http://kariera.mk

Demarkacioni me Malin e Zi: Publikohet materiali i “Komisionit Bulliqi”

më 12.2017 - Telegrafi

Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi. Këtë lajm e ka shpërndarë anëtari i këtij Komisioni, Florim Isufi....

Qeveria publikon gjithë materialin e “Komisionit Bulliqi”

më 12.2017 - Gazeta Express

​ Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka shpërndarë edhe anëtari i këtij Komisioni, Florim...

Demarkacioni me Malin e Zi: Publikohet materiali i “Komisionit Bulliqi”

më 12.2017 - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi. Këtë lajm e ka shpërndarë anëtari i këtij Komisioni, Florim Isufi....

Demarkacioni me Malin e Zi: Publikohet materiali i “Komisionit Bulliqi”

më 12.2017 - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi. Këtë lajm e ka shpërndarë anëtari i këtij Komisioni, Florim Isufi....

Qeveria publikon gjithë materialin e “Komisionit Bulliqi”

më 12.2017 - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka shpërndarë edhe anëtari i këtij Komisioni, Florim Isufi....

Hoti: Haradinaj e kalli Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Politiko

“Ne e çuam në Kuvendin e Kosovës marrëveshjen për demarkacion, por ishte Ramush Haradinaj ai që e kalli kuvendin. Ai dhe opozita e bënë këtë gjë. Opozita e atëhershme ia futi flakën institucioneve, dogji...

Qeveria publikon gjithë materialin e “Komisionit Bulliqi”

më 12.2017 - Bota Press

Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka shpërndarë edhe anëtari i këtij Komisioni, Florim Isufi....

Hoti: Haradinaj e kalli Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Klan Kosova

“Ne e çuam në Kuvendin e Kosovës marrëveshjen për demarkacion, por ishte Ramush Haradinaj ai që e kalli kuvendin. Ai dhe opozita e bënë këtë gjë. Opozita e atëhershme ia futi flakën institucioneve, dogji...

Hoti: Haradinaj e kalli Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Gazeta Express

“Ne e çuam në Kuvendin e Kosovës marrëveshjen për demarkacion, por ishte Ramush Haradinaj ai që e kalli kuvendin. Ai dhe opozita e bënë këtë gjë. Opozita e atëhershme ia futi flakën institucioneve, dogji...

Hoti thotë që Haradinaj e ka kallur Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Programi i Qeverisë Haradinaj nuk premton zhvillim dhe për më shumë është kontradiktor me premtimet zgjedhore të...

Publikohet materiali i “Komisionit Bulliqi” për demarkacion

më 12.2017 - Sovrani

Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi.Këtë lajm e ka shpërndarë anëtari i këtij Komisioni, Florim Isufi....

Qeveria publikon gjithë materialin e komisionit të udhëhequr nga Bulliqi

më 12.2017 - Periskopi

Qeveria e Kosovës ka publikuar raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Vijës Kufitare, të cilit i printe Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka shpërndarë edhe anëtari i këtij Komisioni, Florim Isufi....

Hoti: Haradinaj e kalli Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Tetova Sot

“Ne e çuam në Kuvendin e Kosovës marrëveshjen për demarkacion, por ishte Ramush Haradinaj ai që e kalli kuvendin. Ai dhe opozita e bënë këtë gjë. Opozita e atëhershme ia futi flakën institucioneve, dogji...

Hoti thotë që Haradinaj e ka kallur Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Programi i Qeverisë Haradinaj nuk premton zhvillim dhe për më shumë është kontradiktor me premtimet zgjedhore të...

Hoti thotë se Ramush Haradinaj e kalli Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Programi i Qeverisë Haradinaj nuk premton zhvillim dhe për më shumë është kontradiktor me premtimet zgjedhore të...

Hoti: Haradinaj e kalli Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Insajderi

“Ne e çuam në Kuvendin e Kosovës marrëveshjen për demarkacion, por ishte Ramush Haradinaj ai që e kalli kuvendin. Ai dhe opozita e bënë këtë gjë. Opozita e atëhershme ia futi flakën institucioneve, dogji...

Hoti: Haradinaj e kalli Kuvendin e Kosovës

më 12.2017 - Gazeta Liria

“Ne e çuam në Kuvendin e Kosovës marrëveshjen për demarkacion, por ishte Ramush Haradinaj ai që e kalli kuvendin. Ai dhe opozita e bënë këtë gjë. Opozita e atëhershme ia futi flakën institucioneve, dogji...

Shefi i grupit të LDK-së Hoti, i thotë Haradinajt: Mos guxo të kërcënosh

më 12.2017 - Java News

Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, duke iu përgjigjur kryeministrin Haradinaj, ka thënë se ai nuk duhet të kërcënojë askënd. Hoti, duke komentuar deklaratat e Haradinajt,...

Hoti – Haradinajt: Mos shit trimni

më 12.2017 - Ina

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, e ka kritikuar ashpër programin qeverisës të Qeverisë “Haradinaj”. Ky i fundit i është përgjigjur Hotit për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtarëve...

Hoti i thotë Haradinajt se nuk guxon të kërcënojë askënd

më 12.2017 - Albeu

Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti , duke iu përgjigjur kryeministrin Haradinaj, ka thënë se ai nuk duhet ta kërcënojë askënd . Hoti , duke komentuar deklaratat...

Haradinaj: Njëqind herë me u rrezua, çohna si maca

më 12.2017 - RTV 21

Debati për mace Një debat mes kryeministrit Ramush Haradinajt dhe deputetit të LDK-së Avdullah Hotit, përfundoi edhe me përmendje të maceve në Kuvend. Haradinaj veten e krahasoi me mace, ku tha se sa herë...

Haradinaj: Bulliqi dhe anëtarët e tjerë të Komisionit nuk janë palaço, tregoni respekt

më 12.2017 - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu është drejtuar deputetëve me kërkesën që të kenë minimumin e konsideratës ndaj anëtarëve të Komisionit shtetëror që kanë punuar në hartimin e raportit të ri...

Debati për Mace mes Haradinajt e Hotit

më 12.2017 - Kallxo

Një debat mes Ramush Haradinajt e Avdullah Hotit përfundoi edhe me përmendje të maceve në Kuvend. Ramush Haradinaj e Avdullah Hoti u përfshinë sot në një debat kur po diskutohej në Kuvend për programin...

LDK për Programin e Qeverisë: Me këtë program nuk shkohet askund

më 12.2017 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës sot po diskuton Programin e Qeverisë 2017-2021. Në emër të Grupit Parlamentar të LDK-së, Abdullah Hoti, prezantoi vlerësimit e këtij subjekti për këtë program. Këto janë vërejtjet e këtij...

Haradinaj: Jam si macja, edhe kur rrëzohem jam në kembë

më 12.2017 - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , duke iu përgjigjur kritikave të opozitës për programin qeverisës me theks Marrëveshjen për Demarkacion, tha se për tema të atdheut nuk do ta lejojë askënd që...

Hoti i thotë Haradinajt se nuk guxon të kërcënosh askënd

më 12.2017 - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, duke iu përgjigjur kryeministrin Haradinaj, ka thënë se ai nuk duhet ta kërcënojë askënd. Hoti, duke komentuar deklaratat e Haradinajt,...

Haradinaj: Njëqind herë me u rrëzuar, çohem si macja

më 12.2017 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dal në foltore pasi mori kritika nga deputetët e opozitës, LDK dhe Vetëvendosje. Ai u tha atyre se marrëveshja e parë për demarkimin e kufirit është gabim duke...

Haradinaj: Komisioni i Bulliqit ka kryer detyrën për Kosovën, nuk janë palaço

më 12.2017 - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka sqaruar që është punë e ekzekutivit ta dërgoj marrëveshjen për demarkacionin në kuvend, pasi që ratifikimi i saj është paraparë të votohet në kuvend. Sipas tij ndryshe...

Hoti, Haradinajt: Jeni fshehur pas raportit të Bulliqit

më 12.2017 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë kritika për programin qeverisës të Qeverisë Haradinaj, duke thënë se i njëjti program nuk ka asnjë vizion dhe nuk ka pasion për t’u ndihmuar...

Haradinaj merr në mbrojtje Bulliqin, thotë se e ka punësuar populli

më 12.2017 - Albeu

Ramush Haradinaj i është përgjigjur Avdullah Hotit dhe të tjerëve për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtarëve të Komisionit për Demarkacionin. Tha se As Shpejtim Bulliqi dhe të tjerët nuk janë palaço...

Hoti – Haradinajt: Pse dërguat në kuvend marrëveshjen e njëjtë të demarkacionit?

më 12.2017 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se programi qeverisës i Qeverisë Haradinaj shpërfaq misionin e vrazhdë të saj. “Programi qeverisës shihet qartë se nuk është i punëve të mëdha...

Haradinaj: Shpejtim Bulliqi nuk është palaço

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj ku është kundërpërgjigjur deputetëve të LDK-së, përkatësisht Avdullah Hotit, i cili ka thënë se pse nuk e solli në Kuvend një marrëveshje të re për demarkacionin. “Profesor...

Haradinaj e krahason veten me macen: Hidhem, por prapë në këmbë bie

më 12.2017 - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë interpelancës së sotme në Kuvendin e Kosovës, ka replikuar me disa nga deputetët e opozitës. Në fjalën e tij, ai përsëriti se marrëveshja për demarkacion...

Hoti – Haradinajt: Mos shit trimni

më 12.2017 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, e ka kritikuar ashpër programin qeverisës të Qeverisë "Haradinaj". Ky i fundit i është përgjigjur Hotit për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtarëve...

Hoti: Programi nuk Është i Punëve të Mëdha

më 12.2017 - Kallxo

Avdullah Hoti vlerësoi se programi qeveriatar nuk është i punëve të mëdha. Në seancën e Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për programin e Qeverisë Haradinaj, shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah...

Haradinaj: 100 herë të më rrëzoni, si maca në këmbë bie

më 12.2017 - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, duke iu përgjigjur kritikave të opozitës për programin qeverisës me theks marrëveshjen për Demarkacioni tha se për tema të atdheut nuk do ta lejojë askënd që ta...

Haradinaj: Jemi Qeveri e Sfiduar me Tema të Rënda

më 12.2017 - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj tha gjatë prezantimit të programit qeveritar se pret nga deputetët ballafaqim në vazhdimësi për punën e Qeverisë. “Kritikën tuaj e marrim si ndihmë”, tha Haradinaj në Kuvendin...

Haradinaj e mbron Shpejtim Bulliqin

më 12.2017 - RTV 21

Haradinaj: Bulliqi dhe anëtarët nuk janë palaço Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me ofendimet që janë drejtuar karshi kryesuesit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit...

Hoti – Haradinajt: Mos shit trimni

më 12.2017 - Politiko

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, e ka kritikuar ashpër programin qeverisës të Qeverisë “Haradinaj”. Ky i fundit i është përgjigjur Hotit për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtarëve...

Haradinaj: 100 herë të më rrëzoni, si maca në këmbë bie

më 12.2017 - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, duke iu përgjigjur kritikave të opozitës për programin qeverisës me theks marrëveshjen për Demarkacioni tha se për tema të atdheut nuk do ta lejojë askënd që ta...

Hoti-Haradinajt: Nuk jeni për punë të mëdha

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se kryeministri Haradinaj duke u fshehur në raportin e komisionit Bulliqi ka dërguar marrëveshjen e njëjtë të cilën...

Haradinaj i mbron në Parlament Bulliqin, Grudën: Nuk janë palaço

më 12.2017 - Politiko

Ramush Haradinaj i është përgjigjur Avdullah Hotit dhe të tjerëve për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtarëve të Komisionit për Demarkacionin. Tha se As Shpejtim Bulliqi dhe të tjerët nuk janë palaço...

Haradinaj: 100 herë të më rrëzoni, si maca në këmbë bie

më 12.2017 - Politiko

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, duke iu përgjigjur kritikave të opozitës për programin qeverisës me theks marrëveshjen për Demarkacioni tha se për tema të atdheut nuk do ta lejojë askënd që ta...

Haradinaj: Njëqind herë me u rrëzu, çohna si maca

më 12.2017 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dal në foltore pasi mori kritika nga deputetët e opozitës, LDK dhe Vetëvendosje. Ai u tha atyre se marrëveshja e parë për demarkimin e kufirit është gabim duke...

Hoti-Haradinajt: Mos shit trimni

më 12.2017 - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah e ka kritikuar ashpër programin qeverisës të Qeverisë "Haradinaj". Ky i fundit i është përgjigjur Hotit për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtareve të...

Haradinaj i mbron në Parlament Bulliqin, Grudën: Nuk janë palaço

më 12.2017 - Gazeta Express

Ramush Haradinaj i është përgjigjur Avdullah Hotit dhe të tjerëve për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtareve të Komisionit për Demarkacionin. Tha se As Shpejtim Bulliqi dhe të tjerët nuk janë palaço...

Hoti – Haradinajt: Pse dërguat në kuvend marrëveshjen e njëjtë të demarkacionit?

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se programi qeverisës i Qeverisë Haradinaj shpërfaq misionin e vrazhdë të saj. “Programi qeverisës shihet qartë se nuk është i punëve të mëdha...

Hoti – Haradinajt: Sollët në Kuvend marrëveshjen siç ka qenë, u fshehët pas raportit të Bulliqit

më 12.2017 - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, e ka kritikuar aspër programin qeverisës të Qeverisë Haradinaj. Tha se i njëjti program nuk ka asnjë vizion dhe nuk ka pasion për tu ndihmuar qytetarëve....

Hoti, koalicionit qeverisës: Ju nuk jeni për punë të mëdha

më 12.2017 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentarë të LDK-së, Avdulla Hoti ka thënë se Programi Qeverisë nuk është program i punëve të mëdha, në fakt do të degradohen të arriturat që janë bërë. Ai ka përmendur se Qeveria ka...

Hoti: Kemi pritur nga Haradinaj marrëveshje të re me Malin e Zi për Demarkacionin

më 12.2017 - Telegrafi

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se janë duke e analizuar sjelljen e kryeministrit Ramush Haradinaj karshi marrëveshjes për Demarkacion me Malin e Zi. Hoti në një konferencë...

“Haradinaj dikur ia kishte qit flakën Kuvendit për Demarkacionin”

më 12.2017 - Klan Kosova

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj e ka votuar në qeveri marrëveshjen e demarkacionit që e kishte kundërshtuar më parë. Sipas tij, “Haradinaj...

“Haradinaj dikur ia kishte qit flakën Kuvendit për Demarkacionin”

më 12.2017 - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj e ka votuar në qeveri marrëveshjen e demarkacionit që e kishte kundërshtuar më parë. Sipas tij, “Haradinaj...

Haradinaj: Njëqind herë me u rrzu, çohna si maca

më 12.2017 - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dal në foltore pasi mori kritika nga deputetët e opozitës, LDK dhe Vetëvendosje. Ai u tha atyre se marrëveshja e parë për demarkimin e kufirit është gabim duke...

Haradinaj: Ju si deputetë vendosin për demarkacioni, po nëse guxoni”

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryeministri Haradinaj reagoi Avdullah Hotit duke thënë se deputetët janë ata që duhet të vendosin për çështjen e demarkimit. “Shikoni, unë nuk kam qef me u nguc me askënd as me i thënë do fjalë që duhen...

Hoti: Pse u fshehët pas ‘raportit Bulliqi’ dhe sollët të njëjtën marrëveshje për demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta e re

Hoti tha se kjo Qeveri nuk është për punë të mëdha, transmeton Gazeta e Re. “Po e filloj me të parën me punët e mëdha, programi qeverisës nuk është i punëve të mëdha, në fakt me këtë program do të degradojë...

Haradinaj dhe Hoti ‘kapen’ për demarkacionin

më 12.2017 - KosovaPress

Hoti tha se kjo Qeveri nuk është për punë të mëdha. Edhe ndaj Hotit u kundërpërgjigj kryeministri Haradinaj, i cili tha se sa i përket punëve që kanë të bëjnë me atdheun askush s’mund t’ia devijojë rrugën....

Haradinaj: Bulliqi dhe anëtarët e komisionit nuk janë palaço, dikur jeni mburrë me ta

më 12.2017 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu është drejtuar deputetëve me kërkesën që të kenë minimumin e konsideratës ndaj anëtarëve të Komisionit shtetëror që kanë punuar në hartimin e raportit të ri...

Hoti-Haradinajt: Mos shit trimëri

më 12.2017 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah e ka kritikuar ashpër programin e Qeverisë Haradinaj. Ky i fundit i është përgjigjur Hotit për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtareve të Komisionit...

Hoti i thotë Haradinajt: “Nuk guxoni ta kërcënoni askënd si kryeministër i vendit”

më 12.2017 - Gazeta e re

Shefi i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, duke iu përgjigjur kryeministrin Haradinaj, ka thënë se ai nuk duhet ta kërcënojë askënd. Hoti, duke komentuar deklaratat e Haradinajt...

Hoti-Haradinajt: Mos shit trimëri

më 12.2017 - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah e ka kritikuar ashpër programin e Qeverisë Haradinaj. Ky i fundit i është përgjigjur Hotit për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtareve të Komisionit...

Hoti i thotë Haradinajt se nuk guxon ta kërcënoj askënd

më 12.2017 - KosovaPress

Hoti, duke komentuar deklaratat e Haradinajt se ende mendon që marrëveshja është gabim, ka thënë se nuk do të duhej ta dërgonte një dokument nëse është kundër. “Kush është më pak patriot e kush është më...

Haradinaj: “Njëqind herë me u rrzu, çohna si maca”

më 12.2017 - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dal në foltore pasi mori kritika nga deputetët e opozitës, LDK dhe Vetëvendosje. Ai u tha atyre se marrëveshja e parë për demarkimin e kufirit është gabim duke...

Hoti i thotë Haradinajt: Nuk është foltorja me shit trimni

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Debati për programin e Qeverisë së Kosovës ka përplasur kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj me shefin e grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti. Ky i fundit i ka kërkuar kryeministrit Ramush Haradinaj...

Haradinaj: Njëqind herë me u rrzu, çohna si maca

më 12.2017 - KosovaPress

Ai u tha atyre se marrëveshja e parë për demarkimin e kufirit është gabim duke kundërshtuar ato që kanë thënë për njerëzit e komisionit shtetëror si Shpejtim Bulliqi dhe tjerët. Madje ai u tha deputetëve...

Hoti-Haradinajt: Nuk jeni për punë të mëdha

më 12.2017 - KosovaPress

Në seancën ku po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021, Hoti tha se programi i Qeverisë nuk do të ketë ndonjë punë të madhe por do të degradojë progresi që është arrit në tri...

Hoti-Haradinajt: “O Kryeministër, nuk jeni për punë të mëdha”

më 12.2017 - Gazeta e re

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka deklaruar se kryeministri Haradinaj duke u fshehur në raportin e komisionit Bulliqi ka dërguar marrëveshjen e njëjtë të cilën dikur e kundërshtonte....

Haradinaj: Për tema të atdheut më keni gjithmonë këtu

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me deklaratat e ndryshme të deputetëve për Demarkacionin. Ai ka thënë se ka besuar dhe beson se Marrëveshja për Demarkacionin ka qenë e gabuar,...

Haradinaj:  Jam si macë, 100 herë po t’më rrëzoni prapë çohem

më 12.2017 - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj u është drejtuar deputetëve të LDK’së duke u thënë se nuk mund ta rrëzojë askush. Ai ka thënë se është si ‘macë’, 100 herë rrëzohet dhe prapë çohet. Këtë ai e tha, pasiqë...

Haradinaj: Shpejtim Bulliqi nuk është palaço

më 12.2017 - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ku është kundërpërgjigjur deputetëve të LDK’së, përkatësisht Avdullah Hotit, i cili ka thënë se pse nuk e solli në Kuvend një marrëveshje të re për demarkacionin. “Profesor...

Hoti – Haradinajt: Sollët në Kuvend Marrëveshjen siç ka qenë, u fshehët pas raportit të Bulliqit

më 12.2017 - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, e ka kritikuar ashpër programin qeverisës të Qeverisë “Haradinaj”. Ai tha se i njëjti program nuk ka asnjë vizion dhe nuk ka pasion për t’iu ndihmuar...

Hoti: Po presim që kryeministri të sjell marrëveshje të re për Demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta e re

Avdullah Hoti është pyetur edhe për qëndrimin e LDK-së lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, Hoti tha se bazuar në veprimet e deritanishme të kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, i cili ka kundërshtuar...

Intervistë ekskluzive: Avdullah Hoti: Demarkacioni është dështim total i Kryeministrit Haradinaj

më 12.2017 - Bota Press

Botapress, 6 dhjetor- Intervistoi Bajrush Morina “ Marrëveshja e Demarkacionit e ka djegur Kuvendin dhe Prishtinën dhe sjellja e kësaj marrëveshje në Kuvend nuk ka kuptim. Kjo mund të thuhet se është dështim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK