http://kariera.mk

Gjermani, SPD pranon bisedimet për “koalicionin e madh”

më 12.2017 - Klan

Pas disa orë debatesh, Kongresi i social-demokratëve në Gjermani i dha dritën jeshile propozimit të kryetarit Martin Shulc, për nisjen e bisedimeve për “koalicionin e madh”, me kristian-demokratët e kancelares...

SPD i hap rrugën një koalicioni të ri me Merkelin

më 12.2017 - Syri

Partia Socialdemokrate Gjermane (SPD) i hapi rrugën krijimit të një koalicioni të ri me Angela Merkel pasi votoi në një maxhorancë të gjerë në konferencën e partisë pro zhvillimit të bisedimeve me konservatorët...

Schulz: SPD të mbështesë bisedimet me Merkelin për një Gjermani të fortë

më 12.2017 - Zhurnal

Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz i bëri thirrje sot partisë së tij për të mbajtur një përgjegjësi kombëtare dhe për të forcuar Evropën, duke mbështetur bisedimet me konservatorët e...

Martin Schulz rizgjidhet lider i SPD-së

më 12.2017 - RTV 21

Schulz mori 81,9 për qind të votave Lideri aktual i Partisë Socialdemokrate Gjermane (SPD), Martin Schulz u rizgjodh sot në krye të partisë së qendrës së majtë në Kongresin e mbajtur në Berlin, pavarësisht...

SPD i hap rrugën një koalicioni të ri me Merkelin, rizgjedh Schulzin udhëheqës

më 12.2017 - Gazeta Express

Partia Socialdemokrate Gjermane (SPD) i hapi rrugën sot krijimit të një koalicioni të ri me Angela Merkel pasi votoi në një shumicë të gjerë në konferencën e partisë pro zhvillimit të bisedimeve me konservatorët...

Leksione demokracie nga Gjermania, Schulz i ofron mbështetje Merkelit për një Europë të fortë

më 12.2017 - Telegrafi

Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz i bëri thirrje sot partisë së tij për të mbajtur një përgjegjësi kombëtare dhe për të forcuar Evropën duke mbështetur bisedimet me konservatorët e...

​Schulz: SPD të mbështesë bisedimet me Merkelin për një Gjermani të fortë

më 12.2017 - Alsat-M

Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz i bëri thirrje sot partisë së tij për të mbajtur një përgjegjësi kombëtare dhe për të forcuar Evropën, duke mbështetur bisedimet me konservatorët e...

Leksione demokracie nga Gjermania, Schulz i ofron mbështetje Merkelit për një Europë të fortë

më 12.2017 - BalkanWeb

BERLIN – Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz i bëri thirrje sot partisë së tij për të mbajtur një përgjegjësi kombëtare dhe për të forcuar Evropën duke mbështetur bisedimet me konservatorët...

Gjermani, SPD pranon bisedimet me partinë e Merkel

më 12.2017 - Shqiptarja

Kongresi i Social-demokratëve gjermanë ka pranuar mocionin për zhvillimin e bisedimeve me Unionin Demokristian të Angela Merkel. Në këtë mënyrë është hedhur poshtë ai i paraqitur nga brezi i ri i partisë,...

Schulz pro bashkëqeverisjes me Merkelin, për një Evropë më të fortë

më 12.2017 - Gazeta Express

Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz, i bëri thirrje sot partisë së tij për të mbajtur një përgjegjësi kombëtare dhe për të forcuar Evropën duke mbështetur bisedimet me konservatorët e...

SPD i hap rrugën një koalicioni të ri me Merkelin, rizgjedh Schulzin udhëheqës

më 12.2017 - Tetova Sot

Partia Socialdemokrate Gjermane (SPD) i hapi rrugën sot krijimit të një koalicioni të ri me Angela Merkel pasi votoi në një shumicë të gjerë në konferencën e partisë pro zhvillimit të bisedimeve me konservatorët...

Schulz: SPD të mbështesë bisedimet me Merkelin për një Gjermani të fortë

më 12.2017 - Gazeta e re

Lideri i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz i bëri thirrje sot partisë së tij për të mbajtur një përgjegjësi kombëtare dhe për të forcuar Evropën, duke mbështetur bisedimet me konservatorët e...

Martin Schulz rizgjidhet lider i SPD-së

më 12.2017 - Gazeta e re

Lideri aktual i Partisë Socialdemokrate Gjermane (SPD), Martin Schulz u rizgjodh sot në krye të partisë së qendrës së majtë në Kongresin e mbajtur në Berlin, pavarësisht se udhëhoqi SPD-në në rezultatin...

​Martin Schulz rizgjidhet lider i SPD-së

më 12.2017 - KosovaPress

Schulz mori 81,9 për qind të votave, që është një rënie e konsideruar e përkrahjes, nga 100 për qind që ai kishte marrë kur u zgjodh fillimisht si lider i partisë. Vota për Schulzin për t’u rikthyer në...

​SPD-ja i hap rrugë koalicionit me Merkelin

më 12.2017 - Periskopi

Partia Socialdemokrate Gjermane (SPD) i hapi rrugën sot krijimit të një koalicioni të ri me Angela Merkel, pasi sot votoi pro zhvillimit të bisedimeve me konservatorët e kancelares. Shefi i SPD-së, Martin...

​SPD-ja i hap rrugë koalicionit me Merkelin

më 12.2017 - KosovaPress

Shefi i SPD-së, Martin Schulz i bëri thirrje anëtarëve të partisë që të braktisin ngurrimet e tyre për t’u ribashkuar me Merkelin në një koalicion dhe të hyjnë në bisedime eksploruese për të krijuar një...

Gjermania drejt formimit të qeverisë, Schultz kërkon nisjen e negociatave me Merkel

më 12.2017 - Java News

Gara zgjedhore e pa humbës kandidatin e SPD Martin Schultz përballë Angela Merkel, por kjo nuk do të thotë se ata të dy janë armiq, por përkundrazi. Edhe një herë nga Gjermania vijnë shembujt më pozitiv...

Schulz: SPD të mbështesë bisedimet me Merkelin për një Gjermani të fortë

më 12.2017 - KosovaPress

“Një SPD e fortë është e nevojshme për ta bërë Gjermaninë të fortë dhe një Gjermani e fortë është e nevojshme për ta bërë Evropën të fortë”, deklaroi Schulz gjatë kongresit të partisë. “Ne nuk duhet të...

GJERMANIA E PARALIZUAR

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Fillimisht presidenti Frank-Walter Steinmeier këtë javë telefonoi me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, më pas ai i telefonoi edhe kancelares në Ankara. Pavarësisht se për çfarë është folur – ky është...

Republika e paralizuar

më 12.2017 - AlbPortali

Edhe qeveria në detyrë është funksionuese, përbetohet kancelaria. Por kjo vlen vetëm në rrethana të caktuara. Vatrat e krizës tregojnë, se sa i rëndësishëm është krijimi i shpejtë i qeverisë së re, mendon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK