http://kariera.mk

FSK me mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - GazetaBlic

Forca e Sigurisë së Kosovës ka zbarkuar në Shqipëri. Më saktësisht në Fierë. 38 pjesëtarë dhe 20 automjete të FKS’së shkuan për të ndihmuar autoritetet atje për sanimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet....

Shqipëria falënderon Kosovën për ndihmën nga përmbytjet

më 12.2017 - Koha.net

Ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, deklaroi sot se Kosova ka ndihmuar Shqipërinë me elemente materiale, ndër to edhe 90 m ura “Bailey” kur përmbytjet kanë dëmtuar 65 ura. Në statusin e saj në...

​Xhaçka: Faleminderit FSK!

më 12.2017 - RTV 21

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë  ka thënë se ndihma e FSK-së erdhi në kohën e duhur Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë Olta Xhaçka ka falënderuar Forcën e Sigurisë së Kosovës për ndihmën ndaj shtetit...

FSK me mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Infokusi

Forca e Sigurisë së Kosovës ka zbarkuar në Shqipëri. Më saktësisht në Fierë. 38 pjesëtarë dhe 20 automjete të FKS’së shkuan për të ndihmuar autoritetet atje për sanimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet....

Xhaçka: Faleminderit FSK!

më 12.2017 - Gazeta e re

Ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, deklaroi sot se Kosova ka ndihmuar Shqipërinë me elemente materiale, ndër to edhe 90 m ura “Bailey” kur përmbytjet kanë dëmtuar 65 ura. Në statusin e saj në...

Kosova ndihmoi Shqipërinë, ja çfarë shkruan ministrja e mbrojtjes në Facebook

më 12.2017 - Periskopi

Ministrja shqiptare e mbrojtjes, Olta Xhaçka, deklaroi sot se Kosova ka ndihmuar Shqipërinë me elemente materiale, ndër to edhe 90 m ura “Bailey” kur përmbytjet kanë dëmtuar 65 ura. Në statusin e saj në...

Kosova ndihmoi Shqipërinë, ja çfarë shkruan ministrja e mbrojtjës në Facebook

më 12.2017 - Periskopi

Ministrja shqiptare e mbrojtjes, Olta Xhaçka, deklaroi sot se Kosova ka ndihmuar Shqipërinë me elemente materiale, ndër to edhe 90 m ura “Bailey” kur përmbytjet kanë dëmtuar 65 ura. Në statusin e saj në...

Falenderimi i Shqipërisë për ndihmën e Kosovës

më 12.2017 - Sovrani

Ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, deklaroi sot se Kosova ka ndihmuar Shqipërinë me elemente materiale, ndër to edhe 90 m ura “Bailey” kur përmbytjet kanë dëmtuar 65 ura. Në statusin e saj në...

FSK nisi misionin humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka filluar operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasojave nga vërshimet. Për ta përcjell...

​Xhaçka: Faleminderit FSK!

më 12.2017 - KosovaPress

Në statusin e saj në Facebook, Xhaçka  shprehet: “Ndihma me elementë e materiale për 90 m ura “Bailey” nga #Kosova, jo vetëm është e çmuar, por vjen në kohën e duhur, kur nga përmbytjet e fundit janë dëmtuar...

Thaçi: FSK-ja e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se FSK-ja është e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare. Duke komentuar operacionin humanitar të FSK-së në Shqipëri për sanimin e pasojave nga vërshimet, Thaçi...

Thaçi tregon se FSK po ndihmon Shqipërinë për sanimin e pasojave nga vërshimet

më 12.2017 - Klan Kosova

Presidenti, Hashim Thaçi ka treguar se kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka nisur operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasojave nga vërshimet....

FSK nisi misionin humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Koha.net

Kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka filluar operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasojave nga vërshimet. Për ta përcjell nisjen e pjesëtarëve...

FSK fillon misionin humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - RTV 21

FSK u del pas përmbytjeve i del në ndihmë Shqipërisë Kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka filluar operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasojave...

Thaçi: FSK po e ndihmon Shqipërinë për sanimin e pasojave nga vërshimet

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti, Hashim Thaçi ka treguar se kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka nisur operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasojave nga vërshimet....

Thaçi: FSK po ndihmon Shqipërinë për sanimin e pasojave nga vërshimet

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti, Hashim Thaçi ka treguar se kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka nisur operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasojave nga vërshimet....

Thaçi: FSK-ja e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - RTV 21

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se FSK-ja është e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare Duke komentuar operacionin humanitar të FSK-së në Shqipëri për sanimin e pasojave nga vërshimet, Thaçi...

Thaçi: FSK-ja e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se FSK-ja është e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare. Thaçi duke shkruar për operacionin humanitar të FSK-së në Shqipëri për sanimin e pasojave nga vërshimet,...

Thaçi: FSK-ja e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se FSK-ja është e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare. Duke komentuar operacionin humanitar të FSK-së në Shqipëri për sanimin e pasojave nga vërshimet, Thaçi...

FSK niset drejt Shqipërisë

më 12.2017 - Gazeta Express

Trupa të Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK), sot po nisen drejt shtetit fqinj, Shqipërisë. Ata po shkojnë atje me një mision humanitar, pas përmbytjeve të javës së kaluar, të cilat shkaktuan shumë dëme...

Një kontingjent i FSK-së nisen për të marrë pjesë në operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - KosovaLive360

Me vendim të ministrit, Rrustem Berisha dhe me urdhër të komandantit të FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Ramës, një kontingjent i FSK-së, në përbërje prej 37 pjesëtarëve, me 19 automjete dhe 1 autokran...

FSK niset për operacione humanitare në Shqipëri (Drejtpërdrejt)

më 12.2017 - GazetaBlic

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës, po niset për në operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë. Kontingjenti i FSK-së është paraparë të kalojë në pikën kufitare në Vërmicë.

Thaçi: FSK-ja e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - Infokusi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se FSK-ja është e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare. Duke komentuar operacionin humanitar të FSK-së në Shqipëri për sanimin e pasojave nga vërshimet, Thaçi...

Thaçi: FSK-ja është e gatshme të marrë edhe obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - Albinfo

“Forca e Sigurisë së Kosovës është gjithmonë e gatshme të përmbushë misionin e saj në Kosovë, por edhe në rajon e më gjerë, kudo që kërkohet të ndihmohet. Kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Forca e Sigurisë së Kosovës me operacion humanitar pas vërshimeve në Shqipëri

më 12.2017 - Sovrani

Kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka filluar operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasojave nga vërshimet. Për ta përcjell nisjen e pjesëtarëve...

FSK arrin në Shqipëri, që t`u ndihmojë qytetarëve të prekur nga përmbytjet

më 12.2017 - Infokusi

Trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë hyrë në Shqipëri. Misioni i tyre gjatë ditëve që do qëndrojnë atje është që t`u dalin në ndihmë qytetarëve që janë prekur nga përmbytjet. Aktualisht, trupat...

Thaçi: FSK-ja e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - Insajderi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, thotë se FSK-ja është e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare. Thaçi duke shkruar për operacionin humanitar të FSK-së në Shqipëri për sanimin e pasojave nga vërshimet,...

FSK niset sot për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - Koha.net

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës, do të niset sot për në operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë, bën të ditur KP. Kontingjenti i FSK-së është paraparë që rreth orës 12:00-12:30...

FSK fillon misionin humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - KosovaPress

Për ta përcjell  nisjen e pjesëtarëve të FSK-së në kufi ka dal edhe komandanti i FSK-së Rrahman Rama, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi, Sylë Ukshini nga ambasada e Kosovës në Shqipëri  Dedë...

FSK niset sot për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - Telegrafi

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës, do të niset sot për në operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë. Kontingjenti i FSK-së është paraparë që rreth orës 12:00-12:30, të kalojë në pikën...

Thaçi: FSK-ja e gatshme të marrë obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - KosovaPress

Duke komentuar operacionin humanitar të FSK-së  në Shqipëri për sanimin e pasojave nga vërshimet, Thaçi thekson se FSK-ja është gjithmonë e gatshme ‘të përmbushë misionin e saj në Kosovë, por edhe në rajon...

Thaçi: FSK është e gatshme të marrë edhe obligime ndërkombëtare

më 12.2017 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se sot drejt Shqipërisë është nisur koontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës, për t’u ndihmuar autoriteteve...

FSK niset për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - RTV 21

FSK përkrah njësive të shpëtimit shqiptare Forca e Sigurisë së Kosovës fillon sot operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë. Një kontingjent i FSK-së, do të niset sot për në operacionin humanitar....

FSK niset sot për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - Gazeta e re

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës, do të niset sot për në operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë. Kontingjenti i FSK-së është paraparë që rreth orës 12:00-12:30, të kalojë në pikën kufitare në Vërmicë./kp/

Sot FSK niset për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - Sovrani

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës, do të niset sot për operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë. Kontingjenti i FSK-së është paraparë që rreth orës 12:00-12:30, të kalojë në pikën...

FSK niset sot për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - Periskopi

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës, do të niset sot për në operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë. Kontingjenti i FSK-së është paraparë që rreth orës 12:00-12:30, të kalojë në pikën kufitare në Vërmicë.

Vërshimet: Kosova ndihmon Shqipërinë

më 12.2017 - RTV 21

Haradinaj:  30 mijë euro për shërimin e Bujar Bukoshit Qeveria e Kosovës, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit të kësaj force në operacion humanitar në Republikën e...

Qeveria e Kosovës miraton dërgimin e kontingjentit për ta ndihmuar Shqipërinë

më 12.2017 - Aktuale

Qeveria e Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Shqipëri, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin e një kontingjenti të FSK-së...

Ringritja e urave, ndihmë edhe nga Kosova

më 12.2017 - Mapo

Ndihma për ringritjen e urave do të vijë edhe nga Kosova. Mëngjesin e së mërkurës, kabineti qeveritar në Kosovë miratoi kërkesën e dorëzuar një ditë më parë nga Ambasada shqiptare në Prishtinë. Në këtë...

Qeveria miraton dërgimin e kontingjentit për ta ndihmuar Shqipërinë

më 12.2017 - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Shqipëri, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin e një kontingjenti të FSK-së...

Qeveria vendos për dërgimin e kontingjentit për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - Gazeta Express

Qeveria e Republikës së Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Republikën e Shqipërisë, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin...

Qeveria miraton kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Lajmi.net

Qeveria e Republikës së Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Republikën e Shqipërisë, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin...

Qeveria miraton dërgimin e kontingjentit për ta ndihmuar Shqipërinë

më 12.2017 - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Shqipëri, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin e një kontingjenti të FSK-së...

Qeveria vendos që FSK-ja të shkojë në mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Telegrafi

Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit të kësaj force në operacion humanitar në Republikën e Shqipërisë. Zëvendësministri i FSK-së, Brahim Mehmetaj tha...

Qeveria vendos që FSK-ja të shkojë në mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit të kësaj force në operacion humanitar në Republikën e Shqipërisë. Zëvendësministri i FSK-së Brahim Mehmetaj...

FSK i shkon në ndihmë Shqipërisë për përmbytjet nga uji

më 12.2017 - Lajmi.net

FSK-ja pritet të angazhohet për ta ndihmuar Shqipërinë pas përmbytjeve. Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ambasadës së Shqipërisë për të dërguar një kontingjent të FSK-së për të ndihmuar në operacionin...

FSK i Shkon në Ndihmë Shqipërisë për Përmbytjet nga Uji

më 12.2017 - Kallxo

FSK-ja pritet të angazhohet për ta ndihmuar Shqipërinë pas përmbytjeve. Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ambasadës së Shqipërisë për të dërguar një kontingjent të FSK-së për të ndihmuar në operacionin...

Qeveria e Kosovës miraton dërgimin e kontingjentit për ta ndihmuar Shqipërinë

më 12.2017 - Fakti Ditor

Qeveria e Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Shqipëri, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin e një kontingjenti të FSK-së...

Qeveria vendos që FSK-ja të shkojë në mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Infokusi

Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit të kësaj force në operacion humanitar në Republikën e Shqipërisë. Zëvendësministri i FSK-së, Brahim Mehmetaj tha...

Qeveria vendos që FSK-ja të shkojë në mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit të kësaj force në operacion humanitar në Republikën e Shqipërisë. Kryeministri Ramush Haradinaj shpreson që vendimi...

Vendoset: një kontingjent i FSK-së, në Shqipëri në ndihmë zonave të përmbytura

më 12.2017 - Te Sheshi

Qeveria e Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Shqipëri, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin e një kontingjenti të Forcës...

Mehmetaj: Kemi kërkesa për ndihmë nga Ambasada e Shqipërisë

më 12.2017 - Gazeta e re

Zëvendësministri i FSK-së Brahim Mehmetaj tha se kërkesa për ndihmë ka ardhur nga ambasada e Shqipërisë në Kosovë. “Dje në Ministrinë e FSK-së  ka ardhur një kërkesë nga ambasada e Shqipërisë ,  për mbështetje...

Qeveria miraton dërgimin e kontingjentit për ta ndihmuar Shqipërinë

më 12.2017 - Sovrani

Qeveria e Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Shqipëri, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin e një kontingjenti të FSK-së...

Qeveria vendos që FSK-ja të shkojë në mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - 10minuta

Qeveria e Kosovës, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit të kësaj force në operacion humanitar në Republikën e Shqipërisë. Zëvendësministri i FSK-së Brahim Mehmetaj tha...

Qeveria miraton dërgimin e kontingjentit për ta ndihmuar Shqipërinë

më 12.2017 - Periskopi

Qeveria e Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Shqipëri, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin e një kontingjenti të FSK-së...

Qeveria miraton kërkesën e Ministrisë së FSK për dërgimin e kontingjentit për operacione humanitare në Shqipëri

më 12.2017 - KosovaLive360

Qeveria e Republikës së Kosovës, duke gjykuar nga situata e krijuar nga vërshimet dhe përmbytjet në Republikën e Shqipërisë, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës për dërgimin...

FSK do të shkojë për mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - Insajderi

Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së FSK-së për dërgimin e kontingjentit të kësaj force në operacion humanitar në Republikën e Shqipërisë. Zëvendësministri i FSK-së, Brahim Mehmetaj tha...

Qeveria vendos që FSK-ja të shkojë në mision humanitar në Shqipëri

më 12.2017 - KosovaPress

Zëvendësministri i FSK-së Brahim Mehmetaj tha se kërkesa për ndihmë ka ardhur nga ambasada e Shqipërisë në Kosovë. “Dje në Ministrinë e FSK-së  ka ardhur një kërkesë nga ambasada e Shqipërisë ,  për mbështetje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK