http://kariera.mk

Meta diskuton me Presidenten e Kroacisë për Ballistin

para 9 muajve - Telegrafi

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Meta në Zagreb edhe për Ballistin, temë diskutimi me presidenten kroate

para 9 muajve - Lajmi.net

. Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Meta në Zagreb edhe për Ballistin

para 9 muajve - Portalb

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Zagreb, Meta dhe Kitarović diskutojnë për çështjen e Ballistit

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme ndodhet në Kroaci, ku pati edhe një takim me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarović. E teksa Presidenca raportoi për diskutime mbi marrëdhëniet bilaterale...

Meta në Zagreb edhe për Ballistin

para 9 muajve - GazetaBlic

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Takimi me Presidenten kroate, çfarë i kërkoi Meta për Ballist Morinën

para 9 muajve - Zhurnal

Zagreb, 12 janar - Që prej ditës së djeshme, Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci ku është takuar me homologen e tij , Kolinda Grabar-Kitarovic. Përveç marrëdhënies...

Meta diskuton me Presidenten e Kroacisë për Ballistin

para 9 muajve - Almakos

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Zbardhen detajet/ Takimi me Presidenten kroate, çfarë i kërkoi Meta për Ballist Morinën

para 9 muajve - BalkanWeb

Që prej ditës së djeshme, Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci ku është takuar me homologen e tij , Kolinda Grabar-Kitarovic. Përveç marrëdhënies mes dy shteteve, në...

Meta në Zagreb edhe për Ballistin

para 9 muajve - Gazeta Express

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Meta në Kroaci, vëllai i Ballistit: S'po negocion për bllokimin e ekstradimit

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti Ilir Meta po zhvillon një vizitë zyrtare në Kroaci. Ndërsa mendohet se në takimin me homologen e tij ka prekur edhe temën e Ballist Morinës, për të cilin gjykata kroate ka vendosur ekstradimin...

Ilir Meta takohet me presidenten kroate, diskuton edhe për Ballist Morinën

para 9 muajve - Opinion

Presidenti i Ilir Meta ndodhet për një vizitë zyrtare në Kroaci, ndërsa është takuar edhe me presidenten Kolinda Grabar-Kitarovic. Në fokus të këtij takimi kanë qenë disa tema, duke veçuar marrëdhëniet...

Takimi me homologen kroate, Meta diskuton edhe për Ballist Morinën

para 9 muajve - NOA

Pjesë e diskutimeve që Presidenti Meta pati sot me homologen e tij kroate, ishte edhe çështja e Ballist Morinës, i cili ndodhet i arrestuar në këtë shtet. NOA.al mëson se kreu i shtetit shqiptar, e shrytëzoi...

Takimi me presidenten Kroate/ Ja çfarë kërkoi Meta për Ballist Morinën

para 9 muajve - Syri

Që prej ditës së djeshme, Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci ku është takuar me homologen e tij , Kolinda Grabar-Kitarovic. Përveç marrëdhënies mes dy shteteve, në...

Meta me presidenten kroate diskuton për fatin e Ballist Morinën

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Kroaci. Në këtë vizitë president me ta është takuar me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarović.  Në fokus të këtij...

Meta diskuton me Presidenten e Kroacisë për Ballistin

para 9 muajve - Fol

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Meta diskuton me Presidenten e Kroacisë për Ballistin

para 9 muajve - Fol

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - Telegrafi

Mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që të kërkojë një marrëdhënie më realiste me Ankaranë, deklaroi zyrtari më i lartë i BE-së për politikën...

Meta diskutoi me homologen kroate edhe për fatin e Ballist Morinës

para 9 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Kroaci. Në këtë vizitë president me ta është takuar me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarović.  Në fokus të këtij...

Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që të kërkojë një marrëdhënie më realiste me Ankaranë, deklaroi zyrtari më i lartë i BE-së për politikën...

”BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë”

para 9 muajve - RTV 21

Sipas Hahn-it, BE-ja duhet të kërkojë forma të tjera të partneritetit strategjik me Ankaranë Mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që...

Eurokomisioneri Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - BalkanWeb

BRUKSEL- Mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që të kërkojë një marrëdhënie më realiste me Ankaranë, deklaroi zyrtari më i lartë i BE-së...

Sindikalistët e Arsimit kundërshtojnë rritjen e pagave prej 4%, paralajmërojnë greva

para 9 muajve - GazetaBlic

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të shërbyesve civil prej katër për qind nga fillimi i këtij viti po kundërshtohet fuqishëm nga sindikalistët e arsimit në vend. Kryesindikalisti...

Plehrat shqiptare në bregdetin dalmat, presidentja kroate i ankohet Metës: ndalini, po na bëni pis!

para 9 muajve - Te Sheshi

Në një takim të presidentit Meta me homologen kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç, gjatë një vizite të kreut të shtetit shqiptar në Kroaci, është diskutuar dhe mbi ndotjen e bregdetit dalmat nga plehrat që...

LAJMI I FUNDIT/ Ilir Meta në KROACI, vëllai i Ballistit apel presidentit: Diçka e mirë…

para 9 muajve - Newsport

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet në Kroaci në një vizitë zyrtare. Ai ka takuar sot homologen e tij, presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović. Gjatë vizitës, Meta ka diskutuar me homologen...

Meta në Zagreb edhe për Ballistin

para 9 muajve - Sovrani

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

Meta në Zagreb edhe për Ballistin, temë diskutimi me presidenten kroate

para 9 muajve - Fol

Në takimin me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, Ilir Meta nuk ka diskutuar vetëm për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe sfidat e integrimit për Shqipërinë. Burime nga Ambasada Shqiptare në Zagreb...

LAJMI I FUNDIT/ Çështja e Ballist MORINËS, presidenti Ilir Meta takon homologen në Kroaci

para 9 muajve - Newsport

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet në Kroaci në një vizitë zyrtare. Ai ka takuar sot homologen e tij, presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović. Gjatë një takimi, ku u diskutua për tema...

Zbardhen detajet/ Meta me presidenten kroate diskuton edhe për Ballist Morinën

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Kroaci. Në këtë vizitë Presidenti është takuar me homologen e tij, Kolinda Grabar-Kitarović. Në fokus të këtij takimi...

Sindikalistët e Arsimit kundërshtojnë rritjen e pagave prej 4%, paralajmërojnë greva

para 9 muajve - Infokusi

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të shërbyesve civil prej katër për qind nga fillimi i këtij viti po kundërshtohet fuqishëm nga sindikalistët e arsimit në vend. Kryesindikalisti...

Meta në Kroaci, biseda për bashkëpunim

para 9 muajve - Ina

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja...

Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që të kërkojë një marrëdhënie më realiste me Ankaranë, deklaroi zyrtari më i lartë i...

Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - Fakti Ditor

Mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që të kërkojë një marrëdhënie më realiste me Ankaranë, deklaroi zyrtari më i lartë i BE-së për politikën...

Eurokomisioneri Hahn: BE-ja duhet të kërkojë forma të tjera të partneritetit strategjik me Ankaranë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Zyrtari më i lartë i BE-së për politikën e zgjerimit, Johannes Hahn, ka deklaruar se mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që të kërkojë...

Sindikalistët e Arsimit kundërshtojnë rritjen e pagave prej 4%, paralajmërojnë greva

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të shërbyesve civil prej katër për qind nga fillimi i këtij viti po kundërshtohet fuqishëm nga sindikalistët e arsimit në vend. Kryesindikalisti...

Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - Sovrani

Mungesa e progresit në negociatat e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të nxisë unionin që të kërkojë një marrëdhënie më realiste me Ankaranë, deklaroi zyrtari më i lartë i BE-së për politikën...

Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - Periskopi

Mungesa e progresit në negociatat për anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian, duhet të nxisë unionin që të kërkojë një marrëdhënie më realiste me Ankaranë, ka deklaruar kështru zyrtari më i lartë...

Sindikalistët e Arsimit kundërshtojnë rritjen e pagave prej 4%, paralajmërojnë greva

para 9 muajve - Gazeta Liria

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të shërbyesve civil prej katër për qind nga fillimi i këtij viti po kundërshtohet fuqishëm nga sindikalistët e arsimit në vend. Kryesindikalisti...

Hahn: BE të kërkojë forma të reja partneriteti me Turqinë

para 9 muajve - KosovaPress

Turqia u shpall zyrtarisht kandidate për anëtarësim në BE në vitin 1999 por negociatat janë zvarritur mes kritikave të BE-së për shkelje të të drejtave të njeriut në Turqi dhe retorikës kundërshtuese të...

Meta takon presidenten kroate

para 9 muajve - Medial

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet ne Kroaci ku zhvilloi nje takim me homologen e tij Kolinda Grabar-Kitarović, ne Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen per mbështetjen e forte qe presidentja...

Meta takon presidenten kroate

para 9 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet ne Kroaci ku zhvilloi nje takim me homologen e tij Kolinda Grabar-Kitarović, ne Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen per mbështetjen e forte qe presidentja...

Meta në Kroaci, biseda për bashkëpunim

para 9 muajve - Medial

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja...

Meta në Kroaci, biseda për bashkëpunim

para 9 muajve - Koha.net

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja...

​Meta nga Kroacia kërkon afate konkrete për anëtarësimin në BE

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, në Zagreb, ku theksuan domosdoshmërinë e vijimit të procesit...

Meta dhe Grabar-Kitarović vizitojnë arbëreshët e Zarës në Kroaci

para 9 muajve - Illyria

Presidenti i Republikës, Meta zhvilloi një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja...

Meta takon presidenten kroate, kërkon mbështetjen për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen...

Meta takim me presidenten kroate: Marrëdhëniet të ngrihen në nivelin e Partneritetit Strategjik

para 9 muajve - BalkanWeb

KROACI-Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen...

Meta takon presidenten kroate: Procesi i zgjerimit të BE, domosdoshmëri

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja Grabar-Kitarović dhe...

Meta kërkon nga Kroacia afate konkrete për anëtarësimin në BE

para 9 muajve - RTV 21

Gjatë takimit me presidenten e Kroacisë Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, në Zagreb, ku theksuan...

Presidenti Meta takohet me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović

para 9 muajve - Zhurnal

Zagreb 12 janar - Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen...

Meta kërkon raporte të Partneritetit Strategjik me Kroacinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë...

Meta kërkon raporte të Partneritetit Strategjik me Kroacinë

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë...

Meta thotë se raporte Shqipëri-Kroaci duhet të ngrihen në nivelin e Partneritetit Strategjik

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë...

Meta - Kitarović, mbështetje për integrimin e Shqipërisë në BE

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb.Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë...

Meta në Kroaci, biseda për bashkëpunim

para 9 muajve - Lajm

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja...

Meta takim me presidenten e Kroacisë, marrëveshja e diskutuar!

para 9 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitaroviç, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen...

Meta takon Presidenten kroate: Vijimi i procesit të zgjerimit të BE, domosdoshmëri

para 9 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja Grabar-Kitarović dhe...

Meta takohet me presidenten e Kroacisë, ja planet që caktuan së bashku

para 9 muajve - Politiko

Presidenti i Republikës Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitaroviq, në Zagreb. residenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen...

FOTO/ Meta takohet me presidenten e Kroacisë, ja planet që caktuan së bashku

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Kroaci, u prit në takim nga homologia e tij, Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar­-Kitarovi?, në Zagreb. Presidenti...

Integrimi,Meta me homologen kroate:Jetikë, afatet konkrete

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen...

President Meta takohet me Presidenten e Kroacisë, ç’vendosën ata?

para 9 muajve - Blitz

Presidenti i Republikës Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitaroviç, në Zagreb. Sipas Syri.net, Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë...

Meta takon presidenten kroate, kërkon mbështetjen për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen...

Meta me homologen kroate: Përcaktimi i afateve për anëtarësimin në BE, jetike për Ballkanin

para 9 muajve - Java News

Procesi i integrimit ka qenë në fokus të diskutimeve mes presidentit Ilir Meta dhe homologes së tij kroate Kolinda Grabar-Kitarovic në kuadër të vizitës zyrtare që kreut i shtetit po zhvillon në Zagreb....

Presidenti Meta takohet me Presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitarović

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović, në Zagreb. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për...

Meta-Kitarović, mbështetje për integrimin e Shqipërisë në BE

para 9 muajve - 24 ore

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot në Zagreb një takim me Presidenten e Republikës së Kroacisë, zonjën Kolinda Grabar-Kitarović. Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë...

Meta nga Kroacia kërkon afate konkrete për anëtarësimin në BE

para 9 muajve - KosovaPress

Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e fortë që Presidentja Grabar-Kitaroviç dhe Kroacia i kanë dhënë Shqipërisë veçanërisht në kuadër të procesit të integrimit evropian. Sipas...

Jasharaj thotë se nuk janë shuar mundësitë për grevë në arsim

para 9 muajve - Telegrafi

Përkundër takimit që patën me liderët e Qeverisë, arsimi mund të përfundoj prapë në grevë. Këto komente i bëri Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASHK-ut, gjatë një intervistë dhënë për InfoBox të RTV Dukagjinit....

Jasharaj thotë se nuk janë shuar mundësitë për grevë në arsim

para 9 muajve - Almakos

Përkundër takimit që patën me liderët e Qeverisë, arsimi mund të përfundoj prapë në grevë. Këto komente i bëri Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASHK-ut, gjatë një intervistë dhënë për InfoBox të RTV Dukagjinit....

Arrestohet “personi kyç” në vrasjen e ambasadorit rus në Ankara, kishte përdorur aplikacionin për kodimin e porosive

para 9 muajve - Telegrafi

Organet e sigurisë në Turqi kanë arrestuar një burrë i cili kishte “rolin kyç” në vrasjen e ambasadorit rus në Turqi, Andrei Karlov, shkruan e përditshmja turke “Daily Sabah”. I dyshuari i cili është identifikuar...

Arrestohet “personi kyç” në vrasjen e ambasadorit rus në Ankara, kishte përdorur aplikacionin për kodimin e porosive

para 9 muajve - Gazeta Liria

Organet e sigurisë në Turqi kanë arrestuar një burrë i cili kishte “rolin kyç” në vrasjen e ambasadorit rus në Turqi, Andrei Karlov, shkruan e përditshmja turke “Daily Sabah”. I dyshuari i cili është identifikuar...

Arrestohet “personi kyç” në vrasjen e ambasadorit rus në Ankara, kishte përdorur aplikacionin për kodimin e porosive

para 9 muajve - Insajderi

Organet e sigurisë në Turqi kanë arrestuar një burrë i cili kishte “rolin kyç” në vrasjen e ambasadorit rus në Turqi, Andrei Karlov, shkruan e përditshmja turke “Sabah”. I dyshuari i cili është identifikuar...

Mësimi fillon të hënën por mund të ndërpritet

para 9 muajve - Albeu

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka paralajmëruar ndërprerje të procesit mësimor nëse kërkesat e tyre për rritje të pagave nuk plotësohen nga Qeveria e Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut,...

“Kroacia e vlerëson mbështetjen e Turqisë në kohëra të vështira”

para 9 muajve - 24 ore

Kroacia e vlerëson mbështetjen e Turqisë gjatë “kohërave më të vështira”, tha presidentja e Koracisë Kolinda Grabar-Kitaroviç. “Marrëdhëniet tona të ndërsjella janë shumë të mirë, nuk kemi ndonjë çështje...

Këtë ditë fillon procesi mësimor

para 9 muajve - Infokusi

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka paralajmëruar ndërprerje të procesit mësimor nëse kërkesat e tyre për rritje të pagave nuk plotësohen nga Qeveria e Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut,...

Ja kur pritet të fillojë procesi mësimor në vendin tonë?

para 9 muajve - Bota Press

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka paralajmëruar ndërprerje të procesit mësimor nëse kërkesat e tyre për rritje të pagave nuk plotësohen nga Qeveria e Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut,...

Të hënën fillon procesi mësimor

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka paralajmëruar ndërprerje të procesit mësimor nëse kërkesat e tyre për rritje të pagave nuk plotësohen nga Qeveria e Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK