http://kariera.mk

Veseli: Haradinaj e Limaj gabojnë nëse nuk e votojnë demarkacionin

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli prerazi thotë se duhet të votohet marrëveshja e demarkacionit. Sipas tij, deri tash nuk ka asnjë argument që provon pavërtetësinë e marrëveshjes ekzistuese. Ndonëse theksoi...

Veseli: S’po humbim tokë, të mos mbetemi peng i folklorizmave

më 12.2017 - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës nuk ndryshon qëndrimin karshi marrëveshjes së demarkacionit. Kryetari i këtij subjekti, Kadri Veseli, ka ripërsëritur se partia e tij do ta votojë atë marrëveshje në momentin...

Veseli: Haradinaj e Limaj gabojnë nëse nuk e votojnë demarkacionin

më 12.2017 - Koha.net

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli prerazi thotë se duhet të votohet marrëveshja e demarkacionit. Sipas tij, deri tash nuk ka asnjë argument që provon pavërtetësinë e marrëveshjes ekzistuese. Ndonëse theksoi...

Veseli: S'po humbim tokë, të mos mbetemi peng i folklorizmave

më 12.2017 - Gazeta Express

Partia Demokratike e Kosovës nuk ndryshon qëndrimin karshi marrëveshjes së demarkacionit. Kryetari i këtij subjekti, Kadri Veseli, ka ripërsëritur se partia e tij do ta votojë atë marrëveshje në momentin...

PDK do ta votojë demarkacionin në momentin që vjen në Kuvend

më 12.2017 - Koha.net

Partia Demokratike e Kosovës nuk ndryshon qëndrimin karshi marrëveshjes së demarkacionit. Kryetari i këtij subjekti, Kadri Veseli në një intervistë për Rubikon të KTV-së ritheksoi se partia e tij do ta...

Demarkacioni në duar të komisionit parlamentar në krye me Vjosa Osmanin

më 12.2017 - GazetaBlic

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike tashmë ka në duar projektligjin për demarkim të kufirit me Malin e Zi, para se ky i fundit të kalojë për shqyrtim në Kuvendin e Kosovës....

Veseli: Haradinaj e Limaj gabojnë nëse nuk e votojnë demarkacionin

më 12.2017 - Infokusi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli prerazi thotë se duhet të votohet marrëveshja e demarkacionit. Sipas tij, deri tash nuk ka asnjë argument që provon pavërtetësinë e marrëveshjes ekzistuese. Ndonëse theksoi...

Marrëveshja me Malin e Zi, vërejtje që gabime të tilla të mos ndodhin më

më 12.2017 - Gazeta 55

Kosova nuk ka më asnjë rrugëdalje nga kurthi i kurdisur përmes Marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi pos ta ratifikojë atë. Nuk ka asnjë arsyetim logjik se pse ky u bë kusht për liberalizimin e vizave...

Kadri Veseli tregon a duhet rrëzuar Qeveria Haradinaj nëse nuk kalon demarkacioni

më 12.2017 - Periskopi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se nëse nuk kalon demarkacioni, nuk duhet rrëzuar Qeveria Haradinaj. Ai është shprehur i bindur se Kosova nuk humb territor, ndërkohë ka thënë se PDK do të japë...

A ka ndryshuar qëndrim PDK-ja për demarkacionin?

më 12.2017 - Sovrani

Partia Demokratike e Kosovës nuk ndryshon qëndrimin karshi marrëveshjes së demarkacionit. Kryetari i këtij subjekti, Kadri Veseli, ka ripërsëritur se partia e tij do ta votojë atë marrëveshje në momentin...

Materiali për demarkacionin arrin në Kuvend

më 12.2017 - RTV 21

Kadrijaj: Po marrëveshja për demarkacionin është në Kuvend.-Dërguti: Nuk e kemi të qartë se në cilin komision do të trajtohet.-Reçica: Marrëveshja nuk e përçan koalicionin PDK-AAK Marrëveshja dhe raporti...

Këto janë procedurat për dërgimin e demarkacionit në Kuvend

më 12.2017 - Sovrani

Marrëveshja e nënshkruar ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi për shënimin e vijës kufitare pritet që shumë shpejt të dërgohet në Kuvendin e Republikës, pasi që qeveria “Haradinaj”, me të dëgjuar raportin...

Lebet: Kosova të përmbushë obligimet e veta

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean Hubert Lebet, deklaroi sot se Zvicra do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në sfidat e saj në të ardhmen, ndërsa kërkoi që vendi ynë të bëjë...

PDK rrit presionin ndaj Haradinajt

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Demarkacioni u dërgua të hënën nga Qeveria në Kuvend në versionin që u kundërshtua aq shumë, pa u ndryshuar aspak. Në mbledhjen e Qeverisë u votua nga kabineti qeveritar që kjo çështje...

Lebet: Zvicra e gatshme ta mbështesë Kosovën, por duhet përmbushur obligimet

më 12.2017 - Telegrafi

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë Jean Hubert Lebet, u prit në takim sot nga kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu, me ç ‘rastë temë diskutimi ishin çështjet aktuale në Kosovë, por në veçanti...

Zvicra vazhdon mbështetjen për Kosovë, por kërkon t’i përmbushë detyrimet

më 12.2017 - Koha.net

Ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean Hubert Lebet, deklaroi sot se Zvicra do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në sfidat e saj në të ardhmen, ndërsa kërkoi që vendi ynë të bëjë më shumë për të përmbushur...

Lebet: Kosova të përmbushë obligimet e veta

më 12.2017 - GazetaBlic

Ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean Hubert Lebet, deklaroi sot se Zvicra do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në sfidat e saj në të ardhmen, ndërsa kërkoi që vendi ynë të bëjë më shumë për të përmbushur...

Ilazi tregon sa kohë i duhet Kosovës për liberalizim nëse miratohet demarkacioni

më 12.2017 - Gazeta Express

Demarkacioni me Malin e Zi është ngritur si çështje nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën. Nënshkrimi i kësaj marrëveshje u realizua në gusht të vitit 2015, mirëpo Kuvendi i Kosovës...

Politikanët e Kosovës zgjidhin hallin e vizave, marrin nënshtetësi shqiptare

më 12.2017 - Gazeta Tema

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Lebet: Kosova të përmbushë obligimet e veta

më 12.2017 - RTV 21

Lebet:  Zvicra e gatshme ta mbështesë Kosovën por përmbushni obligimet e juaja Ambasadori i Zvicrës në Prishtinë, Jean Hubert Lebet, deklaroi sot se Zvicra do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në sfidat...

Ja pas sa kohësh Kosovës i hiqen vizat nëse ratifikohet Demarkacioni?

më 12.2017 - Lajmi.net

Demarkacioni me Malin e Zi është ngritur si çështje nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën. Nënshkrimi i kësaj marrëveshje u realizua në gusht të vitit 2015, mirëpo Kuvendi i Kosovës...

Pasaporta shqiptare për politikanët e Kosovës, ja emrat

më 12.2017 - Shqiptarja

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Bllokimi i vizave, politikanët e Kosovës marrin nënshtetësi shqiptare

më 12.2017 - Java News

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Nuk ka heqje vizash, por ka pasaporta shqiptare për politikanët e Kosovës. Ja lista e gjatë

më 12.2017 - Syri

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Lebet: Është koha kur Kosova duhet t’i kryejë obligimet e saj

më 12.2017 - Albinfo

Sipas tij, Kosova mund ta ndihmojë veten në sundimin e rendit dhe ligjit, ekonomi, stabilitet social, reformat në sistemin e arsimit, e në veçanti në përmirësimin e imazhit të saj Ambasadori i Zvicrës...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi bashkë me raportin e Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit qe disa ditë po qëndron në “sirtarët”...

Kaq kohë i duhet Kosovës për liberalizim nëse miratohet demarkacioni

më 12.2017 - Sovrani

Demarkacioni me Malin e Zi është ngritur si çështje nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën. Nënshkrimi i kësaj marrëveshje u realizua në gusht të vitit 2015, mirëpo Kuvendi i Kosovës...

Prishtinë, demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Aktuale

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi bashkë me raportin e Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit qe disa ditë po qëndron në “sirtarët” e Kuvendit. Ende nuk është...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Alsat-M

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi bashkë me raportin e Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit qe disa ditë po qëndron në “sirtarët” e Kuvendit. Ende nuk është...

70 fëmijë me probleme shikimi-peng i paragjykimeve

më 12.2017 - Koha.net

Institucioni i vetëm në Kosovë për shkollimin e të verbërve dhe me të parë të dëmtuar, qendra burimore për mësim dhe këshillim “Xheladin Deda”, ka ngre shqetësimet për fëmijët e verbër dhe me të parë të...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Portalb

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi bashkë me raportin e Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit qe disa ditë po qëndron në “sirtarët” e Kuvendit, transmeton...

Ilazi tregon sa kohë i duhet Kosovës për liberalizim nëse miratohet demarkacioni

më 12.2017 - Bota Press

Demarkacioni me Malin e Zi është ngritur si çështje nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën. Nënshkrimi i kësaj marrëveshje u realizua në gusht të vitit 2015, mirëpo Kuvendi i Kosovës...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Indeks.mk

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi bashkë me raportin e Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit qe disa ditë po qëndron në “sirtarët” e Kuvendit, transmeton...

Lebet: Zvicra e gatshme ta mbështesë Kosovën, por përmbushni obligimet e juaja

më 12.2017 - KosovaLive360

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean Hubert Lebet, u prit në takim sot nga kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu, me ç ‘rastë temë diskutimi ishin çështjet aktuale në Kosovë, por në veçanti...

Lebet: Kosova të përmbushë obligimet e veta

më 12.2017 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu, me të cilin biseduan për avancimin e bashkëpunimit ekonomik në mes të dy shteteve. Sipas tij, Kosova mund...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Klan Kosova

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi bashkë me raportin e Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit qe disa ditë po qëndron në “sirtarët” e Kuvendit. Ende nuk është...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Lajmi.net

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën. Projektligji për ratifikimin...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Gazeta Express

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën, shkruan sot Gazeta "Zëri"...

Caktimi i seancave dhe komisioneve në ditë të njëjta shkakton mungesë të kuorumit

më 12.2017 - Koha.net

Caktimi i seancave plenare në kohën kur janë paraparë që të mbahen takimet e komisioneve, është kritikuar nga organizatat e shoqërisë civile që monitorojnë punën e Kuvendit të Kosovës, shkruan sot Koha...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Infokusi

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën, shkruan sot Gazeta “Zëri”...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Periskopi

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën, shkruan sot Gazeta “Zëri”...

Deputetët kundër Demarkacionit, por për vete kanë pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Albinfo

Një numër i madh i udhëheqësve shtetëror, i deputetëve, por edhe i njerëzve me funksione të larta, nuk e kanë të nevojshme pritjen në radhë për viza, sepse kanë siguruar shtetësinë e Shqipërisë Pamundësia...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Bota Press

Botapress, 7 dhjetor- Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën,...

Demarkacioni përçan koalicionin

më 12.2017 - Sovrani

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi përkrahet vetëm nga partneri i madh i koalicionit qeverisës, por jo edhe nga partia e kryeministrit Haradinaj dhe nga Nisma për Kosovën, shkruan sot Gazeta “Zëri”...

Ambasadori i Zvicrës e quan të padrejtë regjimin e vizave për kosovarët

më 12.2017 - Koha.net

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, ka deklaruar se ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi në Kuvend është çështje e brendshme, raporton KTV. Ai ka thënë se është e padrejtë që qytetarët...

Pas Mogherinit, Haradinaj a po i acaron marrëdhëniet edhe me Delawien

më 12.2017 - Koha.net

Kërkesa e Haradinajt, që në bisedimet me Serbinë të përfshihet Amerika, kishte acaruar raportet mes tij dhe Mogherinit, raporton KTV. Por, çështja e demarkacionit duket se do të acarojë raportet e tij...

Kundër Demarkacionit me pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Politiko

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Ata që Janë Kundër Demarkacionit Kanë Pasaportë Shqiptare

më 12.2017 - Kallxo

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Europian...

Haradinaj: Deputetët e kanë në dorë demarkacionin

më 12.2017 - RTV 21

Haradinaj: Komisioni e ka kryer punën me seriozitet Pas miratimit në Qeveri të marrëveshjes për demarkacionin dhe raportit të komisionit shtetëror për shënjimin të kufirit me Malin e Zi,  kryeministri...

Ambasadori i Zvicrës e quan të padrejtë regjimin e vizave për kosovarët

më 12.2017 - Insajderi

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, ka deklaruar se ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi në Kuvend është çështje e brendshme, raporton KTV. Ai ka thënë se është e padrejtë që qytetarët...

Veseli takon ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të...

Zvicra ndihmon Kosovën në sektorin e ujit të pijshëm

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, sot nënshkruan Amendamentin e parë të projekt-marrëveshjes, ndërmjet...

Kundër Demarkacionit me pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Telegrafi

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Pse për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi kërkohen 80 vota të deputetëve?

më 12.2017 - Lajmi.net

Për ratifkimin e Demarkacionit me Malin e Zi kërkohet vota e 2/3 të deputetëve të Kosovës. Shpjegim për një qështje të tillë ekziston në Kushtetutën e Republikës së Kosovës, ku për marrëveshjet për territorin,...

Pas Mogherinit, Haradinaj a po i acaron marrëdhëniet edhe me Delawien

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Kërkesa e Haradinajt, që në bisedimet me Serbinë të përfshihet Amerika, kishte acaruar raportet mes tij dhe Mogherinit. Por, çështja e demarkacionit duket se do të acarojë raportet e tij edhe me Amerikën....

Veseli me ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - BalkanWeb

PRISHTINE- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë. Duke folur...

Veseli – përfaqësuesve të BE-së: Demarkacioni të kalojë, Brukseli të veprojë për vizat

më 12.2017 - Tetova Sot

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, thotë se Demarkacioni me Malin e Zi duhet të kalojë dhe se PDK-ja do ta mbështesë atë. BE-ja, sipas tij, duhet të veprojë shpejt dhe qartë sa i përket liberalizimit...

Veseli shfaqësohet te ndërkombëtarët për demarkacionin

më 12.2017 - Albeu

Kryeparlamentari i Kosovës , Kadri Veseli , thotë se Demarkacioni me Malin e Zi duhet të kalojë dhe se PDK-ja do ta mbështesë atë. BE-ja, sipas tij, duhet të veprojë shpejt dhe qartë sa i përket liberalizimit...

A po i acaron Haradinaj marrëdhëniet edhe me Delawien

më 12.2017 - Insajderi

Kërkesa e Haradinajt, që në bisedimet me Serbinë të përfshihet Amerika, kishte acaruar raportet mes tij dhe Mogherinit. Por, çështja e demarkacionit duket se do të acarojë raportet e tij edhe me Amerikën,...

Veseli takon ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë....

Pas Mogherinit, Haradinaj do të acarojë raportet edhe me Amerikën

më 12.2017 - Bota Press

Kërkesa e Haradinajt, që në bisedimet me Serbinë të përfshihet Amerika, kishte acaruar raportet mes tij dhe Mogherinit. Por, çështja e demarkacionit duket se do të acarojë raportet e tij edhe me Amerikën,...

Veseli: Demarkacioni duhet të ratifikohet dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të...

Pas Mogherinit, Haradinaj do të acarojë raportet edhe me Amerikën

më 12.2017 - Periskopi

Kërkesa e Haradinajt, që në bisedimet me Serbinë të përfshihet Amerika, kishte acaruar raportet mes tij dhe Mogherinit. Por, çështja e demarkacionit duket se do të acarojë raportet e tij edhe me Amerikën,...

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë, vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryekuvendari Kadri Veseli ka thënë se marrëveshja e Demarkaciionit të kufirit me Malin e Zi duhet të ratifikohet në Kuvend në mënyrë që t`i hapet rruga liberalizimit të vizave . Këtë deklaratë ai e bëri...

Veseli siguron përfaqësuesit e BE-së se PDK e mbështetë ratifikimin e Demarkacionit

më 12.2017 - Evropa e Lirë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takime me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova dhe ambasadorët e vendeve të BE-së. Ai i ka siguruar përfaqësuesit...

Serbët e veriut nuk e paguajnë as ujin e as rrymën

më 12.2017 - Lajmi.net

Pas nënshkrimit të marrëveshjes me Zvicrën, ambasadori zviceran së bashku me kryeministrin morën pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat. Në këtë këshill u theksua nevoja për të punuar edhe...

Zvicra ndihmon Kosovën në sektorin e ujit të pijshëm

më 12.2017 - Portalb

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, sot nënshkruan Amendamentin e parë të projekt-marrëveshjes, ndërmjet qeverisë së Kosovës dhe...

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë, vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se marrëveshjen për shënjimin e kufirit me Malin e Zi duhet të kalojë, në mënyrë që të forcohet sovraniteti i Kosovës dhe për t’i hapur rrugë liberalizimit...

Veseli: Marrëveshja për shënjimin e kufirit duhet të kalojë

më 12.2017 - RTV 21

Veseli: BE duhet të veprojë shpejt dhe qartë sa i përket liberalizimit të vizave Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është takuar sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe...

Veseli me ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë. Duke folur për zhvillimet...

Veseli përfaqësuesve të BE'së: Demarkacioni të kalojë, Brukseli të veprojë për vizat

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, thotë se Demarkacioni me Malin e Zi duhet të kalojë dhe se PDK-ja do ta mbështesë atë. BE-ja sipas tij, duhet të veprojë shpejt dhe qartë sa i përket liberalizimit...

Politikanët që s?kanë nevojë për viza

më 12.2017 - Albeu

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Veseli me ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë....

Haradinaj refuzon t’i komentojë deklaratat e ambasadorit amerikan për ‘gjepurat’ e Bulliqit

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Kundër Demarkacionit me pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Evropa e Lirë

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Kundër Demarkacionit deputetët me pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Illyria

Prishtinë, 6 dhjetor 2017 – Marrëveshja ev Demarkacionit me Malin e Zi po i mban të izoluar qytetarët e Kosovës. Ratifikimi i marrëveshjes së Demarkacionit dhe arritja e rezultateve të prekshme në luftën...

Delawie i quajti ‘gjepura’ të gjeturat e Bulliqit, ky është reagimi i Haradinajt

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Veseli me ambasadorët e BE: Pas demarkacionit, veproni shpejt me vizat

më 12.2017 - Java News

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë. Duke folur për zhvillimet...

Hardinaj refuzon t’i komentojë deklaratat e Delawies për ‘gjepurat’ e Bulliqit

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Politikanët që s’kanë nevojë për viza, janë të pajisur me pasaporta të Shqipërisë (EMRAT)

më 12.2017 - GazetaBlic

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Haradinaj: Parlamenti ta marrë seriozisht Demarkacionin

më 12.2017 - Albeu

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Politikanët që s’kanë nevojë për viza, janë të pajisur me pasaporta të Shqipërisë /EMRAT

më 12.2017 - Lajmi.net

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Ambasadori zviceran: Qytetarët mos të presin para ambasadave

më 12.2017 - AlbPortali

“Janë rreth 7 mijë njerëz që presin para ambasadës për viza, ata nuk janë shumë të rinj”, u shpreh Jean-Hubert Lebet Loading... Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, është shprehur se miratimi...

Haradinaj: Zvicra ka bërë që Kosova të avancojë në gjendjen e ujërave

më 12.2017 - Telegrafi

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Ambasadori zviceran: Qytetarët mos të presin para ambasadave

më 12.2017 - Fakti Ditor

“Janë rreth 7 mijë njerëz që presin para ambasadës për viza, ata nuk janë shumë të rinj”, u shpreh Jean-Hubert Lebet Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, është shprehur se miratimi ose jo...

Haradinaj dhe ambasadori Lebet nënshkruan marrëveshje për mbështetjen e këshillit ndërministror për ujëra

më 12.2017 - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e udhëhoqi takimin e Këshillit Ndërministror për Ujëra. Fillimisht kryeministri Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet nënshkruan Amendamentin...

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë, vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se marrëveshjen për shënjimin e kufirit me Malin e Zi duhet të kalojë, në mënyrë që të forcohet sovraniteti i Kosovës dhe për t’i hapur rrugë liberalizimit...

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë, vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Tetova Sot

Kryekuvendari Kadri Veseli ka thënë se marrëveshja e Demarkaciionit të kufirit me Malin e Zi duhet të ratifikohet në Kuvend në mënyrë që t`i hapet rruga liberalizimit të vizave . Këtë deklaratë ai e bëri...

Politikanët që s’kanë nevojë për viza – janë të pajisur me pasaporta të Shqipërisë

më 12.2017 - Koha.net

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Illyria

Prishtinë, 6 dhjetor 2017 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në...

Kundër Demarkacionit me pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Gazeta e re

Kundër Demarkacionit me pasaportë shqiptare Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar....

Në saje të donacioneve të Zvicrës, kosovarët pinë ujë më të pastër

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Zvicra ndihmon Kosovën në sektorin e ujit të pijshëm

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, sot nënshkruan Amendamentin e parë të projekt-marrëveshjes,...

Hardaniaj: Demarkacioni në duart e deputetëve

më 12.2017 - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës,...

“Pse”-ja e një deklarimi? Kur Kadria thotë: “s’bëhet nami me shku edhe në opozitë”

më 12.2017 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi “ Kemi qëndrime të qarta politike, PDK do të votojë ‘pro’ marrëveshjes për Demarakcionin. Nuk jam këtu vetëm me fitu vota, s ‘bëhet nami edhe me shku në opozitë ”. Kështu ka deklaruar...

Në saje të donacioneve të Zvicrës, kosovarët pinë ujë më të pastër

më 12.2017 - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Përveç rrymës, serbët nuk e paguajnë as ujin

më 12.2017 - Periskopi

Pas nënshkrimit të marrëveshjes me Zvicrën, ambasadori zviceran së bashku me kryeministrin morën pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat. Në këtë këshill u theksua nevoja për të punuar edhe...

Kadri Veseli me ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Te Sheshi

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, është bërë bashkë me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë kundër kryeministrit Haradinaj...

Ambasadori zviceran: Demarkacioni çështje e brendshme

më 12.2017 - Klan Kosova

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Kundër Demarkacionit me pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Infokusi

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

‘Haradinaj po e rrezikon postin e tij si kryeministër me demarkacionin’

më 12.2017 - InfoShqip

Marrëveshja e demarkacionit nuk pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës, në ditën kur kjo marrëveshje vendoset të jetë si pikë e rendit të ditës. Kjo për shkak se kundër marrëveshjes aktuale të demarkacionit...

Haradinaj: Zvicra ka bërë që Kosova të avancojë në gjendjen e ujërave

më 12.2017 - RTV 21

Lebet: Presim me padurim hapat tjerë të suksesshëm Kryeministri, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet...

“Fundi politik i Haradinajt”

më 12.2017 - Lajm

Të hënën u procedua në Kuvend “Raporti final i Demarkacionit” i përgatitur nga Komisioni i ri i kryesuar nga ish deputeti i LDK-së Shpejtim Bulliqi. Deputetët e Kuvendit të Kosovës, për herë të parë do...

Serbët e veriut nuk e paguajnë as ujin e as rrymën

më 12.2017 - Bota Press

Pas nënshkrimit të marrëveshjes me Zvicrën, ambasadori zviceran së bashku me kryeministrin morën pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat. Në këtë këshill u theksua nevoja për të punuar edhe...

Përveç rrymës, serbët nuk e paguajnë as ujin

më 12.2017 - Insajderi

Pas nënshkrimit të marrëveshjes me Zvicrën, ambasadori zviceran së bashku me kryeministrin morën pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat. Në këtë këshill u theksua nevoja për të punuar edhe...

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë, vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se marrëveshjen për shënjimin e kufirit me Malin e Zi duhet të kalojë, në mënyrë që të forcohet sovraniteti i Kosovës dhe për t’i hapur rrugë liberalizimit...

Veseli me ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë....

Serbët e veriut nuk e paguajnë as ujin e as rrymën

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Pas nënshkrimit të marrëveshjes me Zvicrën, ambasadori zviceran së bashku me kryeministrin morën pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat. Në këtë këshill u theksua nevoja për të punuar edhe...

Ambasadori zviceran: Demarkacioni çështje e brendshme

më 12.2017 - GazetaBlic

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Veseli: Pa kaluar Demarkacioni, nuk hiqen vizat

më 12.2017 - Albinfo

“Qëndrimi im, por edhe i subjektit tim që përfaqësoj është i qartë. Marrëveshja me Malin e Zi duhet të ratifikohet”, deklaroi kryeparlamentari Veseli. Por, ndyshe nga ai kryeministri Ramush Haradinaj është...

Deputetët Thonë se Demarkacioni po Shqyrtohet në Komisionin e Gabuar

më 12.2017 - Kallxo

Në Komisionin për Punë të Jashtme thonë se duhet të shqyrtohet marrëveshja e demarkacionit e jo në atë për Integrime Europiane. Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme u vlerësua se është gabim që...

Qeveria nënshkruan marrëveshje me Zvicrën për Ujërat

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes, lidhur me Mbështetjen për Këshillin...

Ambasadori zviceran: Demarkacioni çështje e brendshme, qytetarët mos të presin para ambasadave

më 12.2017 - Lajmi.net

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Artistët kosovarë që hoqën dorë nga pasaporta e izoluar e Kosovës

më 12.2017 - Bota Press

“Me pasaportën e Kosovës nuk mund të shkosh as te dajt”, është një nga shprehjet që mund të degjohet shpesh tek bisedat mes të rinjëve kosovarë, e që në fakt përtej shakas tregon dramën e izolimit të tyre....

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë....

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë, vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë. Kryeparlamentari Veseli i informoi...

Veseli përfaqësuesve të BE-së: Demarkacioni të kalojë, Brukseli të veprojë për vizat

më 12.2017 - Insajderi

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, thotë se Demarkacioni me Malin e Zi duhet të kalojë dhe se PDK-ja do ta mbështesë atë. BE-ja sipas tij, duhet të veprojë shpejt dhe qartë sa i përket liberalizimit...

Haradinaj: Demarkacioni, në duar të deputetëve

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Qeveria nënshkruan marrëveshje me Zvicrën për Ujërat

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes, lidhur me Mbështetjen për Këshillin Ndërministror për Ujëra. Interesante

Kryetari Veseli me ambasadorët e BE-së: Demarkacioni duhet të kalojë dhe vizat duhet të hiqen

më 12.2017 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë....

Veseli: Demarkacioni duhet të kalojë

më 12.2017 - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova dhe ambasadorë të vendeve të BE-së të akredituar në Kosovë....

Bulliqi thotë se raporti është në favor të integritetit territorial të Kosovës

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryetari i komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka mbrojtur punën e komisionit që ai e udhëheq për demarkacionin me Malin e Zi, duke thënë se materialet që janë...

Kundër Demarkacionit me pasaportë shqiptare

më 12.2017 - Bota Press

Pamundësia që Kuvendi i Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, po i mban edhe më tej qytetarët e Kosovës të izoluar. Qëndrimi zyrtar i Bashkimit Evropian...

Qeveria 'Haradinaj' në rrezik,shkak përplasjet për Demarkacionin

më 12.2017 - Shqiptarja

Qëndrimet krejtësisht të kundërta të partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, lidhur me çështjen e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, rrezikojnë qëndrueshmërinë e Qeverisë...

Bulliqi thotë se raporti është në favor të integritetit territorial të Kosovës

më 12.2017 - Indeks.mk

Kryetari i komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka mbrojtur punën e komisionit që ai e udhëheq për demarkacionin me Malin e Zi, duke thënë se materialet që janë...

Haradinaj dhe ambasadori Lebet nënshkruajnë marrëveshjen për mbështetjen për Këshillin Ndërministror për Ujëra

më 12.2017 - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e udhëhoqi takimin e Këshillit Ndërministror për Ujëra. Fillimisht kryeministri Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet nënshkruan...

Delawie i quajti ‘gjepura’ të gjeturat e Bulliqit, ky është reagimi i Haradinajt

më 12.2017 - Bota Press

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Bulliqi thotë se raporti është në favor të integritetit territorial të Kosovës

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi, ka mbrojtur punën e komisionit që ai e udhëheq për demarkacionin me Malin e Zi, duke thënë se materialet që janë...

Delawie i quajti ‘gjepura’ të gjeturat e Bulliqit, ky është reagimi i Haradinajt

më 12.2017 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Haradinaj refuzon t’i komentojë deklaratat e Delawies për Bulliqin

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

LDK ka një kusht për të votuar Demarkacionin

më 12.2017 - Albeu

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni , ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës , duke...

Marrëveshja me Malin e Zi, vërejtje që gabimet e tilla të mos ndodhin më

më 12.2017 - Koha.net

Kosova nuk ka më asnjë rrugëdalje nga kurthi i kurdisur përmes Marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi pos ta ratifikojë atë. Nuk ka asnjë arsyetim logjik se pse ky u bë kusht për liberalizimin e vizave...

Haradinaj nuk e komenton deklaratën e ShBA-së për Demarkacionin

më 12.2017 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Politikanët që s’kanë nevojë për viza – janë të pajisur me pasaporta të Shqipërisë

më 12.2017 - Gazeta Liria

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Haradinaj: Zvicra ka bërë që Kosova të avancojë në gjendjen e ujërave

më 12.2017 - Infokusi

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Demarkacioni s?e vë në rrezik koalicionin qeverisës

më 12.2017 - Albeu

Secili vendim, që do të marrë Kuvendi në lidhje me Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi, vlerësohet se duhet të ketë kosto edhe për koalicionin qeverisës. Kjo për shkak...

Demarkacioni s’e vë në rrezik koalicionin qeverisës

më 12.2017 - Gazeta Express

Secili vendim, që do të marrë Kuvendi në lidhje me Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi, vlerësohet se duhet të ketë kosto edhe për koalicionin qeverisës. Kjo për shkak...

Demarkacioni s’e vë në rrezik koalicionin qeverisës

më 12.2017 - Koha.net

Secili vendim, që do të marrë Kuvendi në lidhje me Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi, vlerësohet se duhet të ketë kosto edhe për koalicionin qeverisës. Kjo për shkak...

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë: Shpresoj që shpejt do të ketë zgjidhje për demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta e re

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, pyetjeve për çështjen e demarkacionit tha se nuk mund të komentojë rreth këtij procesi, pasi që çështja e demarkacionit është çështje e brendshme e Kosovës....

Demarkacioni rrezikon Qeverinë Haradinaj

më 12.2017 - Syri

Qëndrimet krejtësisht të kundërta të partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, lidhur me çështjen e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, rrezikojnë qëndrueshmërinë e Qeverisë...

Politikanët që s’kanë nevojë për viza – janë të pajisur me pasaporta të Shqipërisë

më 12.2017 - Periskopi

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Politikanët që s’kanë nevojë për viza – janë të pajisur me pasaporta të Shqipërisë

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Haradinaj heq përgjegjësinë nga vetja: ratifikimi i Demarkacionit në dorën e deputetëve

më 12.2017 - Te Sheshi

Kryeministri, Ramush Haradinaj pas dërgimit të marrëveshjes së Demarkacionit në Kuvend, ka thënë se ratifikimi i saj është në dorën e deputetëve, ndërsa nuk ka dashur t’i komentojë deklaratat e ambasadorit...

Ambasadori zviceran: Qytetarët mos të presin para ambasadave

më 12.2017 - Albinfo

“Kjo është një çështje e brendshme. Ne trajtojmë çështjen e vizave dhe mund të them se nuk është një punë aspak e mirë çdo vit rritet gati jemi 7 mijë njerëz që presin para ambasadës për viza, ata nuk...

Politikanët që s’kanë nevojë për viza – janë të pajisur me pasaporta të Shqipërisë

më 12.2017 - Insajderi

Mos-ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës i mban edhe më tutje qytetarët e vendit të izoluar. Qëndrimi zyrtar i BE-së është që Kosova nuk do të përfitojë...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta Express

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Haradinaj dhe Lebet nënshkruan amendamentin e projekt-marrëveshjes për këshillin ndërministror për ujëra

më 12.2017 - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e udhëhoqi takimin e Këshillit Ndërministror për Ujëra. Fillimisht kryeministri Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet nënshkruan...

Haradinaj: Demarkacioni, në duar të deputetëve

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Demarkacioni rrezikon të fundosë qeverinë “Haradinaj”

më 12.2017 - Java News

Qëndrimet krejtësisht të kundërta të partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, lidhur me çështjen e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, rrezikojnë qëndrueshmërinë e Qeverisë...

Haradinaj: Zvicra ka bërë që Kosova të avancojë në gjendjen e ujërave

më 12.2017 - AlbPortali

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Haradinaj: Zvicra ka bërë që Kosova të avancojë në gjendjen e ujërave

më 12.2017 - 10minuta

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkruar Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, lidhur...

Haradinaj: Demarkacioni tani është në duart e deputetëve

më 12.2017 - Bota Press

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka proceduar në Kuvend raportin e komisionit për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, si dhe marrëveshjen e nënshkruar të vitit 2015, dhe se...

Haradinaj: Demarkacioni në duar të deputetëve

më 12.2017 - KosovaPress

Por ai nuk ka dashur t’i komentojë deklaratat e ambasadorit amerikan Greg Delaëie dhe as të partive opozitare. "Qeveria e Kosovës  me seriozitetin më të madh e ka trajtuar këtë temë dhe  ka marrë me respekt...

Ambasadori zviceran: Demarkacioni çështje e brendshme

më 12.2017 - Periskopi

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Ambasadori zviceran: Demarkacioni çështje e brendshme

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Haradinaj: Zvicra ka bërë që Kosova të avancojë në gjendjen e ujërave

më 12.2017 - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj tha se Qeveria zvicerane ka bërë një kujdes që Kosova të avancojë në gjendjen e ujërave në tërësi. Ndërkaq ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se që nga viti 1999,...

Bulliqi nuk komenton për reagimin e ambasadorit amerikan

më 12.2017 - Albinfo

Kryetari i Komisionit të ri Shtetëror për shënjimin e demarkacionit me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, nuk ka komentuar deklaratën e ambasadorit amerikan Greg Delawie, i cili raportin e këtij komisioni e...

Ambasadori zviceran flet rreth çështjes së Demarkacionit

më 12.2017 - Insajderi

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Demarkacioni s’e vë në rrezik koalicionin qeverisës

më 12.2017 - Infokusi

Secili vendim, që do të marrë Kuvendi në lidhje me Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi, vlerësohet se duhet të ketë kosto edhe për koalicionin qeverisës. Kjo për shkak...

Ambasadori zviceran: Demarkacioni çështje e brendshme, qytetarët mos të presin para ambasadave

më 12.2017 - Bota Press

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Ambasadori zviceran: Gati 37 mijë njerëz presin para ambasadës për viza

më 12.2017 - Sovrani

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, tha se miratimi ose jo i demarkacionit me Malin e Zi është çështje e brendshme, por është e padrejtë që qytetarët të presin para ambasadave për marrjen...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

më 12.2017 - Infokusi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Haradinaj: Demarkacioni, në duar të deputetëve

më 12.2017 - KosovaPress

Gjatë nënshkrimit të kësaj marrëveshje, Haradinaj ka pranuar pyetje dhe për çështjen e demarkacionit, për të cilin tha se tashmë është në duar të deputetëve të Kuvendit. "Qeveria me seriozitet të madh...

A po e vë në rrezik Demarkacioni koalicionin qeverisës ?

më 12.2017 - Bota Press

Secili vendim, që do të marrë Kuvendi në lidhje me Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi, vlerësohet se duhet të ketë kosto edhe për koalicionin qeverisës. Kjo për shkak...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

më 12.2017 - Bota Press

Botapress, 6 dhjetor- ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin...

Demarkacioni s’e vë në rrezik koalicionin qeverisës

më 12.2017 - Insajderi

Secili vendim, që do të marrë Kuvendi në lidhje me Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi, vlerësohet se duhet të ketë kosto edhe për koalicionin qeverisës. Kjo për shkak...

Ky është kushti i LDK-së për qeverinë që ta votojë Demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me Malin e Zi për demarkim të kufirit duhet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës, duke...

Ndërkombëtarët: Miratojeni Demarkacionin, është i saktë!

më 12.2017 - Gazeta Liria

Pavarësisht raportimit të Komisionit të Ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi, i cili konstatoi se Kosova humb territor nga versioni aktual i Demarkacionit, përfaqësuesit e huaj diplomatikë në Kosovë...

Dinosha: Mali i Zi s'ka qëndrim të ri për demarkacionin, po e presim Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Gazeta Express

Podgoica nuk e ndryshon qëndrimin e saj për Demarkacion, sado që në Kosovë komisioni i ri prezantoi raportin e ri të shënjimit të kufirit, thotë ambasadori malazias në Kosovë, Ferhat Dinoshta. “Mali i...

Thaçi i gëzohet vendimit për Demarkacionin,fton deputetët ta votojnë

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përmes Facebookut ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë së vendit që Marrëveshja e Demarkacionit e versionit të parë të shkojë për ratifikim në Kuvendin e Kosovës,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK