http://kariera.mk

Ja pse njerëzit nevrikë sëmuren më shpesh

më 12.2017 - Lajmi.net

Fatkeqësisht, të kontrollosh temperamentin është një problem për shumë njerëz. Sipas studimeve të kryera, një në tre persona ka probleme me vetëpërmbajtjen dhe të të qetësuarit e nervave. Pavarësisht faktit...

5 bimët mjekësore që ulin tensionin e lartë të gjakut

më 12.2017 - Portalb

Stresi shkakton shumë të këqija në trupin tonë, përfshirë këtu dhe rritjen e nivelit të presionit të gjakut. Kur kombinohet me vese jo të shëndetshme, mund të jetë dhe një kërcënim për jetën. Tensioni...

E thotë shkenca/ Ja pse njerëzit nevrikë sëmuren më shpesh

më 12.2017 - Syri

Fatkeqësisht, të kontrollosh temperamentin është një problem për shumë njerëz. Sipas studimeve të kryera, një në tre persona ka probleme me vetëpërmbajtjen dhe të të qetësuarit e nervave. Pavarësisht faktit...

Ja pse njerëzit nevrikë sëmuren më shpesh

më 12.2017 - Tetova Sot

Fatkeqësisht, të kontrollosh temperamentin është një problem për shumë njerëz. Sipas studimeve të kryera, një në tre persona ka probleme me vetëpërmbajtjen dhe të të qetësuarit e nervave. Pavarësisht faktit...

Sëmundjet nga të cilat mund të rrezikoheni, në bazë të grupit të gjakut

më 12.2017 - BalkanWeb

E dini se çfarë grupi gjaku keni? Përveç se duhet në rast se lind nevoja që t’i dhuroni dikujt gjak, grupi i gjakut duhet ditur edhe sepse në disa raste është përcaktues për disa gjendje shëndetësore....

Këto grupe gjaku rrezikohen nga goditja në zemër

më 12.2017 - Periskopi

Njerëzit me lloje të caktuara gjaku kanë më shumë gjasa të vuajnë nga një atak në zemër gjatë periudhave të ndotjes. Grupi i gjakut të njerëzve lidhet në mënyrë të drejtpërdrejtë me funksione të caktuara...

Sëmundjet nga të cilat rrezikoheni, në bazë të grupit të gjakut

më 12.2017 - Gazeta Monitor

E dini se çfarë grupi gjaku keni? Përveç se duhet në rast se lind nevoja që t’i dhuroni dikujt gjak, grupi i gjakut duhet ditur edhe sepse në disa raste është përcaktues për disa gjendje shëndetësore....

Si të zbuloni nga cilat sëmundje rrezikoheni sipas grupit të gjakut

më 12.2017 - InfoShqip

E dini se çfarë grupi gjaku keni? Përveç se duhet në rast se lind nevoja që t’i dhuroni dikujt gjak, grupi i gjakut duhet ditur edhe sepse në disa raste është përcaktues për disa gjendje shëndetësore....

Këto grupe gjaku rrezikohen nga goditja në zemër

më 12.2017 - Syri

Njerëzit me lloje të caktuara gjaku kanë më shumë gjasa të vuajnë nga një atak në zemër gjatë periudhave të ndotjes. Grupi i gjakut të njerëzve lidhet në mënyrë të drejtpërdrejtë me funksione të caktuara...

Hani një vezë në ditë dhe i thoni lamtumirë këtyre sëmundjeve ...

më 12.2017 - Syri

Shumica prej nesh janë të vetëdijshëm, përsa i përket vlerave dhe vitaminave që mbart veza. Tanimë një studim i ri i publikuar në Gazetën e Kolegjit Amerikan të Ushqyerjes sugjeron se vezët ju ndihmojnë...

Mbrohuni nga sulmi në zemër me vetëm një vezë ditë!

më 12.2017 - Gazeta Express

Shumica prej nesh janë të vetëdijshëm, përsa i përket vlerave dhe vitaminave që mbart veza. Tanimë një studim i ri i publikuar në Gazetën e Kolegjit Amerikan të Ushqyerjes sugjeron se vezët ju ndihmojnë...

Mbrohuni nga sulmi në zemër me vetëm një vezë ditë!

më 12.2017 - Java News

Shumica prej nesh janë të vetëdijshëm, përsa i përket vlerave dhe vitaminave që mbart veza. Tanimë një studim i ri i publikuar në Gazetën e Kolegjit Amerikan të Ushqyerjes sugjeron se vezët ju ndihmojnë...

Mbrohuni nga sulmi në zemër me vetëm një vezë ditë!

më 12.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Përveç gatimit, vaji i kokosit përdoret edhe… 1 hour ago Përmirësoni kujtesën tuaj duke ngrënë këto ushqime 1 hour ago Soda e bukës dhe përfitimet shëndetësore të saj! 1 hour ago Shumica...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK