http://kariera.mk

Shulc thotë se me Merkelin kanë dakorduar formim të Ministrisë evropiane të Financave

më 1.2018 - Portalb

Martin Shulc, lideri i Partisë Socialdemokrate gjermane  (SPD) sot deklaroi se pret që bashkimi Evropian të vendosë funksion ministër i Financave. Shulc e dha deklaratën pasi u paralajmërua se është arritur...

Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin

më 1.2018 - Lajmi.net

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për planin...

Arrihet marrëveshja për negociata, së shpejti Merkel krijon qeverinë

më 1.2018 - Telegrafi

CDU e Angela Merkel dhe Socialdemokratët kanë arritur marrëveshje për të filluar negociatat që do krijojnë qeverinë gjermane. Kreu i CDU dhe Martin Schulz mbajtën një takim ku u ra dakord për një sërë...

Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin

më 1.2018 - Portalb

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për planin...

Merkel-Schulz dakordësi për disa pika rreth politikave për emigrantët

më 1.2018 - Java News

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për planin...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Gazeta 55

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kumtua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post Liderët e partive të Unionit konservator CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si...

Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni. Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për planin...

Arrihet marrëveshje për formimin e qeverisë së re në Gjermani

më 1.2018 - RTV 21

Merkel e Shulc dakordohen për “koalicionin e madh” 24 orë bisedime, por më në fund arrihet marrëveshja për një koalicion të madh të tretë në Gjermani. Kjo u konfirmua në një konferencë të përbashkët për...

Arrihet marrëveshja për negociata së shpejti Merkel krijon qeverinë

më 1.2018 - Shqiptarja

CDU e Angela Merkel dhe Socialdemokratët kanë arritur marrëveshje për të filluar negociatat që do krijojnë qeverinë gjermane. Kreu i CDU dhe Martin Schluz mbajtën një takim ku u ra dakord për një sërë...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Periskopi

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kumtua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit konservator CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si...

Të nxitur për rezultate – CDU/CSU dhe SPD ujdi për koalicion

më 1.2018 - Gazeta Tema

Nga Christoph Strack Natyrisht që unioni konservator mund të bashkëpunojë me SPD. Por në fakt ato nuk e duan një gjë të tillë. E kjo është vështirësia. Por një rol vendimtar në këtë mes ka luajtur presidenti,...

Gjermani: Partia Social Demokrate pranon koalicionin me Angela Merkel

më 1.2018 - Klan Kosova

Politikanët në Gjermani kanë arritur marrëveshje për formimin e koalicionit të ri qeverisës. Marrëveshja për koalicion është arritur në mes të Partisë Kristian Demokrate (CDU) të Angela Merkel dhe ish...

Merkel arrin marrëveshje për koalicionin qeverisës me SPD-në

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, arriti të premten marrëveshje me rivalët e saj social-demokratë, (SPD) për të hapur negociatat mbi koalicionin qeverisës, pas bisedimeve që vazhduan për 24 orë rresht....

Bisedimet për koalicion në Gjermani, Merkel pranë suksesit

më 1.2018 - Telegrafi

21 orë bisedime, një rekord edhe për kampionen e negociatave maratonë Angela Merkel, por më në fund arrihet marrëveshja për një koalicion të mëdha të tretë në Gjermani. Kancelarja do të mbajë postin e...

Gjermani: Partia Social Demokrate pranon koalicionin me Angela Merkel

më 1.2018 - GazetaBlic

Politikanët në Gjermani kanë arritur marrëveshje për formimin e koalicionit të ri qeverisës. Marrëveshja për koalicion është arritur në mes të Partisë Kristian Demokrate (CDU) të Angela Merkel dhe ish...

Gjermani, arrihet marrëveshja për koalicionin e madh qeveritar

më 1.2018 - Alsat-M

Negociatorët e CDU-së, CSU-së dhe ata të SPD-së kanë rënë dakord për krijimin e një qeverie të koalicionit të madh, ndërkohë që pas pak pritet të dalin në konferencë shtypi tre liderët protagonistë, njoftoi...

Angela Merkel arrin marrëveshje për koalicionin qeverisës me SPD-në

më 1.2018 - Zhurnal

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, arriti të premten marrëveshje me rivalët e saj social-demokrat (SPD) për të hapur negociatat mbi koalicionin qeverisës, duke zbutur muajt e pasigurisë që dëmtuan rolin...

Koment: Të nxitur për rezultate-CDU/CSU dhe SPD ujdi për koalicion

më 1.2018 - 24 ore

Natyrisht që unioni konservator mund të bashkëpunojë me SPD. Por në fakt ato nuk e duan një gjë të tillë. E kjo është vështirësia. Por një rol vendimtar në këtë mes ka luajtur presidenti, mendon Christoph...

Gjermani: Partia Social Demokrate pranon koalicionin me Angela Merkel

më 1.2018 - AlbPortali

Politikanët në Gjermani kanë arritur marrëveshje për formimin e koalicionit të ri qeverisës. Loading... Marrëveshja për koalicion është arritur në mes të Partisë Kristian Demokrate (CDU) të Angela Merkel...

Gjermani: Partia Social Demokrate pranon koalicionin me Angela Merkel

më 1.2018 - Fakti Ditor

Politikanët në Gjermani kanë arritur marrëveshje për formimin e koalicionit të ri qeverisës. Marrëveshja për koalicion është arritur në mes të Partisë Kristian Demokrate (CDU) të Angela Merkel dhe ish...

Koment: Të nxitur për rezultate - CDU/CSU dhe SPD ujdi për koalicion

më 1.2018 - DW

Natyrisht që unioni konservator mund të bashkëpunojë me SPD. Por në fakt ato nuk e duan një gjë të tillë. E kjo është vështirësia. Por një rol vendimtar në këtë mes ka luajtur presidenti, mendon Christoph...

Angela Merkel arrin marrëveshje për koalicionin qeverisës me SPD-në

më 1.2018 - BalkanWeb

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, arriti të premten marrëveshje me rivalët e saj social-demokrat (SPD) për të hapur negociatat mbi koalicionin qeverisës, duke zbutur muajt e pasigurisë që dëmtuan rolin...

Angela Merkel arrin marrëveshje për koalicionin qeverisës me SPD-në

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, arriti të premten marrëveshje me rivalët e saj social-demokrat (SPD) për të hapur negociatat mbi koalicionin qeverisës, duke zbutur muajt e pasigurisë që dëmtuan rolin...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh qeverisës në Gjermani

më 1.2018 - Illyria

Berlin, 12 janar 2018 – Liderët e partive të Unionit konservator CDU/CSU Angela Merkel e Horst Seehofer, si dhe ai i socialdemokratëve, SPD, Martin Schulz, kanë arritur marrëveshje që të vazhdojnë koalicionin...

Gjermani, arrihet marrëveshja për qeverinë e koalicionit

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv BERLIN (AA) – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka arritur një marrëveshje me partinë e dytë më të madhe të vendit për të hyrë në negociata formale për krijimin e një qeverie të koalicionit,...

Merkel e Schulz, Afër Marrëveshjes për ‘Koalicion të Madh’ në Gjermani

më 1.2018 - Kallxo

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha sot se bisedimet në Berlin ndërmjet konservatorëve dhe rivalëve social demokratë do të avancojnë në negociata për koalicion, ndërsa Martin Schulz i SPD-së tha se...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - TV Koha

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Gjermani, progres drejt krijimit të koalicionit

më 1.2018 - RTSH

Bisedimet eksploruese mes krerëve partiakë dhe parlamentarë të tri partive kryesore gjermane për formimin e një koalicioni të ri të madh kanë arritur të kenë progres. Partia Socialdemokrate (SPD) e qendrës...

Gjermani: Arrihet marrëveshja për koalicionin e madh

më 1.2018 - MRT

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz... Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshje për formimn e koalicionit në Gjermani

më 1.2018 - Klan Kosova

Politikanët në Gjermani pas bisedimeve të shumta kane arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë së re të udhëhequr nga koalicioni. Këto përparime hapin rrugë për nisjen e bisedimeve formale për formim...

Arrihet marrëveshja e koalicionit të madh në Gjermani

më 1.2018 - Syri

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi...

Gjermani, arrihet marrëveshje për koalicion të madh

më 1.2018 - Portalb

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - DW

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kumtua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit konservator CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani, Merkel mbetet kancelare

më 1.2018 - BalkanWeb

GJERMANI -Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë...

Progres në bisedimet për koalicionin e ri qeveritar

më 1.2018 - Alsat-M

Bisedimet eksploruese mes krerëve partiakë dhe parlamentarë të tri partive kryesore gjermane për formimin e një koalicioni të ri të madh kanë arritur të kenë progres. Partia Socialdemokrate (SPD) e qendrës...

Gjermani, arrihet marrëveshje për koalicion të madh

më 1.2018 - Medial

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi...

Arrihet marrëveshja për koalicion të gjerë në Gjermani

më 1.2018 - RTV 21

Angela Merkel mbetet në postin e kancelares Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Zehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve,...

Arrihet marrëveshja, për koalicion të madh dhe gjithëpërfshirës në Gjermani

më 1.2018 - Syri

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - GazetaBlic

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Gazeta Express

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani, Angela Merkel mbetet kancelare

më 1.2018 - Gazeta Tema

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Koha.net

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani

më 1.2018 - Koha.net

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Merkel mbetet Kancelare

më 1.2018 - Politiko

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani

më 1.2018 - DW

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja e koalicionit të madh në Gjermani

më 1.2018 - Opinion

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi...

Gjermani, Pas 100 dite arrihet marrëveshja për qeverinë, por çfarë do të thotë ky koalicion?

më 1.2018 - Gazeta e re

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka arritur një marrëveshje me partinë e dytë më të madhe të vendit për të hyrë në negociata formale për krijimin e një qeverie të koalicionit Përfaqësuesit e lartë të...

Gjermani, arrihet marrëveshja për qeverinë e koalicionit

më 1.2018 - Fol

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka arritur një marrëveshje me partinë e dytë më të madhe të vendit për të hyrë në negociata formale për krijimin e një qeverie të koalicionit, raporton Anadolu Agency...

Gjermani, pas 110 ditëve arrihet marrëveshja për qeverinë e koalicionit

më 1.2018 - 24 ore

Ekonomia më e madhe e BE-së kaloi 110 ditë pa një qeveri të zgjedhur pas zgjedhjeve parlamentare të 24 shtatorit të vitit të kaluar, periudhë kjo më e gjatë që nga Lufta e Dytë Botërore. Kancelarja gjermane,...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Albinfo

CDU/CSU e kancelares gjermane Angela Merkel dhe Social-demokratët (SPD) kanë arritur marrëveshje për një koalicion të madh, duke i dhënë fund paqartësive politike në Gjermani. Marrëveshja mes liderëve...

Bisedimet për koalicion në Gjermani, Merkel pranë suksesit

më 1.2018 - KosovaPress

Kancelarja do të mbajë postin e saj që në rast zgjedhjesh të reja nuk do të ishte i sigurt. kristiandemokratët e saj, bashkë me CSU dhe social demokratët e Martin Schulz hartuan paktin me rreth 30 faqe...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Shenja

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Gjermani/ Arrihet marrëveshja për koalicionin qeveritar, Merkel mbetet kancelare

më 1.2018 - Java News

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Gazeta e re

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kumtua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer, si dhe ai i...

Arrihet marrëveshja për koalicionin e madh në Gjermani

më 1.2018 - 24 ore

Liderët e partive të Unionit konservator CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve, SPD, Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshje për formimn e koalicionit në Gjermani

më 1.2018 - Insajderi

Politikanët në Gjermani pas bisedimeve të shumta kane arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë së re të udhëhequr nga koalicioni. Këto përparime hapin rrugë për nisjen e bisedimeve formale për formim...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Bota Press

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kumtua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer, si dhe ai i...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani, Merkel mbetet kancelare

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Sovrani

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Gjermani: Arrihet marrëveshja për koalicion të madh

më 1.2018 - Periskopi

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - AlbPortali

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Loading... Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si...

Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve...

Ende pa zgjidhje bisedimet për koalicion në Gjermani

më 1.2018 - Klan

Dita vendimtare e bisedimeve për formimin e koalicionit qeverisës në Gjermani, duket se do të mbyllet pa një dritë jeshile. Partitë politike ende nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët në çështjet kyçe, si...

Merkel për bisedimet për koalicionin

më 1.2018 - RTSH

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin.Duke...

Dita e Fundit e Bisedimeve Eksploruese për Koalicionin e Madh

më 1.2018 - Kallxo

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke...

Merkel: "Ditë e vështirë" në bisedimet për koalicionin

më 1.2018 - MRT

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa... Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët...

Merkel: “Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman

më 1.2018 - Alsat-M

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke...

Merkel: “Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman

më 1.2018 - Koha.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demokratët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke...

Merkel: "Ditë e vështirë" në bisedimet për koalicionin gjerman

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke...

Merkel: “Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman

më 1.2018 - Lajmi.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke...

“Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman

më 1.2018 - Insajderi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke...

Merkel: Ditë e vështirë për Gjermaninë

më 1.2018 - Periskopi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK