http://kariera.mk

Haradinaj për demarkacionin: Jam habit e kam nënshkruar

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Debati për Mace mes Haradinajt e Hotit

para 11 muajve - Kallxo

Një debat mes Ramush Haradinajt e Avdullah Hotit përfundoi edhe me përmendje të maceve në Kuvend. Ramush Haradinaj e Avdullah Hoti u përfshinë sot në një debat kur po diskutohej në Kuvend për programin...

Haradinaj – LDK-së: Nuk keni çare pa e votuar Demarkacionin

para 11 muajve - RTV 21

Shala i LDK-së iu përgjigj Haradinajt Kryeministri Ramush Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha se deputetë e LDK-së në vazhdimësi kanë thënë...

Sipas Kujtim Shalës, “Marrëveshja për demarkacionin u tërhoq pasi gati u vramë”

para 11 muajve - Koha.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e Marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se...

Haradinaj për demarkacionin: Jam habit e kam nënshkruar

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka pasur një debat të gjatë me deputetin e LDK-së, Kujtim Shala rreth demarkacionit dhe miratimin në qeveri që kjo çështje të shkojë në kuvend. Shala ka insistuar tërë kohën...

Haradinaj – LDK-së: S’keni qare pa e votuar demarkacionin

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj iu ka drejtuar Lidhjes Demokratike të Kosovës se do ta kenë me patjetër nënshkrimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. “Qare pa e votu nuk keni sepse i keni thënë...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Haradinaj – LDK-së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

para 11 muajve - GazetaBlic

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Haradinaj, deputetëve të LDK-së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votu

para 11 muajve - Lajmi.net

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Haradinaj – LDK’së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

para 11 muajve - Gazeta Express

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Haradinaj: Bulliqi dhe anëtarët e tjerë të Komisionit nuk janë palaço, tregoni respekt

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu është drejtuar deputetëve me kërkesën që të kenë minimumin e konsideratës ndaj anëtarëve të Komisionit shtetëror që kanë punuar në hartimin e raportit të ri...

Shala i LDK-së: Kryeministër çdo marrëveshje që voton ti, e votoj edhe unë

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala ka thënë se më çështjen e votimit të demarkacionit me Malin e Zi, nuk do të sfidohet vetëm deputetët. “Kryeministri i Kosovës ka plotësisht të drejtë se në këtë çështje...

Demarkacioni përplas ashpër Kryeministrin Haradinaj me LDK'në ende pa ardhur në rend dite

para 11 muajve - Gazeta Express

Ende pa ardhur në rend dite çështja e Demarkacionit me Malin e Zi, kanë filluar përplasjet në mes të Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, dhe deputetëve nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës....

Haradinaj për Mustafën: E tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi për sjelljen e marrëveshjes për Demarkacion në Kuvendin e Kosovës. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e...

Haradinaj: Shpejtim Bulliqi nuk është palaço

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj ku është kundërpërgjigjur deputetëve të LDK-së, përkatësisht Avdullah Hotit, i cili ka thënë se pse nuk e solli në Kuvend një marrëveshje të re për demarkacionin. “Profesor...

Hoti: Programi nuk Është i Punëve të Mëdha

para 11 muajve - Kallxo

Avdullah Hoti vlerësoi se programi qeveriatar nuk është i punëve të mëdha. Në seancën e Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për programin e Qeverisë Haradinaj, shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah...

Haradinaj e quan Isa Mustafën ‘të ngratë’

para 11 muajve - Lajmi.net

Tema e demarkacionit është përmendur edhe sot në foltoren e Kuvendit, gjersa po matej forca e qeverisë së kaluar dhe kësaj të tashmes. Deputetët e LDK-së po i thotë Haradinajt ta tregojë vetën dhe të marrë...

Haradinaj: Komisioni i Bulliqit ka kryer detyrën për Kosovën, nuk janë palaço

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka sqaruar që është punë e ekzekutivit ta dërgoj marrëveshjen për demarkacionin në kuvend, pasi që ratifikimi i saj është paraparë të votohet në kuvend. Sipas tij ndryshe...

Haradinaj për Mustafën: I ngrati e tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi i sjelljes së demarkacionit në kuvend. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e quajtur “të ngratë”, përcjellë...

Haradinaj e mbron Shpejtim Bulliqin

para 11 muajve - RTV 21

Haradinaj: Bulliqi dhe anëtarët nuk janë palaço Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me ofendimet që janë drejtuar karshi kryesuesit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit...

Kujtim Shala: Për demarkacionin votoj ashtu siç voton kryeministri Haradinaj

para 11 muajve - Lajmi.net

Në seancën e sotme, nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, ka thënë se ai vetë, si deputet, do të votojë marrëveshjen e Demarkacionit, ashtu sic e voton edhe kryeministri. Kujtim Shala i ka thënë kryeministrit...

Haradinaj për demarkacionin: Unë nuk e tërheqi demarkacionin nga Kuvendi si Isa Mustafa

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj  nuk ka treguar se qëndrimin për demarkacionin. Ai ka thënë se ai e ka pruar në Kuvend dhe ju takon deputetëve të vendosin për të. Por, Haradinaj ka thënë se ai nuk do të...

Hoti, Haradinajt: Jeni fshehur pas raportit të Bulliqit

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë kritika për programin qeverisës të Qeverisë Haradinaj, duke thënë se i njëjti program nuk ka asnjë vizion dhe nuk ka pasion për t’u ndihmuar...

Haradinaj e quan Isa Mustafën ‘të ngratë’

para 11 muajve - Gazeta Express

Tema e demarkacionit është përmendur edhe sot në foltoren e Kuvendit, gjersa po matej forca e qeverisë së kaluar dhe kësaj të tashmes. Deputetët e LDK’së po i thotë Haradinajt ta tregojë vetën dhe të marrë...

Hoti-Haradinajt: Nuk jeni për punë të mëdha

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se kryeministri Haradinaj duke u fshehur në raportin e komisionit Bulliqi ka dërguar marrëveshjen e njëjtë të cilën...

Haradinaj për Mustafën: I ngrati e tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi i sjelljes së demarkacionit në kuvend. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e quajtur “të ngratë”. “Nuk kemi...

Hoti – Haradinajt: Pse dërguat në kuvend marrëveshjen e njëjtë të demarkacionit?

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se programi qeverisës i Qeverisë Haradinaj shpërfaq misionin e vrazhdë të saj. “Programi qeverisës shihet qartë se nuk është i punëve të mëdha...

Kujtim Shala i LDK-së përplaset me kryeministrin Haradinaj

para 11 muajve - GazetaBlic

Në seancën e sotme, nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, ka thënë se ai vetë, si deputet, do të votojë marrëveshjen e Demarkacionit, ashtu siç e voton edhe kryeministri. Kujtim Shala i ka thënë kryeministrit...

Kujtim Shala i LDK’së: Votoj ashtu siç voton kryeministri Haradinaj

para 11 muajve - Gazeta Express

Në seancën e sotme, nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, ka thënë se ai vetë, si deputet, do të votojë marrëveshjen e Demarkacionit, ashtu sic e voton edhe kryeministri. Kujtim Shala i ka thënë kryeministrit...

Hoti – Haradinajt: Pse dërguat në kuvend marrëveshjen e njëjtë të demarkacionit?

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se programi qeverisës i Qeverisë Haradinaj shpërfaq misionin e vrazhdë të saj. “Programi qeverisës shihet qartë se nuk është i punëve të mëdha...

Hoti – Haradinajt: Sollët në Kuvend marrëveshjen siç ka qenë, u fshehët pas raportit të Bulliqit

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, e ka kritikuar aspër programin qeverisës të Qeverisë Haradinaj. Tha se i njëjti program nuk ka asnjë vizion dhe nuk ka pasion për tu ndihmuar qytetarëve....

Hoti, koalicionit qeverisës: Ju nuk jeni për punë të mëdha

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentarë të LDK-së, Avdulla Hoti ka thënë se Programi Qeverisë nuk është program i punëve të mëdha, në fakt do të degradohen të arriturat që janë bërë. Ai ka përmendur se Qeveria ka...

Haradinaj për Mustafën: E tërhoqi demarkacionin nga votimi, unë nuk e tërheq

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të tërhiqet nga vendimi për sjelljen e marrëveshjes për Demarkacion në Kuvendin e Kosovës. Nga aty ai ka thumbuar ish kryeministrin, Isa Mustafa duke e...

Hoti: Kemi pritur nga Haradinaj marrëveshje të re me Malin e Zi për Demarkacionin

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se janë duke e analizuar sjelljen e kryeministrit Ramush Haradinaj karshi marrëveshjes për Demarkacion me Malin e Zi. Hoti në një konferencë...

Hoti: Pse u fshehët pas ‘raportit Bulliqi’ dhe sollët të njëjtën marrëveshje për demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta e re

Hoti tha se kjo Qeveri nuk është për punë të mëdha, transmeton Gazeta e Re. “Po e filloj me të parën me punët e mëdha, programi qeverisës nuk është i punëve të mëdha, në fakt me këtë program do të degradojë...

Haradinaj – LDK’së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Shala-Haradinajt: E votove projektligjin për demarkacionin

para 11 muajve - KosovaPress

Derisa Haradinaj ka thënë se Qeveria veç ia ka shtuar marrëveshjes raportit dhe ka mund të vinë edhe ndarazi por qëllimi ka qenë që të vinë bashkë për qartësim te deputetët. “Kur të vjen votimi edhe ju...

Shala: “Projektligji u tërhoqë pasi gati u vramë”

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë pasi...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

para 11 muajve - Insajderi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Haradinaj: S’keni qare pa e votu programin tim qeverisës

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme plenare u është përgjigjur pyetjeve dhe ka replikuar me të gjithë deputetët sot. Ai në një moment u ka thënë deputetëve se do ta votojnë programin...

Shala: Projektligji për Demarkacionin u tërhoq nga Kuvendi pasi gati u vramë

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë Marrëveshja...

Haradinaj – LDK’së për Demarkacionin: S’keni çare pa e votuar

para 11 muajve - Bota Press

Po vazhdojnë polemikat në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kujtim Shalës së LDK-së. Haradinaj duke e komentuar vendimin e tij në Qeveri për marrëveshjen që e njëjta të procedohet në Kuvend, tha...

Shala: Projektligji u tërhoqë pasi gati u vramë

para 11 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, duke komentuar deklaratat e kryeministrit Haradinaj për tërheqjen e marrëveshjes me Malin e Zi nga Qeveria Mustafa, ka thënë se në atë kohë pasi...

Haradinaj-deputetëve: S’keni qare pa e votu programin tim

para 11 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme plenare u është përgjigjur pyetjeve dhe ka replikuar me të gjithë deputetët sot. Ai në një moment u ka thënë deputetëve se do ta votojnë programin...

“Haradinaj dikur ia kishte qit flakën Kuvendit për Demarkacionin”

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj e ka votuar në qeveri marrëveshjen e demarkacionit që e kishte kundërshtuar më parë. Sipas tij, “Haradinaj...

Shala: Projektligji u tërhoqë pasi gati u vramë

para 11 muajve - KosovaPress

“U tërheq projektligji sepse gati sa su vramë”, tha ai. Përndryshe, Haradinaj ka thënë sot në seancë se nuk do ta tërheqë marrveshjen dhe raportin e Bulliqajt siç bëri i “gjori”, Isa Mustafa./KosovaPress/...

Haradinaj: Bulliqi dhe anëtarët e komisionit nuk janë palaço, dikur jeni mburrë me ta

para 11 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu është drejtuar deputetëve me kërkesën që të kenë minimumin e konsideratës ndaj anëtarëve të Komisionit shtetëror që kanë punuar në hartimin e raportit të ri...

“Haradinaj dikur ia kishte qit flakën Kuvendit për Demarkacionin”

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj e ka votuar në qeveri marrëveshjen e demarkacionit që e kishte kundërshtuar më parë. Sipas tij, “Haradinaj...

Shala i LDK-së: Kryeministër çdo marrëveshje që voton ti, e votoj edhe unë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala ka thënë se më çështjen e votimit të demarkacionit me Malin e Zi, nuk do të sfidohet vetëm deputetët. “Kryeministri i Kosovës ka plotësisht të drejtë se në këtë çështje...

Përplasen keq Kryeministri me deputetët e LDK-së, kjo është arsyeja !

para 11 muajve - Bota Press

Ende pa ardhur në rend dite çështja e Demarkacionit me Malin e Zi, kanë filluar përplasjet në mes të Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, dhe deputetëve nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës....

Hoti-Haradinajt: Nuk jeni për punë të mëdha

para 11 muajve - Gazeta Liria

Shefi i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se kryeministri Haradinaj duke u fshehur në raportin e komisionit Bulliqi ka dërguar marrëveshjen e njëjtë të cilën...

Haradinaj e quan Isa Mustafën “të ngratë”

para 11 muajve - Sovrani

Tema e demarkacionit është përmendur edhe sot në foltoren e Kuvendit, gjersa po matej forca e qeverisë së kaluar dhe kësaj të tashmes. Deputetët e LDK’së po i thotë Haradinajt ta tregojë vetën dhe të marrë...

Hoti-Haradinajt: Nuk jeni për punë të mëdha

para 11 muajve - KosovaPress

Në seancën ku po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021, Hoti tha se programi i Qeverisë nuk do të ketë ndonjë punë të madhe por do të degradojë progresi që është arrit në tri...

Hoti-Haradinajt: “O Kryeministër, nuk jeni për punë të mëdha”

para 11 muajve - Gazeta e re

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka deklaruar se kryeministri Haradinaj duke u fshehur në raportin e komisionit Bulliqi ka dërguar marrëveshjen e njëjtë të cilën dikur e kundërshtonte....

LDK-Kryeministrit: Nëse ti e voton demarkacionin, e votojmë edhe ne

para 11 muajve - Sovrani

Në debatin e Kuvendit që po zhvillohet për progamin e Qeverisë. Nënkryetari i Kuvendit Kujtim Gashi i ka thënë kryeministrit Haradinaj, se çdo marrëveshje të demarkacionit që e voton ai,  do ta votoi edhe...

Haradinaj e quan Isa Mustafen “të ngratë”

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka dhënë një epitet të çuditshëm ish-kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa. “I ngrati”, ka thënë Haradinaj teksa i është referuar Mustafes lidhur me sjelljen...

Haradinaj: Shpejtim Bulliqi nuk është palaço

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ku është kundërpërgjigjur deputetëve të LDK’së, përkatësisht Avdullah Hotit, i cili ka thënë se pse nuk e solli në Kuvend një marrëveshje të re për demarkacionin. “Profesor...

Hoti – Haradinajt: Sollët në Kuvend Marrëveshjen siç ka qenë, u fshehët pas raportit të Bulliqit

para 11 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, e ka kritikuar ashpër programin qeverisës të Qeverisë “Haradinaj”. Ai tha se i njëjti program nuk ka asnjë vizion dhe nuk ka pasion për t’iu ndihmuar...

Hoti: Po presim që kryeministri të sjell marrëveshje të re për Demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta e re

Avdullah Hoti është pyetur edhe për qëndrimin e LDK-së lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, Hoti tha se bazuar në veprimet e deritanishme të kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, i cili ka kundërshtuar...

“Pse”-ja e një deklarimi? Kur Kadria thotë: “s’bëhet nami me shku edhe në opozitë”

para 12 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi “ Kemi qëndrime të qarta politike, PDK do të votojë ‘pro’ marrëveshjes për Demarakcionin. Nuk jam këtu vetëm me fitu vota, s ‘bëhet nami edhe me shku në opozitë ”. Kështu ka deklaruar...

Intervistë ekskluzive: Avdullah Hoti: Demarkacioni është dështim total i Kryeministrit Haradinaj

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 6 dhjetor- Intervistoi Bajrush Morina “ Marrëveshja e Demarkacionit e ka djegur Kuvendin dhe Prishtinën dhe sjellja e kësaj marrëveshje në Kuvend nuk ka kuptim. Kjo mund të thuhet se është dështim...

LDK ka një kusht për të votuar Demarkacionin

para 12 muajve - Albeu

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni , ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës , duke...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

para 12 muajve - Gazeta Express

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

para 12 muajve - Infokusi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 6 dhjetor- ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Kushti i LDK-së për Qeverinë Haradinaj që ta votojë demarkacionin

para 12 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Kushti i LDK’së për Qeverinë Haradinaj që ta votojë demarkacionin

para 12 muajve - Gazeta Express

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

para 12 muajve - Lajmi.net

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Hyseni: Raporti i Bulliqit, amatoresk

para 12 muajve - Zhurnal

Ish Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni, duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, ka theksuar që ky komision ka dështuar të argumentoj humbjen...

Hyseni për raportin e Bullicit: Amatoresk!

para 12 muajve - Albeu

Ish Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni , duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin të kryesuar nga Shpejtim Bullici, ka theksuar që ky komision ka dështuar të argumentoj humbjen...

Kushti i LDK-së për Qeverinë Haradinaj që ta votojë demarkacionin

para 12 muajve - Infokusi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Hyseni e quan amatoresk raportin e Bulliqit

para 12 muajve - Telegrafi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin, të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, ka theksuar që ky komision ka dështuar të argumentojë...

Hyseni: Raporti i Bulliqit, amatoresk

para 12 muajve - GazetaBlic

Ish Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni, duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, ka theksuar që ky komision ka dështuar të argumentoj humbjen...

Hyseni: Raporti i Bulliqit, amatoresk

para 12 muajve - Gazeta Express

Ish Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni, duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, ka theksuar që ky komision ka dështuar të argumentoj humbjen...

Hyseni: Haradinaj dhe komisioni po luajnë me qytetarin e Kosovës

para 12 muajve - Klan Kosova

“Loja që ka bërë komisioni dhe ajo që ka bërë kryeministri Ramush Haradinaj, është në fund të fundit lojë me qytetarin e Kosovës, që mbetet i izoluar, pa të drejtën e qarkullimit në botë, si qytetar i...

Skender Hyseni: Raporti i Bulliqit amatoresk

para 12 muajve - Klan Kosova

Ish Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni, duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, ka theksuar që ky komision ka dështuar të argumentoj humbjen...

Hyseni: Haradinaj dhe komisioni po luajnë me qytetarët e Kosovës

para 12 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke nënvizuar se idetë...

Cili është kushti i LDK-së për ‘Qeverinë Haradinaj’ që ta votoj demarkacionin?

para 12 muajve - Sovrani

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Hyseni: Haradinaj dhe komisioni po luajnë me qytetarët e Kosovës

para 12 muajve - Infokusi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke nënvizuar se idetë...

“Haradinaj dhe Komisioni po luajnë me qytetarin e Kosovës”

para 12 muajve - Periskopi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke nënvizuar se idetë...

Kushti i LDK-së për Qeverinë ‘Haradinaj’ që ta votojë Demarkacionin

para 12 muajve - Insajderi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Hyseni: Haradinaj dhe komisioni po luajnë me qytetarin e Kosovës

para 12 muajve - Gazeta e re

“Loja që ka bërë komisioni dhe ajo që ka bërë kryeministri Ramush Haradinaj, është në fund të fundit lojë me qytetarin e Kosovës, që mbetet i izoluar, pa të drejtën e qarkullimit në botë, si qytetar i...

Kushti i LDK’së për Qeverinë ‘Haradinaj’ që ta votojë Demarkacionin

para 12 muajve - Periskopi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

“Haradinaj dhe komisioni po luajnë me qytetarin e Kosovës”

para 12 muajve - Insajderi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke nënvizuar se idetë...

Hyseni: Haradinaj dhe komisioni po luajnë me qytetarin e Kosovës

para 12 muajve - Gazeta Liria

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke nënvizuar se idetë...

Zyrtari i LDK-së e ofendon rëndë Bulliqin

para 12 muajve - Bota Press

Ish Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni, duke komentuar raportin e komisionit të ri për demarkacionin të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi, ka theksuar që ky komision ka dështuar të argumentoj humbjen...

Hyseni: Nëse pozita i bën 61 vota për demarkacionin, LDK e voton

para 12 muajve - Insajderi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Ndërprehet seanca e Kuvendit, vazhdon nesër në orën 10:00

para 12 muajve - Almakos

Për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë seancën ku është diskutuar për projektbuxhetin 2018, për të vazhduar nesër në orën 10:00. Kërkesa për vazhdimin e seancës së Kuvendit është...

Seanca e Kuvendit vazhdon nesër në ora dhjetë

para 12 muajve - Almakos

Për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë seancën ku është diskutuar për projektbuxhetin 2018, për të vazhduar nesër në ora 10.00. Kërkesa për vazhdimin e seancës së Kuvendit është...

Vendoset | Ky është kushti për procedimin e demarkacionit për votim në Kuvend

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në koordinim me Kryeministrin Ramush Haradinaj, kanë vendosur që marrëveshja për Demarkacion me Malin e Zi, të mos procedohet në Kuvend pa sigurimin e 81 nënshkrimeve...

Çka po kërkohet për procedimin e demarkacionit në Kuvend?

para 12 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në koordinim me kryeministrin Ramush Haradinaj, kanë vendosur që marrëveshja për Demarkacion me Malin e Zi, të mos procedohet në Kuvend pa sigurimin e 81 nënshkrimeve...

Vendoset | Ky është kushti për procedimin e demarkacionit për votim në Kuvend

para 12 muajve - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në koordinim me Kryeministrin Ramush Haradinaj, kanë vendosur që marrëveshja për Demarkacion me Malin e Zi, të mos procedohet në Kuvend pa sigurimin e 81 nënshkrimeve...

Komisioni i kundërpërgjigjet Malit të Zi, pas kritikave për raportin rreth demarkacionit

para 12 muajve - Medial

Anëtari i Komisionit të ri Shtetëror për Demarkacion, Florim Isufi i është kundërpërgjigjur qeverisë së Malit të Zi pasi kjo e fundit e quajti të papranueshme raportin e vijës kufitare ndërmjet dy shteteve....

Komisioni i kundërpërgjigjet Malit të Zi, pas kritikave për raportin rreth demarkacionit

para 12 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Komisionit të ri Shtetëror për Demarkacion, Florim Isufi i është kundërpërgjigjur qeverisë së Malit të Zi pasi kjo e fundit e quajti të papranueshme raportin e vijës kufitare ndërmjet dy shteteve....

Komisioni i kundërpërgjigjet Malit të Zi, pas kritikave për raportin rreth demarkacionit

para 12 muajve - Infokusi

Anëtari i Komisionit të ri Shtetëror për Demarkacion, Florim Isufi i është kundërpërgjigjur qeverisë së Malit të Zi pasi kjo e fundit e quajti të papranueshme raportin e vijës kufitare ndërmjet dy shteteve....

Lumir Abdixhiku: LDK do të votojë kundër buxhetit

para 12 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se partia e tij do të votojë kundër buxhetit të luksit. “Ne do të votojmë kundër buxhetit për vitin 2018, ky buxhet është i luksit, është...

Ndërkombëtarët: Miratojeni Demarkacionin, është i saktë!

para 12 muajve - Gazeta Liria

Pavarësisht raportimit të Komisionit të Ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi, i cili konstatoi se Kosova humb territor nga versioni aktual i Demarkacionit, përfaqësuesit e huaj diplomatikë në Kosovë...

Dinosha: Mali i Zi s'ka qëndrim të ri për demarkacionin, po e presim Kuvendin e Kosovës

para 12 muajve - Gazeta Express

Podgoica nuk e ndryshon qëndrimin e saj për Demarkacion, sado që në Kosovë komisioni i ri prezantoi raportin e ri të shënjimit të kufirit, thotë ambasadori malazias në Kosovë, Ferhat Dinoshta. “Mali i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK