http://kariera.mk

Veseli paralajmëron hetim për SHIK-un

më 12.2017 - Klan Kosova

Në seancë parlamentit, e cila vazhdon nesër, nuk u fol vetëm për programin qeverisës. Aty u përsëritë akuza e deputetes së Vetëvendosjes Drita Millaku që i bëri kryeparlamentarit Kadri Veseli për vrasjen...

Veseli paralajmëron hetim për SHIK-un

më 12.2017 - GazetaBlic

Në seancë parlamentit, e cila vazhdon nesër, nuk u fol vetëm për programin qeverisës. Aty u përsëritë akuza e deputetes së Vetëvendosjes Drita Millaku që i bëri kryeparlamentarit Kadri Veseli për vrasjen...

Për vrasjen e komandant “Drinit”, më 2003 është ngritur aktakuza për Sali Veselin

më 12.2017 - Telegrafi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Deputetja Millaku ngatërron Kadri Veselin me gjeneral Veselin, i shpallur i pafajshëm për vrasjen e komandant Drinit

më 12.2017 - Lajmi.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar, Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili nga shkalla e parë është dënuar për vrasjen e komandant...

Deputetja Millaku ngatërron Veselin me të dënuarin për vrasjen e Komandat “Drinit”

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Debat dhe përplasje në Kuvend, Veseli me Molliqajn polemizojnë rreth SHIK-ut

më 12.2017 - Koha.net

Debat mes pushtetit dhe opozitës ka pasur në vazhdimin e seancës të enjten, ku kryeparlamentari Kadri Veseli ka debatuar me deputetin e VV-së, Dardan Molliqaj. Veseli ka thënë se në janar ai do të jetë...

Veseli paralajmëron hetim për SHIK-un

më 12.2017 - Infokusi

Në seancë parlamentit, e cila vazhdon nesër, nuk u fol vetëm për programin qeverisës. Aty u përsëritë akuza e deputetes së Vetëvendosjes Drita Millaku që i bëri kryeparlamentarit Kadri Veseli për vrasjen...

Vrasja e komandant Drinit – Deputetja ngatërroi Kadri Veselin me këtë person

më 12.2017 - Sovrani

eputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Deputetja Millaku ngatërron Veselin me të dënuarin për vrasjen e Komandat “Drinit”

më 12.2017 - Infokusi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Veseli: Komandant Drinin e kam pasur nën urdhra, ka qenë luftëtar dinjitoz

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është kundërpërgjigjur për akuzat e ngritura ndaj tij dhe presidentit, Hashim Thaçi se kanë qenë në dijeni për vrasjen e Ekrem Rexhës – Komandant Drinit. “Komandant...

Veseli: Nga janari do të zbardhen të gjitha rastet e pasluftës

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nga muaji janar do të hapet një proces transparent të cilën do ta iniciojë ai vet për zbardhjen e rasteve të pasluftës. “Unë...

Veseli: Ta bëjmë edhe një Gjykatë Speciale

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pasur një debat në kuvend me deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj në lidhje me disa akuza. Për gjithçka Veseli ka thënë se nga janari i vitit 2018, do...

Molliqaj, Veselit: Keni thënë se njerëzit e UDB-së janë pasuri kombëtare

më 12.2017 - Klan Kosova

Dardan Molliqaj deputeti i Vetëvendosjes ka kërkuar nga kryetari i kuvendit Kadri Veseli që ta sqarojë një deklarim të tij lidhur me UDB-në. Molliqaj ka thënë se Veseli kishte deklaruar gjatë një interviste...

Millaku: Në vitin 2003 është ngritur aktakuzë ndaj Veselit, për vrasjen e Komandant Drinit

më 12.2017 - Telegrafi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Drita Millaku, ka theksuar se akuzat që i ka bërë dje në adresë të Veselit, ai është në dijeni për vrasjen e Komandant Drinit, dhe se kjo nuk është diçka e panjohur....

Molliqaj, Veselit: Njerëzit e UDB-së, i ke quajtur pasuri kombëtare

më 12.2017 - Telegrafi

Deputeti i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj i ka kërkuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli të sqarojë një deklarim të tij lidhur me UDB-në. Molliqaj ka thënë se Veseli ishte deklaruar se “njerëzit e UDB-së...

Veseli: Nga janari do të zbardhen të gjitha rastet e pasluftës

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nga muaji janar do të hapet një proces transparent të cilën do ta iniciojë ai vet për zbardhjen e rasteve të pasluftës. “Unë Kadri Veseli do të...

Veseli për akuzat rreth vrasjes së Komandant Drinit: Të pabesët flasin çdo gjë, Drinin e kam njohur shumë mirë

më 12.2017 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i është kundërpërgjigjur akuzave të djeshme të deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Drita Millaku, se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli janë në dijeni në lidhje...

Deputetja Drita Millaku ngatërron Kadri Veselin me Sali Veselin

më 12.2017 - Periskopi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Përplasje në mes Veselit e Molliqajt për UDB-në dhe SHIK-un

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe deputeti i VV-së, Dardan Molliqaj kanë pasur një debat në seancën e Kuvendit, duke u përplasur për të kaluarën. Molliqaj i VV-së, i ka thënë Veselit se...

Veseli letër Kryeprokurorit: Kërkon hetim për akuzat e deputetes së VV’së Drita Millaku (Dokument)

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të kërkoj fakte nga deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku,...

Molliqaj edhe në Facebook i ka dy fjalë për Kadri Veselin!

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka reaguar pas deklaratës së Kadri Veselit, se ai nuk dëshiron të flas me gra, dhe se sipas tij, burrat po i detyrojnë gratë në VV që ato të flasin . Molliqaj...

Veseli i dërgon letër Lumezit: Kërkon hetim për akuzat e deputetes së Vetëvendosjes për vrasjen e komandant Drinit (Dokument)

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të kërkoj fakte nga deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku,...

Veseli i përgjigjet akuzave për vrasjen e Komandant Drinit

më 12.2017 - Albeu

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për akuzat që janë thënë ndaj tij e Hashim Thaçit, lidhur me vrasjen e Komandant Drinit. Veseli iu përgjigj deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj...

Veseli: E marrtë dreqi këtë politikë sa na ka turpëru

më 12.2017 - RTV 21

Replika Veseli- Molliqaj Kryeparlamentari Kadri Veseli, gjatë vazhdimit të seancës për shqyrtimin e programit të Qeverisë 2017- 2021 iu përgjigj kërkesës së deputetit Dardan Molliqaj që të kërkoj që Veselit...

Veseli Flet Rreth Akuzave se Ka Gisht në Vrasjen e Komandant Drinit

më 12.2017 - Kallxo

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja e Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, reagoi ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, për të cilin tha se e ka ofenduar dje dhe kërcënuar sot deputeten...

Veseli letër Kryeprokurorit: Kërkon hetim për akuzat e deputetes së VV Drita Millaku (Dokument)

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të marrë në përgjegjësi dhe të kërkoj fakte nga deputetja e...

Pas akuzave të rënda se Veseli ishte i akuzuar me këtë nofkë për vrasjen e Komandant Drinit: Reagon kreu i PDK-së!

më 12.2017 - GazetaBlic

Pas akuzave të rënda që ka bërë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku se Veseli ishte i akuzuar në lidhje me vrasjen e Komandant Drinit, më 2003, ka reaguar kreu i PDK-së, Kadri Veseli . Veseli...

Deputetja e VV-së, Kadri Veselit: Keni pasur akuzë për rastin e Komandant Drinit

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Drita Millaku ka qëndruar prapa akuzave të saja të cilat ia ka adresuar Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli,...

Millaku përsërit akuzat ndaj Veselit për vrasjen e komandant Drinit

më 12.2017 - Koha.net

Deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku, ka përsëritur akuzën e saj ndaj kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, për vrasjen e komandant Drinit. Kjo erdhi pas përplasjes që Veseli e pati me deputetin...

Kadri Veseli premton nënshkrimin për hetimin e SHIK'ut vitin e ardhshëm

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’, ka marrë fjalën në foltore duke e përmendur hetimin e ShIK-ut. Ai ka thënë se nga janari i vitit të ardhshëm...

Veseli: Komandant Drini ka qenë nën urdhrat e mia, më parë vdes se turpërohem

më 12.2017 - Lajmi.net

Kadri Veseli sot i është kundërpërgjigjur deputetes së Vetëvendosjes Drita Millakut, e cila e akuzoi dje se është fajtor për vrasjen e Komandant Drinit. Veseli ka thënë, se duhet pasur fakte për çka disa...

Veseli: Nga janari, i pari do ta nënshkruaj hetimin e SHIK-ut, por shumë do të skuqen

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’, ka marrë fjalën në foltore duke e përmendur hetimin e ShIK-ut. Ai ka thënë se nga jarani i vitit të ardhshëm...

Veseli: Le të hetohet SHIK-u

më 12.2017 - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherës kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se është i gatshëm që ta formojnë komisionin hetimor për ta hetuar të bërat e SHIK-ut. Madje, ai tha se i...

Dardan Molliqaj e godet Veselin: SHIK-u ka kryer krime në Kosovë. Kjo është përgjigja e Veselit!

më 12.2017 - GazetaBlic

Pas deklaratës së Kadri Veselit, në lidhje me Komandant Drinin, ka reaguar deputeti i VV-së, Dardan Molliqaj . Molliqaj i ka thënë Veselit se për të SHIK-u ka kryer krime në Kosovë. “Për mua SHIK-u ka...

Kadri Veseli unë do të jap nënshkrimin tim për hetimin e SHIK-ut!

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se ai është i pari i cili do të jap nënshkrimin e tij për hetimin e SHIK-ut . “Ju nuk do të mund të më linçoni publikisht. Do ta hetojmë SHIK-un dhe ju do të...

Kadri Veseli nuk përmbahet pas akuzave për Komandant Drinit: Kjo është deklarata e tij

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli para deputetëve ka thënë se qytetarët e vendit nuk e meritojnë një fjalor të tillë, që po zhvillohet në këtë Kuvend. “Unë asnjëherë në këtë Kuvend nuk kam filluar...

Historia e gjykimit të Gjeneral Veselit – i pafajshëm për vrasjen e Komandant Drinit

më 12.2017 - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit tha se Kadri Veseli ka qenë i akuzuar për vrasjen e tij dhe se për këtë ka egzistuar edhe një aktakuzë....

Deputetja Millaku ngatërron Veselin me të dënuarin për vrasjen e Komandat “Drinit”

më 12.2017 - Bota Press

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Deputetja Millaku ngatërron Kadri Veselin me gjeneral Veselin – i shpallur i pafajshëm për vrasjen e komandant Drinit

më 12.2017 - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar, Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili nga shkalla e parë është dënuar për vrasjen e komandant...

Për vrasjen e komandant “Drinit”, më 2003 është ngritur aktakuza për Sali Veselin

më 12.2017 - Fol

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Deputetja Millaku e ngatërron Veselin me të dënuarin për vrasjen e komandant “Drinit”

më 12.2017 - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku në deklaratat e saj për vrasjen e komandant Drinit, ka ngatërruar, Kadri Veselin me Sali Veselin, i cili është dënuar për vrasjen e komandant Drinit. Millaku...

Dardan Molliqaj, Kadri Veselit: Kosova gjithmonë ka pasur dhe do të ketë gra që dinë dhe guxojnë t’i kundërvihen krimit

më 12.2017 - Infokusi

Sot gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës pati përplasje mes Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit dhe deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqajt,shkruan Infokusi.com. Në debat u përfshi edhe deputetja...

Dardan Molliqaj, Kadri Veselit: Kosova gjithmonë ka pasur dhe do të ketë gra që dinë dhe guxojnë t’i kundërvihen krimit.

më 12.2017 - Infokusi

Sot gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës pati përplasje mes Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit dhe deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqajt,shkruan Infokusi.com. Në debat u përfshi edhe deputetja...

Veseli letër Kryeprokurorit: Kërkon hetim për akuzat e deputetes së VV’së Drita Millaku (Dokument)

më 12.2017 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të marrë në përgjegjësi dhe të kërkoj fakte nga deputetja e...

Kadri Veseli premton nënshkrimin për hetimin e SHIK’ut vitin e ardhshëm

më 12.2017 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’, ka marrë fjalën në foltore duke e përmendur hetimin e ShIK-ut. Ai ka thënë se nga janari i vitit të ardhshëm...

Deputetja e VV-së, Kadri Veselit: Keni pasur akuzë për rastin e Komandant Drinit

më 12.2017 - Infokusi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Drita Millaku ka qëndruar prapa akuzave të saja të cilat ia ka adresuar Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli,...

Molliqaj e Veseli përplasen në Kuvend

më 12.2017 - Infokusi

Deputeti i Vetëvendosjes ,Dardan Molliqaj në seancën e sotme të Kuvendit i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, shkruan Infokusi.com Molliqaj i ka thënë Veselit se duhet...

Veseli: “O Dardan, me pas ligj do të dërgonte në burg”

më 12.2017 - Gazeta e re

Ndaj deklaratave të rrepta të Molliqajit u kundërpërgjigj përsëri Veseli, duke i thënë se po të ekzistonte ligji ti do ishe në burg. “Me pas ligj, unë nuk të kisha dërgu në burg, por ligji ish dashtë me...

Trishtimi i Kadri Veselit: po m’akuzojnë me të padrejtë për komandant “Drinin”

më 12.2017 - Te Sheshi

Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deputetes së Vetëvendosje-s, Drita Millakut, e cila e akuzoi të premten se është fajtor për vrasjen e Komandant “Drinit”. Veseli ka thënë, se duhet pasur fakte për...

Molliqaj: “SHIK-u ka kryer krime, dhe këtë nuk mundet me mohu askush”

më 12.2017 - Gazeta e re

Dardan Molliqaj ne kundër-replikë për Veselin theksoi se SHIK-u ka kryer krime të rënda në këtë vend dhe këtë nuk mundeni me mohu. “Sa i përket akuzave unë jam njeri prej atyre që bëjë shumë akuza. Dhe...

Veseli: “Komandant Drinin unë e kam njohur shumë mirë”

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është përplasur me deputetët e Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj dhe Drita Millaku, pasi kjo e fundit dje akuzoi kreun e Kuvendit se me dijeni të tij dhe të Hashim Thaçit...

Molliqaj:” Këtë rrugë që ke nisur nuk ta qet mirë o zotëri Veseli”

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është përplasur me deputetët e Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj dhe Drita Millaku, pasi kjo e fundit dje akuzoi kreun e Kuvendit se me dijeni të tij dhe të Hashim Thaçit...

Kadri Veseli premton nënshkrimin për hetimin e SHIK’ut vitin e ardhshëm

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’, ka marrë fjalën në foltore duke e përmendur hetimin e ShIK-ut. Ai ka thënë se nga janari i vitit të ardhshëm...

Veseli-VV’së: Mos manipuloni politikisht

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke iu përgjigjur akuzave të deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, për vrasje të Ekrem Rehxhën- komandant Dirinin, ka thënë se mund të iniciojnë...

Millaku: “Fola me fakte, Veseli e Thaçi vranë komandant Drinin”

më 12.2017 - Gazeta e re

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka thënë se akuza ndaj Kadri Veselit për vrasjen e Ekrem Rehxhën- komandant Dirinin, nuk ka qenë e rastësishme pasi e ka familjarë dhe është shumë mirë...

Molliqaj: Kadri Veseli nuk mund ta besoj se në Kosovë ka gra të guximshme

më 12.2017 - Periskopi

Dardan Molliqaj ka reaguar edhe në Facebook pas një debati të nxehtë që e pati në Kuvend me kryekuvendarin, Kadri Veseli. Që nga dje ka nisur një debat mes Veselit dhe Molliqajt e Drita Millakut, pas akuzave...

Veseli: Nga janari do të zbardhen të gjitha rastet e pasluftës

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nga muaji janar do të hapet një proces transparent të cilën do ta iniciojë ai vet për zbardhjen e rasteve të pasluftës. “Unë Kadri Veseli...

Vrasja e “Drinit” përplas Veselin me deputetët e Vetëvendosjes

më 12.2017 - KosovaPress

Përplasja erdhi, kur deputeti i VV-së Dardan Molliqaj ka kërkuar nga Veseli që t’i tërheq kërcënimet dhe fyerjet ndaj deputetes Drita Millaku që ia ka bërë dje në seancën e Kuvendit. Madje sipas tij, këtë...

Molliqaj jo vetëm në Kuvend por i drejtohet Veselit edhe përmes Facebook-ut

më 12.2017 - Sovrani

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka reaguar pas deklaratës së Kadri Veselit, se ai nuk dëshiron të flas me gra, dhe se sipas tij, burrat po i detyrojnë gratë në VV që ato të flasin. Molliqaj ka...

Veseli: Nga janari do të zbardhen të gjitha rastet e pasluftës

më 12.2017 - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nga muaji janar do të hapet një proces transparent të cilën do ta iniciojë ai vet për zbardhjen e rasteve të pasluftës. “Unë Kadri Veseli do të...

Deputetja Millaku: Fola me fakte, Veseli e Thaçi vranë komandant Drinin

më 12.2017 - Periskopi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka thënë se akuza ndaj Kadri Veselit për vrasjen e Ekrem Rehxhën- komandant Dirinin, nuk ka qenë e rastësishme pasi e ka familjarë dhe është shumë mirë...

Pas akuzave se Veseli ishte i akuzuar me këtë nofkë për vrasjen e Komandant Drinit: Kreu i PDK-së merr vendim!(Dokument)

më 12.2017 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të kërkoj fakte nga deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku,...

Veseli i drejtohet me letër Kryeprokurorit Lumezi, kërkon të merren masa ndaj deputetes Millaku (Dokument)

më 12.2017 - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Kryeprokurorit të Shtetit, nëpërmjet të cilës kërkon që Prokuroria e Shtetit të kërkoj fakte nga deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku,...

Deputetja e VV-së, Kadri Veselit: Keni pasur akuzë për rastin e Komandant Drinit

më 12.2017 - Bota Press

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Drita Millaku ka qëndruar prapa akuzave të saja të cilat ia ka adresuar Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli,...

Kadri Veseli premton nënshkrimin për hetimin e SHIK’ut vitin e ardhshëm

më 12.2017 - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’, ka marrë fjalën në foltore duke e përmendur hetimin e ShIK-ut. Ai ka thënë se nga janari i vitit të ardhshëm...

Veseli-VV’së: Mos manipuloni politikisht

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke iu përgjigjur akuzave të deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, për vrasje të Ekrem Rehxhën- komandant Dirinin, ka thënë se mund të iniciojnë...

Kadri Veseli nuk përmbahet, reagon pas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur sot rreth akuzave ndaj tij se ai ka urdhëruar për vrasjen e komandant Drinit. Në seancën e sotme, e cila ka filluar që nga mëngjesi, Veseli është shprehur...

Millaku: Prokuroria ka pasur aktakuzë ndaj Veselit për rastin Drini

më 12.2017 - Insajderi

Në Kuvendin e Kosovës kanë vazhduar akuzat dhe kundërakuzat ndërmjet Kadri Veselit dhe deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. Drita Millaku ka thënë se nuk është në rregull që dikush ta shfrytëzoj foltoren...

BEFASI:Kadri Veseli e thotë fjalën e fundit në lidhje me SHIK-un

më 12.2017 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se ai është i pari i cili do të jap nënshkrimin e tij për hetimin e SHIK-ut.“Ju nuk do të mund të më linçoni publikisht. Do ta hetojmë SHIK-un dhe ju do të skuqeni”,...

Dardan Molliqaj ia kthen Kadri Veselit: Mos u fsheh pas atyre që i ke thënë vetë

më 12.2017 - Periskopi

Ka vazhduar debati i ashpër ndërmjet kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj në Kuvend. Molliqaj tha se Veseli kishte deklaruar publikisht se njerëzit që kanë punuar...

Veseli-VV’së: Mos manipuloni politikisht

më 12.2017 - KosovaPress

Pas akuzave të djeshme të deputetes Drita Millaku, sot ishte Dardan Molliqaj, kërkoi që Veseli të kërkojë falje për fyerjen dhe kërcënimin që i ka bërë deputetes. Veseli ka thënë se asnjëherë nuk ka filluar...

Dardan Molliqaj e godet Veselin: SHIK-u ka kryer krime në Kosovë. Kjo është përgjigja e Veselit!

më 12.2017 - Bota Press

Pas deklaratës së Kadri Veselit, në lidhje me Komandant Drinin, ka reaguar deputeti i VV-së, Dardan Molliqaj.Molliqaj i ka thënë Veselit se për të SHIK-u ka kryer krime në Kosovë.“Për mua SHIK-u ka kryer...

Molliqaj – Veselit: Nxjerri dokumentet te dimë çka ka bo UBA

më 12.2017 - Insajderi

Dardan Molliqaj deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, ka reaguar rreth deklaratës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit. Ai ka kërkuar nga Veseli që të tregoj se çfarë ka bërë UDB-ja gjatë luftës në Kosovë....

Kadri Veseli nuk përmbahet pas akuzave për Komandant Drinit: Kjo është deklarata e tij

më 12.2017 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli para deputetëve ka thënë se qytetarët e vendit nuk e meritojnë një fjalor të tillë, që po zhvillohet në këtë Kuvend.“Unë asnjëherë në këtë Kuvend nuk kam filluar...

Molliqaj: Kadri Veseli ka deklaruar publikisht se njerëzit që kanë punuar në UDB janë pasuri kombëtare

më 12.2017 - Periskopi

Deputeti i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në replikën e tij për kryeparlamentarin Kadri Veseli, ka thënë se duhet të bëhen dallimet mes ‘akuzave në Kuvend’ dhe ‘ofendimeve’. Debati i ashpër mes Kadri...

Kadri Veseli debat të nxehtë me Molliqajn: Dreqi e marrtë këtë politikë, s’dini gjë ju

më 12.2017 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për akuzat që janë thënë ndaj tij e Hashim Thaçit, lidhur me vrasjen e Komandant Drinit. Veseli, duke iu përgjigjur deputetit të Vetëvendosjes, Dardan...

Veseli: Nga janari, i pari do ta nënshkruaj hetimin e ShIK-ut, por shumë do të skuqen

më 12.2017 - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas akuzave për vrasjen e komandant ‘Drinit’, ka marrë fjalën në foltore duke e përmendur hetimin e ShIK-ut. Ai ka thënë se nga jarani i vitit të ardhshëm...

Kadri Veseli flet mbi akuzat për vrasjen e komandant ‘Drinit’

më 12.2017 - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur sot rreth akuzave ndaj tij se ai ka urdhëruar për vrasjen e komandant Drinit. Në seancën e sotme, e cila ka filluar që nga mëngjesi, Veseli është shprehur...

Përse u tërhoq deputetja e VV’së kur iu kërkua nga Veseli që ta sqaronte akuzën për Komandant Drinin

më 12.2017 - Bota Press

Deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku, gjatë seancës së sotme parlamentare, ka deklaruar se Komandanti i UÇK-së, Ekrem Rexha, i njohur si Komandant Drini, është vrarë me urdhër të Hashim Thaçit dhe...

Seanca mbi buxhetin 2108 në Kuvendin e Kosovës: kush e vrau komandat “Drinin” e kush punoi për UDB-në(!)

më 12.2017 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Si në parlamentin shqiptar, ku një seancë ka tjetër rend e për krejt tjetër zhvillohet debati. Kështu ndodhi një ditë më parë dhe në Kuvendin e Kosovës. Seanca e për projektligjin për...

Akuza dhe kundër akuza në Parlament rreth vrasjes së Komandant Drinit

më 12.2017 - Koha.net

Një debat me akuza e kundër akuza për këtë temë u bë edhe në seancën e së martës në Kuvend. Ka qenë deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku, e cila ka akuzuar presidentin Thaçi dhe kryeparlamentarin Veseli...

Përplasje e akuza të rënda në Kuvend!

më 12.2017 - RTV 21

Millaku: Komandant Drini u vra me urdhër e dijeni të Thaçit e Veselit.-Veseli: S’do të ikë askush nga përgjegjësia për atë çka flet e çka ka bërë Seanca e Kuvendit ku po diskutohej draft buxheti i Vitit...

Përplajse e akuza në Kuvend!

më 12.2017 - RTV 21

Millaku: Komandant Drini u vra me urdhër e dijeni të Thaçit e Veselit.-Veseli: S’do të ikë askush nga përgjegjësia për atë çka flet e çka ka bërë Një përplasje e shoqëruar me akuza të rënda ndodhi në seancën...

Deputeti i Nismës godet Veselin: T’u mundu me u bo i mirë me krejt ke me mbet pa askënd

më 12.2017 - GazetaBlic

Seanca e Kuvendit ka vazhduar me akuza në mes të Bilall Sherifit të Nismës për Kosovën dhe Kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit, shkruan Gazeta Blic. Sherifi duke iu drejtuar të parit të Kuvendit ka kërkuar...

Deputetja e Vetëvendosjes flet edhe njëherë për vrasjen e komandant Drinit

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar lidhur me shkrimet në media për të dhe familjen e saj, pasi që sot ajo përmendi komandantin e UÇK-së...

Molliqaj për Veselin: Nuk e di pse po ikën ai njeri

më 12.2017 - Koha.net

Deputeti Dardan Molliqaj e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për fjalorin e përdorur ndaj deputetes së VV-së, Drita Millaku. Veseli reagoi ndaj Millakut, pas akuzave të saj se...

Pse u tërhoq deputetja e VV-së pas kërkesës së Veselit për sqarimin e vrasjes së Komandant Drinit?

më 12.2017 - Lajmi.net

Deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku, gjatë seancës së sotme parlamentare, ka deklaruar se Komandanti i UÇK-së, Ekrem Rexha, i njohur si Komandant Drini, është vrarë me urdhër të Hashim Thaçit dhe...

Debati për Buxhetin, akuza e kundërakuza mes opozitës e pozitës

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Seanca për Projektligjin për Buxhetin e 2018-ës ka degraduar në akuza e kundërakuza mes deputetëve të opozitës dhe pozitës. Një debat i ashpër është mbajtur rreth historive të luftës....

Deputeti i Nismës ‘godet’ Veselin: T’u mundu me u bo i mirë me krejt ke me mbet pa askënd

më 12.2017 - Bota Press

Seanca e Kuvendit vayhdoi me akuza në mes të Bilall Sherifit të Nismës për Kosovën dhe Kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit. Sherifi duke iu drejtuar të parit të Kuvendit ka kërkuar nga ai që të jetë i...

Molliqaj për Veselin: Nuk e di pse po ikë ai njeri

më 12.2017 - RTV 21

Molliqaj kritikon Veselin Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për fjalorin e përdorur ndaj deputetes së VV-së, Drita Millaku. Veseli...

Molliqaj deshi ta pyes diçka Veselin: Nuk e di pse po ikë ai njeri

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputeti Dardan Molliqaj e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për fjalorin e përdorur ndaj deputetes së VV-së, Drita Millaku. Veseli reagoi ndaj Millakut, pas akuzave të saj se...

Deputeti i Nismës godet Veselin: T’u mundu me u bo i mirë me krejt ke me mbet pa askënd

më 12.2017 - Infokusi

Seanca e Kuvendit ka vazhduar me akuza në mes të Bilall Sherifit të Nismës për Kosovën dhe Kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit, shkruan Gazeta Blic. Sherifi duke iu drejtuar të parit të Kuvendit ka kërkuar...

Veseli për akuzat e Millakut: Nga janari do të vijmë me shumë të mira

më 12.2017 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se foltorja e këtij institucioni duhet të përdoret për gjëra të mirëqena dhe të dinjitetshme. Ai këtë e ka thënë lidhur me akuzat e deputetes së Vetëvendosjes,...

Debati për Buxhetin, akuza e kundërakuza mes opozitës e pozitës

më 12.2017 - Gazeta Express

Seanca për Projektligjin për Buxhetin e 2018-ës ka degraduar në akuza e kundërakuza mes deputetëve të opozitës dhe pozitës. Një debat i ashpër është mbajtur rreth historive të luftës. Ka qenë deputetja...

Veseli për akuzat e Millakut: Nga janari do të vijmë me shumë të mira

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se foltorja e këtij institucioni duhet të përdoret për gjëra të mirëqena dhe të dinjitetshme. Ai këtë e ka thënë lidhur me akuzat e deputetes së Vetëvendosjes,...

Deputetja e VV-së e akuzon Veselin për vrasje

më 12.2017 - Albeu

Në seancën e sotme në Kuvend pati përplasje mes deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku dhe kreut të Kuvendit, Kadri Veseli . E gjitha nisi kur deputetja akuzoi kryeparlamentarin dhe presidentin Hashim...

Veseli -Millakut: Mos e lsho fjalën si… pe din ti

më 12.2017 - RTV 21

Veseli: S’do të ikë askush nga përgjegjësia për atë çka flet e çka ka bërë Akuzave të deputetes Millaku, iu ka përgjigjur edhe kryetari i PDK-së dhe i Kuvendit Kadri Veseli, i cili tha se do të përgjigjet...

Çoçaj i PDK-së: Komandant Drini është figurë e respektuar për Thaçin dhe Veselin

më 12.2017 - Telegrafi

Deputeti i PDK-së, Nezir Çoçaj ka replikuar me deputeten e Vetëvendosjes, Drita Millaku për akuzat e saj se Ekrem Rexha – Komandant Drini është vrarë me dijeninë e presidentit aktual Hashim Thaçi dhe kryetarit...

Debati për Buxhetin degradon në akuza e kundërakuza mes opozitës e pozitës

më 12.2017 - Koha.net

Seanca e për Projektligjin për Buxhetin e 2018-ës ka degraduar në akuza e kundërakuza mes deputetëve të opozitës dhe pozitës. Një debat i ashpër është mbajtur rreth historive të luftës. Ka qenë deputetja...

Deputetja e VV-së akuzon Veselin dhe Thaçin për vrasjen e komandant Drinit

më 12.2017 - Telegrafi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli se me dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së, Ekrem Rexha, me...

Veseli aludon në Gjykatën Speciale: Pas janarit do të merret vesh kush çka ka bërë

më 12.2017 - Gazeta Express

Në seancën e sotme në Kuvend pati përplasje mes deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku dhe kreut të Kuvendit, Kadri Veseli. E gjitha nisi kur deputetja akuzoi kryeparlamentarin dhe presidentin Hashim...

Deputetja e VV-së: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - Lajm

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Drita Millaku ka drejtuar akuza të rënda kundër krerëve institucionalë të Kosovës. Madje ajo ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarin e Kuvendit Kadri...

“Duke u mundu me kanë i mirë me të gjithë ke mbet pa askënd”

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Seanca e Kuvendit vazhdoi me replika në mes të Bilall Sherifit të Nismës për Kosovën dhe Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit. Sherifi duke iu drejtuar të parit të Kuvendit ka kërkuar nga ai që të jetë...

Veseli i përgjigjet Millakut e cila tha se me urdhër të tij është vrarë komandant Drini

më 12.2017 - GazetaBlic

Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku e cila deklaroi se me urdhër ‘të Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit është vrarë Komandant Drini’. “Jo dëgjo, është mirë kjo...

Kadri Veseli i përgjigjet deputetes së VV-së: Mos e lsho fjalën si… po e din t’i si kush!

më 12.2017 - Lajmi.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Deputetja e VV'së akuzon Thaçin dhe Veseli për vrasjen e Komandant Drinit

më 12.2017 - Gazeta Express

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

“Duke u mundu me kanë i mirë me të gjithë ke mbet pa askënd”

më 12.2017 - Insajderi

Seanca e Kuvendit vazhdoi me replika në mes të Bilall Sherifit të Nismës për Kosovën dhe Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit. Sherifi duke iu drejtuar të parit të Kuvendit ka kërkuar nga ai që të jetë...

Deputeti i Nismës ‘godet’ Veselin: T’u mundu me u bo i mirë me krejt ke me mbet pa askënd

më 12.2017 - Periskopi

Seanca e Kuvendit vayhdoi me akuza në mes të Bilall Sherifit të Nismës për Kosovën dhe Kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit. Sherifi duke iu drejtuar të parit të Kuvendit ka kërkuar nga ai që të jetë i...

Molliqaj deshi ta pyes diçka Veselin: Nuk e di pse po ikë ai njeri

më 12.2017 - Infokusi

Deputeti Dardan Molliqaj e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për fjalorin e përdorur ndaj deputetes së VV-së, Drita Millaku. Veseli reagoi ndaj Millakut, pas akuzave të saj se...

Sherifi-Veselit: T’u mundu me u bo i mirë me krejt ke me mbet pa askënd

më 12.2017 - Sovrani

Seanca e Kuvendit ka vazhduar me akuza në mes të Bilall Sherifit të Nismës për Kosovën dhe Kryetarit të Kuvendit Kadri Veselit, shkruan Gazeta Blic. Sherifi duke iu drejtuar të parit të Kuvendit ka kërkuar...

Çoçaj i PDK-së: Komandant Drini është figurë e respektuar për Thaçin dhe Veselin

më 12.2017 - Klan Kosova

Deputeti i PDK-së, Nezir Çoçaj ka replikuar me deputeten e Vetëvendosjes, Drita Millaku për akuzat e saj se Ekrem Rexhën – Komandant Drinin e kanë vrarë presidenti aktual Hashim Thaçi dhe kryetari i Kuvendit,...

Deputetja e Vetëvendosjes akuzon Thaçin e Veselin për vrasjen e komandant “Drinit”

më 12.2017 - Klan Kosova

Deputetja e Vetëvendosjes Drita Millaku, ka akuzuar Presidentin Hashim Thaçi dhe kryekuvendarin Kadri Veseli për vrasjen e Ekrem Rexhës i njohur si komandant “Drini”. Kështu ka thënë Millaku në seancën...

Zbulohet kush e vrau Komandant Drinin, përmenden edhe emrat e dy politikanëve!

më 12.2017 - Antpress

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Përse u tërhoq deputetja e VV’së kur iu kërkua nga Veseli që ta sqaronte akuzën për Komandant Drinin

më 12.2017 - Sovrani

Deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku, gjatë seancës së sotme parlamentare, ka deklaruar se Komandanti i UÇK-së, Ekrem Rexha, i njohur si Komandant Drini, është vrarë me urdhër të Hashim Thaçit dhe...

Molliqaj për Veselin: Nuk e di pse po ikën ai njeri

më 12.2017 - Insajderi

Deputeti Dardan Molliqaj e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për fjalorin e përdorur ndaj deputetes së VV-së, Drita Millaku. Veseli reagoi ndaj Millakut, pas akuzave të saj se...

Millaku: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - RTV 21

Millaku me akuza drejt Thaçit dhe Veselit Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Drita Millaku ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së Kadri Veseli se me urdhër dhe dijen e tyre...

Millaku: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Drita Millaku ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së Kadri Veseli se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem Rexha,...

Millaku: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - Koha.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

“Deputetja e VV-së si reja e pjestarit të UDB-AS duhet të ketë fakte”

më 12.2017 - Sovrani

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nezir Çoçaj, gjatë seancës së sotme është përplasur me deputeteten e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku. Çoçaj duke i replikuar Millakut në akuzat e saj se...

Veseli aludon në Gjykatën Speciale: Pas janarit do të merret vesh kush çka ka bërë

më 12.2017 - Lajm

Në seancën e sotme në Kuvend pati përplasje mes deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku dhe kreut të Kuvendit, Kadri Veseli. E gjitha nisi kur deputetja akuzoi kryeparlamentarin dhe presidentin Hashim...

Veseli i përgjigjet akuzave të Millakut: Mos e lsho fjalën si…. pe din ti

më 12.2017 - Infokusi

Akuzave të deputetes Millaku, iu ka përgjigjur edhe kryetari i PDK-së dhe i Kuvendit Kadri Veseli, i cili tha se do të përgjigjet secili për të bëmat dhe deklaratat e veta. “Është mirë kjo foltore të përdoret...

Molliqaj për Veselin: “Nuk e di pse po ikë ai njeri”

më 12.2017 - Gazeta e re

Deputeti Dardan Molliqaj e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për fjalorin e përdorur ndaj deputetes së VV-së, Drita Millaku. Veseli reagoi ndaj Millakut, pas akuzave të saj se...

Molliqaj për Veselin: Nuk e di pse po ikë ai njeri

më 12.2017 - KosovaPress

Veseli reagoi ndaj Millakut, pas akuzave të saj se Kadri Veseli e Hashim Thaçi janë  urdhërdhënësit e vrasjes së komandant Drinit. Veseli iu drejtua Millakut duke thënë se “nuk bën të lëshohet fjala si…...

Zbulohet kush e vrau Komandant Drinin, përmenden edhe emrat e dy politikanëve!

më 12.2017 - Lajm

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Molliqaj deshi ta pyes diçka Veselin: Nuk e di pse po ikë ai njeri

më 12.2017 - Periskopi

Deputeti Dardan Molliqaj e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për fjalorin e përdorur ndaj deputetes së VV-së, Drita Millaku. Veseli reagoi ndaj Millakut, pas akuzave të saj se...

Veseli i përgjigjet akuzave të Millakut: “Mos e lësho fjalën si…. pe din ti”

më 12.2017 - Gazeta e re

Akuzave të deputetes Millaku, iu ka përgjigjur edhe kryetari i PDK-së dhe i Kuvendit Kadri Veseli, i cili tha se do të përgjigjet secili për të bëmat dhe deklaratat e veta. “Është mirë kjo foltore të përdoret...

Debati për Buxhetin, akuza e kundërakuza mes opozitës e pozitës

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Seanca për Projektligjin për Buxhetin e 2018-ës ka degraduar në akuza e kundërakuza mes deputetëve të opozitës dhe pozitës. Një debat i ashpër është mbajtur rreth historive të luftës. Ka qenë deputetja...

Veseli i përgjigjet akuzave të Millakut: Mos e lsho fjalën si.... pe din ti

më 12.2017 - KosovaPress

“Është mirë kjo foltore të përdoret për gjëra të mirëqena dhe dinjitet. Po e vërej se është duke u përdor për gjëra që nuk i takojnë, megjithatë mos e ndalni, veq nuk është ta lëshoni fjalën sikurse po...

Debati për Buxhetin, akuza e kundërakuza mes opozitës e pozitës

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Seanca për Projektligjin për Buxhetin e 2018-ës ka degraduar në akuza e kundërakuza mes deputetëve të opozitës dhe pozitës. Një debat i ashpër është mbajtur rreth historive të luftës. Ka qenë deputetja...

Çoçaj: Deputetetja e VV-së si reja e pjestarit të UDB-as duhet të ketë fakte

më 12.2017 - Insajderi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nezir Çoçaj, gjatë seancës së sotme është përplasur me deputeteten e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku. Çoçaj duke i replikuar Millakut në akuzat e saj se...

Veseli aludon në Gjykatën Speciale: Pas janarit do të merret vesh kush çka ka bërë

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Në seancën e sotme në Kuvend pati përplasje mes deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku dhe kreut të Kuvendit, Kadri Veseli. E gjitha nisi kur deputetja akuzoi kryeparlamentarin dhe presidentin Hashim...

Veseli aludon në Gjykatën Speciale: Pas janarit do të merret vesh kush çka ka bërë

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Në seancën e sotme në Kuvend pati përplasje mes deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku dhe kreut të Kuvendit, Kadri Veseli. E gjitha nisi kur deputetja akuzoi kryeparlamentarin dhe presidentin Hashim...

Veseli i përgjigjet akuzave të Millakut: Mos e lsho fjallën si.... pe din ti

më 12.2017 - KosovaPress

“Është mirë kjo foltore të përdoret për gjëra të mirëqena dhe dinjitet. Po e vërej se është duke u përdor për gjëra që nuk i takojnë, megjithatë mos e ndalni, veq nuk është ta lëshoni fjalën sikurse po...

Veseli i përgjigjet Millakut e cila tha se me urdhër të tij është vrarë komandant Drini

më 12.2017 - Bota Press

Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku e cila deklaroi se me urdhër ‘të Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit është vrarë Komandant Drini’.“Jo dëgjo, është mirë kjo foltore...

Kadri Veseli i përgjigjet deputetes së VV-së: Mos e lsho fjalën si… po e din t’i si kush!

më 12.2017 - Gazeta Liria

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Veseli i përgjigjet deputetes së VV e cila i tha se e ka vrarë komandant Drinin

më 12.2017 - Insajderi

Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku e cila deklaroi se me urdhër ‘të Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit është vrarë Komandant Drini’. “Jo dëgjo, është mirë kjo...

Deputetja e VV’së akuzon Thaçin dhe Veselin për vrasjen e Komandant Drinit

më 12.2017 - Bota Press

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Veseli për akuzat e Millakut: Nga janari do të vijmë me shumë të mira

më 12.2017 - Sovrani

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se foltorja e këtij institucioni duhet të përdoret për gjëra të mirëqena dhe të dinjitetshme. Ai këtë e ka thënë lidhur me akuzat e deputetes së Vetëvendosjes,...

Veseli i përgjigjet Millakut e cila tha se me urdhër të tij është vrarë komandant Drini

më 12.2017 - Periskopi

Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millaku e cila deklaroi se me urdhër ‘të Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit është vrarë Komandant Drini’. “Jo dëgjo, është mirë kjo...

Millaku: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Deputetja e VV-së akuzon Veselin dhe Thaçin për vrasjen e komandant Drinit

më 12.2017 - KosovaPress

Madje ajo ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaci dhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli se kanë dhënë urdhër për vrasjen e Ekrem Rexhës, komandant Drinit, pas luftës në Kosovë. Këtë deklaratë Millaku...

Deputetja e VV-së: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veseliut

më 12.2017 - Periskopi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

“Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit”

më 12.2017 - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Millaku: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - Gazeta Liria

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem...

Drita Millaku: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - Gazeta e re

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Drita Millaku ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së Kadri Veseli se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem Rexha,...

Millaku: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

më 12.2017 - KosovaPress

Ekrem Rexha ishte vrarë pas luftës dhe se vrasja e tij nuk është ndriçuar asnjëherë. Millaku tha se në vrasjen e tij ka gisht dikush pasi që sipas saj deri më tani edhe nuk po dekorohet nga presidenti....

Deputetja e VV-së i përgjigjet deputetit të PDK-së, i cili tha se vjehrri i saj ka punuar në UDB

më 12.2017 - Periskopi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Drita Millaku ka hedhur poshtë akuzuar që njëri prej deputetëve të PDK-së ia bëri rreth një familjari të saj. “Vjehrri jem nuk ka punu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK