http://kariera.mk

Rita Ora sërish në Prishtinë, surprizë nga Begjet Pacolli !

para 8 muajve - Opinion

Padyshim Rita Ora është një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare. Fama e saj rritet dita ditës dhë është për tu thënë se është duke na përfaqësuar denjësisht nëpër botë. Vizitat e saj në Kosovë, por...

Pavarësia kthen Rita Orën në Prishtinë

para 8 muajve - Klan

17 Shkurti i  këtij  viti shënon 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës dhe pritet të organizohet një festë e madhe. Një dekadë shtet i pavarur ka  bërë që ambasadorja e  Kosovës në  botë, Rita  Ora të jetë...

Rita Ora ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert në...

Agjencia e Rita Orës ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

para 8 muajve - Lajm

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert në...

Agjencia e Rita Orës ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

para 8 muajve - Infokusi

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert në...

Agjencia e Rita Orës ende nuk e ka konfirmuar koncertin në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert në...

Rita Ora performon në Prishtinë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Portalb

Rita Ora do të performojë në Prishtinë për Festën e 10 vjetorit të Pavarësisë. Lajmin e ka konfirmuar për emisionin Express Adil Behramaj, pjesë e Këshillit Organizativ për Festën e Pavarësisë. “Po, tashmë...

Rita Ora rikthehet në Kosovë

para 8 muajve - Alsat-M

Pavarësisht se karrierën e saj muzikore e ka ndërtuar jashtë kufijve të Kosovës, duket se ndjenja e patriotizmit për Rira Orën nuk do të shuhet kurrë.Në intervistat e dhëna për mediat e huaja këngëtarja...

Konfirmohet, Rita Ora vjen në Kosovë Ditën e Pavarësisë

para 8 muajve - BalkanWeb

KOSOVE – Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike. Një...

Këshilltari i Pacollit kundërshton agjentin e Rita Orës: Baba i Ritës e ka konfirmuar koncertin

para 8 muajve - Sovrani

Këshilltari i zëvëndëskryeminsitrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, Naim Murseli, e ka përgënjeshtruar agjentin zyrtar të këngëtares Rita Ora, Sol Parker, i cili tha për Insajderin...

Gënjeshtra e Pavarësisë: Rita Ora nuk e ka konfirmuar koncertin me 17 shkurt

para 8 muajve - Sovrani

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert në...

Këshilltari i Pacollit kundërshton agjentin e Rita Orës: Baba i Ritës e ka konfirmuar koncertin

para 8 muajve - Insajderi

Këshilltari i zëvëndëskryeminsitrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, Naim Murseli, e ka përgënjeshtruar agjentin zyrtar të këngëtares Rita Ora, Sol Parker, i cili tha për Insajderin...

Gënjeshtra e Pavarësisë: Rita Ora nuk e ka konfirmuar konfirmuar koncertin më 17 shkurt

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert në...

Rita Ora për Pavarësi në Kosovë

para 8 muajve - Aktuale

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora do të mbajë koncert në kryeqytetin e Kosovës. Koncerti do të mbahet më 17 shkurt me rastin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Nga Këshilli Organizativ për Shënjimin...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

para 8 muajve - Telegrafi

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike. Një ndër to është...

Gënjeshtra e Pavarësisë: Rita Ora nuk e ka konfirmuar koncertin me 17 shkurt

para 8 muajve - Insajderi

Dy institucionet kryesore në Kosovë, Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Presidentit të Kosovës, kanë gënjyer publikisht kur kanë thënë se këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora do të mbajë koncert në...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike. Një ndër to është...

Rita Ora për Pavarësi në Kosovë

para 8 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora do të mbajë koncert në kryeqytetin e Kosovës. Koncerti do të mbahet më 17 shkurt me rastin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Nga Këshilli Organizativ për Shënjimin...

Rita Ora performon në Prishtinë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Koha.net

Rita Ora do të performojë në Prishtinë për Festën e 10 vjetorit të Pavarësisë. Lajmin e ka konfirmuar për emisionin Express Adil Behramaj, pjesë e Këshillit Organizativ për Festën e Pavarësisë. “Po, tashmë...

Rita Ora për Pavarësi në Kosovë

para 8 muajve - Politiko

Koncerti do të mbahet më 17 shkurt me rastin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Nga Këshilli Organizativ për Shënjimin e Dhjetëvjetorit të Pavarësisë kanë konfirmuar një gjë të tillë, si dhe kanë...

Ekskluzive: Rita Ora performon në Prishtinë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Koha.net

Rita Ora do të performojë në Prishtinë për Festën e 10 vjetorit të Pavarësisë. Lajmin e ka konfirmuar për emisionin Express Adil Behramaj, pjesë e Këshillit Organizativ për Festën e Pavarësisë. “Po, tashmë...

Rita Ora në Prishtinë për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

para 8 muajve - Albinfo

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli, i ka ofruar aeroplanin e tij privat këngëtares së njohur shqiptare Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora do të performojë në Prishtinë...

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - BalkanWeb

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

para 8 muajve - Infokusi

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike. Një ndër to është...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

para 8 muajve - Almakos

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike. Një ndër to është...

Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, zbulohet data

para 8 muajve - Zhurnal

Herën e fundit që ajo vizitoi vendlindjen e saj, Kosovën, ishte gjatë realizimit të klipit ‘Shine Ya Light’. Por kjo nuk do të jetë vizita e fundit e këngëtares shqiptare në Kosovë, pasi këtë herë Rita...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

para 8 muajve - Fol

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike. Një ndër to është...

Konfirmohet, Rita Ora me koncert në ditën e pavarësisë së Kosovës në Prishtinë

para 8 muajve - Sovrani

Kosovës i kanë mbetur edhe disa ditë për festimin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Me këtë rast këshilli organizativ ka paraparë edhe një numër të madh të aktiviteteve kulturore-artistike. Një ndër to është...

Rita Ora është e vetmja këngëtare në vendet e para të iTunes

para 8 muajve - Almakos

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Pas dy vjetëve pauze, bukuroshja jonë është rikthyer fuqishëm në tregun e industrisë së muzikës botërore. Vitin që...

Rita Ora performon në Prishtinë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Rita Ora do të performojë në Prishtinë për Festën e 10 vjetorit të Pavarësisë. Lajmin e ka konfirmuar për emisionin Express Adil Behramaj, pjesë e Këshillit Organizativ për Festën e Pavarësisë. “Po, tashmë...

Rita Ora do të përformojë në Prishtinë për dhjetë vjetorin e pavarësisë

para 8 muajve - Periskopi

Rita Ora do të performojë në Prishtinë për Festën e 10 vjetorit të Pavarësisë. Lajmin e ka konfirmuar për emisionin Express Adil Behramaj, pjesë e Këshillit Organizativ për Festën e Pavarësisë. “Po, tashmë...

Rita Ora shënon suksesin më të madh të karrierës së saj

para 8 muajve - Zhurnal

Rita Ora është momentalisht një nga këngëtarët më të kërkuara dhe më të komentura në botë. Koncertet e shumta, pjesmarrja ne evente prestigjioze e numri i madh i projekteve muzikore e bëjnë atë një nga...

Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, ja çfarë e sjell këtë herë

para 8 muajve - NOA

Pavarësisht famës dhe sukseseve të saj, këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora nuk e  harron vendin e saj. Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në 10- vjetorin e shënimit...

Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, zbulohet data

para 8 muajve - Albeu

Herën e fundit që ajo vizitoi vendlindjen e saj, Kosovë n, ishte gjatë realizimit të klipit ‘Shine Ya Light’. Por kjo nuk do të jetë vizita e fundit e këngëtares shqiptare në Kosovë, pasi këtë herë Rita...

Surprizë! Rita Ora koncert madhështor në Kosovë, në ditën më të veçantë

para 8 muajve - Blitz

Siç dhe e dini, ky është një vit shumë i veçantë për Kosovën e gjithë Shqiptarët pasi Kosova në 17 shkurt mbush plot 10 vite shtet i pavarur. Sigurisht që qeveria kosovare prej kohësh ka menduar të organizojë...

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Infokusi

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Rita Ora thyen një rekord personal

para 8 muajve - Ina

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave. Kënga...

Fadil Berisha vazhdon të promovojë këngëtaret shqiptare

para 8 muajve - Almakos

Lindita Halimi ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt muzikor në tregun shqiptar. Këngëtarja gjatë vitit të kaluar më shumë u përfol për format trupore të arritura pas heqjes së disa kilogramëve, sesa...

Rita Ora shënon suksesin më të madh të karrierës së saj

para 8 muajve - Sovrani

Rita Ora është momentalisht një nga këngëtarët më të kërkuara dhe më të komentura në botë. Koncertet e shumta, pjesmarrja ne evente prestigjioze e numri i madh i projekteve muzikore e bëjnë atë një nga...

Rita Ora thyen një rekord personal

para 8 muajve - Telegrafi

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave. Kënga...

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - RTV 21

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Rita Ora thyen një rekord personal

para 8 muajve - Almakos

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave. Kënga...

Rita Ora thyen një rekord personal

para 8 muajve - Infokusi

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja është në rrugë të mirë për të zënë dy vendet e para të renditjes të top listës të gjatë kësaj jave. Kënga...

Këshilli Organizativ nuk e konfirmon ardhjen e Rita Orës

para 8 muajve - Lajmi.net

Mysafirëve u janë dërguar ftesat, janë vendosur kontaktet edhe me disa prej yjeve kosovare në botë, por ende zyrtarisht nuk është konfirmuar ardhja e askujt. Në Këshillin Organizativ thonë se ende është...

Nuk ka asgjë zyrtare rreth ardhjes së Rita Orës në Kosovë

para 8 muajve - Telegrafi

Kosova edhe disa javë i kanë mbetur për të përmbushur një dekadë të pavarësisë. Një dhjetëvjetorin e pavarësisë që do të shënohet më 17 Shkurt, është përfolur se do të jetë edhe këngëtarja e famshme Rita...

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Ina

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Capital T sjell këngën “Yoko Ono”

para 8 muajve - Almakos

Capital T ka sjell projektin e ri muzikor. “Yoko Ono” është kënga më e re reperit, të cilin e ka shoqëruar me videoklip. Në fakt, këngëtari për këtë këngë ka bashkëpunuar me homologun Granit Dërgutin....

Rita Ora në Kosovë për 10-vjetorin e Pavarësisë, lajmi është zyrtar

para 8 muajve - Syri

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së shtetit më të ri të botës. Ndonëse...

Rita Ora vjen në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Albeu

Dhjetë vjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Klip i veçantë, Rinna sjell projektin më të ri muzikor

para 8 muajve - Telegrafi

Rinna ka sjell projektin më të ri muzikor. “No No” është titulluar kënga e re, të cilën e ka shoqëruar me videoklip. Për këtë të fundit është përkujdesur kompania e mirënjohur MAX Production. A post shared...

Në festën e 17 Shkurtit, Pacolli në Kosova e sjell yllin e madh të skenës botërore

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite, më 17 shkurt, e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita Ora....

Në festen e 17 shkurtit Kosova e pret një yll të madh të skenës botërore

para 8 muajve - Gazeta Express

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite, më 17 shkurt, e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita Ora....

Në festen e 17 shkurtit Kosova e pret një yll të madh të skenës botërore

para 8 muajve - GazetaBlic

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite-më 17 shkurt e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita Ora. Rita...

Nuk ka asgjë zyrtare rreth ardhjes së Rita Orës në Kosovë

para 8 muajve - Almakos

Kosova edhe disa javë i kanë mbetur për të përmbushur një dekadë të pavarësisë. Një dhjetëvjetorin e pavarësisë që do të shënohet më 17 Shkurt, është përfolur se do të jetë edhe këngëtarja e famshme Rita...

Në festën e 17 Shkurtit, Kosova e pret një yll të madh të skenës botërore

para 8 muajve - Antpress

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite, më 17 shkurt, e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita Ora....

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

para 8 muajve - Insajderi

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Klip i veçantë, Rinna sjell projektin më të ri muzikor

para 8 muajve - Almakos

Rinna ka sjell projektin më të ri muzikor. “No No” është titulluar kënga e re, të cilën e ka shoqëruar me videoklip. Për këtë të fundit është përkujdesur kompania e mirënjohur MAX Production. Kënga ritmike...

Zyrtare: Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 8 muajve - Fol

Dhjetëvjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke përgatitur një festë të madhe një dekadën e pavarësisë së vendit. Ndonëse ende nuk janë...

Në festën e 17 Shkurtit, Kosova e pret një yll të madh të skenës botërore

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite, më 17 shkurt, e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita Ora....

Në festen e 17 shkurtit Kosova e pret një yll të madh të skenës botërore

para 8 muajve - Sovrani

Kosova edhe pak ditë mbush një dekadë nga shpallja e pavarësisë së saj. Në dhjetëvjetorin e shënimit të kësaj dite-më 17 shkurt e pranishme do të jetë edhe ylli i Kosovës me famë botërore, Rita Ora.Rita...

Rita Ora me imazhe të reja mahnitëse

para 8 muajve - Albeu

Këngëtarja e njohur shqiptare , Rita Ora ka fituar famë botërore për shkak të angazhimit të saj në muzikë dhe projekteve të suksesshme. Ajo së fundi ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në “Instagram”...

Rita Ora me imazhe të reja mahnitëse

para 8 muajve - Sovrani

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora ka fituar famë botërore për shkak të angazhimit të saj në muzikë dhe projekteve të suksesshme. Ajo së fundi ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në “Instagram”...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK