http://kariera.mk

Ndotja e ajrit në Prishtinë rritet bashkë me shqetësimet e qytetarëve për shëndetin

para 11 muajve - Gazeta Express

​ Niveli i ndotjes së ajrit është rritur bashkë me shqetësimet për shëndetin, javëve të fundit. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në kryeqytet, në periudhën mes orëve para të mbrëmjes e deri në mëngjesin...

Ndotja e ajrit në Prishtinë rritet bashkë me shqetësimet e qytetarëve për shëndetin

para 11 muajve - Koha.net

Niveli i ndotjes së ajrit është rritur bashkë me shqetësimet për shëndetin, javëve të fundit. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në kryeqytet, në periudhën mes orëve para të mbrëmjes e deri në mëngjesin...

Me propozim konkret në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 jana r - Me propozim projekt në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve për emrin, shefat e diplomacive Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias mbrëmë pas takimit në Selanik...

Ndotja e ajrit në Prishtinë rritet bashkë me shqetësimet e qytetarëve për shëndetin

para 11 muajve - Infokusi

Niveli i ndotjes së ajrit është rritur bashkë me shqetësimet për shëndetin, javëve të fundit. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në kryeqytet, në periudhën mes orëve para të mbrëmjes e deri në mëngjesin...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit. Këtë sot e ka...

Dimitrov për Reuters: Kemi përgjegjësi të madhe

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministri i jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov tha në një intervistë për Reuters se Maqedonia dhe Greqia ranë dakord të formojnë grupe punuese të udhëhequra nga ministrat e jashtëm për të zhvilluar bisedime...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Aktuale

Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit. Këtë sot e ka deklaruar shefi...

Ndotja e ajrit në Prishtinë rritet bashkë me shqetësimet e qytetarëve për shëndetin

para 11 muajve - Gazeta Liria

Niveli i ndotjes së ajrit është rritur bashkë me shqetësimet për shëndetin, javëve të fundit. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në kryeqytet, në periudhën mes orëve para të mbrëmjes e deri në mëngjesin...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 11 muajve - Gazeta Express

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 11 muajve - Telegrafi

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Me propozim konkret në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve

para 11 muajve - Lajm

Me propozim projekt në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve për emrin, shefat e diplomacive Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias mbrëmë pas takimit në Selanik kanë shprehur...

Ndotja e ajrit rritet bashkë me shqetësimet e qytetarëve për shëndetin

para 11 muajve - Sovrani

Niveli i ndotjes së ajrit është rritur bashkë me shqetësimet për shëndetin, javëve të fundit. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në kryeqytet, në periudhën mes orëve para të mbrëmjes e deri në mëngjesin...

Kontesti rreth emrit, Cipras: Do të mbrojmë interesat nacionalë

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Pas qëndrimit të kishës greke se asnjë kishë tjetër nuk mund të quhet “maqedonase”, përvec saj, kryeministri Grek Cipras ka garantuar se ky qëndrim do të merret parasysh në negociatat...

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 11 muajve - Aktuale

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 11 muajve - Medial

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Ndotja e ajrit në Prishtinë rritet bashkë me shqetësimet e qytetarëve për shëndetin

para 11 muajve - Periskopi

Niveli i ndotjes së ajrit është rritur bashkë me shqetësimet për shëndetin, javëve të fundit. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në kryeqytet, në periudhën mes orëve para të mbrëmjes e deri në mëngjesin...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Lajm

Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit. Këtë sot e ka deklaruar shefi...

Kontesti rreth emrit, Cipras: Do të mbrojmë interesat nacionalë

para 11 muajve - MRT

Pas qëndrimit të kishës greke se asnjë kishë tjetër nuk mund të quhet “maqedonase”... Pas qëndrimit të kishës greke se asnjë kishë tjetër nuk mund të quhet “maqedonase”, përvec saj, kryeministri Grek Cipras...

Zgjidhja e emrit, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 11 muajve - Albeu

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 11 muajve - Almakos

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 11 muajve - Zhurnal

Athinë, 12 janar - Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit...

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 11 muajve - Alsat-M

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Zëdhënësi i qeverisë greke: Pozicioni ynë është ‘erga omnes’

para 11 muajve - Gazeta Express

Pozicioni i Greqisë është zgjidhje për përdorim të përgjithshëm që domethënë ndryshim të emrit kushtetues dhe përdorimit të tij në brendësinë e vendit, shpjegon zëdhënësi i Qeverisë greke, Dimitris Canakopulos,...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 11 muajve - Fol

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Canakapullos: Çështja e emrit relaksohet nëse evitohen qëndrimet irredentiste

para 11 muajve - Shenja

Përdorim i përgjithshëm i emrit të shtetit, ndryshim të emrit kushtetues dhe përdorim të tij edhe brenda shtetit, ky është pozicioni i Greqisë, sa i takon zgjidhjes së çështjes së emrit të Maqedonisë....

Vucis: Ekziston mundësi e lartë për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Vucis është optimist për zgjidhjen e kontestit me emrin dhe konsideron se ekziston mundësi e madhe që nuk guxon të anashkalohet, njofton Portalb.mk. “Kjo çështje është...

Zëdhënësi i qeverisë greke: Emri i Maqedonisë për përdorim të përgjitshëm!

para 11 muajve - Shenja

Pozicioni i Greqisë është zgjidhje për përdorim të përgjithshëm që domethënë ndryshim të emrit kushtetues dhe përdorimit të tij në brendësinë e vendit, shpjegon zëdhënësi i Qeverisë greke, Dimitris Canakopulos,...

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Vucis: Ekziston mundësi e lartë për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Vucis është optimist për zgjidhjen e kontestit me emrin dhe konsideron se ekziston mundësi e madhe që nuk guxon të anashkalohet, njofton Portalb.mk. “Kjo çështje është...

Çështja e emrit, Shkupi dhe Athina presin propozimin e Nimicit

para 11 muajve - Albeu

Qeveritë në Shkup dhe në Athinë në takimin e 17 janarit në Nju Jork, nga ndërmjetësi Methju Nimic presin propozim thelbësor që do të ndikonte në tejkalimin e dallimeve rreth emrit. Shefat e diplomacive...

Shkupi dhe Athina në pritje të propozimit të Nimicit për emrin

para 11 muajve - TV Koha

Propozim thelbësor që do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit të OKB-së, Methju Nimic në raundin e ardhshëm të bisedimeve për...

Kontesti rreth emrit, Shkupi dhe Athina presin propozimin e Nimicit

para 11 muajve - MRT

Qeveritë në Shkup dhe në Athinë në takimin e 17 janarit në Nju Jork, nga ndërmjetësi Methju Nimic... Qeveritë në Shkup dhe në Athinë në takimin e 17 janarit në Nju Jork, nga  ndërmjetësi Methju Nimic...

Nimic vjen me propozim për emrin

para 11 muajve - Medial

Kornizë inicuese me të cilën në mënyrë thelbësore do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit Methju Nimic në raundin e ardhshëm...

Nimic vjen me propozim për emrin

para 11 muajve - Indeks.mk

Kornizë inicuese me të cilën në mënyrë thelbësore do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit Methju Nimic në raundin e ardhshëm...

Shkupi dhe Athina në pritje të propozimit të Nimicit për emrin

para 11 muajve - GazetaBlic

Propozim thelbësor që do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit të OKB-së, Methju Nimic në raundin e ardhshëm të bisedimeve për...

Shkupi dhe Athina në pritje të propozimit të Nimicit për emrin

para 11 muajve - Alsat-M

Propozim thelbësor që do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit të OKB-së, Methju Nimic në raundin e ardhshëm të bisedimeve për...

Nimic vjen me propozim për emrin

para 11 muajve - Aktuale

Kornizë inicuese me të cilën në mënyrë thelbësore do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit Methju Nimic në raundin e ardhshëm...

Shkupi dhe Athina presin propozimin nga Nimic për emrin e Maqedonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Propozim thelbësor që do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit të OKB-së, Methju Nimic në raundin e ardhshëm të bisedimeve për...

Liderët e Maqedonisë dhe Greqisë janë të gatshëm për zgjidhjen e kontestit të emrit

para 11 muajve - Gazeta Express

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë, njofton REL. Kryeministri i Greqisë, Alexis Cipras, tha se ai e sheh “një...

‘Maqedonia e Re’, bisedimet Shkup Athinë, mundësi për zgjidhjen e problemit të emrit

para 11 muajve - Syri

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë. Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, tha se ai e sheh “një dritare...

Greqi: Shihet “mundësia” për zgjidhjen e kontestit me Maqedoninë

para 11 muajve - Koha.net

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë. Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, tha se ai e sheh “një dritare...

Greqi: Shihet “mundësia” për zgjidhjen e kontestit me Maqedoninë

para 11 muajve - Portalb

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë, njofton REL . Kryeministri i Greqisë, Alexis Cipras, tha se ai e sheh...

Greqi: Shihet “mundësia” për zgjidhjen e kontestit me Maqedoninë

para 11 muajve - Lajmi.net

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë. Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, tha se ai e sheh “një dritare...

Emri afër zgjidhjes

para 11 muajve - Lajm

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë, njofton REL. Kryeministri i Greqisë, Alexis Cipras, tha se ai e sheh “një...

Nimic vjen me propozim për emrin

para 11 muajve - Almakos

Kornizë inicuese me të cilën në mënyrë thelbësore do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit Methju Nimic në raundin e ardhshëm...

Greqi: Shihet “mundësia” për zgjidhjen e kontestit me Maqedoninë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë. Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, tha se ai e sheh “një dritare...

Greqia sheh “një dritare” në zgjidhjen e kontestit me Maqedoninë

para 11 muajve - Illyria

Athinë, 12 janar 2018 – Udhëheqësit e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fort për ta zgjidhur kontestin lidhur me emrin e Maqedonisë. Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, ka thwnw se ai e sheh...

Shkupi dhe Athina në pritje të propozimit të Nimicit për emrin

para 11 muajve - Almakos

12 Janar Propozim thelbësor që do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit të OKB-së, Methju Nimic në raundin e ardhshëm të bisedimeve...

Cipras fton Kishën greke ta ulë retorikën për çështjen e emrit

para 11 muajve - Shenja

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë. Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, tha se ai e sheh “një dritare...

Shkupi dhe Athina në pritje të propozimit të Nimicit për emrin

para 11 muajve - Gazeta e re

Propozim thelbësor që do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit të OKB-së, Methju Nimic në raundin e ardhshëm të bisedimeve për...

Shkupi dhe Athina në pritje të propozimit të Nimicit për emrin

para 11 muajve - Periskopi

Propozim thelbësor që do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit të OKB-së, Methju Nimic në raundin e ardhshëm të bisedimeve për...

Shkupi dhe Athina në pritje të propozimit të Nimicit për emrin

para 11 muajve - KosovaPress

Shefat e diplomacive të të dyja vendeve, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotcijas, në takimin e djeshëm në Selanik, shprehën optimizëm se është e mundshme zgjidhja. Ata biseduan për metodologjinë, për qasjen...

Liderët e Maqedonisë dhe Greqisë janë të gatshëm për zgjidhjen e kontestit të emrit

para 11 muajve - Sovrani

Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fuqishëm për ta zgjidhur kontestin e gjatë me dekada për emrin e Maqedonisë, njofton REL. Kryeministri i Greqisë, Alexis Cipras, tha se ai e sheh “një...

Më 17 janar pritet propozimi i Nimetz për kontestin me emrin

para 11 muajve - Fol

Kornizë inicuese me të cilën në mënyrë thelbësore do të ketë zhvillime në tejkalimin e dallimeve rreth emrit, presin qeveritë në Shkup dhe në Athinë prej ndërmjetësit Methju Nimic në raundin e ardhshëm...

Takimi sekret Kotzias-Dimitrov, negociatat për emrin në “Makedonia Palace”

para 11 muajve - 24 ore

Në Selanik është zhvilluar nën një fshehtësi ekstreme dhe masa të rrepta sigurie, takimi urgjent i shumëpërfolur 24 orët e fundit midis kreut të diplomacisë greke, Nikos Kotzias, dhe homologut të tij maqedonas,...

Takimi “top-sekret” Kocias – Dimitrov në Selanik, a janë gati për emrin?!

para 11 muajve - Ina

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Dimitrov, dhe hommologu i tij grek, Nikos Kocias, sot kanë zhvilluar takim në Selanik të Greqisë. Siç thuhet në një njoftim nga Ministria e Jashtme e Maqedonisë,...

Emri i Maqedonisë, vijojnë diskutimet diplomatike

para 11 muajve - NOA

Ministrat e jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kotzias dhe Nikola Dimitrov  janë angazhuar që të kenë një rol më energjik të negociatat për zgjidhjen e çështjes së emrit, me qëllim që të kapërcejnë...

Dimitrov dhe Kocias takim në Selanik, në fokus zhvillimi i marrëdhënieve

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (AA) - Sot në Selanik Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Dimitrov, dhe hommologu i tij grek, Nikos Kocias, kanë zhvilluar takim në Selanik të Greqisë, transmeton Anadolu Agency...

Dimitrov dhe Kotzias presin kornizë inicuese për zgjidhjen e kontestit të emrit nga ndërmjetësi Nimetz

para 11 muajve - Telegrafi

Pritje se në takimin vijues më 17 janar në New York ndërmjetësuesi Matthew Nimetz do të vendosë në tryezë kornizë iniciuese në të cilën në mënyrë esenciale do të përparohet në tejkalimin e dallimit rreth...

Takimi sekret Kotzias-Dimitrov, negociatat për emrin në “Makedonia Palace”

para 11 muajve - Standard

Në Selanik është zhvilluar nën një fshehtësi ekstreme dhe masa të rrepta sigurie, takimi urgjent i shumëpërfolur 24 orët e fundit midis kreut të diplomacisë greke, Nikos Kotzias, dhe homologut të tij maqedonas,...

Takimi Dimitrov-Kocijas: Presim përparim në bisedimet e 17 janarit

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas në takimin e sotëm në Selanik thanë se bashkërisht presin që ndërmjetësi i OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic në takimin...

Takimi Dimitrov-Kocijas: Presim përparim në bisedimet e 17 janarit

para 11 muajve - Aktuale

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas në takimin e sotëm në Selanik thanë se bashkërisht presin që ndërmjetësi i OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic në takimin...

Në një hotel në qendër të Selanikut u mbajt takimi sekret Dimitrov – Koxias

para 11 muajve - Portalb

Në hotelin “Makedonia Pallas” në qendër të Selanikut, është mbajtur, sipas mediave greke takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë. Siç njofton korrespondenti i MIA-s nga Athina,...

Takim sekret Kotzias-Dimitrov

para 11 muajve - Gazeta Tema

Në Selanik është zhvilluar nën një fshehtësi ekstreme dhe masa të rrepta sigurie, takimi urgjent i shumëpërfolur 24 orët e fundit midis kreut të diplomacisë greke, Nikos Kotzias, dhe homologut të tij maqedonas,...

Dimitrov dhe Koxias presin që Nimici në Nju-Jork të japë kornizë iniciuese për zgjidhje të emrit

para 11 muajve - Zhurnal

Selanik, 11 janar - Pritje se në takimin vijues më 17 janar në Nju-Jork ndërmjetësuesi Metju Nimic do të vendosë në tryezë kornizë iniciuese në të cilën në mënyrë esenciale do të përparohet në tejkalimin...

Kamenos: Maqedonia është një dhe greke, e Vardarit është emër i pranueshëm

para 11 muajve - Portalb

– Maqedonia është një dhe greke, disa herë përsëriti kryetari i Grekëve të Pavarur në fjalimin e Këshillit kombëtar të partisë. Panos Kamenos, i cili njëherit është edhe ministër i Mbrojtjes, ndërsa partia...

Takimi sekret Kotzias-Dimitrov, negociata për emrin në “Makedonia Palace”

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në Selanik është zhvilluar nën një fshehtësi ekstreme dhe masa të rrepta sigurie, takimi urgjent i shumëpërfolur 24 orët e fundit midis kreut të diplomacisë greke, Nikos Kotzias, dhe homologut të tij maqedonas,...

Takimi Dimitrov-Kocijas: Presim përparim në bisedimet e 17 janarit

para 11 muajve - Alsat-M

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas në takimin e sotëm në Selanik thanë se bashkërisht presin që ndërmjetësi i OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic në takimin...

Kamenos: Maqedonia është një dhe greke, e Vardarit është emër i pranueshëm

para 11 muajve - Zhurnal

Athinë, 11 janar - Maqedonia është një dhe greke, disa herë përsëriti kryetari i Grekëve të Pavarur në fjalimin e Këshillit kombëtar të partisë. Panos Kamenos, i cili njëherit është edhe ministër i Mbrojtjes,...

LARG SYVE TË OPINIONIT PUBLIK, KOXIAS DHE DIMITROV TAKOHEN NË LOKACION TË FSHEHTË

para 11 muajve - TV21

Larg syve të opinionit publik, janë takuar ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë dhe të Greqisë. Edhe pse takimi ishte paralajmëruar zyrtarisht, lokacioni dhe koha e takimit nuk u zbuluan as nga...

Kamenos: Maqedonia është një dhe greke!

para 11 muajve - Shenja

Maqedonia është një dhe greke, disa herë përsëriti kryetari i Grekëve të Pavarur në fjalimin e Këshillit kombëtar të partisë. Panos Kamenos, i cili njëherit është edhe ministër i Mbrojtjes, ndërsa partia...

Greqia “vlon” nga diskutimet për emrin e Maqedonisë

para 11 muajve - Alsat-M

Debat i ashpër në Greqi pas intensifikimit të negociatave për zgjidhjen e emrit. Mediat greke raportojnë se Qeveria i ka hapur “front” kishës greke, pas deklaratës së djeshme të kryepeshkopit se kisha...

Takimi Dimitrov-Kocijas: Presim përparim në bisedimet e 17 janarit

para 11 muajve - Almakos

11 Janar Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas në takimin e sotëm në Selanik thanë se bashkërisht presin që ndërmjetësi i OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic...

Greqia “vlon” nga diskutimet për emrin e Maqedonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Debat i ashpër në Greqi pas intensifikimit të negociatave për zgjidhjen e emrit. Mediat greke raportojnë se Qeveria i ka hapur “front” kishës greke, pas deklaratës së djeshme të kryepeshkopit se kisha...

Dimitrov dhe Kocijas presin nga Nimic propozim iniciues për emrin

para 11 muajve - Shenja

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe të Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas bashkërisht presin që në takimin e ardhshëm në Nju Jork, ndërmjetësi Nimic të vendos në tavolinë propozim...

Dimitrov takon Koxijasin, optimizëm te të dyja palëve

para 11 muajve - Shenja

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe të Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxijas realizojnë  takim, i cili dje u konfirmua prej të dyja ministrive por koha dhe lokacioni nuk u kumtuan. Nga...

Greqia “vlon” nga diskutimet për emrin e Maqedonisë

para 11 muajve - Almakos

11 Janar Debat i ashpër në Greqi pas intensifikimit të negociatave për zgjidhjen e emrit. Mediat greke raportojnë se Qeveria i ka hapur “front” kishës greke, pas deklaratës së djeshme të kryepeshkopit...

Emri, përdorimi dhe irredentizmi, pjesë të linjës kombëtare të Demokracisë së Re

para 11 muajve - Medial

Emri, përdorimi dhe irredentizmi, janë tre pikat si pjesë e linjës kombëtare të partisë opozitare greke Demokracia e Re, të cilat përsëri i përmendi kryetari i partisë. Kirjakos Micotakis, njofton korrespondenti...

Takim i ri Dimitrov-Kocijas, klimë pozitive në të dy vendet

para 11 muajve - MRT

Në Maqedoni dhe Greqi vazhdon klima pozitive lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave... Në Maqedoni dhe Greqi vazhdon klima pozitive lidhur me zgjidhjen e kontestit...

Greqi-Maqedoni, optimizëm për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Gazeta Tema

Raundi i ri i bisedimeve për zgjidhjen e kontestit të emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë me ndërmjetësim të mediatorit të OKB-së, Matthew Niemetz do të mbahet më 17 janar në Nju-Jork. Raundi i fundit i...

Kontesti i emrit, vazhdon klima pozitive mes Maqedonisë dhe Greqisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në Nju-Jork....

Padrje Osmani, sot Dimitrov, qeveritarët 1 ditë po 1 ditë në Greqi

para 11 muajve - InfoShqip

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në Nju-Jork....

VAZHDON KLIMA POZITIVE MES MAQEDONISË DHE GREQISË

para 11 muajve - TV21

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në Nju-Jork....

Ku do ta takojë Dimitrov sot Kocijasin?

para 11 muajve - Aktuale

Ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov sot do të takohet me kolegun e tij grek Nikos Kocijas, informojnë nga Ministria e Punëve të Jashtme. Në fokus të takimit do të jenë cështjet me interes dypalëshsi...

Takim i ri Dimitrov-Kocijas, optimizëm në të dy vendet

para 11 muajve - Alsat-M

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në Nju-Jork....

Takim i ri Dimitrov - Koxijas, optimizëm në të dyja vendet, por edhe linja të kuqe

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup/Athinë, 11 janar - Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar...

Maqedoni – Greqi, Nikolla Dimitrov do takojë Nikos Kotzias

para 11 muajve - Syri

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, sot do të takohet me homologun e tij grek, Nikos Kotzias. Zv.kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbrëmë në TV24 tha se takimi mes Dimitrovit...

Emri, optimizëm tek dyja vendet por edhe linja të kuqe

para 11 muajve - Medial

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në Nju-Jork....

Kontesti Maqedoni – Greqi, optimizëm në të dyja vendet, por edhe linja të kuqe

para 11 muajve - Portalb

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në Nju-Jork....

Çështja e emrit, takohen Dimitrov – Koxias

para 11 muajve - Portalb

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov sot do të takohet me homologun e tij grek Nikos Koxias. Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani mbrëmë në emisionin 24 Analiza deklaroi...

Nikolla Dimitrov në takim me Nikos Kotzias

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, sot do të takohet me homologun e tij grek, Nikos Kotzias. Zv.kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbrëmë në TV24 tha se takimi mes Dimitrovit...

Çështja e emrit, takohen Dimitrov – Koxijas

para 11 muajve - Portalb

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov sot do të takohet me homologun e tij grek Nikos Koxias. Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani mbrëmë në emisionin 24 Analiza deklaroi...

Optimizëm për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Gazeta Express

Raundi i fundit i bisedimeve për emrin pas ngecjes trevjeçare u mbajt në Bruksel më 11 dhe 12 të muajit të kaluar. Në këtë takim u paralajmërua, se ndërmjetësuesi Nimetz çdo muaj do të mbajë takime me...

Takimi Dimitrov-Koxias, ja çfarë do të diskutohet

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov sot do të takohet me homologun e tij grek Nikos Koxias. Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani mbrëmë në emisionin 24 Analiza deklaroi...

Maqedoni: Optimizëm për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - Indeks.mk

Raundi i fundit i bisedimeve për emrin pas ngecjes trevjeçare u mbajt në Bruksel më 11 dhe 12 të muajit të kaluar. Në këtë takim u paralajmërua, se ndërmjetësuesi Nimetz çdo muaj do të mbajë takime me...

Maqedoni: Optimizëm për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 11 muajve - DW

Raundi i ri i bisedimeve për zgjidhjen e kontestit të emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë me ndërmjetësim të mediatorit të OKB-së, Matthew Niemetz do të mbahet më 17 janar në Nju-Jork. Raundi i fundit i...

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

para 11 muajve - Almakos

Është ulur shikueshmëria për shkak të paraqitjes së mjegullës në 100 metra në rrugët Shtip-Radovish dhe në 50 metra në rrugën Strumicë-Novo Sello. Nga LAMM rekomandojnë vozitje të kujdesshme, përshtatje...

E Majta në Maqedoni proteston për të drejtat e punëtorëve

para 11 muajve - Almakos

Partia politike ”E Majta” do të protestojë në afërsi të Lidhjes Auto-Moto të Maqedonisë për të mbështetur një punëtore e cila është larguar nga puna, edhe pse ka qenë në pushim mjekësor. Kjo parti ka ofruar...

Drejtorët politik të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së takohen në Shkup, diskutojnë për zhvillimet në rajon

para 11 muajve - Almakos

Takimi i dytë i Shërbimit evropian për politikë të jashtmë me drejtorët politik të vendeve të Ballkanit Perëndimor (BP6) do të mbahet sot në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nikoqir i takimit është...

Kontesti i emrit, vazhdon klima pozitive mes Maqedonisë dhe Greqisë

para 11 muajve - Sovrani

Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar në Nju-Jork....

Takim i ri Dimitrov-Kocijas, optimizëm në të dy vendet

para 11 muajve - Almakos

11 Janar Vazhdon klima pozitive edhe në Maqedoni edhe në Greqi lidhur me zgjidhjen e kontestit për emrin dhe raundin e dytë të negociatave pas ripërtëritjes së tyre, i cili është caktuar për më 17 janar...

Moti me reshje të dobëta lokale të shiut dhe borë në male

para 11 muajve - Almakos

11 Janar Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite në perëndim me të reshura të dobëta lokale, në vendet më të larta me borë. Në disa fushëgropa me paraqitje të mjegullës së dobët,...

Hiqen masat e jashtëzakonshme për zvogëlimin e ndotjes së ajrit

para 11 muajve - Almakos

Masat e jashtëzakonshme dhe rekomandimet për zvogëlimin e ndotjes së ajrit prej sot nuk vlejnë. Ato u aktivizuan më tetë janar për shkak të koncentrimeve të rritura të grimcave PM10 në ajër. Vendimin për...

Çështja e emrit, takohen Dimitrov – Koxias

para 11 muajve - Almakos

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov sot do të takohet me homologun e tij grek Nikos Koxias. Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani mbrëmë në emisionin 24 Analiza deklaroi...

Sot takohen Dimitrov dhe Kotzias

para 11 muajve - Fol

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov sot do të takohet me homologun e tij grek Nikos Kotzias, përcjell Fol. Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani mbrëmë në emisionin 24...

Parashikim i motit

para 11 muajve - Almakos

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët, nëpër lugina me mjegull. Në jug kryesisht në male me kushte për reshje të dobëta lokale të shiut. Temperatura do të lëvizë prej gjashtë deri në 11 gradë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK