur Borussia Dortmund, me rezultat 3-2, në takimin...

Shakhtar Donetsk 2-1 Manchester City: Notat e lojtarëve

para 12 muajve - Telegrafi

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në të gjitha garat e këtij sezoni. Këtë humbje ia ka shkakuar skaudra ukrainase e Shakhtar Donestkut, e cila triumfoi 2-1 kundër Citizens në kuadër të xhiros së...

Shakhtari i jep humbjen e parë Cityt, Napoli eleminohet nga Championsi

para 12 muajve - Albeu

Manchester City është mposhtur 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk , për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka triumfuar ndaj Manchester Cityn , për t’u kualifikuar...

Shorti i Champions League do të hidhet në këtë datë

para 12 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Shorti për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve do të hidhet të hënën më 11 dhjetor në Nyon...

Shorti i Ligës së Kampionëve hidhet në këtë ditë

para 12 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

​​Fiton Real Madrid, Liverpool shkatërron kundërshtarin

para 12 muajve - RTV 21

Fitore të madhe ka shënuar Liverpool, i cili ka mposhtur klubin rus, Spartak Moscow, me rezultat 7-0 Në derbin e zhvilluar sonte, Real Madrid ka mposhtur Borussia Dortmund, me rezultat 3-2, në takimin...

Ronaldo thyen një tjetër rekord në “Champions League”

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nëse në kampionatin spanjoll Kristiano Ronaldo po kalon sezonin më të dobët të tij që kur ka shkelur në Spanjë, në Ligën e Kampioneve portugezi vazhdon të dhurojë spektakël duke gjetur me rregullsi të...

Liga e Kampionëve: Kush kaloi grupet?

para 12 muajve - Klan Kosova

Në Grupin E, Liverpool dhe Sevilla kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt të garës më elitare të futbollit europian për klube. Në Grupin F, Manchester City kaloi si i pari, ndërsa Shakhtar...

Sërish Aubameyang

para 12 muajve - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Pierre-Emerick Aubameyang ka shënuar të...

Liverpool shkatërron Spartak Moscow

para 12 muajve - Klan Kosova

Skuadra nga Anfield Road është kualifikuar në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, nga pozita e parë në grup, pas fitores së thellë ndaj moskovitëve Liverpool ka shënuar fitore të thellë me...

Champions/ Real e mbyll grupin i dyti, rrezikon përplasje të fortë. Napoli e Borusia përfundojnë në Uefa

para 12 muajve - Mapo

U zhvilluan ndeshjet e fundit në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Sfidat e grupeve E, F, G dhe H prodhuan rezultate surprizë. Liverpuli mori fitoren që i nevojitej, dhe me plot 7 gola, përballë Spartakut...

Reali mposht gjermanët dhe pozicionhet e dyta në grup

para 12 muajve - Albeu

Real Madridi ka fituar me shifrat e përgjithshme 3-2 kundër Borussia së Dortmundit në "Santiago Bernabeu" ndeshje e vlefshme për raundin e gjashtë të UEFA Cahmpions League. Madrilenët shënonin të parët...

Liverpool fiton me spektakël ndaj Spartakut

para 12 muajve - Albeu

Liverpool ka marrë një fitore të thellë me 7-0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Guardiola ‘tradhton’ Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Nuk ka mrekulli për Napolin, që ‘u tradhtua’ nga Manchester City i Guardiolës dhe u dorëzua edhe në sfidën e tij ndaj holandezëve të Feyenoordit, duke humbur 2-1. Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë...

Mbyllet faza e grupeve të Champions League, ja 16 ekipet që u kualifikuan

para 12 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Premierliga angleze ka më shumë skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City, Manchester...

Real fiton me mund ndaj Dortmund

para 12 muajve - Klan Kosova

Los Blancos janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve nga pozita e dytë në grup, megjithë fitoren ndaj gjermanëve Real Madrid ka mposhtur Borussia Dortmund me rezultat 3:2, në...

Edhe Manchester City di të humb (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në të gjitha garat e këtij sezoni. Këtë humbje ia ka shkakuar skaudra ukrainase e Shakhtar Donestkut, e cila triumfoi 2-1 kundër Citizens në kuadër të xhiros së...

Liverpooli perfekt, shtatë gola kundër Spartak Moskës (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Liverpool ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. The Reds triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin Anfield Road kundër Spartak Moskës me rezultat të thellë prej 7-0....

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Mësohen edhe 16 skuadrat që kalojnë në fazën tjetër në Champions

para 12 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Tetova Sot

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

​Këto janë 16 skuadra që kalojnë në fazën e eliminimit direkt në Champions

para 12 muajve - Gazeta Express

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Real Madrid shuan ëndërrat e gjermanëve, përfundon takimi me këtë rezultat

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi në Santiago Bernabeu në mes të Real Madrid dhe Borussia Dortmund. Ky takim u zhvillua në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Rezultati i këtij takimi është 3-2 në të...

Kush me kë mund të takohet në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Koha.net

Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 ekipeve më të mira në Evropë. Nga tetë grupe dy të parat janë kualifikuar për fazën e ardhshme me fitueset e grupeve që do...

Champions League/ Reali fiton me Dortmundin, eleminohet Napoli i Hysajt. Liverpuli siguron kreun me goleadë

para 12 muajve - Gazeta Tema

Real Madrid ka fituar me rezultatin 3-2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampionet e Evropës, kane marre nje fitore te veshtire kunder gjermaneve në “Santiago...

Këto janë 16 skuadrat e kualifikuara nga grupet në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

. Sonte janë zhvilluar tetë ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Tani janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, përcjellë “Lajmi.net”. Më poshtë i keni...

​Këto janë 16 skuadra që kalojnë në fazën e eliminimit direkt në Champions

para 12 muajve - Tetova Sot

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Super mbrëmje në Champions, shënohen 33 gola, ja rezultatet

para 12 muajve - Opinion

U luajtën mbrëmjen e sotme ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League. Në 8 stadiumet europiane u shënuan 33 gola, duke qenë një nga mbrëmjet më spektakolare të historisë së këtij kompeticioni....

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Tetova Sot

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Liverpool ia bënë “bajat” futbollin Spartakut, ia shënon 7 gola

para 12 muajve - GazetaBlic

Liverpool ka shënuar fitore të thellë përballë Spartakut të Moskës. Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp ka fituar 7-0 në “Anfiel”, shkruan Gazeta Blic Cotuinho ka realizuar tri herë, Sadio Mane dy herë edhe...

City mposhtet nga Shakhtar, eliminon Napolin

para 12 muajve - Aktuale

Manchester City është mposhtur 2:1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka mposhtur 2:1 Manchester Cityn, për t’u kualifikuar...

Reali fiton me vështirësi ndaj Dortmundit, Ronaldo thyen dy rekorde

para 12 muajve - Aktuale

Real Madrid ka shënuar fitore prej 3:2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampioni i Evropës, Real Madrid e ka kryer punën në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund,...

Humbin City dhe Napoli, eliminohet klubi i madh

para 12 muajve - Lajmi.net

Ukrainasit fituan 2:1 me golat e Bernard dhe Ismaylli. Manchester City ka pësuar humbje nga Shakhtari, që siguroi kualifikimin në fazën tjetër. Ukrainasit fituan 2:1 me golat e Bernard dhe Ismaylli. Në...

Liverpooli kualifikohet si i pari me një rezultat të çmendur

para 12 muajve - Lajmi.net

Ekipi nga "Anfield" mundi Spartakun, 7:0. Liverpooli e ka mbyllur fazën e grupeve në vendin e parë në Grupin E. Ekipi nga “Anfield” mundi Spartakun, 7:0. Golat u shënuan nga Coutinho (3), Mane (2), Firmino...

Mbrëmje e çmendur në Champions League, shënohen 33 gola në 8 ndeshje. Ja rezultatet

para 12 muajve - Syri

U luajtën mbrëmjen e sotme ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League, shkruan SYRI.net . Në 8 stadiumet europiane u shënuan 33 gola, duke qenë një nga mbrëmjet më spektakolare të historisë...

​Reali fiton me vështirësi ndaj Dortmundit, Ronaldo thyen dy rekorde

para 12 muajve - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar fitore prej 3:2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampioni i Evropës, Real Madrid e ka kryer punën në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund,...

​Liverpool fiton me spektakël

para 12 muajve - Gazeta Express

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

City mposhtet nga Shakhtar, eliminon Napolin

para 12 muajve - Gazeta Express

​Manchester City është mposhtur 2:1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka mposhtur 2:1 Manchester Cityn, për t’u kualifikuar...

Madrilenët shënojnë golin e tretë ndaj Dortmundit

para 12 muajve - Albeu

Reali i Madridit ka shënuar golin e tretë të avantazhit ndaj Dortmundit të Peter Bosz. Goli është shënuar nga Lucas Vazquez në minutën e 81'-të. Ndeshja po luhet dhe është minuta e 83'-të. /albeu.com/

Humb City, Napoli shkon në Ligën e Evropës

para 12 muajve - Koha.net

Shakhtar Donetsk ka mposhtur Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F në Ligën e Kampionëve duke siguruar fazën e ardhshme, dhe duke e dërguar Napolin në Ligën e Evropës. Bernard dhe Ismaily realizuan...

Reali fiton ngushtë ndaj Dortmundit, shkon tutje në Champions nga pozita e dytë

para 12 muajve - Koha.net

Real Madridi ka mposhtur Dortmundin 3 me 2 në xhiron e fundit të Grupit H për të kaluar në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve nga pozita e dytë. Mayoral, Cristiano Ronaldo dhe Lucas shënuan për “Mbretërit”...

Liverpool fiton me spektakël

para 12 muajve - Aktuale

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Liverpooli spektakël golash, edhe Sevilla kalon grupin

para 12 muajve - Koha.net

Liverpooli ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Jurgen Kloppit shpartalloi Spartakun e Moskës në Anfield Road duke e mposhtur me rezultat të thellë...

Reali rikthen epërsinë me këtë super gol

para 12 muajve - GazetaBlic

Real Madrid ka arritur të shënojë gol dhe ta rikthejë epërsinë ndaj gjermanëve. Kësaj radhe ka shënuar Lucas Vazques një gol shumë të bukur në minutën e 81-të.

Reali rikthen epërsinë ndaj Dortmundit

para 12 muajve - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar për 3:2 ndaj Borussia Dortmund, me anë të anësorit spanjoll, Lucas Vazquez Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Liverpool tallet me rusët, shënojnë edhe golin e gjashtë

para 12 muajve - Albeu

Liverpool ka shënuar edhe golin e gjashtë në këtë takim kundër Spartak Moscow e cila po luan në "Anfield Road" Goli është shënuar nga senegalezi, Sadio Mane në minutën e 76'-të. Ndeshja këtu ka ka përfunduar...

E jashtëzakonshme kjo që bën Ronaldo, ja rekordet e reja në Champions

para 12 muajve - Opinion

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për...

Aubameyang sërish

para 12 muajve - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Pierre-Emerick Aubameyang ka shënuar të...

Gol i bukur i Aubameyangut në pjesë të dytë ndaj Realit

para 12 muajve - Telegrafi

Borussia Dortmundi e ka barazuar rezultatin kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu. Me të filluar pjesë e dytë, Pierre-Emerick Aubameyang reagoi në dy raste në zonë duke e paraboluar portierin vendas...

Liverpooli po e shkatërron Spartakun, por shikoni këtë gol “bombastik” të Mane

para 12 muajve - Lajmi.net

. Liverpooli po e deklason Spartakun. Rezultati momental është 5:0 në “Anfield”. Goli i Sadio Mane, ishte “bombë” e vërtetë. / Lajmi.net/ VIDEO: https://streamable.com/11vyr

Mbrëmje e çmendur në Champions League, 33 gola në 8 ndeshje. Ja rezultatet

para 11 muajve - AlbPress

U luajtën mbrëmjen e sotme ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League.  Në 8 stadiumet europiane u shënuan 33 gola, duke qenë një nga mbrëmjet më spektakolare të historisë së këtij kompeticioni....

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

para 12 muajve - Aktuale

Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

​Liverpool shënon dy gola të shpejtë, po e turpëron Spartakun

para 12 muajve - Gazeta Express

Liverpool ka thelluar epërsinë në 5:0 ndaj Spartak, me golat e Sadio Mane dhe Philippe Coutinho, i treti në këtë ndeshje për brazilianin Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Liverpool nuk ka të ndalur, shënon edhe dy gola të në pjesën e dytë

para 12 muajve - Albeu

Liverpooli ka shënuar edhe dy gola të tjerë në këtë pjesë të dytë kundër Spartak Moscow. Në fillim ishte Mane që shënoi në minutën e 47'-të, ndërsa mbas tre minutash Coutinho realizon hat-trick. Vendasit...

Shënoi kundër Dortmund, Ronaldo thyen një tjetër rekord në “Champions League”

para 12 muajve - BalkanWeb

Cristiano Ronaldo në takimin kundër Dortmund që po luhet aktualisht në “Santiago Bernabeu” ka shënuar një nga 2 golat për ‘galaktikët’. Futbollisti portugez me këtë rrjetë të realizuar kundër gjermanëve...

Aubameyang shënon për Dortmund

para 12 muajve - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Pierre-Emerick Aubameyang ka shënuar gol...

Aksion perfekt i futbollistëve të Liverpoolit: Pasim pas pasimi dhe arrihet goli

para 12 muajve - Telegrafi

Liverpool ka përfunduar pjesën e parë me epërsi prej tre golave. The Reds po triumfojnë kundër Spartak Moskës në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. Coutinho me dygolësh dhe Firmino me një...

Aubameyang shënon gol të jashtëzakonshëm kundër Realit

para 12 muajve - Aktuale

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë kundër Real Madridit 2:1 në Ligën e Kampionëve, me anë të sulmuesit kryesor të skuadrës Aubameyang Borussia Dortmund ka barazuar rezultatin nga 2:0 në 2:2 ndaj...

Aubameyang shënon gol shkollor ndaj Realit

para 12 muajve - Lajmi.net

. Pierre-Emerick Aubameyang shënon përsëri. Borussia Dortmund ka barazuar ndaj Real Madridit. Tani rezultati është 2:2. /Lajmi.net/ VIDEO: http://www.dailymotion.com/video/x6b82i8

Super Aubameyang, barazon shifrat ndaj Realit

para 12 muajve - Albeu

Borussia e Dortmundit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Realit në "Santiag Bernabeu" Është përsëri ai, Aubameyang që me një parabol ka mposhtur Navasin . Ndeshja tani është bërë më e ashpër duke bërë që...

Liverpool i çmendur shënon edhe dy gola përballë Spartakut

para 12 muajve - GazetaBlic

Liverpool ka ngritur epërsinë 5-0 përballë Spartak Moskës Sadio Mane dhe Coutinho kanë realizuar golat në minutat 47 dhe 51 për Liverpool, shkruan Gazeta Blic https://imgtc.com/uploads/aRKwkJCl417.mp4

​Aubameyang shënon gol të jashtëzakonshëm kundër Realit

para 12 muajve - Gazeta Express

Borussia Dortmund ka barazuar rezultatin nga 2:0 në 2:2 ndaj Real Madridit, me golin e dytë të shënuar nga Aubameyang Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ndryshohet rezultati në takimin Real -Dortmund, ja kush ka shënuar

para 12 muajve - GazetaBlic

Që në fillim të pjesës së dytë Dortmundi ka arritur ta barazojë rezultatin në 2-2, ndaj Real Madridit. Golin e ka shënuar përsëri Pierre-Emerick Aubameyang, pas një gabimi nga mbrojtësi spanjoll Sergio...

Harrojeni Messin, Cristiano Ronaldo thyen edhe këtë rekord

para 12 muajve - GazetaBlic

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit , për t’u...

Harrojeni Messin, Cristiano Ronaldo thyen edhe këtë rekord

para 12 muajve - GazetaBlic

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

Champions/ Napoli e Borusia në Uefa, Real i dyti në grup, rrezikon përplasje të fortë

para 12 muajve - Java News

U zhvilluan ndeshjet e fundit në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Sfidat e grupeve E, F, G dhe H prodhuan rezultate surprizë. Liverpuli mori fitoren që i nevojitej, dhe me plot 7 gola, përballë Spartakut...

City mposhtet nga Shakhtar, eliminon Napolin

para 12 muajve - Tetova Sot

Manchester City është mposhtur 2:1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka mposhtur 2:1 Manchester Cityn, për t’u kualifikuar...

​Reali fiton me vështirësi ndaj Dortmundit, Ronaldo thyen dy rekorde

para 12 muajve - Tetova Sot

Real Madrid ka shënuar fitore prej 3:2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampioni i Evropës, Real Madrid e ka kryer punën në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund,...

Përfundojnë pjesët e para në të gjitha takimet, ja rezultatet

para 12 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para në të gjitha takimet që po zhvillohen në Ligën e Kampionëve Skuadra e Liverpoolit është duke fituar me rezultatin me të thellë 3-0 përballë Spartakut po ashtu edhe Real Madrid...

E jashtëzakonshme kjo që bën Cristiano Ronaldo, njihuni me rekordet e reja në Champions

para 12 muajve - Syri

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për...

Reali mposhtë Dortmundin për statistika, Tottenhami lider

para 12 muajve - Infokusi

Skuadra e Real Madridit ka mposhtur Borussia Dortmundin në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve. Edhe pse ekipi i Zinedine Zidanes para kësaj ndeshje e kishte siguruar kualifikimin, arriti të fitonte...

Real Madrid-Dortmund, përfundon pjesa e parë me këtë rezultat

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Real Madrid – Borussia Dortmund. Madrilenët ishin ata të cilët shënuan së pari me anë të Boyra Majoral dhe Cristiano Ronaldo, transmeton Gazeta Blic. Pas aksioneve...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

para 12 muajve - Gazeta Express

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

Reali rikthen epërsinë ndaj Dortmundit

para 12 muajve - Tetova Sot

Real Madrid ka shënuar për 3:2 ndaj Borussia Dortmund, me anë të anësorit spanjoll, Lucas Vazquez

​Liverpool fiton me spektakël

para 12 muajve - Tetova Sot

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Dortmundi befason Real Madridin

para 12 muajve - Lajmi.net

. Dortmundi ka ngushtuar epërsinë e Realit. Pierre-Emerick Aubameyang ka realizuar për gjermanët. Tani rezultati është 2:1. / Lajmi.net/

E pabesueshme çfarë ka ndodhur në 45 minutat e para në ndeshjet e Champions League

para 12 muajve - Syri

Po luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League, ku po përjetohet një mbrëmje emocionuese në 8 stadiume europiane, shkruan SYRI.net . Në pjesët e para janë shënuar 16 gola në 8 ndeshje....

Aubameyang ngushton rezultatin ndaj Realit

para 12 muajve - Gazeta Express

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë kundër Real Madridit 2:1 në Ligën e Kampionëve, me anë të sulmuesit kryesor të skuadrës Aubameyang Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ukrainasit shënojnë edhe të dytin kunndë Cityt

para 12 muajve - Albeu

Pas 6-të minuta Shakhtari ka shënuar edhe golin e dytë kundër Manchester Cityt . Autori i golit është mbrojti anësor Ismaily që ka dyfishuar shifrat në "OSC Metalist" Ndeshja po luhet dhe vendasit e kanë...

Gjermanët ngushtojnë diferencën ndaj madrilenëve

para 12 muajve - Albeu

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë ndaj Reali në "Santiago Bernabeu" Goli është shënuar nga sulmuesi gabonez , Aubameyan në minutën e 43'-të. Ndeshja po luhet me intensitet të lartë dhe kronometrohet...

REZULTATET/ Mbyllen pjesët e para të ndeshjeve të “Champions League”

para 12 muajve - Gazeta Tema

Kane perfunduar pjeset e para te ndesbjve te mbremjes se sotme te “Uefa Champions League”. Reali i Madridit ka fituar me rezultatin 2-1 ne pjesen e pare kunder gjermaneve te Borussia Dortmundit. Golat...

Shakhtar befason Cityn

para 12 muajve - Aktuale

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’

Liverpooi i çmendur shënon edhe dy herë përballë Spartakut

para 12 muajve - GazetaBlic

Liverpool e ka ngritur epërsinë në 3-0, përballë Spartakut të Moskës Është përsëri braziliani Coutinho ai i cii ka shënuar gol, pas një aksioni fenomenal ku morën pjesë, Sadio Mane, Mohamed Salah dhe Roberto...

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë,...

Shakhtar turpëron Manchester Cityn

para 12 muajve - GazetaBlic

Rezultati në ndeshjen Shakhtar Donetsk-Manchester City tanimë ka ndryshuar. Është skuadra vendase ajo e cila ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë dhe ta befasojë mbrojtjen angleze, transmeton Gazeta...

Tjetër gol në ndeshjen Shakhtar – City

para 12 muajve - Gazeta Express

Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Real befason Dortmund me dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Borja Mayoral dhe Cristiano Ronaldo janë...

Shakhtari befason Cityn dhe kalon në avantazh

para 12 muajve - Albeu

Shakhtar Donetsk ka kaluar në avantazh kundër Manchester Cityt në "OSC Metalist" Goli ka ardhur nga shtatshkurti Bernanrd që ka mposhtur portierin Ederson të Cityt , duke dhënë dhe avantazhin skuadrës...

Shakhtari po e deklason Man Cityn

para 12 muajve - Lajmi.net

. Shakhtar Donetsk po e deklason Manchester Cityn. Ukrainasit po fitojnë 2:0 ndaj Cityt pas 33 minutave lojë. Golat u realizuan nga Bertrand dhe Ismailly. / Lajmi.net/

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër

para 12 muajve - Fakti Ditor

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë,...

VIDEO/ Shakhtar Donetsk-Manchester City, shënohet goli fatal për…

para 12 muajve - Syri

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26-të. Me këtë rezultat skuadra ukrainase kualifikohet në turin tjetër të Champions League, duke eliminuar Napolin....

Shakhtar befason Cityn

para 12 muajve - Gazeta Express

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Cristiano Ronaldo me një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Koha.net

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve me një tjetër rekord. Me golin ndaj Dortmundit në ndeshjen e fundit të Grupit H ai ka arritur të shënojë nga së paku një...

​Liverpool shënon dy gola të shpejtë, po e turpëron Spartakun

para 12 muajve - Tetova Sot

Liverpool ka thelluar epërsinë në 5:0 ndaj Spartak, me golat e Sadio Mane dhe Philippe Coutinho, i treti në këtë ndeshje për brazilianin

Këto janë skuadrat e kualifikuara për fazën e eliminimit direkt, ja se kush me kë mund të takohet

para 12 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë kualifikuar si lider të...

Liverpooli i pandalshëm, shënon tre gola brenda 20 minutave kundër Spartakut

para 12 muajve - Albeu

Liverpooli ka shënuar tre gola brendave 20 minutave të para kundër Spartakut në "Anfield Road" Të dy golat e parë janë shënuar nga Coutinho 4' dhe 15' ndërsa goli i tretë është shënuar nga Firmino. Liverpooli...

Ekipi me më së shumti pikë në fazën e grupeve të Championsit

para 12 muajve - Insajderi

Liga e Kampionëve me ndeshjet e sotshme e mbylli për mrekulli fazën e grupeve. Klubi që grumbulloi më së shumti pikë në këtë fazë është Tottenham Hotspur, me 16 pikë, një më shumë se Manchester United,...

Real Madrid – Dortmund, dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Aktuale

Real Madridi ka shënuar dy gola ndaj Borussia Dortmundit. Madrilienët avancojnë me Mayoral Moyan dhe Cristiano Ronaldon. Ekipi nga “Santiago Bernabeu” po fiton 2:0.

Këto janë skuadrat e kualifikuar për fazën e eliminimit direkt, ja se kush me kë mund të takohet

para 12 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë kualifikuar si lider të...

Kjo është data kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Periskopi

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA....

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League (FOTO-LAJM)

para 12 muajve - InfoShqip

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Live “Champions League”/ Napoli e nis me gol, kualifikimi peng i ndeshjes në Ukrainë

para 12 muajve - BalkanWeb

Janë duke u luajtur 8 përballjet e fundit në katër grupe të “Champions League” për të mësuar përfundimisht skuadrat që do të kualifikohen për në 16 më të mirat e Europës. Në Grpin E asgjë nuk është e zgjidhur...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

para 12 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

​Aubameyang shënon gol të jashtëzakonshëm kundër Realit

para 12 muajve - Tetova Sot

Borussia Dortmund ka barazuar rezultatin nga 2:0 në 2:2 ndaj Real Madridit, me golin e dytë të shënuar nga Aubameyang

Cristiano Ronaldo bombardon portën gjermane, Reali dyfishon rezultatin

para 12 muajve - GazetaBlic

Real Madrid ka arritur ta dyfishojë epërsinë ndaj gjermanëve të Dortmundit. Golin e dytë për madrilenët e shënoi Cristiano Ronaldo pasi pranoi një top nga Luca Modric, transmeton Gazeta Blic. Ky gol u...

Liverpool nuk ka të ndalur, shënon edhe dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Gazeta Express

Liverpool ka shënuar edhe dy gola të shpejtë për 3:0 ndaj Spartak Moscow në Ligën e Kampionëve, me anë të Philippe Coutinhos dhe Roberto Firminos Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Dortmundit

para 12 muajve - Koha.net

Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të bukur ndaj Dortmundit për epërsinë e dytë të Real Madridit. Ai realizoi me një goditje fantastike në minutën e 13, transmeton Koha.net. Golin e parë për Los Blancos...

Real Madrid – Dortmund, dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Lajmi.net

. Real Madridi ka shënuar dy gola ndaj Borussia Dortmundit. Madrilienët avancojnë me Mayoral Moyan dhe Cristiano Ronaldon. Ekipi nga “Santiago Bernabeu” po fiton 2:0. / Lajmi.net/ VIDEO: http://www.dailymotion.com/video/x6b809y

Plotësohen skuadrat për fazën 1/16, 5 ekipe angleze kalojnë grupet

para 12 muajve - Newsport

Me ndeshjet e luajtura sonte në mbrëmje u mbyll edhe faza e grupeve të Champions League. Tashmë ka marrë formë edhe lista e skuadrave që do të marrni pjesë në fazën e 1/16. Skuadrat e kualifikuara për...

Ronaldo shënon supergol për Realin

para 12 muajve - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmund, kësaj radhe me anë të yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ka gol në ndeshjen Real – Dortmund

para 12 muajve - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar golin e parë ndaj Borussia Dortmund në Santiago Bernabeu, me anë të sulmuesit spanjoll, Borja Mayoral Embed the video Goal Mayoral B. (1:0) Real Madrid vs Borussia Dortmund Autoplay...

Real Madrid – Dortmund, goli i parë

para 12 muajve - Lajmi.net

. Real Madridi ka shënuar golin e parë ndaj Borussia Dortmundit. Madrilienët avancojnë me Mayoral Moya. Ekipi nga “Santiago Bernabeu” po fiton 1:0. / Lajmi.net/ VIDEO: http://www.dailymotion.com/video/x6b809y

Penallti për Liverpoolin, shikoni si e ekzekutoi Coutinho

para 12 muajve - Lajmi.net

Philipp Coutinho është golashënuesi për "The Reds". Liverpooli ka kaluar në epërsi në minutën e 4 ndaj Spartakut. Philipp Coutinho është golashënuesi për “The Reds”. Braziliani realizoi nga penalltia për 1:0. / Lajmi.net/ VIDEO:

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

para 12 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

VIDEO/ Penallti për Liverpool, shihni se çfarë bën Coutinho

para 12 muajve - Syri

Liverpool ka kaluar në epërsi 1-0 ndaj Spartak Moscow. Golin e epërsisë e ka shënuar Philippe Coutinho nga pika e bardhë e 11-metërshit. Me këtë rezultat skuadra angleze kualifikohet në turin tjetër të...

Kjo është data kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Insajderi

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA....

Kjo është dita se kur do të hidhet shorti i fazës së eleminimit direkt në CHL

para 12 muajve - Sovrani

Sonte ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara për fazën e eliminimit direkt. Shorti për fazën e ardhshme hedhet të hënën, më 11 dhjetor në...

Penallti për Liverpool, ja ku përfundoi topi i Coutinhos

para 12 muajve - GazetaBlic

Liverpool ka kaluar në epërsi përballë Spartakut të Moskës. Është braziliani Coutinho ai i cili ka shënuar gol në minutën e katër nga pika e bardhë, shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e tij https://imgtc.com/uploads/y6lM1DATyr4.m...

Champions League/ Kalojnë vetëm 2 minuta dhe shënohet goli i parë i mbrëmjes, ja autori

para 12 muajve - Syri

Po luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League, ku pritet të jetë një mbrëmje emocionuese në 8 stadiume europiane, shkruan SYRI.net . Nuk ka zgjatur shumë dhe shënohet goli i parë i...

Penallti për Liverpoolin

para 12 muajve - Gazeta Express

Liverpool ka kaluar në epërsi 1:0 ndaj Spartak Moscow. Golin e epërsisë e ka shënuar Philippe Coutinho nga pika e bardhë Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Champions League/ Kalojnë vetëm 2 minuta dhe shënohet goli i parë i mbrëmjes, ja autori

para 12 muajve - Syri

Po luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League, ku pritet të jetë një mbrëmje emocionuese në 8 stadiume europiane, shkruan SYRI.net . Nuk ka zgjatur shumë dhe shënohet goli i parë i...

Kundërshtarët e mundshëm të skuadrave në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Insajderi

Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 ekipeve më të mira në Evropë. Nga tetë grupe dy të parat janë kualifikuar për fazën e ardhshme me fitueset e grupeve që do...

“Champions League”/ Shakhtar dyfishon kundër Man.City, Napoli drejt ‘adio’

para 12 muajve - Java News

Janë duke u luajtur 8 përballjet e fundit në katër grupe të “Champions League” për të mësuar përfundimisht skuadrat që do të kualifikohen për në 16 më të mirat e Europës. Në Grpin E asgjë nuk është e zgjidhur...

Ronaldo vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve me një tjetër rekord. Me golin ndaj Dortmundit në ndeshjen e fundit të Grupit H ai ka arritur të shënojë nga së paku një...

Shakhtar 2 – 1 Man.City, notat e lojtarëve

para 12 muajve - Sovrani

Ekipi i Shakhtar Donetsk ka arritur që ta mposhtë Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F dhe kështu e ka siguruar fazën e ardhshme. Te Shakhtari me notën me të lartë u vlerësua Ismaily (8.4),...

​Këto janë 16 skuadra që kalojnë në fazën e eliminimit direkt në Champions

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Tjetër gol në ndeshjen Shakhtar – City

para 12 muajve - Tetova Sot

Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’

Aubameyang ngushton rezultatin ndaj Realit

para 12 muajve - Tetova Sot

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë kundër Real Madridit 2:1 në Ligën e Kampionëve, me anë të sulmuesit kryesor të skuadrës Aubameyang

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Liria

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Shakhtar Donetsk-Manchester City, shënohet goli fatal për…

para 12 muajve - Tetova Sot

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26-të. Me këtë rezultat skuadra ukrainase kualifikohet në turin tjetër të Champions League, duke eliminuar Napolin.

Liverpooli shënon fitore të thellë, kualifikohet si lider në grup [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Humb Manchester City, eliminohet Napoli

para 12 muajve - Insajderi

Manchester City ka pësuar humbje nga Shakhtari, që siguroi kualifikimin në fazën tjetër. Ukrainasit fituan 2:1 me golat e Bernard dhe Ismaylli. Në anën tjetër, Napoli ka humbur në udhëtim me Feyenoordin,...

Ronaldo sonte vendosi rekordin e radhës në Ligën E Kampionëve

para 12 muajve - Fol

Edhe pse nuk po kalon momentet e tij më të mira gjatë këtij sezoni me fanellën e Realit të Madridit në aspekt individual, Kristiano Ronaldo, megjithatë nuk ndalet së regjistruari rekorde në kompeticionin...

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Bota Press

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Manchester City dhe Shakhtari vazhdojn tutje, eliminohet Napoli

para 12 muajve - Sovrani

Befasia e Ligës së Kampionëve ka ndodhur sonte në Grupin F. Ekipi i Shakhtar Donetsk ka arritur që ta mposhtë Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F dhe kështu e ka siguruar fazën e ardhshme, madje duke...

​Fiton Real Madrid, Liverpool shkatërron kundërshtarin

para 12 muajve - KosovaPress

Të parët kaluan në epërsi madrilenët me dy gola, por që pasuan aksionet e gjermanëve, të cilët arritën të barazojnë rezultatin. Reali ishte në kërkim të golit të fitores, të cilin e arriti në minutën e...

Këto janë 16 skuadrat e kualifikuara nga grupet në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Liria

Tani janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Sonte janë zhvilluar tetë ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Tani janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara...

Reali mposht Dortmundin dhe kalon në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Real Madridi ka përmbyllur fazën e grupeve me fitore ndaj Dortmundit. “Los Blancos” kanë mposhtur Dortmundin 3 me 2 për të kaluar në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve. Mayoral, Cristiano Ronaldo...

Liverpool nuk ka të ndalur, shënon edhe dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Tetova Sot

Liverpool ka shënuar edhe dy gola të shpejtë për 3:0 ndaj Spartak Moscow në Ligën e Kampionëve, me anë të Philippe Coutinhos dhe Roberto Firminos

Liverpooli e deklasoi Spartakun, e përfundon fazën e grupeve si lider

para 12 muajve - Sovrani

Liverpooli ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Skuadra angleze e deklasoi Spartakun e Moskës duke e mposhtur me rezultat të thellë 7 me 0, transmeton Sovrani.info...

Liverpuli fiton me goleadë, Napoli i Hysajt mbetet jashtë

para 12 muajve - Newsport

Sonte po zhvillohen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Champions League. Sfidat e fundit vijnë nga grupet E, F, G dhe H, ku premtojnë spektakël dhe emocione, për të vendosur skuadrat e fundit që...

Formacionet zyrtare: Liverpool - Spartak Moscow

para 12 muajve - Albeu

Liverpooli dhe Spartak Moscow përballen me njëra-tjetrën në "Anfield Road" për ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të UEFA Champions League. Liverpooli i Kloppit e do me patjetër fitoren sonte kundër...

Ronaldo shënon supergol për Realin

para 12 muajve - Tetova Sot

Real Madrid ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmund, kësaj radhe me anë të yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo

Shakhtar – Man.City, shënohet edhe goli i tretë

para 12 muajve - Sovrani

Manchester City ka arritur ta ngushtojë epërsinë ndaj Shakhtarit në fund të ndeshjes për 2 me 1. Goli u shënua nga pika e bardhë, ku i saktë u tregua Sergio Aguero. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Napoli shpreson që Manchester City t’i bëjë favor

para 12 muajve - Telegrafi

Manchester City është mysafir i Shakhtar Donetskut për ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e ka siguruar kualifikimin, edhe atë nga pozita e parë në Grupin...

Liverpool 7 – 0 Spartak Moscow

para 12 muajve - Sovrani

Liverpooli ka arritur ta shënoi edhe golin e shtatë ndaj Spartakut. Goli u shënua nga Salah në minutën e 86-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Real – Dortmund, vjen goli i avantazhit

para 12 muajve - Sovrani

Real Madridi ka arritur që prap të kaloj në avantazh ndaj Dortmundit, rezultati momental është 3 me 2. Golin e tretë për vendasit e shënoi Lucas, në minutën e 81-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Barcelona vjen me rekord të ri në Ligën E Kampionëve

para 12 muajve - Fol

Skuadra e Barcelonës pa dyshim se është një ndër skuadrat më të mira evropiane. Një gjë të tillë “katalunasit” kanë dëshmuar këto 11 vite të fundit, ku çdo vit rradhazi kanë arritur të përfundojnë të parët...

Formacionet bazë: Liverpooli duhet të shmangë humbjen nga Spartak Moska

para 12 muajve - Telegrafi

Liverpooli është nikoqir i Spartak Moskës në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Takimi që zhvillohet në Anfield është vendimtar për kualifikimin e mëtutjeshëm të Redsave. (Foto:...

Formacionet zyrtare: Shakhtar – Man City

para 12 muajve - Lajmi.net

. Manchester City është sonte mysafir i Shakhtar Donetskut. Më poshtë i keni formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Shakhtar: Manchester City: Ederson, danillo, Gundogan, Mangala, Sane, Silva, Abarabioyo,...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Spartak

para 12 muajve - Lajmi.net

. Liverpooli sonte pret Spartakun e Moskës. Ndeshja fillon prej orës 20:45, përcjellë “Lajmi.net”. Më poshtë i keni formacionet zyrtare. Liverpool: Karius, Gomez, Klavan, Lovren, Moreno, Can, Wijnaldum,...

Liverpool – Spartak, shënohet edhe goli i gjashtë

para 12 muajve - Sovrani

Liverpooli është duke e deklasuar totalisht ekipin nga Rusia, Spartak Moscow. Ekipi anglez arriti ta shënoi edhe golin e gjashtë përmes sulmuesit të tyre, Sadio Mane, në minutën e 76-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Liverpool – Spartak Moscow

para 12 muajve - GazetaBlic

Prej orës 20-45 zhvillohet ndeshja interesante në mes të Liverpool dhe skuadrës ruse Spartak Moska Kjo ndeshje i takon grupit E, dhe luhet në stadiumin “Anfield” , trajneri Klopp ka befasuar duke e lënë...

Formacionet zyrtare: Shakhtar – City

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Manchester City Shakhtar dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

​Formacionet zyrtare: Liverpool – Spartak

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Liverpool – Spartak Moscow Liverpool dhe Spartak Moscow kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

CHAMPIONS LIVE/ 20 minuta nga fundi, “lumë” golash në takimet e sotme

para 12 muajve - Newsport

Sonte po zhvillohen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Champions League. Sfidat e fundit vijnë nga grupet E, F, G dhe H, ku premtojnë spektakël dhe emocione, për të vendosur skuadrat e fundit që...

Coutinho realizon het-trik për Liverpoolin [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Philippe Coutiho ka kompletuar het-trikun me Liverpoolin ndaj CSKA Moskës. Liverpooli është duke udhehëqur me rezultatin 5:0. https://imgtc.com/uploads/aRKwkJCl417.mp4

Liverpooli nuk po ndalet, shënon edhe golin e pestë

para 12 muajve - Sovrani

Liverpooli është duke e deklasuar Spartakun, anglezët tani shënuan edhe golin e pestë në ndeshje. Goli i pestë u shënua nga Coutinho, i cili edhe kompleton hettrikun e tij. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Rikthehet Dortmundi, barazon rezultatin ndaj Realit

para 12 muajve - Sovrani

Dortmundi ka arritur ta shënoi edhe golin e dytë ndaj Realit, dhe kështu tani rezultati momental është 2 me 2. Goli u shënua prap nga Aubameyang, në minutën e 49-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Shakhtar befason Cityn

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’ AlbPortali:

Liverpooli shënon edhe golin e katërt

para 12 muajve - Sovrani

Liverpooli ka thelluar epërsinë ndaj Spartakut në 4 gola, tani rezultati është 4 me 0. Goli u shënua pak pas fillimit të pjesës së dytë nga Sadio Mane, minuta e 48-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Mane shënon golin më të mirë në Champions League

para 12 muajve - Periskopi

Sadio Mane ka shënuar për 4:0 në ndeshjen e Liverpoolit kundër Spartak Moskës. Shihni golin e senegalezit:

​Conte nuk i frikësohet asnjë kundërshtari

para 12 muajve - RTV 21

Trajneri italian ka folur për kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kampionëve Chelsea ka përfunduar në pozitën e dytë në Grupin C, prapa Romës pas barazimit të mbrëmshëm me Atletico Madridin 1:1 në Stamford...

Formacionet zyrtare: Shakhtar – City

para 12 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Manchester City Shakhtar dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

Shakhtar befason Cityn

para 12 muajve - Fakti Ditor

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’

Formacionet zyrtare: Liverpool – Spartak

para 12 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Liverpool – Spartak Moscow Liverpool dhe Spartak Moscow kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

Ronaldo me rekord historik në Ligën e Kampionëve [Foto]

para 12 muajve - Insajderi

Ronaldo ka shkruar historinë në Ligën e Kampionëve. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thyer tjetër rekord të madh me golin ndaj Borussia Dortmundit. Portugezi shënoi për 2:0 ndaj Borussia Dortmuund...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

para 12 muajve - Gazeta Monitor

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

Champions League / Fati i tre skuadrave në grupin E, shikoni si kualifikohen

para 12 muajve - Albeu

Nuk është vendosur asgjë për fatin e skuadrave që janë në grupin E. Liverpooli , Sevilla dhe Spartaku i Moskës kanë shanse reale për t’u kualifikuar, edhe pse favoritët janë të kuqtë e Kloppit dhe spanjollët...

CHAMPIONS LIVE/ Dy të kuq dhe 17 gola, përfundojnë pjesët e para në takimet e sotme

para 12 muajve - Newsport

Sonte po zhvillohen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Champions League. Sfidat e fundit vijnë nga grupet E, F, G dhe H, ku premtojnë spektakël dhe emocione, për të vendosur skuadrat e fundit që...

Dortmundi ngushton epërsinë ndaj Realit

para 12 muajve - Sovrani

Ekipi gjerman, Dortmund, ka ngushtuar epërsinë ndaj Real Madridit. Goli u shënua nga Pierre-Emerick Aubameyang, në minutën e 43-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Shakhtar – City, shënohet edhe goli i dytë

para 12 muajve - Sovrani

Shakhtar Donetsk ka arritur që ta shënoi edhe golin e dytë ndaj Cityt. Tani, goli i dytë u shënua nga Ismaily, në minutën e 32-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

CHAMPIONS LIVE/ Bernard thyen Cityn e Guardiolës, Ronaldo i shtang të gjithë me një super gol

para 12 muajve - Newsport

Sonte po zhvillohen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Champions League. Sfidat e fundit vijnë nga grupet E, F, G dhe H, ku premtojnë spektakël dhe emocione, për të vendosur skuadrat e fundit që...

Shënohet goli i parë në ndeshje, befasohet City nga Shakhtari

para 12 muajve - Sovrani

Shakhtar Donetsk ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Manchester Cityt. Goli u shënua nga Bernardo, në minutën e 26-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Liverpooli shënon edhe dy gola tjerë

para 12 muajve - Sovrani

Liverpooli ka arritur që të shënoj edhe dy gola tjerë, për rezultatin 3-0. Golat u shënuan nga Coutinho dhe Firminho. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Ronaldo shënon gol të bukur për Real Madridin [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Cristiano Ronaldo ka shënuar për epërsinë 2:0 të Real Madridit ndaj Borussia Dortmundit, në minutën e 12-të të takimit. Për 1:0 realizoi Borja Mayoral.

Real – Dortmund, vjen edhe goli i dytë në ndeshje

para 12 muajve - Sovrani

Real Madridi ka arritur ta dyfshoj rezultatin ndaj Dortmundit. Golin e dytë për Realin e shënoj Cristiano Ronaldo, në minutën 12-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

CHAMPIONS LIVE/ 15 minuta 8 gola, mbrëmje magjike

para 12 muajve - Newsport

Sonte po zhvillohen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Champions League. Sfidat e fundit vijnë nga grupet E, F, G dhe H, ku premtojnë spektakël dhe emocione, për të vendosur skuadrat e fundit që...

Real Madrid – Dortmund, shënohet goli i parë në ndeshje

para 12 muajve - Sovrani

Real Madridi ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Dortmundit. Goli u shënua në minutën e 9-të nga Borja Mayoral. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Liverpool – Spartak, vjen goli i parë në ndeshje

para 12 muajve - Sovrani

Liverpooli ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Spartakut. Goli u shënua nga Coutinho nga pika e bardhë, ndodhi kjo në minutën e 4-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

CHAMPIONS LIVE/ Liverpuli dhe Napoli e nisin me gol, shpresë te italianët për kualifikim

para 12 muajve - Newsport

Sonte po zhvillohen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në Champions League. Sfidat e fundit vijnë nga grupet E, F, G dhe H, ku premtojnë spektakël dhe emocione, për të vendosur skuadrat e fundit që...

Uefa Champions League, kualifikohen 4 skuadra

para 12 muajve - Vizion Plus

Manchester United, Basel, Juventus dhe Roma janë 4 skuadrat e radhës  qe prenë biletat për ne raundin 1/16-të te Uefa Champions League. Por vëmendja ne javën e fundit te fazës ne grupe u zhvendos ne Mynih...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Spartak

para 12 muajve - Insajderi

Liverpooli sonte pret Spartakun e Moskës në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e cila luhet në “Anfield” fillon prej orës 20:45. Më poshtë i keni formacionet zyrtare. Liverpool: Karius, Gomez, Klavan, Lovren,...

Champions League/ Real dhe Dortmund luajnë ndeshjen e fundit të grupeve, publikohen formacionet zyrtare

para 12 muajve - Newsport

Reali i Madridit dhe Dortmund do të ndeshen mbrëmjen e sotme mes tyre në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Champions League. Gjermanët janë të përjashtuar tashmë pas paraqitjeve të dobëta dhe kanë...

Peter Bosz i sigurtë sa Reali është në të njëjtin nivel me atë të sezonit të kaluar

para 12 muajve - Albeu

Real Madrid do të presë sonte Brusian e Dortmundit për të përmirësuar statistikat ose për të njerrë Dortmundin edhe nga Eropa League. Para takimit ka folur trajneri i Dortmundit, Peter Bosz , i cili ka...

8 ekipet e para që kualifikohen në fazën tjetër (FOTO-LAJM)

para 12 muajve - InfoShqip

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket fazës së grupeve, pasi tashmë ekipet kalojnë...

Ronaldo acarohet me Realin, arsyeja Lionel Messi

para 12 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo është i hidhëruar me ofertën e re nga klubi i tij që nuk i afrohet asaj të Messit te Barcelona, shkruajnë mediat spanjolle. Sulmuesi i Realit, është i pakënaqur me kushtet e kontratës,...

Formacionet zyrtare: Liverpool – Spartak

para 12 muajve - Bota Press

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Liverpooli sonte pret Spartakun e Moskës. Ndeshja fillon prej orës 20:45. Më poshtë i keni formacionet zyrtare. Liverpool: Karius, Gomez, Klavan, Lovren, Moreno, Can, Wijnaldum,...

Messi nuk shënoi, por Ronaldo sot mund të vendosë një rekord tjetër

para 12 muajve - Java News

Messi ka shënuar 60 gola në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, Ronaldo 59 – ky është rekordi që CR7 do të tentojë ta thyejë kundër Borussia Dortmund. Sonte do të zhvillohen ndeshjet e fundit e fazës...

Atletico humbë shuma marramendëse pas eleminimit nga Champions League

para 12 muajve - Albeu

Atletico Madrid nuk u kualifikua për në fazën tjetër të Championsit dhe tani e sheh veten në Europa League , ku do të vazhdojë aventurën tjetër evropiane. Skuadra e Simeones u rendit në vendin e tretë...

Napoli shpreson në favorin Manchester Cityt dhe Guardiolas në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Insajderi

Manchester City është mysafir i Shakhtar Donetskut për ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e ka siguruar kualifikimin, edhe atë nga pozita e parë në Grupin...

Atletiko Madridit humbi 30 milionë euro pas eliminimit nga “Champions League”

para 12 muajve - Gazeta Tema

Atletico Madrid nuk e bëri mrekullinë dhe tani e sheh veten të zbresë në Europa League, ku do të vazhdojë aventurën e saj evropiane. Skuadra e Simeones u rendit në vendin e tretë në Grupin e saj fazë të...

Ronaldo afër një rekordi të ri në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve. Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

Shakhtar – Manchester City, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Manchester City Shakhtar dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

Liverpool – Spartak, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të Liverpoolit dhe Spartakut. Ndeshja fillon prej orës 20:45 dhe zhvillohet në “Anfield”. / Sovrani.info Formacioni i Liverpoolit: Karius, Gomez, Klavan, Lovren, Moreno,...

Atletico humbi 30 milionë euro pas eliminimit nga Champions League

para 12 muajve - Tetova Sot

Atletico Madrid nuk e bëri mrekullinë dhe tani e sheh veten të zbresë në Europa League, ku do të vazhdojë aventurën e tij evropiane. Skuadra e Simeones u rendit në vendin e tretë në Grupin e saj fazë të...

Courtois: Barcelona nuk do që të përballet me ne

para 12 muajve - Albeu

Thibaut Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Belgu ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar e...

Ronaldo afër një rekordi të ri në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Antpress

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve.Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

para 12 muajve - Tetova Sot

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

Bosz: Reali nuk është më i dobët se sezonin e kaluar

para 12 muajve - Telegrafi

Real Madrid do të jetë sonte nikoqir i skuadrës së Borussia Dortmundit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Madrilenët do të përpiqen që para shikuesve të vetë të mbyllin fazën e grupeve me një fitore. Para...

Messi nuk shënoi, Ronaldo një gol larg barazimit të rekordit

para 12 muajve - Tetova Sot

Messi ka shënuar 60 gola në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, Ronaldo 59 – ky është rekordi që CR7 do të tentojë ta thyejë kundër Borussia Dortmund. Sonte do të zhvillohen ndeshjet e fundit e fazës...

Ronaldo mund ta thyejë një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Ina

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve. Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

Liverpool do synojë sërish fitore sot ndaj Spartakut

para 12 muajve - Java News

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga lojtarët e tij që të mos luajnë për barazim në ndeshjen e rëndësishme të Ligës së Kampionëve kundër Spartakut të Moskës. “Të kuqtë” në ndeshjen e fundit...

Messi e nervozon Ronaldon

para 12 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo është i hidhëruar me ofertën e re nga klubi i tij që nuk i afrohet asaj të Messit te Barcelona, shkruajnë mediat spanjolle. Cristiano Ronaldo është i pakënaqur me kushtet e kontratës...

Ronaldo mund ta thyejë një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve. Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

Messi e nervozon Ronaldon

para 12 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo është i hidhëruar me ofertën e re nga klubi i tij që nuk i afrohet asaj të Messit te Barcelona, shkruajnë mediat spanjolle. Cristiano Ronaldo është i pakënaqur me kushtet e kontratës...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

para 12 muajve - Zhurnal

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

Atletico humbi 30 milionë euro pas eliminimit nga Champions League

para 12 muajve - Zhurnal

Atletico Madrid nuk e bëri mrekullinë dhe tani e sheh veten të zbresë në Europa League, ku do të vazhdojë aventurën e tij evropiane. Skuadra e Simeones u rendit në vendin e tretë në Grupin e saj fazë të...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

para 12 muajve - Zhurnal

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Real Madrid – Dortmund, super-përballja e mbrëmjes në L.K.

para 12 muajve - Medial

Ndeshja e “Santiago Bernabeut”, mes Real Madrid dhe Borussia Dortmund, do të ketë rëndësi vetëm për gjermanët, të cilët do të luajnë për një vend në Evropa Ligë. Duke parë se kampionët në fuqi të Evropës...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

para 12 muajve - Infokusi

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

para 12 muajve - Gazeta Express

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

Courtois: Ky ekip nuk do që të përballet me ne

para 12 muajve - Sovrani

Thibaut Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Belgu ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar e...

SONTE NDESHJET TJERA NË LIGËN E KAMPIONËVE

para 12 muajve - TV21

Mbrëmë u kuptuan 8 klubet e para që kalojnë fazën e grupeve, sonte do të kuptohen edhe 8 tjera Duke filluar nga ora 20:45 sonte do të mund të ndjekim 8 ndeshje të ligës së kampionëve. Në grupin E ndeshen...

Sonte ndeshjet tjera në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - RTV 21

Mbrëmë u kuptuan 8 klubet e para që kalojnë fazën e grupeve, sonte do të kuptohen edhe 8 tjera Duke filluar nga ora 20:45 sonte do të mund të ndjekim 8 ndeshje të ligës së kampionëve. Në grupin E ndeshen...

Liverpooli synon fitore ndaj Spartakut

para 12 muajve - Koha.net

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga lojtarët e tij që të mos luajnë për barazim në ndeshjen e rëndësishme të Ligës së Kampionëve kundër Spartakut të Moskës. “Të kuqtë” në ndeshjen e fundit...

Liga e Kampioneve / Llogaritë e të mërkurës, mungojnë 4 emrat e fundit

para 12 muajve - Gazeta Tema

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampioneve i japin fund fazës në grupeve të turneut si dhe plotësojnë grupin e 16 skuadrave të cilat do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre drejt finales së 26 majit në Kiev. Ndryshe...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

para 12 muajve - Gazeta Express

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë sonte Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Real Madridi nuk është më i dobët se vitin e kaluar

para 12 muajve - Sovrani

Real Madrid do të jetë sonte nikoqir i skuadrës së Borussia Dortmundit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Para takimit ka folur trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, i cili ka pohuar se Reali nuk është më...

Atletico humbi 30 milionë euro pas eliminimit nga Champions League

para 12 muajve - Gazeta Express

Atletico Madrid nuk e bëri mrekullinë dhe tani e sheh veten të zbresë në Europa League, ku do të vazhdojë aventurën e tij evropiane. Skuadra e Simeones u rendit në vendin e tretë në Grupin e saj fazë të...

Përballja Real Madrid-Dortmund, çfarë thonë trajnerët!?

para 12 muajve - Shenja

Raundi i 6-të dhe i fundit për fazën e grupeve të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve sonte ka rezervuar ndeshjet në kuadër grupeve E,F, G dhe H. Përballja më interesante dhe që tërheq vëmendje më të...

Liverpooli synon fitore ndaj Spartakut

para 12 muajve - Infokusi

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga lojtarët e tij që të mos luajnë për barazim në ndeshjen e rëndësishme të Ligës së Kampionëve kundër Spartakut të Moskës. “Të kuqtë” në ndeshjen e fundit...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

para 12 muajve - Infokusi

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Liga e Kampioneve, llogaritë e të mërkurës, mungojnë 4 emrat e fundit

para 12 muajve - Infokusi

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampioneve i japin fund fazës në grupe të turneut si dhe plotësojnë grupin e 16 skuadrave të cilat do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre drejt finales së 26 majit në Kiev. Ndryshe...

Këto tetë duele zhvillohen sonte në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Sonte zhvillohen ndeshjet e fundit për sivjet në Ligën e Kampionëve. Ndeshje interesante zhvillohet në Gjermani, mes Leipzig dhe Besiktas, ndërkaq derbi do të ngjet mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit....

Conte nuk i frikësohet asnjë kundërshtari

para 12 muajve - KosovaPress

Chelsea ka përfunduar në pozitën e dytë në Grupin C, prapa Romës pas barazimit të mbrëmshëm me Atletico Madridin 1:1 në Stamford Bridge. Kampionët e Anglisë, tani rrezikojnë të ballafaqohen me skuadra...

Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

para 12 muajve - Sovrani

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Këto ndeshje zhvillohen sonte në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Klan Kosova

Sonte zhvillohen ndeshjet e fundit për sivjet në Ligën e Kampionëve. Ndeshje interesante zhvillohet në Gjermani, mes Leipzig dhe Besiktas, ndërkaq derbi do të ngjet mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit....

Përballja Real Madrid-Dortmund, çfarë thonë trajnerët!?

para 12 muajve - AlbPortali

Raundi i 6-të dhe i fundit për fazën e grupeve të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve sonte ka rezervuar ndeshjet në kuadër grupeve E,F, G dhe H. Përballja më interesante dhe që tërheq vëmendje më të...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

para 12 muajve - Insajderi

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

U eleminua, Atletico humbet 30 mln Euro

para 12 muajve - Infokusi

Atletico Madrid nuk e bëri mrekullinë dhe tani e sheh veten të zbresë në Europa League, ku do të vazhdojë aventurën e tij europiane. Skuadra e Simeones u rendit në vendin e tretë në Grupin e saj fazë të...

Trajneri i Barcelonës: Dua këtë kundërshtar në shortin e Championsit

para 12 muajve - Syri

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde thotë se mirëpret shortin dhe çdo lloj kundërshtari është i pranueshëm. Valverde nuk ka asnjë emër por thekson se nuk ka kundërshtar të fortë pasi të gjithë janë...

Trajneri i Dortmund shpreson që Aubameyang të mos shkojë në Real

para 12 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Borussia Dortmund, Peter Bosz, ka thënë se shpreson që sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang të mos shkojë në Real Madrid. “Ai është një lojtar i tmerrshëm, shumë i keq”, tha Bosz me shaka. “Vetëm...

Ndarja e vazove, ja si do të jetë ndarja në 1/16 (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Sonte jemi në pritje të ekipeve të fundit që do t'u bashkohen të kualifikuarve. Deri më tani kemi një ndarje e cila do të mbyllet mbrëmjen e sotme, për t'u mbyllur të premten mehedhjen ne shortit. Manchester...

Këto janë 12 skuadrat që janë kualifikuar në fazën tjetër

para 12 muajve - Aktuale

12 skuadra kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, shkruan indeksonline. Barcelona, Baseli, Bayerni, Beshiktashi, Chelsea, Juventusi, Manchester City, Manchester United, PSG,...

BAYERNI I HAKMERRET PSG-së, KOMPLETOHEN TETË EKIPET E PARA QË KALOJNË GRUPET

para 12 muajve - TV21

Janë zhvilluar ndeshjet e fundit për Grupet A, B, C dhe D të Ligës së Kampionëve Ndeshja kryesore e mbrëmjes është zhvilluar në Allianz Arena, aty ku Bayern Munich ka fituar ndaj Paris Saint-Germain me...

Byerni u hakmorr ndaj PSG-së, Baseli i Xhakës kalon në fazën tjetër

para 12 muajve - Medial

Janë zhvilluar ndeshjet e fundit për Grupet A, B, C dhe D të Ligës së Kampionëve. Ndeshja kryesore e mbrëmjes së djeshme është zhvilluar në Allianz Arena, aty ku Bayern Munich ka fituar ndaj Paris Saint-Germain...

Ja sa miliona euro humbi Atletico pas eliminimit nga Champions League

para 12 muajve - Syri

Pas disa sezoneve të suksesshme, Atletico Madrid u eliminua nga faza e grupeve të Champions Leagues. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, klubi madrilen ka humbur plot 30 milionë euro pas dështimit të...

Festa e Xhakës pas kualifikimit të Baselit

para 12 muajve - Infokusi

Taulant Xhaka ndihet krenar me kualifikimin e Baselit nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve. Taulant Xhaka ka festuar kualifikimin e Baselit nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve. Mesfushori kosovar...

Atletico jashtë Champions, kalon Roma dhe Chelsea

para 12 muajve - Infokusi

Edhe pse me rezultat minimal, fitorja e Romës në Olimpico ndaj Qarabag të kapitenit kuqezi, Ansi Agolli, siguroi jo vetëm kualifikimin, por edhe vendin e parë në grupin C. Ka qenë Diego Perotti, i cili...

Juventusi, Roma dhe Baseli në të tetën e finales

para 12 muajve - Lajm

4 grupe kanë luajtur sot takimet e fundit të kësaj faze të Champions Leagues, duke përcaktuar edhe 8 skuadrat e kualifikuara, por edhe 4 të tjerat që do t’i bashkohen Europa Leagues. Kështu, 2 skuadrat...

Xhaka i lumtur pas kalimit në raundin tjetër të Championsit

para 12 muajve - Zhurnal

Xhaka është shprehur i lumtur pas kalimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Baseli është kualifikuar si i dyti në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, duke e dërguar në Europa League një skuadër...

Conte: Chelsea nuk i frikësohet Barcelonës e PSG-së

para 12 muajve - Zhurnal

Conte nuk ka frikë nga Barcelona ose PSG-ja, skuadra me të cilat mund të përballet në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve. Chelsea mund të përballet me Barcelonën ose Paris Saint-Germainin në raundin...

Përballjet e mundshme në fazën tjetër të Championsit, ja gjithçka që duhet të dini!

para 12 muajve - Syri

Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë...

Zbulohen formacionet: Real Madrid-Dortmund. Befason Zidane!

para 12 muajve - Syri

Sot në orën 20:45 Real Madrid do të presë në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Dortmundit në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve të Champions Leagues. Pavarësisht se Reali është kualifikuar, Zidane do të...

Vazot dhe mundësit e përballjeve në fazën e eliminimit direk

para 12 muajve - Telegrafi

Fansat e Ligës së Kampionëve i dinë 12 nga 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën tjetër, ndërsa të mërkurën do të kompletohet 16 më të mirat e Evropës. Manchester United, Paris Saint-Germain, Roma, Barcelona,...

Atletico Madrid humb 30 milionë euro nga eliminimi nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

"AS" shkruan se klubi nga Metropolitan Stadium ka humbur 30 milionë euro pas dështimit të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Atletico Madrid u eliminua nga faza e grupeve e Ligës së Kampionëve. Ekipi...

Kush me kë mund të përballet në Champions League?

para 12 muajve - Zhurnal

Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë...

Festa e Xhakës pas kualifikimit të Baselit

para 12 muajve - Lajmi.net

. Taulant Xhaka ka festuar kualifikimin e Baselit nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve. Mesfushori kosovar ndihet krenar me arritjen e skuadrës së tij që përfundoi i dyti në Grupin A, pas Manchester...

Ja kundërshtari më i fortë i Barcelonës në fazën tjetër të Championsit

para 12 muajve - GazetaBlic

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi kualifikimin nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve duke fituar Grupin D. Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen me një kundërshtar të...

Kundërshtarët e mundshëm në shortin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham janë kualifikuar tutje si lider të grupeve në Ligën e Kampionëve. Atyre mund t’ju bashkohet edhe Liverpool në rast të...

Ja kundërshtari më i fortë i Barcelonës në fazën tjetër të Championsit

para 12 muajve - Antpress

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi kualifikimin nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve duke fituar Grupin D.Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen me një kundërshtar të frikshëm...

Shorti/ ‘Dridhet’ Juventusi. Ja kundërshtarët e frikshëm në fazën tjetër të Championsit

para 12 muajve - Syri

Pas fitores ndaj Olympiakosit, skuadra e Juventusit e ka mbyllur fazën e grupeve në vendin e dytë. “Bianconerët” rrezikojnë që në fazën tjetër të përballen me një kundërshtar shumë të fortë. “TuttoSport”...

Liverpool – Spartak: Formacionet e mundshme, Mane nga fillimi

para 12 muajve - Telegrafi

Një ndeshje interesante do jetë edhe ajo mes Liverpoolit dhe Spartak Moskës. Reds për të vazhduar me tej si të parët e grupit duhet të fitojnë patjetër, ndërsa për të siguruar kualifikimin i duhet vetëm...

Shorti/ Ja kundërshtari më i fortë i Barcelonës në fazën tjetër të Championsit

para 12 muajve - Syri

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi kualifikimin nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve duke fituar Grupin D. Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen me një kundërshtar të...

Kush me kë mund të përballet në Champions League?

para 12 muajve - Gazeta Express

. Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë...

Simeone: Eleminimi nuk është fundi i epokës

para 12 muajve - Telegrafi

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka këmbëngulur se eleminimi nga Liga e Kampionëve nuk është fundi i epokës, por një fillim i ri. Atletico u eleminua nga faza e grupeve për herë të parë nën...

Simeone flet i trishtuar pas eliminimi nga Championsi

para 12 muajve - Syri

Atletico Madridi është jashtë Champions Leagues. Trajneri Diego Simeone e sheh si diçka pozitive eliminimin nga Liga e Kampionëve, pavarësisht se “dhemb një gjë e tillë”. “Është e dhimbshme, sepse futbolli...

Xhaka i lumtur pas kalimit në raundin tjetër të Championsit

para 12 muajve - Gazeta Express

Xhaka është shprehur i lumtur pas kalimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Baseli është kualifikuar si i dyti në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, duke e dërguar në Europa League një skuadër...

Conte: Chelsea nuk i frikësohet Barcelonës e PSG-së

para 12 muajve - Gazeta Express

Conte nuk ka frikë nga Barcelona ose PSG-ja, skuadra me të cilat mund të përballet në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve. Chelsea mund të përballet me Barcelonën ose Paris Saint-Germainin në raundin...

Bajerni thyen PSG por nuk ia merr dot vendin e parë, Juve e Barça me të njëjtin hap

para 12 muajve - Sot News

Liga e Kampioneve luajti mbrëmë xhiron e fundit në grupet A, B, CX dhe D, ku pati spektakël, surpriza dhe padyshim edhe kualifikime me vlera. Natyrisht, ekipet e mëdha kaluan më tej, ndërsa skuadra e vetme...

PSG dorëzohet në “Allianz Arena”, triumfon Bayern

para 12 muajve - Infokusi

PSG i milionave ka dalë me kokën ulur nga “Allianz Arena” teksa ka pësuar humbjen e parë në Champions League këtë sezon nga Bayern Munchen, me rezultatin 3-1. Lewandowski dhe Tolisso shënuan në pjesën...

Ja 8 ekipet e para të kualifikuara për fazën tjetër në Ligën e Kampioneve

para 12 muajve - BalkanWeb

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket kësaj faze, pasi tashmë ekipet kalojnë në fazën...

Champions League/ Shorti për 1/16-at, priten përballje “titanësh”, ja skenarët e mundshëm

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Champions League do të mbyllë nesër fazën e grupeve për t’ia lënë më pas vendin fazës së 1/16-ave. Ajo që bie në sy është se mes skuadrave që janë kualifikuar, emra si Real Madrid, Bayern Munchen, Juventus...

Juventus e pëson keq në shortin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

. Juventus u kualifikua nga faza e grupeve e Ligës së Kampionëve. Por, “Bianconerët” rrezikojnë kundërshtar të fuqishëm në short pas përfundimit në pozitën e dytë në Grupin D. “TuttoJuve” shkruan se skuadra...

Atletico e Simeones eliminohet nga “Champions”

para 12 muajve - Java News

Ekipi i Simeones eliminohet. Atletico Madridi nuk do jetë në këtë edicion të Liga e Kampionëve pasi nuk ka arritur më shumë se një barazim 1 me 1 kundër Chelseat në Londër. Klubit spanjoll i duhej fitorja...

Kundërshtari më i keq i Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

Barcelona rrezikon kundërshtar të fortë në shortin e Ligës së Kampionëve. Barcelona siguroi kualifikimin nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve duke fituar Grupin D. Por, ekipi katalan prapë ka disa...

Liverpool – Spartak, formacionet e mundshme

para 12 muajve - Sovrani

Sonte me fillim nga ora 20:45 në ‘Anfiel Road’ zhvillohet ndeshja ndërmjet Liverpoolit dhe Spartak Moscow e vlefshme për grupin E të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info. ‘The Reds’ kryesojnë grupin...

Xhaka i lumtur pas kalimit në raundin tjetër të Championsit

para 12 muajve - Insajderi

Taulant Xhaka është shprehur i lumtur pas kalimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Baseli është kualifikuar si i dyti në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, duke e dërguar në Europa League një...

Conte: PSG -Barcelona? Jemi gati për gjithçka

para 12 muajve - Sovrani

Conte nuk ka frikë nga Barcelona ose PSG-ja, skuadra me të cilat mund të përballet në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve. Chelsea mund të përballet me Barcelonën ose Paris Saint-Germainin në raundin...

Shqiptarët e Baselit kualifikohen, Bayerni më i mirë se PSG! Atletico eliminohet

para 12 muajve - Ina

Baseli triumfoi në Lisbonë me rezultat 2:0 kundër Benfica-s, duke importuar tri pikë që i mjaftuan për t’u kualifikuar në të tetën e finales së Champions League.Në minutën e 5-të,  Elyounoussi kaloi në...

Champions League/ Shorti për 1/16-at, priten përballje “titanësh”, ja skenarët e mundshëm

para 12 muajve - BalkanWeb

Champions League do të mbyllë nesër fazën e grupeve për t’ia lënë më pas vendin fazës së 1/16-ave. Ajo që bie në sy është se mes skuadrave që janë kualifikuar, emra si Real Madrid, Bayern Munchen, Juventus...

Champions League: Sot u kualifikuan këto 8 ekipe, mes tyre edhe Baseli i Taulant Xhakës

para 12 muajve - InfoShqip

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket kësaj faze, pasi tashmë ekipet kalojnë në fazën...

Xhaka ndjehet krenar me kualifikimin e FC Baselit

para 12 muajve - Radio Vala

Lisbonë, me 6 Dhjetor 2017 Mesfushori shqiptar i FC Baselit, Taulant Xhaka shprehet krenar me kualifikimin ekipit të tij në 1/16 e Ligës së Kampionëve. K.S @RadioVala @Albsport.ch Foto: FB, Taulant Xhaka

Simeone: Është e dhimbshme, sepse futbolli është i mrekullueshëm

para 12 muajve - Albeu

Simeone e sheh si diçka pozitive eliminimin nga Liga e Kampionëve, pavarësisht se “dhemb një gjë e tillë”. Atletico Madridi është eliminuar nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve për herë të parë që...

Flet Simeone pas eliminimit të Atleticos nga Champions League

para 12 muajve - Gazeta Express

Simeone e sheh si diçka pozitive eliminimin nga Liga e Kampionëve, pavarësisht se “dhemb një gjë e tillë”. Atletico Madridi është eliminuar nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve për herë të parë që...

8 ekipet e para që kualifikohen në fazën tjetër (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket fazës së grupeve, pasi tashmë ekipet kalojnë...

Bayern-PSG, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Bayern Munich ka mposhtur 3-1 PSG-në në “ Allianz Arena ”, ku shkëlqeu mesfushori francez Corentin Tolisso me dy gola dhe u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes. Pas tij u rendit ish mesfushori i Real Madridit,...

Notat e lojtarëve: Bayern Munich 3-1 PSG, Coman më i miri në ndeshje

para 12 muajve - Telegrafi

Bayern Munichu e fitoi duelin e prestigjit kundër Paris Saint-Germainit, mirëpo skuadra franceze vazhdoi tutje nga vendi i parë në Grupin B, kurse ajo gjermane nga vendi i dytë. Nota mesatare e ekipit...

Liga e Kampionëve, ja tetë ekipet e para që kualifikohen për fazën tjetër

para 12 muajve - Shqiptarja

Mbrëmjen e sotme janë luajtur sfidat e grupevqa A, B, C dhe D, ku në përfundim të këtyre sfidave kanë marrë formë përfundimtare edhe renditja në këto grupe. Ndeshjet e sotme ishin të fundit për sa i përket...

Italianët nuk zhgënjëjnë, kalon edhe Xhaka me Basellin

para 12 muajve - Alsat-M

Katër grupe zhvilluan takimet e fundit në Ligën e Kampionëve, duke përcaktuar 8 skuadrat e kualifikuara, por edhe 4 të tjerat që do t’i bashkohen Ligës Europa. Dy skuadrat italiane, Roma dhe Juventus bënë...

Chelsea barazon ndaj Atleticos, Roma pozicionohet e para

para 12 muajve - Albeu

Chelsea dhe Atletico ka barazuar me rezultatin 1-1 kundër Atleticos së Madridit në "Stamford Bridge" Ishin miqtë ata që kalonin në avantazh me golin e Saul Niguez në minutën e 56'-të, por vendasit barazojnë...

Liga e Kampionëve: Kush kaloi grupet?

para 12 muajve - Klan Kosova

Në Grupin A, Manchester United dhe Basel kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt të garës më elitare të futbollit europian për klube. Në Grupin B, Paris Saint-Germain kaloi si i pari, ndërsa...

Bayerni i hakmerret PSG-së, kompletohen tetë ekipet e para që kalojnë grupet

para 12 muajve - RTV 21

Janë zhvilluar ndeshjet e fundit për Grupet A, B, C dhe D të Ligës së Kampionëve Ndeshja kryesore e mbrëmjes është zhvilluar në Allianz Arena, aty ku Bayern Munich ka fituar ndaj Paris Saint-Germain me...

Bayern – Munich 3-1 PSG, notat e lojtarëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich e ka mposhtur 3:1 PSG-në në “Allianz Arena”, ku shkëlqeu Tolisso me dy gola dhe u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes. Pas tij u rendit ish mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez, i...

Chelsea dhe Atletico ndahen në paqe

para 12 muajve - Klan Kosova

Blutë e Londrës morën një pikë nga përballja me të përzgjedhurit e Diego Simeone, për të mbetur në pozitën e dytë në grup, me po aq pikë sa lideri Roma Chelsea dhe Atletico Madrid kanë ndarë pikët pas...

Bayern i hakmerret PSG

para 12 muajve - Klan Kosova

Bavarezët treguan forcën ndaj mysafirëve, duke iu hakmarrë për humbjen në ndeshjen e parë, megjithëse kjo nuk ndryshoi asgjë në renditje, me PSG që mbeti lider, dhe Bayern në pozitën e dytë në grup Bayern...

Barcelona mposht pa problem Sportingun, Juve kualifikohet si e dyta

para 12 muajve - Albeu

Barcelona ka mposhtur 2-0 Sportingun e Lisbonës në “Camp Nou”, ndërsa "Zonja e Vjetër" ka marrë tri pikë në transfertë kundër Olympiacosit dhe është kualifikuar si e dyta. Katalanasit e ka mbyllur fazën...

Surpriza e madhe e Championsit, eliminohet skuadra e famshme

para 12 muajve - Syri

Edhe pse me rezultat minimal, fitorja e Romës në “Olimpico” ndaj Qarabag të kapitenit kuqezi, Ansi Agolli, siguroi jo vetëm kualifikimin, por edhe vendin e parë në Grupin C. Ka qenë Diego Perotti, i cili...

Champions League/ Sot u kualifikuan këto 8 ekipe, mes tyre edhe Baseli i Taulant Xhakës

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket kësaj faze, pasi tashmë ekipet kalojnë...

Bayerni fiton duelin e prestigjit, por PSG vazhdon nga vendi i parë

para 12 muajve - Telegrafi

Bayern Munichu ka fituar me rezultat prej 3-1 kundër Paris Saint-Germainit në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Robert Lewandowski e zhbllokoi rezultatin që në minutën e tetë të...

Bayern – PSG, vlerësimi i lojtarëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Bayern Munich e ka mposhtur 3:1 PSG-në në “Allianz Arena”, ku shkëlqeu Tolisso me dy gola dhe u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes. Pas tij u rendit ish mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez, i...

Real Madridin e pret ferri në fazën tjetër, këto tri top ekipe e presin aty

para 12 muajve - GazetaBlic

Sot kanë përfunduar ndeshjet e fundit në grupet A, B, C, D Skuadrat të cilat e kanë siguruar kualifikimin për fazën tjetër janë, Barcelona, Manchester United, PSG dhe Roma nga vendi i parë. Nga vendi i...

Champions League/ Sot u kualifikuan këto 8 ekipe, mes tyre edhe Baseli i Taulant Xhakës

para 12 muajve - Syri

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket kësaj faze, pasi tashmë ekipet kalojnë në fazën...

Bayern Munich i hakmerret PSG për atë humbje në Parc des Princes, dhe pozicionohet në vendin e dytë

para 12 muajve - Albeu

Bayern Munich ka fituar me shifrat e përgjithshme 3-1 kundër francezëve të PSG në "Allianz Arena" ndeeshje kjo e vlefshme për ndeshjen e fundit në UEFA Champions League Vendasit e gjenin shumë shpejtë...

Grupi C: Roma kualifikohet si lidere, i bashkohet Chelsea

para 12 muajve - Telegrafi

Roma ka shënuar fitore minimale ndaj Qarabagut në Olimpico me rezultat 1-0, por që ka mjaftuar që Giallorosët të sigurojnë lidershipin në Grupin C të Ligës së Kampionëve, ku në vendin e dytë me pikë të...

Roma e Juventus kualifikohen në raundin tjetër

para 12 muajve - GazetaBlic

Juventusi i është bashkuar Barcelonës në fazën e eliminimit direkt nga Grupi D. Bardhezinjtë arritën të shënojë fitore me mjaftë vështirësi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0. Juventusi e nisi seriozisht...

Juventusi i bashkohet Barcelonës në fazën tjetër

para 12 muajve - Telegrafi

Juventusi i është bashkuar Barcelonës në fazën e eliminimit direkt nga Grupi D. Bardhezinjtë arritën të shënojë fitore me mjaftë vështirësi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0. Juventusi e nisi seriozisht...

Kualifikohet Baseli, Unitedi ruan vendin e parë në grup

para 12 muajve - Telegrafi

Baseli e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve pas fitores prej 2-0 në udhëtim te Benfica. Mohamed Elyounoussi e zhbllokoi rezultatin në minutat e para të ndeshjes...

Italianet nuk zhgënjejnë, Bayerni ‘hakmerret’ ndaj PSG-së, kalon edhe Baseli

para 12 muajve - Gazeta Shqip

4 grupe kanë luajtur sot takimet e fundit të kësaj faze të Champions Leagues, duke përcaktuar edhe 8 skuadrat e kualifikuara, por edhe 4 të tjerat që do t’i bashkohen Europa Leagues. Kështu, në mbrëmjen...

Barça e Juve sigurojnë fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Koha.net

Barcelona dhe Juventusi kanë siguruar një vend në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve me fitoret që realizuan sonte. Kampioni spanjoll mposhti Sportingun e Lisbonës me rezultat 2 me 0, ashtu...

Champions League/ Sot u kualifikuan këto 8 ekipe, mes tyre edhe Baseli i Taulant Xhakës

para 12 muajve - Fakti Ditor

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket kësaj faze, pasi tashmë ekipet kalojnë në fazën...

Bayerni mposht PSG-në, por mbetet i dyti

para 12 muajve - Aktuale

Bayern Munchen ka mposhtur PSG-në në “Alianz Arena”. Skuadra e Bayernit mundi PSG-në, 3:1. Golat u shënuan nga Robert Lewandowski dhe Corentin Tolisso (2), ndërsa për mysafirët Kylian Mbappe. Gjithsesi,...

Manchester United, Barcelona si lidere kualifikohen për fazën tjetër

para 12 muajve - GazetaBlic

Manchester United dhe Barcelona janë kualifikuar për fazën tjetër në Ligën e Kampionëve Skuadra e trajnerit Jose Mourinho ka fituar me rezultat 2-1 përballë Cska Moska, në Angli, shkruan Gazeta Blic Ndërkohë...

Bayerni mposht PSG-në, por mbetet i dyti

para 12 muajve - Lajmi.net

Skuadra e Bayernit mundi PSG-në, 3:1. Bayern Munchen ka mposhtur PSG-në në “Alianz Arena”. Skuadra e Bayernit mundi PSG-në, 3:1. Golat u shënuan nga Robert Lewandowski dhe Corentin Tolisso (2), ndërsa...

VIDEO/ Bayern Munchen, fitore karakteri ndaj milionerëve të PSG

para 12 muajve - Syri

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League ishte ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net . Gjermanëve u duhej një fitore me 4 gola diferencë për të marrë kreun e grupit, teksa...

Tolisso shënon sërish për Bayern

para 12 muajve - Klan Kosova

Në Allianz Arena, bavarezët përballen me gjigantin francez, në ndeshjen më derbi të kësaj xhiro të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve Corentin Tolisso ka shënuar golin e dytë në takim, për ta kthyer...

Conte paralajmron kundërshtarët

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Antonio Conte ka paralajmëruar Barcelonën dhe Paris Saint-Germain se skuadra e tij e Chelsea mund të shkaktojë atyre probleme serioze në fazat e eliminimit të Ligës së Kampionëve, shkruan Sporti24.com....

Barcelona e mbyll me fitore fazën e grupeve, Juventusi fiton dhe kualifikohet si i dyti

para 12 muajve - Gazeta Express

. Barcelona e ka mposhtur 2:0 Sportingun e Lisbonës në “Camp Nou”, ndërsa Juve ka marrë tri pikë në udhëtim te Olympiacos dhe është kualifikuar si e dyta. Barcelona e ka mbyllur fazën e grupeve me fitore,...

Parisi nuk i bën problem humbja nga Bayerni

para 12 muajve - Koha.net

Bayern Munichu mposhti Paris Saint-Germainin në Allianz Arena, por kjo humbje nuk ia rrezikoi pozitën e parë ekipit francez. Gjermanët realizuan fitore 3 me 1 për të përforcuar pozitën e dytë në grup,...

Man Utd dhe Taulant Xhaka kalojnë grupin

para 12 muajve - Aktuale

Manchester United dhe Basel janë kualifikuar nga Grupi A. United ka mposhtur CSKA-në minimalisht, 2:1. Në anën tjetër, Baseli i Taulant Xhakës ka fituar te Benfica, 2:0

Conte paralajmron kundërshtarët

para 12 muajve - Fakti Ditor

Antonio Conte ka paralajmëruar Barcelonën dhe Paris Saint-Germain se skuadra e tij e Chelsea mund të shkaktojë atyre probleme serioze në fazat e eliminimit të Ligës së Kampionëve, shkruan Sporti24.com....

Roma e para, eliminohet klubi i njohur

para 12 muajve - Lajmi.net

. Roma ka përfunduar e para në “grupin e vdekjes”. Verdhekuqët mposhtën Qarabagun, 1:0 me golin e Diego Perottit. Chelsea në anën tjetër barazoi me Atletico Madridin, 1:1. Për mysafirët shënoi fillimisht...

Bayerni fiton, por PSG feston

para 12 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich ka fituar 3-1 ndeshjen e fundit në grup përballë PSG Por kjo fitore nuk i ka mjaftuar skuadrës së trajnerit Hynckes që në fund ta zë pozitën e parë në grupin B, shkruan Gazeta Blic Edhe pse...

Unitedi mbyll në pozitën e parë fazën e grupeve

para 12 muajve - Koha.net

Manchester Unitedi ka mposhtur CSKA Moskën me rezultat 2 me 1 për të mbyllur fazën grupore në pozitën e parë në grup. Klubi anglez u befasua në fund të pjesës së parë kur realizoi CSKA me një gol të Alan...

Atletico eliminohet nga “Championsi”

para 12 muajve - Koha.net

Atletico Madridi është eliminuar nga Liga e Kampionëve pasi nuk ka arritur më shumë se një barazim 1 me 1 kundër Chelseat në Londër. Klubit spanjoll i duhej fitorja në Stamford Bridge dhe shpresonte në...

Man United dhe Baseli i shqiptarëve, në fazën tjetër të Championsit

para 12 muajve - Gazeta Express

. Manchester United dhe Basel kanë prerë biletat për fazën tjetër të Champions League nga Grupi A. Manchester Unitedi e ka përmbysur rezultatin ndaj CSKA Moskës për të fituar në fund 2:1. Romelu Lukaku...

Atleitco barazon me Chelsean, eliminohet nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

. Atletico Madridi është eliminuar nga Liga e Kampionëve, pasi mori vetëm një pikë kundër Chelseat në “Stamford Bridge”, barazim ky që i kushtoi “Bluve të Londrës”, pasi kanë humbur pozitën e parë dhe...

Bayerni i hakmerret PSG-së

para 12 muajve - Gazeta Express

. Bayern Munich e ka mposhtur 3:1 PSG-në në “Allianz Arena”. Dyja klubet tashmë ishin kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, por ndeshja e zhvilluar në “Allianz Arena” ishte më shumë sfidë...

Barcelona e para, Juventusi i dyti

para 12 muajve - Aktuale

Barcelona dhe Juventus janë dy skuadrat e kualifikuara nga Grupi D. Katalunasit mposhtën Sportingun e Lisbonës 2:0. Me rezultat të njëjtë fitoi edhe Juve ndaj Olympiacosit.

Roma e para, eliminohet klubi i njohur

para 12 muajve - Aktuale

Roma ka përfunduar e para në “grupin e vdekjes”. Verdhekuqët mposhtën Qarabagun, 1:0 me golin e Diego Perottit. Chelsea në anën tjetër barazoi me Atletico Madridin, 1:1. Për mysafirët shënoi fillimisht...

Ish finalisti i Ligës së Kampionëve përshëndetet nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi në mes të Chelsea dhe Atletico Madrid në kuadër të Ligës së Kampionëve. Të parët kaluan në epërsi spanjollët me anë të Saul Niguez në minutën e 56-të, transmeton Gazeta Blic. Më vonë...

Champions League/ Përfundojnë 8 takimet e mbrëmjes së sotme, ja rezultatet

para 12 muajve - Syri

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 ndeshje të fazës së grupeve të Champions League, shkruan SYRI.net . Supersfida ishte ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, ku gjermanët triumfuan në fushën e tyre, ndonëse të dy...

Man Utd dhe Taulant Xhaka kalojnë grupin

para 12 muajve - Lajmi.net

. Manchester United dhe Basel janë kualifikuar nga Grupi A. United ka mposhtur CSKA-në minimalisht, 2:1. Në anën tjetër, Baseli i Taulant Xhakës ka fituar te Benfica, 2:0. / Lajmi.net/

Barcelona e para, Juventusi i dyti

para 12 muajve - Lajmi.net

. Barcelona dhe Juventus janë dy skuadrat e kualifikuara nga Grupi D. Katalunasit mposhtën Sportingun e Lisbonës 2:0. Me rezultat të njëjtë fitoi edhe Juve ndaj Olympiacosit. /Lajmi.net/

Autogol qesharak në ndeshjen Chelsea-Atletico

para 12 muajve - Aktuale

Chelsea ka arritur të barazojë ndaj Atleticos. Savic ka shënuar në portën e tij. Rezultati në Londër është 1:1.

Dy gola të shpejtë, Manchesteri shtang CSKA-në

para 12 muajve - Albeu

Goli i Dzagoev nuk i mjafton CSKA-së së Moskës për të ruajtur avantazhin ndaj Manchester United në shtëpi. Dy gola të shpejt në pak minuta kanë kaluar djajtë e kuq në avantazh . Fillimisht shënoi Lukaku...

Bavarezët mbyllin ndeshjen dhe shënojnë golin e tretë

para 12 muajve - Albeu

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë përballë PSG së Unai Emerys. Është përsëri, Corentin Tolisso që realizon edhe golin e dytë personal në këtë sfidë. Ndeshja po luhet me intensitet të lartë ku...

Autogol në takimin Chelsea-Atletico Madrid, ja kush ka shënuar

para 12 muajve - GazetaBlic

Chelsea i’a ka dalur që t’a barazojë rezultatin në 1-1 me autogolin e Stefan Savic. Rezultati momental Chelsea-Atletico Madrid 1-1. https://imgtc.com/uploads/miN5ES64k2k.mp4

Autogol qesharak në ndeshjen Chelsea-Atletico

para 12 muajve - Lajmi.net

. Chelsea ka arritur të barazojë ndaj Atleticos. Savic ka shënuar në portën e tij. Rezultati në Londër është 1:1. /Lajmi.net/

Mbappe ngushton epërsinë e Bayern

para 12 muajve - Klan Kosova

Në Allianz Arena, bavarezët përballen me gjigantin francez, në ndeshjen më derbi të kësaj xhiro të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve Kylian Mbappe ka shënuar gol në minutat e parë të pjesës së dytë...

Shënohet autogol qesharak në ndeshjen Chelsea – Atletico

para 12 muajve - Gazeta Express

Chelsea e ka barazuar rezultatin në 1:1 ndaj Atletico Madridit në “Stamford Bridge” Savic shënoi autogol në minutën e 75’të, pas një goditje të fortë të Eden Hazard. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit...

Bayern – PSG, aksion i bukur dhe gol

para 12 muajve - Lajmi.net

. Përsëri ka shënuar Bayerni i Munichut. Golin e dytë personal ndaj PSG-së e gjeti Corentin Tolisso. Tani rezultati është 3:1 për gjermanët. /Lajmi.net/

Po shkatërrohet PSG, Bayerni shënon edhe golin e tretë

para 12 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë përballë PSG. Është francezi Tolisso ai i cili ka realizuar për 3-1, shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e ish mesfushorit të Lyon të shënuar në minutën e 68, të takimit

Bayerni i frikshëm, Tolisso shënon tjetër gol kundër PSG-së

para 12 muajve - Gazeta Express

​Bayern Munich po fiton 3:1 kundër PSG-së në “Allianz Arena”. Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë kundër Paris Saint Germain në “Allianz Arena”. Për 3:1 shënoi sërish mesfushori, Corentin Tolisso,...

Përmbysja e madhe/ Manchester United e bën 2-1 ndaj CSKA Moskë

para 12 muajve - Syri

Manchester United e ka përmbysur rezultatin ndaj CSKA Moskës dhe po fiton 2-1 në “Old Trafford”. Për barazimin 1-1 shënoi Romelu Lukaku në minutën e 65-të. Një minutë më vonë, Rashford shënoi për t’i kaluar...

Man United i frikshëm, shënon dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Gazeta Express

Manchester Unitedi e ka përmbysur rezultatin ndaj CSKA Moskës dhe po fiton 2:0 në Old Trafford”. Për 1:1 shënoi Romelu Lukaku në minutën e 64’të. Dy minuta më vonë, Rashford shënoi për t’i kaluar në epërsi...

Atletico shokon Chelsean në Londër

para 12 muajve - Aktuale

Saul Niguez ka kaluar Atletico Madridin në epërsi. Skuadra nga Madridi po e mposht Chelsean në Londër. Rezultati momental është 1:0.

Atletico shokon Chelsean në Londër

para 12 muajve - Lajmi.net

Skuadra nga Madridi po e mposht Chelsean në Londër. Saul Niguez ka kaluar Atletico Madridin në epërsi. Skuadra nga Madridi po e mposht Chelsean në Londër. Rezultati momental është 1:0. /Lajmi.net/

Vie goli i parë në takimin Chelsea-Atletico Madrid

para 12 muajve - GazetaBlic

Atletico Madrid ka kaluar në epërsi ndaj ekipit anglez Chelsea. Golin e shënoi Saul Niguez  në minutën e 56-të pas një rivënie nga këndi. Rezultati momental është Chelsea-Atletico Mdrid 0-1. /GazetaBlic/...

Çmenden sulmuesit e Manchester United, shënojnë dy gola për 2 minuta

para 12 muajve - GazetaBlic

Manchester United e ka përmbysur epërsinë e skuadrës ruse Cska Moska e cila ishte duke fituar 0-1. Skuadra e trajnerit Jose Mourinho ka shënuar dy herë përballë skuadrës nga Moska Romelu Lukaku në minutën...

Bayern dyfishon avantazhin

para 12 muajve - Klan Kosova

Corentin Tolisso ka shënuar gol në minutën e 37-të të takimit, për të dyfishuar epërsinë e Bayern Munich në përballje me Paris Saint-Germain. Interesante

Barcelona në epërsi përballë Sporting, shënon gol ai që nuk e ka pritur askush

para 12 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka kaluar në epërsi përballë Sporting Lisbonës Është sulmuesi Paco Alacacer, ai i cili ka realizuar gol në minutën e 59, të takimit shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e ish anëtarit të Valencias....

Atletico shokon Chelsean

para 12 muajve - Gazeta Express

Atletico Madridi ka kaluar në epërsi kundër Chelseat në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Për 0:1 shënoi Saul Niguez në minutën e 56’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ka gol në ndeshjen Barcelona – Sporting

para 12 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka kaluar në epërsi kundër Sportingut me golin e Paco Alcacer të shënuar në minutën e 59’, ku asistoi Denis Suarez. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Sot u kualifikuan këto 8 ekipe, mes tyre edhe Baseli i Taulant Xhakës

para 12 muajve - Tetova Sot

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket kësaj faze, pasi tashmë ekipet kalojnë në fazën...

Atleitco barazon me Chelsean, eliminohet nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Tetova Sot

Atletico është eliminuar nga Liga e Kampionëve, Chelsea humbi vendin e parë pas barazimit me spanjollët dhe Roma kualifikohet tani nga kjo pozitë. Atletico Madridi është eliminuar nga Liga e Kampionëve,...

Barcelona e mbyll me fitore fazën e grupeve, Juventusi kualifikohet si i dyti

para 12 muajve - Tetova Sot

Barcelona e ka mposhtur 2:0 Sportingun e Lisbonës në “Camp Nou”, ndërsa Juve ka marrë tri pikë në udhëtim te Olympiacos dhe është kualifikuar si i dyti. Barcelona e ka mbyllur fazën e grupeve me fitore,...

Bayerni i hakmerret PSG-së

para 12 muajve - Tetova Sot

Bayern Munich e ka mposhtur 3:1 PSG-në në “Allianz Arena”. Dyja klubet tashmë ishin kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, por ndeshja e zhvilluar në “Allianz Arena” ishte më shumë sfidë prestigji...

Mbappe i shënon gol të bukur Bayernit

para 12 muajve - Gazeta Express

PSG e ka ngushtuar në 2:1 epërsinë kundër Bayern Munich në “Allianz Arena”. Golin për mysafirët e realizoi Kylian Mbappe në fillim të pjesës së dytë. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kylian Mbappe tregon që 180 milionë euro nuk i ka dhënë kot Psg për të

para 12 muajve - GazetaBlic

PSG ka ngushtuar epërsinë në 1-2 të Bayern Mynihut. Është francezi Kylian Mbappe ai i cili ka realizuar një gol të bukur me kokë në minutën e 49, të takimit shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin super talentit 18 vjeçar.

VIDEO/ Bayern Munchen-PSG, tjetër gol në ‘Allianz Arena, ja kush shënon në pjesën e dytë

para 12 muajve - Syri

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League është ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net . Bayern Munchen e mbylli pjesën e parë me rezultatin e pastër 2-0. Pas golit të parë...

Grupi C: Roma kualifikohet si lidere

para 12 muajve - Shenja

Roma ka shënuar fitore minimale ndaj Qarabagut në Olimpico me rezultat 1-0, por që ka mjaftuar që Giallorosët të sigurojnë lidershipin në Grupin C të Ligës së Kampionëve, ku në vendin e dytë me pikë të...

Champions/ Bayern triumfon ndaj PSG, kualifikohet Juve. Ja skuadrat që kalojnë në fazën tjetër

para 12 muajve - Java News

PSG i milionave ka dalë me kokën ulur nga “Allianz Arena” teksa ka pësuar humbjen e parë në Champions League këtë sezon nga Bayern Munchen, me rezultatin 3-1. Lewandowski dhe Tolisso shënuan në pjesën...

Champions/ Bayern triumfon ndaj PSG, ja skuadrat që kalojnë në fazën tjetër

para 12 muajve - Java News

PSG i milionave ka dalë me kokën ulur nga “Allianz Arena” teksa ka pësuar humbjen e parë në Champions League këtë sezon nga Bayern Munchen, me rezultatin 3-1. Lewandowski dhe Tolisso shënuan në pjesën...

VIDEO/ Shihni ku ndodh surpriza e madhe në pjesën e parë

para 12 muajve - Syri

CSKA Moska ka kaluar në epërsi kundër Manchester United në sfidën që po luhet në “Old Trafford”. Për 0-1 dhe për t’i shokuar vendasit, shënoi Alan Dzagoev në fund të pjesës së parë, e cila mbyllet në favor...

Ronaldo mund të thyej rekordin e Messit (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Messi 60 gola në fazën e grupeve, Ronaldo 59 – ky është rekordi që CR7 synon të thyejë. Këtë javë do të zhvillohet ndeshja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve ku Cristiano Ronaldo do të tentojë...

Bayerni ka krijuar epërsi të dyfishtë ndaj PSG-së

para 12 muajve - Telegrafi

Bayern Munichu e ka shënuar edhe golin e dytë kundër Paris Saint-Germainit në ndeshjen që po zhvillohet në Allianz Arena. Bavarezët arritën te goli i dytë përmes Corentin Tolissos, i cili realizoi me kokë...

Barazojnë Chelsea dhe Atletico Madrid

para 12 muajve - Shenja

Chelsea dhe Atletico Madrid janë ndarë në paqe në përballjen e sotshme për Ligën e Kampionëve. Chelsea ia ka dalë që ta barazojë rezultatin në 1-1 me autogolin e  Saviqit në minutën ’75. Për Atletico Madridin...

Champions League/ Kualifikohet Baseli i Taulant Xhakës

para 12 muajve - Java News

Në një grup të vështirë me Manchester United, CSKA dhe Benfica, Baseli i Taulant Xhakës ka arritur të bëjë mrekullinë duke u kualifikuar për në fazën e ardhshme të Champions League, pasi siguroi vendin...

Grupi C: Roma kualifikohet si lidere, i bashkohet Chelsea

para 12 muajve - Tetova1

Roma ka shënuar fitore minimale ndaj Qarabagut në Olimpico me rezultat 1-0, por që ka mjaftuar që Giallorosët të sigurojnë lidershipin në Grupin C të Ligës së Kampionëve, ku në vendin e dytë me pikë të...

Bayerni fiton duelin e prestigjit, por PSG vazhdon nga vendi i parë

para 12 muajve - Tetova1

Bayern Munichu ka fituar me rezultat prej 3-1 kundër Paris Saint-Germainit në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Robert Lewandowski e zhbllokoi rezultatin që në minutën e tetë të...

CSKA Moscow befason Man Utd, përfundon pjesa e parë me këtë rezultat

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit në mes të Manchester United dhe CSKA Moscow. Në fund të pjesës së parë rusët kanë arritur të shënojnë gol në minutën e fundit përmes Alan Dzagoev. Kjo pjesë përfundoi...

Bayern – PSG, pjesa e parë përfundon me këtë rezultat fantastik për skuadrën gjermane

para 12 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit Bayern Munich – PSG Skuadra bavareze ka shënuar dy gola në pjesën e parë, shkruan Gazeta Blic Robert Lewandowski dhe Tolisso janë ata që kanë shënuar dy golat në këtë...

Man United i frikshëm, shënon dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Tetova Sot

Manchester Unitedi e ka përmbysur rezultatin ndaj CSKA Moskës dhe po fiton 2:0 në Old Trafford”. Për 1:1 shënoi Romelu Lukaku në minutën e 64’të. Dy minuta më vonë, Rashford shënoi për t’i kaluar në epërsi “Djajtë e Kuq” (2:1).

United – CSKA, gol befasues në “Old Trafford”

para 12 muajve - Aktuale

SKA e ka befasuar Manchester Unitedin. Rusët kanë shënuar golin e avantazhit në “Old Trafford”. Realizator është Alan Dzagoev.

Bayerni i frikshëm, Tolisso shënon tjetër gol kundër PSG-së

para 12 muajve - Tetova Sot

Bayern Munich po fiton 3:1 kundër PSG-së në “Allianz Arena”. Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë kundër Paris Saint Germain në “Allianz Arena”. Për 3:1 shënoi sërish mesfushori, Corentin Tolisso,...

Kualifikohet Baseli, Unitedi ruan vendin e parë në grup

para 12 muajve - Tetova1

Baseli e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve pas fitores prej 2-0 në udhëtim te Benfica. Mohamed Elyounoussi e zhbllokoi rezultatin në minutat e para të ndeshjes...

Juventusi i bashkohet Barcelonës në fazën tjetër

para 12 muajve - Tetova1

Juventusi i është bashkuar Barcelonës në fazën e eliminimit direkt nga Grupi D. Bardhezinjtë arritën të shënojë fitore me mjaftë vështirësi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0. Juventusi e nisi seriozisht...

“Luftë” e fortë në Champions League, ja çfarë parashikohet të ndodhë në fazën e 1/16-ve

para 12 muajve - Newsport

Nesër do të mbyllet faza e grupeve në Champions League, për ti lënë më pas vendin 1/16-ve. Ndërkohë që për momentin, skuadrat që kanë arritur të kalojnë në fazën tjetër janë Juventus, Real Madrid, Bayern...

Bayern shënon edhe golin e dytë kundë Parisienëve

para 12 muajve - Albeu

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë kundër PSG Autori i golit është mesfushori francez Tolisso që ka dyfishuar shifrat në minutën e 37'-të. Ndeshja po luhet dhe është minuta e 38'-të. /albeu.com/

Man United shokohet në “Old Trafford”

para 12 muajve - Gazeta Express

CSKA Moska ka kaluar në epërsi kundër Manchester United midis “Old Trafford”. Për 0:1 dhe për t’i shokuar vendasit, shënoi Alan Dzagoev në fund të pjesës së parë, 45’. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit...

Ka gol në ndeshjen Barcelona – Sporting

para 12 muajve - Tetova Sot

Barcelona ka kaluar në epërsi kundër Sportingut me golin e Paco Alcacer të shënuar në minutën e 59’, ku asistoi Denis Suarez.

Bayern – PSG, gol i bukur me kokë

para 12 muajve - Aktuale

Bayern Munchen ka realizuar përsëri ndaj PSG-së. Tani për bavarezët ka realizuar Tolisso. Bayerni po e mund PSG-në 2:0 .

United – CSKA, gol befasues në “Old Trafford”

para 12 muajve - Lajmi.net

. CSKA e ka befasuar Manchester Unitedin. Rusët kanë shënuar golin e avantazhit në “Old Trafford”. Realizator është Alan Dzagoev. / Lajmi.net/

‘Mbyllen portat’ në Champions League, vetëm 5 gola në pjesët e para

para 12 muajve - Syri

Po luhen në këto momente 8 ndeshje të fazës së grupeve të Champions League, shkruan SYRI.net . Sapo janë mbyllur pjesët e para, ku janë shënuar vetëm 5 gola. Në tabelën e mëposhtme mund të shihni rezultatet...

James Rodriguez me super asist, shënon Tolisso

para 12 muajve - Gazeta Express

Bayerni po fiton 2:0- kundër PSG-së në "Allianz Arena". Bayern Munich shënuar edhe golin e dytë kundër PSG-së. Për 1:0 shënoi sulmuesi, Robert Lewandowski”, duke quar në këmbë gjithë tifozët në “Allianz...

Bayern – PSG, gol i bukur me kokë

para 12 muajve - Lajmi.net

. Bayern Munchen ka realizuar përsëri ndaj PSG-së. Tani për bavarezët ka realizuar Tolisso. Bayerni po e mund PSG-në 2:0 . /Lajmi.net/

VIDEO/ Bayern Munchen nuk përmbahet ndaj PSG, shënon golin e dytë

para 12 muajve - Syri

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League është ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net . Bayern Munchen po udhëheq me rezultatin e pastër 2-0. Pas golit të parë të Lewandowskit,...

U eliminua nga Liga e Kampionëve, ja fjalët e Simeones

para 12 muajve - Sovrani

Simeone e sheh si diçka pozitive eliminimin nga Liga e Kampionëve, pavarësisht se “dhemb një gjë e tillë”. Atletico Madridi është eliminuar nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve për herë të parë që...

Shembet PSG. Bayerni shënon edhe golin e dytë

para 12 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich ka ngritur epërsinë 2-0 përballë PSG Është francezi Tolisso ai i cili ka shënuar me kokë në minutën e 36, të takimit shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e ish mesfushorit të Lyon https://imgtc.com/uploads/YYuerEBTxxz...

Bayern Munchen nuk përmbahet ndaj PSG, shënon golin e dytë

para 12 muajve - Syri

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League është ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net . Bayern Munchen po udhëheq me rezultatin e pastër 2-0. Pas golit të parë të Lewandowskit,...

Bayern në epërsi ndaj PSG

para 12 muajve - Klan Kosova

Robert Lewandowski i ka dhënë Bayern Munich epërsinë në përballjen me Paris Saint-Germain, në ndeshjen e xhiros së radhës të Ligës së Kampionëve. Interesante

Juve në epërsi ndaj Olympiacosit

para 12 muajve - Telegrafi

Juventusi ka kaluar në epërsi kundër Olympiacosit në ndeshjet që po zhvillohet në Karaiskakis Stadium. Zonja e Vjetër e ka zhbllokuar rezultatin në minutën e 16-të duke i heshtur tifozët vendas. Juan Cuadrado...

Lewandowski hap ndeshjen, shënon në afërsia

para 12 muajve - Telegrafi

Bayern Munich ka kaluar në epërsi përballë PSG-së që në fillim të ndeshjes. Ishte lojtari më i mirë i kësaj skuadre Robert Lewandowski ai që shënoi në minutën e 9-të. Lewa pranoi topin në zonë dhe me një...

Vie goli i parë në takimin Chelsea-Atletico Madrid

para 12 muajve - Infokusi

Atletico Madrid ka kaluar në epërsi ndaj ekipit anglez Chelsea. Golin e shënoi Saul Niguez  në minutën e 56-të pas një rivënie nga këndi. Rezultati momental është Chelsea-Atletico Mdrid 0-1. Video Player

VIDEO/ Juventus në avantazh në fushën greke, shihni golin

para 12 muajve - Syri

Skuadra e Juventusit ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen që po zhvillon në Athinë, kundër Olympiacos. Ishte Cuadrado ai që kaloi në avantazh italianët, në minutën e 15-të, pas një asisti të Alex Sandro....

VIDEO/ Juventus në avantazh në fushën greke, shihni golin

para 12 muajve - Syri

Skuadra e Juventusit ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen që po zhvillon në Athinë, kundër Olympiacos. Ishte Cuadrado ai që kaloi në avantazh italianët, në minutën e 15-të, pas një asisti të Alex Sandro....

Cuadrado e kalon Juventusin në epërsi

para 12 muajve - Gazeta Express

Juventusi po fiton 1:0 kundër Olympiakosit me golin e Juan Cuadrados në minutën e 15’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Bayern – PSG, goli i parë

para 12 muajve - Aktuale

Bavarezët avancojnë me golin e Robert Lewandowskit. Bayern Munchen ka zhbllokuar rezultatin ndaj PSG-së. Bavarezët avancojnë me golin e Robert Lewandowskit. Tani rezultati është 1:0. Lewandowski gives...

Super gol në takimin Olympiacos-Juventus, ja kush ka shënuar

para 12 muajve - GazetaBlic

Juventus ka kaluar në epërsi ndaj Olympiacosit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Golin për italianët e shënoi Juan Cuadrado në minutën e 16-të. https://imgtc.com/uploads/AGqwyKfNukX.mp4

Bayern – PSG, goli i parë

para 12 muajve - Lajmi.net

Bavarezët avancojnë me golin e Robert Lewandowskit. Bayern Munchen ka zhbllokuar rezultatin ndaj PSG-së. Bavarezët avancojnë me golin e Robert Lewandowskit. Tani rezultati është 1:0. /Lajmi.net/ Lewandowski...

Atletico shokon Chelsean

para 12 muajve - Infokusi

Atletico Madridi ka kaluar në epërsi kundër Chelseat në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Për 0:1 shënoi Saul Niguez në minutën e 56’të.

Grupi C/ Roma në krye të tabelës, të besuarit e Contes nuk munden ndaj Atletikos

para 12 muajve - Newsport

Pas barazimit ndaj Atletikos 1-1 në ndeshjen e shkuar dhe fitores së sotme ndaj Qarabagut, Roma ia ka dalë të ruajë vendin e parë në tabelën e klasifikimit. Roma është mjaftuar me golin e Perottit shënuar...

Bayern kalon në avantazh kundër PSG

para 12 muajve - Albeu

Bayern Munchen ka kaluar në epërsi kundër francezëve të PSG në "Allianz Arena" Autori i goli është sulmuesi polak , Robert Lewandowski , që pas një topi të marrë nga Alaba e ka dërguar në rrjetë. Ndeshja...

Zhbllokohet derbi: Bayern Munich- PSG

para 12 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich ka kaluar në epërsi përballë PSG. Është sulmuesi polak Robert Lewandowski ai i cili ka shënuar gol në minutën e 7, të takimit shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e polakut https://imgtc.com/uploads/eZggtvwU3Dk.mp4

Mbappe i shënon gol të bukur Bayernit

para 12 muajve - Infokusi

PSG e ka ngushtuar në 2:1 epërsinë kundër Bayern Munich në “Allianz Arena”. Golin për mysafirët e realizoi Kylian Mbappe në fillim të pjesës së dytë.

Champions League/ Ja në cilën sfidë shënohet goli i parë i mbrëmjes

para 12 muajve - Syri

Po luhen në këto momente 8 ndeshje të fazës së grupeve të Champions League, shkruan SYRI.net . Goli i parë i mbrëmjes shënohet në sfidën Benfica-Basel, e vlefshme për Grupin A. Në minutën e pestë Elyounoussi...

VIDEO/ Bayern Munchen-PSG, zhbllokohet supersfida, në minutën e 8-të shënon...

para 12 muajve - Syri

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League është ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net . Të dyja skuadrat e kanë siguruar kualifikimin, por 90 minutëshi i sotëm luhet sa...

Ka gol në ndeshjen Bayern Munich – PSG

para 12 muajve - Gazeta Express

. Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj PSG-së pas nëntë minutave lojë. Për 1:0 shënoi sulmuesi, Robert Lewandowski”, duke quar në këmbë gjithë tifozët në “Allianz Arena”. Bëje LIKE dhe merr lajmin e...

Atletico Madridi eliminohet nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Periskopi

Atletico Madridi është eliminuar nga Liga e Kampionëve, pasi mori vetëm një pikë kundër Chelseat në “Stamford Bridge”, barazim ky që i kushtoi “Bluve të Londrës”, pasi kanë humbur pozitën e parë dhe janë...

Champions League/ Ja në cilën sfidë shënohet goli i parë i mbrëmjes

para 12 muajve - Syri

Po luhen në këto momente 8 ndeshje të fazës së grupeve të Champions League, shkruan SYRI.net . Goli i parë i mbrëmjes shënohet në sfidën Benfica-Basel, e vlefshme për Grupin A. Në minutën e pestë Elyounoussi...

Bayern Munchen-PSG, zhbllokohet supersfida, në minutën e 8-të shënon...

para 12 muajve - Syri

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League është ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net . Të dyja skuadrat e kanë siguruar kualifikimin, por 90 minutëshi i sotëm luhet sa...

Bayern – PSG, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Klan Kosova

Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain do të përballen në ndeshjen e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Të dy trajnerët pritet të zbresin në fushë me formacionet më të mira që kanë në dispozicion. Interesante

Pjesa e parë, CSKA Moscow avancon ndaj Manchester United

para 12 muajve - Shenja

Teksa ka përfunduar pjesa e parë e lojës, Manchester United është duke humbur 0-1 ndaj skuadrës CSKA Moscow, në përballjen për Ligën e Kampionëve. Golin për skuadrën ruse e ka shënuar Alan Dzagoev. Shikojeni golin!

Ish finalisti i Ligës së Kampionëve përshëndetet nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Bota Press

Ka përfunduar takimi në mes të Chelsea dhe Atletico Madrid në kuadër të Ligës së Kampionëve.Të parët kaluan në epërsi spanjollët me anë të Saul Niguez në minutën e 56-të, transmeton Gazeta Blic.Më vonë...

Man United shokohet në “Old Trafford”

para 12 muajve - Infokusi

CSKA Moska ka kaluar në epërsi kundër Manchester United midis “Old Trafford”. Për 0:1 dhe për t’i shokuar vendasit, shënoi Alan Dzagoev në fund të pjesës së parë, 45’.

James Rodriguez me super asist, shënon Tolisso

para 12 muajve - Infokusi

Bayerni po fiton 2:0- kundër PSG-së në “Allianz Arena”. Bayern Munich shënuar edhe golin e dytë kundër PSG-së. Për 1:0 shënoi sulmuesi, Robert Lewandowski”, duke quar në këmbë gjithë tifozët në “Allianz...

Ronaldo synon rekordin e Messit

para 12 muajve - Gazeta Express

. Messi 60 gola në fazën e grupeve, Ronaldo 59 – ky është rekordi që CR7 synon të thyejë. Këtë javë do të zhvillohet ndeshja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve ku Cristiano Ronaldo do të...

Champions League/ Përfundojnë 8 takimet e mbrëmjes së sotme, ja rezultatet

para 12 muajve - Gazeta e re

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 ndeshje të fazës së grupeve të Champions League. Supersfida ishte ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, ku gjermanët triumfuan në fushën e tyre, ndonëse të dy ekipet u kualifikuan....

Liga e Kampionëve/ Ja rezultatet e pjesëve të para

para 12 muajve - Java News

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të fundit të fazës së grupeve që po luhen mbrëmjen e sotme për kompeticionin e “Uefa Champions League”. Bajerni i Mynihut ka arritur që të fitojë në pjesën e...

Juventusi i bashkohet Barcelonës në fazën tjetër

para 12 muajve - Periskopi

Juventusi i është bashkuar Barcelonës në fazën e eliminimit direkt nga Grupi D. Bardhezinjtë arritën të shënojë fitore me mjaftë vështirësi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0. Juventusi e nisi seriozisht...

Grupi C: Roma kualifikohet si lidere, i bashkohet Chelsea

para 12 muajve - Periskopi

Roma ka shënuar fitore minimale ndaj Qarabagut në Olimpico me rezultat 1-0, por që ka mjaftuar që Giallorosët të sigurojnë lidershipin në Grupin C të Ligës së Kampionëve, ku në vendin e dytë me pikë të...

Bayern 3-1 PSG, notat e lojtarëve

para 12 muajve - Sovrani

Bayern Munich e ka mposhtur 3:1 PSG-në në “Allianz Arena”, ku shkëlqeu Tolisso me dy gola dhe u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes. Pas tij u rendit ish mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez, i...

Juventus po avancon ndaj Olympiacosit, ja goli!

para 12 muajve - Shenja

Skuadra e Juventusit deri tash është duke avancuar ndaj Olympiacosit me rezultat 1:0.  Ishte Juan Cuadrado, i cili në minutën e ’15 shënoi për “zonjën e vjetër”. Shikojeni golin!

Kualifikohet Baseli, Unitedi ruan vendin e parë në grup

para 12 muajve - Fol

Baseli e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve pas fitores prej 2-0 në udhëtim te Benfica. Mohamed Elyounoussi e zhbllokoi rezultatin në minutat e para të ndeshjes...

Bayerni fiton duelin e prestigjit, por PSG vazhdon nga vendi i parë

para 12 muajve - Periskopi

Bayern Munichu ka fituar me rezultat prej 3-1 kundër Paris Saint-Germainit në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Robert Lewandowski e zhbllokoi rezultatin që në minutën e tetë të...

Kualifikim historik për Baselin e shqiptarëve

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Baseli ka arritur sukses të jashtëzakonshëm, duke u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira të Evropës, shkruan albinfo.ch. Kampionët e Zvicrës në ndeshjen e fundit mundën Benficën në...

Grupi C: Roma kualifikohet si lidere

para 12 muajve - AlbPortali

Roma ka shënuar fitore minimale ndaj Qarabagut në Olimpico me rezultat 1-0, por që ka mjaftuar që Giallorosët të sigurojnë lidershipin në Grupin C të Ligës së Kampionëve, ku në vendin e dytë me pikë të...

Ja të gjitha skuadra që kanë siguruar kualifikimet në fazën tjetër të UCL

para 12 muajve - Sovrani

Sonte janë zhvilluar ndeshjet e fundit të grupeve A,B,C dhe D nga ku tetë skuadra kanë siguruar fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, transmeton Sovrani.info. Këto janë skuadra e kualifikuara...

Bayern avancon ndaj PSG-së, shënoi Levantovski

para 12 muajve - Shenja

Skuadra e Bayernit është duke avancuar ndaj PSG-së me rezultat 1:0. Golin e realizoi sulmuesi Robert Lewandowski në minutën e ‘8.

Kompletohen katër grupe të Championsit, këto ekipe e siguruan kualifikimin

para 12 muajve - Gazeta Liria

Sonte janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së gjashtë dhe të fundit në Grupet A, B, C e D, ku edhe janë kompletuar 8 skuadrat që shkojnë tutje në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve. Në Grupin A, Baseli...

Formacionet zyrtare: Chelsea-Atletico Madrid

para 12 muajve - RTV 21

Sonte Liga e Kampionëve Chelsea sonte pret para shikuesve të vet Atletico Madrid në kuadër të grupit C të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze është e para në grup me dhjetë pikë nga pesë ndeshje të zhvilluara,...

Barcelona e Juventusi kalojnë tutje

para 12 muajve - Sovrani

Barcelona e ka mposhtur 2:0 Sportingun e Lisbonës në “Camp Nou”, ndërsa Juve ka marrë tri pikë në udhëtim te Olympiacos dhe është kualifikuar si e dyta. Barcelona e ka mbyllur fazën e grupeve me fitore,...

Atletico Madridi eliminohet nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Insajderi

Atletico Madridi është eliminuar nga Liga e Kampionëve, pasi mori vetëm një pikë kundër Chelseat në “Stamford Bridge”, barazim ky që i kushtoi “Bluve të Londrës”, pasi kanë humbur pozitën e parë dhe janë...

Eliminohet Atletico

para 12 muajve - Sovrani

Atletico Madridi është eliminuar nga Liga e Kampionëve, pasi mori vetëm një pikë kundër Chelseat në “Stamford Bridge”, barazim ky që i kushtoi “Bluve të Londrës”, pasi kanë humbur pozitën e parë dhe janë...

​Bayerni i hakmerret PSG-së, kompletohen tetë skuadrat e para që kalojnë grupet

para 12 muajve - KosovaPress

Ndeshja kryesore e mbrëmjes është zhvilluar në Allianz Arena, aty ku Bayern Munich ka fituar ndaj Paris Saint-Germain me rezultat 3:1. Robert Lewandowski me një dhe Corentin Tolisso me dy gola i dhanë...

Kualifikim historik për Baselin e shqiptarëve

para 12 muajve - Fakti Ditor

Baseli ka arritur sukses të jashtëzakonshëm, duke u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira të Evropës, shkruan albinfo.ch. Kampionët e Zvicrës në ndeshjen e fundit mundën Benficën në udhëtim me...

17 gola në Champions League, përfundojnë të gjitha takimet e mbrëmjes së sotme, zbuloni rezultatet e të gjitha ndeshjeve

para 12 muajve - Newsport

Kanë përfunduar të gjitha takimet e Champion Leagues, ku në të teta takimet që janë luajtur mbrëmjen e sotme, janë shënuar në total plot 17 gola. Skuadra e cila ka shënuar më shumë gola këtë mbrëmje ka...

Kualifikohen United dhe Baseli i Taulant Xhakës

para 12 muajve - Insajderi

Manchester United dhe Basel janë kualifikuar nga Grupi A. United ka mposhtur CSKA-në minimalisht, 2:1. Në anën tjetër, Baseli i Taulant Xhakës ka fituar te Benfica, 2:0.

Barcelona dhe Juventusi kualifikohen nga grupi D

para 12 muajve - Insajderi

Barcelona dhe Juventus janë dy skuadrat e kualifikuara nga Grupi D. Katalunasit mposhtën Sportingun e Lisbonës 2:0. Me rezultat të njëjtë fitoi edhe Juve ndaj Olympiacosit.

Bayerni i hakmerret Paris Saint-Germainit

para 12 muajve - Insajderi

Bayern Munich e ka mposhtur 3:1 PSG-në në “Allianz Arena”. Dyja klubet tashmë ishin kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, por ndeshja e zhvilluar në “Allianz Arena” ishte më shumë sfidë prestigji...

Bayerni i hakmerret PSG -së

para 12 muajve - Sovrani

Bayern Munchen ka mposhtur PSG-në me rezultat 3-1 në ndeshjen e xhiros së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Golat për Bayernin i shënuan Lewandowski dhe dy të tjera Coretin Tolisso. Ndërsa...

Juventusi realizon sërish ndaj Olympiacosit

para 12 muajve - Sovrani

Juventusi e ka dyfishuar rezultatin në ballafaqim me Olympiacosin, transmeton Sovrani.info. Golin e dytë për italianët e ka telizuar Facebook Twitter Google Plus

Kualifikim historik për Baselin e shqiptarëve

para 12 muajve - Albinfo

Baseli ka arritur sukses të jashtëzakonshëm, duke u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira të Evropës, shkruan albinfo.ch. Kampionët e Zvicrës në ndeshjen e fundit mundën Benficën në udhëtim me...

Olympiacos-Juventus/ Bardhezinjtë kërkojnë kualifikimin në ‘ferrin’ grek

para 12 muajve - Syri

Olympiacos dhe Juventus do të përballen në orën 20:45 në sfidën e fundit në fazën e grupeve në Champions League. Juventusi ende nuk e ka siguruar biletën për fazën tjetër dhe fati i saj i mirë është se...

Cuadrado e kalon Juventusin në epërsi

para 12 muajve - Infokusi

Juventusi po fiton 1:0 kundër Olympiakosit me golin e Juan Cuadrados në minutën e 15’të.

Ka gol në ndeshjen Bayern Munich – PSG

para 12 muajve - Infokusi

. Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj PSG-së pas nëntë minutave lojë. Për 1:0 shënoi sulmuesi, Robert Lewandowski”, duke quar në këmbë gjithë tifozët në “Allianz Arena”.

Formacionet zyrtare: Manchester United – CSKA Moska

para 12 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester United dhe CSKA Moska. Manchester United dhe CSKA Moska do të përballen në “Old Trafford” nga ora 20:45, sfida e fundit e fazës së grupeve...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Atletico Madrid

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelsea dhe Atletico Madrid. Chelsea dhe Atletico Madrid do të përballen në “Stamford Bridge” nga ora 20:45, sfida e fundit e fazës së grupeve në Champions...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Cska Moscow

para 12 muajve - GazetaBlic

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Manchester United – Cska Moscow Kjo ndeshje luhet nga ora 20-45 në stadiumin “Old Trafford”, shkruan Gazeta Blic Në rast fitore skuadra e trajnerit Mourinho...

Ronaldo synon rekordin e Messit

para 12 muajve - Infokusi

Messi 60 gola në fazën e grupeve, Ronaldo 59 – ky është rekordi që CR7 synon të thyejë. Këtë javë do të zhvillohet ndeshja e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve ku Cristiano Ronaldo do të tentojë...

FOTO/ Roma-Qarabag, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Syri

Roma dhe Qarabag do të përballen në “Olimpico” në orën 20:45, sfida e fundit në fazën e grupeve të Champions League. Italianët kanë në duar të tyre fatin e tyre, pasi çdo fitore i kualifikon në raundin...

Chelsea barazon ndaj Atletico Madridit [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Chelsea ka barazuar në 1:1 nadj Atletico Madridit, në minutën e 75 me autogolin e Stefan Savic. https://imgtc.com/uploads/miN5ES64k2k.mp4

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – PSG

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bayern Munich e Paris Saint Germain. Bayern Munich dhe Paris Saint Germain do të përballen në “Allianz Arena” nga ora 20:45, sfida e fundit e fazës së...

Tolisso rikthen epërsinë e dy golave për Bayernin

para 12 muajve - Sovrani

Bayerni e ka rikthyer avantazhin prej dy golave ndaj PSG -s pasi Corentin Tolisso ka realizuar për 3-1, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Chelsea barazon shifrat ndaj Atleticos

para 12 muajve - Sovrani

Chelsea ia ka dalur që t’a barazojë rezultatin në 1-1 me autogolin e  Savic, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Roma – Qarabag

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Qarabag. Roma dhe Qarabag do të përballen në “Olimpico” nga ora 20:45, sfida e fundit në fazën e grupeve të Champions League. Italianët kanë në...

Formacionet zyrtare, Bayern Munich –PSG

para 12 muajve - GazetaBlic

Ndeshja e mbrëmjes mund të jetë ajo mes Bayern Munich dhe PSG edhe pse të dy skuadrat e kanë siguruar kualifikimin. Gjermanët nuk e kanë harruar ende atë humbjen e turpshme 3-0, që i kushtoi edhe me vend...

“Çmendet” Manchester United, kalon në epërsi ndaj CSKA-së, Basel shënon golin e dytë

para 12 muajve - Newsport

Kur kanë kaluar 70 minuta nga ndeshjet e sotme në Champions League, menjëherë pas startimit të pjesës së dytë kanë vërshuar dhe golat. Manchester United ka shënuar dy gola të shpejtë, duke kaluar në epërsi...

LAJM I FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para në Champions League, ndodh surpriza e madhe

para 12 muajve - Newsport

Jamë mbyllur pjesët e para të 8 takimeve të mbrëmjes së sotme në Champions League. Surpriza e deri më tanishme është fakti që janë shënuar vetëm 5 gola, në 8 takime. Juventusi është në avantazh ndaj Olimpjakosit,...

VIDEO/ Nisin me gol pjesët e dyta të Champions League, ndryshojnë rezultatet në tre ndeshje

para 12 muajve - Newsport

Kanë nisur me gol pjesët e dyta në ndeshjet e Champions League. Mbappe ka ngushtuar rezutlatin në 2-1, në sfidën kundër Bayernit, ndërsa Roma ka kaluar në avantazh 1-0, kundër Karabakut. Në ndeshjet e...

Chelsea – Atletico Madrid, vjen goli i parë

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra e Chelseat ka pranuar gol si vendas ndaj Atletico Madrdit, transmeton Sovrani.info. Goli erdhi nga këmbët e Saul. Facebook Twitter Google Plus

Barça në epërsi ndaj Sportingut

para 12 muajve - Sovrani

Më në fund Barcelona e ka gjetur golin e parë ndaj Sportingut të Lisbonës, transmeton Sovrani.info. Realizues ishte Pablo Alcacer. Facebook Twitter Google Plus

Atletico Madridi i shënon Chelseat [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Saul Niguez ka shënuar në minutën e 56 të takimit, për epërsinë 1:0 të Atletico Madridit ndaj Chelseat.

Bayern – PSG, shënohet goli i tretë

para 12 muajve - Sovrani

PSG e ka ngushtuar epërsinë e Bayernit në 2-1, transmeton Sovrani.info. Realizues ishte Kylian Mbappe. Facebook Twitter Google Plus

Goli i tretë në ndeshjen Bayern – Paris Saint-Germain [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Kylian Mbappe ka shënuar për 2:1, në minutën e 50 të takimit. https://imgtc.com/uploads/50frWqkDHBV.mp4

Pjesa e parë, CSKA Moscow avancon ndaj Manchester United

para 12 muajve - AlbPortali

Teksa ka përfunduar pjesa e parë e lojës, Manchester United është duke humbur 0-1 ndaj skuadrës CSKA Moscow, në përballjen për Ligën e Kampionëve. Golin për skuadrën ruse e ka shënuar Alan Dzagoev. Loading......

VIDEO/ Bayern Munchen nuk përmbahet ndaj PSG, shënon golin e dytë

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League është ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net. Bayern Munchen po udhëheq me rezultatin e pastër 2-0. Pas golit të parë...

Bayern 2-0 PSG, statistikat e pjesës së parë

para 12 muajve - Sovrani

Pas 45 minutave të para, Bayerni i Munichut është duke avancuar me rezultat 2-0 ndaj PSG -s, transmeton Sovrani.info. Këto ishin statistikat: Facebook Twitter Google Plus

CSKA Moscow kalon në epërsi ndaj Manchester Unitedit [Video]

para 12 muajve - Insajderi

CSKA Moska ka shënuar për epërsinë 1:0 ndaj Manchester United në “Old Trafford”, me golin e Alan Dzagoev në minutën e 45 të takimit. https://imgtc.com/uploads/KB4VJK9GTbq.mp4

United – Moscow, goli i parë

para 12 muajve - Sovrani

Manchester United gjindet në disavantazh ndaj CSKA Moscow, transmeton Sovrani.info. Pak para fundit të pjesës së parë ka realizuar Dzagoev. Facebook Twitter Google Plus

Bayern avancon ndaj PSG-së, shënoi Levantovski

para 12 muajve - AlbPortali

Skuadra e Bayernit është duke avancuar ndaj PSG-së me rezultat 1:0. Golin e realizoi sulmuesi Robert Lewandowski në minutën e ‘8. Loading... AlbPortali:

VIDEO/ Bayern Munchen nuk përmbahet ndaj PSG, shënon golin e dytë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme të Champions League është ajo mes Bayern Munchen dhe PSG, shkruan SYRI.net. Bayern Munchen po udhëheq me rezultatin e pastër 2-0. Pas golit të parë të Lewandowskit,...

Gol i shpejtë në “Allianz Arena”, Bayern nuk njeh limite

para 12 muajve - Newsport

Bayern Mynichy ka kaluar në epërsi, duke shënuar golin e dytë ndaj PSG-së. Goli është shënuar nga Tolisso në minuntën e 41, duke çuar rezultatin në 2-0. PSG-ja nuk po gjen dot asnjë mundësi për të reaguar...

Bayerni shënon edhe golin e dytë ndaj PSG [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Bayerni e ka dyifshuar epërsinë ndaj Paris Saint-Germain, me golin e Corentin Tolisso në minutën e 37 të takimit. https://imgtc.com/uploads/gopyavh88hH.mp4

Bayern – PSG, vjen edhe goli i dytë

para 12 muajve - Sovrani

Bayerni ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Paris – Saint – Germain. Realizuers ishte Tolisso në minutën e 37′. Facebook Twitter Google Plus

Gol në ndeshjen Olympiacos – Juventus [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Skuadra e Juventusit ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen që po zhvillon në Athinë, kundër Olympiacos. Ishte Cuadrado ai që kaloi në avantazh italianët, në minutën e 15-të, pas një asisti të Alex Sandro....

LAJMI I FUNDIT/ Taulant Xhaka e nis në mënyrën më të keqe te mundshme sfidën kundër Benficës

para 12 muajve - Newsport

Skuadra e Baselit ku luan dhe futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Taulant Xhaka po luan kundër Benficës në ndeshjen e Champions League. Për futbollistin kuqezi kjo sfidë ka nisur në mënyrën më të keqe,...

VIDEO/ Zbllokohet sfida në Athinë, ka gol në Olympiacos – Juventus

para 12 muajve - Newsport

Skuadra e Juventusit ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen që po zhvillon në Athinë, kundër Olympiacos. Ishte Cuadrado ai që kaloi në avantazh italianët, në minutën e 15, pas një asisti të Alex Sandro....

Ka gol në Olympiacos – Juventus

para 12 muajve - Sovrani

Juventusi ka realizuar golin e avantazhit ndaj Olympiacosit me anë të Juan Cuadrados në minutën e 15′, transmeton Sovrani.info. Ky ishte goli i tij: Facebook Twitter Google Plus

Bayern – PSG, vjen goli i parë

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra e Bayernit e ka gjetur golin e avantazhit ndaj PSG -s, transmeton Sovrani.info. Realizues ishte sulmuesi Robert Lewandowski në minutën e 8′ Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Bayerni kalon në epërsi ndaj Paris Saint-Germain [Video]

para 12 muajve - Insajderi

Robert Lewandowski ka kaluar Bayernin në epërsi ndaj Paris Saint-Germain, duke realizuar për 1:0, në minutën e 8-të të takimit.

Ronaldo kërcënon rekordin e Messi-t në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Fol

Me një javë për të përfunduar fazën grupore të Ligës së Kampionëve, Cristiano Ronaldo mund të rrëmbejë një rekord për Leo Messin. Portugezi është në ritmin e mbarimit të vitit si golashënuesi më i mirë...

​Liga e Kampioneve, sonte vendoset fati në katër grupe

para 12 muajve - RTV 21

Mbrëmjen e sotme luhen në orën 20:45, ndeshjet raundit të fundit në 4 grupe të Ligës së Kampioneve, ku do të përcaktohen edhe 4 skuadra të tjera që do të vijojnë në fazën tjetër Ende pa u luajtur sfidat...

Formacionet zyrtare: Chelsea-Atletico Madrid

para 12 muajve - KosovaPress

Skuadra angleze është e para në grup me dhjetë pikë nga pesë ndeshje të zhvilluara, para Romës e cila ka tetë pikë, pasuar nga Atletico Madrid me gjashtë dhe Qarabag me dy pikë. Ndeshja Chelsea-Atletico...

Ja çfarë ndodhë nëse Neymar shënon sonte ndaj Bayernit

para 12 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich dhe Paris – Saint – Germain do të ballafaqohen sonte nga ora 20:45 në ‘Alianz Arena’ në ndeshjen e fundit të grupit B, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Megjithatë këto dy skuadra tashmë...

Bayern Munich – PSG, zbardhen formacionet zyrtare të takimit

para 12 muajve - Newsport

Sot, do të luhen disa nga ndeshjet e Champions League të vlefshme për fazën e grupeve. 8 takime të planifikuara për t’u zhvilluar në orën 20:45, një ndeshje e rëndësishme është ajo mes Bayern Munich  dhe...

Bayern – PSG, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bayern Munich e Paris Saint Germain. Bayern Munich dhe Paris Saint Germain do të përballen në “Allianz Arena” nga ora 20:45, sfida e fundit e fazës së...

Formacionet zyrtare: Bayern – Paris Saint-Germain [Foto]

para 12 muajve - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bayern Munich e Paris Saint Germain. Bayern Munich dhe Paris Saint Germain do të përballen në “Allianz Arena” nga ora 20:45, sfida e fundit e fazës së...

Liga e Kampionëve/ Ekipet që kanë siguruar kualifikimin dhe ato që duhet të fitojnë

para 12 muajve - Java News

Ndeshjet e fundit në fazën në grupe të Ligës së Kampioneve do të përcaktojnë edhe cilat skuadra do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre në turne, kush “zbret nga kategoria” për të përfunduar në Ligën e Europës...

Ja çfarë ndodhë nëse Neymar shënon sonte ndaj Bayernit

para 12 muajve - Tetova Sot

Bayern Munich dhe Paris – Saint – Germain do të ballafaqohen sonte nga ora 20:45 në ‘Alianz Arena’ në ndeshjen e fundit të grupit B, derisa të dy skuadra tashmë e kanë të siguruar kualifikimin për në fazën...

Ja çfarë ndodhë nëse Neymar shënon sonte ndaj Bayernit

para 12 muajve - Sovrani

Bayern Munich dhe Paris – Saint – Germain do të ballafaqohen sonte nga ora 20:45 në ‘Alianz Arena’ në ndeshjen e fundit të grupit B, derisa të dy skuadra tashmë e kanë të siguruar kualifikimin për në fazën...

Liga e Kampioneve, sonte vendoset fati në katër grupe

para 12 muajve - KosovaPress

Ende pa u luajtur sfidat e fundit e kanë siguruar kualifikimin po 4 skuadra. Në Grupin A, Manchester United, për të mos u varur nga ajo që do të ndodhë në takimin mes Benfikës dhe Baselit, duhet të marrë...

Cilat skuadra janë kualifikuar dhe pritet të kualifikohen sot në Ligën e Kampionëve?

para 12 muajve - Periskopi

Sot dhe nesër zhvillohen ndeshjet e fundit të Ligës së Kampionëve në kuadër të grupeve. Sonte, do të luhen ndeshjet e grupeve: A, B, C dhe D. Në grupin A do të luajnë: Manchester United kundër Cska Moskës....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK