http://kariera.mk

Skënderbeu humbi ndaj Young Boys

më 12.2017 - Klan

Skënderbeu e mbylli me humbje udhëtimin në Uefa Europa League. Në Bernë të Zvicrës ndaj Yang Boys korçarët pësuan dy gola edhe pse kaluan të parët në avantazh. Pas një pjese të parë të kujdesshme në të...

Ronaldo fitoi Topin e Artë me rreth 300 vota më shumë se Messi dhe 600 më shumë se Neymari

më 12.2017 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh individual, Topi i Artë, i cili dhurohet nga revista franceze France Football, duke pasur diferencë të konsiderueshme të votave me ndjekësit e tij, Lionel Messi...

Europa Ligë/ Ja 32 skuadrat e kualifikuara për në fazën me eliminim direkt

më 12.2017 - BalkanWeb

Teksa u mbyllën ndeshjet e fundit në të gjitha grupet e Europa Ligës, tashmë janë konfiguruar edhe renditjet përfundimtare të ekipeve. 24 skuadrave të kualifikuara si vendet e para dhe të dyta, do t’i...

“Një ëndërr tjetër u realizua, ndjenjë e pabesueshme”

më 12.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar edhe rrjetet sociale për të folur pas pranimit të Topit të Artë për vitin 2017. Sulmuesi i Real Madridit arriti përsëri të mposht në garë rivalin e tij të madh, argjentinasin...

Skuadrat që kanë kaluar fazën e grupeve në Ligën e Evropës

më 12.2017 - Lajmi.net

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Evropës. Sonte në dy termine (19:00 dhe 21:05), janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së fundit të grupeve të Ligës së Evropës, kompeticionit të dytë...

Përcaktohen skuadrat që u kualifikuan në Ligën e Europës, ja kur hidhet shorti

më 12.2017 - NOA

Përcaktohen skuadrat që kalojnë fazën e grupeve në kompeticionin e Ligës së Europës. Skuadrat që kanë siguruar kualifikimin vijojnë si më poshtë: Vendet e para: Villarreali, Dinamo i Kievit, Braga, Milan,...

Mos e humbisni mesazhin që jep Ronaldo për Messin pasi fitoi ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Syri

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin, duke ndarë kështu të dy nga pesë “Topa të Artë”. Portugezi shpreson që kjo garë ndërmjet tyre do të vazhdojë...

Europa League/ Njihuni me 32 skuadrat që vazhdojnë ‘luftën’ për trofeun

më 12.2017 - Syri

Teksa u mbyllën ndeshjet e fundit në të gjitha grupet e Europa Ligës, tashmë janë konfiguruar edhe renditjet përfundimtare të ekipeve. 24 skuadrave të kualifikuara si vendet e para dhe të dyta, do t’i...

Ëndërr e bërë realitet dhe një fëmijë për të barazuar “Topat e Artë”, ja ç’thotë Ronaldo pas suksesit

më 12.2017 - BalkanWeb

Në vitin 2012 pakkush mund t’a kishte imagjinuar përveçse Cristiano Ronaldo-s se do të barazonte Messi-n sa i takon “Topave të Artë” të fituar. Në atë kohë argjentinasi kishte fituar 4 trofe ndërsa portugezi...

32 skuadrat që u kualifikuan në fazën tjetër të Europa League

më 12.2017 - Albeu

Teksa u mbyllën ndeshjet e fundit në të gjitha grupet e Europa Leagues, tashmë janë konfiguruar edhe renditjet përfundimtare të ekipeve. 24 skuadrave të kualifikuara si vendet e para dhe të dyta, do t’i...

Cristiano Ronaldo ka një mesazh për Leo Messin pas fitimit të Topit të Artë

më 12.2017 - Albeu

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin...

Bëhen pesë, Ronaldo fiton përsëri Topin e Artë

më 12.2017 - Medial

Portugezi shpallet lojtari më i mirë për vitin 2017. Në një ambient fantastik pranë Kullës Eifel, është zbuluar fituesi i Topit të Artë për vitin 2017. Viti fantastik i Cristiano Ronaldos, shpërblehet...

Ronaldo reagon edhe në rrjetet sociale pas fitimit të Topit të Artë

më 12.2017 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar edhe rrjetet sociale për të folur pas pranimit të Topit të Artë për vitin 2017. Ylli portugez fitoi çmimin e madh prestigjioz individual, Topin e Artë për vitin 2017, çmim...

Ja çfarë tha Ronaldo për Messin, pasi e fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin,...

FITOI “TOPIN E ARTË” PËR TË PESTËN HERË, REAGON CRISTIANO RONALDO

më 12.2017 - NOA

Ylli portugez Cristiano Ronaldo fitoi për të pestën herë në karrierën e tij trofeun e “Topit të Artë”. Pas triumfit të sotëm, ylli i Real Madridit është barazuar me Lionel Messin porsa i përket këtij trofeu....

Dëshira e Ronaldos për Krishtlindje: Dua një fëmijë tjetër për të barazuar Topat e Artë

më 12.2017 - Albeu

Entuziazmi dhe lumturia ka qenë ditë e madhe për portugezin dhe familjen e tij pas fitimit të Topit të Artë për herë të pestë në karrierë si futbollist. Ai ka dhënë një përgjigje të veçantë kur është pyetur...

​Ronaldo mesazh Messit pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin,...

Ronaldo: Dua ta përfundoj karrierën te Reali

më 12.2017 - Koha.net

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo planifikon që ta përfundojë karrierën te klubi aktual i tij, Real Madridi. Pasi u shpall më i miri në botë për herë të pestë, Ronaldo tha se shpreson...

Milan në krizë, mposhtet edhe nga Rijeka

më 12.2017 - Klan Kosova

Skuadra nga San Siro ka vazhduar me paraqitje jo të mira, duke humbur edhe ndeshjen ndaj Rijeka, por megjithatë mbetet në pozitën e parë në grup Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në ndeshjen e...

CR7 flet për dhuratën e Krishtlindjeve, Messin, Neymarin, PSG-në dhe çelësin e suksesit

më 12.2017 - Telegrafi

Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh prestigjioz individual, Topin e Artë për vitin 2017. Sulmuesi i Real Madridit ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke barazuar...

Deklarata komike e Leite Kaka, pasi Ronaldo fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - GazetaBlic

Ish fituesi i Topit të Artë, Kaka, ka qenë i fituar në ceremoninë e organizuar nga “France Football” në Paris. Kaka ishte futbollisti i fundit që e fitoi këtë trofe, para se garën e vërtetë ta fillonin...

Cristiano Ronaldo fiton për herë të 5-të në karrierë Topin e Artë

më 12.2017 - Vizion Plus

Ylli portugez barazoi rekordin e rivalit te tij te madh Leo Messi, i cili edhe ketë vit ashtu sikurse ne 2016-ën u rendit i dyti pas krahëve te bomberit te Realit te Madridit. Podiumi u kompletua me brazilianin...

Ronaldo i pari, shikoni Top-10 nga France Football

më 12.2017 - Albeu

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Kristiano Ronaldo 5 herë “Topi i Artë”, barazon Leo Mesin

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Në një event madhështor, nën këmbët e Kullës Eiffel, në Paris, Cristiano Ronaldo është kurorëzuar fituesi i Topit të Artë 2017. Kandidatët kryesorë ishin Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, por mediet...

FOTO/ ‘France Football’ veç Topit të Artë i bëri një dhuratë speciale Ronaldos për vajzën e porsalindur

më 12.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë “Topin e Artë”. Ylli i Real Madridit sërish është shpallur lojtar i vitit sipas revistës së mirënjohur franceze “France Football”. Veç dhuratës kryesore për...

Young Boys 2-1 Skënderbeu: Notat e futbollistëve, shkëlqejnë Jashanica dhe Gavazaj

më 12.2017 - Telegrafi

Skënderbeu i Korçës e ka përfunduar aventurën evropiane me humbje. Gjiganti shqiptar u përballë në udhëtim tek Young Boys Bern ku pësoi humbje 2-1. Në fakt bardh e kuqtë kaluan të parët në epërsi me Enis...

France Football me një dhurat interesante për Ronaldon (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

France Football ka përzgjedhur Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë në botë për vitin 2017, duke ia dhuruar edhe Topin e Artë Por, kjo nuk ishte dhurata e vetme që mori portugezi, i cili pranoi edhe...

“France Football”, pos Topit të Artë i bëri edhe një dhuratë speciale Ronaldos për vajzën e porsalindur

më 12.2017 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë “Topin e Artë”. Ylli i Real Madridit sërish është shpallur lojtar i vitit sipas revistës së mirënjohur franceze “France Football”. Pos dhuratës kryesore për...

Thellohet kriza tek Milani, tani humbasin edhe ndaj Rijekës

më 12.2017 - Albeu

Milan ka pësuar një humbje tjetër në drejtimin e Genaro Gatutusos tani në Europa League ndaj Rijekës me shifrat e pastra 2-0 Skuadra e Milanit akoma nuk ka mësuar nga gabimet, pasi ka pësuar humbje edhe...

Vajza e vogël e Ronaldos u bë me dhuratë nga “France Football”

më 12.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë “Topin e Artë”. Ylli i Real Madridit sërish është shpallur lojtar i vitit sipas revistës së mirënjohur franceze “France Football”. Pos dhuratës kryesore për...

​France Futboll befason të gjithë me dhuratën për Ronaldon

më 12.2017 - Gazeta Express

France Football ka përzgjedhur Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë në botë për vitin 2017, duke ia dhuruar edhe Topin e Artë Por, kjo nuk ishte dhurata e vetme që mori portugezi, i cili pranoi edhe...

Skënderbeu mposhtet në sekondat e fundit të ndeshjes, dhe e mbyll renditjen në vendin e fundit

më 12.2017 - Albeu

Skënderbeu ka humbur 2-1 nga Young Boys në Europa League, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në këtë kompeticion Skënderbeu është eliminuar nga Europa League, pas humbjes të pësuar në sekondat e...

Skuadrat që kanë kaluar fazën e grupeve në Ligën e Evropës

më 12.2017 - Infokusi

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Evropës. Sonte në dy termine (19:00 dhe 21:05), janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së fundit të grupeve të Ligës së Evropës, kompeticionit të dytë...

Liga e Europës, Skënderbeu e pëson në fund. Nuk ruan dot avantazhin

më 12.2017 - NOA

Skuadra e Skënderbeut nuk ka arritur që të mbajë dot avantazhin në Zvicër, teksa është mundur në fund nga Young Boys me rezultatin 2-1. Korçarët luajtën mjaft mirë në këtë takim duke treguar se kanë një...

Ronaldo ishte i pari, por kush ishte i dyti dhe i treti

më 12.2017 - Politiko

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para. Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Young Boys shënon gol në sekondat e fundit

më 12.2017 - Albeu

Young Boys ka shënuar në sekondat e fundit të ndeshjes për të fituar ndaj Skënderbeut Goli është shënuar nga Assale në minutën e 90+6 të ndeshjes . Ndeshja ka përfunduar dhe Skënderbeu e ka humbur ndeshjen. /albeu.com/

​Ronaldo e konfirmon: Dua të pensionohem të kjo skuadër

më 12.2017 - Gazeta Express

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Fituesi i Topit të Artë 2017, Cristiano Ronaldo, është ngacmuar gjatë ceremonisë...

Assale ia siguroi fitoren Young Boysit ndaj Skënderbeut

më 12.2017 - Radio Vala

Me golin e Assales në minutat shtesë, Young Boys Berni fitoi 2:1 ndaj KF Skënderbeut në ndeshjen e fundit të Europa Ligës.

Në minutën e 97/ Skënderbeu përfundon padrejtësisht në vendin e fundit

më 12.2017 - Syri

Skënderbeu zhvilloi në transfertë me Young Boys ndeshjen e fundit në Grupin B të Europa League, shkruan SYRI.net . Ky takim përfundoi 2-1 për vendësit, rezultat ky që e rendit Skënderbeun në vend të fundit,...

Dy gola të shpejtë në kryeqytetin zviceran, Gavazaj shënoi për Skënderbeun

më 12.2017 - Telegrafi

Skënderbeu ka arritur të kaloj në epërsi në përballje me Young Boysin. Pjesa e parë kishte përfunduar me rezultat të bardhë, ashtu siç filloi pa gola 0-0. Por starti në pjesën e dytë ka qenë fantastik...

Fjalët e para të Ronaldos pas fitimit të Topit të pestë të Artë

më 12.2017 - Telegrafi

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh prestigjioz individual që e ndan revista franceze France Football, Topin e Artë, i cili ishte i pesti në karrierë. Sulmuesi i Real Madridit është...

Skënderbeu e përfundon me humbje aventurën në Ligën e Evropës

më 12.2017 - Lajmi.net

. Skënderbeu e ka përmbyllur me humbjen aventurën në Ligën e Evropës. Në ndeshjen e xhiros së gjashtë të fazës së grupeve, skuadra shqiptare është mposhtur në udhëtim te zviceranët e Young Boys, me rezultat...

Në minutën e 97/ Skënderbeu përfundon padrejtësisht në vendin e fundit

më 12.2017 - Syri

Skënderbeu zhvilloi në transfertë me Young Boys ndeshjen e fundit në Grupin B të Europa League, shkruan SYRI.net . Ky takim përfundoi 2-1 për vendësit, rezultat ky që e rendit Skënderbeun në vend të fundit,...

Cristiano Ronaldo ka një mesazh për Leo Messin pas fitimit të Topit të Artë

më 12.2017 - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin,...

Momenti ku Ronaldo fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Albeu

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Skënderbeu e mbyll me humbje aventurën në “Europa League”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Skënderbeu e ka mbyllur me humbje aventurën e saj në kompeticionin e “Europa League”. Korçarët humbën në duelin e fundit të fazës së grupeve kundër skuadrës zviceriane të Young Boys me rezultatin 2-1....

Kaka i bën të gjithë të qeshin me deklaratën e tij

më 12.2017 - RTV 21

Kaka ishte futbollisti i fundit që e fitoi këtë trofe Ish fituesi i Topit të Artë, Kaka, ka qenë i fituar në ceremoninë e organizuar nga France Football në Paris. Kaka ishte futbollisti i fundit që e fitoi...

Skënderbeu mbyll me humbje aventurën në Evropë

më 12.2017 - Koha.net

Klubi shqiptar i futbollist, Skënderbeu, ka mbyllur me humbje fazën e grupeve në Ligën e Evropës. Korçarët u mposhtën 2 me 1 nga Young Boys në Zvicër. Enis Gavazaj kaloi shqiptarët në epërsi në minutën...

Skënderbeu mposhtet në sekondat e fundit, eliminohet nga Europa League

më 12.2017 - Gazeta Express

Skuadra e Skënderbeut ka humbur 2:1 nga Young Boys në Europa League, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve Skënderbeu është eliminuar nga Europa League, pas humbjes të pësuar në sekondat e fundit 2”1...

Gattuso pëson humbjen e parë me Milanin

më 12.2017 - Koha.net

Milani e ka mbyllur me humbje ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Evropës, që ishte humbja e parë për trajnerin e ri Gattuso. Ishte Rijeka që e mposhti klubin italian, transmeton Koha.net....

Milan nuk këndellet, mposhtet edhe nga Rijeka

më 12.2017 - GazetaBlic

Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në ndeshjen e fundit të fazës së Grupeve në Evropa Ligë. Golat për skuadrën vendëse i shënuan Puljic dhe Gavranovic. Pas kësaj humbje Milan mban vendin e parë...

Renditja përfundimtare për Topin e Artë

më 12.2017 - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë...

Dramatike, ja çfarë i ndodh Skënderbeut në fundin e takimit me Young Boys

më 12.2017 - Syri

Skënderbeu zhvilloi në transfertë me Young Boys ndeshjen e fundit në Grupin B të Europa League, shkruan SYRI.net . Ky takim përfundoi 2-1 për vendësit, rezultat ky që e rendit Skënderbeun në vend të fundit,...

Cristiano Ronaldo fiton Topit e Artë 2017

më 12.2017 - Telegrafi

Revista e njohur francez France Football ka zbuluar edhe pesë emra finalistë që ishin në garë për Topin e Artë 2017, me yllin portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo që ka fituar çmimin prestigjioz...

​Vazhdon kriza e Milanit, mposhtet nga Rijeka

më 12.2017 - Gazeta Express

Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në ndeshjen e fundit të fazës së Grupeve të Europa Leagues Skuadra e Milanit assesi të kaloi problemet, pasi ka pësuar humbje edhe në Europa League, duke u mposhtur...

Kaka i bën të gjithë të qeshin me deklaratën e tij në ceremoninë e Topit të Artë

më 12.2017 - Lajmi.net

. Ish fituesi i Topit të Artë, Kaka, ka qenë i fituar në ceremoninë e organizuar nga France Football në Paris. Kaka ishte futbollisti i fundit që e fitoi këtë trofe, para se garën e vërtetë ta fillonin...

Live/ Topi Artë, mësoni renditjen e 30 futbollistëve më të mirë

më 12.2017 - BalkanWeb

“France Football”, revista franceze, do të akordojë sot trofeun individual të “Topit të Artë” në ceremoninë që po mbahet në Paris. Para se të shpallet fituesi, “France Football” ka zbuluar listën me 30...

30 futbollistët më të mirë të vitit, sipas “France Football”

më 12.2017 - Koha.net

“France Football” ka publikuar listën e 30 futbollistëve më të mirë të vitit. Prestigjiozja franceze i dha çmimin “Topi i Artë” Cristiano Ronaldos të Real Madridit për herë të pestë. Ai la prapa Lionel...

Ronaldo u shpall i pari, por në cilin vend u radhit Messi e Neymar

më 12.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para. Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Ronaldo: Dua që ta vazhdoj betejën me Messin për Topin e Artë

më 12.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi fitoi Topin e pestë të Artë, Ronaldo ka kërkuar që ta vazhdojë betejën me Lionel Messin për këtë trofe. Të dy këta futbollistë kanë fituar nga pesë tituj...

Messi apo Neymar, ja kush u rendit pas Ronaldos në garën për ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo ka fituar “Topin e Artë”, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në tre vendet e para. Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Ronaldo: Jam shumë i lumtur që fitova këtë trofe

më 12.2017 - Albeu

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Ronaldo fiton përsëri Topin e Artë

më 12.2017 - RTV 21

Portugezi shpallet lojtari më i mirë për vitin 2017 Në një ambient fantastik pranë Kullës Eifel, është zbuluar fituesi i Topit të Artë për vitin 2017. Viti fantastik i Cristiano Ronaldos, shpërblehet me...

Ronaldo flet pas fitimit të trofeut të “Topit të Artë”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Kristiano Ronaldo fitoi për herë të pestë në karrierë trofeun e “Topit të Artë”, duke argjentinasit Lionel Messi. Ylli portugezi pasi mori çmimin falënderoi të gjithë ata që e ndihmuan të arrijë një tjetër...

Ronaldo ishte i pari, por kush ishte i dyti dhe i treti

më 12.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Nga 1:5 në 5:5, a është kjo përmbysja më e madhe individuale në futboll?

më 12.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo po e përmbyll me sukses të madh edhe vitin 2017. Pasi u shpall ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA, Ronaldo ka fituar edhe trofeun e Topit të Artë, për të pestën herë, duke barazuar Lionel Messin....

Ronaldo fiton Topin e Artë, për vitin 2017

më 12.2017 - Aktuale

Viti 2017 padyshim se ka qenë një nga më të mirët në karrierën e Cristiano Ronaldos. Portugezi fitoi pothuajse gjithçka me Real Madridin sezonin e kaluar, por veç kësaj ai mori edhe shumë çmime individuale....

Ronaldo barazon Messin me “Topa të Artë”

më 12.2017 - Politiko

Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo, ka fituar “Topin e Artë” për herë të pestë në karierë. Futbollisti e mori çmimin prestigjioz në ceremoninë e organizuar në Kullën e Eiffelit në...

Suksesi i radhës për C. Ronaldon, fiton sërish “Topin e Artë”

më 12.2017 - NOA

Ylli portugez Cristiano Ronaldo fiton për të pestën herë në karrierën e tij trofeun e “Topit të Artë”. Pa triumfit të sotëm, ylli i Real Madridit është barazuar me Lionel Messin porsa i përket këtij trofeu....

Futbollistët e eliminuar nga gara për Topin e Artë

më 12.2017 - Aktuale

Revista e njohur francez France Football vazhdon të zbulojë emra tjerë që janë eliminuar nga gara për Topin e Artë. Nga lista prej 30 futbollistëve, deri më tani janë eliminuar 24 futbollistë. Kanë mbetur...

VIDEO/ Shihni momentin e magjishëm për Ronaldon kur merr trofeun

më 12.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garën për “Topin e Artë” Ylli i Real Madridit për herë të pestë në karrierë ka fituar trofeun prestigjioz,  duke u barazuar kështu me Leo Messin....

Zyrtare: Ronaldo fiton Topin e Artë, dhe barazon Messin (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me argjentinasin, Leo Messin . France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano...

Ja çfarë tha Ronaldo, pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Fjalët e para të Ronaldos pasi fitoi ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Syri

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, për herë të pestë në karrierë ka fituar “Topin e Artë”, duke u barazuar kështu me Leo Messin. Portugezi pasi mori çmimin falënderoi të gjithë ata që e ndihmuan...

​Fjalët e para të Ronaldos pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

​Momenti kur Ronaldo e fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

U barazua me Lionel Messin me Topa të Artë, ja çfarë thotë Ronaldo

më 12.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo është fitues i Topit të Artë për vitin 2017. Portugezi ka arritur të mposht Lionel Messin dhe Neymarin në garën për trofeun më të rëndësishëm individual. Pas tërheqjes që trofeut, Ronaldo...

​Ronaldo mesazh Messit pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin,...

Vie goli për Skënderbeun, shënon Enis Gavazaj

më 12.2017 - GazetaBlic

Skënderbeu ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys në Europa League, me golin e kosovarit Enis Gavazaj në minutën e 52-të.

FOTO/ Young Boys-Skënderbeu, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

më 12.2017 - Ina

Skënderbeu po zhvillon në transfertë me Young Boys ndeshjen e fundit në Grupin B të Europa League, shkruan SYRI.net . Pjesa e parë mbyllet pa gola, ku pak më tepër kërkuese ishte skuadra zvicerane. Në...

Cristiano Ronaldo fiton Topit e Artë 2017

më 12.2017 - Ina

Revista e njohur francez France Football ka zbuluar edhe pesë emra finalistë që ishin në garë për Topin e Artë 2017, me yllin portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo që ka fituar çmimin prestigjioz...

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen mes Young Boysit dhe Skënderbeut

më 12.2017 - Albeu

Skënderbeu ka shënuar gol ndaj Young Boys në "Stade de Suisse" Ai që i ka dhënë avantazhit korçarëve është Gavazaj në minutën e 51'-të. Por vendasit barazojnë shumë shpejtë me Hoarau në të 55 '-të n Ndeshja...

Rijeka i shënon edhe golin e dytë Milanit

më 12.2017 - Albeu

Rijeka ka shënuar edhe golin e dytë kundër Milanit në "Stadion HNK Rijeka " Autori i golit është Gavranovic që ka dyfishuar shifrat ndaj kuqezinjëve. Ndeshja po luhet dhe është minuta e 48'-të. /albeu.com/

Zbulohen edhe pesë emra tjerë të eliminuar nga gara për Topin e Artë, mësohen pozitat nga 6-10

më 12.2017 - Telegrafi

Revista e njohur francez France Football ka zbuluar edhe pesë emra tjerë që janë eliminuar nga gara për Topin e Artë, futbollistët që zënë pozitat nga 5-10. Ceremonia zyrtare për ndarjen e çmimit të madh...

Ka gol në ndeshjen Young Boys – Skënderbeu

më 12.2017 - Gazeta Express

Skënderbeu ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys në Europa League, me golin e kosovarit Enis Gavazaj në minutën e 52’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ndeshje e çmendur Young Boys-Skënderbeu... Shënohen dy gola të shpejtë

më 12.2017 - Syri

Skënderbeu ka kaluar në avantazh për ballë skuadrës zvicerane Jong Boys. Ka qenë Enis gavazaj, i cili në minutën e 51 ka kaluar në avantazh skuadrën korçare, duke realizuar një supergol. Por vetëm dy minuta...

​Ronaldo mesazh Messit pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin,...

Kristiano Ronaldo fiton trofeun e “Topit të Artë”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Ylli i Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo ka fituar trofeun e “‘Topit të Artë”. Revista presitgjoze “France Football” për të dytin vit radhazi ka vendosur që fituesi i këtij trofeu të rëndëishëm në...

Ronaldo barazon Messin me “Topa të Artë”

më 12.2017 - Koha.net

Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo, ka fituar “Topin e Artë” për herë të pestë në karierë. Futbollisti e mori çmimin prestigjioz në ceremoninë e organizuar në Kullën e Eiffelit në...

Cristiano Ronaldo 5 herë ‘Topi i Artë’, barazon Messin

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Në një event madhështor, nën këmbët e Kullës Eiffel, në Paris, Cristiano Ronaldo është kurorëzuar fituesi i Topit të Artë 2017. Kandidatët kryesorë ishin Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, por mediet...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

më 12.2017 - Gazeta Express

​Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të...

Ronaldo fiton Topin e Artë për herë të pestë, barazon Messin

më 12.2017 - Shqiptarja

Portugezi Ronaldo fiton Topin  e Artë për herë të pestë Ndalohet riprodhimi i shkrimit!

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo e fiton Topin e Artë, barazohet me Messin

më 12.2017 - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo është fitues i Topit të Artë për vitin 2017. Futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA, është shpërblyer edhe nga Revista franceze ‘France Football’ me Topin e Artë. Ky është trofeu i...

‘Topi i Artë’ i takon përsëri më të mirit të botës Cristiano Ronaldos

më 12.2017 - GazetaBlic

“France Football’ sot organizoi ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për vitin 2017. Fitues i këtij çmimi është përsëri sulmuesi i Real Madrid, portugezi Cristiano Ronaldo. 32 vjeçari ka barazuar nivelin...

Zyrtare/ Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë 2017

më 12.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo është shpallur pë herë të 5-të si fitues i Topit të Artë. “France Football” për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të jetë futbollisti më i mirë në botë. Portugezi...

‘Topi i Artë’ i takon përsëri më të mirit të botës Cristiano Ronaldos

më 12.2017 - GazetaBlic

“France Football’ sot organizoi ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për vitin 2017. Fitues i këtij çmimi është përsëri sulmuesi i Real Madrid, portugezi Cristiano Ronaldo. 32 vjeçari ka barazuar nivelin...

Ndiqeni LIVE ceremoninë për Topin e Artë

më 12.2017 - Lajmi.net

. Ka filluar ceremonia për Topin e Artë. Sonte në Francë ‘France Football’ dhuron Topin e Artë për vitin 2017. Ronaldo, Messi dhe Neymar janë në garë. Në linkun e mëposhtëm mund ta shikoni LIVE këtë eveniment.

‘France Football’ shpall renditjen e 30 lojtarëve më të mirë, ja kush mban vendin e katërt

më 12.2017 - Syri

Gazeta franceze “France Football” sonte do të zbulojë emrin e lojtarit më të mirë të vitit 2017, ku me shumë mundësi do të jetë ai i Cristiano Ronaldos, i cili do të fitojë “Topin e Artë”. Por, para se...

FOTO/ Young Boys-Skënderbeu, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

më 12.2017 - Syri

Skënderbeu po zhvillon në transfertë me Young Boys ndeshjen e fundit në Grupin B të Europa League, shkruan SYRI.net . Pjesa e parë mbyllet pa gola, ku pak më tepër kërkuese ishte skuadra zvicerane. Në...

Mbyllet në barazim pjesa e parë e ndeshjes Young Boys-Skënderbeu

më 12.2017 - Gazeta Tema

Ka përfunduar në barazim pjesa e parë e ndeshjes së fundit të fazës së grupeve në “Europa League” mes Young Boys dhe ekipit të Skënderbeut. Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin e bardhë 0-0. Një 45...

France Football top 30-të, Buffon i katërti

më 12.2017 - GazetaBlic

France Football ka publikuar renditjen e lojtarëve më të mirë nga pozita e 30 deri në pozitën e shtatë. Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarit më të mirë të vitit 2017, ku...

Vetëm tre futbollistë kanë mbetur në garë për Topin e Artë

më 12.2017 - Lajmi.net

. Kanë mbetur edhe tre emra për t’u zbuluar deri te fituesi i Topit të Artë. ‘France Football’ sot organizon ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për këtë vit. Deri më tani 27 futbollistë janë eliminuar...

Pesë futbollistët që kanë mbetur në garë për Topin e Artë

më 12.2017 - Lajmi.net

Kanë mbetur edhe pesë emra për t’u zbuluar deri te fituesi i Topit të Artë. ‘France Football’ sot organizon ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për këtë vit. Deri më tani 25 futbollistë janë eliminuar...

Rijeka shënon super-gol ndaj Milanit

më 12.2017 - Aktuale

Rijeka ka befasuar Milanin. Skuadra kampione kroate po avancon ndaj Milanit në Ligën e Evropës. Është Puljic që ka shënuar në minutën e 7’-të të ndeshjes.

​ France Football top 30, Kane i 10, Mbappe i shtati

më 12.2017 - Gazeta Express

​France Football ka publikuar renditjen e lojtarëve më të mirë nga pozita e 30 deri në pozitën e shtatë Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarit më të mirë të vitit 2017, ku...

​France Futboll befason të gjithë me dhuratën për Ronaldon

më 12.2017 - Infokusi

France Football ka përzgjedhur Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë në botë për vitin 2017, duke ia dhuruar edhe Topin e Artë Por, kjo nuk ishte dhurata e vetme që mori portugezi, i cili pranoi edhe...

Rijeka godet Milanin, shënon një super gol

më 12.2017 - GazetaBlic

Rijeka ka kaluar në epërsi ndaj Milanit në Ligën e Evropës. Golin e ka shënuar  Puljic në minutën e 7’të.

Rijeka shënon super-gol ndaj Milanit

më 12.2017 - Lajmi.net

. Rijeka ka befasuar Milanin. Skuadra kampione kroate po avancon ndaj Milanit në Ligën e Evropës. Është Puljic që ka shënuar në minutën e 7’-të të ndeshjes.

Rodriguez: Ronaldo e meriton Topin e Artë

më 12.2017 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo është një “lojtar fantastik” dhe meriton plotësisht Topin e pestë të Artë, ka thënë ish-shoku i ekipit të Real Madridit, James Rodriguez. Ylli portugez pritet të njihet si lojtari më...

Futbollistët e eliminuar nga gara për Topin e Artë

më 12.2017 - Lajmi.net

Revista e njohur francez France Football vazhdon të zbulojë emra tjerë që janë eliminuar nga gara për Topin e Artë. Nga lista prej 30 futbollistëve, deri më tani janë eliminuar 24 futbollistë. Kanë mbetur...

VIDEO/ Rijeka-Milan, supergol befasues nga kjo goditje dënimi

më 12.2017 - Syri

Rijeka ka kaluar në epërsi ndaj Milanit në Europa League, me golin e shënuar nga Puljic në minutën e 7-të. Në videon e mëposhtme mund të shihni supergolin e realizuar nga goditja e dënimit. © SYRI.net...

Publikohen edhe 10 emra tjerë të eliminuar për Topin e Artë, nga pozita 20-11

më 12.2017 - Telegrafi

Revista e njohur francez France Football ka zbuluar edhe dhjetë emra tjerë që janë eliminuar nga gara për Topin e Artë, futbollistët nga pozita 20-11. Ceremonia zyrtare për ndarjen e çmimit të madh individual...

Rijeka shokon Milanin

më 12.2017 - Gazeta Express

Rijeka ka kaluar në epërsi ndaj Milanit në Europa League, me golin e shënuar nga Puljic në minutën e 7’të Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

​France Football top 30, Kroos i 17, Cavani i 11

më 12.2017 - Gazeta Express

​France Football ka filluar të publikojë renditjen e lojtarëve nga pozita e 30 e poshtë Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarit më të mirë të vitit 2017, ku me shumë mundësi...

Kane e Lewandowski në top 10-shen e vitit

më 12.2017 - Koha.net

France Football po vazhdon të publikojë listën e 30 futbollistëve më të mirë në botë për vitin 2017. Në top dhjetëshe janë sulmuesit Harry Kane, i dhjeti, dhe Robert Lewandowski i nënti, transmeton Koha.net....

FOTO/ “​France Futboll” i befason të gjithë, i bën dhuratën e papritur Ronaldos

më 12.2017 - Newsport

France Football ka përzgjedhur Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë në botë për vitin 2017, duke ia dhuruar edhe Topin e Artë. Por, kjo nuk ishte dhurata e vetme që mori portugezi, i cili mori edhe...

​Publikohen edhe 5 emra e radhës për Topin e Artë

më 12.2017 - RTV 21

Vazhdon publikimi i futbollistëve që janë në garë për Topin e Artë France Football ka publikuar 5 emra të tjerë që janë në garë për Topin e Artë. Në radhë janë pozitat nga 15 deri në 11. Kujtojmë se ceremonia...

Skënderbeu mposhtet në sekondat e fundit, eliminohet nga Europa League

më 12.2017 - Tetova Sot

Skuadra e Skënderbeut ka humbur 2:1 nga Young Boys në Europa League, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve Skënderbeu është eliminuar nga Europa League, pas humbjes të pësuar në sekondat e fundit 2”1...

Këpucët e Ronaldos zbulojnë se ai do ta fitojë Topin e Artë

më 12.2017 - GazetaBlic

Asi portugez synon ta mbrojë statusin e më të mirit në botë dhe të barazojë shifrat me rivalin e përjetshëm tek Barcelona, duke e marrë këtë çmim për të pestën herë. Cristiano Ronaldo do ta mposhtë Lionel...

Vazhdon kriza e Milanit, mposhtet nga Rijeka

më 12.2017 - Tetova Sot

Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në ndeshjen e fundit të fazës së Grupeve të Europa Leagues Skuadra e Milanit assesi të kaloi problemet, pasi ka pësuar humbje edhe në Europa League, duke u mposhtur...

Ronaldo e konfirmon: Dua të pensionohem të kjo skuadër

më 12.2017 - Tetova Sot

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Fituesi i Topit të Artë 2017, Cristiano Ronaldo, është ngacmuar gjatë ceremonisë...

FOTO/ Ronaldo mori Topin e Artë, ja kush ishin në vendin e dytë dhe të tretë

më 12.2017 - Newsport

Sonte u zbulua edhe fituesi i Topit të Artë. Kristiano Ronaldo barazoi Messin, por në treshen që mund ta fitonte këtë trofe ishte edhe Neymar me Messin. Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si...

Europa League/ Edhe 8 bileta për t’u prerë në ndeshjet e fundit në grupe

më 12.2017 - Syri

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen...

STATISTIKË / Skuadrat që shënuan më shumë gola në fazën e grupeve të Champions League (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Faze e grupeve e UEFA Champions League përfundoi dje ku dhuroi spektakël të madh dhe duke u eleminuar me emër si Atletico Madrid Apo Borussia Dortmund. Pesë skuadrat që shënuan më shumë gola këtë fazë...

Messi apo Neymar, ja kush u rendit pas Ronaldos në garën për ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka fituar “Topin e Artë”, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në tre vendet e para. Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Young Boys Bern – Skëndeberu, formacionet zyrtare

më 12.2017 - Telegrafi

Skuadra e vetme shqiptare në Evropë, Skënderbeu do ta luaj ndeshjen e fundit. Klubi korçar mori pjesë në Grupin B së bashku me Dinamo Kiev, Partizanin e Beogradit dhe Young Boys Bernin. Pikërisht ndaj...

Ronaldo tregon dëshirën e “çmendur”

më 12.2017 - Lajmi.net

"Tani është të mendojmë për fazën e ardhshme në Champions League pas duam ta fitojmë përsëri atë. Shpresoj që Real Madridi do ta fitojë atë për herën e 3-të me radhë" Cristiano Ronaldo dëshiron të fitojë...

Europa League/ Mësoni 32 skuadrat që shkojnë në fazën tjetër, 8 vijnë nga Champions League

më 12.2017 - Newsport

U mbyllën edhe ndeshjet e fundit në të gjitha grupet e Europa League. Tashmë mësohen 32 skuadrat që vazhdojnë më tej në fazën me eleminim direkt. Pas 8 skuadrave të ardhura nga Champions League si vendet...

Ja skuadrat që janë kualifikuar në Europa League

më 12.2017 - Sovrani

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Europa Ligë. Klubet që kanë siguruar kualifikimin janë: Vendet e para: Villarreali, Dinamo i Kievit, Braga, Milan, Atalanta, Lokomotiva...

Jurgen Klopp tregon arsyen se pse zgjodhi kapiten Coutinhon kundër Spartakut

më 12.2017 - Albeu

Trajneri i Liverpoolit e emëroi Coutinhon kapiten në ndeshjen e mbrëmshme për herë të parë. Braziliani ia ka shpërblyer besimin trajnerit teksa shkëlqeu duke shënuar “hat-trick” në fitoren 7-0 të Liverpoolit...

Ronaldo: Jam shumë i lumtur, shpresoj ta fitoj çdo vit Ballon d’or

më 12.2017 - Lajm

Është hera e pestë që lojtari i përfaqësueses portugeze fiton çmimin, duke barazuar rivalin e tij historik Lionel Messi. Ronaldo shënoi 42 gola në të gjitha kompeticionet gjatë 2016/17, duke udhëhequr...

FOTO/ Rijeka-Milan, formacionet zyrtare

më 12.2017 - Syri

Rijeka dhe Milan kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Europa League, i cili është i fundit në Grupin D. Milani e ka siguruar kualifikimin, madje edhe vendin e parë në grup,...

Ronaldo ka vetëm një dëshirë për këtë sezon

më 12.2017 - Albeu

Cristiano Ronaldo ka folur për media pas fitores së mbrëmshme ndaj Dortmundit dhe pas rekordit që vendosi si lojtari i parë në histori që arrin të shënojë në të gjitha 6 ndeshjet e fazës së grupeve në...

Klopp zbulon një prapaskenë interesante: Kërkova në ‘Google’, për lojtarin më të vjetër në klub për t’ia dhënë shiritin e kapitenit

më 12.2017 - Telegrafi

Liverpool ka arritur një fitore të thellë 7-0 përballë Spartakut të Moskës në ndeshjen e fundit në Ligën e Kampionëve. Skuadra angleze ka siguruar plasmanin në mesin e 16 ekipeve më të mira në Evropë falë...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë 2017!

më 12.2017 - Shenja

Në një event madhështor, nën këmbët e Kullës Eiffel, në Paris, Cristiano Ronaldo u bë fitues për herë të 5-të i Topit të Artë, duke barazuar argjentinasin Lionel Mesi, që e ka fituar po kaq herë. Portugezi...

Në ora 19:00, Skënderbeu përballet me Young Boys-in

më 12.2017 - RTV 21

Sonte me fillim nga ora 19:00 luhen disa ndeshje të Europa League-s, e të tjera me fillim nga ora 21:00 Në kuadër të Europa League-s sonte do të zhvillohen ndeshjet e 12 grupeve, pra 24 ndeshje. Njëra...

Klopp përdori “Google” për të vendosur se kujt do t’i jepte shiritin e kapitenit

më 12.2017 - Tetova Sot

Shkruar ngjitur me emrin e Philippe Coutinho në formacionin e Liverpool për ndeshjes e së mërkurës të Liverpool ndaj Spartakut të Moskës ishte një copëz e veçantë informacioni – braziliani ishte kapiteni...

Young Boys – Skënderbeu, formacionet e mundshme

më 12.2017 - GazetaBlic

Skënderbeu do t’i japë fund aventurës evropiane, me sfidën e mbrëmjes së sotme në Bernë, ku do të përballet me Young Boysin vendas. Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Liga e Evropës, por takimi i sotëm...

Ronaldo ishte i pari, por kush ishte i dyti dhe i treti

më 12.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para. Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Ronaldo: Shpresoj see beteja me Messin të vazhdoj

më 12.2017 - Insajderi

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin,...

Cristiano Ronaldo fiton Topit e Artë 2017

më 12.2017 - InfoShqip

Revista e njohur francez France Football ka zbuluar edhe pesë emra finalistë që ishin në garë për Topin e Artë 2017, me yllin portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo që ka fituar çmimin prestigjioz...

E mposhti për Topin e Artë, ja mesazhi i Ronaldos për Messin

më 12.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo në 10 vitet e fundit ka qenë duke garuar me Leo Messin,...

Young Boys-Skënderbeu, formacionet zyrtare. Luhet për vendin e tretë dhe miliona

më 12.2017 - Syri

Skënderbeu do t’i japë fund aventurës europiane, me sfidën e sotme në Bernë, ku do të përballet me Young Boysin vendas. Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Europa League, por takimi i sotëm vlen për...

Marca: Fituesi i Topit të Artë përsëri Ronaldo

më 12.2017 - GazetaBlic

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do ta fitojë sonte për herë të pestë në karrierën e tij, Topin e Artë. Ceremonia e ndarjes së Topit të Artë për vitin 2017 do të mbahet në Paris të Francës. Marca...

​James: Ky futbollist e meriton Topin e Artë

më 12.2017 - Gazeta Express

Mesfushori i Bayern Munichut, James Rodriguez beson se Cristiano Ronaldo e beson edhe këtë sezon Topin e Artë France Football sonte do të publikojë emrin e futbollistit më të mirë në botë, i cili do ta...

Përfundon faza e grupeve të Champions, kualifikohen Liverpool, Sevilla, Porto & Shakhtar

më 12.2017 - Vizion Plus

Liverpool, Sevilla, Porto dhe Shakhtar Doneck ishin 4 skuadrat e fundit qe siguruan te drejtën për te marrë pjesë ne raundin e 1/8-ve. Liverpool e mbylli fazën e grupeve ne vend te pare e pas shifrave...

Nga 1:5 në 5:5, a është kjo përmbysja më e madhe individuale në futboll?

më 12.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo po e përmbyll me sukses të madh edhe vitin 2017. Pasi u shpall ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA, Ronaldo ka fituar edhe trofeun e Topit të Artë, për të pestën herë, duke barazuar Lionel Messin....

Fjalët e para të Ronaldos pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Momenti kur Ronaldo e fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Milan në krizë, mposhtet edhe nga Rijeka

më 12.2017 - AlbPortali

Skuadra nga San Siro ka vazhduar me paraqitje jo të mira, duke humbur edhe ndeshjen ndaj Rijeka, por megjithatë mbetet në pozitën e parë në grup Loading... Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në...

​Formacionet zyrtare: Young Boys – Skënderbeu

më 12.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Young Boys – Skënderbeu Young Boys dhe Skënderbeu kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Europa Leagues. Kjo ndeshje do të...

Formacioni më i mirë që lojtarët kanë fituar Topin e Artë (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Shumë legjenda të klasit botërore që kanë dhuruar spektakël dhe që e kanë fituar Topin e Artë ndër vite, janë bërë ikonat e futbollit. Por, sa nga ta futen në formacionin më të mirë Besoccer ? Alebeu Sport...

Dikur zgjodhi Messin si më të mirë se Ronaldo, por ja kë vlerëson James si fitues për Topin e Artë

më 12.2017 - Albeu

James Rodriguez ka dhënë një intervistë pas fitores së Bayernit ndaj PSG-së dhe kualifikimin në raundin tjetër me skuadrën Gjermane. Kolumbiani thotë që Cristiano padyshim e meriton Topin e Artë dhe se...

Fjalët e para të Ronaldos pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Nata e madhe! Kush do ta fitoj sot Topin e Artë?

më 12.2017 - Ina

Sot do të shpallet fituesi i Topit të Artë. Pretendent edhe për këtë herë përflitet se është Kristiano Ronaldo. Një tjetër sukses i portugezit do ta barazonte me Lionel Mesin, i cili numëron 5 trofe të...

​Formacionet zyrtare: Rijeka – Milan

më 12.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Rijeka – Milan Rijeka dhe Milan kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Europa Leagues. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora...

Milan në krizë, mposhtet edhe nga Rijeka

më 12.2017 - Fakti Ditor

Skuadra nga San Siro ka vazhduar me paraqitje jo të mira, duke humbur edhe ndeshjen ndaj Rijeka, por megjithatë mbetet në pozitën e parë në grup Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në ndeshjen e...

France Football fillon zbulimin e emrave për Topin e Artë, dalin 10 emrat e parë që largohet nga gara

më 12.2017 - Telegrafi

Janë zbuluar dhjetë emrat e parë të futbollistëve që nuk mund ta fitojnë çmimin e madh prestigjioz që e dhuron France Football, Topin e Artë. Ceremonia zyrtare për ndarjen e çmimit të madh individual Topi...

Vajza e vogël e Ronaldos u bë me dhuratë nga “France Football”

më 12.2017 - Bota Press

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë “Topin e Artë”.Ylli i Real Madridit sërish është shpallur lojtar i vitit sipas revistës së mirënjohur franceze “France Football”.Pos dhuratës kryesore për...

Nata e madhe! Kush do ta fitoj sot Topin e Artë?

më 12.2017 - Mapo

Foto 1 nga 1 Sot do të shpallet fituesi i Topit të Artë. Pretendent edhe për këtë herë përflitet se është Kristiano Ronaldo. Një tjetër sukses i portugezit do ta barazonte me Lionel Mesin, i cili numëron...

Sonte luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Evropës

më 12.2017 - GazetaBlic

Liga e Evropës vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

më 12.2017 - Tetova Sot

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të...

Kaka i bën të gjithë të qeshin: Sa herë të fitojë Messi dhe Ronaldo, të gjithë do më kujtoni mua…

më 12.2017 - Newsport

Në vitin 2007 ishte fitues i Topit të Artë. Rikardo Kaka mbahet mend si i fundit i futbollistëve që fituan një top të artë, pasi në 10 vite kanë dominuar vetëm Lionel Messi dhe Kristiano Ronaldo. Në ceremoninë...

Ronaldo barazohet me Messin, fiton Topin e Artë për të 5-ën herë

më 12.2017 - Java News

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin. France Football për të dytin vit radhazi iaka akorduar çmimin Cristiano Ronaldos....

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

më 12.2017 - Infokusi

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të...

Ronaldo fiton Topin e Artë, për vitin 2017

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Viti 2017 padyshim se ka qenë një nga më të mirët në karrierën e Cristiano Ronaldos. Portugezi fitoi pothuajse gjithçka me Real Madridin sezonin e kaluar, por veç kësaj ai mori edhe shumë çmime...

Ronaldo flet për Messin, Neymarin dhe PSG -në

më 12.2017 - Sovrani

Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh prestigjioz individual, Topin e Artë për vitin 2017. Sulmuesi i Real Madridit ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke barazuar...

Ronaldo fiton Topin e Artë, për vitin 2017

më 12.2017 - Fakti Ditor

Viti 2017 padyshim se ka qenë një nga më të mirët në karrierën e Cristiano Ronaldos. Portugezi fitoi pothuajse gjithçka me Real Madridin sezonin e kaluar, por veç kësaj ai mori edhe shumë çmime individuale....

Vetëm tre futbollistë kanë mbetur në garë për Topin e Artë

më 12.2017 - Infokusi

Kanë mbetur edhe tre emra për t’u zbuluar deri te fituesi i Topit të Artë. France Football’ sot organizon ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për këtë vit. Deri më tani 27 futbollistë janë eliminuar...

Ndiqeni LIVE ceremoninë për Topin e Artë

më 12.2017 - Infokusi

Ka filluar ceremonia për Topin e Artë. Sonte në Francë ‘France Football’ dhuron Topin e Artë për vitin 2017. Ronaldo, Messi dhe Neymar janë në garë. Në linkun e mëposhtëm mund ta shikoni LIVE këtë eveniment. Etiketa: topi i arte

Kur do të luash te PSG? Ronaldo përgjigjet dhe tregon ku e mbyll karrierën

më 12.2017 - Newsport

Cristiano Ronaldo fitoi për të pestën herë këtë mbrëmje Topin e Artë. Portugezi barazoi Messin për nga numri i topave të fituar. Fituesi i Topit të Artë 2017, Ronaldo është ngacmuar gjatë ceremonisë së...

Skënderbeu kërkon fitore në Bern kundër Young Boys-it

më 12.2017 - Medial

Skënderbeu do t’i japë fund aventurës europiane, me sfidën e mbrëmjes së sotme në Bernë, ku do të përballet me Young Boysin vendas. Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Europa League, por takimi i sotëm...

Nike zbulon në mënyrë speciale fituesin e Topit të Artë (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

‘ Nike ’ ka nxjerrë në shitje këpucët sportive të reja për Cristiano Ronaldon. Në këpucë shkruhen vitet ku Ronaldo e ka fituar ‘Topin e Artë’, 2008, 2013, 2014, 2016 dhe tani në vitin 2017. Modeli i ri...

France Football top 30, publikohen pozitat nga 23 në 18

më 12.2017 - Gazeta Express

​France Football ka filluar të publikojë renditjen e lojtarëve nga pozita e 30 e poshtë Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarit më të mirë të vitit 2017, ku me shumë mundësi...

Në Napoli akuzojnë Cityn për eliminimin nga Championsi: Guardiola na preu në besë!

më 12.2017 - Syri

Napoli nuk arriti që të fitojë ndaj Fejnordit në ndeshjen e fundit të fazës në grupe për Ligën e Kampionëve, por edhe nëse do të fitonte, tri pikët do të zhvlerësoheshin nga fitorja e Shakhtarit ndaj Manchester...

Ronaldos pranoi një dhuratë për vajzën e tij

më 12.2017 - Periskopi

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë “Topin e Artë”. Ylli i Real Madridit sërish është shpallur lojtar i vitit sipas revistës së mirënjohur franceze “France Football”. Pos dhuratës kryesore për...

France Football top 30, Kroos i 17, Cavani i 11

më 12.2017 - Infokusi

France Football ka filluar të publikojë renditjen e lojtarëve nga pozita e 30 e poshtë Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarit më të mirë të vitit 2017, ku me shumë mundësi...

France Football top 30, Kane i 10, Buffon i katërti

më 12.2017 - Infokusi

France Football ka publikuar renditjen e lojtarëve më të mirë nga pozita e 30 deri në pozitën e katërt. Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarit më të mirë të vitit 2017, ku...

Nike zbulon para kohe fituesin e ‘Topit të Artë’, është Cristiano Ronaldo

më 12.2017 - Telegrafi

Kompania e veshmbathjeve, Nike ka zbuluar para kohe fituesin e ‘Topit të Artë’, për vitin 2017. Në mesin e 30 kandidatëve për ta fituar këtë çmim, kryesori është sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo. Portugezi...

Ronaldos i ipet edhe një dhuratë për vajzën e tij

më 12.2017 - Periskopi

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë “Topin e Artë”. Ylli i Real Madridit sërish është shpallur lojtar i vitit sipas revistës së mirënjohur franceze “France Football”. Pos dhuratës kryesore për...

Napoli i Hysajt jashtë Champions

më 12.2017 - Klan

Ndeshjet e mbrëmshme vendosën përfundimisht 8 ekipet e fundit që kualifikohen në fazën me eliminim direkt në Champions League. Liverpool, Porto, Sevilla dhe Shakhtar siguruan kualifikimin pas sfidave të...

Sot shpallet fituesi i Topit të Artë

më 12.2017 - Klan

Sot do të shpallet fituesi i Topit të Artë. Pretendent edhe për këtë herë përflitet se është Kristiano Ronaldo. Një tjetër sukses i portugezit do ta barazonte me Lionel Mesin, i cili numëron 5 trofe të...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë 2017!

më 12.2017 - AlbPortali

Në një event madhështor, nën këmbët e Kullës Eiffel, në Paris, Cristiano Ronaldo u bë fitues për herë të 5-të i Topit të Artë, duke barazuar argjentinasin Lionel Mesi, që e ka fituar po kaq herë. Loading......

Kush do ta fitoj sot Topin e Artë?

më 12.2017 - Opinion

Sot do të shpallet fituesi i Topit të Artë. Pretendent edhe për këtë herë përflitet se është Kristiano Ronaldo. Një tjetër sukses i portugezit do ta barazonte me Lionel Mesin, i cili numëron 5 trofe të...

Ronaldo e thotë hapur: Ja ku dua t’a përfundojë karrierën

më 12.2017 - Sovrani

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin Fituesi i Topit të Artë 2017, Cristiano Ronaldo, është ngacmuar gjatë ceremonisë...

​France Football publikon listën e lojtarëve nga pozita 29-24

më 12.2017 - Gazeta Express

France Football ka filluar të publikojë renditjen e lojtarëve nga pozita e 29 e poshtë Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarët më të mirë të vitit 2017, ku me shumë mundësi...

Ja çfarë tha Ronaldo, pasi fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Bota Press

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë.Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Skënderbeu përshëndetet nga Europa League me humbje

më 12.2017 - Sovrani

Skuadra e Skënderbeut ka humbur 2:1 nga Young Boys në Europa League, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve Skënderbeu është eliminuar nga Europa League, pas humbjes të pësuar në sekondat e fundit 2”1...

Evropa Ligë: Sot ndeshjet e fundit të fazës së grupeve

më 12.2017 - Medial

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen...

As ‘ilaqi’ Gattuso nuk i bën mirë Milanit, mposhtet nga Rijeka

më 12.2017 - Sovrani

Milan ka pësuar humbje prej 2:0 nga Rijeka në ndeshjen e fundit të fazës së Grupeve të Europa Leagues Skuadra e Milanit assesi të kaloi problemet, pasi ka pësuar humbje edhe në Europa League, duke u mposhtur...

LAJMI I FUNDIT/ Mbyllen ndeshjet e Europa League 25 gola në 12 takime, Milan “bie” në Kroaci

më 12.2017 - Newsport

Janë mbyllur gjithë sfidat e orës 19:00 në Europa League. Në 12 ndeshje në mbarë Europën janë shënuar plot 25 gola. Në fund të këtyre sfidave vihet re disfata e Milan kundër Rijekas në Kroaci ku kuqezinjtë...

Young Boys në sekondat e fundit mposhti Skënderbeun

më 12.2017 - Albinfo

Assale në minutën e 95-të shënoi për 2:1, edhe pse ishin akorduar katër minuta shtesë Skuadra zvicerane Young Boys në sekondat e fundit ka fituar ndaj Skënderbeut të Korçës me rezultat 2:1, shkruan albinfo.ch....

30 futbollistët më të mirë të vitit, sipas “France Football”

më 12.2017 - Insajderi

“France Football” ka publikuar listën e 30 futbollistëve më të mirë të vitit. Prestigjiozja franceze i dha çmimin “Topi i Artë” Cristiano Ronaldos të Real Madridit për herë të pestë. Ai la prapa Lionel...

Ronaldo: Dua që ta vazhdoj betejën me Messin për Topin e Artë

më 12.2017 - Fol

Cristiano Ronaldo nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi fitoi Topin e pestë të Artë, Ronaldo ka kërkuar që ta vazhdojë betejën me Lionel Messin për këtë trofe. Të dy këta futbollistë kanë fituar nga pesë tituj...

Marca: Ronaldo sonte fiton Topin e Artë

më 12.2017 - Klan Kosova

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do ta fitojë sonte për herë të pestë në karrierën e tij, Topin e Artë. Ceremonia e ndarjes së Topit të Artë për vitin 2017 do të mbahet në Paris të Francës. Marca...

Kush u rendit pas Ronaldos për Topin e Artë

më 12.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga...

Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë Topin e Artë, duke barazuar kështu yllin argjentinas, Lionel Messi, të cilin e mposhti këtë vit. Ylli portugez i Real Madridit ka triumfuar për herë të pestë...

Ronaldo ka vetëm një dëshirë për këtë sezon

më 12.2017 - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka folur për media pas fitores së mbrëmshme ndaj Dortmundit dhe pas rekordit që vendosi si lojtari i parë në histori që arrin të shënojë në të gjitha 6 ndeshjet e fazës së grupeve në...

Fjalët e para të Ronaldos pas fitimit të Topit të pestë të Artë

më 12.2017 - Periskopi

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh prestigjioz individual që e ndan revista franceze France Football, Topin e Artë, i cili ishte i pesti në karrierë. Sulmuesi i Real Madridit është...

Coutinho s’e ka të qartë të ardhmen me Liverpool

më 12.2017 - Klan Kosova

Philippe Coutinho e ka pranuar se është i pasigurt e ardhmja e tij me Liverpool. Por ai ka thënë se do të japë gjithçka për The Reds përderisa është në Anfiled, shkruan Sky, përcjellë Klan Kosova. “Jam...

Fjalët e para të Ronaldos pasi e fitoi Topin e Artë

më 12.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë më radhë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin....

“France Football”, zbulon 20 emrat më të votuar për Ballon d’Or

më 12.2017 - Gazeta Liria

Janë zbuluar 20 futbollistët më të votuar nga “France Football”, shkruan IndeksOnline. Më poshtë i keni 20 lojtarët më të votuar për çmimin Ballon d’Or. 11: Edinson Cavani (Paris Saint Germain) 12: Isco...

Formacionet zyrtare: Young Boys – Skënderbeu

më 12.2017 - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Young Boys – Skënderbeu Young Boys dhe Skënderbeu kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Europa Leagues. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 19:00.

Formacionet zyrtare: Rijeka – Milan

më 12.2017 - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Rijeka – Milan Rijeka dhe Milan kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Europa Leagues. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 19:00.

James: Ky futbollist e meriton Topin e Artë

më 12.2017 - Tetova Sot

Mesfushori i Bayern Munichut, James Rodriguez beson se Cristiano Ronaldo e beson edhe këtë sezon Topin e Artë France Football sonte do të publikojë emrin e futbollistit më të mirë në botë, i cili do ta...

Ronaldo fiton Topin e Artë, më i miri në botë për vitin 2017

më 12.2017 - Fol

Viti 2017 padyshim se ka qenë një nga më të mirët në karrierën e Cristiano Ronaldos. Portugezi fitoi pothuajse gjithçka me Real Madridin sezonin e kaluar, por veç kësaj ai mori edhe shumë çmime individuale....

Fjalët e para të Ronaldos pas fitimit të Topit të pestë të Artë

më 12.2017 - Insajderi

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh prestigjioz individual që e ndan revista franceze France Football, Topin e Artë, i cili ishte i pesti në karrierë. Sulmuesi i Real Madridit është...

Formacioni më i mirë që lojtarët kanë fituar Topin e Artë (FOTO-LAJM)

më 12.2017 - InfoShqip

Shumë legjenda të klasit botërore që kanë dhuruar spektakël dhe që e kanë fituar Topin e Artë ndër vite, janë bërë ikonat e futbollit. Por, sa nga ta futen në formacionin më të mirë Besoccer ? Alebeu Sport...

Topi i artë i takon Ronaldos

më 12.2017 - Periskopi

“France Football’ sot organizoi ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për vitin 2017. Fitues i këtij çmimi është përsëri sulmuesi i Real Madrid, portugezi Cristiano Ronaldo. 32 vjeçari ka barazuar nivelin...

Momenti i dorëzimit të Topit të Artë në duart e Ronaldos

më 12.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë në karrierë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo...

Flet CRISTIANO RONALDO

më 12.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Neymarin në garë për Topin e Artë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo për herë të pestë më radhë ka fituar Topin e Artë, duke u barazuar kështu me Leo Messin....

VIDEO/ 10 lojtarët e mëdhenj që nuk e fituan kurrë ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Syri

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”. E përditshmja spanjolle “AS”, ka publikuar listën me emrat e mëdhenj që nuk fituan...

Ka gol në ndeshjen Young Boys – Skënderbeu

më 12.2017 - Sovrani

Skënderbeu ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys në Europa League, me golin e kosovarit Enis Gavazaj në minutën e 52’ Facebook Twitter Google Plus

​Bëhen pesë, Ronaldo fiton përsëri Topin e Artë

më 12.2017 - KosovaPress

Në një ambient fantastik pranë Kullës Eifel, është zbuluar fituesi i Topit të Artë për vitin 2017. Viti fantastik i Cristiano Ronaldos, shpërblehet me çmimin më prestigjioz individual. Ylli i Real Madridit,...

Shpallet fituesi i Topit të Artë

më 12.2017 - Sovrani

France Football ka zbuluar fituesin e çmimit më të mirë, Topit të Artë. Cristiano Ronaldo, futbollisti i Real Madridit është fituesi i këtij çmimi. Ai ka fituar për herë të pestë këtë çmim, duke barazuar...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

më 12.2017 - Insajderi

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin. France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të...

Vjen goli i dytë në Rijeka – Milan

më 12.2017 - Sovrani

Milani e ka pranuar edhe golin e dytë ndaj Rijekës. Realizues në minutën e 48′ ishte Mario Gavranovic, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Ronaldo barazon Messin, merr Topin e Artë sipër kullës Eifel

më 12.2017 - Newsport

Ceremonia e Topit të Artë që u mbajt në Paris ku nën sharmin e kullës Eifel do shpallej edhe më i miri i vitit që lamë pas. Kandidatët e top treshes së parë ishin Neymar, Ronaldo dhe Leo Messi. Por nuk...

‘Topi i Artë’ i takon përsëri më të mirit të botës Cristiano Ronaldos

më 12.2017 - Bota Press

“France Football’ sot organizoi ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për vitin 2017.Fitues i këtij çmimi është përsëri sulmuesi i Real Madrid, portugezi Cristiano Ronaldo. 32 vjeçari ka barazuar nivelin...

​Këta janë emrat e radhës të publikuar nga France Football

më 12.2017 - KosovaPress

Nga gjithsejtë 30 të nominuar deri më tani janë mësuar emrat e 27 futbollistëve në renditjen e France Football për Topin e Artë. Revista prestigjioze franceze ka publikuar shtatë futbollistët e radhës,...

Publikohen edhe emrat e fundit para Top 3 lojtarët për ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Periskopi

Në Top 3 janë Neymar, Ronaldo dhe Messi. Por këta janë emrat e lojtarëve nga pozitës gjashtë. Në pozitën e gjashtë ndodhet mbrojtësi i Realit të Madridit, Sergio Ramos. Para spanjollit është bashkëlojtari...

Rijeka – Milan, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

më 12.2017 - Sovrani

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit mes Rijekës dhe Milanit në Euriopa League, transmeton Sovrani.info. Vendasit janë duke avancuar me rezultat 1-0 që nga minuta 7′ e ndeshjes. Ja statistikat: Facebook Twitter Google Plus

Pesë futbollistët që kanë mbetur në garë për Topin e Artë

më 12.2017 - Fol

Kanë mbetur edhe pesë emra për t’u zbuluar deri te fituesi i Topit të Artë. ‘France Football’ sot organizon ceremoninë për fituesin e Topit të Artë për këtë vit.Deri më tani 25 futbollistë janë eliminuar...

Zbulohen edhe pesë emra tjerë të eliminuar nga gara për Topin e Artë, mësohen pozitat nga 6-10

më 12.2017 - Sovrani

Revista e njohur francez France Football ka zbuluar edhe pesë emra tjerë që janë eliminuar nga gara për Topin e Artë, futbollistët që zënë pozitat nga 5-10. Ceremonia zyrtare për ndarjen e çmimit të madh...

Ronaldo pritet të barazohet me Messin për Topa të Artë

më 12.2017 - Koha.net

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo pritet që të fitojë Topin e pestë të Artë në karrierën e tij, në një ceremoni që do të mbahet sonte. Ronaldo sezonin e kaluar i ndihmoi Real Madridit që të fitonte...

Kjo është lista nga pozita e 12 deri në pozitën e 7 për ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Periskopi

Jane publikuar edhe emrat e rinjë që janë në top 30 për “Topin e Artë”. Nga pozita 12 deri në pozitën e 7. Isco është cilësuar si lojtari i 12-të më i mirë në botë, para tij është uruguajani i Paris Saint...

10 lojtarët e mëdhenj që nuk e fituan kurrë ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Tetova Sot

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”. E përditshmja spanjolle “AS”, ka publikuar listën me emrat e mëdhenj që nuk fituan...

Publikohet lista e 10 qyteteve me jetën më të mirë të natës, do të befasoheni nga renditja

më 12.2017 - Syri

© SYRI.net Komentet Shto koment

Ronaldo, nata e fundit si numri 2?

më 12.2017 - Mapo

Nesër do të zhvillohet ceremonia e famshme e dorëzimit të Topit të Artë, për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Në listë janë 30 kandidatë, por gara finale do të zhvillohet mes yllit portugez të Realit,...

Rijeka – Milan, shënohet goli i parë

më 12.2017 - Sovrani

Rijeka e ka befasuar Milanin duke e realizuar golin e avantazhit përmes Jakov Puljic në minutën e 7′, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

Kjo është dëshira e vetme e Ronaldos

më 12.2017 - Sovrani

“Tani është të mendojmë për fazën e ardhshme në Champions League pas duam ta fitojmë përsëri atë. Shpresoj që Real Madridi do ta fitojë atë për herën e 3-të me radhë” Cristiano Ronaldo dëshiron të fitojë...

Kampionët, Barcelona – Chelsea përballen në 1/8 e finales

më 12.2017 - Alsat-M

Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 ekipeve më të mira në Evropë. Anglia për herë të parë në këtë fazë të garave do tëketë pesë skuadra përfaqësuese dhe kjo do...

France Football publikon listën e lojtarëve nga pozita 29-24

më 12.2017 - Infokusi

France Football ka filluar të publikojë renditjen e lojtarëve nga pozita e 29 e poshtë Gazeta franceze, France Football sonte do të zbulojë emrin e lojtarët më të mirë të vitit 2017, ku me shumë mundësi...

Marca: Ronaldo sonte fiton Topin e Artë

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo do ta fitojë sonte për herë të pestë në karrierën e tij, Topin e Artë. Ceremonia e ndarjes së Topit të Artë për vitin 2017 do të mbahet në Paris të Francës. Marca...

Publikohen edhe 5 emra e radhës për Topin e Artë

më 12.2017 - KosovaPress

France Football ka publikuar 5 emra të tjerë që janë në garë për Topin e Artë. Në radhë janë pozitat nga 15 deri në 11, transmeton KosovaPress. Kujtojmë se ceremonia për Topin e Artë do të mbahet sonte...

Habit Jurgen Kloop: Kapitenin kundër Spartakut e vendosa nëpërmjet Google

më 12.2017 - Newsport

Liverpool arriti një fitore në shifra shumë të thella 7-0 kundër Spartak Moskë mbrëmë në Champions League. Ekipi liverpulas në këtë mënyrë siguroi edhe kualifikimin si kokë grupi por përveç rezultatit...

Topi i Artë, eliminohen 10 emra, ja 20 më të votuarit

më 12.2017 - Sovrani

Janë zbuluar 20 futbollistët më të votuar nga “France Football”, Më poshtë i keni 20 lojtarët më të votuar për çmimin Ballon d’Or. 11: Edinson Cavani (Paris Saint Germain) 12: Isco (Real Madrid) 13: Luis...

FOTO/ Napoli jashtë Championsit, ‘plas’ gallata në rrjetet sociale

më 12.2017 - Syri

Napoli i Elseid Hysajt doli me humbje nga transferta e Feyenoordit, teksa u mund me rezultatin 2-1. Kjo disfatë bën që ekipi italian, i cili ka mjaft simpatizantë në vendin tonë për shkak se luan mbrojtësi...

Historike në Champions League, hera e parë që kualifikohen 5 ekipe nga i njëjti kampionat

më 12.2017 - Newsport

Janë zyrtarizuar mbrëmë edhe ekipet që do jenë pjesë e 1/16 të Champions League këtë sezon. Por ndryshe nga gjithë sezonet e kaluara dhe duke qenë në këtë mënyrë diçka historike, janë kualifikuar për në...

James: Ky futbollist e meriton Topin e Artë

më 12.2017 - Sovrani

Mesfushori i Bayern Munichut, James Rodriguez beson se Cristiano Ronaldo e beson edhe këtë sezon Topin e Artë France Football sonte do të publikojë emrin e futbollistit më të mirë në botë, i cili do ta...

Kjo është lista e lojtarëve për ‘Topin e Artë’ nga pozita 18 deri tek pozita 13

më 12.2017 - Periskopi

Deri në orën 20:30 “FranceFootball” do të publikojë listën e top 30 lojtarëve më të mirë për ‘Topin e Artë’ . Më herët njoftuam për 11 vendet e fundit të top 30. Tash kanë dalur edhe emrat e lojtarëve...

Formacionet zyrtare: Young Boys – Skënderbeu

më 12.2017 - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Young Boys – Skënderbeu Young Boys dhe Skënderbeu kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Europa Leagues. Kjo ndeshje do të...

FourFourTwo: Neymar favorit për të fituar Topin e Artë

më 12.2017 - Infokusi

Sonte ndahet njëri nga çmimet më të rëndësishme individuale në futboll. France Football gjatë mbrëmjes së sotme do të zbuloj fituesin e Topit të Artë për vitin 2017. Ronaldo është duke kërkuar të fitoj...

Klopp zbulon mënyrën e çuditshme se si vendosi për Coutinhon kapiten

më 12.2017 - Sovrani

Liverpool ka arritur një fitore të thellë 7-0 përballë Spartakut të Moskës në ndeshjen e fundit në Ligën e Kampionëve. Skuadra angleze ka siguruar plasmanin në mesin e 16 ekipeve më të mira në Evropë falë...

Publikohet lista e lojtarëve më të mirë nga pozita e 30 deri tek 19 për ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Periskopi

Gazeta “France Football” ka bërë të ditur lojtarët nga pozita e 30 deri në pozitën e 19. Pozitën e 29-të e ndajnë, Philippe Coutinho dhe Dries Martens, në pozitën e 28 është boshnjaku i Romës, Edin Dzeko....

​Ky është rekordi që Ronaldo theu mbrëmë në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - RTV 21

Futbollisti portugez ka realizuar njërin nga tre golat e Realit në fitoren ndaj Dortmund Real Madridi triumfoi 3:2 ndaj Borussia Dortmundit dhe fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve e ka mbyllur në pozitën...

Shfaqen prej 19 deri 30 lojtarët më të mirë

më 12.2017 - Periskopi

Gazeta “France Football” ka bërë të ditur lojtarët nga pozita e 30 deri në pozitën e 19. Pozitën e 29-të e ndajnë, Philippe Coutinho dhe Dries Martens, në pozitën e 28 është boshnjaku i Romës, Edin Dzeko....

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve

më 12.2017 - Zhurnal

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Sonte shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, Ronaldo pranë triumfit

më 12.2017 - Portalb

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i ‘Topit të Artë” për këtë sezon. Pa dyshim që Ronaldo është favorit për të triumfuar para Messit dhe...

10 lojtarët e mëdhenj që nuk e fituan kurrë ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”. E përditshmja spanjolle “AS”, ka publikuar listën me emrat e mëdhenj...

Gjashtë klubet e mundshme që mund të përballet Real Madridi në L.K.

më 12.2017 - Medial

Real Madridi kaloi me sukses ndeshjen e fundit në fazën e grupeve në kuadër të UEFA ChampionsLeague ndaj Borussia Dortmund. Ekipi i Zinedine Zidane arriti të mposhtë ekipin Gjerman me rezultatin 3-2, në...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve.

më 12.2017 - Aktuale

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Berna, ndalesa e fundit e Skënderbeut në Europa League

më 12.2017 - Portalb

Skënderbeu mbyll sot aventurën e tij në Europa League. Në Bernë, skuadra korçare do të përballet me Young Boys, në një sfidë që vërtet nuk ka peshë sa i përket kualifikimit, por eksperienca dhe statistikat...

10 lojtarët e mëdhenj që nuk e fituan kurrë ‘Topin e Artë’

më 12.2017 - Fakti Ditor

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”. E përditshmja spanjolle “AS”, ka publikuar listën me emrat e mëdhenj që nuk fituan...

Topi i Artë 2017, ja 5 arsye pse Cristiano Ronaldo duhet të fitojë për herë të 5-të çmimin prestigjoz

më 12.2017 - Newsport

Sonte në orën 19:55 do zhvillohet edhe ceremonia zyrtare e Topit të Artë për vitin 2017. Pretendenti kryesor është Cristiano Ronaldo që pritet të marrë trofeun si lojtari më i mirë në Botë për herë të...

5 skuadra në 1/8-at, klubet angleze shkruajnë historinë

më 12.2017 - Insajderi

Kaq angleze nuk ka qenë ndonjëherë Champions League. Me Liverpool, ManCity, ManUnited, Chelsea dhe Tottenham ka plot pesë skuadra ishullore në 1/8-at. Për të parën herë në historinë e kupës më prestigjioze...

Rivalët e mundshëm të Real Madrid dhe Barcelonës në Champions

më 12.2017 - InfoShqip

Ndryshe nga sezonet e kaluara, Real Madrid do të shkojë në shortin e 1/8 finale të Champions League, që hidhet të hënën, si skuadër e renditur e dyta në grup. Kjo si pasojë e ecurisë fantastike të Tottenham,...

Coutinho: “Dua të luaj, në cilindo klub që jam”

më 12.2017 - Medial

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, mund t’ia mbyll derën Barcelonës. Braziliani kishte paraqitje të jashtë zakonshme në mbrëmjen e së mërkurën duke shënuar het-trik ndaj Spartak Moskës. Ai pas ndeshjes...

“France Football” nis t’i zbuloj emrat e lojtarëve më të votuar, nga 30 në 1

më 12.2017 - Sovrani

“France Football”, gazeta më e madhe në Europë, ka filluar t’i zbuloj emrat e lojtarëve më të votuar për çmimin e Ballon d’Or për vitin 2017, shkruan IndeksOnline. Klasifikimin e ka nisur nga numri 30,...

Berna, ndalesa e fundit e Skënderbeut në Europa League

më 12.2017 - Mapo

Skënderbeu mbyll sot aventurën e tij në Europa League. Në Bernë, skuadra korçare do të përballet me Young Boys, në një sfidë që vërtet nuk ka peshë sa i përket kualifikimit, por eksperienca dhe statistikat...

Aksidentalisht zbulohet emri i fituesit të “Topit të Artë”

më 12.2017 - NOA

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”. Kompania e veshmbathjeve sportive, “Nike” ka zbuluar aksidentalisht fituesin e çmimit...

Skënderbeu sot kundër Young Boysin, formacioni i mundshëm

më 12.2017 - Telegrafi

Skënderbeu do t’i japë fund aventurës evropiane, me sfidën e mbrëmjes së sotme në Bernë, ku do të përballet me Young Boysin. Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Liga e Evropës, por takimi i sotëm vlen...

CR7 rekord të ri në Champions

më 12.2017 - Politiko

Në pritje për të fituar edhe zyrtarisht trofeun e “Topit të Artë” për sezonin që lamë pas, Cristiano Ronaldo ka thyer një tjetër rekord historik mbrëmjen e së mërkurës. Ylli portugez i Realit të Madridit,...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve.

më 12.2017 - Gazeta Express

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Chelsea ka 43 % mundësi që të ndeshet me gjigandin evropian në Champions League

më 12.2017 - Periskopi

Dje është mbyllur faza e grupeve në Ligën e Kampionëve. Do t’i kemi pesë skuadra nga Premier Liga Angleze, tre nga Spanja, dy nga Italia dhe nga një shtetet si: Zvicra, Ukraina, Gjermania, Franca, Turkia...

Shehi: Vendosëm standard të ri përballë kundërshtarëve të vështirë

më 12.2017 - Illyria

Edhe pse pa objektiva të mbetura dhe pa sulmuesin kryesor, Ali Sowe, Skënderbeu luan ndaj Young Boys në Bernë me synimin për të mos dalë pa pikë në ndeshjen e fundit të Europa League. Kapiteni Orges Shehi...

Skënderbeu në Zvicër kundër Young Boys luan për vendin e tretë në grup

më 12.2017 - Illyria

Skënderbeu do t’i japë fund aventurës europiane, me sfidën e mbrëmjes së sotme në Bernë, ku do të përballet me Young Boysin vendas. Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Europa League, por takimi i sotëm...

Sot ndeshjet e fundit në grupe, presin biletën 8 skuadra

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen...

Young Boy's - Skënderbeu, formacioni i mundshëm i korçarëve

më 12.2017 - Albeu

Skënderbeu në Bernë do të përballet me Young Boysin. Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Liga e Evropës, por takimi i sotëm vlen për të arkëtuar shuma të konsiderueshme në akrat e klubit, për të reklamuar...

Skënderbeu sot kundër Young Boysin, formacioni i mundshëm

më 12.2017 - GazetaBlic

Skënderbeu do t’i japë fund aventurës evropiane, me sfidën e mbrëmjes së sotme në Bernë, ku do të përballet me Young Boysin. Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Liga e Evropës, por takimi i sotëm vlen...

Liverpool, çfarë spektakli ndaj Spartakut

më 12.2017 - Vizion Plus

Liverpool ka marrë një fitore të thellë me 7-0 ndaj SpartakMoscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

E cilësojnë në “krizë” por Cristiano Ronaldo vendos një rekord të ri në Champions League

më 12.2017 - Newsport

Është kritikuar pafund këtë sezon për “thatësirën” e golave në kampionatin spanjoll ku ka shënuar vetëm 2 të tillë por Cristiano Ronaldo është një prej atyre që flasin në fushë. Portugezi mbrëmë në ndeshjen...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League

më 12.2017 - Vizion Plus

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Këta janë kundërshtarët e frikshëm që e presin Realin në fazën tjetër

më 12.2017 - GazetaBlic

Real Madrid ka përfunduar e dytë në Grupin H të Champions Leagues. Në fazën me eliminim direkt “Los Blancos” pritet të përballet me një kundërshtar më të fortë në letër. Sipas “Mundo Deportivo-s” ekipi...

Shorti/ Ja kundërshtari i frikshëm i Realit në fazën tjetër të Championsit

më 12.2017 - Syri

Real Madrid ka përfunduar e dytë në Grupin H të Champions Leagues. Në fazën me eliminim direkt “Los Blancos” pritet të përballet me një kundërshtar më të fortë në letër. Sipas “Mundo Deportivo-s” ekipi...

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe

më 12.2017 - Lajm

Kështu në Pragë, Sllavia do të presë Astanën, në një sfidë direkte për kualifikim. Çekët mjaftohen edhe me barazimin, sepse kanë një epërsi prej 2 pikësh ndaj kazakëve, që sot do të kërkojnë me çdo kusht...

Kampionët, Premier League vendosi rekord

më 12.2017 - Alsat-M

Skuadrat e Premier League (Angli) kanë vendosur rekord të ri në Ligën e Kmapionëve, të cilin për një kohë të gjatë e kërkonin skuadrat e La Liga (Spanjë). Trofeu I Ligës së Kampionëve tani dy vjet me radhë,...

Zbulohet data kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Infokusi

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA....

‘Dridhet’ Barcelona. ‘AS’ zbulon kundërshtarin e frikshëm në fazën tjetër të Championsit

më 12.2017 - GazetaBlic

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi vendin e parë në Grupin D të Champions Leagues. Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen me një kundërshtar të frikshëm në short. E përditshmja...

FOTO/ Aksidentalisht zbulohet fituesi i ‘Topit të Artë’

më 12.2017 - Syri

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”. Kompania e veshmbathjeve sportive, “Nike” ka zbuluar aksidentalisht fituesin e çmimit...

Garat evropiane, vjen lajmi fantastik për ‘Serie A’

më 12.2017 - Infokusi

‘Serie A’ është e vetmja ligë ekipet e së cilës ende janë në garën evropiane. Roma dhe Juventus arritën që të kalojnë fazën e grupit të Ligës së Kampionëve. Ndërsa Napoli u eliminua mbrëmë nga kjo ligë,...

Zbulohet aksidentalisht fituesi i “Topit të Artë”

më 12.2017 - GazetaBlic

“Nike” ka zbuluar se Cristiano Ronaldo është fitues i “Topit të Artë” për vitin 2017. Sulmuesi i Real Madridit sonte pritet të kurorëzohet me çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë. Kurse, kompania...

‘Dridhet’ Barcelona. ‘AS’ zbulon kundërshtarin e frikshëm në fazën tjetër të Championsit

më 12.2017 - Syri

Pas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi vendin e parë në Grupin D të Champions Leagues. Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen me një kundërshtar të frikshëm në short. E përditshmja...

Sonte shpallet fituesi i Topit të Artë në Kullën Eiffel

më 12.2017 - Zhurnal

Sonte do të shpallet fituesi i Topit të Artë për këtë vit gjatë një ceremoni që për herë të parë do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris. Çdo gjë është gati për ndarjen e çmimit më prestigjioz individual...

Shorti i Ligës së Kampionëve: Barcelona – Chelsea, përballja më e mundshme nga shorti, Real Madridi kundër anglezëve

më 12.2017 - Telegrafi

Të hënë do të tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve për fazën nokaut. Përqindjet më të mëdha shkojnë për ndeshjen Chelsea – Barcelona, pasi mundësia që kjo përballje të dal nga goglat është 40 për qind....

Trajneri i Dortmundit: Real Madridi s’është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Zhurnal

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve

më 12.2017 - Infokusi

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

5 kundërshtarët e Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Lajmi.net

. Real Madrid është kualifikuar në fazën e dytë të Ligës së Kampionëve por nga pozita e dytë në grup. Andaj, ekipi i Zinedine Zidane rrezikon një kundërshtar të fortë në shortin e së hënës. Manchester...

FOTO/ Formacioni më i mirë i fazës së grupeve në Champions League

më 12.2017 - Syri

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka përzgjedhur formacionin më të mirë të fazës së grupeve në Champions League PSG është skuadra me sulmin dhe mbrojtjen më të mirë ku ka shënuar 24 gola dhe ka pësuar vetëm...

“Nike” zbulon aksidentalisht fituesin e “Topit të Artë”

më 12.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo sonte pritet të kurorëzohet me çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë. “Nike” ka zbuluar se Cristiano Ronaldo është fitues i “Topit të Artë” për vitin 2017. Sulmuesi i Real...

LK: Shorti për fazën tjetër hidhet të hënën

më 12.2017 - Medial

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Fituesi i “Topit të Artë” zbulohet aksidentalisht para ceremonisë madhështore

më 12.2017 - Newsport

Sot, do të zhvillohet një ceremoni madhështore pranë Kullës “Eiffel” për Paris ku do të shpallet fituesi i “Topit të Artë”. Por, aksidentalisht kompania e veshmbathjeve sportive “Nike” ka zbuluar aksidentalisht...

Nike aksidentalisht e zbulon fituesin e Topit të Artë

më 12.2017 - Gazeta Express

Fituesi i Topit të Artë për vitin 2017 do të shpallet edhe zyrtarisht sonte me fillim nga ora 19:45 pranë Kullës Eiffel në Paris, por kompania e veshmbathjeve sportive, Nike, e ka zbuluar aksidentalisht...

5 kundërshtarët e Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Lajmi.net

helsea, Bayern Munich, Basel, Shakhtar Donetsk dhe Porto janë opsionet e ekipit katalan për kundërshtar të ri. Barcelona ka fituar Grupin D në Ligën e Kampionëve. Por, ekipi katalan prapë rrezikon një...

Trajneri i njohur: Real Madrid nuk është favorit për ta fituar Champions Leaguen

më 12.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Sonte shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, Ronaldo pranë triumfit

më 12.2017 - GazetaBlic

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i ‘Topit të Artë” për këtë sezon. Pa dyshim që Ronaldo është favorit për të triumfuar para Messit dhe...

Coutinho: Dua të luaj, nuk ka rëndësi ku

më 12.2017 - Telegrafi

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, mund t’ia mbyll derën Barcelonës. Braziliani kishte paraqitje të jashtë zakonshme në mbrëmjen e së mërkurën duke shënuar het-trik ndaj Spartak Moskës. Ai pas ndeshjes...

Dita që Ronaldo dhe Messi të jenë të barabartë para historisë erdhi

më 12.2017 - Albeu

Nesër do të zhvillohet ceremonia e famshme e dorëzimit të Topit të Artë, për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Në listë janë 30 kandidatë, por gara finale do të zhvillohet mes yllit portugez të Realit,...

Coutinho befason me deklaratën e fundit

më 12.2017 - GazetaBlic

Ylli i Liverpoolit, Philippe Coutinho, mund t’ia mbyll derën Barcelonës. Braziliani kishte paraqitje të jashtë zakonshme në mbrëmjen e së mërkurën duke shënuar het-trik ndaj Spartak Moskës. Ai pas ndeshjes...

Luhen shanset e fundit në Europa League, Skënderbeu për një tjetër fitore

më 12.2017 - Syri

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e fundit për fazën e grupeve në kompetionin e dytë më të i rëndësishëm evropian në rang klubesh, UEFA Europa League. Milani i kualifikuar do të luajë në transfertë kundër...

Ferr në të tetën e finales: paramendoni ciftet:Real – PSG, Barcelona – Bayern, City – Juventus…

më 12.2017 - Lajm

Shorti për ndeshjet e tetës së finales në Ligën e kampionëve do të tërhiqet ditën e hënë me fillim prej orës 12:00. Bartës do të jenë ekipet që kanë zënë vendet e para në grupe, kurse skuadrat e vendeve...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League

më 12.2017 - Shenja

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Sonte shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, Ronaldo pranë triumfit

më 12.2017 - Syri

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i ‘Topit të Artë” për këtë sezon. Pa dyshim që Ronaldo është favorit për të triumfuar para Messit dhe...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve

më 12.2017 - Sovrani

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

Berna, ndalesa e fundit e Skënderbeut në Europa League

më 12.2017 - Infokusi

Skënderbeu mbyll sot aventurën e tij në Europa League. Në Bernë, skuadra korçare do të përballet me Young Boys, në një sfidë që vërtet nuk ka peshë sa i përket kualifikimit, por eksperienca dhe statistikat...

Trajneri i Dortmundit: Real Madridi s’është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Sonte shpallet fituesi i Topit të Artë në Kullën Eiffel

më 12.2017 - Gazeta Express

Sonte do të shpallet fituesi i Topit të Artë për këtë vit gjatë një ceremoni që për herë të parë do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris. Çdo gjë është gati për ndarjen e çmimit më prestigjioz individual...

“Nike” zbulon aksidentalisht fituesin e “Topit të Artë”

më 12.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo sonte pritet të kurorëzohet me çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë. “Nike” ka zbuluar se Cristiano Ronaldo është fitues i “Topit të Artë” për vitin 2017. Sulmuesi i Real...

Sonte shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, Ronaldo pranë triumfit

më 12.2017 - Tetova Sot

Sonte në një ceremoni madhështore që do të mbahet pranë Kullës Eiffel në Paris do të shpallet fituesi i ‘Topit të Artë” për këtë sezon. Pa dyshim që Ronaldo është favorit për të triumfuar para Messit dhe...

Diçka e rrallë në Champions: 33 gola! Ronaldo shkroi historinë, Liverpooli tallet keq me Spartakun

më 12.2017 - Lajm

Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë nga Shakhtar Donetsku, me 2 gola të pësuar që në pjesën e parë, duke bërë që të marrë fund shpresa e napolitanëve të Sarrit, që krahas fitores së tyre, donin edhe...

5 kundërshtarët e Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Infokusi

Ekipi i Zinedine Zidane rrezikon një kundërshtar të fortë në shortin e së hënës. Real Madrid është kualifikuar në fazën e dytë të Ligës së Kampionëve por nga pozita e dytë në grup. Andaj, ekipi i Zinedine...

Kualifikohen Liverpul e Sevilja, Napoli i Hysajt jashtë Champions

më 12.2017 - Sot News

Liga e Kampioneve mbylli fazën e grupeve, ku u kualifikuan 16 skuadrat që do të vazhdojnë më tej në këtë kompeticion. Edhe në këtë xhiro të gjashtë e të fundit në grupe, ra në sy fitorja e skuadrave të...

Napolitanët e kanë me Guardiolan; ndjehen të tradhtuar prej tij

më 12.2017 - Infokusi

Napoli nuk arriti që të fitojë ndaj Fejnordit në ndeshjen e fundit të fazës në grupe për Ligën e Kampionëve, por edhe nëse do të fitonte, tri pikët do të zhvlerësoheshin nga fitorja e Shakhtarit ndaj Manchester...

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve,...

CR7, rekord të ri në Champions. “Nike” tradhton ceremoninë e “Topit të Artë”

më 12.2017 - Infokusi

Në pritje për të fituar edhe zyrtarisht trofeun e “Topit të Artë” për sezonin që lamë pas, Cristiano Ronaldo ka thyer një tjetër rekord historik mbrëmjen e së mërkurës. Ylli portugez i Realit të Madridit,...

Ky është rekordi që Ronaldo theu mbrëmë në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - KosovaPress

Real Madridi triumfoi 3:2 ndaj Borussia Dortmundit dhe fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve e ka mbyllur në pozitën e dytë prapa Tottenhamit. Ajo që tërhoqi më shumë vëmendje ishte edhe një rekord i Cristiano...

“AS” zbulon kundërshtarin e Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Infokusi

“AS” shkruan se ekziston 43 për qind e mundësisë që gjiganti katalan të caktohet si kundërshtar me Chelsean. Barcelona ka një ekip me gjasa më të mëdha për të qenë kundërshtar i tyre në shortin e rrethit...

“AS” zbulon kundërshtarin e Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Lajmi.net

. Barcelona ka një ekip me gjasa më të mëdha për të qenë kundërshtar i tyre në shortin e rrethit të dytë të Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive madrilene “AS” shkruan se ekziston 43 për qind e...

Young Boys – Skënderbeu, mungesa të mëdha te korçarët

më 12.2017 - Sovrani

Skënderbeu sonte do të përballet me Young Boysin në kuadër të Europa Ligës Korçarët janë tashmë të eliminuar nga Liga e Evropës, por takimi i sotëm vlen për të arkëtuar shuma të konsiderueshme në arkat...

Shorti/ Ja si mund të përballen skuadrat në fazën tjetër të ‘Champions-it’

më 12.2017 - Ina

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

“Sky Sport” shpall fituesin e “Topit të Artë”

më 12.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo do ta fitojë sërish "Topin e Artë". Cristiano Ronaldo sot do të shpallet fitues i “Topit të Artë”. “Sky Sport” shkruan se sulmuesi i Real Madridit do të kurorëzohet si futbollisti më...

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

më 12.2017 - Ina

GENOA, ITALY - JANUARY 27: Mauro Emanuel Icardi of UC Sampdoria celebrates his fourth goal during the Serie A match between UC Sampdoria and Pescara at Stadio Luigi Ferraris on January 27, 2013 in Genoa,...

Kundërshtari më i keq në short për Real Madridin

më 12.2017 - Lajmi.net

. Real Madrid u kualifikua për në fazën e dytë të Ligës së Kampionëve por nga pozita e dytë në grup. E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” shkruan se ekipi i Zinedine Zidane tani rrezikon të...

Sot ndeshjet e fundit në grupe, presin biletën 8 skuadra

më 12.2017 - Infokusi

Europa League vjen sot me ndeshjet e fundit të fazës në grupe, para se të kalojë te takimet me eliminim direkt. Pas 5 takimeve të para, kanë arritur të presin biletën plot 16 skuadra, ndërsa në mbrëmjen...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League

më 12.2017 - AlbPortali

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Napoli u eleminua nga Champions League, plas gallata në rrjetet sociale

më 12.2017 - Newsport

Napoli është eleminuar nga Champions League pas humbjes mbrëmjen e djeshme ndaj Feyndordit me rezultatin 1-2, ndërkohë që Shakhtar është kalifikuar pa pasur parasysh suksesin e Manchester Cityt 2-1. Largimi...

Napoli jashtë Champions, City dorëzohet në Ukrainë

më 12.2017 - Infokusi

Elseid Hysaj dhe shokët e tij të skuadrës kanë mbyllur aventurën e tyre në Champions League për këtë sezon me humbje në Holandë, e tashmë duhet të kënaqen vetëm me faktin se do të vijojnë të luajnë në...

Shorti/ Ja si mund të përballen skuadrat në fazën tjetër të ‘Champions-it’

më 12.2017 - Syri

© SYRI.net Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Kampionët e Realit mposhtin Dortmundin, por mbeten të dytët

më 12.2017 - Infokusi

Pësoi dy gola në “Bernabeu” nga gjermanët e Dortmundit, por në fund kampionët në fuqi të Champions League arritën të triumfojnë me rezultatin 3-2. I riu Mayoral dhe më pas Ronaldo shënuan dy gola të shpejtë...

Ja kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Antpress

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00.Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA.Më...

Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Shenja

16 skuadra kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Në tetë grupet, skuadra si: Manchester United, Paris Saint Germain, Roma, Tottenham, Liverpool, Manchester City, Besiktas...

Cristiano Ronaldo vendos sërish rekord në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Java News

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve me një tjetër rekord. Me golin ndaj Dortmundit në ndeshjen e fundit të Grupit H ai ka arritur të shënojë nga së paku një...

Nike aksidentalisht e zbulon fituesin e Topit të Artë

më 12.2017 - Insajderi

Fituesi i Topit të Artë për vitin 2017 do të shpallet edhe zyrtarisht sonte me fillim nga ora 19:45 pranë Kullës Eiffel në Paris, por kompania e veshmbathjeve sportive, Nike, e ka zbuluar aksidentalisht...

Nike e zbulon aksidentalisht fituesin e “Topit të Artë”

më 12.2017 - Sovrani

Fituesi i Topit të Artë për vitin 2017 do të shpallet edhe zyrtarisht sonte me fillim nga ora 19:45 pranë Kullës Eiffel në Paris, por kompania e veshmbathjeve sportive Nike, e ka zbuluar aksidentalisht...

Coutinho: Dëshira ime është të luaj, nuk ka rendësi se të cili ekip

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli fitoi në mbrëmjen e së mërkurës ndaj Spartakut me rezultat të thellë 7 me 0. Ylli brazilian i Liverpoolit, Philippe Coutinho, kishte paraqitje të jashtë zakonshme në këtë ndeshje duke shënuar tre...

“Real Madridi nuk është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve”

më 12.2017 - Insajderi

Trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, nuk beson se Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, përkundër humbjes që skuadra e tij e pësoi mbrëmë në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3-2. Dortmundi...

Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - AlbPortali

16 skuadra kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Loading... Në tetë grupet, skuadra si: Manchester United, Paris Saint Germain, Roma, Tottenham, Liverpool, Manchester City,...

Young Boys-Skënderbeu, korçaret duan të mbrojnë vendin e tretë

më 12.2017 - Insajderi

Gjithçka është vendosur në Grupin B. As Skënderbeu dhe as skuadra zvicerane janë jashtë lojës për të siguruar një vend në raundin pasardhës dhe trajnerët e dy skuadrave mund të përfitojnë nga rasti për...

Ja kur hedhet shorti për Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Sovrani

16 skuadra kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Në tetë grupet, skuadra si: Manchester United, Paris Saint Germain, Roma, Tottenham, Liverpool, Manchester City, Besiktas...

Champions, dyshet e mundshme në 1/8 e finales

më 12.2017 - Alsat-M

Të hënën do të jetë hedhja e shortit për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, ku do të mësohen edhe dyshet e kësaj faze të garave në elitën evropiane. Në fazën e ardhshme Mançester Junajted mund të përballet...

Liverpooli turpëron moskovitët! Napoli eliminohet, Reali triumfoi

më 12.2017 - Ina

Skuadra e Liverpoolit shkëlqeu në përballje me Spartakun e Moskës, duke shënuar fitore me rezultat të thellë 7:0, në kuadër të ndeshjes së fundit të grupit E të Champions League. Moskovitët u turpëruan...

Ronaldo vjen me rekord të ri në Champions

më 12.2017 - Alsat-M

Në pritje të Topit të Artë 2017, Kristiano Ronaldo ka vendosur një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve. Portugezi shënoi në portën e Dortmundit, në minutën e 12’ të takimit dhe u bë i pari futbollist në...

Shorti i Champions/ Skenarët, Chelsea përballet vetëm me 3 ekipe. Juve, Real, Bayern “gjuajnë” Beshiktashin

më 12.2017 - BalkanWeb

Janë përcaktuar 16 skuadrat që janë kualifikuar në fazën e 1/16 të Ligës së Kampionëve. Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë liderët...

Napoli në Liga Europa, befasojnë Porto e Shahtjori

më 12.2017 - Alsat-M

Nuk ka mrekulli për Napolin, që ‘u tradhtua’ nga Mançester Siti i Guardiolës dhe u dorëzua edhe në sfidën e tij ndaj holandezëve të Fejnordit, duke humbur 2-1. Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë nga...

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

më 12.2017 - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka thyer edhe një rekord në historinë e Ligës së Kampionëve, me golin e shënuar kundër Borussia Dortmundit në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Real Madridi fitoi me rezultat...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League (FOTO-LAJM)

më 12.2017 - InfoShqip

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

më 12.2017 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka thyer edhe një rekord në historinë e Ligës së Kampionëve, me golin e shënuar kundër Borussia Dortmundit në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Real Madridi fitoi me rezultat...

Këto janë 6 rivalët e mundshëm të Real Madridit në raundin tjetër

më 12.2017 - GazetaBlic

Real Madridi kaloi me sukses ndeshjen e fundit në fazën e grupeve në kuadër të UEFA Champions League ndaj Borussia Dortmund. Ekipi i Zinedine Zidane arriti të mposhtë ekipin Gjerman me rezultatin 3-2,...

Plotësohen të gjitha ekipet, ja 16 skuadrat e kualifikuara në fazën tjetër në Champions

më 12.2017 - BalkanWeb

Teksa u mbyll edhe gjithë faza e grupeve në Ligën e Kampioneve, mori formë edhe lista me skuadrat që do të vazhdojnë rrugëtimin për trofeun me veshë të gjata. 8 ekipeve të kualifikuara zyrtarisht ditën...

Mësohen 16 skuadrat e kualifikuara, kush me kë mund të takohen në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Telegrafi

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të ligës elitare evropiane për klube. Tashmë dihen gjashtëmbëdhjetë skuadrat që janë kualifikuar në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve. Manchester...

Shikoni se si mund të përballen me njëra-tjetrën skuadrat në fazën tjetër të Championsit

më 12.2017 - Albeu

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Liga e Kampioneve, përcaktohen 16 skuadrat që kaluan fazën e grupeve, ja data e shortit

më 12.2017 - NOA

Është mbyllur faza e grupeve në Ligën e Kampioneve ndërsa janë përcaktuar 16 skuadrat që kanë kaluar në raundin tjetër. Vetëm nga Premier Liga angleze janë kualifikuar 5 skuadra. Ndërkaq La Liga ka tre...

Ja kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - GazetaBlic

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA....

Sarri: Ne kemi humbur rrugën tonë në sulm

më 12.2017 - Albeu

Trajneri i Napolit Maurizio Sarri pranon duke thënë se "ne kemi humbur rrugën tonë në sulm dhe nuk po bëjmë të njëjtat lëvizje si zakonisht" pasi u eleminua nga Liga e Kampionëve. Për t'u kualifikuar,...

Shakhtar Donetsk 2-1 Manchester City: Notat e lojtarëve

më 12.2017 - Telegrafi

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në të gjitha garat e këtij sezoni. Këtë humbje ia ka shkakuar skaudra ukrainase e Shakhtar Donestkut, e cila triumfoi 2-1 kundër Citizens në kuadër të xhiros së...

Ja kur hidhet shorti i Champions Leagues

më 12.2017 - Albeu

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve , ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër në fazën me eleminim direkt Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt...

Notat e lojtarëve: Real Madrid 3-2 Borussia Dortmund, spikat Vazquez

më 12.2017 - Telegrafi

Në një ndeshje të bukur, Real Madridi ka triumfuar përballë Borussia Dortmundit. Nota mesatare e skuadrës së Los Blancos është vlerësuar 7.24, kurse ajo e BVB ishte 6.66. Lucas Vazquez është vlerësuar...

Liverpool 7-0 Spartak Moska: Notat e lojtarëve, Coutinho me vlerësim maksimal

më 12.2017 - Telegrafi

Liverpool ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. The Reds triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin Anfield Road kundër Spartak Moskës me rezultat të thellë prej 7-0....

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër

më 12.2017 - Aktuale

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë,...

Real Madrid – Dortmund, do të befasoheni nga futbollisti i ndeshjes

më 12.2017 - Lajmi.net

. Lucas Vazquez ishte futbollisti i ndeshjes për Real Madridin ndaj Borussia Dortmundit. Anësori u notua me notë të lartë, 9.0, përcjellë “Lajmi.net”. Ndërkohë, Ronaldo u notua me 8.3. Më poshtë i keni notat komplete. /Lajmi.net/

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë,...

Liga e Kampionëve: Kush kaloi grupet?

më 12.2017 - Klan Kosova

Në Grupin E, Liverpool dhe Sevilla kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt të garës më elitare të futbollit europian për klube. Në Grupin F, Manchester City kaloi si i pari, ndërsa Shakhtar...

Sërish Aubameyang

më 12.2017 - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Pierre-Emerick Aubameyang ka shënuar të...

Liverpool shkatërron Spartak Moscow

më 12.2017 - Klan Kosova

Skuadra nga Anfield Road është kualifikuar në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, nga pozita e parë në grup, pas fitores së thellë ndaj moskovitëve Liverpool ka shënuar fitore të thellë me...

Real fiton me mund ndaj Dortmund

më 12.2017 - Klan Kosova

Los Blancos janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve nga pozita e dytë në grup, megjithë fitoren ndaj gjermanëve Real Madrid ka mposhtur Borussia Dortmund me rezultat 3:2, në...

Edhe Manchester City di të humb (Foto/Video)

më 12.2017 - Telegrafi

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në të gjitha garat e këtij sezoni. Këtë humbje ia ka shkakuar skaudra ukrainase e Shakhtar Donestkut, e cila triumfoi 2-1 kundër Citizens në kuadër të xhiros së...

Liverpooli perfekt, shtatë gola kundër Spartak Moskës (Foto/Video)

më 12.2017 - Telegrafi

Liverpool ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. The Reds triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin Anfield Road kundër Spartak Moskës me rezultat të thellë prej 7-0....

Champions, skuadrat e kualifikuara në 1/8, jashtë Dortmund dhe Napoli

më 12.2017 - Shqiptarja

U luajtën mbrëmjen e sotme ndeshjet e fundit të fazës në grupe të Champions League, duke i dhënë kështu formën reale kompeticionit në fazën e tij më të rëndësishme. Tetë ekipeve të kualifikuara zyrtarisht...

Shorti i Ligës së Kampionëve, ky është lajmi i fundit

më 12.2017 - Lajmi.net

. Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA, përcjellë “Lajmi.net”. Ai mbahet të hënën në ora...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Gazeta Express

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Ja 16 skuadrat që u kualifikuan në fazën tjetër të “Champions League”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Me perfundimin e ndeshjeve te mbremjes se sotme u kompletua numri i 16 skuadrave qe u kualifkuan per ne fazen tjeter te kompeticionit te “Uefa Champions League”. Faza e grupeve dhuroi mjaft emocioe dhe...

FITON REAL MADRIDI, LIVERPOOL SHKATËRRON KUNDËRSHTARIN

më 12.2017 - TV21

Fitore të madhe ka shënuar Liverpool, i cili ka mposhtur klubin rus, Spartak Moscow, me rezultat 7-0. Në derbin e zhvilluar sonte, Real Madrid ka mposhtur Borussia Dortmund, me rezultat 3-2, në takimin...

Shakhtari i jep humbjen e parë Cityt, Napoli eleminohet nga Championsi

më 12.2017 - Albeu

Manchester City është mposhtur 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk , për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka triumfuar ndaj Manchester Cityn , për t’u kualifikuar...

Shorti i Champions League do të hidhet në këtë datë

më 12.2017 - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Shorti për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve do të hidhet të hënën më 11 dhjetor në Nyon...

Shorti i Ligës së Kampionëve hidhet në këtë ditë

më 12.2017 - GazetaBlic

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Ronaldo thyen një tjetër rekord në “Champions League”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Nëse në kampionatin spanjoll Kristiano Ronaldo po kalon sezonin më të dobët të tij që kur ka shkelur në Spanjë, në Ligën e Kampioneve portugezi vazhdon të dhurojë spektakël duke gjetur me rregullsi të...

​​Fiton Real Madrid, Liverpool shkatërron kundërshtarin

më 12.2017 - RTV 21

Fitore të madhe ka shënuar Liverpool, i cili ka mposhtur klubin rus, Spartak Moscow, me rezultat 7-0 Në derbin e zhvilluar sonte, Real Madrid ka mposhtur Borussia Dortmund, me rezultat 3-2, në takimin...

Champions/ Real e mbyll grupin i dyti, rrezikon përplasje të fortë. Napoli e Borusia përfundojnë në Uefa

më 12.2017 - Mapo

U zhvilluan ndeshjet e fundit në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Sfidat e grupeve E, F, G dhe H prodhuan rezultate surprizë. Liverpuli mori fitoren që i nevojitej, dhe me plot 7 gola, përballë Spartakut...

Reali mposht gjermanët dhe pozicionhet e dyta në grup

më 12.2017 - Albeu

Real Madridi ka fituar me shifrat e përgjithshme 3-2 kundër Borussia së Dortmundit në "Santiago Bernabeu" ndeshje e vlefshme për raundin e gjashtë të UEFA Cahmpions League. Madrilenët shënonin të parët...

Liverpool fiton me spektakël ndaj Spartakut

më 12.2017 - Albeu

Liverpool ka marrë një fitore të thellë me 7-0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Guardiola ‘tradhton’ Napolin, Liverpool bën goleadë, kalon edhe Porto

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Nuk ka mrekulli për Napolin, që ‘u tradhtua’ nga Manchester City i Guardiolës dhe u dorëzua edhe në sfidën e tij ndaj holandezëve të Feyenoordit, duke humbur 2-1. Skuadra angleze u mposht 2-1 në Ukrainë...

Mbyllet faza e grupeve të Champions League, ja 16 ekipet që u kualifikuan

më 12.2017 - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Premierliga angleze ka më shumë skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City, Manchester...

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Gazeta Express

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Mësohen edhe 16 skuadrat që kalojnë në fazën tjetër në Champions

më 12.2017 - GazetaBlic

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Aubameyang sërish

më 12.2017 - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Pierre-Emerick Aubameyang ka shënuar të...

​Këto janë 16 skuadra që kalojnë në fazën e eliminimit direkt në Champions

më 12.2017 - Gazeta Express

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Real Madrid shuan ëndërrat e gjermanëve, përfundon takimi me këtë rezultat

më 12.2017 - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi në Santiago Bernabeu në mes të Real Madrid dhe Borussia Dortmund. Ky takim u zhvillua në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Rezultati i këtij takimi është 3-2 në të...

Kush me kë mund të takohet në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Koha.net

Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 ekipeve më të mira në Evropë. Nga tetë grupe dy të parat janë kualifikuar për fazën e ardhshme me fitueset e grupeve që do...

Champions League/ Reali fiton me Dortmundin, eleminohet Napoli i Hysajt. Liverpuli siguron kreun me goleadë

më 12.2017 - Gazeta Tema

Real Madrid ka fituar me rezultatin 3-2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampionet e Evropës, kane marre nje fitore te veshtire kunder gjermaneve në “Santiago...

Këto janë 16 skuadrat e kualifikuara nga grupet në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Lajmi.net

. Sonte janë zhvilluar tetë ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Tani janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, përcjellë “Lajmi.net”. Më poshtë i keni...

Dramë në Champions League, eliminohet skuadra e dashur për shqiptarët

më 12.2017 - Syri

Napoli i Elseid Hysajt doli me humbje nga transferta e Fejnordit, teksa u mund me rezultatin 2-1. Kjo disfatë bën që ekipi italian, i cili ka mjaft simpatizantë në vendin tonë për shkak se luan mbrojtësi...

Super mbrëmje në Champions, shënohen 33 gola, ja rezultatet

më 12.2017 - Opinion

U luajtën mbrëmjen e sotme ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League. Në 8 stadiumet europiane u shënuan 33 gola, duke qenë një nga mbrëmjet më spektakolare të historisë së këtij kompeticioni....

Liverpool ia bënë “bajat” futbollin Spartakut, ia shënon 7 gola

më 12.2017 - GazetaBlic

Liverpool ka shënuar fitore të thellë përballë Spartakut të Moskës. Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp ka fituar 7-0 në “Anfiel”, shkruan Gazeta Blic Cotuinho ka realizuar tri herë, Sadio Mane dy herë edhe...

City mposhtet nga Shakhtar, eliminon Napolin

më 12.2017 - Aktuale

Manchester City është mposhtur 2:1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka mposhtur 2:1 Manchester Cityn, për t’u kualifikuar...

Reali fiton me vështirësi ndaj Dortmundit, Ronaldo thyen dy rekorde

më 12.2017 - Aktuale

Real Madrid ka shënuar fitore prej 3:2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampioni i Evropës, Real Madrid e ka kryer punën në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund,...

Humbin City dhe Napoli, eliminohet klubi i madh

më 12.2017 - Lajmi.net

Ukrainasit fituan 2:1 me golat e Bernard dhe Ismaylli. Manchester City ka pësuar humbje nga Shakhtari, që siguroi kualifikimin në fazën tjetër. Ukrainasit fituan 2:1 me golat e Bernard dhe Ismaylli. Në...

Liverpooli kualifikohet si i pari me një rezultat të çmendur

më 12.2017 - Lajmi.net

Ekipi nga "Anfield" mundi Spartakun, 7:0. Liverpooli e ka mbyllur fazën e grupeve në vendin e parë në Grupin E. Ekipi nga “Anfield” mundi Spartakun, 7:0. Golat u shënuan nga Coutinho (3), Mane (2), Firmino...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Antpress

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

​Reali fiton me vështirësi ndaj Dortmundit, Ronaldo thyen dy rekorde

më 12.2017 - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar fitore prej 3:2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampioni i Evropës, Real Madrid e ka kryer punën në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund,...

​Liverpool fiton me spektakël

më 12.2017 - Gazeta Express

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

City mposhtet nga Shakhtar, eliminon Napolin

më 12.2017 - Gazeta Express

​Manchester City është mposhtur 2:1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka mposhtur 2:1 Manchester Cityn, për t’u kualifikuar...

Madrilenët shënojnë golin e tretë ndaj Dortmundit

më 12.2017 - Albeu

Reali i Madridit ka shënuar golin e tretë të avantazhit ndaj Dortmundit të Peter Bosz. Goli është shënuar nga Lucas Vazquez në minutën e 81'-të. Ndeshja po luhet dhe është minuta e 83'-të. /albeu.com/

Humb City, Napoli shkon në Ligën e Evropës

më 12.2017 - Koha.net

Shakhtar Donetsk ka mposhtur Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F në Ligën e Kampionëve duke siguruar fazën e ardhshme, dhe duke e dërguar Napolin në Ligën e Evropës. Bernard dhe Ismaily realizuan...

Reali fiton ngushtë ndaj Dortmundit, shkon tutje në Champions nga pozita e dytë

më 12.2017 - Koha.net

Real Madridi ka mposhtur Dortmundin 3 me 2 në xhiron e fundit të Grupit H për të kaluar në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve nga pozita e dytë. Mayoral, Cristiano Ronaldo dhe Lucas shënuan për “Mbretërit”...

Liverpool fiton me spektakël

më 12.2017 - Aktuale

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Liverpooli spektakël golash, edhe Sevilla kalon grupin

më 12.2017 - Koha.net

Liverpooli ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Jurgen Kloppit shpartalloi Spartakun e Moskës në Anfield Road duke e mposhtur me rezultat të thellë...

Shënoi kundër Dortmund, Ronaldo thyen një tjetër rekord në “Champions League”

më 12.2017 - BalkanWeb

Cristiano Ronaldo në takimin kundër Dortmund që po luhet aktualisht në “Santiago Bernabeu” ka shënuar një nga 2 golat për ‘galaktikët’. Futbollisti portugez me këtë rrjetë të realizuar kundër gjermanëve...

Aubameyang shënon për Dortmund

më 12.2017 - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Pierre-Emerick Aubameyang ka shënuar gol...

Aksion perfekt i futbollistëve të Liverpoolit: Pasim pas pasimi dhe arrihet goli

më 12.2017 - Telegrafi

Liverpool ka përfunduar pjesën e parë me epërsi prej tre golave. The Reds po triumfojnë kundër Spartak Moskës në kuadër të xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. Coutinho me dygolësh dhe Firmino me një...

Tjetër rekord i CR7 në Ligën e Kampionëve: Lojtari i vetëm që shënon në secilën ndeshje të fazës grupore

më 12.2017 - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka thyer edhe një rekord në historinë e Ligës së Kampionëve, me golin e shënuar kundër Borussia Dortmundit në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Real Madridi fitoi me rezultat...

Reali rikthen epërsinë ndaj Dortmundit

më 12.2017 - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar për 3:2 ndaj Borussia Dortmund, me anë të anësorit spanjoll, Lucas Vazquez Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Liverpool tallet me rusët, shënojnë edhe golin e gjashtë

më 12.2017 - Albeu

Liverpool ka shënuar edhe golin e gjashtë në këtë takim kundër Spartak Moscow e cila po luan në "Anfield Road" Goli është shënuar nga senegalezi, Sadio Mane në minutën e 76'-të. Ndeshja këtu ka ka përfunduar...

E jashtëzakonshme kjo që bën Ronaldo, ja rekordet e reja në Champions

më 12.2017 - Opinion

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për...

Liverpooli po e shkatërron Spartakun, por shikoni këtë gol “bombastik” të Mane

më 12.2017 - Lajmi.net

. Liverpooli po e deklason Spartakun. Rezultati momental është 5:0 në “Anfield”. Goli i Sadio Mane, ishte “bombë” e vërtetë. / Lajmi.net/ VIDEO: https://streamable.com/11vyr

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

më 12.2017 - Aktuale

Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

​Liverpool shënon dy gola të shpejtë, po e turpëron Spartakun

më 12.2017 - Gazeta Express

Liverpool ka thelluar epërsinë në 5:0 ndaj Spartak, me golat e Sadio Mane dhe Philippe Coutinho, i treti në këtë ndeshje për brazilianin Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Liverpool nuk ka të ndalur, shënon edhe dy gola të në pjesën e dytë

më 12.2017 - Albeu

Liverpooli ka shënuar edhe dy gola të tjerë në këtë pjesë të dytë kundër Spartak Moscow. Në fillim ishte Mane që shënoi në minutën e 47'-të, ndërsa mbas tre minutash Coutinho realizon hat-trick. Vendasit...

Aubameyang shënon gol të jashtëzakonshëm kundër Realit

më 12.2017 - Aktuale

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë kundër Real Madridit 2:1 në Ligën e Kampionëve, me anë të sulmuesit kryesor të skuadrës Aubameyang Borussia Dortmund ka barazuar rezultatin nga 2:0 në 2:2 ndaj...

Aubameyang shënon gol shkollor ndaj Realit

më 12.2017 - Lajmi.net

. Pierre-Emerick Aubameyang shënon përsëri. Borussia Dortmund ka barazuar ndaj Real Madridit. Tani rezultati është 2:2. /Lajmi.net/ VIDEO: http://www.dailymotion.com/video/x6b82i8

Super Aubameyang, barazon shifrat ndaj Realit

më 12.2017 - Albeu

Borussia e Dortmundit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Realit në "Santiag Bernabeu" Është përsëri ai, Aubameyang që me një parabol ka mposhtur Navasin . Ndeshja tani është bërë më e ashpër duke bërë që...

Liverpool i çmendur shënon edhe dy gola përballë Spartakut

më 12.2017 - GazetaBlic

Liverpool ka ngritur epërsinë 5-0 përballë Spartak Moskës Sadio Mane dhe Coutinho kanë realizuar golat në minutat 47 dhe 51 për Liverpool, shkruan Gazeta Blic https://imgtc.com/uploads/aRKwkJCl417.mp4

​Aubameyang shënon gol të jashtëzakonshëm kundër Realit

më 12.2017 - Gazeta Express

Borussia Dortmund ka barazuar rezultatin nga 2:0 në 2:2 ndaj Real Madridit, me golin e dytë të shënuar nga Aubameyang Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ndryshohet rezultati në takimin Real -Dortmund, ja kush ka shënuar

më 12.2017 - GazetaBlic

Që në fillim të pjesës së dytë Dortmundi ka arritur ta barazojë rezultatin në 2-2, ndaj Real Madridit. Golin e ka shënuar përsëri Pierre-Emerick Aubameyang, pas një gabimi nga mbrojtësi spanjoll Sergio...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - AlbPress

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Real befason Dortmund me dy gola të shpejtë

më 12.2017 - Klan Kosova

Los Blancos presin në tempullin e tyre gjermanët, në tentim për të marrë pozitën e parë në grup, dhe shmangur përballje të vështirë në fazën e eliminimit direkt Borja Mayoral dhe Cristiano Ronaldo janë...

Harrojeni Messin, Cristiano Ronaldo thyen edhe këtë rekord

më 12.2017 - GazetaBlic

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit , për t’u...

Harrojeni Messin, Cristiano Ronaldo thyen edhe këtë rekord

më 12.2017 - GazetaBlic

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

E jashtëzakonshme kjo që bën Cristiano Ronaldo, njihuni me rekordet e reja në Champions

më 12.2017 - Syri

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për...

Live “Champions League”/ Napoli e nis me gol, kualifikimi peng i ndeshjes në Ukrainë

më 12.2017 - BalkanWeb

Janë duke u luajtur 8 përballjet e fundit në katër grupe të “Champions League” për të mësuar përfundimisht skuadrat që do të kualifikohen për në 16 më të mirat e Europës. Në Grpin E asgjë nuk është e zgjidhur...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

më 12.2017 - Gazeta Express

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

Dortmundi befason Real Madridin

më 12.2017 - Lajmi.net

. Dortmundi ka ngushtuar epërsinë e Realit. Pierre-Emerick Aubameyang ka realizuar për gjermanët. Tani rezultati është 2:1. / Lajmi.net/

E pabesueshme çfarë ka ndodhur në 45 minutat e para në ndeshjet e Champions League

më 12.2017 - Syri

Po luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Champions League, ku po përjetohet një mbrëmje emocionuese në 8 stadiume europiane, shkruan SYRI.net . Në pjesët e para janë shënuar 16 gola në 8 ndeshje....

Aubameyang ngushton rezultatin ndaj Realit

më 12.2017 - Gazeta Express

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë kundër Real Madridit 2:1 në Ligën e Kampionëve, me anë të sulmuesit kryesor të skuadrës Aubameyang Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

REZULTATET/ Mbyllen pjesët e para të ndeshjeve të “Champions League”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Kane perfunduar pjeset e para te ndesbjve te mbremjes se sotme te “Uefa Champions League”. Reali i Madridit ka fituar me rezultatin 2-1 ne pjesen e pare kunder gjermaneve te Borussia Dortmundit. Golat...

Ukrainasit shënojnë edhe të dytin kunndë Cityt

më 12.2017 - Albeu

Pas 6-të minuta Shakhtari ka shënuar edhe golin e dytë kundër Manchester Cityt . Autori i golit është mbrojti anësor Ismaily që ka dyfishuar shifrat në "OSC Metalist" Ndeshja po luhet dhe vendasit e kanë...

Gjermanët ngushtojnë diferencën ndaj madrilenëve

më 12.2017 - Albeu

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë ndaj Reali në "Santiago Bernabeu" Goli është shënuar nga sulmuesi gabonez , Aubameyan në minutën e 43'-të. Ndeshja po luhet me intensitet të lartë dhe kronometrohet...

Shakhtar befason Cityn

më 12.2017 - Aktuale

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’

Shakhtar turpëron Manchester Cityn

më 12.2017 - GazetaBlic

Rezultati në ndeshjen Shakhtar Donetsk-Manchester City tanimë ka ndryshuar. Është skuadra vendase ajo e cila ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë dhe ta befasojë mbrojtjen angleze, transmeton Gazeta...

Tjetër gol në ndeshjen Shakhtar – City

më 12.2017 - Gazeta Express

Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shakhtari befason Cityn dhe kalon në avantazh

më 12.2017 - Albeu

Shakhtar Donetsk ka kaluar në avantazh kundër Manchester Cityt në "OSC Metalist" Goli ka ardhur nga shtatshkurti Bernanrd që ka mposhtur portierin Ederson të Cityt , duke dhënë dhe avantazhin skuadrës...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Tetova Sot

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe nga...

Shakhtari po e deklason Man Cityn

më 12.2017 - Lajmi.net

. Shakhtar Donetsk po e deklason Manchester Cityn. Ukrainasit po fitojnë 2:0 ndaj Cityt pas 33 minutave lojë. Golat u realizuan nga Bertrand dhe Ismailly. / Lajmi.net/

VIDEO/ Shakhtar Donetsk-Manchester City, shënohet goli fatal për…

më 12.2017 - Syri

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26-të. Me këtë rezultat skuadra ukrainase kualifikohet në turin tjetër të Champions League, duke eliminuar Napolin....

Shakhtar befason Cityn

më 12.2017 - Gazeta Express

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Cristiano Ronaldo me një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Koha.net

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve me një tjetër rekord. Me golin ndaj Dortmundit në ndeshjen e fundit të Grupit H ai ka arritur të shënojë nga së paku një...

​Këto janë 16 skuadra që kalojnë në fazën e eliminimit direkt në Champions

më 12.2017 - Tetova Sot

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Liverpooli i pandalshëm, shënon tre gola brenda 20 minutave kundër Spartakut

më 12.2017 - Albeu

Liverpooli ka shënuar tre gola brendave 20 minutave të para kundër Spartakut në "Anfield Road" Të dy golat e parë janë shënuar nga Coutinho 4' dhe 15' ndërsa goli i tretë është shënuar nga Firmino. Liverpooli...

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Tetova Sot

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Real Madrid – Dortmund, dy gola të shpejtë

më 12.2017 - Aktuale

Real Madridi ka shënuar dy gola ndaj Borussia Dortmundit. Madrilienët avancojnë me Mayoral Moyan dhe Cristiano Ronaldon. Ekipi nga “Santiago Bernabeu” po fiton 2:0.

Cristiano Ronaldo bombardon portën gjermane, Reali dyfishon rezultatin

më 12.2017 - GazetaBlic

Real Madrid ka arritur ta dyfishojë epërsinë ndaj gjermanëve të Dortmundit. Golin e dytë për madrilenët e shënoi Cristiano Ronaldo pasi pranoi një top nga Luca Modric, transmeton Gazeta Blic. Ky gol u...

Liverpool nuk ka të ndalur, shënon edhe dy gola të shpejtë

më 12.2017 - Gazeta Express

Liverpool ka shënuar edhe dy gola të shpejtë për 3:0 ndaj Spartak Moscow në Ligën e Kampionëve, me anë të Philippe Coutinhos dhe Roberto Firminos Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Real Madrid – Dortmund, dy gola të shpejtë

më 12.2017 - Lajmi.net

. Real Madridi ka shënuar dy gola ndaj Borussia Dortmundit. Madrilienët avancojnë me Mayoral Moyan dhe Cristiano Ronaldon. Ekipi nga “Santiago Bernabeu” po fiton 2:0. / Lajmi.net/ VIDEO: http://www.dailymotion.com/video/x6b809y

Ronaldo shënon supergol për Realin

më 12.2017 - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmund, kësaj radhe me anë të yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Ka gol në ndeshjen Real – Dortmund

më 12.2017 - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar golin e parë ndaj Borussia Dortmund në Santiago Bernabeu, me anë të sulmuesit spanjoll, Borja Mayoral Embed the video Goal Mayoral B. (1:0) Real Madrid vs Borussia Dortmund Autoplay...

Liga e Kampionëve, Porto kualifikohet me goleadë, mposhtet Napoli

më 12.2017 - Shenja

Tashmë janë bërë të njohura edhe 8-të skuadrat e fundit të cilat kanë siguruar biletën për në fazën e 1/8-tës së finales të Ligës së Kampionëve. Në grupin G Porto fiton 5:2 Monakon dhe avanson më tej në...

Real Madrid – Dortmund, goli i parë

më 12.2017 - Lajmi.net

. Real Madridi ka shënuar golin e parë ndaj Borussia Dortmundit. Madrilienët avancojnë me Mayoral Moya. Ekipi nga “Santiago Bernabeu” po fiton 1:0. / Lajmi.net/ VIDEO: http://www.dailymotion.com/video/x6b809y

Penallti për Liverpoolin, shikoni si e ekzekutoi Coutinho

më 12.2017 - Lajmi.net

Philipp Coutinho është golashënuesi për "The Reds". Liverpooli ka kaluar në epërsi në minutën e 4 ndaj Spartakut. Philipp Coutinho është golashënuesi për “The Reds”. Braziliani realizoi nga penalltia për 1:0. / Lajmi.net/ VIDEO:

VIDEO/ Penallti për Liverpool, shihni se çfarë bën Coutinho

më 12.2017 - Syri

Liverpool ka kaluar në epërsi 1-0 ndaj Spartak Moscow. Golin e epërsisë e ka shënuar Philippe Coutinho nga pika e bardhë e 11-metërshit. Me këtë rezultat skuadra angleze kualifikohet në turin tjetër të...

Nesër “Topi i Artë”, kush do ta fitojë Messi, Ronaldo apo Neymar?

më 12.2017 - Medial

Ceremonia e Topit të Artë do të zhvillohet këtë të enjte në kryeqytetin francez, Paris, të cilit do t’i shtohet edhe më shumë shkëlqimi nga mbërritja e “yjeve” të skenës botërore të futbollit. Trofeu i...

Penallti për Liverpool, ja ku përfundoi topi i Coutinhos

më 12.2017 - GazetaBlic

Liverpool ka kaluar në epërsi përballë Spartakut të Moskës. Është braziliani Coutinho ai i cili ka shënuar gol në minutën e katër nga pika e bardhë, shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e tij https://imgtc.com/uploads/y6lM1DATyr4.m...

Penallti për Liverpoolin

më 12.2017 - Gazeta Express

Liverpool ka kaluar në epërsi 1:0 ndaj Spartak Moscow. Golin e epërsisë e ka shënuar Philippe Coutinho nga pika e bardhë Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Infokusi

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Formacionet zyrtare: Napoli shpreson që Manchester City t’i bëjë favor

më 12.2017 - Telegrafi

Manchester City është mysafir i Shakhtar Donetskut për ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e ka siguruar kualifikimin, edhe atë nga pozita e parë në Grupin...

FOTO/ Këpucët tradhtojnë para kohe Ronaldo-n, portugezi do shpallet fituesi i “Topit të Artë”

më 12.2017 - BalkanWeb

Revista franceze “France Football” do të mbaj nesër ceremoninë e “Topit të Artë” ku pritet që Cristiano Ronaldo të triumfojë për herë të 5. Portugezi është i avancuar nga dy konkurrentët Lionel Messi dhe...

Champions/ Napoli e Borusia në Uefa, Real i dyti në grup, rrezikon përplasje të fortë

më 12.2017 - Java News

U zhvilluan ndeshjet e fundit në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Sfidat e grupeve E, F, G dhe H prodhuan rezultate surprizë. Liverpuli mori fitoren që i nevojitej, dhe me plot 7 gola, përballë Spartakut...

City mposhtet nga Shakhtar, eliminon Napolin

më 12.2017 - Tetova Sot

Manchester City është mposhtur 2:1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka mposhtur 2:1 Manchester Cityn, për t’u kualifikuar...

​Reali fiton me vështirësi ndaj Dortmundit, Ronaldo thyen dy rekorde

më 12.2017 - Tetova Sot

Real Madrid ka shënuar fitore prej 3:2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampioni i Evropës, Real Madrid e ka kryer punën në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund,...

Reali rikthen epërsinë ndaj Dortmundit

më 12.2017 - Tetova Sot

Real Madrid ka shënuar për 3:2 ndaj Borussia Dortmund, me anë të anësorit spanjoll, Lucas Vazquez

​Liverpool fiton me spektakël

më 12.2017 - Tetova Sot

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Formacionet zyrtare: Shakhtar – Man City

më 12.2017 - Lajmi.net

. Manchester City është sonte mysafir i Shakhtar Donetskut. Më poshtë i keni formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Shakhtar: Manchester City: Ederson, danillo, Gundogan, Mangala, Sane, Silva, Abarabioyo,...

​Liverpool shënon dy gola të shpejtë, po e turpëron Spartakun

më 12.2017 - Tetova Sot

Liverpool ka thelluar epërsinë në 5:0 ndaj Spartak, me golat e Sadio Mane dhe Philippe Coutinho, i treti në këtë ndeshje për brazilianin

Formacionet zyrtare: Liverpool – Spartak Moscow

më 12.2017 - GazetaBlic

Prej orës 20-45 zhvillohet ndeshja interesante në mes të Liverpool dhe skuadrës ruse Spartak Moska Kjo ndeshje i takon grupit E, dhe luhet në stadiumin “Anfield” , trajneri Klopp ka befasuar duke e lënë...

Formacionet zyrtare: Shakhtar – City

më 12.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Manchester City Shakhtar dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

Ronaldo thyen dy rekorde të tjera në Champions League (FOTO-LAJM)

më 12.2017 - InfoShqip

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve, në garën më të madhe në botë për klube. Atij i janë dashur vetëm 11 minuta ndaj Dortmundit, për t’u bërë...

​Pesë futbollistët që nuk e merituan Topin e Artë

më 12.2017 - Gazeta Express

Topi i Artë është çmimi më i rëndësishëm individual dhe atë e fiton lojtari më i mirë i një sezoni Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo e kanë fituar këtë çmim në nëntë vitet e fundit, por njësoj pritet të...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

më 12.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

​Aubameyang shënon gol të jashtëzakonshëm kundër Realit

më 12.2017 - Tetova Sot

Borussia Dortmund ka barazuar rezultatin nga 2:0 në 2:2 ndaj Real Madridit, me golin e dytë të shënuar nga Aubameyang

FOTO/ Zbulohet para kohe fituesi i ‘Topit të Artë’, ‘tradhëtohet’ nga këpucët e reja

më 12.2017 - Syri

Nesër do të zhvillohet ceremonia e dorëzimit të “Topit të Artë” për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Mes 30 kandidatëve në listë, dy më kryesorët janë portugezi Cristiano Ronaldo dhe argjentinasi...

Holanda dhe Gjermania fitueset e mëdha të Topit të Artë

më 12.2017 - Politiko

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe të cilin pritet ta fitojë Cristiano Roandlo për herë të pestë në karrierë Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin e këtyre trofeve,...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

më 12.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë,...

Nesër “Topi i Artë”, garojnë Messi, Ronaldo e Neymar

më 12.2017 - Insajderi

Ceremonia e Topit të Artë do të zhvillohet këtë të enjte në kryeqytetin francez, Paris, të cilit do t’i shtohet edhe më shumë shkëlqimi nga mbërritja e “yjeve” të skenës botërore të futbollit. Trofeu i...

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër

më 12.2017 - Fakti Ditor

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë,...

“Champions League”/ Shakhtar dyfishon kundër Man.City, Napoli drejt ‘adio’

më 12.2017 - Java News

Janë duke u luajtur 8 përballjet e fundit në katër grupe të “Champions League” për të mësuar përfundimisht skuadrat që do të kualifikohen për në 16 më të mirat e Europës. Në Grpin E asgjë nuk është e zgjidhur...

Liga e Kampionëve, Porto kualifikohet me goleadë, mposhtet Napoli

më 12.2017 - AlbPortali

Tashmë janë bërë të njohura edhe 8-të skuadrat e fundit të cilat kanë siguruar biletën për në fazën e 1/8-tës së finales të Ligës së Kampionëve. Në grupin G Porto fiton 5:2 Monakon dhe avanson më tej në...

Këto janë skuadrat e kualifikuara për fazën e eliminimit direkt, ja se kush me kë mund të takohet

më 12.2017 - Sovrani

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë kualifikuar si lider të...

Ekipi me më së shumti pikë në fazën e grupeve të Championsit

më 12.2017 - Insajderi

Liga e Kampionëve me ndeshjet e sotshme e mbylli për mrekulli fazën e grupeve. Klubi që grumbulloi më së shumti pikë në këtë fazë është Tottenham Hotspur, me 16 pikë, një më shumë se Manchester United,...

Këto janë skuadrat e kualifikuar për fazën e eliminimit direkt, ja se kush me kë mund të takohet

më 12.2017 - Sovrani

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Kampionëve. Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë kualifikuar si lider të...

Kjo është data kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Periskopi

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA....

Tjetër gol në ndeshjen Shakhtar – City

më 12.2017 - Tetova Sot

Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’

Aubameyang ngushton rezultatin ndaj Realit

më 12.2017 - Tetova Sot

Borussia Dortmund ka shënuar golin e parë kundër Real Madridit 2:1 në Ligën e Kampionëve, me anë të sulmuesit kryesor të skuadrës Aubameyang

Champions League / Fati i tre skuadrave në grupin E, shikoni si kualifikohen

më 12.2017 - Albeu

Nuk është vendosur asgjë për fatin e skuadrave që janë në grupin E. Liverpooli , Sevilla dhe Spartaku i Moskës kanë shanse reale për t’u kualifikuar, edhe pse favoritët janë të kuqtë e Kloppit dhe spanjollët...

Plotësohen skuadrat për fazën 1/16, 5 ekipe angleze kalojnë grupet

më 12.2017 - Newsport

Me ndeshjet e luajtura sonte në mbrëmje u mbyll edhe faza e grupeve të Champions League. Tashmë ka marrë formë edhe lista e skuadrave që do të marrni pjesë në fazën e 1/16. Skuadrat e kualifikuara për...

Shakhtar Donetsk-Manchester City, shënohet goli fatal për…

më 12.2017 - Tetova Sot

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26-të. Me këtë rezultat skuadra ukrainase kualifikohet në turin tjetër të Champions League, duke eliminuar Napolin.

Kjo është data kur hidhet shorti në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Insajderi

Janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Ai mbahet të hënën më 11 dhjetor, në ora 12:00. Çiftet e radhës do të na mësojë shorti që organizohet nga UEFA....

Kjo është dita se kur do të hidhet shorti i fazës së eleminimit direkt në CHL

më 12.2017 - Sovrani

Sonte ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara për fazën e eliminimit direkt. Shorti për fazën e ardhshme hedhet të hënën, më 11 dhjetor në...

Kundërshtarët e mundshëm të skuadrave në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Insajderi

Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 ekipeve më të mira në Evropë. Nga tetë grupe dy të parat janë kualifikuar për fazën e ardhshme me fitueset e grupeve që do...

Shehi: Vendosëm standard të ri, në Bernë rezultat për vazhdimësinë

më 12.2017 - Gazeta Tema

Edhe pse pa objektiva të mbetura dhe pa sulmuesin kryesor, Ali Sowe, Skënderbeu luan ndaj Young Boys në Bernë me synimin për të mos dalë pa pikë në ndeshjen e fundit të Europa League. Kapiteni Orges Shehi...

​“Topi i Artë”, Holanda e Gjermania triumfueset e mëdha

më 12.2017 - RTV 21

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe që do t’i dorëzohet Cristiano Ronaldos, nëse nuk do të ndodhë ndonjë surprizë e madhe Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin...

Ronaldo vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Sovrani

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve me një tjetër rekord. Me golin ndaj Dortmundit në ndeshjen e fundit të Grupit H ai ka arritur të shënojë nga së paku një...

Liverpool nuk ka të ndalur, shënon edhe dy gola të shpejtë

më 12.2017 - Tetova Sot

Liverpool ka shënuar edhe dy gola të shpejtë për 3:0 ndaj Spartak Moscow në Ligën e Kampionëve, me anë të Philippe Coutinhos dhe Roberto Firminos

Shakhtar 2 – 1 Man.City, notat e lojtarëve

më 12.2017 - Sovrani

Ekipi i Shakhtar Donetsk ka arritur që ta mposhtë Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F dhe kështu e ka siguruar fazën e ardhshme. Te Shakhtari me notën me të lartë u vlerësua Ismaily (8.4),...

​Këto janë 16 skuadra që kalojnë në fazën e eliminimit direkt në Champions

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City,...

Ronaldo shënon supergol për Realin

më 12.2017 - Tetova Sot

Real Madrid ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmund, kësaj radhe me anë të yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo

Real Madrid – Borussia Dortmund, notat e lojtarëve

më 12.2017 - Sovrani

Real Madridi ka përmbyllur fazën e grupeve me fitore ndaj Dortmundit 3 me 2. Lucas Vazquez është vlerësuar lojtari me notën më të lartë te Reali (9.0), kurse nota ma e dobët i takoi Keylor Navasit (6.3)....

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Gazeta Liria

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Liverpooli shënon fitore të thellë, kualifikohet si lider në grup [Video]

më 12.2017 - Insajderi

Liverpool ka shënuar fitore të thellë prej 7:0 ndaj Spartak Moscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur...

Liverpool 7 – 0 Spartak, notat e lojtarëve

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. “The Reds” triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin “Anfield Road” kundër Spartak Moskës me rezultat...

Humb Manchester City, eliminohet Napoli

më 12.2017 - Insajderi

Manchester City ka pësuar humbje nga Shakhtari, që siguroi kualifikimin në fazën tjetër. Ukrainasit fituan 2:1 me golat e Bernard dhe Ismaylli. Në anën tjetër, Napoli ka humbur në udhëtim me Feyenoordin,...

Ronaldo sonte vendosi rekordin e radhës në Ligën E Kampionëve

më 12.2017 - Fol

Edhe pse nuk po kalon momentet e tij më të mira gjatë këtij sezoni me fanellën e Realit të Madridit në aspekt individual, Kristiano Ronaldo, megjithatë nuk ndalet së regjistruari rekorde në kompeticionin...

​Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Bota Press

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve,...

Manchester City dhe Shakhtari vazhdojn tutje, eliminohet Napoli

më 12.2017 - Sovrani

Befasia e Ligës së Kampionëve ka ndodhur sonte në Grupin F. Ekipi i Shakhtar Donetsk ka arritur që ta mposhtë Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F dhe kështu e ka siguruar fazën e ardhshme, madje duke...

Uefa Champions League, kualifikohen 4 skuadra

më 12.2017 - Vizion Plus

Manchester United, Basel, Juventus dhe Roma janë 4 skuadrat e radhës  qe prenë biletat për ne raundin 1/16-të te Uefa Champions League. Por vëmendja ne javën e fundit te fazës ne grupe u zhvendos ne Mynih...

​Fiton Real Madrid, Liverpool shkatërron kundërshtarin

më 12.2017 - KosovaPress

Të parët kaluan në epërsi madrilenët me dy gola, por që pasuan aksionet e gjermanëve, të cilët arritën të barazojnë rezultatin. Reali ishte në kërkim të golit të fitores, të cilin e arriti në minutën e...

Këto janë 16 skuadrat e kualifikuara nga grupet në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Gazeta Liria

Tani janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Sonte janë zhvilluar tetë ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Tani janë mësuar emrat e 16 skuadrave të kualifikuara...

Mrekullia në “Champions” varet nga Man. City, trajneri i Napolit: Shkëmbej sms me Guardiolën

më 12.2017 - BalkanWeb

Pakkush mund të dyshonte në ndarjen e grupeve të “Champions League” që Napoli do të ishte skuadra që do të rrezikonte të kalonte më tej. Kjo situatë tashmë është evidente dhe sonte duhet një mrekulli që...

Reali mposht Dortmundin dhe kalon në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Sovrani

Real Madridi ka përmbyllur fazën e grupeve me fitore ndaj Dortmundit. “Los Blancos” kanë mposhtur Dortmundin 3 me 2 për të kaluar në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve. Mayoral, Cristiano Ronaldo...

Liverpooli e deklasoi Spartakun, e përfundon fazën e grupeve si lider

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Skuadra angleze e deklasoi Spartakun e Moskës duke e mposhtur me rezultat të thellë 7 me 0, transmeton Sovrani.info...

orges Shehi krenar për arritjet e Skënderbeut deri më tani: Sërish do luajmë me mendje në Superligë

më 12.2017 - Albeu

Skënderbeu luan ndaj Young Boys në Bernë me synimin për të mos dalë pa pikë në ndeshjen e fundit të Europa League. Kapiteni Orges Shehi shpjegon përse rezultati pozitiv do t’i sherbënte ekipit për vazhdimësinë...

Shakhtar – Man.City, shënohet edhe goli i tretë

më 12.2017 - Sovrani

Manchester City ka arritur ta ngushtojë epërsinë ndaj Shakhtarit në fund të ndeshjes për 2 me 1. Goli u shënua nga pika e bardhë, ku i saktë u tregua Sergio Aguero. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Liverpool 7 – 0 Spartak Moscow

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli ka arritur ta shënoi edhe golin e shtatë ndaj Spartakut. Goli u shënua nga Salah në minutën e 86-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Real – Dortmund, vjen goli i avantazhit

më 12.2017 - Sovrani

Real Madridi ka arritur që prap të kaloj në avantazh ndaj Dortmundit, rezultati momental është 3 me 2. Golin e tretë për vendasit e shënoi Lucas, në minutën e 81-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Shehi flet para sfidës me Young Boys: Do të ishte ndryshe nëse do luanim për kualifikim

më 12.2017 - Syri

Edhe pse pa objektiva të mbetura dhe pa sulmuesin kryesor, Ali Sowe, Skënderbeu luan ndaj Young Boys në Bernë me synimin për të mos dalë pa pikë në ndeshjen e fundit të Grupit B të Europa League. Kapiteni...

Formacionet zyrtare: Shakhtar – City

më 12.2017 - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Manchester City Shakhtar dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

Pesë futbollistët që nuk e merituan Topin e Artë

më 12.2017 - Tetova Sot

Topi i Artë është çmimi më i rëndësishëm individual dhe atë e fiton lojtari më i mirë i një sezoni Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo e kanë fituar këtë çmim në nëntë vitet e fundit, por njësoj pritet të...

Liverpool – Spartak, shënohet edhe goli i gjashtë

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli është duke e deklasuar totalisht ekipin nga Rusia, Spartak Moscow. Ekipi anglez arriti ta shënoi edhe golin e gjashtë përmes sulmuesit të tyre, Sadio Mane, në minutën e 76-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Peter Bosz i sigurtë sa Reali është në të njëjtin nivel me atë të sezonit të kaluar

më 12.2017 - Albeu

Real Madrid do të presë sonte Brusian e Dortmundit për të përmirësuar statistikat ose për të njerrë Dortmundin edhe nga Eropa League. Para takimit ka folur trajneri i Dortmundit, Peter Bosz , i cili ka...

Coutinho realizon het-trik për Liverpoolin [Video]

më 12.2017 - Insajderi

Philippe Coutiho ka kompletuar het-trikun me Liverpoolin ndaj CSKA Moskës. Liverpooli është duke udhehëqur me rezultatin 5:0. https://imgtc.com/uploads/aRKwkJCl417.mp4

Zbulohet para kohe fituesi i ‘Topit të Artë’, ‘tradhëtohet’ nga këpucët e reja

më 12.2017 - Tetova Sot

Nesër do të zhvillohet ceremonia e dorëzimit të “Topit të Artë” për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Mes 30 kandidatëve në listë, dy më kryesorët janë portugezi Cristiano Ronaldo dhe argjentinasi...

Liverpooli nuk po ndalet, shënon edhe golin e pestë

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli është duke e deklasuar Spartakun, anglezët tani shënuan edhe golin e pestë në ndeshje. Goli i pestë u shënua nga Coutinho, i cili edhe kompleton hettrikun e tij. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Bosz: Reali nuk është më i dobët se sezonin e kaluar

më 12.2017 - Telegrafi

Real Madrid do të jetë sonte nikoqir i skuadrës së Borussia Dortmundit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Madrilenët do të përpiqen që para shikuesve të vetë të mbyllin fazën e grupeve me një fitore. Para...

STATISTIKË / Dy skuadrat e mëdha që dështuan në Champions League

më 12.2017 - Albeu

UEFA Champions League pati shumë surpriza të mëdha këtë sezon në fazën e grupeve. Dy skuadrat e mëdha që dështuan këtë sezon në Champions janë Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund , shkruan Albeu.com....

Rikthehet Dortmundi, barazon rezultatin ndaj Realit

më 12.2017 - Sovrani

Dortmundi ka arritur ta shënoi edhe golin e dytë ndaj Realit, dhe kështu tani rezultati momental është 2 me 2. Goli u shënua prap nga Aubameyang, në minutën e 49-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Shakhtar befason Cityn

më 12.2017 - AlbPortali

Loading... Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’ AlbPortali:

Liverpooli shënon edhe golin e katërt

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli ka thelluar epërsinë ndaj Spartakut në 4 gola, tani rezultati është 4 me 0. Goli u shënua pak pas fillimit të pjesës së dytë nga Sadio Mane, minuta e 48-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Mane shënon golin më të mirë në Champions League

më 12.2017 - Periskopi

Sadio Mane ka shënuar për 4:0 në ndeshjen e Liverpoolit kundër Spartak Moskës. Shihni golin e senegalezit:

Ronaldo afër një rekordi të ri në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve. Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

Shakhtar befason Cityn

më 12.2017 - Fakti Ditor

Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në minutën e 33’

Ronaldo me rekord historik në Ligën e Kampionëve [Foto]

më 12.2017 - Insajderi

Ronaldo ka shkruar historinë në Ligën e Kampionëve. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thyer tjetër rekord të madh me golin ndaj Borussia Dortmundit. Portugezi shënoi për 2:0 ndaj Borussia Dortmuund...

Ronaldo nuk ka të ndalur, thyen dy rekorde të mëdha në Champions

më 12.2017 - Gazeta Monitor

​Cristiano Ronaldo ka shënuar ndaj Borussia Dortmund dhe ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të thyej rekorde një pas një në Ligën e Kampionëve,...

Dortmundi ngushton epërsinë ndaj Realit

më 12.2017 - Sovrani

Ekipi gjerman, Dortmund, ka ngushtuar epërsinë ndaj Real Madridit. Goli u shënua nga Pierre-Emerick Aubameyang, në minutën e 43-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Courtois: Barcelona nuk do që të përballet me ne

më 12.2017 - Albeu

Thibaut Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Belgu ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar e...

Aubameyang dëshiron të transferohet të skuadra italiane

më 12.2017 - Gazeta Express

Pierre-Emerick Aubameyang dëshiron të largohet nga Borussia Dortmund dhe të kthehet në Itali të AC Milan Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang nuk është i lumtur në Gjermani dhe dëshiron...

Shakhtar – City, shënohet edhe goli i dytë

më 12.2017 - Sovrani

Shakhtar Donetsk ka arritur që ta shënoi edhe golin e dytë ndaj Cityt. Tani, goli i dytë u shënua nga Ismaily, në minutën e 32-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Shehi: Vendosëm standard të ri, në Bernë rezultat për vazhdimësinë

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Edhe pse pa objektiva të mbetura dhe pa sulmuesin kryesor, Ali Sowe, Skënderbeu luan ndaj Young Boys në Bernë me synimin për të mos dalë pa pikë në ndeshjen e fundit të Europa League. Kapiteni Orges Shehi...

​Holanda dhe Gjermania fitueset e mëdha të Topit të Artë

më 12.2017 - Gazeta Express

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe të cilin pritet ta fitojë Cristiano Roandlo për herë të pestë në karrierë Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin e këtyre trofeve,...

Shënohet goli i parë në ndeshje, befasohet City nga Shakhtari

më 12.2017 - Sovrani

Shakhtar Donetsk ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Manchester Cityt. Goli u shënua nga Bernardo, në minutën e 26-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Liverpooli shënon edhe dy gola tjerë

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli ka arritur që të shënoj edhe dy gola tjerë, për rezultatin 3-0. Golat u shënuan nga Coutinho dhe Firminho. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Ronaldo mund ta thyejë një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve. Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

Ronaldo mund ta thyejë një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Ina

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve. Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

Ronaldo shënon gol të bukur për Real Madridin [Video]

më 12.2017 - Insajderi

Cristiano Ronaldo ka shënuar për epërsinë 2:0 të Real Madridit ndaj Borussia Dortmundit, në minutën e 12-të të takimit. Për 1:0 realizoi Borja Mayoral.

Real – Dortmund, vjen edhe goli i dytë në ndeshje

më 12.2017 - Sovrani

Real Madridi ka arritur ta dyfshoj rezultatin ndaj Dortmundit. Golin e dytë për Realin e shënoj Cristiano Ronaldo, në minutën 12-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Real Madrid – Dortmund, shënohet goli i parë në ndeshje

më 12.2017 - Sovrani

Real Madridi ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Dortmundit. Goli u shënua në minutën e 9-të nga Borja Mayoral. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Liverpool – Spartak, vjen goli i parë në ndeshje

më 12.2017 - Sovrani

Liverpooli ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Spartakut. Goli u shënua nga Coutinho nga pika e bardhë, ndodhi kjo në minutën e 4-të. / Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

8 ekipet e para që kualifikohen në fazën tjetër (FOTO-LAJM)

më 12.2017 - InfoShqip

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket fazës së grupeve, pasi tashmë ekipet kalojnë...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

më 12.2017 - Zhurnal

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

më 12.2017 - Zhurnal

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Skënderbeu në Zvicër për ta mbyllur me sukses aventurën në “Europa League”

më 12.2017 - Gazeta Tema

Skënderbeu do të luajë nesër ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të kompeticionit “Europa League” kundër skuadrës zviceriane Young Boys. Një test që është vlerësuar maksimalisht nga ana e ekipit korçar...

Champions League/ Real dhe Dortmund luajnë ndeshjen e fundit të grupeve, publikohen formacionet zyrtare

më 12.2017 - Newsport

Reali i Madridit dhe Dortmund do të ndeshen mbrëmjen e sotme mes tyre në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Champions League. Gjermanët janë të përjashtuar tashmë pas paraqitjeve të dobëta dhe kanë...

FOTO/ Skandal i madh në futboll apo bllof i kompanisë “Nike”? Nxjerrin Ronaldon fitues me këtë detaj…

më 12.2017 - Newsport

Ditën e premte do të zhvillohet edhe ceremonia e këtij sezoni për të dorëzuar  “Topin e Artë” për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Në listën e gjatë prej 30 kandidatësh, lojtari kryesor për ta fituar...

Napoli shpreson në favorin Manchester Cityt dhe Guardiolas në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Insajderi

Manchester City është mysafir i Shakhtar Donetskut për ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e ka siguruar kualifikimin, edhe atë nga pozita e parë në Grupin...

Ronaldo afër një rekordi të ri në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Antpress

Cristiano Ronaldo është njeri i rekordeve, e sidomos kur vjen puna te Liga e Kampionëve.Ronaldo mund të bëhet lojtari i parë që shënon në të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në një stinor të Ligës së...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

më 12.2017 - Tetova Sot

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

Real Madrid – Dortmund, super-përballja e mbrëmjes në L.K.

më 12.2017 - Medial

Ndeshja e “Santiago Bernabeut”, mes Real Madrid dhe Borussia Dortmund, do të ketë rëndësi vetëm për gjermanët, të cilët do të luajnë për një vend në Evropa Ligë. Duke parë se kampionët në fuqi të Evropës...

Aubameyang dëshiron të transferohet të skuadra italiane

më 12.2017 - Tetova Sot

Pierre-Emerick Aubameyang dëshiron të largohet nga Borussia Dortmund dhe të kthehet në Itali të AC Milan Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang nuk është i lumtur në Gjermani dhe dëshiron...

Holanda dhe Gjermania fitueset e mëdha të Topit të Artë

më 12.2017 - Tetova Sot

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe të cilin pritet ta fitojë Cristiano Roandlo për herë të pestë në karrierë Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin e këtyre trofeve,...

Shakhtar – Manchester City, formacionet zyrtare

më 12.2017 - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Manchester City Shakhtar dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së...

Liverpool do synojë sërish fitore sot ndaj Spartakut

më 12.2017 - Java News

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga lojtarët e tij që të mos luajnë për barazim në ndeshjen e rëndësishme të Ligës së Kampionëve kundër Spartakut të Moskës. “Të kuqtë” në ndeshjen e fundit...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

më 12.2017 - Gazeta Express

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

SONTE NDESHJET TJERA NË LIGËN E KAMPIONËVE

më 12.2017 - TV21

Mbrëmë u kuptuan 8 klubet e para që kalojnë fazën e grupeve, sonte do të kuptohen edhe 8 tjera Duke filluar nga ora 20:45 sonte do të mund të ndjekim 8 ndeshje të ligës së kampionëve. Në grupin E ndeshen...

Sonte ndeshjet tjera në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - RTV 21

Mbrëmë u kuptuan 8 klubet e para që kalojnë fazën e grupeve, sonte do të kuptohen edhe 8 tjera Duke filluar nga ora 20:45 sonte do të mund të ndjekim 8 ndeshje të ligës së kampionëve. Në grupin E ndeshen...

Liverpooli synon fitore ndaj Spartakut

më 12.2017 - Koha.net

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga lojtarët e tij që të mos luajnë për barazim në ndeshjen e rëndësishme të Ligës së Kampionëve kundër Spartakut të Moskës. “Të kuqtë” në ndeshjen e fundit...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

më 12.2017 - Gazeta Express

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë sonte Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Liga e Kampioneve / Llogaritë e të mërkurës, mungojnë 4 emrat e fundit

më 12.2017 - Gazeta Tema

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampioneve i japin fund fazës në grupeve të turneut si dhe plotësojnë grupin e 16 skuadrave të cilat do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre drejt finales së 26 majit në Kiev. Ndryshe...

Holanda dhe Gjermania fitueset e mëdha të Topit të Artë

më 12.2017 - Infokusi

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe të cilin pritet ta fitojë Cristiano Roandlo për herë të pestë në karrierë. Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin e këtyre trofeve,...

Aubameyang dëshiron të transferohet të skuadra italiane

më 12.2017 - Sovrani

ierre-Emerick Aubameyang dëshiron të largohet nga Borussia Dortmund dhe të kthehet në Itali të AC Milan Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang nuk është i lumtur në Gjermani dhe dëshiron...

Lajmi i fundit/ Skënderbeu e konfirmon, nesër me 4 mungesa shumë të rëndësishme përballë Young Boys

më 12.2017 - Newsport

Skuadra e Skënderbeut do të luajë nesër kundër Young Boys, në Zvicër, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Korçarët duhet t’ia dalin nesër pa 4 lojtarë shumë të rëndësishëm. Ali Soëe, Marko Radas,...

Trajneri i Napolit kërkon favor nga Pep Guardiola

më 12.2017 - GazetaBlic

Ëndrra e madhe e Elseid Hysajt këtë sezon është titulli kampion në Itali, por sigurisht që edhe rrugëtimi sa më i gjatë në Ligën e Kampionëve nuk bën keq. Nëse për objektivin e parë është në rrugën e duhur,...

“Barcelona nuk dëshiron të përballet me Chelsean”

më 12.2017 - Infokusi

Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Thibaut Courtois ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar...

Valverde ‘nervozon’ Messin për “Topin e Artë”

më 12.2017 - Lajmi.net

. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka refuzuar të shfaq mbështetje për Lionel Messin në garë për “Topin e Artë”. I pyetur se cili e meriton të fitojë “Topin e Artë”, Lionel Messi apo Cristinao Ronaldo,...

Valverde: “Topi i Artë, Messi apo Cristiano? Nuk më intereson”

më 12.2017 - Gazeta Express

. Valverdes nuk i intereson se kush do të fitojë “Topin e Artë”, Messi apo Cristiano. Si zakonisht, gara për “Topin e Artë” pritet të jetë edhe këtë vit mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që do...

Këto ndeshje zhvillohen sonte në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - Klan Kosova

Sonte zhvillohen ndeshjet e fundit për sivjet në Ligën e Kampionëve. Ndeshje interesante zhvillohet në Gjermani, mes Leipzig dhe Besiktas, ndërkaq derbi do të ngjet mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit....

Këto tetë duele zhvillohen sonte në Ligën e Kampionëve

më 12.2017 - GazetaBlic

Sonte zhvillohen ndeshjet e fundit për sivjet në Ligën e Kampionëve. Ndeshje interesante zhvillohet në Gjermani, mes Leipzig dhe Besiktas, ndërkaq derbi do të ngjet mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit....

Courtois: Ky ekip nuk do që të përballet me ne

më 12.2017 - Sovrani

Thibaut Courtois beson se Barcelona dëshiron të anashkalojë përballjen e mundshme me Chelsean në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Belgu ka thënë se Chelsea nuk e ka aspak problem që ka përfunduar e...

“Topi i Artë”, Holanda e Gjermania triumfueset e mëdha

më 12.2017 - Infokusi

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe që do t’i dorëzohet Cristiano Ronaldos, nëse nuk do të ndodhë ndonjë surprizë e madhe. Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin...

LAJMI I FUNDIT/ Orges Shehi flet para ndeshjes me Young Boys: Do të luftojmë për pikë, ja si e shoh kampionatin

më 12.2017 - Newsport

Skuadra e Skënderbeut do të luajë nesër kundër Young Boys, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Si Skënderbeu ashtu edhe Young Boys, nuk kanë më shpresa për të vazhduar në fazën tjetër dhe ndeshja...

Real Madridi nuk është më i dobët se vitin e kaluar

më 12.2017 - Sovrani

Real Madrid do të jetë sonte nikoqir i skuadrës së Borussia Dortmundit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Para takimit ka folur trajneri i Dortmundit, Peter Bosz, i cili ka pohuar se Reali nuk është më...

Holanda dhe Gjermania fitueset e mëdha të Topit të Artë

më 12.2017 - Gazeta Fjala

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe të cilin pritet ta fitojë Cristiano Roandlo për herë të pestë në karrierë Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin e këtyre trofeve,...

Përballja Real Madrid-Dortmund, çfarë thonë trajnerët!?

më 12.2017 - Shenja

Raundi i 6-të dhe i fundit për fazën e grupeve të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve sonte ka rezervuar ndeshjet në kuadër grupeve E,F, G dhe H. Përballja më interesante dhe që tërheq vëmendje më të...

Liverpooli synon fitore ndaj Spartakut

më 12.2017 - Infokusi

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka kërkuar nga lojtarët e tij që të mos luajnë për barazim në ndeshjen e rëndësishme të Ligës së Kampionëve kundër Spartakut të Moskës. “Të kuqtë” në ndeshjen e fundit...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

më 12.2017 - Infokusi

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Nike zbulon që Ronaldo do ta fitoj Topin e Artë

më 12.2017 - Tetova Sot

Nike ka lënë të kuptohet që Cristiano Ronaldo do ta barazojë Lionel Messin për nga numri i Topave të Artë të fituar (5). Gjiganti  i veshmbathjeve sportive ka publikuar një set të ri të atleteve CR7 para...

Holanda dhe Gjermania kampione me “Topin e Artë”

më 12.2017 - Illyria

Këtë të enjte do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, trofe që do t’i dorëzohet Cristiano Ronaldos, nëse nuk do të ndodhë ndonjë surprizë e madhe. Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin...

Trajneri i Dortmund shpreson që Aubameyang të mos shkojë në Real

më 12.2017 - Klan Kosova

Trajneri i Borussia Dortmund, Peter Bosz, ka thënë se shpreson që sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang të mos shkojë në Real Madrid. “Ai është një lojtar i tmerrshëm, shumë i keq”, tha Bosz me shaka. “Vetëm...

“Topi i Artë”, Holanda e Gjermania triumfueset e mëdha

më 12.2017 - KosovaPress

Ylli i Realit të Madridit do të çojë në 5 numrin e këtyre trofeve, për t’u barazuar me Lionel Messin, ndërkohë që çon në 7, trofetë e fituar nga lojtarët portugezë në historinë e futbollit. Por cilat janë...

Liga e Kampioneve, llogaritë e të mërkurës, mungojnë 4 emrat e fundit

më 12.2017 - Infokusi

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampioneve i japin fund fazës në grupe të turneut si dhe plotësojnë grupin e 16 skuadrave të cilat do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre drejt finales së 26 majit në Kiev. Ndryshe...

Valverde ‘nervozon’ Messin për “Topin e Artë”

më 12.2017 - Infokusi

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, Ernesto Valverde tha se nuk i vlerëson fare këto çmime. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka refuzuar të shfaq mbështetje për Lionel Messin në garë për “Topin...

Ndarja e vazove, ja si do të jetë ndarja në 1/16 (FOTO LAJM)

më 12.2017 - Albeu

Sonte jemi në pritje të ekipeve të fundit që do t'u bashkohen të kualifikuarve. Deri më tani kemi një ndarje e cila do të mbyllet mbrëmjen e sotme, për t'u mbyllur të premten mehedhjen ne shortit. Manchester...

‘Topi i Artë’? Askush nuk e priste këtë deklaratë nga trajneri i Barcelonës

më 12.2017 - Syri

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde i ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se ‘Topi i Artë’ nuk është fare i rëndësishëm. Në një deklaratë pas ndeshjes me Sportingun, Valverde ka theksuar se nuk vlerëson...

Kovaçiç: “Ronaldo, për mua e meriton Topin e Artë”

më 12.2017 - Java News

Për Kovacicin, Ronaldo duhet ta fitojë sërish “Topin e Artë”. Si zakonisht, gara për “Topin e Artë” pritet të jetë mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që do të dhurohet të enjten, shkruan Gazeta...

Lajmi i madh për Hysajn disa orë para ndeshjes së ‘jetës’ në Champions

më 12.2017 - Syri

Sot në orën 20:45 Napoli do të luajë shansin e fundit për kualifikim pasi duhet të fitojë patjetër në transfertën kundër Feyenoord të vlefshme për Champions League. Në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve...

Këto janë 12 skuadrat që janë kualifikuar në fazën tjetër

më 12.2017 - Aktuale

12 skuadra kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, shkruan indeksonline. Barcelona, Baseli, Bayerni, Beshiktashi, Chelsea, Juventusi, Manchester City, Manchester United, PSG,...

Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

më 12.2017 - Sovrani

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

Përballja Real Madrid-Dortmund, çfarë thonë trajnerët!?

më 12.2017 - AlbPortali

Raundi i 6-të dhe i fundit për fazën e grupeve të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve sonte ka rezervuar ndeshjet në kuadër grupeve E,F, G dhe H. Përballja më interesante dhe që tërheq vëmendje më të...

BAYERNI I HAKMERRET PSG-së, KOMPLETOHEN TETË EKIPET E PARA QË KALOJNË GRUPET

më 12.2017 - TV21

Janë zhvilluar ndeshjet e fundit për Grupet A, B, C dhe D të Ligës së Kampionëve Ndeshja kryesore e mbrëmjes është zhvilluar në Allianz Arena, aty ku Bayern Munich ka fituar ndaj Paris Saint-Germain me...

Byerni u hakmorr ndaj PSG-së, Baseli i Xhakës kalon në fazën tjetër

më 12.2017 - Medial

Janë zhvilluar ndeshjet e fundit për Grupet A, B, C dhe D të Ligës së Kampionëve. Ndeshja kryesore e mbrëmjes së djeshme është zhvilluar në Allianz Arena, aty ku Bayern Munich ka fituar ndaj Paris Saint-Germain...

Champions League, Ronaldo synon t’i thyejë sonte dy rekorde

më 12.2017 - Insajderi

Më shumë gola në fazën e grupeve dhe futbollisti i parë që shënon gol në gjashtë ndeshje me radhë po ashtu në grup, këto janë dy rekordet që sonte synon t’i thyejë Ronaldo kundër Dortmundit. Cristiano...

“Ronaldo e meriton Topin e Artë”

më 12.2017 - Ina

Për Kovacicin, Ronaldo duhet ta fitojë sërish “Topin e Artë”. Si zakonisht, gara për “Topin e Artë” pritet të jetë mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që do të dhurohet të enjten, shkruan Gazeta...

“Ronaldo e meriton Topin e Artë”

më 12.2017 - Zhurnal

Për Kovacicin, Ronaldo duhet ta fitojë sërish “Topin e Artë”. Si zakonisht, gara për “Topin e Artë” pritet të jetë mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që do të dhurohet të enjten, shkruan Gazeta...

Vazot dhe mundësit e përballjeve në fazën e eliminimit direk

më 12.2017 - Telegrafi

Fansat e Ligës së Kampionëve i dinë 12 nga 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën tjetër, ndërsa të mërkurën do të kompletohet 16 më të mirat e Evropës. Manchester United, Paris Saint-Germain, Roma, Barcelona,...

Champions League premton spektakël, njihuni me 8 supersfidat e mbrëmjes së sotme

më 12.2017 - Newsport

Champions League rikthehet sërish mbrëmjen e sotme me 8 supersfida. Liverpuli do të luajë me Spartakun e Moskës, në ndeshjen që do të vendosë kualifikimin. Në grupin F, Napoli i Elseid Hysajt do të luajë...

Kush me kë mund të përballet në Champions League?

më 12.2017 - Zhurnal

Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë...

Përballjet e mundshme në fazën tjetër të Championsit, ja gjithçka që duhet të dini!

më 12.2017 - Syri

Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë...

Zbulohen formacionet: Real Madrid-Dortmund. Befason Zidane!

më 12.2017 - Syri

Sot në orën 20:45 Real Madrid do të presë në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Dortmundit në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve të Champions Leagues. Pavarësisht se Reali është kualifikuar, Zidane do të...

Luhen shanset e fundit, ja kush janë ekipet që do tentojnë mrekullinë

më 12.2017 - Syri

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e mbetura për të mbyllur fazën e grupeve në Champions League. Pa dyshim që kryendeshja do të jetë dueli në “Santiago Bernabeu” ndërmjet Real Madridit dhe Dortmundit....

Kundërshtarët e mundshëm në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Lajmi.net

. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham janë kualifikuar tutje si lider të grupeve në Ligën e Kampionëve. Atyre mund t’ju bashkohet edhe Liverpool në rast të...

Shorti/ ‘Dridhet’ Juventusi. Ja kundërshtarët e frikshëm në fazën tjetër të Championsit

më 12.2017 - Syri

Pas fitores ndaj Olympiakosit, skuadra e Juventusit e ka mbyllur fazën e grupeve në vendin e dytë. “Bianconerët” rrezikojnë që në fazën tjetër të përballen me një kundërshtar shumë të fortë. “TuttoSport”...

“Nuk më intereson kush e fiton Topin e Artë”

më 12.2017 - Sovrani

Valverdes nuk i intereson se kush do të fitojë “Topin e Artë”, Messi apo Cristiano. Si zakonisht, gara për “Topin e Artë” pritet të jetë edhe këtë vit mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që do të...

“Ronaldo e meriton Topin e Artë”

më 12.2017 - Gazeta Express

Për Kovacicin, Ronaldo duhet ta fitojë sërish “Topin e Artë”. Si zakonisht, gara për “Topin e Artë” pritet të jetë mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që do të dhurohet të enjten, shkruan Gazeta...

Kush me kë mund të përballet në Champions League?

më 12.2017 - Gazeta Express

. Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë...

Juventusi, Roma dhe Baseli në të tetën e finales

më 12.2017 - Lajm

4 grupe kanë luajtur sot takimet e fundit të kësaj faze të Champions Leagues, duke përcaktuar edhe 8 skuadrat e kualifikuara, por edhe 4 të tjerat që do t’i bashkohen Europa Leagues. Kështu, 2 skuadrat...

Ja 8 ekipet e para të kualifikuara për fazën tjetër në Ligën e Kampioneve

më 12.2017 - BalkanWeb

Teksa u luajtën sfidat e grupeve A, B, C dhe D, kanë marrë formë përfundimtare edhe renditjet e këtyre grupeve. Këto ishin ndeshjet e fundit përsa i përket kësaj faze, pasi tashmë ekipet kalojnë në fazën...

Bajerni thyen PSG por nuk ia merr dot vendin e parë, Juve e Barça me të njëjtin hap

më 12.2017 - Sot News

Liga e Kampioneve luajti mbrëmë xhiron e fundit në grupet A, B, CX dhe D, ku pati spektakël, surpriza dhe padyshim edhe kualifikime me vlera. Natyrisht, ekipet e mëdha kaluan më tej, ndërsa skuadra e vetme...

Juventus e pëson keq në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Lajmi.net

. Juventus u kualifikua nga faza e grupeve e Ligës së Kampionëve. Por, “Bianconerët” rrezikojnë kundërshtar të fuqishëm në short pas përfundimit në pozitën e dytë në Grupin D. “TuttoJuve” shkruan se skuadra...

Kundërshtari më i keq i Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

më 12.2017 - Lajmi.net

Barcelona rrezikon kundërshtar të fortë në shortin e Ligës së Kampionëve. Barcelona siguroi kualifikimin nga faza e grupeve në Ligën e Kampionëve duke fituar Grupin D. Por, ekipi katalan prapë ka disa...

Champions League/ Shorti për 1/16-at, priten përballje “titanësh”, ja skenarët e mundshëm

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Champions League do të mbyllë nesër fazën e grupeve për t’ia lënë më pas vendin fazës së 1/16-ave. Ajo që bie në sy është se mes skuadrave që janë kualifikuar, emra si Real Madrid, Bayern Munchen, Juventus...

Liga e Kampionëve vazhdon sot me këto duele interesante

më 12.2017 - Sovrani

Mbrëmë u mësuan tetë skuadrat e para që kualifikohen për në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve nga grupet A,B,C dhe D, ndërsa sonte atyre do t’iu bashkohen edhe tetë ekipe tjera që do të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK