http://kariera.mk

Netanjahu pret që shumë shtete të tjera ta ndjekin shembullin e SHBA-së

para 11 muajve - Portalb

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu deklaroi sot se pret shumë shtete ta përcjellin shembullin amerikan dhe t’i zhvendosin përfaqësitë e tyre diplomatike në “kryeqytetin izraelit Jerusalem”. Sipas...

KS i OKB-së mbledhje urgjente për shkak të vendimit të Trumpit

para 11 muajve - Telegrafi

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë seancë të jashtëzakonshme për shkak të vendimit të presidentit amerikan Donald Trump që të pranojë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Siç transmeton...

Rreziqet nga zhvendosja e Ambasadës të SHBA-së në Jerusalem

para 11 muajve - Portalb

Vendimi kontraverz i presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosja e Ambasadës së SHBA-së nga Tel-Avivi shkaktoi shqetësim në botë. Ky vendim, sipas...

KS i OKB-së mblidhet nesër për shkak të vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 11 muajve - Koha.net

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë nesër seancë të jashtëzakonshme me rastin e vendimit të presidentit amerikan Donald Trump që të pranojë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Siç...

KS i OKB-së mbledhje urgjente për shkak të vendimit të Trump

para 11 muajve - Alsat-M

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë nesër seancë të jashtëzakonshme me rastin e vendimit të presidentit amerikan Donald Trump që të pranojë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Siç...

Njohja e Jerusalemit ka shkaktuar kritika, shpërthejne protestat. Izraeli vazhdon dhunen…

para 11 muajve - Presheva Jone

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka shkaktuar vërshim të kritikave në gjithë botën, por nuk ka shkaktuar dhunë të menjëhershme, ashtu siç...

KS i OKB-së mbledhje urgjente për shkak të vendimit të Trump

para 11 muajve - RTV 21

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë nesër seancë të jashtëzakonshme me rastin e vendimit të presidentit amerikan Donald Trump që të pranojë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Siç...

Netanjahu pret që shumë shtete të tjera ta ndjekin shembullin e SHBA-së

para 11 muajve - Alsat-M

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu deklaroi sot se pret shumë shtete ta përcjellin shembullin amerikan dhe t’i zhvendosin përfaqësitë e tyre diplomatike në “kryeqytetin izraelit Jerusalem”. Sipas...

FOTOT/ “Vdekje Amerikës”: Në vendet myslimane shpërthejnë protestat, analistët perëndimorë të frikësuar

para 11 muajve - Gazeta Tema

Në disa prej vendeve me popullsi myslimane, kanë nisur protestat, pas vendimit të Donald Trump, me të cilin Amerika njeh si kryeqytet të Izraelit, Jeruzalemin. Një gazetë pro-Hezbollah në Liban deklaroi...

Tramp njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, reagon komuniteti ndërkombëtar

para 11 muajve - RTSH

Njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga presidenti amerikan, Tramp, nuk është pritur mirë nga pjesa tjetër e komunitetit ndërkombëtar. Mes vendeve që dënuan vendimin e presidentit Donald Tramp...

VIDEO/ 'Vdekje Amerikës!' Protesta të mëdha në të gjithë botën myslimane

para 11 muajve - Syri

Protesta të fuqishme shpërthyen pothuajse menjëherë pasi Donald Trump njohu zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Demonstrata më të mëdha që janë mbajtur sot në të gjithë botën myslimane. Palestinezët...

Hamas kërcënon me luftë pas njohjes së Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Grupi islamik palestinez Hamas ka paralajmëruar me luftë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump i cili njohu Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Vendimi amerikan rrezikon të hedhi në erë...

Pse lufta për Jeruzalemin do të ishte katastrofike?

para 11 muajve - Syri

Nga të gjitha çështjet që shoqërojnë konfliktin shumëvjeçar mes Izraelit dhe Palestinës, asnjë tjetër nuk është më e ndjeshme sesa statusi i Jeruzalemit. Qyteti i shenjtë ka qenë në qendër të përpjekjeve...

Unioni i dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - InfoShqip

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton...

Grevë e përgjithshme në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor

para 11 muajve - Zhurnal

Në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor në rrjedhë është grevë e përgjithshme në shenjë proteste me rastin e vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të...

Çekia njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe shtetit të ardhshëm palestinez

para 11 muajve - Zhurnal

Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez, raporton Anadolu Agency (AA). “Republika...

Henije thirrje për intifadë të re për Jerusalemin

para 11 muajve - Zhurnal

Kryetari i Byrosë Politike të Hamasit, Ismail Henije, ka bërë thirrje që nga e premtja të fillohet intifadë e re palestineze kundër vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohjen e Jerusalemit...

Erdogan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e gjithë njerëzimit

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit. Erdoan, në prag të nisjes...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - Ina

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton...

Pasojat: Çfarë do të thotë njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - Ina

Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës, Donald Trump ka shpallur se SHBA do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Çfarë do të thotë kjo lëvizje kontradiktore e presidentit amerikan,...

Trump alarmon botën me vendimin për Jeruzalemin:Ja çfarë pritet

para 11 muajve - Shqiptarja

Synimi i presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit ka bërë që në mbarë globin personalitetet drejtuese të venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë të kërcënohet...

Zemërim në botën arabe për Jerusalemin, OKB mbledhje urgjente

para 11 muajve - Vizion Plus

E gjithë bota e ka kundërshtuar ashpër vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për njohjen e Jerusalemit, qytetit me 900 mijë banorë, si kryeqytetin e Izraelit. Arabia Saudite, aleati më i madh i...

Henije thirrje për intifadë të re për Jerusalemin

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv GAZA (AA) - Kryetari i Byrosë Politike të Hamasit, Ismail Henije, ka bërë thirrje që nga e premtja të fillohet intifadë e re palestineze kundër vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

‘Vdekje Amerikës’: A është hapur ‘Kutia e Pandorës’?

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 10 Një gazetë pro-Hezbollah në Liban deklaroi “Vdekje Amerikës” në faqen e parë, ndërkohë që tensionet në Lindjen e Mesme janë shtuar ndjeshëm pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump...

Një rrezik në lëkurën e Jeruzalemit

para 11 muajve - Gazeta Express

​Sot qyteti realisht është i ndarë në dy koka, 37 % e qytetit, përbëhet nga arabët, opjesa lindore ndërsa pjesa perëndimore u përket izraelitëve. Të dyja palët e pretendojnë qytetin e shenjtë si kryqytetin...

Grevë e përgjithshme në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor

para 11 muajve - Portalb

Në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor në rrjedhë është grevë e përgjithshme në shenjë proteste me rastin e vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të...

Njohja e Jerusalemit ka shkaktuar kritika, por nuk ka pasur dhunë

para 11 muajve - Medial

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka shkaktuar vërshim të kritikave në gjithë botën, por nuk ka shkaktuar dhunë të menjëhershme, ashtu siç...

Njohja e Jerusalemit ka shkaktuar kritika, por nuk ka pasur dhunë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit , ka shkaktuar vërshim të kritikave në gjithë botën, por nuk ka shkaktuar dhunë të menjëhershme, ashtu siç...

Paralajmërohen protesta, Trump kundërshtohet nga shumë krerë botëror

para 11 muajve - InfoShqip

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Ndërkohë...

Grevë e përgjithshme në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv JERUSALEM (AA) – Në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor në rrjedhë është grevë e përgjithshme në shenjë proteste me rastin e vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit, e gjithë bota kundër Donald Trump

para 11 muajve - Opinion

Arabia Saudite, aleati më i madh i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në botën arabe, u rreshtua krahas vendeve që dënuan ashpër vendimin e Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit....

Pasojat: Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - Gazeta Tema

Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës, Donald Trump ka shpallur se SHBA do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Çfarë do të thotë kjo lëvizje kontradiktore e presidentit amerikan,...

Vëllazëria Muslimane thirrje për "intifadë të qetë"

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv KAJRO (AA) - Vëllazëria Muslimane (Ihvan) në Egjipt i ka bërë thirrje popullit të Jerusalemit dhe Palestinës për "intifadë të qetë", transmeton Anadolu Agency (AA). "Ihvani refuzon në mënyrë...

Jerusalemi kryeqyteti i Izraelit, të gjithë kundër Trump. Hamas: Vendimi hap dyert e ferrit

para 11 muajve - BalkanWeb

Grupi palestinez Hamar ka deklaruar se vendimi i Presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit hap portat e ferrit. Hamasi kishte paralajmëruar për rrezikun e një intifade...

KS i OKB-së mbledhje urgjente për shkak të vendimit të Trump

para 11 muajve - KosovaPress

Siç transmeton CBS News, mbajtjen e seancës urgjente e kanë kërkuar tetë vende anëtare të Kombeve të Bashkuara. Trump dje mori vendim për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe po ashtu vendosi...

Mogherini: Vendimi i SHBA-së për Jeruzalemin shqetësim serioz për BE-në

para 11 muajve - Alsat-M

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini shprehu në emër të Bashkimit Evropian shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - Fol

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Çekia vendi i parë në botë pas SHBA-së që njeh Jerusalemin si kryeqytet

para 11 muajve - Syri

Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez, raporton Anadolu Agency (AA). “Republika...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv GAZA (AA) - Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si...

Tillerson mbron vendimin e Trump për Jerusalemin

para 11 muajve - KosovaPress

Ai këtë deklaratë e bëri në margjinat e konferencës së OSBE-së në Vjenë. Temat: Tillerson Jerusalem Trump Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - Tetova Sot

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton...

Tilerson: Puna për zhvendosjen e ambasadës nga Tel Aviv në Jerusalem fillon menjëherë

para 11 muajve - Medial

Sekretari amerikan i shtetit Reks Tilerson deklaroi se Departamenti i shtetit menjëherë do të fillojë me përgatitjet për ta realizuar vendimin e presidentit Donald Tramp për zhvendosjen e Ambasadës së...

Njohja e Jeruzalemit si kryeqytet, e gjithë bota kundër Presidentit Trump

para 11 muajve - Blitz

Presidenti Donald Trump ka njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe kështu do të zhvendosin ambasadën amerikane atje, nga Tel Avivi. Papa Françesku shprehu “shqetësimin e thellë” për këtë lëvizje,...

Tilerson: Zhvendosja e ambasadës në Jerusalem fillon menjëherë

para 11 muajve - Alsat-M

Sekretari amerikan i shtetit Reks Tilerson deklaroi se Departamenti i shtetit menjëherë do të fillojë me përgatitjet për ta realizuar vendimin e presidentit Donald Tramp për zhvendosjen e Ambasadës së...

KS-OKB të premten mbledhje për Jerusalemin

para 11 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) do të mblidhet nesër ku do të diskutojë për vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si “kryeqytet të Izraelit. Sipas...

Trump njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 11 muajve - Respublica

Presidenti amerikan, Donald Trump firmosi vendimin për njohjen e Jeruzalemit si kryeqyteti i Izraelit, pavarësisht nga reagimet e bashkësisë ndërkombëtare. "Ky qytet është kryeqyteti i Izraelit" tha Donald...

Çekia njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe shtetit të ardhshëm palestinez

para 11 muajve - Koha.net

Londër, 7 dhjetor – Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez, bën të ditur AA. “Republika...

Lideri i Hamas: Vendimi i SHBA, luftë e shpallur ndaj Palestinës

para 11 muajve - Klan Kosova

Lideri i Hamas, Ismail Haniya ka cilësuar vendimin e SHBA për njohje të Jerusalemit për kryeqytet të Izraelit si shpallje lufte ndaj Palestinës. Ai siç raporton Al Jazeera ka bërë thirrje për kryengritje...

Pasojat: Çfarë do të thotë njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - Tetova Sot

Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës, Donald Trump ka shpallur se SHBA do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Çfarë do të thotë kjo lëvizje kontradiktore e presidentit amerikan,...

Jerusalemi kryeqytet, shpërthen Arabia Saudite: Trump i papërgjegjshëm!

para 11 muajve - Tetova Sot

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e SHBA.-së për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, mes kritikave ndërkombëtare nga e gjithë  bota. Në një deklaratë, mbretëria e Gjirit tha se njoftimi i...

Erdogan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e të gjithë njerëzimit

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit, transmeton Klan Kosova. Erdoğan,...

Abas: SHBA-ja nuk mund të jetë ndërmjetësuese paqësore

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti palestinez Mahmud Abas e dënoi vendimin e presidentit amerikan Donald Tramp ta njohë Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit. Ai theksoi se kjo i shkel të gjitha të drejtat që SHBA-ja të jetë...

Henije: Nga nesër të fillojë intifada e re kundër vendimit të SHBA-ve për Jerusalemin

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Erdoğan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e të gjithë njerëzimit

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit,...

Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - Java News

Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës, Donald Trump ka shpallur se SHBA do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Çfarë do të thotë kjo lëvizje kontradiktore e presidentit amerikan,...

Reagime pas vendimit të Trampit për njohjen e Jerusalemit

para 11 muajve - Alsat-M

Pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Tramp për ta njohur Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit me reagime u lajmëruan presidenti izraelit, Reuven Revlin dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu,...

Erdogan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e gjithë njerëzimit

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit. Erdogan, në prag të nisjes...

Lideri i Hamas: Vendimi i SHBA, luftë e shpallur ndaj Palestinës

para 11 muajve - GazetaBlic

Lideri i Hamas, Ismail Haniya ka cilësuar vendimin e SHBA për njohje të Jerusalemit për kryeqytet të Izraelit si shpallje lufte ndaj Palestinës. Ai siç raporton Al Jazeera ka bërë thirrje për kryengritje...

Arabia Saudite dënon vendimin e Trump për statusin e Jerusalemit

para 11 muajve - Zhurnal

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e ShBA-së për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Një vendim i tillë i presidentit, Trump ka ngjallur kritika nga gjithandej botës. Në një qëndrim Mbretëria...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - Shenja

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton...

Çekia njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe shtetit të ardhshëm palestinez

para 11 muajve - Antpress

Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez, raporton Anadolu Agency (AA). “Republika...

Erdogan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e gjithë njerëzimit

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit. Erdoan, në prag të nisjes...

Zemërim në botën arabe për Jeruzalemin, OKB mbledhje urgjente

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

E gjithë bota e ka kundërshtuar ashpër vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për njohjen e Jeruzalemit, qytetit me 900 mijë banorë, si kryeqytetin e Izraelit. Arabia Saudite, aleati më i madh i...

KS-OKB të premten mbledhje për Jerusalemin

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) – Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) do të mblidhet nesër ku do të diskutojë për vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit...

Gabimi i Trumpit në Jerusalem është katastrofë për botën arabe… dhe SHBA-të

para 11 muajve - Periskopi

Sa herë që duket sikur Donald Trump nuk mund ta tejkalojë veten, ai në fakt e bën. Tash ai ka njoftuar se administrata e tij do të njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke e përmbysur një politikë...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 11 muajve - Gazeta Express

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Çekia njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe shtetit të ardhshëm palestinez

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv LONDËR (AA) – Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez, raporton...

“Vendimi hap portat e ferrit”, e gjithë bota kundër Trump dhe Izraelit

para 11 muajve - Java News

Grupi palestinez Hamar ka deklaruar se vendimi i Presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit hap portat e ferrit. Hamasi kishte paralajmëruar për rrezikun e një intifade...

Erdoğan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e gjithë njerëzimit

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit,...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 11 muajve - Syri

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Erdoğan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e të gjithë njerëzimit

para 11 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit, raporton Anadolu Agency (AA)....

Grevë e përgjithshme në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor

para 11 muajve - Gazeta e re

Pasi presidenti i SHBA-ve Donald Trump njohu Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, pala palestineze ftoi në grevë të përgjithshme. Në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor në rrjedhë është grevë e përgjithshme...

Henije thirrje për intifadë të re për Jerusalemin

para 11 muajve - Gazeta e re

“Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin nënkupton se tanimë ka filluar një proces i ri politik. Procesi i paqes është varrosur përfundimisht. Kërkojmë që nga nesër të fillohet intifadë e re kundër vendimit...

Tilerson: Puna për zhvendosjen e ambasadës nga Tel Aviv në Jerusalem fillon menjëherë

para 11 muajve - Medial

Sekretari amerikan i shtetit Reks Tilerson deklaroi se Departamenti i shtetit menjëherë do të fillojë me përgatitjet për ta realizuar vendimin e presidentit Donald Tramp për zhvendosjen e Ambasadës së...

Jerusalemi kryeqytet, shpërthen Arabia Saudite: Trump i papërgjegjshëm!

para 11 muajve - Syri

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e SHBA.-së për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, mes kritikave ndërkombëtare nga e gjithë  bota. Në një deklaratë, mbretëria e Gjirit tha se njoftimi i...

Çekia njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe shtetit të ardhshëm palestinez

para 11 muajve - Tetova Sot

Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez, raporton Anadolu Agency (AA). “Republika...

Vendimi i Trumpit për Jerusalemin trazon liderët botërorë

para 11 muajve - GazetaBlic

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Ndërkohë...

Arabia Saudite dënon vendimin e Trump për statusin e Jerusalemit

para 11 muajve - Klan Kosova

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e ShBA-së për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Një vendim i tillë i presidentit, Trump ka ngjallur kritika nga gjithandej botës. Në një qëndrim Mbretëria...

E pamundur ta bashkosh apo ta ndash. Fati i qytetit-botë

para 11 muajve - Bota.al

Që nga struktura e tij Jeruzalemi, më shumë se një aglomerat urban (një shesh, një qendër pushteti shekullore dhe një spirituale, rrugë tregtare dhe vendbanime), është jë tërësi ishujsh dhe enklavash:...

Arabia Saudite dënon vendimin e Trump për statusin e Jerusalemit

para 11 muajve - GazetaBlic

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e ShBA-së për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Një vendim i tillë i presidentit, Trump ka ngjallur kritika nga gjithandej botës. Në një qëndrim Mbretëria...

Mogherini: Vendimi i SHBA-së për Jeruzalemin shqetësim serioz për BE-në

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini shprehu në emër të Bashkimit Evropian shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të...

Vendimi i Trumpit për Jerusalemin trazon liderët botërorë

para 11 muajve - Gazeta Express

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Ndërkohë...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 11 muajve - Infokusi

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Erdogan: mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit, detyrë e muslimanëve dhe e njerëzimit; do flas dhe me Papën

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit është një detyrë jo vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit. Në prag të vizitës së tij zyrtare në Greqi, duke...

E gjithë bota e kundërshton Trumpin për Jerusalemin

para 11 muajve - Albinfo

Reagimet ndaj njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit nga presidenti Trump nuk kanë të ndalur. Arabia Saudite ka dënuar vendimin e SHBA-së që ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, në mes...

Tërbohet kreu i Hamasit, i shpall luftë SHBA’së

para 11 muajve - Periskopi

Kreu i Hamasit Ismail Hanja ka thënë se vendimi i SHBA’së për të njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit është një “deklaratë lufte kundër palestinezëve” dhe bëri thirrje për një kryengritje të re....

Mogherini: Vendimi i SHBA-së për Jeruzalemin shqetësim serioz për BE-në

para 11 muajve - Syri

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini shprehu në emër të Bashkimit Evropian shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të...

Jerusalemi kryeqytet i Izraelit, dijetarët muslimanë: ta mbrojmë qytetin e shenjtë me çdo çmim

para 11 muajve - InfoShqip

Unioni Ndërkombëtar i Dijetarëve Muslimanë (IUMS) me bazë në Doha, bëri thirrje të mërkurën për një “kryengritje arabo-muslimane” pas njoftimit të Presidentit amerikan Donald Trump për vendimin e tij për...

Pasojat: Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - Lajme.al

Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës, Donald Trump ka shpallur se SHBA do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Çfarë do të thotë kjo lëvizje kontradiktore e presidentit amerikan,...

Hamas bënë thirrje për protesta pas vendimit të Trump për Jerusalemin

para 11 muajve - Insajderi

Kreu i lartë i grupit militant islamik Hamas ka bërë thirrje për një kryengritje të re kundër Izraelit pas njohjes së presidentit të SHBA-së Donald Trump, Jeruzalemi si kryeqyteti i Izraelit. Ismail Haniyeh...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - AlbPortali

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton...

Shteti evropian që e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 11 muajve - Insajderi

Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherësh kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez. “Republika e Çekisë edhe para arritjes...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - Periskopi

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton...

Trump shpall vendimin reth Jerusalemit, reagime nga e gjithë bota

para 11 muajve - 24 ore

WASHINGTON (AA) – Presidenti i SHBA-ve Donald Trump deklaroi se ka ardhur koha që Jerusalemi zyrtarisht të njihet si kryeqytet i Izraelit, raporton Anadolu Agency (AA). Trump: Ka ardhur koha ta njohim...

Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë

para 11 muajve - Insajderi

Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. “I...

Arabia Saudite dënon vendimin e Trump për statusin e Jerusalemit

para 11 muajve - Antpress

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e ShBA-së për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit.Një vendim i tillë i presidentit, Trump ka ngjallur kritika nga gjithandej botës.Në një qëndrim Mbretëria...

Lideri i Hamasit: SHBA po i shpall luftë Palestinës

para 11 muajve - Sovrani

Lideri i Hamas, Ismail Haniya ka cilësuar vendimin e SHBA për njohje të Jerusalemit për kryeqytet të Izraelit si shpallje lufte ndaj Palestinës. Ai siç raporton Al Jazeera ka bërë thirrje për kryengritje...

Erdoğan: Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e të gjithë njerëzimit

para 11 muajve - AlbPortali

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Ankara se mbrojtja e statusit ligjor të Jerusalemit nuk është detyrë vetëm e muslimanëve, por e gjithë njerëzimit, raporton Anadolu Agency (AA)....

Njohja e Jeruzalemit, e gjithë bota kundër Trumpit

para 11 muajve - Infokusi

Arabia Saudite, aleati më i madh i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në botën arabe, u rreshtua krahas vendeve që dënuan ashpër vendimin e Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit....

Presidenti Trump njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit – arabët rinisin muzikën e vjetër të konfliktit

para 11 muajve - Gazeta 55

Duke ia faturuar si një dështim administratave të mëparshme amerikane, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës shpalli sot në një fjalim nga Shtëpia e Bardhë se Amerika njeh Jeruzalemin si kryeqytet...

E pamundur ta bashkosh apo ta ndash. Fati i qytetit-botë

para 11 muajve - Insajderi

Që nga struktura e tij Jeruzalemi, më shumë se një aglomerat urban (një shesh, një qendër pushteti shekullore dhe një spirituale, rrugë tregtare dhe vendbanime), është jë tërësi ishujsh dhe enklavash:...

Protestuesit djegin flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 11 muajve - Sovrani

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Palestina kërcënon Trumpin pas vendimit për Jeruzalemin: Nuk do të mbetet me kaq

para 11 muajve - Periskopi

Mahmud Abbas ka hedhur poshtë vendimin e SHBA’së për të njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit, duke thënë se udhëheqja palestineze refuzon të pranojë vendimin e diskutueshëm të Presidentit Donald...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 11 muajve - Periskopi

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Krerët e botës të shqetësuar për vendimin e Trumpit për Jerusalemin

para 11 muajve - Sovrani

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Ndërkohë...

Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit...

para 11 muajve - Syri

Pasojat për: Procesin e paqes, palestinezët, shtetin e Izraelit, rajonin, Evropën, të krishterët në Tokën e Shenjtë dhe vetë qytetin e Jeruzalemit. Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës,...

Sauditët dënojnë vendimin e SHBA-së për Jerusalemin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e SH.B.A.-së për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Në një deklaratë, mbretëria e Gjirit tha se njoftimi i Presidentit Donald Trump ishte “i pajustifikuar...

Çekia “del nga rreshti” europian: shpall njohjen e Jerusalemit Perëndimor si kryeqytet i Izraelit

para 11 muajve - Te Sheshi

Në një deklaratë në faqen e saj të internetit, Ministria e Jashtme deklaron se “Republika Çeke aktualisht, para se të nënshkruhet paqja mes Izraelit dhe Palestinës, e njeh në fakt Jeruzalemin si kryeqytet...

Vendimi i Trumpit për Jerusalemin trazon liderët botërorë

para 11 muajve - Bota Press

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Ndërkohë...

Mogherini: Vendimi për Jeruzalemin mund të ketë pasoja në perspektivën e paqes

para 11 muajve - Sovrani

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini shprehu në emër të Bashkimit Evropian shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të...

Reagon ashpër edhe Arabia Saudite pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 11 muajve - Periskopi

Arabia Saudite ka dënuar vendimin e Presidentit të SHBA-së Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, në mes të kritikave ndërkombëtare në rritje për këtë veprim. Në një deklaratë,...

Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës, Donald Trump ka shpallur se SHBA do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Çfarë do të thotë kjo lëvizje kontradiktore e presidentit amerikan,...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Jerusalemi, Erdogan në aksion për të unifikuar botën islame

para 11 muajve - Te Sheshi

Jordania dhe palestinezët kërkuan të mërkurën një takim të jashtëzakonshëm të ministrave të jashtëm arabë për të diskutuar çështjen e Al-Quds, njoftoi Lidhja Arabe. Takimi ka të ngjarë të mblidhet të shtunën,...

Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - InfoShqip

Pasojat për procesin e paqes, palestinezët, shtetin e Izraelit, rajonin, Evropën, të krishterët në Tokën e Shenjtë dhe vetë qytetin e Jeruzalemit. Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës,...

OKB: Këshilli i Sigurimit do të takohet të premten lidhur me Jeruzalemin

para 11 muajve - Te Sheshi

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të takohet të premten, me kërkesë të tetë shteteve në trupin prej 15 anëtarësh, mbi vendimin e Presidentit të SHBA, Donald Trump për të njohur Jerusalemin...

Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraeli?

para 11 muajve - InfoShqip

Pasojat për: Procesin e paqes, palestinezët, shtetin e Izraelit, rajonin, Evropën, të krishterët në Tokën e Shenjtë dhe vetë qytetin e Jeruzalemit. Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës,...

Reagimet më të ashpra vijnë nga Hamasi, Irani dhe Turqia: Deklaratat nga mbarë bota, pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 11 muajve - InfoShqip

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur reagime brenda komunitetit ndërkombëtar, me përjashtim të Izraelit. Më poshtë vijojnë...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraeli...

para 11 muajve - Syri

Pasojat për: Procesin e paqes, palestinezët, shtetin e Izraelit, rajonin, Evropën, të krishterët në Tokën e Shenjtë dhe vetë qytetin e Jeruzalemit. Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës,...

'Jeruzalemi'/ Vendimi i Trumpit për Jerusalemin trazon liderët botërorë

para 11 muajve - Syri

Lajmi se Donald Trump pritet të njoftojë njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit ka nxitur reagime ndërkombëtare që variojnë nga shqetësimet tek alarmi. Për palestinezët, kjo do të ishte “puthja...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve . Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

MPJ e Palestinës: SHBA-të zgjodhën të jenë vetëm, në anën e gabuar të historisë

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (AA) – Ministria e Punëve të Jashtme të Palestinës ka reaguar ndaj marrjes së vendimit të presidentit të SHBA-ve Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton...

Turqia dënon njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit nga SHBA

para 11 muajve - Almakos

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë e ka dënuar dhe pritur me shqetësim të madh deklaratën e papërgjegjshme të qeverisë amerikane që “njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe se ambasadën e saj...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - Almakos

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Mogherini: Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin, shqetësim serioz për BE-në

para 11 muajve - RTV 21

Mogherini në emër të Bashkimit Evropian shprehu shqetësimin serioz Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, në emër të Bashkimit Evropian shprehu shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit...

Vendimi i Trump për Jeruzalemin, protesta edhe në Stamboll

para 11 muajve - NOA

Nga sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ka qenë vetë Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i cili bëri të ditur vendimin e Departamentit Amerikan...

Macron: Franca nuk mbështet vendimin e Trumpit

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se Franca nuk e mbështet vendimin e SHBA-ve për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, duke shtuar se ky është një vendim “trishtues” dhe në kundërshtim...

Protestë para konsullatës amerikane në Stamboll pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 11 muajve - Zhurnal

Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump për...

Trump e njohu si kryeqytet të Izraelit, por çfarë në fakt e bën Jerusalemin kaq të shenjtë?

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-ve. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

Erdogan: Plani për Jerusalemin, në kundërshtim me të vërtetat historike

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në cilësi të kryesuesit aktual të Organizatës për Bashkëpunim Islam dhe presidentit të Turqisë, i ka bërë thirrje opinionit botëror lidhur Jerusalemin pas planit...

Irani thotë se vendimi i sotëm i Trump për Jerusalemin do ketë pasoja

para 12 muajve - Zhurnal

Irani ka dënuar sot vendimin e presidentit të  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tramp për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Irani përmes një komunikate për medie ka thënë njohja...

Edhe Britania e dënon vendimin e Trumpit për Jerusalemin

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, i është bashkuar zërave kundërshtues ndaj vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. “Ne nuk pajtohemi...

Theresa May nuk përkrahë vendimin e Donald Trump për Jerusalemin

para 12 muajve - Zhurnal

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka shtuar zërin e saj për mospajtimin lidhur me vendimin e fundit për Jerusalemin nga Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. “Ne nuk pajtohemi me vendimin e...

Edhe Britania e dënon vendimin e Trumpit për Jerusalemin

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, i është bashkuar zërave kundërshtues ndaj vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. “Ne nuk pajtohemi...

MPJ e Palestinës: SHBA-të zgjodhën të jenë vetëm, në anën e gabuar të historisë

para 11 muajve - Shenja

Ministria e Punëve të Jashtme të Palestinës ka reaguar ndaj marrjes së vendimit të presidentit të SHBA-ve Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Trump shpall vendimin reth Jerusalemit, reagime nga e gjithë bota

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) - Presidenti i SHBA-ve Donald Trump deklaroi se ka ardhur koha që Jerusalemi zyrtarisht të njihet si kryeqytet i Izraelit, raporton Anadolu Agency (AA). Trump: Ka ardhur...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Zhurnal

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

​Macron: Vendimi i Trump për Jerusalemin, i papërshtatshëm

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti francez, Emmanuel Macron e cilësoi të papërshtatshëm vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, rreth njohjes së Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit dhe bëri thirrje për të shmangur me çdo...

VENDIMI I TRUMP PËR JERUZALEMIN, PALESTINEZËT NISIN PROTESTAT

para 12 muajve - NOA

Nga sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ka qenë vetë Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i cili bëri të ditur vendimin e Departamentit Amerikan...

Theresa May nuk përkrahë vendimin e Donald Trump për Jerusalemin

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka shtuar zërin e saj për mospajtimin lidhur me vendimin e fundit për Jerusalemin nga Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. “Ne nuk pajtohemi me vendimin e...

Protestë para konsullatës amerikane në Stamboll pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - GazetaBlic

Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump për...

Paralajmërohen protesta, Trump kundërshtohet nga shumë krerë botëror

para 12 muajve - GazetaBlic

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Ndërkohë...

Paralajmërohen protesta, Trump kundërshtohet nga shumë krerë botëror

para 12 muajve - Lajmi.net

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Ndërkohë...

Erdoğan bisedë telefonike me presidentin e Pakistanit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Pakistanit Memnun Husejin, me të cilin kanë biseduar për vendimin e qeverisë së SHBA-ve...

OKB dënon vendimin e Donald Trump për Jerusalemin

para 12 muajve - Klan Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së António Guterres ka kundërshtuar ashpër veprimin e Presidentit Trump për t’i dhënë Izraelit sovranitetin mbi Jerusalemin, njofton Klan Kosova. Sipas Guterres, Jerusalemi...

OKB dënon vendimin e Donald Trump për Jerusalemin

para 12 muajve - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së António Guterres ka kundërshtuar ashpër veprimin e Presidentit Trump për t’i dhënë Izraelit sovranitetin mbi Jerusalemin. Sipas Guterres, Jerusalemi është një çështje...

OKB qorton Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka kundërshtuar ashpër veprimin e Presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit....

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Aktuale

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Protestë para konsullatës amerikane në Stamboll pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Lajmi.net

Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump për...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Reagimet më të ashpra vijnë nga Hamasi, Irani dhe Turqia: Deklaratat nga mbarë bota, pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Telegrafi

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur reagime brenda komunitetit ndërkombëtar, me përjashtim të Izraelit. Më poshtë vijojnë...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Mogherini: Jemi të shqetësuar për deklaratën e Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv BRUKSEL (AA) - Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Federica Mogherini, ka deklaruar se janë shumë të shqetësuar për shkak të deklaratës...

Macron: Franca nuk mbështet vendimin e Trumpit

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se Franca nuk e mbështet vendimin e SHBA-ve për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, duke shtuar se ky është një vendim “trishtues” dhe në kundërshtim...

Abbas: Vendimi i Trumpit minon rolin e SHBA-ve si ndërmjetës të paqes

para 11 muajve - Shenja

Presidenti i Palestinës Mahmoud Abbas deklaroi se vendimi i presidentit amerikan Donald Trump, me të cilin Jerusalemin zyrtarisht e njohu si kryeqytet të Izraelit, është inkurajim për pushtimin dhe kolonizimin,...

Protestë para konsullatës amerikane në Stamboll pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Telegrafi

Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump për...

Macron: Franca nuk mbështet vendimin e Trumpit

para 11 muajve - Shenja

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se Franca nuk e mbështet vendimin e SHBA-ve për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, duke shtuar se ky është një vendim “trishtues” dhe në kundërshtim...

Jerusalemi, qyteti i lutjeve dhe konflikteve

para 12 muajve - GazetaBlic

Njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga SHBA-ja dhe reagimi që po shkakton në të gjithë botën na kujton statusin unik të këtij qyteti të shenjtë për të krishterët, hebrenjtë dhe myslimanët dhe...

Jerusalemi, qyteti i lutjeve dhe konflikteve

para 12 muajve - Gazeta Express

Njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga SHBA-ja dhe reagimi që po shkakton në të gjithë botën na kujton statusin unik të këtij qyteti të shenjtë për të krishterët, hebrenjtë dhe myslimanët dhe...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 12 muajve - Gazeta Express

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

​Vendimi i Trumpit për Jerusalemin trazon liderët botërorë

para 12 muajve - Koha.net

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur reagime brenda komunitetit ndërkombëtar, me përjashtim të Izraelit, transmeton kp....

Britania e Madhe del kundër vendimit të Trump-it për Jerusalemin

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministrja e e Britanisë së Madhe përmes një komunikate ka reaguar ashpër ndaj vendimit të presidentit të Amerikës, Donald Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. “Britania e Madhe...

Irani paralajmëron SHBA: Vendimi i Trump-it për Jerusalemin do të ketë pasoja

para 11 muajve - Tetova Sot

Irani ka dënuar sot vendimin e presidentit të  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tramp për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Irani përmes një komunikate për medie ka thënë njohja...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 12 muajve - Klan Kosova

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Macron: Vendimi i Trump për Jerusalemin, i papërshtatshëm

para 12 muajve - RTV 21

Franca reagon ndaj vendimit të presidentit amerikan për Jerusalemin Presidenti francez, Emmanuel Macron e cilësoi të papërshtatshëm vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, rreth njohjes së Jerusalemit...

Palestinezët protestojnë kundër vendimit të Donald Trump

para 12 muajve - Klan Kosova

Pas vendimit të Presidentit amerikan Donald Trump, ku njeh Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, në rrugët nga Rripi i Gazës, janë parë palestinezë duke protestuar. Pamjet të cilat janë publikuar në faqet...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 12 muajve - GazetaBlic

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Stamboll, protestë para konsullatës amerikane pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Shenja

Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump për...

Theresa May nuk përkrahë vendimin e Donald Trump për Jerusalemin

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka shtuar zërin e saj për mospajtimin lidhur me vendimin e fundit për Jerusalemin nga Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. “Ne nuk pajtohemi me...

Theresa May nuk përkrahë vendimin e Donald Trump për Jerusalemin

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka shtuar zërin e saj për mospajtimin lidhur me vendimin e fundit për Jerusalemin nga Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. “Ne nuk pajtohemi me vendimin e...

Palestinezët protestojnë kundër vendimit të Donald Trump

para 12 muajve - Gazeta Express

Pas vendimit të Presidentit amerikan Donald Trump, ku njeh Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, në rrugët nga Rripi i Gazës, janë parë palestinezë duke protestuar. Pamjet të cilat janë publikuar në faqet...

Palestinezët protestojnë kundër vendimit të Donald Trump

para 12 muajve - GazetaBlic

Pas vendimit të Presidentit amerikan Donald Trump, ku njeh Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, në rrugët nga Rripi i Gazës, janë parë palestinezë duke protestuar. Pamjet të cilat janë publikuar në faqet...

Macron: Vendimi i Trump për Jerusalemin, i papërshtatshëm

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti francez Emmanuel Macron e cilësoi të papërshtatshëm vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, rreth njohjes së Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit dhe bëri thirrje për të shmangur me çdo...

OKB qorton Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova Sot

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka kundërshtuar ashpër veprimin e Presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit....

Erdogan bisedon me udhëheqës të botës islame mbi vendimin e Amerikës për Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan), në lidhje me planin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të njohur Jerusalemin si kryeqyteti i Izraelit, bisedoi në telefon me Kryeministrin e...

MPJ e Palestinës: SHBA-të zgjodhën të jenë vetëm, në anën e gabuar të historisë

para 11 muajve - AlbPortali

Ministria e Punëve të Jashtme të Palestinës ka reaguar ndaj marrjes së vendimit të presidentit të SHBA-ve Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Stamboll, protestë para konsullatës amerikane pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv STAMBOLL (AA) - Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Çfarë do të thotë njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 12 muajve - Bota.al

Braktisja prej Donald Trumpit, e dekadave të tëra politikë amerikane, e ka vënë atë kundër pjesës tjetër të botës, dhe mund të ketë pasoja afatgjata Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të...

Çavuşoğlu: Jerusalemi nuk bëhet kryeqytet i Izraelit me deklaratë të një shteti

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Abbas: Vendimi i Trumpit minon rolin e SHBA-ve si ndërmjetës të paqes

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv RAMALLAH (AA) – Presidenti i Palestinës Mahmoud Abbas deklaroi se vendimi i presidentit amerikan Donald Trump, me të cilin Jerusalemin zyrtarisht e njohu si kryeqytet të Izraelit, është...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Shenja

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 12 muajve - Antpress

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - Antpress

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Reagimet më të ashpra vijnë nga Hamasi, Irani dhe Turqia: Deklaratat nga mbarë bota, pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - InfoShqip

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur reagime brenda komunitetit ndërkombëtar, me përjashtim të Izraelit. Më poshtë vijojnë...

VENDIMI I TRUMP PËR JERUZALEMIN, REAGON PRESIDENTI IZRAELIT, NETANYAHU

para 12 muajve - NOA

Nga sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ka qenë vetë Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i cili bëri të ditur vendimin e Departamentit Amerikan...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - Tetova Sot

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Çelik: E gjithë bota duhet ta dënojë "vendimin për Jerusalemin"

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Ministri turk i Çështjeve të Bashkimit Evropian (BE) dhe Kryenegociatori Ömer Çelik, duke u shprehur se e gjithë bota duhet ta dënojë vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 11 muajve - AlbPortali

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Loading......

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 11 muajve - Fakti Ditor

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Kryeministri i Izraelit fton vendet tjera t’i zhvendosin ambasadat në Jerusalem

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu...

Pas vendimit të Trump, fillojnë protestat në Rripin e Gazës dhe në Turqi

para 12 muajve - Almakos

Menjëherë pas shpalljes së Donald Trump për njohjen e Jeruzalemit kryeqytet të Izraelit, në rrugët e Rafahut, në Rripin e Gazës, si dhe në pranë Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Stamboll...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - Tetova Sot

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Erdogan: Plani për Jerusalemin, në kundërshtim me të vërtetat historike

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në cilësi të kryesuesit aktual të Organizatës për Bashkëpunim Islam dhe presidentit të Turqisë, i ka bërë thirrje opinionit botëror lidhur Jerusalemin pas planit...

Protesta në Gaza, pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga presidenti Trump

para 12 muajve - Zhurnal

Presidenti amerikan, Donald Trump, siç edhe ishte paralajmëruar ka njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. “Kam vendosur që është koha që të njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit”,...

Guterres: Jerusalemi është çështje që duhet zgjidhur me bisedime direkte të dy palëve

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka theksuar se statusi i Jerusalemit është çështje që duhet zgjidhur përmes bisedimeve të drejtpërdrejta...

Kryeministri i Izraelit fton vendet tjera t’i zhvendosin ambasadat në Jerusalem

para 11 muajve - Fakti Ditor

Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka quajtur...

Franca reagon ndaj vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka reaguar pas vendimit të homologut të tij amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Presidenti amerikan i ka dhënë fund një politike...

Kryeministri i Izraelit fton vendet tjera t’i zhvendosin ambasadat në Jerusalem

para 12 muajve - Aktuale

Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka quajtur...

Jerusalemi, qyteti i lutjeve dhe konflikteve

para 12 muajve - Tetova Sot

Njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga SHBA-ja dhe reagimi që po shkakton në të gjithë botën na kujton statusin unik të këtij qyteti të shenjtë për të krishterët, hebrenjtë dhe myslimanët dhe...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 12 muajve - Tetova Sot

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Turqia dënon njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit nga SHBA

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë e ka dënuar dhe pritur me shqetësim të madh deklaratën e papërgjegjshme të qeverisë amerikane që "njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit...

Mogherini reagon për deklaratën e Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

ShBA e Njeh Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donlad Trump, tha se “është koha që Jerusalemi të njihet zyrtarisht kryeqytet i Izraelit”. “Kam vendosur se është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet...

Kalın: Dënojmë deklaratën e paligjshme të qeverisë amerikane për Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë dhe Ibrahim Kalın, ka denoncuar deklaratën e qeverisë amerikane për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraeli, duke theksuar se e tërë...

Trump: Kryeqyteti i Izraelit është Jerusalemi, do ta zhvendosim ambasadën atje

para 12 muajve - Aktuale

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka njoftuar para pak minutash në një konferencë për media se SHBA-të e njohin zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Ai ka thënë se i ka kërkuar Departamentit...

VENDIMI I TRUMP PËR JERUZALEMIN, PRESIDENTI MACRON: FRANCA NUK E MBËSHTET

para 12 muajve - NOA

Nga sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ka qenë vetë Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i cili bëri të ditur vendimin e Departamentit Amerikan...

Shqetësim për planet e Trump

para 12 muajve - Politiko

Synimi i presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit ka bërë që në mbarë globin personalitetet drejtuese të venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë të kërcënohet...

Palestinezët protestojnë kundër vendimit të Donald Trump

para 12 muajve - Tetova Sot

Pas vendimit të Presidentit amerikan Donald Trump, ku njeh Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, në rrugët nga Rripi i Gazës, janë parë palestinezë duke protestuar. Pamjet të cilat janë publikuar në faqet...

Netanyahu: Vendimi i Trumpit për Jerusalemin është ditë historike

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka falënderuar presidentin e SHBA-ve, Donald Trump “për vendimin e njohjes zyrtare të Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit”, raporton Anadolu Agency (AA). Duke...

Çfarë do të thotë njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit?

para 11 muajve - Periskopi

Pasojat për: Procesin e paqes, palestinezët, shtetin e Izraelit, rajonin, Evropën, të krishterët në Tokën e Shenjtë dhe vetë qytetin e Jerusalemit. Në një lëvizje të dënuar prej pjesës më të madhe të botës,...

Abbas: Vendimi i Trumpit minon rolin e SHBA-ve si ndërmjetës të paqes

para 11 muajve - AlbPortali

Presidenti i Palestinës Mahmoud Abbas deklaroi se vendimi i presidentit amerikan Donald Trump, me të cilin Jerusalemin zyrtarisht e njohu si kryeqytet të Izraelit, është inkurajim për pushtimin dhe kolonizimin,...

Jerusalemi, qyteti i lutjeve dhe konflikteve

para 11 muajve - Gazeta Liria

Njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga SHBA-ja dhe reagimi që po shkakton në të gjithë botën na kujton statusin unik të këtij qyteti të shenjtë për të krishterët, hebrenjtë dhe myslimanët dhe...

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - GazetaBlic

​Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Hamas: Trump “hapi portën e ferrit”

para 12 muajve - Bota.al

Hamas ka reaguar ndaj vendimit të shefit të shtetit amerikan për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Organizata ka deklaruar pak kohë pas këtij vendimi se Trump me ndërmarrjen e këtij hapi...

​Mogherini: Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin, shqetësim serioz për BE-në

para 11 muajve - KosovaPress

“Bashkimi Evropian shpreh shqetësimin e thellë për sa i përket njoftimit të bërë sot nga presidenti amerikan, Donald Trump mbi Jerusalemin dhe pasojat që mund të ketë ky vendim në perspektivën për paqe”,...

Macron: Franca nuk mbështet vendimin e Trumpit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Jerusalemi kryeqytet i Izraelit, dijetarët muslimanë: ta mbrojmë qytetin e shenjtë me çdo çmim

para 11 muajve - Te Sheshi

Unioni Ndërkombëtar i Dijetarëve Muslimanë (IUMS) me bazë në Doha, bëri thirrje të mërkurën për një “kryengritje arabo-muslimane” pas njoftimit të Presidentit amerikan Donald Trump për vendimin e tij për...

Mogherini reagon për deklaratën e Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Shenja

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Federica Mogherini, ka deklaruar: “BE është shumë e shqetësuar për deklaratën e bërë sot nga presidenti amerikan,...

‘Goditet’ Donald Tump veç pak orë pasi mori vendimin për Jerusalemin

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka reaguar pas vendimit të homologut të tij amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Macron ka thënë se “Franca nuk e mbështet...

Mediat turke tregojnë çfarë ka bërë Erdogan pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar biseda telefonike me kryeministrin e Malajzisë, Nexhip Rezak, presidentin e Tunizisë, Baxhi Kaid Sibsi dhe presidentin e Iranit, Hasan Ruhani, në...

Stamboll, protestë para konsullatës amerikane pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 11 muajve - AlbPortali

Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump për...

Hamas: Trumpi “hapi portën e ferrit”

para 12 muajve - Koha.net

Hamasi ka reaguar ndaj vendimit të shefit të shtetit amerikan për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Organizata ka deklaruar pak kohë pas këtij vendimi se Trump me ndërmarrjen e këtij hapi...

Guterres: Jerusalemi është çështje që duhet zgjidhur me bisedime direkte të dy palëve

para 12 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka theksuar se statusi i Jerusalemit është çështje që duhet zgjidhur përmes bisedimeve të drejtpërdrejta të Palestinës dhe Izraelit,...

NJOHJA E JERUSALEMIT SI KRYEQYTET I IZRAELIT NGA SHBA-ja, PALESTINEZËT: VENDIMI KONSIDEROHET “SHPALLJE LUFTE”

para 12 muajve - TV21

Njoftimi i presidentit amerikan Donald Tramp se Shtetet e Bashkuara të Amerikës bëhen vendi i parë që e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit është vlerësuar si një “dështim total” për procesin paqësor...

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Lajmi.net

​Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Mediat turke: Edogan ka telefonuar tre kryetar shtetesh pas vendimit të SHBA-së

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar biseda telefonike me kryeministrin e Malajzisë, Nexhip Rezak, presidentin e Tunizisë, Baxhi Kaid Sibsi dhe presidentin e Iranit, Hasan Ruhani, në...

Abbas: Vendimi i Trumpit minon rolin e SHBA-ve si ndërmjetës i paqes

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Politiko

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jeruzalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

SHBA-ja njeh Jerusalemin kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump sapo ka njoftuar se ka marrë vendimin që ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ka urdhëruar bartjen e ambasadës atje nga Tel Avivi. Trump i është referuar...

Palestinezët kundër Trumpit, djegin flamurin amerikan dhe izraelit

para 12 muajve - Lajmi.net

Donald Trump sot ka marrë vendim për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Lajmi nuk është pritur mirë aspak nga palestinezët, të cilët gjatë një proteste kanë djegur flamurin amerikan dhe atë...

Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit

para 12 muajve - Politiko

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu. Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën...

Netanyahu e quan historik vendimin e Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka deklaruar sot se vendimi i presidentit të SHBA-së Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është historik. Ai përshëndeti marrëdhënien...

Në Gaza digjet flamuri amerikan pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Koha.net

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit amerikan Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të...

Guterres: Jerusalemi është çështje që duhet zgjidhur me bisedime direkte të dy palëve

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka theksuar se statusi i Jerusalemit është çështje që duhet zgjidhur përmes bisedimeve të drejtpërdrejta...

Në Gaza digjet flamuri amerikan pas vendimit të Trumpit për Jeruzalemin

para 12 muajve - Koha.net

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit amerikan Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të...

Trump: Është koha për të njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit, kjo është rruga më e mirë…

para 12 muajve - Syri

Presidenti Donald Trump njoftoi të mërkurën në një fjalim nga Shtëpia e Bardhë se Shtetet e Bashkuara e njohin zyrtarisht qytetin e Jeruzalemit si kryeqytetin e Izraelit dhe do të zhvendosin atje ambasadën...

Netanyahu e quan historik vendimin e presidentit Trump

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka deklaruar sot se vendimi i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është historik. Ai përshëndeti marrëdhënien...

Protesta në Gaza, pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga presidenti Trump

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump, siç edhe ishte paralajmëruar ka njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. “Kam vendosur që është koha që të njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit”,...

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jeruzalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Qëndrimi i Britanisë së Madhe për vendimin e Trump rreth Jerusalemit

para 12 muajve - Insajderi

Kryeministrja e e Britanisë së Madhe përmes një komunikate ka reaguar ashpër ndaj vendimit të presidentit të Amerikës, Donald Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. “Britania e Madhe...

Protestë para konsullatës amerikane në Stamboll pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Liria

Organizata të ndryshme të shoqërisë civile kanë protestuar para Kryekonsullatës së Shteteve të Bashkuara në Amerikës (SHBA) në Stamboll të Turqisë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump për...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - RTV 21

Në Gaza kanë shpërthyer protesta Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin...

Trump e bëri atë që tre presidentë amerikanë nuk guxuan, kundërshtarët paralajmërojnë pasoja

para 12 muajve - Lajmi.net

Lideri i Hamasit, Ismail Haniyeh dhe presidenti palestinez, Mahmoud Abbas janë deklaruar kundër presidentit të SHBA-ve, Donald Trump i cili zyrtarisht ka njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit. “Vendimi...

Trump: Kryeqyteti i Izraelit është Jerusalemi, do ta zhvendosim ambasadën atje

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka njoftuar para pak minutash në një konferencë për media se SHBA-të e njohin zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Ai ka thënë se i ka kërkuar Departamentit...

Kryeministri i Izraelit fton vendet tjera t’i zhvendosin ambasadat në Jerusalem

para 12 muajve - Syri

Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka quajtur...

Irani thotë se vendimi i sotëm i Trump për Jerusalemin do ketë pasoja

para 12 muajve - Insajderi

Irani ka dënuar sot vendimin e presidentit të  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tramp për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Irani përmes një komunikate për medie ka thënë njohja...

​Vendimi i Trumpit për Jerusalemin trazon liderët botërorë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur reagime brenda komunitetit ndërkombëtar, me përjashtim të Izraelit, transmeton kp....

Grupi Hamas u kërkon arabëve e myslimanëve luftimin e SHBA-ve për Jerusalemin

para 12 muajve - Klan Kosova

Grupi islamik palestinez Hamas, pas vendimit të Presidentit Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, kanë reaguar me një kërkesë. Hamas në deklarimin e tyre u kërkojnë arabëve...

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta Express

​ Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jeruzalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të...

Presidenti Trump do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Klan

Ndërsa Presidenti Donald Trump bëhej gati të njoftonte të mërkurën se Shtetet e Bashkuara po e njohin Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe do ta zhvendosin ambasadën nga Tel Avivi, Papa Françesku...

Presidenti Trump shpall zyrtarisht Jeruzalemin kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Klan

Presidenti Donald Trump ka njoftuar publikisht se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të njohin zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Gjatë një deklarate për mediat nga Shtëpia e Bardhë, Trump...

Trump: Është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) – Presidenti i SHBA-ve Donald Trump deklaroi se ka ardhur koha që Jerusalemi zyrtarisht të njihet si kryeqytet i Izraelit, raporton Anadolu Agency (AA). “Ka ardhur koha që...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Grupi Hamas u kërkon arabve e myslimanëve luftimin e SHBA-ve për Jerusalemin

para 12 muajve - Klan Kosova

Grupi islamik palestinez Hamas, pas vendimit të Presidentit Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, kanë reaguar me një kërkesë. Hamas në deklarimin e tyre u kërkojnë arabëve...

Iran zyrtar: “Vendimi i Trump-it do të shkaktonte një intifadë tjetër”

para 12 muajve - Gazeta e re

Irani dënoi sot vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump, për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit duke paralajmëruar se kjo do të shkaktonte një intifadë tjetër apo kryengritje palestineze....

Reagimet më të ashpra vijnë nga Hamasi, Irani dhe Turqia – Deklaratat pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Periskopi

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur reagime brenda komunitetit ndërkombëtar, me përjashtim të Izraelit. Më poshtë vijojnë...

Hamas: Trump “hapi portën e ferrit”

para 12 muajve - Telegrafi

Hamas ka reaguar ndaj vendimit të shefit të shtetit amerikan për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Organizata ka deklaruar pak kohë pas këtij vendimi se Trump me ndërmarrjen e këtij hapi...

Netanyahu e quan historik vendimin e presidentit Trump

para 12 muajve - RTV 21

Administrata e Trump tha se njeh Jerusalemin si kryeqytet Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka deklaruar sot se vendimi i presidentit të SHBA-së Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin...

Protesta në Turqi pasi SHBA njohu Jorusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - GazetaBlic

Një grup prej qytetarëve kanë filluar të mbledhë para ambasadës Amerikane në Stamboll pas vendimit të Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara...

OKB dënon veprimin e Trumpit, për ta njohur Jerusalemin

para 12 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka kundërshtuar ashpër veprimin e Presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit....

Trump vendosi, Jeruzalemi njihet nga SHBA-të si kryeqytet I Izraelit

para 12 muajve - MRT

Presidenti amerikan Donald Trump përmbysi një politikë disa dekadëshe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.... Presidenti amerikan Donald Trump përmbysi një politikë disa dekadëshe të Shteteve të Bashkuara...

SHBA njeh Jerusalemin – Trump flet nga Shtëpia e Bardhë

para 12 muajve - Klan Kosova

Pas vendimit për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, duke folur në Shtëpinë e Bardhë,  Presidenti amerikan Donald Trump,  deklaruar se e vlerëson këtë rrugë veprimi në interesin më të mirë...

Njohja nga Trump e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, vjen paralajmërimi i Departamentit amerikan të Shtetit

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump përmbysi një politikë disa dekadëshe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, pavarësisht paralajmërimeve nga...

May planifikon të flasë me Trump rreth Jerusalemit

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministrja britanike, Theresa May, deklaroi sot se ka ndërmend të bisedojë me presidentin e SHBA Donald Trump rreth statusit të Jerusalemit, i cili sipas saj duhet të përcaktohet pas marrëveshjes midis...

Abbas denoi vendimin e Trump-it: SHBA-ja nuk mund të jetë ndërmjetësuese paqësore

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti palestinez Mahmud Abas e dënoi vendimin e presidentit amerikan Donald Tramp ta njohë Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit. Ai theksoi se kjo i shkel të gjitha të drejtat që SHBA-ja të jetë...

SHBA/ Trump: Jeruzalemi, kryeqytet i Izraelit. DASH paralajmëron

para 12 muajve - Mapo

Foto 1 nga 4 Presidenti amerikan Donald Trump përmbysi një politikë disa dekadëshe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke njohur zyrtarizht Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, pavarësisht paralajmërimeve...

Çavuşoğlu dënon deklaratën e SHBA-ve për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit

para 12 muajve - Klan Kosova

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu. Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit

para 12 muajve - Gazeta Express

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu. Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën...

Trump i ka hapur dyert e ferrit duke e njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Express

Hamasi ka thënë se me njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe me vendimin për të transferuar ambasadën atje, Donald Trump ka hapur “dyert e ferrit”. “Vendimi i Trump për Jerusalemin nuk do të...

Donald Trump konfirmon: SHBA do të njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Sot News

Ashtu siç pritej, presidenti amerikan sfidoi sonte opozicionin botëror duke deklaruar se do të njohë  Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit, por çuditërisht shtoi se gjithsesi lëvizja nuk do të prishë punën...

Zbatohet menjëherë urdhri i Trump për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Sovrani

Përfaqësuesi më i lartë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Rex Tillerson, ka deklaruar se ka nisur të zbatohet menjëherë vendimi i planit të Presidentit Donald Trump, për të zhvendosur Ambasadën e SHBA-ve...

Reagimi i Mogherinit për Jerusalemin

para 12 muajve - Periskopi

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Për çfarë arsye Trump shpalli vendimin ‘biblik’, sot Jeruzalemi është kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Opinion

Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të vendoset selia e re diplomatike e SHBA-së. Trump e ka komunikuar këtë njoftim përmes...

May: “Britani e Madhe nuk është dakord me vendimin e presidentit Donald Trump”

para 12 muajve - Gazeta e re

“Britania e Madhe nuk është dakord me vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit”, deklaroi kryeministrja britanike, Theresa May në një komunikatë....

Vendimi i Trump-it për Jerusalemin “dridhi” shtetet e mëdha, ja reagimet

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, ka ngjallur reagime brenda komunitetit ndërkombëtar, me përjashtim të Izraelit. Më poshtë vijojnë...

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Presidentin Trump për Jerusalemin!

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jeruzalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Kryeministri izraelit e quan vendimin për Jerusalemin, historik

para 12 muajve - Klan Kosova

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu. Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën...

SHBA e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donlad Trump, tha se “është koha që Jerusalemi të njihet zyrtarisht kryeqytet i Izraelit”. “Kam vendosur se është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet...

Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit

para 12 muajve - GazetaBlic

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu. Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën...

SHBA NJEH JERUZALEMIN SI KRYEQYTET TË IZRAELIT, PRITEN REAGIME TË FORTA

para 12 muajve - NOA

Nga sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ka qenë vetë Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i cili bëri të ditur vendimin e Departamentit Amerikan...

Trump: Jerusalemi është kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Politiko

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të mërkurën e ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke i dhënë fund një politike të jashtme gati 70-vjeçare amerikane....

Presidenti Trump njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Në një fjalim të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump tha se Shtetet e Bashkuara e njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. "Sot më në fund, Shtetet e Bashkuara po njohin Jeruzalemin si...

Kryeministri i Izraelit fton vendet tjera t’i zhvendosin ambasadat në Jerusalem

para 12 muajve - Lajmi.net

Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka quajtur...

Çavuşoğlu: Dënojmë deklaratën ku qeveria amerikane njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Turqia e Gjermania i reagojnë Trumpit: Ti e bëre Jerusalemin kryeqytet, por ja çka do të ndodh tani me ju!

para 12 muajve - Bota Press

Turqia e Gjermania i reagojnë Trumpit: Ti e bëre Jerusalemin kryeqytet, por ja çka do të ndodh tani me ju! Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si Kryeqytet...

“Plani për Jerusalemin, sulm ndaj umetit musliman”

para 12 muajve - InfoShqip

Kryetari i Byrosë politike të Hamasit, Ismail Henije, paralajmëroi se plani i SHBA-ve për njohje të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit është i rrezikshëm, raporton Anadolu Agency (AA). Henije, për kanalin...

Si u paralajmërua Presidenti Trump për Jeruzalemin?!

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jeruzalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Federica Mogherini: “Vendimi i SHBA-së për Jerusalemin shqetësim serioz”

para 12 muajve - Gazeta e re

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini shprehu në emër të Bashkimit Evropian shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të...

Tani është zyrtare: SHBA njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Tërbohet bota arabe dhe myslimane

para 12 muajve - Gazeta Tema

Në një fjalim të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump tha se Shtetet e Bashkuara e njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. “Sot më në fund, Shtetet e Bashkuara po njohin Jeruzalemin si...

Trump: Është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump: Është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Trump i ka dhënë instruksione Departamentit Amerikan të Shtetit “të fillojë përgatitjet” për zhvendosjen...

Çavuşoğlu: Dënojmë deklaratën ku qeveria amerikane njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Reagimi i Mogherinit për Jerusalemin

para 12 muajve - Insajderi

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit të zgjidhet përmes negociatave

para 12 muajve - Sovrani

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka shprehur shqetësimin e saj ndaj vendimit të fundit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Mogherini...

Palestinezët protestojnë kundër vendimit të Donald Trump

para 12 muajve - Periskopi

Pas vendimit të Presidentit amerikan Donald Trump, ku njeh Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, në rrugët nga Rripi i Gazës, janë parë palestinezë duke protestuar. Pamjet të cilat janë publikuar në faqet...

Si u paralajmërua Presidenti Trump për Jeruzalemin?!

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jeruzalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Presidenti izraelit e përshëndeti vendimin e Trump-it për Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti izraelit Reuven Revlin e përshëndeti vendimin e presidentit amerikan, Donald Tramp që ta njohë Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendosë atje ambasadën amerikane. “I uroj presidentit...

Një rrezik në lëkurën e Jeruzalemit

para 12 muajve - Java News

U.S. President Donald Trump makes remarks to the media as he attends the 12th East Asia Summit in Manila, Philippines November 14, 2017. REUTERS/Jonathan Ernst Nga Lucia Annunziata Presidenti Trump na...

Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Telegrafi

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, një gjë edhe ndodhi....

​Reagime në mbarë botën pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - KosovaPress

Më poshtë vijojnë reagimet: – Izraeli përshëndet një “ditë historike” Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e cilësoi si një “ditë historike” vendimin e Donald Trump. Netanyahu siguroi gjithashtu se...

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jeruzalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Trump “i ka hapur dyert e ferrit” duke e njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Tetova Sot

Hamasi ka thënë se me njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe me vendimin për të transferuar ambasadën atje, Donald Trump ka hapur “dyert e ferrit”. “Vendimi i Trump për Jerusalemin nuk do të...

SHBA-të njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. DASH paralajmëron: Shmangni udhëtimet drejt Izraelit

para 12 muajve - Tetova Sot

Duke ia faturuar si një dështim administratave të mëparshme amerikane, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës shpalli sot në një fjalim nga Shtëpia e Bardhë se Amerika njeh Jeruzalemin si kryeqytet...

SHBA-të njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. DASH paralajmëron: Shmangni udhëtimet drejt Izraelit

para 12 muajve - Syri

Duke ia faturuar si një dështim administratave të mëparshme amerikane, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës shpalli sot në një fjalim nga Shtëpia e Bardhë se Amerika njeh Jeruzalemin si kryeqytet...

Mogherini reagon për deklaratën e Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Federica Mogherini, ka deklaruar: “BE është shumë e shqetësuar për deklaratën e bërë sot nga presidenti amerikan,...

Vjen kundërshtimi i radhës nga një shtet evropian pas vendimit të Trumpit për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka reaguar pas vendimit të homologut të tij amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Macron ka thënë se “Franca nuk e mbështet...

LAJMI I FUNDIT: Trump e pranon Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të mërkurën e njohu zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ky vendim i Trump përmbys afro shtatë dekada të politikës së jashtme amerikane dhe duke vënë një...

Protesta në Turqi pasi SHBA njohu Jorusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Infokusi

Një grup prej qytetarëve kanë filluar të mbledhë para ambasadës Amerikane në Stamboll pas vendimit të Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara...

Hamas: Vendimi i Trampit i hap dyert e ferrit

para 12 muajve - Tetova Sot

Organizata palestineze Hamas në komentin fillestar lidhur me vendimin e Trampit që ta njohë Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit thekson se me këtë hap “hapen dyert e ferrit”

Natanyahu: Vendimi i Trump-it për Jerusalemin është “historik”

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu e kualifikon si “historik” vendimin e presidentit amerikan Donald Tramp që ta njohë Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit.

Vendimi i Trump-it mbi Jerusalemin, e gjithë bota kundër…përveç Izraelit! Reagime…

para 12 muajve - Te Sheshi

I vetmi që ka qenë krah Trump-it për njohjen e Jerusalemit kryeqytet të Izraelit, ka qenë, krejt natyrshëm, vetëm kryeministri Netanjahu. Reagimet e tjera nga e gjithë bota, përfshirë dhe kancelaritë europiane,...

Trump: Jerusalemi është kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të mërkurën e ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke i dhënë fund një politike të jashtme gati 70-vjeçare amerikane....

SHBA-ja njeh Jeruzalemin kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump sapo ka njoftuar se ka marrë vendimin që ta njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ka urdhëruar bartjen e ambasadës atje nga Tel Avivi. Trump i është referuar...

Trump i sfidon të gjithë; njeh zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Duke ia faturuar si një dështim administratave të mëparshme amerikane, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës shpalli sot në një fjalim nga Shtëpia e Bardhë se Amerika njeh Jerusalemin si kryeqytet...

Trump e pranon Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të mërkurën e njohu zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ky vendim i Trump përmbys afro shtatë dekada të politikës së jashtme amerikane dhe duke vënë një...

Trump njeh zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Shqiptarja

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara njohin zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Në njoftimin e tij, zoti Trump e cilësoi lëvizjen si “një hap që duhej marrë...

Netanyahu: Vendimi i Trumpit për Jerusalemin është ditë historike

para 12 muajve - Shenja

Kryeministri izraelit në ikje, Benjamin Netanyahu ka deklaruar se vendimi i presidentit të ShBA-së Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është historik. Ai përshëndeti marrëdhënien...

SHBA njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Opinion

Presidenti Donald Trump ka njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe do të zhvendosin një ambasadë amerikane në Tel Aviv. Papa Françesku shprehu “shqetësimin e thellë” për këtë lëvizje, ndërsa Turqia...

LAJMI I FUNDIT/ Trump: Kryeqyteti i Izraelit është Jerusalemi, do ta zhvendosim ambasadën atje

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka njoftuar para pak minutash në një konferencë për media se SHBA-të e njohin zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izaelit. Ai ka thënë se i ka kërkuar Departamentit...

​Macron: Vendimi i Trump për Jerusalemin, i papërshtatshëm

para 12 muajve - KosovaPress

Gjatë një konference shtypi në Algjer, ai theksoi angazhimin e Francës dhe Evropës për zgjidhjen me dy shtete, Izraeli dhe Palestina, që bashkëjetojnë krah për krah në paqe dhe siguri në kufijtë e pranuar...

Stamboll, protestë para konsullatës amerikane pas njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta e re

Pjesëmarrësit në protestën e kryesuar nga Shoqata Rinore e Anadollit (AGD) dënuan vendimin e SHBA-ve, duke mbajtur pankarta me mbishkrimin “Jerusalemi është i Islamit” rganizata të ndryshme të shoqërisë...

Trump e njohu Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Tetova Sot

Është koha që Jerusalemi të njihet si kryeqytet i Izraelit, deklaroi sot  presidenti amerikan Donald Tramp. “Publikimi im i sotëm e shënon fillimin e periudhës së re drejt konfliktit mes Izraelit dhe palestinezëve....

Trump: Është koha ta njohim zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - Fol

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Çavuşoğlu dënon deklaratën e SHBA-ve për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Shenja

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka dënuar deklaratën e qeverisë amerikane për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, transmeton Anadolu Agency (AA). “E presim me shqetësim të madh...

Trump i dhuron Jerusalemin shtetit izraelit, Netanjahu: ka qenë qëllimi ynë, lutja jonë!

para 12 muajve - Te Sheshi

Me një gjuhë dhe pak klerikale, kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu i është gëzuar aktit të Presidentit Trump për njohjen e Izraelit si kryeqytet izraelit. Për Netanjahun, ky është rezultat i një...

Trump e pranon Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Albinfo

Presidenti i Amerikës, Donald Trump ka marrë një vendim që nuk e kishin bërë shumë liderë të SHBA-së, duke njohur zyrtarizht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, pavarësisht paralajmërimeve nga e gjithë...

Analistët: Ndryshimi i statusit të Jeruzalemit do të ishte katastrofik

para 12 muajve - Zhurnal

Nga të gjitha çështjet që shoqërojnë konfliktin shumëvjeçar mes Izraelit dhe Palestinës, asnjë tjetër nuk është më e ndjeshme sesa statusi i Jeruzalemit. Qyteti i shenjtë ka qenë në qendër të përpjekjeve...

Njohja e Jerusalemit, palestinezët: Vendimi i  konsiderohet “shpallje lufte”

para 12 muajve - RTV 21

Njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit nga SHBA-ja Njoftimi i presidentit amerikan Donald Trump se Shtetet e Bashkuara të Amerikës bëhen vendi i parë që e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit...

Partitë politike në Kuvendin e Turqisë deklaratë të përbashkët për Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Ky është momenti kur Trump nënshkruan deklaratën për Jerusalemin

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti Donald Trump ka deklaruar sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të njohin Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe se do të vendosin ambasadën e tyre atje. Në përbërjen e njoftimit thuhet...

Ky shtet evropian kundërshton njohjen e SHBA-së Jerusalemi kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka reaguar pas vendimit të homologut të tij amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Macron ka thënë se “Franca nuk e mbështet...

Kjo është kërkesa e Izraelit pas njohjes së SHBA-ve Jerusalemin si kryeqytet të saj

para 12 muajve - Sovrani

Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka quajtur...

Një rrezik në lëkurën e Jeruzalemit

para 12 muajve - Lajme.al

Nga Lucia Annunziata Presidenti Trump na ka mësuar me shumë vendime të paparashikuara dhe të habitshme në politikën e jashtme. Që nga prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin, afrimi me Rusinë, braktisja...

Reagon Macron, pas vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka reaguar pas vendimit të homologut të tij amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Presidenti amerikan i ka dhënë fund një politike...

Paralajmërimi i Erdoganit për Trumpin pas vendimit për njohje të Jerusalemit

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - AlbPortali

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Gjermania e Turqia e paralajmëruan Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Gjermania kërkon që të mos vizitohet Izraeli dhe Palestina – “Nuk përjashtohen konfliktet”

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, më herët ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit. Shqetësuese këtë vendim edhe zyrtarë nga Gjermania, ndërsa thonë se nga ky vendim i Presidentit Trump,...

Paralajmërimi i Erdoganit që i kishte bërë Trump-it

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump, njoftoi se tashmë ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit. Megjithatë, një vendim të tillë nuk e përshëndetën disa vende të tjera të fuqishme të botës,...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - 10minuta

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Trump edhe zyrtarisht e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - InfoShqip

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kjo gjë edhe ndodhi....

Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Shenja

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kjo gjë edhe ndodhi....

Analistët: Ndryshimi i statusit të Jeruzalemit do të ishte katastrofik

para 12 muajve - Mapo

Nga të gjitha çështjet që shoqërojnë konfliktin shumëvjeçar mes Izraelit dhe Palestinës, asnjë tjetër nuk është më e ndjeshme sesa statusi i Jeruzalemit. Qyteti i shenjtë ka qenë në qendër të përpjekjeve...

Presidenti Trump do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - BalkanWeb

Ndërsa Presidenti Donald Trump bëhej gati të njoftonte të mërkurën se Shtetet e Bashkuara po e njohin Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe do ta zhvendosin ambasadën nga Tel Avivi, Papa Françesku...

Fillojnë protestat pas vendimit të Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Sovrani

Lajmi që bëri bujë sonte në gjithë botën është padyshim vendimi I marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Madje Trump ka deklaruar se së shpejti...

Hapi i sotëm i Trumpit mund të ketë pasoja të papara globale dhe përleshje të përgjakshme

para 12 muajve - Lajmi.net

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump që Jerusalemi të njihet si kryeqytet i Izraelit, është një lëvizje e cila jo vetëm që do shkaktojë valë në Lindjen e Mesme por do të shkelë rregullat ndërkombëtare....

Zyrtare, Lidhja Arabe merr vendim për takim të jashtëzakonshëm

para 12 muajve - Gazeta e re

Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbjajten e nje takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me vendimin e SHBA-së për Jerusalemin. Sipas informacioneve të...

Guterres: Jerusalemi është çështje që duhet zgjidhur me bisedime direkte të dy palëve

para 12 muajve - Gazeta e re

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka theksuar se statusi i Jerusalemit është çështje që duhet zgjidhur përmes bisedimeve të drejtpërdrejta të Palestinës dhe Izraelit....

“Plani për Jerusalemin, sulm ndaj umetit musliman”

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Byrosë politike të Hamasit, Ismail Henije, paralajmëroi se plani i SHBA-ve për njohje të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit është i rrezikshëm. Kryetari i Byrosë politike të Hamasit, Ismail...

Partitë politike në Kuvendin e Turqisë deklaratë të përbashkët për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta e re

Përmes një deklarate të përbashkët të lexuar sot në Kuvendin e Turqisë (TBMM), partitë politike parlamentare të këtij vendi kanë refuzuar planin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) për njohjen e...

Kabllogrami i DASH: Shmangni udhëtimet e panevojshme drejt Jeruzalemit

para 12 muajve - Java News

Departamenti amerikan i Shtetit ka nisur këtë të mërkurë një kabllogram drejtuar të gjitha përfaqësive diplomatike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës anembanë botës, ku iu kërkohet zyrtarëve të shmangin...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - Gazeta e re

Protestuesit kanë djegur fotografitë e presidentit Donald Trump në qytetin Gaza sot dhe zyrtarët palestinezë kanë paralajmëruar shkëputjen e lidhjeve me SHBA dhe përfundimin e bashkëpunimit të sigurisë...

Ekskluzive, Presidenti i Francës, E. Macron: Franca nuk mbështet vendimin e Turmp-it

para 12 muajve - Gazeta e re

Kreu i shtetit te Francës, Emmanuel Macron përmes një komunikate për media theksoi se Franca nuk njeh vendimin e presidenti të ShBA-së për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit, raporton FranceToday, përcjell Gazeta e Re.

Organizata fundamentaliste palestineze: Trump ka hapur dyert e ferrit

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Organizata palestineze Hamas ka thënë që rajoni i Lindjes së Mesme do të zhytet edhe më shumë në kaos dhe dhunë, pas vendimit të fundit të Presidentit amerikan, Donald Trump, me të cilin SHBA’ja njohu...

Vendimi për Jeruzalemin, bota reagon me shqetësim

para 12 muajve - Alsat-M

Lajmi se Donald Trump pritet të njoftojë njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit ka nxitur reagime ndërkombëtare që variojnë nga shqetësimet tek alarmi. Për palestinezët, kjo do të ishte “puthja...

Jeruzalemi, protesta në Gaza kundër Trump; digjet flamuri i SHBA

para 12 muajve - Shqiptarja

Në lokalitete të ndryshme të Gazës dhe Bregut Perëndimor janë organizuar këtë të mërkurë protesta të shumta kundër vendimit të presidentit amerikan për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Agjencia...

Netanyahu: Vendimi i Trumpit për Jerusalemin është ditë historike

para 12 muajve - AlbPortali

Kryeministri izraelit në ikje, Benjamin Netanyahu ka deklaruar se vendimi i presidentit të ShBA-së Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është historik. Loading... Ai përshëndeti...

“Plani për Jerusalemin, sulm ndaj umetit musliman”

para 12 muajve - Portalb

Kryetari i Byrosë politike të Hamasit, Ismail Henije, paralajmëroi se plani i SHBA-ve për njohje të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit është i rrezikshëm, raporton Anadolu Agency (AA). Henije, për kanalin...

Deklarata e Trump-it është në kundërshtim të plotë me vendimin e OKB-së

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump e shpalli Jerusalemin si kryeqyteti i ri i Izraelit, gjë që shihet si një derë e re e hapur për konfliktet e reja ndërmjet izraelit dhe palestinës, -shkruan Gazeta e...

Presidenti Trump njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Illyria

Në një fjalim të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump tha se Shtetet e Bashkuara e njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. “Sot më në fund, Shtetet e Bashkuara po njohin Jeruzalemin si...

Trump njeh zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Lajme.al

Presidenti amerikan, Donald Trump njohu sot zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Presidenti amerikan mori përsipër një qasje të re mbi konfliktin izraelo-palestinez duke garantuar mbajtjen...

Shpërthejnë protestat, digjen flamujt amerikanë dhe fotografitë e Trump

para 12 muajve - KosovaPress

“Jerusalemi është çështje e popullit palestinez dhe kauzë për vendin”, tha lideri i Hamaz, Ismail Haniya. Sipas vendimi amerikan për njohjen e Jerusalemit kryeqytet të Izraelit do të shkaktojë transformime...

Çavuşoğlu dënon deklaratën e SHBA-ve për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - AlbPortali

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka dënuar deklaratën e qeverisë amerikane për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, transmeton Anadolu Agency (AA). Loading... “E presim me shqetësim...

Nisin protestat në Turqi pasi vendimit të SHBA’së për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Periskopi

Një grup prej qytetarëve kanë filluar të mbledhën para ambasadës Amerikane në Stamboll pas vendimit të Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara...

“Trump hapi portën e ferrit” – Paralajmërimi i rrezikshëm nga Hamas

para 12 muajve - Insajderi

Hamas ka reaguar ndaj vendimit të shefit të shtetit amerikan për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Organizata ka deklaruar pak kohë pas këtij vendimi se Trump me ndërmarrjen e këtij hapi...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Mapo

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Netanyahu e quan historik vendimin e presidentit Trump

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryeministri izraelit në ikje, Benjamin Netanyahu ka deklaruar se vendimi i presidentit të ShBA-së Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është historik. Ai përshëndeti marrëdhënien...

Grupi Hamas u kërkon arabëve e myslimanëve luftimin e SHBA-ve për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Grupi islamik palestinez Hamas, pas vendimit të Presidentit Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, kanë reaguar me një kërkesë. Hamas në deklarimin e tyre u kërkojnë arabëve...

Kina paralajmëron SHBA-të për Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova1

Ministria e Jashtme e Kinës paralajmëroi se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohje të Jerusalemit si kryeqytetet të Izraelit “do të rrisë tensionet tanimë të pranishme në rajon”. Zëdhënësi...

“Trump hapi portën e ferrit” – Paralajmërimi i rrezikshëm nga Hamas

para 12 muajve - Periskopi

Hamas ka reaguar ndaj vendimit të shefit të shtetit amerikan për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Organizata ka deklaruar pak kohë pas këtij vendimi se Trump me ndërmarrjen e këtij hapi...

Hamas: Trump “hapi portën e ferrit”

para 12 muajve - Gazeta e re

Hamas ka reaguar ndaj vendimit të shefit të shtetit amerikan për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Hamas ka deklaruar pak kohë pas këtij vendimi se Trump me ndërmarrjen e këtij hapi “ka hapur...

Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Fol

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kjo gjë edhe ndodhi....

Presidenti Trump njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - 24 ore

Në një fjalim të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump tha se Shtetet e Bashkuara e njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. “Sot më në fund, Shtetet e Bashkuara po njohin Jeruzalemin si...

Trump firmos “Provokacia”-n e shekullit për Lindjen e Mesme: njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Te Sheshi

Tashmë është fakt dhe jo më një paralajmërim. Donald Trump lëshon “bombën” duke futur Lindjen e Mesme në ankth dhe pasiguri: “Jeruzalemi është kryeqyteti i Izraelit”, firmosi Trump dhe doli përpara mediave....

Vendimi i Trump tronditi dhe gjunjëzoi botën, pritet të hapen dyert e ferrit

para 12 muajve - Bota Press

Hamasi ka thënë se me njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe me vendimin për të transferuar ambasadën atje, Donald Trump ka hapur “dyert e ferrit”. “Vendimi i Trump për Jerusalemin nuk do të...

Reagimi i radhës vjen nga Theresa May: Do të bisedoj me Trump-in

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryeministrja britanike, Theresa May, deklaroi se ka ndërmend të bisedojë me presidentin e SHBA Donald Trump rreth statusit të Jerusalemit, i cili sipas saj duhet të përcaktohet pas marrëveshjes midis...

Kërkesa e Izraelit pas njohjes së SHBA-ve Jerusalemin si kryeqytet të saj

para 12 muajve - Insajderi

Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka quajtur...

Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit

para 12 muajve - Bota Press

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu. Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën...

Protesta në Turqi pasi SHBA njohu Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Insajderi

Një grup prej qytetarëve kanë filluar të mbledhë para ambasadës Amerikane në Stamboll pas vendimit të Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara...

Vjen reagimi i parë nga Izraeli pas vendimit të Trumpit për njohjen e Jerusalemit

para 12 muajve - Periskopi

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu. Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën...

Dënimi i parë për deklaratën e Turmp-it vjen nga ministri i jashtëm i Turqisë

para 12 muajve - Gazeta e re

Ministri i jashtëm i Turqisë Mevlüt Çavuşoğlu përmes një postimi në Facebook dënoj deklaratën e presidentit të ShBA-së për çështjen e Jerusalemit Dënojmë deklaratën ku qeveria amerikane njeh Jerusalemin...

Hamas: Trump “hapi portën e ferrit”

para 12 muajve - KosovaPress

Organizata ka deklaruar pak kohë pas këtij vendimi se Trump me ndërmarrjen e këtij hapi “ka hapur portën e ferrit”. Presidenti i SHBA Donald Trump e shpalli Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, duke...

Trump njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Respublica

Presidenti i Izraelit, Donald Trump firmosi vendimin për njohjen e Jeruzalemit si kryeqyteti i Izraelit, pavarësisht nga reagimet e bashkësisë ndërkombëtare. "Ky qytet është kryeqyteti i Izraelit" tha...

Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - AlbPortali

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kjo gjë edhe ndodhi....

Trumpi njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump sot ka marrë vendim që ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Ai në një deklaratë të bërë sot, ka thënë se këtë vendim e ka marrë për shkak të “gjendjes së domosdoshme...

"Plani për Jerusalemin, sulm ndaj umetit musliman"

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv GAZA (AA) – Kryetari i Byrosë politike të Hamasit, Ismail Henije, paralajmëroi se plani i SHBA-ve për njohje të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit është i rrezikshëm, raporton Anadolu...

‘Jeruzalemi’/ Shpërthejnë protestat kundër Trump, digjet flamuri i SHBA në Gaza

para 12 muajve - Java News

Në lokalitete të ndryshme të Gazës dhe Bregut Perëndimor janë organizuar këtë të mërkurë protesta të shumta kundër vendimit të presidentit amerikan për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Agjencia...

May planifikon të flasë me Trump rreth Jerusalemit

para 12 muajve - KosovaPress

"Planifikoj të bisedoj me Donald Trump rreth saj. Statusi i Jerusalemit duhet të përcaktohet në negociatat midis izraelitëve dhe palestinezëve," tha May. Ndryshe, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë...

Erdoğan: Plani për Jerusalemin, në kundërshtim me të vërtetat historike

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në cilësi të kryesuesit aktual të Organizatës për Bashkëpunim Islam dhe presidentit të Turqisë, i ka bërë thirrje opinionit botëror...

Trump: Jerusalemi është kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të mërkurën e ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke i dhënë fund një politike të jashtme gati 70-vjeçare amerikane....

Trumpi njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - KosovaPress

Ai në një deklaratë të bërë sot, ka thënë se këtë vendim e ka marrë për shkak të “gjendjes së domosdoshme për arritjen e paqes”, raporton Sky News. Trump po ashtu konfirmoi se Ambasada amerikane në Izrael...

“Plani për Jerusalemin, sulm ndaj umetit musliman”

para 12 muajve - Tetova1

Kryetari i Byrosë politike të Hamasit, Ismail Henije, paralajmëroi se plani i SHBA-ve për njohje të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit është i rrezikshëm, raporton Anadolu Agency (AA). Henije, për kanalin...

Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Bota Press

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, një gjë edhe ndodhi....

Pse ndryshimi i statusit të Jeruzalemit do të ishte katastrofik

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga të gjitha çështjet që shoqërojnë konfliktin shumëvjeçar mes Izraelit dhe Palestinës, asnjë tjetër nuk është më e ndjeshme sesa statusi i Jeruzalemit. Qyteti i shenjtë ka qenë në qendër të përpjekjeve...

Papa thirrje Trump-it që të mos e njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Tetova Sot

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump-i, njohjen e Jerusalemit kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Trump zyrtarisht njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump e ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Njoftim ky që pritet të shkaktojë trazira në të gjithë Lindjen e Mesme, shkruan...

Njohja e Izraelit si kryeqytet i Jerusalemit, lumë reagimesh nga e gjithë bota

para 12 muajve - MRT

Lajmi për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit.... Lajmi për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit, ka nxitur reagime ndërkombëtare që variojnë nga shqetësimet tek alarmi. Vendimi i mundshëm...

Kina paralajmëron SHBA-të për Jerusalemin

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministria e Jashtme e Kinës paralajmëroi se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohje të Jerusalemit si kryeqytetet të Izraelit “do të rrisë tensionet tanimë të pranishme në rajon”. Zëdhënësi...

Erdogan biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - Syri

Erdo?an ka vazhduar bisedat telefonike për të diskutuar në lidhje me zhvillimet lidhur me Jerusalemin, ndërsa bisedat telefonike me liderët nga Malajzia, Tunizia dhe Irani janë zhvilluar mëngjesin e sotëm...

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Ina

Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me përpjekjen e SHBA-ve për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin...

Jeruzalemi, bota kundër Trump. Në Gaza digjen flamujt amerikanë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

“Komuniteti palestinzez dhe ai mysliman do të fitojnë dhe Palestina do të çlirohet”. Kështu është shprehur Ajatollah Ali Khamenei, lideri shpirtëror iranian, duke sulmuar nismën e Donald Trump për të zhvendosur...

Kina paralajmëron ShBA-të për Jerusalemin: Mos e tensiononi më shumë situatën

para 12 muajve - Ina

Ministria e Jashtme e Kinës paralajmëroi se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohje të Jerusalemit si kryeqytetet të Izraelit “do të rrisë tensionet tanimë të pranishme në rajon” Zëdhënësi...

Hapi i sotëm i Trumpit mund të ketë pasoja të papara globale dhe përleshje të përgjakshme

para 12 muajve - Bota Press

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Trump që Jerusalemi të njihet si kryeqytet i Izraelit, është një lëvizje e cila jo vetëm që do shkaktojë valë në Lindjen e Mesme por do të shkelë rregullat ndërkombëtare....

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Lajmi.net

Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me përpjekjen e SHBA-ve për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin...

May: Statusi i Jerusalemit të vendoset përmes zgjidhjes së negociuar

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv LONDËR (AA) – Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, lidhur me planin e presidentit të SHBA-ve Donald Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjen e...

Presidenti Trump do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Ndërsa Presidenti Donald Trump bëhej gati të njoftonte të mërkurën se Shtetet e Bashkuara po e njohin Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe do ta zhvendosin ambasadën nga Tel Avivi, Papa Françesku...

Erdoğan: Ftoj SHBA-të të heqin dorë nga njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan, në cilësi të kryesuesit aktual të Organizatës për Bashkëpunim Islam dhe presidentit të Turqisë, i ka bërë thirrje opinionit botëror lidhur...

Ndryshimi i statusit të Jeruzalemit do të ishte katastrofik

para 12 muajve - Java News

Nga të gjitha çështjet që shoqërojnë konfliktin shumëvjeçar mes Izraelit dhe Palestinës, asnjë tjetër nuk është më e ndjeshme sesa statusi i Jeruzalemit. Qyteti i shenjtë ka qenë në qendër të përpjekjeve...

Analistët: Njohja e Jerusalemit do të ishte katastrofike

para 12 muajve - Telegrafi

Nga të gjitha çështjet që shoqërojnë konfliktin shumëvjeçar mes Izraelit dhe Palestinës, asnjë tjetër nuk është më e ndjeshme sesa statusi i Jerusalemit. Qyteti i shenjtë ka qenë në qendër të përpjekjeve...

Reagime të paralajmërimeve të SHBA-së për njohjen e Jerusalemit për kryeqytet izraelit

para 12 muajve - Medial

Përveç vendeve myslimane, kritika për SHBA-në për shkak të njohjes së paralajmëruar të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit sot dërguan edhe Bashkimi Evropian, Kina dhe Rusia. Federika Mogerini.në emër...

Bota reagon kundër planeve të Trampit për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Shenja

Synimi i presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit ka bërë që në mbarë globin personalitetet drejtuese të venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë të kërcënohet...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit, Papa kundër Trump: Lutem të mos ndodhë!

para 12 muajve - Java News

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

May planifikon të flasë me Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryeministrja britanike Theresa Mey tha se e ka ndër mend të flasë me presidentin amerikan Donald Tramp rreth statusit të Jerusalemit, i cili duhet të përcaktohet në kontekstin e një marrëveshjeje midis...

Papa thirrje Trump'it që të mos e njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Express

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova Sot

Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me përpjekjen e SHBA-ve për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin...

Plani i Trump alarmon liderët botërorë: Kërcënohet paqja, priten…

para 12 muajve - Zhurnal

Bota në panik pas synimit te presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Sot në mbarë globin, personalitetet drejtuese kane venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë...

Kina paralajmëron SHBA-të për Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PEKIN (AA) – Ministria e Jashtme e Kinës paralajmëroi se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohje të Jerusalemit si kryeqytetet të Izraelit “do të rrisë tensionet tanimë...

Erdogan biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - GazetaBlic

Erdoğan ka vazhduar bisedat telefonike për të diskutuar në lidhje me zhvillimet lidhur me Jerusalemin, ndërsa bisedat telefonike me liderët nga Malajzia, Tunizia dhe Irani janë zhvilluar mëngjesin e sotëm...

Papa Françesku bën thirrje për respektimin e qytetit të shenjtë, të Jeruzalemit

para 12 muajve - Zhurnal

Papa Françesku bëri sot thirrje për respektimin e status quo-s të Jeruzalemit, duke theksuar se tensioni i ri në lindjen e Mesme do të përkeqësojë konfliktet botërore. Presidenti amerikan Donald Tramp...

Erdogan biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - Lajmi.net

Erdoğan ka vazhduar bisedat telefonike për të diskutuar në lidhje me zhvillimet lidhur me Jerusalemin, ndërsa bisedat telefonike me liderët nga Malajzia, Tunizia dhe Irani janë zhvilluar mëngjesin e sotëm...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Fol

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Lajm

Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me përpjekjen e SHBA-ve për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Lidhja Arabe vendim për takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv KAJRO (AA) - Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbjajten e nje takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me përpjekjen e SHBA-ve për të njohur...

Vendimi për Jeruzalemin, bota reagon me shqetësim

para 12 muajve - Portalb

Lajmi se Donald Trump pritet të njoftojë njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit ka nxitur reagime ndërkombëtare që variojnë nga shqetësimet tek alarmi, transmeton Top Channel. Për palestinezët,...

Plani i Trump alarmon liderët botërorë: Kërcënohet paqja, priten…

para 12 muajve - Syri

Bota në panik pas synimit te presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Sot në mbarë globin, personalitetet drejtuese kane venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë...

Jerusalemi, çështje e pazgjidhur prej një shekulli

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump. gjatë fushatës zgjedhore presidenciale në vitin 2016 kishte premtuar se SHBA-të do ta zhvendosnin ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem Pas raportimeve për planin e presidentit...

Erdoğan biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar biseda telefonike me kryeministrin e Malajzisë, Nexhip Rezak, presidentin e Tunizisë, Baxhi Kaid Sibsi dhe presidentin...

Jerusalemi, çështje e pazgjidhur prej një shekulli

para 12 muajve - Portalb

Pas raportimeve për planin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjen e ambasadës nga Tel Avivi në këtë...

Papa thirrje Trump’it që të mos e njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Infokusi

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje...

Bota reagon kundër planeve të Trampit për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - AlbPortali

Synimi i presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit ka bërë që në mbarë globin personalitetet drejtuese të venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë të kërcënohet...

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Fakti Ditor

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me përpjekjen...

Papa françesku bën thirrje për respektimin e qytetit të shenjtë, të Jeruzalemit

para 12 muajve - RTSH

Papa Françesku bëri sot thirrje për respektimin e status quo-s të Jeruzalemit, duke theksuar se tensioni i ri në lindjen e Mesme do të përkeqësojë konfliktet botërore. Presidenti amerikan Donald Tramp...

Lidhja Arabe takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbajtën e një takimi të jashtëzakonshëm ditën e shtunë në nivelin e ministrave të jashtëm, në lidhje me përpjekjen e SHBA-ve për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin...

Kina ia tërheq vërejtjen SHBA-ve për Jerusalemin

para 12 muajve - Sovrani

Ministria e Jashtme e Kinës paralajmëroi se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohje të Jerusalemit si kryeqytetet të Izraelit “do të rrisë tensionet tanimë të pranishme në rajon”. Zëdhënësi...

Shqetësim dhe kritika në mbarë botën për planet e Trump mbi Jeruzalemin

para 12 muajve - Gazeta Tema

Synimi i presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit ka bërë që në mbarë globin personalitetet drejtuese të venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë të kërcënohet...

Jerusalemi, çështje e pazgjidhur prej një shekulli

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv JERUSALEM (AA) - Pas raportimeve për planin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjen e...

Shqetësim dhe kritika në mbarë botën për planet e Trump mbi Jeruzalemin

para 12 muajve - DW

Synimi i presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit ka bërë që në mbarë globin personalitetet drejtuese të venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë të kërcënohet...

Erdogan biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar biseda telefonike me kryeministrin e Malajzisë, Nexhip Rezak, presidentin e Tunizisë, Baxhi Kaid Sibsi dhe presidentin e Iranit, Hasan Ruhani, në...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Tetova1

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Erdogan zhvillon biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar biseda telefonike me kryeministrin e Malajzisë, Nexhip Rezak, presidentin e Tunizisë, Baxhi Kaid Sibsi dhe presidentin e Iranit, Hasan Ruhani, në...

Papa Françsku kundër idesë që Jerusalemi të shpallet kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - GazetaBlic

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Kina paralajmëron ShBA-të për Jerusalemin: Mos e tensiononi më shumë situatën

para 12 muajve - Gazeta e re

Ministria e Jashtme e Kinës paralajmëroi se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohje të Jerusalemit si kryeqytetet të Izraelit “do të rrisë tensionet tanimë të pranishme në rajon” Zëdhënësi...

Erdoğan: Ftoj SHBA-të të heqin dorë nga njohja e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Gazeta e re

“I bëj thirrje SHBA-ve të heqin dorë nga hapi i tillë që do të nxiste kaos në rajon, ndërsa Izraelit të ndjekë politika që do të kontribuonin në paqen dhe qetësinë” Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan,...

Papa Françsku kundër idesë që Jerusalemi të shpallet kryeqytet i Izraelit

para 12 muajve - Lajmi.net

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Çavushogllu: Zhvendosja e Ambasadës së SHBA-së në Jerusalem është “gabim i madh”

para 12 muajve - Portalb

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushogllu përmendi sot se do të ishte “gabim i madh” nëse SHBA-ja e zhvendos Ambasadën nga Tel-Avivi në Jerusalem. Ai përmendi se për këtë tashmë e ka paralajmëruar...

Jeruzalemi-kryeqytet i Izraelit, Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Antpress

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Lidhja Arabe vendim për takim të jashtëzakonshëm për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta e re

Sipas informacioneve të marra nga burimet diplomatike, mësohet se vendimi për takimin në fjalë është marrë me kërkesën e bërë nga Palestina, Jordania dhe Maroku. Lidhja Arabe ka marrë një vendim për mbjajten...

Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet, pasojat do të ishin të rrezikshme

para 12 muajve - Blitz

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe dhe pritej një reagim shumë i shpejtë nga vendet arabe. Plani i Donald Trump për të zhvendosur ambasadën amerikane në Izrael, nga Tel Avivi në Jeruzalem, ka ndezur reagimin...

Papa thirrje Trump’it që të mos e njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Monitor

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Çavushogllu: Zhvendosja e Ambasadës së SHBA-së në Jerusalem është “gabim i madh”

para 12 muajve - Medial

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushogllu përmendi sot se do të ishte “gabim i madh” nëse SHBA-ja e zhvendos Ambasadën nga Tel-Avivi në Jerusalem. Ai përmendi se për këtë tashmë e ka paralajmëruar...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Gazeta Express

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Erdogan biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Erdoğan ka vazhduar bisedat telefonike për të diskutuar në lidhje me zhvillimet lidhur me Jerusalemin, ndërsa bisedat telefonike me liderët nga Malajzia, Tunizia dhe Irani janë zhvilluar mëngjesin e sotëm...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Syri

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Papa kundër Jerusalemit kryeqytet

para 12 muajve - Insajderi

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit? Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodhë

para 12 muajve - Tetova Sot

As kreu i Vatikanit, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit të...

Trump sot do të kalon "vijën e kuqe", do të pranojë Jerusalemin si krzyeqytet i Izraelit

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump do të njohë Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Kjo u konfirmua nga zyrtarë të administratës amerikane për mediat, megjithëse ata thonë se Ambasada Amerikane do të spostohet...

Vendimi për Jeruzalemin, bota reagon me shqetësim

para 12 muajve - Insajderi

Lajmi se Donald Trump pritet të njoftojë njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit ka nxitur reagime ndërkombëtare që variojnë nga shqetësimet tek alarmi. Për palestinezët, kjo do të ishte “puthja...

Kryeministri turk: Plani i Trump-it për Jerusalemin është i paligjshëm

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, tha të mërkurën se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit është “i paligjshëm”. Presidenti amerikan, Donald...

Reagon Papa: Thërret për respektim të ‘status kuos’ në Jerusalem

para 12 muajve - Klan Kosova

Papa Françesku ka reaguar pas lajmit se presidenti i Amerikës, Donald Trump do ta njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Papa ka thënë se ka bërë thirrje që të respektohet ‘status kuoja” atje. Sipas...

Erdoğan biseda intensive diplomatike lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta e re

Erdoğan ka vazhduar bisedat telefonike për të diskutuar në lidhje me zhvillimet lidhur me Jerusalemin, ndërsa bisedat telefonike me liderët nga Malajzia, Tunizia dhe Irani janë zhvilluar mëngjesin e sotëm....

Konflikti në Jerusalem është dukshëm modern. Kjo është historia.

para 12 muajve - Periskopi

Në dhjetor 1917 – 100 vjet më parë – gjenerali britanik Edmund Allenby e mori në kontroll Jerusalemin nga osmanët turq. Zbriti nga kali i tij, dhe hyri në Qytetin e Vjetër në këmbë, përmes Portës së Jaffa-s,...

Kryeministri turk: Plani i Trump-it për Jerusalemin është i paligjshëm

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, tha të mërkurën se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit është “i paligjshëm”. Presidenti amerikan, Donald...

Paralajmëron Palestina: Nëse Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet, fillon lufta!

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... “Donald Trump do të fillonte luftën në Lindjen e Mesme nëse njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit”. Ky ishte reagimi i parë nga përfaqësuesi kryesor i palestinezëve në Britani, pas raporteve...

Kalın: Jerusalemi është nderi ynë, vija e kuqe për muslimanët

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın sot në Ankara deklaroi se Jerusalemi është vija e kuqe për muslimanët, raporton Anadolu Agency (AA). "Jerusalemi është nderi...

Paralajmëron Palestina: Nëse Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet, fillon lufta!

para 12 muajve - Fakti Ditor

“Donald Trump do të fillonte luftën në Lindjen e Mesme nëse njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit”. Ky ishte reagimi i parë nga përfaqësuesi kryesor i palestinezëve në Britani, pas raporteve se Presidenti...

Kalın: Jerusalemi është nderi ynë, vija e kuqe për muslimanët

para 12 muajve - Shenja

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın sot në Ankara deklaroi se Jerusalemi është vija e kuqe për muslimanët, raporton Anadolu Agency (AA). “Jerusalemi është nderi ynë. Ashtu siç tha dje dhe...

Berlini i shqetësuar para vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Aktuale

Gjermania ka shprehur shqetësimin se në Lindjen e Mesme mund të ndodhë një shpërthim i i konfliktit pas raportimeve se Presidenti amerikan Donald Trump sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit....

Tramp pritet të deklarojë njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - RTSH

Zyrtarë të lartë të administratës amerikane konfirmuan për mediat e huaja se Presidenti Donald Tramp do ta njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Ai do ta njoftojë vendimin e tij fort të kundërshtuar...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Katari denoncon iniciativat për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv DOHA (AA) – Qeveria e Katarit ka denoncuar përpjekjet për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas një lajmi të agjencisë zyrtare të lajmeve...

Rritet tensioni për Jeruzalemin

para 12 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, pritet të njoftojë sot njohjen Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit. Trump pritet të mbajë një fjalim pikërisht për këtë çështje, megjithatë...

Papa Françesku kërkon mosndryshimin e statusit të Jerusalemit

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Trampi sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Aktuale

Presidenti amerikan Donald Tramp sot do të bëjë të ditur se e njeh Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit, informojnë përfaqësues të lartë të Administratës amerikane, të cilët kanë kërkuar që të mbeten...

"E gjithë bota është kundër zhvendosjes së ambasadës amerikane në Jerusalem"

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv BRUKSEL (AA) – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, deklaroi sot në Bruksel se zhvendosja e ambasadës amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem do të sjell...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Berlini i shqetësuar para vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Klan Kosova

Gjermania ka shprehur shqetësimin se në Lindjen e Mesme mund të ndodhë një shpërthim i i konfliktit pas raportimeve se Presidenti amerikan Donald Trump sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit....

“Liderët myslimanë të bashkohen në thirrjen e Erdoganit për Jerusalemin”

para 12 muajve - Insajderi

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit Amerikan të Organizatave Muslimane (USCMO) Usame Xhemal, në një deklaratë në lidhje me fjalët e presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan se “Jerusalemi është vija...

Hamas: SHBA-ja i ka tejkaluar të gjitha linjat e kuqe me qëllimin që ta zhvendosin Ambasadën në Jerusalem

para 12 muajve - MRT

Lëvizja palestineze Hamas kumtoi se qëllimi i presidentit amerikan Donald Tramp që ta zhvendosë ambasadën e SHBA-së Тel-Avivi në Jerusalem... Lëvizja palestineze Hamas kumtoi se qëllimi i presidentit amerikan...

“Trump po shpall luftë”, paralajmërimi shokues i zyrtarit të lartë. Flet për ‘puthjen e vdekjes”

para 12 muajve - Tetova Sot

‘Trump po shpall luftë në Lindjen e Mesme!’. Ky eshte paralajmerimi shokues qe ben zyrtari i larte palestinez mbi levizjet dhe planin e fundit te presidentit amerikan Trump per njohjen e Jeruzalemit si...

Kalın: Jerusalemi është nderi ynë, vija e kuqe për muslimanët

para 12 muajve - AlbPortali

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın sot në Ankara deklaroi se Jerusalemi është vija e kuqe për muslimanët, raporton Anadolu Agency (AA). Loading... “Jerusalemi është nderi ynë. Ashtu siç...

"Liderët muslimanë të bashkohen në thirrjen e Erdoğanit për Jerusalemin"

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) - MUHAMMED BİLAL KENASARİ Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit Amerikan të Organizatave Muslimane (USCMO) Usame Xhemal, në një deklaratë në lidhje me fjalët e presidentit...

Trump do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Alsat-M

Kjo u konfirmua nga zyrtarë të administratës amerikane për mediat, megjithëse ata thonë se Ambasada Amerikane do të spostohet më vonë nga Tel Avivi në Jeruzalem. Sipas tyre, njohja e Jeruzalemit si kryeqyteti...

Paralajmëron Palestina: Nëse Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet, fillon lufta!

para 12 muajve - Tetova Sot

“Donald Trump do të fillonte luftën në Lindjen e Mesme nëse  njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit”. Ky ishte reagimi i parë nga përfaqësuesi kryesor i palestinezëve në Britani, pas raporteve se Presidenti...

Papa, telefonatë me liderin palestinez për zhvendosjen e ambasadës amerikane në Jeruzalem

para 12 muajve - Tetova Sot

Papa Françesku dhe lideri palestinez Mahmoud Abbas folën dje telefonikisht mbi çështjen e zhvendosjes së ambasadës së SHBA-ve në Jeruzalem. Telefonata, siç njoftoi zëdhënësi i Selisë së Shenjtë, Greg Burke,...

Trump sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Tetova1

Presidenti amerikan Donald Tramp sot do të bëjë të ditur se e njeh Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit, informojnë përfaqësues të lartë të Administratës amerikane, të cilët kanë kërkuar që të mbeten...

Britania e Madhe e shqetësuar për planin e Trumpit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv LONDËR (AA) – Britania e Madhe ka shprehur shqetësimin për shkak të planit të paralajmëruar të presidentit amerikan, Donald Trump, i cili planifikon të njohë Jerusalemin si kryeqytet të...

Trump sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Tramp sot do të bëjë të ditur se e njeh Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit, informojnë përfaqësues të lartë të Administratës amerikane, të cilët kanë kërkuar që të mbeten...

Trampi sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - MRT

Presidenti amerikan Donald Tramp sot do të bëjë të ditur se e njeh Jerusalemin për kryeqytet të Izraelit, informojnë përfaqësues të lartë të Administratës amerikane... Presidenti amerikan Donald Tramp...

Berlini i shqetësuar para vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - Shenja

Gjermania ka shprehur shqetësimin se në Lindjen e Mesme mund të ndodhë një shpërthim i konfliktit pas raportimeve se presidenti amerikan Donald Trump sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit....

Cili do të jetë reagimi i Turqisë nëse SHBA-ja transferon ambasadën në Jerusalem

para 12 muajve - Lajm

Presidenti turk ka paralajmëruar se do t’i ngrijë raportet me Izraelin nëse SHBA-ja e njeh Jerusalemin si kryeqytet të tij. Sipas Recep Tayyip Erdogan, një hap i tillë do të kalonte vijën e kuqe për myslimanët....

TRUMP DO TA NJOHË JERUSALEMIN SI KRYEQYTET TË IZRAELIT

para 12 muajve - TV21

SHBA-ja bëhet vendi i parë që e bën këtë që nga themelimi i shtetit në vitin 1948 Presidenti i SHBA-së, Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, thanë zyrtarët e lartë të administratës....

SHBA-të çojnë ambasadën në Jeruzalem

para 12 muajve - Klan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të zhvendosin ambasadën e tyrë ne Izrael nga Tel Avivi në Jeruzalem pas 6 muajsh, duke njohur kësisoj Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Ka qenë vetë presidenti amerikan...

“Liderët muslimanë të bashkohen në thirrjen e Erdoğanit për Jerusalemin”

para 12 muajve - Gazeta e re

“Liderët muslimanë duhet të bashkohen në përputhje me thirrjen e Presidentit Erdoğan, të forcojnë pozitat e tyre, të ngrenë zërin e tyre. Ata duhet t’i japin Trumpit një mesazh të qartë”, tha Xhemal Sekretari...

Paralajmëron Palestina: Nëse Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet, fillon lufta!

para 12 muajve - Gazeta Express

“Donald Trump do të fillonte luftën në Lindjen e Mesme nëse  njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit”. Ky ishte reagimi i parë nga përfaqësuesi kryesor i palestinezëve në Britani, pas raporteve se Presidenti...

Mbreti i Arabisë Saudite paralajmëron Trumpin për “Jerusalemin”

para 12 muajve - Portalb

Mbreti i Arabisë Saudite, Selman Bin Abdulaziz, në një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, ka paralajmëruar se tentimi për njohjen e Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit do të dëmtojë...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - Fol

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Trump do të njohë Jeruzalemin

para 12 muajve - Politiko

Kjo u konfirmua nga zyrtarë të administratës amerikane për mediat, megjithëse ata thonë se Ambasada Amerikane do të spostohet më vonë nga Tel Avivi në Jeruzalem. Sipas tyre, njohja e Jeruzalemit si kryeqyteti...

Papa, telefonatë me liderin palestinez për zhvendosjen e ambasadës amerikane në Jeruzalem

para 12 muajve - Syri

Papa Françesku dhe lideri palestinez Mahmoud Abbas folën dje telefonikisht mbi çështjen e zhvendosjes së ambasadës së SHBA-ve në Jeruzalem. Telefonata, siç njoftoi zëdhënësi i Selisë së Shenjtë, Greg Burke,...

Paralajmëron Palestina: Nëse Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet, fillon lufta!

para 12 muajve - Syri

“Donald Trump do të fillonte luftën në Lindjen e Mesme nëse  njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit”. Ky ishte reagimi i parë nga përfaqësuesi kryesor i palestinezëve në Britani, pas raporteve se Presidenti...

Macron i shpreh shqetësimet Trump lidhur me Jerusalemin

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se është shqetësuese mundësia e njohjes së njëanshme të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit nga SHBA-të, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Pallati...

Rezolutat e Kombeve të Bashkuara rreth pushtimit të Jeruzalemit nga Izraeli

para 12 muajve - Periskopi

Nëse Jeruzalemi njihet ndërkombëtarisht si kryeqytet i Izraelit ky veprim do të përmbysë dekada të konsensusit ndërkombëtar mbi Jeruzalemin, një qytet shumë i kontestuar, gjysma e të cilit u pushtua dhe...

Hamasi thirrje palestinezëve në mbështetje të Jerusalemit

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv GAZA (AA) – Organizata palestineze Hamas u bëri thirrje palestinezëve që të mblidhen në “Mbështetje të Jerusalemit”, duke e shpallur ditën e premte si “E premtja e zemërimit”, transmeton...

Yıldırım: Plani i Trumpit për Jerusalemin është i paligjshëm

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, tha të mërkurën se plani i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit është "i paligjshëm",...

Trump vendos të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti amerikan, Donald Trump  do ta njoh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, këtë e kanë bërë të ditur mediat e SHBA-së. Duke ju referuar mediave amerikane lajmi është konfirmuar nga zyrtarët e...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Mbreti i Arabisë Saudite paralajmëron Trumpin për "Jerusalemin"

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv RIJAD (AA) – Mbreti i Arabisë Saudite, Selman Bin Abdulaziz, në një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, ka paralajmëruar se tentimi për njohjen e Jerusalemit si kryeqytetin...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Mbreti i Arabisë Saudite paralajmëron Trumpin për “Jerusalemin”

para 12 muajve - Tetova Sot

Mbreti i Arabisë Saudite, Selman Bin Abdulaziz, në një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, ka paralajmëruar se tentimi për njohjen e Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit do të dëmtojë...

Rusia e gatshme të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së Donald Trump pritet të njohë Jeruzalemi si kryeqytet të Izraelit të mërkurën dhe të fillojë procesin e lëvizjes së ambasadës së vendit të tij nga Tel Avivi në Jeruzalem, thuhet sipas...

“Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet”, kur do jepet vendimi

para 12 muajve - BalkanWeb

SHBA – Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, dhe do të fillojë zhvendosjen e...

Hamas: SHBA-ja i ka tejkaluar të gjitha linjat e kuqe me qëllimin që ta zhvendosin Ambasadën në Jerusalem

para 12 muajve - Medial

Lëvizja palestineze Hamas kumtoi se qëllimi i presidentit amerikan Donald Tramp që ta zhvendosë ambasadën e SHBA-së Тel-Avivi në Jerusalem i kalon të gjitha “linjat e kuqe” dhe i bën thirrje palestinezëve...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit, kanë bërë të ditur zyrtarë të administratës. Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu...

Raportet: Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet

para 12 muajve - Zhurnal

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe do ta filloj lëvizjen e Ambasadës amerikane...

Raportet: Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet

para 12 muajve - Portalb

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe do ta filloj lëvizjen e Ambasadës amerikane...

Zjarri që “kërcënon” Izraelin

para 12 muajve - Respublica

Rindizet tensioni në Lindjen e Mesme për shkak të vendimit të presidentit Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet i Izraelit, duke përmbysur në thelb politikën kujdesshme në një çështje të mprehtë...

Nisin protestat: Trump do njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Mapo

Foto 1 nga 6 Presidenti amerikan Donald Trump do të njohë Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Kjo u konfirmua nga zyrtarë të administratës amerikane për mediat, megjithëse ata thonë se Ambasada Amerikane...

Jerusalemi-kryeqytet izraelit, Papa Françesku i lutet Zotit të mos ndodh

para 12 muajve - Te Sheshi

As kreu i botës katolike, Papa Françesku, nuk e mirëpret atë që mund të bëjë Trump, njohen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Kleriku i lartë ka bërë thirrje që të ruhet statusi i tanishëm i qytetit...

Berlini i shqetësuar para vendimit të Trumpit për Jerusalemin

para 12 muajve - AlbPortali

Gjermania ka shprehur shqetësimin se në Lindjen e Mesme mund të ndodhë një shpërthim i konfliktit pas raportimeve se presidenti amerikan Donald Trump sot do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet i Izraelit....

SHBA do ta njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Amerikës, Donald Trump do ta njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kanë njoftuar zyrtarë të lartë të administratës së tij. Por sipas tyre, Trump nuk do të bëjë menjëherë lëvizje të ambasadës...

Trump udhëheqësi i parë që mund të njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, kanë konfirmuar zyrtarët e lartë të administratës amerikane. Shefi i Shtëpisë së Bardhë do të njoftojë vendimin e bujshëm në një...

Papa Françesku: Të respektohet staus quo-ja për Jerusalemin

para 12 muajve - KosovaPress

Ai pritet që këtë vendim ta bëjë publik gjatë ditës së mërkurë. Trump gjithashtu pritet që të lëvizë ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem, por ky proces do të bëhet brenda viteve të ardhshme....

Zhvendosja e Ambasadës Amerikane në Jeruzalem, liderët arabë paralajmërojnë Trumpin

para 12 muajve - Tetova1

Plani i Donald Trump për të zhvendosur ambasadën amerikane në Izrael, nga Tel Avivi në Jeruzalem, ka ndezur reagimin e ashpër të vendeve arabe. Udhëheqësit arabë kanë paralajmëruar presidentin amerikan...

Trump udhëheqësi i parë që mund të njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit

para 12 muajve - Syri

Presidenti Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, kanë konfirmuar zyrtarët e lartë të administratës amerikane. Shefi i Shtëpisë së Bardhë do të njoftojë vendimin e bujshëm në një...

SHBA do ta njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Amerikës, Donald Trump do ta njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, kanë njoftuar zyrtarë të lartë të administratës së tij. Por sipas tyre, Trump nuk do të bëjë menjëherë lëvizje të ambasadës...

Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Antpress

Presidenti i SHBA, Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, thanë zyrtarët e lartë të administratës. Por zyrtarët thanë se Trump nuk do të zhvendosë menjëherë në ambasadën amerikane...

Raportet: Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet

para 12 muajve - Telegrafi

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe do ta filloj lëvizjen e Ambasadës amerikane...

Raportet: Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet

para 12 muajve - Lajmi.net

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe do ta filloj lëvizjen e Ambasadës amerikane...

Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - RTV 21

SHBA-ja bëhet vendi i parë që e bën këtë që nga themelimi i shtetit në vitin 1948 Presidenti i SHBA-së, Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, thanë zyrtarët e lartë të administratës....

Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA, Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, thanë zyrtarët e lartë të administratës. Por zyrtarët thanë se Trump nuk do të zhvendosë menjëherë në ambasadën amerikane...

Presidenti turk, Erdogan: Jerusalemi është vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan paralajmëroi mundësinë e ndërprerjes së marrëdhënieve diplomatike me Izraelin pas raportimeve se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do ta njohin Jerusalemin...

Paqja në Lindjen e Mesme, në dorë të Trump! Sot shpallet vendimi për Jeruzalemin

para 12 muajve - Java News

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe do te filloje lëvizjen e Ambasadës...

Nga Nicholas BLINCOE*: Përse konfirmimi nga Trump i Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit do të ishte katastrofë

para 12 muajve - Te Sheshi

Është më e vështirë nga ç’duhej të ishte, të shpjegosh përse njohja e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit është një ide e keqe. Qyteti ka qenë qendër e qeverisë së Izraelit që prej vitit 1948. Ndërkohë...

Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet

para 12 muajve - Shenja

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe do ta filloj lëvizjen e Ambasadës amerikane...

Trump paralajmëron njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump do ta njohë Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit, thanë zyrtarët e lartë të administratës. Ai do të shpallë vendimin e debatueshëm përmes një fjalimi ditëve në vijim....

“Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet”, kur do jepet vendimi

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, dhe do të fillojë zhvendosjen e Ambasadës...

Presidenti turk, Erdogan: Jerusalemi është vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan paralajmëroi mundësinë e ndërprerjes së marrëdhënieve diplomatike me Izraelin pas raportimeve se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do ta njohin Jerusalemin...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet me negociata

para 12 muajve - Gazeta Liria

Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet nëpërmjet negociatave, theksoi sot shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ndërkohë që presidenti Donald Trump mund të njohë Qytetin e Shenjtë, të...

Erdogan: Do të ndërpresim marrëdhëniet me Izraelin nëse SHBA-ja njeh Jerusalemin si kryeqytet

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi me ndërprerje të marrëdhënieve diplomatike me Izraelin nëse presidenti amerikan, Donald Trump vazhdon me fushatën e tij për të njohur Jerusalemin si kryeqytet...

Trump i gatshëm për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet

para 12 muajve - AlbPortali

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara u kanë thënë mediave se presidenti, Donald Trump, gjatë ditës së sotme do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe do ta filloj lëvizjen e Ambasadës amerikane...

BBC i referohet administratës amerikane: po, Trump do e njoh Jerusalemin si kryeqytet izraelit

para 12 muajve - Te Sheshi

Tjetër zë që Presidenti Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, një zhvillim që po pritet me ankth nga bota pasi mund të provokojë trazira në Lindje pas një reagimi të pritshëm të botës...

Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i SHBA, Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, thanë zyrtarët e lartë të administratës. Por zyrtarët thanë se Trump nuk do të zhvendosë menjëherë në ambasadën amerikane...

Presidenti Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA, Donald Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, thanë zyrtarët e lartë të administratës. Por zyrtarët thanë se Trump nuk do të zhvendosë menjëherë në ambasadën amerikane...

Trump do ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - KosovaPress

Por zyrtarët thanë se Trump nuk do të zhvendosë menjëherë në ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Lajmi është bërë publik përpara një fjalimi që do të mbajë Trump  të mërkurën. Udhëheqësit arabë...

Lëvizja e Trump që pritet të trazojë Lindjen

para 12 muajve - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump do të njohë në mënyrë të njëanshme Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit, citohen zyrtarët e lartë të administratës së SHBA-së nga mediat ndërkombëtare. Por, zyrtarët thanë...

Zhvendosja e Ambasadës Amerikane në Jeruzalem, liderët arabë kundër Trump: Kujdes, mund të ketë pasoja të rrezikshme!

para 12 muajve - BalkanWeb

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe dhe pritej një reagim shumë i shpejtë nga vendet arabe. Plani i Donald Trump për të zhvendosur ambasadën amerikane në Izrael, nga Tel Avivi në Jeruzalem, ka ndezur reagimin...

Trump ka vendosur: Amerika e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë të martën udhëheqësve izraelitë dhe arabë se planifikon ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke ndërmarrë një vendim...

Trump bën të qarta planet për të shpallur Jerusalemin, kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti Donald Trump po telefonon disa udhëheqës të Lindjes së Mesme përpara një njoftimi të pritshëm se Shtetet e Bashkuara do të njohin Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Në një deklaratë të Shtëpisë...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet me negociata

para 12 muajve - Lajmi.net

Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet nëpërmjet negociatave, theksoi sot shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ndërkohë që presidenti Donald Trump mund të njohë Qytetin e Shenjtë, të...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet me negociata

para 12 muajve - GazetaBlic

Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet nëpërmjet negociatave, theksoi sot shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ndërkohë që presidenti Donald Trump mund të njohë Qytetin e Shenjtë, të...

Mogherini: Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet me negociata

para 12 muajve - Gazeta Express

Statusi i Jerusalemit duhet të rregullohet nëpërmjet negociatave, theksoi sot shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ndërkohë që presidenti Donald Trump mund të njohë Qytetin e Shenjtë, të...

Trump njofton Jordaninë për transferimin e Ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Zhurnal

Presidenti amerikan, Donald Trump i bëri të ditur sot mbretit Abdallah II të Jordanisë, qëllimin e tij për të transferuar nga Tel-Avivi në Jerusalem ambasadën e SHBA-ve në Izrael, njoftoi pallati mbretëror....

Cili do të jetë reagimi i Turqisë nëse SHBA-ja transferon ambasadën në Jerusalem

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Presidenti turk ka paralajmëruar se do t’i ngrijë raportet me Izraelin nëse SHBA-ja e njeh Jerusalemin si kryeqytet të tij. Sipas Recep Tayyip Erdogan, një hap i tillë do të kalonte vijën e...

Cili do të jetë reagimi i Turqisë nëse SHBA-ja transferon ambasadën në Jerusalem

para 12 muajve - Fakti Ditor

Presidenti turk ka paralajmëruar se do t’i ngrijë raportet me Izraelin nëse SHBA-ja e njeh Jerusalemin si kryeqytet të tij. Sipas Recep Tayyip Erdogan, një hap i tillë do të kalonte vijën e kuqe për myslimanët....

Trump njofton Jordaninë për transferimin e Ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump i bëri të ditur sot mbretit Abdallah II të Jordanisë, qëllimin e tij për të transferuar nga Tel-Avivi në Jerusalem ambasadën e SHBA-ve në Izrael, njoftoi pallati mbretëror....

Trump planifikon transferimin e ambasadës së SHBA-së në Jerusalem

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan, Donald Trump i bëri të ditur sot mbretit Abdallah II të Jordanisë qëllimin e tij për të transferuar nga Tel-Avivi në Jeruzalem ambasadën e SHBA-së në Izrael, njoftoi pallati mbretëror....

Trumo ka vendosur : Amerika e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Tetova1

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë të martën udhëheqësve izraelitë dhe arabë se planifikon ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke ndërmarrë një vendim...

Shpallja e mundshme e Jerusalemit si kryeqytet izraelit, edhe BE kundër Trump

para 12 muajve - Gazeta e re

Edhe BE është pozicionuar kundër një njohjeje të mnudshme të Jerusalemit si kryeqytet izraelit nga ana e SHBA.. “Kjo mund të ketë ndikime të forta në opinionin publik në shumë pjesë të botës”, deklaroi...

Trump ka vendosur: Amerika e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Politiko

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë të martën udhëheqësve izraelitë dhe arabë se planifikon ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke ndërmarrë një vendim...

Trump vendos që momentalisht të mbajë Ambasadën Amerikane në Tel Aviv

para 12 muajve - Vizion Plus

Presidenti amerikan Donald Trump mbetet i vendosur të zhvendosë ambasadën e SHBA nga Tel Aviv drejt Jerusalemit, edhe pas paralajmërimeve nga aleatët kryesorë që e kundërshtojnë këtë lëvizje. Në një bisedë...

Trump bën të qarta planet për të shpallur Jeruzalemin, kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump po telefonon disa udhëheqës të Lindjes së Mesme përpara një njoftimi të pritshëm sot se Shtetet e Bashkuara do të njohin Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Në një deklaratë...

Trump ka vendosur: Amerika e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë të martën udhëheqësve izraelitë dhe arabë se planifikon ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke ndërmarrë një vendim...

Cili do të jetë reagimi i Turqisë nëse SHBA-ja transferon ambasadën në Jerusalem

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti turk ka paralajmëruar se do t’i ngrijë raportet me Izraelin nëse SHBA-ja e njeh Jerusalemin si kryeqytet të tij. Sipas Recep Tayyip Erdogan, një hap i tillë do të kalonte vijën e kuqe për myslimanët....

Cili do të jetë reagimi i Turqisë nëse SHBA-ja transferon ambasadën në Jerusalem

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti turk ka paralajmëruar se do t’i ngrijë raportet me Izraelin nëse SHBA-ja e njeh Jerusalemin si kryeqytet të tij. Sipas Recep Tayyip Erdogan, një hap i tillë do të kalonte vijën e kuqe për myslimanët....

Trump ka vendosur: Amerika e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë të martën udhëheqësve izraelitë dhe arabë se planifikon ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke ndërmarrë një vendim...

Erdogan: Jerusalemi, vijë e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - MRT

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se vendi i tij mund t’i shkëpusë lidhjet me Izraelin...... Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se vendi i tij mund t’i shkëpusë...

​Trump planifikon transferimin e ambasadës në Jerusalem

para 12 muajve - KosovaPress

Në një komunikatë, pallati mbretëror theksoi se presidenti Trump i telefonoi sovranit jordanez, vendi i të cili është mbrojtës i lidhjeve të shëndetshme myslimane të Jerusalemit dhe e ka informuar për...

Ambasada e SHBA spostohet në Jeruzalem, aleatët presion Trump

para 12 muajve - Shqiptarja

Presidenti amerikan Donald Trump i ka bërë me dije presidentit palestinez Abu Mazen planin e tij për të zhvendosur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jeruzalem.

SHBA zhvendos ambasadën në Jeruzalem; Aleatët njëzëri: Vendim i rrezikshëm!

para 12 muajve - Java News

Tashmë Donald Trump e ka marrë vendimin. SHBA do të njohë zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit, dhe pritet të zhvendosë ambasdën pikërisht në qytetin e shenjtë. Raportimet pë telefonatën që...

Trump ka vendosur: Amerika e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u ka thënë të martën udhëheqësve izraelitë dhe arabë se planifikon ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, duke ndërmarrë një vendim...

Jerusalemi kryeqytet i Izraelit? Erdogan thotë se kjo është “vija e kuqe” për myslimanët!

para 12 muajve - Fol

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin hebre dhe kërcënon se kjo lëvizje do të ishte kalimi...

Çështja e Jeruzalemit – Erdogan paralajmëron Trump

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti turk ka paralajmëruar se mund të shkëpusë lidhjet me Izraelin nëse SHBA e njeh Jerusalemin si kryeqytetin e saj. Rexhep Tajip Erdogan tha se një veprim i tillë do të kalonte një “vijë të kuqe”...

Lidhja Arabe, SHBA dhe statusi i Jeruzalemit

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Kryetari i Lidhjes Arabe i bëri thirrje të martën Shteteve të Bashkuara, që të mos marrin masa që do ta ndryshonin statusin e tanishëm ligjor dhe politik të Jeruzalemit. Ahmed Aboul-Gheit i bëri këto komente...

Jerusalemi kryeqytet i Izraelit?

para 12 muajve - RTV 21

Erdogan: “Njohja, kalim i vijës së kuqe për myslmimanët” Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin...

Jeruzalemi kryeqytet? Erdogan: Vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Mapo

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin hebre dhe kërcënon se kjo lëvizje do të ishte kalimi...

“Jeruzalemi kryeqytet i Izraelit”, Trump telefonon liderin palestinez për vendimin e SHBA

para 12 muajve - Java News

Duket se gjasat janë që presidenti ameriakn Donald trump të mbajë premtimin e fushatës dhe të zhvendosë ambasadën në Izrael në jeruzalem, duke e njohur kështu si kryeqytetin e këtij vendi. Por kjo çështje...

Ish-diplomatët izraelitë thirrje Trumpit për "Jerusalemin"

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv JERUSALEM (AA) - Një grup i ish-diplomatëve me një letër të dërguar tek qeveria e SHBA-ve, kanë shprehur kundërshtimet e tyre “për njohjen e njëanshme të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit”,...

Reagon edhe Arabia Saudite, paralajmëron SHBA-të për Jerusalemin

para 12 muajve - InfoShqip

Arabia Saudite paralajmëron SHBA-të për rezultatet e një vendimi të mundshëm në drejtim të “Njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjes së ambasadës së saj në Jerusalem”, transmeton...

Izraeli reagon ndaj deklaratave të Presidentit Erdoğan

para 12 muajve - InfoShqip

Qeveria e Izraelit reagoi kundër deklaratës së presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan se "Jerusalemi është vija e kuqe për muslimanët", transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve...

Jerusalemi kryeqytet i Izraelit? Erdogan thotë se kjo është “vija e kuqe” për myslimanët!

para 12 muajve - Telegrafi

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin hebre dhe kërcënon se kjo lëvizje do të ishte kalimi...

Ish-diplomatët izraelitë thirrje Trumpit për “Jerusalemin”

para 12 muajve - Tetova Sot

Një grup i ish-diplomatëve me një letër të dërguar tek qeveria e SHBA-ve, kanë shprehur kundërshtimet e tyre “për njohjen e njëanshme të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit”, transmeton Anadolu Agency...

Jerusalemi kryeqytet i Izraelit? Erdogan thotë se kjo është “vija e kuqe” për myslimanët!

para 12 muajve - Tetova1

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin hebre dhe kërcënon se kjo lëvizje do të ishte kalimi...

Erdogan paralajmëron Trumpin për Jerusalemin

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti turk ka paralajmëruar se mund të shkëpusë lidhjet me Izraelin nëse SHBA e njeh Jerusalemin si kryeqytetin e saj. Rexhep Tajip Erdogan tha se një veprim i tillë do të kalonte një “vijë të kuqe”...

Izraeli reagon ndaj deklaratave të Presidentit Erdoğan

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv JERUSALEM (AA) – Qeveria e Izraelit reagoi kundër deklaratës së presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan se "Jerusalemi është vija e kuqe për muslimanët", transmeton Anadolu Agency (AA)....

Erdoğan: Jerusalemi është vija e kuqe për muslimanët

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan paralajmëroi mundësinë e ndërprerjes së marrëdhënieve diplomatike me Izraelin pas raportimeve se Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Mogherini: Statusi i Jeruzalemit duhet të rregullohet me negociata

para 12 muajve - BalkanWeb

BRUKSEL – Statusi i Jeruzalemit duhet të rregullohet nëpërmjet negociatave, theksoi sot shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ndërkohë që presidenti Donald Trump mund të njohë Qytetin e Shenjtë,...

Ish-diplomatët izraelitë kundër vendimit të Trump-it

para 12 muajve - Gazeta e re

Një grup i ish-diplomatëve me një letër të dërguar tek qeveria e SHBA-ve, kanë shprehur kundërshtimet e tyre “për njohjen e njëanshme të Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit” Sipas gazetës “Haaretz”, një...

Ministrat e Izraelit shprehin haptas frikën e tyre nga Erdogani

para 12 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Izraelit reagoi kundër deklaratës së presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan për Jerusalemin, transmeton Gazeta e Re. Erdogan sot mbajti një fjalim në mbledhjen e grupit parlamentar të partisë...

Ministri Izraelit: “Turqia e Erdogan-it mund të na sulmon në çdo moment”

para 12 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Izraelit reagoi kundër deklaratës së presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan për Jerusalemin, transmeton Gazeta e Re. Erdogan sot mbajti një fjalim në mbledhjen e grupit parlamentar të partisë...

Aleatët kundër Trump për Jeruzalemin

para 12 muajve - Vizion Plus

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka shprehur shqetësimin e tij për planet e presidentit amerikan Donald Trump, mbi njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit. Macron thekson se çdo vendim për statusin...

SHBA: Ambasada në Jeruzalem. Turqia: Është vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Zhvendosja e ambasadës amerikane nga Tel Avivi në Jeruzalem, do të bëhet: nuk është çështje me “nëse”, por se “kur” sigurojnë në Shtëpinë e Bardhë. Një vendim që ka shkaktuar menjëherë një stuhi ndërkombëtare....

Shpallja e mundshme e Jerusalemit si kryeqytet izraelit, edhe BE kundër Trump

para 12 muajve - Te Sheshi

Edhe BE është pozicionuar kundër një njohjeje të mnudshme të Jerusalemit si kryeqytet izraelit nga ana e SHBA.. “Kjo mund të ketë ndikime të forta në opinionin publik në shumë pjesë të botës”, deklaroi...

Arabia Saudite paralajmëron SHBA-të për Jerusalemin

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv RIJAD (AA) – Arabia Saudite paralajmëron SHBA-të për rezultatet e një vendimi të mundshëm në drejtim të “Njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjes së ambasadës së saj...

Jeruzalemi kryeqytet? Erdogan: Vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Alsat-M

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin hebre dhe kërcënon se kjo lëvizje do të ishte kalimi...

Mogherini: Statusi i Jeruzalemit duhet të rregullohet me negociata

para 12 muajve - Tetova Sot

Statusi i Jeruzalemit duhet të rregullohet nëpërmjet negociatave, theksoi sot shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ndërkohë që presidenti Donald Trump mund të njohë Qytetin e Shenjtë, të...

Çështja e Jerusalemit, paralajmërime të reja për Trumpin

para 12 muajve - MRT

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u shpreh “i shqetësuar” nga mundësia që presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump... Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, u shpreh “i shqetësuar” nga mundësia...

ERDOGAN: Jerusalemi është vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Medial

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se mund t’i shkëpusë lidhjet me Izraelin nëse Shtetet e Bashkuara e njohin Jerusalemin si kryeqytet të tij. Erdogan tha se një veprim i tillë do të kalonte...

Arabia Saudite paralajmëron SHBA-të për Jerusalemin

para 12 muajve - Tetova Sot

Arabia Saudite paralajmëron SHBA-të për rezultatet e një vendimi të mundshëm në drejtim të “Njohjes së Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjes së ambasadës së saj në Jerusalem”, transmeton...

Kërcënon Erdogan: Jerusalemi është vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se mund t’i shkëpusë lidhjet me Izraelin nëse Shtetet e Bashkuara e njohin Jerusalemin si kryeqytet të tij. Erdogan tha se një veprim i tillë do të kalonte...

Mogherini: Ballkani Perëndimor në BE është interes ekonomik dhe i sigurisë

para 12 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka deklaruar se BE-ja është e interesuar që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e familjes evropiane, përcjell Telegrafi...

Jeruzalemi kryeqytet? Erdogan: Vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Lajm

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin hebre dhe kërcënon se kjo lëvizje do të ishte kalimi...

Çavusoglu: “Zhvendosja e ambasadës amerikane në Jerusalem do të sillte kaos”

para 12 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, gjatë vizitës së tij në Shqipëri tha se, “nëse SHBA-të zhvendosin ambasadën e tyre në Jerusalem, atëherë në rajon do të vijë kaosi në vend të paqes” “Shpresojmë...

Mogherini: Ballkani Perëndimor në BE është interes ekonomik dhe i sigurisë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka deklaruar se BE-ja është e interesuar që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e familjes evropiane. ”Nuk mendoj se BE-ja...

Jeruzalemi kryeqytet? Erdogan: Vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Tetova Sot

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin të njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, Turqia do të shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me shtetin hebre dhe kërcënon se kjo lëvizje do të ishte kalimi...

Kërcënon Erdogan: Jerusalemi është vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se mund t’i shkëpusë lidhjet me Izraelin nëse Shtetet e Bashkuara e njohin Jerusalemin si kryeqytet të tij. Erdogan tha se një veprim i tillë do të kalonte...

Erdogan: Jerusalemi është “vijë e kuqe” për myslimanët

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) deklaroi se “Jerusalemi është një vijë e kuqe për myslimanët”. Presidenti i Turqisë dhe njëkohësisht kryetari i Partisë për Drejtësi dhe...

Erdogan porosit Trump-in dhe Izraelin: Jerusalemi, “vijë e kuqe” për muslimanët

para 12 muajve - Te Sheshi

Presidenti turk.  Rexhep Tajip Erdogan paralajmëroi mundësinë e ndërprerjes së marrëdhënieve dypalëshe me Izraelin për shkak të përpjekjeve të këtij vendi që Jerusalemi të shpallet kryeqytet, raporton...

Erdogan: Jerusalemi është vija e kuqe për myslimanët

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se mund t’i shkëpusë lidhjet me Izraelin nëse Shtetet e Bashkuara e njohin Jerusalemin si kryeqytet të tij. Erdogan tha se një veprim i tillë do të kalonte...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK