http://kariera.mk

Bushati takohet me Sebastian Kurz. Zbardhen çështjet që diskutuan

më 12.2017 - BalkanWeb

Në kuadër të ministerialit të OSBE-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm dhe Kancelarin e zgjedhur të Austrisë Sebastian Kurz. Biseda u përqëndrua...

Ministeriali i OSBE, Bushati takon homologun austriak, ja çështjet që diskutuan

më 12.2017 - Sot News

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm dhe Kancelarin e zgjedhur të Austrisë Sebastian Kurz. Në kuadër të ministerialit të OSBE-së biseda u përqëndrua...

Bushati takon homologun austriak. Zbardhen çështjet që diskutuan

më 12.2017 - Mapo

Në kuadër të ministerialit të OSBE-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm dhe Kancelarin e zgjedhur të Austrisë Sebastian Kurz. Biseda u përqëndrua...

Negociatat, Bushati: Shqipëria e shikon nisjen e bisedimeve fillim të rrugëtimit

më 12.2017 - Shqiptarja

Në kuadër të ministerialit të OSBE-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Ministrin për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme, njëkohësisht Kancelar i zgjedhur...

Ministeriali i OSBE-së në Vjenë, Bushati: Të zbatohen plotësisht marrëveshjet e Minskut

më 12.2017 - Mapo

Zgjidhja e konflikteve, veçanërisht kriza në Ukrainë dhe përreth saj është në qendër të takimit të 24-t dy ditor të Këshillit Ministror të OSBE-së, në Vjenë, ku po merr pjesë edhe ministri i Punëve të...

Bushati takim me kancelarin e zgjedhur austriak Kurz, garanci për mbështetje Shqipër për integrimin në BE

më 12.2017 - Gazeta Tema

Në kuadër të ministerialit të OSBE-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm dhe Kancelarin e zgjedhur të Austrisë Sebastian Kurz. Biseda u përqëndrua...

Integrimi në BE, Bushati takon kancelarin e zgjedhur të Austrisë

më 12.2017 - Java News

Në kuadër të ministerialit të OSBE-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm dhe Kancelarin e zgjedhur të Austrisë Sebastian Kurz. Biseda u përqëndrua...

Bushati në ministerialin e OSBE në Vjenë, në fokus kriza në Ukrainë

më 12.2017 - Sot News

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushatime ftesë të homologut austriak Sebastian Kurz do të marrë pjesë në takimin e 24-t dy ditor të Këshillit të Ministrave të OSBE-së në Vjenë. Në qendër të këtij...

Ministeriali i OSBE-së në Vjenë, Bushati: Të zbatohen plotësisht marrëveshjet e Minskut

më 12.2017 - BalkanWeb

VJENE – Zgjidhja e konflikteve, veçanërisht kriza në Ukrainë dhe përreth saj është në qendër të takimit të 24-t dy ditor të Këshillit Ministror të OSBE-së, në Vjenë, ku po merr pjesë edhe ministri i Punëve...

Bushati në ministerialin e OSBE-së: Të përfshihet edhe Kosova në diskutime

më 12.2017 - Java News

Zgjidhja e konflikteve, veçanërisht kriza në Ukrainë dhe përreth saj është në qendër të takimit të 24-t dy ditor të Këshillit Ministror të OSBE-së, në Vjenë, ku po merr pjesë edhe ministri i Punëve të...

Bushati merr pjesë në ministerialin e OSBE-së në Vjenë

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka marrë pjesë në ministerialin e OSBE në Vjenë, me ftesë të homologut austriak, Sebastian Kurz. Në Vjenë organizohet takimi i 24-të i Këshillit Ministror të OSBE-së,...

Bushati takon Kurz në Vjenë

më 12.2017 - Vizion Plus

Ministri për evropën dhe punët e jashtme, Ditmir Bushati, po merr pjesë në takimin e 24-t të Këshillit Ministror të OSBE-së, me ftesë të ministrit të evropës, integrimit dhe punëve të jashtme të Austrisë ...

Bushati në Vjenë, merr pjesë në ministerialin e OSBE

më 12.2017 - Mapo

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka marrë pjesë në ministerialin e OSBE në Vjenë, me ftesë të homologut austriak, Sebastian Kurz. Në Vjenë organizohet takimi i 24-rt i Këshillit Ministror të OSBE-së,...

Ministri Bushati merr pjesë në Ministerialin e OSBE në Vjenë

më 12.2017 - Sot News

Me ftesë të Ministrit të Evropës, Integrimit dhe Punëve të Jashtme të Austrisë z. Sebastian Kurz, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po merr pjesë në takimin e 24-t të Këshillit...

Ministri Bushati merr pjesë në Ministerialin e OSBE-së në Vjenë

më 12.2017 - Gazeta Tema

Me ftesë të Ministrit të Evropës, Integrimit dhe Punëve të Jashtme të Austrisë Sebastian Kurz, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po merr pjesë në në takimin e 24-t të Këshillit...

Mbyllja e kryesisë austriake, Ministri Bushati merr pjesë në Ministerialin e OSBE-së në Vjenë

më 12.2017 - BalkanWeb

Me ftesë të Ministrit të Evropës, Integrimit dhe Punëve të Jashtme të Austrisë z. Sebastian Kurz, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po merr pjesë në takimin e 24-t të Këshillit...

Bushati në takimin e OSBE-së në Vjenë

më 12.2017 - Illyria

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka marrë pjesë në ministerialin e OSBE në Vjenë, me ftesë të homologut austriak, Sebastian Kurz. Në Vjenë organizohet takimi i 24-t i Këshillit Ministror të OSBE-së, në...

Ditmir Bushati: Rusia mund të luajë rol pengues për integrimin e Ballkanit, viti 2018 vendimtar për Shqipërinë

më 12.2017 - Sot News

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, gjatë qëndrimit në Bruksel, mori dje pjesë në konferencën ‘Pritshmëri të larta për vitin 2018. Hapi pasardhës i Shqipërisë në procesin e integrimit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK