http://kariera.mk

Përfundon nata e dytë e “Kënga Magjike 2017”

më 12.2017 - Telegrafi

Nata e dytë e gjysmëfinales së “Këngës Magjike” nisi me nota humori dhe të qeshura në të gjithë sallën e Pallatit të Koncerteve. Ishin “dy prezantueset e reja” të cilat ndezën sallën me batutat e tyre....

Veshjet e artistëve në natën e dytë të “Këngës Magjike”

më 12.2017 - RTV 21

Ata shkëlqyen me veshjet që zgjodhën Ka përfunduar nata e dytë e Festivalit “Kënga Magjike 2017”, i cili dha një spektakël të vërtetë në ekranet televizive, TV Klan dhe RTV 21. Artistët e njohur, por edhe...

NRG Band ngrit në këmbë publikun me ‘Goca me martini’ në ‘Kënga Magjike’

më 12.2017 - Lajmi.net

Janë rikthyer në festivalin ‘Kënga Magjike’. Bendi i njohur kosovar ‘NRG Band’ në natën e dytë gjysmëfinale të këtij festivali kanë interpretuar këngën pjesëmarrëse ‘Goca me martini’, shkruan lajmi.net...

NRG Band ngritin në këmbë publikun me ‘Goca me martini’ në ‘Kënga Magjike’

më 12.2017 - Lajmi.net

Janë rikthyer në festivalin ‘Kënga Magjike’ Bendi i njohur kosovar ‘NRG Band’ në natën e dytë gjysmëfinale të këtij festivali kanë interpretuar këngën pjesëmarrëse ‘Goca me martini’, shkruan lajmi.net...

Si princeshë në dukje, Blerina Braka rrëqeth me interpretimin në ‘Kënga Magjike’

më 12.2017 - Lajmi.net

Sonte në Tiranë po mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit shqiptar ‘Kënga Magjike’. E në këtë mbrëmje, ka interpretuar edhe këngëtarja Blerina Braka, shkruan lajmi.net Ajo në këtë kompeticion është...

Fillon nata e dytë e “Këngës Magjike”

më 12.2017 - RTV 21

Një spektakël i vërtetë Sapo ka filluar nata e dytë e edicionit të 19-të të festivalit “Kënga Magjike” nën drejtimin e moderatorit të njohur, Ardit Gjebrea bashkë me dy bukuroshet Arjola Shehu dhe Nevina...

FOTO/ Pas përformancës në ‘Kënga Magjike’, këto janë fjalët e Anxhela Peristerit

më 12.2017 - Syri

Këngëtarja Anxhela Peristeri mbrëmë ka prezantuar këngën e saj në natën e parë gjysmëfinale në festivalin shqiptar ‘Kënga Magjike’. Dhe performanca e saj u veçua nga publiku, të cilët e duartrokitën fort....

Pas përformancës në ‘Kënga Magjike’, këto janë fjalët e Anxhela Peristerit

më 12.2017 - Tetova Sot

Këngëtarja Anxhela Peristeri mbrëmë ka prezantuar këngën e saj në natën e parë gjysmëfinale në festivalin shqiptar ‘Kënga Magjike’. Dhe performanca e saj u veçua nga publiku, të cilët e duartrokitën fort....

Fifi e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

më 12.2017 - Tetova Sot

Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua edhe si një projekt...

Pas përformancës në ‘Kënga Magjike’, këto janë fjalët e Anxhelës

më 12.2017 - Lajmi.net

Këngëtarja Anxhela Peristeri mbrëmë ka prezantuar këngën e saj në natën e parë gjysmëfinale në festivalin shqiptar ‘Kënga Magjike’. E përformanca e saj, u veçua nga publiku të cilët e duartrokitën fort,...

Fifi i kushtoi këngë por e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

më 12.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të “Këngës Magjike”. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milionë klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua edhe...

Flet Mentor Haziri: Kolegët do më mbështesin në "Kënga Magjike" sepse...

më 12.2017 - Gazeta Express

I ka shkruar vetë vargjet prekëse të këngës “Plagë në zemër” me muzikë të Gent Myftarajt. Këngëtari i rockut, Mentor Haziri, konkurron në këtë edicion të “Këngës Magjike” me një këngë që e quan “të madhe”,...

Fifi e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

më 12.2017 - Albeu

Këngëtarja e njohur Fifi , ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike . Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua...

Yjet shkëlqyen në festivalin “Kënga Magjike”

më 12.2017 - Zhurnal

Ka përfunduar nata e parë e edicionit të 19-të të festivalit “Kënga Magjike” që para ekraneve tona solli performaca të mrekullueshme nga këngëtarët më të dashur për publikun, por edhe arstistë të rinj,...

Shokon Fifi: Ai ka vdekur!

më 12.2017 - TV Koha

Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua edhe si një projekt...

Shokon Fifi: Ai për ka vdekur!

më 12.2017 - GazetaBlic

Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua edhe si një projekt...

Shokon Fifi: Ai për ka vdekur!

më 12.2017 - Gazeta Express

Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua edhe si një projekt...

A e ka planifikuar që më parë FIFI fitoren në “Kënga Magjike 2017”

më 12.2017 - Periskopi

Festivali kryesor i muzikës moderne shqiptare “Kënga Magjike”, këtë javë po shënon edicionin e tij të 19-të, që pas dy gjysmëfinaleve, do të përfundojë me finalen e madhe ditën e shtunë të datës 9 dhjetor,...

Fifi e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

më 12.2017 - Syri

Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua edhe si një projekt...

Fifi e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

më 12.2017 - Tetova Sot

Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube. Por balada e saj u komentua edhe si një projekt...

Na e tha Fifi, ai ka vdekur?

më 12.2017 - Sovrani

Ka çuar në këmbë të gjithë publikun shqiptar me super performancën e saj në festivalin Kënga Magjike, shkruan Sovrani.info Madje bukuroshja Fifi më në fund e ka pranuar se kujt i dedikohet kënga e saj...

Përfundon nata e parë e “Kënga Magjike 2017”: Gjithçka që ndodhi nga skena dhe prapakuintat e festivalit

më 12.2017 - Telegrafi

Është mbajtur nata e parë e festivalit “Kënga Magjike 2017”. Nën drejtimin e producentit, Ardit Gjebrea, si dhe dy prezantueseve bukuroshe të televizionit Klan: Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla, u përmbyll...

Yjet shkëlqyen në festivalin “Kënga Magjike”

më 12.2017 - RTV 21

Veshjet që yjet kanë zgjedhur Ka përfunduar nata e parë e edicionit të 19-të të festivalit “Kënga Magjike” që para ekraneve tona solli performaca të mrekullueshme nga këngëtarët më të dashur për publikun,...

Fifi me interpretim rrëqethës, a do ta fitoj ‘Këngën Magjike’?

më 12.2017 - Lajmi.net

Këngëtarja Fifi sonte në natën e parë gjysmëfinale ka interpretuar këngën e saj ‘Zhurmë’. E prezantimi i saj edhe sonte ka mahnitur gjithë publikun shqiptar, shkruan lajmi.net Në mesin e shumë duartrokitjeve,...

Rozana hapi ‘Kënga Magjike’, ja arsyeja pse

më 12.2017 - Syri

Sonte ka nisur festivali shqiptar ‘Kënga Magjike’. E në në natën e parë gjysmëfinale, ka pasur disa risi E para që ka hapur festivalin, është këngëtarja Rozana Radi, e cila vitin e kaluar e fitoi këtë...

Rovena në natën gjysmëfinale me veshje të njëjtë si të natës prezantuese

më 12.2017 - Lajmi.net

Me 15 tetor prezantoi këngën ‘Veç një jetë’ në ‘E diela shqiptare’ këngë kjo që e bën Rovena Stefën si konkurruese e festivalit ‘Kënga Magjike’. E sonte që është nata e parë gjysmëfinale, Rovena ka interpretuar...

Rozana e hap ‘Kënga Magjike’, Bes Kallaku prezanton përkrah Arditit

më 12.2017 - Lajmi.net

Sonte ka nisur festivali shqiptar ‘Kënga Magjike’. E në në natën e parë gjysmëfinale, ka pasur disa risi, shkruan lajmi.net E para që ka hapur festivalin, është këngëtarja Rozana Radi e cila vitin  e kaluar...

Fillon festivali “Kënga Magjike”, sjell një spektakël magjik

më 12.2017 - RTV 21

Një spektakël i vërtetë në ekranet tona Sapo ka filluar edicioni i 19-të i festivalit “Kënga Magjike” nën drejtimin e moderatorit të njohur, Ardit Gjebrea bashkë me dy bukuroshet Arjola Shehu dhe Nevina...

Rozana hapi ‘Kënga Magjike’, ja arsyeja pse

më 12.2017 - Tetova Sot

Sonte ka nisur festivali shqiptar ‘Kënga Magjike’. E në në natën e parë gjysmëfinale, ka pasur disa risi E para që ka hapur festivalin, është këngëtarja Rozana Radi, e cila vitin e kaluar e fitoi këtë...

Emrat që do të performojnë sonte në natë e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike 2017”

më 12.2017 - Telegrafi

Plot 21 këngëtarë do të ngjiten sonte (e mërkurë) në natën e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike 2017”. Nga këta emra, 12 prej tyre janë këngëtarë të afirmuar, emra të njohura të skenës, ndërsa...

Sonte është në natën e parë gjysmëfinale të “Kënga Magjike’, ja ku po bëhet gati Elhaida Dani

më 12.2017 - Lajmi.net

Sonte është nata e parë gjysmëfinale e festivalit shqiptar “Kënga Magjike”. E në natën e sotme një nga konkurrentet që do konkurojë për natën finale është Elhaida Dani, shkruan lajmi.net Ajo ka hedhur...

Rovena Stefa sonte në Kënga Magjike, live nga Pallati i Koncerteve

më 12.2017 - Zhurnal

"Veç një jetë" quhet kënga konkuruese që duhet të themi se është ndër më të mirat e Festivalit Kënga Magjike këtë vit. Sonte me këtë këngë artistja Rovena Stefa do të performojë në skenën e Pallatit të...

Rozana Radi “rrënqeth” sërish!

më 12.2017 - Sovrani

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Rozana Radi e ka kënduar këngën fituese të vitit të kaluar të festivalit “Kënga Magjike”, shkruan Sovrani.info Ajo sërish e ka emocionuar publikun me mesazhin e saj “Stop...

Sonte është në natën e parë gjysmëfinale të “Kënga Magjike’, ja ku po bëhet gati Elhaida Dani

më 12.2017 - Fol

Sonte është nata e parë gjysmëfinale e festivalit shqiptar “Kënga Magjike”. E në natën e sotme një nga konkurrentet që do konkurojë për natën finale është Elhaida Dani. Ajo ka hedhur një fotografi në Instastory...

Festivali i 56-te i kenges ne radiotelevizion ben publike kenget konkuruese

më 12.2017 - 24 ore

Bashkë me dhjetorin vjen edhe edicioni i 56-të i Këngës në RTSH, që tashmë gjendet në fazën e tij përfundimtare. Sapo kanë përfunduar klipet prezantuese për të njëzet e dy këngët e garës muzikore më të...

Bashkë kudo! Këta artistë nuk i ndajnë fëmijët në provat e "Kënga Magjike"

më 12.2017 - Gazeta Express

Artistët shqiptarë pjesëmarrës në “Kënga Magjike” kanë publikuar gjatë këtyre ditëve foto dhe video nga provat e këtij festivali. Por dy prej tyre që kanë rënë në sy janë padyshim këngëtarja Çiljeta Xhilaga...

SONTE FILLON “KËNGA MAGJIKE 2017”

më 12.2017 - TV21

Drejtpërdrejt në TV21 Sonte fillon edicioni i 19-të i Festivalit “Kënga Magjike”, i cili bashkon brezat e të gjitha trevave shqiptare anë e mbanë. “Kënga Magjike” nën drejtimin e moderatorit shqiptar,...

Sonte fillon “Kënga Magjike 2017”

më 12.2017 - RTV 21

Drejtpërdrejt në RTV 21 Sonte fillon edicioni i 19-të i Festivalit “Kënga Magjike”, i cili bashkon brezat e të gjitha trevave shqiptare anë e mbanë. “Kënga Magjike” nën drejtimin e moderatorit shqiptar,...

Bashkë kudo! Këta artistë nuk i ndajnë fëmijët në provat e “Kënga Magjike”

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Artistët shqiptarë pjesëmarrës në “Kënga Magjike” kanë publikuar gjatë këtyre ditëve foto dhe video nga provat e këtij festivali. Por dy prej tyre që kanë rënë në sy janë padyshim këngëtarja Çiljeta Xhilaga...

Ekskluzive nga parapaskenat e festivalit “Kënga Magjike 2017”: Emocionet e artistëve dhe këngët favorite (Foto/Video)

më 12.2017 - Telegrafi

Festivali “Kënga Magjike 2017” do të sjellë dy netë spektaklore gjysmëfinale në data 6 dhe 7 dhjetor. Ndërsa këtë të shtunë me 9 nëntor, do të mbahet nata finale, ku do të performojnë 20 artistët më të...

5 arsye pse Fifi duhet ta fitojë festivalin “Kënga Magjike”

më 12.2017 - Lajmi.net

Me muzikë ka vite që merret, por në industrinë muzikore shqiptare më fuqishëm hyri me këngën “Big Booty” në bashkëpunim me Çiljetën dhe Lil Kolin, para disa vitesh, shkruan lajmi.net. Fifi më pas iu bashkua...

Çiljeta pret finalen, por kënga duket si ajo e Danit

më 12.2017 - Zhurnal

Një nga këngëtaret që po përmendet për të prekur finalen me ndonjë cmim në Festivalin “Kënga Magjike 2017” këtë vit është Ciljeta me këngën “Hajmali”. Por, nëse dëgjoni këngën e saj dhe e krahasoni me...

Pas 10 vitesh në Kënga Magjike:  Rikthimi i Nrg Band bën zhurmë!

më 12.2017 - Prive

Tashmë kur janë prezantuar të gjitha këngët e festivalit ‘Kënga Magjike’ vëmendja është tek netët live apo ato finaliste. Përpos çmimit të parë, e rëndësishme në këtë kompeticion muzikor është edhe performanca...

Vitin e kaluar e fitoi ‘Kënga Magjike’, por a do ta hap këtë vit Rozana atë?!

më 12.2017 - Prive

Është traditë që festivali ‘Kënga Magjike’ të nis me këngën fituese të një edicioni më parë. Në 2016-të ‘Ma thuaj ti’ e Rozana Radit u shpall fituese nga votat e kolegëve. E siç do zakoni me po këtë këngë...

Vitin e kaluar fitoi çmimin e parë në ‘Kënga Magjike’, por a do ta hap këtë vit spektaklin Rozana?

më 12.2017 - Syri

Është traditë që festivali ‘Kënga Magjike’ të nis me këngën tuese të një edicioni më parë. Në 2016-të ‘Ma thuaj ti’ e Rozana Radit u shpall tuese nga votat e kolegëve. E siç do zakoni me po këtë këngë...

Vitin e kaluar e fitoi ‘Kënga Magjike’, por a do ta hap këtë vit spektaklin Rozana?

më 12.2017 - Syri

Është traditë që festivali ‘Kënga Magjike’ të nis me këngën tuese të një edicioni më parë. Në 2016-të ‘Ma thuaj ti’ e Rozana Radit u shpall tuese nga votat e kolegëve. E siç do zakoni me po këtë këngë...

Vitin e kaluar e toi ‘Kënga Magjike’, por a do ta hap këtë vit Rozana atë?!

më 12.2017 - Syri

Është traditë që festivali ‘Kënga Magjike’ të nis me këngën tuese të një edicioni më parë. Në 2016-të ‘Ma thuaj ti’ e Rozana Radit u shpall tuese nga votat e kolegëve. E siç do zakoni me po këtë këngë...

Fest ’56, gati 22 këngët e garës

më 12.2017 - Ina

Bashkë me dhjetorin vjen edhe edicioni i 56-të i Këngës në RTSH, që tashmë gjendet në fazën e tij përfundimtare. Sapo kanë përfunduar klipet prezantuese për të njëzet e dy këngët e garës muzikore më të...

Fest ’56, gati 22 këngët e garës

më 12.2017 - RTSH

Bashkë me dhjetorin vjen edhe edicioni i 56-të i Këngës në RTSH, që tashmë gjendet në fazën e tij përfundimtare. Sapo kanë përfunduar klipet prezantuese për të njëzet e dy këngët e garës muzikore më të...

“Ke le për mu” rikthen Rovena Dilon në “Kënga Magjike”

më 12.2017 - GazetaBlic

Jemi në prag të festivalit “Kënga Magjike”, festival ky që këtë edicion sjell një garë të fortë mes artistëve tanë. Një këngëtare që është rikthyer në këtë festival është edhe Rovena Dilo, shkruan lajmi.net....

“Ke le për mu” rikthen Rovena Dilon në “Kënga Magjike”

më 12.2017 - Lajmi.net

Jemi në prag të festivalit "Kënga Magjike", festival ky që këtë edicion sjell një garë të fortë mes artistëve tanë. Një këngëtare që është rikthyer në këtë festival është edhe Rovena Dilo, shkruan lajmi.net....

“Ke le për mu” rikthen Rovena Dilon në “Kënga Magjike”

më 12.2017 - Infokusi

Jemi në prag të festivalit “Kënga Magjike”, festival ky që këtë edicion sjell një garë të fortë mes artistëve tanë. Një këngëtare që është rikthyer në këtë festival është edhe Rovena Dilo, shkruan lajmi.net....

Na besoni: Kënga Magjike do jetë flakë!

më 12.2017 - Sovrani

Ka mbetur kompeticioni i vetëm i muzikës tek shqitparët dhe si duket po e mban mirë stafetën për të mos dështuar në performanca dhe organizim, shkruan Sovrani.info Jemi të bindur e keni kuptuar që po flasim...

Zbulohen finalistët e Këngës Magjike, ja kush do të këndojë në Pallatin e Kongreseve

më 12.2017 - Syri

Edicioni i 19-të i Këngës Magjike është gati për netët finale. Bashkë me konkurrentët e prezantuar këtë të diel në E diela Shqiptare, kanë përfunduar të gjitha këngët pjesëmarrëse dhe tashmë artistët janë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK