http://kariera.mk

Lufta kundër informalitetit, Ahmetaj: Duke filluar nga janari kompanitë e biznesit do të mbajnë një bilanc të vetëm në banka dhe tatime

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, mbajtën sot një konferencë të përbashkët për shtyp, për të ndarë me publikun nismën më të fundit të dakordësuar...

Aksioni antiinformalitet, Ahmetaj dhe Sejko paralajmërojnë bizneset me dy bilance

para 8 muajve - Mapo

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në kuadër të luftës kundër informalitetit, në një konferencë të përbashkët për shtyp me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, kanë theksuar fokusin e aksionit...

Bilancet fiktive, nga janari bizneset do të detyrohen të mbajnë vetëm një

para 8 muajve - Syri

Kompanitë e biznesit do të detyrohen të mbajnë një bilanc të vetëm, i cili do të jetë i përputhur me deklarimin e tyre në tatime, duke frenuar abuzimin me bilancet fiktive, që nga njëra anë nxisin shmangien...

Aksioni antiinformalitet, Ahmetaj dhe Sejko paralajmërojnë bizneset me dy bilance

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në kuadër të luftës kundër informalitetit, në një konferencë të përbashkët për shtyp me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, kanë theksuar fokusin e aksionit...

Ahmetaj dhe Sejko: Jo më kompani me dy bilance, ja masat që do të merren

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj së bashku me Guveratorin e Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, në një konferencë të përbashkët për shtyp, ka folur në lidhje me angazhimin e qeverisë ndajë...

Ahmetaj: Jo më kompani me dy bilance. Normë e re në marrëdhënien me bankat

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka dalë sot para mediave për të folur më konkretisht për angazhimin e qeverisë për të njohur vetëm një bilanc të kompanive të mëdha. Ai tha se ky...

AHMETAJ: KOMPANIVE DO U NJIHET VETËM NJË BILANC. GUVERNATORI I BSH ZBULON ÇFARË DO NDRYSHOJË PËR KREDITË QË NGA JANARI

para 8 muajve - NOA

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, në një konferencë për mediat kundër informalitetit paraditen e sotme, u ndal gjatë te biznesi i madh. Ai tha se kompanitë bëjnë bilance të dyfishta, por shtoi se do...

Ahmetaj dhe Sejko apel bizneseve të mëdha: Stop bilanceve fiktive

para 8 muajve - Shqiptarja

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje kompanive të mëdha që të deklarojnë vetëm...

Ahmetaj: Luftë kundër informalitetit dhe reduktim i kredive problematike

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Në një konferencë për shtyp sot Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj tha se qeveria ka për synim që mos të kemi kompani të mëdha me dy bilance dhe të zgjidhet problemi me kreditë problematike....

Bilancet fiktive, biznesi i madh merr paralajmërimin e radhës

para 8 muajve - Java News

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje kompanive të mëdha që të deklarojnë vetëm...

“Kozmetika” e kredive me probleme, pa fshirjen do ishin 22%

para 9 muajve - Mapo

Treguesi i huave që nuk kthehen prej më shumë se 3 muajsh në banka ka shënuar një tjetër rënie gjatë muajit tetor. Sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, niveli i kredive me probleme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK