http://kariera.mk

Dua Lipa pasi u shpall këngëtarja më e kërkuar në Britani të Madhe, merr komplimente prej Katy Perryt

para 11 muajve - Telegrafi

Dua Lipa pozicionohet në vendin e parë si këngëtarja më e kërkuar në Britani të Madhe. Kështu thuhet nëse bazohemi në Spotify, e cila zbuluar listën ku pas shqiptares kanë mbetur Ariana Grande, Beyonce,...

FOTO/ Dua Lipa merr komplimente nga Katy Perry pas triumfit më të fundit, ja çfarë i thotë...

para 11 muajve - Syri

Dua Lipa pozicionohet në vendin e parë si këngëtarja më e kërkuar në Britani të Madhe. Kështu thuhet nëse bazohemi në Spotify, e cila zbuluar listën, ku pas shqiptares kanë mbetur Ariana Grande, Beyonce,...

Katy Perry e quan “mbretëreshë” Dua Lipën

para 11 muajve - RTV 21

E shpreh publikisht këtë artistja botërore Dua Lipa me debutimin e saj në tregun muzikor ka arritur që të thyej rekorde të shumta, duke u bërë kështu njëra ndër artistet shqiptare më të njohura në botë....

Dua Lipa merr komplimente nga Katy Perry pas triumfit më të fundit, ja çfarë i thotë…

para 11 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa pozicionohet në vendin e parë si këngëtarja më e kërkuar në Britani të Madhe. Kështu thuhet nëse bazohemi në Spotify, e cila zbuluar listën, ku pas shqiptares kanë mbetur Ariana Grande, Beyonce,...

Dua Lipa këngëtarja më e kërkuar në Britani: Katy Perry reagon, ky është komenti i saj!

para 11 muajve - Prive

Dua Lipa sipas Spotify, zuri vendin e parë si këngëtarja më e kërkuar në Britani të Madhe. Ajo la prapa koleget që janë emra të shquar në muzikë, si Ariana Grande, Beyonce, Rihanna dhe Taylor Swift. Lipa...

Dua Lipa 2018-tën po e nis me këmbë të mbarë

para 11 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa vitin e ri do ta nis me këmbë të mbarë. Ajo është përzgjedhur të jetë fytyra e ballinës së Nylon për të startuar me numrin e ri të vitit 2018, shkruan lajmi.net...

Dua fillon vitin 2018 atraktive në kopertinën e Nylon

para 11 muajve - Telegrafi

Dua Lipa pritet të startojë fuqishëm vitin 2018. Viti i ri për Duan pritet të jetë vit i sukseseve të reja për këngëtaren shqiptare. JAN 2018 COVER GIRL @nylongermany 💕✨ // shot by @irina_gavrich , makeup...

Dua Lipa 2018-tën po e nis me këmbë të mbarë

para 11 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa vitin e ri do ta nis me këmbë të mbarë. Ajo është përzgjedhur të jetë fytyra e ballinës së Nylon për të startuar me numrin e ri të vitit 2018, shkruan lajmi.net...

Dua Lipa starton fuqishëm vitin 2018

para 11 muajve - RTV 21

Edhe një tjetër sukses për Dua Lipën Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në janar të vitit 2018 do të jetë në kopërtinën e revistës së njohur Hylon. Lajmin e ka bërë të ditur vet këngëtarja,...

Dua Lipa 2018-tën po e nis me këmbë të mbarë

para 11 muajve - Infokusi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa vitin e ri do ta nis me këmbë të mbarë. Ajo është përzgjedhur të jetë fytyra e ballinës së Nylon për të startuar me numrin e ri të vitit 2018, shkruan lajmi.net...

FOTO/ Dua Lipa në kopertinën e revistës gjermane

para 11 muajve - Syri

Vitin 2018 revista gjermane Nylon e fillon me këngëtaren shqiptare Dua Lipa. Ylli i hitit “New Rules” është në ballinën e kësaj reviste për muajin janar 2018. Dua Lipa është këngëtarja më e dëgjuar në...

Dua fillon vitin 2018 atraktive në kopertinën e Nylon

para 11 muajve - Infokusi

Dua Lipa pritet të startojë fuqishëm vitin 2018. Viti i ri për Duan pritet të jetë vit i sukseseve të reja për këngëtaren shqiptare. Ajo ka publikuar kopertinën e revistës Nylon që lansohet në janar të...

Raport special i ‘The Guardian’: Si arriti Dua Lipa që të shpallet femra e vitit 2017

para 11 muajve - Lajmi.net

Hiti i saj i padiskutueshëm “New Rules” e ka bërë atë më të popullarizuar se Beyonen dhe Rihannën – dhe avancimi i saj i kujdesshëm mund ta ndryshonte industrinë e muzikës për të mirë. Ajo është zyrtarisht...

Raport special i ‘The Guardian’: Si arriti Dua Lipa që të shpallet femra e vitit 2017

para 11 muajve - Telegrafi

Hiti i saj i padiskutueshëm “New Rules” e ka bërë atë më të popullarizuar se Beyonen dhe Rihannën – dhe avancimi i saj i kujdesshëm mund ta ndryshonte industrinë e muzikës për të mirë. Ajo është zyrtarisht...

Raport special i ‘The Guardian’: Si arriti Dua Lipa që të shpallet femra e vitit 2017

para 11 muajve - Ina

Hiti i saj i padiskutueshëm “New Rules” e ka bërë atë më të popullarizuar se Beyonen dhe Rihannën – dhe avancimi i saj i kujdesshëm mund ta ndryshonte industrinë e muzikës për të mirë. Ajo është zyrtarisht...

Capital T komplimenton këngëtaren shqiptare!

para 11 muajve - Opinion

Dua Lipa po i gëzon të gjithë me suksesin e arritur. Kënga e saj “New Rules” nga revista “Time” u zgjodh si kënga më e bukur e këtij viti. Dua në Instagram ka hedhur një fotografi ku falënderoi gjithë...

Dua Lipa në ballinën e revistës gjermane

para 11 muajve - Koha.net

Vitin 2018 revista gjermane Nylon e fillon me këngëtaren shqiptare Dua Lipa. Ylli i hitit “New Rules” është në ballinën e kësaj reviste për muajin janar 2018, transmeton Koha.net. Dua Lipa është këngëtarja...

Raport special i ‘The Guardian’: Si arriti Dua Lipa që të shpallet femra e vitit 2017

para 11 muajve - Periskopi

Hiti i saj i padiskutueshëm “New Rules” e ka bërë atë më të popullarizuar se Beyonen dhe Rihannën – dhe avancimi i saj i kujdesshëm mund ta ndryshonte industrinë e muzikës për të mirë. Ajo është zyrtarisht...

FOTO/ Nuk do ta besoni se si e quan Capital T këngëtaren e fashme shqiptare, Dua Lipa

para 11 muajve - Syri

Dua Lipa po i gëzohet suksesit që ka arritur. Kënga e saj “New Rules” nga revista “Time” u zgjodh si kënga më e bukur e këtij viti. Dua në Instagram ka publikuar një fotografi, ku falënderoi gjithë mbështetësit...

Behgjet Pacolli i lumtur për suksesin e Dua Lipës, ja çfarë shkruan

para 11 muajve - Opinion

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli është ndjerë tepër krenar me suksesin e artistes shqiptare, Dua Lipa. Kjo e fundit, u rendit e para me këngën e saj “New Tules”, si një nga prurjet muzikore...

Nuk do ta besoni se si e quan Capital T këngëtaren e fashme shqiptare, Dua Lipa

para 11 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa po i gëzohet suksesit që ka arritur. Kënga e saj “New Rules” nga revista “Time” u zgjodh si kënga më e bukur e këtij viti. Dua në Instagram ka publikuar një fotografi, ku falënderoi gjithë mbështetësit...

Dua Lipa është zyrtarisht më e suksesshme se Ariana Grande dhe Rihanna

para 11 muajve - Gazeta Liria

Ajo është zyrtarisht me e suksesshme se Ariana Grande dhe Rihanna, pa përmendur Beyonce dhe Taylor Swift. Ylli në ngjitje, Dua Lipa është emëruar artistja me e transmetuar e vitit 2017 në Britani, sipas...

Dua Lipa është zyrtarisht më e suksesshme se Ariana Grande dhe Rihanna

para 11 muajve - Tetova Sot

Ajo është zyrtarisht me e suksesshme se Ariana Grande dhe Rihanna, pa përmendur Beyonce dhe Taylor Swift. Ylli në ngjitje, Dua Lipa është emëruar artistja me e transmetuar e vitit 2017 në Britani, sipas...

Nuk do ta besoni se si e quan Capital T këngëtaren e fashme shqiptare

para 11 muajve - Sovrani

Dua Lipa po i gëzohet suksesit që ka arritur. Kënga e saj “New Rules” nga revista “Time” u zgjodh si kënga më e bukur e këtij viti. Dua në Instagram ka publikuar një fotografi, ku falënderoi gjithë mbështetësit...

Dua Lipa vlen 3 milionë dollarë

para 11 muajve - Koha.net

Tabloidi britanik “Metro” ka publikuar një artikull për këngëtaren me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa. “Metro” në këtë artikull tregon për prejardhjen e Lipës dhe ngritjen e saj në skenën botërore të muzikës....

Dua Lipa është zyrtarisht më e suksesshme se Ariana Grande dhe Rihanna

para 11 muajve - Syri

Ajo është zyrtarisht me e suksesshme se Ariana Grande dhe Rihanna, pa përmendur Beyonce dhe Taylor Swift. Ylli në ngjitje, Dua Lipa është emëruar artistja me e transmetuar e vitit 2017 në Britani, sipas...

Dua Lipa hyn në Top 15 të SHBA-së

para 11 muajve - Albinfo

“New Rules”, që u shpall kënga më e mirë e vitit nga “Time”, tani ka hyrë në Top 15 këngët më të mira në top-listën e “Billboardit” në SHBA Dua Lipa po shijon momentet më të mira në karrierën e saj. Përveç...

Dua Lipa bën “të pamundurën”, renditet e para nga revista Time, kalon edhe “Despaciton”

para 11 muajve - InfoShqip

Dua Lipa po vlerësohet larg për këngën e saj “New Rules” dhe tash ka vijuar edhe renditja e saj në vendin e parë të këngëve më të mira të vitit 2017 nga revista prestigjioze Time. Time është pa dyshim...

Ja çfarë thotë Behgjet Pacolli për Dua Lipën!

para 11 muajve - Zhurnal

Zëvëndëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behxhet Pacolli i është gëzuar suksesit të radhës të Dua Lipës. Kënga “New Rules” e saj ka arritur të shpallet kënga më e mirë e vitit 2017...

​Behgjet Pacolli: “New Rules” kënga më e mirë e vitit 2017 (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli është ndjerë tejet krenar me suksesin e artistes shqiptare, Dua Lipa. Kjo e fundit, u rendit e para me këngën e saj “New Tules”,...

Është punë e bërë:  Dua Lipa këngëtarja më e vlerësuar në Britani të Madhe

para 11 muajve - Prive

Ajo është zyrtarisht edhe më e vlerësuar edhe më në top të listave se këngëtaret Ariana Grande dhe Rihanna, për të mos e përmendur fare Beyonce dhe Taylor Sëift, Këngëtarja me prejardhje shqiptare, yll...

Pacolli i ‘çudit’ të gjithë me deklaratën e tij për Dua Lipën!

para 11 muajve - GazetaBlic

Zv/kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, ka vlerësuar sot lartë këngëtaren Dua Lipa Dua Lipa dhe kënga e saj “New Rules” sot u shpallë njëra prej këngëve më të mira të këtij viti...

Dua Lipa e bën krenar Behgjet Pacollin, ja çka thotë ai

para 11 muajve - Lajmi.net

Emri saj shpesh lakohet edhe nga politikanët, sidomos kur është fjala për sukseset e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka zënë vendin e parë në revistën ‘Times’ për këngën më të mirë të këtij...

Si këngëtarja shqiptare Dua Lipa u bë gruaja më e transmetuar e vitit 2017

para 11 muajve - BalkanWeb

Ajo është zyrtarisht më e madhe se Ariana Grande dhe Rihanna, pa përmendur Beyonce dhe Taylor Swift. Ylli në ngjitje i pop-it britanik Dua Lipa sapo është quajtur gruaja më e transmetuar e vitit 2017 në...

E magjishme/ Gruaja më e transmetuar për 2017 është shqiptare. Mësoni emrin

para 11 muajve - Syri

Ajo është zyrtarisht më e madhe se Ariana Grande dhe Rihanna, pa përmendur Beyonce dhe Taylor Swift. Ylli në ngjitje i pop-it britanik Dua Lipa sapo është quajtur gruaja më e transmetuar e vitit 2017 në...

Behgjet Pacolli thotë fjalët më të mira për sukseset e Dua Lipës

para 11 muajve - GazetaBlic

Dua Lipa është këngëtarja më simpatike shqiptare, e cila është duke thyer rekordet në tregun ndërkombëtar. E së fundmi kënga ‘New Rules’ e Dua Lipës është zgjedhur kënga më e mirë e vitit 2017. Për këtë...

Pacolli çon në qiell Dua Lipën

para 11 muajve - Gazeta Express

Zv/kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AKR’së Behgjet Pacolli, ka vlerësuar sot lartë këngëtaren Dua Lipa Dua Lipa dhe kënga e saj “New Rules” sot u shpallë njëra prej këngëve më të mira të këtij viti...

E magjishme/ Femra më e transmetuar për 2017 është shqiptare

para 11 muajve - Tetova Sot

Ajo është zyrtarisht më e madhe se Ariana Grande dhe Rihanna, pa përmendur Beyonce dhe Taylor Swift. Ylli në ngjitje i pop-it britanik Dua Lipa sapo është quajtur gruaja më e transmetuar e vitit 2017 në...

Behgjet Pacolli thotë fjalët më të mira për sukseset e Dua Lipës

para 11 muajve - Infokusi

Dua Lipa është këngëtarja më simpatike shqiptare, e cila është duke thyer rekordet në tregun ndërkombëtar, shkruan Gazeta Blic. E së fundmi kënga ‘New Rules’ e Dua Lipës është zgjedhur kënga më e mirë...

Time: Dua Lipa e para në top 10 këngët e vitit 2017

para 11 muajve - RTV 21

Dua ka lënë mbrapa shumë artistë të njohur Revista prestigjioze amerikane Time si çdo fundvit edhe këtë herë ka publikuar listën me top 10 këngët më të mira të vitit. Është Dua Lipa me këngën “New Rules”...

Pacolli me fjalë të mëdha për Dua Lipën

para 11 muajve - Sovrani

Zv/kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AKR’së Behgjet Pacolli, ka vlerësuar sot lartë këngëtaren Dua Lipa. Dua Lipa dhe kënga e saj “New Rules” sot u shpallë njëra prej këngëve më të mira të këtij viti...

Dua Lipa bën “të pamundurën”, renditet e para nga revista Time, kalon edhe “Despaciton”

para 11 muajve - Telegrafi

Dua Lipa po vlerësohet larg për këngën e saj “New Rules” dhe tash ka vijuar edhe renditja e saj në vendin e parë të këngëve më të mira të vitit 2017 nga revista prestigjioze Time. Time është pa dyshim...

Pacolli çon në qiell Dua Lipën

para 11 muajve - Bota Press

Zv/kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AKR’së Behgjet Pacolli, ka vlerësuar sot lartë këngëtaren Dua Lipa Dua Lipa dhe kënga e saj “New Rules” sot u shpallë njëra prej këngëve më të mira të këtij viti...

​Pacolli: “New Rules” kënga më e mirë e vitit 2017

para 11 muajve - KosovaPress

“Dua Lipa i mposhti të gjithë: “New Rules” kënga më e mirë e vitit 2017! Një tjetër sukses nga Diaspora jonë. Kosova është një burim i yjeve botëror”, ka shkruar Pacolli në Facebook. Temat: Behgjet Pacolli...

Dua Lipa, femra më e dëgjuar në Spotify në Britani të Madhe për vitin 2017

para 11 muajve - Telegrafi

Të gjithë mund të ndalen, por jo Dua Lipa. Këngëtarja e jashtëzakonshme shqiptare, Dua Lipa, po bën namin në gjithë botën. (Foto: Getty Images) Bukuroshja nga Prishtina arriti që me hitin e saj “New Rules”...

TIME zgjedh këngën e Dua Lipës si më të mirën e këtij viti

para 11 muajve - Klan Kosova

Revista prestigjioze TIME ka zgjedhur këngën e Dua Lipës “New Rules” si më të mirën për vitin që po e lëmë pas, transmeton Klan Kosova. “Asnjë vit nuk ka pasur nevojë për rregulla të reja aq dëshpërimisht...

Dua edhe një herë i bën krenarë gjithë shqiptarët

para 11 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja e njohur Dua Lipa edhe njëherë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Ajo çdo ditë po shënon nga një sukses të ri, transmeton Gazeta Express. Suksesi i fundit i Duas është pikërisht me këngën...

Dua Lipa më e lumtur se kurrë më parë, ja çka thotë për të dashurin

para 11 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja shqiptare me famë dhe suksese të mëdha në botë, Dua Lipa po vazhdon të kryesoj në titujt e mediave rozë, të huaja por edhe vendore. Përveç sukseseve të arritura në fokus të veçantë është edhe...

Dua Lipa bën “të pamundurën”, renditet e para nga revista Time, kalon edhe “Despaciton”

para 11 muajve - Almakos

Dua Lipa po vlerësohet larg për këngën e saj “New Rules” dhe tash ka vijuar edhe renditja e saj në vendin e parë të këngëve më të mira të vitit 2017 nga revista prestigjioze Time. Time është pa dyshim...

Prestigjiozja TIME shpallë 10-të këngët e vitit 2017: Aty nuk mungojnë shqiptarët!

para 11 muajve - Prive

Në një det plot me këngë, duhet të jetë e vështirë të zgjidhen ato që arrijnë majat. Këto janë këngët që të mbeten në kokë për ditë të tëra, ato këngë me të cilat e gjen veten tek zgjohesh e i këndon kur...

Dua edhe një herë i bën krenarë gjithë shqiptarët

para 11 muajve - Gazeta Express

Këngëtarja e njohur Dua Lipa edhe njëherë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Ajo çdo ditë po shënon nga një sukses të ri, transmeton Gazeta Express. Suksesi i fundit i Duas është pikërisht me këngën...

Si u bë Dua Lipa këngëtarja më e transmetuar e vitit 2017

para 11 muajve - Insajderi

Ajo është zyrtarisht më e madhe se Ariana Grande dhe Rihanna, për të mos përmendur Beyonce-n dhe Taylor Swift-in. Ylli i pop-it, kosovarja Dua Lipa është shpallur sot këngëtarja më e transmetuar e vitit...

Dua e bëri atë që nuk ka mundur të bëj asnjë këngëtar tjetër shqiptar

para 11 muajve - Prive

‘New Rules’ është kënga më e sukseshme që ka kënduar një shqiptare. Përpos që ka regjistruar mbi 745 milionë klikime, ka marrë pjesë në programet më të shikuara në botë. Suksesi i kësaj kënge është parë...

Dua Lipa i mposhti të gjithë: “New Rules” kënga më e mirë e vitit!

para 11 muajve - Blitz

Kur Dua Lipa publikoi këngën e saj më të re, “New Rules” të gjithë ne u fiksuam pas saj duke e dëgjuar gjatë gjithë kohës. Epo, duket se shijet tona nuk na paskan zhgënjyer! Revista ‘TIME” ka publikuar...

Dua Lipa, femra më e dëgjuar në Spotify në Britani të Madhe për vitin 2017

para 11 muajve - Almakos

Të gjithë mund të ndalen, por jo Dua Lipa. Këngëtarja e jashtëzakonshme shqiptare, Dua Lipa, po bën namin në gjithë botën. (Foto: Getty Images) Bukuroshja nga Prishtina arriti që me hitin e saj “New Rules”...

Dua edhe një herë i bën krenarë gjithë shqiptarët

para 11 muajve - Infokusi

Këngëtarja e njohur Dua Lipa edhe njëherë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Ajo çdo ditë po shënon nga një sukses të ri, transmeton Gazeta Express. Suksesi i fundit i Duas është pikërisht me këngën...

'New Rules' e Dua Lipës – kënga më e mirë e vitit 2017

para 11 muajve - Syri

Prestigjiozja amerikane “Time” e ka përzgjedhur këngën “New Rules” të Dua Lipës si këngën më të mirë të vitit 2017. “New Rules” e Lipës e lansuar në korrik deri tani ka 745 milionë klikime vetëm në YouTube,...

“New Rules” e Dua Lipës – kënga më e mirë e vitit 2017

para 11 muajve - Zhurnal

Prestigjiozja amerikane “Time” e ka përzgjedhur këngën “New Rules” të Dua Lipës si këngën më të mirë të vitit 2017. “New Rules” e Lipës e lansuar në korrik deri tani ka 745 milionë klikime vetëm në YouTube,...

Mahnitëse: Dua Lipa ja del mbanë

para 11 muajve - Sovrani

Prestigjiozja amerikane “Time” e ka përzgjedhur këngën “New Rules” të Dua Lipës si këngën më të mirë të vitit 2017. “New Rules” e Lipës e lansuar në korrik deri tani ka 745 milionë klikime vetëm në YouTube,...

Dua Lipa përsëri na bën krenarë

para 11 muajve - Periskopi

Këngëtarja e njohur Dua Lipa edhe njëherë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Ajo çdo ditë po shënon nga një sukses të ri. Suksesi i fundit i Duas është pikërisht me këngën “New Rules” e cila nga Spotify...

“New Rules” e Dua Lipës – kënga më e mirë e vitit 2017

para 11 muajve - Koha.net

Prestigjiozja amerikane “Time” e ka përzgjedhur këngën “New Rules” të Dua Lipës si këngën më të mirë të vitit 2017. “New Rules” e Lipës e lansuar në korrik deri tani ka 745 milionë klikime vetëm në YouTube,...

Kënga e Dua Lipës shpallet më e mira e vitit 2017

para 11 muajve - Fol

Meqenëse jemi në fund të këtij viti, “Time” ka përmbledhur në një listë këngët më të mira të 2017-ës. “Në një det të këngëve, mund të jetë e vështirë të marrësh ato që notojnë në krye”, kështu e fillon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK