http://kariera.mk

Një monedhë dixhitale pak e njohur u rrit me 90% në 24 orë pas bashkëpunimit me Microsoft dhe Samsung

më 12.2017 - Medial

Çmimi u rrit në 5.55 dollar nga 2.78 dollar që ishte një ditë më parë. Aktualisht është aseti i katërt dixhital më me vlerë duke shkurorëzuar Ripple. Një monedhë dixhitale u rrit në vlerë me 12 miliard...

Bitcoin nuk ka të ndalur…

më 12.2017 - Gazeta e re

Monedha kriptografike e filloi 2017-ën me një vlerë prej 1,000 dollarësh ndërsa sot vijon rritjen e shpejtë pavarësisht shqetësimeve se është një flluskë financiare. Bitcoin kaloi për herë të parë vlerën...

NiceHash humbet bitcoin me vlerë 60 milion dollar

më 12.2017 - Gazeta e re

Bitcoin po fluturon dhe ditën e sotme kaloi vlerën e 15,000 dollarëve për herë të parë, por një kompani e projektuar për të ndihmuar prodhimin e monedhave humbi 60 milion dollar pas një hakimi. NiceHash,...

Bitcoin shkon në 15,000 dollar, rritet me 3,000 dollar në 24 orë

më 12.2017 - Medial

Kritikët thonë se është një bursë e ngjashme me dotcom ndërsa të tjerët thonë se rritja po vjen si rezultat i pranimit të masë. Bitcoin kaloi për herë të parë vlerën e 14,000 dollarëve mbrëmjen e së Enjtes...

16 mijë dollarë një Bitcoin

më 12.2017 - Respublica

Të mërkurën ishte 12 mijë dollarë, sot 16 mijë dollarë. Në vitin 2011 vlente më pak se një dollar. Është fjala për monedhën virtuale Bitcoin që po pështjellon të gjitha tregjet dhe sidomos analizat që...

Bitcoin thyen rekord në shitje

më 12.2017 - Lajmi.net

Bitcoin vazhdon të nxitojë nga rekordi, vetëm një ditë pasi kjo "monedhë" shpërtheu fillimisht përmes një shume prej 12,000 dollarëve, vlera e një Bitcoin të enjten është rritur në më shumë se 15,000 dollarë....

Bitcoin thyen rekord në shitje

më 12.2017 - Infokusi

Bitcoin vazhdon të nxitojë nga rekordi, vetëm një ditë pasi kjo “monedhë” shpërtheu fillimisht përmes një shume prej 12,000 dollarëve, vlera e një Bitcoin të enjten është rritur në më shumë se 15,000 dollarë....

13,000 dollar dhe vijon të rritet: Bitcoin shënon tjetër rekord

më 12.2017 - Vizion Plus

Çmimi i një bitcoin kaloi për herë të parë vlerën e 13 mijë dollarëve mesditën e së Mërkure. Pasi arriti rekordin prej 12,000 dollarësh në orët e para të ditës së sotme, monedha u vlerësua më 13,200 dollar...

Vlera e Bitcoin rritet për 2,000 dollarë brenda 24 orëve

më 12.2017 - Klan Kosova

Bitcoin ka tejkaluar vlerën prej 14,000 dollarë ditën e enjte, kështu duke shënuar rritje prej 2,000 dollarësh brenda 24 orëve. Monedha digjitale e filloi vitin me vlerë nën 1,000 dollarë dhe është duke...

13,000 dollar dhe vijon të rritet: Bitcoin shënon tjetër rekord

më 12.2017 - Zhurnal

Çmimi i një bitcoin kaloi për herë të parë vlerën e 13 mijë dollarëve mesditën e së Mërkure. Pasi arriti rekordin prej 12,000 dollarësh në orët e para të ditës së sotme, monedha u vlerësua më 13,200 dollar...

Vlera e Bitcoin rritet për 2,000 dollarë brenda 24 orëve

më 12.2017 - Infokusi

Bitcoin ka tejkaluar vlerën prej 14,000 dollarë ditën e enjte, kështu duke shënuar rritje prej 2,000 dollarësh brenda 24 orëve. Monedha digjitale e filloi vitin me vlerë nën 1,000 dollarë dhe është duke...

Bitcoin arrinë vlerën në mbi 12 mijë dollarë

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Monedha virtuale Bitcoin për herë të parë duke kaluar vlerën prej 12.000 dollarësh ka thyer një rekord të ri. Vlera e Bitcoin u rrit në 12,580 dollarë brenda ditës, duke arritur nivelin më të lartë të...

Pas Kinës, Banka Qendrore e Indisë paralajmëron investitorët rreth Bitcoin

më 12.2017 - Medial

Por Banka e Indisë ishte më e drejtpërdrejtë duke paralajmëruar investitorët për pasoja ekonomike, financiare dhe ligjore. Gjatë fundjavës Banka Qendrore Kineze paralajmëroi qytetarët të distancohen nga...

13,000 dollar dhe vijon të rritet: Bitcoin shënon tjetër rekord

më 12.2017 - Medial

Rritja meteorike e bitcoin filloi në Janar të këtij viti duke u ngritur nga 1,000 dollar në rekordin e ditës së sotme. Çmimi i një bitcoin kaloi për herë të parë vlerën e 13 mijë dollarëve mesditën e së...

Vlera e monedhës virtuale Bitcoin mbi 12 mijë dollarë

më 12.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Monedha virtuale Bitcoin për herë të parë duke kaluar vlerën prej 12.000 dollarësh ka thyer një rekord të ri, transmeton Anadolu Agency (AA). Vlera e Bitcoin u rrit në 12,580...

Pas Kinës, Banka Qendrore e Indisë paralajmëron investitorët rreth Bitcoin

më 12.2017 - Tetova1

Gjatë fundjavës Banka Qendrore Kineze paralajmëroi qytetarët të distancohen nga bitcoin. Tre ditë më pas erdhi paralajmërimi i Bankës Qendrore Indiane e cila gjithashtu paralajmëroi investitorët rreth...

Bitcoin vë rekord të ri, vlerësohet me 12,700

më 12.2017 - Tetova1

Bitcoin u rrit me shpejtësi në orët e para të ditës së Mërkure duke kaluar për herë të parë vlerën e 12,000 dollarëve dhe vlerësuar në këto momente që shkruajmë me 12,677 dollar sipas CoinMarketCap . Monedha...

Ky njeri sot do të ishte milioner me Bitcoin, nëse nuk do ta bënte këtë gabim

më 12.2017 - Zhurnal

Në kohën kur monedhat virtuale kanë pushtuar botën dhe kur Bitcoin ka arritur në vlerë marramendëse prej 11,900 dollarësh, një njeri bëri gabimin i cili sot do ta bënte atë milioner. Greg Schoen, një përdorues...

Bitcoin vë rekord të ri, vlerësohet me 12,700

më 12.2017 - Zhurnal

Bitcoin u rrit me shpejtësi në orët e para të ditës së Mërkure duke kaluar për herë të parë vlerën e 12,000 dollarëve dhe vlerësuar në këto momente që shkruajmë me 12,677 dollar sipas CoinMarketCap. Monedha...

Bitcoin vë rekord të ri, vlerësohet me 12,700

më 12.2017 - Ina

Bitcoin u rrit me shpejtësi në orët e para të ditës së Mërkure duke kaluar për herë të parë vlerën e 12,000 dollarëve dhe vlerësuar në këto momente që shkruajmë me 12,677 dollar sipas CoinMarketCap. Monedha...

Vlera e monedhës virtuale Bitcoin mbi 12 mijë dollarë

më 12.2017 - Shenja

Monedha virtuale Bitcoin për herë të parë duke kaluar vlerën prej 12.000 dollarësh ka thyer një rekord të ri, transmeton Anadolu Agency (AA). Vlera e Bitcoin u rrit në 12,580 dollarë brenda ditës, duke...

Vlera e monedhës virtuale Bitcoin mbi 12 mijë dollarë

më 12.2017 - Insajderi

Monedha virtuale Bitcoin për herë të parë duke kaluar vlerën prej 12.000 dollarësh ka thyer një rekord të ri. Vlera e Bitcoin u rrit në 12,580 dollarë brenda ditës, duke arritur nivelin më të lartë të...

Vlera e monedhës virtuale Bitcoin mbi 12 mijë dollarë

më 12.2017 - Gazeta e re

Vlera e Bitcoin u rrit në 12,580 dollarë brenda ditës, duke arritur nivelin më të lartë. Monedha virtuale Bitcoin për herë të parë duke kaluar vlerën prej 12.000 dollarësh ka thyer një rekord të ri. Vlera...

Nëse dikur s’do ta bënte këtë gabim, ky njeri sot do të ishte milioner me Bitcoin

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Në kohën kur Bitcoin ka arritur në vlerë marramendëse prej 11,900 dollarësh, një njeri para disa vitesh ka bërë gabimin trashanik, i cili sot do ta bënte atë milioner. Greg Schoen, një përdorues i Twitter,...

Bitcoin ra nën 11,000 dollar pasi vendosi rekord ditën e Dielë

më 12.2017 - Medial

Gjithashtu edhe interesi i lartë mediatik mendohet të jetë një prej faktorëve që ka ndikuar në rritjen e bitcoin. Bitcoin ra poshtë vlerës së 11,000 dollarëve ditën e Hëne pasi arriti një rekord të ri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK