http://kariera.mk

Mediat italiane: De Biasi trajner i skuadrës që luan në Botëror

para 10 muajve - Syri

Siç përflitej edhe më parë, kombëtarja e Australisë pritet të vendosë nëse do t’i besojë vendin e trajnerit të përfaqësueses, Xhani De Biazit. Siç raportojnë mediat italiane, brenda dy javëve, pritet që...

De Biasi rikthehet në Serie A, sërish do ta ketë ndihmës Tramezzanin

para 10 muajve - Telegrafi

Gianni De Biasi ende nuk ka mbushur dy javë që nga shkarkimi tek skuadra spanjolle Deportivo Alaves. Por ende pa e marrë pagën e parë si i shkarkuar, De Biasi mund të bëhet me skuadër të re. Në fakt fjala...

E do Krotone, De Biazi me “vrap” drejt Serisë A

para 10 muajve - BalkanWeb

Edhe pse ka vetëm pak ditë që është shkarkuar nga Alaveshi, Xhani De Biazi duket se do të rikthehet shumë shpejt në drejtimin e një pankine. Ai është përfolur si trajneri i mundshëm për kombëtaren e Australisë,...

Sky Sport Italia, De Biasi te Crotone?

para 10 muajve - Alsat-M

Pas shkarkimit nga Alavesi, ish trajneri i kombëtares shqiptare De Biasi po kërkohet nga Crotone që është në luftë për mbijetesë. Trajneri i kësaj skuadre italiane (Crotone), Nicola Davide kishte dhënë...

De Biasi përgatit valixhet për rikthimin në Itali

para 10 muajve - Albeu

Ndonëse ka vetëm pak ditë që u shkarkua nga Alavesi, duket se Gianni De Biasi do të rikthehet shumë shpejt në pankinë. Emri i tij lidhet me drejtimin e disa skuadrave kombëtare, mes tyre edhe asaj të Australisë,...

E do Krotone, De Biazi me “vrap” drejt Serisë A

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Edhe pse ka vetëm pak ditë që është shkarkuar nga Alaveshi, Xhani De Biazi duket se do të rikthehet shumë shpejt në drejtimin e një pankine. Ai është përfolur si trajneri i mundshëm për kombëtaren e Australisë,...

Gati rikthimi në Serinë A për De Biasin, ja skuadra që pritet të drejtojë

para 11 muajve - Syri

Ndonëse ka vetëm pak ditë që u shkarkua nga Alavesi, duket se Gianni De Biasi do të rikthehet shumë shpejt në pankinë. Emri i tij lidhet me drejtimin e disa skuadrave kombëtare, mes tyre edhe asaj të Australisë,...

Klubi i Serie A e kërkon De Biasin

para 11 muajve - Koha.net

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi është lidhur me një rikthim në Itali. Pas shkarkimit nga Alavesi, De Biasi po kërkohet nga Crotone që është në luftë për mbijetesë, transmeton Koha.net....

Gati rikthimi në Serinë A për De Biasin

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Ndonëse ka vetëm pak ditë që u shkarkua nga Alavesi, duket se Gianni De Biasi do të rikthehet shumë shpejt në pankinë. Emri i tij lidhet me drejtimin e disa skuadrave kombëtare, mes tyre edhe asaj të Australisë,...

De Biazi pranë Serisë A, rivalitet me Zengën për të drejtuar Ajetin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Eksperienca e dështuar në Spanjë te Deportivo Alavesh ka lënë përsëri Xhani De Biazin të papunë. Por brenda 24 orëve të ardhshme, ai mund ta shohë veten në pankinën e një skuadre në Serinë A. Gjatë ditës...

Klubi i Serie A e kërkon De Biasin

para 11 muajve - Gazeta Liria

Gianni De Biasi posa in occasione della conferenza stampa per la presentazione del programma televisivo ''Novantesimo Minuto'', negli studi Rai di Saxa Rubra, Roma, 8 settembre 2015. ANSA/GIORGIO ONORATI...

ZYRTARE: Jep dorëheqje trajneri i klubit nga Serie A

para 11 muajve - Zhurnal

Davide Nicola ka dhënë dorëheqje nga Crotone. Trajneri i skuadrës italiane ka dhen dorëheqje së bashku me stafin e tij të ngushtë. Pas humbjes nga Udinese me rezultat 3 me 0, Davide Nicola ka dhen dorëheqje...

De Biasi afër rikthimit në Serie A

para 11 muajve - Sovrani

Ndonëse ka vetëm pak ditë që u shkarkua nga Alavesi, duket se Gianni De Biasi do të rikthehet shumë shpejt në pankinë. Emri i tij lidhet me drejtimin e disa skuadrave kombëtare, mes tyre edhe asaj të Australisë,...

ZYRTARE: Jep dorëheqje trajneri i klubit nga Serie A

para 11 muajve - Infokusi

Davide Nicola ka dhënë dorëheqje nga Crotone. Trajneri i skuadrës italiane ka dhen dorëheqje së bashku me stafin e tij të ngushtë. Pas humbjes nga Udinese me rezultat 3 me 0, Davide Nicola ka dhen dorëheqje...

Trajneri i klubit të Serie A jep dorëheqjen, pritet ta zëvendësojë De Biasi

para 11 muajve - Insajderi

Trajneri i Crotones në Serie A, Davide Nicola dha dorëheqjen më herët sot, për shkak të rezutlateve negative. Mediat italiane kanë nisur spekulimet se vendin e tij tashmë, do ta zërë ish-trajneri i Kombëtares...

De Biasi gjen punë, gati të drejtojë skuadrën e futbollistit të Kombëtares

para 11 muajve - Newsport

Trajneri i Crotones, në Seria A, Davide Nicola dha dorëheqjen më herët sot, për shkak të rezutlateve negative. Mediat italiane kanë nisur spekulimet se vendin e tij tashmë, do ta zërë ish-trajneri i Kombëtares...

Trajneri i ekipit të Seria A dha dorëheqjen, De Biasi pritet ta zëvendësojë

para 11 muajve - Newsport

Trajneri i Crotones, në Seria A, Davide Nicola dha dorëheqjen më herët sot, për shkak të rezutlateve negative. Mediat italiane kanë nisur spekulimet se vendin e tij tashmë, do ta zërë ish-trajneri i Kombëtares...

LAJMI I FUNDIT/ Jep dorëheqjen trajneri i skuadrës së njohur të SERIA A

para 11 muajve - Newsport

Trajneri i Crotones në Seria A, Davide Nicola ka dhënë dorëheqjen. Nicola hoqi dorë nga drejtimi i klubit siçilian pas katër humbjeve radhazi. Ai u caktua trajner i Crotones rreth 1 vit e gjysmë më parë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK