http://kariera.mk

Në prag të konkurrimit, Duka vlerësohet me çmim

para 9 muajve - Opinion

Federata e Futbollit në Kosovë i ka dhënë Çmimin e Mirënjohjes, Presidentit të FSHF-së Armando Duka për bashkëpunimin e shkëlqyer mes dy federatave të të dy vendeve. Ka qenë vetë Presidenti i Federatës...

Para garës për kreun e FSHF-së, Armand Duka nderohet edhe në Kosovë

para 9 muajve - GazetaBlic

Kosova përcaktoi sot lojtarët më të mirë për vitin 2017 në futboll në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare. Në ceremoninë “Gala” të ndarjes së çmimeve ishte prezent sot edhe Presidenti i FSHF-së, Armand...

Para garës për kreun e FSHF-së, Armand Duka nderohet me një çmim të madh

para 9 muajve - Syri

Kosova përcaktoi sot lojtarët më të mirë për vitin 2017 në futboll në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare. Në ceremoninë "Gala" të ndarjes së çmimeve ishte prezent sot edhe Presidenti i FSHF-së, Armand...

Zgjedhjet në FSHF, Fino: Kali im i betejës është kufizimi i mandatit

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ai është një tifoz në shkallët e stadiumit, por pas dy dekadave në politikë, Bashkim Fino vendosi që të bëjë kapërcimin e madh drejt sportit. Pas shpalljes së kandidaturës për president të Federatës Shqiptare...

Nga politika, në sport. Bashkim Fino shpalos platformën për FSHF-në

para 9 muajve - Gazeta Express

Ai është një tifoz në shkallët e stadiumit, por pas dy dekadave në politikë, Bashkim Fino vendosi që të bëjë kapërcimin e madh drejt sportit. Pas shpalljes së kandidaturës për president të Federatës Shqiptare...

INTERVISTA/ Bashkim Fino flet për kandidimin përballë Dukës dhe iu përgjigjet akuzave se po financohet nga PS

para 9 muajve - Gazeta Tema

Ai është një tifoz në shkallët e stadiumit, por pas dy dekadave në politikë, Bashkim Fino vendosi që të bëjë kapërcimin e madh drejt sportit. Pas shpalljes së kandidaturës për president të Federatës Shqiptare...

Politikani hedh ‘grepin’ të ‘kapë’ futbollin, Fino: Nuk më pengon fakti që jam deputet

para 9 muajve - Syri

Një ditë pas zyrtarizimit të kandidaturës për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino ka dhënë intervistën e tij të radhës, duke shpalosur platformën e tij. Rivali i vetëm...

Bashkim Fino në krye të futbollit shqiptar: Prapaskenat e një kandidimi dhe si qëndron përballë Dukës

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Tashmë është zyrtare që më 7 shkurt, dy emra do të garojnë për kreun e Futbollit Shqiptar: Armand Duka dhe Bashkim Fino. Armand Duka, president i FSHF-së prej vitit 2000 dhe njeriu që e çoi...

Njoftim i rëndësishëm nga FEDERATA, ja ç’ndodh nesër në zyrat e FSHF-së

para 9 muajve - Newsport

Kur na ndan vetëm një muaj nga zgjedhjet për kreun e FSHF-së, sfida është ndezur, teksa janë zyrtarizuar dhe dy kandidatët, Armando Duka dhe Bashkim Fino. Ditët e fundit, në media ka patur shumë debate...

LAJMI I FUNDIT/ Një muaj para zgjedhjeve, Armando DUKA nderohet me çmimin  e veçantë

para 9 muajve - Newsport

Kur na ndan rreth një muaj nga zgjedhjet e FSHF-së, gara duket se është ndezur, teksa janë zyrtarizuar dhe dy kandidatët, Bashkim Fino dhe Armando Duka. Ky i fundit ka qenë sot në Prishtinë, ku ka marrë...

Bashkim Fino në krye të futbollit shqiptar: Prapaskenat e një kandidimi dhe si qëndron përballë Dukës

para 9 muajve - Java News

Nga Ylli Pata Tashmë është zyrtare që më 7 shkurt, dy emra do të garojnë për kreun e Futbollit Shqiptar: Armand Duka dhe Bashkim Fino. Armand Duka, president i FSHF-së prej vitit 2000 dhe njeriu që e çoi...

Bashkim Fino, ish kryeministri që kërkon të thyejë pushtetin e Dukës dhe ringritur futbollin shqiptar

para 9 muajve - Gazeta Tema

Në datën 7 shkurt në qytetin e Durrësit do të zhvillohen zgjedhjet për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit si dhe për antarët e Komitetit Ekzekutiv. Tashmë zyrtarisht në garë për të marrë drejtimin...

Fino jep premtimin dhe tregon se pse mori vendimin për të kandiduar: Do të rikthej tifozët në stadiume

para 9 muajve - Newsport

Në një intervistë për “Top Channel”, kandidati Bashkim Fino, i cili është edhe rivali i presidentit aktual, Armand Duka, foli për garën dhe platformën e tij. “Vendosa të kandidoj fair play pa lënduar askënd,...

Fino kandidaturën për kreun e FSHF dhe paralajmëron: “Kush tenton manipulimin përballet me drejtësinë!

para 9 muajve - RTSH

Zgjedhjet për presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit kanë marrë zjarr menjëherë me prezantimin e kandidaturës së ish kryeministrit dhe politikanit të njohur socialist Bashkim Fino mbrëmjen e së...

Ish-sulmuesi i Kombëtares sulmon Finon: Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

para 9 muajve - Syri

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se...

Duka vlerëson dhe falenderon Finon: Mbetet garë sportive

para 9 muajve - Albeu

Futbolli mbi të gjitha. Zhvillimi i mëtejshëm i sportit më popullor mbetet prioriteti i Armand Dukës, pavarësisht se gara për mandatin në krye të Federatës së Futbollit që po hyn në fazën e nxehtë, ku...

Gara në FSHF, gazetari: Fino të dorëzojë mandatin, ky është presion politik

para 9 muajve - Syri

NGA ERVIN BAKU Mendimin tim modest për zgjedhjen e presidentit të FSHF-së do ta jap në ditët e ardhshme. Jo sot. Por sot mund të them me siguri që kandidati Bashkim Fino duhet ta lerë detyrimisht mandatin...

Gara për kreun e FSHF-së, Duka: Ta marrim me sportivitet

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Futbolli mbi të gjitha. Zhvillimi i mëtejshëm i sportit më popullor mbetet prioriteti i Armand Dukës, pavarësisht se gara për mandatin në krye të Federatës së Futbollit që po hyn në fazën e nxehtë, ku...

Donit një rival për Dukën? Ja ku e keni kandidatin Bashkim Fino!

para 9 muajve - Gazeta Tema

Ka qenë kryetar bashkie, kryeministër, zv. kryeministër dhe ministër. Një njeri që di të flasë, që ka qenë dhe mbetet pjesë e politikës, madje e forcës kryesore të saj në Shqipëri. Nëse dikush donte një...

Ish-sulmuesi i Kombëtares i përvishet Finos: Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

para 9 muajve - BalkanWeb

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se...

Kandidatura e deputetit Fino, vjen reagimi i çuditshëm i kreut të FSHF-së Duka

para 9 muajve - Gazeta Express

Ditën e djeshme deputeti i PS-së Bashkim Fino është shprehur hapur se do të kandidojë për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, teksa kundërshtar do të ketë të “përjetshmin” Armando Duka....

Bashkim Fino kandidat për kreun e FSHF-së, vjen reagimi i parë nga politika

para 9 muajve - Gazeta Express

Deputeti i PS-së, Bashkim Fino shpalli dhe publikisht kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në garë me të do jetë Presidenti aktual Armand Duka. Por kandidatura e Finos ka pas edhe...

Bashkim Fino rivali që pretendon të marrë drejtimin e FSHF-së, vjen reagimi i parë i Armand Dukës

para 9 muajve - BalkanWeb

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka komentuar sot për herë të parë garën për kreun e institucionit më të rëndësishëm të futbollit në vend, ndërsa rival ii tij i parë është deputeti i PS, Bashkim Fino,...

Fino zyrtarizoi kandidaturën, Duka reagon për herë të parë: Do kemi kohë të...

para 9 muajve - Syri

Armand Duka ka folur për kandidimin zyrtar të Bashkim Finos në zgjedhjet për kreun e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Gjatë një aktiviteti te Kryqi i Kuq shqiptar, Duka u shpreh: “Do kemi...

Duka: falënderoj Finon që është kandidat, ka dëshirë të kontribojë për futbollin

para 9 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një prononcim për mediat ka folur pas kandidaturës së Bashkim Finos për postin e institucionit të futbollit shqiptar. Kreu i FSHF-së e falenderoi Finon për kandidaturën...

Fino përballë tij për drejtimin e FSHF-së, ky është komenti i Armand Dukës

para 9 muajve - NOA

Gjatë dy ditëve të fundit ka bërë bujë gara për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Ku post aspirohet nga drejtuesi aktual Armand Duka, ndërkohë përballë tij ka dalë edhe deputeti socialist Bashkim...

Kandidatura e Bashkim Finos, vjen reagimi i parë i Armando Dukës

para 9 muajve - Sot News

Pas zyrtarizimit te kandidatures se Bashkim Finos ne garen per Presidentin e FSHF-se, kreu aktual Armand Duka në një deklaratë për mediat tha se e falenderon Finon që është bërë pjesë e garës si dhe vlerësoi...

Premtimi nga Fino për postin e presidentit të FSHF-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Bashkim Fino kishte disa pika te të cilat do të përqëndrohet platforma e tij nëse fiton zgjedhjet. Me zyrtarzimin e Bashkim Finos si rivali i presidentit të FSHF Armando Duka në zgjedhjet e reja për kreun...

Premtimi nga Fino për postin e presidentit të FSHF-së

para 9 muajve - Lajmi.net

Bashkim Fino kishte disa pika te të cilat do të përqëndrohet platforma e tij nëse fiton zgjedhjet. Me zyrtarzimin e Bashkim Finos si rivali i presidentit të FSHF Armando Duka në zgjedhjet e reja për kreun...

Fino premton stadiume të reja dhe privatizim klubesh

para 9 muajve - Albeu

Me zyrtarzimin e Bashkim Finos si rivali i presidentit të FSHF Armando Duka në zgjedhjet e reja për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit që do të mbahen në datën 7 shkurt, ka nisur edhe dueli i deklaratave...

Fino kandidat për President të  FSHF, vjen reagimi i parë i Dukës

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti në detyrë i FSHF-së, Armand Duka ka komentuar gjatë një deklarate për mediat garën për kreun e institucionit më të rëndësishëm të futbollit në vend dhe kandidimin e deputetit të PS, Bashkim...

Fino ‘thumbon’ De Biasin dhe Panuccin: Nuk falënderonin shqiptarët por Dukën

para 9 muajve - Syri

I ftuar në emisionin Rubrika Sportive në RTSH, Bashkim Fino ka folur në lidhje me garën për kreun e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Asambleja e përgjithshme e FSHF-së që do të mbajë punimet...

Gara për FSHF-në, Duka bën fisnikun: falenderoj Finon për kandidimin!

para 9 muajve - Te Sheshi

Në të parën deklaratë të kreut të FSHF-së Armand Duka, një ditë pasi deputeti socialist Bashkim Fino shpalli kandidaturën për të marrë frenat e futbollit shqiptar, ai ka preferuar të bëjë fisnikun. “Dua...

Duka vlerëson dhe falenderon Finon: Mbetet garë sportive

para 9 muajve - Sovrani

Futbolli mbi të gjitha. Zhvillimi i mëtejshëm i sportit më popullor mbetet prioriteti i Armand Dukës, pavarësisht se gara për mandatin në krye të Federatës së Futbollit që po hyn në fazën e nxehtë, ku...

Fino përballë Dukës për kreun e FSHF, por s’heq dorë nga mandati i deputetit

para 9 muajve - Sot News

Armand Duka nuk është më kandidat i vetrëm në garë për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Atë do ta rivalizojë deputeti socialit dhe ish-kryeministri i Shqipërisë në vitin 1997, Bashkim Fino. I...

Bashkim Fino në krye të futbollit shqiptar: prapaskenat e një kandidimi dhe si qëndron përballë Dukës

para 9 muajve - Te Sheshi

Nga Ylli Pata Tashmë është zyrtare që më 7 shkurt, dy emra do të garojnë për kreun e Futbollit Shqiptar: Armand Duka dhe Bashkim Fino. Armand Duka, President i FSHF-së prej vitit 2000 dhe njeriu që e çoi...

Gara për kreun e FSHF, Duka: Fino ka dëshirë të kontribuojë për futbollin

para 9 muajve - Java News

Presidenti në detyrë i FSHF-së, Armand Duka ka komentuar gjatë një deklarate për mediat garën për kreun e institucionit më të rëndësishëm të futbollit në vend dhe kandidimin e deputetit të PS, Bashkim...

Duka flet nga Kryqi i Kuq: Ta marrim me sportivitet garën me Finon

para 9 muajve - Periskopi

Gara për kreun e FSHF-së ka nisur tashmë, mes dy kandidatëve, Armand Dukës dhe Bashkim Finos. I pari kërkon mandatin e pestë në krye të futbollit shqiptar, ndërsa i dyti të parin. Kreu aktual ka nënshkruar...

Armand DUKA gati për “debat” me Bashkim FINON: Të bëjmë diskutim të hapur për të mirën e futbollit

para 9 muajve - Newsport

Pasi shpalli kandidaturën për mandatin e pestë të presidentit të FSHF-së, Armand Duka ka folur për rivalin e tij, Bashkim Finon. Kreu aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit ka deklaruar para mediave...

Ish-sekretari i FSHF-së:Shoqatat e parregjistruar s'duhet lejuar të votojnë

para 9 muajve - Shqiptarja

Eduart Prodani, ish-sekretari i Federatës Shqiptare të Futbollit gjatë një intervistë të dhënë për “Shqiptarja.com” ka deklaruar se 8 shoqatat e futbollit rajonal që nuk janë të regjistruara në gjykatë...

A do heqë dorë nga mandati i deputetit për kreun e FSHF? Bashkim Fino ka këtë përgjigje

para 9 muajve - NOA

Ditëve të fundit ka tërhequr vëmendjen gara për drejtuesin e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku zgjedhjet do të mbahen më 7 shkurt. Ndërsa kreu aktual Armando Duka ka rikandiduar sërish, përballë tij...

Ish-futbollisti tregon si u zgjodh Fino kandidat: Gazi mashtroi Olsin, Olsi i fryu në vesh të vëllait… /Foto

para 9 muajve - Lajme.al

Ditën e djeshme Bashkim Fino, siç edhe pritej zyrtarizoi kandidaturën e tij për të qenë në krye të FSHF-së në garën përballë Armando Dukës. Kjo ka bërë që opinioni të ndahet në dy kampe: ‘’sa mirë që u...

Bashkim FINO kandidat për kreun e FSHF-së, gazetari i TVSH-së: Do të ketë reagim nga UEFA dhe FIFA, një deputet nuk mund të kandidojë për president

para 9 muajve - Newsport

Ditën e djeshme janë bërë zyrtare dy kandidaturat për zgjedhjet që do të mbahen në Federatën Shqiptare të Futbollit për presidentin e ardhshëm. Një ndër ta është Bashkim Fino, deputet i Partisë Socialiste,...

Bashkim FINO kandidat për president, gazetari i TVSH-së: Do të ketë reagim nga UEFA dhe FIFA, një deputet nuk mund të kandidojë për president

para 9 muajve - Newsport

Ditën e djeshme janë bërë zyrtare dy kandidaturat për zgjedhjet që do të mbahen në Federatën Shqiptare të Futbollit për presidentin e ardhshëm. Një ndër ta është Bashkim Fino, deputet i Partisë Socialiste,...

Bashkim Fino rivali që pretendon të marrë drejtimin e FSHF-së, vjen reagimi i parë i Armand Dukës

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka komentuar sot për herë të parë garën për kreun e institucionit më të rëndësishëm të futbollit në vend, ndërsa rivali i tij i parë është deputeti i PS, Bashkim Fino,...

Ish-sulmuesi i Kombëtares sulmon Finon pas kanidaturës për president të FSHF-së: Xhumaxhuxh politikisht i telekomanduar

para 9 muajve - Newsport

Pas zyrtarizimit të kandidaturës së Bashkim Finos për presindent të FSHF-së, ka reaguar në llogarinë e tij në Facebook, ish-sulmuesi i Kombëtares dhe Vllaznisë, Roland Luçi. Ai ka dalë kundër kandidimit...

Si reagon Duka kur e pyesin për Bashkim Finon?

para 9 muajve - Periskopi

Pas shpalljes së kandidaturës zyrtarë të Bashkim Finos për president të Federatës ka ardhur edhe reagimi i parë i Armando Dukës, që thotë se e ka marrë me sportivitet përballjen me Bashkim Finon, madje...

Ish-sulmuesi i Kombëtares i përvishet Finos: Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se...

Fino shpalli kandidaturën, reagon për herë të parë Armando Duka: Do kemi kohë të flasim

para 9 muajve - Newsport

Ditën e djeshme ka konfirmuar zyrtarisht kandidimin për kreun e FSHF-së në zgjedhjet e ardhme edhe politikani i njohur, Bashkim Fino. Mënjëherë pas konfirmimit të kadidaturës, ka folur kreu aktual i FSHF-së,...

Armand Duka si President: Së bashku për futbollin!

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA PRAG ASAMBLEJA/ U bënë publike emrat për postin e Presidentit të FSHF-së, në garë Armand Duka dhe deputeti i maxhorancës Bashkim Fino Fino fillon fushatën anti-Duka, tatimorët vërshojnë...

Bashkim Fino sfidon Armand Dukën për FSHF

para 9 muajve - Klan

Armand Duka dhe Bashkim Fino do të jenë përballë njëri-tjetrit në garën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Duka e zyrtarizoi kandidaturën paraditen e të enjtes. Kreu aktual i FSHF-së dha njoftimin...

Fino shpalos platformën: Pikat ku do punojmë për futbollin e pastër. Në 8 vjet bëj 4 stadiume si të ‘Elbasan Arena-s’

para 9 muajve - BalkanWeb

I ftuar në emisionin Rubrika Sportive në Rtsh, Bashkim Fino ka folur në lidhje me garën për kreun e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Asambleja e përgjithshme e FSHF-së që do të mbajë punimet...

Fino i trembur nga gara me Dukën: Nuk e lë mandatin e deputetit! (Por ja çfarë thotë Kushtetuta dhe statuti i FSHF)

para 9 muajve - Standard

Deputeti Socialist Bashkim Fino, ka suprizuar sot kur ka thënë se nuk do ta lërë mandatin e deputetit për të garuar për kreun e FSHF, teksa e zyrtarizoi kandidaturën e tij në RTSH. Duke pretenduar se është...

Gara për President, zbuloni kush e propozoi Dukën dhe Bashkim Finon

para 9 muajve - Shqiptarja

Për të qenë kandidat për postin e Presidentit të FSHF në zgjedhjet e 7 shkurtit, duhet që të paktën të propozohesh nga një klub. Deri tani në garë janë Duka dhe Fino, por nga cilët klube janë propozuar?...

Premtim i bujshëm, Fino: Ja ku do të ndërtohen 5 stadiumet moderne

para 9 muajve - Gazeta Express

Bashkim Fino e ka nisur me premtime të bujshme fushatën për kreun e Federatë Shqiptare të Futbollit, të zyrtarizuar sot në mbrëmje. Duke folur në "Rubrikën Sportive" në RTSH për platformën e tij, Bashkim...

Fino në RTSH: Nëse zgjidhem në krye të FSHF, 24 orë në ditë do t’ja kushtoj futbollit

para 9 muajve - RTSH

Ish kryeministri shqiptar dhe politikani i njohur socialist Bashkim Fino, ka deklaruar kandidaturën e tij për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kandidimin e tij zoti Fino e ka bërë publik...

Fino: Ja si do të veproj me Panucin nëse fitoj, tifoz në Shqipëri jam me...

para 9 muajve - Shqiptarja

Bashkim Fino deklaroi se nëse do të zgjidhet President i FSHF do të rishikojë strukturën organizative të institucionit, por i sigurt që nuk do të preket është trajneri i kombëtares. “ Panucin unë e njoh...

Bashkim Fino zyrtarizon kandidaturën për zgjedhjet në FSHF

para 9 muajve - Gazeta Express

I përfolur prej kohësh për kandidaturën e tij të mundshme për postin më të lartë në Federatën Shqiptare të Futbollit, deputeti Bashkim Fino, zyrtarizoi mbrëmjen e sotme kandidaturën për kreun e FSHF-së....

Zgjedhjet në FSHF/ Fino e thotë vetë: Kam frikë, nuk e dorëzoj mandatin e deputetit

para 9 muajve - Syri

Deputeti i Partisë Socialiste Bashkim Fino, ka shpallur zyrtarisht kandidimin për postin e kreut të FSHF-së, duke garuar përballë Armando Dukës. Por ndryshe nga sa jemi mësuar, këtë herë do të shohim një...

Tatimet presion klubeve të futbollit para zgjedhjeve në FSHF

para 9 muajve - Albeu

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar një kontroll mbi një numër të madh klubesh futbolli, pjesëmarrëse në të gjitha kategoritë në Shqipëri . Kontrolli daton nga data 22 janar, deri më 7 shkurt,...

Sinjali i Bashkim Finos për Edi Ramën për mandatet...

para 9 muajve - Syri

Bashkim Fino shpalli kandidaturën në garën për kreun e FSHF-së. Fino deklaroi se është pro kufizimit të mandateve, duke thënë se do të propozojë që të jenë vetëm dy të tilla. “Nuk jam që mandati të përmbyllet...

Bashkim Fino zyrtarizon kandidaturën, rivalizon Armand Dukën për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - Telegrafi

Deputeti i PS-së dhe ish kryeministri Bashkim Fino, zyrtarizoi mbrëmjen e sotme kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF). Ashtu siç ishte paralajmëruar, në një intervistë në Televizionin...

Fino zyrtarizoi kandidaturën për kreun e FSHF-së, ja kush janë anëtarët që e kanë propozuar

para 9 muajve - BalkanWeb

Bashkim Fino ka zyrtarizuar kandidaturën e tij në garën për president të Federatës Shqiptare të Futbollit, duke u bërë njëkohësisht edhe kundërshtari i parë i kreut aktual Armando Duka në zgjedhjet e 7...

Fino në RTSH: Nëse zgjidhem në krye të FSHF, 24 orë do t’ja kushtoj futbollit

para 9 muajve - RTSH

Ish kryeministri shqiptar dhe politikani i njohur socialist Bashkim Fino, ka deklaruar kandidaturën e tij për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kandidimin e tij zoti Fino e ka bërë publik...

Nuk ka surpriza, Fino sfidon Dukën për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - Zhurnal

Ashtu siç pritej, Bashkim Fino është rivali i Armando Dukës për kryetarin e Federatës Shqiptare të Futbollit. I ftuar në emisionin “Rubrika sportive” në Radio Televizionin Shqiptar, ish-kryeministri Fino...

Fushatë për Dukën, Bashkim Fino: Keqardhje për kapitenin e kombëtares

para 9 muajve - Shqiptarja

Kandidati për President të FSHF, Bashkim Fino u ka kthyer një përgjigje kapitenit Agolli dhe mbrojtësit Lila për deklaratat e tyre pro Dukës në zgjedhjet e 7 shkurtit. Për Finon ata janë të keqpërdorur,...

Fino shpalos platformën: Do punojmë për futboll të pastër. Do të bëj 5 stadiume të standardit të ‘Elbasan Arenas’

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kandidati për postin e presidentit të FSHF-së, Bashkim Fino, ka shpalosur dhe paltformën e tij për përmirsimin e futbollit shqiptar. Fino shprehet do të përmisojë në maksimum imazhin e futbollit shqiptar...

Fino kandidon për kreun e FSHF, por nuk heq dorë nga mandati i deputetit

para 9 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Socialiste, Bashkim Fino, ndodhet në emisionin “Rubrika sportive” në RTSH1, ku po flet për kandidimin e tij për postin e Presidentit të FSHF-së. Ai u pyet nëse do të hiqte dorë nga mandati...

LAJM I FUNDIT/ Bashkim Fino kandidat për president i FSHF-së, kundërshtari i parë i Dukës

para 9 muajve - BalkanWeb

Zyrtarizohet kundërshtari i parë i Aramndo Dukës. Pas njoftimit për rikandidim të kreut aktual të FSHF-së, është mësuar edhe rivali i parë i presidentit që qëndron në krye të federatës prej 4 mandatesh....

Duka: Shpresoj që politika të rrijë jashtë garës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka zyrtarizoi sot kandidaturën e tij për një mandat tjetër në krye të Federatës së Futbollit. Pasi shpalli kandidaturën, zoti Duka dha një intervistë...

Zgjedhjet në FSHF, Bashkim Fino zyrtarizon kandidaturën

para 9 muajve - Gazeta Shqip

I përfolur prej kohësh për kandidaturën e tij të mundshme për postin më të lartë në Federatën Shqiptare të Futbollit, deputeti Bashkim Fino, zyrtarizoi mbrëmjen e sotme kandidaturën për kreun e FSHF-së....

Fino: Nëse zgjidhem President i FSHF do të bëj 5 stadiume

para 9 muajve - Shqiptarja

Kandidati për President të FSHF, Bashkim Fino u shpreh se nëse do të zgjidhet në 7 shkurt do të bëjë 5 stadiume, ndërsa do të kërkojë nga asambleja kufizimin në vetëm dy mandate për kreun. “Kam ardhur...

Zbulohet klubi që propozoi Dukën si kandidat për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - Syri

Gara për kreun e institucionit të futbollit në vend ka nisur dhe propozimi për personazhet që do të garojnë është bërë edhe në FSHF. Në sekretariatin  përgjithshëm të Federatës Shqiptare të futbollit ka...

Fino: Trajnerin se bëj dot, por ka ardhur koha të bëj një ndryshim në futboll

para 9 muajve - Albeu

Më në fund zyrtarizohet kundërshtari i parë i Aramndo Dukës. Pas njoftimit për rikandidim të kreut aktual të FSHF-së, është mësuar edhe rivali i parë i presidentit që qëndron në krye të federatës prej...

‘Anullim loje’, Fino kandidon për kreun e FSHF, por nuk heq dorë nga mandati i deputetit

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish-kryeministri Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për kreun e Federatës së Futbollit Shqiptar. Por, ndryshe nga se u raportua në media, Fino ka bërë me dije se nuk do të japë dorëheqje...

Duka komenton rivalin e pritshëm, akuzat ndaj tij dhe se çfarë do të bëjë nëse fiton zgjedhjet

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka zyrtarizoi sot kandidaturën e tij për një mandat tjetër në krye të Federatës së Futbollit. Pasi shpalli kandidaturën,  zoti Duka dha një intervistë...

FINO KANDIDAT PËR PRESIDENT NË FSHF: KOHA PËR NDRYSHIM...

para 9 muajve - NOA

Bashkim Fino do të jetë kundërshtari i parë i Aramando Dukës. Pas njoftimit për rikandidim të kreut aktual të Federatës Shqiptare të Futbollit, është mësuar edhe rivali i parë i presidentit që qëndron...

Zyrtare: Fino kundërkandidat e Dukës për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - Koha.net

Deputeti i PS-së, Bashkim Fino edhe zyrtarisht do të jetë kundërkandidat i Armando Dukës për kreun e Federatës shqiptare të futbollit. Ashtu siç ishte paralajmëruar, në një intervistë në Televizionin Publik...

Zbulohet se kush klub do ta propozojë Finon në zgjedhjet për president të FSHF-së

para 9 muajve - Syri

Deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-Kryeministri i Shqipërisë, Bashkim Fino, është lakuar mediatikisht disa herë si kandidati i mundshëm për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit. Përpara...

Fino flet për kandidaturën në FSHF: Mbase trajnerin nuk e bëj dot, por ka ardhur koha të bëjmë ndryshim në futbollin shqiptar

para 9 muajve - Opinion

Ka zyrtarizuar kandidaturën për kreun e FSHF përball Armand Dukës ish kryeministri Bashkim Fino. Fino do të jetë kandidati i vetëm deri më tani përball presidentit që qëndron në krye të federatës prej...

Zyrtare: Fino kandidat për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Deputeti i PS-së dhe ish kryeministri Bashkim Fino, zyrtarizoi mbrëmjen e sotme kandidaturën për kreun e FSHF-së. Ashtu siç ishte paralajmëruar, në një intervistë në Televizionin Publik Shqiptar, Fino...

Zyrtare: Fino përballë Dukës për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish-kryeministri Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. I ftuar në ‘Rubrika Sportive’ në RTSH, Fino u shpreh se ka vendosur për tu futur në garë...

Zyrtarizon kandidaturën/ Fino: Ja pse e dua FSHF-në

para 9 muajve - Syri

Ka kohë që shumë dashamirës të sportit më kanë kërkuar që të jem pjesë e sportit ngaqë kanë parë aktivitetin tim jo vetëm politik, por jam përfshirë edhe në sport. Kam marrë pjesë në ndeshje, në rubrika...

Armando Duka: Rikandidova pasi nuk ka alternativa më të mira, Fino të jetë ‘i zhveshur’ nga politika

para 9 muajve - BalkanWeb

Armando Duka, kreu aktual i FSHF-së, ka bërë zyrtare sot rikandidimin e tij në zgjedhjet e 7 shkurtit. Tani për tani kandidat i vetëm, Duka, në një intervistë për top channel ka rrëfyer për arsyet që e...

LAJM I FUNDIT: Bashkim Fino zyrtarisht kandidat për postin e presidentit të FSHF

para 9 muajve - Gazeta Tema

Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për postin e presidentit të FSHF-së. I ftuar në emsionin “Rubrika Sportive” në TVSH, Fino ka deklaruar se do të kandidojë përballë Armand Dukës për kreun...

Zyrtare, Bashkim Fino shpall kandidaturën për President të FSHF

para 9 muajve - Shqiptarja

Deputeti i Partisë Socialiste Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për President të Federatës Shqiptare të Futbollit. Ish-kryeministri do të ketë përballë kreun aktual Duka në zgjedhjet e 7...

Zbulohen propozimet e klubeve për Finon dhe Dukën për president të FSHF

para 9 muajve - Gazeta Tema

Gara për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit pritet që të jetë mjaft e fortë ku përballë do të jenë Armand Duka dhe Bashkim Fino. Në sekretariatin e përgjithshëm të FSHF-së ka ardhur propozimi...

Pas zyrtarizmit të kandidaturave, ja çfarë thotë Armand Duka për Bashkim Finon

para 9 muajve - Opinion

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka zyrtarizoi sot rikandidimin e tij për një mandat tjetër në krye të Federatës së Futbollit. Në një intervistë për Top Channel duka ka thumbuar...

Fino kandidon për FSHF: Do ndërtoj 5 stadiume, do pastroj futbollin

para 9 muajve - Java News

Ish-kryeministri dhe deputeti i Partisë Socialiste Bashkim Fino është tashmë kandidat zyrtar për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në 7 shkurt ai do të përballet në Durrës me kreun aktual të FSHF...

“Rikandidova pasi nuk ka projekte më të mira, Fino duhet të jetë ‘i zhveshur’ nga PS”

para 9 muajve - Lajmi.net

. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka zyrtarizoi ditën e sotme, përmes një postimi, kandidaturën e tij për një tjetër mandat në krye të FSHF. Në një intervistë për Top Channel, Duka...

Duka: Kam pasur shumë pikëpyetje për rikandidimin. Fino? Nismë pozitive

para 9 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka zyrtarizoi sot kandidaturën e tij për mandatin e pestë në krye të Federatës së Futbollit. Pasi shpalli kandidaturën, kreu i FSHF-së dha një intervistë për “Top Channel”,...

Duka nis fushatën, ja çfarë thotë për Finon dhe për garën për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, zyrtarizoi paraditen e sotme, përmes një postimi, kandidaturën e tij për një tjetër mandat në krye të FSHF-së. Këtë pasdite, në një intervistë...

Zgjedhjet në FSHF, Shkëlqim Hajdari: Duka duhet të hapë krahun

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kryeinspektori i Përgjithshëm Shkëlqim Hajdari, i cili ka qenë ish-drejtues i Prokurorisë së Apelit të Tiranës, kryetar i Shoqatës së Prokurorëve, por edhe iniciator i një ligji për pastërtinë e futbollit...

Zyrtare/Fino përballë Dukës për kreun e FSHF

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags Zyrtare: Fino përballë Dukës për kreun e FSHF Ish-kryeministri Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. I ftuar në ‘Rubrika Sportive’...

Zbardhet lista, ja cilat klube do kontrollohen nga tatimet para zgjedhjeve për presidentin e ri

para 9 muajve - BalkanWeb

Në një njoftim të ditës së sotme, ishte Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve që njoftonte se brenda periudhës 22 janar – 7 shkurt, do të zhvillonte kontroll për klubet shqiptare të futbollit, periudhë kjo...

Bashkim Fino zyrtarizon kandidaturën, rivalizon Armand Dukën për kreun e FSHF-së

para 9 muajve - Almakos

Deputeti i PS-së dhe ish kryeministri Bashkim Fino, zyrtarizoi mbrëmjen e sotme kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF). Ashtu siç ishte paralajmëruar, në një intervistë në Televizionin...

Tatimet kalojnë në ‘sitë’ klubet përpara zgjedhjeve në FSHF

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Drejtoria e Përgjjthshme e Tatimeve ka njoftuar kontroll mbi një numër te konsiderueshëm klubesh futbolli të të gjjtha kategorive në Shqipëri. Një lajm jo edhe aq i parëndesishëm, duke patur parasysh që...

Armand Duka zyrtarizon kandidaturën për kreun e FSHF

para 9 muajve - Medial

Armando Duka ka shpallur kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit duke kërkuar një mandat të pestë në krye të institucionit më të lartë të futbollit në vend. Ka qenë vetë Duka i cili përmes...

Duka për president: Garë për të dhënë më të mirën për komunitetin e futbollit

para 9 muajve - 24 ore

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka zyrtarizoi sot kandidaturën e tij për një mandat tjetër në krye të Federatës së Futbollit. Pasi shpalli kandidaturën , zoti Duka dha një intervistë...

Kandidon për kreun e FSHF-së, shikoni si dukej Fino kur luante futboll

para 9 muajve - Albeu

Bashkim Fino pritet të zyrtarizojë mbrëmjen e sotme kandidaturën për kreun e FSHF-së. Deputeti i Partisë Socialiste ka një lidhje të gjatë me futbollin, madje shpesh herë ka guxuar të sfidojë kilet e tepërta...

Bashkim Fino kandidat për president i FSHF-së përballë Dukës

para 9 muajve - Java News

Zyrtarizohet kundërshtari i parë i Aramndo Dukës. Pas njoftimit për rikandidim të kreut aktual të FSHF-së, është mësuar edhe rivali i parë i presidentit që qëndron në krye të federatës prej 4 mandatesh....

Sfidon Dukën, por nuk dorëzon mandatin e deputetit! Bashkim Fino zyrtarisht për President të FSHF-së

para 9 muajve - Periskopi

“Sot më ka kandiduar klubi i Lushnjës për postin e presidentit të FSHF, ndërkohë që nesër pritet kandidimi nga ana e Flamurtarit dhe Partizanit. Gjej rastin që të ftoj klubet e tjera që më mbështesin të...

Video/ Pritet të kandidojë për kreun e FSHF, shikoni si dukej Fino kur luante futboll

para 9 muajve - BalkanWeb

Bashkim Fino pritet të zyrtarizojë mbrëmjen e sotme kandidaturën për kreun e FSHF-së. Deputeti i Partisë Socialiste ka një lidhje të hershme me futbollin, madje shpesh herë ka guxuar të sfidojë kilet e...

Sinjali i Bashkim Finos për Edi Ramën për mandatet…

para 9 muajve - Gazeta Liria

Bashkim Fino shpalli kandidaturën në garën për kreun e FSHF-së. Fino deklaroi se është pro kufizimit të mandateve, duke thënë se do të propozojë që të jenë vetëm dy të tilla. “Nuk jam që mandati të përmbyllet...

Gara për FSHF/ Nuk heq dorë nga mandati i deputetit? Fino: Ligji nuk ma ndalon…

para 9 muajve - Lajme.al

Ish-kryeministri njëherësh deputeti i PS-së Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për kreun e Federatës së Futbollit Shqiptar, që do të zhvillojë zgjedhje më 7 shkurt. Por nga ana tjetër, ndryshe...

Si zgjidhet presidenti i FSHF-së

para 9 muajve - Klan

Pas më pak se 4 javësh do të zgjidhet presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai do të drejtojë politikat dhe strategjinë e futbollit në vend për 4 vitet e ardhshëm. Por si zgjidhet kreu i Federatës...

Armand Duka zyrtarizon ri-kandidimin për kryetar të FSHF-së

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, po kërkon edhe mandatit e pestë në krye të futbollit shqiptar. Armand Duka ka zyrtarizuar tashmë ri-kandidimin e tij për të vazhduar...

Fino vjen me super premtime: Do ndërtoj 5 stadiume si “Arena Kombëtare”

para 9 muajve - Lajme.al

Bashkim Fino ka zyrtarizuar kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Ndërsa e ka bërë këtë të ditur ai ka treguar edhe emrat e klubeve që e kanë propozuar. Fino, i ftuar në ‘rubriken...

Bashkim Fino tregon: Nuk jam tifoz i Partizanit, mbështes vetëm një ekip

para 9 muajve - Newsport

Në diskutimin gjatë rubrikës sportive për kandidaturën e tij në krye të FSHF, Bashkim Fino foli edhe për kategoritë inferiore dhe rritjen e cilësisë në këto kategori. Ndërkohë ai zbulon edhe se me cilin...

Fino zyrtarizon kandidaturën për President të FSHF-së

para 9 muajve - Respublica

Ajo që përflitej prej javësh se Bashkim Fino do të ishte rivali i Agron Dukës në garën për president i FSHF-së u zyrtarizua. Deputeti socialist deklaroi nga studio e Televizionit Publik Shqiptar se nxitja...

Skandal/ Aksioni politik për të marrë kontrollin mbi futbollin po thellohet

para 9 muajve - Standard

Edhe pse zgjedhjet për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit do të mbahen, më 7 shkurt 2018, Qeveria “Rama” ka nisur një luftë totale për të “pronësuar” institucionin e futbollit, për të trembur...

Bashkim Fino garanton ndryshime në dy mandate: Do ndërtoj 5 stadiume të tipit “Elbasan Arena” në Korçë, Vlorë…

para 9 muajve - Newsport

I ftuar në Rubrikën Sportive ishte dhe deputeti i PS si edhe kandidat për kreun e FSHF, Bashkim Fino. Fino flet për platformën e tij, ku shprehet se do të ndërtojë 5 stadiume për skuadrat e Superligës...

Fino tregon platformën dhe bën premtimin për ekipet e Superligës dhe Kategorisë së Parë

para 9 muajve - Newsport

I ftuar në Rubrikën Sportive ishte dhe deputeti i PS si edhe kandidat për kreun e FSHF, Bashkim Fino. Fino flet për platformën e tij, ku shprehet se do të ndërtojë fusha stërvitore për skuadrat e Superligës...

Si do të zgjidhet Presidenti i ri i FSHF-së?

para 9 muajve - Opinion

Pas më pak se 4 javësh do të zgjidhet presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai do të drejtojë politikat dhe strategjinë e futbollit në vend për 4 vitet e ardhshëm. Por si zgjidhet kreu i Federatës...

Bashkim Fino e pranon: Unë e nis sot këtu para jush

para 9 muajve - Newsport

U diskutua prej ditësh por tashmë duket se ka marrë formë zyrtare. Bashkim Fino do kandidojë për kreun e federatës shqiptare të futbolli. Vetë deputeti i PS dhe ish-kryeministri i Shqipërisë e pranoi këtë...

Bashkim Fino tregon një pjesë të platformës së tij: Të privatizohen klubet dhe bashkitë…

para 9 muajve - Newsport

I ftuar në Rubrikën Sportive ishte dhe deputeti i PS, Bashkim Fino. Emri i tij është lidhur me një kandidim për kreun e FSHF. Vetë Fino flet për këtë çështje, ku shprehet se klubet duhet të shkojnë drejt...

Bashkim Fino zyrtarisht kandidat për postin e presidentit të FSHF

para 9 muajve - 24 ore

Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për postin e presidentit të FSHF-së. I ftuar në emsionin “Rubrika Sportive” në TVSH, Fino ka deklaruar se do të kandidojë përballë Armand Dukës për kreun...

Bashkim Fino i drejtëpërdrejtë: Sporti mbi politikën, të gjitha vijnë më pas

para 9 muajve - Newsport

I ftuar në sudion sportive ku po diskuton për zgjedhjet e FSHF dhe mundësinë e kandidimit të tij, deputeti i PS, Bashkim Fino ndan sportin nga politika duke  e distancuar ato nga njëri -tjetri. Në fjalën...

Bashkim Fino i vendosur për kandidaturën: Do jepja dorëheqjen nga mandati i deputetit për vendin e kreut të FSHF-së

para 9 muajve - Newsport

I ftuar në Rubrikën Sportive ishte dhe deputeti i PS, Bashkim Fino. Emri i tij është lidhur me një kandidim për kreun e FSHF. Vetë Fino flet për këtë çështje, ku shprehet se do të hiqte dorë nga mandati...

Bashkim Fino flet për kandidaturën: Ka kohë deri javën tjetër, jam në disavantazh me mikun tim Duka

para 9 muajve - Newsport

I ftuar në Rubrikën Sportive ishte dhe deputeti i PS, Bashkim Fino. Emri i tij është lidhur me një kandidim për kreun e FSHF. Vetë Fino flet për këtë çështje, ku vijon: “Ka kohë që dashamirë të sportit...

Duka – Fino, dueli për president të FSHF-së

para 9 muajve - RTSH

Organizmi që qeveris futbollin në vend, Federata Shqiptare e Futbollit, është përfshirë nga ethet e zgjedhjeve për president. Tashmë kanë dalë edhe emrat a dy kandidatëve kryesorë. Ata janë kreu aktual,...

Gazetari i RTSH sport flet për zgjedhjet: Duka duhet të ndjehet i kërcënuar

para 9 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme në emisionin sportiv “Rubrika Sportive” në RTSH është i ftuar edhe kandidati Bashkim Fino. Përpara se Fino të flasë edhe t’u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve që janë vendosur përballë...

Duka zyrtarizon rikandidimin, pritet Bashkim Fino

para 9 muajve - Alsat-M

Presidenti aktual i FSHF-së, Armand Duka, kërkon mandatin e pestë radhazi në krye të futbollit shqiptar, duke zyrtarizuar kandidaturën e tij për postin që mban. Në pritje të kandidatit tjetër rival, që...

Duka “i fut” kunjën e parë Bashkim Finos: Dëshiroj të mendoj që do të jetë një garë sportive

para 9 muajve - Newsport

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka zyrtarizoi sot kandidaturën e tij për një mandat tjetër në krye të Federatës së Futbollit. Pasi ai kishte shpallur kandidaturën dha një intervistë...

Armand Duka kandidon për kreun e FSHF-së, konkurrent me Bashkim Finon

para 9 muajve - Albinfo

Armand Duka do të kërkojë mandatin e pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Presidenti aktual e kishte konfirmuar edhe më herët kandidaturën e tij, por tashmë e ka zyrtarizuar përmes rrjeteve...

Armand Duka zyrtarizon kandidaturën për president të FSHF-së

para 9 muajve - Gazeta Express

Armand Duka kërkon mandadit e pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Presidenti aktual i FSHF-së, e zyrtarizoi rikandidimin nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke shpallur edhe objektivat...

Duka zyrtarizon kandidaturën për president të FSHF-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Armand Duka kërkon mandadit e pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Presidenti aktual i FSHF-së, e zyrtarizoi rikandidimin nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke shpallur edhe objektivat...

Duka zyrtarizon kandidaturën për president të FSHF-së

para 9 muajve - Lajmi.net

. Armand Duka kërkon mandadit e pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Presidenti aktual i FSHF-së, e zyrtarizoi rikandidimin nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke shpallur edhe objektivat...

Rama nis fushatën për Bashkim Finon, Tatimet nisin sulmin kundër klubeve të futbollit në Shqipëri

para 9 muajve - Syri

Zgjedhjet në FSHF/ Qeveria Rama nis luftën kundër klubeve të futbollit, presion me gjoba Edhe pse zgjedhjet për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit do të mbahen, më 7 shkurt 2018, Qeveria “Rama”...

Armand Duka zyrtarizon ri-kandidimin për kryetar të FSHF-së

para 9 muajve - Almakos

Presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, po kërkon edhe mandatit e pestë në krye të futbollit shqiptar. Armand Duka ka zyrtarizuar tashmë ri-kandidimin e tij për të vazhduar...

Armand Duka zyrtarizon ri-kandidimin për kryetar të FSHF-së

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, po kërkon edhe mandatit e pestë në krye të futbollit shqiptar. Armand Duka ka zyrtarizuar tashmë ri-kandidimin e tij për të vazhduar...

Armand Duka zyrtarizon kandidaturën për kreun e FSHF

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Armando Duka ka shpallur kandidaturën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit duke kërkuar një mandat të pestë në krye të institucionit më të lartë të futbollit në vend. Ka qenë vetë Duka i cili përmes...

Armand Duka rikandidon për postin e presidentit në FSHF

para 9 muajve - Syri

Armand Duka do rikandidojë për postin e President të Federatës Shqiptare të Futbollit në zgjedhjet që do të zhvillohet më 7 shkurt. Numri një i Federatës Shqiptare kërkon një mandat të 5-të, ndërsa do...

Disa klube propozojnë Finon, deputeti pranon kandidaturën për president në FSHF

para 9 muajve - Syri

Fillojnë propozimet e para nga disa klube që Bashkim Fino të kandidojë në zgjedhjet për President të Federatës Shqiptare të Futbollit. Burimet të Report Tv konfirmojnë se Fino ka pranuar propozimin dhe...

E propozojnë klubet e futbollit Fino kandidat për kreun e FSHF

para 9 muajve - Shqiptarja

Disa klube futbolli kanë propozuar deputetin e PS, Bashkim Fino si kandidat për kreun e FSHF-së. Burime për Report Tv thanë se Fino ka propozuar dhe ka shpalluir zyrtarisht kandidaturën për të pasuar Armand...

LAJMI I FUNDIT/ Armando Duka shpall kandidaturën, kërkon mandatin e pestë në krye të FSHF-së

para 9 muajve - BalkanWeb

Presidenti i FSHF, Aramando Duka ka zyrtarizuar kandidaturën për zgjedhjet presidenciale të Federatës së Futbollit. Përmes një statusi në Facebook, Aramando Duka ka njoftuar se do të kërkojë mandatin e...

Duka zyrtarizon kandidaturën për në FSHF, përballë do ketë Finon

para 9 muajve - Opinion

Kreu aktual i FSHF-së, Armando Duka ka zyrtarizuar kandidaturën e tij për President të FSHF-së. Përballë tij do të jetë Bashkim Fino, i cili e ka deklaruar disa kohë më parë këtë kanditaturë. Me anë të...

Armando Duka rikandidon për president të FSHF-së, tregon pse mori këtë vendim

para 9 muajve - NOA

Kreu aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka regjistruar kandidaturën për një mandat tjetër në krye të FSHF-së. Zgjedhjet do të zhvillohen më 7 shkurt në Durrës, ndërsa përballë Armando...

Zgjedhjet për president të FSHF-së, Duka zyrtarizon kandidaturën

para 9 muajve - Sot News

Presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, zyrtarizoi kandidaturën për postin e presidentit të FSHF-së, nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare në “Facebook”. Postimi Së bashku për...

PRONONCIMI/ Presidenti i ELBASANIT mbështet Armand DUKËN: Kandidimi i tij, hap pozitiv për futbollin

para 9 muajve - Newsport

Elbasani prej disa vitesh është duke kaluar një situatë jo shumë të mirë pasi së fundmi ra edhe në Kategorinë e Dytë. Por, përpos këtij fakti, presidenti i klubit të Elbasanit, Arben Laze është shumë pranë...

Armand Duka shpall zyrtarisht kandidarurën për president të FSHF

para 9 muajve - Gazeta Tema

Armand Duka ka shpallur zyrtarisht kandidauren per postin e presidentit te FSHF. Lajmi e ka publikuar permes nje postimi ne faqen e tij ne facebok. Duka eshte kreu aktual i Federates Shqiptare te Futbollit...

FOTO/ MODERATORJA e RTSH-së e lumtur, jep lajmin: Më ndiqni sonte, FINO shpall kandidaturën

para 9 muajve - Newsport

Moderatorja e RTSH-së, Hygerta Sako ka publikuar së fundmi një njoftim në profilin e saj në “Facebook”. Bukuroshja e Rubrikës Sportive, njofton se mbrëmjen e sotme Bashkim Fino do të shpallë kandidaturën...

Duka zyrtarizon kandidaturën për kreun e FSHF, kërkon mandatin e 5

para 9 muajve - Shqiptarja

Armando Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka zyrtarizuar ditën e sotme kandidatuarën e tij për zgjedhjet presidenciale të Federatës së Futbollit, të cilat do të zhvillohen më 7 shkurt...

ZYRTARE: Armand Duka rikandidon për postin e presidentit në FSHF

para 9 muajve - Syri

Armand Duka do rikandidojë për postin e President të Federatës Shqiptare të Futbollit në zgjedhjet që do të zhvillohet më 7 shkurt. Numri një i Federatës Shqiptare kërkon një mandat të 5-të, ndërsa do...

Duka apo Fino? Adriatik Dosti, gazetari sportiv analizon zgjedhjen e tij: Uthulla e fortë prish enën e vet…

para 9 muajve - Newsport

Duka apo Fino? Asnjëri e as tjetri… kjo do ishte përgjigja ime publike lidhur me dy kandidaturat e Kreut të ri të FSHF që do duhet të zgjidhet nga Asambleja shqiptare e futbollit më 7 shkurt 2018.. I pari...

Deputeti socialist Fino kandidat për president të FSHF-së përballë Dukës

para 9 muajve - Illyria

Armand Duka do të kërkojë mandatin e 5-të në krye të federatës shqiptare të futbollit. Presidenti e kishte konfirmuar edhe më herët kandidaturën e tij, por tashmë e ka vulosur duke zyrtarizuar gjithçka...

Analisti i njohur flet për kandidaturën e Finos për kreun e FSHF-së: Kam respekti për të…si deputet!

para 9 muajve - Newsport

Analisti politik Ilir Kulla ka ndërhyrë në debatin që po bëhët për zgjedhjet për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, ku në garë deri tani janë dy kandidatura, ajo e presidentit aktual Armand...

Armando Duka shpall kandidaturën, kërkon mandatin e pestë në krye të FSHF-së

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Presidenti i FSHF, Aramando Duka ka zyrtarizuar kandidaturën për zgjedhjet presidenciale të Federatës së Futbollit. Përmes një statusi në Facebook, Aramando Duka ka njoftuar se do të kërkojë...

Zgjedhje në FSHF, Armando Duka merr vendimin

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti aktual i FSHF-së, Armando Duka ka postuar pak minuta më patrë një status në rrjetin social “Facebook”, ku ka kërkuar një tjetër mandat në krye të institucionit të futbollit në vend. Postimi...

Duka synon mandatin e 5-të, zyrtarizon kandidaturën për kreun e FSHF

para 9 muajve - Java News

Armand Duka ka zyrtarizuar kandidaturën për postin e kreut të federatës Shqiptare të Futbollit. Presidenti aktual i FSHF kërkon një mandat të 5-të në krye të futbollit shqiptar. Ai u zgjodh për herë të...

EKSKLUZIVE/ Qeveria presion Klubeve të FUTBOLLIT, u çon tatimet për kontroll, ekzekutivi ndërhyn në garën DUKA-FINO (LISTA E KLUBEVE QE KONTROLLOHEN)

para 9 muajve - Newsport

Qeveria fillon luftën për të marrë nën kontroll Federatën Shqiptare të Futbollit. Pas shpalljes zyrtarisht të dy kandidatëve, Armando Duka që aktualisht mban postin e kreut të FSHF-së, dhe Bashkim Fino,...

Përballë Dukës për FSHF-në, Bashkim Fino drejt lënies së mandatit të deputetit

para 9 muajve - NOA

Bashkim Fino, sipas të gjitha gjasave, do të jetë një nga kandidatët për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit në zgjedhjet e 7 shkurtit dhe rrjedhimisht, rivali kryesor i Armando Dukës për këtë post....

Armando Duka shpall kandidaturën, kërkon mandatin e pestë në krye të FSHF-së

para 9 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i FSHF, Aramando Duka ka zyrtarizuar kandidaturën për zgjedhjet presidenciale të Federatës së Futbollit. Përmes një statusi në Facebook, Aramando Duka ka njoftuar se do të kërkojë mandatin e...

Armand Duka zyrtarizon kandidaturën për kreun e FSHF

para 9 muajve - 24 ore

Armand Duka vendos zyrtarisht kandidaturën për president në Federatën Shqiptare të Futbollit. Duka që kërkon mandatin e tij të pestë në krye të qeverisë së futbollit në vend, e konfirmoi vendimin e tij...

Zyrtarizoi kandidaturën, DUKA zbulon arsyen : Së bashku për futbollin!

para 9 muajve - Newsport

Armand Duka është i pari që ka zyrtarizuar kandidaturën për mandatin e pestë në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kreu aktual i FSHF-së ka zbuluar arsyet se pse zgjodhi që të rikandonte edhe njëherë...

Armand Duka zyrtarizon kandidaturën për kreun e FSHF

para 9 muajve - Insajderi

Armand Duka vendos zyrtarisht kandidaturën për president në Federatën Shqiptare të Futbollit. Duka që kërkon mandatin e tij të pestë në krye të qeverisë së futbollit në vend, e konfirmoi vendimin e tij...

Zgjedhjet për kreun e FSHF-së, ARMAND DUKA zyrtarizon kandidaturën

para 9 muajve - Newsport

Armand Duka do të rikandidojë për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit. Presidenti aktual ka bërë zyrtare kandidaturën e tij, ku do të kërkojë të marrë mandatin e pestë. Përballë tij pritet të jetë...

Gara per kreun e FSHF/Ish-kryeministri dorëzon mandatin e deputetit

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags Gara per kreun e FSHF/Ish-kryeministri dorëzon mandatin e deputetit Duket se për Armando Dukën nuk do të ketë më një mandat tjetër si President i Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi...

KY DO QË TË JETË SËRISH PRESIDENT I FSHF-SË

para 9 muajve - NOA

Nga Mentor Kikia Është zgjedhur që në 2002 në krye të futbollit shqiptar. Që atëherë ka ndërtuar një mekanizëm shoqatash e presidentësh klubesh, që i garanton rizgjedhjen e përhershme si president i Federatës...

Mënyra fantazmë se si Armand Duka drejton futbollin!

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Fatjon Baze Për 16 vite futbolli shqiptar është drejtuar nga Armand Duka, dhe përgjatë gjithë sundimit të tij në atë post sporti në vendin tonë nuk ka pasur një nivel të kënaqshëm pasi investimet kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK