http://kariera.mk

Rritje prej 0,2 për qind të BPV-së në tremujorin e tretë

më 12.2017 - Medial

Shkalla e rritjes të bruto prodhimit vendor (BPV) për tremujorin e tretë të këtij viti është 0,2 për qind, publikoi sot Entit Shtetëror i Statistikave. Në tremujorin e tretë të këtij viti rritje më e madhe...

Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë 22,1 për qind

më 12.2017 - Medial

Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë të këtij viti është 22,1 për qind, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës. Sipas të dhënave të publikuara në kuartalin e dytë shkalla e papunësisë ka qenë 22,6...

Maqedoni, rritje prej 0,2 për qind e BPV-së në tre mujorin e tretë të vitit

më 12.2017 - Telegrafi

Shkalla e rritjes të bruto prodhimit vendor (BPV) për tremujorin e tretë të këtij viti është 0,2 për qind, publikoi sot Entit Shtetëror për Statistika. Në tremujorin e tretë të këtij viti rritje më e madhe...

Në Maqedoni 211.363 persona janë të papunë

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 7 dhjetor - Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë të këtij viti është 22,1 për qind, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës. Sipas të dhënave të publikuara në kuartalin e dytë shkalla e papunësisë...

Rritje prej 0,2 pë qind të BPV-së në tremujorin e tretë

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 7 dhjetor- Shkalla e rritjes të bruto prodhimit vendor (BPV) për tremujorin e tretë të këtij viti është 0,2 për qind, publikoi sot Entit Shtetëror i Statistikave. Në tremujorin e tretë të këtij...

Maqedoni, rritje prej 0,2 për qind e BPV-së në tre mujorin e tretë të vitit

më 12.2017 - Lajm

Shkalla e rritjes të bruto prodhimit vendor (BPV) për tremujorin e tretë të këtij viti është 0,2 për qind, publikoi sot Entit Shtetëror për Statistika. Në tremujorin e tretë të këtij viti rritje më e madhe...

Maqedoni, rritje prej 0,2 për qind e BPV-së në tre mujorin e tretë të vitit

më 12.2017 - Almakos

Shkalla e rritjes të bruto prodhimit vendor (BPV) për tremujorin e tretë të këtij viti është 0,2 për qind, publikoi sot Entit Shtetëror për Statistika. Në tremujorin e tretë të këtij viti rritje më e madhe...

Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë 22,1 për qind

më 12.2017 - Tetova Sot

Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë të këtij viti është 22,1 për qind, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës. Sipas të dhënave të publikuara në kuartalin e dytë shkalla e papunësisë ka qenë 22,6...

Rritje prej 0,2 për qind të BPV-së në tremujorin e tretë

më 12.2017 - Tetova Sot

Shkalla e rritjes të bruto prodhimit vendor (BPV) për tremujorin e tretë të këtij viti është 0,2 për qind, publikoi sot Entit Shtetëror i Statistikave. Në tremujorin e tretë të këtij viti rritje më e madhe...

Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë 22,1 për qind

më 12.2017 - Almakos

Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë të këtij viti është 22,1 për qind, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës. Sipas të dhënave të publikuara në kuartalin e dytë shkalla e papunësisë ka qenë 22,6...

Rriten shpenzimet në ndërtimtari për banesa të reja

më 12.2017 - Tetova Sot

Shpenzimet në ndërtimtari për banesa të reja në tremujorin e tretë nga viti 2017 në krahasim me tremujorin e dytë, janë më të larta për 0,9 për qind, shpenzimet për materiale janë më të ulëta për 0,3 për...

Çmimet e shërbimeve hotelierike të pandryshueshme

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor- Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e vitit 2017 kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në...

Rriten shpenzimet në ndërtimtari për banesa të reja

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor- Shpenzimet në ndërtimtari për banesa të reja në tremujorin e tretë nga viti 2017 në krahasim me tremujorin e dytë, janë më të larta për 0,9 për qind, shpenzimet për materiale janë më...

Çmimet e shërbimeve hotelierike të pandryshueshme

më 12.2017 - Portalb

Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e këtiij viti kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në grupin Pijet joalkoolike...

Çmimet e shërbimeve hotelierike të pandryshueshme

më 12.2017 - TV Koha

Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e këtiij viti kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në grupin Pijet joalkoolike...

Çmimet e shërbimeve hotelierike të pandryshueshme

më 12.2017 - Medial

Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e vitit 2017 kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në grupin Pijet joalkoolike...

Rriten shpenzimet në ndërtimtari për banesa të reja

më 12.2017 - Medial

Shpenzimet në ndërtimtari për banesa të reja në tremujorin e tretë nga viti 2017 në krahasim me tremujorin e dytë, janë më të larta për 0,9 për qind, shpenzimet për materiale janë më të ulëta për 0,3 për...

RRITEN SHPENZIMET NË NDËRTIMTARI PËR BANESA TË REJA

më 12.2017 - TV21

Shpenzimet në ndërtimtari për banesa të reja në tremujorin e tretë nga viti 2017 në krahasim me tremujorin e dytë, janë më të larta për 0,9 për qind, shpenzimet për materiale janë më të ulëta për 0,3 për...

Çmimet e shërbimeve hotelierike të pandryshueshme

më 12.2017 - Almakos

Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e vitit 2017 kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në grupin Pijet joalkoolike...

Çmimet e shërbimeve hotelierike të pandryshueshme

më 12.2017 - Almakos

Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e këtiij viti kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në grupin Pijet joalkoolike...

Rriten çmimi i rrymës dhe ushqimeve

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Deri në shtator 2017, niveli i çmimeve në Kosovë është karakterizuar me rritje me një mesatare prej 1.7 për qind. Sipas tremujorit të tretë të Bankës Qendrore të Kosovës, me rritje u karakterizuan çmimet...

Çmimet e shërbimeve hotelierike të pandryshueshme

më 12.2017 - Tetova Sot

Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e vitit 2017 kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në grupin Pijet joalkoolike...

Nuk ndryshojnë çmimet e shërbimeve hotelierike në Maqedoni

më 12.2017 - Fol

Çmimet e shërbimeve hotelierike në nëntor të vitit 2017 në krahasim me tetorin e vitit 2017 kanë mbetur në nivel të njëjtë. Në krahasim me grupet e shërbimeve, rritje është vërejtur në grupin pijet joalkoolike...

70 për qind e britanikëve e përdorin Google për ta diagnostikuar veten dhe për t’i trajtuar sëmundjet minore

më 12.2017 - Telegrafi

Një studim i ri ka zbuluar se 70 për qind e britanikëve e kanë shëruar një problem apo sëmundje shëndetësore pasi i kanë kërkuar simptomat në Google. Hulumtuesit tregojnë se tani shtatë nga dhjetë britanikë...

70 për qind e britanikëve e përdorin Google për ta diagnostikuar veten dhe për t’i trajtuar sëmundjet minore

më 12.2017 - Infokusi

Një studim i ri ka zbuluar se 70 për qind e britanikëve e kanë shëruar një problem apo sëmundje shëndetësore pasi i kanë kërkuar simptomat në Google. Hulumtuesit tregojnë se tani shtatë nga dhjetë britanikë...

70 për qind e britanikëve e përdorin Google për ta diagnostikuar veten dhe për t’i trajtuar sëmundjet minore

më 12.2017 - Gazeta Liria

Një studim i ri ka zbuluar se 70 për qind e britanikëve e kanë shëruar një problem apo sëmundje shëndetësore pasi i kanë kërkuar simptomat në Google. Hulumtuesit tregojnë se tani shtatë nga dhjetë britanikë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK