http://kariera.mk

Ky është dinozauri më i rrallë i zbuluar ndonjëherë

para 10 muajve - Gazeta Express

Dinozauri i sapo zbuluar “lundrues”, i madhësisë së bibës, kishte qafë të ngjashme me mjellmën, dhëmbë si krokodil, pupla të ngjashme me ato te pinguinët dhe këmbët që i mundësonin lëvizje në tokë. Shkencëtarët...

Dinozauri më i rrallë i zbuluar ndonjëherë

para 10 muajve - RTV 21

Ky dinozaur i ruante vezët në tokë Dinozauri i sapo zbuluar “lundrues”, i madhësisë së bibës, kishte qafë të ngjashme me mjellmën, dhëmbë si krokodil, pupla të ngjashme me ato te pinguinët dhe këmbët që...

Ky është dinozauri më i rrallë i zbuluar ndonjëherë

para 10 muajve - Koha.net

Dinozauri i sapo zbuluar "lundrues", i madhësisë së bibës, kishte qafë të ngjashme me mjellmën, dhëmbë si krokodil, pupla të ngjashme me ato te pinguinët dhe këmbët që i mundësonin lëvizje në tokë. Shkencëtarët...

Ky është dinozauri më i rrallë i zbuluar ndonjëherë

para 10 muajve - Gazeta e re

Dinozauri i sapo zbuluar “lundrues”, i madhësisë së bibës, kishte qafë të ngjashme me mjellmën, dhëmbë si krokodil, pupla të ngjashme me ato te pinguinët dhe këmbët që i mundësonin lëvizje në tokë. Shkencëtarët...

Ky është dinozauri më i rrallë i zbuluar ndonjëherë

para 10 muajve - KosovaPress

Shkencëtarët që kanë identifikuar lloji më të ri, kanë përdorë rreze rëntgen për të siguruar që skeleti komplet nuk paraqet vetëm një grumbull të eshtrave të palidhur. “Dukej si jashtëtokësor, si grumbull...

Mongoli, zbulohen fosile të dinozaurit me karakteristika të disa kafshëve

para 10 muajve - Koha.net

Ulan Bator, 7 dhjetor – Mbetjet e fosileve të gjetura në Mongoli tregojnë se para 75 milionë vitesh ka ekzistuar një lloj dinozauri me karakteristika të disa kafshëve. Analiza tredimensionale e fosilit,...

Mongoli, zbulohen fosile të dinozaurit me karakteristika të kafshëve

para 10 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ULAN BATOR (AA) – Mbetjet e fosileve të gjetura në Mongoli tregojnë në atë se para 75 milionë vitesh ka ekzistuar një lloj dinozauri me karakteristika të disa kafshëve, raporton Anadolu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK