http://kariera.mk

Allegri dhe Luis Enrique në listën e Chelsea-s

para 9 muajve - Klan Kosova

Chelsea ka identifikuar Massimiliano Allegri-n dhe Luis Enriqut-n si trajnerët që mund ta zëvendësojnë Antonio Conte-n në fund të stinorit, sipas Daily Mail. Kjo duket të jetë gjithmonë e më e mundshme,...

Vardy dhe Chicharito kërkohen nga United

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester United po synon ta transferojë Jamie Vardy-n dhe Javier “Chicharito” Hernandez-in, raporton The Telegraph. Vardy raportohet se do të ishte opsioni më i shtrenjtë për Djajtë e Kuq, teksa po synojnë...

Tottenham nuk dorëzohet për Malcom

para 9 muajve - Klan Kosova

Tottenham nuk është dorëhequr nga gara për transferimin e Malcom, raporton UOL Esporte. Pavarësisht se Arsenali ka mbajtur bisedime me përfaqësuesit e tij këtë javë për një transferim të mundshëm në janar,...

Zidane i jep lamtumirën Realit, bëhet trajner i gjigantit evropian

para 9 muajve - Lajmi.net

. Mund të ju duket e pabesueshme, por Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi, në kërkim të një aventure të re. Menjëherë pasi ‘Corriere dello Sport’ njoftoi se Massimiliano Allegri mund të largohet ...

Mahrez fillon bisedimet me Liverpool

para 9 muajve - Klan Kosova

Ylli i Leicester-it, Riyad Mahrez, ka hapur bisedimet me Liverpool-in për një transferim të mundshëm në afatin kalimtar të janarit, raporton The Express. Të Kuqtë po synojnë ta përforcojnë fazën ofensive...

Ky është trajneri i muajit në Premier Ligë

para 9 muajve - Medial

Trajneri i Manchester Cityt është shpallur trajneri më i mirë për muajin dhjetor Manchester City nuk ka të ndalur në Premier Ligë dhe po marshon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit. Gjatë muajit...

​​Conte nuk përjashton mundësinë e largimit nga Chelsea

para 9 muajve - RTV 21

Trajneri italian ka edhe një vit kontratë me kampionët e Premier Ligës Antonio Conte ka lënë të hapur çdo mundësi rreth së ardhmes së tij me Chelsean. Italiani ka edhe një vit kontratë me “Blutë”, por...

Candreva: Dua të luaj në Ligën Premier

para 9 muajve - Telegrafi

Anësori i Interit, Antonio Candreva, ka thënë se do të pëlqente të luante në Ligën Premier, ndërsa me të janë të lidhur Manchester United, Chelsea dhe Arsenal. Italiani që tani është 30 vjet në dy vitet...

Mourinho i përgjigjet Contes për herë të fundit

para 9 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho ka vendosur të zgjedh heshtjen në “luftën” verbale me Antonio Conte. Këta dy trajner që janë edhe rivalë të mëdhenj, ditëve të fundit kanë nisur një “luftë” speciale me deklarata. Por, tani...

Benzema i refuzon dy skuadra të njohura nga Premierliga

para 9 muajve - GazetaBlic

Karim Benzema dëshiron të mbetet përfundimisht të Real Madridi. Sulmuesi francez ka hedhur poshtë dy oferta të rëndësishme nga Premierliga. Janë skuadrat Arsenal dhe Chelsea që janë refuzuar nga Karim...

Benzema refuzon dy skuadra të mëdha të Premierligës

para 9 muajve - Opinion

Karim Benzema dëshiron të mbetet përfundimisht të Real Madridi. Sulmuesi francez ka hedhur poshtë dy oferta të rëndësishme nga Premierliga. Janë skuadrat Arsenal dhe Chelsea që janë refuzuar nga Karim...

Mourinho nuk e përjashton transferimin e Sanchezit

para 9 muajve - Gazeta Express

Mourinho ka lavdëruar Sanchezin, për të cilin ka shprehur interesim edhe Manchester Unitedi. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka refuzuar të përjashtojë transferimin e mundshëm të Alexis Sanchez,...

Përgatitet rikthimi i bujshëm i Zinedine Zidane

para 9 muajve - Syri

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit. Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit, e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion...

Unitedi dhe Chelsea në “luftë” për futbollistin e njohur

para 9 muajve - Lajmi.net

. Manchester United dhe Chelsea kanë nisur një gare tjetër mes vete, në tregun e transferimeve. Dy skuadrat e mëdha të Premierligës, kanë nisur një “luftë” mes vete për të siguruar shërbimet e një talenti...

Super-lajm për Liverpoolin para derbit me Cityn

para 9 muajve - Lajmi.net

Një lajm i mirë për Liverpoolin para derbit të fundjavës me Manchester Cityn. ‘The Reds’ të dielën në ‘Anfield Road’ me fillim nga ora 17:0 presin liderët e Manchester Cityt, për të zhvilluar ndeshjen...

“Nuk ka marrëveshje me Juventusin”

para 9 muajve - Almakos

Agjenti i Dennis Praet, ka thënë se nuk ka asnjë të vërtet rreth transferimit të tij nga Sampdoria te Juventusi. Bianconerët kanë qenë të lidhur me belgun në ditët e fundit dhe madje u flit për një marrëveshje...

Conte qetëson Unitedin e Cityn për Sanchezin

para 9 muajve - Gazeta Express

E ardhmja e sulmuesit të Arsenalit vazhdon të jetë e pazgjidhur. Conte nuk ka asnjë dyshim se kiliani do të luajë për një “klub fantastik”. Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka përsëritur admirimin që...

Conte: E doja Sanchezin te Juventusi

para 9 muajve - Telegrafi

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se e ka kërkuar Alexis Sanchezin te  Juventusi kur ishte lojtar i Udineses. Arsenali mund të mbetet pa Alexisin pasi ky i fundit mbete pa kontratë në fund të...

Zidane i jep lamtumirën Realit, bëhet trajner i gjigantit evropian

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Mund të ju duket e pabesueshme, por Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi, në kërkim të një aventure të re. Menjëherë pasi ‘Corriere dello Sport’ njoftoi se Massimiliano Allegri mund të largohet ...

LAJMI I FUNDIT: Dështon transferimi i Sanchezit te Manchester City

para 9 muajve - Lajmi.net

. Transferimi i Alexis Sanchez te Manchester City ka dështuar. Alexis Sanchez me shumë gjasë do të mbetet te Arsenali, së paku deri në përfundim të sezonit. Mediet në Angli raportojnë se Manchester City...

Premier League, ëndrra e parealizuar e Antonio Candrevas

para 9 muajve - GazetaBlic

Ka një kampionat që e intrigon Antonio Candrevan më shumë se Seria A. Italiani ka zbuluar se në të ardhmen aspiron të luajë në Premier League, ku rivaliteti është i ashpër dhe emocionues. Në të kaluarën...

Zidane pritet të marrë drejtimin e gjigantit italian

para 9 muajve - Koha.net

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit. Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Candreva: Dua të luaj në Ligën Premier

para 9 muajve - Almakos

Anësori i Interit, Antonio Candreva, ka thënë se do të pëlqente të luante në Ligën Premier, ndërsa me të janë të lidhur Manchester United, Chelsea dhe Arsenal. Italiani që tani është 30 vjet në dy vitet...

Candreva gëzon Chelsean e Man Unitedin: “Më pëlqen Premierliga”

para 9 muajve - Gazeta Express

Candreva thotë se do të dëshironte të luajë në Premierligë. Anësori i Interit, Antonio Candreva, që kërkohet nga klube si Arsenali, Chelsea e Manchester Unitedi, u ka dhënë sinjale pozitive gjigantëve...

Sanchez – Chelsea, Conte zbulon gjithçka

para 9 muajve - Lajmi.net

Antonio Conte ka pranuar se ka admirim të madh për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, por ka përgënjeshtruar gjitha spekulimet që e lidhin kilianin me një kalim te Chelsea. Sanchez është emri më i...

​Conte nuk përjashton mundësinë e largimit nga Chelsea

para 9 muajve - KosovaPress

Antonio Conte ka lënë të hapur çdo mundësi rreth së ardhmes së tij me Chelsean. Italiani ka edhe një vit kontratë me “Blutë”, por në mediat angleze ka kohë që flitet se ai do të largohet në fund të stinorit,...

Benzema refuzon dy skuadra të mëdha të Premierligës

para 9 muajve - Lajmi.net

. Karim Benzema dëshiron të mbetet përfundimisht të Real Madridi. Sulmuesi francez ka hedhur poshtë dy oferta të rëndësishme nga Premierliga. Janë skuadrat Arsenal dhe Chelsea që janë refuzuar nga Karim...

Lajm fantastik për Liverpoolin para derbit me Cityn

para 9 muajve - Infokusi

Liverpooli në fundjavë e pret në  stadiumin ‘Anfield Road’ skuadrën lidere të premier Ligës angleze, shkruan infokusi.com. Lajmi i madh për skuadrën e Jurgen Klopp është se futbollisti me formën më të...

Conte pranon se nuk e ka të sigurt qëndrimin te Chelsea

para 9 muajve - Koha.net

Antonio Conte ka pranuar se nuk e di nëse do të jetë menaxher i Chelseat edhe për sezonin e ardhshëm. Italiani sezonin e kaluar fitoi Premier Ligën, por historia e Chelseat, sipas tij, dikton se nuk mund...

Conte konfirmon lajmin e keq për tifozët e Chelseas

para 9 muajve - Lajmi.net

. Antonio Conte ka pranuar se mund të largohet nga posti i menaxherit në Chelsea. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me këtë klub, por në futboll gjithçka është e mundur”, ka thënë...

Gruaja e Di Marias e paralajmëron Lucas Mouran për kalimin tek United

para 9 muajve - Sovrani

Transferimi i Lucas Mouras tek Manchester United është vënë në dyshim serioz pas një ndërhyrje të bashkëshortes së Angel Di Marias, raporton The Sun, përcjellë Sovrani.info. Moura ishte i bindur të largohet...

Candreva i shkel syrin Premier Leagues

para 9 muajve - Albeu

Candreva ka folur me elozhe për kampionatin anglez, në të cilin do të donte të luante. “Më pëlqen shumë Liga Premier , pasi është një garë e jashtëzakonshme. Do të doja të luaja në Ligën Premier ”, ka...

Zidanin po e pret ky super klub me duar të hapura

para 9 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit.Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Conte e pranon se mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni

para 9 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Salah rikthehet nga lëndimi, i gatshëm për Cityn

para 9 muajve - Koha.net

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Mohamed Salah me shumë gjasë do të përfshihet në ekipin që do të përballet me Manchester Cityn. Salah, i cili ka realizuar 23 gola në të gjitha garat...

Mourinho me deklaratë befasuese për Sanchez

para 9 muajve - Sovrani

Dy ditët e fundit u raportua se Manchester United ka lëvizur duke dërguar një ofertë konkrete drejt Arsenalit për Alexis Sanchez deri në 30 milionë euro, duke provuar kështu t’a befasoj Manchester CCity,...

Salah rikthehet, gati kundër City

para 9 muajve - Java News

Salah është gati kundër ekipit të Guardiolës. Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Mohamed Salah me shumë gjasë do të përfshihet në ekipin që do të përballet me Manchester Cityn. Salah,...

Premier League vlerëson trajnerin dhe sulmuesin e muajit dhjetor

para 9 muajve - Klan Kosova

Muaji dhjetor ka qenë i hatashëm në Ligën Premier, duke sjell shumë ndeshje interesante dhe rezultate të paparashikueshme. Për këtë muaj kampionati anglez, ka zgjedhur lojtarin dhe trajnerin më të mirë...

Zidane te Juventusi, nëse ikën Allegri

para 9 muajve - Klan Kosova

Ëndrra e Andrea Agnellit që Zinedine Zidane të shkojë te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të tillë...

Nëse shkarkohet Allegri, Juventus ëndërron Zidanen pasues

para 9 muajve - Albeu

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit.Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Ky është trajneri i muajit në Premier Ligë

para 9 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Manchester Cityt është shpallur trajneri më i mirë për muajin dhjetor Manchester City nuk ka të ndalur në Premier Ligë dhe po marshon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit. Gjatë muajit...

Candreva pëlqen Ligën Premier: Do doja të luaja aty

para 9 muajve - Telegrafi

Antonio Candreva pranon se do të donte të luante në Ligën Premier, por falënderoi trajnerin Luciano Spallettin, i cili e ndihmoi atë të mësonte gjëra të reja në Inter. Mesfushori italian mbush 31 vjet...

I pandalshmi Kane, ja çfarë ka arritur tani

para 9 muajve - GazetaBlic

Qendërsulmuesi i Tottenham, Harry Kane është shpallur futbollisti më i mirë i muajit dhjetor nw Premier League. Ai e fiton për herë të gjashtë këtë çmim, pasi në muajin e fundit të vitit shënoi 8 gola...

ZYRTARE: Zgjidhet 'lojtari i muajit' në Premier League

para 9 muajve - Syri

Qendërsulmuesi i Tottenham, Harry Kane është shpallur futbollisti më i mirë i muajit dhjetor nw Premier League. Ai e fiton për herë të gjashtë këtë çmim, pasi në muajin e fundit të vitit shënoi 8 gola...

Guardiola dhe Kane më të mirët e muajit në Premier Ligë

para 9 muajve - RTV 21

Trajneri i Manchester Cityt dhe sulmuesi i Tottenham janë shpallur më të mirët për muajin dhjetor Manchester City nuk ka të ndalur në Premier Ligë dhe po marshon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit....

Conte: E doja Sanchezin te Juventusi

para 9 muajve - Almakos

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se e ka kërkuar Alexis Sanchezin te  Juventusi kur ishte lojtar i Udineses. Arsenali mund të mbetet pa Alexisin pasi ky i fundit mbete pa kontratë në fund të...

Wenger s'e hedh poshtë mundësinë që Alexis Sanchez të largohet në janar

para 9 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, nuk e ka hedhur poshtë mundësinë që Alexis Sanchez të largohet gjatë këtij muaji, por ka insistuar se klubi nuk do ta lërë atë të ikën pa e blerë fillimisht zëvendësuesin...

Mourinho rivalizon Guardiolen për Sanchezin

para 9 muajve - Insajderi

Edhe pse Manchester City e ka kërkuar gjatë dhe me ngulm sulmuesin kilian Alexis Sanchez, ky i fundit mund të udhëtojë në Manchester, por për të luajtur me fqinjët e United. Lajmin e ka konfirmuar sot...

Zinedine Zidane te Juventusi, nëse ikën Alegri

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit.Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Pep Guardiola thyen rekord absolut në Premierligë

para 9 muajve - Gazeta Express

. Pep Guardiola është shpallur trajneri i muajit në Premierligën angleze për muajin dhjetor dhe kështu u bë trajneri i parë ndonjëherë që fiton këtë çmim për katër muaj rresht. Trajneri i Manchester Cityt...

Zidane-Juve, të destinuar për t’u bashkuar

para 9 muajve - Gazeta Tema

Zërat që kanë qarkulluar orët e fundit për një interesim të Floretino Perez ndaj Joachim Low, kanë krijuar një efekt zinxhir dhe zhurma nga Madridi ka dërguar jehonën deri në Torino. Presidenti i bardhezinjve...

ZYRTARE: Zgjidhet ‘trajneri i muajit’ në Premier League

para 9 muajve - Syri

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë në Premier League për muajin dhjetor duke u bëri i pari në historinë e kampionatit anglez që e fiton këtë çmim katër herë radhazi. Manchester City fitoi...

Premier League vlerëson trajnerin dhe sulmuesin e muajit dhjetor

para 9 muajve - Albeu

Muaji dhjetor ka qenë i hatashëm në Ligën Premier , duke sjell shumë ndeshje interesante dhe rezultate të paparashikueshme. Për këtë muaj kampionati anglez, ka zgjedhur lojtarin dhe trajnerin më të mirë...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

para 9 muajve - Zhurnal

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Zyrtare: Guardiola dhe Kane zgjedhën më të mirët e dhjetorit në Ligën Premier

para 9 muajve - Zhurnal

Kampionati anglez, Liga Premier ka zgjedhur lojtarin dhe trajnerin më të mirë të muajit dhjetor. Muaji dhjetor ka qenë i hatashëm në Ligën Premier, duke sjell shumë ndeshje interesante dhe rezultate të...

Ylli i Interit: “Do të doja të luaja në Premierligë”

para 9 muajve - Gazeta Express

. Antonio Candreva e ka pranuar se do të donte të luante në Premierligën angleze, teksa e falënderon trajnerin Luciano Spalletti për ndihmën që ia ka ofruar për të mësuar gjëra të reja në Inter. Anësori...

Sanchez refuzon Unitedin

para 9 muajve - Gazeta e re

Sulmuesi kilian dëshiron kalimin te Manchester City. Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh...

Zyrtare: Guardiola dhe Kane zgjedhën më të mirët e dhjetorit në Ligën Premier

para 9 muajve - Telegrafi

Kampionati anglez, Liga Premier ka zgjedhur lojtarin dhe trajnerin më të mirë të muajit dhjetor. Muaji dhjetor ka qenë i hatashëm në Ligën Premier, duke sjell shumë ndeshje interesante dhe rezultate të...

Candreva zgjedh Premierligën

para 9 muajve - Lajmi.net

Antonio Candreva dëshiron të luajë në Premierligë. Antonio Candreva ëndërron të luajë në Premierligë. Sulmuesi i Interit ka pranuar se do të dëshironte të kalonte një aventurë te elita e futbollit anglez....

Sanchez refuzon Unitedin

para 9 muajve - Medial

Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh për kilianin është duke u interesuar Manchester City,...

Ja trajneri dhe futbollisti i muajit në premier ligë

para 9 muajve - Infokusi

Pep Guardiola trajner i Manchester City dhe sulmuesi i Tottenhamit Harry Kane janë zgjedhur  si më të mirët e muajit dhjetor në premier ligën angleze, shkruan infokusi.com. Pep Guardiola është shpallur...

Sanchez refuzon Unitedin

para 9 muajve - RTV 21

Sulmuesi kilian dëshiron kalimin te Manchester City Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh...

Premier League, ëndrra e parealizuar e Antonio Candrevas

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ka një kampionat që e intrigon Antonio Candrevan më shumë se Seria A. Italiani ka zbuluar se në të ardhmen aspiron të luajë në Premier League, ku rivaliteti është i ashpër dhe emocionues. Në të kaluarën...

Zidane te gjiganti italian?

para 9 muajve - Medial

Zinedine Zidane është duke u konsideruar nga Juventusi si kandidat potencial për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, i cili ka mundësi të largohet gjatë verës. Media të ndryshme kanë raportuar se Antonio...

Zidane pritet të marrë drejtimin e gjigantit italian

para 9 muajve - Insajderi

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit. Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Man Utd arrin marrëveshje me Alexis Sanchez

para 9 muajve - Infokusi

Skuadra angleze Man United është afër transferimit të kileanit Alexis Sanchez, shkruan infokusi.com. Sipas Sky Italia, Manchester United ka pranuar kushtet e sulmuesit të Arsenalit. United tani duket të...

E duan klubet e mëdha angleze, Candreva kërkon Premier League-n

para 9 muajve - Newsport

Ylli i Interit, Antonio Candreva i cili kërkohet nga klube të mëdha angleze si Arsenal, Chelsea e Manchester United duket se i ka dhënë dritën jeshileve klubeve nga Premier League. Në një intervistë për...

Zidane te Juventusi, nëse ikën Allegri

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ëndrra e Andrea Agnellit që Zinedine Zidane të shkojë te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të tillë...

Mahrezin nuk kanë ndërmend ta shesin

para 9 muajve - Albeu

Claude Puel dëshiron të mbajë te Leicester City, Riyad Mahrez . Pavarësisht zërave të merkatos, që e lidhin emrin e sulmuesit me disa klube të mëdha europiane, dëshira e teknikut është që lojtari të qëndrojë,...

Guardiola thyen rekordin e trajnerëve në Premierligë

para 9 muajve - Lajmi.net

Pep Guardiola u shpall më i miri edhe në shtator, tetor e nëntor, para çmimit të dhjetorit. Pep Guardiola është shpallur menaxheri më i mirë në Premierligë, për muajin dhjetor. Kjo është hera e parë në...

E kërkojnë klubet e mëdha angleze, Candreva kërkon Premier League-n

para 9 muajve - Newsport

Ylli i Interit, Antonio Candreva i cili kërkohet nga klube të mëdha angleze si Arsenal, Chelsea e Manchester United duket se i ka dhënë dritën jeshileve klubeve nga Premier League. Në një intervistë për...

Tre trajnerë në listën e dëshirave të Juventusit, Zidane pjesë e tij

para 9 muajve - Telegrafi

Zinedine Zidane, Simone Inzaghi dhe Roberto Mancini janë të gjithë kandidatë për stolin e Juventusit pasi Max Allegri pritet të largohet në sezonin e ardhshëm. Ka pasur disa raporte që Antonio Conte është...

Guardiola thyen rekordin e trajnerëve në Premierligë

para 9 muajve - Lajmi.net

Pep Guardiola është shpallur menaxheri më i mirë në Premierligë, për muajin dhjetor. Kjo është hera e parë në histori të garës që një trajner shpallet më i miri për herën e katërt të njëpasnjëshme. Guardiola...

Candreva gëzon Chelsean e Man Unitedin: “Më pëlqen Premierliga”

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Candreva thotë se do të dëshironte të luajë në Premierligë. Anësori i Interit, Antonio Candreva, që kërkohet nga klube si Arsenali, Chelsea e Manchester Unitedi, u ka dhënë sinjale pozitive gjigantëve...

Candreva pëlqen Ligën Premier: Do doja të luaja aty

para 9 muajve - Almakos

Antonio Candreva pranon se do të donte të luante në Ligën Premier, por falënderoi trajnerin Luciano Spallettin, i cili e ndihmoi atë të mësonte gjëra të reja në Inter. Mesfushori italian mbush 31 vjet...

Zidane te Juventusi,nëse ikën Allegri

para 9 muajve - Infokusi

Ëndrra e Andrea Agnellit që Zinedine Zidane të shkojë te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të tillë...

Po i “çmend” të gjithë në Francë, Totthenham gati 40 milionë paund për brazilianin

para 9 muajve - Newsport

Po shkëlqen këtë vit në kampionatin francez dhe shikohet si një nga talentet e rradhës të futbollit brazilian. Malcolm, 20 vjeçari që aktivizohet me Bordeaux në Ligue 1 ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve....

Salah flet për spekulimet rreth Realit

para 9 muajve - Albeu

Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos në mes të sezonit është një goditje e madhe për Liverpoolin dhe do të ishte...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

para 9 muajve - Telegrafi

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në sezonin...

Zidane te gjiganti italian?

para 9 muajve - Gazeta Express

. Zinedine Zidane është duke u konsideruar nga Juventusi si kandidat potencial për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, i cili ka mundësi të largohet gjatë verës. Media të ndryshme kanë raportuar se Antonio...

Vardy largohet nga Leicester City, befason me klubin e ri

para 9 muajve - Lajmi.net

"The Sun" shkruan se Jose Mourinho kërkon yllin e Leicester Cityt, Jamie Vardy. Man Utd ka një alternativë të re për sulm, në rast të largimit të Zlatan Ibrahimovic. “The Sun” shkruan se Jose Mourinho...

Tre trajnerë në listën e dëshirave të Juventusit, Zidane pjesë e saj

para 9 muajve - GazetaBlic

Zinedine Zidane, Simone Inzaghi dhe Roberto Mancini janë të gjithë kandidatë për stolin e Juventusit pasi Max Allegri pritet të largohet në sezonin e ardhshëm. Ka pasur disa raporte që Antonio Conte është...

Benzema drejt Anglisë, ja klubi i ri?

para 9 muajve - Syri

Karim Benzema në Arsenal është thashethemi i transferimit që nuk do të përjashtohet dhe Diario Gol pretendojnë se Gunners po punojnë për të nënshkruar me sulmuesin e Realit. Benzema ka dështuar të përsëris...

Wenger i dorëzuar, pranon lajmin e keq për Sanchezin

para 9 muajve - Lajmi.net

. Arsene Wenger ka dhënë lajmin e fundit në lidhje me sulmuesin Alexis Sanchez. Menaxheri i Arsenalit ka theksuar se nuk ka asgjë konkrete në lidhje me largimin e yllit kilian nga Emirates Stadium. “Nuk...

Conte e pranon se mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

para 9 muajve - Telegrafi

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Pep Guardiola dhe Harry Kane, më të mirët në Premier League!

para 9 muajve - Infokusi

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë në Premier League për muajin dhjetor duke u bëri i pari në historinë e kampionatit anglez që e fiton këtë çmim katër herë radhazi. Manchester City fitoi...

Conte e pranon se ka dyshime serioze rreth të ardhmes tek Chelsea

para 9 muajve - Sovrani

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Gati marrëveshja, Inter dhe Manchester United shumë pranë shkëmbimit të lojtarëve

para 9 muajve - Newsport

Duket se gjërat kanë filluar të lëvizin në aksin Manchester-Milano. Mes United dhe Inter duket më pranë se kurrë marrëveshja për të shkëmbyer lojtarët e tyre. Bëhet fjalë për një shkëmbim mes mesfushorëve...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

para 9 muajve - GazetaBlic

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në sezonin...

Transferimi i Sanchez, Mourinho sfidon Guardiolën

para 9 muajve - Gazeta Tema

Transferimi i Alexis Sanchez te Manchester City ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Jose Mourinho ka menduar t’ia bëjë malore rivalit të tij. Manchester United është përfshirë rishtazi...

Conte e pranon se mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni

para 9 muajve - Sovrani

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Përveç Sanchezit, Man United i do edhe këta dy sulmues

para 9 muajve - Gazeta Express

. Manchester United, përveç Alexis Sanchezit, është duke i konsideruar edhe Jamie Vardyn dhe Javier Hernandezin si opsione të mundshme për janar, raporton the Telegraph. Vardy raportohet të jetë opsioni...

Guardiola dhe Kane më të mirët e muajit në Premier Ligë

para 9 muajve - Gazeta e re

Trajneri i Manchester Cityt dhe sulmuesi i Tottenham janë shpallur më të mirët për muajin dhjetor. Manchester City nuk ka të ndalur në Premier Ligë dhe po marshon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit....

Atë që Mourinho e bëri për 9 sezone, Guardiola e arriti për 4 muaj

para 9 muajve - Bota Press

Si të mos mjaftonte dominimi i kampionatit anglez dhe spektakli që po dhuron me Manchester City, vjen një tjetër vlerësim për spanjollin Pep Guardiola. Trajneri i ‘Citizens’ është zgjedhur trajneri më...

Nisin bisedimet mes Liverpoolit dhe yllit të Premierligës

para 9 muajve - Gazeta Express

Anësori i Leicester Cityt, Riyad Mahrez, ka nisur bisedimet me Liverpoolin për një transferim të mundshëm në “Anfield” gjatë janarit, raporton Daily Express. “Të kuqtë” janë duke kërkuar ta përforcojnë...

Pep Guardiola thyen rekord absolut në Premierligë

para 9 muajve - Sovrani

Pep Guardiola është shpallur trajneri i muajit në Premierligën angleze për muajin dhjetor dhe kështu u bë trajneri i parë ndonjëherë që fiton këtë çmim për katër muaj rresht. Trajneri i Manchester Cityt...

Guardiola dhe Kane më të mirët e muajit në Premier Ligë

para 9 muajve - Periskopi

Trajneri i Manchester Cityt dhe sulmuesi i Tottenham janë shpallur më të mirët për muajin dhjetor. Manchester City nuk ka të ndalur në Premier Ligë dhe po marshon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit....

Ibra afër eksperiencës së re turke

para 9 muajve - Albeu

Skuadra e madhe turke , Besiktas dëshiron shërbimet e suedezit, Zlatan Ibrahimovic. Sipas mediumit italian Tuttomercatoweb, drejtuesit e Besiktasit kanë etiketuar një emër të madh për ta sjell në skuadër....

Ky është zëvendësuesi i Antonio Conte

para 9 muajve - Infokusi

Antonio Conte do të largohet nga skuadra e Chelsea në fund të sezonit, raporton Daily Mail. Sipas gazetës së njohur pasuesi i tij te skuadra e Chelseat do të jetë Massimiliano Allegri, i cili aktualisht...

Zyrtare: Guardiola dhe Kane zgjedhën më të mirët e dhjetorit në Ligën Premier

para 9 muajve - Almakos

Kampionati anglez, Liga Premier ka zgjedhur lojtarin dhe trajnerin më të mirë të muajit dhjetor. Muaji dhjetor ka qenë i hatashëm në Ligën Premier, duke sjell shumë ndeshje interesante dhe rezultate të...

Guardiola dhe Kane më të mirët e muajit në Premier Ligë

para 9 muajve - KosovaPress

Manchester City nuk ka të ndalur në Premier Ligë dhe po marshon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit. Gjatë muajit dhjetor, City i Pep Guardiolas ka fituar gjashtë nga shtatë ndeshjet e zhvilluara,...

Mourinho do një sulmues, Unitedi synon njërin mes Vardyt ose Chicharitos

para 9 muajve - Zhurnal

Manchester Unitedi ka shënjestruar dy sulmuesit e njohur nga Liga Premier, Jamie Vardy dhe Javier Hernandez i njohur si Chicharito për ta transferuar njërin në afatin kalimtar të janarit. Djajtë e Kuq...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

para 9 muajve - Zhurnal

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

para 9 muajve - Telegrafi

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Transferimi i Sançez, Mourinjo sfidon Guardiolën

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Transferimi i Alexis Sançez te Mançester Siti ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Hoze Mourinjo ka menduar t’ia bëjë malore rivalit të tij. Mançester Junajtid është përfshirë rishtazi...

Ish-kampioni i Anglisë “tradhëton” Arsenal, do që të luajë me Liverpool

para 9 muajve - Newsport

Tashmë që Philippe Coutinho është larguar, te Liverpool janë vënë në kërkim të zëvendësuesit të brazilianit. Merkato vështirë që mund të ofrojë emra të mëdhenj në këtë moment, por duket se në “derë” për...

Ibrahimovic ndahet nga Man Utd, zgjedh klubin që ka shumë tifozë në Kosovë

para 9 muajve - Lajmi.net

. Zlatan Ibrahimovic është i gatshëm ta shkëpus kontratën në Manchester United. Mediat angleze raportojnë se sulmuesi suedez është i pakënaqur me hapësirën e kufizuar për lojë dhe mund të largohet nga...

Mourinho do një sulmues, Unitedi synon njërin Vardyn dhe Chichariton

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi ka shënjestruar dy sulmuesit e njohur nga Liga Premier, Jamie Vardy dhe Javier Hernandez i njohur si Chicharito për ta transferuar njërin në afatin kalimtar të janarit. Djajtë e Kuq...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

para 9 muajve - GazetaBlic

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Sanchez refuzon Unitedin

para 9 muajve - Sovrani

Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh për kilianin është duke u interesuar Manchester City,...

Tre trajnerë në listën e dëshirave të Juventusit, Zidane pjesë e saj

para 9 muajve - Almakos

Zinedine Zidane, Simone Inzaghi dhe Roberto Mancini janë të gjithë kandidatë për stolin e Juventusit pasi Max Allegri pritet të largohet në sezonin e ardhshëm. Ka pasur disa raporte që Antonio Conte është...

Lamtumirë Real Madrid, Zidane kthehet si trajner në Serie A

para 9 muajve - Lajmi.net

. Zinedine Zidane mund të rikthehet në Serie A. Në rast të largimit nga posti i trajnerit të Real Madridit, pas përfundimit të këtij sezoni, francezi ka ofertë për të marrë drejtimin e një ish skuadre...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

para 9 muajve - Almakos

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në sezonin...

Arsene Wenger tregon të ardhmen e Alexis Sanchez

para 9 muajve - Infokusi

Trajneri  Arsene Wenger ka folur për largimin e mundshëm eventual të Alexis Sanchez, nga Arsenali. “Ai dëshiron të fitojë dhe të bëjë më të mirën për klubin,” tha Wenger në konferencën për media. “Unë...

Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Antonio Conten në Chelsea

para 9 muajve - Gazeta Express

Chelsea i ka identifikuar dy emra të mëdhenj si zëvendësues të mundshëm të Antonio Contes. Bëhet fjalë për trajnerin aktual të Juventusit, Massimiliano Allegrin, dhe ish-trajnerin e Barcelonës, Luis Enriquen,...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

para 9 muajve - Almakos

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

para 9 muajve - Infokusi

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Mkhitaryan befason me skuadrën e re

para 9 muajve - Infokusi

Henrikh Mkhitaryan është i gatshëm të kthehet në Borussia Dortmund këtë afat kalimtar, shkruan infokusi.com Aktualisht ekziston një hapsirë e  konsiderueshme në mes të futbollistit dhe skuadrës së Man...

Manchester Unitedit është vonuar për Alexis Sanchezin

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka bërë përpjekje tepër të vonuar për ta mposhtur Manchester Cityn në garë për t’i siguruar shërbimet e Alexis Sanchezit nga Arsenali, sipas Daily Express. Raportohet se “Djajtë e kuq”...

Sanchez refuzon Unitedin

para 9 muajve - KosovaPress

Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh për kilianin është duke u interesuar Manchester City,...

Transferimi i Sanchez, Mourinho sfidon Guardiolën

para 9 muajve - Infokusi

Transferimi i Alexis Sanchez te Manchester City ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Jose Mourinho ka menduar t’ia bëjë malore rivalit të tij. Manchester United është përfshirë rishtazi...

Guardiola thyen rekordin e trajnerëve në Premierligë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Pep Guardiola është shpallur menaxheri më i mirë në Premierligë, për muajin dhjetor. Kjo është hera e parë në histori të garës që një trajner shpallet më i miri për herën e katërt të njëpasnjëshme. Guardiola...

Zidane te gjiganti italian?

para 9 muajve - Sovrani

Zinedine Zidane është duke u konsideruar nga Juventusi si kandidat potencial për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, i cili ka mundësi të largohet gjatë verës. Media të ndryshme kanë raportuar se Antonio...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

para 9 muajve - Infokusi

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

para 9 muajve - Sovrani

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

para 9 muajve - Almakos

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Mourinho do një sulmues, Unitedi synon njërin mes Vardyt dhe Chicharitos

para 9 muajve - Almakos

Manchester Unitedi ka shënjestruar dy sulmuesit e njohur nga Liga Premier, Jamie Vardy dhe Javier Hernandez i njohur si Chicharito për ta transferuar njërin në afatin kalimtar të janarit. Djajtë e Kuq...

United dhe Liverpool sytë kah Pulisic

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United do ta rivalizojë Liverpool-in për Christian Pulisic-in, në rast se ky i fundit do të tentojë ta sjellë në Anfield Road, amerikanin gjatë kësaj vere. 19 vjeçari është lidhur me një transferim...

Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Antonio Conten në Chelsea

para 9 muajve - Insajderi

Chelsea i ka identifikuar dy emra të mëdhenj si zëvendësues të mundshëm të Antonio Contes. Bëhet fjalë për trajnerin aktual të Juventusit, Massimiliano Allegrin, dhe ish-trajnerin e Barcelonës, Luis Enriquen,...

Manchester Unitedit është vonuar për Alexis Sanchezin

para 9 muajve - Sovrani

16 Manchester United ka bërë përpjekje tepër të vonuar për ta mposhtur Manchester Cityn në garë për t’i siguruar shërbimet e Alexis Sanchezit nga Arsenali, sipas Daily Express. Raportohet se “Djajtë e...

United dhe Liverpool sytë kah Pulisic

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester United do ta rivalizojë Liverpool-in për Christian Pulisic-in, në rast se ky i fundit do të tentojë ta sjellë në Anfield Road, amerikanin gjatë kësaj vere. 19 vjeçari është lidhur me një transferim...

Presidenti i Tottenhamit ia mbyll derën Realit për Kane

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Tottenham Hotspur, Daniel Levy ka hedhur poshtë spekulimet që lidhin Harry Kane dhe Dele Alli me disa nga klubet më të mëdha të Evropës, veçanërisht me Real Madridin. 24-vjeçari Kane, i cili...

Presidenti i Tottenhamit, Levy flet për të ardhmen e Harry Kane

para 9 muajve - Albeu

Harry Kane bën pjesë në planet e klubit të londrë, Tottenham Hotspur, dhe shihet nga tifozët për të qenë pjesë e legjendave. Klubi anglez nuk ka ndërmend të heqë dorë nga bomberi që po kërkohet me çdo...

Djajtë e Kuq me ofërtë të madhe për Asension

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester United i është afruar Marco Asensio-s me një ofertë të madhe, në mënyrë që ta sjellin në Old Trafford, pohon Don Balon. Asensio konsiderohet si ndër talentët më të spikatur spanjollë, dhe kjo...

Arsenal arrin marrëveshje me Ancelotti-n

para 9 muajve - Klan Kosova

Carlo Ancelotti ka arritur një marrëveshje katërvjeçare me Arsenalin, raporton Corriere dello Sport. Italiani do ta zëvendësojë Arsene Wenger-in në Emirates në fund të këtij stinori. Topçinjtë vitin e...

Tre emra të mëdhenj për fazën e sulmit të Manchester United

para 9 muajve - Lajmi.net

Manchester United po kërkon të sjellë një emër të madh për fazën e sulmit këtë afat kalimtar. Gjatë ditës së sotme ka pasur raportime të medieve në Angli se ‘Djajtë e Kuq’ në momentet e fundit kanë hyrë...

Chelsea synon Allegri-n

para 9 muajve - Klan Kosova

Chelsea ka filluar ta planifikojë jetën pas ikjes së trajnerit aktual, Antonio Conte. Sipas Corriere dello Sport, kampioni në fuqi i Anglisë ia ka vënë syrin Massimiliano Allegrit si zëvendësim për Conte-n....

Spurs sfidon United-in për Lucas

para 9 muajve - Klan Kosova

Tottenham Hotspur mund të bëjë një ofertë për Lucas Moura-n gjatë janarit, sipas Le 10 Sport. Manchester United po ashtu është lidhur me një transferim të mundshëm të tij. Megjithatë, përderisa Paris Saint-Germain...

Ja çfarë do bëjë Tottenham me Kane

para 9 muajve - Standard

Kane bën pjesë në planet afatgjate të Tottenhamit. Klubi anglez nuk ka ndërmend të heqë dorë nga bomberi anglez që kërkohet me ngulm nga Real Madridi. Daniel Levy, presidenti i Tottenhamit, ka folur për...

United rivalizon Cityn, ofron Mkhitaryanin dhe 28 milionë euro për Sanchezin

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester United ka kontaktuar me lojtarin e rebeluar të Arsenalit Alexis Sanchez. Ky i fundit dukej se do të shkonte te Manchester City këtë muaj ose gjatë verës si lojtar i lirë. Por sipas Sky Sports,...

Presidenti i Tottenhamit ia mbyll derën Realit për Kane

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Tottenham Hotspur, Daniel Levy ka hedhur poshtë spekulimet që lidhin Harry Kane dhe Dele Alli me disa nga klubet më të mëdha të Evropës, veçanërisht me Real Madridin. 24-vjeçari Kane, i cili...

Manchester United ofron 28 milionë euro dhe këtë super lojtar për Sanchezin

para 9 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka kontaktuar me lojtarin e rebeluar të Arsenalit Alexis Sanchez. Ky i fundit dukej se do të shkonte te Manchester City këtë muaj ose gjatë verës si lojtar i lirë. Por sipas Sky Sports,...

Tottenhami dëshpëron Realin për Harry Kanen

para 9 muajve - Lajmi.net

. Real Madrid ka marrë një lajm të keq sot nga Anglia. Skuadra e Tottenham, nuk e ka ndërmend të heq dorë nga dëshira e madhe e Real Madridit, sulmuesi Harry Kane. Mbretërit janë vënë në kërkim të reprezentuesit...

Harry Kane – Real Madrid vjen lajmi i madh nga Anglia

para 9 muajve - GazetaBlic

Kane bën pjesë në planet afatgjate të Tottenhamit. Klubi anglez nuk ka ndërmend të heqë dorë nga bomberi anglez që kërkohet me ngulm nga Real Madridi. Daniel Levy, presidenti i Tottenhamit, ka folur për...

E kërkon Real Madrid, Totthenham i ofron një kontratë “faraonike” “yllit” të ekipit

para 9 muajve - Newsport

Totthenham është një nga ekipet e vetme në Premier League që në vitet e fundit ka besuar shumë në elementët e rinj dhe anglezë si bazë për ekipin. Një prej atyre që kanë spikatur më tepër është Dele Alli....

Arsene Wenger pranë largimit, Arsenal ka gati trajnerin e ri

para 9 muajve - Newsport

Ka vite që diskutohet që Arsene Wenger do largohet nga Arsenal në fund të sezonit. Një gjë e tillë nuk ka ndodhur, por duket se “kupa është mbushur” dhe në fund të këtij sezoni rrugët e trajnerit francez...

Chelsea “pazar” në Itali, gjen zëvendësuesin e Antonio Contes

para 9 muajve - Newsport

Me shumë mundësi në fund të sezonit nga ekipi i Chelseas do largohet trajneri Antonio Conte. Shumë emra janë përfolur për zëvendësimin e italianit si Ancelotti apo edhe Mancini por së fundmi një tjetër...

Tottenhami i përgjigjet Realit për Kane

para 9 muajve - Gazeta Express

Kane bën pjesë në planet afatgjate të Tottenhamit. Klubi anglez nuk ka ndërmend të heqë dorë nga bomberi anglez që kërkohet me ngulm nga Real Madridi. Daniel Levy, presidenti i Tottenhamit, ka folur për...

United oferton për Sanchez

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester United ka bërë një ofertë prej 25 milionë funtesh për Alexis Sanchez, raporton The Guardian. Në anën tjetër, Pep Guardiola thuhet të ketë përgatitur një ofertë prej 20 milionë funtesh për lojtarin...

Totthenham i “prish” punë Manchester United, futet në garë për lojtarin e PSG

para 9 muajve - Newsport

Prej kohësh tashmë diskutohet se nga ekipi i PSG do largohet një lojtar që në fillim erdhi me shumë bujë si Lucas Moura. Braziliani duket i tepërt në Paris dhe pas diskutimeve që ai mund të largohej në...

Lucas Moura në radarin e gjigantit anglez

para 9 muajve - GazetaBlic

“Le 10 Sport” shkruan që Tottenham Hotspur është futur fuqishëm në garë për futbollistin brazilian Lucas Moura do të transferohet në Premierligë. Mirëpo, Manchester United s’do të jetë skuadra e tij e...

Lucas Moura në radarin e gjigantit italian

para 9 muajve - GazetaBlic

“Le 10 Sport” shkruan që Tottenham Hotspur është futur fuqishëm në garë për futbollistin brazilian Lucas Moura do të transferohet në Premierligë. Mirëpo, Manchester United s’do të jetë skuadra e tij e...

Lucas Moura në Premierligë, skuadra e re është befasi e madhe

para 9 muajve - Lajmi.net

"Le 10 Sport" shkruan që Tottenham Hotspur është futur fuqishëm në garë për futbollistin. Lucas Moura do të transferohet në Premierligë. Mirëpo, Manchester United s’do të jetë skuadra e tij e re, përcjellë...

Arsenal e gjen zëvendësuesin e Sanchez, luan në Francë

para 9 muajve - GazetaBlic

Arsenali ka vendosur të zhvillojë bisedime me Bordoeux për të diskutuar sjelljen e Malcom në “Emirates Stadium” 20-vjeçari ka qenë i lidhur me Tottenham, por tani kanë dalë zëra se ai mund të jetë zëvendësim...

Ja ku po transferohet Riyad Mahrez

para 9 muajve - Infokusi

Liverpooli është duke e shqyrtuar mundësin e transferimit të yllit të Leicesterit. Riyad Mahrez vlersohet nga skuadra angleze si zëvendësues potencial i Philippe Coutinho, raporton infokusi.com. Sipas...

Pesë transferimet e mëdha që mund të ndodhin në afatin e janarit

para 9 muajve - Periskopi

Afati i transferimeve të janarit është në ritëm të lartë dhe i kemi parë dy marrëveshje të shumave të majme të parave që e përfshinë Liverpoolin. Virgil Van Dijk u bë mbrojtësi më i shtrenjtë në botë kur...

Pulisic në Premierligë, te Liverpool apo Man Utd?

para 9 muajve - Lajmi.net

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë në garë për talentin e ri të BorussiaDortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford. Liverpooli po...

“Ujku ujku, por çakalli bën kërdinë”, United ‘stërkëmbësh’ City-t për Sanchez

para 9 muajve - BalkanWeb

Është kjo shprehja popullore e shqiptarëve që mund të tregojë më së mirë për çështjen e Alexis Sanchez, futbollistit të Arsenal që i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni. Mediat angleze raportuan...

United rivalizon Cityn, ofron Mkhitaryanin dhe 28 milionë euro për Sanchezin

para 9 muajve - Almakos

Manchester United ka kontaktuar me lojtarin e rebeluar të Arsenalit Alexis Sanchez. Ky i fundit dukej se do të shkonte te Manchester City këtë muaj ose gjatë verës si lojtar i lirë. Por sipas Sky Sports,...

Spurs sfidon United-in për Lucas

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Tottenham Hotspur mund të bëjë një ofertë për Lucas Moura-n gjatë janarit, sipas Le 10 Sport. Manchester United po ashtu është lidhur me një transferim të mundshëm të tij. Megjithatë, përderisa Paris Saint-Germain...

Një italian e zëvendëson Wengerin në Arsenal

para 9 muajve - GazetaBlic

Mediat në Itali raportojnë për marrëveshje mes trajnerit dhe klubit nga Premier Liga Carlo Ancelotti në vendin e Arsen Wenger tek Arsenali. Kështu shkruan Corriere dello Sport, e cila shton që trajneri...

United rivalizon City-n, ofron 25 milionë për Sanchez

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester City e ka përballë rivalin e qytetit Manchester United për sulmuesin Alexis Sanchez. Djajtë e kuq, kanë ofruar 25 milionë funta për futbollistin e Arsenal, shkruan Guardian, përcjellë Klan Kosova....

Unied dhe Liverpool nisin luftën për Pulisic

para 9 muajve - Albeu

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë në garë për talentin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic . Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford. Liverpooli...

Sanchez shokon Cityn, kalon te gjiganti tjetër i Premierligës

para 9 muajve - Lajmi.net

. Manchester United po kërkon sulmues në afatin kalimtar. Sipas “Guardian”, klubi ka shprehur interesim për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, përcjellë “Lajmi.net”. United ka bërë gati 25 milionë...

​Ancelotti pasardhës i Wenger tek Arsenali

para 9 muajve - RTV 21

Mediat në Itali raportojnë për marrëveshje mes trajnerit dhe klubit nga Premier Liga Carlo Ancelotti në vendin e Arsene Wenger tek Arsenali. Kështu shkruan Corriere dello Sport, e cila shton që trajneri...

Jamie Vardy rikthehet nga lëndimi, i gatshëm për duelin ndaj Chelsea

para 9 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat takohet me Leicester të shtunën me fillim nga ora 16:00. Ky takim do të zhvillohet në kuadër të Premierligës, shkruan GazetaBlic. Para këtij takimi, Leciester City ka pranuar lajme të...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

para 9 muajve - Zhurnal

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

United ofertë për Asension

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester United i kanë bërë një ofertë masive Marco Asensios për ta sjellur atë nga Real Madrid, shkruan Don Balon, njofton Klan Kosova. Asensio konsiderohet si një nga talentët më premtues në Bernabeu,...

Mahrez – Liverpool, janë orë deçizive

para 9 muajve - Sovrani

Sulmuesi i krahut tek Leicester City Ryad Mahrez njoftohet se është në bisedime të avancuara me drejtuesit e skuadrës së Liverpoolit, raporton ‘Daily Express’, përcjellë Sovrani.info. Megjithëse paraprakisht...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

United rivalizon City-n, ofron 25 milionë për Sanchez

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Manchester City e ka përballë rivalin e qytetit Manchester United për sulmuesin Alexis Sanchez. Djajtë e kuq, kanë ofruar 25 milionë funta për futbollistin e Arsenal, shkruan Guardian. Pep Guardiola thuhet...

Man Utd me ofertë serioze për Sanchez

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United ka përgatitur një ofertë serioze për Alexis Sanchez, raporton infokusi.com. Për dallim nga Manchester City të cilët kanë ofruar 20 milionë funta, Manchester United ka ofruar 5 milionë...

“Tronditet” Reali, Asensio te gjiganti i Premierligës

para 9 muajve - Lajmi.net

"Don Balon" ka zbuluar se United interesohet fuqishëm për yllin e ri të Real Madridit. Manchester United është duke e përgatitur “bombën” e madhe. “Don Balon” ka zbuluar se United interesohet fuqishëm...

Arsenal largon Wengerin, vjen Ancelotti

para 9 muajve - Klan Kosova

Carlo Ancelotti është pajtuar të nënshkruajë një kontratë katër vjeçare me Arsenalin. Ai do ta zëvendësojë, Arsene Wenger verën e këtij viti, shkruan Corriere dello Sport, njofton Klan Kosova. Revolveristët...

Lajm i madh për të ardhmën e Firminos

para 9 muajve - GazetaBlic

Roberto Firmino mund ta përfundojë karrierën në Liverpool. “Daily Telegraph” raporton se klubi nga Anfield ka bërë gati kontratë afatgjate për sulmuesin. Firmino po ashtu është i lumtur në Liverpool dhe...

Chelsea gjen zëvendësuesin e Contes

para 9 muajve - Koha.net

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, raportohet se është pajtuar për zëvendësimin e Antonio Contes te Chelsea gjatë verës. Edhe pse fitoi titullin e Premier Ligës sezonin e kaluar, e ardhmja e...

Arsenal largon Wengerin, vjen Ancelotti

para 9 muajve - Ina

Carlo Ancelotti është pajtuar të nënshkruajë një kontratë katër vjeçare me Arsenalin. Ai do ta zëvendësojë, Arsene Wenger verën e këtij viti, shkruan Corriere dello Sport, njofton Klan Kosova. Revolveristët...

Firmino befason me vendimin e tij në Liverpool

para 9 muajve - Lajmi.net

. Roberto Firmino mund ta përfundojë karrierën në Liverpool. “Daily Telegraph” raporton se klubi nga Anfield ka bërë gati kontratë afatgjate për sulmuesin. Firmino po ashtu është i lumtur në Liverpool...

Tottenhami i kthen përgjigje Realit për Harry Kane

para 9 muajve - Sovrani

Kane bën pjesë në planet afatgjate të Tottenhamit. Klubi anglez nuk ka ndërmend të heqë dorë nga bomberi anglez që kërkohet me ngulm nga Real Madridi. Daniel Levy, presidenti i Tottenhamit, ka folur për...

Chelsea, United e PSG pas lojtarit të Juves

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Chelsea dhe Manchester United do të bëjnë garë me PSG-në për mbrojtësin e krahut të majtë të Juventusit, Alex Sandro, raporton Calciomercato. Dy klubet rivale nga Premier Liga kanë qenë të lidhura me kalimin...

Coutinho kontakton me Salahin, ja çfarë thotë transferimi i ri i Barçës

para 9 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës ditë më parë ka transferuar sulmuesin brazilian, Philippe Coutinho. Coutinho është prezantuar të hënën në ‘Camp Nou’ para tifozëve blaugranas, shkruan GazetaBlic. Pas transferimit...

Mourinho i etur t’ia rrëmbejë Sanchezin Guardiolas, United ofron Mkhitaryanin dhe 28m euro për kilianin

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester United e ka bërë një ofertë për ta transferuar Alexis Sanchezin nga Arsenali, me Jose Mourinhon të etur për t’ia shuar shpresat Manchester Cityt për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit kilian...

Manchester United ka gati transferimin e super yllit të Real Madridit

para 9 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka përgatitur një ofertë të majme për Marco Asensio, të cilin e kërkon për sezonin e ardhshëm, shkruan Don Balon. Asensio konsiderohet si një nga talentët më të mëdhenj të Realit dhe...

Unitedi tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Cityt

para 9 muajve - Koha.net

Manchester Unitedi ka bërë ofertë për transferimin e Alexis Sanchezit nga Arsenali pasi Jose Mourinho po tenton t’ia shuajë shpresat Manchester Cityt në garën për kilianin. Sanchezi tashmë është pajtuar...

Derbi londinez për talentin brazilian

para 9 muajve - Periskopi

Arsenali ka planifikuar një takim me Bordeauxin për të diskutuar për një transferim të mundshëm të sulmuesit brazilian, Malcom. 20-vjeçari, i cili dëshirohet po ashtu nga Tottenham, është shfaqur si një...

​Unitedi me ofertë të majme për Asension

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester United e dëshiron talentin spanjoll të Real Madridit, Marco Asensio Skuadra angleze Manchester United ka përgatitur një ofertë të majme për Marco Asensio, të cilin e kërkon për sezonin e ardhshëm,...

Dele Alli largohet nga Tottenham, zgjedh klubin e ri?

para 9 muajve - Lajmi.net

. Dele Alli ka ofertë për largim nga Tottenham. Mediat angleze raportojnë se ylli anglez ka zgjuar interesim nga Real Madrid, për verën e këtij viti. Dele Alli ishte objektiv i “Los Blancos” edhe para...

Ancelotti befason tifozët e futbollit me klubin e ri

para 9 muajve - Aktuale

Pronarëve të klubit londinez u ka sosur durimi me francezin, që për herë të fundit titullin e Premier League e ka fituar në vitin 2004. Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali....

Mourinho befason Guardiolën, dërgon ofertë zyrtare për Sanchez

para 9 muajve - Sovrani

Manchester United ka paraqitur një ofertë prej 25 milionë funtesh për Alexis Sanchez pasi ata kërkojnë të mposhtin rivalët e Manchester Cityt për sulmuesin e Arsenalit, raporton ‘The Guardian’, përcjellë...

Mourinho tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Guardiolas

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United ka bërë një ofertë të befasishme për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Kur të gjithë po pritnin momentin kur kiliani do t’i bashkohej Guardiolas te...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

para 9 muajve - Almakos

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

Arsenal ka gati ‘bombën’ e merkatos, ky është lojtari që do ta zëvendësojë Sanchezin

para 9 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez është shumë pranë largimit nga ‘Topçinjtë’. Sipas mediave britanike, Sanchez do të transferohet tek Manchester City për 25 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Arsene...

Unitedi tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Cityt

para 9 muajve - Insajderi

Manchester Unitedi ka bërë ofertë për transferimin e Alexis Sanchezit nga Arsenali pasi Jose Mourinho po tenton t’ia shuajë shpresat Manchester Cityt në garën për kilianin. Sanchezi tashmë është pajtuar...

Bomba: Manchester United dëshiron shërbimet e yllit të Arsenalit

para 9 muajve - Periskopi

Sipas një raporti në Itali nga tabloidi anglez ‘Sky’ Manchester United është duke e përgatitur një ofertë që do ta tejkalonte ofertën e Manchester Citit për Alexis Sanchezin. Manchester United është gati...

Carlo Ancelotti trajner i skuadrës së madhe angleze

para 9 muajve - Infokusi

Carlo Ancelotti ka rënë dakord për një marrëveshje katërvjeçare me Arsenalin, raporton infokusi.com Sipas Corriere dello Sport, Arsene Wenger do të largohet nga ‘Emirates’ në fund të stinorit, pasi është...

Ancelotti sezonin e ardhshëm merr drejtimin e gjigantëve europianë

para 9 muajve - Syri

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kështu raportojnë mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

Mourinho e dëshiron yllin e Realit

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United është duke monitoruar situatën e Marco Asensio te Real Madridi, raporton infokusi.com. Sipas ‘Don Balon’, skuadra e Jose Morinho është duke përgatitur një mega-ofertë për yllin e Realit....

Mungon vetëm zyrtarizimi, por Arsenali po bëhet gati për Ançelottin

para 9 muajve - Albeu

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali . Kështu raportojnë mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

United rivalizon City-n, ofron 25 milionë për Sanchez

para 9 muajve - Gazeta Liria

Manchester City e ka përballë rivalin e qytetit Manchester United për sulmuesin Alexis Sanchez. Djajtë e kuq, kanë ofruar 25 milionë funta për futbollistin e Arsenal, shkruan Guardian. Pep Guardiola thuhet...

Chelsea, United e PSG pas lojtarit të Juves

para 9 muajve - Klan Kosova

Chelsea dhe Manchester United do të bëjnë garë me PSG-në për mbrojtësin e krahut të majtë të Juventusit, Alex Sandro, raporton Calciomercato, njofton Klan Kosova. Dy klubet rivale nga Premier Liga kanë...

Liverpool e gjen tek Milan zëvendësuesin e Coutinhos

para 9 muajve - Albeu

Liverpool është duke kërkuar një zëvendësues të Coutinhos dhe këtë si duket e ka gjetur në Itali. Bëhet fjalë për një rikthim të mundshëm të Susos te The Reds, i cili për tre sezone ishte lojtari i skuadrës...

Largohet Conte, vjen trajneri i gjigantit nga Serie A

para 9 muajve - Sovrani

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, raportohet se është pajtuar për zëvendësimin e Antonio Contes te Chelsea gjatë verës. Edhe pse fitoi titullin e Premier Ligës sezonin e kaluar, e ardhmja e...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

para 9 muajve - Medial

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

Ancelotti pasues i Wenger te Arsenali

para 9 muajve - Zhurnal

Ai është trajneri me më së shumti ndeshje në Ligën Premier, por nuk e ka fituar titullin që nga viti 2004. Klubi janë duke u marr më shumë  me largimin e Alexis Sanchez drejt Manchester Cityt, por tashmë...

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

para 9 muajve - Zhurnal

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

De Bruyne e shikon si shpëtimtar Sanchezin

para 9 muajve - Medial

Pep Guardiola nuk do ta ketë në dispozicion Gabriel Jesusin për dy muaj pas lëndimit të ligamentit të gjurit, derisa Sergio Aguero ka pasur probleme me gjendjen fizike kohët e fundit. De Bruyne beson se...

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

para 9 muajve - Telegrafi

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

Carlo Ancelotti merr vendin e Wenger në fund të sezonit

para 9 muajve - Gazeta Tema

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kwshtu raportojnw mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

De Bruyne e shikon si shpëtimtar Sanchezin

para 9 muajve - Albeu

Pep Guardiola nuk do ta ketë në dispozicion Gabriel Jesusin për dy muaj pas lëndimit të ligamentit të gjurit, derisa Sergio Aguero ka pasur probleme me gjendjen fizike kohët e fundit. De Bruyne beson se...

Jurgen Klopp nuk dëshiron largimin e super sulmuesit nga Liverpool

para 9 muajve - GazetaBlic

Lajmi i madh është se Liverpool po përgatitet të nënshkruajë me Firminon për një marrëveshje të re afatgjatë me klubin. Sulmuesi 26-vjeçar është nën kontratë deri në vitin 2020. Liverpool dëshiron të sigurojë...

Ancelotti pasues i Wenger te Arsenali

para 9 muajve - Telegrafi

Ai është trajneri me më së shumti ndeshje në Ligën Premier, por nuk e ka fituar titullin që nga viti 2004. Klubi janë duke u marr më shumë  me largimin e Alexis Sanchez drejt Manchester Cityt, por tashmë...

Unitedi tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Cityt

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Manchester Unitedi ka bërë ofertë për transferimin e Alexis Sanchezit nga Arsenali pasi Jose Mourinho po tenton t’ia shuajë shpresat Manchester Cityt në garën për kilianin. Sanchezi tashmë është pajtuar...

Allegri në radarët e Chelseat për të zëvendësuar Conten

para 9 muajve - Albeu

Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Conte pritet të largohet nga Stamford Bridge në fund të sezonit dhe sipas Corriere dello Sport, Allegri është...

Manchester United po përgatit një ofertë të majme për yllin e Real Madridit

para 9 muajve - Sovrani

Së fundi po raportohet se Manchester United e dëshiron transferimin e talentit spanjoll, Marco Asensio. Sipas “Don Balon” gjiganti anglezë po përgatit një ofertë të madhe për futbollistin e Realit. “Djajtë...

Reali mendon t'i përgjigjet Barcelonës me Salah

para 9 muajve - Albeu

Futbollistët më të mirë të Liverpoolit janë kthyer në objekt dëshirash për skuadrat më të mëdha të La Ligas. Reali i Madridit kërkon ti kundërpërgjigjet Barcelonës që pak ditë më parë firmosi me Coutinhon...

Carlo Ancelotti merr vendin e Wenger në fund të sezonit

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kwshtu raportojnw mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

Ancelotti befason tifozët e futbollit me klubin e ri

para 9 muajve - Lajmi.net

Pronarëve të klubit londinez u ka sosur durimi me francezin, që për herë të fundit titullin e Premier League e ka fituar në vitin 2004. Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali....

Tottenham nisin bisedimet për vazhdimin e kontratës me Alli-n

para 9 muajve - RTV 21

Tottenham dëshiron ta mbaj yllin anglez në ekip Klubi anglez, Tottenham ka nisur bisedimet me mesfushorin me tipare sulmuese, Dele Alli-n për vazhdimin e kontratës, pas interesimit të Real Madridit dhe...

​Unitedi me ofertë të majme për Asension

para 9 muajve - Gazeta Liria

Manchester United e dëshiron talentin spanjoll të Real Madridit, Marco Asensio Skuadra angleze Manchester United ka përgatitur një ofertë të majme për Marco Asensio, të cilin e kërkon për sezonin e ardhshëm,...

Wenger shpreson që Sanchez të qëndroj në Arsenal

para 9 muajve - RTV 21

Wenger deklarohet rreth situatës së Alexis Sanchez Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger po shpreson që sulmuesi, Alexis Sanchez do të nënshkruaj kontratën e re me klubin dhe duke hedhur poshtë spekulimet...

Mkhitaryan do të rikthehet te Dortmundi, nuk e do Mourinho

para 9 muajve - Java News

Futbollisti armen, Henrikh Mkhitaryan nuk po kalon kohë të mira te Manchester United. Mkhitaryan lë të hapur mundësinë që të kthehet te Borussia Dormtund gjatë kësaj merkate. Lojtari armen, ka prishur...

​Arsenal nis bisedimet me Malcom

para 9 muajve - Gazeta Express

Arsenal e dëshiron në skuadër anësorin fantastik të Bordeaux, Malcom Skuadra angleze, Arsenal ka nisur bisedimet me përfaqësuesin e anësorit brazilian të Bordeaux, Malcom, shkruan Gianluca Di Marzio. City...

Ancelotti pasardhës i Wenger tek Arsenali

para 9 muajve - KosovaPress

Kështu shkruan Corriere dello Sport, e cila shton që trajneri francez, i cili drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit, për t’ia lënë vendin italianit, i cili do të nënshkruajë...

‘Ciao’ Juventus, Allegri te top klubi nga Premierliga?

para 9 muajve - Lajmi.net

. Massimiliano Allegri ka ofertë nga Premierliga. E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se trajneri i Juventusit mund të largohet nga skuadra kampione nga Serie A, pas përfundimit...

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

para 9 muajve - Almakos

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

Ancelotti befason tifozët e futbollit me klubin e ri

para 9 muajve - Sovrani

Pronarëve të klubit londinez u ka sosur durimi me francezin, që për herë të fundit titullin e Premier League e ka fituar në vitin 2004. Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali....

Ancelotti pasues i Wenger te Arsenali

para 9 muajve - Almakos

Ai është trajneri me më së shumti ndeshje në Ligën Premier, por nuk e ka fituar titullin që nga viti 2004. Klubi janë duke u marr më shumë  me largimin e Alexis Sanchez drejt Manchester Cityt, por tashmë...

Liverpooli kërkon rikthimin në “Anfield” të yllit të Milanit

para 9 muajve - Sovrani

Pas largimit të Coutinhos nga skuadra, Liverpooli kërkon ta rikthejë në skuadër tani lojtarin që aktivizohet te skuadra e Milanit. Bëhet fjalë për spanjollin Suso, i cili ishte pjesë e “The Reds” për tre...

De Bruyne flet rreth transferimit të Sanchezit te City, ja se çfarë thotë për sulmuesin e Arsenalit

para 9 muajve - Sovrani

Kevin De Bruyne ka pranuar se mezi pret kalimin e Alexis Sanchezit te Manchester City. Lideri i Ligës Premier ka shprehur interesim për sulmuesin e Arsenalit, të cilin nuk arriti ta transferonte gjatë...

Në Spanjë e japin të sigurtë: Reali ka blerë Kane dhe Hazard për 297 milion paund…për sezonin tjetër

para 9 muajve - Te Sheshi

Në kulmin e debatit për formën e dobët që po paraqet në ndeshjet e fundit, Reali i Madridit, është duke bërë sot, atë që duhet të bëjë nesër. Këtë lë të kuptohet të paktën, lajmi sensacional që ka botuar...

Guardiola komenton përplasjen mes Contes dhe Mourinho-s

para 9 muajve - Insajderi

Sherri që po zhvillohet mes Jose Mourinho-s dhe Antonio Conte është komentuar edhe nga trajneri i Manchester City-it, Pep Guardiola, i cili beson se vëmendja nuk duhet të jetë te trajnerët e skuadrave....

Guardiola me koment interesant për debatin Conte-Mourinho

para 9 muajve - Lajmi.net

. Sherri që po zhvillohet mes Jose Mourinhos dhe Antonio Conte është komentuar edhe nga trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, i cili beson se vëmendja nuk duhet të jetë te trajnerët e skuadrave....

Arsenal më në fund gjen zëvendësuesin e Wengerit

para 9 muajve - Albeu

Trajneri italian, Carlo Ancelotti po shihet si zëvendësuesi më i mirë i Arsene Wenger ku të largohet nga Arsenali. Carlo Ancelotti është i papunë që prej shkarkimit nga Bayern Munich dhe kështu pritet...

Wenger drejt largimit, ish-trajneri i Milanit pranë drejtimit të ARSENALIT

para 9 muajve - Newsport

Mediat angleze e shohin Carlo Ancelotti si zëvendësuesin e Arsene Wenger te Arsenal. Italiani është i papunë që prej shkarkimit nga Bayern Munich dhe kështu pritet të jetë deri në fund të këtij sezoni....

Arsenali e Liverpooli në garë për Rakitiqin

para 9 muajve - Koha.net

Arsenali dhe Liverpooli raportohet se kanë shprehur interesim për yllin e Barcelonës, Ivan Rakitiq, pas transferimit të Philippe Coutinhos në Camp Nou. Kroati besohet se është i merakosur për të ardhmen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK