http://kariera.mk

AlphaZero shfaq tërë njohuritë njerëzore të shahut për vetëm katër orë

më 12.2017 - Lajmi.net

Qindra vjet njohuri shahu u mësuan dhe më pas u tejkaluan nga algoritmi i inteligjencës artificiale siç është Google DeepMind. Kjo ndodhi në vetëm katër orë, teori të reja dalin në shesh, transmeton Klan...

AlphaZero shfaq tërë njohuritë njerëzore të shahut për vetëm katër orë

më 12.2017 - Klan Kosova

Qindra vjet njohuri shahu u mësuan dhe më pas u tejkaluan nga algoritmi i inteligjencës artificiale siç është Google DeepMind. Kjo ndodhi në vetëm katër orë, teori të reja dalin në shesh, transmeton Klan...

Tejkalohet tërë njohuria e shahut deri më tani

më 12.2017 - Klan Kosova

Qindra vjet njohuri shahu u mësuan dhe më pas u tejkaluan nga algoritmi i inteligjencës artificiale siç është Google DeepMind. Kjo ndodhi në vetëm katër orë, teori të reja dalin në shesh, transmeton Klan...

“Shahisti” më i mirë artificial

më 12.2017 - Albinfo

Google thotë se programi inteligjent artificial “AlphaGo Zero” ka triumfuar kundër softuerit specialist që është lider i shahut në botë, për pak orë pasi mësoi lojën. Divizioni “DeepMind” i kompanisë thotë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK