http://kariera.mk

Pavlopulos: Duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në BE

më 12.2017 - Albeu

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë. “Ne...

Erdogan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia

më 12.2017 - Medial

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në konferencën e përbashkët për media me kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras i ka bërë thirrje gjyqësorit të Greqisë për ekstradimin e pucistëve të cilët...

Pavlopulos: Duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në BE

më 12.2017 - Zhurnal

Shkup, 7 dhjetor - Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe...

Pavlopulos: Duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në BE

më 12.2017 - Tetova Sot

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë.

Pavlopulos me Erdoganin flet për Shqipërinë e Maqedoninë

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë....

Pavlopulos me Erdoganin flet për Shqipërinë e Maqedoninë

më 12.2017 - Fakti Ditor

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë. “Ne...

Thirrja e Erdogan në Greqi: Ekstradojini puçistët në Turqi, as i torturojmë e as i vrasim

më 12.2017 - Syri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin grek Alexis Tsipras, bëri thirrje që puçistët që u arratisën në Greqi pas grushtit të dështuar të shtetit...

GREQIA MBËSHTET ME KUSHTE SHQIPËRINË PËR NË BE, PAVLOPULOS: RESPEKTONI MINORITETET

më 12.2017 - NOA

Gjatë takimit me presidentin Erdogan, presidenti i Greqisë Prokopis Pasvlopulos i është referuar edhe perspektivës europiane të vendeve ballkanike, përfshirë Shqipërinë dhe Maqedoninë. Duke kërkuar nga...

Erdogan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia: Drejtësia e vonuar, drejtësi e mohuar

më 12.2017 - BalkanWeb

TURQI -Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në konferencën e përbashkët për media me kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras i ka bërë thirrje gjyqësorit të Greqisë për ekstradimin e pucistëve të...

Erdogan në Athinë, Presidenti grek deklaratë për Shqipërinë

më 12.2017 - NOA

Presidenti i Turqisë Rexhep Tayip Erdogan vizitoi Greqinë, ku u takua edhe me homologun e tij grek Prokopis Pavlopulos. Por gjatë konferencës së përbashkët për shtyp, teksa diskutonin për çështjet e rajonit,...

Erdogan kërkon rishikimin e traktatit të Lozanës, Greqia bën rezistencë

më 12.2017 - Alsat-M

Greqia e ka konsideruar të panegociueshëm Traktatin e Lozanës, pavarësisht insistimit të Turqisë për të ndryshuar disa pika të marrëveshjes. Qëndrimi i është bërë i qartë edhe Presidentit Erdogan, gjatë...

Presidenti turk viziton Greqinë

më 12.2017 - Zëri i Amerikës

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan foli sot mbi nevojën e rishikimit të një traktati të vitit 1923, i cili ndër të tjera p ë rcakton kufijtë e Turqisë me fqinjët e saj. Komentet e tij u bënë gjatë një...

Erdogan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia

më 12.2017 - Ina

“Kam një thirrje për gjyqësorin grek. Drejtësia e vonuar, drejtësi e mohuar. Në lidhje me këtë çështje ekstradimi i tyre është i mundur në Turqi”, tha presidenti Erdoğan Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip...

Erdogan kërkoi nga Greqia që t’i ekstradojë të dyshuarit për grusht shtetin

më 12.2017 - Tetova Sot

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot kërkoi nga Greqia ekstradim të pjesëmarrësve të dyshuar në tentimin për grusht shtet në Turqi. Bëhet fjalë për tetë ushtarë të cilët u arratisën në Greqinë veriore...

Erdogan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia

më 12.2017 - Lajmi.net

"Kam një thirrje për gjyqësorin grek. Drejtësia e vonuar, drejtësi e mohuar. Në lidhje me këtë çështje ekstradimi i tyre është i mundur në Turqi", tha presidenti Erdoğan Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip...

Erdoğan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në konferencën e përbashkët për media me kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras i ka bërë thirrje gjyqësorit të Greqisë për ekstradimin...

Erdogan në Greqi, presidenti grek flet për Shqipërinë: E duam në BE, por…

më 12.2017 - Mapo

Foto 1 nga 4 Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për...

Presidenti grek: Duam që Shqipëria të integrohet në Bashkimin Europian, por duhet të…

më 12.2017 - Gazeta Tema

Në konferencën e përbashkët për shtyp me Erdogan, presidenti grek Prokopis Pavlopulos ka folur edhe për integrimin e Maqedoninë dhe Shqipërinë në Bashkimin Europian. Ai ësht shprehu se Greqia do që Maqedonia...

Erdogan në Athinë: Të ndryshojë "Lozana"; Pavlopoulos kundër

më 12.2017 - Shqiptarja

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e ka nisur vizitën e tij në Athinë me një kërkesë për rishikimin e traktatit të vitit 1923, i njohur ndryshe si Traktati i Lozanës, i cili përcakton kufijtë e Turqisë...

Erdogan rrëfen se si e martoi një vajzë turke me një zyrtar grek

më 12.2017 - Gazeta Express

Para vizitës në Athinë presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka dhënë një intervistë për gazetarin Aleksis Papahelas, ku sqaron deklaratat e tij për rishikimin e traktatit të Lozanës mbi sovranitetin e...

Erdogan në një vizitë zyrtare në Greqi

më 12.2017 - Klan Kosova

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan mbërriti për një vizitë zyrtare në Greqi. “Kjo vizitë, e para e një presidenti turk në Greqi, pas disa dekadash, është një shans për të dyja vendet për të bërë hapa...

Erdogan vizitë historike në Greqi, e cilëson të vjetruar “Traktatin e Lozanës”; Pavlopulos: “Lozana”, e vetmja zgjidhje për paqen

më 12.2017 - MRT

Presidenti turk, Recep Taip Erdogan, zhvilloi një vizitë historike në Greqi... Por, me gjithë kujdesin protokollar, në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun grek, Prokopis Pavlopulos, u shpërfaqën...

Erdogan në Greqi: Kurrë nuk kemi synuar territoret e një vendi tjetër

më 12.2017 - Syri

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar në takimin me kryeministrin Tsipras se kurrë nuk kanë synyar territoret e një vendi tjetër. "Në këtë zyrë ndihem si në shtepine time. Gjate mandatit...

Erdogan: Të rishikojmë Lozanën

më 12.2017 - Zhurnal

Në konferencën e përbashkët për shtyp mes Prokopis Pavlopulos dhe Recep Taip Erdogan u shpërfaqën përplasjet e hershme mes Turqisë dhe Greqisë. Në fjalën e tij, Presidenti turk e cilësoi si të vjetëruar...

Erdogan dhe Pavlopulos me qëndrime të ndryshme për Marrëveshjen nga Lozana

më 12.2017 - Medial

Marrëveshja nga Lozana nuk zbatohet në Thrakinë Perëndimore, deklaroi presidenti turk Rexhep Taip Erdogan në takimin e sotëm në Athinë me shefin e shtetit grek Prokopis Pavlopulos. Erdogan theksoi se dispozitat...

Erdogan: Të rishikojmë Lozanën. Pavlopulos: Lozana nuk preket

më 12.2017 - Mapo

Foto 1 nga 2 Në konferencën e përbashkët për shtyp mes Prokopis Pavlopulos dhe Recep Taip Erdogan u shpërfaqën përplasjet e hershme mes Turqisë dhe Greqisë. Në fjalën e tij, Presidenti turk e cilësoi si...

Erdogan: Të rishikojmë Lozanën. Pavlopulos: Lozana nuk preket

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Në konferencën e përbashkët për shtyp mes Prokopis Pavlopulos dhe Recep Taip Erdogan u shpërfaqën përplasjet e hershme mes Turqisë dhe Greqisë. Në fjalën e tij, Presidenti turk e cilësoi si të vjetëruar...

Erdogan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia

më 12.2017 - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në konferencën e përbashkët për media me kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras i ka bërë thirrje gjyqësorit të Greqisë për ekstradimin e pucistëve të cilët...

Erdogan: Të rishikojmë Lozanën

më 12.2017 - Telegrafi

Në konferencën e përbashkët për shtyp mes Prokopis Pavlopulos dhe Recep Taip Erdogan u shpërfaqën përplasjet e hershme mes Turqisë dhe Greqisë. Në fjalën e tij, Presidenti turk e cilësoi si të vjetëruar...

Pavlopulos me Erdoganin flet për Shqipërinë e Maqedoninë

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë. “Ne...

Erdogan në Greqi, presidenti grek flet për Shqipërinë: E duam në ...

më 12.2017 - Syri

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë. “Ne...

Erdogan do rishikim të Lozanës, presidenti grek thotë ajo nuk preket

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se ka disa hollësi që ende nuk janë kuptuar për sa i përket Traktatit të Lozanës. “Për sa i përket Traktatit së Lozanës, unë mendoj se ka disa hollësi që...

Pavlopulos me akuza për Maqedoninë dhe Shqipërinë pas takimit me Erdoganin

më 12.2017 - Lajm

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë. “Ne...

Erdogan do rishikim të Lozanës, Pavlopulos thotë ajo nuk preket!

më 12.2017 - Koha.net

Në konferencën e përbashkët për shtyp mes Prokopis Pavlopulos dhe Recep Taip Erdogan u shpërfaqën përplasjet e hershme mes Turqisë dhe Greqisë. Në fjalën e tij, presidenti turk e cilësoi si të vjetruar...

Traktati i Lozanës, tension në bisedimet Pavlopulos – Erdogan

më 12.2017 - RTSH

Presidenti grek Prokopis Pavlopulos përjashtoi kërkesën e homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan për rishikimin e traktatit të Lozanës që përcakton kufinjtë mes Greqisë dhe Turqisë. “Traktati i Lozanës...

Erdogan flet për mediat greke: Si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Zhurnal

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdoğan: Ka ende hollësi që nuk janë kuptuar rreth Traktatit të Lozanës

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv ATHINË (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se ka disa hollësi që ende nuk janë kuptuar për sa i përket Traktatit të Lozanës, raporton Anadolu Agency (AA). "Për sa i përket...

“Shqipëria të respektojë të drejtën ndërkombëtare”, çfarë i tha presidenti grek Erdoganit

më 12.2017 - Java News

Presidenti turk Recep Taip Erdogan ndodhet në Greqi në një vizitë që po cilësohet si historike. Ai u takua me homologun grek Prokopis Pavlopulos me të cilin patën një konferencë të përbashkët. Presidenti...

Erdoğan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia

më 12.2017 - Gazeta e re

“Kam një thirrje për gjyqësorin grek. Drejtësia e vonuar, drejtësi e mohuar. Në lidhje me këtë çështje ekstradimi i tyre është i mundur në Turqi”, tha presidenti Erdoğan. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip...

Erdogan flet për mediat greke: Si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Gazeta Express

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan flet për Kathimerini-n: Ja si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Syri

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan, vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Mapo

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka mbërritur paraditen e sotme për një vizitë dyditore në Greqi, e cila konsiderohet historike. Presidenti turk është pritur në aeroport nga Ministri i jashtëm grek...

Erdogan mbërrin për një vizitë zyrtare në Greqi

më 12.2017 - Telegrafi

Presidenti turk Erdogan mbërriti për një vizitë zyrtare në Greqi. ”Kjo vizitë, e para e një presidenti turk në Greqi, pas disa dekadash, është një shans për të dyja vendet për të bërë hapa të rëndësishme...

Erdogan kërkon ekstradimin e puçistëve nga Greqia

më 12.2017 - Fol

“Kam një thirrje për gjyqësorin grek. Drejtësia e vonuar, drejtësi e mohuar. Në lidhje me këtë çështje ekstradimi i tyre është i mundur në Turqi”, tha presidenti Erdoğan Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip...

Edhe Erdogan në hall me demarkacionin

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan freemalaysiatoday Ai ka kërkuar që të rishikohet e traktatit...

Erdogan, vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Vizion Plus

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka mbërritur paraditen e sotme për një vizitë dyditore në Greqi, e cila konsiderohet historike. Presidenti turk është pritur në aeroport nga Ministri i jashtëm grek...

Edhe Erdogan në hall me demarkacionin

më 12.2017 - Gazeta Express

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan freemalaysiatoday Ai ka kërkuar që të rishikohet e traktatit...

Erdogan viziton Greqinë, vizita e parë e një presidenti turk në 65 vjet

më 12.2017 - RTSH

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka filluar një vizitë zyrtare në Greqi, e para kjo e zhvilluar nga një president turk gjatë 65 viteve të fundit. Para se Erdoan të zbriste në tokën greke, zëdhënësi...

Erdogan në Greqi: replika me homologun grek për traktatin e Lozanës

më 12.2017 - Te Sheshi

Vizita e parë në Greqi e një kryetari të shtetit turk në 65 vitet e fundit ka nisur me shkëmbim replikash. Në konferencën e përbashkët për shtyp mes dy presidentëve,  Prokopis Pavlopulos dhe Recep Taip...

Mediat greke tallen me presidentin e tyre, “Erdogani ta dha leksion në shtëpinë tënde”

më 12.2017 - Gazeta e re

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan sot zhvilloj një vizitë historike në Greqi, vizita e tij u quajt historike pasi që i pari president turk që vizitoi këtë vend pas 65 vite. Para vizitës se tij mediat...

Ura të reja komunikimi

më 12.2017 - Politiko

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Athinë për një vizitë zyrtare, ku është pritur në aeroport nga ministri i Jashtëm, Nikos Kotzias. Ai është ftuar në Athinë nga homologu i tij grek, Prokopis...

Erdoğan: Ka ende hollësi që nuk janë kuptuar rreth Marrëveshjes së Lozanës

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv ATHINË (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se ka disa hollësi që ende nuk janë kuptuar për sa i përket Marrëveshjes së Lozanës, raporton Anadolu Agency (AA). "Për sa i...

Erdogan merr shuplakën e parë në Athinë

më 12.2017 - Gazeta Express

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos, kundërshtoi hapur pretendimet e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan se traktati i Lozanës, që ndan kufijtë e tanishëm midis dy vendeve, ka nevojë për rishikim. Presidenti...

Erdogan: Si e martova kryetarin grek të partisë time, me një vajzë turke. Fjala luftë tremb grekët, por…

më 12.2017 - Gazeta Tema

Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 vjetësh....

‘Nuk ka ndryshim kufijsh!’ Erdogan merr shuplakën e parë në Athinë

më 12.2017 - Syri

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos, kundërshtoi hapur pretendimet e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan se traktati i Lozanës, që ndan kufijtë e tanishëm midis dy vendeve, ka nevojë për rishikim. Presidenti...

Tronditet Erdogan, merr “shuplakën” e parë në Athinë nga homologu i tij

më 12.2017 - Syri

Presidenti turk Erdogan është duke zhvilluar në këto momente takimin e parë zyrtar në Athinë me homologun e tij, Prokopis Pavlopoulos. Ky i fundit, gjatë pritjes në Pallatin Presidencial nënvizoi se Traktati...

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

më 12.2017 - Medial

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Erdogan në Athinë për 'paqe' por avionët e tij bëjnë diçka të pabesueshme

më 12.2017 - Syri

Dy avionë turq “Electronic Warfare” (EW) CN-235 kanë dhunuar 24 herë hapësirën ajrore greke dhe dy herë në detin Egje, zonën verilindore, qendrore dhe juglindore. Në të gjitha rastet, ata u interceptuan...

Intervista/Presidenti i Turqisë, Erdogan: "Përditësimi i Traktatit të Lozanës ndihmon paqen"

më 12.2017 - Respublica

Para vizitës në Athinë presidenti turk, Rexhep taip Erdogan ka dhënë një intervistë për gazetarin Aleksis Papahelas, ku sqaron deklaratat e tij për rishikimin e traktatit të Lozanës mbi sovranitetin e...

Erdogan në Athinë për “paqe”, por avionët e tij bëjnë diçka të pabesueshme

më 12.2017 - Tetova Sot

Dy avionë turq “Electronic Warfare” (EW) CN-235 kanë dhunuar 24 herë hapësirën ajrore greke dhe dy herë në detin Egje, zonën verilindore, qendrore dhe juglindore. Në të gjitha rastet, ata u interceptuan...

VIDEO-LIVE/ Vizitë historike, Erdogan mbërrin për herë të parë në Athinë

më 12.2017 - Syri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka mbërritur sot në Athinë, në një vizitë historike që pritet të përshpejtojë ngrohjen mes dy vendeve fqinje që knë paturmosmarrëveshje të shumta. Erdogan ka vendosur...

Erdogan vizitë historike në Greqi, avionë e snajperë për mbrojtjen e Presidentit turk

më 12.2017 - BalkanWeb

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka filluar një vizitë historike në Greqi ditën e sotme. Përveç mbrojtjes me 200 truproja, policia greke gjithashtu do të vendosë 2800 oficerë për të marrë pjesë në...

Erdogan mbërrin në Greqi, nën masa të rrepta sigurie

më 12.2017 - Opinion

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka mbërritur në Athinë. Kjo është vizita e parë e një Presidenti Turk pas 62 vitesh në tokën helene. Erdogan është pritur nën masa të rrepta sigurie, teksa do të qëndrojë...

Pavlopulos me Erdoganin flet për Shqipërinë e Maqedoninë

më 12.2017 - Insajderi

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë. “Ne...

Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

më 12.2017 - Syri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në Greqi, presidenti grek flet për Shqipërinë: E duam në...

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin. Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë. “Ne...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Zhurnal

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina dhe forca speciale në terren

më 12.2017 - Gazeta Express

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Rrëfimi i Erdogan nga Athina: Nëse më duhet të vdes, këtë do ta bëj në tokën time

më 12.2017 - Java News

Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 vjetësh....

Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina dhe forca speciale në terren

më 12.2017 - Syri

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina të blinduara dhe forca speciale

më 12.2017 - Syri

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - MRT

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi... Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi,...

Erdogan sot në Athinë, është vizitë historike

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Vizitë historike,një President turk shkel në Greqi pas 62 vitesh

më 12.2017 - Shqiptarja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare dy ditore. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas...

Erdoğan: Ka ende hollësi që nuk janë kuptuar rreth Traktatit të Lozanës

më 12.2017 - Gazeta e re

“Si mund të themi që Traktati i Lozanës është duke u praktikuar. Në këtë rast, nuk është duke u praktikuar”, tha Erdoğan, duke iu referuar bllokimit që qeveria greke i bën minoritetit musliman turk për...

Erdogan: Si e martova kryetarin grek të partisë time, me një vajzë turke. Fjala luftë tremb grekët, por…

më 12.2017 - Bota.al

Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 vjetësh....

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Indeks.mk

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan: Ka ende hollësi që nuk janë kuptuar rreth Marrëveshjes së Lozanës

më 12.2017 - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se ka disa hollësi që ende nuk janë kuptuar për sa i përket Marrëveshjes së Lozanës, raporton Anadolu Agency (AA). “Për sa i përket Marrëveshjes së Lozanës,...

Erdogan për vizitë në Greqi

më 12.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Alsat-M

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Vizitë historike e presidentit turk në Athinë

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Erdogan në Greqi: Godet me deklaratën për marrëveshjen e Lozanit

më 12.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, në Athinë tha se ka disa hollësi që ende nuk janë kuptuar për sa i përket Marrëveshjes së Lozanit, “ne në këto kushte nuk mund të vazhdojmë një marrëveshje që...

Vizita historike e presidentit turk në Athinë

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Portalb

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Turqi-Greqi, Tsipras: Hapa gjigantë përpara

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Në një intervistë ekskluzive për Agjencinë turke “Anadolu”, kryeministri grek Alexis Tsipras e ka përshkruar vizitën e parë të një presidenti turk pas 65 vitesh në Athinë, si “një shans për të ndërmarrë...

Erdogani në Greqi

më 12.2017 - Politiko

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Tetova Sot

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke folur para gazetarit...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Medial

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Antpress

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

më 12.2017 - Gazeta Express

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan flet për mediat greke: Si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Tetova Sot

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke folur para gazetarit...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Aktuale

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Erdogan tregon si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Sovrani

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini-n duke folur para gazetarit...

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

më 12.2017 - Syri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Blindohet Greqia Nga Vizita E Erdogan, Masa Të Jashtëzakonshme Sigurie Me Rreth 3000 Trupa

më 12.2017 - Antpress

Vizita e Rexhep Taip Erdogan në Greqi është historike në një kohë kur Turqia shihet si Europa një vend gjithnjë e më konfrontues. Por siguria për Erdogan gjatë vizitës së sotme i kalon pritshmëritë. Përveç...

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

më 12.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

më 12.2017 - Evropa e Lirë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Intervista Erdogan/Përditësimi i traktatit të Lozanës ndihmon paqen

më 12.2017 - Respublica

Para vizitës në Athinë presidenti turk, Rexhep taip Erdogan ka dhënë një intervistë për gazetarin Aleksis Papahelas, ku sqaron deklaratat e tij për rishikimin e traktatit të Lozanës mbi sovranitetin e...

Jo veç Kosova, edhe Turqia ka probleme me demarkacionin

më 12.2017 - Sovrani

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan freemalaysiatoday Ai ka kërkuar që të rishikohet e traktatit...

Erdogan: E kaluara me Greqinë mbetet histori, dashuria është simboli i të ardhmes

më 12.2017 - Periskopi

Populli grekë duhet të dijë se marrëdhëniet negative midis Turqisë dhe Greqisë tani janë histori, tha presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duke u cituar nga një kanal grek. Duke folur për transmetuesin...

Erdogan për vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Vizita historike pas 62 vitesh/ Presidenti Erdogan shkel në Greqi, blindohet Athina

më 12.2017 - Java News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh....

Vizitë historike në Greqi, Presidenti turk Erdogan mbërrin për një vizitë zyrtare në Athinë

më 12.2017 - 24 ore

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Vizitë historike në Athinë, Erdogan takon krerët më të lartë të vendit

më 12.2017 - Infokusi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke

më 12.2017 - Te Sheshi

Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke folur para gazetarit...

Erdogan mbërrin për një vizitë zyrtare në Greqi

më 12.2017 - KosovaPress

”Kjo vizitë, e para e një presidenti turk në Greqi, pas disa dekadash, është një shans për të dyja vendet për të bërë hapa të rëndësishme përpara”, deklaroi kryeministri grek, Aleksis Cipras në një intervistë...

Ministri turk: Serbia, mike e vërtetë e Turqisë

më 12.2017 - Antpress

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është takuar sonte në Beograd me ministrin e Jashtëm turk Mevlut Xhavushogllu. Sipas zyrës së presidentit serb, ata biseduan për marrëdhëniet e dyanshme, bashkëpunimin...

Vizitë historike në Athinë, Erdogan takon krerët më të lartë të vendit

më 12.2017 - Periskopi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Athina blindohet nga policët, shkak vizita e Erdoganit

më 12.2017 - Sovrani

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

Thyhen akujt? Pas 65 vitesh një President turk viziton Greqinë

më 12.2017 - Gazeta e re

Pas 65 vitesh figura më e lartë e shtetit turk viziton Greqinë. Rexhep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinën, ai pritet me ceremoni zyrtare nga kryeministri i vendit Tsipras. Ai do të takojë presidentin grek...

Erdogan në vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Antpress

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Vizita e Erdogan ‘blindon’ Athinën, mijëra policë, makina dhe forca speciale në terren

më 12.2017 - Bota Press

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një...

FOTO/ Erdogan vizitë historike në Greqi, avionë e snajperë për mbrojtjen e Presidentit turk

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka filluar një vizitë historike në Greqi ditën e sotme. Përveç mbrojtjes me 200 truproja, policia greke gjithashtu do të vendosë 2800 oficerë për të marrë pjesë në...

Erdogan synon ti përmirësojë raportet me Greqinë, shkon atje për vizitë

më 12.2017 - Sovrani

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen...

Euronews: ja çfarë pritet të sjellë vizita e Edoganit në Greqi

më 12.2017 - Te Sheshi

Greqia po përgatitet për vizitën e parë nga një president turk në 65 vjet, që do të mbahet në Athinë të enjten dhe të premten (7-8 dhjetor), shkruan Euronews gjatë një analize. Vizita e fundit e Erdoganit...

Erdogan për vizitë në Greqi

më 12.2017 - KosovaPress

Gjatë kësaj vizite të parë të një presidenti turk në Athinë pas vitit 1952, Erdogani do të takohet me presidentin grek Prokopis Pavlopulos dhe me kryeministrin Aleksis Cipras, pas çka do të udhëtojë në...

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

I pari në 65 vjet, Erdogan nis sot vizitën historike në Greqi

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Vizitë historike e Erdoganit në Greqi

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sot e fillon një vizitë në Greqi, që është e para e një presidenti turk në 65 vitet e fundit. Kjo vizitë është vlerësuar si historike. Para arritjes së Edoganit,...

Erdogan në Greqi, "shtetrrethim në Athinë; 3.200 efektivë në rrugë

më 12.2017 - Shqiptarja

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan do të vizitojë të enjten Greqinë, ku do të takohet me kryeministrin Alexis Tsipras, homologun Pavlopoulos dhe krerë të tjerë të lartë të shtetit grek, për të diskutuar...

Erdogan fillon nesër vizitën historike në Greqi

më 12.2017 - Telegrafi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan nesër në vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Alsat-M

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Vizita historike/ Erdogan nesër shkel në Greqi, 3200 forca speciale në mbrojtje të ‘sulltanit’

më 12.2017 - Java News

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - RTV 21

Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të...

Erdogani në Athinë: Një vizitë historike, por…

më 12.2017 - Gazeta Tema

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogan nesër në Greqi

më 12.2017 - Koha.net

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në Athinë, pas 65 vjetësh në president turk në Greqi

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Vizitë tek fqinji: Erdogani në Athinë

më 12.2017 - DW

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Prishet me SHBA-të, por Erdogan vrapon të rregullojë punët me Athinën

më 12.2017 - Gazeta 55

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve Erdogani...

Erdogan në Greqi, skepticizmi rreth vizitës historike

më 12.2017 - Java News

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogan nesër në Greqi

më 12.2017 - Tetova Sot

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan nesër do të qëndrojë në Greqi. Supozohet se temat e bisedës me autoritetet greke do të fokusohen në krizën e emigrantëve, marrëdhëniet rajonale dhe energjetika. Gjatë...

Erdogan në vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - Gazeta e re

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Tsipras: Puçistët nuk janë të mirëpritur në Greqi

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv ATHINË (AA) - FURKAN NACİ TOP / FİLYO KONGO Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras tha se respekton vendimet e gjyqësorit në lidhje me ekstradimin e puçistëve të cilët u arratisën në Greqi...

Erdogani në Athinë: Një vizitë historike, por…

më 12.2017 - Lajme.al

Një ngjarje historike: për herë të parë pas 65 vjetësh një president turk viziton Greqinë. Në qendër të vizitës së Rexhep Taip Erdoganit në Athinë janë temat ekonomike dhe kriza e refugjatëve. Erdogani...

Erdogan fillon nesër vizitën historike në Greqi

më 12.2017 - Fol

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon nesër një vizitë historike në Greqi, për të përmirësuar raportet mes dy vendeve fqinje, marrëdhëniet e të cilëve janë përkeqësuar nga mosmarrëveshje të shumta....

Erdogan në vizitë historike në Greqi

më 12.2017 - KosovaPress

Gjatë kësaj vizite dyditore, i pari president turk që prej vitit 1952, Erdogan do të pritet në Athinë nga homologu grek, Prokopis Pavlopoulos dhe kryeministri, Alexis Tsipras dhe më pas do të vizitojë...

Vizita historike e Erdogan në Athinë

më 12.2017 - Vizion Plus

Athina dhe Ankaraja e konsiderojnë historike vizitën dyditore të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan në Greqi këtë të enjte. Kjo vizitë është e para e një presidenti turk prej vitit 1952, kur Greqinë...

Greqia blindohet në prag të vizitës historike të Erdogan

më 12.2017 - Mapo

Gjatë vizitës historike në Greqi të enjten dhe të premten, policia Greke ka vendosur në gatishmëri 2 800 oficerë për ruajtjen e Presidentit turk.  Gjithashtu, gjatë itinerarit, Erdogan do jetë nën ruajtjen...

Tsipras: Vizita e Erdoğanit në Greqi shans për hapa të guximshëm

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër presidentin turk Erdogan

më 12.2017 - BalkanWeb

GREQI- Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër predidentin turk Erdogan

më 12.2017 - BalkanWeb

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10.30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

Vizita historike e Erdogan në Athinë

më 12.2017 - Tetova1

Athina dhe Ankaraja e konsiderojnë historike vizitën dyditore të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan në Greqi këtë të enjte. Kjo vizitë është e para e një presidenti turk prej vitit 1952, kur Greqinë...

Tsipras: Vizita e Erdoğanit në Greqi shans për hapa të guximshëm

më 12.2017 - Shenja

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tspiras deklaroi se vizita e nesërme zyrtare e presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan është shumë e rëndësishme për marrëdhëniet dypalëshe dhe marrëdhëniet rajonale,...

Tsipras: Vizita e Erdoğanit në Greqi shans për hapa të guximshëm

më 12.2017 - AlbPortali

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tspiras deklaroi se vizita e nesërme zyrtare e presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan është shumë e rëndësishme për marrëdhëniet dypalëshe dhe marrëdhëniet rajonale,...

Vizita e Presidentit Erdogan, Athina në ‘shtet rrethim’

më 12.2017 - Java News

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër predidentin turk Erdogan

më 12.2017 - Tetova Sot

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10.30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

Blindohet Athina, përgatitet të presë nesër presidentin turk Erdogan

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Athina përgatitet të presë nesër presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, dhe masat për sigurinë e tij janë shtuar. Erdogan mbërrin nesër në orën 10:30 në Athinë, ku takimin e parë do ta zhvillojë me presidentin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK