http://kariera.mk

Qualcomm prezantoi Snapdragon 845 me teknologji të reja të inteligjencës artificiale

para 8 muajve - Medial

Kompania ka bërë hapa përpara edhe në aspekt të tjera për të plotësuar nevojat e aplikacioneve që shfrytëzojnë inteligjencën artificiale. Ditën e Mërkure Qualcomm prezantoi procesorin e ri Snapdragon 845...

Qualcomm prezantoi Snapdragon 845 me teknologji të reja të inteligjencës artificiale

para 8 muajve - Zhurnal

Ditën e Mërkure Qualcomm prezantoi procesorin e ri Snapdragon 845 me opsione të reja sigurie dhe jetëgjatësi më të lartë baterie. Ky çip pritet të jetë në zemër të shumë flagshipëve Android vitin e ardhshëm...

Microsoft dhe Qualcomm prezantuan kompjuterat Windows me procesorë Snapdragon

para 8 muajve - Zhurnal

Intel e ka humbur luftën në botën mobile e cila dominohet prej vitesh nga platforma Snapdragon e Qualcomm, por ky i fundit nuk do të kënaq me kaq. Ditën e Marte Qualcomm zyrtarisht nisi misionin e radhës,...

Qualcomm Snapdragon 845 do të jetë procesori i flagshipëve të 2018-ës

para 8 muajve - Zhurnal

Prodhuesi Amerikan i çipeve prezantoi ditën e djeshme kompjuterët e parë me procesorë Snapdragon, Snapdragon 835 konkretisht, të ndërtuar nga Asus dhe HP. Por kompania shfrytëzoi këtë aktivitet për të...

Microsoft dhe Qualcomm prezantuan kompjuterat Windows me procesorë Snapdragon

para 8 muajve - Tetova1

Intel e ka humbur luftën në botën mobile e cila dominohet prej vitesh nga platforma Snapdragon e Qualcomm, por ky i fundit nuk do të kënaq me kaq. Ditën e Marte Qualcomm zyrtarisht nisi misionin e radhës,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK