http://kariera.mk

Bashkëpunimi rajonal, Zaev: Ballkani perëndimor, pjesë e BE-së

më 12.2017 - MRT

Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore mblodhën liderët dhe zyrtarët e vendeve ballkanike.... Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore mblodhën liderët dhe zyrtarët e vendeve  ballkanike në një konferencë...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - Portalb

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Presidenti Thaçi takoi homologun e tij bullgar, flasin për bashkëpunimin ndërshtetëror

më 12.2017 - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim...

Rama: Të nisin negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë

më 12.2017 - Klan

Nga “Samiti i Integrimit të Ballkanit në Bashkimin Evropian” i zhvilluar në Bullgari, kryeministri Edi Rama tha se pritshmëritë në përshpejtimin në procesin integrues janë të larta. “ Ndërkohë që jemi...

Thaçi takoi homologun e tij bullgar, flasin për bashkëpunimin ndërshtetëror

më 12.2017 - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim...

Thaçi takoi homologun e tij bullgar, flasin për bashkëpunimin ndërshtetëror

më 12.2017 - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka takuar sot homologun e tij bullgar, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim të tërë rajonit...

Rama për integrimin në BE: Ka ardhur koha që Shqipëria dhe Maqedonia të nisin negociatat

më 12.2017 - Sot News

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Bullgaria se ka ardhur koha që Shqipëria dhe Maqedonia të nisin negociatat për integrimin në Bashkimit Evropian. Në fjalën e tij në konferencën “Integrimi më i fuqishëm...

Liderët ballkanik u angazhuan për rajon të vetëm ekonomik

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 7 dhjetor - Ndërtimi i korridoreve 8 dhe 10 është mundësi shtesë për rritje dhe zhvillim të rajonit të Ballkanit Perëndimor, si dhe për afrim të rajonit drejt BE-së, porositi kryeminsitri Zoran...

Ballkani Perëndimor do të përfitojë 150 milionë dollarë nga Banka Botërore

më 12.2017 - Klan Kosova

Vendet e Ballkanit Perëndimor do të përmirësojnë gjendjen e korridoreve kryesore të transportit dhe do të zgjerojnë tregtinë si rezultat i mbështetjes nga Banka Botërore përmes një projekti të ri të njoftuar...

Thaçi me Homologun Bullgar Flasin për Bashkëpunimin Ndërshtetëror

më 12.2017 - Kallxo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka biseduar me homologun e tij bullgar, Rumen Radev, për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim të tërë rajonit në Bashkimin Europian. Gjatë...

Sofje, liderët e rajonit në konferencën ndërkombëtare për integrim

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv SOFJE (AA) - Krerët e shteteve dhe qeverive të vendeve të Ballkanit të cilët janë mbledhur në forumin e mbajtur në Sofje të Bullgarisë nën patronazhin e kryeminstrit bullgar, Bojko Borisov...

Thaçi takoi homologun bullgar, thotë se Sofja e kupton mirë rajonin

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim...

Presidenti Thaçi takoi homologun e tij bullgar, flasin për bashkëpunimin ndërshtetëror

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim të tërë rajonit...

Rama nga Bullgaria: Koha të nisim negociatat me BE, Merkel nuk është e vetmja në rajonin tonë

më 12.2017 - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Sofje të Bullgarisë ku diskutohet integrimi i Ballkanit në Bashkimin Europian. Rama tha se në një kohë që Serbia e Mali i Zi po negociojnë, ka ardhur koha edhe...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - Zhurnal

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Thaçi: Marrëdhënit e Kosovës me Malin e Zi mbeten miqësore

më 12.2017 - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Sofje realizoi takim me homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Dy presidentët po marrin pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në kuadër të konferencës...

Banka Botërore, 150 milionë për Tregti dhe Transport në Rajon

më 12.2017 - Kallxo

Vendet e Ballkanit Perëndimor do të përmirësojnë gjendjen e korridoreve kryesore të transportit dhe do të zgjerojnë tregtinë si rezultat i mbështetjes nga Banka Botërore përmes një projekti të ri. Projekti...

Liderët ballkanik u angazhuan për rajon të vetëm ekonomik

më 12.2017 - Medial

Ndërtimi i korridoreve 8 dhe 10 është mundësi shtesë për rritje dhe zhvillim të rajonit të Ballkanit Perëndimor, si dhe për afrim të rajonit drejt BE-së, porositi kryeminsitri Zoran Zaev në konferencën...

Mediat serbe raportojnë deklaratën e Thaçit mbi anëtarësimin e Serbisë në BE

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha në një konferencë e cila po mbahet në Sofje se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të pranohen në Bashkimin Evropian. “Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të hyjnë...

Rama:Ka ardhur koha, Shqipëri- Maqedoni të nisin negociatat!

më 12.2017 - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Bullgaria se Shqipëria dhe Maqedonia ka ardhur koha të nisin negociatat për integrimin në Bashkimit Evropian. Në fjalën e tij në konferencën “Integrimi më i fuqishëm...

Liderët e Ballkanit Perëndimor zotohen për një zonë unike ekonomike

më 12.2017 - Telegrafi

Në konferencën e mbajtur në Sofje që u organizua nga Banka Botërore ku mori pjesë edhe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, liderët e Ballkanit Perëndimor u zotuan për një zonë të vetme ekonomike. Ai...

Rama në Bullgari: Europa të qartësojë kush është e ardhmja jonë

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp sot nga Sofje e Bullgarisë para gazetarëve ka vlerësuar Procesin e Berlinin si një nismë me frymën e modelit Evropian. Rama deklaroi se aspiratat e liderëve...

Ballkani Perëndimor do të përfitojë 150 milionë dollarë nga Banka Botërore

më 12.2017 - BalkanWeb

Vendet e Ballkanit Perëndimor do të përmirësojnë gjendjen e korridoreve kryesore të transportit dhe do të zgjerojnë tregtinë si rezultat i mbështetjes nga Banka Botërore përmes një projekti të ri të njoftuar...

Rama batuta në Sofje:Në rajonin tonë nuk është vetëm Merkel,por...!

më 12.2017 - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Sofje të Bullgarisë, ku mori pjesë në konferencën “Integrimi më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”. Në fjalën e tij, Rama nuk ka lënë pas edhe batutat, ku mes rreshtave...

Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - Medial

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Rama nga Bullgaria: Është koha që të nisim negociatat, Merkel nuk është e vetmja në rajonin tonë

më 12.2017 - Mapo

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij sot në Sofie të Bullgarisë me liderët e Ballkanit ka theksuar dhe një herë rëndësinë e bashkëpunimit midis shteteve. Rama u shpreh se tashmë që Serbia dhe Mali...

Rama në Bullgari, vlerëson Procesin e Berlinit

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama sot në një konferencë për shtyp nga Sofja e Bullgarisë para gazetarëve ka vlerësuar Procesin e Berlinin si proces me frymën e modelit Evropian. Rama deklaroi se aspiratat e liderëve...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - GazetaBlic

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - Lajmi.net

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Banka Botërore ndan 150 milionë dollar për Ballkanin Perëndimor

më 12.2017 - Shenja

Banka Botërore do të mbështesë projektin e lehtësimit të transportit dhe tregtisë në Ballkanin Perëndimor, i cili kap shifrat e 150 milionë dollarëve. Kjo u kumtua sot në konferencën ndërkombëtare “Integrim...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - Evropa e Lirë

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Liderët ballkanik u angazhuan për rajon të vetëm ekonomik

më 12.2017 - Tetova Sot

Ndërtimi i korridoreve 8 dhe 10 është mundësi shtesë për rritje dhe zhvillim të rajonit të Ballkanit Perëndimor, si dhe për afrim të rajonit drejt BE-së, porositi kryeminsitri Zoran Zaev në konferencën...

Thaçi kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në Konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin rajonal...

Thaçi: “Bullgaria e kupton mirë rajonin, nevojat dhe aspiratat”

më 12.2017 - Illyria

Sofje (Bullgari), 7 dhjetor 2017 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot në Sofje Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit...

Ballkani Perëndimor do të përfitojë mbështetje prej 150 milionë dollarësh nga Banka Botërore për Projektin e konkurrueshmërisë në tregti dhe transport

më 12.2017 - Gazeta Tema

Vendet e Ballkanit Perëndimor do të përmirësojnë gjendjen e korridoreve kryesore të transportit dhe do të zgjerojnë tregtinësi rezultat i mbështetjes nga Banka Botërore përmes një projekti të ri të njoftuar...

Konferencën në Sofje "Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit"

më 12.2017 - MRT

Në Sofje të Bullgarisë po mbahet konferencë ndërkombëtare "Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit"... Në konferencën e hapur nga kryeministri bullgar, Bojko Borisov, dhe drejtoresha e përgjithshme...

Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

I gjithë Ballkani Perëndimor të behet pjesë e BE-së njëkohësisht

më 12.2017 - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Thaçi kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Koha.net

Sofje, 7 dhjetor - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në Konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për...

Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Thaçi takoi homologun e tij bullgar, ja temat që e diskutuan

më 12.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim të tërë rajonit...

Sofje, Thaçi takon presidentin malazez Vujanoviç

më 12.2017 - MRT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar në Sofje homologun e tij malazez, Filip Vujanoviç... “Në margjinat e forumit Sofja, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi,...

Vizita në Bullgari, batuta e Ramës: Në rajonin tonë s’është vetëm Merkel, por edhe…

më 12.2017 - Java News

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Sofje të Bullgarisë, ku mori pjesë në konferencën “Integrimi më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”. Në fjalën e tij, Rama nuk ka lënë pas edhe batutat, ku mes rreshtave...

Rama: Është koha që Shqipëria e Maqedonia të nisin negociatat

më 12.2017 - Gazeta e re

“Është koha që Shqipëria e Maqedonia të nisin negociatat”, deklaroi të enjten Kryeministri Edi Rama, i cili mori pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore,...

Thaçi takon homologun malazias, marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

më 12.2017 - Zhurnal

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit...

Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - NOA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor diskutuan për bashkëpunimin rajonal dhe...

Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Thaçi bënë thirrje që vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - RTV 21

Presidenti përkrah liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bullgari Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore, ka thënë...

Thaçi kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Në këtë konferencë Thaçi tha se vendet e Ballkanit Perëndimor...

Presidenti Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Shtetet tona të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Thaçi takoi homologun e tij bullgar, flasin për bashkëpunimin ndërshtetëror

më 12.2017 - KosovaPress

Presidenti Thaçi e ka falënderuar presidentin Radev për përkrahjen që Bullgaria i ka dhënë Kosovës dhe është shprehur i gëzuar që Bullgaria do ta marrë kryesimin e BE-së. “E mirëpresim kryesimin e Bullgarisë...

Sofje, liderët e rajonit në konferencën ndërkombëtare për integrim

më 12.2017 - Gazeta e re

Në organizimin të Bankës Botërore në Sofje të Bullgarisë u mbajt Konferenca ndërkombëtare me temë “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit” në të cilën kanë marrë pjesë krerët e shteteve dhe qeverive...

Rama: Është koha që Shqipëria e Maqedonia të nisin negociatat

më 12.2017 - KosovaPress

Ndërkohë, theksoi Rama, mbështesim faktin që Serbia dhe Mali i Zi po negociojnë. “Kjo është një kontradiktë në mënyrën se si e shoh unë midis të qenit kaq shumë i përkushtuar ndaj procesit të integrimit...

Thaçi takoi homologun e tij bullgar, flasin për bashkëpunimin ndërshtetëror

më 12.2017 - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim...

Brnabic: Pa stabilitet në rajon nuk ka avancim drejt BE-së

më 12.2017 - Presheva Jone

Preshevë, 7 dhjetor -Kryeministri Ana Brnabic tha në Sofje, në bisedime me homologun e tij bullgar se anëtarësimi i plotë i Serbisë në prioritetet e politikës së jashtme të BE-së në vendin tonë, duke theksuar...

Presidenti Thaçi takoi homologun e tij bullgar

më 12.2017 - Insajderi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim...

Brnabic: Pa stabilitet në rajon nuk ka vancim drejt BE-së

më 12.2017 - Presheva Jone

Preshevë, 7 dhjetor -Kryeministri Ana Brnabic tha në Sofje, në bisedime me homologun e tij bullgar se anëtarësimi i plotë i Serbisë në prioritetet e politikës së jashtme të BE-së në vendin tonë, duke theksuar...

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi, thotë se marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

më 12.2017 - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur...

Thaçi takohet me homologun e tij malazez, thotë se raportet mes dyja vendeve janë të forta

më 12.2017 - Klan Kosova

Presidenti, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje të Bullgarisë me homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Lajmin për këtë takim, kreu i shtetit kosovar e ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë...

Rama në Sofje: BE të jetë e qartë për rrugën e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Te Sheshi

Nga Sofja, kryeministri Edi Rama kërkoi qartësi nga ana e liderëve të Bashkimit Europian për rrugën e integrimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në një fjalim të gjatë, Rama ka theksuar se “kemi shumë...

Thaçi takohet me kryeministrin bullgar, kërkon bashkëpunim drejt BE-së

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të mërkurën në Sofje është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borisov. Thaçi ka thënë se bashkëpunimi rajonal e përshpejton rrugëtimin e të gjitha shteteve ballkanike...

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

më 12.2017 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e...

Ballkani Perëndimor do të përfitojë mbështetje prej 150 milionë $ nga BB

më 12.2017 - KosovaLive360

U mbajt konferenca për një integrim më të gjerë të vendeve të Ballkanit, organizuar nga kryeministri bullgar, Boyko Borissov. Konferenca synonte në prezantimin e mënyrave konkrete për të cuar përpara rritjen...

Thaçi takon homologun malazias, marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit...

THAÇI: Marrëdhëniet me Malin e Zi janë të forta

më 12.2017 - Medial

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisw, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit...

Thaçi në Bullgari në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore që mbahet në Sofie të Bullgarisë. Në këtë...

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup/Sofje, 7 dhjetor - Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare "Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit", që mbahet në Sofje. Në konferencën që do ta hapin kryeministri...

Presidenti thotë se marrëdhëniet ndërshtetërore me Malin e Zi janë të forta

më 12.2017 - RTV 21

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq në Sofje të Bullgarisë. Për këtë takim, Thaçi ka njoftuar...

Thaçi: Nuk cënohen marrëdhëniet me Malin e Zi

më 12.2017 - Albeu

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi , është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast Thaçi , ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta....

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - Sovrani

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Mediat serbe raportojnë deklaratën e Thaçit mbi anëtarësimin e Serbisë në BE

më 12.2017 - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha në një konferencë e cila po mbahet në Sofje se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të pranohen në Bashkimin Evropian. “Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të hyjnë...

Banka Botërore e gatshme t’i financojë projektet në Ballkan

më 12.2017 - Insajderi

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, tha sot zyrtarja...

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta...

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore

më 12.2017 - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot  në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta...

Thaçi në Sofje: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Illyria

Sofje (Bullgari), 7 dhjetor 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet t’u jepet perspektivë e qartë evropiane dhe BE-ja të ketë qasje gjeostrategjike...

Takim Borisov – Bërnabiq në Sofje

më 12.2017 - Medial

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq, e cila qëndron për vizitë dyditore pune në Bullgari, sot do të takohet me kolegun bullgar Bojko Borisov, me të cilin do të bisedojë për avancimin e bashkëpunimit dypalësh....

Thaçi në Bullgari në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore që mbahet në Sofie të Bullgarisë. Në këtë takim do të diskutohet...

Në Sofje mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev po qëndron në Bullgari, ku do të merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare ”Integrimi më i fuqishëm rajonal i Ballkanit” që mbahet në Sofje, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Konferencën në Sofje “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Në Sofje të Bullgarisë po mbahet konferencë ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”… Në konferencën e hapur nga kryeministri bullgar, Bojko Borisov, dhe drejtoresha e përgjithshme...

Ballkani Perëndimor do të përfitojë 150 milionë dollarë nga Banka Botërore

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Vendet e Ballkanit Perëndimor do të përmirësojnë gjendjen e korridoreve kryesore të transportit dhe do të zgjerojnë tregtinë si rezultat i mbështetjes nga Banka Botërore përmes një projekti të ri të njoftuar...

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje. Në konferencën që do ta hapin kryeministri bullgar Bojko Borisov...

Thaçi në Bullgari në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Indeks.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore që mbahet në Sofie të Bullgarisë. Në këtë takim do të diskutohet...

Konferencën në Sofje “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”

më 12.2017 - Fakti Ditor

Në Sofje të Bullgarisë po mbahet konferencë ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”… Në konferencën e hapur nga kryeministri bullgar, Bojko Borisov, dhe drejtoresha e përgjithshme ekzekutive...

Në Sofje mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor, Zaev përfaqëson Maqedoninë

më 12.2017 - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev po qëndron në Bullgari, ku do të merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare ”Integrimi më i fuqishëm rajonal i Ballkanit” që mbahet në Sofje, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Indeks.mk

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje. Në konferencën që do ta hapin kryeministri bullgar Bojko Borisov...

Thaçi në Bullgari në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore që mbahet në Sofie të Bullgarisë. Në këtë takim do të diskutohet...

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje. Në konferencën që do ta hapin kryeministri bullgar Bojko Borisov...

Takim Borisov – Bërnabiq në Sofje

më 12.2017 - Medial

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq, e cila qëndron për vizitë dyditore pune në Bullgari, sot do të takohet me kolegun bullgar Bojko Borisov, me të cilin do të bisedojë për avancimin e bashkëpunimit dypalësh....

Zaev po qëndron në Sofje, pjesëmarrës në konferencën për integrimin e Ballkanit

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje, transmeton Express. Në konferencën që do ta hapin kryeministri...

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje. Në konferencën që do ta hapin kryeministri bullgar Bojko Borisov...

Thaçi: Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të hyjnë në BE në bllok

më 12.2017 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Medial

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje. Në konferencën që do ta hapin kryeministri bullgar Bojko Borisov...

Propozimi i presidentit Thaçi për hyrjen e vendeve të Ballkanit në BE

më 12.2017 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore

më 12.2017 - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot  në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta...

Thaçi në Bullgari: Vendet e Ballkanit Perëndimor të hyjnë bllok në BE

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar nga Qeveria e Bullgarisë dhe Banka Botërore. Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë diskutuar për bashkëpunimin...

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje. Në konferencën që do ta hapin kryeministri bullgar Bojko Borisov...

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi, ja çfarë shkruan në twitter

më 12.2017 - Gazeta e re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit...

Thaçi takon homologun malazias, marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

më 12.2017 - Insajderi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit...

Thaçi takon homologun malazias, marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka takuar në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Për këtë takim të tij Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit...

Thaçi takohet me presidentin e Malin të Zi, kemi marrëdhënie të shkëlqyeshme

më 12.2017 - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta...

Thaçi takohet me Presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe me homologun e tij malazez, Filip Vujanoviq. Me këtë rast Thaçi ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta....

Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi: Marrëdhëniet ndërshtetërore janë të forta

më 12.2017 - KosovaPress

Për këtë takim të tij, Thaçi ka njoftuar përmes Twitterit. “Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviq. Marrëdhëniet midis...

Çfarë po ndodh , Thaçi takohet me presidentin e Malit të Zi ..

më 12.2017 - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic. Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta...

Zaev në Sofje në konferencë për integrim të Ballkanit

më 12.2017 - Fol

Kryeministri Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”, që mbahet në Sofje, përcjell Fol. Në konferencën që do ta hapin kryeministri bullgar...

Në Sofje mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev po qëndron në Bullgari, ku do të merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare ”Integrimi më i fuqishëm rajonal i Ballkanit” që mbahet në Sofje, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Sofje mbldh liderët e Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Sovrani

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev po qëndron në Bullgari, ku do të merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare ”Integrimi më i fuqishëm rajonal i Ballkanit” që mbahet në Sofje, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Në Sofje mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Insajderi

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev po qëndron në Bullgari, ku do të merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare ”Integrimi më i fuqishëm rajonal i Ballkanit” që mbahet në Sofje, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Thaçi në Sofje, bisedon për bashkëpunim me udhëheqës të rajonit

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kaluar në Bullgari mbrëmjen e së mërkurës. Thaçi ka shkuar në Sofje për të marrë pjesë në një takim të udhëheqësve të ndryshëm të vendeve të rajonit. Numri një...

Thaçi në Sofje, bisedon për bashkëpunim me udhëheqës të rajonit

më 12.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kaluar në Bullgari mbrëmjen e së mërkurës. Thaçi ka shkuar në Sofje për të marrë pjesë në një takim të udhëheqësve të ndryshëm të vendeve të rajonit. Numri një...

Thaçi në Sofje, bisedon për bashkëpunim me udhëheqës të rajonit

më 12.2017 - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kaluar në Bullgari mbrëmjen e së mërkurës. Thaçi ka shkuar në Sofje për të marrë pjesë në një takim të udhëheqësve të ndryshëm të vendeve të rajonit. Numri një...

Takim i delegacionit qeveritar me përfaqësues të Bankës Botërore

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Thellimi i bashkëpunimit mes vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe mbështetja që e jep Banka Botërore, ishte temë e takimit që delegacioni qeveritar, në përbërje të të cilit është Koço...

Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, në Bullgari

më 12.2017 - Illyria

Prishtinë, 6 dhjetor 2017 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën...

Thaçi në Sofje: Bashkëpunimi rajonal e përshpejton rrugëtimin drejt BE-së

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka qenë sonte i pranishëm në një mbrëmje të përbashkët të liderëve të rajonit në Sofje ku edhe është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borisov, transmeton Indeksonline....

Kjo është arsyeja pse Thaçi shkoi në Sofje

më 12.2017 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kaluar në Bullgari mbrëmjen e së mërkurës. Thaçi ka shkuar në Sofje për të marrë pjesë në një takim të udhëheqësve të ndryshëm të vendeve të rajonit. Numri një...

Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bullgari

më 12.2017 - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim...

Thaçi pjesë e takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bullgari

më 12.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim do të diskutohet...

Thaçi në Bullgari, në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim...

Presidenti Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bullgari

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim do të diskutohet...

Zaev nga Brukseli do të udhëton për në Sofje

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev menjëherë pas përfundimit të vizitës së tij në Bruksel, do të udhëton për vizitë zyrtare në Sofje, ku do të merrë pjesë në Konferencën...

Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim do të diskutohet...

Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bullgari

më 12.2017 - RTV 21

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari Aty ai do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë...

Kryeministri Zaev për vizitë pune në Sofje

më 12.2017 - Medial

Kryeministri Zoran Zaev, prej sonte, pas përfundimit të vizitës në Bruksel, e fillon vizitën e punës në Sofje, ku do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”,...

Takim i delegacionit qeveritar me përfaqësues të Bankës Botërore

më 12.2017 - Tetova Sot

Thellimi i bashkëpunimit mes vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe mbështetja që e jep Banka Botërore, ishte temë e takimit që delegacioni qeveritar, në përbërje të të cilit është Koço Angjushev, zëvendëskryeministër...

Banka Botërore: Shqipëria në rrugën e duhur

më 12.2017 - RTSH

Rritja ekonomike në Shqipëri, do vazhdoje të mbetet e fortë. Banka Botërore, ndërsa vlerëson reformat e ndërmarra, inkurajon ecurinë e tyre: “ Janë shumë elemente që duhen marrë në konsideratë. Ne si Bankë...

Kryeministri Zaev për vizitë pune në Sofje

më 12.2017 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev, prej sonte, pas përfundimit të vizitës në Bruksel, e fillon vizitën e punës në Sofje, ku do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Integrim më i fuqishëm rajonal i Ballkanit”,...

Thaçi udhëton në Bullgari

më 12.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim do të diskutohet...

Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit në Bullgari

më 12.2017 - Insajderi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim...

Presidenti Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bullgari

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim...

Presidenti Thaçi merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bullgari

më 12.2017 - Bota Press

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bullgari, ku do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore. Në këtë takim...

Thaçi në Bullgari, merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor

më 12.2017 - KosovaPress

Në këtë takim do të diskutohet për bashkëpunimin rajonal dhe për dinamizmin e procesit të integrimit të shteteve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor...

Kryeministrja serbe për vizitë në Bullgari

më 12.2017 - Zhurnal

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq sot do të udhëtojë për vizitë dyditore në Bullgari. Në ditën e parë të vizitës në Sofje, Bërnabiq do të takohet me drejtoreshën ekzekutive të Bankës Botërore, Kristalina...

Kryeministrja serbe për vizitë në Bullgari

më 12.2017 - Aktuale

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq sot do të udhëtojë për vizitë dyditore në Bullgari. Në ditën e parë të vizitës në Sofje, Bërnabiq do të takohet me drejtoreshën ekzekutive të Bankës Botërore, Kristalina...

Kryeministrja serbe për vizitë në Bullgari

më 12.2017 - Portalb

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq sot do të udhëtojë për vizitë dyditore në Bullgari. Në ditën e parë të vizitës në Sofje, Bërnabiq do të takohet me drejtoreshën ekzekutive të Bankës Botërore, Kristalina...

Kryeministrja serbe për vizitë në Bullgari

më 12.2017 - Medial

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq sot do të udhëtojë për vizitë dyditore në Bullgari.Në ditën e parë të vizitës në Sofje, Bërnabiq do të takohet me drejtoreshën ekzekutive të Bankës Botërore, Kristalina...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK