http://kariera.mk

Kultura jonë “turke” dhe gjasat për grusht shteti në Shqipëri

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga: Alfred PEZA Lajmi për një fjalim të Mev lut Çovusoglu gjatë një ceremonie të ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy”, ku ai u nderua me titullin “Doctor Honoris Causa” në Tiranë, u përcoll nga mediat...

Meta: Vlerësojmë marrëdhëniet me Turqinë, me rëndësi bashkëpunimi mes dy vendeve

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 5 dhjetor - Presidenti i Republikës Sh. T. Z. Ilir Meta ishte i pranishëm në ceremoninë e vlerësimit të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, me çmimin “Doctor Honoris Causa”, të organizuar...

Çavushoglu: Kultura shqiptare është pjesë e kulturës turke dhe anasjelltas

para 10 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ishte i pranishëm në ceremoninë e vlerësimit të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlyt Çavushoglu, me çmimin “Doctor Honoris Causa”, të organizuar nga Universiteti...

Meta: Vlerësojmë marrëdhëniet me Turqinë, me rëndësi bashkëpunimi mes dy vendeve

para 10 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës Sh. T. Z. Ilir Meta ishte i pranishëm në ceremoninë e vlerësimit të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, me çmimin “Doctor Honoris Causa”, të organizuar nga Universiteti...

‘Shqipëri e qëndrueshme do të thotë Turqi e fortë’, ministri i jashtëm i përsërit kërkesën e prerë Tiranës

para 10 muajve - Sot News

Duke percjelle mesazhet e presidentit turk Erdogan, e teksa theksoi se nje “Shqiperi e qendrueshme do te thote nje Turqi e forte”, ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu ka perseritur sot edhe...

Çavushoglu: Kultura shqiptare është pjesë e kulturës turke dhe anasjelltas

para 10 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ishte i pranishëm në ceremoninë e vlerësimit të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlyt Çavushoglu, me çmimin “Doctor Honoris Causa”, të organizuar nga Universiteti...

Çavushoglu: Turqia do të vazhdojë të jetë pranë shqiptarëve

para 10 muajve - Antpress

Ministri i Jashtëm i Republikës së Turqisë, Mevlut Çavushoglu, ka vizituar sot Shqipërinë në kuadër të ceremonisë së ndarjes së Çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në Shkencë dhe Art, ku ministri Çavushoglu është...

Meta: Vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë dhe shqiptarët

para 10 muajve - Gazeta 55

Kronika/Ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavusoglu viziton Shqipërinë dhe takon presidentin Ilir Meta Ditën e djeshme Shqipëria është vizituar nga ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, në kuadër...

Tiranë, Çavushoglu nderohet me “Doctor Honoris Causa”, Meta vlerëson marrëdhëniet me Turqinë

para 10 muajve - RTSH

Presidenti shqiptar Ilir Meta ishte i pranishëm në ceremoninë e vlerësimit të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavushoglu me çmimin “Doctor Honoris Causa”, të organizuar nga Universiteti “Mehmet...

Ministrit turk: “Kultura shqiptare është pjesë e kulturës turke”

para 10 muajve - InfoShqip

Ministri i Jashtëm i Republikës së Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu ka bër sot një deklaratë provokative duke thënë: ” Kultura shqiptare është pjesë e kulturës turke, ashtu sikurse kultura turke është pjesë e...

Meta: Ne vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë dhe shqiptarët

para 10 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në Shkencë dhe Art, deklaroi se “Shqipëria vlerëson gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë dhe...

Çavusoglu: Turqia do të vazhdojë të jetë pranë shqiptarëve

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm i Republikës së Turqisë, Mevlut Çavusoglu, ka vizituar të martën Shqipërinë në kuadër të ceremonisë së ndarjes së Çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në Shkencë dhe Art, ku ai është nderuar...

Meta: Mirënjohje për ndihmën dhe asistencën teknike që Turqia i ka dhënë vendit tonë

para 10 muajve - Gazeta e re

Paraditen e sotme në “Tirana International Hotel” u organizua një simpozium mbi ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në shkencë dhe art. Në këtë ceremoni mori pjesë si i ftuar nderi, Presidenti...

Shqipëria, aneksi i deklaruar i Turqisë

para 10 muajve - Respublica

Turqia vazhdon ta konsiderojën Shqipërinë pjesë të arealit të saj kulturor. Diplomacia turke flet hapur pa ndonjë kompleks mbi këto konsiderata që Ankaraja zyrtare ka për Shqipërinë. Ministri i Jashtëm...

Çavusoglu në Tiranë: Presim më shumë mbështetje në luftën kundër FETO-s

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm i Republikës së Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka vizituar sot Shqipërinë në kuadër të ceremonisë së ndarjes së Çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në Shkencë dhe Art. Duke folur për tentativën...

Meta: Mirënjohje për ndihmën dhe asistencën teknike që Turqia i ka dhënë vendit tonë

para 10 muajve - Gazeta e re

Paraditen e sotme në “Tirana International Hotel” u organizua një simpozium mbi ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në shkencë dhe art. Në këtë ceremoni mori pjesë si i ftuar nderi, Presidenti...

Çavushoglu: Kultura shqiptare është pjesë e kulturës turke dhe anasjelltas

para 10 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ishte i pranishëm në ceremoninë e vlerësimit të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Mevlyt Çavushoglu, me çmimin “Doctor Honoris Causa”, të organizuar nga Universiteti...

Kultura jonë “turke” dhe gjasat për grusht shteti në Shqipëri

para 10 muajve - Java News

Nga Alfred Peza Lajmi për një fjalim të Mevlut Çovusoglu gjatë një ceremonie të ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” ku ai u nderua me titullin “Doctor Honoris Causa” në Tiranë, u përcoll nga mediat...

Turqit me origjinë shqiptare, histori miqësie apo çmim gjaku?

para 10 muajve - Gazeta 55

Pas deklaratës së ministrit të jashtëm turk se “Në Turqi jetojnë miliona shtetas që janë me origjinë shqiptare” Ministri i Jashtëm i Turqisë Çavushoglu, në një deklaratë të djeshme, gjatë së marrjes së...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK