http://kariera.mk

Hazard vlerëson lëvizjen e Coutinhos

më 1.2018 - Medial

Hazard ndjen se lëvizja e Coutinhos në Barcelonë dëmton Ligën Premier, pasi ishte ndër më të mirët e kampionatit. “Është lëvizje e mirë për të, por e keqe për Ligën Premier, sepse ai ishte njëri nga lojtarët...

Iniesta: Coutinho nuk do të më largojë nga Barcelona

më 1.2018 - GazetaBlic

Andres Iniesta i ka hedhur poshtë spekulimet se ardhja e Philippe Coutinho-s do ta largojë atë nga Barcelona. “Nuk do të ketë kurrë një futbollist që mund të më bëjë që të pensionohem apo që të më largojë...

Iniesta: Coutinho nuk do të më largojë nga Barcelona

më 1.2018 - Klan Kosova

Andres Iniesta i ka hedhur poshtë spekulimet se ardhja e Philippe Coutinho-s do ta largojë atë nga Barcelona. “Nuk do të ketë kurrë një futbollist që mund të më bëjë që të pensionohem apo që të më largojë...

Iniesta: Coutinho nuk do të më largojë nga Barcelona

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Andres Iniesta i ka hedhur poshtë spekulimet se ardhja e Philippe Coutinho-s do ta largojë atë nga Barcelona. “Nuk do të ketë kurrë një futbollist që mund të më bëjë që të pensionohem apo që të më largojë...

INTER zgjidh problemet e mbrojtjes, merr lojtarin e Kombëtares argjentinase

më 1.2018 - Newsport

Lisandro Ezequiel Lopez do të jetë lojtari i ri i Interit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat italiane, sipas së cilave, zikaltërit kanë arritur marrëveshjen me Benfikën dhe gjithçka është kryer. Lojtari...

Plas te Barcelona pa ardhur ende mirë Coutinho, Iniesta: Nuk ma zë dot vendin

më 1.2018 - Syri

Andres Iniesta ka insistuar se ardhja e Philippe Coutinhos në Barcelonë nuk do ta detyrojë atë t’i japë lamtumirën futbollit  apo të largohet nga skuadra. Barcelona e bleu Coutinhon nga Liverpooli për...

Iniesta presion Coutinhos: Nqy mendon se do më zësh formacion, e ke shumë gabim

më 1.2018 - Albeu

Andres Iniesta i ka thurur elozhe blerjes më të re të Barcelonës, Coutinhos. Spanjolli këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka...

Interi këtë fundjavë kryen transferimin e parë, ja për kë bëhet fjalë

më 1.2018 - Lajmi.net

. Mbrojtësi i Benficas, Lisandro Lopez, është raportuar se këtë fundjavë do të kompletojë transferimin te Interi. Skuadra italiane Inter, është afër realizimit të transferimit të parë këtë afat kalimtar,...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

më 1.2018 - Zhurnal

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët. Coutinho është parë si pasardhësi...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

më 1.2018 - Telegrafi

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët. Coutinho është parë si pasardhësi...

Hazard vlerëson lëvizjen e Coutinhos

më 1.2018 - Albeu

Hazard ndjen se lëvizja e Coutinhos në Barcelonë dëmton Ligën Premier , pasi ishte ndër më të mirë t e kampionatit. “Është lëvizje e mirë për të, por e keqe për Ligën Premier , sepse ai ishte njëri nga...

Rafinha i shkel syrin Interit, Barcelona shqyrton ofertën e parë të zikaltërve

më 1.2018 - BalkanWeb

Inter ka pritur konfirmimin e lojtarit për tu hedhur në sulm për shërbimet e mesfushorit të Barcelonës Rafinha. Mediat në Spanjë raportojnë se drejtuesit e zikaltërve kanë gjetur gjuhën e përbashkët me...

Hazard: E kuptoj pse Coutinho zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

më 1.2018 - Telegrafi

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar prej...

Iniesta reagon pas ardhjes së Coutinhos dhe ‘largimit’ nga Barcelona

më 1.2018 - Lajmi.net

. Andres Iniesta nuk do të largohet nga Barcelona. Iniesta ka thënë për Onda Cero rreth transferimit të yllit brazilian: “Jam lojtar për këtë skuadër dhe kam thënë se vetëm më të mirët mund të luajnë për...

Hazard: E kuptoj Coutinhon pse zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

më 1.2018 - GazetaBlic

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar prej...

Iniesta: Coutinho nuk mund të më largojë nga Barcelona

më 1.2018 - Gazeta Express

Andres Iniesta ka insistuar se ardhja e Philippe Coutinhos në Barcelonë nuk do ta detyrojë atë të pensionohet apo të largohet nga skuadra. Barcelona e bleu javë më parë Coutinhon nga Liverpooli për një...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk më largon nga Barcelona

më 1.2018 - Periskopi

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët. Coutinho është parë si pasardhësi...

Kolumbiani Mina forcon radhët e Barcelonës

më 1.2018 - Politiko

Mina në Barcelonë kaloi me një shpërblim prej 11,8 milionë euro dhe do të jetë kolumbiani i parë, i cili do të luajë ndeshje zyrtare për një klub nga Spanja. Barcelona ishte e interesuar për Mina-n edhe...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

më 1.2018 - Almakos

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët. Coutinho është parë si pasardhësi...

Kryen testet mjekësore, blerja e Barcelonës mbërrin në ‘Camp Nou’

më 1.2018 - Syri

Yerry Mina ka mbërritur në Barcelonë dhe po kryen testet mjekësore. Mbrojtësi i Palmeiras pritet të zyrtarizohet sot si futbollist i ri i gjigantit katalan. Kolumbiani është shfaqur i lumtur pas ardhjes...

Përforcimi i ri vjen për teste mjekësore te Barcelona

më 1.2018 - Lajmi.net

. Yerry Mina ka filluar testet mjekësore te Barcelona. Mbrojtësi i Palmeiras pritet të zyrtarizohet sot si futbollist i ri i gjigantit katalan. Reprezentuesi kolumbian është shfaqur i lumtur pas ardhjes...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

më 1.2018 - Fol

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët. Coutinho është parë si pasardhësi...

Hazard: E kuptoj Coutinhon pse zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

më 1.2018 - Almakos

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar prej...

Inter, akord me Benfikën për mbrojtësin argjentinas

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Ndonëse pa buxhet në dispozicion deri në 30 qershor të këtij viti, Interi po punon fuqimisht në merkaton e janarit. Drejtuesit e klubit kërkojnë të kënaqin dëshirat e trajnerit Spalletti, duke afruar futbollistë...

Rafinha një hap larg Interit

më 1.2018 - Portalb

Pasi ka marrë konfirmimin e lojtarit, zikaltrit kanë filluar me ofertat për të bindur Barcelonë që ta lejojë të largohet qendërmesfushorin, transmeton Top Channel. Të jepet në formën e huasë, me të drejtë...

Hazard: E kuptoj Coutinhon pse zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

më 1.2018 - Gazeta Liria

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar prej...

Iniesta: Coutinho nuk mund të më largojë nga Barcelona

më 1.2018 - Sovrani

59 Andres Iniesta ka insistuar se ardhja e Philippe Coutinhos në Barcelonë nuk do ta detyrojë atë të pensionohet apo të largohet nga skuadra. Barcelona e bleu javë më parë Coutinhon nga Liverpooli për...

Iniesta: Coutinho nuk mund të më largojë nga Barcelona

më 1.2018 - Sovrani

59 Andres Iniesta ka insistuar se ardhja e Philippe Coutinhos në Barcelonë nuk do ta detyrojë atë të pensionohet apo të largohet nga skuadra. Barcelona e bleu javë më parë Coutinhon nga Liverpooli për...

FOTO/ Vjen për testet mjekësore, zbulohet transfera e parë e Interit

më 1.2018 - Syri

Të hënën e ardhshme në Milano do të mbërrijë blerja e bujshme e skuadrës së Interit. Bëhet fjalë për Lisandro Lopez i cili sipas medieve të ndryshme ka arritur marrëveshjen për tu huazuar tek zikaltërit...

Andres Iniesta flet për transferimin e Philippe Coutinho

më 1.2018 - Infokusi

Andres Iniesta është shprehur i lumtur me transferimin e Philippe Coutinho te Barcelona. Lojtari brazilian është transferuar te katalunasit me qëllimin e vetëm të jetë pasardhësi i Don Iniesta. Por Iniesta...

Kjo do të jetë blerja e parë e Interit në janar

më 1.2018 - Gazeta Express

. Lisandro Lopez do të jetë lojtar i Interit nga e hëna e ardhshme, sipas mediave të ndryshme, pasi Benfica është pajtuar ta huazojë atë me opsion për “Zikaltrit” që ta blejnë atë për 11 milionë euro në...

Interi pranë yllit të Barcelonës, pritet të kryhen testet mjekësore

më 1.2018 - Ina

Mesfushori i Barcelonës, Rafinha, është shumë afër t’i bashkohet Interit si lojtar i huazuar dhe është në pritje të testeve mjekësore. Braziliani nuk ka luajtur që prej prillit të vitit 2017 pas një serie...

Kjo do të jetë blerja e parë e Interit në janar

më 1.2018 - Sovrani

Lisandro Lopez do të jetë lojtar i Interit nga e hëna e ardhshme, sipas mediave të ndryshme, pasi Benfica është pajtuar ta huazojë atë me opsion për “Zikaltrit” që ta blejnë atë për 11 milionë euro në...

Interi pranë yllit të Barcelonës, pritet të kryhen testet mjekësore

më 1.2018 - Syri

Mesfushori i Barcelonës, Rafinha, është shumë afër t’i bashkohet Interit si lojtar i huazuar dhe është në pritje të testeve mjekësore. Braziliani nuk ka luajtur që prej prillit të vitit 2017 pas një serie...

Interi afër transferimit të Lisandro Lopez, klubet dhe lojtari janë në detajet e fundit

më 1.2018 - Telegrafi

Burimet e shumëfishta të mediave pretendojnë se Interi është në detajet e fundit me Benficën për mbrojtësin Lisandro Lopez, i cili pritet të transferohet me huazim me opsion blerje për 8-11 milionë euro....

“Godet” Interi, gati dy transferime

më 1.2018 - Lajmi.net

. Është Rafinha goditja e kësaj merkato dimërore të Inter. Pasi ka siguruar aprovimin e futbollistit për transferimin, klubi zikaltër ka rritur ofertën për të bindur Barcelonën që të lërë të lirë Rafinhan...

Tetë faktet interesante të mbrojtësit të ri të Barcelonës, Yerry Mina

më 1.2018 - Portalb

Gjiganti katalunas, Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit kolumbian, Yerry Mina nga skuadra braziliane, Palmeiras. Qendërmbrojtësi kolumbian ka kompletuar kalimin e tij në Camp Nou për një shifër...

Interi me ofertë zyrtare për Rafinhan

më 1.2018 - Telegrafi

Ekzistojnë raporte të shumta të mediave në Itali se Interi ka paraqitur një ofertë zyrtare për të nënshkruar me mesfushorin Rafinha nga Barcelona, ofertë e cila është në huazim me opsionin e blerjes për...

Ish lojtari i Chelsea dëshiron të transferohet tek Interi

më 1.2018 - GazetaBlic

Mesfushori brazilian këmbëngul për t’u transferuar në Serie A Ramires thërret Interin. Braziliani që është pjesë e Jiangsu shfaq hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga kampionati kinez dhe për të zbarkuar...

​Ramires: Do të doja të transferohem tek Interi

më 1.2018 - RTV 21

Mesfushori brazilian këmbëngul për t’u transferuar në Serie A Ramires thërret Interin. Braziliani që është pjesë e Jiangsu shfaq hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga kampionati kinez dhe për të zbarkuar...

Interi afër transferimit të Lisandro Lopez, klubet dhe lojtari janë në detajet e fundit

më 1.2018 - Almakos

Burimet e shumëfishta të mediave pretendojnë se Interi është në detajet e fundit me Benficën për mbrojtësin Lisandro Lopez, i cili pritet të transferohet me huazim me opsion blerje për 8-11 milionë euro....

Tetë faktet interesante të mbrojtësit të ri të Barcelonës, Yerry Mina

më 1.2018 - Telegrafi

Gjiganti katalunas, Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit kolumbian, Yerry Mina nga skuadra braziliane, Palmeiras. Qendërmbrojtësi kolumbian ka kompletuar kalimin e tij në Camp Nou për një shifër...

Barcelona zyrtarizon blerjen e radhës

më 1.2018 - Aktuale

Barcelona, pas blerjes së Coutinho për 160 milionë euro, ka përforcuar skuadrën me një tjetër element. Bëhet fjalë për Yerry Minapara, qendërmbrojtës kolumbian i cili ka luajtur me Palmeirasin, në Brazil....

Valverde: Presim një ndihmë të madhe nga ai

më 1.2018 - Albeu

Në konferencën e sotme për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde , shkëputi një mendim edhe për blerjen më...

Ky lojtar i Barcelonës është shumë pranë transferimit tek gjigantët e Serie A

më 1.2018 - Medial

Futbollisti brazilian do të largohet nga Barcelona gjatë janarit. Rafinha Alcantara pritet të kalojë tek Interi në huazim gjatë janarit, por para se të kryhet gjithçka ai do t’i nënshtrohet disa testeve...

Spalletti flet për transferimin e Rafinhas

më 1.2018 - Sovrani

Luciano Spalletti pranon se Inter janë në bisedime për Rafinha, por “nuk është e lehtë, pasi Barcelona është e vështirë për të negociuar. Nuk është një marrëveshje e bërë. “, transmeton Sovrani.info. Burime...

Coutinho e zbulon idolin e tij

më 1.2018 - GazetaBlic

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho ka treguar se legjenda braziliane, Ronaldinho ka qenë gjithnjë idhulli i tij në futboll. Përforcimi më i ri i Barcelonës, Coutinho ka treguar se gjithnjë ka qenë...

FOTO/ Mbërrin në Barcelonë blerja e dytë

më 1.2018 - Syri

Blerja e dytë e Barcelonës gjatë merkatos dimërore, qendërmbrojtësi Yerry Mina, ka mbërritur në Barcelonë pasditen e sotme. Ai ka udhëtuar bashkë me xhaxhain dhe përfaqësuesin e vet, Jair Mina. “Nga Guachene...

Ky është idhulli i Coutinhos në botën e futbollit

më 1.2018 - Albeu

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho ka treguar se legjenda braziliane, Ronaldinho ka qenë gjithnjë idhulli i tij në futboll. Përforcimi më i ri i Barcelonës, Coutinho ka treguar se gjithnjë ka qenë...

Yerry Mina mbërrin në Barcelonë

më 1.2018 - Gazeta Express

Blerja e dytë e Barcelonës gjatë afati kalimtar dimëror, qendërmbrojtësi Yerry Mina, ka ateruar në Barcelonë pasditen e sotme. Ai ka mbërritur në Barcelonë bashkë me xhaxhain dhe përfaqësuesin e vet, Jair...

Inter godet në merkato, Rafinha vishet zikaltër nëse…

më 1.2018 - Newsport

Rafinha është padyshim goditja e kësaj merkato dimërore të Inter. Pasi futbollisti  i aprovoi klubit transferimin e tij në Serie A, klubi zikaltër ka rritur ofertën për të bindur Barcelonën. Mesfushori...

Rafinha afër kryerjes së testeve mjekësore tek Interi

më 1.2018 - Albeu

Mesfushori i Barcelonës, Rafinha Alcantara, do t'i nënshtrohet testeve mjekësore tek Interi para përfundimit të marrëveshjes së huazimit me një opsion për të blerë. Siç "Gazzetta dello Sport" thuhet se...

Interi me ofertë zyrtare për Rafinhan

më 1.2018 - Almakos

Ekzistojnë raporte të shumta të mediave në Itali se Interi ka paraqitur një ofertë zyrtare për të nënshkruar me mesfushorin Rafinha nga Barcelona, ofertë e cila është në huazim me opsionin e blerjes për...

Interi lëvizë rrufeshëm, ky është mbrojtësi më i ri zikaltër

më 1.2018 - Sovrani

Skuadra italiane Inter raportohet se ka bërë një lëvizje të papritur për t’a përforcuar mbrojtjen, transmeton Sovrani.info. Sipas burimeve të ‘Sport Italia’, ‘Neroazzurrët’ janë në bisedime shumë të avancuara...

Tetë faktet interesante të mbrojtësit të ri të Barcelonës, Yerry Mina

më 1.2018 - Almakos

Gjiganti katalunas, Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit kolumbian, Yerry Mina nga skuadra braziliane, Palmeiras. Qendërmbrojtësi kolumbian ka kompletuar kalimin e tij në Camp Nou për një shifër...

​Zyrtare: Barcelona bën transferin e dytë

më 1.2018 - RTV 21

Klubi katalanas ka bërë edhe blerjen e dytë në janar Pas ardhjes së Philippe Coutinhos, Barcelona ka zyrtarizuar edhe një blerje në këtë afat kalimtar. Bëhet fjalë për mbrojtësin kolumbian, Yerry Mina...

Godet Interi, kjo është blerja e parë

më 1.2018 - Sovrani

Blerja e parë e Interit në merkaton e janarit do t’i takojë repartit të mesfushës, transmeton Sovrani.info. Drejtorët sportiv të Interit kanë fluturuar drejt Spanjës ku do të takohet me homologët e klubit...

FOTO/ Mbërrin në Barcelonë blerja e dytë

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Blerja e dytë e Barcelonës gjatë merkatos dimërore, qendërmbrojtësi Yerry Mina, ka mbërritur në Barcelonë pasditen e sotme. Ai ka udhëtuar bashkë me xhaxhain dhe përfaqësuesin e vet, Jair Mina....

FOTO/ Mbërrin në Barcelonë blerja e dytë

më 1.2018 - Fakti Ditor

Blerja e dytë e Barcelonës gjatë merkatos dimërore, qendërmbrojtësi Yerry Mina, ka mbërritur në Barcelonë pasditen e sotme. Ai ka udhëtuar bashkë me xhaxhain dhe përfaqësuesin e vet, Jair Mina. “Nga Guachene...

Ramires e pret me krahë hapur ofertën e Interit

më 1.2018 - Ina

Braziliani i Jiangsu, Ramires ka shfaqur hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga kampionati kinez dhe për tu bashkuar me Interin që kohët e fundit ka shfaqur interes për mesfushorin. Ramires tha se do...

Interi afër nënshkrimit me yllin e Barcelonës

më 1.2018 - Periskopi

Ekzistojnë raporte të shumta të mediave në Itali se Interi ka paraqitur një ofertë zyrtare për të nënshkruar me mesfushorin Rafinha nga Barcelona, ofertë e cila është në huazim me opsionin e blerjes për...

Ylli i Barçës shumë pranë Interit, mungojnë vetëm testet mjekësore

më 1.2018 - Gazeta Express

. Mesfushori i Barcelonës Rafinha është shumë afër t’i bashkohet Interit si lojtar i huazuar dhe është në pritje të testeve mjekësore. Braziliani nuk ka luajtur që prej prillit të vitit 2017 pas një serie...

Rafinha edhe më pranë Interit

më 1.2018 - RTV 21

Futbollisti brazilian do të largohet nga Barcelona gjatë janarit Rafinha Alcantara pritet të kalojë tek Interi në huazim gjatë janarit, por para se të kryhet gjithçka ai do t’i nënshtrohet disa testeve...

Ramires e pret me krahë hapur ofertën e Interit

më 1.2018 - Albeu

Braziliani i Jiangsu, Ramires ka shfaqur hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga kampionati kinez dhe për tu bashkuar me Interin që kohët e fundit ka shfaqur interes për mesfushorin. Ramires tha se do...

Coutinho ka një idhull, e ai është…

më 1.2018 - Sovrani

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho ka treguar se legjenda braziliane, Ronaldinho ka qenë gjithnjë idhulli i tij në futboll. Përforcimi më i ri i Barcelonës, Coutinho ka treguar se gjithnjë ka qenë...

Kjo është oferta zyrtare e Interit për Rafinha, detajet…

më 1.2018 - Sovrani

Interi është serioz dhe pas paraqitjes së ofertës së parë për Rafinha, gjithashtu ka dërguar një zyrtar në Barcelonë, transmeton Sovrani.info. Propozimi i ‘Nerazzurrëve’ bazohet në një kredi të lirë me...

Coutinho befason Messin, tregon idollin e tij tek Barcelona

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës ka transferuar Philippe Coutinhon nga Liverpooli. Katalunasit kanë kompletuar transerimin e brazilianit për plotë 160 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Pas transferimit në Barcelonë,...

Ramires në Serie A

më 1.2018 - Lajmi.net

Ramires dëshiron të transferohet në Serie A te skuadra e Interit. Ramires thërret Seria A, dhe veçanërisht Interin. Braziliani që aktivizohet në radhët e Jiangsu shfaq hapur dëshirën e tij për t’u larguar...

Zyrtare: Barcelona firmos me mbrojtësin Mina

më 1.2018 - Gazeta Tema

Barcelona zyrtarisht ka njoftuar se ka nënshkruar me mbrojtësin e Palmeiras, Yarry Mina Skuadra katalunase ka kompletuar transferimin e dytë në merkaton e janarit, pasi ka transferuar kolumbianin, Yarry...

Coutinho tregon idolin e tij në futboll

më 1.2018 - Gazeta Express

​Philippe Coutinho ka treguar se legjenda braziliane, Ronaldinho ka qenë gjithnjë idoli i tij në futboll. Përforcimi më i ri i Barcelonës, Philippe Coutinho ka treguar se gjithnjë ka qenë i dashuruar në...

Mbrojtësi kolumbian Yerry Mina forcon radhët e Barcelonës

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv BARCELONË (AA) – Mbrojtësi kolumbian Yerry Mina (23) nga Palmeiras-i brazilian ka kaluar në ekipin e Barcelonës, që është përforcimi i dytë dimëror pas Filippe Coutinho-s, transmeton Anadolu...

Ky lojtar i Barcelonës është shumë pranë transferimit tek gjigantët e Serie A

më 1.2018 - GazetaBlic

Futbollisti brazilian do të largohet nga Barcelona gjatë janarit. Rafinha Alcantara pritet të kalojë tek Interi në huazim gjatë janarit, por para se të kryhet gjithçka ai do t’i nënshtrohet disa testeve...

Ky lojtar e dëshiron me çdo kusht transferimin në Inter

më 1.2018 - GazetaBlic

Ramires thërret Seria A, dhe veçanërisht Interin. Braziliani që aktivizohet në radhët e Jiangsu shfaq hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga kampionati kinez dhe për të zbarkuar në Itali, me klubin zikaltër...

Zyrtare: Barcelona nënshkruan me Yerry Mina

më 1.2018 - Zhurnal

Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit Yerry Mina nga Palmeiras . Lojtari ka ardhur për shifrën e 11.8 milionë euro, ndërsa klauzola e tij për ta blerë është 100 milionë euro. Kolumbiani ka nënshkruar...

Ylli i Barcelonës transferohet te Interi

më 1.2018 - Infokusi

Skuadra e Lucianco Spallettit  është shumë afër huazimit të mesfushorit të Barcelonës. Sipas Gazzetta dello Sport,  marrëveshja ndërmjet Rafinha dhe Inter për kalimin e tij në “Giuseppe Meazza” ka përfunduar....

Zyrtare: Barcelona nënshkruan me Yerry Mina

më 1.2018 - Telegrafi

Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit Yerry Mina nga Palmeiras . Lojtari ka ardhur për shifrën e 11.8 milionë euro, ndërsa klauzola e tij për ta blerë është 100 milionë euro. Kolumbiani ka nënshkruar...

Zyrtare: Barcelona siguron shërbimet e një mbrojtësi

më 1.2018 - Periskopi

Barcelona është përforcuar në mbrojtje pas transferimit të Yerry Mina nga Palmeriasi. Kolumbiani luan si qendër-mbrojtës dhe shihet si zëvendësues i Javier Mascheranos, i cili do t’i bashkohet skuadrës...

Zyrtare: Barcelona siguron shërbimet e një mbrojtësi

më 1.2018 - Periskopi

Barcelona është përforcuar në mbrojtje pas transferimit të Yerry Mina nga Palmeriasi. Kolumbiani luan si qendër-mbrojtës dhe shihet si zëvendësues i Javier Mascheranos, i cili do t’i bashkohet skuadrës...

Barcelona zyrtarizon kolumbianin e parë në histori

më 1.2018 - Albeu

Barcelona ka mbyllur marrëveshjen me Palmeirasin për blerjen e Yerry Mina . 23-vjeçari do të mbërrijë në kryeqendrën e Katalunjës gjatë mbrëmjes së sotme, për t’u vënë menjëherë nën urdhrat e Ernest Valverdes....

Mina thyen një ‘rekord’ pas transferimit tek Barcelona, ja për çfarë bëhet fjalë

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës ka kompletuar transferimin e mbrojtësit të Palmeiras. Mbrojtësi brazilian ëshë transferuar tek skuadra e Barcelonës për 11.8 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Pas transferimit në Barcelonë,...

Barcelona konfirmon transferimin e Yerry Mina

më 1.2018 - Portalb

Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina. Blerja e mbrojtësit 23-vjeçar Barçës i ka kushtuar 11.8 milionë euro dhe ka një klauzolë lirimi prej 100 milionë...

Barcelona në ‘telashe’, pas Mascheranos largohet edhe një sulmues

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës ka arritur të kompletojë dy transferime gjatë afatit kalimtar të janarit, Philippe Coutinhon dhe Yerry Mina. Transferimi i Coutinhos dhe Minas kanë shtyer Barcelonën drejtë revolucionit...

ZYRTARE: Kjo është klauzola e ‘çmendur’ e Yerry Mina

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës ka kompletuar transferimin e mbrojtësit të Palmeiras. Mbrojtësi brazilian ëshë transferuar tek skuadra e Barcelonës për 11.8 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Yerry Mina ka nënshkruar...

Zyrtare: Barcelona kompleton transferimin e Mina

më 1.2018 - Gazeta Express

​Barcelona edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka nënshkruar me mbrojtësin e Palmeiras, Yarry Mina Skuadra katalunase ka kompletuar transferimin e dytë gjatë janarit, pasi ka transferuar kolumbianin, Yarry...

ZYRTARE: Pas Coutinhos, Barcelona transferon këtë lojtar

më 1.2018 - Syri

Tashmë gjithçka është zyrtare pasi Barcelona ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina. Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e 23-vjeçarit...

ZYRTARE: Barcelona konfirmon transferimin e Yerry Mina

më 1.2018 - Lajmi.net

. Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina. Blerja e mbrojtësit 23-vjeçar Barçës i ka kushtuar 11.8 milionë euro dhe ka një klauzolë lirimi prej 100 milionë...

Mascherano ndahet nga Barcelona, brenda 24 orëve kryen testet mjekësore me klubin e ri

më 1.2018 - Syri

Barcelona dhe Hebei Fortune kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit argjentinas, Javier Mascherano. Klubi nga Superliga e Kinës do të paguajë 10 milionë euro për blerjen e Mascheranos, raporton...

Zyrtare: Barça transferon Yerry Minan

më 1.2018 - Koha.net

Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina. Blerja e mbrojtësit 23-vjeçar Barçës i ka kushtuar 11.8 milionë euro dhe ka një klauzolë lirimi prej 100 milionë eurove.

Mina pritet të zyrtarizohet te Barça

më 1.2018 - Koha.net

Yerry Minas i është dhënë leja nga Palmeiras që të udhëtojë në Barcelonë për të kompletuar kalimin te klubi spanjoll. Edhe pse nuk ka pasur konfirmim nga klubet, transferimi pritet të kushtojë 12 milionë...

Ramires: Do të doja të transferohem tek Interi

më 1.2018 - KosovaPress

Ramires thërret Interin. Braziliani që është pjesë e Jiangsu shfaq hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga kampionati kinez dhe për të zbarkuar në Itali, me klubin zikaltër që kohët e fundit ka shfaqur...

‘Lamtumirë’ Barcelona, ylli i skuadrës arrin marrëveshje me klubin e ri

më 1.2018 - GazetaBlic

Pas transferimit të Coutinhos, disa lojtarë priten të largohen nga klubi i Barcelonës. Një prej tyre është edhe Javier Mascherano, i cili pritet t’i bashkohet Superligës së Kinës, shkruan GazetaBlic. Sipas...

“Adios” Barcelona, Mascherano arrin marrëveshje me klubin e ri

më 1.2018 - Lajmi.net

Javier Mascherano do të nënshkruajë me Hebei Fortune në Superligën e Kinës. Barcelona dhe Hebei Fortune kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit argjentinas, Javier Mascherano. Klubi nga...

​Barcelona arrin marrëveshje për shitjen e Mascheranos

më 1.2018 - Gazeta Express

Javier Mascherano do të largohet gjatë këtij afati kalimtar nga skuadra e Barcelonës Qendërmbrojtësi argjentinas, Javier Mascherano më në fund ka arritur të bind drejtuesit e Barcelonës për t’u larguar...

Coutinho befason Messin, tregon idollin e tij tek Barcelona

më 1.2018 - Gazeta Liria

Skuadra e Barcelonës ka transferuar Philippe Coutinhon nga Liverpooli. Katalunasit kanë kompletuar transerimin e brazilianit për plotë 160 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Pas transferimit në Barcelonë,...

​Ramires tregon nëse e dëshiron kalimin në Inter

më 1.2018 - Gazeta Express

Raimres thotë se do të ishte shumë i lumtur që të transferohej në Inter Mesfushori brazilian i Jiangsu Suning, Ramires është shumë pranë kalimit në Inter dhe për këtë është shumë i lumtur. Ai është kthyer...

​ZYRTARE: Barcelona transferon edhe një lojtar

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës ka nënshkuar edhe me një futbollist. Mbrojtësi i Palmeiras, Yerry Mina është transferuar në Barcelonë, sipas AS. Lojtari do të udhëtojë drejtë Barçës në orët e ardhshme për të kompletuar...

Barcelona firmos me kolumbianin për 11.8 milionë euro

më 1.2018 - Lajm

Është zyrtare. Barcelona njoftoi të enjten nënshkrimin e saj me Yerry Mina për pjesën e mbetur të sezonit dhe pesë të tjerë të tillë. Barça do të paguajë Palmeirasin 11.8 milionë euro për “centralin” kolumbian,...

Coutinho zbulon idolin e tij në futboll, ja kush është ai

më 1.2018 - Sovrani

Transferi më i madh i Barcelonës gjatë këtij afati kalimtar, Philippe Coutinho, ka treguar se kush është idoli i tij në futboll. Kur u pyet nga gazetarët, ai tha se Ronaldinho ka qenë idoli i tij që kur...

Zyrtare: Barcelona nënshkruan me Yerry Mina

më 1.2018 - Almakos

Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit Yerry Mina nga Palmeiras . Lojtari ka ardhur për shifrën e 11.8 milionë euro, ndërsa klauzola e tij për ta blerë është 100 milionë euro. Kolumbiani ka nënshkruar...

Ish-mesfushori i Chelsea-it e thotë hapur: Dua të luaj për INTERIN

më 1.2018 - Newsport

Ramires ka dhënë një intervistë për “Sky Sport Italia” teksa ka folur për të ardhmen e tij. Ish-mesfushori i Chelseat përflitet për një kalim te Interi, megjithatë deri më tani nuk ka asgjë zyrtare. Ramires...

Rafinha edhe më pranë Interit

më 1.2018 - KosovaPress

Braziliani nuk ka luajtur që nga prilli i vitit 2017, pas një lëndimi të rëndë në gju dhe e ka të vështirë të gjejë një vend në ekipin e Barcelonës, prandaj drejtuesit e klubit kanë vendosur ta huazojnë...

ZYRTARE: Barcelona konfirmon transferimin e ri

më 1.2018 - Infokusi

Pasi transferuan yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho, Barcelona ka arritur marrëveshje me një tjerër futbollistë, raporton infokusi.com. Bëhet fjalë për  Yerry Mina i cili është akorduar që nga Palmeiras...

Lamtumirë Barcelona, Mascherano befason me skuadrën e re

më 1.2018 - Sovrani

Argjentinasi i Barcelonës, Javier Mascherano, është afër largimit të tij nga “Camp Nou”. Barcelona dhe Hebei Fortune kanë arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit argjentinas, Javier Mascherano,...

FOTO/ Konfirmohet transferta e dytë e Barcelonës, gati testet mjekësore

më 1.2018 - Syri

Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për të transferuar mbrojtësin Yerry Mina. “Mundo Deportivo” raporton se kolumbiani ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Barcelonën  dhe ka klauzolën 100...

​Zyrtare: Barcelona transferon edhe një lojtar

më 1.2018 - Gazeta Express

Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për mbrojtësin Yerry Mina Qendërmbrojtës kolumbian, Yerry Mina ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Barcelonën  dhe ka klauzolë 100 milionë eurosh. Lajmi...

“Mundo Deportivo” zbulon përforcimin e ri të Barcelonës

më 1.2018 - Ina

“Mundo Deportivo” raporton se Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina. Barcelona ka siguruar një përforcim të ri. Pas blerjes së Philippe Coutinhos nga Liverpool,...

Zyrtare: Barcelona transferon Yerry Mina

më 1.2018 - KosovaPress

Pas ardhjes së Philippe Coutinhos, Barcelona ka zyrtarizuar edhe një blerje në këtë afat kalimtar. Bëhet fjalë për mbrojtësin kolumbian, Yerry Mina i cili i bashkohet skuadrës së Ernesto Valverdes nga...

Trajneri i Barcelonës cakton ‘detyrat’ për Coutinhon

më 1.2018 - Lajmi.net

. Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde, shkëputi një mendim edhe për blerjen më të re...

“Mundo Deportivo” zbulon përforcimin e ri të Barcelonës

më 1.2018 - Lajmi.net

“Mundo Deportivo” raporton se Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina. Barcelona ka siguruar një përforcim të ri. Pas blerjes së Philippe Coutinhos nga Liverpool,...

7 fakte interesante që duhet t’i dini rreth transferimit të ri të Barcelonës

më 1.2018 - Sovrani

Pas Coutinhos, Barcelona ka zyrtarizuar edhe transferimin e dytë. Bëhet fjalë për transferimin e mbrojtësit Yerry Mina nga Palmeiras, shkruan Sovrani.info 23-vjeçari u transferua nga skuadra e Palmerias...

Zyrtare: Barcelona transferon një mbrojtës

më 1.2018 - Insajderi

Barcelona pasi që ditë më parë ka transferuar Coutinho nga Liverpool ka arritur që sot ta transferoi edhe mbrojtësin Kolumbian, Yerry Mina. Mina i është bashkuar Barcelonës nga Palmeiras dhe i cili ka...

​Barcelona arrin marrëveshje për shitjen e Mascheranos

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Javier Mascherano do të largohet gjatë këtij afati kalimtar nga skuadra e Barcelonës Qendërmbrojtësi argjentinas, Javier Mascherano më në fund ka arritur të bind drejtuesit e Barcelonës për t’u larguar...

Barcelona transferon edhe një lojtar

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për mbrojtësin Yerry Mina Qendërmbrojtës kolumbian, Yerry Mina ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Barcelonën  dhe ka klauzolë 100 milionë eurosh. Lajmi...

Valverde: Presim ndihmë të madhe nga Coutinho, shpresoj që...

më 1.2018 - Syri

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde, shkëputi një mendim edhe për blerjen më të re të...

Valverde: Coutinho blerje e madhe, presim shumë nga ai

më 1.2018 - Gazeta Liria

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde, shkëputi një mendim edhe për blerjen më të re të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK