http://kariera.mk

Miratohet ligji për martesën e personave të gjinisë së njejtë

para 7 muajve - Zhurnal

Parlamenti i Australisë e ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave me gjini të njejtë në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi leegjislacionin, me të cilin...

Australia miraton martesat mes personave të të njëjtit seks

para 8 muajve - RTSH

Martesa mes personave të të njëjtit seks do të bëhet shumë shpejt e ligjshme në Australi, pasi dhoma e përfaqësuesve miratoi të mërkurën një projektligj historik për ndryshimin e Aktit të Martesave. Votimi...

Australia miration zyrtarisht martesat e të njëjtit seks në të gjithë kontinentin

para 8 muajve - Syri

Parlamenti i Australisë ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave të të njejtit seks  në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi leegjislacionin, me të cilin ndryshohet...

Australi: Miratohet ligji për martesën e personave të gjinisë së njejtë

para 8 muajve - MRT

Parlamenti i Australisë e ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave me gjini të njejtë në gjithë vendin... Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi leegjislacionin, me të cilin...

Austri, Gjykata e Lartë aprovon martesat e të njëjtit seks

para 8 muajve - Syri

Çiftet homoseksuale në Austri do të jenë në gjendje të martohen ligjërisht që nga viti 2019 pas vendimit të gjykatës së lartë të vendit. Gjykata kushtetuese tha se ligji aktual i martesës shkelte rregullat...

Australia miraton zyrtarisht martesat e të njëjtit seks në të gjithë kontinentin

para 8 muajve - Gazeta Express

Parlamenti i Australisë ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave të të njëjtit seks në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi legjislacionin, me të cilin ndryshohet...

NË AUSTRALI MIRATOHET MARTESA E SË NJËJTËS GJINI

para 8 muajve - TV21

Martesat mes njerëzve të të njëjtit seks janë tashmë të ligjshme në Australi, pasi Dhoma e Përfaqësuesve miratoi ligjin për këtë çështje. Një shumicë dërrmuese deputetësh votuan për ndryshimin e ligjit...

Austria i thotë “PO” martesave homoseksuale

para 8 muajve - Opinion

Austria ka vendosur të lejojë martesat mes sekseve të njëjta. Gjykata kushtetuese ka miratuar ligjin i cili lejon martesat mes personave homoseksualë. Ky ligj do të hyjë në fuqi në vitin 2019, dhe do të...

Australi: Miratohet ligji për martesën e personave të gjinisë së njejtë

para 7 muajve - Portalb

Parlamenti i Australisë e ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave me gjini të njejtë në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi leegjislacionin, me të cilin...

Australia legalizon martesën në mes të gjinisë së njëjtë

para 8 muajve - Klan Kosova

Martesa në mes të gjinisë së njëjtë do të jetë legale në Australi, pasi parlamenti i këtij vendi miratoi projektligjin historik që mundëson një gjë të tillë. Miratimi i këtij ligji ishte i pritshëm pasi...

Australi, miratohet ligji për martesën e personave të gjinisë së njëjtë

para 8 muajve - Aktuale

Parlamenti i Australisë e ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave me gjini të njëjtë në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi legjislacionin, me të cilin ndryshohet...

Australi, miratohet legji për martesat ‘gay’

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Parlamenti i Australisë e ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave me gjini të njejtë në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi leegjislacionin, me të cilin...

Parlamenti miraton martesat gay

para 7 muajve - RTV 21

Përfundon debati në Australi Një shumicë dërrmuese deputetësh në parlamentin e Australisë votuan për ndryshimin e ligjit të martesës dhe rrjedhimisht lejimin e martesave gay, 8 ditë pas një rezultati po...

Australi: Miratohet legji për martesën e personave të gjinisë së njejtë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Parlamenti i Australisë e ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave me gjini të njejtë në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi leegjislacionin, me të cilin...

Austri, Gjykata e Lartë aprovon martesat e të njëjtit seks

para 8 muajve - Tetova Sot

Çiftet homoseksuale në Austri do të jenë në gjendje të martohen ligjërisht që nga viti 2019 pas vendimit të gjykatës së lartë të vendit. Gjykata kushtetuese tha se ligji aktual i martesës shkelte rregullat...

Austria i thotë “PO” martesave homoseksuale

para 8 muajve - Lajm

Austria ka vendosur të lejojë martesat mes sekseve të njëjta. Gjykata kushtetuese ka miratuar ligjin i cili lejon martesat mes personave homoseksualë. Ky ligj do të hyjë në fuqi në vitin 2019, dhe do të...

Parlamenti australian miraton martesën e së njëjtës gjini

para 8 muajve - RTV 21

Festime në parlament Martesa e të së njëjtës gjini do të bëhet e ligjshme në Australi, pas miratimit të projektligjit historik i cili u miratua në Dhomën e Përfaqësuesve. Shumica dërrmuese e deputetëve...

Parlamenti miraton martesat gay

para 7 muajve - RTV 21

Përfundon debati në Australi Një shumicë dërrmuese deputetësh në parlamentin e Australisë votuan për ndryshimin e ligjit të martesës dhe rrjedhimisht lejimin e martesave gay, 8 ditë pas një rezultati po...

Parlamenti australian miraton martesën e së njëjtës gjini

para 8 muajve - GazetaBlic

Martesa e të së njëjtës gjini do të bëhet e ligjshme në Australi, pas miratimit të projektligjit historik i cili u miratua në Dhomën e Përfaqësuesve. Shumica dërrmuese e deputetëve votuan pro ndryshimit...

Miratohet ligji për martesën e personave të gjinisë së njejtë

para 8 muajve - Insajderi

Parlamenti i Australisë e ka miratuar legjislacionin për lejimin e martesës së personave me gjini të njejtë në gjithë vendin. Dhoma Përfaqësuese e Australisë sot e miratoi leegjislacionin, me të cilin...

Parlamenti australian miraton martesën e së njëjtës gjini

para 8 muajve - KosovaPress

Shumica dërrmuese e deputetëve votuan  pro ndryshimit të Aktit të Martesës, tetë ditë pas një rezolute për këtë çështje në Senat. Votimi pro i projektligjit pasoi  me festime në parlament, duke nxitur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK