http://kariera.mk

Shorti i Europa Ligë/ Pëcaktohen dy vazot, priten përballje mes ekipeve të mëdha

më 12.2017 - BalkanWeb

Pasi u përcaktuan 32 skuadrat për fazën tjetër të Ligës së Europës, është bërë e mundur edhe ndarja nëpër vazo të skuadrave të cilat do të vihen përballë njëra-tjetrës nga shorti që do të hidhet nga UEFA...

Liga e Kombeve/ Shqipëria në një vazo me Greqinë dhe Serbinë

më 12.2017 - Syri

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do...

Shqipëri – Serbi, lajm i pabesueshëm

më 12.2017 - Aktuale

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do të përballet me nga një ekip prej secilës vazo, por jo me ato që...

Caktohen vazot e Ligës së Kombeve, Kosova dhe Shqipëria mësojnë kundërshtarët

më 12.2017 - Telegrafi

Tanimë janë zbuluar të gjitha vazot e katër grupeve për Ligën e Kombeve, ku pjesë e tyre janë edhe Kosova dhe Shqipëria. Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë kanë mësuar vazot e tyre brenda...

Kosova në grupin më të lehtë në Ligën e Kombeve (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Kosovës në futboll është vendosur në vazon e katërt të Grupit D së bashku me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin. Kosova...

Liga e kombeve. Maqedonia dhe Kosova kundërshtar të mundshëm

më 12.2017 - Alsat-M

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve, e cila do të nis edicionin e saj të parë në vitin 2018. Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll është vendosur në vazon parë të Grupit D, së...

Liga e kombeve, Shqipëria nuk luan me Serbinë

më 12.2017 - Alsat-M

Shorti për edicionin e parë të Ligës së Kombeve do të mbahet më 24 janar, ndërsa Shqiëpria do të jetë në vazon e dytë të Ligës C, bëri të ditur UEFA. Në vazon e dytë do të jenë – Serbia, Greqia, Norvegjia...

Konfirmohen kundërshtarët e mundshëm të Kosovës në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Lajmi.net

UEFA sot ka zbuluar vazot për shortin e janarit në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës do të bëjë pjesë në Ligën D, ndërsa emri i saj është vendosur në vazon e katërt me shtete si Andorra, San Marino...

Hidhet shorti i Ligës së Kombeve, Shqipëria në vazo me Serbinë dhe Greqinë (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do...

Shqipëri – Serbi, lajm i pabesueshëm

më 12.2017 - Lajmi.net

. Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do të përballet me nga një ekip prej secilës vazo, por jo me ato...

​Shqipëria në një vazo me Serbinë dhe Greqinë në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Gazeta Express

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do...

​Kosova mëson kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Gazeta Express

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Kosovës në futboll është vendosur në vazon e katërt të Grupit D së bashku me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin. Kosova...

Shqipëri – Serbi, lajm i pabesueshëm

më 12.2017 - Fol

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do të përballet me nga një ekip prej secilës vazo, por jo me ato që...

Shqipëri – Serbi, lajm i pabesueshëm

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do të përballet me nga një ekip prej secilës vazo, por jo...

Kosova mëson kundërshtarët e mundshëm për Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Koha.net

Janë caktuar vazot brenda Ligave për Ligën e Kombeve. Në vazot e caktuara, Kosova është bashkë me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin në kuadër të vazos katër në Ligën D. Në kuadër të Ligës D do të...

Shqipëri – Serbi, lajm i pabesueshëm

më 12.2017 - Fakti Ditor

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do të përballet me nga një ekip prej secilës vazo, por jo me ato që...

Shqipëri-Serbi, nuk do të ketë ndeshje në mes këtyre dy shteteve

më 12.2017 - GazetaBlic

UEFA ka ndarë vazot për shortin e janarit, e vlefshme për Ligën Nacionale. Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, i ka ikur ndeshjes Shqipëri – Serbi, me frikën se mund të ketë ndonjë incident. Krejt...

Zyrtare: Kosova do të luaj me këto shtete në Ligën Nacionale të UEFA-së

më 12.2017 - GazetaBlic

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA sapo ka zbuluar vazot për shortin e janarit në Ligën Nacionale. Përfaqësuesja e Kosovës do të bëjë pjesë në Ligën D, ndërsa emri i saj është vendosur në vazon...

Kosova mëson kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Infokusi

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Kosovës në futboll është vendosur në vazon e katërt të Grupit D së bashku me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin. Kosova...

Liga e Kombeve/ Shmanget përplasja, Shqipëria në një vazo me Serbinë, ja ekipet e tjera

më 12.2017 - Java News

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve, formati i ri nnga i cili do të dalin ekipet pjesëmarrëse në fazën finale të Evropianit të ardhshëm. Kombëtarja e Shqipërisë është vendosur...

Kosova mëson kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Tetova Sot

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Kosovës në futboll është vendosur në vazon e katërt të Grupit D së bashku me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin. Kosova...

Shqipëria në një vazo me Serbinë dhe Greqinë në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Insajderi

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do...

Shqipëria në një vazo me Serbinë dhe Greqinë në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Sovrani

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do...

Kosova do të luaj në Ligën e Kombeve

më 12.2017 - Periskopi

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Kosovës në futboll është vendosur në vazon e katërt të Grupit D së bashku me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin. Kosova...

Zyrtare: Kosova në vazon e katërt, këta janë kundërshtarët e mundshëm

më 12.2017 - Sovrani

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA sapo ka zbuluar vazot për shortin e janarit në National League, shkruan IndeksOnline. Përfaqësuesja e Kosovës do të bëjë pjesë në Ligën D, ndërsa emri i saj...

Kosova në grup me Portugalinë, Sllovakinë dhe Republikën e Irlandës në kualifikime për Evropianin U-19

më 12.2017 - Gazeta Express

Pasi e kaloi fazën e parë kualifikuese, Kombëtarja U-19 e Kosovës i ka mësuar emrat e kundërshtarëve për rrethin elitë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Finlanda 2018” Dje, në selinë e UEFA-s...

Kosova kërkon kualifikimin në grup me Portugalinë, Irlandën e Slloveninë

më 12.2017 - Koha.net

Përfaqësuesja U-19 e Kosovës në futboll ka mësuar kundërshtaret për fazën e dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian që në vitin 2018 mbahet në Finlandë. Kosova ka kaluar me sukses fazën e parë dhe tash...

70 fëmijë me probleme shikimi-peng i paragjykimeve

më 12.2017 - Koha.net

Institucioni i vetëm në Kosovë për shkollimin e të verbërve dhe me të parë të dëmtuar, qendra burimore për mësim dhe këshillim “Xheladin Deda”, ka ngre shqetësimet për fëmijët e verbër dhe me të parë të...

Kosova në grup me Portugalinë, Sllovakinë dhe Republikën e Irlandës në kualifikime për Evropianin U-19

më 12.2017 - Infokusi

Pasi e kaloi fazën e parë kualifikuese, Kombëtarja U-19 e Kosovës i ka mësuar emrat e kundërshtarëve për rrethin elitë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Finlanda 2018” Dje, në selinë e UEFA-s...

Kosova U-19, skuadrat evropiane që janë në grupin e saj

më 12.2017 - Insajderi

Pasi e kaloi fazën e parë kualifikuese, Kombëtarja U-19 e Kosovës i ka mësuar emrat e kundërshtarëve për rrethin elitë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Finlanda 2018”. Dje, në selinë e UEFA-s...

Kosova U-17 dhe U-19 lufton për kualifikime në kampionate evropiane

më 12.2017 - RTV 21

Tërhiqet shorti për kualifikimet për Kampionatet Evropiane për U-17 dhe U-19 në futboll Në konkurrencën e 17 vjecarëve, Kosova në bazë të shortit do të jetë pjesë e grupit 5 bashkë me Skocinë, Zvicrën...

Kosova U17 dhe U19 mëson kundërshtarët për kualifikim në Evropian

më 12.2017 - Koha.net

Në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës sot është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për kombëtaret U-17 dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian...

U hodh shorti për kualifikimet e Evropianit U17 dhe U19, Kosova do të ndeshet me këto Kombëtare

më 12.2017 - GazetaBlic

Sot në selinë e UEFA-së në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17 dhe U-19. Gjithashtu u hodh edhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për...

Kombëtarja U 17 dhe U 19 njohin kundërshtarët për eleminatoret e kampionatit Europian

më 12.2017 - Gazeta Tema

Shqipëria njeh kundërshtarët e saj në grup për fazën kualifikuese të Europianit U-17, për edicionin 2018-2019, por njëherësh do të jetë përsëri edhe organizatore e një tjetër raundi eleminator. Sot është...

Këta janë kundërshtarët e Kosovës në U17 dhe U19 për Kampionatin Evropian

më 12.2017 - Klan Kosova

Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17  dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian...

Kosova U17 dhe U19 mëson kundërshtarët për kualifikim në Evropian

më 12.2017 - Insajderi

Në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës sot është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për kombëtaret U-17 dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian...

Këta janë kundërshtarët e Kosovës në U17 dhe U19 për Kampionatin Evropian

më 12.2017 - GazetaBlic

Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17 dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian...

Kosova U-19 mëson kundërshtarët për ‘Elite Raund’

më 12.2017 - Telegrafi

Kosova U-19 ka shkrua historinë muaj më parë ku u kualifikua për ‘Elite Raund’ të garave për kampionatin evropian Finlanda 2018. Kosova e drejtuar nga trajneri Ramiz Krasniqi shkëlqeu në fushatën e parë...

Kosova U-19 në grup me Austrinë, Slloveninë dhe Hungarinë

më 12.2017 - Telegrafi

Edhe Përfaqësuesja e Kosovës U-19, ka mësuar kundërshtarët e vet për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2019. Djelmoshat e trajnerit Ramiz Krasniqi, ndodhen në grupin 7, pas shortit të hedhur...

Kosova U-17 mëson kundërshtarët

më 12.2017 - Telegrafi

Është hedhur shorti për kualifikimet e U-17, ku Përfaqësuesja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët. Djelmoshat e përzgjedhësit, Besnik Kollari, do të jenë në grup me Zvicrën U-17, e cila në përbërjen e vet...

Garat elitare, Maqedonia U17 në grupin e vështirë

më 12.2017 - Alsat-M

Përfaqësuesja e Maqedonisë të moshave deri më 17 vjeç, mësoi kundërshtarët në fazën elitare të eliminatoreve për kualifikim në Kampionatin Evropian. Gjenerata e drejtuar nga trajneri Goran Staniq do të...

Shorti, Maqedonia U17 përball Spanjës

më 12.2017 - Alsat-M

Përfaqësuesja e Maqedonisë për futbollist të moshave deri më 17 vjeç, pas hedhjes së shortit në Nion, mësoi kundërshtarët për eliminatoret e sezonit 2018/2019. Shpresat e futbollit të Maqedonisë, do të...

Shqipëria dhe Kosova, short i vështirë për 19-vjeçarët

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Përfaqësuesja Shqiptare e 19-vjeçarëre njeh rivalët për fazën kualifikuese të Europianit, turne që do të zhvillohet tetorin e ardhshëm në Shqipëri. Një tjetër event që UEFA ia beson përsëri FSHF-së, për...

Tërheqet shorti, Kosova e Shqipëria i mësojnë grupet!

më 12.2017 - Lajmi.net

. Përfaqësuesja e 17-vjeçarëve të Shqipërisë njeh rivalët për kualifikueset e Europianin e vitit 2019, që do të zhvillohet në Republikën e Irlandës. Pas shortit të hedhur në Nion të Zvicrës, skuadra e...

Kosova U17 në grup me Zvicrën për Kampionatin Evropian

më 12.2017 - Albinfo

Kosova U17, e trajnerit, Besnik Kollari, ka rënë në një grup  me Zvicrën, Skocinë dhe Qipron Përfaqësueset e Kosovës në futboll për grupmosha të reja, U17 dhe U19, i kanë mësuar kundërshtarët për kualifikime...

Europiani i 17-vjeçarëve, Shqipëria e Kosova njohin kundërshtarët

më 12.2017 - Albeu

Përfaqësuesja e 17-vjeçarëve të Shqipërisë njeh rivalët për kualifikueset e Europianin e vitit 2019, që do të zhvillohet në Republikën e Irlandës. Pas shortit të hedhur në Nion të Zvicrës, skuadra e drejtuar...

Shqipëria dhe Kosova, short i vështirë për 19-vjeçarët

më 12.2017 - Albeu

Përfaqësuesja Shqiptare e 19-vjeçarëre njeh rivalët për fazën kualifikuese të Europianit, turne që do të zhvillohet tetorin e ardhshëm në Shqipëri . Një tjetër event që UEFA ia beson përsëri FSHF-së, për...

ZYRTARE: Hidhet shorti. Kombëtarja shqiptare njeh kundërshtarët e grupit

më 12.2017 - Syri

Kombëtarja U-17 ka njohur kundërshtaret në grup për fazën kualifikuese të Europianit U-17, për edicionin 2018-2019. Në shortin e hedhur në Nion të Zvicrës, Shqipëria bën pjesë në Grupin 8 dhe do të luajë...

Short i vështirë për 17 dhe 19-vjeçarët e futbollit të Shqipërisë dhe Kosovës

më 12.2017 - Illyria

Përfaqësuesja Shqiptare e 19-vjeçarëre njeh rivalët për fazën kualifikuese të Europianit, turne që do të zhvillohet tetorin e ardhshëm në Shqipëri. Një tjetër event që UEFA ia beson përsëri FSHF-së, për...

Tërheqet shorti, Kosova e Shqipëria i mësojnë grupet!

më 12.2017 - Bota Press

Ndeshjet e edicionit të radhës në Kampionatin Europian do të zhvillohen në Shqipëri në datat 23, 26 dhe 29 Tetor të vitit 2018. Përfaqësuesja e 17-vjeçarëve të Shqipërisë njeh rivalët për kualifikueset...

U17 para misionit të vështirë, në grup me R.Irlandën, Gjeorgjinë dhe Poloninë

më 12.2017 - Lajm

Reprezentacioni U17 i Maqedonisë në futboll ka mësuar rivalët në fazën elite për kualifikim në evropian. Gjenerata e Goran Stanic ka rënë në grupin e 3-të së bashku me Irlandën, Poloninë dhe Gjeorgjinë....

Tërheqet shorti, Kosova e Shqipëria i mësojnë grupet!

më 12.2017 - Infokusi

Përfaqësuesja e 17-vjeçarëve të Shqipërisë njeh rivalët për kualifikueset e Europianin e vitit 2019, që do të zhvillohet në Republikën e Irlandës. Pas shortit të hedhur në Nion të Zvicrës, skuadra e drejtuar...

Shorti për rundin elitë të euro U19: Maqedonia në grup me Anglinë, Hungarinë dhe Letoninë

më 12.2017 - Lajm

Kualifikimet në të gjitha grupet patjetër duhet të përfundojnë deri më 20 maj, kurse  vetëm ekipet më të mira nga të gjitha 7 grupet do të jenë pjesë e evropianit që do të mbahet në Finlandë nga 16 deri...

Kosova në grup me Zvicrën

më 12.2017 - Albinfo

Është hedhur shorti i Kampionatit Evropian të 17-të për meshkuj që do të mbahet në Republikën e Irlandës. Në shortin e evropianit të U17 që do të zhvillohet gjatë vitit 2018/19 Kosova është renditur në...

Kosova U-17 mëson kundërshtarët

më 12.2017 - Sovrani

Është hedhur shorti për kualifikimet e U-17, ku Përfaqësuesja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët. Djelmoshat e përzgjedhësit, Besnik Kollari, do të jenë në grup me Zvicrën U-17, e cila në përbërjen e vet...

Rikthehen kujtimet e këqija për Bogdanin, short i keq për Kombëtaren U-19, trajnerit i kujtohen shtatë golat

më 12.2017 - Newsport

Sot, është hedhur shorit për kualifikueset e Europianit  për moshën U-19. Shorti nuk ka qenë aspak në favor të kuqezinjëve të Kombëtares, pasi fati i ka vënë përballë Norvegjisë, Ukrainës dhe Sllovakisë....

Hidhet shorti i Kampionatit Evropian, Kosova në grup me Zvicrën

më 12.2017 - Bota Press

Është hedhur shorti i Kampionatit Evropian të 17-të që do të mbahet në Republikën e Irlandës. Në shortin e evropianit të U17 i cili do të zhvillohet gjatë vitit 2018/19 Kosova është renditur në grupin...

Tjetër organizim në Shqipëri, FSHF fiton besimin e UEFA-s për organizimin e kualifikueseve të Europianit

më 12.2017 - Newsport

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për kualifikueset e Europianit për 17 vjeçarët. Përballë Kombëtares shqiptare U-17 do të jenë Çekia, Norvegjia dhe Azerbajzhani. UEFA i ka besuar FSHF-së organizimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK