http://kariera.mk

Simptomet e rrezikshme të kancerit të gjirit që çdokush duhet t’i dijë

më 12.2017 - Aktuale

Kontrollet e rregullta dhe aftësia për të zbuluar shenjat e para janë zgjidhjet më të mira për të luftuar kancerin e gjirit. Shumë gra ishin paralajmëruar nga një gungë në gji si një simptomë e një gjendje...

Simptomet e rrezikshme të kancerit të gjirit që çdokush duhet t’i dijë

më 12.2017 - Lajmi.net

Kontrollet e rregullta dhe aftësia për të zbuluar shenjat e para janë zgjidhjet më të mira për të luftuar kancerin e gjirit. Shumë gra ishin paralajmëruar nga një gungë në gji si një simptomë e një gjendje...

5 simptomat paralajmëruese të kancerit të endiometrozës që anjë femër nuk duhet të injorojë

më 12.2017 - Tetova Sot

Kanceri i endometriozës prek me mijëra gra në të gjithë botën, megjithatë nuk ka akoma një test standard për ta diagnostikuar atë. Për të zbuluar këtë sëmundjet, mjeku mund t’ju kërkojë të bëni një skaner...

Simptomet e rrezikshme të kancerit të gjirit që çdokush duhet t’i dijë

më 12.2017 - Infokusi

Kontrollet e rregullta dhe aftësia për të zbuluar shenjat e para janë zgjidhjet më të mira për të luftuar kancerin e gjirit. Shumë gra ishin paralajmëruar nga një gungë në gji si një simptomë e një gjendje...

Simptomat e zakonshme të abortit spontan

më 12.2017 - Sovrani

Simptomat më të zakonshme që jeni duke pasur një abort spontan janë gjakderdhje e rëndë dhe dhimbje sikur të ciklit menstrual, tregon Dr.Laura Nurse një fizikante në Kanada. Mund të vëreni dhimbje të shtuara...

Këto janë shenjat paralajmëruese që sinjalizojnë kancerin në trup

më 12.2017 - Periskopi

Në studimin e fundit të bërë nga Shoqata Amerikane e Kancerit, evidentohet se ndër shenjat që nuk duhen neglizhuar janë dhe që vlerësohen si paralajmeruese për sëmundje malinje janë: Një rënie në peshë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK