http://kariera.mk

Phenian: Mbetet çështja kur do të fillojë lufta në Gadishullin korean

më 12.2017 - Portalb

Stërvitjet e mëdha të përbashkëta ushtarake të SHBA-së dhe të Koresë Jugore dhe kërcënimet për sulmin parandalues amerikan, e bëjnë luftën në Gadishullit Korean “fakt”, kumtoi Ministria e Punëve të Jashtme...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Fakti Ditor

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Zhurnal

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Trump dërgon më shumë aeroplanë, Koreja e Veriut thotë se “lufta me SHBA-të është e pashmangshme”!

më 12.2017 - Telegrafi

Dy bombardues B-1B të SHBA-ve u bashkuan me “lojërat e luftës” në Korenë e Jugut, mes paralajmërimeve nga Koreja e Veriut se shpërthimi i luftës është “një fakt i vërtetuar”. Ushtrimi vjetor vjen një javë...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme! Fajin e ka SHBA-ja

më 12.2017 - Tetova Sot

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut paralajmëron edhe një herë luftë ndaj SHBA-ve

më 12.2017 - Alsat-M

Koreja e Veriut paralajmëron se shpërthimi i luftës tashmë është  “një fakt i vendosur” pas ushtrimeve masive ushtarake amerikane. Stërvitjet masive ushtarake që po kryhen nga Shtetet e Bashkuara dhe Koreja...

Koreja e Veriut nuk ndalet: Lufta me SHBA-të është e pashmangshme

më 12.2017 - Mapo

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

SHBA-Kore e Veriut drejt luftës? Ka edhe një opsion

më 12.2017 - Shqiptarja

Tensionet mes Uashingtonit dhe Penianit janë thelluar aq shumë saqë mediat koreano-veriore kanë deklaruar këtë të enjte se lufta është bërë e pashmangshme dhe se e vetmja pyetje që mund të shtrohet është...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - InfoShqip

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut nuk ndalet: Lufta me SHBA-të është e pashmangshme

më 12.2017 - BalkanWeb

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut kërcënon me luftë

më 12.2017 - Aktuale

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme! Fajin e ka SHBA-ja

më 12.2017 - Gazeta Express

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme! Fajin e ka SHBA

më 12.2017 - Syri

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA-ja

më 12.2017 - Koha.net

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - GazetaBlic

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Telegrafi

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Lajmi.net

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Infokusi

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Bota Press

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut frikëson botën: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Java News

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Koreja e Veriut: Lufta e pashmangshme, fajin e ka SHBA!

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Nga Koreja e Veriut kanë ardhur deklarata aspak të mira sa i përket paqes në botë. Një zyrtar i Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut ka thënë së fundmi se lufta është bërë e pashmangshme pas “kërcënimeve...

Phenian: Mbetet çështja kur do të fillojë lufta në Gadishullin korean

më 12.2017 - MRT

Stërvitjet e mëdha të përbashkëta ushtarake të SHBA-së dhe të Koresë Jugore dhe kërcënimet për sulmin parandalues amerikan... Stërvitjet e mëdha të përbashkëta ushtarake të SHBA-së dhe të Koresë Jugore...

Aromë lufte mbi Kore, nxihet qielli me aeroplanët amerikanë

më 12.2017 - Gazeta Express

Stërvitjet ushtarake të Shteteve të Bashkuara, Koreja e Veriut po i sheh si kërcenim për shpërthimin e luftës bërthamore në Gadishullin Korean, shkruan Tanjug, përcjell Indeksonline. “Vetëm një çështje...

Phenian: Mbetet çështja kur do të fillojë lufta në Gadishullin korean

më 12.2017 - Medial

Stërvitjet e mëdha të përbashkëta ushtarake të SHBA-së dhe të Koresë Jugore dhe kërcënimet për sulmin parandalues amerikan, e bëjnë luftën në Gadishullit Korean “fakt”, kumtoi Ministria e Punëve të Jashtme...

Zyrtari i OKB-së vizitë në Korenë e Veriut

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PHENIAN (AA) – Zëvendësi i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për çështje politike, Jeffery Feltman, po qëndron në vizitë zyrtare në Korenë e Veriut, që paraqet vizitën e...

Aromë lufte mbi Kore, nxihet qielli me aeroplanët amerikanë

më 12.2017 - Infokusi

Stërvitjet ushtarake të Shteteve të Bashkuara, Koreja e Veriut po i sheh si kërcenim për shpërthimin e luftës bërthamore në Gadishullin Korean, shkruan Tanjug, përcjell Indeksonline. “Vetëm një çështje...

Phenian: Mbetet çështja kur do të fillojë lufta në Gadishullin korean

më 12.2017 - Tetova Sot

Stërvitjet e mëdha të përbashkëta ushtarake të SHBA-së dhe të Koresë Jugore dhe kërcënimet për sulmin parandalues amerikan, e bëjnë luftën në Gadishullit Korean “fakt”, kumtoi Ministria e Punëve të Jashtme...

Aromë lufte mbi Kore, nxihet qielli me aeroplanët amerikanë

më 12.2017 - Bota Press

Stërvitjet ushtarake të Shteteve të Bashkuara, Koreja e Veriut po i sheh si kërcenim për shpërthimin e luftës bërthamore në Gadishullin Korean, shkruan Tanjug, përcjell Indeksonline. “Vetëm një çështje...

SHBA zbulon teknologjinë që do të çaktivizojë bombat bërthamore të Kim Jong-ut

më 12.2017 - InfoShqip

Së fundmi është raportuar se Shtetet e Bashkuara mund të testojnë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore. Një specialist për zhvillimin e armëve është shprehur...

SHBA zbulon teknologjinë që do të çaktivizojë bombat bërthamore të Kim Jong-ut

më 12.2017 - InfoShqip

Së fundmi është raportuar se Shtetet e Bashkuara mund të testojnë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore. Një specialist për zhvillimin e armëve është shprehur...

Armën e re që do përdorë SHBA për të çaktivizuar bombat bërthamore të Kim Jong-un

më 12.2017 - Syri

Shtetet e Bashkuara duket se ka gjetur një zgjidhje për kërcënimet e Kim Jong-Un. Ushtria e Trump mund të testojë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore, sipas...

Armën e re që do përdorë SHBA për të çaktivizuar bombat bërthamore të Kim Jong UN

më 12.2017 - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara duket se ka gjetur një zgjidhje për kërcënimet e Kim Jong Un. Ushtria e Trump mund të testojë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore, sipas...

Armën e re që do përdorë SHBA për të çaktivizuar bombat bërthamore të Kim Jong-un

më 12.2017 - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara duket se ka gjetur një zgjidhje për kërcënimet e Kim Jong-Un. Ushtria e Trump mund të testojë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore, sipas...

SHBA zbulon teknologjinë që çaktivizon bombat bërthamore

më 12.2017 - Java News

Shtetet e Bashkuara mund të testojnë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore, sipas një specialisti për zhvillimin e armëve. Besohet se teknologjia e re ‘CHAMP’...

Bombarduesi amerikan në stërvitjen në Korenë e Jugut

më 12.2017 - RTSH

Ushtria amerikane ka angazhuar një bombardues Lensër B-1B në stërvitjen ajrore që po zhvillohet mbi territorin e Koresë së Jugut, një lëvizje kjo që shihet si paralajmërim për Veriun. Bombarduesi B-1B...

Ushtria amerikane, armë me mikrovalë kundër raketave koreanoveriore

më 12.2017 - Lajm

Ushtria amerikane mund të përdorë armët me mikrovalë për të shmangur luftën bërthamore me Korenë e Veriut. Rrjeti televiziv amerikan NBC thotë se Shtëpia e Bardhë po e shqyrton këtë mundësi prej gushtit...

Ushtria amerikane, armë me mikrovalë kundër raketave koreanoveriore

më 12.2017 - Syri

Ushtria amerikane mund të përdorë armët me mikrovalë për të shmangur luftën bërthamore me Korenë e Veriut. Rrjeti televiziv amerikan NBC thotë se Shtëpia e Bardhë po e shqyrton këtë mundësi prej gushtit...

Trajnime ushtarake amerikano-koreanojugore afër kufirit me Korenë Veriore

më 12.2017 - MRT

Bombarduesit strategjikë amerikanë B-1 Lanser sot morën pjesë në trajnimet ushtarake në Korenë Jugore... Bombarduesit strategjikë amerikanë B-1 Lanser sot morën pjesë në trajnimet ushtarake në Korenë Jugore ...

Trajnime ushtarake amerikano-koreanojugore afër kufirit me Korenë Veriore

më 12.2017 - Medial

Bombarduesit strategjikë amerikanë B-1 Lanser sot morën pjesë në trajnimet ushtarake në Korenë Jugore  ku bombarduan caqe të poligoneve ushtarake, qindra kilometra nga kufiri me Korenë Veriore. SHBA-ja...

Çfarë po ndodh në gadishull? Bombardues amerikanë mbi Kore

më 12.2017 - Syri

Një bombardues strategjik amerikan “B-1B Lancer” dhe avionë luftarakë “F-22 Raptor” të shoqëruar nga avionë ushtarakë të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje simulimi të bombardimeve në qiell mbi Korenë...

Çfarë po ndodh në gadishull? Bombardues amerikanë mbi Kore

më 12.2017 - GazetaBlic

Koreja është në alarm. Një bombardues strategjik amerikan “B-1B Lancer” dhe avionë luftarakë “F-22 Raptor” të shoqëruar nga avionë ushtarakë të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje simulimi të bombardimeve...

Çfarë po ndodh në gadishull? Bombardues amerikanë mbi Kore

më 12.2017 - Gazeta Express

Kreja është në alarm Një bombardues strategjik amerikan “B-1B Lancer” dhe avionë luftarakë “F-22 Raptor” të shoqëruar nga avionë ushtarakë të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje simulimi të bombardimeve...

Europa në rrezen e raketave të Kim Jong-un

më 12.2017 - Syri

Testi që Koreja e Veriut kreu javën e shkuar ka dëshmuar se rrezja e fluturimit të raketave të saj i kalon tani të 13 mijë kilometrat, duke përfshirë në distancën goditëse pjesën më të madhe të vendeve...

Historia e raketave bërthamore të Koresë Veriore, e gjitha e shpjeguar përmes grafikonëve

më 12.2017 - Periskopi

Tensionet janë rritur në mënyrë dramatike në Gadishullin Korean pasi Koreja e Veriut testoi një raketë balistike ndërkontinentale muajin e kaluar. Që nga vitet 1960, Koreja e Veriut po përpiqet të zhvillojë...

Rritet alarmi, aeroplanët ushtarakë të SHBA’së fluturojnë mbi gadishullin korean

më 12.2017 - Periskopi

Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut po mbajnë stërvitje në shkallë të gjerë që vijnë mes tensioneve të zjarrta mbi ambicjet bërthamore të Phenianit. Agjencia e lajmeve “Yonhap” e Koresë së Jugut përmendi...

Çfarë po ndodh në gadishull? Bombardues amerikanë mbi Kore

më 12.2017 - Tetova1

Koreja është në alarm Një bombardues strategjik amerikan “B-1B Lancer” dhe avionë luftarakë “F-22 Raptor” të shoqëruar nga avionë ushtarakë të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje simulimi të bombardimeve...

Kim Jong-un kërcënon Amerikën: Do ta paguani shtrenjtë!

më 12.2017 - Lajm

Me gjithë tensionet e larta dhe kërcënimin real për nisjen e një lufte nukleare, Koreja e Veriut nuk po jep asnjë shenjë tërheqjeje, edhe pse kundërshtari i saj më i madh është SHBA shumë më të fuqishme....

Evropa, në rrezen e fluturimit të raketave të Kim Jong-un

më 12.2017 - Tetova1

Testi që Koreja e Veriut kreu javën e shkuar ka dëshmuar se rrezja e fluturimit të raketave të saj i kalon tani të 13 mijë kilometrat, duke përfshirë në distancën goditëse pjesën më të madhe të vendeve...

Bombardues amerikanë mbi Kore

më 12.2017 - Sovrani

Koreja është në alarm. Një bombardues strategjik amerikan “B-1B Lancer” dhe avionë luftarakë “F-22 Raptor” të shoqëruar nga avionë ushtarakë të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje simulimi të bombardimeve...

Gadishulli korean në rrezik, bombarduesit amerikanë fluturojnë mbi të

më 12.2017 - Periskopi

Një bombardues strategjik amerikan “B-1B Lancer” dhe avionë luftarakë “F-22 Raptor” të shoqëruar nga avionë ushtarakë të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje simulimi të bombardimeve në qiell mbi Korenë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK