http://kariera.mk

Arsyet pse nuk mund të flemë kur ndërrojmë vend

më 12.2017 - Koha.net

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë...

Pse nuk mund të flemë kur ndërrojmë vend?

më 12.2017 - BalkanWeb

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë...

Pse nuk mund të flemë kur ndërrojmë vend?

më 12.2017 - Tetova Sot

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë...

Arsyet pse nuk mund të flemë kur ndërrojmë vend

më 12.2017 - Fol

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë...

Ja pse nuk ju merr gjumi kur ndërroni vend

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë...

Mungesa e gjumit tek adoleshentët çon në depresion

më 12.2017 - Albinfo

Sipas një studimi të ri, qëndrimi vonë zgjuar gjatë natës duke luajtur në telefona po ndikon në një hapësirë të rëndësishme të trurit Adoleshentët që nuk flenë sa duhet janë më shumë në rrezik që të bien...

Nuk mundeni të fleni kur ndërroni vendin?- Ja pse

më 12.2017 - Periskopi

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë...

Pse nuk mund të flemë kur ndërrojmë vend?

më 12.2017 - Gazeta e re

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë...

Pse nuk mund të flemë kur ndërrojmë vend?

më 12.2017 - KosovaPress

Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë e tij, derisa hemisfera tjetër qëndron e zgjuar dhe në kujdes. Shkencëtarët nga Universiteti Brown,...

Telefonët inteligjentë po dëmtojnë shëndetin mendor

më 12.2017 - Medial

Në një artikull të ri të publikuar në Clinical Psychological Science, studiuesit arritën në përfundimin se rritja rasteve me depresion dhe përpjekjet për të vrarë veten Rreth vitit 2012, në jetën e adoleshentëve...

Telefonët inteligjentë po dëmtojnë shëndetin mendor

më 12.2017 - Gazeta e re

Rreth vitit 2012, në jetën e adoleshentëve diçka nisi të shkojë keq. Në vetëm pesë vjet, mes 2010 dhe 2015, numri i adoleshentëve amerikanë të cilët ndiheshin të padobishëm dhe jo të lumtur – simptomat...

Varësia ndaj celularit po shkatërron trurin e adoleshentëve

më 12.2017 - Lajmi.net

Të rinjtë po bëhen gjithmonë e më shumë të varur nga celularët. Një studim i ri thotë se kjo varësi ndaj teknologjisë mund të ndikojë në trurin e adoleshentëve. Rezultatet e studimit kanë treguar se ata...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK