http://kariera.mk

Haxhiu: S’është e vërtetë që Veseli nuk është ftuar nga Gjykata, gjyqtari s’guxon ta pranojë

më 12.2017 - Koha.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës ka thënë me shumë bindje se Kadri Veseli është ftuar nga Gjykata, por një gjë të tillë...

Veseli: S’kam pasur ftesë që të shkoj në seancën ndaj deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, thotë se s’ka pasur ftesë që të shkojë në seancën ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit në seancat e Kuvendit në vitin 2015. Albin Kurti, Donika...

Deputetët dëshmojnë kundër deputetëve

më 12.2017 - Klan Kosova

Disa deputetë të parlamentit patën sot edhe detyrën e dëshmitarit në një proces gjyqësor që po zhvillohet kundër katër kolegëve të tyre nga Vetëvendosje. Naser Osmani dhe Bekim Haxhiu dëshmuan për incidentet...

Veseli tregon pse ska shkuar në seancën e Albin Kurtit

më 12.2017 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, thotë se s’ka pasur ftesë që të shkojë në seancën ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit në seancat e Kuvendit në vitin 2015. Albin Kurti, Donika...

Deputetët e VV-së kërkojnë urdhërarrest për Veselin, gjykatësi nuk pranon

më 12.2017 - Koha.net

Nuk ka urdhërarrest për Veselin edhe pse nuk iu përgjigj tre herë thirrjes së gjykatës Urdhër arrest për kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, është kërkuar në fund të seancës gjyqësore ndaj katër deputetëve...

Deputetët dëshmojnë kundër deputetëve

më 12.2017 - GazetaBlic

Disa deputetë të parlamentit patën sot edhe detyrën e dëshmitarit në një proces gjyqësor që po zhvillohet kundër katër kolegëve të tyre nga Vetëvendosje. Naser Osmani dhe Bekim Haxhiu dëshmuan për incidentet...

Deputetët e VV-së kërkojnë urdhëarrest për Veselin, gjykatësi nuk pranon

më 12.2017 - Koha.net

Nuk ka urdhërarrest për Veselin edhe pse nuk iu përgjigj tre herë thirrjes së gjykatës Urdhër arrest për kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, është kërkuar në fund të seancës gjyqësore ndaj katër deputetëve...

Veseli tregon pse ska shkuar në seancën e Albin Kurtit

më 12.2017 - Insajderi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, thotë se s’ka pasur ftesë që të shkojë në seancën ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit në seancat e Kuvendit në vitin 2015. Albin Kurti, Donika...

Veseli: Të premten do të dëshmoj në seancën për deputetët e VV’së

më 12.2017 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, thotë se s’ka pasur ftesë që të shkojë në seancën ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit në seancat e Kuvendit në vitin 2015. Albin Kurti, Donika...

Albini dhe Donika mbesin në paraburgim

më 12.2017 - RTV 21

Gjykimi i katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend Është mbajtur seanca e radhës ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në Kuvend. Trupi gjykues...

Reagon Vetëvendosje pas vazhdimit të paraburgimit për deputetët

më 12.2017 - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje përmes një statusi në Facebook, ka kritikuar ashpër mungesën e Kadri Veselit sot në seancën gjyqësore në rolin e dëshmitarit. Aty thuhet se gjyqi që po ju bëhet deputetëve të saj është...

Vetëvendosje: Vazhdimi i paraburgimit, shpërdorim i drejtësisë

më 12.2017 - Lajmi.net

Lëvizja Vetëvendosje përmes një statusi në Facebook, ka kritikuar ashpër mungesën e Kadri Veselit sot në seancën gjyqësore në rolin e dëshmitarit.Aty thuhet se gjyqi që po ju bëhet deputetëve të saj është...

Vetëvendosje: Po dëshmohet lidhja e gjyqtarit Kalludra me Kadri Veselin

më 12.2017 - Klan Kosova

LVV: Gjyqtari Kalludra ridëshmon se është dorë e zgjatur e Kadri Veselit i cili kërcënon(te) vazhdimisht Lëvizjen VETËVENDOSJE! edhe nga foltorja e kryekuvendarit Lëvizja Vetëvendosje po e quan gjykim...

​Përballja në Gjykatë për gazin lotsjellës: Osmani nuk e ngarkon Kurtin për dallim nga Kamishi

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe deputeti Armend Zemaj sërish nuk kanë ardhur në gjykatë për të dëshmuar në rastin e hedhjes së gazit lotësjellës në Kuvend të Kosovës, gjatë tetorit 2015. Për këtë, shqyrtimi...

VV: Vazhdimi i paraburgimit ridëshmon lidhjen e Kalludrës me Veselin

më 12.2017 - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media ka thënë se vazhdimi i paraburgimit për deputetët e saj po e ridëshmon lidhjen e gjyqtarit Beqir Kalludra me kreun e PDK-së, Kadri Veseli. “Në gjyqin...

Deputetët e VV-së kërkojnë urdhërarrest për Veselin, ja si përgjigjet gjykatësi

më 12.2017 - Bota Press

Nuk ka urdhërarrest për Veselin edhe pse nuk iu përgjigj tre herë thirrjes së gjykatës Urdhër arrest për kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, është kërkuar në fund të seancës gjyqësore ndaj katër deputetëve...

Haxhiu: Albin Kurti e ka hedhur gazin lotsjellës

më 12.2017 - RTV 21

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është sjellur sot me pranga në gjykatore Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi po qëndrojnë në paraburgim me një vendim të gjyqtarit Beqir Kalludra. Në seancën e sotme...

Më 20 dhjetor kundër Albin Kurtit dhe tre deputetëve tjerë të VV-së dëshmon Kadri Veseli

më 12.2017 - Lajmi.net

Seanca e radhës për katër deputetët e Vetëvendosjes që akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend do të mbahet më 20 dhjetor të këtij viti. Në ndërkohë që trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes...

Kurti e Kadaj-Bujupi mbesin në paraburgim, seanca e radhës më 20 dhjetor

më 12.2017 - Klan Kosova

Seanca e radhës për katër deputetët e Vetëvendosjes që akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend do të mbahet më 20 dhjetor të këtij viti. Në ndërkohë që trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes...

Gjykata refuzon lirimin nga paraburgimi të Kurtit e Kadaj-Bujupit

më 12.2017 - Telegrafi

Në gjykimin e katër deputetëve për lotsjellësin në Kuvend, trupi gjykues refuzoi kërkesën e mbrojtësve të Albin Kurtit e Donika Kadaj- Bujupit për lirim nga paraburgimi. Mbrojtësit e dy deputetëve kërkuan...

Albulena Haxhiu kërkoi nga gjykatësi të arrestohet Kadri Veseli

më 12.2017 - Lajmi.net

Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-se ,Abulena Haxhiut, Donika Kadajt ,dhe Albin Kurtit. Në gjykatë për të dëshmuar për rastin ishin Naser Osmani dhe Bekim Haxhiu. Ndërsa pavarësisht...

Ymeri reagon ashpër ndaj vendimit të gjykatës

më 12.2017 - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri , thotë se me gjykimin me deputetëve të VV-së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e tij....

Kurti dhe Donika ngelen në paraburgim

më 12.2017 - Albeu

Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në Kuvend. Trupi gjykues ka vendosur që deputeti Albin Kurti dhe deputetja Donika Kadaj – Bujupi të...

Ymeri: Gjykimi i deputetëve shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - RTV 21

Ymeri thotë se pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e tij Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, tha se me gjykimin e deputetëve të këtij subjekti, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e tij. Sipas...

Albulena Haxhiu kërkon arrestimin e Kadri Veselit, ky është reagimi i Beqir Kalludrës

më 12.2017 - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe seanca e sotme gjyqësore kundër katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhje të gazit lotsjellës në sallën e Kuvendit gjatë legjislaturës së kaluar. Në gjykatë sot për të dëshmuar lidhur...

Vetëvendosje: Kalludra po bën gjykim fshehtas e tinëz

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me gjykimin ndaj katër deputetëve të saj për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Vetëvendosje ka theksuar se gjyqtari Beqir Kalludra...

Përfundon seanca ndaj deputetëve të VV’së, Albin Kurti e Donika Kadaj mbesin në paraburgim

më 12.2017 - GazetaBlic

Tashmë ka përfunduar seance e sotme gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes – Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj Bujupi dhe Faton Topalli. Gjykatësi ka vendosur që seanca e ardhshme ndaj...

Gjykata Refuzon Lirimin nga Paraburgimi të Kurtit e Kadajt

më 12.2017 - Kallxo

Gjykata në Prishtinë refuzoi kërkesën e mbrojtjes për lirim nga paraburgimi të dy deputetëve të Vetëvendosjes. Në gjykimin e katër deputetëve për lotsjellësin në Kuvend, trupi gjykues refuzoi kërkesën...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim

më 12.2017 - Gazeta Express

Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në Kuvend. Trupi gjykues ka vendosur që deputeti Albin Kurti dhe deputetja Donika Kadaj – Bujupi të...

Ymeri thotë se gjykimi i deputetëve të VV-së shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - Koha.net

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka thënë se me gjykimin me deputetëve të VV-së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e...

Avokatët e deputetëve të VV-së: Mos i lexoni deklaratat e Veselit e Zemajt

më 12.2017 - Gazeta Express

Mbrojtja e te akuzuarve ka refuzuar që deklaratat e kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe deputetit Armend Zemaj te lexohen, pasi asnjëri prej tyre nuk është paraqitur për të dëshmuar në gjykatë. Ky propozim...

​Ymeri: Gjykimi i deputetëve të VV-së shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, thotë se me gjykimin me deputetëve të VV-së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e tij....

Vetëvendosje: Kalludra po bën gjykim fshehtas e tinëz

më 12.2017 - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me gjykimin ndaj katër deputetëve të saj për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Vetëvendosje ka theksuar se gjyqtari Beqir Kalludra po bënë gjykim...

Reagon Vetëvendosje pas vazhdimit të paraburgimit për deputetët

më 12.2017 - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje përmes një statusi në Facebook, ka kritikuar ashpër mungesën e Kadri Veselit sot në seancën gjyqësore në rolin e dëshmitarit.Aty thuhet se gjyqi që po ju bëhet deputetëve të saj është...

‘Deputetët e Vetëvendosjes po gjykohen fshehtazi’

më 12.2017 - Ina

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra i cili, sipas kësaj partie, e ka ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të seancës kundër katër deputetëve të saj. Këtë mënyrë të...

Vetëvendosje: Beqir Kalludra po bën gjykim fshehtas

më 12.2017 - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se gjyqtari Beqir Kalludra po bën gjykim të fshehtë ndaj deputetëve Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi e Faton Topalli, njofton Klan Kosova. Ky reagim i tyre...

Albulena Haxhiu- Kalludrës: Po përgatisim kallëzimin për ju

më 12.2017 - RTV 21

Polemikë mes Haxhiut e Kalludrës Pasi kryetari i trupit gjykues Beqir Kalludra nuk e lejoi dëshmitarin Bekim Haxhiu të përgjigjet në një pyetje të Albulena Haxhiut, deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit...

VV: Kalludra po bën gjykim të fshehtë për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje gjykimin ndaj deputetëve Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj-Bujupi dhe Faton Topalli për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës e ka quajtur politik dhe të fshehtë. “Duke qenë...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Albulena Haxhiu- Kalludrës: Po Përgatisim Kallëzimin për Ju

më 12.2017 - Kallxo

Albulena Haxhiu e Beqir Kalludra janë përfshirë në një polemikë në seancën për lotsjellësin në Kuvend. Pasi kryetari i trupit gjykues Beqir Kalludra nuk e lejoi dëshmitarin Bekim Haxhiu të përgjigjet në...

Gjykata ia refuzon pyetjen Kadaj – Bujupit, por Bekim Haxhiu përgjigjet

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj- Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Lihen në burg Albin Kurti e përfaqësuesit e Vetëvendosjes, Apeli rrëzon kërkesën e mbrojtjes

më 12.2017 - Syri

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Haxhiu i PDK-së: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

më 12.2017 - Telegrafi

Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku...

Vetëvendosje reagon ashpër ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra

më 12.2017 - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra i cili, sipas kësaj partie, e ka ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të seancës kundër katër deputetëve të saj. Këtë mënyrë të...

Gjykata ia refuzon pyetjen Kadaj – Bujupit, por Bekim Haxhiu përgjigjet

më 12.2017 - Gazeta Express

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj- Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Bekim Haxhiu: Gazin e Ka Hedhur Albin Kurti

më 12.2017 - Kallxo

Në gjykimin e katër deputetëve për lotsjellësin në Kuvend, Bekim Haxhiu tha se gazin e ka hedhur Albin Kurti. Deputeti Bekim Haxhiu në gjykimin e katër kolegëve të tij për lotsjellësin në Kuvend, tha se...

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë...

Reagon Vetëvendosje: Vazhdimi i paraburgimit për deputetët ridëshmon lidhjen e Kalludrës me Veselin

më 12.2017 - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas seancës së sotme ndaj deputetëve Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupit e Albulena Haxhiut. Kurtit dhe Kadaj-Bujupit iu vazhdua paraburgimi, ndërkohë seanca e radhës u caktua...

Vetëvendosje: Kalludra po bën gjykim fshehtas

më 12.2017 - RTV 21

Reagimi i VV-së për gjykimin e detutetëve të saj Ndalimi i transmetimit të drejtpërdrejte i seancës ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, për këtë subjekt është tregues i qartë se në këtë gjykim është qëllim...

VV: Kalludra po bën gjykim fshehtas e tinëz

më 12.2017 - Politiko

Reagim i VV-së: Në gjyqin politik e padrejtë, sot ndaj deputetëve të Republikës Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj e Faton Topalli mediave i është ndaluar transmetimi i drejtëpërdrejtë i kësaj...

Paraburgimi për Kurtin dhe Kadaj-Bujupin dëshmon lidhjet e Kalludres me Veselin

më 12.2017 - Insajderi

Në gjyqin politik që po i bëhet deputetëve të Kuvendit të Republikës; Albin Kurti, Donika Kadaj, Albulena Haxhiu; gjyqtari Beqir Kalludra vazhoi paraburgimin për Albin Kurtin dhe Donika Kadaj derisa nuk...

Gjykata e Apelit lë në burg Albin Kurtin e përfaqësuesit e Vetëvendosjes

më 12.2017 - BalkanWeb

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Haxhiu thotë se edhe Kadaj-Bujupi e Topalli kanë hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - Klan Kosova

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka dhënë dëshminë e tij në seancën gjyqësorë ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes që akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë fillimisht...

Bekim Haxhiu: Donika i ka pasur duart nën tavolinë kur është hedhur gazi në Kuvend

më 12.2017 - Gazeta Express

Po vazhdon seanca në Gjykatën Themelore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli. Tani,...

Naser Osmanit “nuk i kujtohet” kush e ka hedhur gazin në Kuvend

më 12.2017 - Zhurnal

Në seancën gjyqësore, e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Bekim Haxhiu: Albin Kurti e ka hedhur gazin lotsjellës

më 12.2017 - Klan Kosova

Interesante

Gjykata lë në paraburgim Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi

më 12.2017 - Shqiptarja

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar kërkesën e avokatit mbrojtës të Albin Kurti, kundër vendimit për caktimin e masës së sigurisë me një muaj paraburgim, vendim i dhënë nga Gjykata Themelore. Albin...

Haxhiu: Po përgatisim kallëzim penal ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra

më 12.2017 - Gazeta Express

Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se ajo dhe të akuzuarit tjerë janë duke përgatitur një kallëzim penal ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra. Kështu ajo ka deklaruar në gjykatë, gjatë kohës së saj për t’i bërë...

Albin Kurti mbetet në paraburgim

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit, deputetit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Bekim Haxhiu dëshmon kundër Albin Kurtit

më 12.2017 - Albeu

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës . Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Haxhiu dëshmon se deputetët e VV-së kanë hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - Koha.net

Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku...

Haxhiu: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

më 12.2017 - RTV 21

Haxhiu: Seanca ka qenë e tensionuar për shkak të situatës politike Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Ai është pyetur...

Haxhiu: Albin Kurti e ka hedhur gazin lotsjellës

më 12.2017 - KosovaPress

Në seancën e sotme kanë dëshmuar deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu dhe deputeti i LDK-së Naser Osmani. Katër deputetët e VV-së Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli akuzohen...

Kurti, Kalludrës: Ndërrojini vendet me prokurorin

më 12.2017 - Telegrafi

Albin Kurti akuzoi Beqir Kalludrën se po i bën presion deputetit- dëshmitar Naser Osmani. Në gjykimin për lotsjellësin në Kuvend, deputeti i akuzuar Albin Kurti reagoi ndaj kryetarit të trupit gjykues...

Bekim Haxhiu thotë se ka e parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - Lajmi.net

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - GazetaBlic

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Kryevetëvendosësi Ymeri: gjykimi i deputetëve të VV-së shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - Te Sheshi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se me gjykimin me deputetëve të partisë së tij Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit...

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - Gazeta Express

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Ymeri: Gjykimi i deputetëve të VV-së shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - Infokusi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, thotë se me gjykimin me deputetëve të VV-së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e tij....

Kurti për Kalludrën: Po e merr rolin e Prokurorit

më 12.2017 - Klan Kosova

Deputeti i Vetëvendojes, Albin Kurti, e ka marrë në pyetje deputetin e LDK-së, Naser Osmani në seancën e sotme gjyqësore ku Kurti bashkë me tre deputëtet e tjerë të Vetëvendosjes akuzohen për hedhje të...

Naser Osmanit “nuk i kujtohet” kush e ka hedhur gazin në Kuvend

më 12.2017 - Koha.net

Në seancën gjyqësore, e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi  mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Klan Kosova

Gjykata e Apelit ka vendosur që deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi të mbeten në paraburgim. Kësisoj kjo gjykatë e  ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës...

Naser Osmaniit “nuk i kujtohet” kush e ka hedhur gazin në Kuvend

më 12.2017 - Koha.net

Në seancën gjyqësore, e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Kurti e Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Telegrafi

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Osmani: Opozita Synonte Përmbytjen e Qeverisë

më 12.2017 - Kallxo

Naser Osmani tha se opozita synonte “përmbytjen e qeverisë” me hedhje të gazit lotsjellës. Anëtari i trupit gjykues, Shashivar Hoti, e pyeti dëshmitarin Osmani, se pse sipas tij opozita ka ndërmarrë veprime...

Veseli nuk ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

më 12.2017 - Medial

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Albulena Haxhiu kërkoi nga gjykatësi të arrestohet Kadri Veseli

më 12.2017 - Bota Press

Ka përfunduar seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-se ,Abulena Haxhiut, Donika Kadajt ,dhe Albin Kurtit. Në gjykatë për të dëshmuar për rastin ishin Naser Osmani dhe Bekim Haxhiu. Ndërsa pavarësisht...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Medial

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Refuzohet kërkesa për heqjen e masës së paraburgimit për Kurtin e Kadaj- Bujupin

më 12.2017 - RTV 21

Deputetët mbeten në paraburgim Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi , do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgimin një mujor që i është caktuar nga Gjykata Themelore...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Koha.net

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit, deputetit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Fillon seanca ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

më 12.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 7 dhjetor - Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me...

Kadri Veseli përsëri mungon në gjykimin e deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Telegrafi

Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit e Albulena Haxhiut për gazin lotsjellës në Kuvend. Veseli e Zemaj ishin paraparë të dëshmonin...

Kurti për Kalludrën: Po e merr rolin e Prokurorit

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendojes, Albin Kurti, e ka marrë në pyetje deputetin e LDK-së, Naser Osmani në seancën e sotme gjyqësore ku Kurti bashkë me tre deputëtet e tjerë të Vetëvendosjes dyshohen për hedhje të...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

më 12.2017 - Lajm

Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Osmani: Nuk më kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës në Kuvend

më 12.2017 - Telegrafi

Në seancën gjyqësore e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi Mbesin në Paraburgim

më 12.2017 - Kallxo

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi , do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgimin një mujor që i është caktuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës. Gjykata e Apelit...

Përfundon seanca, ky është vendimi për Kurtin dhe Kadaj-Bujupin

më 12.2017 - Bota Press

Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në Kuvend. Trupi gjykues ka vendosur që deputeti Albin Kurti dhe deputetja Donika Kadaj – Bujupi të...

Kadri Veseli mungon në gjykimin e Albin Kurtit

më 12.2017 - Telegrafi

Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit e Albulena Haxhiut për gazin lotsjellës në Kuvend. Veseli e Zemaj ishin paraparë të dëshmonin...

Kalludra: Nuk ka prova se Veseli e Zemaj janë ftuar

më 12.2017 - RTV 21

Gjyqtari flet për mungesën e dëshmitarëve në seancë Kryetari i trupit gjykues në seancën ndaj deputetëve të Vetëvendosjes për gazin lotsjellës, Beqir Kalludra, ka deklaruar se nuk ka prova se dëshmitarët...

Kurti- Kalludrës: Ndërrojini Vendet me Prokurorin

më 12.2017 - Kallxo

Albin Kurti akuzoi Beqir Kalludrën se po i bën presion deputetit- dëshmitar Naser Osmani. Në gjykimin për lotsjellësin në Kuvend, deputeti i akuzuar Albin Kurti reagoi ndaj kryetarit të trupit gjykues...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës

më 12.2017 - Klan Kosova

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në dëshminë e tij në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes ka thënë se nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotjsellës në Kuvend. Ai para trupit gjykues...

Fillon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Koha.net

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

Apeli ua vazhdon masën e paraburgimit Kurtit e Kadaj-Bujupit

më 12.2017 - Lajmi.net

Gjykata e Apelit të Kosovës, i ka vazhduar masën e paraburgimit Albin Kurtit e Donika Kadaj-Bujupit. Gjykata e Apelit e Kosovës, e  ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - GazetaBlic

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Nis seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, mungon Veseli

më 12.2017 - Klan Kosova

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë seancë janë të ftuar...

Kurti luan rolin e gjykatësit në seancë, e pyet Osmanin për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Gazeta Express

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Pas përfundimit të...

Osmani: Merrem me Sport- Lotsjellësi nuk më Shkaktoi Probleme

më 12.2017 - Kallxo

Deputeti Naser Osmani që po dëshmon në gjykimin e kolegëve të tij nga Vetëvendosja foli për lotsjellësin në Kuvend. Naser Osmani që po dëshmon në gjykimin e katër deputetëve të Vetëvendosjes, tha se lotsjellësi...

Haxhiu kërkon nga gjyqtari Kalludra ta arrestojë Kadri Veselin

më 12.2017 - Insajderi

Ka përfunduar edhe seanca e sotme gjyqësore kundër katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhje të gazit lotsjellës në sallën e Kuvendit gjatë legjislaturës së kaluar. Në gjykatë sot për të dëshmuar lidhur...

Ja çfarë e pyet Kurti-Osmanin lidhur me gazin lotsjellës

më 12.2017 - GazetaBlic

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Pas përfundimit të...

Kadri Veseli përsëri mungon në Gjykimin e Albin Kurtit

më 12.2017 - Politiko

Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit e Albulena Haxhiut për gazin lotsjellës në Kuvend. Veseli e Zemaj ishin paraparë të dëshmonin...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në Kuvend. Trupi gjykues ka vendosur që deputeti Albin Kurti dhe deputetja Donika Kadaj – Bujupi të...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Albulena Haxhiu kërkon arrestimin e Kadri Veselit, ky është reagimi i Beqir Kalludrës

më 12.2017 - Periskopi

Ka përfunduar edhe seanca e sotme gjyqësore kundër katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhje të gazit lotsjellës në sallën e Kuvendit gjatë legjislaturës së kaluar. Në gjykatë sot për të dëshmuar lidhur...

Reagimi i Ymerit për  gjykimin e deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Insajderi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka thënë se me gjykimin me deputetëve të VV-së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

më 12.2017 - Albeu

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani , dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Albin Kurti dërgohet i prangosur në gjykatë (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Albin Kurti , deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Prishtinë, vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - Alsat-M

Sot do të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Përfundon seanca ndaj deputetëve të VV’së, Albin Kurti e Donika Kadaj mbesin në paraburgim

më 12.2017 - Periskopi

Tashmë ka përfunduar seance e sotme gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes – Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj Bujupi dhe Faton Topalli, shkruan Periskopi. Gjykatësi ka vendosur që seanca...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e hodhi gazin lotsjellës

më 12.2017 - RTV 21

Osmani në bankën e dëshmitarëve Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Osmani i ftuar si dëshmitar në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, ka thënë se nuk i kujtohet se kush e...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës

më 12.2017 - Lajmi.net

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në dëshminë e tij në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes ka thënë se nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotjsellës në Kuvend. Ai para trupit gjykues...

Edhe apeli i lë në qeli Albinin dhe Donikën

më 12.2017 - Albeu

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Veseli prapë nuk shkon të dëshmojë për gazin lotsjellës

më 12.2017 - RTV 21

Seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës mungojnë dëshmitarët Kadri Veseli dhe Armend Zemaj....

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

më 12.2017 - Gazeta Express

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Naser Osmanit nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës

më 12.2017 - GazetaBlic

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në dëshminë e tij në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes ka thënë se nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotjsellës në Kuvend. Ai para trupit gjykues...

Nis seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, mungon Veseli

më 12.2017 - Lajmi.net

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli të cilët akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë...

Gjykata merr vendim për Kurtin dhe Kadaj-Bujupin

më 12.2017 - Tetova Sot

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu në cilësinë e dëshmitarit ka thënë në seancën e sotme në Gjykatën Themelore të Prishtinës se ishte deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ai që ka hedhur gazin lotsjellës...

Ymeri: Gjykimi i deputetëve të VV-së shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, thotë se me gjykimin me deputetëve të VV-së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e tij....

Nis seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, mungon Veseli

më 12.2017 - GazetaBlic

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë seancë janë të ftuar...

Prishtinë, vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - Aktuale

Sot do të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

më 12.2017 - Gazeta Express

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Avokatët e deputetëve të VV-së: Mos i lexoni deklaratat e Veselit e Zemajt

më 12.2017 - Bota Press

Mbrojtja e te akuzuarve ka refuzuar që deklaratat e kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe deputetit Armend Zemaj te lexohen, pasi asnjëri prej tyre nuk është paraqitur për të dëshmuar në gjykatë. Ky propozim...

Fillon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - RTV 21

Ndalohet transmetimi i drejtpërdrejt i seancës Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës...

Vazhdon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - Indeks.mk

Sot do të vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Kadri Veseli Përsëri Mungon në Gjykimin e Albin Kurtit

më 12.2017 - Kallxo

Kadri Vesli e Armend Zemaj nuk janë paraqitur në gjykimin e katër deputetëve të Vetëvendosjes për lotsjellësin në Kuvend. Kadri Veseli e Armend Zemaj nuk janë të pranishëm në gjykimin e Albin Kurtit, Donika...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

më 12.2017 - Gazeta Express

Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Fillon seanca ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Koha.net

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

​Ymeri: Gjykimi i deputetëve të VV-së shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - Periskopi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, thotë se me gjykimin me deputetëve të VV-së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiut e Faton Topallit, pushteti po ndëshkon kundërshtuesit e tij....

Seanca ndaj deputetëve të VV-së: Dëshmitarë Kadri Veseli e Armend Zemaj, në sallë arrin veç Bekim Haxhiu

më 12.2017 - Gazeta Express

Tashmë është gati të fillojë seanca kundër 4 deputeteve të Vetëvendosjes. Dëshmitari i parë Bekim Haxhiu ndodhet në sallën ku do mbahet kjo seancë. Të thirrur si dëshmitarë në këtë seancë janë edhe kryeparlamentari...

Ymeri: Gjykimi i deputetëve të VV-së shpërfaq Kosovën si skizofrene

më 12.2017 - KosovaPress

Sipas Ymerit gjykimi ndaj deputetëve që kanë mbrojtur rendin kushtetues dhe integritetin territorial, është skandaloz dhe shpërfaq Kosovën si skizofrene. “Në njërën anë Kushtetuesja e shpallë Zajednicën...

Gjykata e Apelit vendos: Albin Kurti mbetet në burg bashkë me përfaqësuesit e Vetëvendosjes!

më 12.2017 - Java News

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Vazhdon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - Klan Kosova

Sot do tëe vazhdojë seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topallipër hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në seancën e fundit...

Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

më 12.2017 - Koha.net

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Kjo ishte pyetja e Kadaj-Bujupit për deputetin e PDK-së

më 12.2017 - Periskopi

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj – Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Sot Kadri Veseli dëshmon para gjykatës

më 12.2017 - Albeu

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Kadaj-Bujupi kishte një pyetje për deputetin e PDK-së në seancën gjyqësore

më 12.2017 - Insajderi

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj – Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Vetëvendosje: Kalludra po bën gjykim fshehtas e tinëz

më 12.2017 - Fol

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me gjykimin ndaj katër deputetëve të saj për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Vetëvendosje ka theksuar se gjyqtari Beqir Kalludra po bënë gjykim...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së, dëshmon Kadri Veseli

më 12.2017 - Gazeta Express

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj 4 deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - Koha.net

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, transmeton...

Kurti për Kalludrën: Po e merr rolin e Prokurorit

më 12.2017 - Tetova Sot

Deputeti i Vetëvendojes, Albin Kurti, e ka marrë në pyetje deputetin e LDK-së, Naser Osmani në seancën e sotme gjyqësore ku Kurti bashkë me tre deputëtet e tjerë të Vetëvendosjes akuzohen për hedhje të...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Albeu

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti , Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Gjykata ia refuzon pyetjen Kadaj – Bujupit, por Bekim Haxhiu përgjigjet

më 12.2017 - Bota Press

Deputetja e akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Donika Kadaj- Bujupi, është duke shfrytëzuar të drejtën e saj t’i bëjë pyetje deputetit, sot në cilësinë e dëshmitarit lidhur me këtë rast,...

Vetëvendosje reagon ndaj vendimit të Gjyqtarit Kalludra

më 12.2017 - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra për gjyqin e padrejtë siç thotë kjo parti ndaj deputetëve të saj. Reagimi i plotë: Në gjyqin politik e padrejtë, sot ndaj deputetëve...

Sot Vazhdon Gjykimi Ndaj Deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - Kallxo

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - Lajmi.net

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

‘Deputetët e Vetëvendosjes po gjykohen fshehtazi’

më 12.2017 - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra i cili, sipas kësaj partie, e ka ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të seancës kundër katër deputetëve të saj. Këtë mënyrë të...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - Telegrafi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - Gazeta Express

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Haxhiu: Donika i ka pasur duart ndër tavolinë kur është hedhur gazi lotsjellës

më 12.2017 - Sovrani

Po vazhdon seanca në Gjykatën Themelore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli. Tani,...

“Deputetët e Vetëvendosjes po gjykohen fshehtazi”

më 12.2017 - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjyqtarit Beqir Kalludra i cili, sipas kësaj partie, e ka ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të seancës kundër katër deputetëve të saj. Këtë mënyrë të...

Kurti dhe Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

më 12.2017 - Infokusi

Derisa në Gjykatën Themelore në Prishtinë po zhvillohet seanca gjyqësore kundër katër deputetëve të VV-së për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, nga Gjykata e Apelit vjen lajmi se Albin...

Gjykata e Apelit lë në burg Albin Kurtin e përfaqësuesit e Vetëvendosjes

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata...

Deputeti i LDK-së Naser Osmani: Nuk më kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës në Kuvend

më 12.2017 - Gazeta e re

Në seancën gjyqësore e cila po mbahet ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, ka dëshmuar deputeti...

Sot seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

më 12.2017 - RTV 21

Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Bekim Haxhiu thotë se e ka parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Osmani: Hedhja e gazit lotsjellës ishte veprim jo institucional

më 12.2017 - Gazeta e re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Osmani duke dëshmuar në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, për hedhjen e gazit lotsjellës në seanca të Kuvendit, ka thënë se pavarësisht...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Gazeta e re

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - GazetaBlic

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Deputeti i PDK-së thotë se Albin Kurti e hodhi gazin lotsjellës

më 12.2017 - Insajderi

Sot po mbahet seanca e radhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

më 12.2017 - Infokusi

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Haxhiu i PDK-së: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

më 12.2017 - Gazeta e re

Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje është duke dëshmuar Bekim Haxiu, deputet i PDK-së. Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku...

Bekmi Haxhiu e godet keq Albin Kurtin në seancën gjygjësore

më 12.2017 - Bota Press

Bekim Haxhiu nga PDK, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së ka thënë se deputeti i VV-së, Albin Kurti e ka hedh gazin lotsjellës. Haxhiu para gjykatësit Beqir Kalludra ka thënë se Albin Kurti e...

Haxhiu i PDK-së: Të gjithë deputetët e VV-së kanë hedhur gaz

më 12.2017 - KosovaPress

Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor të vitit 2015 ku është hedhur gaz lotsjellës. Haxhiu në dëshminë e tij tha  se seanca ka qenë e tensionuar  për shkak të situatës politike....

Dëshmon Bekim Haxhiu: Gazin lotsjellës e ka hedhur Albin Kurti

më 12.2017 - Sovrani

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Haxhiu: Kurti e ka hedh gazin, e ka shkelmuar në drejtim të LDK-së e PDK-së

më 12.2017 - Periskopi

Bekim Haxhiu nga PDK, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së ka thënë se deputeti i VV-së, Albin Kurti e ka hedh gazin lotsjellës. Haxhiu para gjykatësit Beqir Kalludra ka thënë se Albin Kurti ...

Bekim Haxhiu thotë se ka e parë Albin Kurtin duke hedhur gaz lotsjellës

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Sot po mbahet seanca e rradhës ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit lotsjellës. Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiun i thirrur në cilësinë e dëshmitarit, ka thënë se ka parë Albin Kurtin...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së: Dëshmitarë Kadri Veseli e Armend Zemaj, në sallë arrin veç Bekim Haxhiu

më 12.2017 - Infokusi

Tashmë është gati të fillojë seanca kundër 4 deputeteve të Vetëvendosjes. Dëshmitari i parë Bekim Haxhiu ndodhet në sallën ku do mbahet kjo seancë. Të thirrur si dëshmitarë në këtë seancë janë edhe kryeparlamentari...

“Kurti e ka hedh gazin, e ka shkelmuar në drejtim të LDK-së e PDK-së”

më 12.2017 - Insajderi

Bekim Haxhiu nga PDK, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së ka thënë se deputeti i VV-së, Albin Kurti e ka hedh gazin lotsjellës. Haxhiu para gjykatësit Beqir Kalludra ka thënë se Albin Kurti ...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit, deputetit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë...

Gjykimi ndaj Albin Kurtit dhe të tjerëve: pse mungoi Kadri Veseli?

më 12.2017 - Te Sheshi

Edhe pse është njeriu që më së miri mund ta ketë parë se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita në kohën e seancave të tymit, kryekuvendari Kadri Veseli nuk ka marrë mundin të marrë rrugën deri në gjykatë...

Gjyqtari Kalludra flet për mungesën e Veselit dhe Zemajt në seancën ndaj deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Periskopi

Gjykimi ndaj këtyre katër deputetëve, ka vazhduar të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, por në seancë sërish ka munguar kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka qenë i ftuar si dëshmitar në këtë...

Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Insajderi

Gjykata e Apelit e Kosovës njofton se e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit Albin Kurti, kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej një muaji, të nxjerrë...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - KosovaPress

Sipas Gjykatës, A.K. së bashku më D.K.-B., A.H. dhe F.T. po akuzohen për shkak të veprës penale: “ Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm” nga neni 375 paragrafi 1 i Kodit Penal të Kosovës dhe Veprën...

Kurti luan rolin e gjykatësit në seancë, e pyet Osmanin për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Bota Press

P ërgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës . Pas përfundimit...

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbeten në paraburgim

më 12.2017 - Periskopi

Gjykata e Apelit e Kosovës e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit A.K., kundër aktvendimit mbi caktimin e masës së paraburgimit prej 1 muaji, të nxjerrë nga Gjykata Themelore...

Kurti e pyet Osmanin lidhur me gazin lotsjellës

më 12.2017 - Sovrani

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani ka deklaruar lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.Pas përfundimit të...

Osmani: Hedhja e gazit lotsjellës ishte veprim jo institucional

më 12.2017 - KosovaPress

Osdmani duke iu përgjigjur pyetjes së Kurtit, ka mohuar se është sulmuar nga deputetët e akuzuar. Kurti po ashtu e ka akuzuar kryetarin e trupit  gjykues, Besim Kalludra se po i bënë trysni dëshmitarit,...

Naser Osmani flet në gjykatë për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Insajderi

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - Infokusi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Gjyqtari Kalludra flet për mungesën e Veselit dhe Zemajt në seancën ndaj deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Insajderi

Gjykimi ndaj këtyre katër deputetëve, ka vazhduar të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, por në seancë sërish ka munguar kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka qenë i ftuar si dëshmitar në këtë...

Mësohet arsyeja pse Kadri Veseli nuk shkoi në seancën ku po gjykohet Albin Kurti

më 12.2017 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Sipas burimeve të KosovaPress-it,...

Refuzohen ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

më 12.2017 - Sovrani

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Pyetja e Kurtit për Naser Osmanin në gjykatë

më 12.2017 - Periskopi

Përgjatë seancës gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën Themelore në Prishtinë, deputeti i LDK-së, Naser Osmani është deklaruar në cilësinë e dëshimitarit lidhur me sulmin e gazit lotsjellës në Kuvendin...

Kadri Veseli mungon në seancën kundër deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Insajderi

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

më 12.2017 - Bota Press

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

më 12.2017 - KosovaPress

Sipas burimeve të KosovaPress-it, gjykata nuk ka dërguar ftesë në kabinetin e kryeparlamentarit për ta ftuar atë që të dëshmojë në këtë proces. Përndryshe, ka filluar seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve...

Naser Osmanit nuk i kujtohet se kush e hodhi gazin

më 12.2017 - Sovrani

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Osmani: Nuk më kujtohet kush e ka hedhur gazin lotsjellës në Kuvend

më 12.2017 - KosovaPress

Osmani ka deklaruar se nuk i kujtohet se kush e ka hedhur gazin lotsjellës në seancat e Kuvendit. "Individualisht s’e di se kush e ka hedhur nuk më kujtohet por gazi lotsjellës është hedhur nga opozita",...

Kadri Veseli nuk del përballë Albin Kurtit, nuk shkon në gjykatë

më 12.2017 - Periskopi

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli të cilët akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë...

Beqir Kalludra e pyet deputetin e LDK’së kush e ka hedhur gazin lotsjellës, ja si i përgjigjet ai

më 12.2017 - Periskopi

Deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dëshmitar në seancën ndaj deputetëve të VV-së, ka thënë se nuk i kujtohet se kush ka hedhur gaz lotsjellës nga opozita. Osmani i pyetur nga gjyqtari, Beqir Kalludra se...

Nis seanca e deputetëve të VV-së, prapë nuk vjen Veseli

më 12.2017 - Sovrani

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në këtë seancë janë të ftuar...

Apeli refuzon ankesat e Kurtit dhe Kadaj-Bujupit për paraburgim

më 12.2017 - Bota Press

Burime të gazetës Koha Ditore brenda Gjykatës së Apelit kanë njoftuar se janë refuzuar ankesat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e Donika Kadaj rreth masës së paraburgimit. Krejt kjo me...

Nisë seanca ndaj deputetëve të VV-së për gazin lotsjellës

më 12.2017 - Periskopi

Ka filluar seanca ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit dhe Faton Topallit, të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Prezent janë dëshmitarët...

Kurti sillet në gjykatë me pranga

më 12.2017 - Bota Press

Albin Kurti, deputeti i VV-së është sjell nga policia në gjykatë, ku pritet të nis seanca ndaj tij dhe tre deputetëve tjerë të kësaj partie. Kurti është sjellë me duart lidhur me pragna në seancë, raporton...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së: Dëshmitarë Kadri Veseli e Armend Zemaj, në sallë arrin veç Bekim Haxhiu

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Tashmë është gati të fillojë seanca kundër 4 deputeteve të Vetëvendosjes. Dëshmitari i parë Bekim Haxhiu ndodhet në sallën ku do mbahet kjo seancë. Të thirrur si dëshmitarë në këtë seancë janë edhe kryeparlamentari...

Veseli nuk shkon të dëshmojë në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

më 12.2017 - KosovaPress

Në seancë mungojnë  dëshmitaret Kadri Veseli dhe Armend Zemaj. Kurse, Naser Osmani  dhe Bekim  Haxhiu janë të pranishëm në sallë. Në seancën e fundit trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e palëve mbrojtëse,...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së, dëshmon Kadri Veseli

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Seanca ndaj deputetëve të VV-së, dëshmon Kadri Veseli

më 12.2017 - Bota Press

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit...

Vazhdon sot seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Insajderi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - Sovrani

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - Bota Press

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Kadri Veseli dëshmon kundër deputetëve të VV’së

më 12.2017 - Periskopi

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Në seancën...

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Kurtit, Kadaj-Bujupit, Haxhiut dhe Topallit

më 12.2017 - KosovaPress

Në seancën e fundit trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e palëve mbrojtëse, duke mbetur në fuqi aktvendimi për caktimin e masës së paraburgimit për deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi, kurse ndaj...

A do të shkojë nesër Kadri Veseli për të dëshmuar kundër Albin Kurtit në gjykatë?

më 12.2017 - Politiko

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Nesër seanca për deputetët e VV-së, Kadri Veseli i ftuar si dëshmitar

më 12.2017 - GazetaBlic

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

​A do të shkojë nesër Kadri Veseli për të dëshmuar kundër Albin Kurtit në gjykatë?

më 12.2017 - Gazeta Express

Të enjten në ora 9:00 është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Kadri Veseli dëshmon në seancën kundër deputetëve të VV’së

më 12.2017 - Bota Press

Kadri Veseli dëshmon në seancën kundër deputetëve të VV’së Nesër duke filluar nga ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve...

Nesër seanca për deputetët e VV-së, Kadri Veseli i ftuar si dëshmitar

më 12.2017 - Infokusi

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Nuk do ta besoni se cila figurë politike do të jetë dëshmitar në seancën e Albin Kurtit

më 12.2017 - Bota Press

Nesër duke filluar nga ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena...

Nesër seanca për deputetët e VV-së, Kadri Veseli i ftuar si dëshmitar

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Të enjten, në ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

Kadri Veseli dëshmon në seancën kundër deputetëve të VV’së

më 12.2017 - Periskopi

Nesër duke filluar nga ora 9:00, është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena...

Kadri Veseli nesër pritët të dëshmoi kundër Albin Kurtit dhe deputetëve të VV-së

më 12.2017 - Insajderi

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës nesër pritet të vazhdojë gjyqi ndaj katër deputetëve të VV-së të akuzuar për përdorim të gazit lotsjellës në Kuvend të Kosovës dhe pengim të personave zyrtarë në kryerjen...

A do të dëshmojë nesër Kadri Veseli kundër Albin Kurtit në gjykatë?

më 12.2017 - Sovrani

Të enjten në ora 9:00 është paraparë të mbahet seanca e radhës gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, ndaj katër deputetëve të VV’së, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK