http://kariera.mk

OKB: Deklaratat e Trumpit për emigrantët janë raciste

para 11 muajve - Portalb

Kombet e Bashkuara i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika ndaj emigrantëve...

Deklaratat e Trumpit për “vendet e ndyra” provokojnë zemërim

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkaktuar kritika gjithandej, pas raporteve se ka përdorur gjuhë të ashpër për t’i përshkruar disa vende në një takim në Zyrën Ovale. Sipas disa raporteve,...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

para 11 muajve - Gazeta Express

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

para 11 muajve - GazetaBlic

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

OKB: Deklaratat e Trumpit për emigrantët janë raciste

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kombet e Bashkuara i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika ndaj emigrantëve...

Trump: Përse në SHBA vijnë emigrantë nga vende m***?

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti Donald Trump, i irrituar nga përgjegjësia e vazhdueshme e Amerikës për emigrantët që ikin nga fatkeqësitë natyrore të Botës së Tretë, u kërkoi anëtarëve të Kongresit të enjten, në mënyrë vulgare,...

Trump mohon të ketë përdorur gjuhë raciste/ Ja deklarata e Shtëpisë së Bardhë...

para 11 muajve - Syri

Në një koment në Twitter, Presidenti amerikan Donald Trump mohoi të kishte përdorur fjalët, të cilave po i refererohen mediat. “Gjuha e përdorur prej meje në takimin për DACA-n ishte e ashpër, por jo ajo...

Reagime pas komenteve të Presidentit Trump për imigrantët

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Komentet me fjalë vulgare që bëri dje para ligjvënësve Presidenti Trump gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane, janë dënuar...

Deklaratat e Trumpit për “vendet e ndyra” provokojnë zemërim

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkaktuar kritika gjithandej, pas raporteve se ka përdorur gjuhë të ashpër për t’i përshkruar disa vende në një takim në Zyrën Ovale. Sipas disa raporteve,...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga 'vende të pista'

para 11 muajve - Gazeta Express

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

para 11 muajve - GazetaBlic

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

para 11 muajve - Infokusi

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Dita/Presidenti Trump mohon njoftimet: Nuk ishte kjo gjuha e përdorur

para 11 muajve - Gazeta 55

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

para 11 muajve - Sovrani

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Trump mohon të ketë përdorur gjuhë raciste/ Ja deklarata e Shtëpisë së Bardhë…

para 11 muajve - Fol

Në një koment në Twitter, Presidenti amerikan Donald Trump mohoi të kishte përdorur fjalët, të cilave po i refererohen mediat. “Gjuha e përdorur prej meje në takimin për DACA-n ishte e ashpër, por jo ajo...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

para 11 muajve - Insajderi

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Komentet e Trump për vende “qenef”, OKB: raciste dhe të turpshme

para 11 muajve - Te Sheshi

Zyra e Komisionerit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut ka përshkruar si “raciste” komentet nga Presidenti i SHBA, Donald Trump për emigrantët nga Haiti dhe vendet afrikane. “Nëse...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

para 11 muajve - Infokusi

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

para 11 muajve - Fol

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

para 11 muajve - Fol

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

OKB: Deklaratat e Trumpit “nuk duam migrantë nga “shtete të ndyra”, por nga Norvegjia” janë raciste

para 11 muajve - Portalb

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

para 11 muajve - Syri

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

Deklarata për “vende të ndyra” në Afrikë, OKB e quan Trump-in racist

para 11 muajve - BalkanWeb

SHBA- Zëdhënësi i të drejtave të njeriut sulmon Presidentin amerikan se po ‘hedh poshtë shumë vende dhe kontinente’ me komentin e tij në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të Bashkuara i ka quajtur ‘raciste’...

Trump mohon deklaratat raciste

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim...

Deklarata për “vende të ndyra” në Afrikë, OKB e quan Trump-in racist

para 11 muajve - TV Koha

SHBA- Zëdhënësi i të drejtave të njeriut sulmon Presidentin amerikan se po ‘hedh poshtë shumë vende dhe kontinente’ me komentin e tij në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të Bashkuara i ka quajtur ‘raciste’...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

para 11 muajve - Periskopi

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

para 11 muajve - 24 ore

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon të ketë përdorë fjalën “m*t” në takimin për imigrim

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar të ketë përdorë fjalë të ndyta për shtetet Haiti, El Salvador dhe vendet afrikane. Sipas disa raportimeve Trump i ka quajtur këto shtete “m*t” gjatë një takimi...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

para 11 muajve - Sovrani

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump duket se përgënjeshtron se ka përdorë shprehje vulgare

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka sugjeruar se ai nuk ka përdorë shprehje vulgare, për të cilat mediat kanë rapotuar se i ka shfrytëzuar gjatë një diskutimi për imigrimin. Pas raporteve se imigrantët...

Trump mohon njoftimet: Nuk ishte kjo gjuha e përdorur

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon deklaratat raciste

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të pista për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim në Zyrën...

Trump mohon deklaratat raciste

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

para 11 muajve - 24 ore

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trumpin

para 11 muajve - Gazeta Express

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump mohon deklaratat raciste

para 11 muajve - RTV 21

Sipas presidentit amerikan gjuha ishte e ashpër por jo ajo që raportohet të ketë thënë Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

para 11 muajve - Politiko

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Tramp fyen sërish emigrantët

para 11 muajve - RTSH

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme.”Pse i pranojmë...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

para 11 muajve - Gazeta e re

“Nëse konfirmohet, këto janë komente tronditëse dhe shokuese nga presidenti i SHBA-ve. Na vjen keq, por (për deklaratat) asgjë tjetër nuk mund të përdoret përveç fjalës ‘raciste'” Kombet e Bashkuara (OKB)...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv GJENEVË (AA) - Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar "raciste" deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë...

OKB vë në shënjestër Presidentin Trump: Racist!

para 11 muajve - Java News

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump ofendon emigrantët

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve te Bashkuara Donald Trump ka sulmuar ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre. Shefi i Shtëpisë se Bardhe ka përdorur fjalë banale gjatë një takimi me ligjvënës nga të dyja partitë...

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trumpin

para 11 muajve - Koha.net

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trump-in

para 11 muajve - Infokusi

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

para 11 muajve - Shenja

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Trump revoltohet sërish: Ofendon emigrantët dhe vendet nga vijnë

para 11 muajve - MRT

Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre me fjalë banale... Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet...

Trump fyen sërish emigrantët dhe vendet e tyre

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump sërish ka kritikuar emigrantët që ia mësyjnë vendit të tij, duke thënë se pse SHBA-të po i pranojnë emigrantët “nga vendet e mjera”, raporton Washington Post. Ai këto...

Trump përsëri fyen rëndë emigrantët dhe vendet e tyre

para 11 muajve - Alsat-M

Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre me fjalë banale gjatë një takimi në Zyrën Ovale. “Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”,...

Për deklaratat raciste të Trump-it, reagon ashpër edhe OKB-ja

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Është raportuar se ai i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim në...

Trump ballafaqohet me kritika për shprehjen vulgare për imigrantët

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, po ballafaqohet me kritika për shkak të komenteve vulgare për të cilat raportohet se ai i ka bërë gjatë një takimi të djeshëm me ligjvënësit për çështjen e imigrantëve....

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trump-in

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump e bën sërish, fyen emigrantët e vendet e tyre

para 11 muajve - Syri

Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre me fjalë banale gjatë një takimi në Zyrën Ovale. “Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”,...

Trump mohon të ketë përdorë fjalën “m*t” në takimin për imigrim

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar të ketë përdorë fjalë të ndyta për shtetet Haiti, El Salvador dhe vendet afrikane. Sipas disa raportimeve Trump i ka quajtur këto shtete “m*t” gjatë një takimi...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

para 11 muajve - AlbPortali

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Mediat: Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Fraza vulgare e Trumpit zemëron organizatat ndërkombëtare

para 11 muajve - Periskopi

Organizata ndërkombëtare përfshirë Kombet e Bashkuara dhe Unionin Afrikan, politikanë, afrikanë të zakonshëm dhe karabianë janë të zemëruar për vërejtjet e fundit të Presidentit të SHBA’së Donald Trump....

Trump: Nuk duam migrantë nga "shtete të ndyra", por nga Norvegjia

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) – Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, ka adresuar kritika në llogari të migrantëve nga disa shtete...

Trump fyen sërish emigrantët: Vijnë nga vende plehra!

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Fraza tronditëse të cituara nga presidenti amerikan Donald Trump gjatë një takimi në Zyrën Ovale me disa anëtarë të Kongresit. Ata që i kërkonin të rikonsideronte vendimin për të hequr statusin e mbrojtjes...

Trump mohon deklaratat raciste

para 11 muajve - KosovaPress

Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim në Zyrën Ovale, kanë ngjallë një reagim të ashpër në mbarë botën. Një zyrtar i OKB-së i ka cilësuar raciste komentet e Trump, duke...

‘Pse të marrim emigrantë nga vende të pista’, Trump kritikohet për komentet vulgare

para 11 muajve - Java News

Presidenti amerikan, Donald Trump, po perballet me kritika te shumta, pas komenteve vilgare, qe thuhet se ka bere gjatë një takimi të djeshëm me ligjvënësit për çështjen e imigrantëve. Mediat e huaja raportojne...

Trump e bën sërish, fyen emigrantët e vendet e tyre

para 11 muajve - Politiko

‘Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”, deklaroi Trump para ligjvënësve në zyrën e tij, sipas “Washington Post”. Kjo e fundit sqaron se komenti i Trump ishte për njerëzit nga Haiti,...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

para 11 muajve - Fol

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Donald Trump shokon sërish: Nuk duam emigrantë nga Haiti dhe Afrika, janë vende nevojtore

para 11 muajve - Gazeta Tema

Donald Trump shokon sërish me një deklaratë për emigrantët. Gjatë një takimi në zyrën e tij me disa anëtarë të Kongresit, ai ka përdorur një fjalor të ashpër për emigrantët e disa vendeve të Amerikës Latine...

Donald Trump ofendon prejardhjen e imigrantëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trumpin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Trump e bën sërish, fyen emigrantët e vendet e tyre

para 11 muajve - KosovaPress

“Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”, deklaroi Trump para ligjvënësve në zyrën e tij, sipas “Washington Post”. Kjo e fundit sqaron se komenti i Trump ishte për njerëzit nga Haiti,...

Trump: Nuk duam migrantë nga “shtete të ndyra”, por nga Norvegjia

para 11 muajve - Gazeta e re

“Përse duan të vijnë këtu migrantë nga këto shtete të ndyra. Do të duhet të marrim më shumë migrantë nga Norvegjia”, ka thënë Trump. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump,...

Trump: Nuk duam migrantë nga “shtete të ndyra”, por nga Norvegjia

para 11 muajve - Fol

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, ka adresuar kritika në llogari të migrantëve nga disa shtete të Amerikës Latine dhe Afrikës,...

Trump: Përse në SHBA vijnë emigrantë nga vende të m*** dhe jo nga Norvegjia?

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së Donald Trump pyeti pse SHBA i lejon emigrantët nga “vende të m****”, ndërsa diskuton një plan me dy senatorë në Zyrën Ovale, thonë burime të shumta. Shtëpia e Bardhë nuk i mohoi raportet....

Trump, fjalë të papërshtatshme për emigrantët…

para 11 muajve - Java News

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Mediat: Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

SHBA, shpëtojnë nga dëbimi qindra mijëra emigrantë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Në SHBA, një gjykatës federal urdhëroi administratën e Presidentit Trump të mbajë në fuqi tani për tani një program i cili mbron nga dëbimi qindra mijëra emigrantë që kanë hyrë në vend ilegalisht kur ishin...

SHBA, gjyqtari urdhëron administraten Trump, DACA të qëndrojë në fuqi

para 11 muajve - Syri

Në Shtetet e Bashkuara, një gjykatës federal urdhëroi administratën e Presidentit Trump të mbajë në fuqi tani për tani një program i cili mbron nga dëbimi qindra mijëra emigrantë që kanë hyrë në vend ilegalisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK